Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.351x, což odpovídá cca 227.029-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Většina se většinou mýlí, konstatuje Tomáš Halík. Potřebujeme intelektuální elity
Jak je na tom český systém školství? Produkuje dostatečně vzdělané lidi, nebo spíše absolventy, kteří s diplomem v kapse jen těžko najdou práci? O tom v úterním Fokusu Václava Moravce promluvil nejen profesor teolog Tomáš Halík. Podle jeho názoru potřebujeme také intelektuální elity a je škoda, že s nimi dnes politické elity nespolupracují tolik, jak by bylo záhodno. Rýpl si však i do studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Je to policejní provokace, zaznělo na téma „muž v hnědé bundě“. A nyní to má vážnou dohru
Hrdý Čecháček na serveru YouTube přinesl záznam tiskové konference Jiřího Vítka, předsedy Unie bezpečnostních složek a politické strany Patrioti ČR. Vítek po sobotní demonstraci v centru hlavního města zveřejnil video z jejího průběhu a zároveň zaspekuloval, zda pravicoví extremisté byli skutečně extremisté, či policisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor: Uprchlické děti zahazovaly cukrovinky, protože byly české. Odmítaly oblečení, protože není značkové. I zvíře má u muslimů větší hodnotu než ženská
ROZHOVOR O víkendových demonstracích promluvil pro ParlamentníListy.cz senátor Jaroslav Doubrava. Vyjádřil svůj názor nejen ohledně těchto akcí, ale také ohledně médií i migrantů a také vysvětlil, jak se ocitl na fotce po boku „zakuklenců“. „Ten snímek je vytržený z videa. Je to od těch, co ho zveřejnili, krajně neseriozní,“ řekl senátor. Promluvil i o útocích na ženy, a to dokonce i na Václavském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Finský prezident o migrantech: Nejsou to žádní uprchlíci
Minulý týden finský prezident Sauli Niinistö pronesl v parlamentu proslov, ve kterém se vyjádřil k současným problémům spojeným s migrační krizí. Je podle něj na čase upravit Ženevské konvence, které vznikly v dobách minulých za zcela odlišných podmínek, než kterým je Evropa vystavena nyní. A také je si třeba uvědomit, co vlastně Evropa chce. Informuje finský rozhlas Yle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Členové muslimského gangu byli ve Velké Británii odsouzeni na 143 let do vězení. Za tuto nechutnou záležitost
Soud v britském Bradfordu včera odsoudil dvanáct členů pákistánského gangu za dlouhodobé znásilňování třináctileté dívky k úhrnnému trestu 143 let odnětí svobody. Občané šedesátitisícového města Keighley, kde se vše odehrávalo, jsou šokovaní a rozhořčení. Někteří z místních muslimů však považují dívku za faktického spoluviníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ale ale: Sobotka útočí na Chovance, Pelikán také útočí na Chovance a Chovanec útočí na Pelikána. A muž v hnědé bundě...
Na práci policie a rezortu vnitra se v posledních dnech snáší kritika. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) si na práci policie postěžoval v souvislosti s hackerským útokem na jeho e-mailovou poštu, ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se do ministra Milana Chovance (ČSSD) pustil kvůli sobotním demonstracím v Praze. Píše o tom MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Nezneužívejte takto závažné téma k politickým zájmům a politikaření
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Projekt JA Europe vrací politiky zpátky do školních lavic
Nový projekt organizace JA (Junior Achievement) s názvem „Back to School“ propojuje poslance na národní a evropské úrovni se vzdělávacími institucemi v členských státech EU. Ambasadorkou se stala česká europoslankyně Martina Dlabajová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Komentář MPO k výsledkům zahraničního obchodu za prosinec 2015
Jeho růstový trend charakteristický pro jednotlivé měsíce roku 2015 podle očekávání vyústil v nový historický přebytek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Politici riskují bezpečnost občanů, udeřil šéf ODS Fiala
Předseda ODS Petr Fiala usedl do křesla hosta úterního Interview ČT24. Kauza Libanonce Alího Fajáda podle Fialy v konečném důsledku ohrožuje i české občany. Bylo by proto dobré, aby premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vystoupil a popsal, co se opravdu v této kauze dělo. Pokud to neučiní, visí ve vzduchu podezření, že čeští politici ohrožují své obyvatele. Došlo i na uprchlickou krizi a sobotní demonstrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
"Při sexuálním napadení utíkejte a křičte!". "Penis" mezi lidmi. Policejní zákrok. A tradiční alegorické vozy a masky... To byl rizikový karneval v německém Kolíně
REPORTÁŽ Karneval už končí. Alegorické vozy s Angelou Merkelovou, Vladimirem Putinem či Kim Čong-unem projely Kolínem nad Rýnem. Reportér ParlamentníchListů.cz viděl tvrdý zákrok policie vůči násilníkovi, jenž profackoval přítelkyni, muže provokujícího v kostýmu penisu a migranty sbírající plechovky. Hovořil i s posádkami jednotlivých vozů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
MANON LESCAUT v režii Daniela Špinara v Národním divadle
Příběh vášnivé a zničující, a přesto tak osudové lásky se na jeviště Národního divadla dostává vůbec poprvé, přičemž ale nic neztratil na své působivosti a síle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Další škola, další studenti, další beseda se Zemanem: Žádné otázky z papírků! Tohle v novinách nikdy nebude. A pro ty, kteří mě označují za islamofoba...
REPORTÁŽ Druhým dnem pokračovala jízda prezidenta republiky Miloše Zemana po Plzeňském kraji. V dopoledních hodinách se setkal na besedě se žáky místních škol a především pak zdejší střední zemědělské a potravinářské školy. V rozsáhlé diskusi hovořil nejen o migrantské krizi, ale také o držení zbraní či obstrukcích ve sněmovně, kde neopomněl „šťouchnout“ do Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Královédvorská nemocnice bude mít nové laboratoře
Investice za skoro 29 milionů korun bez DPH čeká Městskou nemocnici ve Dvoře Králové. V nové přístavbě by měl vzniknout prostor pro laboratoře klinické biochemie a hematologie, které jsou dnes umístěny v nevyhovující budově v areálu nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ČNB: Stříbrná mince k 100. výročí založení Československé národní rady
Česká národní banka vydává pamětní stříbrnou minci, která připomene 100 let od založení Československé národní rady, jednoho z nejdůležitějších orgánů zahraničního odboje. Mince v nominální hodnotě 500 korun bude v prodeji od 10. února 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Lhář, ztroskotanec, duševní troska a „vystrašená ovce“. Ve volební Americe začíná být dusno
Američtí voliči dnes budou ve státě New Hampshire rozhodovat o dalším osudu republikánských a demokratických kandidátů na prezidenta Spojených států. Poslední průzkumy veřejného mínění jasně favorizovaly republikána Donalda Trumpa a jeho demokratického konkurenta Bernieho Sanderse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Lid zhodnotil Zemana a Sobotku. Jak to dopadlo?
Občané vystavili vysvědčení sami sobě, resp. společnosti za rok 2015. A jak to dopadlo? Oproti předchozímu hodnocení si notně polepšil prezident Miloš Zeman, naproti tomu si lehce pohoršil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) s vicepremiéry Andrejem Babišem (ANO) a Pavlem Bělobrádkem (KDU-ČSL). Optimismus z předčasných voleb 2013 oslabuje. A vůbec nejhůř je na tom hodnocení privatizace Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD: Po sérii neuvážených výroků hlavy státu se jednoznačně stavíme na stranu předsedy vlády
Prohlášení Předsednictva Krajského výkonného výboru ČSSD JMK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Mýtné v Česku: Loni vzrostly nejen tarify, ale i aktivita kamionů
Na poplatcích za ujeté kilometry stát vybral v roce 2015 o miliardu více, než před rokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek svými žvásty zdržuje ostatní od práce, udeřil Zeman
Třetím zastavením prvního dne pobytu Miloše Zemana na cestě po Plzeňsku bylo město Dobřany. Jak uvedl jeho starosta, 773 let zde nebyla žádná hlava státu – až ted. V diskusi s občany se hovořilo o referendu k vystoupení z EU, probrala se uprchlická krize, soupeření USA a Evropy a řeč byla i o současných Kalouskových obstrukcích ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ochráním vás. Strážkyně cen elektřiny Vitásková oslovila občany
Šéfka Energetického regulačního úřadu se obsáhle vyjádřila ke sporům o platby za elektřinu nikoli podle spotřeby, ale podle velikosti jističe. Ve skutečnosti tedy podle toho, jaké množství elektřiny mají firmy či lidé zarezervováno. V textu pro Lidové noviny Vitásková opakovaně zdůraznila, že nepřipustí, aby byli poškození obyčejní lidé. Ti se totiž jinak bránit nemohou. Snad jen ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Bubny války a ruské letouny vyhání statisíce Syřanů. Turecko má strach
V syrském Halabu zuří těžké boje. Armádní jednotky Bašara Asada za podpory ruský letounů dobývají město a jeho obyvatelé prchají z kotle války. Turecko se obává, že v krajním případě dorazí na hranice země až 600 tisíc nových uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Dohra soboty: Drsné útoky na Českou televizi
K demonstracím, které se odehrály v sobotu 6. února v hlavním městě, a zpravodajství České televize se vyjádřili také docent ekonomie Radim Valenčík na svém webu a Jan Svoboda na webu NeviditelnýPes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj podporuje domácí hospicovou péči. Letos rozdělí 10 milionů
Sedm milionů v roce 2015, deset milionů v roce 2016. Jihomoravský kraj pokračuje v podpoře domácí hospicové péče, kterou pilotně a jako první kraj v republice vyzkoušel v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Knížák: Stát na své lidi nesmí dělat podrazy
Setkání s bývalým rektorem Akademie výtvarných umění a také generálním ředitelem Národní galerie, dnes pětasedmdesátiletým hudebníkem, výtvarníkem a performerem Milanem Knížákem bývají vždycky jiskřivá. Zajiskřilo se i tentokrát – v odpovědích, které začaly povídáním o jeho výstavě v Olomouci. Rozhovor pro ParlamentníListy.cz zpracoval Aleš Mazúrek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Byl to „fízl“. A další věci, které o sobotním dění napsal oblíbený kanál Bohuslava Sobotky
Deník Referendum shrnul, co se ví o sobotních demonstracích, útocích a práci policie. Stojí za připomenutí, že je server oblíbeným informačním kanálem předsedy vlády. Naznačily to soukromé e-maily premiéra Sobotky a jeho spolupracovníků, které zveřejnili v rozporu se zákonem hackeři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
V Brně má fungovat islámské kulturní centrum. Odpůrci islámu bijí na poplach
V jedné z brněnských městských čtvrtí – v Králově Poli – má začít fungovat nové islámské kulturní centrum. A iniciativa Islám v ČR nechceme se bojí, že se z této městské části stane muslimská oblast, ve které spadnou ceny nemovitostí. Starostka městské části Karin Karasová (ANO) nepovažuje za nebezpečné nové kulturní centrum, ale spíše snahu radikálů probouzet vášně. Informoval o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ČTÚ vyhlásil aukci kmitočtů v pásmech 1800 MHz a 2600 MHz
Český telekomunikační úřad vyhlásil aukci zbývajících volných rádiových kmitočtů v pásmech 1800 MHz a 2600 MHz. Jejich přidělením chce úřad přispět k efektivnímu využívání celého rozsahu předmětné části spektra, vytvořit podmínky pro další rozvoj služeb mobilního broadbandu, a tím podpořit i hospodářskou soutěž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Sněmovna by se měla zabývat úniky z bezpečnostní rady v pátek
Sněmovna by se měla zabývat údajným únikem informací z Bezpečnostní rady státu v pátek odpoledne. Mimořádnou schůzi svolal dnes z podnětu opozice předseda dolní komory Jan Hamáček (ČSSD), informoval ČTK tiskový odbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Úsvit protlačil zpřísnění azylového zákona. Zločinci by v ČR už nedostali azyl
Poslanecká sněmovna dnes projednala v prvním čtení návrh Úsvitu na zpřísnění azylového zákona. Tento návrh zakazuje udělovat azyl všem imigrantům, kteří spáchali v České republice trestný čin nebo přestupek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Politiku čeří další plagiátorská aféra. Hlavní hrdinkou je tentokrát karlovarská zastupitelka
Karlovarská zastupitelka za hnutí Karlovaráci a tamní advokátka Hana Zemanová má problém. Svoji rigorózní práci na Právnické fakultě Univerzity Karlovy z podstatné části opsala ze své práce diplomové. Obě práce přitom stihla obhájit ve stejném roce. Její případ lze označit za takzvané selfplagiátorství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Poslanec Foldyna v šoku: ČSSD na oficiálním webu dala prostor muži, který označil prezidenta za "zasraný fašistický hovado". Pokud jde o zakuklence a policii, tohle mi zásadně nesedí...
ROZHOVOR Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna bude požadovat vysvětlení odpovědných orgánů, jak to bylo s údajnými zakuklenými provokatéry v sobotu na pražské Malé Straně. Řekl to ParlamentnímListům.cz. Podle něho je otázkou, komu to posloužilo. „Kdyby to skutečně byly policejní složky, je to diletantismus,“ říká Foldyna. Svalovat dle jeho slov vinu za útok na centrum Klinika na prezidenta Zemana je demagogie. Připustil, že to mohla být i provokace, jako je tzv. operace pod falešnou vlajkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Důrazná politika Lotyšska: Uprchlíci dostanou necelých 60 korun na den
Lotyšsko přišlo na to, jak sice formálně přijmout evropské kvóty na migranty, ale fakticky nepřijmout jediného migranta. Jejich sociální dávky jsou na opravdu nízké úrovni. Tak nízké, že za ně uprchlíci jen těžko v zemi přežijí. A práci téměř nemají šanci najít, pokud neumějí jazyk. Znalost jazyka totiž vyžaduje zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Český azylový zákon je benevolentní, hřímá Úsvit. Sněmovna neodmítá změny
Sněmovna dala v dnešním úvodním kole šanci návrhu opozičního Úsvitu, podle něhož by neměli nárok na azyl imigranti, kteří spáchali v Česku trestný čin nebo přestupek. Předlohu nyní projedná bezpečnostní a ústavně-právní výbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Máme prý obrovský problém. Expert školící agenty FBI promlouvá
Časopis Respekt tvrdí, že se Hana Humpálová, jedna z dívek unesených v roce 2013 v Pákistánu, chtěla vrátit ke svým únoscům. Bezpečnostní expert Adam Dolník ale toto tvrzení důrazně odmítá. Kdo je Adam Dolník? Vyjednavač působící v Austrálii, který pomáhá cvičit také vyjednavače FBI. Přijde mu prý navíc zvláštní, že k úniku informací došlo ve chvíli, kdy v médiích kolují informace o selhání českých tajných služeb v Libanonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Rada schválila zadání studie proveditelnosti k úpravám Císařského ostrova
Rada hl. m. Prahy dnes schválila uvolnění prostředků ve výši 1 000 000 Kč z Fondu investic Institutu plánování a rozvoje (IPR) na vypracování studie proveditelnosti a případných dalších studií a podkladů ke komplexním krajinářským úpravám Císařského ostrova v souvislosti s výstavbou nové vodní linky Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda schválila Cenu předsedy RVVI za popularizaci vědy
Za propagaci či popularizaci výzkumu, experimentálního vývoje a inovací se začne udílet Cena předsedy Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Provoz Clubu Bonver Hranice po 14 bezproblémových letech ukončila vyhláška
Obyvatelé Hranic na Moravě letos přijdou o svůj oblíbený podnik, včetně populární diskotéky, non-stop restaurace a baru, a o nejstarší bowling v Hranicích. Důvodem je vyhláška o regulaci hazardu z roku 2011.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ČT: Češi milují hokej, objevili biatlon, ale sledují i futsal. Sport má vlastní kanál už 10 let
V pátek 10. února 2006 odstartoval své vysílání tehdy čtvrtý kanál České televize ČT4 Sport. V posledních deseti letech se opakovaně stal nejsledovanějším veřejnoprávním sportovním programem v Evropě a nabídl divákům 730 dní přímých přenosů. Své desáté výročí připomene ČT sport speciálním pořadem ve středu od 21:10 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Služby České pošty pomáhají řešit povinná hlášení DPH
Únor je prvním měsícem, kdy jsou plátci DPH povinni podat tzv. kontrolní hlášení DPH. Toto hlášení musí plátci DPH poslat elektronicky, stejně jako daňové přiznání. Česká pošta nabízí snadnou pomoc při řešení záležitostí spojených s hlášením DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Balíček projektů podávaných do SFDI pamatuje i na „trojky“
Seznam silničních projektů, které se budou letos ucházet o podporu ze SFDI, schválila krajská rada a předložen bude v nejbližší době. Předpokládaná hodnota včetně akcí zařazených do zásobníku je 334 milionů korun včetně DPH. Průběžně bude doplňován také zásobník projektů pro další roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09: Jednání o pražské koalici může trvat až do podzimu
Vyjednávání o nové pražské koalici mohou trvat ještě několik měsíců, možná až do podzimních krajských voleb. V rozhovoru s ČTK to řekl předseda zastupitelského klubu TOP 09 Václav Novotný. Podle něj stávající patová situace mnohým stranám vyhovuje. Konkrétní být ale nechtěl. TOP 09 je druhým nejsilnějším klubem v pražském zastupitelstvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Univerzita obrany představí zájemcům svoji studijní nabídku na dalším Dnu otevřených dveří v Brně
Ve středu 10. února 2016 od 8.30 hodin pořádá Univerzita obrany pro zájemce o studium na této jediné vojenské vysoké škole v ČR den otevřených dveří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman obviněný v olomoucké kauze se obrátil na Ústavní soud
Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), který je společně s dalšími třemi muži obviněn v takzvané olomoucké korupční kauze, se dnes obrátil na Ústavní soud. Učinil tak poté, co Nejvyšší státní zastupitelství zamítlo stížnost všech obviněných proti zahájení trestního stíhání. Rozbořil tvrdí, že se žádného korupčního jednání nedopustil. Podle jeho obhájce Petra Konečného napadá ve stížnosti nejen nezákonnost svého stíhání, ale i důkazy. Společně s ním jsou stíháni také dva vysoce postavení olomoučtí policisté a podnikatel Ivan Kyselý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Česká republika loni dostala od Evropské unie mnohem více peněz, než sama zaplatila
Česká republika loni získala z rozpočtu Evropské unie o 151,8 miliardy korun více, než do něj odvedla. Takzvaná čistá pozice je tak nejvyšší od vstupu Česka do EU v roce 2004. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Informace o výkupném za dvě Češky není správná
Informace týdeníku Respekt o výkupném, které údajně Česká republika zaplatila za dvojici Češek unesených v Pákistánu, není podle vicepremiéra a předsedy lidovců Pavla Bělobrádka správná. Je to spekulace, řekl dnes novinářům ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Dnešní komentář Wilderse muslimy opět nepotěší. Píše se tam totiž o jednom „speciálním“ opatření
Nizozemský politik Geert Wilders ve svém dnešním komentáři publikovaném na internetovém serveru Breitbart varuje před nárůstem muslimské populace a islámu vůbec. Islám označuje za totalitní politickou ideologii a vyzývá k zastavení veškeré migrace z muslimského světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Emmerová (ČSSD): Rumburská pohádka
Právě dnes, kdy jsem obdržela pozvánku k oslavě MDŽ od francouzského velvyslance v Praze, mne napadlo, že mám pro všechny zdravotní sestry, ale i lékařky, a vůbec pro všechny ženy v České republice, a možná i na světě, k tomuto svátečnímu dni neobyčejný dárek…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: Po zrušení regulačních poplatků platí lidé u lékaře a v lékárnách o dvě třetiny méně
Poté, co lidé loni přestali platit lékařům a lékárníkům třicetikorunové regulační poplatky, dramaticky poklesly částky, které většina Čechů nechává v ordinacích a v lékárnách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Mýtné v Česku: Loni vzrostly nejen tarify, ale i aktivita kamionů
Praha, 9. února 2016 – „Za devět let fungování systému stát vybral od provozovatelů kamionů a autobusů celkem 67,6 miliardy korun, přičemž do konce první „desetiletky“ přibude do rozpočtu SFDI dalších 10 miliard,“ říká Jan Kroupa, generální ředitel ŘSD ČR. Za poslední rok to bylo 9,7 miliardy korun, o celou miliardy více, než v roce 2014. Údaje z mýtných bran také potvrdily dobrou kondici české a evropské ekonomiky, protože počet zaznamenaných transakcí kamionů vzrostl meziročně o 8,2 %. Růst zaznamenal tento parametr od roku 2012 každoročně. Stejně tak je podle mýtných transakcí, tedy z hlediska kamionové aktivity, nejvytíženějším tradičně měsíc říjen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
GEEN Nejvstřícnější bankou za IV. čtvrtletí roku 2015 se stala Fio banka
V projektu klientského ratingu GEEN Vstřícná banka se Nejvstřícnější bankou za 4. čtvrtletí roku 2015 stala Fio banka. Tato banka si opět vyměnila první pozici s Air Bank. Následují Equa Bank na třetím místě, UniCredit Bank na čtvrtém a mBank na pátém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pozor: Muž, který šokoval výkladem o poměrech mezi uprchlíky, je prý podvodník. Prý si vše vymyslel
Martin Herzán, jehož minulý týden citovaly deník Právo a server Novinky.cz ohledně uprchlíků, je zaměstnancem Policie ČR. Tuto skutečnost zjistil DeníkReferendum.cz. Tvrzení Herzána byla podle všeho vybájená a popřela je už i slovinská policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vít (ODS): Farma zvířat po hradecku?!
Dle vyjádření náměstka Vedlicha v hradeckém Deníku čeká Hradec Králové dopravní revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda schválila změny v postgraduálním vzdělávání lékařů
Vláda dnes (8. 2. 2016) schválila návrh zákona, kterým se mění zákon č. 95/2004 Sb., o způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Předseda Rafaj potvrdil rozhodnutí o kartelu stavebních firem, mírně však snížil sankce
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj rozhodl dne 8.2.2016 o rozkladech proti prvostupňovému rozhodnutí ve věci tzv. stavebního kartelu. Věcně bylo prvoinstanční rozhodnutí potvrzeno, nicméně předseda ÚOHS snížil pokuty pro jednotlivé účastníky kartelu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Pondělí – nejvytíženejší den záchranářů
První den v týdnu znamená pro pražské záchranáře nejvíce práce, počty řešených událostí se standardně pohybují nad průměrem 300 za 24 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nechováte se dost uctivě, obořil se turecký prezident na EU. A vytáhl uprchlickou kartu
Server Hospodářských novin popisuje, jak vypadalo jednání přeních představitelů EU s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Ukazuje se, že je to opravdu tvrdý politický hráč, který se nezdráhá dát najevo, že Turecko může EU pořádně zavařit. Je totiž hodně veliké. Řecký zpravodajský portál Euro2day uveřejnil dokumenty z podzimního jednání EU a Turecka. Došlo i na vydírání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Novým ústředním ředitelem Státní veterinární správy je Zbyněk Semerád
Novým ústředním ředitelem Státní veterinární správy (SVS) je ode dneška Zbyněk Semerád (54), dlouholetý odborník v oblasti veterinárního dozoru a dosavadní ředitel Odboru ochrany zdraví a pohody zvířat SVS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
MPO: ČR a Japonsko diskutují, jak jaderná havárie ve Fukušimě přispěla k zvyšování jaderné bezpečnosti
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Ministerstvo ekonomiky, obchodu a průmyslu Japonska (METI) pořádají dne 9. února 2016 v Kongresovém centru České národní banky společný seminář věnovaný zkušenostem získaným v souvislosti s jadernou havárií v elektrárně Fukušima Dai-iči a následnému zvýšení bezpečnostních opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kouření za volantem se negativně podepisuje na statistikách dopravních nehod
Vykouření jedné cigarety ve stojícím automobilu s uzavřenými okénky má za následek 11x vyšší koncentraci škodlivin v kabině než v průměrném baru, kde je kouření povoleno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zbraně, kokain, přípravy vražd. Analytik Jan Schneider rozplétá temné nitky kauzy Libanonce Fajáda, zpravodajské hry i reakci USA. A překvapivě to souvisí s Ukrajinou
ANALÝZA Bezpečnostní analytik, bývalý zpravodajec BIS a spolupracovník Lidových novin a České pozice Jan Schneider pro ParlamentníListy.cz rozebírá kauzu Fajád, kdy se dostalo na veřejnost, že český stát propustil Libanonce, které po nás žádaly vydat USA, výměnou za unesené Čechy v Libanonu. Schneider se snaží chronologicky rozplést jednotlivé aspekty celého případu a upozorňuje na překvapivou souvislost celé věci s Ukrajinou a konfliktem, který zemi sužuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová a poslanec Velebný zahájí činnost Charity svatého Martina
Činnost nové Charity svatého Martina v Malé Morávce na Rýmařovsku ve čtvrtek 11. února 2016 slavnostně zahájí ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Soutěž pro děti o super LEGO
Protože ještě několik měsíců po vánočních svátcích všichni vzpomínáme na chvíle plné pohody, které jsme zažili, rozhodli jsme se vyhlásit speciální soutěž pro děti o fantastické ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj naplánoval opravy desítek kilometrů silnic. Využije 238 milionů od státu
Téměř půl miliardy chce v letošním roce poslat Jihomoravský kraj na opravy silnic druhých a třetích tříd a mostů. Krajská rada schválila seznam investičních akcí v oblasti dopravy, který zahrnuje v první fázi 30 projektů, z čehož jsou tři mosty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Tunel Blanka: Další problém
Největší český tunel Blanka v Praze je již v provozu, trápí však právníky. ČKD Praha DIZ požaduje totiž po hlavním městě 628,5 milionu korun. Jak zjistily Lidové noviny, část z této pohledávky by měla skončit na účtě ruského podnikatele Igora Kima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Svěží čísla: Babiš má 30 procent, Sobotka 20 procent
V případě, že by se nyní konaly parlamentní volby, s 30 % by vyhrálo hnutí ANO. ČSSD by zaostala o deset procent. Ukázal to průzkum společnosti TNS Aisa pro Českou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Odvázaný Miloš Zeman ve fabrice: Opět padlo slovo kalašnikov, řeč byla o sobotních demonstracích
Druhým zastavením prvního dne pobytu prezidenta Miloše Zemana na Plzeňsku byla návštěva společnosti Doosan Škoda Power, světového výrobce turbín. Hlava státu se zde setkala se zaměstnanci a mimo jiné odtajnila plán zahraničních návštěv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Společností cloumají emoce, hrozí fašizace. V ČT si proto sedli Jefim Fištejn a Jan Jandourek a varovali národ před Zemanem a Ruskem
Především na otázce uprchlické krize se ukazuje, že českou společností cloumají emoce. Dají se zvládnout? O tom v pondělních Událostech, komentářích České televize debatovali sociolog a publicista Jan Jandourek a komentátor Jefim Fištejn. Fištejn ocenil fakt, že se česká média nepohybují takřka ode zdi ke zdi, jako se to stalo v Německu. Jandourek spojil odpor proti uprchlíkům s prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
To je jako zlý sen. Táňa Fischerová tuší brzký nástup autoritativního režimu. Nenechte se manipulovat, prosí národ
„Nechce se mi věřit, že by šlo přímo o lidi z policie. Spíš se mi zdá, že to byli neonacisté, kteří mají sympatizanty v řadách policie... Pokud se prokáže, že nejen policie nekonala, ba dokonce to koordinovala, pak je to na odstoupení všech odpovědných včetně ministra,“ řekla k sobotním demonstracím v rozhovoru ParlamentníchListů.cz politička, občanská aktivistka a herečka Táňa Fischerová. Na sociálních sítích totiž vzbudilo emoce video, kde je vidět skupina maskovaných „pravicových extremistů“, která napadla průvod levicových aktivistů mířících na Hrad, a spekuluje se, že mezi nimi mohl být i policista – provokatér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Novák: Finanční podpora kraje sportu je rok od roku vyšší
Veřejná podpora sportu, podpora na krajské či městské úrovni hraje zásadní úlohu v otázce existence sportovních klubů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Proč by měl ministr Stropnický rezignovat?
V pátečních Hospodářských novinách uvedl ministr obrany Stropnický, že pět unesených Čechů se vrátí do ČR, „pokud Fajád nebude vydán do USA. Je to svázané".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Příjezdy zahraničních turistů vzrostly o 7,3 procenta
Během roku 2015 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v ČR celkem 8,7 milionu zahraničních turistů, což bylo o 7,3 procenta více než o rok dříve. Vyplývá to z údajů o návštěvnosti hromadných ubytovacích zařízení (HUZ), které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Poprvé v životě odmítnu odpovědět na otázku, kterou mi tazatel přečte z papíru
Projev prezidenta republiky při setkání se studenty klatovských středních škol
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
V roce 2015 pokračoval pozitivní trend agrárního zahraničního obchodu ČR
Český statistický úřad zveřejnil první výsledky agrárního zahraničního obchodu (AZO) ČR za rok 2015, které dokládají, že pozitivní trendy započaté v roce 2012 se podařilo udržet i v uplynulém roce a smazat další část jeho záporného salda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Milé kolegyně a kolegové z ANO, udělejte radost svému předsedovi
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek: Nemám-li si myslet, že jste oškliví pokrytci, tak pojďte spolu s námi tu chybu napravit
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Za minulý rok bylo v ČR spácháno téměř půl milionu dopravních přestupků, nejčastěji kvůli rychlosti
Za rok 2015 bylo v České republice na silnicích evidováno 446 598 přestupků a trestných činů. Z tohoto počtu bylo 88 656 přestupků a trestných činů připsáno ženám - řidičkám, což činí pouze 20 % všech evidovaných jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Ať s tím pan ministr přijde, až bude systém udělaný tak, aby ta data byla anonymní
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
KRNAP: Letošek bude rokem Františka Kavána
Krkonošské muzeum Správy KRNAP v Jilemnici si v letošním roce připomene významná výročí víchovského rodáka, malíře Františka Kavána. Slavit budeme 150 let od jeho narození, 75. výročí úmrtí a 60 let Kavánovy galerie v jilemnickém muzeu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Němeček: Někteří kolegové zde přítomní vyhlásili mému návrhu křížovou výpravu
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
14 zemí se zavázalo dělat kroky k udržitelnému hospodaření s vodou povodí Dunaje
Plán povodí Dunaje a plán zvládání povodňových rizik v jeho území dnes podpořili ministři a vysocí představitelé odpovědní za vodohospodářství ze zemí povodí tohoto veletoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Přikryl (ČSSD): Zdrženlivost, profesionalita, cílevědomost a vytrvalost
Je to taková směs, jako když pejsek a kočička vařili dort. Mísí se uprchlictví, migrace, únosy, výkupné, soupeří koalice s opozicí, každý hraje z jiných not, prezident, vláda, média. Co s tím? Výsledek není k jídlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Komunisté navrhli zákon o majetkových přiznáních. A sněmovna se vyjádřila
Sněmovna zamítla už v dnešním úvodním kole návrh opoziční KSČM na zavedení v podstatě plošných majetkových přiznání. Kabinet místo toho navrhuje prokazování původu majetku. Finanční správa dostane podle vládní normy pravomoc analyzovat výši majetku v souvislosti s daňovým přiznáním poplatníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Přijmeme další uprchlíky a rozdělíme je po Evropě, zaručila se Merkelová Turkům. I za nás
Německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že syrští uprchlíci budou moci i nadále přicházet do Evropy, a tedy i do Německa. Prohlásila to v Ankaře na jednání o zbrzdění proudu běženců. Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
IPR Praha: Urbanisté promění vysočanské Náměstí OSN. Zeptají se obyvatel
Tramvajovou trať v ulici Sokolovská – Kolbenova čeká rekonstrukce. Spolu s tím by se měla proměnit i přilehlá veřejná prostranství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vyzula (ANO): Máme 50 tisíc lékařů, 100 tisíc sester, oni vás budou milovat, když tenhle zákon nepřijmete
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dlouho odmítal udělit milost. Teď učinil výjimku
Prezident Miloš Zeman dal milost dlouhodobě nemocnému člověku, který podle něj spáchal málo závažný trestný čin. Na setkání s obyvateli Blovic během návštěvy Plzeňského kraje dnes řekl, že jde o jeho první milost a že ji udělil v minulých dnech. Zeman už před prezidentskými volbami v roce 2013 uvedl, že nebude vyhlašovat amnestie a nebude udělovat milosti s výjimkou striktně omezeného okruhu humanitárních případů. Pravomoc v udílení milostí převedl v listopadu 2014 na ministerstvo spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zaorálek se ozval přímo z Turecka: V uprchlické krizi by tu měli dělat více
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) promluvil přímo z Turecka v úterní Kauze dne na Rádiu impuls. Turecká strana podle jeho názoru už sice učinila některé kroky, aby zmírnila uprchlickou krizi, ale v tuto chvíli se mu ty kroky nezdají dost razantní. Platí však, že i Evropa je teprve na začátku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Já se ptám, proč to musí být spojeno s rodným číslem pacienta?
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Pane premiére, jsem rád, že jste si všiml, že bezpečnostní situace se zhoršila
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zaorálek přiznal, že proud uprchlíků z Turecka nelze úplně zastavit, někteří do Evropy půjdou za každou cenu
Příliv uprchlíků z Turecka se zřejmě nepovede úplně zastavit, většina z nich je totiž ochotná vydat se do Evropy téměř za každou cenu. Dnes to po jednání s představiteli turecké provincie Izmir prohlásil český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Šéf české diplomacie se přesto domnívá, že je možné vytvořit v Turecku takové podmínky, které by běžence od riskantní cesty přes Egejské moře spíše odrazovaly. Pomoci by měl i příspěvek od české vlády ve výši deseti milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek: Vy nejste schopni utajit vůbec nic
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tisíce lidí podepsaly petici proti zařízení pro migranty, které by mělo stát v Benešově
Organizátoři petice proti možnému zřízení střediska pro migranty v bývalých Pražských kasárnách v Benešově shromáždili od minulého týdne několik tisíc podpisů. První podepsané archy chtějí v pondělí zanést do Poslanecké sněmovny, sdělila dnes ČTK Martina Vachtlová z petičního výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Nenávist. Kdo seje vítr, sklízí bouři. Lidé mohou odstranit vládu. Politici promluvili o sobotních demonstracích a zda byl muž v hnědé bundě součástí policejní provokace
ANKETA V sobotu v Praze proběhlo několik demonstrací proti imigraci a islámu. Došlo i k násilnému střetu maskovaných mužů s anarchisty, zastánci přijímání uprchlíků. V tomto případě se v souvislosti s „mužem v hnědé bundě“ šířily spekulace o tom, že mohlo jít o policejní provokaci. Navíc podle ministra spravedlnosti policie selhala a měla by být v jejích řadách vyvozena odpovědnost. Co o tom soudí čeští politici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): V minulých dnech jsme byli svědky totální destrukce bezpečnostních složek
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zelení vyzývají hejtmana k otevření veřejné debaty o Dolu Frenštát
V polovině ledna se v médiích objevily informace o tom, že stát bude jednat s vlastníky největší tuzemské černouhelné těžební společnosti OKD o odkupu zakonzervovaného dolu Frenštát za jednu korunu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pane premiére, odvolejte ministra Stropnického, udeřil šéf ODS
ODS dnes vyzvala premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby odvolal ministra obrany Martina Stropnického (ANO) kvůli tomu, že potvrdil výměnu Čechů zadržených v Libanonu. Ohrožuje tím podle opoziční strany bezpečnost občanů země a z toho je nutné vyvodit politickou zodpovědnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek: Vláda České republiky selhala na poli mezinárodního boje proti terorismu
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Nelze tvrdit, že je něco pravdivé, jenom proto, že to vyjde v novinách
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Já nejsem přesvědčen, že informace, které máme, používají ministři ve prospěch občanů
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Expremiér Špidla má problémy se srdcem. Úřad vlády potvrdil, že čerpá nemocenskou
Podle neoficiálních informací zřejmě prodělal infarkt, jeho život by ale neměl být v ohrožení.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 9.2.2016 v 15:36, zobrazit podobné
Expremiéra Špidlu odvezli do špitálu
Bývalý premiér Vladimír Špidla je v nemocnici. Píše to server Neovlivní.cz s tím, že jde o potíže se srdcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: EET - Pochybnosti přetrvávají a zákon je nepovedený zmetek
Již tuto středu Poslanecká sněmovna velmi pravděpodobně schválí jeden ve vztahu k podnikatelům a živnostníkům z nejperverznějších vládních legislativních návrhů – zákon o elektronické evidenci tržeb (EET).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Libanonská kauza ve sněmovně: Ministři si protiřečí, premiér mlží. Češi v zahraničí v ohrožení! pálila do vlády Černochová s Kalouskem. Nevěřte všemu v novinách, utnul debatu Sobotka
Místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová dnes ve Sněmovně navrhla, aby si poslanci do programu nynější schůze zařadili bod ohledně pětice Čechů unesených v Libanonu a o okolnostech jejich návratu. „V minulých dnech jsme byli svědky totální destrukce, absolutní neschopnosti vlády sdělovat stanovisko ministra, kdy jeden ministr popíral slova ministra druhého,“ zdůraznila ke svému požadavku Černochová. Opozice ale nakonec žádost neprosadila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Šrámek (ANO): Důvěra našich členů je pro mě naprosto zásadní
Současné vedení největší místní organizace ANO v Plzeňském kraji obhájilo svůj mandát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda podle TOP 09 vystavuje Čechy v cizině smrtelnému nebezpečí
Vláda podle opoziční TOP 09 vystavuje české občany v zahraničí smrtelnému nebezpečí. Podle předsedy strany Miroslava Kalouska kabinet selhal v boji s mezinárodním terorismem. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) má říct, co vláda udělá, aby po kauze propuštění Čechů unesených v Libanonu škodu minimalizovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Střelba na sobotní demonstraci má dohru
Mladíkovi, který vystřelil z poplašné pistole na sobotní demonstraci krajně pravicové Národní demokracie, sdělila pražská policie ve zkráceném řízení podezření z výtržnictví. Muž, kterému policisté v sobotu na shromáždění sympatizantů Bloku proti islámu a Úsvitu odebrali sekyru, spáchal přestupek. Na dotaz ČTK to dnes sdělil policejní mluvčí Jan Daněk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman je pro pevné stanovení času hlasování Sněmovny o EET
Prezident Miloš Zeman podpořil pevné stanovení dne a času, kdy bude Poslanecká sněmovna hlasovat o zavedení elektronické evidence tržeb (EET). Omezí to dlouhé obstrukce opozice, které dosud projednávání zákona provázely. Koalice na konci ledna prosadila, aby se hlasovalo ve středu 10. února v 11:00. Opozice to považuje za protizákonné. Zeman dnes na setkání se středoškoláky z Klatov dlouhé obstrukce odsoudil. Míní, že případnou ústavní stížnost opozice soud zamítne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Potvrzení výměnného obchodu je skandální. Ministr Stropnický by měl rezignovat
Občanští demokraté kritizují únik informací přímo z Bezpečnostní rady státu. Tisíce občanů tak mohu být v nebezpečí. Požadují odvolání ministra obrany Martina Stropnického, zařazení speciálního bodu na schůzi Sněmovny a zřízení speciální vyšetřovací komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Poslanec-policista z KSČM vnáší jiný pohled na akci „muž s hnědou bundou“
Velkou odezvu na sociálních sítích vzbudilo video ze sobotního střetu demonstrantů v Praze, kde je vidět skupina maskovaných „pravicových extremistů“, která napadla průvod levicových aktivistů mířících na Hrad. Kdo ale stojí za touto „úderkou“? „Incident se odehrál přímo před budovou, kterou v minulosti využívala 4. správa StB, přičemž podle všech informací svému účelu slouží dodnes. Jako policejní objekt však není veřejně přístupný pro kohokoli z ulice...,“ zamýšlí se k tomu v rozhovoru ParlamentníchListů.cz bývalý elitní policista a nynější poslanec KSČM Zdeněk Ondráček, který je zároveň předsedou sněmovního podvýboru pro Policii ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda ohrožuje bezpečnost lidí, ministr obrany Stropnický musí skončit, tvrdí opozice
ODS a TOP 09 kritizuje únik informací z jednání Bezpečnostní rady státu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 9.2.2016 v 13:36, zobrazit podobné
Úsvit-NK: Ze strany zaměstnanců ČRo jde buď o amatérismus nebo zlý úmysl
Usvit NK a Blok proti islámu žádá rozhlasovou radu o prošetření amatérského jednání redaktorů na Hradčanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zelení: Po limitech další pochybení ministra Brabce
Strana zelených vyjadřuje znepokojení z výsledku jednání vlády, která i přes jasný požadavek Evropské komise neschválila zařazení Labského údolí v Ústeckém kraji a louky u Přelouče se Slavíkovými ostrovy do seznamu evropsky významných lokalit Natura 2000. Ministr Brabec tak otevírá cestu betonovému byznysu ve výstavě kanálu Dunaj-Odra-Labe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Z OKD byly vyvedeny zisky, ztrátu teď má platit stát, zlobí se vicehejtman Moravskoslezského kraje. A žádá záruky
ROZHOVOR Říká, že ukončení těžby uhlí v Ostravsko-karvinských dolech (OKD) je v rozporu s energetickou koncepcí České republiky. Dále si první náměstek moravskoslezského hejtmana Josef Babka (KSČM) myslí, že soukromá společnost si nemůže dělat s nerostným bohatstvím státu, co chce. Nelíbí se mu ani, že současný vlastník dolů si v časech, kdy vydělával miliardy, nevytvářel potřebnou rezervu na horší časy. K ochraně OKD by nechal vytvořit i nový zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pánek (Svobodní): Chce Pánek, aby muslimové v ČR sekali ruce?
Samozřejmě, že NE. Nechci v České republice sekání rukou, kamenování, nerovnost žen, zneužívání dětí nebo vydírání. A udělám všechno proto, aby u nás nic takového nikdy nebylo legální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Odsuzuji jakoukoli formu teroru
Vyjádření hnutí ANO k napadení pražského autonomního sociálního centra Klinika
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Angela Merkelová je zděšena
Média po celém světě informují o návštěvě německé kancléřky Angely Merkelové v Turecku, kde jednala se svým protějškem Ahmetem Davutoglu především o migrační krizi. Oba politici mimo jiné odsoudili akce ruských bojových sil v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Katastrofa na poli spravedlnosti. Benešová chce svléknout justici "donaha"
Zkorumpované soudy představují problém při hledání spravedlnosti, takřka katastrofu. Podle někdejší nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešové je třeba s tím něco udělat. Jako poslankyně ČSSD se proto rozhodla, že soudce i státní zástupce „svlékne takřka do naha“, aby bylo jasné, zda berou úplatky či nikoliv. Informuje o tom pondělní MF Dnes. Vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová se postavila proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zaorálek zavítá do Turecka. Chce tamním úřadům pomoct s uprchlíky
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek dnes navštíví Turecko – chce se seznámit se situací v přímořské provincii Izmir, odkud do Evropy připlouvají uprchlíci. O dopadech migrační krize na Turecko budou se Zaorálkem jednat guvernér provincie Mustafa Toprak a starosta města Izmir Aziz Kocaoglu. Šéf české diplomacie se setká také se zástupcem nevládní organizace, která poskytuje právní pomoc migrantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vražedný květ násilí. Miroslava Němcová promlouvá a varuje před Zemanem
ROZHOVOR Vystupování ministrů spravedlnosti a obrany Roberta Pelikána a Martina Stropnického v kauze pěti unesených Čechů vyměněných za Libanonce Alího Fajáda je podle bývalé předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcová absolutní tragédie, která je okamžitou jízdenkou směrem z vlády. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také odsoudila násilné útoky extremistických sil, k nimž přispívají spory mezi prezidentem a premiérem. „Z jejich soupeření vzniká vražedný květ násilí, který představují některé extremistické politické síly na české politické scéně,“ uvedla poslankyně za ODS, ale větší díl viny vidí na straně prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ při kontrole bilaterálních projektů našel jen méně závažné nedostatky
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil poskytování, čerpání a použití peněz vydaných Českou republikou na zahraniční rozvojovou spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci se asi budou přít o libanonskou kauzu a o opoziční normy
Poslanci by se dnes mohli věnovat zejména předlohám, které podali opoziční poslanci. Do závěrečného schvalování by měli postoupit vládní novelu, která mimo jiné zřídí nový neveřejný registr zdravotníků a modernizuje další databáze. Řádná schůze dolní komory pokračuje od odpoledne. Hned v úvodu by se mohla protáhnout debata o případných změnách programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zdechovský přijede na Karlovarsko
Ve středu 10. února v rámci svých poslaneckých dnů zamíří europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) na Karlovarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Humus „postkomunismu“, anšlus za pár šupů
Moldovu drancuje „postsovětská“ galerka. Civilizační degradace vyhání vlny hladové emigrace. Korunu jim má nasadit „rumunský ´anšlus´ - Moldova, spolknutá Rumunskem“. Finále masochistické bakchanálie mapuje Vladislav Gulevič:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Odvolací soud projedná nárok Ratmíra Ratha na zabavené miliony
Městský soud v Praze dnes projedná žalobu zesnulého Ratmíra Ratha, která požaduje vydání osmi milionů korun zabavených policií při prohlídce domu žalobcova syna, někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha. Obvodní soud požadavek zamítl, Ratmír Rath se proti rozhodnutí odvolal. Vzhledem k tomu, že poté zemřel, ho na dnešním jednání zastoupí správce jeho pozůstalosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Kamery? Nechceme Velkého bratra v Praze
Rada hl. m. Prahy bude na dnešním jednání schvalovat koncepci rozvoje a zajištění provozu Městského kamerového systému na dalších 10 let. Její součástí je navýšení počtu pouličních kamer o několik desítek, výměna velké části stávajících kamer za nové, napojení kamer do jednoho systému a nákup software pro rozeznávání obličejů a sledování osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nizozemsko zpřísňuje hraniční kontroly. Nechce je však napořád
Nizozemsko se rozhodlo posílit kontroly a monitoring dopravy na hranicích. Uvedl to ministr bezpečnosti a spravedlnosti Klaas Dijkhoff. Do země totiž za minulý rok přišlo 200 000 lidí a proudí stále další, někteří z nich za pomoci převaděčů. Také se do Nizozemska dostává velký počet lidí, kteří nemají nárok na azyl, a to by měla nová opatření změnit. Informuje Yahoo News.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Sucho není problém jen zemědělců, ale týká se celého vodohospodářství
V pondělí 1. února se setkala téměř stovka zemědělců z jižní Moravy s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Lidové písničky bez zbytečných povinností a byrokracie
Bez povinnosti oznamování živé veřejné hudební produkce Ochrannému svazu autorskému nebo jinému kolektivnímu správci...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist