Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.351x, což odpovídá cca 227.029-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Zemanovec Veleba jde před soud, sdělila hned ráno ČT
Senátor a předseda SPO Jan Veleba stane dnes před okresním žďárským soudem. Trojice vědců jej zažalovala proto, že se domnívají, že je senátor poškodil kvůli výrokům ohledně výzkumu na Šumavě. Informovala o tom ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jdeme podpořit premiéra Sobotku! říkají...
Sluníčkem a kávou proti xenofobii a kalašnikovu. Tuto akci chystají odpůrci prezidenta Zemana na tuto sobotu. Chtějí jí odpovědět na akci protiislamistů, která se téhož odpoledne má v Praze sejít jako součást velké mezinárodní akce spolupořádané českým Blokem proti islámu a německou Pegidou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Putinův muž nám poradil, co s uprchlíky: Ať prostě vědí, že se k vám nedostanou. Zajistíte to takto
ROZHOVOR Ruský myslitel, politický analytik, novinář a spisovatel Nikolaj Starikov během své návštěvy v Praze pohovořil s ParlamentnímiListy.cz o ekonomických problémech Ruské federace, válce v Sýrii i migrační krizi. Dostalo se také na situaci na Ukrajině, jak se podle něho nyní žije lidem na Krymu nebo proč zatím nedošlo k průlomu ve válce v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
To jsou věci: Radek John vyčítá prezidentu Zemanovi alkoholismus
Někdejší novinář, později ministr vnitra a dnes opět píšící tvůrce Radek John dal na svém Facebooku průchod znechucení z prezidenta Miloše Zemana. Zejména mu na hlavě státu vadí měknutí mozku. Alkohol podle Johna dělá své.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda schválila zákon o centrální evidenci účtů
Vláda dnes schválila návrh zákona o centrální evidenci účtů fyzických a právnických osob vedených u bank a záložen. ČTK to sdělil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Evidence, kterou by měla spravovat Česká národní banka, nebude obsahovat údaje o zůstatcích na účtech. Cílem opatření je zejména boj proti daňovým únikům, informace totiž mohou podle ministerstva financí pomoci například finanční správě reagovat na přesun peněz získaných podvody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Vznik Velkého bratra v oblasti účtů nepodporujeme
Komentář poslance Marka Bendy k vládou schválenému zákonu o centrální evidenci účtů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Masopustní trolejbus vyjede do opavských ulic 7. února
Do Masopustu a masopustního veselí v Opavě se poprvé zapojí i Městský dopravní podnik Opava a to karnevalovým Masopustním trolejbusem, který vypraví v neděli 7. února 2016 na linku 201.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Lukša (TOP 09): Situace v OKD svědčí o nepřipravenosti státu na podobné situace
Vedení společnosti OKD oznámilo masivní propouštění v následujících pěti letech. Jednat se má asi o pět tisíc zaměstnanců. Dále také ukončí těžbu na třech dolech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Robejšek píše o obraně před běženci. Sázet že je zastaví Turci prý opravdu není dobré
Petr Robejšek píše na svém Facebooku o „pevnosti Evropa“ a vybízí evropské elity, aby samy a pořádně začaly bránit evropské hodnoty. Řešením podle něj rozhodně není to, že zaplatíme Turecku, aby běžence zadržovalo na svém území. Dopadne to podle Robejška tak, že Turecko si nechá zaplatit mnohem štědřeji, než bylo původně dohodnuto, a nakonec nám je sem stejně pošle. A nebude možné se mu příliš divit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zdrcující fakta o uprchlících: Dějí se věci, o kterých se nepíše, ale zasáhnou nás. Měli bychom to vědět
Podle humanitární organizace World Food Programme, působící v rámci OSN, čelí jižní Afrika v letošním roce vážné hrozbě neúrody obilí v důsledku historicky nízkých srážek. Devětadvacet milionů lidí žijících v oblasti údajně nemá přístup k dostatečnému množství potravin v odpovídající kalorické hodnotě. Podrobnější informace přináší server Irinnews.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Letiště Praha reprezentuje Českou republiku v soutěži European Business Awards
Společnost Letiště Praha, a. s., provozovatel Letiště Václava Havla Praha, byla vyhlášena vítězem národního kola prestižní soutěže European Business Awards za oblast Customer Focus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Půjdeme do akce. Hovořili jsme s lidmi, které možná pošle na dlažbu společnost spoluvlastněná Bakalou
REPORTÁŽ Právě skončila ranní směna na dole Staříč (jinak také Důlní závod 3 Paskov) a stovky lidí se valí na parkoviště ke svým vozům. Někteří už znají zbrusu novou „jobovku“, kterou poslal do éteru v pondělí 1. února generální ředitel Ostravsko-karvinských dolů a.s. (OKD) Dale Ekmark na zasedání karvinského zastupitelstva. Do roku 2018 zeštíhlí nejznámější důlní společnost v Česku na polovinu a víc než 5 tisíc zaměstnanců tak zřejmě ztratí práci!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Tomu byste před pár lety nevěřili. Jiří Paroubek se zastává Marka Dalíka
Expremiér Jiří Paroubek se vyjádřil k zatím nepravomocnému odsouzení lobbisty Marka Dalíka, jenž měl blízko k expremiérovi Mirku Topolánkovi. Ačkoli byli Paroubek s Topolánkem politickými soupeři, dnes se expremiér vzešlý z ČSSD Dalíka zastal. Srovnal jeho kauzu s případem „doktora prasete“ Martina Bartáka nebo s případem Petra Kramného, jenž je souzen za vraždu manželky a dcery v Egyptě. Vše okořenil zmínkou o prezidentu Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
EU a USA: Dohoda na novém mechanismu přenosu dat
Evropská komise se v úterý 2. února dohodla s americkou stranou na zcela novém mechanismu pro transatlantický přenos dat s názvem „EU-US Privacy Shield“. Ten nahrazuje mechanismus „Safe Harbor“, který byl zrušen rozsudkem Evropského soudního dvora dne 6. října 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Tesařík (KDU-ČSL): Náměstek Ander komplikuje přípravu Zásad územního rozvoje kraje
Na neexistenci aktuálního územního plánu pro Brno upozornil na Zastupitelstvu města Brna starosta městské části Brno-Ořešín Jan Levíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Tak je to definitivní. Štrougala za železnou oponu popotahovat nebudou
Bývalý premiér a ministr vnitra komunistického Československa Lubomír Štrougal nebude stíhán kvůli zodpovědnosti za smrt lidí, kteří zahynuli při snaze o překročení železné opony. Jeho případ byl promlčen a vyšetřování skončilo. ČTK to dnes řekl mluvčí Úřadu pro vyšetřování a dokumentaci zločinu komunismu Jan Srb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Úsvit-NK: Andrle převzal ostatky sv. Zdislavy. První cesta vedla do LDN za hercem Peterkou
Část ostatků svaté Zdislavy byla dnes z rukou děkana Římskokatolické farnosti Jablonné v Podještědí Pavla Marii Mayera slavnostně předána zástupci řádu sv. Lazara Jeruzalémského Augustinu Karlu Andrlemu Sylorovi. Akt spolu s modlitbou se uskutečnil v bazilice sv. Vavřince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Tesařík (KSU-ČSL): Náměstek Ander komplikuje přípravu Zásad územního rozvoje kraje
Na neexistenci aktuálního územního plánu pro Brno upozornil na Zastupitelstvu města Brna starosta městské části Brno-Ořešín Jan Levíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Opravy krajských silnic budou více koordinované, vláda dnes dostala informaci o 3 miliardách pro silnice II. a III. tříd
Díky úsporám v úspěšném loňském čerpání rozpočtu SFDI může Ministerstvo dopravy částkou 3 miliardy korun pomoct i v letošním roce krajům s opravami silnic II. a III. tříd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Přikryl (ČSSD): OKD. Čí tunel to je? Potrefení politici šílí
Sobotkův tunel. Teď je to venku. Kalašnikov netřeba, máme klacek. Politici se slétají jako vosa na sladkost. Hrrr na ně! Zajímá vůbec někoho pravda? Což se ti politici zbláznili? Ty, kteří jsou při smyslech prosím o přečtení tohoto článku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Soudce čelí kárné žalobě kvůli článkům kritizujícím menšiny
Soudce liberecké pobočky Krajského soudu v Ústí nad Labem Miloš Zbránek čelí kárné žalobě kvůli internetovým článkům, v nichž údajně kritizoval etnické menšiny, uprchlíky, gaye nebo ombudsmanku Annu Šabatovou. Zbránek články považuje za satiru. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) ale míní, že by Zbránek měl svou profesi opustit. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pravda o Okamurovi, Konvičkovi a těch dalších
POLITOLOGOVÉ „Příští dny a měsíce budou rozhodující pro to, jakým směrem se bude Evropa ubírat v příštích staletích,“ burcoval na konferenci protiimigrantských stran v Miláně lídr SPD Tomio Okamura a vyjádřil obavu, aby bílá populace nebyla na cestě k vyhynutí. Podobné radikální hlasy sílí; mají však protestní strany šanci uspět v Česku ve volbách? „Jsem k jejich úspěchu skeptický. Zatím jsou kuriózně samy sobě největšími soupeři,“ sdělil ParlamentnimListům.cz politolog Jan Kubáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČT: Mihulová, Melíšková a Tomicová jsou Trapný padesátky
Režisér Michal Vajdička, umělecký šéf Dejvického divadla, začal pro Českou televizi natáčet nový dvanáctidílný komediální seriál Trapný padesátky. Scénář Ireny Obermannové svede dohromady tři hlavní hrdinky v podání Aleny Mihulové, Kláry Melíškové a Pavly Tomicové. Ty se, každá po svém, vypořádávají se životem po padesátce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: Právě vyšlo nové číslo Zpráv památkové péče
Zprávy památkové péče 5/2015 jsou v těchto dnech v distribuci. Zakoupíte je v knihkupectví a informačním centru NPÚ v Praze, případně v e-shopu Národního památkového ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Šarapatka (BPP): Evropská Unie - společenství nerovných
Kdo má v EU ostřejší lokty, kdo má větší ekonomickou sílu, ten dosáhne lepších podmínek a podle něj se všechno točí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Merkelová? Čtěte velmi zajímavý názor na kancléřku
Profesor politologie z University of Georgia Cas Mudde tvrdí, že politické přežití německé kancléřky Angely Merkelové je důležité nejenom pro Německo, ale i celou Evropu. Průzkumy z posledních týdnů však ukazují, že podpora Merkelové povážlivě klesá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Spor Zemana a Sobotky: Promluvil Milan Chovanec, hovoří o nabouraném autu
Sociálnědemokratický ministr vnitra Milan Chovanec se zastal v rozhovoru pro Aktuálně.cz svého předsedy Bohuslava Sobotky před útoky hlavy státu Miloše Zemana. Ten opakovaně Sobotku nazývá neumětelem a ňoumou, který sociální demokracii škodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Útok na Zemana se dlouho připravoval, o kalašnikov vůbec nejde. Renomovaný pozorovatel odkrývá karty Bohuslava Sobotky
Spor mezi prezidentem a premiérem v posledních dnech graduje. Nejprve padl ze strany Miloše Zemana kontroverzní výrok o kalašnikovu jako nedemokratickém způsobu odstranění premiéra, a když se Bohuslav Sobotka proti tomu ostře ohradil, vysloužil si od prezidenta označení neumětela a ňoumy, který svou politikou škodí sociální demokracii. Podle politického analytika a komentátora Bohumila Pečinky spory mezi levicovými politiky poškozují především sociální demokracii. „Myslím, že tak vyostřený boj s Milošem Zemanem už opravdu roluje červený koberec pro Andreje Babiše,“ varuje publicista předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku, kterého považuje za hlavního viníka souboje mezi Hradem a Strakovkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Donald Trump může i prohrávat, hlásil z USA redaktor ČT. Co dále nového po prvních primárkách?
Zpravodaj ČT ve Spojených státech Martin Řezníček popsal televizním divákům, co vlastně znamenají první „primárky“, tedy první kolo výběru finálních kandidátů na prezidenta USA. Konečné zúčtování přijde sice až v listopadu tohoto roku, ale už první měření sil v Iově ukázal, že mezi republikány nemusí vyhrávat Donald Trump. Může i prohrávat. Ani Hillary Clintonová u demokratů nemá zdaleka nic jistého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Nemocnice dokončila modernizaci komplexního onkologického centra
Českobudějovická nemocnice dokončila modernizaci komplexního onkologického centra. Investice do nových lineárních urychlovačů dosáhla 220 miliónů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Erik Best: Sobotka volá na pomoc proti Zemanovi Západ. Je to poslední zoufalý pokus. Zeman možná hraje v ČSSD mnohem složitější hru
POLITOLOGOVÉ Vztahy prezidenta Zemana s premiérem Sobotkou se zřejmě už nenapraví. Podle politického analytika Erika Besta to ale vůbec neznamená, že by nakonec sociální demokracie nepodporovala v možné druhé kandidatuře Miloše Zemana. „Třeba proto zahájil svůj útok prezident už teď, protože ČSSD by pod vedením Milana Chovance k němu byla mnohem přívětivější,“ konstatuje Best pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ČR se připojuje k řízení před norským soudem v kauze odebraných dětí Michalákových
Vláda České republiky prostřednictvím svého zmocněnce vstoupí do řízení před norským soudem v kauze odebraných dětí Michalákových. Dne 3. února 2016 to oznámil ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): ČR může získat výjimku z migračních kvót a z eura. Na tahu je premiér
Británie chce získat v EU další výjimky. Jinak budou voliči v referendu hlasovat pro vystoupení země z EU. Pro Českou republiku je to skvělá příležitost, jak za svůj souhlas také něco získat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hradní stráž se blíže seznámila se schopnostmi VTÚ, s. p.
Vojenský technický ústav, s. p. neustále iniciuje další možnosti eventuální spolupráce. Institucemi, které mají profesní prioritu, jsou zejména složky ozbrojených sil. Proto se také v úterý 2. února 2016 setkali ředitel VTÚ, s. p. Mgr. Jiří Protiva a velitel Hradní stráže plukovník Ing. Petr Prskavec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Prohlášení MD a MŽP k jednání s Evropskou komisí k tématu posuzování vlivů na životní prostředí
Čeští zástupci ministerstva životního prostředí, dopravy a dalších dotčených resortů dnes v Bruselu navrhli Evropské komisi způsob, jak zajistit soulad již vydaných stanovisek EIA (posouzení vlivu na životní prostředí) s právními předpisy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek: Je zřejmé, že Babiš má o evidenci docela jiné představy a bude usilovat o její rozšíření
Vláda schválila návrh na zřízení Centrální evidence účtů všech fyzických i právnických osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Můžeme být zase uranová velmoc? Toto k tomu řekl ministr Brabec
Ministr pro životní prostředí Richard Brabec (ANO) promluvil ve středečním Interview ČT24. Vysvětloval, jak to v České republice bude s těžbou zlata či uranu. Vzácného žlutého kovu máme v zemi asi tak 400 tun. V jednu chvíli ministr neskrýval zklamání a šok. To když mluvil o průšvihu, který má na krku firma ČEZ se svými jadernými elektrárnami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
ČNB: Inflační očekávání finančního trhu
Měření inflačních očekávání finančního trhu, jako standardní analytický přístup centrálních bank, zaujímá významné místo především v měnověpolitickém režimu tzv. inflačního cílení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Získávání nových investic je vládní prioritou
Komentář předsedy vlády k návrhu investiční pobídky pro strategickou investiční akci společnosti INA Lanškroun
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
HK ČR: Podnikatelé diskutovali o obchodních možnostech v Íránu po uvolnění sankcí
Náměstek ministra zahraničí Martin Tlapa zahájil 3. února 2016 v Černínském paláci seminář „Obchod s Íránem po uvolnění sankcí“, který uspořádalo MZV ČR ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pocta českým autorům (se špičkovým trumpetistou Sauterem)
Na program VI. abonentního večera v Rudolfinu v pondělí 8. února zařadil SOČR tvorbu našich současníků, pánů Temla, Filase, Bartoně a Gemrota.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Soukromníci: V počtech registrů na osobu vévodíme světu
Škoda, že žádná světová organizace nezveřejňuje žebříček zemí podle počtu registrů a povinných hlášení v přepočtu na osobu. Pokud by něco takového existovalo, určitě bychom mohli pomýšlet na čelní příčky – možná i na absolutní světový primát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Bulvárník Pavel Novotný: Zeman je sprostá jitrnice. Vyměnil bych každého bílého nácka za tři Syřany. Evropa bude multikulti, i kdyby se čecháček posral
ROZHOVOR „Mně přijde u tak inteligentní bytosti odporný, na jak nízké pudy hraje. Já tomu sice z hlediska P.R. rozumím, ale Sobotky je mi vyloženě líto,“ tvrdí na konto chování prezidenta Miloše Zemana bulvární novinář Pavel Novotný. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz se ale překvapivě zastal mluvčího Jiřího Ovčáčka. „Já ho svým způsobem obdivuji, neboť obhájit takového hrubiána a vola, jako je Zeman, je nemožné,“ tvrdí Novotný a nakládá to i herečce Veronice Žilkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Wünschová (SZ): Vláda vrací do hry vyvlastňování kvůli těžbě
Reakce Ireny Moudré Wünschová, 1. místopředsedkyně Strany zelených k projednání návrhu Surovinové politiky vládou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí plánuje zásadní modernizaci Thermalu
Ministerstvo financí, které vykonává akcionářská práva v karlovarském lázeňském hotelu Thermal, se rozhodlo navýšit základní kapitál tohoto hotelu o 300 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Senátorka ODS se pustila do ministra Jurečky. Bojí se prý odborné debaty
Senátorka Veronika Vrecionová (ODS) je přesvědčena, že ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) politizuje problémy v českém vinařství. Její kolega senátor Ivo Valenta (SsČR) uspořádal krátce po nedávném přijetí novely zákona o vinařství vládou kulatý stůl pro vinaře v Uherském Hradišti. Ministerstvo zemědělství se avizované účasti zaleklo a své zástupce nevyslalo. Mluvčí MZe Hynek Jordán obvinil senátora Valentu, že chtěl svou konferenci politizovat. Jordán to napsal v textu, který mají PL k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Dokument o záchraně kostela Nalezení sv. Kříže v Litomyšli představen na veletrhu Monumento Salzburg
Piaristický kostel Nalezení sv. Kříže v Litomyšli patří k nejvýznamnějším barokním památkám Pardubického kraje. V loňském roce byla dokončena několikaletá obnova kostela a restaurování mobiliáře, které představuje nejrozsáhlejší akci restaurování historického interiérového vybavení v Pardubickém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Nízké daně a daňové slevy pro živnostníky vadí vládě a KSČM
V posledních dnech jsme svědky souboje vládních stran o to, kdo populisticky navrhne „lepší“ snížení třetí sazby DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Britský premiér to schytává ve vlastní straně. Příliš prý ustupuje Bruselu
Britský premiér David Cameron se dnes v dolní sněmovně pokusil obhájit svoji reformní dohodu s Evropskou unií. V očích mnohých však premiér ani zdaleka nedostál svým původním slibům a dohodu vnímají jako nedostatečnou. Sám Cameron uznal, že dohodu čeká ještě dlouhá cesta, přesto je podle něj postačujícím důvodem pro setrvání v EU. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Větší penis, nahý Ovčáček, krvavý Zeman, sranda z vdovy po Ransdorfovi. Představujeme partnerku pobodaného muslima
Eva Zahradníčková, žena, která žije s muslimem, se na svém facebookovém profilu rozhodla vyjádřit své pocity. Stalo se tak poté, co jejího muže napadli neznámí dva muži. Předtím čelil výhrůžkám kvůli svému náboženství a pomoci uprchlíkům. Celá událost se stala o víkendu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Svobodní: Výzva pro premiéra Sobotku a poslance
Velká Británie požaduje před uspořádáním referenda o svém dalším členství v EU změnu Smlouvy o Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
HK ČR: Vláda musí nalézt stabilní způsob řešení financování krajských komunikací
V souvislosti s dnešním jednáním vlády Hospodářská komora České republiky vítá, že bylo vyhověno jejímu předchozímu požadavku a pro financování silnic II. a III. třídy ve vlastnictví krajů byla pro rok 2016 v rozpočtu SFDI přidělena alespoň částka v celkové výši 3,136 miliardy Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Spisovatelka Pekárková z Londýna: Mnozí imigranti o integraci nestojí, i když to sami nevědí. Systém je nutí stát se podvodníky a vykuky. A když slyším Čechy...
ROZHOVOR Zcela jiný, než je u nás převažující pohled na migrační krizi, nabízí spisovatelka Iva Pekárková, která už deset let žije v Londýně. Je přesvědčena, že jakmile se podaří, aby lidé v „migrantech“ neviděli jen jakousi valící se, ohmatávající, znásilňující, kradoucí, bomby vrhající, v bazénech masturbující a podpory se hlasitě dožadující temnou masu, ale jednotlivce, z nichž převážná většina je při bližším pohledu zcela v pohodě, bude vyhráno a obavy z přijímání uprchlíků se docela vytratí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Místopředseda ERÚ Martin Laštůvka podal rezignaci ze zdravotních důvodů
Ze zdravotních důvodů rezignoval na svou funkci místopředsedy Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Martin Laštůvka, který měl na ERÚ na starosti agendu podporovaných a obnovitelných zdrojů energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zdravotní pojišťovny by nemusely vést všechny své účty u ČNB
Zdravotní pojišťovny by měly převést do České národní banky jen ty bankovní účty, na nichž mají peníze ze zdravotního pojištění. Bankovní účty s penězi z komerčních činností, například prodeje cestovního pojištění, by mohly vést u běžných bank. Dnes to doporučil schválit sněmovní rozpočtový výbor v novele rozpočtových pravidel. Řadě poslanců se nelíbí přesun účtů zdravotních pojišťoven k ČNB, který navrhuje vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba se musí omluvit vědcům za své výroky
Senátor Jan Veleba (SPO) se musí omluvit vědcům za své výroky o motivaci k výzkumům na Šumavě, rozhodl dnes Okresní soud ve Žďáru nad Sázavou. Rozsudek není pravomocný, Veleba zvažuje odvolání. Senátor podle soudu musí také stáhnout část textu článku v Parlamentních listech a uhradit přírodovědcům polovinu nákladů soudního řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ekolog Malík: Těžaři hydraulickým štěpením břidlic mohli zničit českou vodu. Nebo tunelovat stát arbitrážemi
ROZHOVOR Polský průzkum břidlic či uranu může zničit českou vodu. Michal Hašek a Jan Birke chápou problém. Největší zásoby břidlicového plynu jsou na jižní Moravě. Karel Komárek z Moravských naftových dolů má teď jedinou licenci. Američané si nás vybrali za testovací stát. Průzkum a těžbu břidličného plynu je potřeba zakázat. To řekl PL Jiří Malík, vedoucí národní kampaně Koalice STOP HF proti získávání metanu z břidlic metodou hydraulického štěpení břidlicových plynů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Česko chce být účastníkem soudního sporu v kauze Michalákových
Česká republika vstoupí do řízení před norským soudem v kauze odebraných dětí Evy Michalákové. Rozhodla o tom dnes vláda, informoval na twitteru premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Česko chce poukázat mimo jiné na to, že adopce dětí je v případu Michalákové nepřípustná a v rozporu s mezinárodními dohodami, uvedl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Aktuální stav soutěže na řešení expozic, výstavních prostor a návštěvnického provozu
V prvním kole Architektonické soutěže na řešení expozic, výstavních prostor a návštěvnického provozu v Historické a Nové budově Národního muzea obdrželo muzeum v řádné soutěžní lhůtě, která skončila 20. listopadu 2015 v 12.00 hodin, 25 soutěžních návrhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Premiér Sobotka nás připravuje na to, že již brzy otevře náruč imigrantům
V rozhovoru pro týdeník Respekt totiž prohlásil, že by se Češi neměli zapouzdřit jako český národ. Česko by pak prý začalo zaostávat a vyloučilo by se z Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Rostla zaměstnanost ve zpracovatelském průmyslu
Zaměstnanost a nezaměstnanost podle výsledků VŠPS - 4. čtvrtletí 2015
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová navštívila Pardubický kraj
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová zamířila v pondělí 1. února do Pardubického kraje. Během dvoudenního programu se zajímala o aktuální problémy těchto regionů v oblasti vzdělávání a sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Je to marné, je to marné
Zdá se, že v naší zemi se úspěch neodpouští nebo co je horší, tak se závidí. Vzpomínám si na boj o předsednické křeslo ČSSD mezi B.Sobotkou a M.Haškem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Topolánkův korupčník. Ranní noviny žijí pětiletou basou pro Marka Dalíka. A zapojují Kalouska a Marka Bendu
Nejbližší poradce bývalého ministerského předsedy odchází od soudu s pětiletým trestem a navíc pětimilionovou pokutou, která se při nezaplacení může přeměnit na další dva roky za mřížemi. Prozatím pouze nepravomocně, přesto mnohá média považují ortel soudkyně Veroniky Čeplové za rozsudek nad celou érou premiéra Mirka Topolánka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Dělostřelecká posádka v Jincích je perspektivní
Ministr obrany Martin Stropnický v doprovodu 1. zástupce náčelníka Generálního štábu Armády ČR generálporučíka Jiřího Balouna zavítal do Jinců, kde sídlí 13. dělostřelecký pluk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Kdo objednává, platí. Nebo ne?
V normálním životě to tak je. Objednám si řemeslníka, on pro mě vykoná nějakou práci a já ji zaplatím. Objednám si zboží, dostanu ho a zaplatím. U státu to ale neplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pavel Rychetský zklamaně pohovořil o politické kultuře. Za Havla by to prý takové být nemohlo
Hostem dnešního vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. S Helenou Šulcovou uvedli na pravou míru informace o jeho působení na místě předsedy Ústavního soudu a čas zbyl i na krátký rozbor současné politické kultury v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Svobodná Evropa opět nehezky promluvila o Putinovi. Mluvilo se o řezání lidí cirkulárkou, stínání hlav sekerou a bičování
Redaktor Rádia Svobodná Evropa Brian Whitmore tvrdí, že ruský prezident Vladimir Putin společně se svými příznivci nastolili „virtuální stalinismus“. Jeho cílem je na sociálních sítích a internetu zastrašovat opozici a vůbec všechny kritické názory prostřednictvím výhrůžných článků, animací, videí apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Sobotka nemohl s privatizací OKD nic moc dělat, na tunel se zadělalo už v devadesátých letech. Vzpomíná tehdejší vysoký úředník
Tématem OKD se ve svém příspěvku pro ParlamentníListy.cz zabývá bývalý náměstek ministerstva pro místní rozvoj a advokát Ivan Přikryl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Co dříve trvalo čtyřicet dní, se zvládne za pět. A teď chystá Protonové centrum ještě tuto novinku...
4. únor je letos tak jako každoročně mezinárodním dnem boje proti rakovině. Ta je v současnosti nejčastější příčinou úmrtí, proto pražské Protonové centrum, které bojuje s mnoha druhy rakoviny, se právě v tento den chystá zahájit speciální léčbu karcinomu prsu, který je druhým nejčastějším důvodem úmrtí u českých žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Šlachta by vůbec neměl vyšetřovat korupční kauzy, stojí v policejním rozboru. Plukovník si z toho ale těžkou hlavu nedělá
Co mají společného případy bývalé pravé ruky premiéra Jany Nagyové a lobbistů, pražského soudce Ondřeje Havlína a advokátů, olomouckého lobbisty Ivana Kyselého a policistů, ve kterém figuruje jako podezřelý i olomoucký hejtman Jiří Rozbořil? Ve všech případech jde o podezření z korupční činnosti. A všechny vyšetřuje Útvar pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty. Jenže podle interních předpisů korupci vyšetřovat nemůže. Tečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC: Mimořádná změna jízdního řádu od 8. února 2016
Správa železniční dopravní cesty připravila od pondělí 8. února mimořádnou změnu jízdního řádu železniční osobní dopravy 2016 na celkem deseti tratích a u tabulky Zvláštních vlaků Praha – Křivoklát – Lužná u Rakovníka. Stalo se tak na základě žádostí dopravce ČD, a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL už má prvních devět kandidátů do Senátu
KDU-ČSL schválila pro podzimní senátní volby prvních devět osobností, které budou za stranu kandidovat. Jsou mezi nimi stávající senátoři - předseda senátorského klubu Petr Šilar a náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek, uznávaný historik Michal Stehlík, komunální političky či lékaři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Michal Hašek se potkal s kandidáty na hejtmana. Mezi studenty je jich 17
Sedmnáct týmů se svými kandidáty na hejtmanku či hejtmana Jihomoravského kraje. Studenti středních škol se ve středu 3. února 2016 sešli s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Policisté vyrazili do Makedonie
V úterý odpoledne vyjelo sedmadvacet policistů a dva služební psi k ochraně schengenské hranice do Makedonie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Střílení uprchlíků? Podle této ženy ano, odhalují noviny
U našich západních sousedů má stále silnější slovo Alternativa pro Německo (AfD). Někdejší euroskeptici, ze kterých se stali pravicoví populisté, nyní volají i po střílení uprchlíků na hranicích. A tím všemu navzdory získávají čím dál větší podporu u řadového obyvatelstva. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Na Praze 10 možná po Kleslové povládne zastupitelstvo. Novou koalici se zatím nepodařilo složit
Podle desítkové TOP 09 spočívá v tuto chvíli jediné možné řešení po odchodu Radmily Kleslové z čela radnice v definitivním rozpadu rady a v převedení pravomocí na zastupitelstvo jako kolektivní orgán. Zákon o hlavním městě Praze takovou možnost skutečně připouští.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kutílek (SZ): Valtičtí pedagogové vedou studenty k hrbení před vrchností
Petr Kutílek, 3. místopředseda SZ k besedě s Milošem Zemanem ve Valticích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda schválila pobídku pro společnost INA Lanškroun, která přinese 900 nových pracovních míst
Vláda na dnešním zasedání schválila pobídku pro společnost INA Lanškroun, která chce v Pardubickém kraji investovat do rozšíření stávající výroby modulů pro řízení teploty pro automobilový průmysl celkem 2,5 miliardy korun. Pobídka by měla činit asi 255 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Drazí uprchlíci... Tolik nás stojíte, zjistili v Německu
Otevřená přistěhovalecká politika stojí nejenom politické body její iniciátorku kancléřku Angelu Merkelovou, ale také značné finanční prostředky německé daňové poplatníky. Aktuálně zveřejněné údaje hovoří o tom, že Německo do konce roku 2017 zaplatí za uprchlíky asi 47 miliard eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Chystáte tombolu? Nezapomeňte na povinný odvod z loterií!
Pořádání tomboly podléhá povolení obecního úřadu, příp. ministerstva financí, a výnos také odvodu podle zákona o loteriích a jiných podobných hrách s povinností podat hlášení a přiznání k odvodu z loterií a jiných podobných her.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Další důležitý krok v boji proti daňovým únikům a praní špínavých peněz
Komentář předsedy vlády k centrální evidenci účtů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Politolog proti zákazu kouření: Opilí lidé budou dělat hluk před hospodou. Nekuřáckých provozoven je dostatek
„V Anglii jsem půl roku studoval. Chodilo to tam tak, že před hospodou se všichni scházeli, popíjeli a kouřili. Opilí lidé dělají velký hluk, což může být do budoucna praktický závažný problém,“ varuje před dopady zákazu kouření v restauracích Josef Káles, politolog, chrudimský zastupitel a lídr Svobodných do krajských voleb s tím, že v Anglii spousta restaurací kvůli kuřáckému zákazu zanikla, což se dá očekávat i u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda schválila návrh Ministerstva financí na zřízení Centrální evidence účtů
Vláda schválila návrh Ministerstva financí a České národní banky na zřízení Centrální evidence účtů. Registr, který bude spravován Českou národní bankou, bude obsahovat výpis existujících účtů fyzických i právnických osob u bank a družstevních záložen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Soukromí a svoboda jsou vládou stále více narušovány. A podvodníci se smějí
Komentář předsedy ODS Petra Fialy k vládou schválenému zákonu o centrální evidenci účtů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Známý advokát šokuje odhadem: Marek Dalík bude osvobozen
Jinýma očima. Pět let vězení a pět milionů pokuta. Dalík pyká za pandury. Takové a podobné titulky ovládly po úterním rozhodnutí prvoinstančního soudu česká média i sociální sítě. Ale radost z nepravomocného rozsudku nad kontroverzním podnikatelem a lobbistou je možná předčasná. Podle advokáta Jaroslava Ortmana měl být výrok zprošťující. „Při odvolání má Marek Dalík velkou šanci, protože zdůvodnění rozsudku je podle mne chybné,“ dává známý advokát velkou naději lobbistovi a někdejší pravé ruce tehdejšího premiéra a předsedy ODS Mirka Topolánka při odvolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zemek (ČSSD): Proč odmítáme kontroverzní "bioelektrárnu Vlašim"
Když sociální demokraté před komunálními volbami protestovali proti záměru postavit u Vlašimi bioplynovou stanici, byli politickými sdruženími, která vlašimskou radnici ovládají, osočováni div ne ze šíření poplašné zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zlikvidovalo noční sesuv zeminy na silnici I/9 u Nového Boru
V noci z prvního na druhého února došlo k sesuvu svahu na silnici I/9 na obchvatu Nového Boru. Ihned bylo provedeno zabezpečení provozu ve spolupráci s Policií ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL a Miluše Horská zakládají Volební akademii žen
Zvýšit počet a vliv úspěšných kandidátek na všech úrovních české politiky, to je cíl tréninkového programu s názvem Volební akademie žen. Jeho první ročník dnes zahájila senátorka Miluše Horská a KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman a Sobotka: Levicový básník důrazně pozvedl hlas. Zdena Mašínová, Ukrajina, církevní restituce, Tomáš Halík...
„Když se dva perou, demokracie trpí,“ píše ve svém textu pro server ParlamentníListy.cz sociolog a levicový básník Marek Řezanka. Kromě premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) zmiňuje také prezidenta Miloše Zemana, kněze Tomáše Halíka či církevní restituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bárta (TOP 09): Rok 2015 ve Žďáře nad Sázavou očima opozičního zastupitele
K hlubší analýze roku vládnutí nové koalice je zapotřebí se pozorně zajímat o komunální politiku, a to není vždy snadné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zaorálek: Češi v Libanonu by mohli být předáni dnes či ve čtvrtek
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) předpokládá, že se dnes nebo ve čtvrtek podaří dojednat předání pětice Čechů v Libanonu do českých rukou, nyní je vyslýchají libanonské úřady. S teroristy Česko neobchoduje, řekl novinářům ke spekulacím médií. Pět Čechů by se podle něho mohlo vrátit do vlasti už dnes nebo ve čtvrtek. Speciál odletí do Libanonu ve 14:00. Muži, kteří zmizeli loni v červenci, jsou na svobodě od pondělka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Národ se vyslovil, co si myslí o Zemanovi. Třeba voliči TOP 09 mají jasno...
Jakého máme prezidenta a jakého si přejeme? Klíčové otázky působení Miloše Zemana na Hradě položila svým respondentům agentura STEM. Z odpovědí vyplývá, že občanům spíše vyhovuje prezidentův typ silného politika, stojícího „nad stranami“ a kriticky dohlížejícího na jejich činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Brána do Persie: HK ČR startuje nový program na podporu českých firem se zájmem o Írán
Hospodářská komora České republiky startuje nový komplexní program na podporu českých firem se zájmem o rozvíjející se íránský trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Pilip se vyjádřil k Zemanovi. Ano, opravdu on
Exministr Ivan Pilip, v poslední době příležitostný přispěvatel Reflexu, tentokrát čtenáře nabádá, aby si pamatovali slova prezidenta Zemana ze setkání s občany v Tišnově. Nejde prý ani tak o vtip s kalašnikovem, ale spíše o tvrzení, že premiér Sobotka jde „proti národu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Den otevřených dveří Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT se koná už tento pátek
Dne 5. února 2016 nabídne Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT zájemcům o studium i široké veřejnosti možnost seznámit se s její činností, prohlédnout si výukové prostory a špičkové biomedicínské laboratoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud potvrdil zastavení stíhání zastupitelů Jaroměře
Nejvyšší soud v Brně odmítl dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana v kauze osmi současných a tří bývalých zastupitelů Jaroměře na Náchodsku, kteří čelili obžalobě kvůli prodeji budovy restaurace. Nižší soudy stíhání zastavily. Proti verdiktu Nejvyššího soudu není opravný prostředek. Uvedla to dnešní Mladá fronta Dnes v příloze pro hradecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Je nutné co nejdříve posílit vnější ochranu schengenské hranice
Mimořádného summitu zemí V4 se v Praze zúčastní také Makedonie a Bulharsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda bude jednat o pojišťovnách, evidenci účtů či viru zika
Vláda se na dnešní schůzi vrátí k projednání sporné novely zákona, která upravuje činnost pojišťoven a zajišťoven podle několika evropských směrnic. Cílem je posílení jejich finanční stability a ochrana spotřebitelů. Vláda jednání o novele přerušila v polovině ledna. Ministři by měli hovořit také o připravenosti republiky na možnou nákazu virem zika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist