Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2019
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.264x, což odpovídá cca 118.132-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Turecká ofenzíva jen zhorší situaci civilistů, říká Petříček
Turecká ofenzíva proti kurdským milicím YPG na severu Sýrie jen zhorší situaci civilistů a uprchlíků v regionu. ČTK to napsal ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v reakci na informace o zahájení operace turecké armády. Podle Petříčka je nutné situaci řešit diplomaticky, ministr chce, aby Evropská unie přijala společný postup. K řešení by měly přispět i Spojené státy, uvedl. Také ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) dnes vyzval k diplomatickému řešení situace. Rozhlasové stanici Frekvence 1 řekl, že Turecko by mělo vojenskou akci zastavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 21:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 09. 10. 2019

Související články

Jako pád Lehman Brothers v roce 2008. A džihádisté, uprchlíci... Markéta Šichtařová varuje před tím, co se k nám může přelít z Turecka. Je to vážné
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Americko-turecká obchodní válka se může Evropě jedině vymstít. Pokud se turecké problémy zhorší, může to být startovní výstřel ekonomických komplikací podobně jako pád Lehman Brothers v roce 2008. Podle Markéty Šichtařové je podobnost i v tom, že pád Lehmanů přišel v okamžiku, kdy měla ještě většina lidí pocit, že svět hospodářsky roste, jenže on už začínal zpomalovat tak jako dnes. K dohadům koaličních partnerů a odborů o zvýšení platů ve veřejné správě říká, že v tom nevidí problém, ale jednoznačně špatně je, že počet státních zaměstnanců jen během předešlé vlády narostl o čtyřicet tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 17:34, zobrazit podobné
Antonín Seďa: Vojenský zásah v Sýrii tam bezpečnostní situaci spíše zhorší. Vyvážení západní demokracie do takových států nefunguje
ROZHOVOR „Odvetný vojenský zásah v Sýrii ničemu nepřispěl. Je políčkem syrskému režimu, ale situaci neposouvá kupředu,“ říká sociální demokrat, zahraniční expert a donedávna dlouhodobý poslanec Antonín Seďa. Upozornil, že vývoz západní demokracie do států jako Afghánistán a Sýrie není úspěšný a důrazně vyzval, aby mocnosti namísto vyostřování konfliktu zasedli u jednacího stolu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentoval i současnou domácí politickou situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Erdogan prý nejspíš bude potřebovat pomoc Alláha. Hrozí mu bouře kvůli hospodářské situaci
Matematik Marian Kechlibar se zamýšlí nad situací v zemi půlměsíce. Turecká ekonomika má problémy a turecká lira prudce oslabuje. Nepomáhá ani ujišťování prezidenta Recepa Erdogana, že vláda připraví plán záchrany. Erdogana, který nedávno vyhrál volby v nově nastoleném prezidentském systému, tak zřejmě čekají perné chvíle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Turci zasáhli vězení s bojovníky Islámského státu. Nikdo neví, kolik z nich uprchlo a teď se toulá po světě
Vězení s bojovníky Islámského státu zasaženo, mohou se dostat na svobodu. Tato zpráva přišla ze Sýrie, kterou včera zasáhla turecká ofenziva. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Chceme s Tureckem dál jednat o vstupu do EU, říká Petříček
Hlavním problémem přístupových rozhovorů Turecka s EU jsou politické překážky, Ankara je připravena jednat o jakékoliv kapitole, řekl dnes turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu po schůzce se svými kolegy z Česka, Maďarska, Polska a Slovenska v Bratislavě. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Když jsou homosexuálové bohatí, milujeme je. Ale chudé dokážeme i zabít, říká turecká spisovatelka
Turecko se nikdy nestane členem Evropské unie, protože má jiné náboženství. Myslí si to turecká spisovatelka Ayşe Kulinová, která se v těchto dnech účastní Festivalu spisovatelů Praha a ve svých románech přibližuje sociální i politické problémy současného Turecka. V rozhovoru s ČTK Kulinová vyjádřila obavy ze striktní náboženské výchovy v tureckých školách či z autoritářských kroků tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jeden Petříček, jednotka blbosti. Po ministrových pozdravech z Ukrajiny se právník už neudržel
Tomáš Petříček při cestě na Ukrajinu poskytl rozhovor časopisu Ukrinform.ua. V něm pochválil Východní partnerství, informoval, kolik peněz Ukrajině poskytla ČR, a opřel se do Ruska. Ale za svou návštěvu to schytal od Jiřího Vyvadila: „Jednotkou české blbosti je 1 Petříček,“ říká advokát a všímá si toho, čeho si prý nevšiml ministr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček zklame Izraelce. Vydal prohlášení, že jsou to okupanti
Ministr zahraničí Tomáš Petříček po jednání s libanonským ministrem zahraničí Džibránem Básilem oznámil, že Česká republika bude nadále považovat Golanské výšiny za okupované území. Stalo se tak poté, co tento týden v pondělí Spojené státy uznaly svrchovanost Izraele nad tímto sporným územím. S Básilem Petříček probíral otázky migrace, situaci na Blízkém východě a ekonomickou spolupráci ČR s Libanonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Sýrie? Pojďme do Iráku. Píše se o masakru civilistů. Nechtějte vědět, kdo je má možná na svědomí
Zatímco většina západních médií kárá syrského prezidenta Asada za údajně „prokazatelné“ použití chemických zbraní v Sýrii, americký deník Los Angeles Times informuje o ničivém náletu západní koalice na Mosul, po kterém zůstalo nejméně 300 mrtvých z řad civilistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Byty nebudou: kdy propukne sociální katastrofa?
Problém nedostupného bydlení a nedostatku bytů je tématem komunálních voleb. Stavba sociálních bytů, regulace nájmů a další nápady však situaci nevyřeší, možná ji zhorší, přinesou nové sociální problémy a hlavně […]
zdroj: devian.cz, přidáno 2.10.2018 v 05:39, zobrazit podobné
TOPlist