Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.006x, což odpovídá cca 209.027-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Prezident republiky jmenoval na návrh ministra Pelikána 35 nových soudců
Na Pražském hradě dnes do rukou prezidenta republiky Miloše Zemana složilo slib 35 nových soudců. Kandidáti navržení ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem částečně nahradí soudce, kteří v rámci tzv. přirozené obměny skončili či postupně skončí ve funkci do 30. dubna 2016. I při tomto jmenování ministerstvo zohlednilo dlouhodobou přetíženost některých soudů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenoval soudce obecných soudů
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval ve čtvrtek dne 10. března 2016 na Pražském hradě 35 soudců obecných soudů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Savčenková symbolizuje Ukrajinu, kterou je třeba dle pohledu Kremlu zlomit
Europoslanci požadují propuštění Savčenkové, vyzývají k většímu tlaku na Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Veleba: Premiére Sobotko, vyjádřete se nebo odstupte aneb Schapiro není kalašnikov
Velvyslanec USA A. H. Schapiro se setkal s předsedou Islámské nadace v Brně Muneebem Alrawim,"aby vyjádřil podporu a solidaritu s muslimskou komunitou v Česku i na celém světě."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
V Německu spustili stránky o sexu pro imigranty. Včetně ukázky pohlavního styku
V Německu úřady spustily webové stránky, jejichž úkolem je sexuální výchova migrantů. Ti se tak ve dvanácti různých jazycích mohou dovědět o nástrahách pornografie, o sexuálním násilí, pohlavním styku a bezpečnosti. Stránky mají napomoci k lepší integraci cizinců do společnosti. Informuje iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ne, takhle ne. Turecko dalo EU najevo, že si dohodu představuje poněkud jinak
Dohoda mezi Tureckem a Evropskou unií dostává nový rozměr. Turecký ministr pro EU Volkan Bozkir totiž ve čtvrtek přišel s tím, že vracet se budou pouze uprchlíci, kteří se do Řecka teprve dopraví, ve výsledku tak očekává spíše tisíce až desetitisíce lidí. A EU si podle něj rozhodně nebude vybírat, koho přijme. Informuje Hurriyet Daily News.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Libor Rouček: Nesmíme se nechat od Turecka vydírat. Jeho vstup do EU je nereálný, pokud...
ROZHOVOR Pondělním summitem Evropské unie s Tureckem nastoupila Evropa „dobrou cestu“, ale nesmí se nechat vydírat. To si myslí bývalý europoslanec Libor Rouček: „Turecko například nemůže chtít urychlit vstup do EU, pokud bude zavírat nezávislé novináře,“ poznamenal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Rouček také předpokládá, že časem začneme sledovat, jak se rapidně snižuje počet uprchlíků. Vyjádřil se i k primárkám ve Spojených státech: „Establishment Republikánské strany je z Donalda Trumpa nešťastný.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Staňte se uprchlíkem. Pokud se nebojíte, máte možnost si to vyzkoušet
Pokud máte zájem, můžete si zahrát na uprchlíka. V rámci komorního LARP – z anglického Live Action Role Play – v Praze. Ačkoli jde o formu divadla, typické pro něj je, že se odehrává bez publika a je určené především samotným účastníkům. Ti se mohou do rolí vžít a vychutnat si je naplno. A teď si opravdu můžete zahrát i na uprchlíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Mladí muslimové a švédské bazény: Že obtěžují? Už dávno. Nechtějí se sprchovat, útoky se množí
V důsledku současné migrační vlny přicházejí zejména z Německa a Švédska zprávy o sexuálním obtěžování žen a dívek migranty na plaveckých stadiónech. Jak ovšem uvádí novinářka Ingrid Carlqvist, ve Švédsku dělají muslimští návštěvníci plaveckých stadionů potíže již mnoho let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Foldyna: Kdyby Zeman nakonec nekandidoval, tak snad už jen Jaromír Jágr
Nový zpravodajsko-publicistický pořad 90’ ČT24 se ve včerejším vysílání věnoval třem letům prezidenta Miloše Zemana na Hradě. Hostem pořadu byl mimo jiné poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
To je vyhlášení války Česku, padlo poté, co Schapiro potřásl rukou českým muslimům. Promluvil i Hrad
Proti podpoře a solidaritě Spojených států s muslimskou komunitou u nás i ve světě, kterou ve středu vyjádřil americký velvyslanec v Česku Andrew Schapiro na schůzi s předsedou Islámské nadace Muneebem Alrawim, se na svých facebookových stránkách ohradil Blok proti islámu. Protiislámské uskupení tvrdí, že diplomat de facto vyhlásil České republice válku. Své si řekl i mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
A to si myslíte, že se odtud někdy vrátí? Generál upřesňuje další průběh přívalu uprchlíků
ROZHOVOR Uzavření balkánské cesty je podle exministra obrany a bývalého velvyslance v Rusku Miroslava Kostelky prospěšné, protože může zabránit přechodu migrantů přes Českou republiku. Ale k dohodě Evropské unie a Turecka je skeptický. „Myslím, že Turecko této situace využívá k tomu, aby donutilo Evropu k přístupovým jednáním za cenu, že zdaleka nedosahuje parametrů, jaké jsou pro vstup do Evropské unie nutné,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generál Kostelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Rusko vítězí nad Západem, varoval v ČT britský novinář. Protože používá sílu a lže
Novináři Dana Zlatohlávková a Edward Lucas z Velké Británie hovořili ve středečních Událostech, komentářích České televize o uzavření balkánské cesty pro uprchlíky. Německá kancléřka Angela Merkelová uzavření této cesty kritizovala, ale balkánským zemím se zřejmě ulevilo. Britský novinář se však věnoval i Rusku a varoval, že tamní prezident Vladimir Putin vítězí nad Západem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Do Německa přichází 500 běženců denně. Toto se musí udělat, shodli se Sobotka a Seehofer
Evropská unie musí v uprchlické krizi najít společné řešení. V Mnichově se na tom dnes shodli premiéři Česka a Bavorska Bohuslav Sobotka a Horst Seehofer. Podle nich je nutné zajistit vnější ochranu unijních hranic a zastavit proud běženců už na hranici mezi Řeckem a Tureckem. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Legislativní rada podpořila zabavování podezřelého majetku
Legislativní rada doporučila schválit novelu trestního zákoníku, podle níž by bylo možné zabavit odsouzeným majetek, který by mohl pocházet z jejich trestné činnosti. Norma vychází z unijní směrnice o zajišťování a konfiskaci nástrojů a výnosů z trestné činnosti. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Čínská rozvojová banka nabízí jižní Moravě 200 milionů euro
Po čtvrtečním (10. března 2013) jednání krajské rady hejtman Michal Hašek oznámil, že kraj uzavře rámcovou dohodu s China Development Bank Corporation. Ta umožní této čínské bance uvolnit až 200 milionů euro pro infrastrukturní projekty na jihu Moravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Šikanování na školách. Závažné téma dnes u Jílkové v Máte slovo
Česká televize dnes bude vysílat další vydání pravidelného diskuzního pořadu Máte slovo s moderátorkou Michaelou Jílkovou. Tentokrát se bude diskutovat o útocích studentů na učitelku z třebešínské střední průmyslové školy a o situaci v českém školství obecně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Proč premiér Sobotka mlčí ke kauze Čapí hnízdo?
Premiér Sobotka by se měl konečně postavit čelem ke kauze „Čapí hnízdo", která se týká jeho vicepremiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Kauza Čapí hnízdo je další politickou objednávkou s cílem mě poškodit
Reakce Andreje Babiše na včerejší vyjádření, které dal serveru Novinky.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jen 15 minut! Tak dlouho vydržela tibetský vlajka na plzeňském magistrátu. A pak se strhla mela
Na plzeňském magistrátu se strhla bitka. Zatím pouze slovní, ale od slov nebylo daleko k činům. Jablkem sváru byla tibetská vlajka, která s železnou pravidelností visela každoročně na budově radnice. Tentokrát ale chyběla a tak se aktivity chopila TOP 09 a v minutách před zahájením pravidelné “magistrátní“ tiskovky pověsilo její vedení za pomoci plošiny vlajku samo. Ta tam však vydržela jen čtvrt hodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Takhle ostře napadl Kalousek amerického velvyslance, který podpořil muslimy v ČR. Drzý protektor. Zjevná americká provokace, dodali Keller, Sobotka, Okamura a další. A Babiš...
ANKETA Velvyslanectví USA v ČR zveřejnilo, že velvyslanec Andrew H. Schapiro se setkal s předsedou Islámské nadace v Brně panem Muneeb Alrawim, „aby vyjádřil podporu a solidaritu Spojených států s muslimskou komunitou v Česku i na celém světě.“ Dle něho je v dnešní době třeba čelit předsudkům a podpořit ty, kteří jednají ve jménu míru a dobré vůle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Aleš Brichta se zastal Miloše Zemana. Ale takovými slovy... Neukazujte je dětem
Populární zpěvák Aleš Brichta se na svém facebookovém profilu zastal prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Řeháček (ČSSD): Prodáme uličku?
Mělo by vedení našeho města rozprodávat funkční uličky v Ústí nad Orlicí soukromým osobám a nevratně tak osekávat veřejný prostor používaný občany města? Pevně věřím, že nikoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
HK ČR: Zákon o veřejných zakázkách letité problémy při zadávání zakázek neřeší
Včera v Poslanecké sněmovně přijatý zákon o veřejných zakázkách nezkultivuje prostředí veřejných zakázek v ČR tak, jak by měl. Zásadně se nezmění kvalita plnění, ani se neodstraní problémy s podhodnocenými zakázkami. Zákon také vytváří prostor pro klientelismus a korupci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kalouskovi utíká poslanec k Babišovi. V TOP 09 se prý musí čím dál víc poslouchat, a on už nechce
Převléknout kabát se podle serveru Novinky.cz rozhodl poslanec TOP 09 Karel Tureček. A jeho novým působištěm by mělo být samotné ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš byl přistižen při lži. Co s tím udělá premiér, ptá se Stanjura z ODS
Andrej Babiš (ANO) se poněkud zamotal do tvrzení, zda mu patří firma Čapí hnízdo, která spadá do jeho holdingu Agrofert, nebo mu nepatří. Shodli se na tom předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura a šéf české pobočky Transparency International David Ondráčka. Firmu prověřuje Evropský úřad pro boj proti podvodům OLAF. Svorně zkritizovali i nový zákon o zadávání veřejných zakázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Je škoda, že se při přípravě zákona o veřejných zakázkách promeškalo tolik času
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili vládní návrh zákona o zadávání veřejných zakázek. Sociální demokracie tak plní další bod ze svého volebního programu, ve kterém se zavázala připravit nový zákon o veřejných zakázkách, který bude reflektovat trendy zadávání v Evropské unii, sladí požadavky na důslednou transparentnost zadávacích řízení s cílem zamezit korupci a zajistit výběr optimálního dodavatele. Tento závazek voličům ČSSD prosadila i do programového prohlášení vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
58 stížností na Kliniku za hluk a ohně! „Klinikáře“ sleduje elitní útvar. Máme slib od Babiše, dává naštvaná radnice na stůl fakta
Zástupci Autonomního sociálního centra Klinika se na sociálních sítích rozhořčují, že na Praze 3 selhal pokus o demokracii, obviňují koaliční zastupitele z arogance moci a stěžují si na to, že byli natáčeni sledovacím policejním vozem. Zároveň se ale chválí za správné rozhodnutí sáhnout k občanské neposlušnosti spočívající v protiprávním obsazení budovy. Představitelé Městské části Praha 3 však tvrdí, že jim jde o dodržování práva, a naopak druhé straně vyčítají aroganci k právu, pořádku a dodržování zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
ČSSD: Snižujeme náklady pro podnikatele
Novela zákona o soudních poplatcích, kterou ve třetím čtení schválila Poslanecká sněmovna, přináší výrazné snížení nákladů při zahájení podnikání, konkrétně při založení společnosti s ručením omezeným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09: Utrácet a nebýt při tom vidět. Vláda zhasne nad veřejnými zakázkami
Vláda nastavuje pro veřejné zakázky takový systém, který jí umožní utrácet miliardy z peněz daňových poplatníků bez veřejné kontroly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Orgány činné v trestním řízení by se měly vážně zabývat proruskou propagandou. Mediální analytik v šoku nad výroky Gabala a Langšádlové
ROZHOVOR V poslední době zesílily aktivity těch, kteří by ve sdělovacích prostředcích chtěli vidět, slyšet a číst jen jeden jediný názor. Mezi politiky vyvíjí snahu po dosažení takového stavu především místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová. Mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha to vnímá jako zoufalý projev členky politické strany, která ztrácí voliče. Připomíná i její výrok, že těmi, co šíří proruskou propagandu, by se měly vážně zabývat orgány činné v trestním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
EU brání zrodu nové Mnichovské dohody, prohlašuje premiér Sobotka
Evropská unie je nejlepší prevencí toho, aby se znovu jednalo o osudu nějakého státu bez jeho souhlasu. V místě podpisu Mnichovské dohody to dnes v bavorské metropoli řekl premiér Bohuslav Sobotka. Bavorský premiér Horst Seehofer označil dohodu Německa, Itálie, Francie a Británie z roku 1938 za historickou hanbu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lžete, obvinil Babiše kolega z koalice. A nebyl sám
Na případ kolem dotace na farmu Čapí hnízdo se při dnešních interpelacích ve sněmovně ptalo ministra financí Andreje Babiše (ANO) hned několik poslanců. Padala slova o lhaní. Ministr bude muset zodpovědět dotazy písemně, na odpoledním jednání dolní komory nebyl přítomen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): Nebudeš sedět na dvou židlích
Už dva roky probíhá debata o tom, zda je přijatelné, aby ministr vedle své státní služby ještě podnikal ve velkém. Ministr, kterého se to týká, začal argumentovat tím, že přece voliči věděli, že podniká, když jej volili, takže se o žádný střet zájmů nejedná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zakázat kouření a sex v neděli? V rádiu rázně vystoupila lékařka
Dlouho chystaný protikuřácký zákon postupně měkne. Těmito slovy zahájil šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl čtvrteční Kauzu dne na Rádiu Impuls. Ve studiu přivítal docentku Evu Králíkovou, lékařku tvrdě bojující proti kouření. Ta se obula do politiků a ptala se, proč cigarety nezatíží vyšší daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: My bychom ty peníze nedostali nikdy! N.I.K.D.Y. Nikdy!
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jedna blbě řečená věta a co to udělá... Babiš se obsáhle vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo
Andrej Babiš prohlásil, že farma Čapí hnízdo, která nyní čelí mimořádným auditům kvůli podezření z podvodů s dotacemi, nikdy nebyla jeho. A nyní se snaží ze svých slov vymotat, seč mu síly stačí. Na svém profilu na Facebooku se tedy jal vysvětlit, jak to vlastně celé myslel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jen 15 minut! Tak dlouho vydržela tibetská vlajka na plzeňském magistrátu. A pak se strhla mela
Na plzeňském magistrátu se strhla bitka. Zatím pouze slovní, ale od slov nebylo daleko k činům. Jablkem sváru byla tibetská vlajka, která s železnou pravidelností visela každoročně na budově radnice. Tentokrát ale chyběla a tak se aktivity chopila TOP 09 a v minutách před zahájením pravidelné “magistrátní“ tiskovky pověsilo její vedení za pomoci plošiny vlajku samo. Ta tam však vydržela jen čtvrt hodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš se do kauzy Čapího hnízda zamotává jako do sítí. Měl by vše vysvětlit, zní z ČSSD
Úřady v minulosti za neoprávněný způsob čerpání dotací při stavbě farmy udělily několikamilionovou pokutu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ČSSD: Vystavujeme stop lichvě
Vládní návrh zákona o spotřebitelském úvěru prošel v Poslanecké sněmovně prvním čtením. Hlavním cílem nové legislativní úpravy je zavedení férových pravidel na trhu spotřebitelských úvěrů od nebankovních poskytovatelů. Nový zákon pro ně zavádí obdobná pravidla, jaká platí pro banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Nezneužívejte migrační krizi k nízkým politickým cílům. Jde o lidské životy
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): Chceme jenom odpovědi. Neříkejte, že to je využívání k politickým bodům
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
SŽDC: Na Velký pátek pojedou vlaky podle upravených jízdních řádů
V průběhu platnosti stávajícího jízdního řádu železniční osobní dopravy vstoupila v účinnost novela zákona č. 245/2000 Sb., kterou byl Velký pátek 25. března 2016 prohlášen za státní svátek. Z tohoto důvodu pojedou některé vlaky jinak, než bylo uvedeno v jízdních řádech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nesvéprávný blbec, neúspěšný politik, dětičky bohatých rodičů. Miloš Zeman si tentokrát na PL vyřídil účty, odmítl Sobotku a také...
ROZHOVOR Evropská unie se nechává od Turecka vydírat a se skloněnou hlavou vyhověla jeho požadavkům. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident Miloš Zeman, který vyjádřil nepochopení nad slovy Bohuslava Sobotky o přijímání syrských uprchlíků z Turecka. „Jaké kvóty chce Sobotka naplňovat, když je odsuzuje?“ ptá se Zeman. Prezident v rozhovoru také podpořil ministra vnitra Chovance ohledně šibenic na demonstraci, podle hlavy státu nejsou šibenice argumentem, ale projevem zoufalství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Občané pro Budějovice vyvěsili vlajku pro Tibet
Dvanáctiletá tradice vyvěšování tibetské vlajky na českobudějovické radnici letos mít pokračování nebude. Rada města (ANO, ČSSD, ODS, KDU-ČSL) o tom rozhodla na svém zasedání 25. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Marksová to schytává za svůj další neotřelý nápad
S novým návrhem přichází ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Chce zbavit zaměstnance stresu. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Radičová po volbách: Mládež se má hůř než její rodiče. A tak se chytá toho, co nabízí Kotleba
Agresivní rétorika směrem k uprchlické krizi významným způsobem ovlivnila výsledky slovenských voleb. Podle slovenské expremiérky Ivety Radičové by tváří v tvář některým vyjádření bledla závistí i šéfka francouzské Národní fronty Marine Le Pen. Radičová upozorňuje, že je to od politiků nesmírně riskantní hra, která se v minulosti už mnohokrát vymstila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ÚZSVM zveřejnil seznam všech svých nemovitostí
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dále zprůhledňuje hospodaření se státním majetkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Expert: Až 200 milionů migrantů. Pohromy, nezaměstnanost, hlad a vše, co nás v příštích letech čeká
O současných globálních rizicích přednášel na Podnikatelské fakultě VUT v Brně český expert Michal Broža z informačního centra OSN. Hrozby se týkají lidí všech kontinentů a cílem přednášky bylo zamyšlení nad tím, co s nimi mohou lidé i jako jednotlivci dělat. Svět je podle Broži v pohybu a současné změny je třeba reflektovat více než dříve. Jde přitom nejen o migrační pohyby, ale i o sociální, geopolitické a environmentální změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Slavný spisovatel: Kotlebu volili slušní lidé. Postavil se vykořeňování národní kultury a jazyka a vymývání mozků
Nejpřekládanější slovenský spisovatel, bývalý politik a diplomat Jozef Banáš se pro server ParlamentnéListy.sk vyjádřil k výsledkům slovenských parlamentních voleb. Podle něj Ľudovou stranu Naše Slovensko a jejího lídra Mariána Kotlebu volili slušní, ale zoufalí lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kupec (ANO): Kauza Žižkovské lázně? Rada zase porodila zmetka
V listopadových radničních novinách ročníku 2015 jsme se na druhé stránce novin dočetli, že rada MČ Prahy 3 schválila zadání „Variantní studie využití budovy bývalých lázní v objektu Husitská 7/400, Praha 3“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Centrální evidence účtů zajistí možnost odčerpání nelegálních prostředků
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k návrhu zákona o centrální evidenci účtů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
SVS prošetřuje další nález úlomku jehly
Státní veterinární správa (SVS) řeší v poměrně krátkém odstupu už druhý podnět od zákazníka, který našel v masném výrobku úlomek injekční jehly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Představa je to docela děsivá. Toto je cesta k zániku lidské civilizace. USA, vyděračské Turecko, uprchlíci a islamizace Evropy. Poslanec KSČM promlouvá
ROZHOVOR Evropská unie se při řešení migrační krize ukazuje jako neživotaschopný organismus, říká poslanec KSČM Vojtěch Adam. „Dohoda s Tureckem by velmi pomohla, ale Turci budou spíše Evropu vydírat neustálým zvyšováním požadavků na ekonomickou pomoc,“ míní. „Svět se ocitl na rozhraní. Na jedné straně je cesta spolupráce a prosperity a na straně druhé cesta k zániku lidské civilizace na této planetě. To by si měli všichni uvědomit,“ varuje Adam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Hašek: Změna provozovatele letecké záchranné služby nesmí ohrozit bezpečnost v kraji
Středečním rozhodnutím Vlády ČR dojde od 1. ledna 2017 ke změně provozovatele letecké záchranné služby na jižní Moravě. Hejtman Michal Hašek proto bude jednat s ministry zdravotnictví a vnitra i policejním prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Historici ÚSTR nově zpracovali údaje o usmrcených na státních hranicích
Při přechodu ostře střežených hranic Československa v letech 1950-1989 nejčastěji přicházeli o život muži mezi 19 a 30 lety, povoláním dělníci. Je to úplně jiný obraz, než který šířila tehdejší režimní propaganda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
NDM: Divadlo je v centru!!!
Národní divadlo moravskoslezské představilo seznam premiér příští divadelní sezóny – těšit se diváci mohou na Havelku, Jařaba, Kyliána a 4x Lloyda Webbera! Divadlo se svým sloganem také připojuje k debatám o centru Ostravy – DIVADLO JE V CENTRU!!! V centru města, dění, kultury, pozornosti, v centru zájmu! Tak zní motto 98. divadelní sezóny NDM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nasranej track nestačí. Rapper promluvil o manifestu nejen proti Zemanovi
Rappeři pod labelem BiggBoss nedávno sepsali manifest, ve kterém odsoudili současnou veřejnou diskuzi v České republice a chování a postoje prezidenta Miloše Zemana. Vladimír 518, jeden z iniciátorů manifestu, následně poskytl rozhovor časopisu Reflex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Blok donutil poslance a vládu jednat!
Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky dnes přijala usnesení, ve kterém zavazuje vládu ČR, aby do 11. dubna 2016 konečně zaujala stanovisko k požadavku Blok proti islámu odmítnout povinné kvóty na přijímání tzv. uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Slovácká tržnice nabídne další farmářské trhy!
Návštěvníci či obyvatelé královského města Uherské Hradiště ani v budoucnu nepřijdou o tradiční a oblíbené farmářské trhy. Nabídky kvalitních farmářských produktů mohou opět využít ve Slovácké tržnici, a to již příští sobotu – 19. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nováková (TOP 09): Uvaluje se řada nových povinností na dosud fungující systém mateřských škol
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Univerzita obrany: Američtí lektoři vzdělávali důstojníky a praporčíky v leadershipu
Na přelomu února a března probíhal na Univerzitě obrany mezinárodní vzdělávací kurz pro důstojníky a praporčíky vzdušných sil z České republiky, Litvy, Maďarska a Rumunska. Kurz byl zaměřen na individuální osobní rozvoj a posílení schopností v oblasti leadershipu. Výuku vedli lektoři z Inter-European Air Forces Academy (IEAFA) v německém Einsiedlerhofu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09 vyloučila Turečka. Prý chce k ANO
Sněmovní klub TOP 09 a Starostů dnes vyloučil ze svých řad poslance Karla Turečka. Opoziční frakce tak bude mít 25 členů. Ze strany TOP 09 odešel Tureček už loni v červnu. Podle médií se chystá přestoupit k hnutí ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Smrky na severní Moravě a v jižním Polsku odumírají. Lesníci hledají řešení
Zejména o ochraně lesa před kůrovci, o obnově porostů po kalamitě, aktuálním odbytu dříví, regionální zaměstnanosti, myslivosti i celkové organizaci lesní výroby diskutovali 7. března čeští a polští lesníci u polského města Głuchołazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Inflace v únoru pod prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v únoru 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vyjádření společnosti PRAMACOM-HT
Tisíce přístrojů pro noční vidění za asi 199 milionů korun bez DPH, které armádě dodá česká firma PRAMACOM-HT, jsou americké výrobky Nivisys MUM-14. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) přitom při ohlášení nákupu vyzdvihl, že v mezinárodním tendru na dodávku přístrojů uspěl český obranný průmysl. Napsal to týdeník Euro ve svém pondělním vydání. Společnost PRAMACOM-HT označila informace týdeníku za nepřesné a nepravdivé, její vyjádření přinášíme v plném znění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Premiér nesmí tolerovat podvody s dotacemi
Server Neovlivní.cz přinesl nové závažné informace o neoprávněném čerpání dotací na víkendové sídlo Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Nelegální zalesňování ohrožuje přírodu a krajinu Žďárských vrchů
Zástupci obecních úřadů obcí s rozšířenou působností se sešli na Správě CHKO Žďárské vrchy, aby společně zabránili dalšímu nelegálnímu zalesňování ekologicky cenných ploch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kokot drevený. Andrej Babiš dostává do kožichu a mnozí z něj mají srandu. Nahlédněte
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se stal terčem vtipů a komentářů. A to kvůli svému výroku ohledně konferenčního centra Čapí hnízdo. Poté, co vyvstaly problémy ohledně získaných dotací, řekl totiž včera médiím následující. „Není to moje. Je to nějaké firmy, která patří do holdingu,“ nechal se slyšet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09 vyvěsila na Sněmovně tibetskou i tchajwanskou vlajku
Poslanci TOP 09 vyvěsili na budově Poslanecké sněmovny tibetskou a tchajwanskou vlajku. Vlajky mohou lidé vidět pod okny jejich klubových prostor v paláci, který přiléhá k Malostranskému náměstí. Viset by tam měly podle informací ČTK celý dnešní den.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Rok ve funkci: Ministr Pelikán nastartoval regulaci exekucí a byznysu s dluhy, snižuje výdaje resortu
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán má za sebou první rok ve funkci. Ministerstvo spravedlnosti za jeho působení započalo novou éru v regulaci exekucí a byznysu s dluhy, posílilo dohled nad insolvenčními správci a připravilo novelu insolvenčního zákona, která pomůže zprůhlednit insolvenční prostředí v České republice. V oblasti vězeňství se již podařilo zvýšit počet zaměstnaných odsouzených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Uprchlíci: Zemane, my jsme bojovali. Máme šrámy. Žijeme v blátě, hrají s námi špinavou hru
Server Blesk.cz přinesl vzkaz prezidentu Miloši Zemanovi. Uprchlíci z tábora Idomeni na řecko-makedonské hranici totiž ukázali své šrámy a vzkázali mu: „Ve své zemi jsme bojovali.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Vy, co nechcete islámskou Evropu... Víte, co vám Brusel chystá? Už nemohu hájit EU. Budou se držet koryt, až díky nim Kotleba a spol. zvítězí
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Uvědomujete si, že občanů Turecka je mnohem víc než syrských uprchlíků? A že jsou mnohem radikálnější? Táže se odpůrců islamizace Evropy analytička a editorka Literárních novin Tereza Spencerová. Ta ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí poukazuje i na to, jak současní evropští "pseudopolitici" vlastně vyrábějí jedince, jako je Marian Kotleba. Nemohlo chybět ani téma rozdělení či federalizace Sýrie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Jako onanie a prázdný krám, píše Michal Horáček o hledání někoho, kdo sebere Zemanovi funkci prezidenta
Den poté, co kněz Tomáš Halík odmítl kandidaturu na post českého prezidenta, se k debatě o jménu naší budoucí hlavy státu vyjádřil textař a spisovatel Michal Horáček. Prostřednictvím svého facebookového profilu mírní požadavky, které mnozí kladou na prezidentské adepty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Rozpaky nad jednáním EU s Tureckem. Jsem skeptický
Víkendový summit EU o migraci nedošel k jednoznačnému závěru. Naznačil jenom obrysy rýsující se dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Já určitě podám písemnou interpelaci na vás tři, promiňte mi, Ťoka, Šlechtovou, Brabce
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Komunista Černý promluvil v ČT: EU se rozpadá. Václav Klaus nám říkával...
Komunistický poslanec Alexandr Černý zavítal do křesla pro hosta čtvrtečního Interview ČT24. Diváky varoval, že se EU rozpadá a my to musíme změnit, protože v základu Unie tkví dobrá myšlenka. Jako samostatně stojící stát bychom jen těžko dokázali čelit Číně či Indii. EU ale musí řešit uprchlickou krizi. V tuto chvíli nám prý nezbývá nic jiného, než se nechat vydírat Tureckem. Ale jak dlouho to ještě vydržíme? Budeme bojovat za turecké zájmy proti Kurdům?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Přídavky na čtyři děti a dost! Foldyna přišel s radikálním návrhem a toto následovalo
ANKETA Sociálně demokratický poslanec Jaroslav Foldyna přišel s návrhem, který odmítli nejen jeho spolustraníci, ale i pravicoví politici. Navrhuje totiž, aby bylo možné čerpat přídavky maximálně na čtyři potomky. „Podle mne je tento nápad strašně hloupý a to zvláště v dnešní době, kdy Evropa vymírá,“ reagoval na nápad Foldyny pro ParlamentníListy.cz senátor Jiří Čunek. „Návrh Foldyny je mimořádné polovičatý,“ přispěl názorem i poslanec Tomio Okamura, kterého navíc pohoršilo jedno včerejší „ano“ od vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Právní stát dostává v Polsku na frak, na vině je vláda
Polský ústavní tribunál ve svém včerejším rozhodnutí označil za protiústavní zákon z prosince loňského roku, kterým nová vláda pod vedením premiérky Beaty Szydlové bezprecedentním způsobem zasáhla do jeho vlastního postavení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Klvaňa: Můžeme jednou čelit řízené imigraci. Náš vztah k USA v ohrožení
Komentátor Tomáš Klvaňa se na webu časopisu Reflex rozepsal o migrační krizi. Evropa už musí začít jednat, jinak jí ujede vlak a nebylo by na škodu vzít si příklad z Austrálie. Ta totiž kdysi opatření přitvrdila, nyní však může být opět velkorysá. Větším problémem než migrace je však Čína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zastihli jsme Andreje Babiše v upřímné a ne zrovna veselé náladě. Předáváme v plné šíři
„Superkampaň. To, co se děje, je neuvěřitelné,“ reagoval pro ParlamentníListy.cz vicepremiér Andrej Babiš (ANO 2011) na aktuální kauzu Čapí hnízdo. Zároveň vysvětlil, jak je to se spory v koalici i s jeho údajnou pozicí „proti všem“. „Byl jsem vždycky v izolaci. Jsem chyba systému a samozřejmě vadím tady plno lidem,“ uvedl vicepremiér. Objasnil také, proč chtěl posunout termín parlamentních voleb: „Jen jsem konstatoval z praktického hlediska, že je lepší, když si vláda, která je zvolená, udělá rozpočet sama. Uvažoval jsem selským rozumem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Sněmovna neplánovaně uctila památku obětí povstání v Tibetu
Sněmovna dnes dopoledne neplánovaně držela minutu ticha za oběti protičínského povstání za obnovení nezávislosti Tibetu před 57 lety. Požádal o to ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Učinil tak poté, co poslanci TOP 09 už ráno vyvěsili na sněmovně tibetskou vlajku a navíc tchajwanskou vlajku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD posílá Kliniku do jeslí. Současnou budovu Kliniky by chtěl magistrát
Pražská ČSSD navrhuje, aby Praha nabídla Autonomnímu centru Klinika bývalé jesle ve Znojemské ulici v Praze 4. Novinářům to dnes řekli náměstek primátorky Petr Dolínek a bývalá radní pro školství a sociální věci Irena Ropková (oba ČSSD). Budovu na Žižkově, kterou nyní aktivisté obývají nelegálně, by se mohl pokusit získat magistrát. Mohlo by v něm sídlit centrum s prostory pro neziskové organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Britský novinář: Kdo chce odchod Británie z EU, pomáhá Putinovi. Rusko podporuje fašismus, vidíme to na Slovensku
Novinář Ben Judah ve svém komentáři publikovaném v britském deníku The Independent konstatuje, že kdo podporuje vystoupení Velké Británie a dalších států z Evropské unie, touží po tom, aby evropský kontinent ovládl ruský prezident Vladimir Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš řeže Sobotku s Bělobrádkem. A následuje vážná úvaha, jak ministra financí „sundat“
Proč se Sobotka s Bělobrádkem vždycky nechají seřezat od Babiše? přemítá v nejnovějším vydání týdeník Reflex. Otázku na titulní straně doprovází výjev ve stylu BDSM, kde je Andrej Babiš vyobrazen jako dominant s bičíkem, u jehož nohou klečí submisivové Sobotka s Bělobrádkem, jejichž podřízenost ilustruje nasazený kožený obojek s kroužkem pro ústa. Jak ale dokládá ve stejném vydání komentátor Bohumil Pečinka, i zdánlivě neporazitelný Babiš má slabá místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Na Lipně se protáhne sezóna až do Velikonoc
Díky velmi příznivým podmínkám se lyžařská sezóna ve Skiareálu Lipno protáhne až do velikonočních svátků. Na sjezdovkách je stále až půl metru sněhu a lyžaři se mohou těšit na mimosezónní slevy i hlavní hit sezóny sjezdovku Vyhlídku s atraktivním terénem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Katolický kněz: Muslimové Evropu kulturně obohatí. Ale my na to nejsme zralí
Papež František před několika dny označil současnou migrační vlnu do Evropy za „arabskou invazi“. Jedním dechem však dodal, že migrační vlna s sebou přináší šanci, protože Evropa se díky podobným invazím v minulosti kulturně obohatila. Podle kněze Ladislava Heryána na takové obohacení ale v Čechách nejsme zralí. Dokonce si prý není jistý, zda nás nevedou zbabělci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Krok do tmavé noci připomene kněze Josefa Toufara
Do dramaticky rozbouřené doby, kdy se komunistický režim plánoval vypořádat s katolickou církví, přišlo zvláštní znamení – 11. prosince 1949 se v číhošťském kostele, právě ve chvíli kázání kněze Josefa Toufara, podivuhodně rozkýval dřevěný oltářní křížek. Záhadný úkaz, který vidělo dvacet svědků, se Toufarovi stal osudným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Návrh nových pravidel pro práci v zahraničí je předmětem kritiky
Stejnou mzdu za stejnou práci na stejném místě. Komise usiluje o to, aby pracovníci vysílaní na práci do zahraničí pobírali mzdu v úrovni země, v níž budou pracovat. To ovšem může přinést firmám z ekonomicky slabších zemí, včetně ČR, zásadní problém
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Rekord: Češi nakoupili nejvíc zbraní. Ale zanedbávají přípravu na „zbroják“
Češi si loni pořídili rekordní množství střelných zbraní. Uvedly to dnešní Lidové noviny. Obávají se prý totiž, že je EU brzy zakáže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Stát chce vidět všechno i o našich pohlavních chorobách či potratech. Už je toho moc
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k návrhu zákona o centrální evidenci účtů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Co je základním principem demokracie?
Zcela určitě to není vláda politických stran, tedy typ parlamentního systému, ve kterém mají rozhodující význam politické strany! Tento popsaný systém není demokracií, nýbrž partitokracií!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal s ministerským předsedou Bavorska o modernizaci železnice i prohlubování spolupráce
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 10. března 2016 v Mnichově setkal s ministerským předsedou Svobodného státu Bavorsko Horstem Seehoferem. Společně s premiérem se jednání účastnil také místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek. Delegaci předsedy vlády doprovází na pracovní cestě v Bavorsku rovněž početná podnikatelská delegace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
SP ČR: Podnikatelská mise míří do Bavorska
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) organizuje ve dnech 10. a 11. března 2016 podnikatelskou misi do sousedního Svobodného státu Bavorsko. Dvacetičlenná podnikatelská delegace zaměřená na spolupráci ve vědě a výzkumu i kosmických aktivitách doprovází předsedu vlády Bohuslava Sobotku a místopředsedu vlády Pavla Bělobrádka při jejich návštěvě SRN. V čele podnikatelské mise je viceprezident SP ČR Stanislav Kázecký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Z řeckého tábora s uprchlíky: Zima, vlhko a ještě k tomu propukly plané neštovice
Zpravodajka iDNES.cz Anna Barochová se vydala mezi uprchlíky na řecký ostrov Chios. Hotspot tam sice již funguje, uprchlíci zde však stále žijí ve špatných podmínkách, sužují je zima, vlhko a dokonce se mezi nimi rozšířily i plané neštovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Co se týká mateřských škol, musejí poskytovat vzdělávací činnost, to není nic nového
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Role TA ČR v podpoře aplikovaného výzkumu je nezpochybnitelná
Vedení Technologické agentury ČR nevidí žádný důvod pro jakékoli zpochybňování role TA ČR v prostředí výzkumu a vývoje, ani pro interpretaci spolupráce s resorty, která se zakládá na zprostředkovaných informacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Já jsem návrh ohledně velezrady prezidenta nepodával... Schwarzenberg odpovídal čtenářům PL
Z PROFILŮ Bývalý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg na serveru ParlamentníListy.cz odpovídal na dotazy čtenářů. Týkaly se především migrační krize a „vyjednávání s teroristy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ČT: Marketing, reklama i trolling. Déčko otevře nová témata
Dětský kanál České televize se bude v nových vzdělávacích pořadech věnovat fenoménům současné společnosti. Pirátské vysílání se každý týden zaměří na posilování mediální gramotnosti a pořad Nauč tetu na netu na bezpečnost on-line prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Skupina SYNOT generálním partnerem lotyšské nejvyšší fotbalové soutěže
Lotyšská nejvyšší fotbalová liga má nového partnera. Stala se jím skupina SYNOT, která lize propůjčila jméno SYNOT TIP. Právě dnes byla tato novinka oznámena na tiskové konferenci, která se konala v lotyšské Rize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Pan premiér sebe popisuje jako tvrdého vyjednavače, my máme zkušenost docela jinou
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Za léčbu ledvin vydá ZP 211 ročně přes 600 milionů Kč
Minimálně 600 milionů korun vydá ZP 211 na léčení přibližně 4000 klientů, trpících závažným onemocněním ledvin, jako je karcinom, případně poškození, která vyžadují dialýzu či transplantaci ledvin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Pan Kartous má obdivuhodnou fantazii
Ne, že bych měl tolik volného času, nicméně nechat bez pozornosti článek pana Bohumila Kartouse, vedoucího komunikace Think-tanku EDUin (článek v MF Dnes, 10. 3. 2016, strana 24) na téma „(Ne)potřebná branná výchova“ by bylo neuctivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Průlom: Hrozí, že USA udělají z telefonu mikrofon. A uslyší všechno
Teroristický útok v kalifornském San Bernardinu má dalekosáhlé důsledky. FBI se chce dostat do iPhonů útočníků, na což však společnost Apple nechce přistoupit. Pokud soud rozhodne ve prospěch FBI a Apple tak bude muset zveřejnit obsah telefonů, bude už jen otázkou času, než začne vláda nutit společnost k odposlechům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Návrh Pražské deklarace zveřejněn aneb očekávání od Evropského Habitatu
V termínu od 16. do 18. března 2016 proběhne v Praze regionální konference OSN Evropský Habitat. Delegáti schválí strategický dokument Pražská deklarace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Praze je koalice tak flexibilní, že vlastně žádná neexistuje
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k ukončení návštěvy Karlovarského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VZP loni přispěla na pohyb 306 tisícům klientů. Vyplatila jim 150 milionů
Počet lidí, kteří váží víc, než by měli, překračuje v České republice 50 %. S nadváhou se potýká 34 % populace, 21 % je dokonce obézních. Vyplývá to z průzkumu, který pro VZP před časem zpracovala společnost Stem/Mark. S nadváhou a obezitou přitom souvisí řada zdravotních rizik postihujících zejména systém srdce a cév, častější je ale třeba i poškození kloubů či výskyt cukrovky. I proto největší zdravotní pojišťovna rozděluje každý rok svým klientům nejvíce finančních příspěvků na podporu pohybových aktivit. Loni je čerpalo 306 tisíc lidí a VZP jim vyplatila přes 150 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Soutěž o to, kdo nejvíc vadí muslimům. Loni vyhrálo Charlie Hebdo, letos někdo, o kom se stále mluví
Lídr republikánské kandidátky na amerického prezidenta Donald Trump byl britskou Islámskou komisí pro lidská práva (IHRC) vyhlášen „islamofobem roku“. Mezi dalšími nominovanými byli holandský politik Geert Wilders, redakce satirického časopisu Charlie Hebdo či Tádžikistán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Státní lázně v Karlově Studánce se privatizovat nebudou
Vláda ČR na svém středečním zasedání (9. března 2016) schválila materiál, jehož záměrem je vyjmutí státního podniku Horské lázně Karlova Studánka z privatizace. Správný krok vítá poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman: Souhlasím s Chovancem, šibenice na demonstraci nepatří
Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz postavil za ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) ve věci šibenic, které se loni objevily na protiimigrantské demonstraci. Podle prezidenta není šibenice argumentem, ale projevem zoufalství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Komise doporučuje zakázat uveřejnění jmen dětských vrahů
Evropský parlament schválil návrh směrnice o procesních zárukách pro děti podezřelé nebo obviněné v trestním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
TOP 09 a Starostové vyloučili poslance Turečka z klubu. Mohl by přejít k ANO
Karel Tureček už loni vystoupil z TOP 09, ve sněmovním klubu ale zůstal.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Babišova „státokracie“ si troufla sáhnout i na mlčenlivost advokáta
Svět se zbláznil a úcta k právům jednotlivců i firem padla za poslední dva roky vlády Andreje Babiše doslova na samé dno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČT: Více zpráv z regionů. Vznikají nová studia v Hradci Králové a v Českých Budějovicích
Česká televize posiluje regionální zpravodajství. V Hradci Králové a v Českých Budějovicích vznikají nová studia, která budou sloužit jako další samostatná odbavovací pracoviště pro regionální vysílání, a doplní tak vysílání z Brna, Ostravy a Prahy. Divákům nabídnou moderované bloky zaměřené na aktuální témata v rámci zpravodajské stanice ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ELTON hodinářská je hlavním partnerem Cesty za snem 2016, pro sportovce vyrobila speciální edici hodinek PRIM
Společnost ELTON hodinářská připravila ve spolupráci s neziskovou organizací Cesta za snem speciální edici sportovních hodinek. Hodinky budou primárně určené pro nejúspěšnější účastníky sportovně-benefičních projektů Metrostav handy cyklo maraton a ČEZ handy kvadriatlon nebo dobročinné dražby. Omezený počet kusů však bude uvolněn i do prodeje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Havlík: Pro Babiše jsme jako párek a kobliha. Túruje se Zemanem strach z migrantů. Pro Čínu jsme snadné sousto
Někdejší mluvčí Občanského fóra a spoluzakladatel ODS Petr Havlík v rozhovoru pro Svobodné fórum pohovořil o tom, jak máme stále více našlápnuto stát se mixem čínské kolonie a ruské gubernie, zostra se pustil do Andreje Babiše a podivil se nad strachem Čechů z migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČD: V rychlících z Prahy do Hradce Králové a Trutnova se bude cestovat v kvalitě EuroCity/InterCity
Národní dopravce České dráhy pokračuje ve výměně vozů, nyní se změna projeví na rychlíkové lince Praha – Hradec Králové – Trutnov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lukša (TOP 09): Že by se Foldyna inspiroval v Číně?
Tato země kdysi omezila počet dětí v rodině na jedno. Dnes už od tohoto striktního nařízení ustupuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zelení: Tibetská vlajka bude na radnicích nebo na Milešovce
Zelení na desítkách radnic, veřejných a soukromých místech i letos vyvěsí tibetské vlajky, jakožto symbol solidarity s tibetským lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Na budově úřadu Prahy 10 dnes vlaje tibetská vlajka
Rozhodl o tom většinový postoj zastupitelů, který vedení radnice zjišťovalo formou ankety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Votava (LEV 21): Preference stoupají, knížecí rady nezabírají, kavárna je v panice…
Poslední průzkumy prezidentských preferencí, již atakují téměř 70 % podporu u občanů ČR. Prezident Miloš Zeman v preferencích drtí jak vládu, tak i Poslaneckou sněmovnu a Senát ČR. Prezidentovi důvěřuje 63%, vládě 40%, Poslanecké sněmovně 36 a Senátu 33. Prezident si meziročně, polepšil dokonce o 8 procentních bodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
MPO: Návrh novely energetického zákona, upravující postavení předsedkyně ERÚ, prošel druhým čtením
Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR ve středu ve druhém čtení projednala novelu energetického zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo průmyslu a obchodu: Komise představila návrh revize směrnice pro vysílání pracovníků. Je nesystémový
Navrhovaná revize se dotkne především odměňování vyslaných pracovníků (včetně případů subdodavatelů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Co je špatně s „Babišovým hnízdem“, které prý není Babišovo
Čapí hnízdo patřící přes několik firem ministru financí a předsedovi hnutí ANO, má zřejmě další problém. Podle deníku Právo totiž auditoři tohoto konferenčního centra zpochybnili jeho pozitivní vliv na životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Stát chce vědět všechno i o našich pohlavních chorobách či potratech. Už je toho moc
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k návrhu zákona o centrální evidenci účtů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Výstava výběru tibetských votivních předmětů ze sbírek Národního muzea
30 předmětů, dokreslujících duchovní život v tibetských klášterech, zapůjčilo Ministerstvu kultury Národní muzeum - konkrétně jde o část sbírek Náprstkova muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Eva Kislingerová: Unijní hodnoty podle Věry Jourové = abstraktní pojem!
Při pohledu na aktuální dění na sociálních sítích by mohl člověk nepříliš znalý věcí nabýt dojmu, že pro nemalou část naší populace není důležitějšího politika, než je maďarský premiér Viktor Orbán.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
Milan Šmíd: Chronologie jednoho novinářského úletu
Časový přehled události: Facebookový profil zpravodaje ČRo v Německu Pavla Poláka 19. září - 10:12 "Návštěva Miloše Zemana v Berlíně je podobná té před pěti lety. Ovšem s tím rozdílem, že teď s ním letí i tři lékaři a čtyři zdravotní sestry. Celá třídenní návštěva je spočítaná na krok přesně a pokud možno bez schodů. Vykonávat úřad prezidenta je bezesporu náročné. Právě proto Joachim Gauck na konci roku 2016 odmítl pokračovat,…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:41, zobrazit podobné
TOPlist