Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.391x, což odpovídá cca 229.116-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Sprostý útok na profesora Pirka z Britských listů
Lékař Jan Pirk poskytl ParlamentnímListům.cz rozhovor, ve kterém mimo jiné mluvil o nezbytnosti obrany Evropy. Za to se stal terčem webu Britské listy, který jej označil několika nevybíravými výrazy a uzavřel konstatováním, že právě takoví lidé, jako je Pirk, podporovali Hitlera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Jeden detektiv od Šlachty spáchal sebevraždu, druhý sedí na Mírově. Zjistili jsme více, jak to chodí u ÚOOZ
Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, elitní vyšetřovací orgán, vedený již téměř deset let plukovníkem Robertem Šlachtou, patří k nejviditelnějším policejním útvarům v zemi. V poslední době se však čím dál častěji objevují informace, které hrdinský obraz, vytvářený plukovníkem Šlachtou, zpochybňují. Policejní inspekce šetří svědectví detektiva Stanislava Švabenského, natočené před tím, než spáchal sebevraždu. A teď se objevil případ jiného detektiva, kterého velmi podobné okolnosti dostaly za mříže. ParlamentníListy.cz přinášejí svědectví o tom, jak to ve Šlachtově útvaru chodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Merkelová se nikoho neptala a upekla si dohodu s Tureckem. Sobotka pohrdá parlamentem. Petr Mach rozebírá bruselský šlendrián
ROZHOVOR Podle předsedy Svobodných Petra Macha bude po teroristických útocích v Bruselu Angela Merkelová těžko prosazovat platnost dohody s Tureckem a bude pro ni těžké prosadit i to, co chystá v Evropské komisi jako tzv. trvalý mechanismus přerozdělování uprchlíků. Neidentifikovaní migranti v EU jsou podle Macha velkou hrozbou, protože nevíme, kdo z nich je sympatizantem Islámského státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Slavný mediální expert profesor Jirák: Média pořád jedou linii proti Zemanovi. A pokud jde o tu "ruskou propagandu"...
ROZHOVOR Veřejnoprávní média drží protizemanovskou linii a je patrná mírná nechuť vůči vicepremiérovi Andreji Babišovi. Profesor Jan Jirák, spoluzakladatel oboru mediální studia u nás a momentálně vedoucí Katedry mediálních studií na Metropolitní univerzitě si všímá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nejen informování o českých politických elitách, ale popsal i fáze přístupu k migrační krizi. Vyjádřil se k vlivům, která mohou na česká média působit: „Zachovávat co nejliberálnější komunikační prostor je vyšší hodnota, za kterou stojí za to riskovat i případné působení nějaké propagandy.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Sprostý útok na profesora Pirka od Jana Čulíka
Lékař Jan Pirk poskytl ParlamentnímListům.cz rozhovor, ve kterém mimo jiné mluvil o nezbytnosti obrany Evropy. Za to se stal terčem webu Britské listy, který jej označil několika nevybíravými výrazy a uzavřel konstatováním, že právě takoví lidé, jako je Pirk, podporovali Hitlera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Syrská armáda prý dobyla Palmýru, islamisté ustupují
Příslušník syrské armády oznámil, že jednotky prezidenta Bašára Asada znovu získaly kontrolu nad opuštěným archeologickým klenotem, nad městem Palmýra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zničené čínské vlajky: Neofašismus, ubohost. Žena mu nedala, tak se ukojil takto. Sekta TOP 09 nemá program, tak předvádí buranství. A ještě mnohem více...
Poničení desítek čínských vlajek, které byly po Praze vyvěšeny v rámci chystané návštěvy čínského prezidenta, zvedlo velkou vlnu emocí. A to i mezi politiky. Většina námi oslovených politiků tento čin odsoudila a mnozí ho značili za vandalismus. Pro Parlamentnilisty.cz se v tomto smyslu vyjádřili například Jaroslav Foldyna, Jan Hamáček nebo Zdeněk Ondráček. Karel Schwarzenberg naopak sdělil, že ostuda a vandalismus to není, ale spíše provokace a protest a to proti okázalému vítání diktátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Tak nejen Sobotka. Osobní mail používal k práci dokonce i šéf Pentagonu
Demokratická uchazečka o Bílý dům Hillary Clintonová se proslavila tím, že v pozici americké ministryně zahraničí používala pro pracovní účely i soukromý e-mail. Podobná pravda vyšla najevo i v okamžiku, kdy na veřejnost pronikly některé e-maily českého předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD). Teď se ovšem ukázalo, že si pozor nedával ani šéf Pentagonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Dva tisíce let vymývání mozků fiktivní zrůdou jménem Ježíš. S odporem jsem si přečetl ten „Nový zákon“ a zjistil jsem... Performer Kohout přeje k Velikonocům
KOHOUTA DO KOUTA Performer Milan Kohout proslul mimo jiné svou akcí, když rozléval své sperma v polském kostele. Nyní tvrdí, že jej k tomu ponoukl Ježíš. Činí tak v rámci svého velikonočního pozdravu čtenářům, ve kterém rozebral dějiny „tisíciletého vymývání mozků“ od „fiktivní postavy jménem Ježíš“ po současného papeže, pokrytecky se předvádějícího s nebohými uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Novináři vyrazili natáčet do Švédska mezi běžence. Málem se nevrátili, bylo to vážně drsné
Australští novináři se vydali do švédského hlavního města, aby svým divákům popsali, jací uprchlíci míří do Švédska a jak tam žijí. To, co zažili, je ale dost zaskočilo. Napřed je jedna skupina migrantů málem přejela a pak na ně na ulici zaútočili další běženci. A Švédům prý dochází trpělivost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Papež František kázal městu a světu: Pomáhejte imigrantům
Papež František se dnes ve svém tradičním velikonočním poselství na Svatopetrském náměstí přimlouval za poskytnutí pomoci imigrantům, vyslovil se pro urovnání konfliktů v Sýrii i v dalších zemích a odmítl teroristické útoky. Informoval o tom server Deník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Výjimka z povinnosti platit odvod za trvalé odnětí zemědělské půdy z půdního fondu zůstává státu i nadále
Plénum Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jaromír Jirsa) zamítlo návrh skupiny 38 senátorů Senátu Parlamentu České republiky na zrušení ustanovení § 11a odst. 1 písm. b) zákona č. 334/1992 Sb., o ochraně zemědělského půdního fondu, ve znění zákona č. 41/2015 Sb., ve slovech „ve vlastnictví státu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ostuda se zničenými čínskými vlajkami je mezinárodní. Zaujala dokonce i BBC
O českém hlavním městě se znovu píše ve světě. Britská BBC se věnuje čínským vlajkám poničeným před návštěvou prezidenta Si Ťin-pchinga v srdci Evropy. Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček z toho viní TOP 09. A čestný předseda této strany se důrazně brání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Světové zlato a stříbro přivezli atleti Pavel Maslák a Jakub Holuša
Na světové medaile úspěšně zaútočili na Halovém mistrovství světa v Portlandu atleti z ASC Dukla. Čtvrtkař Pavel Maslák se stal mistrem světa a na patnáctistovce Jakub Holuša získal stříbrnou medaili, těsně za stupni vítězů na děleném čtvrtém místě skončil ve skoku o tyči Jan Kudlička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Kněz s duhovou šálou umyje běžencům nohy, ministr je ubytuje v luxusním pavilonu. A papež s eurokomisařkou to dorazí. Vítejte v dnešní Itálii
ROZHOVOR Čecho-Italka Monika Pilloni pro ParlamentníListy.cz prozrazuje, jak to dnes vypadá v Itálii. Země sledovaná nejen kvůli migrační vlně, ale v období Velikonoc i díky tradičním akcím v Římě, se podle ní zásadně mění. Dříve by prý asi bylo těžko představitelné například chování současného papeže, nebo kněze, který s duhovou šálou kolem krku omývá nohy imigrantům a homosexuálům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Tohle si nedovolili ani komunisti, řádí po zadržení Bartoše Petr Štěpánek. Ale radní z Žít Brno má velkou radost...
Adam B. Bartoš z radikální Národní demokracie byl zatčen na protiislámské demonstraci. Vyzýval totiž k potrestání těch politiků, kteří se staví liknavě k řešení uprchlické krize. Jaký trest by měl postihnout takové politiky? Podle Bartoše „ten nejvyšší“. Známý bojovník proti islamizaci sociolog Petr Hampl konstatoval, že zatčení zavání policejní sabotáží. Jednou se o tom bude psát, pokud bude povolená i nemuslimská literatura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Uděláme z vašich žen vdovy, z dětí sirotky. Džihádisté na novém videu opět hrozí Belgii
Islámští radikálové hrozí dalšími krvavými údery. Dokládá to video, v němž vystupuje šéf policie Islámského státu Abú Hanífa al-Baljiki. S odvoláním na belgický list De Standaard o tom informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Donald Trump sepsul NATO. Je to prý zastaralá organizace
NATO je zastaralá instituce, za jejíž udržování USA platí příliš mnoho, řekl v rozhovoru pro deník New York Times uchazeč o kandidaturu na amerického prezidenta z republikánské strany Donald Trump. Informoval o tom server Prvnizpravy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Auditní orgán se ohrazuje proti zpochybňování své nezávislosti
Auditní orgán se důrazně ohrazuje proti zpochybňování své nezávislosti ze strany některých představitelů současné opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Freund (Žít Brno): Zatčení Adama Bartoše bylo správné, přišlo ale pozdě
Vyjádření k zatčení Adama B. Bartoše na včerejší demonstraci:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vybydlené Sudety, kde býval každý druhý nezaměstnaný. Podívejte se s námi do nejdrsnější části drsného kraje
ČESKÉ HOSPODÁŘSTVÍ Cesta na Osoblažsko, do jednoho z nejsevernějších cípů republiky na hranici s Polskem, je určitě v mnoha ohledech výjimečná. Dostanete se totiž do krajiny, kde jen zřídka potkáte další auto, silnici lemují pole s loukami a všude kolem se rozprostírá bohorovný klid. Osoblažsku se kdysi také přezdívalo Haná Slezska. Jenže poměry se zde po roce 1989 zásadně změnily. S téměř padesátiprocentní nezaměstnaností v některých obcích, která ještě panovala do roku 2012, vzalo přirovnání s úrodným Olomouckem už zcela za své.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Do háje, slavte si, co a jak chcete, ale neomezujte druhé
Europoslanec Jan Zahradil se na Facebooku vyjadřuje k tématu státních svátků a zavírání obchodů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nemorální pragmatismus, ošklivý obchod. Takto se k návštěvě čínského prezidenta vyjádřil Šimon Pánek
I když organizace Člověk v tísni v Číně nepracuje, situaci v této zemi dlouhodobě sleduje, píše její šéf Šimon Pánek. Poukazuje na to, že základní lidská práva, jako jsou svoboda slova, shromažďování, svobodný přístup k informacím nebo například právo na spravedlivý proces, jsou v Číně notoricky potlačována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura (SPD) zve na besedy ve městech
Zlín, Valašské Meziříčí, Havířov, Ostrava, České Budějovice, Praha a další města - těším se na osobní setkání s Vámi na mnoha besedách po celé republice v březnu a v dubnu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Šmíd (SPO): Pohádka pro dospělé
Naše země, naše pravidla. Nebojte se, nepůjde o pornografii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Okamura (SPD): To je zase mediální masáž... Moji poslanci vyvolávají strach?
To je zase mediální masáž s cílem obelhat zoufalé lidi! Karvinský a Havířovský deník napsal lživý článek, že Okamurovo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) prý šíří absurdní fámu o tom, že budou do Havířova nastěhováni nezákonní islámští imigranti, tedy Ti, kteří vnikli nezákonně na území EU. Pravdu máme však samozřejmě my a bylo by dobré, aby místní novináři přestali obelhávat veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Brázdil (KSČM): Jsem Slovan, dělník a jsem komunista...
Jmenuji se Oto Brázdil, jsem Slovan, Čech, vlastenec, dělník a jsem komunista. Ctím stáří, ženy, rodinu, vlast, moudrost, statečnost, spravedlnost, čestnost, zdraví selský rozum a všechny bytosti, které mají srdce na správném místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Terorismus, genocida- a to my teď podporujeme. Ostrý pravičák Matějka o dohodě s Tureckem
Celý svět ví, že obchod s lidmi je nepřijatelný. Ten, kdo ho provozuje, je po právu odsuzován. Platí to např. o radikálech z Islámského státu. František Matějka (Svobodní) k tomu ovšem dodává, že existují dvě výjimky. Dva hráči zjevně s lidmi obchodovat smí. Tím míní Evropskou unii a její dohody s Tureckem ohledně uprchlíků. Jde navíc o obchod absolutně nevýhodný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda pohrdá lidmi, tak spustila represe. Ale jednou půjde. Martin Konvička se nám vyjádřil k zatčení Adama Bartoše
Řeči o trestání politiků jen nahrávají současné vládě, aby spustila kolo represí. Tak zareagoval na dnešní zadržení šéfa krajně pravicové Národní demokracie Adama B. Bartoše předseda Bloku proti islámu Martin Konvička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Klímek (KSČ 21): Otevřený dopis prezidentu Čínské lidové republiky Si Ťin-pchingovi
Otevřený dopis prezidentu Čínské lidové republiky Si Ťin-pchingovi u příležitosti jeho návštěvy České republiky,
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Totální neschopnost. Teroristé mají větší práva, než oběti. Belgičané prý žijí v bludech
Politolog a publicista Barry Show z izraelského think-tanku Institute for Strategic Studies ostře kritizuje neschopnost belgických zpravodajských služeb předejít teroristickému útoku v Bruselu. Belgie prý žije v bludu a upřednostňuje lidská práva teroristů před lidskými právy jejich obětí z řad civilního obyvatelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Ústavní soud: Byly naplněny podmínky pro uvalení vazby na obviněného z omezování osobní svobody? Je třeba vycházet ze stavu daného v době rozhodování soudu
I. senát Ústavního soudu (soudkyně zpravodajka Kateřina Šimáčková) vyhověl ústavní stížnosti stěžovatele a zrušil usnesení Krajského soudu v Hradci Králové, neboť jím byla porušena základní práva stěžovatele na osobní svobodu a na spravedlivý proces.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kvůli sobotní demonstraci obvinila policie jednoho člověka. Zřejmě Adama B.Bartoše
Policie kvůli sobotní demonstraci proti islamizaci v Praze obvinila jednoho člověka z násilí proti úřední osobě. Celkem zadržela pět lidí, všichni už ale byli propuštěni. ČTK to dnes řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Jednoho z řečníků policie vyšetřuje kvůli podezření z podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatel nebo omezování jejich práv a svobod. Z policejního vyjádření vyplývá, že jde zřejmě o předsedu radikální Národní demokracie Adama B. Bartoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Telička (ANO): Odsuzovat teroristické útoky už nestačí
Poslední teroristické útoky v Bruselu opětovně potvrzují, že odsuzovat terorismus už dávno nestačí. Evropa už nějakou dobu žije ve zvýšeném bezpečnostním riziku a ještě dlouho žít bude. Takovému riziku nelze čelit jen na národní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Z trasy vedoucí z pražského letiště na Hrad zmizely vlajky vítající prezidenta Číny
Z trasy mezi Letištěm Václava Havla a Pražským hradem zmizely české a čínské vlajky vítající čínského prezidenta, zjistil dnes ráno reportér ČTK. Velkou část čínských vlajek v Chotkově ulici, v ulicích Mariánské hradby, Jelení a v Evropské, v noci na sobotu někdo potřísnil barvou. Čínský prezident Si Ťin-pching do ČR přiletí v pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Důvěra v domácí ekonomiku se meziměsíčně znovu mírně snížila
Celková důvěra v domácí ekonomiku se v březnu mírně snížila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený v bazickém indexu, se oproti únoru mírně snížil o 0,4 bodu na hodnotu 96,7. Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně snížil velmi mírně o 0,2 bodu na hodnotu 95,1. Mezi podnikateli se důvěra zvýšila mírně ve vybraných odvětvích služeb, v průmyslu se snížila velmi mírně a ve stavebnictví a obchodě se snížila. Indikátor důvěry spotřebitelů se meziměsíčně snížil o 1,4 bodu na hodnotu 104,8. Ve srovnání s březnem 2015 jsou souhrnný indikátor důvěry a indikátor důvěry podnikatelů vyšší, indikátor důvěry spotřebitelů je nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Böhnisch (ČSSD): Do parlamentu míří nový zákon o odpadech
V lednu poslalo Ministerstvo životního prostředí do legislativního procesu návrh nového zákona o odpadech. Ten stávající se po několika desítkách novelizací stal nepřehledným a nevyhovujícím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
EU propaguje speciální "ženská" místa na parkování. A feministky začaly řádit...
Evropské směrnice doporučují, aby v členských státech vznikla parkovací místa určená čistě pro ženy. A v Česku skutečně vznikají. Jenže to rozpaluje do běla jak řadu mužů, tak feministky. Informuje o tom server Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Janko (ČSNS 2005): Buďme svobodní
Projev Orbána a naše stanovisko:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
V Lužici u Hodonína ocenili projekt POKOS
Program POKOS připravili posluchači a pedagogové brněnské Univerzity obrany ve středu 23. března pro Základní školu Jaroslava Dobrovolského v Lužici u Hodonína. Zatímco se teoretická část projektu, určená jen pro starší žáky, uskutečnila v budově školy, praktická část pro všechny děti školy proběhla v obecní sportovní hale.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Jsme připraveni posílit úřady práce kvůli propouštění v OKD
Ministryně Marksová se v Karviné vyjádřila k propouštění v OKD a jak je na tuto situaci její rezort připraven:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Ekonom: Není pravda, že by nás, nebohé Čechy, bezuzdně ždímali zlí západní kapitalisté. A věštit hlubokou krizi a přetěžké útrapy...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Lukáš Kovanda říká, že věštit hlubokou krizi a přetěžké útrapy je vždy mediálně vděčnější než prorokovat celkem normální vývoj. Varovná je dle něj příjmová stagnace střední třídy. Ta je v mnoha vyspělých zemích „obětována“. Korporace a oligarchie politiky financují, takže ti proti nejbohatším nejdou. Chudší vrstvy, závislé na sociálních dávkách, pak představují spolehlivou voličskou základnu. ČR má určitě na to, aby byla něčím více než jen levnou montovnou a subdodavatelskou ekonomikou Německa. Bohužel, řadě vlivných zájmových skupin, například exportní lobby, současný stav vyhovuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Kos (HPP11): Opojení mocí? Snažili jsme se rozpory urovnávat smírem, ale...
Vyjádření Ladislava Kosa ke svému odvolání na jednání Zastupitelstva Prah 11 dne 17. 3. 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek přijal slovinského velvyslance
Jihomoravský hejtman Michal Hašek přijal ve čtvrtek 24. března 2016 v prostorách brněnského sídla velvyslance Republiky Slovinsko v České republice Leona Marce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jsem z Prahy 6 a vážně nemám rád mávatka. Ale čínské vlajky mi nevadí, ozval se Jan Zahradil
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se jasně vyjádřil ke kauze čínských vlajek visících po Praze. Někdejší první místopředseda ODS dal jasně najevo, že mu vlajky komunistického státu visící po českém hlavním městě nevadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Úředníci nacvičovali záchranu lidského života
Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, p. o., Mgr. Radim Holek a Bc. Adam Hružík školili odbor zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Štyler (HPP11): Proč byl odvolán Ladislav Kos? Neuhnul ze svých postojů
Vyjádření k účelovému odvolání místostarosty Ing. Ladislava Kosa (Hnutí pro Prahu 11):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Jsem nacionalista, mám plné zuby zneužívání celebrit. V hnutí mám disciplínu, lidi si kontroluji. Takový trochu jiný politik
Manažerské řízení v politice je velkým tématem již od doby, kdy Andrej Babiš začal své hnutí a posléze i ministerstvo řídit jako firmu – tedy jako nesmlouvavý šéf. Nyní se přidává předseda politického hnutí Řád národa Josef Zickler, který široké pravomoce předsedy rovnou vložil do stanov svého hnutí. Tento rozchod s vnitrostranickou demokracií může mnohé překvapit. Zejména v kontextu dalších informací o hnutí. S předsedou jsme se totiž sešli v jeho centrále na Praze 6, v objektu bývalé Benešovy vily, momentálně patřící Velvyslanectví Ruské federace v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Nobelova cena za mír? Pořád jedna parta. Bloger rozebral, jak to v ní funguje
Bloger Oto Jurnečka si na svém blogu na serveru iDnes.cz všímá, co mají společného nositelé Nobelových cen za mír a dalších ocenění. Dochází k závěru, že udílení takových cen je jedním z nástrojů k prosazování zájmů politických elit Západu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Za úhyn více než osmi tisíc raků říčních dostala společnost pokutu 1,7 milionu korun
Druhou pokutu, tentokrát ve výši 1,7 milionu korun, uložili inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Havlíčkově Brodě společnosti ZS Vilémov, a.s. V březnu 2014 způsobila úhyn nejméně 8475 kriticky ohrožených raků říčních v řece Doubravce. V souvislosti s tímto případem už ČIŽP v roce 2015 uložila firmě ZS Vilémov pokutu 500 tisíc korun[1] za znečištění vod Doubravky a jejího levostranného přítoku pesticidem NURELLE, který následně úhyn těchto vodních korýšů a jejich vajíček způsobil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Český statistický úřad: I v porovnání s Evropou byl vývoj českého hospodářství výjimečný
Podle údajů Českého statistického úřadu se vloni české ekonomice dařilo nejvíce za posledních osm let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Král (Svobodní): Chtěl jsem najmout lidi, nabízet poctivý přivýdělek. Už nechci
Chtěl jsem studentům, důchodcům, maminkám na mateřské nebo komukoli dalšímu pomoci malým poctivým přivýdělkem. Už nechci. Poděkujte státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Honusek (STAN): Starostové, zamysleme se a najděme těch pár stokorun na euroklíč
Mezinárodní projekt EUROKLÍČ už více než dvacet let efektivně pomáhá lidem se sníženou schopností pohybu ve vyspělých evropských zemích. V ČR byl projekt ve své kategorii oceněn titulem: „NEJVÝZNAMNĚJŠÍ POČIN ROKU 2007“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Na Šafrově webu píší o Babišových výmyslech. Čapí hnízdo je prý ale příliš velké sousto
Andrej Babiš tvrdil, že bude bojovat proti korupci, místo toho zřejmě šikovně kryl své nestandardní kroky, píše na serveru Svobodné fórum jeho komentátor Vilém Besser. Podle něj se ale Babiš vždy dokázal ze svých zvláštních praktik vymluvit. Kauza Čapí hnízdo je ovšem dost velká i na tak zkušeného vypravěče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Teska Arnoštová (ČSSD): Pacientské organizace by měly mít právo podílet se na fungování systému zdravotnictví
Na historicky prvním setkání nemocničních ombudsmanů, které se konalo v březnu v Ostravě, představila náměstkyně ministra zdravotnictví a místopředsedkyně ČSSD Lenka Teska Arnoštová nový projekt spolupráce veřejné správy s pacienty, respektive Ministerstva zdravotnictví ČR s pacientskými organizacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Česká školní inspekce zveřejnila výsledky šetření šikany na Třebešíně
Česká školní inspekce zveřejnila výsledek šetření k událostem spojeným se šikanou žáků směrem k pedagožce na Střední průmyslové škole, Praha 10, Na Třebešíně 2299.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Za provoz spalovny nebezpečných odpadů v rozporu s povolením padla pokuta 350 tisíc korun
Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oblastního inspektorátu v Olomouci uložili pokutu 350 tisíc korun společnosti MEGAWASTE-EKOTERM, s.r.o. Ta provozovala Spalovnu nebezpečných odpadů Prostějov v rozporu s integrovaným povolením, a to hned v několika bodech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
TOP 09 jde do kytek a Dominik Feri se pustil do Kalouska: Je to jeho vina, odpuzuje liberály
Do kritiky svého stranického šéfa se pustil nejmladší radní v České republice, Dominik Feri (TOP 09). Na svém facebookovém profilu poukázal na to, že podle posledního průzkumu by TOP 09 získala jen 5,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Máme zájem o rozšíření spolupráce s Floridou - v oblasti inovačních technologií a excelentního výzkumu
Vicepremiér Bělobrádek jednal o obchodních příležitostech pro české firmy v Miami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Rekreace, kultura, potraviny, alkohol - to vše zdražilo
Spotřebitelské ceny vzrostly v únoru proti lednu o 0,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jakubčík (ČSSD): Otvírají se možnosti pro české podnikatele v Gruzii a potenciál vidím také v oblasti cestovního ruchu
Místopředseda Výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny Igor Jakubčík včera přijal delegaci Výboru pro obranu a bezpečnost Parlamentu Gruzie vedenou jeho předsedou Iraklim Sesiašvilim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Muslimská kurvo, křičeli na mě v tramvaji. Přitelkyně pobodaného muslima vysvětluje, proč raději odjela pomáhat do tábora
Na počátku roku byl v Česku pobodán muslim. Zřejmě právě proto, že je muslim, a navíc pomáhal uprchlíkům. Jeho přítelkyně v rozhovoru pro server Lidovky.cz prozradila, že se v Česku necítí právě nejlíp, lidé po ní prý plivou. A to doslova. Přesto vytrvala a uprchlíkům pomáhá dál. V řeckém táboře Idomeni se prý občas cítí dokonce líp než v srdci Evropy. Doma se o sobě v tramvaji např. dozvěděla, že je „muslimská kurva“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Mezi Českou republikou a Turkmenistánem byla podepsána smlouva o zamezení dvojímu zdanění
Informace k podpisu Smlouvy mezi Českou republikou a Turkmenistánem o zamezení dvojímu zdanění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pořád se mluví o Číně, ale proč vlastně? Stručné a jasné shrnutí, co znamená pro současný svět
Politolog Oskar Krejčí v rozhovoru pro server PrvníZprávy.cz popsal, jak velký význam má návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku. Doplnil k tomu, co ve vztahu k Číně čeká Západ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO Praha 11: Věříme, že nebude vypovězena koaliční smlouva
Prohlášení hnutí ANO k zastupitelstvu Prahy 11:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Prozření plzeňské ČSSD. To předtím spala?
Že se plzeňská sociálně demokratická parta vzbouřila centrálnímu pražskému vedení, už voliči ČSSD jistě zaznamenali. I to, že se od něj distancuje. Prima strategický tah před komunálkami, který by nevymyslel ani Jára Cimrman,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist