Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.006x, což odpovídá cca 209.027-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Server iDnes zrušil blog docenta Martina Konvičky, předsedy Bloku proti islámu
Populární server http://blog.idnes.cz/, součást mediálního konsorcia MAFRA ovládaného ministrem financí ČR Andrejem Babišem, dnes v poledních hodinách "deaktivoval" osobní blog doc. Martina Konvičky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Internetem letí vtipné foto na téma údajné policejní provokace. Podívejte se i vy
Po sociálních sítích se šíří záběry, které mají dokládat, že si policisté v sobotu, kdy se po Praze konala řada pro i proti imigrantsky laděných demonstrací, zahráli na provokatéry. Bezpečnostní experti tyto spekulace potvrzují, policisté odmítají. Jasno chce do celé věci vnést ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který se již nechal slyšet, že nechá údajný exces prověřit. Mezitím se začíná činit lidová tvořivost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Palba Tomia Okamury: Muslimské zvíře, provokatéři z řad sluníček...
O sobotní demonstraci i o tom, co vytýká české vládě, promluvil pro ParlamentníListy.cz Tomio Okamura. „Vláda se podvolila diktátu Bruselu a Merkelové,“ říká ohledně imigrantů, kteří mají přijít do České republiky a mluví například o zoufalství lidí v obci Králíky, kteří si prý teprve teď konečně oddechli. Vyjádřil se i ke znásilnění malého chlapce ve Vídni a k zapálení sociálního centra v Praze, které pomáhá i uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil účtuje: Zase jste lhali, těch demonstrantů bylo víc. Vypálená klinika vám vadí, a co Majdan?
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Kritické a až na výjimky neurážlivé projevy zaregistroval během sobotních demonstrací politolog Zdeněk Zbořil stejně jako to, že média většinou zase lhala o počtech jejich účastníků. Podivuje se nad tím, že největší rozhořčení nad útokem na sociální centrum Klinika projevují ti, co volali po pražském Majdanu. Incidenty namířené proti veřejnoprávním médiím dává do souvislosti s tím, že si jejich zpravodajové pletou objektivitu s agitací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Z rádia promluvila Jana Černochová. Obhájcům centra Klinika se to opravdu líbit nebude
V dnešním vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu vystoupila starostka Prahy 2 Jana Černochová. S moderátorkou Karolínou Koubovou mluvila o útoku na Autonomní sociální centrum Klinika, o podniku Řízkárna a také o situaci kolem výměny Alího Fajáda za pět Čechů, kteří byli zajati v Libanonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Policejní provokace? Prý to bylo jinak. Zde jsou fakta
Policejní provokace, nebo blamáž konspirátorů? Ptá se web Antifa.cz na pozadí sobotních potyček při demonstracích v hlavním městě. Na webu se totiž objevilo video, které se snaží dokázat, že skupina neonacistů byla ve skutečnosti skupinou policejních provokatérů. „My jsme mezi nimi však našli notoricky známé slávistické chuligány a neonacisty,“ píše web.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman jede v pátek na Slovensko. V Bratislavě vystoupí na této mezinárodní konferenci
VÍME PRVNÍ Prezident Miloš Zeman v pátek 12. února navštíví Slovensko. V Bratislavě vystoupí na konferenci Sociální demokracie v 21. století – bez škrtů a blíže k lidem. Cesta se uskuteční na pozvání slovenského premiéra Roberta Fica. ParlamentnímListům.cz to potvrdil mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bělobrádek čtenáři: Měl byste lidovcům poděkovat, a ne být ještě agresivní
Z PROFILŮ Předseda křesťanských demokratů a místopředseda vlády Pavel Bělobrádek odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vyjádřil se k údajně zmanipulovaným informacím České televize, k potýkání s islámem i Islámským státem. Úderná slova zazněla k elektronické evidenci tržeb. Lidovci bojují za živnostníky a čeho se jim za to dostává? Místo poděkování jen agrese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Merkelová může současný průšvih ustát. Analytik připomíná její až zázračné schopnosti
Výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů a Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Jakub Eberle se zabývá současnou německou zahraniční politikou. Ve svém komentáři pro server iDNES.cz se tak vyjádřil k budoucnosti německé kancléřky Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Když to nejde silou, půjde to ještě větší silou. Miloš Zeman se s tím v Plzni nemazal
REPORTÁŽ Třídenní návštěvu Plzeňského kraje zahájil prezident Miloš Zeman na Krajském úřadě v Plzni, kde se setkal se zastupiteli, poslanci a senátory regionu. Před budovou jej uvítal hejtman Václav Šlajs. Diskuse s přítomnými byla velmi bohatá. Dokonce i tu občas zajiskřilo, o což se postarala především senátorka Milada Emmerová (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Bezpečnostní rada státu je nedůvěryhodná. Premiér Sobotka musí rychle jednat
Dnešní číslo týdeníku Respekt přineslo informace o tom, že česká vláda vyplatila za propuštění dvou unesených dívek mnoho peněz. Je výborné, a všichni nepochybně musíme přivítat, že se obě ženy mohly vrátit do České republiky. Skandální je však to, že uniklo na veřejnost, za jakých podmínek k jejich návratu došlo. Staré přísloví říká "mlčeti zlato...", ale tím se bohužel v tomto ani v jiných případech lidé odpovědní za bezpečnost ČR neřídí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Je to nějaké divné. Exministr promluvil k videu, které zavání policejní provokací
Skupina maskovaných pravicových extremistů napadla průvod levicových aktivistů mířících na Hrad. A policie jen přihlíží. Video ze sobotní demonstrace, na němž je patrný střet extremistů s aktivisty a zvláštní taktika policie, vyvolalo řadu reakcí. Ze záběru je totiž navíc patrné, že akci pravicových radikálů koordinuje muž v hnědé bundě. Okamžitě se tak rozhořely spekulace, že muž i radikálové jsou přestrojení policisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lidé se záznamem v trestním rejstříku dostali na severu Moravy novou šanci
Celkem 25 lidí s trestní minulostí z Moravskoslezského kraje dostalo díky spolupráci Úřadu práce ČR (ÚP ČR) a Probační a mediační služby (PMS) šanci na získání práce a tím pádem rychlejší návrat do běžného života. Podstatou pilotního projektu bylo vytipovat vhodné kandidáty z evidence ÚP ČR, poskytnout jim cílené poradenství, individuální přístup a aktivity, díky kterým se zvýšila jejich zaměstnatelnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
To největší nebezpečí pro Evropu? Islám to prý není
Největším nebezpečím dneška je PEKO. Zkratka, se kterou na webu Project Syndicate přišel někdejší vicepremiér a ministr financí Polska Jacek Rostowski, je složena ze jmen největších současných populistických politiků, kteří podle něj ohrožují směřování západního světa. PEKO tedy znamená Putin, Erdogan, Kaczyński a Orbán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
S ČT SPORT NA VRCHOL VI. - Ještěd
Sportovní reality show S ČT sport na vrchol dorazila na Ještěd. A vypadalo to, jako kdyby ta letošní zima byla úplně normální. Noční sněžení vytvořilo krásnou zimní kulisu a sníh padal nakonec i během závodu. Na zatím nejprudším ze svahů, kde vyrostly naše tratě, zase bojovalo o postup na semifinálový kemp několik desítek závodníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: České firmy právě odlétají hned do pěti zemí světa
Hospodářská komora ČR dnes ráno vypravuje dvě podnikatelské delegace. Jedna míří s ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem do Turecka, Makedonie a Řecka, druhá s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem do Gruzie a Arménie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rekvalifikaci loni absolvovalo přes 38 tisíc lidí
Během uplynulého roku se 38 078 uchazečů a zájemců o zaměstnání zúčastnilo některého z široké nabídky rekvalifikačních kurzů, které hradil Úřad práce ČR (ÚP ČR). Více než 80 % z nich rekvalifikaci v tomto období úspěšně ukončilo. Za 12 měsíců poskytl ÚP ČR na rekvalifikace celkem 380 350 411 Kč. Částka zahrnuje i prostředky z Evropského sociálního fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Langšádlová: Je třeba prověřit, zda jsou odpůrci islámu napojeni na Rusko
Poslankyně Helena Langšádlová (TOP 09) pokládá násilnosti při demonstracích proti imigraci a islámu za naprosto nepřijatelné. Větší represe ale není nutná, stačí podle ní důsledná aplikace platných zákonů. A politici by neměli podléhat hysterii a měli by se chovat racionálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Noviny opět propírají herečku, kterou vyznamenal Zeman
O herečce Jitce Frantové, která podle Archivu bezpečnostních složek byla spolupracovnicí StB, a přesto dostala vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, píší Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dušek (ČSSD): Jak je to s "černými dušemi" v liberecké ČSSD?
Rád bych ve svém vyjádření uvedl na pravou míru lživé informace, které se objevily v médiích v souvislosti s kauzou tzv. „černých duší“ v okresní organizaci ČSSD v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Občané městu, město občanům odsuzuje násilí v sociálnímu centru Klinika v Praze
Opravdu je ozbrojený boj tím, co řeší naše problémy, aniž bychom neničili životy jiných?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Ekonomický a ekologický terorismus v praxi
Zelení právní ekoteroristé chtěli zablokovat výstavbu jezu nad Děčínem tím, že by to znemožnilo schválení zařazení území okolo dolního Labe do agendy NATURA 2000.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vondrášek (KSČM): Jaké byly Regionální operační programy?
Celý rok 2015 byl ve znamení pěkných výsledků naší ekonomiky. Malá inflace nebránila v rozvoji spotřeby domácností, poměrně hodně se investovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šťástka (ODS): Brněnská koalice dala dlužníkům zelenou
Na zastupitelstvu města i přes námitky opozice brněnská koalice protlačila několik kontroverzních záměrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg promluvil o vyjednávání s únosci. Dělá to prý celý svět, ale vykecat to, to je český unikát
Když byly v Pákistánu uneseny Hana Hamplová a Antonie Chrástecká, Karel Schwarzenberg (TOP 09) ještě byl ministrem zahraničí. Prý se pokoušel s únosci spojit, ale nepodařilo se to. Pachatelé byli velmi opatrní. Pokud jde o cenu, 72 milionů korun za osobu ještě není tak moc. Schwarzenberg připomíná, že šlo o lidský život, a správně se říká, že hodnota lidského života je nevyčíslitelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zimmermann (ODS): Sociální demokracie hasí požár, který sama založila
Na dnešním jednání se vláda zabývá novelou zákona o dalším vzdělávání lékařů. Reaguje tak na problém s nedostatkem lékařů s určitou odborností zejména na malých nemocnicích. Byla to však tehdejší vláda ČSSD (včetně současného premiéra Sobotky), která změnila dvoustupňový systém atestací na jednostupňový. Stalo se tak pod záminkou vstupu do EU, kdy místo úpravy fungujícího systému přišla se systémem zcela odlišným. Nyní ČSSD pouze hasí požár, který v minulosti sama založila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Bohuslav Sobotka bude jednat s předsedou vlády Gruzie Giorgim Kvirikašvilim
Předseda vlády Gruzie Giorgi Kvirikašvili navštíví na pozvání premiéra Bohuslava Sobotky ve dnech 22. – 23. února 2016 Českou republiku. V rámci své oficiální dvoudenní návštěvy se setká ke společnému jednání s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Demokracie by dostala na prdel. A s útoky na Kliniku to může být úplně jinak. Ohlasy sobotních bitev od znalců
Jakou roli vlastně hrála česká policie při sobotních demonstracích v Praze, které se týkaly migrační krize? Zúčastnily se jí bezpečnostní složky jen ve své tradiční roli ochránců zákona, anebo i jinak? Tyto otázky dnes nedávají spát nejen značné části veřejnosti, novinářům, ale i vysokým policejním důstojníkům. Redakce ParlamentníchListů.cz oslovila v této souvislosti několik známých osobností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Chuligáni v družném hovoru s policistou na sobotní demonstraci. Záběry žádné podezření neprokazují, vzkazuje policie
Pražská policie se ohradila proti kritice související se sobotními demonstracemi. Kategoricky odmítla například spekulace ze sociálních sítí, že údajně vyprovokovala potyčku s levicovými demonstranty na Malé Straně. Další kritika se týká napadení přenosového vozu Českého rozhlasu, při kterém prý policisté nechtěli pomoct redaktorům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo průmyslu předložilo vládě nedokončený Národní akční plán rozvoje sítí nové generace
Ministerstvo průmyslu a obchodu dnes předložilo vládě nedokončený Národní akční plán rozvoje sítí nové generace, uvádí Hospodářská komora ČR. Budoucnost rychlého internetu v ČR zůstává ohrožena
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: Nůžky nabídky a poptávky se dále rozevírají
Zaměstnavatelé nabízejí prostřednictvím Úřadu práce ČR nejvíce volných pracovních míst v porovnání s dobou před vypuknutím ekonomické krize v roce 2008. Počet nabízených pracovních míst se dokonce meziročně zvýšil o celých 45,5 tisíce na téměř 108 tisíc. Vzhledem k tomu, že firmy nemají povinnost hlásit volná pracovní místa, poptávka po pracovnících může být mnohem vyšší. Na druhé straně celkový počet lidí bez práce dosáhnul v lednu téměř 468 tisíc, z toho je takřka 461 tisíc schopno okamžitě nastoupit do pracovního poměru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Na Hrad patří Jiří Pospíšil. Je proevropský a žádný geront. Mladičká hvězda TOP 09 promlouvá o Zemanovu zoufalství z výdrže Bohuslava Sobotky
ROZHOVOR „Nekřivděme Zemanovi, byl to vtip,“ vzkazuje ohledně výroku o kalašnikovu Dominik Feri. Pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o Miloši Zemanovi, Bohuslavu Sobotkovi i Andreji Babišovi, ale také o migrační krizi a Angele Merkelové. Vyjádřil svůj názor i ohledně budoucího prezidenta. „Dovedl bych si představit jako prezidenta například Šimona Pánka nebo Jiřího Pospíšila. Prezident přece není nezbytně gerontský úřad,“ říká Feri. Svůj názor řekl i ohledně víkendových demonstrací a zapálení Kliniky v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
To není vše. Ti, co se rvali na demonstraci a prý i vypálili Kliniku, v sobotu měli řádit i jinde
Útok na autonomní sociální centrum Klinika na pražském Žižkově nebyl jediným incidentem, ke kterému v sobotu došlo. „Vše nasvědčuje tomu, že to byla stejná skupina, která napadla dlažebními kostkami a tyčemi demonstraci Solidarita bez hranic a později lidi na Hlavním nádraží,“ stojí v tiskovém prohlášení, které vydala Klinika po žhářském útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Státní moc versus občané
Registry majetků mají být buď pro všechny, nebo pro nikoho
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zástupci vedení Moravskoslezského kraje navštívili spalovnu
Náměstci hejtmanů krajů ČR a vedoucí odborů životního prostředí na závěr svého dvoudenního jednacího programu v Ostravě navštívili Spalovnu průmyslových odpadů společnosti SITA CZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Rut (SZ): Starostka svojí politikou zlikvidovala fungující a oblíbenou školku
Bez konkrétní představy o tom, co by mělo objekt mateřské školky nahradit, zahájila radnice třetí městské části v Bukové dnešním dnem demolici objektu. Přes odpor rodičů a veřejnosti ukončila radnice provoz MŠ v červenci 2015. Zničila tak dlouhodobě fungující mateřskou školku, specializující se na děti s respiračními problémy a alergiemi. Příprava stavby nového objektu potrvá ještě nejméně rok. Školka mohla fungovat bez problémů dál a radnice si mohla nechat čas na důkladné zvážení dalšího postupu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pivo zatím levnější nebude. Babiše s nápadem na snížení DPH vyhodili
Představitelé koaličních stran se dnes neshodli na přeřazení točeného piva nebo potravin do snížené desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty (DPH). ČTK to sdělil předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. Rada by se k tématu podle něj měla vrátit do konce února. Proti změnám v sazbách DPH se dnes vyslovila KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda projednala návrhy na řešení britských požadavků na reformu EU, trvá na ochranném mechanismu
Kabinet premiéra Bohuslav Sobotky dnes na úvod schůze vlády projednal návrhy na řešení britských požadavků na reformu EU. Ty v minulém týdnu představil předseda Evropské rady Donald Tusk po konzultacích s britským ministerským předsedou Davidem Cameronem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kvůli změně tarifů zřídil Energetický regulační úřad novou linku
Z důvodů velkého množství dotazů k nové tarifní struktuře byla zřízena speciální telefonní linka 236 071 400.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vítači imigrantů, Putin z vás má neuvěřitelnou radost. Tímto textem britský The Guardian Jana Čulíka nepotěšil
Komentátor britského levicového deníku The Guardian Nick Cohen kritizuje liberály za jejich přístup k tématu přistěhovalecké politiky a uprchlíkům. Tím, že označují své odpůrce plošně za „nácky“ a nechtějí vidět rozdíly mezi ekonomickými migranty a skutečnými uprchlíky, vše pouze komplikují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Podivní extremisté a slavný "pán v hnědé bundě" na sobotní akci. Zeptali jsme se na ně policie a takto jsme dopadli
„Kategoricky odmítáme spekulace, že by při střetu dvou skupin s protichůdnými názory na křižovatce ulic Thunovská a Zámecká byl někdo z maskovaných útočníků policista nebo se jednalo o policejně řízenou akci,“ tvrdí k sobotním demonstracím v centru Prahy vedení pražské policie. Odmítá tak spekulace ze sociálních sítí, že údajně právě policie vyprovokovala potyčku s levicovými demonstranty na Malé Straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice vyhlásila zákaz návštěv
Nemocnice České Budějovice, a. s., vyhlašuje od dnešního dne (8. 2.) zákaz návštěv vzhledem k nárůstu chřipkových onemocnění. Zákaz platí do odvolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Žádné zápalné láhve, jen světlice zapálila závěs. Aktivista z Kliniky vysvětloval víkendový útok na centrum
Dobrovolník z komunitního centra Klinika Tomáš Polák v pondělní Kauze dne popsal, co se vlastně stalo o víkendu. Proč v centru, které dává jasně najevo, že je třeba pomáhat uprchlíkům. Padlo i jméno šéfa Bloku proti islámu Martina Konvičky. Nejednou byla zmíněna i policie, která prý za útokem rozhodně nestála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Obce si zoufají nad nápady ministra Němečka. Protikuřácký zákon prý povede k neuvěřitelným situacím
Protikuřácký zákon z dílny ministerstva zdravotnictví čeká na své schválení ve sněmovně, ale už dnes musí být nejen ministrovi Němečkovi jasné, že jednoduché to s obhajobou nejtvrdšího protikuřáckého zákona v Evropě mít určitě nebude. Nedokonalost a chyby navrhovaného zákona vycházejí najevo už nyní při projednávání ve výborech sněmovny, pod ještě tvrdší kritiku s množstvím pozměňovacích návrhů se protikuřácká legislativa dostane, až jej bude projednávat sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Nechápu starostu, který válčí s vlastními dobrovolnými hasiči
Zjistit, co se děje v obci Mouřínov, kde se do sporu dostali tamní dobrovolní hasiči se starostou obce, se rozhodl hejtman Michal Hašek. V pondělí 8. února 2016 se proto sešel se starostou sboru dobrovolných hasičů Petrem Poláčkem, Janem Přikrylem ze Sboru dobrovolných hasičů Bučovice a starostkou jihomoravského krajského sdružení hasičů Zdeňkou Jandovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Podle ministra spravedlnosti došlo během sobotních demonstrací k selhání policie
Policie podle ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) selhala, když v sobotu nezakročila proti maskovaným výtržníkům napadajícím průvod levicových aktivistů mířících k Pražskému hradu. Podle Pelikána věc nevyžaduje dvoutýdenní prošetřování, které plánuje ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), ale měla by být vyvozena odpovědnost vůči velitelům zásahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Klinika, zelenáč Matěj a ti další vzadu
Útok na sociální centrum Klinika není jen zavrženíhodným extremistickým činem. On se také náramně hodí všem, kdo jsou proti Miloši Zemanovi a kdo se neštítí sobotní útok spojovat s prezidentovými názory. Miloš Zeman sobotní útok ostře odsoudil, ale to nikoho nezajímá. To se nehodí do konceptu kritizovat prezidenta za cokoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Odvážný průlom Bavorů v Moskvě
Bavorský ministerský předseda Horst Seehofer není na německé a evropské politické šachovnici jen tak někdo. A pokud se šéf jedné z hospodářsky nejsilnějších zemí Německa, navíc předseda jedné z koaličních stran (CSU) rozhodne ostentativně vydat na cestu do Moskvy k prezidentu Putinovi, je to evropská událost prvořadého významu, událost dne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Český rozhlas hledá příběhy posluchačů z doby před rokem 1989
Cyklus „Můj příběh“ bude patřit k novým projektům Českého rozhlasu. Na osobních příbězích bude zkoumat, jak někdejší železná opona ovlivnila životy konkrétních lidí. Se svými osobními zkušenostmi, zážitky a vzpomínkami z doby před rokem 1989 se mohou svěřit všichni posluchači, kteří je chtějí sdílet s ostatními. Stanice Dvojka, Vltava a Plus pak příběhy ve svém vysílání a na webech převypráví ve formě radiodokumentu, divadelní hry nebo animovaného spotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hnutí Občanů za Kraje: ČR - naše vlast nebo pastvina?
"Je ještě ČR naše vlast, nebo pastvina"? Hnutí Občanů Za Kraj (HOZK) upozorňuje: Téměř nikdo už zde (v ČR) nemá rodový vztah k půdě. S nemovitým majetkem nás svazuje pouze kupní smlouva a zápis v katastru a bláhově si myslíme, že je to naše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman podpořil vydání Fajáda libanonským úřadům, ne únoscům Čechů
Prezident Miloš Zeman podpořil vydání Libanonce Alího Fajáda libanonským úřadům, nikoliv únoscům. Zeman to řekl dnes při návštěvě Plzeňského kraje. Dopis od únosců pěti Čechů dostal podle svých slov před několika měsíci. Pokud chtějí Spojené státy žádat o Fajádovo vydání, mají žádat libanonské úřady, řekl prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kauza Nagyová a Rittig: Padla nová obžaloba
Padla nová obžaloba v kauze úniků z BIS. Týká se exšéfky kabinetu Petra Nečase Jany Nagyové, dnes Nečasové, lobbisty Ivo Rittiga a dále jeho obchodního partnera Tomáše Jindry a advokáta Davida Michala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Klinika: Vyjádřil se Jiří Dienstbier. V ČT
Sobotní útok na centrum Klinika v Praze odsoudil i ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Nevyloučil, že by se útoky mohla zabývat vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Svobodní: Doufáme, že se magistrát nenechá postupem taxikářů vydírat
Reakce Svobodných k blokádě magistrály pražskými taxikáři:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Europoslanec Telička bude diskutovat v Jeseníku
Zveme vás na veřejnou diskuzi s poslancem evropského parlamentu Pavlem Teličkou a starostou města Jeseník Adamem Kalousem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanec Soukup: Pomáhejme imigrantům. Ale v jejich přirozeném prostředí
S poslancem a doktorem filozofie, který se zabývá i psychologií muslimů jsme rozebrali nejen to, jak muslimové interpretují džihád, ale i možnost, zda je islám schopen se reformovat. S přílivem imigrantů je úzce spojena také otázka jejich začleňování. A nejen na tu jsme hledali odpovědi se Zdeňkem Soukupem (ANO). Ústředním tématem našeho rozhovoru byla také sociální problematika a připravovaný zákon o sociálním bydlení. Jak by problematiku řešil on sám?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Řecko opět na pranýři
Řecko se opět po nějaké době dostává do titulků novin kvůli neschopnosti hlídat své hranice. Stává se tak poslední roky takovým otloukánkem Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice v Českých Budějovicích kontaktuje pacienty pomocí SMS
„Dobrý den, zítřejší kontrola na urologickém oddělení se ruší...“, „Prosíme, dostavte se ve čtvrtek 28. 2. 2016 ve 12 hodin na vyšetření na ambulanci ženského oddělení nemocnice. Při nejasnostech volejte…“ Podobné zprávy mohou do svých mobilních telefonů obdržet pacienti Nemocnice České Budějovice, a. s. Ta rozesílá SMS v naléhavých případech kvůli pružnější komunikaci s pacienty nebo jejich příbuznými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Český export dosáhl za minulý rok nového rekordu
Český export pokořil nový rekord, když celkový vývoz za rok 2015 dosáhl částky téměř čtyři biliony korun. Za těmito výsledky stojí především práce českých firem a jejich zaměstnanců a nemůže být pochyb o tom, že k nim přispěla vysoká angažovanost a práce Ministerstva průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Kotrba: Slávku Sobotko, volili tě občané této země. Ne Dienstbier, ne Merkelová. A maskovaní policisté a videa, která jsem viděl...
ROZHOVOR Co se změnilo, že lidé chodí demonstrovat proti migraci v řádově větších počtech než před pár měsíci? Podle analytika Štěpána Kotrby za to může strach a nečinnost představitelů státu i EU. Kotrba také rozebírá údajné policejní provokatéry na demonstracích. Dále upozorňuje, že směr, jakým se ČSSD v čele s Bohuslavem Sobotkou vydala, pro ni může mít fatální dopady. Upozorňuje premiéra, že ho volili občané a nikoli Jiří Dienstbier nebo Angela Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sobotka natvrdo: Nepotřebujeme politiky, jako je Zeman
„Nepotřebujeme politiky, jako je Zeman,“ vrací úder hlavě státu Miloši Zemanovi předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) v dnešním vydání časopisu Týden. V tom minulý týden totiž Zeman Sobotku nazval neumětelem, bezvýrazným úředníkem či ňoumou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany vyhlásilo výběrové řízení na prodej nepotřebného nemovitého majetku
V pátek 5. února 2016 vyhlásilo Ministerstvo obrany v tomto roce první výběrové řízení na zjištění zájmu o koupi nepotřebného nemovitého majetku. V nabídce je celkem 41 nemovitostí určených jednotlivě k prodeji s minimální požadovanou kupní cenou dosahující v souhrnu cca 75 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes zahájí třídenní návštěvu Plzeňského kraje
Prezident Miloš Zeman dnes dopoledne zahájí svou třetí oficiální třídenní návštěvu Plzeňského kraje. Setká se s místními politiky, studenty, zaměstnanci podniků, s pedagogy, pracovníky zdravotnických organizací i s občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Policejní provokace, vypálené centrum sluníčkových smažek, goebbelsovská propaganda. Petr Štěpánek k sobotním demonstracím a dění kolem nich
ROZHOVOR Rocker, spisovatel, politik a člen Akční rady Bloku proti islámu Petr Štěpánek považuje sobotní demonstrace za společenský zlom. Neprotestují už stovky, ale tisíce lidí a režim začíná stupňovat propagandu a používá prý stejné praktiky, jaké uplatňoval "dodělávající komunistický režim". Za sobotním střetem "radikálů" s levicovými aktivisty na Malé Straně a žhářským útokem na centrum pro pomoc uprchlíkům Klinika vidí "goebbelsovskou propagandu" současné sobotkovsko-babišovské vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Výtěžek z projektu Šťastná hvězda pomůže handicapovanému Matoušovi získat nového asistenčního psa
Na pořízení asistenčního psa pro handicapovaného 14letého Matouše z Písku poputuje výtěžek z III. ročníku projektu Šťastná hvězda. Jedná se o částku 43,7 tisíce korun, kterou organizátor projektu ČSAD Autobusy České Budějovice dorovnal do 50 tisíc. Pomoci Matoušovi ke čtyřnohému příteli, jehož cena činí 200 tisíc korun, chce i Jihočeský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
V Reflexu svolávají protináckovskou koalici. A nakládají Babišovi, že se nechce přidat
Komentátor Jiří Leschtina s obavami zhodnotil reakce politiků na víkendové demonstrace. Je prý si dát třeba pozor na to, co říkají prezident Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Musíme si ale všímat i toho, co neříkají šéf hnutí Andrej Babiš (ANO) nebo předseda ODS Petr Fiala. Považuje za hrozivé, že dva naposledy zmínění pánové mlčí jako zařezaní. Je proto dobře, že se v Česku formuje koalice, která se nebojí hájit demokracii. Kdo ji tvoří? ČSSD, lidovci a TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Žádné snižování daní z piva a potravin zatím nebude, lídři koalice se nedohodli
Na večerním koaličním jednání se zástupci vládních stran neshodli na tom, jak snížit daně.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.2.2016 v 21:36, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Opozice je ostruha zaťatá do boku koně
Projev prezidenta republiky při setkání se zastupiteli Plzeňského kraje:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Bohumil Doležal: Demokracii chtějí zbořit xenofobové, ale i sluníčkáři. Reálné nebezpečí však nehrozí ani od jedněch
Někdejší poradce Václava Klause Bohumil Doležal se na webu Svobodné fórum zamyslel nad víkendovými demonstracemi. Nejde o nic převratného, vlastně se vůbec nic nestalo a celé je to účelově nafouknuté. Čeští političtí představitelé by si jen zkrátka měli uvědomit, že jak „sluníčkáři“, tak „xenofobové“ jsou pro ně nepřítelem, protože chtějí bořit demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vládní koalice dál žongluje se sazbami DPH
Na dnešním jednání předvede koalice další populistické žonglování se sazbami DPH, aniž by vláda představila alespoň zdánlivou koncepci zjednodušování daňového systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Nesouhlasíme s bagatelizací jakéhokoliv násilí, ať je jeho obětí či pachatelem kdokoli
Stanovisko Pirátské strany k víkendovým demonstracím v Praze a útoku na centrum Klinika:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zdechovský přijede na Pardubicko
V úterý 9. února v rámci svých poslaneckých dnů zamíří europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) na Pardubicko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Celý (KDU-ČSL): Koncepce rozvoje cyklistiky je hotová. Až do roku 2023
Již v úvodu tohoto roku schválila Rada Jihomoravského kraje Koncepci rozvoje cyklistiky v Jihomoravském kraji pro období 2016 – 2023. Součástí koncepce je i optimalizace dálkových cyklotras v JMK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek podpoří projekty českých firem v Gruzii a Arménii
V čele téměř čtyřicetičlenné podnikatelské delegace dnes odjíždí do Gruzie a Arménie ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Hlavním cílem jeho pracovní cesty je podpora a rozvoj vzájemné obchodní spolupráce s oběma kavkazskými zeměmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Loni bylo v České republice spácháno téměř půl milionu dopravních přestupků, nejčastěji kvůli rychlosti
Za rok 2015 bylo v České republice na silnicích evidováno 446 598 přestupků a trestných činů. Z tohoto počtu bylo 88 656 přestupků a trestných činů připsáno ženám - řidičkám, což činí pouze 20 % všech evidovaných jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad při kontrole bilaterálních projektů našel méně závažné nedostatky. ČR ročně rozdělí v rámci rozvojové spolupráce přes 4 miliardy korun
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil poskytování, čerpání a použití peněz vydaných Českou republikou na zahraniční rozvojovou spolupráci. Ta přispívá například k odstraňování chudoby, k ekonomickému a sociálnímu rozvoji, ochraně životního prostředí a podpoře demokracie nebo dodržování lidských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Levičáci řádili v Berlíně. Podpálená auta, rozbité výlohy
V Berlíně došlo dvě noci po sobě k násilí a výtržnostem, které mají údajně na svědomí levicoví radikálové. Ti ve čtvrti Neukölln házeli kameny a podpalovali auta. Místní úřady jejich počínání označily za akty terorismu. Informuje Deutsche Welle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Osobnosti roku Ústeckého kraje 2015 jsou známy
Ve čtvrtek 4. února večer byly v Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem slavnostně vyhlášeny výsledky 5. ročníku čtenářské ankety Osobnost roku Ústeckého kraje 2015. Jejím pořadatelem je vydavatelská skupina Metropol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Dopravní podnik města České Budějovice: Pošlete svůj valentýnský vzkaz trolejbusem
Den svatého Valentýna zpestří Dopravní podnik města České Budějovice zajímavou akcí. Všichni zájemci si mohou nechat zveřejnit svůj zamilovaný valentýnský vzkaz, který bude v neděli 14. února 2016 umístěn v rámečku v některém z trolejbusů jezdících na linkách 2, 3, 5 a 9.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Exporadce Klause a Topolánka Haas nám řekl docela nehezké věci o Miroslavě Němcové, jejím knihkupectví a zoufalé ODS
ROZHOVOR Bývalý poradce prezidenta Klause a premiéra Topolánka Tomáš Haas se velmi kriticky vyjádřil k politice ODS v postoji k prezidentu Zemanovi, k jejím postojům v zahraniční politice ale i k jejímu obecnému směřování. Petr Fiala a ODS dle něj společnost nerozdělují, ani nesjednocují – jsou společnosti svými méně než deseti procenty sympatií spíše lhostejní. Miroslava Němcová dle něj ve svém knihkupectví nečetla žádnou z historických knih.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Průmyslová produkce v roce 2015 vzrostla
Průmyslová produkce v prosinci meziročně vzrostla reálně o 0,7 %, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů klesla o 1,7 %. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů nižší o 2,6 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 3,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Reportáž z nejděsivějšího města na světě: Smrt zde číhá na každém kroku
Reportér britského deníku The Daily Mail Peter Oborne se vypravil do válkou zničeného syrského města Aleppo, které částečně ovládá armáda prezidenta Bašára Asada i syrská opozice, v rámci které však působí i teroristické organizace. Ve městě panuje hlad, zima a denně je ostřelováno minometnou palbou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Meziroční přebytek zahraničního obchodu se zvýšil o více než šest miliard
Podle předběžných údajů skončila v prosinci bilance zahraničního obchodu v národním pojetí v běžných cenách přebytkem 0,5 mld. Kč, což představovalo meziroční zlepšení o 6,2 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Šmída (Piráti): A co takhle uklidnit emoce?
Už se na to nemůžu dívat. Spirála nenávisti jedněch vůči druhým se roztáčí a nevidím osobnost, která by jakkoli přispěla ke zklidnění emocí. Zkusme napočítat do deseti a znovu se podívat, kam směřujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Aj Wej-wej je překvapen, že zrovna Česko odmítá uprchlíky
Do Prahy na konci minulého týdne zavítal čínský výtvarník a disident Aj Wej-wej, aby zahájil vernisáž, v rámci níž bude mít na nádvoří u Veletržního paláce vystaveno dvanáct soch. Na debatě, kterou na půdě Univerzity Karlovy uspořádala Knihovna Václava Havla, zkritizoval Čechy za přístup k uprchlíkům a nepřímo i prezidenta Zemana za „podlézání“ Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda se postavila neutrálně k zrušení poplatků za lidové písně
Vláda se postavila neutrálně k senátnímu návrhu, kterým by byly prakticky zrušeny autorské poplatky za produkci folklórních písní neznámých autorů. Podle předběžného stanoviska ale kabinet bude zastávat při jednání o předloze v Parlamentu názor, že výjimka pro folklórní vystoupení z ohlašovací povinnosti autorskému svazu by mohla přinést všem stranám právní nejistotu. Vláda dnes podle mluvčího Martina Ayrera schválila také novelu autorského zákona z dílny ministerstva kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Útok na Kliniku může podle starostky působit jako rozbuška
To, co někomu může připadat jako malý incident, může podle starostky Prahy 3 Vladislavy Hujové (TOP 09) působit jako rozbuška v řešení extremistických tendencí. Řekla to dnes ČTK po jednání bezpečnostního grémia na radnici, které svolala kvůli útoku na autonomní centrum Klinika. Centrum, které sídlí na Žižkově, napadli v sobotu neznámí útočníci, do výlohy prý házeli světlice a dlažební kostky. Pražská policie prověřuje útok pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví, obecného ohrožení a poškození cizí věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Taxikáři už tak mají špatnou pověst a vydírání jim rozhodně nepomůže
Část pražských taxikářů pod vedením Asociace koncesionářů v taxislužbě (AKT) dnes ráno zablokovala dopravu na magistrále. Taxikáři magistrátu nahlásili shromáždění na Strahově. K jejich akci na magistrále si však již o potřebná povolení nezažádali. Se stávkou však nesouhlasí ani všichni řidiči taxi. Prahu blokuje přibližně 200 vozů, přičemž Praha má registrováno více jak 5 000 řidičů taxislužby. Doporučujeme řidičům, aby se pokud možno vyhnuli cestě přes magistrálu. Situaci na místě řeší Policie ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Evropská komise počítá s obrovským nárůstem imigrantů!
Takový nápor imigrantů do Evropy, se kterým do budoucna počítá Evropská komise, nemůže starý kontinent vydržet bez úhony a pokud s tím nezačneme co nejrychleji něco dělat, evropské národy postupně zaniknou!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Známá herečka se zásadně vyjádřila k tématu uprchlíků
Herečka Nela Boudová má arabské kořeny, a tak současnou situaci kolem uprchlíků dle svých slov dost prožívá. Uvedla to v rozhovoru pro server Novinky.cz, kde zkritizovala postoj Čechů k uprchlíkům. Zároveň zdůraznila, že bychom migrantům měli pomoci tak, aby mohli zůstat ve svém prostředí, neboť jejich kultura je odlišná od té naší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Stavební produkce v roce 2015 vzrostla o 5,5 procenta
Stavební produkce v prosinci 2015 vzrostla meziročně reálně o 3,4 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 7,6 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 11,4 %. Bylo zahájeno meziročně o 27,7 % bytů více. Dokončeno bylo o 10,2 % bytů více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Legendární Henry Kissinger překvapil vyjádřením o Rusku. Putin bude potěšen
Bývalý americký ministr zahraničí a národní poradce pro bezpečnost Henry Kissinger je i ve svých téměř třiadevadesáti stále velmi aktivní. Naposledy o tom přesvědčil před několika dny při svém vystoupení v ruském think-tanku The Gorchakov Fund, kde především horoval pro zlepšení rusko-amerických vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Norské úřady rozhodly o vrácení devítiměsíčního děvčátka rodičům
Norské úřady rozhodly o tom, že devítiměsíční děvčátko vrátí české matce a norskému otci. Nemocnou dceru jim odebraly před pár týdny. Informaci České televize potvrdil ČTK mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Petr Habáň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Útok na Kliniku: Dramaticky vystoupili Erik Tabery a Martin Fendrych
Komentátor Martin Fendrych na serveru Aktuálně.cz i komentátor Erik Tabery na serveru Respekt.cz se věnují sobotním demonstracím v centru Prahy a útoku na centrum Klinika, které se v Praze zaměřuje na pomoc uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Herec Jan Tříska: Klobouk dolů před Merkelovou. Mezi stem lidí se vždycky najde někdo, kdo je vůl
Herec Jan Tříska žije v Los Angeles, dění kolem uprchlíků ale bedlivě sleduje. Zpoza velké louže oceňuje zejména přístup německé kancléřky Angely Merkelové. Nediví se, že ji časopis Time vybral za osobnost roku. To, že je z mnoha stran kritizovaná a doma jí klesají preference, Tříska přisuzuje skutečnosti, že běžné obyvatelstvo nemá rádo jinakost. „Mezi sto lidmi se vždycky najde někdo, kdo je vůl,“ upozorňuje herec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Radek John se za vás stydí
„Jsem zděšen a znepokojen událostmi včerejšího dne,“ napsal k útoku na sociální centrum Klinika bývalý ministr vnitra Radek John.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prohlášení Policie ČR k postupu při sobotních událostech
Vedení Policejního prezidiia stojí za policisty, kteří zajišťovali bezpečnostní opatření při sobotních demonstracích v centru Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Počet lidí bez práce se v lednu meziměsíčně zvýšil, meziročně klesl o téměř 89 tisíc
K 31. 1. 2016 evidoval Úřad práce ČR (ÚP ČR) 467 403 uchazečů o zaměstnání. To je o 14 285 více než v prosinci 2015 a o 88 788 méně než v lednu 2015. Z celkového počtu lidí bez práce bylo 450 704 dosažitelných uchazečů (jsou schopni okamžitě nastoupit do vhodného zaměstnání).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Nové tarify elektřiny nesmí ohrozit seniory nebo samoživitelky
Ministerstvo práce a sociálních věcí nemá dosud žádné konkrétní informace týkající se plánovaných změn tarifní soustavy u cen elektřiny. Nikdo ze zástupců Energetického regulačního úřadu (ERÚ) dosud ministerstvo nekontaktoval, přestože tuto informaci přinesla některá média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prohlášení ministra vnitra Chovance k postupu policie při událostech v sobotu 6. února 2016
Jsem rád, že Policie ČR zvládla během sobotních událostí v Praze udržet situaci pod kontrolou. A to i přesto, že šlo o koncentraci několika vzájemně antagonistických akcí v průběhu jednoho dne. Zároveň jsem zadal policejnímu prezidentovi důkladné prošetření údajných excesů, na které v průběhu neděle upozornila některá média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Začíná kurz pro vyšší důstojníky na Univerzitě obrany Brno
V pondělí 8. února 2016 ve 13.00 hodin se na Univerzitě obrany za účasti rektora-velitele brigádního generála Bohuslava Přikryla uskuteční slavnostní zahájení studia posluchačů Kurzu pro vyšší důstojníky. Jde o další běh pětiměsíčního prezenčního kurzu, který je vyučován v rámci programů celoživotního vzdělávání důstojníků Armády České republiky. V tomto kurzu se bude vzdělávat 24 důstojníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj letos chystá oslavy 700. výročí narození Karla IV.
14. května letošního roku uplyne sedm set let od narození císaře a českého krále Karla IV. Ústecký kraj se připojuje k národním i mezinárodním oslavám celokrajskou výstavou SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZA VLÁDY LUCEMBURKŮ, kterou k tomuto výročí, zařazenému mezi světová výročí UNESCO, pořádá od 6. května 2016 v Jízdárně teplického zámku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
To je hostina. Útok na Kliniku komentují Šídlo, Horáček, Rychlíková, Romancov... A Rejžek urazil Zemanovu dceru
Žhářský útok na pražské autonomní sociální centrum Klinika, jež pomáhá běžencům, kterého se měla v sobotu v podvečer dopustit skupina maskovaných lidí, se na sociálních sítích setkal s jednoznačným odsouzením. Kriticky je hodnoceno také to, že se k události, která se odehrála ve stejný den, kdy na několika místech v Praze demonstrovaly tisíce lidí proti imigrantům, dosud nevyjádřil prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Odboráři z nemocnic budou jednat o platové a personální situaci
O platové i personální situaci v nemocnicích budou dnes v Praze jednat zástupci odborářů z nemocnic z celé země. Od ledna měly nemocnice zvýšit platy o pět procent, dostaly na to peníze od zdravotních pojišťoven. Podle zjištění odborů stouply platy jen ve státních nemocnicích, které musejí dodržet státem dané platové tabulky. V menších zařízeních se část zaměstnanců vyššího ocenění nedočkala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda bude řešit osud Vitáskové, autorské právo nebo soudce
Postavením vedení Energetického regulačního úřadu (ERÚ) se dnes již poněkolikáté bude zabývat vláda. Dosavadní debaty ministrů o tom, pod jaký zákon šéfka úřadu Alena Vitásková spadá, jasný výsledek nepřinesly. Vedle ERÚ bude kabinet řešit novelu zákona o autorském právu, novelu zákona o civilním letectví nebo jmenování soudců. Odpoledne zasedne koaliční rada, která se bude zabývat elektronickou evidencí tržeb a sazbami daně z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Násilí je v každé demokratické zemi nepřípustné
Sociální demokraté sdružení ve spolku Idealisté.cz dnes vyjádřili podporu Autonomnímu sociálnímu centru Klinika, které se stalo obětí nenávistných útoků v sobotu 6. února 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Eva Kislingerová: Unijní hodnoty podle Věry Jourové = abstraktní pojem!
Při pohledu na aktuální dění na sociálních sítích by mohl člověk nepříliš znalý věcí nabýt dojmu, že pro nemalou část naší populace není důležitějšího politika, než je maďarský premiér Viktor Orbán.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
Milan Šmíd: Chronologie jednoho novinářského úletu
Časový přehled události: Facebookový profil zpravodaje ČRo v Německu Pavla Poláka 19. září - 10:12 "Návštěva Miloše Zemana v Berlíně je podobná té před pěti lety. Ovšem s tím rozdílem, že teď s ním letí i tři lékaři a čtyři zdravotní sestry. Celá třídenní návštěva je spočítaná na krok přesně a pokud možno bez schodů. Vykonávat úřad prezidenta je bezesporu náročné. Právě proto Joachim Gauck na konci roku 2016 odmítl pokračovat,…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:41, zobrazit podobné
TOPlist