Oficiální zpravodajská média

Jestli už nám Evropa nezhnědla, obával se Moravec. A Chovanec mu na to řekl...
V Nedělních Otázkách Václava Moravce proti sobě zasedli ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a Petr Gazdík (STAN). Ten varoval, že se z nás stanou bezdomovci, pokud si v uprchlické krizi nestanovíme hranici solidarity. Chovanec mu dal za pravdu, ale pozvedal hlas při představě zhnědnutí Evropy. Jestli ona už nezhnědla, kontroval Moravec. Z Gazdíkových úst zaznělo, že se zbláznil německý ministr financí Wolfgang Schäuble. Chovanec hledí s obavami na Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Otrávili Stanislava Grosse? Poslanec ČSSD podává trestní oznámení
Byl expremiér z ČSSD Stanislav Gross otráven? Touto otázkou se zabývá bulvární deník Blesk. Jeden z poslanců ČSSD se kvůli tomuto podezření obrátil i na policii. Podle všeho je teoreticky možné, že byl politik otráven těžkými kovy. Takový proces by trval řadu let a jeho počátky mohou sahat až do časů, kdy byl Stanislav Gross premiérem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Města a obce požadují odklad společného vzdělávání, tedy inkluze
Inkluze ve školství, tedy začleňování znevýhodněných dětí do běžného kolektivu, probíhá i dnes bez dostatečné podpory státu. V Brně se na tom shodli primátorky a primátoři z celé České republiky, kteří na Nové radnici jednali v rámci Komory statutárních měst Svazu měst a obcí ČR. Podle představitelů samospráv není reálné, aby se od letošního září samosprávy v oblasti inkluze řídily vyhláškou z dílny ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Právní předpis totiž nebere na zřetel připomínky magistrátů a radnic, nemá vyřešený princip budoucího průběžného financování, dostatek vzdělaných pracovníků, ani systém jako takový. Proto města a obce požadují - stejně jako kraje - odklad zavedení společného vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
V Ostravě skončí kongres Občanské demokratické strany
V Ostravě dnes skončí 27. kongres Občanské demokratické strany (ODS). Delegáti budou volit výkonnou radu, rozhodčí komisi, kontrolní a revizní komisi. Na programu budou mít rovněž politickou diskuzi a na závěr přijmou usnesení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Další Babišův muž, kterého prověřuje protikorupční policie. Tentokrát dokonce ministr
Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality se zajímá o ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO). Podle informací serveru Týden.cz vyšetřovatelé přezkoumávají, zda neporušil zákon, když na konci roku 2014 jmenoval ředitelem České inspekce životního prostředí Erika Geusse. Podle Brabce nejde o nic významného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Film ČT o bratrech Mašínových? Jejich sestra Zdena nám k tomu řekla více. A přidala něco o Zemanovi a jeho fanoušcích
ROZHOVOR Česko je pravdu překrásná, ale dost nešťastná země. Miloši Zemanovi rostou preference hlavně kvůli uprchlické krizi. Šikovně v tom se svou inteligencí pluje. Nicméně, když člověk vidí ten jeho ksicht, je mu blbě. Takhle nesmlouvavě a tvrdě hovoří Zdena Mašínová. Pro ParlamentníListy.cz se rozmluvila i o statku v Lošanech či filmu o svých bratrech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jdou po mě neonacisté, čelím kobercovému náletu. Sobotka na Primě
Exkluzivním hostem Partie FTV Prima byl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Popsal „kobercový nálet“, kterému čelí na internetu. Extremisté se zkrátka rozhodli spáchat sérii zločinů a je na policii, aby konala. Zmínil také norský Barnevernet a jeho „bezcitné počínání“. Došlo i na uprchlickou krizi. Sobotka si pochvaloval, že EU začíná Česku naslouchat, ačkoli ho dříve kritizovala za psaní čísel uprchlíkům na ruku. Nakonec prozradil, že se chystá do USA na jaderný summit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Filmový svaz udělil cenu zemanovci Velebovi. Jmenuje se "Zlatý citron"
Nejhodnotnější počiny v oblasti audiovizuální tvorby odměnil dnes Český filmový a televizní svaz FITES výročními cenami. Za přínos české a světové kinematografii udělil Cenu Vladislava Vančury režiséru Vojtěchu Jasnému, jehož díla z 60. let Procesí k panence, Až přijde kocour či Všichni dobří rodáci patří mezi nejvýznamnější v české kinematografii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V šesti nových obcích šli obyvatelé volit úplně poprvé. Výsledky nových voleb do zastupitelstev 10 obcí
V sobotu se konaly komunální volby. V deseti obcích se volilo do tamních zastupitelstev. Nejrychleji byly hlasy sečteny v Mladecku. Nejvyšší volební účast byla v Luboměři pod Strážnou. V šesti obcích, které vznikly počátkem tohoto roku na bývalém území vojenských újezdů, šli občané k obecním volbám poprvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Memorandum není plácnutí do vody. Je určitou deklarací, že peníze nepromrháme
Ve školství je třeba táhnout za jeden provaz. A jak konkrétně, to říká memorandum o spolupráci mezi ministerstvem školství, kraji a obcemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zapomeňte na to, co vám vykládá ČT. Oskar Krejčí zjistil více o výhledech války v Sýrii
Politolog Oskar Krejčí se začetl do nové doktríny vojenské bezpečnosti Ruské federace, která mimo jiné vymezuje rizika ohrožující stát. A našel v ní zvláštní informace, např. o vojensko-biologických laboratořích USA. Zmínil také pomýlené představy České televize a válku v Sýrii, která může trvat roky. Prý to připouští už i Moskva. Roli v tom může podle Krejčího hrát „žárlivost Američanů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Mladý jihočeský lidovec Heller o útocích imigrantů: Je to bublina. V ČR znásilní dvacet žen denně a nikoho to nezajímá. Jsou to lidi, ne banány
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR O tom, co si myslí o útocích na ženy v Německu a v dalších městech, promluvil pro ParlamentníListy.cz Šimon Heller. „Podle některých statistik je v České republice ročně znásilněno kolem sedmi tisíc žen,“ poukazuje Šimon Heller a dodává, že je ale samozřejmě nutné každé takovéto chování, ať se děje kdekoli, jednoznačně odsoudit. „Myslím si, že pokud začneme lidi rozlišovat podle barvy pleti, náboženského vyznání, národnosti a podobně, tak to není dobrá cesta,“ vyjadřuje se Heller i k údajnému zákazu vstupu do bazénu pro uprchlíky v německém městě. Svůj názor vyjádřil i k chystané demonstraci na 6. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
V Senátu se uskuteční seminář Nová Hedvábná stezka a Česká republika
Seminář zaměřený na posílení spolupráce evropského kontinentu a asijských zemí (myšlenka obnovení historické Hedvábné stezky) se koná pod záštitou předsedy Senátu Milana Štěcha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí předloží vládě k projednání například Národní strategii cloud computingu
Ministerstvo financí předloží následující materiály na jednání vlády dne 18. ledna 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Evropské elity touží po muslimech, jsou to ideální poddaní. Hrají o čas, aby jich přišlo co nejvíc, než se lidé vzbouří. Strach a fanatismus jak za stalinismu. Hovoří Petr Hampl
ROZHOVOR Sociolog Petr Hampl patří k těm, kteří nehlasitěji varují před nebezpečím, hrozícím naší společnosti v důsledku událostí posledních měsíců. Podle něj po událostech loňského silvestra desítky milionů muslim vědí, že v Německu jim projde úplně vše, včetně násilné kriminality. A projde jim to tak, že se dokonce mohou chlubit přes internet, jaký z nich domorodci mají strach. U nás podle Hampla stoupá fanatismus "vítačů", který už začíná dosahovat úrovně svazáků v časech stalinismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zahradil: Smích nad konzervativci už začíná přecházet
Projev na 27. Kongresu ODS:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Je to šílené. Nesmíme se nechat od Norska šikanovat
Poslanec Marek Černoch se zúčastnil protestu proti praktikám Barnevernetu. Norsko by tento úřad mělo zásadně přebudovat a nebo zavřít. Takovýto přístup k dětem a rodičům není možný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nejen neschopnost, ale také záměr. EU dnes fandí džihádistům, odhaluje Jaroslav Bašta
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině se zamýšlí nad tím, proč se EU staví k uprchlické krizi tak liknavě. Stanou jeho pozornosti nezůstávají ani silvestrovské útoky na ženy v Německu na jedné straně a policejní zásah proti hnutí Pegida na straně druhé. Dospívá k tomu, že je za obojím třeba hledat neschopnost EU reagovat na reálné dění. Bašta mimo jiné píše, že Brusel upřednostňuje džihádisty a jejich právo šaría.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pak přiběhli Arabové a křičeli, že jsou to jejich ženy a že mě podříznou... Autentické svědectví z kolínského silvestra
Server HlavnéSprávy.sk uveřejnil příběh muže, který v Kolíně na Rýnem ochránil několik žen před běsněním muslimských migrantů. Coby atlet a mistr světa v kickboxu srazil Chorvat Ivan Jurčevič dva migranty na zem, když se sápali na dvě dvacetileté ženy u kolínského hotelu. Když to viděli jejich druhové, vyhrožovali sportovci, že ho zabijí, ale už si nic nedovolili. O silvestrovské noci se Jurčevičovi zdálo, že nastává konec světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Cítíme se silní. Jsem připraven kandidovat na předsedu
Petr Gazdík oznámil svou kandidaturu na předsedu STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Památkový zákon se vládě opravdu nepovedl. Památkář nám popsal, k čemu všemu povede
ROZHOVOR Pardubický Přihrádek jsme zachránili bez podpory vedení. Jako odboráři vyvažujeme absolutní moc ze strany zaměstnavatele. Odborníci varovali před radikálními změnami v památkové péči. Do státní pokladny plyne z turistického ruchu více než sto miliard. Ale v Národním památkovém ústavu to není vidět. Za Opočno se budu brát až do konce. Rozhodnutí soudu o něm by nemělo jít nad rámec rozhodnutí Ústavního soudu. Řekl nám PhDr. et Mgr. Oldřich Vaňura, předseda odborové organizace Národního památkového ústavu – územního pracoviště v Pardubicíh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Čtyři moravské kraje vydaly společnou Mapu zážitků Moravy a Slezska
Na veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně byl 2016 představen nový propagační materiál s názvem Mapa zážitků Moravy a Slezska. Symbolického pokřtění publikace se za Jihomoravský kraj ujal radní Václav Božek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kurzy pro běžence v Německu: Homosexuálové jsou normální, smiřte se s tím
Magdi Gohary je čtyřiasedmdesátiletý muž pocházející z Egypta. Původně se živil jako chemik, ale dnes vede poblíž Mnichova kurzy pro uprchlíky, kde jim, vysvětluje, jak se musí chovat, pokud opravdu chtějí zapadnout do německé společnosti. Sám tam žije už delší dobu, takže ví, že nestačí koupit si nové tričko. Jeho dobré rady přinesl server britského deníku The Guardiam. Běženci musí akceptovat homosexuály a nahé lidi koupající se v řece.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ivan Bartoš, bývalý předseda Pirátů: Proti křiku zemanovců žádné vysvětlování nepomůže. Jedni chtějí informace, druzí krev. Vážně si náckové myslí, že je podporuje osmdesát procent lidí?
O polarizaci společnosti se rozepsal analytik Josef Šlerka. Nepřítelem demokracie podle něj není názorová pluralita, ale izolovanost jednotlivých názorových proudů – to, že se vzájemně nerespektují. „Z dat na sociálních sítích vyvozuji, že máme k takové poruše demokratických mechanismů nakročeno,“ tvrdí. Pirát Ivan Bartoš však oponuje. „Polarizace je podle mě střet racionality a emocí. Nácek nikoho polarizovat nemůže, protože 80 procent lidí náckové nejsou.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pegida chystá v únoru demonstrace po celé Evropě, i v Česku
Představitelé protipřistěhovaleckého hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) se příští sobotu sejdou v Praze, aby dohodli poslední podrobnosti chystané únorové celoevropské demonstrace. V rozhovoru s nedělníkem Welt am Sonntag to prohlásila Tatjana Festerlingová, která je vůdčí postavou hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Koprodukční filmy natáčené v ČR uspěly v Německé televizní ceně
Dva ze tří nominovaných koprodukčních filmů uspěly 13. 1. 2016 v německé obdobě české ceny Týtý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Gangsterismus norské sociálky, gauner Bakala. Miloš Zeman při neděli opět ve formě
Rozhovor s Milošem Zemanem z Lán odvysílal dnes živě server Blesk.cz. „Lid versus Miloš Zeman“, tak zní podtitul dnešního vysílání, které se na serveru uskuteční již popáté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Neházejte kolínské útoky na imigranty. Mě dva Syřané naopak zachránili, upozorňuje Američanka
Sedmadvacetiletá Američanka Caitlin Duncanová zažila v Kolíně nad Rýnem to, co o silvestrovské noci popsalo i mnoho jiných žen. Čelila osahávání i pokusu o okradení a bůhvíjak by to vše skončilo, kdyby ji nezachránila skupina žadatelů o azyl ze Sýrie. S odvoláním na New York Times o příběhu mladé ženy informuje server Aktuálně.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Strašné, hrůza. Oblíbenec Václava Klause nám napsal po volbách o vedení ODS a je to vážně ostré
Exposlanec za ODS a velmi výrazný podporovatel Václava Klause Boris Šťastný se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ke kongresu ODS v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Mastník (SLK): Liberecký kraj bude i letos kontrolovat hmotnost kamionů
Nízkorychlostní kontrolní vážení nákladních vozidel bude Liberecký kraj provádět i v letošním roce. Rada kraje tím stejně jako vloni pověřila společnost Centrum služeb pro silniční dopravu (CSPSD), aby zajistila v souladu se zákonem o pozemních komunikacích, v součinnosti s Policií České republiky nebo celními úřady, nízkorychlostní kontrolní vážení na silnicích I., II. a III. třídy na území Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ODS by prý měla být vděčná Petru Fialovi. Zde jsou sepsané důvody
Podle Martina Weisse, komentátora deníku Echo24.cz, je ODS stále tady a zjevně tu bude i dál, což nebyla ještě před dvěma lety jasně daná věc. „Ale její podpora se stabilizovala na číslech, která jako by odpovídala tomu, že se minimálně skutečně rozdělila,“ píše Weiss s tím, že za rozhodující devizu považuje předsednictví Petra Fialy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Vláda hraje dvojí hru, je třeba konat
Pomalu a jistě se začíná naplňovat třetí dějství migrační apokalypsy Evropy. Nazval bych je probuzení z multikulturního snění do reality. Severské státy zařazují zpátečku, Německo začalo kontrolovat hranici s Rakouskem a vyhrožuje přivřením hranic a Rakousko totéž chystá na své jižní hranici. Poslanci kancléřčiny CSU se bouří, expertízy právních kapacit Spolkového ústavního soudu mluví o povážlivém nedodržování imigračních zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pražané si dnes se zapálenými svícemi připomněli Jana Palacha
Lidé dnes v Praze vzpomínali na Jana Palacha se svíčkami, které si zapálili v jeho rodném domě ve Všetatech. U fontány před Národním muzeem, kde se student v roce 1969 upálil, se jich dnes večer sešlo několik desítek. Výročí Palachova činu letos připomíná i pomník u Rudolfina, vzpomínalo se také ve Všetatech, kde má z Palachova rodného domu vzniknout muzeum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Šéf britské opozice Corbyn pozval Donalda Trumpa do mešity
Předseda britských labouristů, kteří jsou toho času opoziční stranou, Jeremy Corbyn, poslal jasný vzkaz republikánskému kandidátovi na prezidenta USA Donaldu Trumpovi: Pojďte se mnou v Londýně do mešity. A pozor, mám za manželku Mexičanku. S odvoláním na britskou BBC o tom informuje server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek bude jednat se státním ministrem pro evropské záležitosti Německa
Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek přijme 19. ledna 2016 státního ministra pro evropské záležitosti německého MZV Michaela Rotha, s nímž bude hovořit o aktuálních bilaterálních, zahraničněpolitických a unijních tématech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek jednal s nizozemským ministrem zahraničí
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 15. ledna 2016 v Černínském paláci setkal s ministrem zahraničních věcí Nizozemského království Bertem Koendersem a s nizozemským ministrem pro migraci Klaasem Dijkhoffem. Hlavními tématy jednání s nizozemskými partnery byla unijní agenda a otázky migrace a bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Novák: Investice do školství je v celé historii existence krajů ojedinělá
Masivní investice z evropských peněz i krajského rozpočtu plynuly v loňském roce do zkvalitnění vzdělávání, oprav a zateplení školních budov i modernizace sportovišť a vybavení škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad práce nabídne na veletrhu v Plzni radu i pomoc
Celkem 30 vystavovatelů z řad zaměstnavatelů a škol se představí návštěvníkům už čtvrtého ročníku veletrhu práce a vzdělávání s názvem „Klíč k úspěchu“. Akce proběhne ve čtvrtek 21. 1. 2016 v kulturním domě Peklo v Plzni mezi 10.00 – 18.00 hodinou. Své zástupce bude mít na místě i zdejší krajská pobočka Úřadu práce ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Skutečně existují hodnoty, pro které stojí za to obětovat i život
Ministr kultury Daniel Herman uctil 15. 1. památku bojovníka za svobodu Jana Palacha u jeho pomníku před budovou Národního muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Pokud si tady vezme někdo motyku a začne kopat, tak riskuje i v dekontaminovaném prostoru
Ministr obrany Martin Stropnický tento týden slavnostně předal Brdy nově vzniklé správě CHKO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Na ministerstvu proběhla jednání o nominacích českých lázní na Seznam světového dědictví UNESCO
Ve dnech 14. - 15. 1. 2016 proběhlo na Ministerstvu kultury ČR významné jednání Mezinárodní řídící skupiny a Mezinárodní pracovní skupiny nominačního projektu evropských lázeňských měst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Co se mění od ledna 2016? Novinky Ministerstva práce a sociálních věcí
Nový rok přinese některé změny v oblasti práce a sociálních věcí. Zvyšuje se minimální mzda z 9 200 korun na 9 900 korun.Končí II. důchodový pilíř. A jako kompenzaci za nízkou lednovou valorizaci dostanou důchodkyně a důchodci v únoru jednorázový příspěvek 1 200 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Pane prezidente, vyhlašte Norsku válku. Vždyť kradou naše děti. Posměšný vzkaz z webu Pavla Šafra
Zpěvěk Quido MC, jenž stvořil např. píseň Ruský šváb o prezidentu Miloši Zemanovi, se na Svobodném fóru Pavla Šafra znovu vyjádřil. Tentokrát o cestách do Norska, země turistického zla. Zatímco do Ruska by měli jet všichni, protože je to krásná země a to, co se tam snad nedaří, je dílem Spojených států, tak v Norsku se kradou české děti. Proto by měl Miloš Zeman vyhlásit této zemi válku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sněmovna rozhodne o úlevách na děti a pravidlech pro vysoké školy
Poslanci zahájí v úterý odpoledne první letošní řádnou schůzi Sněmovny. Měli by na ní podle návrhu programu rozhodnout například o zvýšení daňových slev pro rodiny s více dětmi a o poměrně rozsáhlé novele vysokoškolského zákona. Schvalovat by mohli taky rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu. V úvodním kole by se poslanci měli začít zabývat mimo jiné hornickými důchody a zvýšením příspěvků na péči postiženým lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda odstartovala využití PPP projektů v dopravní výstavbě na úseku D4 mezi Příbramí a Pískem
Vláda schválila tento týden využití tzv. PPP projektu (Public Private Partnership) na 32 km dlouhém úseku D4 mezi Příbramí a Pískem. Půjde o první projekt, který bude financován na principu spolupráce mezi soukromým a veřejným sektorem. Výstavba by mohla začít v druhé polovině roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nad veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2016 v Brně převzala záštitu ministryně Šlechtová
Tento týden 14. ledna 2016 náměstkyně pro řízení sekce regionálního rozvoje Klára Dostálová za Ministerstvo pro místní rozvoj slavnostně zahájila brněnské veletrhy GO - Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu a REGIONTOUR - Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech. Oba veletrhy patří k těm největším prezentacím průmyslu cestovního ruchu ve střední Evropě. Hlavním tématem veletrhů je trávení volného času a dovolená v České republice i v zahraničí. Veletrhy trvají dodnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vychovávat děti k multikulti, vyjít běžencům na půl cesty. Toto nám k názorům Veroniky Žilkové řekl expert ANO Jiří Zlatuška
Představa, že budeme ustupovat zvyklostem přistěhovalců i za hranice lidských práv je nereálná. Myslí si to hlavní expert hnutí ANO na otázky vzdělávání Jiří Zlatuška, kterého ParlamentníListy.cz požádaly o názor na výroky komunální političky ANO, herečky Veroniky Žilkové, podle které by naše děti ve školách měly být systematicky vedeny k multikulturní výchově a s imigranty bychom se měli potkat někde „na půli cesty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Vydali jsme první rozhodnutí o poskytnutí dotace v rámci IROP
Ministerstvo pro místní rozvoj jako řídící orgán Integrovaného regionálního operačního programu vydalo rozhodnutí pro prvního úspěšného příjemce. Jedná se o projekt na rekonstrukci silnice na Broumovsku za 57 milionů korun. Letos budou v IROP vyhlášeny výzvy za 84 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lukša (TOP 09): Pád z výsluní nejmocnější strany je bezesporu nemilý
Gratulace Pavola Lukši předsedovi ODS:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Plyšový slon na baterie může dítě popálit i udusit
Inspektoři ČOI při dozorování trhu s hračkami zjistili, že je na českém trhu v nabídce pro spotřebitele hračka, která pro zejména dětské uživatele představuje vážné riziko poškození zdraví. Při laboratorních zkouškách zaměřených na bezpečnost výrobku došlo k nežádoucímu oteplení v oblasti baterie, což znamená, že může při manipulaci dítěte se slonem dojít k popálení kůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Do Senátu za ANO bude chtít exministryně Válková, možná i ministr Stropnický
ParlamentnímListům.cz se ze dvou zdrojů z centrály hnutí ANO podařila získat první tři jména, o nichž se v kuloárech Babišova politického subjektu hovoří v souvislosti s letošními volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Vyfešákovaní mládenci „z válečných oblastí“ jdou pro dávky, krást a znásilňovat. Merkelová se musela hodně udeřit do hlavy. Z farizeje Sobotky je mi hodně nevolno
ROZHOVOR Senátor Jaroslav Doubrava v týdnu zaujal svým názorem, že „hloupost Angely Merkelové již dosáhla hlouposti Václava Havla“. ParlamentníListy.cz se severočeského senátora zeptaly kromě současné migrační krize například také na premiéra Bohuslava Sobotku a informace uniklé z jeho e-mailové schránky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Tiskové prohlášení ministerstva spravedlnosti k rozsudkům Evropského soudu pro lidská práva
Tiskové prohlášení Ministerstva spravedlnosti k rozsudkům Evropského soudu pro lidská práva ve věcech Maslák a Michálková proti České republice a Duong proti České republice a rozhodnutí ve věci Tykvová proti České republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sto tisíc lidí ročně obžalujeme, devadesát čtyři tisíc je odsouzeno, pochlubila se na ČT Bradáčová. A s více penězi by to prý šlo ještě lépe...
Do nedělních Otázek Václava Moravce České televize zavítala vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová. Prozradila, že v Česku je rok co rok stíháno kolem 100 tisíc lidí a 94 tisíce z nich je odsouzeno. Jen 6 tisíc lidí je osvobozeno. To dokládá, jak dobře pracují státní zástupci. Problémy možná budou mít v kauze pandurů, ale vedle toho se věnují např. i opencard. Došlo i na kauzu Key Investments, ve které figuroval i spolupracovník Václava Kause Jiíř Weigl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Generál hasičů Ryba diskutoval s vedením dobrovolných požárníků
Tento týden, dne 12. ledna, se generální ředitel HZS ČR, brig. gen. Drahoslav Ryba, setkal s vedením Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Cílem společného jednání byla vzájemná spolupráce do budoucna a zhodnocení společné činnosti v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kupte si naše dlouhopisy, jsou úžasné, nabízel Kalousek, když byl ještě ministr. No, dopadlo to trochu jinak...
Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se snažil udržet český dluh doma. Ministerstvo financí pod jeho vedením proto opakovaně vydalo dluhopisy, které si měli koupit čeští občané. Jenže, chyba lávky, Kalouskovy dluhopisy netáhnou. Informuje o tom server iDnes.cz patřící současnému ministru financí Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nová hvězda ODS, starostka z drsného severu: Musíme změnit ten socialismus. Když vidím, jak v sociálně vyloučené lokalitě zneužívají dávky...
Nová místopředsedkyně ODS a starostka Obrnic v severních Čechách Drahomíra Miklošová by podle svých slov ráda předělala český sociální systém, který je prý spíše socialistický. „V naší sociálně vyloučené lokalitě vidím, jak jsou dávky zneužívány a demotivačně vypláceny,“ prozradila Miklošová v rozhovoru pro deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
V německém Düseldorfu udělali zátah na síť pouliční kriminality. Chytili mimo jiné několik běženců
Düsseldorfská policie na svých stránkách oznámila úspěšný zátah na nelegální přistěhovalce. Bylo prověřeno 290 osob, z toho 40 lidí zadrženo. A celá akce běží dál. Policie prověřuje možné pachatele krádeží a dealery drog. Důvodem k zátahu prý nebyly silvestrovské události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V německém Düseldorfu udělali zátl na síť pouliční kriminality. Chytli mimo jiné několik běženců
Düsseldorfská policie na svých stránkách oznámila úspěšný zátah na nelegální přistěhovalce. Bylo prověřeno 290 osob, z toho 40 lidí zadrženo. A celá akce běží dál. Policie prověřuje možné pachatele krádeží a dealery drog. Důvodem k zátahu prý nebyly silvestrovské události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek z Teheránu: Spolupracovat můžeme v oblasti energetiky, strojírenství či bankovnictví
Prohloubení vzájemné hospodářské a průmyslové spolupráce je hlavním tématem čtyřdenní pracovní návštěvy Íránu ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Do Teheránu přivezl i více než šedesátičlennou podnikatelskou misi organizovanou Svazem průmyslu a dopravy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Politický vězeň a kritik „chartistické šlechty“ Wolf: Je mi z toho tady šoufl. Příliš humanismu zabije celou Evropu
ROZHOVOR Problémů bude s imigranty čím dál více. Jediným řešením situace by bylo, kdyby německé dívky dávaly nadrženým chlapcům dobrovolně. Tak by se předcházelo závažným trestným činům, jako je sexuální obtěžování a znásilňování. Tvrdý antikomunista, politický vězeň a kritik takzvané „chartistické šlechty“ Jiří Wolf se s tím nepárá ani ohledně uprchlíků. Ve svých výpovědích už používá jen černý humor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vrací se nám nevolnictví, vládnou "dobrotrusové". Příště nám budou zakazovat čokoládu a brambůrky. Totálně uvolněný Jaroslav Kubera v rádiu
Hostem nedělního Press klubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl senátor Jaroslav Kubera (ODS). Prozradil, co za hrůzu nás jednou čeká v obchodech, vysmál se Tomio Okamurovi a konstatoval, že bude válka. Ale pozor, ne kvůli islámu, ale kvůli penězům. A kvůli tolika lidem v pohybu, že už je to nezvladatelné. Nakonec naznačil, jak to bude s jeho možnou kandidaturou na prezidenta. Dal dobrou radu tomu, kdo chce porazit Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec k otevření chráněné krajinné oblasti Brdy: Zpřístupněna je zatím jen část armádního prostoru
Ministr životního prostředí R. Brabec spolu s ministrem obrany M. Stropnickým tento týden symbolicky otevřeli chráněnou krajinnou oblast Brdy, která jako česká 26. CHKO vznikla počátkem letošního roku převážně na místě bývalého vojenského újezdu Brdy. Předání vojenského újezdu Brdy pod správu Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se zúčastnili mimo jiné náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Josef Bečvář a ředitel AOPK ČR František Pelc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Kongres zvolil širší vedení strany a přijal usnesení. Odmítl omezování držení zbraní či politickou korektnost
Delegáti kongresu vybírali členy Výkonné rady ODS. Do širšího vedení ODS byli zvoleni:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pravdoláskařský král Karel a jemu podobní zničí Evropu. Poslanec a znalec muslimského světa se podělil o své obavy
Poslanec Milan Šarapatka, zvolený do Poslanecké sněmovny za Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury, se považuje za zastánce spojené Evropy. Ovšem ne Evropy, která upřednostňuje migranty před vlastními spoluobčany, ne takové Evropy, která je ochotna prodat sama sebe Spojeným státům skrze smlouvu TTIP o transatlantické obchodní zóně. O takovou Evropu by podle Šaraptky stál „král pravdoláskařů“ Karel Schwarzenberg (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zemanův přítel Jakunin spustil rebélii proti Putinovi. Rozpovídal se o praktikách v Kremlu
Bývalý šéf ruských železnic Vladimir Jakunuin čelí hněvu prezidenta Vladimira Putina. Za co? Údajně za poskytnutí příliš otevřeného rozhovoru o tom, jak to chodí v Putinově mocenském okolí. Rozhovor přinesla agentura Bloomberg. Jakunin ale tvrdí, že novinářka, která rozhovor vedla, ho absolutně překroutila a vynechala to, co on sám považuje za podstatné. Informuje o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Donald Trump nesnáší zrcadla
Americkým tištěným i internetovým médiím lze jen závidět akceschopnost, jestliže 350 z nich v jeden den otiskne v podstatě shodný úvodník o tom, jak prezident hrubě bortí tamní vyhlášenou demokracii.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 12:40, zobrazit podobné
Jan Hamáček: Na lidech se šetřit nesmí
Když naše vláda v červenci nastupovala, slíbili jsme lidem bezpečí. K němu ale potřebujeme nejen stabilní hranice a bezpečné ulice, ale také fungující stát. Nemůžeme si dovolit, aby ti, co mají v popisu práce udržovat v chodu úřady a veřejné služby, a už vůbec ne ti, od nichž čekáme potírání kriminality nebo zvládání mimořádných situací, svá místa opouštěli pouze proto, že o ně v soukromém sektoru bude postaráno lépe.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Lékařské prohlídky nařízené zaměstnavatelem
Ve skutečnosti jde spíše o lékařská vyšetření, která nám nařídilo ministerstvo zdravotnictví a zcela vyrušilo naše právo nepodrobit se něčemu, s čím nesouhlasíme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
TOPlist