Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.226x, což odpovídá cca 168.328-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Pražské žalobce nově povede Martin Erazím
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dnes jmenoval šéfem Městského státního zastupitelství v Praze třiačtyřicetiletého státního zástupce Martina Erazíma. Na dotaz ČTK to sdělila tisková mluvčí ministerstva Tereza Schejbalová. Specialistu na hospodářskou a majetkovou trestnou činnost, který doposud působil jako náměstek krajského státního zástupce v Praze, do funkce navrhla vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Erazím nahradí Janu Hercegovou, která nečekaně rezignovala koncem ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola předal Terezce Tomšovicové z Protivína zlatý přívěsek
Zlatý přívěsek s řetízkem předal hejtman Jiří Zimola prvnímu jihočeskému miminku roku 2016 Terezce Tomšovicové z Protivína na Písecku. Na městském úřadu si jej v pondělí 22. února převzala maminka Pavlína Tomšovicová, kterou doprovázeli manžel Jan a syn Honzík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Pád Angely Merkelové? Čtěte prognózu
Server Lidovky.cz upozorňuje na skutečnost, že přední kandidáti Křesťanskodemokratické unie (CDU) pro březnové volby se ve třech německých spolkových zemích odvracejí od politiky kancléřky Angely Merkelové. Nesouhlasí s ní v jejím řešení migrační vlny. Všímá si toho také jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bašár Asad jede na vítězné vlně. A má to tyto důsledky
Moskva i nadále popírá, že by se cílem jejích leteckých úderů v Sýrii stávalo civilní obyvatelstvo. Britská zpravodajská televize Sky News však nyní tvrdí, že má k dispozici fotografie, které utrpení civilistů potvrzují. Odvolává se dále také na záchranáře operující v zasažených oblastech. Izrael mezitím mění svůj postoj k Asadovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nerad se pouštím do souboje Zemana a Sobotky, ale... Erik Best též o Merkelové a o tom, co o nás Němci prý věděli předem
Uprchlíky sice nemusíme vítat, ale musíme jim pomoci. Tak hovořil v nedávném rozhovoru premiér Sobotka a politický analytik Erik Best pro ParlamentníListy.cz upozorňuje, jak si premiér protiřečí. A nejen v tom. Paradoxní také prý je, že Sobotka na evropském summitu de facto podporoval migraci Čechů do Velké Británie, a zároveň pak říká, že máme nedostatek pracovních sil a potřebujeme migranty. Best se také zamyslel nad aktuální politikou Angely Merkelové, zaměřující se na Turecko, a co za tím vším může být.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Erdogan, zoufalý boxer v koutě. Turecký prezident prý chtěl přechytračit celý svět a teď neví, co dál
Turecký prezident Erdogan vypadá stále nejistější a nestabilnější a celé Turecko s ním. Komentátorce Tereze Spencerové připomíná boxera zahnaného do kouta. A přitom poměrně nedávno vypadala jeho situace mimořádně dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Podivné věci kolem Sobotky. Známý protikorupční aktivista promlouvá o utajených kšeftech
Ředitel Nadačního fondu proti korupci Petr Soukenka se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ke korupčním deliktům. „Blýská se na lepší časy?“ zeptal se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Idiotská provokace od NATO. Agresivní Rusko rozumí jen síle. Máme tu třetí světovou dříve, než si myslíte. A trapný komparzista Stropnický... Toto nám řekli Kalousek, Keller či Gazdík
Předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel řekl, že NATO vyšle zhruba pět tisíc vojáků do států hraničících s Ruskem: do Polska, Rumunska, Bulharska a Pobaltí. Ministr obrany Martin Stropnický doplnil, že by mezi těmito vojáky mělo být i zhruba 100 vojáků z ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Chceme jít cestou vlastního pořízení vlakových jednotek
Kraj se rozhodl zásadně modernizovat vlaky v regionální železniční dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Česko-lichtenštejnská komise historiků vstupuje do nové fáze
Dne 15. února 2016 se ve Vídni sešla Česko-lichtenštejnská komise historiků s novým mandátem a v novém složení ke svému ustavujícímu zasedání a následně ke svému prvnímu řádnému pracovnímu zasedání. Ustavujícímu zasedání předsedali lichtenštejnská velvyslankyně v České republice, Maria-Pia Kothbauerová, a český velvyslanec v Rakousku, Jan Sechter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bohumil Pečinka: Válka mezi Zemanem a Sobotkou. Zvítězí v ní...
Komentátor Bohumil Pečinka se na serveru Reflex.cz zamýšlí nad tím, kdo půjde z kola ven z podivného trojúhelníku prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a ministr financí Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Muzeum umění Olomouc: Fotografka Lena Jakubčáková vystaví Babu z lesa
Portréty neobyčejné stařenky, která už desítky let žije sama v lese nad zatopenou vesnicí nedaleko Košic, vystaví od 23. února v olomoucké galerii Café Amadeus slovenská fotografka Lena Jakubčáková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán jmenoval Martina Erazíma městským státním zástupcem
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán dnes na návrh vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové jmenoval novým městským státním zástupcem Martina Erazíma, dosavadního náměstka krajského státního zástupce v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Bývalý ukrajinský prezident z "oranžové revoluce" vysvětloval, proč se bát Putina
Podle ukrajinského exprezidenta Viktora Juščenka zasadil ruský prezident Vladimir Putin Ukrajině ránu, která bude ještě dlouho krvácet. Uvedl to v rozhovoru pro Rádio Svobodná Evropa, který následně převzal i server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kbelští cvičili zásah vrtulníku v horách
Neukáznění lyžaři, podcenění vlastních schopností nebo technická závada na lanovce. Nehoda, jež vyžaduje pomoc bez větší časové prodlevy. Dostat se ke zraněnému po zemi je vzhledem k extrémním klimatickým podmínkám a těžko přístupnému terénu velmi komplikované. Jedinou možností se proto stává záchrana ze vzduchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Iráčtí křesťané v Česku: Učí se jazyk i pomáhají s úklidem
O tom, jak se iráčtí křesťané, kteří našli dočasný domov ve středisku Karmel ve Smilovicích na Třinecku, učí česky, píše dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kauza "muž v hnědé bundě": Milan Chovanec se kategoricky vyjádřil
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se dnes na tiskové konferenci vyjádřil k demonstracím, které se konaly 6. 2. 2016 v Praze. Ten den došlo ke střetům mezi odpůrci a příznivci migrace. Policie slíbila veřejnosti, že události tohoto dne a postup policie prošetří. Šlo o trojstupňovou kontrolu činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lukša (TOP 09): Lékaři začínají scházet
Rostoucí nedostatek praktických lékařů na obcích není nic, co bychom měli brát na lehkou váhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Česká národní banka zveřejnila únorový globální ekonomický výhled
Cílem tohoto dokumentu je koncentrovat informace aktuálních predikcí a výhledů mezinárodních institucí, vybraných centrálních bank a agentury Consensus Economics pro hlavní světová ekonomická teritoria (tj. eurozóna, USA, Čína) a německou ekonomiku, jakožto nejvýznamnějšího obchodního partnera České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
OKD prý ještě přepočítá, kolik lidí pošle na dlažbu. Nová čísla budou do měsíce
Vedení těžební společnosti OKD vzalo zpět informaci o tom, kolik do budoucna propustí lidí. V dnešní tiskové zprávě to uvedlo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Nové číslo má firma oznámit do měsíce. Výkonný ředitel OKD Dale Ekmark na začátku února uvedl, že společnost chce do tří let propustit polovinu zaměstnanců. V OKD a dodavatelských firmách podle dřívějších vyjádření nyní pracuje zhruba 10 000 až 12 000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Česká pošta odmítá neoprávněnou stávku menší odborové organizace
Vedení České pošty považuje dnešní akci pořádanou menší odborovou organizací SOS – 21 za neoprávněnou, vážně narušující doposud úspěšný sociální dialog a v přímém rozporu s předešlými tvrzeními předsedy organizace Petra Pohla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spustí nové vysílače pro stanice Plus a Dvojka
Pro Cheb a okolí spustí Český rozhlas dva nové FM vysílače, které od úterý 23. února zajistí místním obyvatelům poslech stanic Plus a Dvojka. Vysílač pro stanici Plus bude spuštěn na kmitočtu 94,1 MHz s výkonem 50 Wattů, vysílač pro stanici Dvojka pak na kmitočtu 88,2 MHz s výkonem 50 Wattů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil s námi hovořil o migrantech. I Brusel prý dělá neuvěřitelné chyby
ROZHOVOR Europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil vítá, že po maratonu vyjednávání došlo ke kompromisní dohodě mezi EU a Velkou Británií, protože odchod Britů z Unie by podle něj neprospěl Evropě ekonomicky ani politicky. „Je nyní ale na místě hlubší analýza obsahu a dopadů dohody a toho, nakolik se premiéru Sobotkovi povedlo v Bruselu uhájit zájmy občanů ČR, zejména těch, kteří žijí v Británii,“ prohlásil Pospíšil. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovořil o aktivitě zemí Visegrádu, skepsi vůči Řecku a Turecku i důsledcích, jaké by pro Česko měl rozpad Schengenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rekonvalescence herečky Janžurové bude mít vliv na hrací plán Národního divadla
Národní divadlo v souvislosti s nezbytnou rekonvalescencí Ivy Janžurové připravuje změny v hracím plánu Stavovského divadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Čeští vojáci byli oceněni po návratu ze zahraničních operací
V konferenčním sále Domu armády Praha se koncem týdne uskutečnil slavnostní nástup příslušníků Armády České republiky po návratu ze zahraničních operací. Ocenění jim předali náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář, náměstkyně pro řízení sekce právní ministerstva obrany Alena Netolická a další významní představitelé Armády České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pribula (ANO): Generál Pavel v České televizi potvrdil odhodlání zadržet Rusko
Sledovat vyjádření p. generála Pavla směrem k veřejnosti je vzkazem, jaká je strategie NATO přesněji USA pro budoucí připravenou konfrontaci s Ruskou federací. Neustále dokola hovoří o nutnosti zadržet agresivní rozpínavé Rusko všemi prostředky. Moderátor pořadu Moravec nepoložil otázky, které by položit měl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Komiksový scénárista Vlastislav Toman bude hostem U Tří lvů
Český rozhlas České Budějovice připravil jedinečný cyklus besed se zajímavými osobnostmi ve své studiové budově v Českých Budějovicích. Cyklus jsme prozaicky pojmenovali „Host U Tří lvů“ podle jména ulice, odkud vysíláme. Naším prvním hostem bude v úterý 23. února spisovatel a komiksový scénárista Vlastislav Toman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Správa uprchlických zařízení přijme brigádníky do tábora v Balkové
Správa uprchlických zařízení okamžitě přijme zaměstnance či brigádníky do zařízení v Balkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Uprchlíci prý ubližují druhým uprchlíkům
Podle charitativní organizace Open Doors čelí íránští křesťanští uprchlíci v Evropě stejné perzekuci, před kterou se rozhodli utéct z vlasti. Diskriminují je totiž jiné skupinky v islám věřících migrantů, uvádí server Express.co.uk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal s premiérem Gruzie o rozvoji vzájemného obchodu a spolupráci s EU
Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal v pondělí 22. února 2016 ve Strakově akademii s předsedou vlády Gruzie Giorgim Kvirikašvilim, který je v České republice na dvoudenní oficiální návštěvě. Hlavními tématy jednání byly rozvoj vzájemného obchodu a spolupráce v oblasti investic, vztahy Gruzie s Evropskou unií a aktuální vývoj v regionu jižního Kavkazu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Matěj Hollan: Řeknu vám jednu nepříjemnou věc, o které média mlčí
Občanský aktivista a zastupitel města Brna Matěj Hollan (Žít Brno) se na svém facebookovém profilu vyjádřil k muslimům a Čechům. A servítky si rozhodně nebral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se setkal s prezidentem Evropské investiční banky
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se dnes, 22. února 2016, setkal s prezidentem Evropské investiční banky Wernerem Hoyerem. Předmětem jednání bylo především investiční prostředí v ČR a investiční politika vlády či Evropský fond pro strategické investice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Šok: Máme jadernou zbraň, zaznělo ze Saúdské Arábie
Skupina států vlastnících jaderné zbraně se v posledních dnech rozšířila o další stát. V rozhovoru pro arabský kanál ruské televize RT přiznal prominentní saúdský politolog Daham al-Anzi, že Saúdská Arábie získala jadernou bombu před dvěma lety a v nejbližších dnech provede svůj první jaderný test.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum SANEP: Většina veřejnosti nesouhlasí s inkluzí. Vyučující to nezvládnou
Většina veřejnosti nesouhlasí s inkluzí, dle názoru téměř čtyř pětin Čechů nezvládnou vyučující výuku ve třídách, v nichž budou děti s různými handicapy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Profesor Milan Zelený: Česko je chudá země. Uprchlická krize ohrozí naši výrobu. Nikdy nespoléhejte na EU, udělají z vás kolonii
ROZHOVOR „Je třeba uvolnit českou ekonomiku na autonomní a svobodnou, o které budeme sami rozhodovat, to znamená lokální, podnikatelskou a hlavně nezávislou, očištěnou od bankéřů i oligarchů,“ říká profesor Milan Zelený, který vyučuje ekonomické obory na prestižních amerických a čínských univerzitách. Podle něj by byla skutečným řešením české ekonomické prosperity obnova masivní podnikatelské a inovační kultury (jako v dobách Tomáše Bati) a dále rozvoj malých a středních podniků na státní úrovni. O migrační vlně si myslí, že může Česko oslabit, jelikož naše pracovní síla bude nahrazena tou ještě levnější – uprchlickou – přímo v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident republiky s manželkou navštíví Liberecký kraj
Kancelář prezidenta republiky informuje o programu hlavy státu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Za zneužití dávky loni padaly tresty
Během loňského roku odhalili zaměstnanci Úřadu práce ČR (ÚP ČR) téměř 16 680 případů neoprávněného pobírání sociálních dávek. V roce 2014 jich bylo 9 370.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Průzkum SANEP: Za šikanu ve škole může vedení, míní veřejnost
Za šikanu v průmyslové škole na Třebešíně nese vinu vedení školy, míní téměř dvě třetiny veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Daniel Hůlka o Zemanovi: To měl Martina Konvičku z toho pódia shodit, nebo co? Já fašouny nenávidím
Také zpěvák Daniel Hůlka se podobně jako většina Čechů obává uprchlíků. Postoj prezidenta Miloše Zemana, se kterým ho pojí dlouholeté přátelství, proto považuje za naprosto správný a logický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Celý (KDU-ČSL): Vyškov se dočká kvalitního venkovního sportoviště
Obnovu podpořil kraj částkou 5 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Stigmatizace lidí s psychiatrickou diagnózou je vážný problém
V pátek 19. února ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier, který je zároveň výkonný místopředseda Vládního výboru pro zdravotně postižené občany ( VVZPO), navštívil tři specializovaná zařízení pro osoby se zdravotním postižením v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Film je schopen rychle probouzet silné emoční odezvy
Daniel Herman se zúčastnil vernisáže výstavy „David Cronenberg: Evolution“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD: Mentoring sociální demokracie pokračuje
Mladí sociální demokraté (MSD) spouští další ročník mentoringového programu. Rok 2016 startuje oficielně 25. února 2016, kdy se ve studentském klubu Celetná UK sejdou společně účastníci a účastnice nultého ročníku s novými mentee a některými mentory. Celý program zahájí úvodním slovem místopředsedkyně ČSSD, mentorka a zároveň garantka projektu pro letošní rok Lenka Teska Arnoštová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Opoziční zastupitelé KDU-ČSL: Odvrátili jsme blamáž radnice Prahy 2 při prodeji obecních bytů
Zastupitelé KDU-ČSL na Praze 2 upozornili před minulým jednáním rady MČ Praha 2 místostarostku Michaelu Mazancovou (OSB), že navržený způsob vypsání veřejné zakázky na administrátora prodeje části obecního bytového fondu stávajícím nájemníkům je v rozporu s příslušným usnesením zastupitelstva, což následně potvrdil i právní odbor a návrh byl z jednání rady stažen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Policista od Šlachty spáchal sebevraždu, předtím nahrál výpověď o poměrech u policie. Vyžádal si ji Ištvan
Server Lidovky.cz upozornil na video, které nahrál detektiv a expolicista Stanislav Švábenský předtím, než se zabil. Jde o šestihodinovou zpověď. Ve svých slovech ukázal na konkrétní lidi, kteří podle něj manipulovali vyšetřováním. Materiál si vyžádalo Vrchní státní zastupitelství v Olomouci a informace prověřuje rovněž policejní inspekce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Herman otevřel expozici hlavolamů
Daniel Herman otevřel expozici hlavolamů ve Fulneku, představil novou raznici mincí v Knurrově domě a prohlédl si rekonstruovaný hotel Praha v Novém Jičíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kraj mého srdce 2015 - polovina hlavních cen pro Jihomoravský kraj
Polovina z osmi hlavních cen každoročně vyhlašované ankety Kraj mého srdce za rok 2015 putovala do Jihomoravského kraje. Na letošním 25. veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze ceny převzala ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Zuzana Vojtová. Po jednom prvenství pak získal Jihočeský kraj, Liberecký kraj, Karlovarský kraj a Praha. Jihomoravský kraj získal ocenění ve všech kategoriích kromě kategorie Zimní dovolená. Anketu Kraj mého srdce vyhlašuje každoročně vydavatelství KAM po Česku a veletržní společnost Incheba Expo Praha. Pro svůj oblíbený turistický kraj letos v osmi kategoriích hlasovalo celkem 10 745 osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Podpořil jsem žádost o prodloužení nájmu pro Kliniku
Prohlášení ministra Jiřího Dienstbiera k autonomnímu sociálnímu centru Klinika:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic vyhrálo další soudní spor ohledně valorizací na dálnici D1 (D47)
Žalované společnosti COLAS a Inžinierské stavby jsou nyní povinny uhradit ŘSD zbývající dlužnou částku v podobě úroků z valorizace na stavbě D4705. Jedná se o 23.154.639,31 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Smůla, pane Ženíšku. Málo podpisů proti Zemanovi
Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek nesesbíral potřebnou podporu pro ústavní žalobu na prezidenta Zemana pro velezradu. Svých snah však nelituje a prezidentovy výroky bude řešit ještě Senát. Informuje iDNES.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pelikán vzkázal Chovancovi: Policie svou roli při demonstracích nenaplnila. Popírání nic nezmění
Zásah policistů při migračních demonstracích v Praze začátkem února byl bez chyby. To na dnešní tiskové konferenci sdělil mimo jiné ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). V hlavním městě zasahovalo dle jeho údajů 1000 policistů, demonstrantů však bylo více než deset tisíc. Podle něj se tak jednalo o největší demonstraci za posledních dvacet let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Bum, prásk. Ukrajinci vymlátili ruské banky
V sobotu proběhly v Kyjevě další protesty. Demonstrující nacionalisté dokonce zaútočili na pobočky dvou ruských bank, Sberbank a Alfa Bank, které byly v centru hlavního města Ukrajiny. Vše se událo během druhého výročí protestů posledního ukrajinského Majdanu. Informuje The Wall Street Journal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Uprchlík z Iráku: Dle islámu je správné zabíjet křesťany, židy i ateisty. Nechci, aby muslimové zničili vaši zemi jako tu mou. A Halík a Zeman…
ROZHOVOR Salman Hasan je uprchlík z Iráku. Pochází z muslimské šíitské rodiny, ale opustil islám a stal se křesťanem. Muslimové ho za to chtěli zabít, sám byl zajatcem Islámského státu. Varuje před islámem, podle něho se jedná o velmi zlou doktrínu, která motivuje lidi páchat zlé činy, vraždit a znásilňovat. Varuje Čechy, aby si nenechali zničit svou zemi muslimy. Říká, že drtivá většina takzvaných uprchlíků doopravdy uprchlíky nejsou, a jsou nástrojem džihádu a obsazení Evropy muslimy. Sám totiž pracoval a pomáhal v uprchlických táborech a pomáhal skutečným uprchlíkům. Pomáhá nadaci Generace 21 s křesťanskými uprchlíky z Iráku, kteří jsou v ČR. Ti, kdo zabili křesťany v údolí Ninive, ti, kteří je okradli o jejich majetek, znásilnili jejich ženy a ukřižovali jejich děti, byli jejich sousedé, jejich nejlepší přátelé, jejich spolupracovníci – muslimové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jak zaměstnat a integrovat uprchlíky v Evropě, o tom diskutovali europoslanci výboru pro zaměstnanost
Evropa čelí největšímu pohybu obyvatelstva od druhé světové války. Šance uprchlíků vybudovat si v EU nový život značně závisí na jejich rychlém začlenění na našich trzích práce. Mít práci usnadňuje integraci do společnosti. Poslanci výboru pro zaměstnanost diskutovali s mezinárodními odborníky ve čtvrtek 18. února o příležitostech a výzvách, které přináší aktuální vlna migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr odsoudil ParlamentníListy.cz a zastal se Marka Wollnera
Šéfredaktor Svobodného fóra Pavel Šafr se tvrdě navezl do ParlamentníchListů.cz. Vadí mu totiž, že se na serveru objevil kritický komentář Petra Štěpánka k redaktorovi ČT Marku Wollnerovi, který prohlásil, že Česká televize je pod neustálou palbou šiřitelů kremelské propagandy. Hrubé útoky přátel Ruska na šéfredaktora reportážní publicistiky ČT Šafra moc štvou, jak přiznal na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Uprchlická krize: Posíláme armádu, oznámilo Rakousko. Němci se zlobí
Rakouská vláda včera oznámila, že od dnešního dne bude posílena ochrana hranic o 450 vojáků a členů vojenské policie. Vídeň tak přišla s dalším opatřením, kterým chce omezit migrační tok směřující do země. Německo svého někdejšího spojence ostře kritizuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Stále mě udivuje, jakého pana prezidenta jsme si zvolili, pravil pro PL herec Václav Vydra. A přidal tři vtipy
ROZHOVOR Herec Václav Vydra pevně věří, že Evropská unie ještě není mrtvá; také jsme prý v roce 1989 mohli skončit jako jedna ze svazových republik SSSR. A otázka migrace, kterou není EU schopna vyřešit? Tak na tuto otázku se herec vytasil s vtipem: „V USA se ptají novináři starého indiánského náčelníka, co říká té migrační vlně v Evropě. Ten se na chvíli zamyslí a pak povídá: No, my jsme to tenkrát taky podcenili...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ukradené maily premiéra Sobotky: Policii spadla do klína stopa. Jde o Jana Fischera
Horkou stopu dostali podle MF Dnes do ruky detektivové, kteří vyšetřují krádež e-mailů premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Před několika dny totiž redakci deníku Blesk nabídl anonym další ukradené e-maily, a to ze schránky ministra financí Andreje Babiše a bývalého premiéra Jana Fischera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Policie zveřejní výsledky prověrky migračních demonstrací v Praze
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a policejní představitelé dnes oznámí výsledky prověrky bezpečnostních opatření při nedávných migračních demonstracích, které se konaly v Praze. Policejní prezident Tomáš Tuhý se už dříve svých kolegů zastal. Ministr vnitra Milan Chovanec v sobotu prohlásil, že policie situaci zvládla. Objevily se podle něj jen „drobné excesy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO ve Zlínském kraji má kandidáty do krajských voleb 2016
Kandidátka Hnutí ANO do říjnových krajských voleb 2016 má 45 jmen. Shodly se na nich oblastní sněmy ve Zlíně, Kroměříži, Uherském Hradišti a Vsetíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Kupovat a žrát, to je třeba. Nedivím se lidem, že organizují domobranu. Dělá si z nás šéf NATO legraci?
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Po dalším z klíčových summitů prezidentů a premiérů zemí EU čeká podle politologa Zdeňka Zbořila Evropskou unii šlapání vody až do vysílení. K českému zastoupení poznamenává, že Bohuslav Sobotka není Václav Klaus, který uměl evropské politiky zvednout ze židle. Komentuje i úvahy o tom, jak se stres podepisuje na německé kancléřce Angele Merkelové, a připomíná čemu všemu musela politička v posledních letech čelit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Nejezchleb (KSČM): Zpravodajské služby a občané ČR
Bezpečnost našich občanů a veřejného zájmu České republiky je ve velkém ohrožení. Je zapotřebí požadovat konkrétní odpovědnost z nejvyšších ústavních míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pozemkový úřad podává žalobu na rozhodnutí o vydání majetku Československé provincii Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské
Dne 19. 2. 2016 byla ze strany České republiky – Státního pozemkového úřadu podána žaloba, kterou se SPÚ jako organizační složka státu domáhá rozhodnutí o nevydání zemědělských nemovitostí Československé provincii Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské soudem a nahrazení rozhodnutí krajského pozemkového úřadu o vydání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ředitel asi selhal, ale to neznamená, že je špatný. Ministryně Valachová ještě jednou k případu uštvané angličtinářky
Pokud není ve škole včas odhalena šikana, pak její vedení selhalo, uvedla v dnešním Interview ČT24 ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Diskutovalo se ale také o dalších tématech, například o inkluzivním vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad zveřejnil návrh cenového rozhodnutí ke změně regulovaných cen souvisejících s dodávkou plynu
Veřejný konzultační proces k návrhu změny cenového rozhodnutí ERÚ o regulovaných cenách souvisejících s dodávkou plynu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Rozbouřené emoce. Stehlíková, Foldyna, Doubrava a Farský proti sobě pod prapory Zemana a knížete ze Schwarzenbergu
Ostře okomentovali politici ParlamentnímListům.cz rozhovor Karla Schwarzenberga pro Týden. V něm vyjádřil přesvědčení, že prezident by měl spíše tlumit hysterii, a připustil, že by mohl Zeman být ruským agentem. Vyvolal reakce souhlasné – „Zeman nás posílá na východ, hájí zájmy Kremlu, je předskokanem Putina“ a pak také opačné – „Nesmysl. Obhájcům těchto idejí teče do bot. Zeman se chová přesně, jak si to většina lidí přeje. Chová se jako nejvyšší představitel relativně ještě suverénního státu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Proč bychom si měli myslet, že to s námi Rusko myslí dobře? Topkař Ženíšek sepsal důkazy o opaku
Místopředseda TOP 09 a poslanec Marek Ženíšek je přesvědčen, že mráz opět přichází z ruského Kremlu. Píše to alespoň na svém blogu na serveru iDnes.cz, který převzaly ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Veškeré dění a zajímavosti o ministerstvu pro místní rozvoj můžete sledovat na sociálních sítí
Můžete sledovat, co aktuálně řešíme, čím žijeme, anebo jaký zákon se nám podařilo prosadit. Díky sociálním sítím se k vám dostanou důležité informace například o zadávání veřejných zakázek, nebo jak zažádat o dotace. Také vás zveme na semináře o bytové politice a další akce pořádané či zaštítěné MMR, jako je třeba blížící se Evropský Habitat. Do budoucna se můžete těšit i na zajímavé ankety a soutěže. Sociální sítě slouží i jako komunikace s úřadem. Těšíme se na vaše komentáře a názory. Sledujte nás, ať vám už nic neunikne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Historicky poprvé z národních dotací finančně podporujeme potravinové banky
Ministerstvo zemědělství začalo přijímat žádosti o podporu z nového programu na pomoc potravinovým bankám a dalším humanitárním organizacím. Jeho účelem je snížit plýtvání potravinami a usnadnit distribuci jídla lidem na hranici hmotné nouze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Chybí slibovaná vyhláška k měření tepla
Již po několikáté se dostane na program senátního Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí úprava Zákona o hospodaření energií, která vyšla v květnu loňského roku ve Sbírce zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vitásková se nevzdává. Poté, co jí napařili osm a půl roku, vydala drsné prohlášení
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková se proti dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně odvolá. Uvedla to médiím poté, co byl zveřejněn nepravomocný rozsudek, který ji má dostat na 8,5 roku do vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vitásková i dalších devět lidí v kauze solárních elektráren jsou vinni
8,5 roku vězení s ostrahou pro předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou. Tak rozhodl dnes brněnský krajský soud. Podle rozsudku měla Vitásková a její úřad udělit dvěma solárním elektrárnám v Chomutově neoprávněně licence pro provoz. Rozsudek je nepravomocný. ParlamentníListy.cz již získaly k celé věci vyjádření mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Je možné zopakovat loňský hospodářský růst?
Zpřesněná čísla loňského hospodářského růstu HDP české ekonomiky se ustálila na 4,3 %. Je však potřeba vidět několik faktorů, které se na tomto vysoce příznivém vývoji podepsaly a již se v takové míře opakovat nebudou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Přispějeme bývalým politickým vězňům nacistických koncentračních táborů s trvalým pobytem v Jihomoravském kraji
Kraj přispěje na léky či zdravotnické pomůcky pro bývalé politické vězně koncentračních táborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Zařazení skalních skulptur Betlém a Kuksu na seznam UNESCO by mělo významný vliv na cestovní ruch celého Královéhradeckého kraje
Europoslanec Tomáš Zdechovský a zástupce Královéhradeckého kraje René Příhoda jednal v Bruselu s ředitelem bruselské kanceláře UNESCO Paolem Fontani o možné zařazení skalní skulptury Betlém i Kuksu na sezname světového kulturního dědictví. Vedle Kuksu se pracovníci UNESCO také v Královéhradeckém kraji zajímají o tzv. broumovské kostely, které považují experti za zajímavý a v mnoha ohledech unikátní soubor barokní architektury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Slávek Sobotků to hraje na obě strany!
Bezpečnost občanů je pro nás prioritou, ale uprchlíkům pomůžeme. Toto mimo jiné pronesl český premiér v sobotu na jednání ústředního výkonného výboru oranžové květiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Europoslanec Pavel Telička zve na debatu "Zvětšují se rozpory mezi východem a západem EU?"
Lídr polské opoziční strany Nowoczesna Ryszard Petru vystoupí v pondělí 22. února při své návštěvě Prahy na debatě „Zvětšují se rozpory mezi Východem a Západem?“, kterou pořádá Institut pro politiku a společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Arabista: Mezi Araby je žízeň po české literatuře. Naše povědomí o nich je na úrovni 16. století
Překladatel, lingvista a někdejší vědecký pracovník v Orientálním ústavu ČSAV Charif Bahbouh uvedl v rozhovoru pro server E15.cz mimo jiné fakt, že povědomí o arabském světě je na úrovni 16. století. Podle jeho názoru také neexistují fyzické hranice mezi terorismem a demokracií. „Terorismus se může objevit kdekoli. Ale pokud řekneme, že muslimové jsou teroristé, odsoudili jsme jednu a půl miliardy lidí,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
NTM: Vyšla nová publikace „Zámek s vůní benzínu. Automobily a šlechta v českých zemích do roku 1945“
Publikace mapuje prvních 50 let automobilismu na našem území od jeho počátků v době průmyslového rozmachu Rakouska-Uherska až po krizi za 2. světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci pošty budou protestovat proti pracovním podmínkám
Zaměstnanci České pošty budou dnes v Praze demonstrovat proti pracovním a mzdovým podmínkám ve firmě. Protestní pochod se kolem 11:30 vydá od Hlavního nádraží na Václavské náměstí a odtud Jindřišskou ulicí před sídlo České pošty v ulici Politických vězňů. Akci pořádá Nezávislé odborové sdružení pracovníků České pošty SOS-21.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vlašín (SZ): Oslabit ochranu přírody? Evropa říká ne
Výsledek hlasování Evropského parlamentu: většina proti revizi směrnic o ptácích a o stanovištích. Usnesení ze začátku února 2016 získalo podporu od téměř všech poslanců Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Mráz opět přichází z Kremlu
V poslední době se často debatuje, zda je Rusko pro Evropu stále hrozbou, když v každodenních debatách řešíme migrační krizi. Nicméně, je dobré si to všechno hezky shrnout a připomínat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Nový systém tarifů pro platbu elektřiny by přesunul prostředky od chudších k bohatším
Analýza MPO ukazuje, že návrh nového systému tarifů pro výpočet elektřiny od ERÚ je špatný, řadě domácností by skokově zdražil elektřinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek k OKD: Vláda několikrát řekla, že nedá ani korunu akcionářům, ani věřitelům, ani firmě
Do měsíce má OKD oznámit, kolik lidí propustí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nepovedený den strážkyně cen elektřiny Vitáskové. Soud ji chce poslat do vězení a na cestu jí něco hodil na hlavu premiér Sobotka
Nový systém tarifů pro platbu elektřiny, který navrhl Energetický regulační úřad (ERÚ), by znamenal zdražení pro více než 38 procent domácností a většinu podnikatelů s malou spotřebou, uvádí analýza ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Premiér Bohuslav Sobotka se dnes kvůli návrhu ERÚ sešel s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a ministryní práce Michaelou Marksovou (všichni ČSSD). Po jednání prohlásil, že návrh je špatný. Se změnou tarifů podle něho není nutné spěchat a měla by jí předcházet rozsáhlá debata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Při řešení uprchlické krize jsme Slovinsku podali pomocnou ruku jako první
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek se v pátek v Praze setkal s prezidentem Slovinské republiky Borutem Pahorem v rámci druhého dne jeho návštěvy v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Vojenské lesy a statky získají pozemky nezasažené municí a mohou na nich ihned dál hospodařit
Vláda ve středu schválila můj návrh na využití areálu muničních skladů u Vrbětic. Ten je v současné době prázdný, veškerá munice byla ze skladů odvezena. Areál také opustili poslední vojáci. Ostrahu v současné době zajišťují pracovníci státního podniku Vojenské lesy a statky, který ve spolupráci s Armádou ČR vybudoval nové oplocení a nainstaloval elektronické zabezpečení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš pro PL ostře odsoudil EU a Turecko. Hovořil o odsouvání uprchlíků mimo Evropu
Vicepremiér, ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš po několika dnech opět odpovídal čtenářům ParlamentníchListů.cz na jejich dotazy. Vedle problematiky insolvence či výše důchodů se šéf státní kasy vyjadřoval i k takovým otázkám, jako jsou pocity, které má, když jeho práci komentují v oblasti ekonomie údajně nevzdělaní poslanci jako Miroslav Kalousek, či zda není na čase zbavit se koaličních partnerů a vládnout sám. A došlo i na uprchlíky a Turecko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Pastuchová (ANO): Jitka Volfová je podle většiny členů Hnutí ANO v Libereckém kraji ideální kandidátkou na hejtmanku
Členové Hnutí ANO v Libereckém kraji v pátek 19. února 2016 na krajském sněmu zvolili do čela kandidátky pro krajské volby v roce 2016 Jitku Volfovou. Za Hnutí ANO působí jako zastupitelka města Česká Lípa, kde také pracuje jako vedoucí oddělení Hospodaření s majetkem v Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jaroslav Kratochvíl a Robert Gamba, kteří se rovněž ucházeli o post lídra Hnutí ANO pro krajské volby, byli navržení do první desítky kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Předvolební kampaň: Politik se v TV pochlubil tím, co dělá ve sprše. Konkurence z toho má legraci
Volby do slovenského parlamentu klepou na dveře, soupeření o hlasy voličů běží na plné obrátky. A někteří kandidáti na sebe upozorňují vskutku neotřelým způsobem. Tak jako lídr liberální strany Skok (Slovenská občianska koalícia) Juraj Miškov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zařadit postižené děti do „normálních“ škol? Lidé promluvili. Ministryni se to líbit nebude
Stop inkluzi. Takový je názor 90 procent respondentů, kteří byli dotázáni v průzkumu agentury SANEP. Ti se vyjádřili v tom smyslu, že společné vzdělávání dětí, i těch mentálně postižených, v jedné třídě, je něco, co nemůže fungovat. Či to dokonce ovlivní negativně české školství. Výsledky průzkumu přinesl deník Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Vyžeňte Turky do stepí, zlikvidujte Turecko, křičel Vladimir Žirinovskij. A obrátil se také na Roberta Fica a Evropany, co nechtějí uprchlíky
Kontroverzní ruský politik Vladimir Žirinovskij z Liberálně-demokratické strany Ruska (LDSR) měl 16. února 2016 další opoziční vystoupení v ruské Dumě. Ve svojí řeči typicky pokryl všechna možná témata od geopolitiky přes uprchlickou krizi, válku v Afghánistánu, jeho plány na likvidaci Turecka z mapy světa až po kritiku špatně fungující záchranné služby v Tverské oblasti a virus Zika v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Měli držet hubu. Merkelová přeci nemůže postavit kulomety na hranice a střílet. Kdo byl někdy na ožralé veselici na venkově...
Zeman se Stropnickým měli držet hubu stran výměny pěti Čechů unesených v Libanonu za pravděpodobného agenta libanonské rozvědky Fajáda, uvedl někdejší předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v rozhovoru pro časopis Týden. Tamtéž prozradil, co by nyní dělal na Hradě, kdyby před třemi lety zvítězil v prezidentské volbě, proč je mu za Čechy občas stydno, z jakého důvodu podporuje Angelu Merkelovou i proč má Zemana za ruského agenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Xenofobové, podejte si ruku s Trumpem. Britští zastánci vystoupení z EU dostali přes noviny ostrý vzkaz
Německý novinář Wolfgang Münchau v deníku The Financial Times konstatuje, že Cameronem dojednané ústupky v Bruselu stejně voliče při hlasování v referendu neovlivní. Americká novinářka Shellie Karabell zase tvrdí, že hlavním důvodem, proč chce část Britů vystoupit z EU, je xenofobie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová promluvila z rádia o smrti šikanované učitelky. Je prý důležité ve škole "obnovit atmosféru"
Hostem dnešního vysílání Dvaceti minut Radiožurnálu byla ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Mezi probíraná témata patřily šikana či inkluze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Patrioti ČR: Necítíme se být ohroženi Ruskou federací ani její armádou, ale masovým přílivem nelegálních migrantů
Politická strana Patrioti ČR je překvapena prohlášením ministra obrany Martina Stropnického o nasazení stovky českých vojáků v misi v zemích východní Evropy, které zaznělo v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zlatuška (ANO): Prezident pláče na špatném hrobě. Jeho námitky jsou námitkami žáka spícího v poslední lavici
Předseda školského výboru Zlatuška k společnému vzdělávání:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist