Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 521x, což odpovídá cca 27.185-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Hradní šašek a migrační večerníček od Zdeňka Svěráka v ČT. Nášup z mailů údajně uniklých od Sobotky
Hackeři opět zaútočili na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Poté, co mu zhruba před čtrnácti dny napadli jeho twitterový účet, nyní se rozhodli zveřejnit jeho korespondenci ze soukromé e-mailové adresy. V dokumentech uložených na extremistickém serveru White Media listovaly kromě dalších hlavních českých médií i ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Udržujte vzdálenost vůči cizincům, poradila politička Němkám. Imigrantům prý musíme cosi vysvětlit
Ve snaze předcházet sexuálním útokům podobným těm, které se ve městě staly na silvestra, by měly ženy přijmout „kodex chování“. Na krizovém mítinku věnovaném silvestrovským sexuálním útokům to prohlásila primátorka Kolína nad Rýnem Henriette Rekerová. Informoval o tom web britského listu The Independent, překlad článku přinesly Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pedagog vypráskal ,,sluníčkáře"
Pedagog Václav Trojan se na webu Neviditelný pes rozhodl učinit přítrž všem spekulacím a pořádně to těm sluníčkářům vytmavit. Islamofobie je přece oprávněná, xenofobie se definuje jinak a fašismus je vlastně něco jiného, než všichni tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
A ještě jeden „kabelogram“ od Sobotky, ale zde končí legrace. Jde o OKD
Údajná uniklá e-mailová komunikace premiéra Bohuslava Sobotky nabízí zajímavý pohled do „kuchyně“ ministerského předsedy. Kromě plánování „projevu, který potěší paní Merkelovou“ na Humboldtově univerzitě, nebo komunikace Sobotkova zákulisního spolupracovníka Radka Pokorného se šéfem Člověka v tísni Šimonem Pánkem lze nalézt i radu, jak do budoucna nejlépe čelit otázkám na kauzu privatizace OKD, pro Sobotku mimořádně nepříjemnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Merkelová se do funkce dostala zradou a musí jít, udeřil Ján Čarnogurský. Vítěz roku 2015? Prý...
ROK 2015 - A CO DÁL? Za úspěch Evropské unie v migrační krizi není možné považovat nic. Evropa zvolila nejhorší řešení - nabídla Turecku další peníze a pokračování diskuze o vstupu do EU, uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý místopředseda federální vlády a význačná osobnost slovenské pravice již od roku 1989 Ján Čarnogurský. O Angele Merkelové říká, že se do kancléřského křesla v minulosti dostala zradou a už by měla odejít. Za politického vítěze uplynulého roku pak považuje Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Choďte ven jen v burce, raději bez peněz. Slovenský euroskeptik napsal Němcům a ti ho hned chtějí místo Merkelové
Slovenský ekonom, europoslanec a zakladatel strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík reagoval na silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem, kde došlo k hromadným sexuálním útokům a mnoha krádežím. Jeho ironická kritika německé vlády se však líbila mnoha německým občanům, kteří by jej hned chtěli za kancléře. Informuje hn.hnonline.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Maily uniklé od Sobotky jsou nejspíš pravé. Přiznali je všichni oslovení. Tedy kromě Oty Novotného...
Maily ze schránky premiéra Bohuslava Sobotky, které od úterka, kdy je zveřejnil web White Media, kolují internetem, jsou podle všeho skutečné a nefalšované. Redaktoři českých médií od zveřejnění obvolávají jejich pisatele, kteří autenticitu svých mailů potvrzují. Vyjadřovat se nechtěl pouze Oto Novotný, premiérův poradce, který byl zveřejněním korespondence postižen nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ahoj Slávku. Nakopat noviny do pr...le, je to na blití. Kreténi, šmejdi. Vyjádřil se Mirek Topolánek
Premiér Bohuslav Sobotka je od úterka terčem kritiky i posměchu poté, co na internet unikly jeho e-maily. Zejména jeho korespondence s poradcem Oto Novotným, ponoukajícím ho k co nejhlasitější podpoře migrantů, vyvolala značný rozruch. Vysmívaného ministerského předsedy se však zastal člověk, od kterého by se to příliš nečekalo – jeho předchůdce Mirek Topolánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sexuální napadání v Německu: Hlasy proti uprchlíkům sílí
Již tak zjitřenou německou debatu o imigraci ještě přiživily události silvestrovského večera, ky mělo dojít k desítkám sexuálních útoků na německé ženy, oslavující na náměstích příchod nového roku. Útočníci, kteří je napadali, totiž měli být „arabského či severoafrického“ vzhledu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Silvestr v německém Kolíně: Kundo, kurvo, pitomá děvko, křičeli opilí cizinci a osahávali ženy. Když o tom lidé napsali na internet, smazali jim to
Německo se probudilo do nového roku 2016 s problémem, který německá média nazvala jako „kolínské útoky“. Podle všeho došlo v rámci chaotických oslav silvestra na Hlavním nádraží Kolína nad Rýnem k sériím krádeží a sexuálního obtěžování, které měli spáchat podle policejních zpráv „mladí muži ze severoafrického a arabského prostoru“. Sociální sítě v Německu teď spekulují, zda šlo, nebo nešlo o uprchlíky. Německá média čelí veřejné kritice za to, že o událostech informovala až s několikadenním zpožděním. Kolínská policie je kritizována za to, jak incidenty, ve kterých figuroval dav, nezvládla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Uniklé maily: Praštil do toho Erik Best. Ale velmi zle pro Sobotku
I když se v mailech premiéra Bohuslava Sobotky neskrývá žádné usvědčující odhalení, zveřejněné dokumenty hrají do karet Andreji Babišovi, píše dnes na svém webu fsfinalword.cz novinář Erik Best. Domnívá se, že počet lidí kryjících Sobotkovi záda nyní dramaticky poklesne. Na svém facebookovém profilu si pak Best udělal legraci z prohlášení, které premiér vydal po zveřejnění pošty z jeho soukromé mailové schránky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Dvě zlé zprávy pro Sobotku. Jednu z nich známe jen my
V případě, že e-mail premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) obsahoval důležité či kontroverzní informace, je nyní předseda vlády vydíratelný, řekl serveru Lidovky.cz bezpečnostní expert a bývalý soudní znalec Jiří Nápravník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Únik Sobotkových e-mailů: Jakub Janda brání premiéra a naznačuje strašlivou konspirační teorii, které se bojí. Zato Ivan Langer...
Spiknutí odpůrců premiéra Sobotky, mocenských technokratů v ČSSD. Nebo též součást černého scénáře, kdy naši politiku ovládnou ty nejtemnější síly. Na druhou stranu ale také třeskutý výsměch premiérovi i pisatelům. Takové reakce vzbudil únik e-mailů ze schránky Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Tajný rozhovor Sobotky s Babišem. Kalousek se inspiroval úniky z mailu a sepsal, o čem si mohli povídat. Velmi výživné
Uniklé e-maily premiéra Bohuslava Sobotky jsou v současnosti jednou z nejvíce viditelných kauz české politiky. Možnost vyjádřit se si nenechal utéci ani předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který ji využil k dalšímu rýpnutí na adresu Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Petřík: Desatero pro každého, kdo si není jist, zda a proč pomáhat vetřelcům
Lukáš Petřík varuje před právě probíhající Tříkrálovou sbírkou katolické Charity dokládající nenápadnou změnu postoje církve, která začíná přijímat multikulturní a proimigrantskou agendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Sobotka by měl odstoupit, vyzval europoslanec Mach. Ohrožuje prý bezpečnost země
Hostem dnešního vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl předseda Strany svobodných občanů Petr Mach. S Helenou Šulcovou mluvil o spojení se Stranou soukromníků a jejím mecenášem, podnikatelem Ivo Valentou, a také o změnách, které znamená pro Evropskou unii migrační krize. Řeč však přišla i na ukradené e-maily Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
DPP: Podpovrchová tramvaj – předchůdce dnešního pražského metra – se začala budovat před 50 lety
Přesně před půl stoletím byla v hlavním městě oficiálně zahájena stavba systému podzemní dopravy, ačkoli první plány se značně lišily od podoby, kterou Pražané znají dnes. O projektu se zpočátku hovořilo jako o „podpovrchové tramvajové dopravě“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kremelský patolízal Zeman. Nepochopil ani, co znamenají Vánoce. Schwarzenberg zaslouží pochvalu za celoživotní dílo, promlouvá Kalouskovec z komunálu
ROK 2015 – A CO DÁL? Jak hodnotí rok 2015, prozradil ParlamentnímListům.cz místostarosta Písku Josef Knot. „I přes neustálé torpédování ze strany Miloše Zemana se daří posilovat euroatlantické vazby,“ říká starosta za TOP 09. Vyjádřil se k protikuřáckému zákonu i k registračním pokladnám a také prozradil, proč se mu nelíbil vánoční proslov prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Neskutečná prasečina. Příprava vlastizrady ve věci uprchlické vlny. Sobotka je rizikem pro bezpečnost státu. Ptali jsme se politiků na únik premiérových e-mailů a toto jsme se dozvěděli
Hackeři opět zaútočili na premiéra Bohuslava Sobotku. Poté, co mu zhruba před čtrnácti dny napadli jeho twitterový účet, se nyní rozhodli zveřejnit jeho korespondenci ze soukromé e-mailové adresy i korespondenci jeho spolupracovníků. Co na to čeští politici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Experti zpochybňují, že by se KLDR podařil úspěšný test vodíkové pumy
Agentura ČTK připravila odpovědi na nejčastější otázky, které se týkají severokorejského jaderného programu. KLDR dnes totiž oznámila, že úspěšně otestovala miniaturizovanou vodíkovou pumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zemanovi důvěra stoupla, Sobotkově vládě klesla
Průzkum důvěry ústavním institucím, provedený ještě před koncem roku agenturou CVVM, potěší prezidenta Zemana. Stal se jednou z nejpopulárnějších ústavních institucí a jeho pozice navíc stále posiluje. Méně důvodů k jásotu má Sobotkova vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kurva! Zasraný kočičky! Je tu jenom strašnej bordel, rozzlobila se novinářka na Rusko
Ruská opoziční novinářka zveřejnila odvážný status novinářky státního televizního kanálu Rossija 1, která v něm vulgárními slovy popisuje poměry v zemi. Učinila tak zřejmě v prvotní reakci na nečekanou smrt svého kolegy. Informuje o tom server Svobodné fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
To je nářez. Noviny obsáhle vymáchaly Sobotkovi ústa v novém skandálu
Útok na mailovou schránku premiéra Bohuslava Sobotky je hlavním tématem středečních novin, a to zejména z vydavatelství MAFRA vicepremiéra Andreje Babiše. Jejich vlajkové lodi MF DNES vládne palcový titulek „Obnažený premiér“ a dodává se, že premiér hackerům pomohl sám, když nedbal na bezpečnost komunikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Severní Korea oznámila test vodíkové pumy, v Soulu krizová schůze
Severní Korea dnes sdělila, že provedla úspěšný test miniaturizované vodíkové pumy. Překvapivé oznámení podle agentury AP pravděpodobně prohloubí mezinárodní izolaci země a vyvolá tlak na další sankce v rámci OSN. Japonský premiér Šinzó Abe označil zkoušku za "vážnou hrozbu" pro bezpečnost jeho země. Vláda v Jižní Koreji svolala na dnešních 5:30 SEČ krizovou schůzku a tamní ministerstvo obrany oznámilo, že jihokorejská armáda zesílí monitorování KLDR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
U soudu se Semelovou měl sólo Jaromír Štětina: Komunisté mi vyhrožují smrtí. Až se vrátí jejich totalita, skončím v koncentráku
REPORTÁŽ Takový nápor veřejnosti u soudní síně nelze spatřit každý den. U Obvodního soudu pro Prahu 1 se totiž dnes odehrávala soudní pře mezi komunistickou poslankyní Martou Semelovou a zastupitelem v Brně-Bohunicích za TOP 09 Michalem Kinclem. Kinclovi se totiž pranic nelíbí, jak se komunistka Semelová předloni v únoru jako host pořadu Hyde Park České televize rozhovořila o politickém procesu s Miladou Horákovou či jaká slova použila při hodnocení obsazení Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968. A tak komunistku pohnal k soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Stanovisko k vyjádření vybraných odborových organizací k hospodaření ČP
Hospodaření České pošty je transparentní. Veškeré informace, které Česká pošta musí ze zákona povinně zveřejňovat, jsou uveřejněny na webových stránkách společnosti a každý zájemce do nich může nahlédnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Šmída (Piráti): Náckové čtou soukromou poštu, premiér je negramotný a netransparentní
To jsou tři špatné zprávy z pohledu občana této země, mladého vzdělaného člověka a Piráta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Je to trochu jinak: OLAF Agrofert nevyšetřuje. Zatím jen vyhodnocuje informace
Evropský úřad proti podvodům (OLAF) v této chvíli oficiálně nevyšetřuje dění okolo českého operačního programu (OP) Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí úřadu Silvana Enculescuová. OLAF podle ní ale nyní zjišťuje, zda existují dostatečné důvody pro to, aby takové vyšetřování zahájil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Občané, nemůžeme garantovat bezpečnost. Drtivé prohlášení z Němec
Situace v Kolíně nad Rýnem se vyostřuje. Ačkoli se primátorka města i kancléřka Angela Merkelová vyjádřily, že přijmou bezpečnostní opatření, pachatelé silvestrovských útoků zatím dopadeni nebyli. Místní radní Judith Wolterová dokonce poradila ženám, aby se vyhýbaly některým městským čtvrtím. Informují Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Dnes vyšlo zvláštní číslo Charlie Hebdo. Téměř rok poté, co byla jeho redakce vystřílena
Rok po teroristickém útoku na redakci francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo dnes vyšlo zvláštní číslo týdeníku. Kromě kreseb současných kreslířů obsahuje i díla pěti autorů zastřelených při atentátu. Loni 7. ledna bratři Said a Chérif Kouachiové zabili v redakci a její blízkosti 12 lidí, dalších pět obětí si vyžádaly následné teroristické útoky v Paříži a okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vlastimil Tlustý odhaluje plán na zastavení uprchlíků. A ať nám prý klidně nadávají
ROZHOVOR Neohlížejme se na Brusel a chraňme svoje hranice před další vlnou uprchlíků, která už se může dotknout i nás, vyzývá země Visegrádské čtyřky bývalý politik a exministr financí Vlastimil Tlustý. Může se navíc podle něj stát, že ti, co dnes čekají na zázrak v Německu, se mohou vydat k nám - do Česka, Slovenska, Polska, Maďarska. Na kritiku z Bruselu se nemáme ohlížet. „Nějaká kritika euronaivků je ve srovnání s teroristickými činy snesitelná varianta. Je mnohem lepší se nechat kritizovat a předejít nějakým tragédiím, než být naivka a čekat, až se ta katastrofa stane, a pak se divit,“ prohlásil bývalý dlouholetý poslanec ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce jmenovala likvidátora dceřiné společnosti Holte, s. r. o.
Po absolvování složitého procesu postupného přebírání činností, které dříve pro nemocnici zajišťovala dceřiná společnost Holte, s. r. o., přistupuje nyní vedení Nemocnice Na Homolce k poslednímu kroku tohoto procesu – ke zrušení této dnes už „vyprázdněné“ společnosti bez právního nástupce, tj. k likvidaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Odboráři podali Žádost o vytvoření vyšetřovací komise PSP ČR k prošetření hospodaření České pošty
Odboroví předáci Miroslav Prokop prezident Federace výkonných zaměstnanců ČR a Petr Pohl předseda SOS – 21 předali do parlamentu Žádost o vytvoření vyšetřovací komise PSP ČR k prošetření hospodaření České pošty s.p.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Voliči Agrofertu jsou asi spokojeni, ale většina daňových poplatníků ne, vypálil Kalousek
Evropský úřad proti podvodům OLAF prověřuje Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO). Co to znamená pro Česko? O tom v úterních Událostech, komentářích České televize hovořili předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a poslanec Jan Volný zvolený za ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Senátoři rozhodnou o zrušení věkové hranice pro diplomaty
Senát dnes rozhodne o zrušení věkové hranice pro diplomaty. Novela služebního zákona má umožnit, aby velvyslanci mohli zůstat ve službě i po dovršení 70 let věku. Vláda chtěla změnu původně prosadit do konce loňského roku kvůli velvyslankyním Evě Filipi a Livii Klausové. Ty ale své mise v Sýrii a na Slovensku budou moci dokončit na základě dohody o provedení práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Úniky ze Sobotkova e-mailu na ráno
Hackeři opět zaútočili na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Poté, co mu zhruba před čtrnácti dny napadli jeho twitterový účet, nyní se rozhodli zveřejnit jeho korespondenci ze soukromé e-mailové adresy. V dokumentech uložených na extremistickém serveru White Media listovaly i ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hašek a Ťok jednali o spolupráci krajů a státu v dopravě v roce 2016
Jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů České republiky Michal Hašek jednal dnes (6. ledna 2016) společně s budoucím jihomoravským náměstkem pro dopravu Romanem Hanákem s ministrem dopravy Danem Ťokem a státním tajemníkem Tomášem Čočkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Šlamastika na magoši, nejsme na prodej. Bývalý předseda Pirátů se drsně rozepsal o stranách, se kterými by jeho partaj měla vládnout metropoli
Pokračují vyjednávání o nové pražské koalici. A diskutuje se i v jednotlivých stranách. O čemž svědčí i vyjádření bývalého předsedy Pirátů a šéfa jejich mediální sekce Ivana Bartoše. „Dopadla-li osmihlavá Trojkoalice v holportu ANO – ČSSD, jak dopadla, není důvod se domnívat, že při sebemenším rozporu si případná nová koalice s Piráty nevytře. Osobně ODS ani Topce nevěřím nos mezi očima,“ zhodnotil na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
I přes napadlý sníh přetrvává v povodí Moravy sucho
Průtoky ve vodních tocích jsou v porovnání s dlouhodobými lednovými průměry i nadále podprůměrné a dosahují většinou jen 20-50 % normálu. Nejhorší situace je v horním povodí řeky Moravy a řeky Bečvy, vyšší vodnosti vykazují toky v povodí Dyje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ČR bude v květnu hostit mezinárodní konferenci Living Planet Sympozium 2016
Mezinárodní konference na téma pozorování Země Living Planet Sympozium 2016 se uskuteční 9.–13. května 2016 v Kongresovém centru Praha. Sympozium pořádá Evropská kosmická agentura a záštitu na národní úrovni převzalo Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo dopravy a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Rykala (ČSSD): Jaké změny přináší rok 2016, II. díl
V minulém článku týkajícím se změn, které přináší nový rok, jsem se věnoval rozsáhlým úpravám v oblasti financí a komunikace s úřady. V textu dnešního blogu se zaměřím na změny v oblasti školství, sociálních věcí a dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Senát umožnil zrušení věkové hranice pro velvyslance
Velvyslanci budou moci zůstat ve službě i po překročení 70 let věku. Umožnil to dnes Senát, když se rozhodl, že se nebude zabývat novelou služebního zákona o změnách v zahraniční službě. Předloha nyní zamíří k podpisu prezidentovi Miloši Zemanovi. Novinka se už nebude vztahovat na velvyslankyně v Sýrii Evu Filipi a na Slovensku Livii Klausovou. Filipi i Klausová mandát dokončí na základě dohody o provedení práce, kterou dostaly od ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Laboratoř pro studium lidského chování obohatí výuku ČZU
Na konci loňského roku byla úspěšně ukončena realizace projektu HUBRU – Laboratoř pro studium lidského chování podpořeného z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Celosvětové protesty proti norskému úřadu Barnevernet dnes odstartovaly v Oslu
Demonstrací v Oslu začala v úterý série lednových protestů v různých zemích světa, včetně například USA, Británie, Německa nebo Indie, proti odebírání dětí, které praktikuje norský sociální úřad Barnevernet. Podobná akce je plánovaná na 16. ledna také v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Trump - hrozba pro svobodu
S profesorem Texas Tech University Benjaminem Powellem o migračních mýtech, nebezpečných aktivistech bojujících za vyšší platy dělníků v chudých zemích, bortících se domcích strýčka Sama a Donaldu Trumpovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Studentská soutěž Spotřeba pro život 2016 začíná, tématem jak odolat reklamě
Studenti středních škol a žáci odborných učilišť mohou i letos soutěžit o zájezd do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Novotný (Svobodní): Zákaz spaní v kabině kamionu? Co to jako má být?
Možná sankce až 1800 €. Tj. pokud nebudete trávit více jak 45 hodin týdně standardního odpočinku mimo kabinu vozidla. Belgické eurokomunistické království přišlo s novým zákonem jak „potírat levnou konkurenci z východu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Knihovna Václava Havla u příležitosti nedožitých osmdesátin prvního polistopadového prezidenta dnes večer zahájí Rok Havla
V Knihovně Václava Havla dnes zahájí program letošního roku, který se ponese v duchu připomínání nedožitých 80. narozenin dramatika a bývalého českého prezidenta. Do oslav se zapojí i mnoho dalších tuzemských a zahraničních institucí. Při dnešním večeru, kterým bude provázet ředitel knihovny Michael Žantovský, pořadatelé spustí zvláštní webovou stránku s programem a představí logo oslav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Babišovy noviny: Ústecký kraj se brání žalobou pokutě od ROP Severozápad
Ústecký kraj se brání žalobou proti pokutě, kterou mu vyměřil dotační úřad ROP Severozápad. Kraj už zaplatil více než 1,5 milionu korun za údajné chyby v zakázce na rekonstrukci silnice II/224 na Chomutovsku z roku 2009. Úřad se sankcí nesouhlasí a chce ji zpět. Informuje o tom severočeská příloha Mladé fronty Dnes (MfD). Už dříve podalo žaloby například i krajské Ústí nad Labem, které se tak brání sankcím v řádech desítek milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
To je hanebnost, co se odehrává na výplatách českých zaměstnanců 26 let po revoluci. Ostuda, prohlásil elitní ekonom. A předestřel, jak se nám teď žije
ROZHOVOR Skončila éra škrtů a podvodů na střední a nízké třídě z Kalouskovy éry a životní úroveň měřená množstvím peněz, které lidé vydali na zboží a služby, vzrostla nejrychleji za posledních zhruba osm až deset let. Tak hodnotí makroekonom ČMKOS a premiérův poradce Jaroslav Šulc minulý rok a přitom poukazuje na ostudu státu za to, co se odehrává na výplatních páskách českých zaměstnanců. Nepochybuje ani o tom, že minimální mzdu je třeba zvýšit, protože je ve srovnání s jinými zeměmi hanebně nízká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Sobotkova vláda propásla šanci zlepšit hospodaření státu
Ministr financí Andrej Babiš dnes s velkou slávou oznámil výsledky hospodaření státního rozpočtu za rok 2015. Schodek státního rozpočtu dosáhl 63 mld. Česká ekonomika přitom roste tempem větším než 4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: V kauze Slatina se nenecháme vydírat, zvážíme protižalobu
Aktuálním stavem a dalším postupem ve věci nelegálního muničního skladu ve Slatině u Vysokého Mýta se dnes na svém jednání zabývala Bezpečnostní rada Pardubického kraje, kterou svolal její předseda hejtman Martin Netolický. Ten na následné tiskové konferenci seznámil přítomné novináře s dalšími kroky Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Soud zamítl žalobu na KSČM a Semelovou za výroky o Horákové
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes zamítl jako nedůvodnou žalobu zastupitele za TOP 09 Michala Kincla na KSČM a poslankyni Martu Semelovou kvůli jejím výrokům o popravené političce Miladě Horákové či o invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Rozhodnutí není pravomocné. Kincl v žalobě požadoval písemnou omluvu s výslovným konstatováním, že obsazení Československa bylo okupací a že totalitní komunistický režim perzekvoval mnoho lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vychází první elektronická kniha Kabinetu pro studium českého divadla IDU
Monografie Vlasty Reittererové „Wenzel Scholz (1787-1857), vídeňský komik v Praze“, se dočkala elektronické podoby. Elektronická kniha je prvním příspěvkem nové publikační řady Studie a dokumenty k dějinám divadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Votava (LEV21): Máme mávat nebo plakat?
Máme mávat nebo plakat? Pořádně to nevědí ani ti „chytří“ politici v Bruselu. Místo direktivy k velikosti žárovek připlaval totiž do Evropy skutečný problém. Již rok se Evropou táhnou, jak nekonečný had, statisíce „migrantů“ z Afriky, ze zemí Blízkého východu, ale i těch vzdálenějších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Senát schválil Valentovu novelu autorského zákona. Pomůže folkloristům
Drtivou většinou dnes senátoři schválili novelu autorského zákona z pera senátora Iva Valenty. Podstatou Valentova návrhu je jednoznačnější vynětí folklórních děl z ochrany autorským zákonem, a to u hudebních děl, kde autor není znám. Díky Valentovi se folkloristé mohou také zbavit ohlašovací povinnosti týkající se jejich produkce, pokud prezentují výhradně folklórní hudební díla, jež nemají autora. Novela teď putuje do Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Do Německa loni dorazilo skoro 1,1 milionu běženců
Do Německa loni dorazilo téměř 1,1 milionu běženců a tvořili polovinu všech přistěhovalců do země. Na tiskové konferenci to dnes řekl ministr vnitra Thomas de Maiziére. O azyl podle něj požádalo téměř půl milionu uprchlíků. Celkový počet přistěhovalců do Německa byl podle ministra nejvyšší od začátku jejich registrace v roce 1950.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Profesor Jan Sokol: Dojem, že se na nás valí teroristé, je falešný. Neobjevil se jediný případ, kdy by uprchlíci souviseli přímo s terorismem
V souvislosti se současnou migrační krizí se u nás vytváří falešný dojem, že se k nám valí teroristé. Ve vysílání Českého rozhlasu na to upozornil filozof Jan Sokol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Schodek státního rozpočtu za rok 2015 je o 37 mld. nižší než plánovaný
V roce 2015 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 1 234,5 mld. Kč, celkové výdaje 1 297,3 mld. Kč a schodek hospodaření 62,8 mld. Kč. Meziročně je deficit nižší o 15,0 mld. Kč a oproti schválenému rozpočtu dokonce o 37,2 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman je větší extremista než Le Penová, naznačuje přední česká politička
Místopředsedkyně TOP 09 a poslankyně Helena Langšádlová říká, že prezident Zeman ve svých výrocích předčí i slova například paní Le Penové či představitelů Pegidy, kteří jsou vnímáni jako extremisté. Zeman a Babiš nás nevedou směrem ke svobodné a demokratické společnosti. Rusko prý vstupem do konfliktu v Sýrii místo útoků proti Islámskému státu zhoršilo napětí v této oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Novou náměstkyní vicepremiéra Pavla Bělobrádka se stala Lucie Orgoníková
Do Sekce místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka nastoupila k dnešnímu dni na pozici náměstkyně člena vlády Lucie Orgoníková (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Dočasné uzavření regionálních kanceláří
V termínu 7. a 8. ledna 2016 bude uzavřena regionální kanceláře CzechInvestu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Starostové a nezávislí vyzývají: Zastavte povinnou inkluzi na základních školách
Střední Čechy. Od září 2016 má nastat revoluce v našem školství. Do jedné třídy spolu mají chodit všechny děti, od mentálně postižených až po ty nejnadanější, od těch zcela zdravých až po ty skutečně tělesně postižené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kvůli svým výrokům o Horákové stane dnes komunistka Semelová před soudem
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes začne projednávat žalobu právníka Michala Kincla z TOP 09 na komunistickou stranu a její poslankyni Martu Semelovou za výroky, kterými se Semelová vyjadřovala k Miladě Horákové či k invazi vojsk z roku 1968. Právník požaduje písemnou omluvu, v níž má mimo jiné výslovně zaznít, že obsazení Československa bylo okupací a že totalitní komunistický režim perzekvoval mnoho lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vyšel Bulletin ČD Cargo č. 4
S potěšením si vám dovolujeme představit poslední vydání Bulletinu ČD Cargo roku 2015. Jsme velice rádi, že se naše rozhodnutí o znovuvydávání tohoto periodika ukázalo jako správné. Svědčí o tom vaše kladné ohlasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Koncesionáři, povstaňte. Výzva všem, kterým už Česká televize leze krkem
Analytik Petr Žantovský sepsal otevřený dopis určený všem lidem, kteří platí peníze České televizi, tedy všem koncesionářům. Ti mají povinnost platit uloženou ze zákona, ročně to dělá přes sedm miliard. A co za ty peníze dostáváme? Pohled na svět, jak ho vidí pracovníci ČT. Ten, kdo ho nesdílí, je očerňován. Prostě a krátce: Nechte nás dělat, co se nám zlíbí, nemluvte nám do toho, jen plaťte. Takto vidí naši veřejnoprávní televizi analytik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy ČR prodávají starší auta i nemovitosti
Přemýšlíte o koupi ojetého osobního či nákladního automobilu či hospodářského stroje a dále rodinného či bytového domu, lesního nebo jiného pozemku či vodní nádrže?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zedník (TOP 09): Projekt Sinletrack Glacensis stvrzen dohodou českých a polských partnerů
Polské Gminy Bardo, Miejska Kłodzko, Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Lądek Zdrój, Międzylesie, Stronie Śląskie a Złoty Stok a za českou stranu svazek obcí Region Orlicko-Třebovsko a města Choceň a Moravská Třebová usilují o získání evropské dotace z programu přeshraniční spolupráce INTERREG V-A ČR - Polsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Rut (SZ): Radnice lavíruje kolem developerského projektu na Parukářce
Na místě bývalých studií Českého rozhlasu u Jeseniovy ulice má vyrůst sedmipatrový dům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO sestavilo v Benešově menšinovou koalici se sociální demokracií
První zastupitelstvo letošního roku přineslo v Benešově zásadní změnu ve vedení města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Sanace ostravských lagun bude pokračovat
Likvidace jedné z největších ekologických zátěží v České republice bude pokračovat. Státní podnik DIAMO dokončil výběrové řízení na odstranění zbylých kalů v lagunách po chemičce Ostramo v Ostravě a podepsal smlouvu se společností AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová z ČT: Klaus vykládá nesmysly. Nemůžu ani zveřejnit, co si o něm myslím
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) prozradila, zda nebývale dobré časy české ekonomiky pocítí ve svých peněženkách i senioři. Mohli by dostat o dvě stě až tři sta korun navíc k důchodu každý rok. Jasně se přihlásila mezi zastánce EU, zkritizovala Václava Klause a dala najevo, že migrační krize není tématem pro krajské volby. Tím mohou být např. úspěchy ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ve dvou silnější: Svobodní a Soukromníci nabízejí šanci na změnu
Koalice bude bojovat za svobodu, soukromí, bezpečnost a prosperitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Daniel Herman dnes uctil památku Josefa Dobrovského
Dnes uplynulo 187 let od úmrtí kněze, jezuity, českého filologa, historika a zakladatele slavistiky v českých zemích. Ministr kultury položil k jeho pomníku na Kampě věnec s trikolórou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ISIS bude trestat. Saúdové prý za popravy opozice mají čekat peklo
Poté, co Saúdská Arábie nechala popravit 47 lidí hned na začátku roku 2016, se ozval Islámský stát. Ten jí v současnosti vyhrožuje, že zaútočí na dvě saúdské věznice a osvobodí z nich mnoho svých stoupenců. Informuje agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
S úpravami registru půdy LPIS jsou lidé spokojeni
Registr půdy LPIS, spravovaný Ministerstvem zemědělství, prošel v uplynulých dvou letech řadou rozsáhlých úprav. Z rozsáhlé ankety mezi uživateli vyplývá, že se změnami jsou lidé spokojeni. Tři čtvrtiny respondentů hodnotí nové uživatelské prostředí velmi pozitivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pane ministře, ničíte nám zdraví. Lidovec Jurečka se hájil před čtenáři
Nehrozí vám žádné nebezpečí, pokud se procházíte po cestě kolem pole, které bylo chvíli předtím postříkáno pesticidy. V tomto smyslu vyznívá stanovisko ministerstva zemědělství, které zveřejnil na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Reagoval tak na dotaz čtenáře, jehož zřejmě znepokojila poslední reportáž internetové televize Stream tv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): K 9. zasedání Zastupitelstva města Uherské Hradiště
V pondělí 4.1.2016 se konalo mimořádně 9.zasedání Zastupitelstva města s jedním závažným bodem programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Chceme levnější teplo pro Tábor
Rada Města Tábora řeší již delší dobu zajištění dodávky tepla pro město Tábor pro budoucí léta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vodní kapky pomáhají již počtvrté i v České republice
Vodní kapky jsou společným humanitárním projektem společnosti ENERGIE AG BOHEMIA a Diecézní charity České Budějovice. Již sedmým rokem se snaží pomáhat obyvatelům oblasti Kilwa-Kasenga v africkém Kongu k přístupu k pitné vodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Další čeští vojenští zdravotníci odjeli do Slovinska pomoct s migrací
V úterý 5. ledna v ranních hodinách odjela druhá rotace 12 příslušníků Agentury vojenského zdravotnictví z Hradce Králové do Slovinska. Úkolem jednotky na cvičení BLED 2016 bude poskytování součinnosti slovinským ozbrojeným silám při jejich působení v souvislosti s migrační krizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Dotované agrofertí hnízdo, vyražené zuby řeckého premiéra a důsledky kroků prezidenta USA
Tak tu máme rok 2016. Moc bych si přál, aby nám přinesl samé racionální věci. Jsem však realista, takže se obávám, že i letos zažijeme plno absurdna, takže vás budu opět nucen obtěžovat svými komentáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Lidová písnička si nezaslouží, aby na ni kdokoliv parazitoval
Projev na 17. schůzi Senátu dne 6. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČRo Dvojka se vydává po stopě zločinu
Ve středu 6. ledna startuje na vlnách Českého rozhlasu Dvojka nový dokumentární cyklus Historie českého zločinu, který připomene posluchačům slavné i pozapomenuté kriminální případy 20. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jaderný test KLDR odsoudil celý Západ. EU, NATO i Česká republika
Potvrdí-li se informace, že Severní Korea provedla jaderný test, bude to hrubým porušením mezinárodních závazků této země, uvedla v reakci na dnešní oznámení KLDR o testu vodíkové bomby šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová. Podle generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga by měla KLDR zahájit rozhovory o jaderném odzbrojení. Za "vysoce nezodpovědný a politováníhodný čin" označilo zkoušku bomby také české ministerstvo zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Platit za lidové písničky, které někdo přepsal do zpěvníku a dal k nim noty, je špatné
Projev na 17. schůzi Senátu dne 6. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Senát podpořil lidové písničky, schválil folkorní novelu autorského zákona. Změn se dočkají i pořadatelé koncertů
Další důležitý krok má za sebou novela autorského zákona, která má osvobodit folkloristy od autorských poplatků i zbytečné administrativy. Senát dnes totiž schválil hlasy 55 senátorů návrh senátora Ivo Valenty, který je prvním krokem k revizi pravidel pro kolektivní ochránce autorských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09 ukončila spolupráci s dosavadní koalicí na benešovské radnici
Benešovská organizace TOP 09 rozhodla o ukončení dosavadní koaliční spolupráce v Benešově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Státní plavební správu od pondělí vede Klára Němcová
V pondělí 4. ledna 2016 státní tajemník Tomáš Čoček uvedl do úřadu novou ředitelku Státní plavební správy Kláru Němcovou. Nová ředitelka vzešla z výběrového řízení a nahradí dosavadního šéfa úřadu Václava Nováka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nový polský prezident Duda přijede v březnu do Prahy
Do Prahy na jaře přijede na první oficiální návštěvu polský prezident Andrzej Duda. ČTK to dnes řekl hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Podle deníku Hospodářské noviny do Česka přijede v březnu i s manželkou, pravděpodobně navštíví pouze Prahu. V České republice by měl být dva dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Škromach (ČSSD): Prosím, nezačínejme nový rok nesmysly, které kolega Horník přednesl
Projev na 17. schůzi Senátu dne 6. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš je to nejhorší, co se na české politické scéně mohlo stát. Zemi vede ke korporátnímu fašismu, znělo bojovně na akci pravicové koalice
Mezi Stranou soukromníků České republiky a Stranou svobodných občanů byla dnes uzavřena koaliční dohoda o vzájemné podpoře v letošních krajských volbách. Obě strany tím vyhlašují společný boj proti státní byrokracii, nesmyslným evropským regulacím a budou se zasazovat o obranu svobody a soukromí. Dohoda otevírá možnost uzavírání koalic pro volby v jednotlivých regionech. Nová koalice nese název Svobodní a Soukromníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Novoroční projev paní Angely jen potvrdil řízenou invazi islamismu do Evropy
Řízenou invazi středověké, netolerantní a velmi násilné islámské ideologie vyznávající zvrácené zvyky a opovrhování ženami do Evropy zcela jasně potvrdil novoroční projev východoněmecké svazačky Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zákaznické centrum ČD Cargo
1.ledna 2016 zahájilo svoji činnost zákaznické centrum ČD Cargo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Severokorejský test vodíkové bomby prý přímo ohrožuje ruskou národní bezpečnost
Za přímé ohrožení ruské národní bezpečnosti označili dnes ruští poslanci severokorejský jaderný test, který Pchjongjang v noci na dnešek provedl jen několik set kilometrů od ruského území. Podle šéfa zahraničního výboru horní komory ruského parlamentu Konstantina Kosačova Rusko nemůže jaderné ambice vedení KLDR ignorovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Islámský stát hrozí Saúdské Arábii, že zničí její věznice
Organizace Islámský stát (IS) chce zničit věznice, v nichž Saúdská Arábie vězní radikály. Má to být odplata za sobotní popravu 47 lidí, mezi nimiž bylo 43 islamistů. Saúdská Arábie byla ve světě kritizována za popravu tak velké skupiny lidí a za rozsudky smrti obecně. Protože čtyři z popravených byli šíité, ozval se velmi ostře šíitský Írán, což vyvolalo diplomatickou krizi mezi oběma státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Na hospodaření vlády v roce 2015 není co chválit
Komentář k výsledkům hospodaření státního rozpočtu za rok 2015
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Německé kancléřství uzavřela policie. Důvodem je podezřelý balíček
Německá policie dnes ráno kvůli podezřelému balíčku uzavřela okolí spolkového kancléřství v centru Berlína. S odvoláním na policejního mluvčího o tom informovala německá média. Balíček údajně odhalili zaměstnanci úřadu při kontrole došlé pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vozdecký (ANO): Přehodnotil jsem své životní priority, skládám funkci poslance
Ze zdravotních důvodů složí v nejbližších dnech poslanecký mandát bývalý lídr kandidátky v Plzeňském kraji Josef Vozdecký. Jeho místo zaujme dosavadní zastupitelka Miloslava Rutová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Odboráři varují: Peníze od státu pro poštu by mohly zmizet v černé díře
Zástupci menších odborových organizací na České poště předali vedení Poslanecké sněmovny žádost o vytvoření vyšetřovací komise k hospodaření podniku. Žádost předali představitelé Federace výkonných zaměstnanců ČR, SOS-21 a připojilo se k nim několik základních organizací. Uvedli to v tiskové zprávě. Reakci vedení pošty ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
KSČM veřejně podporuje nové vedení Benešova
Prohlášení zastupitelů KSČM ke změně ve vedení benešovské radnice (proč hlasovali pro odvolání dosavadní Rady města Benešov a proč vyslovují veřejnou podporu novému vedení benešovské radnice):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Nová výzva pro příjem žádostí do Programu péče o krajinu
Přijímány jsou žádosti do Podprogramu pro zlepšování dochovaného přírodního a krajinného prostředí (PPK B) a Podprogramu pro zabezpečení péče o ohrožené a handicapované živočichy (PPK C).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČOI: Nepozornost se při nákupu ve slevě nevyplácí
Za 3. čtvrtletí roku 2015 měli inspektoři ČOI na kontě přes 850 kontrol všech možných prodejních míst, kde byl nabízen prodej zboží nebo služby se slevou či za akční ceny, a 45 % z nich nerespektovalo ustanovení obecně závazných právních předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lékařská fakulta otevře první lednovou sobotu své dveře veřejnosti
Zájemci o studium všeobecného a zubního lékařství i nelékařských oborů mohou v sobotu 9. ledna 2016 od 10:00 do 13:00 hodin navštívit 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
ČT: Za našima humny s Monikou Brindzákovou
Putování za lidovými zvyky, tradicemi, řemesly, kuchařskými specialitami, ale především za zdejšími lidmi a písničkami přináší nový pořad České televize Za našima humny. Od 9. ledna 2016 ho každou sobotu v 9:30 vysílá program ČT2. Natáčel režisér Petr Ryšavý v brněnském studiu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Severokorejci možná do testované pumy přidali vodík, tvrdí Jižní Korea
Severní Korea možná do testované pumy přidala malé množství vodíku. S odvoláním na jihokorejské ministerstvo obrany to dnes uvedla agentura Reuters. KLDR údajně otestovala miniaturizovanou vodíkovou pumu, což už mezitím odsoudila nejen Jižní Korea, ale i Japonsko, USA, Británie a Francie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zaorálek se postavil Zemanovi a Klausovi. Došlo i na zrůdnosti islamistů
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) prozradil, jak bude v roce 2016 probíhat boj proti Islámskému státu. Novinářka Lenka Klicperová doplnila, jakých zrůdností se islamisté dopouštějí. Existují o tom důkazy ve městech, které se podařilo od nadvlády Islámského státu osvobodit. Český ministr zahraničí varoval, že EU hrozí další teroristické útoky, ale náš život je spojen s prosperitou EU. Vymezil se jak proti prezidentu Zemanovi, tak exprezidentovi Václavu Klausovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hrozí v Polsku autoritativní režim?
V českých novinách se v těchto dnech objevují rozhořčené články, jejichž obsah by se dal shrnout pod titulek jednoho z nich: „Polská cesta k absolutní moci nad médii“ (HN dne 4. 1. 2016).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Padni, komu padni. Prezident Zeman by měl Vratislava Mynáře konečně odvolat
Je nepřijatelné, aby jeden z nejbližších spolupracovníků prezidenta republiky nedisponoval bezpečnostní prověrkou. Prezident Zeman by měl Vratislava Mynáře okamžitě odvolat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Duka a Zeman dnes spolu poobědvají v Arcibiskupském paláci
Na pozvání pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky přijde dnes do Arcibiskupského paláce poobědvat prezident Miloš Zeman. Podle mluvčího pražského arcibiskupství Aleše Pištory jde o tradiční zdvořilostní setkání kolem Vánoc a Nového roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Noviny: Nový pancéřovaný vůz pro ochranku koupí obrana od Audi
Ministerstvo obrany pro ochrannou službu Vojenské policie, která zajišťuje bezpečnost ministra i zahraničních delegací při jejich pobytu v Česku, koupí dvě limuzíny Audi. Za pancéřované auto a další totožné doprovodné vozidlo bez pancéřování zaplatí více než 14 milionů korun. Napsala to dnes Mladá fronta Dnes (MfD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ropková a Dolínek (ČSSD): O lidi bez domova je i v mrazivých dnech postaráno, ale... Nesmíme usnout na vavřínech
Příchod mrazů je zátěžovým testem zimních opatření v podobě zvýšeného zájmu o noclehárny, které byly otevřeny právě v rámci uvedeného systému pomoci. V současnosti lze konstatovat, že systém zcela plní svůj účel a o lidi, kteří chtějí využít pro ně určených služeb je postaráno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ján Čarnogurský bilancuje: Rusko je politickým vítězem roku 2015. Největší konspirační teorii vyrobili Američané. Vazalství Evropy. Uprchlická krize neskončí, pokud...
ROK 2015 - A CO DÁL? Za úspěch Evropské unie v migrační krizi není možné považovat nic. Evropa zvolila nejhorší řešení - nabídla Turecku další peníze a pokračování diskuze o vstupu do EU, uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý místopředseda federální vlády a význačná osobnost slovenské pravice již od roku 1989 Ján Čarnogurský. O Angele Merkelové říká, že se do kancléřského křesla v minulosti dostala zradou a už by měla odejít. Za politického vítěze uplynulého roku pak považuje Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Návrh aktualizace záplavového území Moravy a návrh aktivních zón Moravy – na území Zlínského kraje
Pro lepší a účelnější zvládání povodní a omezení ztrát na lidských životech, zdraví a majetku a následné strategické rozhodování o realizaci a rozsahu opatření k ochraně před povodněmi je nezbytné znát rozsah potenciálně ohroženého území, tedy rozsah záplavového území, včetně aktivních zón záplavového území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Karamazov (ODS): Česko je země levných montoven a skladů, což vláda neřeší
Simeon Karamazov na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Obama ostře odsoudil KLDR. Už prý štvou i Číňany
a provokativní a pobuřující porušení rezolucí Rady bezpečnosti OSN označil Bílý dům jaderný test, který dnes ohlásila KLDR. Bílý dům také uvedl, že prezident Barack Obama o událostech v KLDR pravidelně hovoří se svým čínském protějškem Si Ťin-pchingem a že se obě hlavy státu v této záležitosti shodnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Josef Dobrovský – první světový Čech nové doby
Na Tři krále, tedy 6. ledna, vzpomínáme úmrtní den Josefa Dobrovského, významného představitele národního obrození, předního bohemisty, orientalisty, literárního a církevního historika, který zemřel roku 1829 v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
O podniku Projekty Činnost Vodohospodářský dispečink Plánování v oblasti vod Záplavová území Kvalita vody Vodohospodářské laboratoře Rybářství a rybníkářství Geodetická činnost Vodní elektrárny Evidence uživatelů vody PPO Užitečné informace Hydrologi
Pro lepší a účelnější zvládání povodní a omezení ztrát na lidských životech, zdraví a majetku a následné strategické rozhodování o realizaci a rozsahu opatření k ochraně před povodněmi je nezbytné znát rozsah potenciálně ohroženého území, tedy rozsah záplavového území, včetně aktivních zón záplavového území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist