Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 914x, což odpovídá cca 47.691-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Evropská unie je mrtvá, vystoupil slavný spisovatel
Spisovatel a historik Vlastimil Vondruška ve svém dnešním komentáři pro MF Dnes uvedl, že Evropská unie je mrtvá. „Nemohoucnost EU potvrdil nekontrolovatelný příliv uprchlíků. Je možné, že tato instituce bude ještě nějakou dobu samospádem fungovat, ale do budoucna by se mělo vsadit na národní stát,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Média i vláda vám lžou o Sýrii. Překvapivý vzkaz amerického novináře čtenářům
Zkušený americký publicista a politolog Stephen Kinzer ve svém komentáři publikovaném v deníku The Boston Globe tvrdí, že informování o syrské válce bude jednou považováno za nejostudnější epizodu v dějinách americké žurnalistiky. Za jeden z posledních důkazů svého tvrzení považuje údajně lživé mediální pokrytí obléhání Aleppa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Dnes zřejmě padne verdikt v kauze bývalého Drábkova náměstka Šišky
Pražský městský soud dnes vyslechne závěrečné řeči a pravděpodobně i rozhodne v kauze exnáměstka ministerstva práce Vladimíra Šišky a znalce Vladimíra Smejkala. Podle obžaloby chtěl Šiška nezákonně zajistit firmě IBM miliardovou zakázku na kontrolu sociálních dávek a Smejkal prý k této otázce vypracoval pro ministerstvo nepravdivý posudek. Muži vinu odmítají, bývalý náměstek označil své stíhání za absurdní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Erik Best: Sobotka by musel odstoupit, kdyby...
Americký novinář Erik Best se na svém webu FSfinalword.cz vyjádřil k PR agentuře Bison & Rose, která dle informací MF Dnes měla zastupovat při privatizaci OKD Zdeňka Bakalu a následně měla získat za výhodnou cenu horskou boudu Kladenka jako část honoráře za poskytnuté služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Legendární postavičky i kreslené vtipy Vladimíra Jiránka rozveselí Tančící dům
V Galerii Tančící dům právě probíhá retrospektivní výstava významného českého ilustrátora Vladimíra Jiránka s názvem Včera a dnes. Od února do června bude ve třech patrech Tančícího domu vystaveno na 300 originálních kreseb z Jiránkova celoživotního díla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Předložím návrh na odvolání ředitele SPŠ Na Třebešíně
Náměstek primátorky Petr Dolínek předloží na nejbližším jednání Rady hl. m. Prahy návrh na odvolání ředitele Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze 10 RNDr. Františka Bártla. Rozhodl se tak vzhledem k okolnostem, které jsou mu v kauze šikany známy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Soud v kauze IBM překvapivě osvobodil Drábkova exnáměstka Šišku
Pražský městský soud dnes osvobodil bývalého prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku, který chtěl podle obžaloby nezákonně zajistit firmě IBM miliardovou zakázku na kontrolu sociálních dávek. Zprošťující verdikt si vyslechl i znalec Vladimír Smejkal, jenž podle obžaloby vypracoval pro ministerstvo nepravdivý posudek. Rozhodnutí soudu, podle nějž skutky obou mužů nebyly trestným činem, zatím není pravomocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bohdalová (ČSSD): Školky od dvou let
Navrhuji do novely školského zákona vložit ustanovení, které by umožnilo přijímat do těchto zařízení děti již od dvou let. Předpokládám, že jako obvykle u těchto změn, zase se zvedne vlna poněkud absurdních obvinění, že chci rodičům brát děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Exministr: Roste bída, lidé z té EU nic nemají. Kapitalisté vše v zemi vyždímají a jdou pryč. A Rusové a Turci...
„Žádná země EU nesmí podporovat vlastní hospodářství, musí se nechat likvidovat zahraniční konkurencí a nadnárodními korporacemi. Nízké mzdy znamenají nízkou poptávku. To je ten závod ke dnu. Roste pracující bída, lidé, kteří si nevydělají na důstojný život. Naše ‚elity‘ občany ochotně provázejí k tomuto dnu. Oni by rádi politiky, kteří by je vedli opačným směrem. Myslím, že je včas najdou,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz exministr zdravotnictví Ivan David.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
25. únor připomene konference „Mládež v dobách nesvobody“
Letošní připomenutí pochodu studentů za svobodu a demokracii, který se 25. února 1948 vymezil proti nastupující komunistické totalitě a byl komunistickou policí krutě potlačen, proběhne, tak jako každoročně, u pamětní desky Senátu a Pražského akademického klubu 48 v Nerudově ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Adriana Krnáčová neuspěla v boji o předsedkyni hnutí na Praze 6
VÍME PRVNÍ Pražská primátorka se podle informací ParlamentníchListů.cz utkala o post předsedy hnutí ANO na Praze 6 s jeho stávajícím šéfem Martinem Poláchem. Ten své místo obhájil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Votava (LEV 21): Julius Fučík a jeho „Lidé, bděte!“
Před 113 lety se narodil novinář, divadelní kritik a překladatel Julius Fučík. Julius Fučík byl pohotový novinář, byl to ale i statečný a krásný člověk. Patřil k významným členům předválečné komunistické strany Československa, byl redaktorem Rudého práva a šéfredaktorem Tvorby. Ale zejména Julius Fučík byl v období nacistické okupace představitelem komunistického odboje. Dnes jeho jméno i odkaz, mladé generaci mnoho neříká. Národní hrdina Julius Fučík má být totiž zapomenut. I přes snahy, novodobých vykladačů dějin, Julius Fučík patří k symbolům protinacistického odboje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Klímek (KSČ 21): ´Budete otroci ve vlastní zemi´
To prohlásil Miroslav Štěpán v listopadu 1989 k dělníkům v ČKD v Praze. Tehdy ho dělníci vypískali, protože uvěřili vlastizrádcům, lhářům a nastrčeným loutkám. Jeho slova se však naplnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Doubrava (S.cz): Idiotský plán hloupé aliance
Ministr války a herec Martin Stropnický (ANO) nevyloučil, že Česko vyšle asi stovku vojáků do sil NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Brutální debata Petra Robejška a Ondřeje Neffa: Diktují nám, co si máme myslet a co dělat. Migrace má jasné řešení, násilí se nevyhneme. Všichni se musíme naučit střílet
REPORTÁŽ Městská knihovna v Praze hostila v pondělí navečer společnou přednášku renomovaného politologa Petra Robejška a spisovatele a novináře Ondřeje Neffa. Na akci, kterou pořádal Institut 2080, se hovořilo především o politické korektnosti a o tom, jak vypadá v praxi třeba v případě migrační krize. Docent Robejšek politickou korektnost hned zpočátku odmítl s tím, že předem diktuje určité názory, jiné zakazuje, a to vše bez jakékoli odpovědnosti. Během více než dvouhodinové debaty padly prognózy vývoje migrační krize i nutné kroky, které k jejímu zastavení musíme udělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Karty na stole: Podmínky a pravidla příměří v Sýrii
Podrobnosti o dohodě o příměří v Sýrii, kterou mezi sebou uzavřely Rusko a USA, zveřejnil na svém facebookovém profilu Josef Kovařík. Jeho status mimo jiné sdílel i analytik a bývalý člen Rady Českého rozhlasu Štěpán Kotrba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
„Slobodný vysierač“. Ne, to není překlep
Téměř každý vážně míněný projekt se dříve nebo později stane terčem vtipálků. Povedlo se to i internetovému Slobodnému vysielači, který už tři roky publikuje zejména ty informace, kterým se slovenská mainstreamová média vyhýbají. A tak na Facebooku vznikla skupina, která si ze Slobodného vysielača dělá legraci. Nasvědčuje tomu i její název „Slobodný vysierač“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zástupci vedení kraje poděkovali mladým sportovcům
Sedm zlatých, sedm stříbrných a devět bronzových medailí a celkové prvenství. To je historický úspěch sportovní výpravy, která letos v lednu reprezentovala Moravskoslezský kraj na Olympiádě dětí a mládeže České republiky 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Karamazov (ODS): Už vám školka přezkoušela dítě?
Rodiče na Pardubicku v posledních letech často řešili nepříjemný problém – do jaké školky se jim podaří zapsat dítě. Brzy čeká srovnatelné martyrium rodiče, kteří z jakéhokoliv důvodu vychovávají svého předškoláka doma. S dávkou byrokracie navrch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
IPR Praha: Zrušení parkoviště na Malostranském náměstí je jen prvním krokem
Vyjádření Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) v návaznosti na plánované zrušení parkoviště v dolní části Malostranského náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Expert: Příliv migrantů bude desetinásobný. Pouštět je, lhát a cenzurovat média nepomůže. EU se rozpadne, pokud se nezachová jako Austrálie
ROZHOVOR Ředitel Centra bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut a bývalý náměstek ministra vnitra Jaroslav Salivar v souvislosti s počínáním eurounijních politiků během migrační krize poukazuje na absenci jakéhokoli spojení s realitou. Občanům EU jsou vnucovány absurdní teorie sociálního inženýrství, nahrazující lidský rozum sociálně utopistickými poučkami takových extremistů, jako je předseda Evropského parlamentu Schulz anebo u nás nejlevější zelené křídlo sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
TOP 09 vytáhla proti Zemanovi. Jenže... Asi to mít úspěch nebude, zjistili jsme. Čtěte více
Akt zoufalství, pokus o zviditelnění a střílení velkou houfnicí na příliš malé cíle. Tak komentují politici snahu místopředsedy TOP 09 Marka Ženíška podat ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana pro velezradu. Nepodařilo se mu však sehnat dostatek podpisů zákonodárců. Ústavní žaloby kvůli potvrzení 150milionové částky za unesené dívky v Pakistánu se tedy prezident nedočká. Zemanovo chování není velezrada, tvrdí politici a shodují se: společný protikandidát napříč spektrem v prezidentských volbách není dobrý nápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Další průšvih na Praze 5. Šéf odboru skončil a kšeft s golfovými trenéry doplatí pojišťovna
Kdyby se v Praze hlasovalo o městskou část stíhanou nejvíce skandály, o několik koňských délek s přehledem zvítězí radnice páté městské části. Na tradici dlouhodobého podivného kralování operního sboristy Milana Jančíka z ODS „úspěšně“ navázal stávající smíchovský purkmistr v barvách TOP 09 Radek Klíma. Nejnověji za podivné bačování Klímy zaplatí pojišťovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Deportace cizinců: Jednoho jsme vyhodili z ČR třikrát, vždy něco provedl, uvádí policie
Deportace cizinců z České republiky stojí tisíce, letadlem a s eskortou i stovky tisíc, uvádí dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Zásadní prohlášení Vladimira Putina letí internetem. Vývoj je převratný
Prezident Ruské federace Vladimir Putin promluvil k celému světu. Svá slova pronesl poté, co se telefonicky spojil s americkým prezidentem Barackem Obamou. Video opatřené českými titulky je ke zhlédnutí na serveru YouTube a sdílejí si ho mezi sebou uživatelé sociálních sítí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Úspěšná likvidace životního prostředí a přírody aneb Občané, zastavte své odírání
Obdivuhodné úsilí úředníků MŽP při likvidaci životního prostředí naší země je až zarážející. Kým jsou placeni? Co vede MŽP ke krokům, které činí a které hraničí s porušováním nejen Ústavy, ale i Listiny práv a svobod? Pro občany to nedělá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Výsledky šetření postupu Policie ČR při událostech v Praze 6. února 2016
Na základě informací v médiích k událostem během demonstrací v Praze 6. února 2016 zadal ministr vnitra Milan Chovanec policejnímu prezidentovi, aby důkladně prošetřil údajné excesy během policejních zásahů. Události současně šetřilo také Krajské ředitelství Policie ČR Hlavního města Prahy a vzhledem k mimořádnému ohlasu na události také Ministerstvo vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Evropská kosmická agentura spustila registraci na konferenci Living Planet Symposium 2016
Ve dnech 9. – 13. května 2016 se v Kongresovém centru Praha uskuteční rozsáhlá mezinárodní konference Living Planet Symposium 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Jako sviňa! Okamurovec nazpíval písničku o České televizi a Bruselu
Luboš Španěl, příznivec strany Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, nazpíval a prostřednictvím serveru YouTube.com rozšířil do světa dvě písně, jednu o České televizi, druhou o Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Letohradský biatlonový areál získá krajskou dotaci
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický dnes jednal s předsedou letohradského biatlonového klubu Liborem Vlčkem mimo jiné o krajské podpoře pro místní úspěšný klub. Kraj v letošním roce zafinancuje další etapu vybudování umělého zasněžování místního unikátního biatlonového areálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Panel 2013 pokryje 90 % výdajů na rekonstrukci domu
Úvěry na opravy a modernizace bytových domů z Programu Panel 2013 Státního fondu rozvoje bydlení nabízejí zájemcům o financování rekonstrukce a zateplení domu značné výhody. Když se chtějí vlastníci pustit do oprav bytového domu, stačí jim, aby měli pouze 10 % vlastních prostředků, a zbytek, tj. 90 % rozhodných výdajů z celkové investice, pokryjí nízkoúročeným úvěrem od SFRB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Inovaci v řízení katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT slibuje její nový vedoucí prof. Michal Pěchouček
V lednu letošního roku byl do funkce vedoucího katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze jmenován prof. Michal Pěchouček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Expert: Příliv migrantů bude desetinásobný. Pouštět je, lhát a cenzurovat média nepomůže. EU se rozpadne, pokud se nezachová jako Austrálie
ROZHOVOR Ředitel Centra bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut a bývalý náměstek ministra vnitra Jaroslav Salivar v souvislosti s počínáním eurounijních politiků během migrační krize poukazuje na absenci jakéhokoli spojení s realitou. Občanům EU jsou vnucovány absurdní teorie sociálního inženýrství, nahrazující lidský rozum sociálně utopistickými poučkami takových extremistů, jako je předseda Evropského parlamentu Schulz anebo u nás nejlevější zelené křídlo sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Světový objev původně ztracené skladby Mozarta a Salieriho bude k vidění v Českém muzeu hudby po dobu 14 dnů
Národní muzeum vystaví vzácný tisk – libreto vídeňského básníka Lorenza Da Ponteho s názvem Per la Ricuperata Salute di Offelia, které bylo objeveno ve sbírce hudebněhistorického oddělení Národního muzea – Českého muzea hudby a bylo považováno za ztracené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ruská ekonomika: Prý bude hůř
Redaktor MF Dnes František Strnad se ve svém komentáři zamyslel nad současným stavem ruské ekonomiky. Ta je podle něj tikající bombou, neboť se kvůli nízké ceně ropy propadá a propadá. „A může být ještě hůř,“ tvrdí Strnad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Petr Kamberský poslal ODS do hajzlu
Video k inkluzi, které na svém facebookovém profilu sdílel předseda ODS Petr Fiala, rozpálilo doběla novináře a komentátora Lidových novin Petra Kamberského. Ten jej následně převzal a s komentářem si rozhodně nebral servítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti dojednalo dvoustrannou smlouvu o vydávání mezi ČR a Argentinou
Ve dnech 10. – 12. února 2016 se v Buenos Aires uskutečnilo druhé kolo expertního jednání zástupců Ministerstva spravedlnosti s delegací Ministerstva zahraničních věcí Argentinské republiky o návrhu Smlouvy mezi Českou republikou a Argentinskou republikou o vydávání. Jedná se o významnou smlouvu v působnosti Ministerstva spravedlnosti ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Hazardu v Praze snad konečně začalo ubývat
Městská rada projednala poskytnutí dotace ve výši 23,944 mil. Kč městským částem hl. m. Prahy z finančních prostředků obdržených jako odvod z loterií za období od 1. 10. do 31. 12. 2015. Celkem obdržela Praha na odvodech z výherních hracích přístrojů a jiných technických herních zařízení o 52 mil. Kč méně než v roce 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Novinkou festivalu Jeden svět budou „neviditelné“ dokumenty Českého rozhlasu
Letošní novinkou festivalu Jeden svět budou dokumenty, které neuvidíte. Český rozhlas, hlavní rozhlasový partner festivalu, zve k poslechu dokumentů, které pracují pouze se zvukem - obraz dá příběhům vlastní fantazie posluchačů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Asociace poštovních služeb: Protesty zaměstnanců pošty jsou důsledkem chybné cenové politiky státního podniku
V souvislosti s dnešními protesty pracovníků České pošty v Praze vydává Asociace poštovních služeb následující stanovisko:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Uprchlík prý zůstal viset na šňůře. Ta se pak utrhla
Slovinský parlament schválil vyslání armády k ochraně hranic před migranty. Syrský prezident vypsal na letošní duben parlamentní volby. A při pokusu vyhnout se vyhoštění si mladý Albánec v severoněmeckém Rostocku přivodil těžká zranění. Tři různé zprávy, které se dnes ráno objevily v médiích, mají jednu věc společnou – jde o zprávy více či méně související s uprchlickou krizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Zájem českého byznysu o evropské investice potvrdila velká účast na mezinárodní konferenci
Včera se v paláci Žofín v Praze konala mezinárodní konference „Investiční plán pro Evropu – nástroj pro posílení hospodářského růstu". Jejím cílem bylo zprostředkovat českým podnikatelům, bankám i startupům informace o rizikových investicích a půjčkách poskytovaných prostřednictvím Evropské investiční banky (EIB) z tzv. Investičního plánu pro Evropu. Víc než tři stovky zúčastněných jsou potvrzením, že zájem o tento typ investic garantovaných rozpočtem EU v ČR je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
,,Evropské hodnoty"? Václav Krása se jim vysmál a vytáhl humanitární bombardování Václava Havla
Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k ochraně evropských hodnot a k pojmu humanitární bombardování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Generál Šedivý pro PL: Turecko udělalo fatální chybu. Už nemůže podporovat Islámský stát. Je špatná vizitka pro NATO, že...
ROZHOVOR Riziko, že z války v Sýrii se může stát mnohem širší válečný konflikt, považuje bývalý náčelník Generálního štábu české armády a nyní pedagog Vysoké školy CEVRO Institut, generál Jiří Šedivý za poměrné vysoké. „Pokud postup a likvidace protivníků bude ze strany syrského prezidenta Asada tak brutální jako v minulosti, pravděpodobnost dalšího zásahu Turecka může být velká,“ varuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. generál Jiří Šedivý před vážným sporem, do kterého by mohlo být vtaženo i NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Elektronická evidence tržeb – technika, kontrola a politika
A tak EET je opravdu více než nástroj politický, dostatečně manipulativní a především „mlha přede mnou, mlha za mnou“… A to už říkala Popelka, která to myslela vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Valachová a Krnáčová dnes společně navštíví školu, kde šikanovali učitelku
Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) a pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes společně navštíví Střední průmyslovou školu Na Třebešíně. Ta se dostala do centra pozornosti kvůli hrubé šikaně učitelky ze strany tří žáků. Učitelka následně zemřela, ale škola přímou souvislost s šikanou odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek navštíví Indonésii a Myanmar/Barmu
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek uskuteční ve dnech 24. února – 1. března 2016 oficiální návštěvu v Indonésii a v Myanmaru/Barmě. Cílem cesty je zhodnotit stav vzájemných vztahů, projednat jejich další rozvoj a vyměnit si názory na klíčové otázky mezinárodního dění i regionální spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Svobodní: Referendum o setrvání v EU zajistíme i v ČR
Svobodní vítají britské referendum o setrvání v EU a věří, že si Britové vyberou obnovu samostatnosti svého státu. Po vstupu do sněmovny v roce 2017 prosadí Svobodní společně s občany referendum také v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Téměř pět desítek firem z regionu se zúčastnilo první Krajské exportní konference v Olomouci
První z plánovaných čtrnácti krajských exportních konferencí, které pořádá Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, se dnes uskutečnila v Olomouci. Interaktivního semináře se zúčastnilo téměř pět desítek regionálních firem. Konference cílila především na malé a střední firmy z regionu, které již do zahraničí vyváží či se teprve exportovat chystají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kartou pro MHD se v Praze stala Lítačka
Praha již zná jméno nové čipové karty pro městskou hromadnou dopravu. Podle agentury Kii, s.r.o., která prováděla analýzu názoru občanů, zvítězil původně pracovní název Lítačka. Ostatní návrhy velkou podporu nezískaly. O vzhled karty se postaralo studio Touch Branding.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Řádění pravdoláskařů v ČT končí, lidem už se otevřely oči. Zkušený televizní šéf odhaluje fintu, kterou si připravili k udržení vlivu
ROZHOVOR O veřejnoprávní média a jejich podobu se bojuje na mnoha frontách. Na jedné z nich o sobě dává čím dál více vědět iniciativa Svobodu médiím!, jež přesvědčuje poslance i senátory o tom, že je třeba odpolitizovat rady České televize a Českého rozhlasu. Mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha se angažmá pravdoláskařů ve zmíněné iniciativě nediví, protože mnozí z nich v souvislosti s migrační krizí tuší, že se lidem otevřou oči a ukončí jejich kolonizaci Kavčích hor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Invalidní důchodci mají právo na spravedlivou odměnu za práci
Ochránkyně odmítá praxi, kdy lidé se zdravotním postižením dostávají ve srovnání se zdravými kolegy nižší odměnu za stejnou práci. Rozhodla se proto podat návrh Ústavnímu soudu na zrušení části nařízení vlády o minimální mzdě, která k nerovnosti přispívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Seminář TA ČR: Podpora rovných příležitostí mužů a žen k výzkumné práci a podnikání
Co lze udělat pro rovné šance žen a mužů ve výzkumných pracovištích a v podnicích a kde hledat podporu? Na tuto otázku dostaly odpověď návštěvnice a návštěvníci semináře „Jak podpořit ženy ve výzkumné řídící činnosti“, který uspořádala TA ČR dne 22.2.2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Migranti. Bojí se jich ženy z vlastního kulturního prostředí
Z možnosti pozitivních dopadů současné migrace do Evropy už vystřízlivělo hodně dříve zapálených lidí. Utajit to už nejde a jsem velmi rád, že nejenže vystřízlivěli, ale dokonce s tím lezou ven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Američané dojednali s Putinem příměří. Ale hned napsali toto
USA s Ruskem uzavřely v Sýrii příměří, čemuž je podle úvodníku The New York Times těžké věřit. Jenže pro Rusko je příměří, jak ukázalo na Ukrajině, pouhou zástěrkou k pokračování jeho operací. Prezident Putin se za každou cenu snaží vrátit svoji zem na pozici velmoci, na což by si měl dát Západ pozor a měl by mu zabránit v tom, aby si dělal, co se mu zlíbí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Nové notifikační formuláře jsou k disposici v editovatelném formátu
Úřad ve zprávě ze dne 8. 1. 2016 informoval, že v důsledku změny předpisů vztahujících se k veřejné podpoře a společných zásad, které Komise používá pro posuzování slučitelnosti veřejné podpory, bylo nezbytné aktualizovat notifikační formuláře, prostřednictvím kterých se Komisi poskytují informace pro toto posuzování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nenávist, násilí a zlo. Evropa páchá díky imigrantům sebevraždu. Fico je silná osobnost, ale slaboch Sobotka... Klausovský ódéesák promlouvá
ROZHOVOR Předseda středočeské ODS, ekonomický expert strany a spolupracovník Institutu Václava Klause Jan Skopeček říká, že že nekontrolovatelnou migrací ohrožujeme základy naší evropské civilizace. „Souhlasím s výrokem, že v tomto směru Evropa páchá sebevraždu,“ řekl. Žádné migranty kvůli situaci na pracovním trhu podle něho nepotřebujeme. I umírněný islám je pro Evropu problém, protože má od západní společnosti velmi odlišné hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
S krásami Moravskoslezského kraje seznámí nový portál cestovního ruchu
Na krásné památky, malebnou přírodu i skvělé zážitky láká návštěvníky Moravskoslezského kraje nový portál cestovního ruchu. Na adrese www.severnimorava.travel najdou turisté, kteří plánují svou cestu do regionu, potřebné informace pro plánování svého pobytu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
V Německu otevřou speciální uprchlické centrum. Neuvěříte, komu konkrétně bude určeno
V Berlíně bude otevřeno pravděpodobně největší uprchlické centrum na světě, které je určené výhradně pro homosexuály, lesbičky a transsexuály. Autoři projektu tak chtějí pomoci příslušníkům sexuálních menšin, kteří se i po příchodu do Německa stávají terčem násilí ze strany svých muslimských „kolegů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Na funkci druhého českého soudce Tribunálu Soudního dvora Evropské unie byl nominován Jan M. Passer
Ve výběrovém řízení na kandidáta na funkci soudce Tribunálu Soudního dvora Evropské unie uspěl JUDr. Jan M. Passer, Ph.D., LL.M. Výběrové řízení bylo vyhlášeno v souvislosti s Reformou soudního dvora EU schválenou radou ministrů, která mj. počítá s navýšením počtu soudců Tribunálu na 2 soudce z každého členského státu a vylosováním České republiky k nominaci kandidáta na nového soudce v první skupině členských států a na základě usnesení vlády č. 525 ze dne 13. července 2011.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Návrh směrnice nepodpořím. Přináší pouze nové povinnosti a restrikce
Jiří Pospíšil k projednávání návrhu evropské směrnice o kontrole a držení zbraní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Merkelová se propadá. Ve volbách ji možná rozdrtí i někdo, od koho se to nečekalo
Křesťanští demokraté kancléřky Angely Merkelové (CDU) v Německu ztrácejí. Oslabují je především vnitřní rozkoly kvůli migrační krizi. Situace před nadcházejícími regionálními volbami v Německu tak využívají Zelení. Píší to Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL nesouhlasí s brzkým zrušením víz pro občany Kosova
Probíhající ratifikaci asociační smlouvy Kosova a Evropské unie ostře kritizují čeští lidovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zásadní rána pro uprchlíky: Jde o „papíry“
Už i Afghánce přestala na své území vpouštět Makedonie, a to od neděle. V reakci na to začala dnes ráno řecká policie odvážet migranty od makedonské hranice. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Sice využíváme nadsázku, ale do smíchu nám moc není
VÍTĚZNÝ ÚNOR 2016. Průvod Prahou. Manifestace pořádaná Stranou soukromníků České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Gábor (TOP 09): Američtí vojáci jsou bratři ve zbrani a mně bylo velkou ctí bojovat po jejich boku
Tajemník amerického velvyslance jednal s libereckými legionáři o ukázce vojenské techniky z Pouštní bouře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Potenciál otevřených dat veřejné správy řešili na půdě NKÚ zástupci úřadů, akademické sféry i neziskového sektoru
Dne 19. února 2016 se na půdě Nejvyššího kontrolního úřadu sešli zástupci více jak 30 organizací veřejné správy, akademické sféry a neziskového sektoru, aby na společném pracovním semináři diskutovali o možnostech využití otevřených dat veřejné správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Rusové prý schválně bombardují nemocnice, školy a další civilní cíle. Sledují tím tento záměr
Mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic ve svém aktuálním prohlášení uvádí, že se v Sýrii stávají civilisté denně terčem leteckých úderů. Ušetřeny prý často nejsou ani nemocnice. Spojené státy z těchto bezprecedentních útoků obviňují Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Za co? Za co 8 a půl roku? Vitásková dostala největší „pálku“ ze všech státních úředníků a noviny se ptají proč
Rekordní trest za trestný čin ve veřejné funkci si včera od Krajského soudu v Brně odnesla šéfka Energetického regulačního úřadu. Byla totiž odsouzena na 8,5 roku vězení, zatím nepravomocně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Spor o "otrávenou" minerálku. Komunální politika v Náchodě je i veselá
ROZHOVOR Útoky na starostu Birkeho jsou účelové. Zachránil region před těžbou břidlicového plynu. To byl skutečný národní zájem. Ida se pije od roku 1840. Jestli to lidé pili po demižonech, tak na své vlastní nebezpečí. Sloučeniny arzenu jsou rakovinotvorné. Nikdo neví, co na Idě vlastně léčí. Pořád se to ale pít nemůže. Řekl nám národní koordinátor Koalice STOP HF Jiří Malík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pytlík slibů. Ne, je to fakt dobrá dohoda. Dva europoslanci debatovali o dohodě EU s Británií
Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský považuje výsledek dohody dosažené o uplynulém víkendu mezi Velkou Británií a EU za dobrý, europoslanec Petr Mach (SSO) dohodu považuje jen za „pytlík slibů, se kterým britský premiér David Cameron nemůže u britské veřejnosti obstát“. Debatu obou europoslanců v pondělních Událostech, komentářích nakonec okomentoval historik z Ústavu světových dějin Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Martin Kovář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
CVVM: Islámský stát pokládá za hrozbu pro ČR značná většina lidí
Naprostá většina tuzemských obyvatel pokládá takzvaný Islámský stát za hrozbu pro bezpečnost Česka, Evropy i pro mír ve světě. Vyplývá to z lednového průzkumu, který dnes zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Islámský stát podle průzkumu ohrožuje bezpečnost Česka více než situace na Ukrajině, která je mnohem blíž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Frajer Putin. Zařídil mír v Sýrii a ještě se o něj podělil z Obamou, rozplývá se Jiří Vyvadil
Podle zakladatele Přátel Ruska v České republice Jiřího Vyvadila je pán Kremlu Vladimir Putin skutečný frajer. Proč? Protože prý zachraňuje kůži prezidenta USA i navzdory tomu, že se v minulých letech z Washingtonu dočkal jen kritiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal s předsedou Evropské komise Junckerem o summitu EU-Turecko i boji EK proti daňovým únikům
Předseda vlády Bohuslav Sobotka v úterý 23. února 2016 telefonicky jednal s předsedou Evropské komise Jean-Claudem Junckerem. Hlavními tématy byly příprava mimořádného summitu EU-Turecko a Akční plán k DPH, s důrazem na reverse charge.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Němeček s Babišem se zase pošťuchují. A opět je v tom alkohol, ale tentokrát trochu jinak...
Mezi ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD) a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) to znovu pořádně jiskří. Oba pánové se přou v podstatě od doby, co se koaliční vláda zrodila – o peníze pro resort zdravotnictví. Spory ale dosáhly i osobnější roviny. Babiš jednou Němečka obvinil, že byl opilý na zasedání zdravotnického výboru. Ten to důrazně popřel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ne, tu Kliniku vám nenecháme, vzkazují úřady. Na počátku března bude předávka
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) po jednání s centrem Klinika trvá na předání objektu bývalé polikliniky na pražském Žižkově ve středu 2. března. Výpůjčku úřad nemůže prodloužit kvůli rozhodnutí stavebního úřadu Prahy 3, sám také podle mluvčího Radka Ležatky nemůže budovu znovu nechat zkolaudovat. Podle Arnošta Nováka z kolektivu Kliniky je rozhodnutí jen otázkou politické vůle, program v centru dále pokračuje podle plánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
A pak jsem na toho prudícího soudruha vytáhl medaili z SSSR... Ringo Čech vypravuje, jak se žilo rockerům pod komunisty
ROZHOVOR Sešli jsme se pro rokenrol. Švihák lázeňský nám otevřel dveře. Klečel jsem před krajským tajemníkem, aby soudruhu Schelingerovi odpustil. V Rusku jsme dostali vyznamenání a průkaz s rudou hvězdou. Na Rudém náměstí na mě padla depka. Antichartu podepsali za nás. V Národním byla samá voňavka. Život podle Micka Jaggera a konec podle Jima Morrisona. Nikdy bych ho v Bratislavě z mostu skočit nenechal. To nám řekl o Jiřím Schelingerovi Franta Ringo Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ne, tu Kliniku vám nnecháme, vzkazují úřady. Na počátku března bude předávka
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) po jednání s centrem Klinika trvá na předání objektu bývalé polikliniky na pražském Žižkově ve středu 2. března. Výpůjčku úřad nemůže prodloužit kvůli rozhodnutí stavebního úřadu Prahy 3, sám také podle mluvčího Radka Ležatky nemůže budovu znovu nechat zkolaudovat. Podle Arnošta Nováka z kolektivu Kliniky je rozhodnutí jen otázkou politické vůle, program v centru dále pokračuje podle plánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Změna pro lidi: Migrační krize
V obraze současného dění na západ od našich hranic je již zřejmé, že probíhá konfrontace dvou civilizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Motivujeme lidi, aby šetřili, vykládal ministr Brabec v rádiu
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl dnes ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ANO i ne. Jaroslava Jermanová sepsala, jak zreformovat jednací řád, ale spolustraník Martin Komárek jí to hodil na hlavu
Ve snaze zabránit dalším opozičním obstrukcím chce vládní koalice zpřísnit jednací řád sněmovny. Nejradikálnější nápady má hnutí ANO, návrhy některých jeho členů ale narážejí na nesouhlas i uvnitř vládní koalice. Informuje o tom server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ANO: Do čela krajské kandidátky v Libereckém kraji byla navržena Jitka Volfová
Nominaci ještě musí potvrdit výbor hnutí ANO. Členové Hnutí ANO v Libereckém kraji v pátek 19. února 2016 na krajském sněmu zvolili do čela kandidátky pro krajské volby v roce 2016 Jitku Volfovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zájem turistů o Budějovický Budvar se loni zvýšil o 10%
Zájem turistů o prohlídky pivovaru Budějovický Budvar se loni meziročně zvýšil o 10%. Výrobní prostory pivovaru si prohlédlo 51 749 lidí. Nejvíce lidí bylo tradičně z České republiky, Rakouska a Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zelení: Daniel Pitek má nominaci na prestižní Cenu Josefa Vavrouška
Člen předsednictva SZ Daniel Pitek je nominován na Cenu Josefa Vavrouška za rok 2015. Nominaci získal v kategorii výjimečný počin ve prospěch udržitelného způsobu života a životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Po pádu Saddáma začalo peklo. Občané Iráku, které hostíme, nám popsali, jak jim ubližovali muslimové
REPORTÁŽ May, Naiel, Fadi a Ibrahim, běžná rodina se dvěma dětmi, jakých žijí u nás tisíce. Koncem minulého týdne přijeli společně s výpravou dalších deseti iráckých křesťanů do Smilovic nedaleko moravskoslezského Třince. Jak všichni shodně říkají, jde jim především o bezpečnost, proto i svá celá jména raději tají. Doufají, že se konečně nebudou muset bát o svůj život. V posledních letech si totiž tyto irácké rodiny prošly peklem, kdy každý den „bojovaly“ jen o holé přežití. Ztratily několikrát všechen svůj majetek a islámští teroristé jim pozabíjeli i některé jejich příbuzné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
David Rath: Arabské dívky jsou pohledné, slušné, vedené k práci a skromnosti. Kdyby jich bylo mezi uprchlíky víc, nebyl by odpor
Kdyby do Evropy ve velkém utíkala mladá arabská děvčata, jistě by odpor proti imigrantům nebyl tak velký, jaký nyní je, píše na svém blogu na serveru Aktuálně.cz bývalý středočeský hejtman David Rath.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Syrské příměří: Co říká Bašár Asad a co zní z USA
Spojené státy a Rusko se dohodly na příměří v Sýrii, které by mělo začít 27. února. Bílý dům oznámil, že společně o příměří telefonicky hovořili Barack Obama a Vladimir Putin. Američané i Rusové se k příměří staví optimisticky. Dodržovat jej dle svých slov hodlá i syrský prezident Bašár Asad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Zpráva z XI. Zasedání Zastupitelstva města Uherské Hradiště ze dne 22.2.2016
V pondělí 22.2.2016 se konalo XI. zasedání Zastupitelstva města Uherské Hradiště. To, že jednání proběhlo v konstruktivní podobě dokládá i zpráva z pera opoziční ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Senátorka Hamousová: Vláda by měla vytvořit podmínky pro zlepšení životního prostředí
Povolební koalice v Žatci nevydržela ani sto dní, a Zdeňka Hamousová (BPP) se tak po krátké pauze vrátila do křesla starostky. Ani současná rada však není již více než půl roku kompletní, navíc před ní stojí nemalé problémy, s nimiž se bude muset vypořádat. Naši redakci zajímalo nejen, zda svítá na lepší časy. Dlouze jsme si povídali i o problematice životního prostředí, která je stále více aktuální, a zhodnotila své dosavadní působení v senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Změna pro Jablonec: Jablonec jako české Las Vegas
Nejméně 12 kasin bude v Jablonci nad Nisou, pokud na čtvrtečním jednání zastupitelé schválí návrh předložený primátorem Beitlem. Materiál se bude projednávat od 10:30.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Komunální přizdihráči likvidují velkou myšlenku Kliniky. A podporují řádění ultrapravičáků. Takto se rozepsal na Reflexu Jiří Leschtina
Autonomnímu centru Klinika nebude prodloužena smlouva, takže na začátku března skončí. Na tom by nebylo nic divného. Podle Jiřího Leschtiny je ale prapodivně zdůvodňováno, proč má centrum vlastně skončit. Současné výroky českých úřadů podle autora vlastně jen posvěcují řádění pravicových radikálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zelení: Vláda musí připravit antifosilní zákon, jak slíbila
Vláda se má ve středu znovu zabývat Analýzou proveditelnosti legislativy v rámci snižování závislosti na fosilních palivech v podmínkách České republiky. Projednávání tohoto dokumentu, který by měl odstartovat přípravu antifosilního zákona, už několikrát odložila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Rekonvalescence paní Ivy Janžurové a změny hracího plánu
Paní Iva Janžurová se ve čtvrtek 18. února 2016 v Nemocnici Na Homolce podrobila plánovanému kardiochirurgickému zákroku. Operace se zdařila. Její stav je stabilizovaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Brutální šikana se nesmí opakovat
Brutální šikana, ke které docházelo ve Střední průmyslové škole Na Třebešíně, je pro primátorku Adrianu Krnáčovou nepochopitelná, nepřijatelná a nesmí se už nikdy opakovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka: Po příštím summitu by se mohly zavřít hranice na Balkánu
Pokud se nezastaví migrační proud v Řecku, musí ho Evropa zastavit na západním Balkánu, je přesvědčen premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). V takovém případě by podle něj měla unie Řecku, v němž by mohly uvíznout tisíce uprchlíků, poskytnout pomoc. Ministerský předseda míní, že by migrační trasy na Balkáně mohly být uzavřeny už po summitu v Bruselu začátkem března. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Šikana není jen o individuálním selhání
Resort školství je spravován ČSSD, na pražském magistrátu coby zřizovatele průmyslovky má odpovědnost za školství také ČSSD a budou krajské a senátní volby a v nich se bude o přízeň voličů ucházet také ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Rychtařík (ANO): Politická odpovědnost opět v Lounech prohrála…
Tak lze krátce parafrázovat včerejší (ne)hlasování současné koalice v Lounech, která se tak postavila zády k řešení odpovědnosti za škodu, vzniklé z neplatné výpovědi bývalé ředitelce MŠ Fügnerova paní Hajmové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Z Hradu smrdí žumpa. Pokud to necítíte, musíte si zajít na ORL, vzkazuje Zvěřina z Lidovek
Komentátor Lidových novin Martin Zvěřina zveřejnil na serveru Lidovky.cz kritický komentář směřující k Pražskému hradu. A to kvůli Františku Ringo Čechovi. „Na Hradě to páchne žumpou. Kdo necítí, ať si zajde na ORL,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Teplá zima vylákala netopýry z tradičních zimovišť
Méně netopýrů než obvykle zastihli letos zoologové v jejich zimních úkrytech při tradičním sčítání na počátku února. Teplé počasí jim pravděpodobně umožňuje přezimovat i mimo podzemí a někteří jsou dokonce i aktivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Džamila Stehlíková velmi tvrdě o Zemanovi. Jeho příznivci, raději ani nečtěte. A ti Putinovi už vůbec ne
ROZHOVOR Velmi ostře se obula do prezidenta Zemana bývalá ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamila Stehlíková (Liberálně ekologická strana). „Zeman nás posunuje na východ. Z celého srdce fandí Putinovi. Je prodlouženou rukou Kremlu na Hradě,“ míní v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Schytal to od ní i ruský prezident. „Putin zatáhl Rusko do války, která jeho národu nic nepřinese. Propadne do ekonomické krize. Ale jemu přinese upevnění moci a vazbu na vojenskoprůmyslový komplex,“ uvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ vstupuje do smart energy programu nizozemského start-upového akcelerátoru Rockstart
Společnost ČEZ se bude v příštích třech letech podílet na Smart Energy programu nizozemského start-upového akcelerátoru Rockstart, který podporuje projekty cílící na inovace směřující k efektivnějšímu využití energií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ČD: Cestování s miminky je snazší, další vlaky národního dopravce dostávají přebalovacími pulty
Cestovat s miminky je stále snazší. Moderní vlaky dostávají přebalovací pulty. České dráhy mají touto praktickou pomůckou vybaveny již 568 vozů, které obsluhují několik tisíc spojů denně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): První podání kontrolního hlášení se blíží. Konec obchodního tajemství a sankce
25.2.2016 je finální termín první zevrubné kontroly statisíců podnikatelů a jejich obchodních partnerů!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Takto se nám Andrej Babiš vyjádřil k případu učitelky, která byla šikanována agresivními žáky a zemřela...
Veřejným míněním otřásl případ, kdy zemřela učitelka, která byla šikanována žáky. Podobně vloni otrávili žáci učitelku léky. Jako maximální postih je zhoršená známka z chování či vyloučení ze školy. K věci se vyjádřil ministr a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Votava (LEV21): Julius Fučík - „Lidé bděte“
Před 113 lety se narodil novinář, divadelní kritik a překladatel Julius Fučík. Julius Fučík byl pohotový novinář, byl to ale i statečný a krásný člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Přemysl Sobotka: Chtěli jsme exportovat demokracii a tím začal celý současný průšvih. Se Zemanem souhlasím
Místopředseda senátu Přemysl Sobotka (ODS) v úterním Interview ČT24 litoval toho, jak se proměnila česká politika za posledních dvacet let. Následně silně zkritizoval Evropskou unii za opakovaná selhání v krizích – v krizi ekonomické i v krizi uprchlické. Měli bychom si uvědomit, že druhá krize začala nesmyslným exportem demokracie. Nakonec řekl pár slov k prezidentu Zemanovi a ohlásil konec politické dráhy v senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Rozdílná kvalita značkových výrobků může být nezákonná
Europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD), která se na půdě unijních institucí dlouhodobě snaží poukázat na možné rozdíly ve složení značkových výrobků, vítá, že se k tématu konečně začala Česká republika aktivně ozývat i na ministerské úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Havránek (LEV21): Můj pohled na migrační krizi
Emigranti ze všech koutů Afriky a Arábie mají společnou jedinou věc - a to je islámské náboženství, které jim dává pocit nadřazenosti. Proto necítí jako nepatřičnost, když vniknou bez pozvání (až na výjimky) na území cizího státu a považují za zcela normální, že se „nevěřící“ o ně musí postarat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Žalkovský (STAN): Umění vyjednávání
V minulých týdnech a měsících probíhala a vlastně stále probíhají, ve všech krajích jednání mezi politickými, občanskými a jinými subjekty, která mají za úkol sestavit společnou kandidátku pro krajské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist