Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.083x, což odpovídá cca 213.045-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Iráčtí uprchlíci zavítali v Česku na bohoslužbu. Kristus volá po milosrdenství, slyšeli
Obyvatelé Smilovic na Frýdecko-Místecku se dnes dopoledne poprvé setkali se svými novými sousedy, kterými jsou iráčtí křesťanští uprchlíci. Dočasný domov tyto rodiny, celkem jde o 14 lidí, našly ve středisku Karmel. Právě tam se dnes uskutečnila speciální bohoslužba, kterou sloužili představitelé hned několika církví. K příchozím promluvili i někteří uprchlíci. „Jenom slovo ‚děkuji‘ nestačí,“ řekl čtyřiapadesátiletý Nael. Celkem se setkání účastnilo okolo 120 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Za útok na Kliniku i přenosový vůz ČRo je spoluzodpovědný Zeman, udeřil mladý lidovec
ROZHOVOR O ochraně schengenských hranic i o výkupném nejen za „Tonču a Hanču“ promluvil pro ParlamentníListy.cz mladý lidovec Šimon Heller. „Je přirozené, že stát se stará o svoje občany v nesnázích. Osobně jsem však příznivcem americko-britského přístupu, že teroristům se výkupné neplatí,“ vyjádřil se ohledně výkupného Šimon Heller a promluvil také o v těchto dnech tolik diskutované šikaně ve školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Brabec: Neschválení dvou evropsky významných lokalit nás může přijít na stamiliony
Jednorázová pokuta až do výše dvou milionů eur a pak za každý den deset tisíc eur až do vyřešení věci. Takový dopad může mít na český stát rozhodnutí vlády zamítnout opatření na ochranu přírody ve třech lokalitách v Česku, přestože u dvou to Evropská komise přímo požadovala. V rozhovoru pro sobotní Mladou frontu Dnes to uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bůh mi dal artrózu, abych se nepovyšoval nad Zemana, prohlásil Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg (TOP 09) ohlásil, že se mu daří dobře, byť ho trápí artróza v kolenou a ne úplně dobrý sluch. Ale bere to jako úděl, o němž rozhodl Bůh, aby se snad nepovyšoval nad prezidenta Zemana nebo jiné lidi. Posteskl si také, že z úst řady českých politiků zaznívají věci, které by byly v západní Evropě naprosto nemyslitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Setkání hospodářských výborů parlamentů zemí Visegrádské čtyřky
V diskusních blocích účastníci hovořili o spolupráci v dopravní infrastruktuře, energetické strategii a bezpečnosti, ekonomické diplomacii v ČR a v Maďarsku a o digitální ekonomice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
VLS: Prodej ryb z unikátních přírodních lokalit
Čerstvé ryby z vyhlášených Padrťských rybníků na náhorní plošině Chráněné krajinné oblasti Brdy, ale také z „Perly Šumavy“ – nejvýše položeného chovného rybníku v Čechách Olšiny koupíte v maloobchodním prodeji na sádkách Vojenských lesů a statků v podbrdském Mirošově a v šumavských Chvalšinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
TA ČR podepsala Letter of Intent s americkou agenturou National Science Foundation
Technologická agentura České republiky (TA ČR) uzavřela partnerství formou Letter of Intent s významnou americkou agenturou National Science Foundation (NSF), které umožní zapojení ČR do programu PIRE (Partnerships for International Research and Education), jímž NSF financuje mezinárodní spolupráci ve výzkumu a vývoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Americký ministr Kerry ohlásil zásadní dohodu o Sýrii mezi USA a Ruskem
Podle amerického ministra zahraničí Johna Kerryho se prezidenti USA a Ruska dohodli na podmínkách příměří v Sýrii. Příměří je podmínkou pro obnovu pozastavených syrských mírových rozhovorů, uvedl Kerry dnes v Ammánu. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
NBÚ: Nesprávnost bude odstraněna při nejbližší možné příležitosti
Sdělení k § 25 odst. 2 vyhlášky č. 529/2005 Sb., o administrativní bezpečnosti a o registrech utajovaných informací, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „vyhláška“)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanec Seďa: Ekonomické sankce mají dopad na řadové Rusy, ne na Putina. V NATO se začíná mluvit o novém dialogu s Ruskem
ROZHOVOR Řecko potřebuje pomoci s uzavřením hranic, pokud to samo nezvládne. Poslanec a sociální demokrat Antonín Seďa se domnívá, že řešení migační krize brání národní zájmy a mnoho dalších problémů. „Kdyby nebylo ruské intervence, tak by Bašár Asad tahal za kratší provaz. Ale situace se změnila,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o ruských zásazích v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Česká republika v mezinárodním srovnání
Česká společnost stárne. Medián věku u nás v roce 2014 dosáhl 40,8 let. V roce 1995 to přitom bylo jen 36,2 roku. V rámci EU má nejstarší obyvatelstvo Německo, kde v roce 2014 dosáhl medián věku 45,6 let. Německá společnost navíc stárne rychleji než česká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba: Alternativní trest je dobrá šance
Nezisková organizace RUBIKON Centrum zahájila v rámci projektu Alternativa pro Romy kampaň, jejímž cílem je podpořit vykonavatelnost alternativních trestů u romských klientů Probační a mediační služby (PMS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček pro PL pronesl zásadní prohlášení k nařčení Šabatové, že porušuje zákon
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Nejen o reportáži TV Prima ohledně uprchlíků z Iráku a jejich bydlení, ale například i o tom, co řekla na jeho vyjádření ohledně právě této reportáže ombudsmanka Alena Šabatová, promluvil pro ParlamentníListy.cz její zástupce Stanislav Křeček. „Rozhodně mám zato, že bychom měli s obviňováním z porušení zákonů zacházet opatrně, neboť to je, s ohledem na naše funkce, přece jen trochu nebezpečné,“ řekl na reakci Aleny Šabatové mimo jiné Stanislav Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šéfové diplomacií oslavili v Praze čtvrtstoletí Visegrádské čtyřky
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přivítal 18. února 2016 v Černínském paláci šéfy diplomacií zemí Visegrádské čtyřky u příležitosti 25. výročí jejího založení. Ministři Péter Szijjártó, Witold Waszczykowski, Miroslav Lajčák a Lubomír Zaorálek zhodnotili dosavadní spolupráci a diskutovali o budoucím směřování Visegrádské skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Předání ocenění Národního kola Evropské ceny prevence kriminality za rok 2015
Ve čtvrtek 18. února 2016 ředitel odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality Mgr. David Chovanec v budově Ministerstva vnitra na Letné slavnostně předal ceny nejlepším preventivním projektům národního kola Evropské ceny prevence kriminality za rok 2015 (ECPA). Téma pro tento ročník znělo: „Mládež a kyberkriminalita“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Šéf krajanů z německé Kostnice: Přišly sem miliony lidí z bývalé sovětské zóny. Dostaly občanství a všechny výhody. Dnes stejní lidé stojí pod transparenty PEGIDA
ROZHOVOR Celnice, kontroly, ostnaté dráty, kanony, tábory, špiclování všeho druhu a další starobylé prostředky k zamezování svobodného pohybu a svobody vůbec už Evropou rezonují. Je mi z toho smutno, říkám tomu virtuální válka nebo válka penzistů. A Miloš Zeman je produkt prognostického ústavu, který by měl být se svými kolegy už dávno v jiném ústavu. To soudí předseda Německo-českého sdružení v německé Kostnici Stanislav Degrell.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: K odpovědnosti obce při realizaci vlastnického práva k účelové komunikaci
II. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Vojtěch Šimíček) vyhověl ústavní stížnosti stěžovatelky Obec Vysoká Srbská a zrušil rozsudek Okresního soudu v Náchodě, rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové a usnesení Nejvyššího soudu, neboť jimi bylo porušeno právo stěžovatelky na ochranu vlastnictví a právo na spravedlivý proces.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČOI: Trvalý problém jsou reklamace zájezdů i informace o nich
Výsledky celoročních kontrol České obchodní inspekce prokázaly, že na trhu stále působí cestovní kanceláře a cestovní agentury, které mají při poskytování služeb problémy s dodržováním obecně závazných právních předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: I poškozené a neúplné starožitnosti našly své kupce
Kladenské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodalo ve výběrovém řízení poškozené starožitnosti za 84 tisíc korun. Součástí nabídky prodeje bylo 38 předmětů z rozsáhlého souboru starožitností, pocházejících pravděpodobně z trestné činnosti, které stát nabyl rozhodnutím soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kauza šikanované učitelky. Češi by soudili přísně
Více než 55 % populace se zajímá o případ smrti učitelky, kterou měli šikanovat její žáci z průmyslové školy na pražském Třebešíně. Uvedl to průzkum společnosti SANEP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Měsíční monitorovací zpráva za leden 2016
O dvojici uložených pokut informuje vydaná měsíční monitorovací zpráva. V prvním případě ČTÚ potrestal virtuálního operátora pokutou 6 tisíc korun za to, že ani na základě opakované žádosti úřadu nedodal vyžádané informace podle § 115 zákona o elektronických komunikacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Blíží se další výročí. Před čtvrtstoletím se rozpadlo Občanské fórum
Občanské fórum (OF) bylo spontánně vzniklé politické hnutí, které se stalo hybatelem dění po pádu komunistického režimu a provedlo společnost prvními roky v demokracii. Životnost nesourodého hnutí však nebyla velká, před 25 lety, 23. února 1991, se rozpadlo a na jeho základě vznikly Občanská demokratická strana (ODS) a Občanské hnutí (OH). Výročí připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ať kandiduje na Hrad Bohuslav Sobotka, zaznělo v anketě mezi osobnostmi
Magazín Reportér uveřejnil anketu, v níž české osobnosti odpovídaly na otázku, koho by si přály za příštího prezidenta. Stranou nezůstal ani dnešní premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Padala i jména Jana Švejnara, Václava Klause nebo současného prezidenta Miloše Zemana. Svého favorita prozradila i Jana Bobošíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
SVS nařídila stáhnout z trhu 16,5 tuny náhražky sýra neznámého původu
Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z trhu 16,5 tuny výrobku prodávaného jako sýr eidam, jehož výrobcem měla být polská mlékárna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sobotka čelí kritice za své postoje na summitu EU. Rány dostává z pravice i levice
Kritika na hlavu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) za jeho postoje na summitu EU, který v noci skončil v Bruselu, se snesla nejen z části pravice, ale i od komunistů. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa se Sobotka svými vstřícnými postoji k Británii podílí na dezintegraci Unie. Občanští demokraté tvrdí, že Sobotka promeškal příležitost podpořit reformní návrhy britské strany. Podle Svobodných Sobotka při prosazování českých zájmů zcela selhal. Naproti tomu TOP 09 oceňuje, že se EU dokázala dohodnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Češi jsou hodní. Je to ještě lepší, než jsem čekal, pochvaluje si irácký křesťan
Za sebou mají třicetihodinovou cestu z Blízkého východu a život, který si Středoevropan podle jejich názoru nedokáže ani představit. Skupina iráckých křesťanských uprchlíků přijela v noci na dnešek do Smilovic, kde má začít jejich nový život. Za sebou nechali ten starý plný nenávisti a zabíjení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Advokát Karel Hrádela se neudržel: Jsem ruský, německý i americký agent
Advokát Karel Hrádela se ohradil proti výroku redaktora České televize Marka Wollnera, jenž naznačil, že českou veřejnoprávní televizi kritizují především aktivní podporovatelé ruské propagandy. Advokáta toto tvrzení rozčílilo, tak ho dovedl až do poněkud zvláštních závěrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hlavní hygienik: Uvedení informací ČT na pravou míru
Není pravda, že by nyní Česko čekala obří inventura vodovodního potrubí, kterou, jak uvedla Česká televize, nařídila nová pracovní skupina v čele s hlavním hygienikem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude zítra jednat s předsedou vlády Gruzie Kvirikašvilim
Předseda vlády Bohuslav Sobotka bude v pondělí 22. února 2016 ve Strakově akademii jednat s předsedou vlády Gruzie Giorgim Kvirikašvilim, který přijede do České republiky na dvoudenní oficiální návštěvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Doprava řeší krizi. Hrozí, že stát nevybere mýto
Ministerstvo dopravy předloží vládě návrh na prodloužení smlouvy na provoz mýtného se společností Kapsch. Zadání zakázky současnému provozovateli systému bez výběrového řízení považuje ministerstvo za krizovou a v současné situaci jedinou možnou variantu. Pokud nevyjde, nebude patrně možné od začátku příštího roku vybírat mýtné, uvedlo ministerstvo v předkládací zprávě, kterou má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Senioři se chtějí zapojit i do komunální politiky a dobrovolnictví
Velká část seniorů touží po naplnění pocitu smysluplnosti života ve stáří, možnosti předat cenné životní a pracovní zkušenosti mladším generacím. Jednou z oblastí, kde by se mohli více prosadit, je oblast komunitního života, komunální politiky a dobrovolnické pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Předlouhý telefonát Obamy a Erdogana. Zřejmě šlo o...
Podle listu The Independent přijal americký prezident Barack Obama hrozby tureckého prezidenta Erdogana ohledně vpádu do Sýrie po bombardování syrských Kurdů zcela vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Korte (TOP 09): Novela zákona o zbraních umožní porušování práv občanů
Návrh o střelných zbraních a střelivu, jak přiznává důvodová zpráva, je reakcí na dvě – pouhé dvě! – mimořádné události: výbuchy munice skladované soukromými podnikateli ve Vrběticích a střelba držitele zbrojního průkazu na spoluobčany v Uherském Brodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ANO: V Pardubickém kraji máme o volbách jasno
Hnutí ANO v Pardubickém kraji má v krajských volbách jasno. Kandidátku do krajského zastupitelstva schválili v úterý 16. února delegáti krajského sněmu, který proběhl ve Vysokém Mýtě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ) k vypovězení smlouvy Klinice: Kliniku nedáme
Svoláváme mimořádné zastupitelstvo městské části, které se tudíž bude konat do patnácti dnů. Kliniku nedáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Můj vztah s prezidentem Zemanem? Rychetský promluvil u Moravce
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský usedl do křesla hosta nedělních Otázek Václava Moravce České televize. Vysvětloval, proč Ústavní soud ČR rozhodně není třetí parlamentní komorou, ale proč občas zkrátka musí zasahovat. Posteskl si nad tím, že nám schází politická kultura, kterou se pokoušíme nahradit stále větším množstvím zákonů. To je špatně. Zavzpomínal také na doby, když byl Miloš Zeman premiérem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
U VoZP je protonová léčba nejdostupnější
Vojenská zdravotní pojišťovna posílá na šetrné ozařování nejvíce pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
SZPI: Český spotřebitel žádá stejně kvalitní potraviny jako evropský
V rámci sociologického výzkumu zpracovaného pro Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci (SZPI) byli čeští spotřebitelé dotázáni, jak vnímají situaci, kdy řada zahraničních výrobců potravin dodává pod stejným názvem na různé národní trhy výrobky s odlišným složením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček pro PL pronesl zásadní prohlášení k nařčení od Šabatové, že porušuje zákon
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Nejen o reportáži TV Prima ohledně uprchlíků z Iráku a jejich bydlení, ale například i o tom, co řekla na jeho vyjádření ohledně právě této reportáže ombudsmanka Alena Šabatová, promluvil pro ParlamentníListy.cz její zástupce Stanislav Křeček. „Rozhodně mám zato, že bychom měli s obviňováním z porušení zákonů zacházet opatrně, neboť to je, s ohledem na naše funkce, přece jen trochu nebezpečné,“ řekl na reakci Aleny Šabatové mimo jiné Stanislav Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Rozšíření nabídky ČD Cargo - výluky
Pro rok 2016 rozšiřuje ČD Cargo nabídku přeprav a dalších činností v souvislosti s výlukami na železniční infrastruktuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Německá suverenita končí u amerických kasáren. Ale Merkelová je talentovaná, říká Krejčí
Politolog Oskar Krejčí má za to, že se EU mění. Osa Berlín – Řím už nebude mít tak velký vliv na to, co se děje v Londýně. Společným hlasem začala po moha letech mluvit i Visegrádská čtyřka, která se vzpírá Berlínu. Přesto pořád platí, že Německá kancléřka Angela Merkelová je nejtalentovanějším státníkem EU, byť prý nesmíme zapomínat, že i německá suverenita končí tam, kde jsou brány amerických kasáren.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Mladý Zaorálkův náměstek chce v Norsku pomoci Michalákové. Prozradil, jaký trumf má v ruce
Náměstek ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka Martin Smolek má za sebou stovky řízení před soudním dvorem Evropské unie. Za několik dní ho ale čeká něco zcela nového. Devětatřicetiletý právník má před norskými soudy pomoci Evě Michalákové, aby se zase mohla vídat se svými odebranými syny. Smolek tak bude jako vůbec první právník v severské zemi v rodinném sporu hájit zájmy cizího státu – České republiky. Informuje o tom Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Turek (ODS): Jsem zděšen chováním koaličních poslanců ve sněmovně
Vystoupení místopředsedkyně hnutí ANO Jaroslavy Jermanové v pořadu Otázky Václava Moravce je šokující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vystěhování uprchlické Džungle v Calais se odkládá. Zde je důvod
Uprchlická komunita ve francouzském Calais, která přežívá v tzv. Džungli, je početnější, než se čekalo, a to dokonce hned třikrát. Vystěhování komunity se odkládá, protože se přišlo na to, že ve společenství žijí i stovky dětí a mnohé z nich nemají rodiče. Informoval o tom server britského deníku The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Turecko do EU a Británie ven?
Výsledkem posledního summitu evropských špiček je posílení vazeb s Tureckem. Vydírání Evropy ze strany tureckých představitelů se unijním lídrům evidentně líbí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Povinné značkování
Tak, vláda si už označkovala všechny chodce. Nařídila jim mít reflexní prvky na svém oblečení, pokud půjdou v noci po silnici mezi obcemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Evropský parlament se bude zabývat virem ZIKA
Včera se na výboru ENVI uskutečnila výměna názorů se Světovou zdravotnickou organizací (WHO) o vypuknutí epidemie viru Zika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Nově navrhovaný systém platby za elektřinu je v této podobě nepřijatelný
V nedávných dnech rozvířil hladinu veřejného mínění svým návrhem změny způsobu výpočtu ceny za elektřinu Energetický regulační úřad, instituce do té doby mnoha lidem téměř neznámá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Mladý Stropnický dnes informoval, že umyl vanu a při tom dostal nápad
Server Echo24.cz si povšiml nejnovějšího statusu předsedy Strany zelených Martina Stropnického.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Válka policajtů, odposlechy v rukou novinářů i vraždy. Na Frekvenci 1 promluvil šéf kriminálky
Hostem nedělního Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl dnes ředitel Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování, plukovník Michal Mazánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Bojovnice proti norské sociálce promluvila o praktikách Barnevernetu, udávání i "šokujícím" telefonátu z ČT
ROZHOVOR O tom, jak funguje norská sociální služba Barnevernet, o případu Evy Michalákové i o tom, co stačí v Norsku k odebrání dětí od jejich rodičů, promluvila Jordánka Jirásková, která jak sama říká, je již delší dobu zainteresovaná v boji s touto norskou sociální službou. „Život v Norsku je podle tamních rodin něco jako ruská ruleta,“ říká ohledně praktik kolem odebírání dětí Jirásková, která se snaží pomáhat rodinám, jimž právě Barnevernet děti odebral. Jordánka Jirásková je také spoluiniciátorkou světových demonstrací proti Barnevernetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kauza šikonované učitelky. Češi by soudili přísně
Více než 55 % populace se zajímá o případ smrti učitelky, kterou měli šikanovat její žáci z průmyslové školy na pražském Třebešíně. Uvedl to průzkum společnosti SANEP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Jakmile je cenzurní mechanismus v provozu, neustále bobtná
Proti cenzuře a špehování demonstrovalo šest set lidí, ministerstvo vnitra převzalo výzvu Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vystoupení Británie z EU podporuje tento významný politik
Odchod Velké Británie z Evropské unie je ožehavým tématem posledních dní. A podle britské televize ITV tento krok podpoří například vlivný londýnský starosta Boris Johnson. Referendum o setrvání země v Unii bylo stanoveno na 23. červen. Premiér David Cameron však doporučil spoluobčanům, aby se vyslovili pro další členství země v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Starosta Tovačova: Korupční prostředí v zemi je důsledkem přístupu levicových vlád
Obvinění Jiřího Rozbořila (ČSSD) na mě působí dojmem, že si to někdo objednal, říká Leon Bouchal (ODS). Nepopírá však, že se korupci v Česku daří. Jak ale dodává, za mnohem závažnější problém považuje spojení prezidenta Zemana s vlastníkem Agrofertu Andrejem Babišem. Proč? V loňském roce se radnici podařilo realizovat celou řadu důležitých investičních akcí a ještě v rozpočtu zbylo 16 mil. Kč. Možná i proto se letošní rok ponese v Tovačově opět ve znamení investic. Jakých konkrétně?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Lebduška (Svobodní): EET po stotísíciprvé
Ministerstvo financí na svých stránkách uvádí článek „Zavedení EET neohrozí farmářské trhy“. Mám na to úplně jiný názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Putnová (TOP 09): Ministerstvo školství musí řešit špatnou fyzickou zdatnost dětí
Jak dlouho ještě budeme debatovat nad alarmujícími výsledky fyzické kondice našich dětí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Celý (KDU-ČSL): Sociální podnikání získává na oblibě
O zkušenosti se odborníci dělí na právě probíhajících seminářích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Natura 2000 v nové podobě schválena vládou
Dne 3. 2. 2015 vláda projednala návrh na úpravu národního seznamu evropsky významných lokalit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jana Černochová nekompromisně: Summit EU k vyřešení uprchlíků opět nic nepřinesl. Kritika "opovážlivosti" zemí Visegrádu je skandální. A ty směšné výroky Tuska
ROZHOVOR Poslankyně ODS a starostka Prahy 2 Jana Černochová je dlouhodobou kritičkou zpřísnění pravidel pro legální držení zbraní. Velký problém má s plánovanou pravomocí policie, která by mohla kvůli zadržení legálně držené zbraně provést domovní prohlídku i bez povolení soudu. Černochová zhodnotila i poslední summit EU, který podle ní v otázce imigrační krize nepřinesl žádný posun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Konvička (ÚNK-BPI): Naše kritika islámu nebyla a nikdy nebude rasistická
Projev na společné ideové konferenci UNK a BPI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Čeští lesníci požádali firmu IKEA, aby akceptovala zavedený systém certifikace
S žádostí, aby IKEA Group ve své obchodní politice akceptovala certifikaci dřevěných výrobků systémem PEFC, oslovili Petera Agnefjälla, prezidenta této nadnárodní společnosti, generální ředitel Lesů České republiky (LČR) Daniel Szórád s ředitelem Vojenských lesů a statků ČR (VLS) Josefem Vojáčkem a předsedou Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR (SVOL) Františkem Kučerou. IKEA Group tak nechá certifikační systém, kterým jsou ve většině českých lesů určovány standardy trvale udržitelného hospodaření, posoudit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Evropskou unii prý řídí krabi. Jaroslav Bašta vysvětluje, jak k tomu dospěl
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta hledí na to, jak si v posledních letech počíná EU při řešení krizí, a dospívá k závěru, že Unii řídí byrokrati, které lze přirovnat ke krabům. Když je někde více krabů pohromadě a jeden se snaží něčím vyniknout, ostatní ho strhnou zpět k sobě. Stejně tak v EU platí, že každého, kdo přijde s nějakým nápadem, ostatní zkrotí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Potřebujeme silnějšího ombudsmana?
K diskusi o novele zákona, která navrhuje další pravomoci pro veřejného ochránce práv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Policie nedávné demonstrace zvládla, zastal se Chovanec svých lidí
Policie, která čelila kritice za svůj postup při nedávných demonstracích proti islámu i na podporu uprchlíků, při akcích situaci zvládla. Objevily se jen „drobné excesy“. Novinářům to dnes v Praze řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Výsledky vyhodnocení policejního postupu chce zveřejnit v pondělí na tiskové konferenci. Akce maskovaných výtržníků, proti nimž policisté nezakročili, byla podle Chovance nejspíš „cílenou provokací“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Úsvit-NK: Program Hrdá a bezpečná země
Návrh programových bodů pro krajské volby 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Křivé obvinění ze sexuálního zneužívání je trestný čin?
Asi všichni se shodneme na tom, že sexuální zneužívání dětí je skutek nanejvýš odporný a ničím neomluvitelný, který si zaslouží opravdu přísné potrestání viníka. V této souvislosti bych rád zmínil ještě jeden aspekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Experti z členských států rozšířené Visegradské skupiny na ministerstvu jednali o mezinárodním právu rodinném
Ministerstvo spravedlnosti ČR hostilo v pondělí a úterý pracovní setkání odborníků ze zemí rozšířené Visegradské skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Konvička (ÚNK-BPI): Vysoká hra překladatelů? Nač se zapomnělo ve sporech o "křesťanech z Iráku"
Vřelo to internetem celý minulý týden. Reportáž TV Prima, v níž prý křesťanský uprchlík p. Batto projevil "nedostatek vděku", když přirovnal ubytování nabídnuté českou stranou ke "kravínu". Nebo možná nepřirovnal - nikdo to pořádně neví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Bruštík (ANO): Špatný stav Vřídelní kolonády není důsledkem nečinnosti současného vedení města
Vyjádření prvního náměstka primátora Čestmíra Bruštíka k prohlášení Jiřího Kotka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Trump dál vítězně táhne Amerikou. Slavit může i Clintonová
Ve Spojených státech pokračují stranické primárky. U republikánů i demokratů zvítězili favorité – Donald Trump a Hillary Clintonová. Jestliže bude Trump pokračovat v úspěšném tažení i 1. března, v tzv. superúterý, má k prezidentské nominaci za republikány velmi blízko. Soupeře předběhl americký miliardář nejméně o deset procent. Slavit může i exministryně zahraničí Hillary Clintonová, byť senátora B. Sanderse neporazila zdaleka tak výrazně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Karlův most? Zbourat
V posledních letech Praha nalila do oprav Karlova mostu stovky milionů korun. A opravám stále není konec. Přitom ten most už ani neslouží k pořádné dopravě, je to jen lávka pro pěší...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kurdové v Praze? Pana Stropnického se raději ptát nebudu, aby neměl průšvih, rýpl si u Moravce Zahradil
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a europoslanec Jan Zahradil (ODS) se v neděli u Václava Moravce shodli na tom, že Rusko představuje pro Západ hrozbu a s tímto faktem se musíme naučit pracovat. Za pravdu jim dal i generál Petr Pavel, dnes vysoký představitel NATO. Došlo však i na uprchlickou krizi. V této otázce politici svorně odsoudili počínání EU. Poučený ministr Stropnický pak odmítl jakkoli komentovat ještě jedno téma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Návrat socialistického zemědělství
Ministerstvo zemědělství pod vedením Mariana Jurečky zvyšuje svou podporu velkým zemědělským firmám na úkor malých rodinných farem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava odpovídal na dotazy čtenářů. Zmínil i „hlupáky typu Štětina“
Z PROFILŮ Senátor Jaroslav Doubrava odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Nevyhnul se ani otázce, jak se ocitl v Thunovské ulici, kde došlo ke střetu mezi radikály a policií v den nedávných sobotních demonstrací. Došlo i na Češky unesené v Pákistánu Hanu a Antonii. Přirovnal by je prý „ke slepicím", ale to by slepice urazil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zdechovský: V Norsku zrušili soud v případu Michalákových. Soud prý nesehnal tlumočníky
Soud v případě Michalákových byl odložen. Rodině a právním zástupcům to oznámili jen několik dní před plánovaným začátkem jednání, na které měla přiletět i širší rodina z Česka. Soudu se prý nepodařilo sehnat tlumočníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Polsko přislíbilo úzkou spolupráci při řešení aktuálních problémů
Ministr životního prostředí Richard Brabec se s delegací zástupců českého ministerstva životního prostředí setkal ve Varšavě se svým polským protějškem Janem Szyszkem. Mezi hlavní body jednání z pohledu MŽP ČR patřila témata jako Polskem plánované rozšíření těžby hnědouhelného dolu Turów, průzkum těžby uranu na polské straně v blízkosti českých hranic na Náchodsku, světelné znečištění z polských skleníků ve Frýdlantském výběžku či společné kroky při řešení kvality ovzduší v Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Za to, aby se Ukrajinci mohli přidat k Evropě, platí svými životy, píše známý odpůrce Zemana
Majdanista Tomáš Peszynski, který se v posledních dnech proslavil svými výroky proti prezidentu Miloši Zemanovi či demonstrací na podporu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), se na svém blogu vyjádřil k evropskému významu ukrajinského Majdanu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Senátorka ODS v Partii pálila do Jurečky: Lidovci kolaborovali s komunisty, dnes kolaborujete s Babišem
V nedělní Partii FTV Prima proti sobě zasedli ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) a senátorka Veronika Vrecionová (ODS), expertka strany pro oblast zemědělství. Pustili se do sebe pěkně zostra. Vrecionová obvinila Jurečku, že dnes kolaboruje s Andrejem Babišem (ANO), podobně jako kdysi lidovci kolaborovali s komunisty. Mimo to koalice ukazuje lidem, jak snadné je porušit zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Soukromníci: O problémech, které trápí všechny
Aktuální situace v Evropě, problémy v dopravě, budoucnost školství či situace provozovatelů restaurací. Tak vypadala pestrá směs témat, kterým byl věnován diskusní večer pořádaný Stranou soukromníků České republiky v polovině února v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ukrajina vzpomíná na Majdan, nacionalisté napadli ruské banky
Před dvěma roky došlo na ukrajinském Majdanu ke tvrdým úderům tehdejších vládních jednotek prezidenta Viktora Janukovyče na demonstranty. Počty obětí na životech narostly do stovek. ČTK informuje o vzpomínkových pochodech, které se odehrály v sobotu. Provázely je však nepokoje. Nacionalisté zaútočili kamením na pobočky dvou ruských bank.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Navštívili jsme Romy v Kanadě: V roce 1945 by se na islamisty hodila atomovka. Maďaři se k uprchlíkům chovají jako hovada
REPORTÁŽ Jsou to hrdlořezové, řežou hlavy bez emocí, dokážou vychlastat tvou krev. Musí na ně přijít pozemní vojska a dostat ty krysy z děr. Takhle mluví o Islámském státu Jiří Kotlár alias Bimbo. Právě on reportéra ParlamentníchListů.cz jako starousedlík seznámil i s dalšími Romy, kteří z Česka emigrovali do Kanady. Stalo se tak na trase Niagara Falls, Hamilton, Toronto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO My jsme národ! Dav v Sasku "vítal" uprchlíky. Došlo i na incident s německým policistou
Na serveru youtube.com je možné zhlédnout video, na němž je zachycen příjezd uprchlíků do saského azylového centra poblíž českých hranic. Autobus s uprchlíky „vítá" dav, jenž skanduje „My jsme národ!“ Ale to není vše. Video zachycuje také policistu, který násilím vytahuje z autobusu jednoho z uprchlíků a vleče ho do azylového centra. Prý provokoval dav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? Já si to nemyslím. II. závěrečná část
Prezident RF Vladimír Putin svou úlohu ve vedoucí roli v řízení a směřování státu s vypršením jeho mandátu ukončí. Nastoupí zase jiný politik třeba to bude pan Alexej Nevalný, koho si Rusové zvolí prezidentem tak si něj počkejme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
TOPlist