Oficiální zpravodajská média

U Jílkové to vřelo: Jsme na jídelníčku Ruska. Hrozí velká válka. NATO je nacistická organizace. A to je ta vaše propaganda
V pořadu moderátorky Michaely Jílkové bylo zase jednou velmi živo. Ve studiu České televize se totiž sešli předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta či mladý muž zastupující veřejnost, pan Dalibor Malý, který NATO označil za „nacistickou organizaci“. Bašta varoval, že Rusko nikdy nemělo pevně dané hranice a půjde všude tam, kam ho pustíme. Kalousek doplnil, co se stane, pokud se Moravané změní v teroristy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Václav Klaus ml.: Inkluze ve školství je stejná demence jako zrušit novorozencům inkubátory
REPORTÁŽ Na pozvání brněnské organizace Strany svobodných občanů přijel do Brna besedovat o současném českém školství bývalý ředitel soukromého gymnázia PORG Václav Klaus ml. Podle očekávání prezentoval kritiku současného českého školství a své představy o optimální podobě vzdělávacího systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg zavzpomínal na Vítězný únor: Byla zima a popravovalo se
Na pietním shromáždění pod Husovou sochou na Staroměstském náměstí si dnes pět desítek lidí se zapálenými svíčkami připomnělo oběti komunistického režimu. Akci uspořádala platforma Bezkomunistů.cz ve výroční den, kdy v roce 1948 na tomto náměstí oznámil Klement Gottwald, že se právě vrátil z Hradu a prezident všechny jeho návrhy přijal. Padla vláda a na dalších 41 let se ujali vedení země komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
A tyhle ksindlovské posránky si financujeme povinným výpalným. Wollner z ČT prý odmítl jít do televizního duelu se Štěpánkem a dostal pořádný výprask
Poté, co šéfredaktor publicistiky České televize Marek Wollner označil v rozhovoru pro server Aktuálně.cz bývalého místopředsedu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petra Štěpánka a Petra Žantovského za akční frontu kremelské propagandy, kteří dle něj prohráli v televizní krizi před šestnácti lety a nyní prý cítí svou šanci, dochází k bouřlivým reakcím ze strany Štěpánka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Janeček (KSČM): Radnice ohrozila zdraví občanů a starosta Birke mlčí
Vedení města Náchod dramaticky ohrozilo zdraví a životy tisíců vlastních občanů. Opravdu to stačí vyřešit pouhou omluvou? Příběh je to šokující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Trapný Sobotka plive na české občany, blábolí blbosti a rád by zalezl do Brusele na věčné časy. Zeman podpořil referendum o vystoupení z EU a toto nám řekli Kalousek, Filip či Bělobrádek
Premiér Bohuslav Sobotka řekl, že pokud Britové odejdou z EU, stane se odchod z EU tématem v dalších zemích včetně ČR. Pokud by ČR vystoupila z EU, znamenalo by to podle Sobotky návrat do sféry Ruska. Jak informoval server iDnes.cz, Sobotka podle svých slov referendum o vystoupení nepřipustí. Prezident republiky Miloš Zeman řekl, že je proti vystoupení z EU, občané by podle něj ale měli mít právo se v referendu o tom svobodně vyjádřit a nikdo by jim to neměl zakazovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Byli jsme v uprchlickém táboře v Calais, když se rozhodlo o vyklizení. Takto to tam nyní vypadá
REPORTÁŽ Nedůvěra a naděje. Takové rozporuplné pocity ovládají uprchlickou kolonii zvanou "džungle" poblíž francouzského přístavního města Calais po rozhodnutí soudu o částečném vyklizení. Jinak plyne život běžným tempem. Charity vydávají jídlo a oblečení, v čajovnách se debatuje, ve škole učí a na plácku před táborem hraje mládež fotbal nebo kriket. Na jednom z nosníků dálničního přemostění je vysprejováno: "Londýn volá".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bojíme se Američana, bojíme se Britů. Byli jsme za horníky, od kterých odešel Bakala
Napětí a nejistota, která se každým dnem stupňuje. Tak asi vypadají současné pracovní podmínky většiny zaměstnanců v Ostravsko-karvinských dolech (OKD). Zásadní informace se většinou dozvídají až z médií. Ta poslední o odchodu Zdeňka Bakaly, coby většinového vlastníka společnosti, kdy majoritu získali zahraniční investoři ze skupiny AHG, horníkům na klidu určitě nepřidala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Historik Lang: Strach z příchozích je racionální. Mnozí nás vnímají jako dojnou krávu, kterou vysají a nechají chcípnout. A ta stará známá parta ve spacácích, co si z ČT udělala teplý flek...
ROZHOVOR Regionální historik z Rokycanska, Martin Lang, se v obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zabývá nejen otázkou kdo a co jsou vlastně sluníčkáři a proč všechny šmahem nazýváme xenofobové. Připomíná, že jde do tuhého. Brání kolegu, geologa Cílka, před „všeználkovským“ Jiřím Pehe. A protože si, jak je jeho zvykem, servítky opravdu nebere, dozvíme se třeba také o „přicmrndavačích zapouzdřených v Evropské komisi“ a hledá i paralely současné společnosti v normalizační době.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pohled do Německa: Merkelová si námluvami s Tureckem zadělává na problémy. Zakázané diskuse pod články. „Nacista“ bez zábran. A volby...
ROZHOVOR Po blížících se zemských volbách v Německu bude podle publicisty a matematika Mariana Kechlibara dost členů vládních stran bez mandátu a bez práce. Nečeká však rezignaci kancléřky Merkelové, která může argumentovat, že jí ještě před čtvrt rokem na celostátním sjezdu CDU tleskali delegáti devět minut v kuse, což víc než Berlín připomínalo Peking. Z předpokládaného propadu dříve lidové SPD, která se svým voličům odcizila a stala se z ní multikulturní strana, která si více váží cizinců než Němců, by se její sesterská ČSSD měla poučit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Další nechutná zvěrstva v německém uprchlickém táboře. Odnesla to dvanáctiletá dívka
Internetový server Breitbart informuje o dalším sexuálním zneužívání mezi muslimskými uprchlíky v Německu. V uplynulém měsíci byli dva muslimové ve věku 15 a 16 let zatčeni za zneužívání dvanáctileté dívky. Nyní se však ukázalo, že o svém věku lhali a jsou dávno dospělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
TOP 09: 25. únor bude i dnem mezinárodní hanby pro Prahu
Předsedové Babiš (ANO), Fiala (ODS), Filip (KSČM), Sobotka (ČSSD) ponesou svoji historickou odpovědnost za hanbu, kterou jejich zastupitelé v hlavním městě Praze dnes svému městu způsobili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Merkelová počítá s půl milionem uprchlíků ročně. Voliči si o tom myslí následující
Německý deník deník Süddeutsche Zeitung zveřejnil interní dokumenty německé vlády, podle kterých kabinet kancléřky Angely Merkelové počítá s tím, že do země dorazí na půl milionu běženců ročně. Do roku 2020 to bude celkem 3,6 milionu uprchlíků. Voliči dávají jasně najevo, co si o tom myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Doktor Macek nechápe: Tolik zhovadilostí v jedné zprávě! A defenestrace stále nikde!
Bývalý místopředseda ODS Miroslav Macek se ve svých pravidelných glosách věnuje aktuálnímu politickému dění. Nejinak tomu bylo i v jeho dnešním příspěvku na webu viditelny-macek.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Babišův Vítězný únor
Co má společného komunistický Vítězný únor a první letošní termín pro podání povinného kontrolního hlášení DPH? Kromě motivu, ideologie a morálky i stejné datum, jako varovné memento toho, co přichází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman se tvrdě vypořádal s italským premiérem, který by ČR kvůli uprchlíkům omezil dotace
REPORTÁŽ Posledním místem, kam prezident v rámci třídenní návštěvy Libereckého kraje zavítal, byla společnost Devro v Jilemnici. Setkal se nejen s jejím vedením, ale i zaměstnanci, kterým odpovídal na otázky. Řecko není schopno splácet dluhy, nebojte se čínských investic a Evropská unie svazuje země nesmyslnými předpisy. To všechno řekl Miloš Zeman v pátek odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nechovejte se jako idioti! Pomozte dětským uprchlíkům, apeluje na občany Jan Čulík
Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík na svém serveru popsal, co nastane, pokud se rozpadne EU. Nás by prý rozhodně nečekala žádná zářivá budoucnost. Stačí se podívat, jak špatný obraz má Česko na starém kontinentě již dnes. Můžeme si ho ale vylepšit. Když oznámíme světu, že pomůžeme kupříkladu dvěma tisícům dětských uprchlíků putujícím Evropou bez rodičů. A skutečně jim pomůžeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Urbánek (TOP 09): Separatista nebo Jánošík
Ing. Jiří Štyler, starosta Městské části Praha 11 zvolený za Hnutí pro Prahu 11 (HPP11), inicioval svými prohlášeními článek „Sídlištní revoluce: Jižní Město pracuje na odtržení od Prahy“, který uveřejnil webový portál E15.cz a řada dalších médií od Aktuálně.cz po TV Nova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Proč české matky z Norska šíří lži o Barnevernetu?
Rád bych reagoval na článek „Když k vám přijde Barnevernet“, který vyšel v sobotních Lidových novinách. Ve zmíněném článku autorky pranýřují jednostrannost kritiků Barnevernetu, a jmenují mezi nimi výslovně i mě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Blogeři, kteří upozorňovali na ruské vojáky na Ukrajině, tentokrát zveřejnili fotografie k Sýrii
Ruští blogeři tvrdí, že v Sýrii operují ruské pozemní jednotky. Jako důkaz poskytují fotografie syrských vojáků společně s těmi ruskými. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Policejní prezident poblahopřál brig. gen. Bočkovi
Právě na dnešní den, 25. února 2016, připadá významné životní jubileum brig. generála Emila Bočka, místopředsedy Československé obce legionářské a českého válečného veterána druhé světové války, stíhače RAF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ruská ústřední banka nakoupila v lednu nejvíc zlata ze všech centrálních bank světa
Ruská ústřední banka nakoupila letos v lednu 688 tisíc uncí zlata a dosáhla tak světového prvenství. Žádná z centrálních bank na světě totiž nenakoupila za jediný měsíc tolik zlata jako ta ruská letos v lednu. V dnešních Lidových novinách o tom píše známá odbornice na postsovětský prostor Petra Procházková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Michal Hašek promlouvá: Angela Merkelová padne, pokud ...
Jihomoravský hejtman Michal Hašek poskytl rozhovor páteční MF Dnes. Prozradil, co by považoval za úspěch v krajských volbách. Bude to prý záležet i na tom, kolik koblih nakoupí Babiš. Doplnil, že je nešťasten ze vztahu prezidenta Zemana a premiéra Sobotky. Stranou jeho pozornosti ale nezůstala ani uprchlická krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dánové přemýšlejí, co s uprchlíky. Pošlou je do Grónska, nebo do Tanzanie?
V Dánsku zazněl návrh, jak řešit uprchlickou krizi. Kenneth Kristensen Berth, mluvčí Dánské lidové strany pro evropské záležitosti, navrhuje poslat uprchlíky např. do Grónska. Dánsko by tak prý začalo v uprchlické krizi uplatňovat australský vzor. Ve hře je však i možnost posílat uprchlíky do Tanzanie. Informuje o tom páteční MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Udělám maximum pro to, aby jižní Morava byla a zůstala bezpečným regionem
Hejtman Michal Hašek přijal ve čtvrtek 25. února 2016 v brněnském sídle Jihomoravského kraje exprezidenta České republiky Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Celoevropská neschopnost poučit se z historie je zvláště v poslední době zřetelná
Projev prvního místopředsedy Senátu Přemysla Sobotky na Mezinárodní konferenci s názvem „Mládež v dobách nesvobody“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pohled do Německa: Merkelová si námluvami s Tureckem zadělává na problémy. Zakázané diskuze pod články. "Nacista" bez zábran. A volby...
ROZHOVOR Po blížících se zemských volbách v Německu bude podle publicisty a matematika Marian Kechlibar dost členů vládních stran bez mandátu a bez práce. Nečeká však rezignaci kancléřky Merkelové, která může argumentovat, že jí ještě před čtvrt rokem na celostátním sjezdu CDU tleskali delegáti devět minut v kuse, což víc než Berlín připomínalo Peking. Z předpokládaného propadu dříve lidové SPD, která se svým voličům odcizila a stala se z ní multikulturní strana, která si více váží cizinců než Němců, by se její sesterská ČSSD měla poučit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Známý europoslanec se ostře obul do Putina a burcuje Evropskou unii k rozhodné akci
Bývalý belgický premiér a současný europoslanec Guy Verhofstadt tvrdí, že ruský prezident Vladimir Putin vědomě přiživuje většinu problémů, se kterými se aktuálně Evropská unie potýká. Nastal prý čas, aby byl Putin vykázán do patřičných mezí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zaorálek popřel, že už se dohodl se Zemanem na smlouvě s Norskem
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) popřel, že by se již dohodl s prezidentem Milošem Zemanem na znění návrhu smlouvy mezi Českou republikou a Norskem o vydávání dětí. Zeman dnes přitom oznámil, že se už oba politici dohodli. Šéf české diplomacie v tiskové zprávě uvedl, že právníci jeho ministerstva zatím dokument předložený Hradem analyzují. Návrh podle něho spíše než vydávání dětí řeší spolupráci orgánů sociálně-právní ochrany dětí, a „je tedy otázkou, jaký by taková smlouva měla smysl“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Evropská komise zhodnotila Česko. Sobotku a spol. asi moc nepotěšila
Česká ekonomika v posledních letech silně oživuje, což vede ke zlepšení na trhu práce, a růst znamená také obnovu hospodářské konvergence s EU. Přesto stále zůstávají některé problematické body, například trvající vysoká míra daňových úniků i nákladů na placení daní, výrazně slabý fiskální rámec či nedostatky veřejné správy. Vyplývá to z dnes zveřejněného pracovního dokumentu Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman prozradil veřejnosti, proč nosí ministři na vládu "tisíce" papírů. A své řekl i k Merkelové
REPORTÁŽ Demokracie neznamená, že se nekrade a poslanci nečtou všechny zákony, o kterých hlasují. Tak se vyjádřil prezident Miloš Zeman třetí den své návštěvy Libereckého kraje, kdy zavítal do Lomnice nad Popelkou. V pátek dopoledne se ve zdejším Tylově divadle setkal s veřejností. Spolu s krajským hejtmanem Martinem Půtou a starostou města Josefem Šimkem odpovídal na dotazy publika. Popsal také kroky Angely Merkelové, kvůli kterým je nyní kritizována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
AK ČR: Kraje pomohou dobrovolným hasičům
Předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje dnes na tiskové konferenci ve Valči na Vysočině informoval, že kraje jsou připraveny pomoci jednotkám sborů dobrovolných hasičů s finančními prostředky na pořízení nové vozové techniky nebo investicemi na opravy výjezdových stanic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Novým 1. místopředsedou ERÚ se stal jeho spoluzakladatel Ivan Noveský
Do funkce 1. místopředsedy Energetického regulačního úřadu (ERÚ) dnes předsedkyně Alena Vitásková jmenovala Ivana Noveského a pověřila ho řízením provozu a kontroly úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Odpovědi Miroslava Grebeníčka (KSČM) k Únoru roku 1948
Komunistického poslance, bývalého předsedy KSČM Miroslava Grebeníčka se ParlamentníListy.cz otázaly na okolnosti „Vítězného února 1948“ v souvislosti s aktuálním vyjádřením strany k tomuto datu. A zde jsou jeho odpovědi:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Koalice „nelidů“ je na vzestupu. Patří k ní i Česko, píše britský server
Věříte, že uprchlická krize je invazí mladých mužů. Tak přemýšlejte ještě jednou, apeluje na čtenáře serveru britského deníku The Guardian Apostolis Fotiadis. Čísla ukazují, že 34 procent uprchlíků jsou děti a 20 procent ženy. Mladí muži tedy netvoří mezi uprchlíky většinu, jak tvrdí např. xenofobové. Zdá se však, že těchto 34 procent dětí chce koalice „nelidů“, kam patří i Česko, uzavřít v Řecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Malínský (ČSSD): Devadesátiny Miloše Hájka
25. února zesnul v nedožitých nedožitých pětadevadesátinách let přední český levicový intelektuál Miloš Hájek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kraj poskytne milion korun na záchranu Domu bratří Čapků
Na podzim loňského roku byla dokončena první etapa rekonstrukce Domu bratří Čapků v Budislavi u Litomyšle. Na tuto rekonstrukci přispěl Pardubický kraj ze svého rozpočtu částkou jednoho milionu korun. Na rok 2016 je naplánována druhá etapa, kterou kraj podpoří znovu částkou jeden milion korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Bárta chce třiadvacet milionů. Stát mu prý zničil politickou kariéru
Někdejší ministr dopravy a šéf Věcí veřejných Vít Bárta žádá vysoké odškodnění za soudní stíhání, které mu prý v minulosti ničilo kariéru. A politické angažmá mu v podstatě bylo znemožněno nadobro. Informoval o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
V roce 2015 dojednal CzechInvest investice za 45 miliard korun
106 tuzemských a zahraničních investic dojednala v roce 2015 agentura CzechInvest. Do české ekonomiky díky tomu přiteče bezmála 45 miliard korun a vznikne přesně 14 040 nových pracovních míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ÚVN má dvě nová pracoviště a další novinky pro pacienty
Nová gynekologická klinika, nový ústav klinických neurooborů a rozšíření spektra výkonů kliniky ORL o čelistní chirurgii – to jsou hlavní letošní novinky v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), která je jedním z klíčových partnerů VoZP ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
CzechInvest nabídl studentům v Hradci Králové pomoc při začátcích v podnikání
Osmé pokračování veletrhu pracovních příležitostí s názvem HIT kariéra se konalo v úterý 23. února 2016 v prostorách Univerzity Hradec Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
CzechInvest loni zprostředkoval investice za 45 miliard Kč
Státní agentura CzechInvest loni zprostředkovala v Česku 106 nových investičních projektů v hodnotě téměř 45 miliard korun. Je to téměř o polovinu meziročně méně. Díky investicím má vzniknout 14.040 nových pracovních míst, z toho 2500 v regionech s vysokou mírou nezaměstnanosti – Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Výrazně přibylo investorů, kteří nežádají o státní pobídky. Nejvíc v ČR loni investovaly americké firmy. Údaje ČTK poskytl CzechInvest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jak se rodí čerti? První česká věta? Hlasujte pro dotaz roku
Potřetí v řadě vyhlásila Národní knihovna České republiky anketu o nejlepší dotaz roku ve službě Ptejte se knihovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Dozvuky přestřelky u Jílkové. Když zhasly kamery, rozpovídal se mediální znalec
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ „Docela slušné maso.“ Tak hodnotí pro ParlamentníListy.cz analytik Jiří Mikeš včerejší pořad Máte slovo s Michaelou Jílkovou. Diskutovalo se na téma: Kterým směrem se ubírá politika České republiky. Na východ do Ruska, či na západ k USA?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Do kin míří romantická komedie Jak se zbavit nevěsty. Tvůrci představují film v první upoutávce
Jak se zbavit nevěsty se v nové české komedii bude ptát Lenka Vlasáková, David Matásek, Andrea Kerestešová nebo Jana Švandová. Hlavní postavou bude moderní dynamická žena v podání Lenky Vlasákové, která bude řešit trable s láskou, životem i jednou nepohodlnou nevěstou. Romantická komedie Jak se zbavit nevěsty bude mít premiéru „v předvečer“ prvního máje, do kin půjde 28. dubna 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Odstrašující obrázky na obalech cigaret = méně kuřáků?
V Poslanecké sněmovně se právě projednává novela zákona o potravinách a tabákových výrobcích. Po jejím schválení už v České republice nikdo nekoupí krabičku cigaret bez varovných fotografií a textů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Fico přešel ve věci uprchlíků od slov k činům. To musíte vidět
Slováci se chtějí proti uprchlíkům bránit plotem. O cvičení Bariéra, kdy si slovenské složky vyzkoušely postavit mobilní zátarasy, informovala Ruptly.tv prostřednictvím serveru YouTube.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
SZPI: Upřesnění šarží tyčinek Mars a Snickers s podezřením na výskyt plastových úlomků na trhu v ČR
V návaznosti na oznámení společnosti Mars Nederland B.V. ohledně rizika výskytu úlomků červeného plastu v některých produktech, které výrobce stahuje z 55 zemí včetně ČR, Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) na základě notifikace evropského systému rychlého varování (RASFF) a následného šetření u distributora upřesňuje rizikové výrobní šarže na tuzemském trhu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Třetinu firmy, která pro Prahu vyvinula Lítačku údajně koupila J&T
Finanční skupina J&T koupila třetinu společnosti XT-Card, která pro Prahu vyvinula novou kartu na městskou hromadnou dopravu – Lítačku. Uvedl to dnes Český rozhlas Radiožurnál (ČRo), kterému to potvrdili mluvčí magistrátu Vít Hofman i mluvčí J&T Monika Veselá. XT-Card zakázku na Lítačku, která má nahradit problematickou Opencard, získala v poptávkovém řízení, tedy bez soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Noviny píší o dámě, která by mohla vnést světlo do případů kolem Rittiga. Seznamte se
Státní zástupce Adam Borgula, jenž řeší kauzu Oleo Chemical kolem lobbisty Ivo Rittiga, přišel s překvapivým tahem – požádal soud, aby předvolal jako svědka dámu s českými kořeny žijící ve Švýcarsku. Dámu, jež byla vedena jako kandidátka na spolupráci s StB pod jménem Aneta. Dnes možná pomáhá zakrývat majetkové struktury různých firem. Seznamte se s Janou „Anetou" Lütken Řibřidovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj žádá stát o další peníze na kotlíkové dotace. Když se nedomluví, zaplatí 100 milionů ze svého
Zájem o kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji neutuchá. I když žadatelé už vyčerpali sumu určenou pro první výzvu - zhruba půl miliardy korun -, denně přicházejí na krajský úřad další žádosti o finance na výměnu neekologických kotlů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Prima Zlatá pecka ocenila opět ty nejkreativnější reklamy
Nejlepší reklamní tvůrci i zadavatelé se sešli na 21. ročníku soutěže kreativity v reklamě opět v klubu Lávka. Hosté si mohli letos užít nejen vtipné slovní ekvilibristiky „zlatého“ moderátora večera Jakuba Koháka, ale i nekonečného nočního proudu projekce nejlepších světových reklam v Noci reklamožroutů, které diváky pohlcovaly paralelně v kinosále do pozdních ranních hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kraj podpoří sportovní kluby dotací ve výši třiceti milionů korun
Moravskoslezský kraj letos podpoří sportovní kluby, reprezentující kraj v nejvyšších celostátních soutěžích, částkou 30 milionů korun. Ve čtvrtek o tom rozhodli krajští zastupitelé. Díky dobrým výsledkům hospodaření v loňském roce chce kraj snížit výpadek financování sportu soukromou sférou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vojenská rozvědka bude mít asi velký problém. Libanonec Fajád prozradil, co po něm chtěl jeho advokát
Za milion dolarů prý nabízeli Libanonci Alí Fajádovi čeští vojenští zpravodajci, že zařídí, že nebude vydán do USA. Dnes o tom informovala stanice Českého rozhlasu Radiožurnál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Herman dnes ocení mecenáše české kultury
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) dnes v rámci festivalu proti totalitě Mene Tekel předá několik oborových ocenění. Titul Rytíř nebo Dáma české kultury udělí těm, kdo mají výrazný podíl na rozvoji duchovních, etických či kulturních hodnot ve společnosti. Ocenění Mecenáš české kultury je pak určeno lidem i firmám za výraznou zásluhu o podporu české kultury. Ceny se budou večer předávat ve Vinohradském divadle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: První dva případy dovezené nákazy virem ZIKA v ČR potvrzeny
Laboratorní testy potvrdily první dva případy nákazy virem Zika, kterou si čeští turisté přivezli z infikovaných oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr kultury Herman bude jednat s odbory o platech v kultuře
O financování v resortu kultury bude dnes jednat ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se zástupci odborových svazů. Zvýšení platů státních zaměstnanců v kultuře patří k Hermanovým prioritám, platy v příspěvkových organizacích ministerstva jsou hluboko pod celostátním průměrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Výše dotací pro firmy ministra financí Babiše jsou skandální
Výsledky Programu rozvoje venkova dokazují návrat k socialistickému zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti plánuje řešení pro osoby v dluhové pasti
Ministerstvo spravedlnosti ve spolupráci s odborníky diskutuje o vhodném řešení pro osoby, které se ocitly v dluhové pasti. Tato iniciativa je v některých médiích nepřesně prezentována pod názvem „dluhová amnestie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
CzechTrade spouští program exportního koučinku pro malé a střední podniky v regionech
Agentura CzechTrade, zřízená ministerstvem průmyslu a obchodu, v únoru spouští program nazvaný Exportní koučink, zaměřený na malé a střední podniky po celé České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Mnichovská dohoda. Řekové se zlobí na dohodu Rakouska a Balkánu
Rakousko a státy na balkánské trase se dnes dohodly, že budou denně pouštět jen 500 migrantů. I o tom byla řeč v dnešním pořadu Události, komentáře na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Už jsem obdržel chodský čakan, nyní samopal, příště dostanu tank
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k ukončení návštěvy Libereckého kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Na setkání s prezidentem Zemanem se chtěl dostat muž se zbraní
Policie našla revolver u jednoho z lidí mířících na čtvrteční setkání občanů s prezidentem Milošem Zemanem v Tanvaldu. Uvedla to dnes na základě informací policie televize Nova. Bližší informace policie k ozbrojenému muži nesdělila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Národní galerie: Výstava Krušnohoří končí, vystřídá ji Karel IV.
Výstava Bez hranic, představující umělecké skvosty středověku severozápadních Čech, je v Národní galerii k vidění už jen do 13. 3. 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Konzervativní americký komentátor burcuje: Média jsou náš nepřítel. Ale Trump je jako Reagan a porazí je!
Americký publicista James Stewart tvrdí, že americká média v probíhající prezidentské kampani naprosto selhávají. Vyčítá jim především jejich předpojatost a neobjektivnost, s jakou informují o republikánském kandidátovi Donaldu Trumpovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Budín (SZ): Ačkoliv jsem s paní Uchytilovou v příbuzenském vztahu, nyní je soukromá osoba
Interpelace a odpověď na interpelaci Lukáše Budína, kterou pronesl Lukáš Herold na Zastupitelstvu MČ Prahy 5
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman: Státní hranice by mohl změnit jen ústavní zákon
Změnit státní hranice by mohl podle prezidenta jen ústavní zákon. Miloš Zeman to dnes řekl při návštěvě Libereckého kraje v souvislosti s územním vyrovnáním vůči Polsku. „Existuje mezinárodní smlouva mezi Polskem a tehdejším Československem o tom, že obě země vůči sobě nemají žádné územní nároky,“ uvedl Zeman. Změnit by to mohl jen ústavní zákon, dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Bikesharing není ani zdaleka koncipován jen do centra a pro turisty
Rada hlavního města Prahy dnes schválila studii technické proveditelnosti zavedení systému veřejného půjčování kol, kterou předložil náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek, a uložila Dopravnímu podniku, aby realizoval výběrové řízení na dodavatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Heslem současné doby je opět Husákovo „Hranice nejsou korzo“
Nad tím, proč je KSČM 68 let po únorovém puči největší opoziční stranou, se na názorové straně dnešních Lidových novin zamýšlí jejich komentátor Zbyněk Petráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
MPO se musí ohradit vůči dehonestujícím tvrzením Lidových novin a Rádia Impuls
Důrazně odmítáme interpretaci, přirovnávající vyplácení odměn zaměstnancům MPO, kteří se přímo a aktivně podíleli na splnění vysoce prioritního úkolu, k trumfování bonusů vyplacených někdejší vedoucí kabinetu premiéra Petra Nečase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Epydemye vystoupí v rozhlase s koncertem pro Kotlinu
Ve středu 2. března zazní v Českém rozhlase České Budějovice písně z nového alba Kotlina jihočeské folkové kapely Epydemye. Kromě stálých členů kapely vystoupí vynikající hudební hosté Josef Štěpánek (kytara) a David Landštof (bicí). Koncert pro Kotlinu se rozezní ze Studiového sálu v ulici U Tří lvů 1 ve 20 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Povinná mateřská škola, ministerstvo navrhuje cestu, která nevede k potřebnému cíli
Povinný poslední rok mateřské školy vypadá na první pohled jako smysluplný a záslužný čin a přínosná inovace školského systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Situace v Sýrii se zklidňuje: Ozbrojené skupiny se chtějí připojit k příměří
Ruský prezident Vladimir Putin dnes oznámil, že syrské ozbrojené skupiny informovaly Rusko, že jsou připravené připojit se k příměří. Podle opoziční vyjednávací skupiny (HNC) souhlasí s klidem zbraní téměř sto povstaleckých skupin. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ohlídejte si, co za vás platí pojišťovna. K dispozici už je přehled péče za rok 2015
Šéfka revizních lékařů VZP poradí klientům 2. března v on-line chatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Uprchlíci v Německu. Zhruba o osmině zaregistrovaných se nic neví
Zhruba o osmině běženců, kteří dorazili loni do Německa, tamní úřady nic nevědí. Sice se v zemi zaregistrovali, ale do přidělené ubytovny nikdy nedorazili. Uvedla to ČTK podle deníku Süddeutsche Zeitung.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ceny zemědělských komodit ve světě klesají. Ceny potravin v českých obchodech nikoli
Ceny zemědělských komodit ve světě již několik let klesají. Ale ceny potravinářského zboží v českých obchodech neklesají vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zástavy automobilů jsou stále oblíbenější službou
Zástavy automobilů jsou stále populárnější službou, kterou lze využít pro řešení finančních problémů i pro rychlé získání prostředků na podnikání či investici. Zákazníci se k nim stále častěji přiklánějí především díky jednoduchosti a rychlosti vyřízení, přehlednosti celé transakce a v některých případech i faktu, že vše probíhá bez prověřování bonity a nahlížení do registrů dlužníků. Některé společnosti, jako Cash4Car.cz, nabízejí i komfortní služby, kdy zaměstnanec společnosti dorazí kdykoliv přímo k zákazníkovi - tzv. Mobilní pohotovost 24/7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zelení: Stát nesmí zdražit elektřinu, zatímco distributoři vydělávají miliardy
Strana zelených požaduje okamžité stažení návrhu nové tarifní struktury elektřiny. Dle analýzy, kterou se má zabývat vláda, stoupne účet za distribuci téměř dvěma miliónům domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
IPR Praha: Z Vršovické zmizí na 40 nevzhledných sloupů a vzniknou bezbariérové zastávky
V sobotu 27. února začne poslední etapa rekonstrukce Vršovické ulice. Proměnou projde úsek mezi Koh-i-noorem a Kubánským náměstím. Obyvatelé se můžou těšit na obnovu stromořadí, bezbariérové zastávky nebo moderní veřejné osvětlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Odmítám zvednout ruku pro uznání jediné Číny
Radní Jana Plamínková na pondělní Radě hl. m. Prahy zablokovala schválení partnerské smlouvy s Pekingem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Odbory chtějí desetiprocentní růst platů pro pracovníky v kultuře
Odbory požadují minimálně desetiprocentní navýšení platů státních zaměstnanců v kultuře. Po jednání s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) to dnes řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Platy pracovníků v kultuře, kterých je kolem 6 500, jsou i po nedávném čtyřprocentním navýšení stále zhruba 2 500 Kč pod celostátním průměrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
USA vyslaly světu vzkaz. Raketový
Spojené státy uskutečnily v noci na pátek test mezikontinentální balistické rakety. Informuje o tom ČTK s odvoláním na zahraniční zdroje. Jde o jasný vzkaz světu, že jejich jaderný arzenál je stále spolehlivý. Na veřejnost totiž v nedávné době pronikly informace o určité zastaralosti amerického raketového arzenálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Čísla dokazují, že kontrolní hlášení je nepřipravený a nebezpečný experiment
ODS byla od počátku proti kontrolnímu hlášení. Vládní koalice zákon o kontrolním hlášení DPH ale prosadila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Potřebujete poradit od zdravotní pojišťovny? VZP vyřídí ročně miliony dotazů svých klientů
Více než 439 tisíc telefonických dotazů a přes 134 tisíc dotazů zaslaných e-mailem vyřídili za pouhý jeden rok operátoři a operátorky call centra VZP. To začalo nově fungovat právě před rokem. První rok existence má za sebou také firemní facebookový profil VZP. I zde se odpovědi na svůj dotaz dočkalo více než 1 200 tazatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Krajům schází stovky miliónů korun na dofinancování sociálních služeb
Řádově stovky miliónů korun na dofinancování sociálních služeb požadují po Vládě České republiky hejtmani všech krajů. Oznámil to dnes na tiskové konferenci předseda AKČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek po jednání s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Europoslanec Rouček přednášel: Byl jsem také uprchlík a chtěl žít v Německu. Přál bych si, aby EU byla federací jako USA
REPORTÁŽ V debatě na téma Migrace a návratová politika se v Brně na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity sešli bývalý místopředseda europarlamentu Libor Rouček, poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová a pracovník Mezinárodní organizace pro migraci Petr Karban.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Začíná se to hroutit na další frontě. Spojené státy ve velkém ohrožení
Americký publicista a autor několika publikací se zaměřením na mezinárodní politiku Jonathan Marshall tvrdí, že Spojené státy pomáhají Al-Kájdě ovládnout Jemen. Američané podporují invazi Saúdské Arábie do země, v důsledku které posilují místní stupenci Al-Kájdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kraje chtějí stovky milionů navíc. Ministryně Marksová je posílá za Babišem
Hejtmani chtějí od státu, aby přidal krajům stamiliony korun kvůli loňskému zvýšení platů v sociálních službách. Poukazují na to, že o tříprocentním zvýšení mezd rozhodla vláda. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) na dnešním zasedání Rady Asociace krajů ve Valči řekla, že tento požadavek krajů podpoří. Uvolnění potřebné částky si podle ní hejtmani mají vyjednat s ministrem financí, protože ministerstvo práce ji ve svém rozpočtu nenajde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Žalkovský (STAN): Jak je to se zákony?
Několikrát jsem se ptal sám sebe, jak je možné, že je v naší krásné vlasti takový legislativní nepořádek. Ozřejmila mi to místopředsedkyně Parlamentu ČR Jermanová, která v OVM před celým národem řekla, že porušení zákona, aby byl přijatý jiný zákon, není vlastně nic zvláštního.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Praha rozdělila přes 685 milionů na sociální politiku
Zastupitelé hl. m. Prahy na svém čtvrtečním zasedání schválili návrh náměstka primátorky Petra Dolínka na přerozdělení více jak 670 milionů korun na podporu sociálních služeb v Praze. Dalších 15 milionů korun získají neziskové organizace podílející se na rodinné politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Stará Evropa se zase zlobí na Česko. Kdysi šlo o Irák a teď jde o uprchlíky
Předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost hnutí ANO Jan Macháček srovnal dva na první pohled nesrovnatelné momenty. V první situaci bylo Česko dáváno za příklad, ve druhé je zatracováno. O čem že je přesně řeč? O invazi do Iráku v roce 2003 a o uprchlické krizi v roce 2015. Za oběma akcemi mohly stát určité finanční zájmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Muž obžalovaný z korupce promlouvá: Je to politická hra. Zřejmě se hledá špína na ČSSD
Ostravský okresní soud začal dnes projednávat případ podezření z pokusu o podplacení ostravského primátora Tomáše Macury (ANO). Bývalý zaměstnanec společnosti Veolia a zároveň člen odborné komise řešící spolupráci mezi městem a firmou Jiří Lukeš mu podle obžaloby nabídl více než 100 000 korun. Lukeš to ale popírá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zastupitel koalice VLASTA z Prahy 10 byl pravomocně odsouzen. Odstoupil
V pátek složil zastupitel koalice VLASTA Milan Mraček do rukou 1. zástupce starosty Prahy 10 Vladimíra Nováka svůj zastupitelský mandát. Důvodem je jeho pravomocné odsouzení Městským soudem v Praze ze dne 24. 2. 2016 za uvedení nepravdivých informací v žádosti o dotaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Analytička: Jak by měl vypadat rozhlas veřejné služby
Do analýzy toho, jak by mělo vypadat zpravodajství veřejnoprávního rozhlasu, se na mediálním webu Digizone.cz pustila mediální analytička Irena Ryšánková v rámci hodnocení personálních změn, které tento týden oznámil nově zvolený generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Výjimečné mapy budou putovat z Fakulty stavební ČVUT v Praze na střední školy
Fakulta stavební Českého vysokého učení technického v Praze představí putovní výstavu Kouzlo starých map. Návštěvníci ji mohou shlédnout od 1. do 25. března 2016 v atriu fakulty. Vernisáž výstavy proběhne v úterý 1. března 2016 ve 14.00 hod. v atriu Fakulty stavební ČVUT (Thákurova 7, Praha 6).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: 3 tisíce restaurací a 12 tisíc firem
Elektronická evidence tržeb dopadne ve Zlínském kraji na více jak 15 tisíc podnikatelů. Nejdříve si toto „kukátko finančního úřadu“ bude muset za své peníze nainstalovat 3 300 restaurací a hospod, o něco později přijde na pořad dne přibližně 12 tisíc maloobchodů a velkoobchodů v celém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jiránek (ODS): Společné vzdělávání
O inkluzi se v České republice bavíme roky. V řadě škol se společně vzdělávají děti s tělesným nebo smyslovým handicapem i děti se specifickými vzdělávacími potřebami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČR poskytne Makedonii technické vybavení pro lepší ostrahu hranic
Česko poskytne makedonské policii technické vybavení pro lepší střežení makedonsko-řecké hranice, přes kterou do Evropy proudí běženci. Poslat by mohlo radary či přístroje pro noční vidění. Vláda už schválila částku 20 milionů korun na nákup vozidel. Také čeští policisté zůstanou v pohraniční oblasti Makedonie déle. Jejich mise neskončí v polovině března, ale potrvá zatím do konce dubna. Novinářům to dnes v záchytném táboře Vinojug na makedonsko-řecké hranici řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zahradil: Jestli v TOPce už nemají co hrát než smlouvu Prahy s Pekingem, tak už jsou fakt v háji
Včerejší jednání pražských zastupitelů vyvolalo v některých českých médiích i na části politické scény rozruch. Na pravou míru se jej rozhodl dát europoslanec Jan Zahradil (ODS), který se o celé problematice vztahů ČR, potažmo EU, s Čínskou lidovou republikou a s Tchaj-wanem, rozepsal na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ) k parkovišti na Malé Straně: Doporučil bych poslancům MHD
Malostranské náměstí by mělo být bez aut. Podle vítězného návrhu architektonické soutěže, by parkoviště na Malostranském náměstí mělo být přeměněno na klidovou zónu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Šéfredaktor Babišových novin pomalu odepisuje Merkelovou
Německo čekají volby ve třech spolkových zemích, kde se možná rozhodne, zda kancléřka Angela Merkelová půjde, nebo nepůjde do důchodu už letos. V dnešních Lidových novinách se nad tím zamýšlí jejich šéfredaktor István Léko. Připomíná, že politický a ekonomický tlak Berlína a Bruselu v jihovýchodní části EU přinesl pokles přílivu uprchlíků do Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Polanecký (Svobodní): Eurounijní Dientsbier se Sobotkou a jejich národ šílenců a extrémistů
Představitelé naší vlády začínají lehce zmatkovat před možností vystoupení České republiky z EU. Zdá se, že mnohým elitářským prospěchářům, naivním idealistům a servilním politikům začíná konečně zvonit hrana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic získalo pozemky pro výstavbu Velkého městského okruhu v Brně
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Brně převedl v roce 2015 Ředitelství silnic a dálnic ČR celkem 34 pozemků v katastrálních územích Žabovřesky, Královo Pole a Pisárky o rozloze 18.958 m2 a v účetní hodnotě více než 9 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Do Evropy prý proudily desítky radikálních islamistů
Dělo se tak na slovinsko-chorvatských hranicích, aniž by proti nim bezpečnostní složky zasáhly tedy kromě výslechu a zápisu, po kterém je pouštěly dál do Evropy!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČOI: Spotřebitelské úvěry – klamavá reklama a neúplné informace
Zákon o spotřebitelském úvěru upravuje povinnosti poskytovatelů i zprostředkovatelů spotřebitelského úvěru a také postihuje oblast reklamy a nabídky těchto úvěrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Američtí republikáni se do sebe pustili kvůli uprchlíkům. Trump neustoupil
V USA pokračuje boj o Bílý dům. Ačkoli má za republikány k nominaci nejblíže Donald Trump, ještě není dobojováno. Svědčila o tom zatím poslední debata, ve které se Ted Cruz a Marco do Trumpa tvrdě pustili. Obvinili ho, že brojí proti migrantům, ale sám je zaměstnává. Trump kontroval slibem, že zeď mezi USA a Mexikem postaví ještě vyšší. O celé tři metry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Místo zjednání nápravy tam, kde se dějí nepravosti, stát plošně zatěžuje všechny
Otevřený dopis členům Vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Západ prý nařídil Ukrajině, aby se vzdala Krymu
USA a evropské mocnosti před dvěma lety tlačily na Kyjev, aby nekladl odpor ruské invazi na Krym. Má to dokazovat dokument, který publikoval ukrajinský parlamentní výbor 23. února. Obsahuje oficiální záznam z jednání Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny dne 28. února 2014. Informovala o tom webová stránka Euobserver.com, český překlad přinášejí Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Íránci dnes volí nový parlament. K prosazení reforem je zapotřebí silnější zastoupení reformistů
V Íránu dnes probíhají parlamentní volby, první volby od zvolení současného reformně naladěného prezidenta Rúháního a první od konce západních sankcí. O situaci v islámské republice v den voleb píší dnešní Lidové noviny. Poukazují na to, že prezident Rúhání potřebuje ke svým reformám parlament, který nebude jeho program blokovat. A samotní reformisté doufají, že i přes čistku v kandidátkách tentokrát uspějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hron (SLK): Rozšíření stanice záchranky na letišti je v zájmu Liberečanů
Záchranná služba je sice krajskou příspěvkovou organizací, současně ale denně zachraňuje zdraví a životy mnoha libereckých občanů. Mělo by proto být v bytostném zájmu Liberce, aby záchranka na jeho území fungovala co nejlépe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Rykala (ČSSD): Krize v OKD
Dennodenně se v médiích probírá krize těžební společnosti OKD, kterou spoluvlastní podnikatel Zdeněk Bakala, miliardář, jehož jméno uvázlo každému v paměti díky bytům, které za velmi výhodných podmínek získal od státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec jede do Makedonie. Naplní postupně „plán B"?
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se dnes na makedonsko-řecké hranici setká s českými policisty, kteří tam od začátku února pomáhají svým makedonským kolegům. S makedonským protějškem Oliverem Spasovskim pak bude Chovanec jednat o případné další pomoci Makedonii při zvládání migrační krize.Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zelení: ODS pomohla komunistům, ČSSD a ANO prosadit podporu politiky jedné Číny
Když v březnu loňského roku nevyvěsila pražská radnice vlajku Tibetu, bila pražská ODS na poplach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
ČR čeká mnoho práce při úspěšné implementaci klimatické dohody v Paříži
Dnes se se ministr Richard Brabec setkal s velvyslanci a vysokými představiteli zastupitelských úřadů v Praze. Výroční setkání se konalo na zámku Štiřín. Ministr Brabec prezentoval úspěchy dosažené MŽP i vize a klíčové priority pro následující rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Opera Hamlet zazní poprvé v Ostravě a v operním debutu režiséra Radovana Lipuse
NDM se připravuje na premiéru francouzské lyrické opery Hamlet, která je v Ostravě uváděna vůbec poprvé!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Prozření plzeňské ČSSD. To předtím spala?
Že se plzeňská sociálně demokratická parta vzbouřila centrálnímu pražskému vedení, už voliči ČSSD jistě zaznamenali. I to, že se od něj distancuje. Prima strategický tah před komunálkami, který by nevymyslel ani Jára Cimrman,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
Zeman chce znovuotevřít koncentrační tábory pro Romy
Prezident Miloš Zeman přijel 24. září 2018 s manželkou Ivanou na třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Během ní se v Kojetíně setkal s občany, kde se tvrdě pustil do Romů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 18:40, zobrazit podobné
ODS v Praze 2 krade.
A to zcela bezostyšně, bez skrupulí a ani to neskrývá, ba právě naopak. Seznam lupu modrého ptáka je dokonce veřejně prezentován na webových stránkách ODS Praha 2. Nevěříte?  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist