Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.083x, což odpovídá cca 213.045-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Veronika Žilková o problémech s imigranty: Je to u nich pud přírody. Časem k těm novým samcům půjdeme dobrovolně. Musíme zavést multikulti výchovu do každé školy
ROZHOVOR „Není to sexuální agrese, ale silný pud přírody. I mnoho evropských žen časem svůj pud určitě bude dobrovolně směřovat k novým samcům...,“ zamýšlí se v rozhovoru ParlamentníchListů.cz populární herečka Veronika Žilková nad příčinami napadení některých žen v Německu, v Rakousku, ale i v dalších zemích. A přidává i příhodu, která se jí v souvislosti s muslimem stala před dvaceti lety na filmovém festivalu v jedné z arabských zemí, kde se po projekci nezávazně bavila s jedním vysoce postaveným místním podnikatelem, Arabem, který si ji chtěl přivlastnit. „Jen pláč a fotky mých dětí mě uchránily,“ svěřuje se k tomu zastupitelka (v Praze-Suchdole), ale také manželka ministra obrany Martina Stropnického (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Velká kritička Babiše, německá europoslankyně Grässleová, se znovu ozvala. V ruce má prý anonymní udání
Šéfka Výboru rozpočtové kontroly Evropského parlamentu Ingeborg Grässleová poskytla serveru Neovlivní.cz rozhovor o prošetřování Agrofertu Andreje Babiše (ANO), Čapího hnízda i o české praxi v rozdělování dotací z Evropské unie. Grässleová vešla v Česku poprvé výrazněji v povědomí tehdy, když před dvěma lety prohlásila, že Babiš představuje vážný konflikt zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bojí se Němci uprchlíků a volili by Merkelovou? Tady jsou jasná čísla
Půl na půl. Taková je nyní situace v sousedním Německu v souvislosti s migrační krizí. Zhruba polovina Němců totiž pochybuje o tom, že se jejich země zvládne vypořádat s migrační krizí, 44 procent dotázaných však stále, i po silvestrovských útocích v Kolíně nad Rýnem, věří, že země situaci zvládne. Informoval o tom průzkum veřejnoprávní televize ARD, o jehož závěrech informoval server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Šéf Úsvitu Lidinský: EU páchá řízenou vraždu obyvatel Evropy. Islám je dynamit. Migranti si většinou pomoc nezaslouží. Sobotka lže, Zeman a Fico mají pravdu. A USA a Rusko...
ROZHOVOR Předseda Úsvitu a bývalý voják Miroslav Lidinský říká, že člověk prchající ze Sýrie až do Francie, Británie, Německa či Švédska není v žádném případě člověk, který primárně utíká před válečným konfliktem. Ti, kteří odešli do vzdálených míst, jdou pouze za lepším životem. Odpůrce imigrace nelze podle něj označovat za extremisty a rasisty. Zeman a Fico mají v otázce migrace pravdu a premiér Sobotka lidem lže. EU páchá řízenou (sebe)vraždu evropských obyvatel. Uprchlíkům je třeba pomáhat v jejich zemi a okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Děs, nelidský systém. Česká poslankyně hovoří o norském odebírání dětí
Poslankyně za TOP 09 a lékařka Jitka Chalánková se vložila do případu rodičů, kteří v Norsku bojují se sociální službou o svou nemocnou dceru. Podle ní jde o nelidský systém. Řekla to v rozhovoru pro MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Veronika Žilková: Žádná silvestrovská agrese, normální hlas přírody. Časem k těm novým samcům půjdeme dobrovolně. Musíme zavést multikulti výchovu do každé školy
ROZHOVOR „Není to sexuální agrese, ale silný pud přírody. I mnoho evropských žen časem svůj pud určitě bude dobrovolně směřovat k novým samcům...,“ zamýšlí se v rozhovoru ParlamentníchListů.cz populární herečka Veronika Žliková nad příčinami napadení některých žen v Německu, v Rakousku, ale i v dalších zemích. A přidává i příhodu, která se jí v souvislosti s muslimem stala před dvaceti lety na filmovém festivalu v jedné z arabských zemí, kde se po projekci nezávazně bavila s jedním vysoce postaveným místním podnikatelem, Arabem, který si ji chtěl přivlastnit. „Jen pláč a fotky mých dětí mě uchránily,“ svěřuje se k tomu zastupitelka (v Praze-Suchdole), ale také manželka ministra obrany Martina Stropnického (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ODS musí ukázat zájem o normálního člověka v hospodě, nebo i o hospodského, říká před kongresem Vondra
Podpora střední třídy a živnostníků, ale migrační krize. To jsou témata, jimiž chce ODS přitáhnout zpátky voliče a dostat se až k dvacetiprocentní voličské podpoře. V rozhovoru pro dnešní Lidové noviny to řekl Alexandr Vondra, který byl ministrem v občanskodemokratických vládách Mirka Topolánka a Petra Nečase. Byl také senátorem za ODS. O víkendu míří na stranický kongres už jako řadový člen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Podle Babišových novin vláda vyhlásila Zemanovi válku. Jde o Vitáskovou
Dny Aleny Vitáskové v čele Energetického regulačního úřadu jsou zřejmě sečteny. A nebude ji ani muset odvolávat prezident republiky, který jediný je k tomu oprávněn. Vitáskovou z funkce dostane nesoulad mezi dvěma zákony. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Exministr Jan Kavan: Evropu že zachvátí džihád a zanikneme? Hloupost, kterou říkají provokatéři se zatemněnou myslí. Válka nehrozí. A Merkelová přežije, protože Němci...
ROK 2015 – A CO DÁL? Evropa čelí nejen největšímu přívalu migrantů, ale i krizi v rozhodování. Demokracie v Evropě trpí. ParlamentnímListům.cz to v bilančním rozhovoru řekl exministr zahraniční a bývalý předseda Valného shromáždění OSN Jan Kavan. Kancléřka Merkelová podle jeho slov politicky přežije, Němci se prý extremismem a rasismem ovládnout nenechají. Exministr se zamýšlí také nad rolí a budoucností Angely Merkelové, stabilitou EU nebo nad postavením Ruska ve světě a boji proti IS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
V Praze si dnes připomenou odkaz Jana Palacha
U Národního muzea v Praze dnes dopoledne začne připomínka odkazu Jana Palacha, který se v roce 1969 na tomto místě upálil. Protestoval tak proti sovětské okupaci a proti tomu, jak rychle lidé rezignovali na jakýkoli odpor proti ní. V 15:00 uctí památku Jana Palacha ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) a ředitel Národního muzea Michal Lukeš. Ve výroční den statečného činu mladého studenta, v sobotu 16. ledna, bude na Alšově nábřeží odhalen pomník Palachovi věnovaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): K návrhu EK omezit vlastnictví legálně držených střelných zbraní
Poznámky k navrhované směrnici z 18. 11. 2015 "novela směrnice 91/477/EEC“ na další omezení získání zbraní v EU jako důsledek událostí z 13. listopadu v Paříži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Budoucnost Policie ČR
Článek analyzuje materiál ministerstva vnitra, který projednala Vláda ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Červíček se po čtvrtstoletí u policie rozhodl dát na politiku. Popovídá si o tom s policejním prezidentem
Policejní prezident Tomáš Tuhý se dnes setká s šéfem královéhradecké policie Martinem Červíčkem, který se ve středu stal lídrem kandidátky ODS pro krajské volby v hradeckém kraji. Červíček avizoval, že je po 25 letech u policie připraven Tuhého požádat o uvolnění ze služebního poměru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Soukromníci a Svobodní společně i ve Zlínském kraji
Společná kandidátní listina a koordinace hlavních aktivit. Tak bude vypadat spolupráce Strany soukromníků České republiky a Strany svobodných občanů ve Zlínském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Měli by vás zažalovat, ale místo toho vám platí tisíce korun. Debata o hubnutí nabrala u Jílkové nečekané grády
Vánoční svátky skončily a mnozí lidé řeší kardinální otázku, jak zhubnout. Obézních lidí v Česku totiž přibývá. O tom, jak zdravě zhubnout, se diskutovalo také u moderátorky Michaely Jílkové v pořadu Máte slovo České televize. Debata se vedla o detoxikaci, dietě z doby kamenné a jiných radách, které ovšem podle lékařů mohou někoho i zabít. Před kamerami proto padly výhrůžky soudní žalobou. A došlo i na poslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Banditi, okrádáte nebohé uprchlíky. OSN zuří nad těmito dvěma evropskými zeměmi
Dánsko v nedávné době přijalo nejedno opatření za účelem snížení počtu přicházejících běženců. To nejnovější z nich je však velmi kontroverzní. Dánové totiž chtějí po příchozích, aby jim odevzdali všechny své cennosti, jinak v jejich zemi nemají co dělat. Financial Times to považují za velmi kruté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kampaň Vaše Východní Čechy získala speciální cenu
Začátkem května zahájila Destinační společnost Východní Čechy (DSVČ) velkou turistickou kampaň Vaše Východní Čechy v osmi krajských městech České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg: Uprchlíci jsou lidé jako my, klidně je přijmu i u sebe. Když čtu o hordách či zvířatech…
Karel Schwarzenberg se na svém profilu na Facebooku vyjádřil k současné migrační krizi v Evropě. Jasně popsal svoje stanoviska a vysvětlil, že je třeba příchozím lidem pomoci, abychom je mohli následně účinně integrovat do společnosti. Napsal také, že je zcela samozřejmé, že mezi nimi budou jak lidé dobří a ctnostní, tak i násilníci a zloději, jako jsou ostatně všude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Muslimové mohou ve volbách převzít moc a zavést totalitu, varuje senátor ČSSD. Nesmíme bezhlavě přejímat postoje Německa či USA. Zakázali jsme lidem, aby se bránili. A Dienstbier...
ROZHOVOR Senátor ČSSD Miloš Malý říká, že pokud ve státě žije početná etnická či náboženská menšina, přináší to problémy. Muslimové mohou časem demokratickým procesem zvítězit ve volbách a pak demokracii zrušit a nastolit totalitu. Česká vláda by podle něj neměla kopírovat bezhlavě cizí postoje, ale hájit naše zájmy. Voliči by měli jít k volbám, aby dali najevo, s jakými politiky jsou spokojení a s jakými ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ve Švýcarsku chystají karneval a neskrývají obavy. Běžencům nakreslili obrázky, jak se chovat
Ve švýcarském Lucernu se každý rok koná tradiční masopustní karneval a jinak tomu nebude ani letos. Ovšem ve světle sexuálních deliktů při silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem chtějí být Švýcaři na vše připraveni. Hodlají přistěhovalcům vysvětlit normy chování k ženám pomocí piktokramů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vitásková služební slib nesloží, zastání hledá u Zemana
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková nesloží služební slib. Řekla to dnes ČTK. Materiál ministerstva vnitra, který v pondělí pravděpodobně projedná vláda, ale uvádí, že předsedkyně ERÚ musí služební slib složit do 1. března 2016. Dokument má ČTK k dispozici. Vitásková chce další kroky konzultovat s prezidentem Milošem Zemanem a zástupci evropských energetických organizací. Pokud by šéfka ERÚ skutečně pod služební zákon přešla, nemohla by fakticky funkci vykonávat. Čelí totiž obžalobě a obvinění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOHS potvrdil delikty Krajské zdravotní i 300tisícovou sankci
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl rozklad podaný akciovou společností Krajská zdravotní ve věci veřejné zakázky „Doplnění zdravotnického zařízení a přístrojů – Krajská zdravotní a. s.“ a potvrdil výroky I. až III. rozhodnutí prvního stupně, které ve svém rozkladu napadl zadavatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: S námi maminka v Norsku odebrané holčičky nekomunikuje
Vyjádření ministryně Michaely Marksové k informacím o případu odebrání dítěte v Norsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
„Zemanův budoucí guvernér“ Rusnok promluvil o bankách. Nemusíme prý mít strach
Závazek dodržovat kurz nejméně na hodnotě 27 korun za euro bude centrální banka dodržovat nejméně do poloviny letošního roku, přicházející data o inflaci ale svědčí o tom, že ČNB své měnové intervence ukončí spíše později. A je možné, že od nich bude ustupovat „stupňovitě“. V rozhovoru pro dnešní Lidové noviny to prohlásil ekonom Jiří Rusnok, o kterém se všeobecně soudí, že jej prezident letos jmenuje guvernérem České národní banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Dům z karet nasadí Česká televize pro zájem diváků i na dřívější hodinu
Česká televize se rozhodla vyjít vstříc velkému zájmu diváků o sledování kultovního amerického seriálu Dům z karet v hlavním vysílacím čase. Od příštího dílu tak seriál poběží na ČT2 nejen ve středu od 22:20, ale nově i každé úterý od 21:00 (premiérově), opět na druhém programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
SPO na jižní Moravě spolupracuje se Svazem důchodců
Jihomoravská krajská organizace SPO v zastoupení Jany Fialové předala předsedkyni Svazu důchodců městské organizaci Brno Mgr.Aleně Kudličkové a místopředsedkyni Libuši Gottwaldové dárkové balíčky, které jsou určeny do tomboly při příležitosti plesu důchodců, který se bude konat v Brně 22.1.2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
SPD chce, aby na post německé kancléřky kandidovala tato velmi populární politička
Premiérka nejlidnatější spolkové země Severního Porýní – Vestfálska Hannelore Kraftová je často přirovnávána k Angele Merkelové, sama ale o post spolkové kancléřky usilovat nechce. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Jan Mládek otevře v Íránu kancelář CzechTrade a podepíše Dohodu o hospodářské spolupráci
Čtyřdenní pracovní cestu do Íránu zahájí ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek v sobotu 16. ledna v doprovodu více než šedesátičlenné podnikatelské mise organizované Svazem průmyslu a dopravy ČR (SPD) v čele s jeho prezidentem Jaroslavem Hanákem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Proč teď "sextremistky" z Pussy Riot a Femen mlčí? Výprask od šéfredaktora novin
Proč mlčí členky ukrajinské ženské organizace Femen nebo ruské skupiny Pussy Riot k sexuálním útokům na ženy, ke kterým došlo o silvestrovské noci v řadě německých měst, ptá se v dnešních Lidových novinách jejich šéfredaktor István Léko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rossiniho Popelka ve Stavovském divadle
Po Belliniho Normě přináší Národní divadlo další ze skvostů italského belcanta. Rossiniho Popelka, kterou hudebně nastudoval Jan Kučera a pro jeviště Stavovského divadla připravila maďarská režisérka Enikő Eszenyi a scénograf Kentaur, má premiéry 21. a 22. ledna 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy opravilo jez Cacovice na řece Svitavě v Brně
Jez Cacovice na řece Svitavě v brněnské části Maloměřice a Obřany má nově opravenou betonovou přelivnou plochu, nábřežní zdi a stávající opevnění svahů. Před samotnými opravami zkontrolovali jez potápěči, aby zjistili rozsah poškození stavebních částí pod vodní hladinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Právě vyplulo na povrch, jak to bylo s útokem na Sobotkův e-mail
Špičkový systém použili podle všeho hackeři, kteří se nabourali do e-mailové schránky předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD). Píše to dnešní vydání MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtmani dnes projednají církevní restituce s Dukou a školství s ministryní Valachovou
Církevní restituce a financování regionálního školství má dnes na programu Rada Asociace krajů ČR. O prvním bodu budou zástupci hejtmanů jednat s představiteli České biskupské konference vedené kardinálem Dominikem Dukou. O druhém tématu budou diskutovat s ministryní školství Kateřinou Valachovou. Jednání se uskuteční v brněnské vile Stiassny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Zřízení fondu pro financování integrace uprchlíků zásadně odmítám
Předsednictvo KDU-ČSL vyzvalo své členy vlády, aby na nejbližším zasedání vlády iniciovali svolání mimořádného summitu Evropské rady, na kterém se budou řešit opatření proti bezprecedentnímu nárůstu sexuálního násilí, zajištění bezpečnosti v Evropě a ochrana vnějších hranic EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Balíky a dopisy doručí elektromobily
Česká pošta se zapojila do projektu Elektromobilita Skupiny ČEZ. Dva elektromobily bude státní podnik testovat po dobu šesti měsíců. Určeny budou zejména pro doručování balíků a listovních zásilek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Papoušek (KDU-ČSL): Problémy mají všechna zařízení pro ohrožené děti, stav je neudržitelný
Současný stav financování je podle velké části ředitelů a ředitelek pro zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc dlouhodobě neudržitelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Po roční přestávce dnes pokračuje soud s někdejší Topolánkovou pravou rukou Dalíkem
Výslechem někdejšího amerického velvyslance v Česku Richarda Grabera prostřednictvím videokonference dnes bude po více než roční přestávce pokračovat soud s lobbistou Markem Dalíkem. Je obviněn z korupce při nákupu obrněných aut Pandur pro českou armádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Německo jde úplně do kopru. Persony tamního soudnictví se chytají za hlavu nad Merkelovou a uprchlíky
Bývalý předseda německého ústavního soudu Hans-Jürgen Papier řekl, že Německo jako stát naprosto selhalo. Zcela rezignovalo na vlastní zákony a ochranu hranic. Kriticky se na adresu vlastní země vyjádřil i bývalý soudce Spolkového ústavního soudu Udo di Fabio. Informuje web Česká justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Další mise SP ČR: Přes 60 českých firem míří do Íránu
Více jak šest desítek významných tuzemských firem odlétá zítra do Íránu na čtyřdenní podnikatelskou misi, kterou organizuje Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Drsný vzkaz uprchlíkům po sexuálních útocích na ženy: Pokud nechceš mašírovat zpátky žrát kočky v listovém těstě… Nechovej se kurva jako zasranej zmrd!
Herec Jiří Maryško pravidelně glosuje na webové televizi Stream.cz souhrn aktuálních zpráv. Tentokrát si vzal na paškál Andreje Babiše, trochu té uprchlické krize i snahu Strany svobodných občanů ozbrojit národ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Bojíte se Islámského státu? Odborník na genocidu ukazuje na mnohem větší průšvih. Zóna smrti, časovaná bomba, ještě větší migrační vlna do Evropy…
ROZHOVOR Silvestrovské útoky na ženy v Kolíně nad Rýnem nebyly kapkou, po níž s přívalem migrantů přetekl pohár trpělivosti, ale protržení přehrady. Religionista Šimon Krbec, který se zabývá náboženskými zdroji genocidního násilí, se ale domnívá, že to, co se děje nyní v Evropě, není sexuální džihád, ale máme co do činění s lidským jednáním, které je celkově v rozporu s evropskými hodnotami. Zároveň je přesvědčen, že Evropané začínají mít dost utopických ideologií a chtějí zodpovědnou politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství posílí zajištění míst pro děti v mateřských školách
Novela školského zákona, kterou projednal Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny Parlamentu, obsahuje kromě dalších změn i zavedení nároku na přednostní přijetí dítěte do mateřské školy nejen pro děti, pro které je předškolní vzdělávání povinné, ale rovněž i pro děti, které před začátkem školního roku 2017/2018 dosáhnou věku 4 let a od školního roku 2018/2019 i pro i pro děti starší 3 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Podnikáme řadu kroků na podporu zemědělského exportu
Odborníkům i veřejnosti je určen mezinárodní veletrh potravinářství, zemědělství a zahradnictví Internationale Grüne Woche (IGW) 2016, který dnes začal v Berlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Unijní země si v loňském roce přerozdělily pouhých 259 běženců
V rámci relokací uprchlíků uvnitř Evropské unie se do konce loňského roku podařilo přemístit pouze 259 lidí. Uvádí to zpráva ministerstva vnitra o situaci v oblasti migrace, která půjde v pondělí na vládu. Celkem se má uvnitř osmadvacítky z Řecka a Itálie přemístit na 160 000 běženců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČD Cargo: Přeprava bojové techniky do USA
V druhé polovině prosince 2015 zrealizovalo ČD Cargo velice zajímavou přepravu. Pro americkou firmu Blane International Group Inc. jsme zajistili přepravu dvou kusů vojenské bojové techniky BMP – 1, u nás známých jako BVP (Bojové vozidlo pěchoty), do německého přístavu Bremerhaven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Musíme se naučit vážit si místa, ve kterém žijeme
Pondělní regionální sněm zvolil lídra kandidátní listiny do krajských voleb v roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
První Ozvěny Ekofilmu 2015 se rozezní v Brně
O víkendu startují Ozvěny Ekofilmu 2015. Malou ochutnávku mezinárodního filmového festivalu s ekologickou tematikou EKOFILM 2015 nabídne 19. ročník cestovatelského festivalu Go Kamera konaný ve dnech 14. – 17. 1. 2016 v Brně – pořadatelském městě posledního ročníku MFF Ekofilm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kortyš (ODS): Primárně jsem kladl důraz na profesionalitu kandidátů
V Pardubickém kraji byla zvolena kandidátní listina pro krajské volby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Generální ředitel HZS ČR Drahoslav Ryba se stal osobností roku v oblasti státní správy
Časopis Review pro obranný a bezpečností průmysl udělil prestižní cenu Osobnost roku 2015 v oblasti státní správy generálnímu řediteli Hasičského záchranného sboru ČR brigádnímu generálovi Ing. Drahoslavu Rybovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
V Turecku běží zátah na vysokoškolské pedagogy. Prý ohrožují demokracii
Turecké úřady dnes zatkly čtrnáct akademiků a na dalších sedm je vydán zatykač. Provinili se tím, že podepsali prohlášení, ve kterém se domáhají ukončení násilností mezi vládou a tureckou kurdskou menšinou. Prohlášení, které celkem podepsalo více než 1100 tureckých akademiků, kritizuje vládní vojenské operace na jihovýchodě země. Informuje Today's Zaman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ČOI: Bazary a zastavárny neposkytují doklady o koupi a informace
Kontrolní akce České obchodní inspekce zaměřená na nabídku, prodej zboží a poskytování služeb v bazarech a zastavárnách prokázala četné nedostatky ve více než polovině z 307 kontrolovaných provozoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Michalik (STAN): Případ Hostek ukazuje, že středočeská ČSSD si libuje v kumulaci funkcí
Nedávna volba dlouholetého člena ČSSD Petra Hostka do funkce starosty Benešova a jeho současné setrvání ve funkci ředitele krajské nemocnice v Benešově dokazuje, že členové středočeské ČSSD si v kumulaci dobře placených funkcí přímo libují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Jan Palach přinesl v boji za svobodu nejvyšší oběť
TOP 09 uctila památku Jana Palacha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zákon o léčivech zajistí dostupnost klíčových léků a zlepší podmínky pro klinická hodnocení
Vláda schválila návrh novely zákona o léčivech. Kromě slaďování práva s Evropskou unií zákon řeší především hrozbu akutní nedostupnosti léčivých přípravků pro potřeby pacientů v České republice za účelem ochrany jejich života a zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
V loňském roce se vypilo více než 50 milionů půllitrů přerovského pivního moku
Překročení magické hranice čtvrt milionu hektolitrů uvařeného piva, o osm procent vyšší výstav sudového piva na tuzemském trhu, dva nové pivní speciály, rekordní návštěvnost letního Zubrfestu. To jsou největší úspěchy pivovaru Zubr za loňský rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Nejdůležitější jsou investice do schopností Armády České republiky
Nejen vzrůstající bezpečnostní hrozby, ale i závazek současné vládní koalice na postupném navyšování rozpočtu kapitoly 307 Ministerstva obrany (1,4% HDP v roce 2020) mají vliv na posílení armádního rozpočtu v tomto roce o čtyři miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Historicky nejvyšší výběr na pojistném
Rekordní výše dosáhly celkové příjmy České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) z pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti v roce 2015. Bylo to přesně 394,5 mld. Kč, což je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 21 mld. Kč více a jde o nárůst výběru o 5,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Čínský prezident chtěl bojovat s korupcí, ale vymklo se mu to. Země je na tom v mnoha věcech hůř než kdy dříve
Vlivný americký komentátor David Ignatius se v deníku The Washington Post věnuje zhoršující se politické i ekonomické situaci v Číně. Zemi prý nejvíce ublížila protikorupční reforma vedená prezidentem Si Ťin-pchingem, která místo očisty přináší naopak další problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Informace o aktivitách center nám umožní lépe předvídat nároky na rozpočet
Stát začne evidovat výsledky inovací a spolupráci vědců s firmami, lépe tak zhodnotí, kam zacílit podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Kulturu musíme chápat jako veřejnou službu
Ministr kultury jednal s předsedou ČMKOS Josefem Středulou o financování v kultuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Bulletin 2016 brzo ve vašich schránkách
V těchto dnech se začíná distribuovat váš oblíbený klientský časopis ZP MV ĆR Bulletin 2016. Jako každý rok i letos je v něm připravena celá řada informací o dění ve vaší pojišťovně, o nabídkách a bonusech pro vás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09: Důležitý je boj proti nelegálnímu obchodu se zbraněmi
S právem držet zbraň a nakládat s municí musí být spojena způsobilost a odpovědnost za život a zdraví vlastní a také dalších lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj získal jako první příslib dotace z IROPu
Krajská rada chválila podání žádostí o dotaci k projektům na rekonstrukce a modernizace silnic druhých tříd. Ucházet se budou o finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu, který by mohl poskytnout až 90 procent potřebných prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Polanecký (Svobodní): Potřebujeme si platit další čtyři tisíce policistů za 10 miliard?
Česká republika se v počtu policistů na obyvatele dlouhodobě pohybuje na evropské „špičce“. Potřebujeme si tedy platit další tisíce nových? Samozřejmě že ne, potřebujeme kvalitu a nikoliv kvantitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
TOPka pomalu končí, otěže pravice třímá ODS, ukázal průzkum
Již druhý průzkum naznačil, že dominantní sílu na pravé straně politického spektra dávno nedrží Kalouskova TOP 09, ale Fialova ODS. Po SANEPu prokázala trend také agentura Phoenix.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Důvod odebrání bezpečnostní prověrky generálu Pilcovi? Prý tento muž
Schůzky s ředitelem karlovarské porcelánky Rudolf Kämpf Petrem Kovylinem stály podle MF Dnes za tím, proč Národní bezpečnostní úřad odebral prověrku generálu Rostislavu Pilcovi, který vede vojenskou kancelář na Pražském hradě. Kovylina totiž NBÚ označil za bezpečnostní riziko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Na osypky je Lisabonská smlouva!
Na osypky je Lisabonská smlouva, neboli nedemokratická Evropská komise bude kontrolovat demokratické Polsko!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ÚZSVM vykázal rekordní příjmy za celou svou historii
Příjmy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v roce 2015 stouply na 1,933 miliardy korun, oproti předcházejícímu roku vzrostly o 83 procent. Výdaje Úřadu meziročně klesly o 12 procent na 1,432 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Böhnisch (ČSSD): Zprávy o životním prostředí na úrovni krajů jsou velkým přínosem
Poslanci sněmovního Výboru pro životní prostředí se ve středu mimo jiné zabývali Zprávou o životním prostředí České republiky v roce 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
SVS: V ČR byla po více než roce potvrzena Aujeszkyho choroba u loveckého psa
V České republice byl po více než roce potvrzen případ nebezpečné nákazy Aujeszkyho choroby u psa. Vyšetření provedené ve Státním veterinárním ústavu v Olomouci potvrdilo výskyt viru u uhynulého labradorského retrívra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Šokující reportáž britské BBC: Merkelová posílá Turkům miliardy dolarů na uprchlíky, ti je ale prý tajně vyváží do válečných zón
Dopisovatel BBC v Turecku Mark Lowen zjistil, že turecké úřady vrací stovky syrských uprchlíků zpět do jejich rodné země. Mezinárodní právo přitom neumožňuje deportovat migranty do míst, kde zuří válečný konflikt. Turecké úřady však tato obvinění odmítají a tvrdí, že Syřané se vrací dobrovolně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ODS stagnuje. Co přinese kongres?
zdroj: ceskapozice.lidovky.cz, přidáno 15.1.2016 v 10:31, zobrazit podobné
Kongresové přemítání nad ODS
zdroj: virtually.cz, přidáno 15.1.2016 v 10:16, zobrazit podobné
Největší akvizice Památníku národního písemnictví po roce 1989
Ministr Daniel Herman na pondělní tiskové konferenci u příležitosti mimořádné akvizice PNP v Praze vyzdvihl význam donátorství a poděkoval PhDr. Jiřině Hořejší za velkorysý dar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Šarapatka (BPP): Proč se předseda TOP 09 Kalousek bojí EET?
Přišel jsem na to, proč Miroslav Kalousek tolik kritizuje elektronickou evidenci tržeb EET. Kalousek se totiž od dětství bojí E.T. mimozemšťana a zkratka elektronické evidence tržeb, EET, mu ho dosud asi příliš bolestně připomíná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Blázen nebo hrdina? Američan se chystá na území Islámského státu a tam...
Americký folkový zpěvák James Twyman se rozhodl uspořádat na území Islámského státu mírový koncert a pozvat na něj džihádisty. Je skálopevně přesvědčen, že potom upustí od brutálního stínání hlav a mučení svých nepřátel. Podrobnější informace přináší britský deník The Express.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Na tohle muzeum svobody budu hrdý
Nejpozději za dva roky by měli mít Češi další muzeum. Bude v jednom z domů v malé obci Všetaty. V domku, ze kterého se před 47 lety časně ráno vydal na cestu do Prahy Jan Palach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Češi jsou extrémně xenofobní, říká historik Nodl. Poslední měsíce a roky to prý ukazují v plné nahotě
Historik Martin Nodl v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV prozradil, že ženy byly v období pozdního středověku svobodnější, než jsou dnes v islámské kultuře. To ale nic nemění na tom, že myšlenku uzavírání české společnosti před „jinakostí“ považuje za absolutně špatnou cestu a varuje před ní. Pokud se uzavřeme do sebe, obrátí se to proti nám. Česká společnost je podle jeho názoru silně xenofobní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Navrhněte, kdo by měl získat Cenu ředitele Správy KRNAP
Správa KRNAP již šestým udílením Ceny ředitele Správy Krkonošského národního parku chce vyzdvihnout konkrétní osobnosti, které svojí prací, výkony či občanskými aktivitami představují či představovaly významný přínos pro Krkonošský národní park či Krkonoše jako region.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Kacer (TOP 09): Vznikne v Brně nový Google? Šance tu je
Letos se ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem (JIC) pilotně rozběhne program SME Instrument Brno financovaný z rozpočtu města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Server spočítal, kolik procent uprchlíků se EU daří vracet. Žádná sláva to prý není
V loňském roce bylo v Evropě zaregistrováno asi 1,6 milionu žádostí o azyl, přičemž mnozí uprchlíci tuto žádost podali opakovaně. Počet přiznaných statutů uprchlíka tak bude dle odhadu serveru iDNES.cz oproti počtu žádostí zhruba třetinový. Starý kontinent prý ale trápí palčivější skutečnost: neúspěšné žadatele neumí vracet zpět domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Komárek (ANO): Případ Šafařík aneb Skandál v Bohemii
Holmes: „Nuže, milý Watsone, co si počnete v tomto případě?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Asociace krajů jednala s kardinálem Dukou. Podle Michala Haška soudní spory komunikaci nezmrazí
Spolupráce v oblasti sociální péče a sociálních služeb, zdravotnictví – hospicové péče, čerpání evropských dotací, uprchlická krize a také církevní restituce, konkrétně žaloby církví na kraje. Hlavní témata pátečního jednání Rady Asociace krajů České republiky se zástupci České biskupské konference - kardinálem Dominikem Dukou a arcibiskupem Janem Graubnerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Tohle vysvědčení si Vladimir Putin za rámeček nedá. Přečtěte si, v čem všem údajně ruský vůdce selhal
Rusko je v krizi. Revoluce, mizivé šance na zotavení ekonomiky, levná ropa, nízký export zemního plynu. O těchto a jiných ruských problémech mluví nejeden ruský i jiný odborník. Ruský historik Andrej Zubov si myslí, že je země na pokraji revoluce, ekonom Vladislav Inozemcev zase tvrdí, že Putin je impotent. Všichni se však shodnou na tom, že Rusko mělo ohromnou šanci se postavit na nohy, ale promarnilo ji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Jste nespokojeni s kvalitou veřejnoprávního vysílání? Pak si pusťte tento vzkaz. Autor: Jan Kraus
Show Jana Krause na FTV Prima tento týden začala trochu netradičně. Moderátor oznámil, že bude o přízeň diváků soupeřit s krkavcem. Jinak se ale věnoval mnohem důležitějšímu tématu, a to svobodě médií v Česku. V tomto ohledu se prý máme výborně. Kraus v této souvislosti poslal vzkaz všem lidem, kteří jsou nespokojeni s kvalitou veřejnoprávního vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Řepa (ČSSD): Výsledky interpelací
Chtěl bych seznámit veřejnost s některými zajímavými výsledky interpelací, které často na jednáních zastupitelstva pokládám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Společná vize VTÚ, s. p. a Zlín Aircraft a. s. o leteckém průzkumu
„Dvěstěpadesátka“ ze státního podniku Vojenský technický ústav pod „dvěstěčtyřicetdvojkou“ z akciové společnosti Zlín Aircraft. Řečeno srozumitelně, gyroskopicky stabilizovaná hlavice S250 instalovaná pod letounem Zlín Z-242L pro letecký monitoring, včetně pátracích a záchranných misí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy vyčistilo koryto v Dolní Lhotě
Povodí Moravy, s.p. aktuálně dokončilo opravu koryta Luhačovického potoka v obci Dolní Lhota. V úseku dlouhém 370m vodohospodáři odtěžili 315m3 nánosů, opravili narušené kamenné opevnění a v místech, kde docházelo k vymílání břehů, provedli zpevnění koryta kamenným záhozem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Konference OSN na české půdě? Podle ministryně Šlechtové hotová věc. Budou se řešit i uprchlíci
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová zavítala do pátečního Interview ČT24. Promluvila o novém zákoně o veřejných zakázkách, jenž se chystá. Vyčinila všem, kteří by byli rádi, aby se o státní zakázky nesměly ucházet firmy, jež by třeba jen z deseti procent vlastnili členové vlády. Hrozil by nám prý soudní střet s Evropskou komisí, který bychom mohli prohrát. Došlo ale i na téma migrace. Česko totiž bude hostit jednu konferenci OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Junek (KDU-ČSL): R 35 (D 35) v parlamentním poločase
V říjnu 2015 uběhly přesně dva roky od posledních parlamentních voleb. Stejně jako mnoho jiných kandidátů jsem tehdy i já cítil, že největším problémem našeho regionu je stále chybějící rychlostní komunikace R35.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí slevu na děti neruší, ale zvyšuje
Ministerstvo financí uvádí na pravou míru spekulace v souvislosti se zvažovaným rušením daňového bonusu u slevy na dítě a jeho nahrazení sociálním transferem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Dalíkovo jméno při jednání o pandurech nepadlo, dušoval se u soudu bývalý americký velvyslanec
Nákup obrněných aut Pandur pro českou armádu provázelo neetické jednání. Před pražským městským soudem to dnes řekl bývalý velvyslanec USA v Česku Richard Graber, který se prostřednictvím videkonference vyjadřoval k údajné korupční kauze lobbisty Marka Dalíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Majetkové přiznání Béma a dalších se ztratilo, registr střetu zájmů je rozbitý
Magistrátu se podle všech informací podařilo ztratit majetková přiznání zastupitelů za období před rokem 2010. Zjistil to zastupitel Pirátů Jakub Michálek, když požádal o kopii majetkového přiznání exprimátora Béma a jeho náměstka Hulinského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Chlapec v Pákistánu sám sobě usekl ruku. Chtěl se potrestat, protože mu v mešitě řekli, že se rouhá
Patnáctiletý pákistánský chlapec si usekl ruku. Sám sobě. Přeslechl se totiž během kázání a okolí jej osočilo z rouhání, což chlapec neunesl a za trest se zmrzačil. Za což jej následně vychválila celá rodina a ostatní vesničané. Hrdější na něj již být nemohli. Informuje agentura AFP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Unesli nám svobodu slova, svázali ji, zmlátili a chystají pro ni detenci
Začínají mizet články, komentáře, weby a stránky na sociálních sítích. Chybí už jen, aby začali zase pálit knihy, zakázali média a nechali mizet nepohodlné lidi a celé skupiny. Pořád je ale šance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Uprchlické kvóty nefungují, připustili v Praze nizozemští ministři
Nizozemští ministři zahraničí a pro migraci dnes po jednání s českými kolegy připustili, že systém kvót pro přerozdělování uprchlíků v EU zatím nefunguje a sám o sobě problémy s migranty nevyřeší. Ministr pro migraci Klaas Dijkhoff poznamenal, že členské země EU by měly dostát všem závazkům v oblasti migrace a že nejen se zavedením kvót je třeba se pohnout kupředu. Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) zopakoval nizozemským kolegům, že země visegrádské skupiny kvóty nadále odmítají. Nizozemsko nyní předsedá Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Než podepíšeme obchodní dohodu s USA: Přečtěte si, co slibovali asijským zemím a jak nakonec dopadly
Podle poslední analýzy Světové banky nebude mít dohoda Transpacifického obchodního partnerství zdaleka tak dobrý efekt na ekonomiku zapojených zemí. Teoreticky by z ní měl nejvíce těžit Vietnam, přičemž ekonomika Austrálie, kde se neustále hovoří o blahodárných účincích dohody, vzroste o necelé procento. Informuje The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
V Praze se setkali zmocněnci pro boj s antisemitismem
Ministerstvo zahraničních věcí hostilo 12. ledna 2016 v Černínském paláci první setkání nově jmenované koordinátorky Evropské komise pro boj s antisemitismem Kathariny von Schnurbeinové s partnery z jiných zemí a mezinárodních institucí za účasti ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka a ministra pro lidská práva a legislativu Jiřího Dienstbiera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Státní fond ukončil příjem žádostí u čtyř výzev OPŽP
Státní fond životního prostředí ČR uzavřel příjem žádostí o podporu ve čtyřech výzvách z Operačního programu Životní prostředí 2014–2020, jež byly vyhlášeny v říjnu loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Babišovy noviny: „Rittigův“ policista učí nováčky
Bývalý policejní důstojník z útvaru, který nasazuje odposlechy a na kterého se provalilo, že si často telefonoval s Ivo Rittigem, až nyní přišel o bezpečnostní prověrku. Informovaly o tom dnešní Lidové noviny s tím, že se jedná o Stanislava Hájka. Ten poté, co musel odejít do Liberce, zde velel kriminalistům. I o tuto práci ale koncem loňského roku přišel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Mynářův právník žaluje Národní bezpečnostní úřad kvůli neudělení bezpečnostní prověrky
Právník hradního kancléře Vratislava Mynáře dnes podal žalobu kvůli neudělení bezpečnostní prověrky. Napadá v ní třeba proceduru projednání věci Národním bezpečnostním úřadem (NBÚ). ČTK to dnes řekl právní zástupce Mynáře Lukáš Trojan. O neudělení bezpečnostní prověrky NBÚ rozhodl v září, Mynář následně neuspěl ani s rozkladem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jak to bylo s privatizací automobilky Škoda doopravdy. Tehdejší ministr Grégr pro PL prozradil, co ještě nikdy veřejně neřekl
ROZHOVOR Tahounem české ekonomiky je mladoboleslavská automobilka Škoda, která před čtvrtstoletím neměla ani na nákup karosářských plechů a hrozil jí zánik. Zachránila ji mimořádně vydařená privatizace, jejíž úspěšností se teď chlubí nemálo těch, co se na ní vůbec nepodíleli. Jeden z těch, co byl privatizaci podniku německou firmou Volkswagen nejblíže, ministr strojírenství a elektrotechniky Miroslav Grégr, líčí, jak ve skutečnosti proběhla a jak Renaultu nepomohl ani unikátní slib jejího šéfa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Ministr vnitra a prezident straší migrací lidi a vláda strká hlavu do písku
Pražský zastupitel a člen předsednictva SZ Matěj Stropnický v rozhovoru pro Český rozhlas uvedl, že Praha by uprchlíků mohla přijmout až 1 % obyvatel hlavního města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Čísla hovoří jasně: Islámského státu i uprchlíků se bojí značná většina Čechů
Naprostá většina Čechů pokládá takzvaný Islámský stát za hrozbu pro bezpečnost České republiky, bezpečnost Evropy i pro mír ve světě. Za loňský rok podíl obyvatel s tímto názorem vzrostl. Vyplývá to z prosincového průzkumu, který dnes zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? Já si to nemyslím. II. závěrečná část
Prezident RF Vladimír Putin svou úlohu ve vedoucí roli v řízení a směřování státu s vypršením jeho mandátu ukončí. Nastoupí zase jiný politik třeba to bude pan Alexej Nevalný, koho si Rusové zvolí prezidentem tak si něj počkejme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
TOPlist