Kapitalismus je zklamání! Režisér Zelenka to u Tachecí rozjel. I o Milionu chvilek
Režisér a scenárista Petr Zelenka Barboře Tachecí na vlnách Českého rozhlasu prozradil, že je zklamán z kapitalismu. Kapitalismus se prý tváří jako svobodný a demokratický, ale realita je podle režiséra jiná. Kapitalismus se podle něj s klidem paktuje s despotickými režimy a stojí na velmi agresivní ideologii. Alespoň podle Zelenky, který posluchačům mimo jiné vysvětlil, proč si myslí, že jsou volby k ničemu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2019 v 21:35, prečteno: 19x

nejlepší články ze dne: 07. 08. 2019

Související články

Režisér Zelenka: Nechtěl bych, aby bylo považováno za nekorektní, když někdo v pořadu ČT řekne ho*no
Petr Zelenka je režisérem seriálů jako Terapie či Dabing Street, na svém kontě má i úspěšný film Samotáři či dokument Rok ďábla. V interview s webem Aktuálně.cz se věnoval jak své seriálové tvorbě a České televizi, tak povaze české společnosti a kapitalismu. „Za kapitalismus nikdo klíči nezvonil, v tehdejších projevech převládal pojem lidská svoboda,“ myslí si režisér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Sledujte, jak reagovala ČT, když jsme chtěli vidět honoráře za Kouzelníka Žita a další pohádky
Pohádka Kouzelník Žito, kterou natočil Zdeněk Zelenka pro Českou televizi, byla s velkým očekáváním odvysílaná na Štědrý den. Místo slavnostní chvíle u štědrovečerní pohádky na obrazovce ČT se ale dostavilo velké zklamání. Podle příspěvků mnoha hodnotitelů se výtvor nepovedl. Objevilo se také mnoho komentářů, které zmiňovaly a zpochybňovaly celý systém tvorby přes dotace filmového průmyslu. Nás proto zajímalo, jaký honorář za tento snímek Zdeněk Zelenka, režisér a scénárista, dostal. Vše skončilo jako obvykle fiaskem veřejnoprávní instituce. Česká televize se uzavřela sama do sebe a nekomunikuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozkradené miliardy. Mediální doping Milionu chvilek. Ministr Vojtěch to rozjel u Xavera
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV.cz ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Dozvěděl se od něj mimo jiné, že demonstranti z Milionu chvilek nejsou vůči vládě Andreje Babiše (ANO) spravedliví. Přičítá to na vrub médiím. Vedle toho popsal, jak se v českém zdravotnictví kradly miliardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ječte si. Zle dopadnete. Umělec drsně odpovídá Milionu chvilek: Vážná fakta
Režisér David Martínek se ve svém facebookovém příspěvku zaměřil na Milion chvilek pro demokracii. Konkrétně zhlédnul video s Mikulášem Minářem, kdy rozhovor vedl redaktor Pavel Štrunc. „Mrknul jsem se na rozhovor s panem Minářem, který reprezentuje Milion chvilek a který vede redaktor Štrunc. Dnes je tedy třetí demonstrace, vzbouřené davy v ulicích a samozřejmě, očekávaná emoční nálož. Obavy a strach jedněch a zase vypjatý aktivismus a sebepotvrzení o své pravdě druhých,“ zkonstatoval Martínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Bývalý šéf Severočechů Zelenka má za pomluvu zaplatit 300 tisíc korun
Bývalý předseda hnutí Severočeši Jiří Zelenka má za pomluvu náměstkyně ministra životního prostředí Bereniky Peštové (ANO) zaplatit 300 000 korun. Dalších 50 000 korun má zaplatit jako nemajetkovou újmu Peštové. Dnešní rozsudek mosteckého okresního soudu není pravomocný, Zelenka se jeho vyhlášení nezúčastnil, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„Třísknout ti po hubě. Nakouřit ti!“ Ovčáček trpí kvůli Milionu chvilek. Děti, nečtěte to
Měl by zakladatel Milionu chvilek pro demokracii jít do duelu s hradním mluvčím Ovčáčkem? Blesk se snažil tuto debatu uspořádat, nicméně Mikuláš Minář odmítl s tím, že se již jednou střetli v rozhlasu a nyní je zaneprázdněn. „Milion chvilek nenávisti se bojí debaty s nižším státním úředníkem. Bojí se diskuse, oné esence svobody a demokracie,“ řekl na to mluvčí prezidenta Zemana. „Možná se jen nechce bavit s kokotama,“ zaznělo z internetu. A nejen to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lesy ČR vrátily obnovou potoka Zelenka v Orlickém Záhoří do krajiny vodu
Koryto podhorského potoka Zelenka, který se v Orlickém Záhoří na Rychnovsku v Královéhradeckém kraji vlévá do Divoké Orlice, obnovily za bezmála 4,9 milionů korun Lesy České republiky. Nové jsou i tůně, skluzy a rybí úkryty, také broukoviště a ještěrkoviště. Jedná se o jeden ze vzorových projektů programu VRACÍME VODU LESU, který podnik zahájil letos v dubnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Milion chvilek: Jakl udeřil. Co mi provedli? A demokracie po jejich
Ladislav Jakl zavítal do Českého rozhlasu, usedl do křesla pro hosta Barbory Tachecí a spustil slovní palbu. O spolku Milion chvilek konstatoval, že vlastně nemá rád demokracii. Nešetřil ani předsedu vlády a jeho „soudružku ministryni“. Šil i do dotací všeho druhu. „Pro mě jsou zlo, které krade lidem peníze a rozdává je vybraným protekčním mazánkům,“ nebral si servítky. Toto zlo je prý dnes podporováno Evropskou unií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman rozjel peklo: Sprosté slovo. „Jéžišmarja“. Výsměch demonstracím a USA. A Jakl...
V Masarykově pracovně v Lánech usedl do křesla proti moderátorovi Frekvence 1 prezident Miloš Zeman. A po lehkém rozjezdu začala kanonáda. Zeman začal rýpat do demonstrantů, kteří se chystají na Letnou za čtrnáct dní. „Organizace protivládních demonstrací není perspektivní profese,“ vzkázal pak organizátorovi Mikuláši Minářovi z Milionu chvilek pro demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Za změny podnebí nemůže kapitalismus
Socialisté vytvořili mýtus, že s podnebím něco není v pořádku a že za to může svoboda a kapitalismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist