Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.985x, což odpovídá cca 155.753-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Arogantní uprchlíci. Tady to dopadne šíleně. Bouchne to. Mám toho plné zuby, kam se hrabou komunisti, hlásí Češka z východu Německa
ROZHOVOR „Kancléřka se zbláznila. Svojí politikou rozvrátila celou Evropu. Německá společnost se úplně rozpoltila. Naprosto. Trhají se celé rodiny, nemluví spolu. Je tady diktatura temna, kam se hrabou komunisti. Jednou to tady skončí občanskou válkou, protože to tu časem bouchne. Lidi se budou navzájem střílet,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz česká podnikatelka Bohumila Kamenzová žijící v německém Altenbergu u českých hranic. S uprchlíky se podle ní propašovali do země i bojovníci. „Čekají jen na povel. Až někdo pískne, začnou nás hubit,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
„Uprchlý uprchlík“ měl v Iráku dům s bazénem. Takže chtěl z Česka do Německa
V rozhovoru pro dnešní vydání Mladé fronty Dnes se jeden z iniciátorů projektu přestěhování 89 Iráčanů do Česka Dan Drápal z Nadačního fondu Generace 21 vyjádřil k důvodům, které vedly k selhání celého projektu. Přiznal, že kritika, která se na Nadační fond snáší, je zčásti oprávněná. Na druhou stranu se nedomnívá, že by se jednalo o naprosté selhání. „Pořád však nelituji, že jsme se do toho pustili, protože dvě třetiny lidí se úspěšně integrují,“ vysvětlit absolvent evangelické bohoslovecké fakulty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Šéf Generace 21 vysvětloval, proč mu utekli Iráčané do Německa: Cítili se tu nechtění. A pak ta reportáž...
O okolnostech nečekaného odchodu 25 iráckých křesťanů do Německa, kteří se do ČR dostali díky nadačnímu fondu Generace 21, mluvil ve dnešních Dvaceti minutách Radiožurnálu jeho ředitel Jan Talafant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Karel Gott o Židech, Kremlu i diktatuře v USA. Manipulují tam s masami hůř, než kdekoliv jinde
„Na univerzitě v Berkeley je největší databanka světa a tamní počítač tam v roce 1981 oznámil, že jsme právě na takzvaném point of no return, tedy na bodu, z něhož není návratu. Ten bod říká, že jsme za hranicí možností regenerace přírody. Panika v Berkeley způsobila, že se vědci ptali počítačů, jestli je možná záchrana, kdyby se od zítřejšího dne okamžitě zastavilo všechno, co jenom trochu ničí přírodní rezervy. Odpověď zněla: Ne! Takže už roky žijeme na dluh,“ říká zpěvák Karel Gott v knize „Jak to vidí Gott – rozhovor na lodi“. Knížku vydanou v roce 1992 si ke Gottovi domů vzali redaktoři Týdne k rozhovoru, který byl vydán tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Eurokomisařka 200 tisíc ročně, poslanec 50. Kdo se v barvách hnutí ANO dostal do funkce, musí platit
Čím vyšší funkce, tím vyšší dary. Taková pravidla platí pro zvolené politiky v hnutí ANO.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO To je moje pole! naštval se zemědělec, nastartoval traktor a začal orat mezi uprchlíky
Řecký farmář Lazaros Oulis z malé vesnice Idomeni byl již natolik frustrován přítomností migrantů, kteří si na jeho poli vytvořili kemp, že se rozhodl ve své práci pokračovat navzdory tomu, že bylo jeho pole obklopeno uprchlíky. Jejich stany tak přejel traktorem. Reportérům později tvrdil, že potřeboval připravit půdu pro své krávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Gott pronesl výbušná slova o uprchlících. A zde je dohra
ANKETA Vyjádření zpěváka Karla Gotta ohledně uprchlické krize pro časopis Týden vyvolalo velký ohlas u řady politiků. Pro ParlamentníListy.cz se k jeho názorům vyjádřil například senátor Jan Veleba nebo mladý lidovec Šimon Heller. „Karel Gott je nepochybně fenomenálním zpěvákem. Bohužel se ukazuje, že místo toho, aby věřil faktům, má rád konspirační teorie a pohádky,“ uvedl Heller k vyjádření několikanásobného držitele Zlatého slavíka o tom, že uprchlická krize je řízený proces, který má za cíl oslabit ekonomický růst Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
"Papíry z Panamy" jsou prý hlavně signál. O tom, jací lidé rozhodují o světě
Případu, který je známý jako „Panama Papers“, se ve svém nejnovějším článku věnuje analytička Tereza Spencerová. A to zejména s ohledem na Česko. Podle ní celá kauza není o tom, kolik a jakých superbohatých lidí co udělalo, aby se legálně či ilegálně vyhnuli placení daní, a uchovali si tak své majetky, jako spíš jen dalším dílem seriálu o neprůhledném světě daňových úniků, daňových rájů a charakteru globálních „elit“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Německo prý chce irácké křesťanské uprchlíky vrátit do Česka
Německo chce do Česka vrátit skupinu 25 křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří odmítli azyl v České republice a plánovali o něj požádat v Německu, kam o víkendu odjeli. Německé úřady migranty nyní identifikují a registrují, poté do Česka pošlou oficiální žádost o zpětvzetí. Uvedla to dnes Česká televize (ČT) s odvoláním na spolkové ministerstvo vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Existence slevových portálů mění domácí cestovní ruch
Nabídka dovolených na slevových portálech nepřímo ovlivňuje cestovatelské zvyklosti českých turistů. Díky těmto portálům jezdíme v rámci České republiky častěji na kratší dovolené, mimo hlavní turistickou sezónu a zejména poznáváme nové destinace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nebudete kecat do toho, jestli uprchlík dostane azyl, navrhuje prý Brusel členským státům EU
Udělování azylu je dosud v kompetenci jednotlivých členských států EU. Evropská komise ale plánuje, že tuto pravomoc by nově převzal sám Brusel. S odvoláním na německý deník Die Welt, který to zjistil z tajného dokumentu EK, to píše server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman chtěl sezvat oslavu. Ale všichni mu na to kašlou, píše server
Prezident Zeman pořádá obrovskou oslavu na počest sedmistého výročí narození Karla IV., na kterou pozval mnoho šlechticů a panovníků z celé Evropy. Na první pohled to však vypadá, že na oslavu moc lidí nedorazí. Pozvání je totiž povětšinou nechává zcela chladnými. Informuje Hlídací pes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Prostitutka, kráva, paraziti, dno. Ředitel, který dal pohlavek žákovi, a Klaus mladší se dost nehezky vyjadřovali o fungování českého školství a ministryni Valachové...
Konzervativní Akce D.O.S.T. v pondělí uspořádala seminář na téma „Škola jako laboratoř sociálních experimentů“ o aktuálních sporech o podobu českého školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Merkelová nedávno vydírala Česko. A zatajili vám to, přišlo nám z Německa
Koncem minulého týdne navštívila Prahu spolková zmocněnkyně pro migraci Aydan Özoguzová. Na tuto návštěvu, která kupodivu nevyvolala velký zájem médií, upozornil předseda bavorské zemské organizace strany Alternativa pro Německo (AfD) Petr Bystroň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Víte, proč v seznamech ulitých peněz chybí čeští politici?
Zatímco se ruští nebo čínští politici nebojí zakládat firmy v daňových rájích, čeští či slovenští politici jsou podle Pavly Holcové z Českého centra pro investigativní žurnalistiku mnohem opatrnější. Pracují totiž s anonymními akciemi a i s těmi posílají raději své právníky, než aby někam dorazili sami. Obracejí se navíc na zahraniční právníky, takže dostat se nakonec zpět až k českým politikům opravdu není snadné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ulité peníze: Toto je jen špička ledovce. Ve skutečnosti jde o částku, kterou si ani neumíte představit
Kauza Panama Papers, která rozkrývá utajování majetků v daňových rájích, se dotýká i Česka, přesněji 283 osob v čele s nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) oznámil, že finanční správa už požádala o příslušné dokumenty a všechny Čechy v nich obsažené prověří. V problémech by se mohli ocitnout i mnozí Rusové či Ukrajinci, včetně prezidenta Petra Porošenka. Neklidné spaní budou možná mít i drogoví bossové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zaorálek v Palestině navštíví solární elektrárnu. S jejím postavením pomohlo Česko
Prohlídkou solární elektrárny vybudované za přispění České republiky a otevřením autosalonu Škoda Auto v Palestině dnes český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek završí třídenní návštěvu Izraele a palestinských území. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Veřejná soutěž o tzv. náramky má osm účastníků
Probační a mediační služba obdržela osm žádostí o účast v tendru na elektronický monitorovací systém pro trestní justici. Po jejich posouzení budou uchazeči splňující požadované podmínky vyzváni k účasti v soutěžním dialogu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Protestujte, tohle těm policistům prostě nesmí projít. Zeman by měl zpytovat svědomí. Hana Marvanová po mele kolem Číňanů volá občany k aktivitě
ROZHOVOR Lidé, kteří nemohli vyjádřit svůj názor na poměry v Číně, by podle advokátky Hany Marvanové měli podat stížnosti a protesty. „Ať víme, jestli u nás platí Listina práv a svobod, nebo neplatí. Nedomnívám se, že by tento postup našich orgánů, ať už o tom rozhodl kdokoli, měl v klidu projít, protože příště se to může stát znovu. A to je v právním a demokratickém státě, kterým chceme být, nepřijatelné,“ prohlásila bývalá politička. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřila obavu, že pokud by se naše země dlouhodobě orientovala na státy, které lidská práva pošlapávají, na Rusko a Čínu, může nám to sice přinést peníze, ale může nás to úplně odklonit od principů liberální demokracie a právního státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Magda Vašáryová s Tomášem Klvaňou: Estébáci nezmizeli, jen přes auru Václava Havla nebyli vidět. Ještě že s námi má Brusel takovou trpělivost
Především o tom, proč se ve střední Evropě prosazují politici ne příliš naklonění liberální demokracii, si na serveru Reflex.cz povídal publicista Tomáš Klvaňa se slovenskou političkou Magdou Vášáryovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ivan Pilip hovořil na ČT o daňových rájích. Podnikat tam prý v podstatě není nc špatného
O aktuální kauze Panama Papers diskutoval v dnešním Interview ČT24 s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou bývalý ministr financí Ivan Pilip. Řeč ale přišla i na návštěvu čínského prezidenta u nás a na její dopad na českou ekonomiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Říkali vám, že evropští muslimové odmítají islamisty a terorismus? Tak se podívejte na několik statistik
Italský publicista Giulio Meotti ve svém textu publikovaném na stránkách amerického think-tanku Gatestone Institute komentuje značně alarmující výsledky průzkumů mezi muslimy žijícími v Evropě. Mnozí z nich podporují myšlenky Islámského státu a pozitivně se vyjadřují také o sebevražedných atentátech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Tropické nemoci, paraziti. Lékařka Milada Emmerová přednášela v Plzni o rizicích migrace, o kterých se mlčí
Bruselské šlendriánství. Tak hodnotí europoslanec Maštálka bezpečnostní opatření před útoky v Belgii. Komunistický europoslanec Jiří Maštálka a sociálnědemokratická senátorka Milada Emmerová se v plzeňském novinářském press klubu zúčastnili besedy o migraci, aktuálních problémech s lidskou tsunami, která se podle hostů akce žene dále na Evropu. Na přetřes přišel také „čerstvý“ konflikt mezi Arménií a Ázerbajdžánem a hovořilo se i o tropických nemocech a parazitech, které si s sebou uprchlíci mohou přinášet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Z rozsudku nad Zemanem: Prezident má mluvit pravdu a nelhat
Soudkyně Kateřina Sedláková, která měla na starost případ žaloby vnučky Ferdinanda Peroutky na Kancelář prezidenta republiky, vysvětlila, proč rozhodla tak, jak rozhodla. Prezident by podle ní zkrátka neměl lhát a měl by mluvit pravdu. Informuje Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
V německé televizi zakázali posměšnou básničku na Erdogana. Překročila hranice satiry, vysvětloval ředitel
Německé veřejnoprávní zpravodajství ZDF stáhlo ze svého webu posměšnou básničku na tureckého prezidenta Erdogana. To vyvolalo vlnu kritiky ze všech stran, jelikož si mnozí myslí, že německé úřady bojují proti svobodě slova, aby vyšly Turecku vstříc. Informují International Business Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Milá Naďo Savčenková. Omlouvám se za Zemana. Zradil nás a obelhal. Vy jste statečná, on zrádce. Dopis do ruského vězení, ke kterému se můžete připojit
Aktivista Tomasz Peszyński se naštval a napsal dopis vězněné ukrajinské pilotce Nadije Savčenkové. Už mu totiž bylo stydno za to, co dělá Miloš Zeman ve veřejném prostoru, a musel dát průchod svým emocím skrze otevřený dopis, pod který se může podepsat, kdokoliv s ním souhlasí. A jeho dopis zveřejnilo Svobodné fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
S Ruskem nemůžeme spolupracovat, porušuje mezinárodní právo, čílil se britský ministr. Jenže pak mu něco připomněli...
Britský ministr zahraničí Philip Hammond nedávno pro agenturu Reuters uvedl, že Británie nemůže spolupracovat s Ruskem v boji proti Islámskému státu. Důvodem je skutečnost, že Rusko ignoruje mezinárodní normy a porušuje systém mezinárodního práva. A tím se dostal pod palbu kritiky editora webu Russia Insider.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kupovali uprchlíkům jen to nejlevnější jídlo nebo to, co bylo v akci, přemítá tlumočník o tom, proč odešli do Německa
Iráčtí uprchlíci, které do České republiky přesídlil Nadační fond Generace 21, odjeli do Německa, kde nakonec požádali o azyl. Co za jejich rozhodnutím stálo a jak bude dále vypadat práce fondu, na to odpovídal tlumočník Nazih Albahri v rozhovoru pro Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ovčáček se vysmál Kalouskovi
Návštěva čínského prezidenta v ČR, která proběhla minulý týden, byla úspěchem prezidenta Miloše Zemana. Na pravidelném setkání s novináři to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Vrátil se také k těm, kteří během návštěvy čínské hlavy státu mávali tibetskými vlajkami. Oznámil, že zítra prezident přijme svůj protějšek z Černé Hory a příští týden v pondělí pak rakouského prezidenta. Okomentoval také případ křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří odmítli český azyl a odešli do Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Že by to policie přepískla? Chovanec potrápí jejího šéfa kvůli Zemanovi a Číně
Ministr Milan Chovanec (ČSSD) chce od policejního prezidenta Tomáše Tuhého do příštího týdne vysvětlení postupu policie při incidentu s tibetskou vlajkou na FAMU při nedávné návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. Ministr to řekl v rozhovoru pro server Aktuálně.cz. Do týdne chce Chovanec také vysvětlení postupu policie v karlovarském Bochově, kde lidé s transparenty proti prezidentovi Miloši Zemanovi byli zváni na výslech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Co řekl Karel Gott o uprchlících, už víte. Padl i tento ohlas: Řekl jsem si, že mu léčba rakoviny poškodila mozek...
Nedávná vyjádření zpěváka Karla Gotta k uprchlické krizi zřejmě natolik naštvala performera Milana Kohouta, že kvůli tomu pro ParlamentníListy.cz sepsal obsáhlé vyjádření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Odvážný návrh, jak se vypořádat s nepřizpůsobivými uprchlíky
V Belgii přišli s kontroverzním návrhem. Chtějí nechat nově příchozí uprchlíky podepsat prohlášení, kterým se zavážou k respektování belgických zákonů a demokratických principů. S návrhem přišel belgický ministr pro azyl a migraci Theo Francken. Zákon by měl být údajně schválen již za několik měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hlavní organizátor „vítacích“ akcí čínského prezidenta v Praze Raffy Wang: Většina Čechů nezná problematiku Tibetu. Jeho vlajka je jen symbol
ROZHOVOR Předseda Česko-čínské obchodní asociace Raffy Wang, hlavní organizátor tzv. „vítacích akcí“ čínského prezidenta, pro ParlamentníListy.cz obsáhle popsal dění kolem třídenní návštěvy Si Ťin-pchinga v Praze, včetně konfliktů v ulicích mezi čínskými vítači a obhájci Tibetu. Pro české čtenáře také z čínského pohledu vysvětlil problematiku Tibetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kalouskova poslankyně přirovnala návrh KSČM k aprílovému žertíku
Návrh KSČM o zdanění náhrad za církevní restituce vysvětlila poslankyně TOP 09 Nina Nováková na přirovnání s ukradeným kolem. Rozepsala se o tom na serveru Svobodné fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Budíček, Hillary i Donalde. Překvapující zprávy o volbách v USA
Několik hodin před zahájením primárek v americkém státě Wisconsin, kde se budou zbývající kandidáti o post prezidenta Spojených států z řad republikánů i demokratů ucházet o klíčové hlasy voličů, je vše ještě otevřeno. Zejména pro republikánského kandidáta Donalda Trumpa přinášejí primárky ve Wisconsinu novou zkušenost, vystupuje tam totiž v roli outsidera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Křupan, vulgární hulvát, poživačný tlučhuba, záštiplný a pomstychtivý lump Král Ubu v NDM
Mnozí z nás měli ve škole nějakého málo oblíbeného či vyloženě neoblíbeného učitele, kterému se posmívali za zády, parodovali ho, kreslili jeho karikatury nebo na něho skládali posměšné veršíky. Francouzský spisovatel a dramatik Alfred Jarry šel ještě dál: napsal o něm divadelní hru! Svůj „hřích mládí“ později upravil, vycizeloval a uvedl na jeviště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ideální banka 21. století zlevní úvěr klientům, kteří testem prokáží svou finanční gramotnost
Server www.bankovnipoplatky.com a partner soutěže Air Bank vyhlásili výsledky již osmého ročníku soutěže studentů středních a vysokých škol „Ideální banka 21. století“. Soutěže se zúčastnilo celkem 150 studentů a 23 středních a vysokých škol. Vítězem soutěže se stala studentka ze Západočeské univerzity v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Žalkovský (STAN): My s tím Babišem zatočíme
Další z návrhů zákona o tom, že by si měly politické strany půjčovat jen od bank, aby nemusely být vděčné dárcům, lobbistům a firmám, svědčí o tom, jak zoufalá je situace v naší současné politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
SOČR: Pražská premiéra Carterova hobojového koncertu
…s Vilémem Veverkou může být jedním z lákadel nadcházejícího abonentního večera Symfonického orchestru Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ivan Pilip hovořil na ČT o daňových rájích. Podnikat tam prý v podstatě není nic špatného
O aktuální kauze Panama Papers diskutoval v dnešním Interview ČT24 s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou bývalý ministr financí Ivan Pilip. Řeč ale přišla i na návštěvu čínského prezidenta u nás a na její dopad na českou ekonomiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Židek (ODS): Dosazení chování Jana Korytáře do jeho vlastního blogu
Pan náměstek Korytář jak už jsme si všichni v Liberci zvykli, velmi rád pranýřuje všechny kolem sebe, obviňuje protivníky, ale i vlastní koaliční partnery a neustále vyhledává možnost, jak přesvědčovat své okolí, že právě on je tím spasitelem v boji proti všemu špatnému a prohnilému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jednání krajské rady se zabývalo situací Vážan a Milonic
Rada Jihomoravského kraje se na svém výjezdním zasedání ve Vyškově 5. dubna 2016 zabývala také dvěma bezpečnostními problémy v okrese Vyškov – konkrétně situací ve Vážanech a také Milonicích, kde hrozí sesuvy svahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vicepremiér Bělobrádek jednal s novým předsedou Technologické agentury Petrem Očkem
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek se v úterý 5. dubna 2016 sešel s novým předsedou Technologické agentury České republiky (TA ČR) Petrem Očkem. Jednali společně o dalším směřování agentury, o mezinárodní spolupráci nebo o možnosti navýšení rozpočtu TA ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Velikonoce připomněly Toufara i rudé vlajky
Rudé vlajky nad Prahou, akce vyvolávající reakci (už zase máme reakcionáře?). Velikonoční svátky letos překvapily, přišly dříve, naštěstí se řídí svými zákonitostmi. Mnozí naplánovali plesy, pivní slavnosti… či návštěvu čínských komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně byl předepsán 1. recept na léčebné konopí
Dnes byl ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně vystaven pacientce v Centru léčby bolesti první recept na české konopí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 20:34, zobrazit podobné
TA ČR: Český nápad pomůže s využitím potravinářských odpadů
Unikátní systém využití použitého fritovacího oleje vyvinuli čeští vědci ve spolupráci se společností Nafigate. Projekt transferu biotechnologie Hydal do Číny podpořila Technologická agentura ČR (TA ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Piráti v Brně startují přípravu nasazení participativního rozpočtu
Rada města Brna dnes na svém 59. zasedání schválila zadání projektu „Nasazení participativního rozpočtu ve městě Brně“. současně Rada schválila i personální obsazení řešitelského týmu, který bude mít za úkol připravit podrobnou metodiku procesu a implementovat celý proces do městského aparátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 19:34, zobrazit podobné
České Švýcarsko nabídne více akcí pro školáky
Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko ve spolupráci se Správou národního parku České Švýcarsko nabídnou školám a školkám na území národního parku v letech 2016 a 2017 více programů o přírodě Českého Švýcarska, více exkurzí do národního parku a zajímavé badatelské aktivity, a to vše v rámci projektu: „České Švýcarsko přátelské školám“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Mynář neuspěl se stížností na NBÚ kvůli údajnému úniku informací o prověrce
Podle Mynářových právníků nemohl vynést nikdo jiný než zaměstnanci NBÚ, protože Mynář ani jeho advokáti do spisu nenahlíželi.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): O dítě se mají starat oba rodiče. Realita je často jiná
V pátek 8. dubna se v Poslanecké sněmovně PČR (zasedací místnost č. 205, Sněmovní 1, Praha) od 9 hodin uskuteční seminář na téma Rovnost a společná rodičovská odpovědnost: role otců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zelení: ČR má přijít o 7 mld. z EU, místo toho za čínské peníze betonuje
Zatímco čínská návštěva minulý týden sdělila, že vodní dopravu v ČR podpoří miliardovou investicí do výstavbu kanálu Dunaj-Odra-Labe, Evropská komise právě sdělila, že vodní doprava v ČR může přijít o miliardy evropských dotací, protože vláda před měsícem nezařadila lokality na Labi mezi chráněná území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
České aerolinie otevřou letos v létě 11 nových destinací, mimo jiné Birmingham, Pisu, Záhřeb nebo Oděsu
České aerolinie zahájí v letošní letní sezóně pravidelný provoz na nových linkách na Maltu, do Birminghamu, Helsinek, Pisy, Záhřebu, Skopje, Oděsy, Kaliningradu, Kazaně a Ufy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Zákoník práce zabrání vaší izolaci, i když byste nechtěli
Z Ministerstva práce a sociálních věcí vychází jedna povedenější novela zákona za druhou. Po již slavné ochraně zaměstnanců před stresem z práce tu máme další libůstku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Šesták (STAN): Tak jsme tu měli čínského prezidenta
Byl tu poprvé, byl tu tři dny. A víme o dost více než před jeho návštěvou. Ale o něčem víme stejně málo jako před jeho příletem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Krajská rada se na výjezdním zasedání věnovala problémům okresu Vyškov
Čtvrté letošní výjezdní jednání Rady Jihomoravského kraje se uskutečnilo v úterý 5. dubna 2016 ve Vyškově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Chlap pravdu unese
Zdá se mi, že prezident Miloš Zeman nabyl důvěru v to, že každou nepříznivou situaci nebo zprávu umí otočit ve svůj prospěch, většinou pomocí své razantní rétoriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Totální výbuch. Tak dopadla kampaň, která měla Čechy naučit soucitu s uprchlíky
S překvapivě malým zájmem českých sdělovacích prostředků, a to i těch veřejnoprávních, se setkala mediální kampaň Úřadu Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Splňte naše sliby, vyzval Kalousek vládu
Opoziční TOP 09 vyzvala vládu, aby dodržela pět let staré memorandum o zvyšování platů lékařů. Zdravotníci peníze potřebují, zdůraznil na dnešní tiskové konferenci bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger, který tehdy memorandum s Českou lékařskou komorou a Lékařským odborovým klubem podepsal. Odborový klub nedávno podal kvůli jeho splnění na Českou republiku žalobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČOI: Kontroly atrakcí na Matějské pouti nejsou zbytečné
Zahájení provozu pouťových atrakcí, v Praze již tradičně Matějskou poutí, je také pro Českou obchodní inspekci signálem k vyslání technických inspektorů do terénu, aby ověřili jejich bezpečnost a plnění povinností stanovených právními předpisy provozovatelům těchto zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
V Kalifornii jednal premiér Sobotka s guvernérem, filmaři a vedením společnosti SpaceX
V neděli 3. a v pondělí 4. dubna 2016 se předseda vlády Bohuslav Sobotka na závěr své pětidenní pracovní cesty ve Spojených státech amerických zastavil v Los Angeles a San Franciscu. Na jednání s guvernérem Kalifornie podpořil iniciativu Global Climate Leadership. Sešel se také se zástupci šesti největších filmových studií a prohlédl si společnost SpaceX zaměřenou na lety do vesmíru. Premiér navštívil i Muzeum tolerance, kde promluvil s představiteli židovské komunity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prezentace VTÚ, s. p. k ochraně státních hranic v Poslanecké sněmovně
Poslední březnové úterý pořádal výbor pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky seminář na téma Inteligentní technologie versus ploty pro ochranu státních hranic České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pane Porošenko, je to špatné. Velmi zlé zprávy pro prezidenta Ukrajiny
Ukrajinský prezident Petro Porošenko čelí stále většímu tlaku v souvislosti s uniklými dokumenty právnické společnosti Mossack Fonseca, podle kterých převedl svůj byznys do daňového ráje na Britských Panenských ostrovech. Na daních tak údajně připravil Ukrajinu o miliony dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Má pozemky u Putinova Kremlu, chtějí ho vydat k soudu do Ruska. O tak divném obvinění z vraždy jste ještě neslyšeli
KAUZA Vražda advokátky. Stala se v roce 2002. V případě bylo hned odsouzeno několik lidí. Po dvanácti letech však z její organizace ruská prokuratura obvinila podnikatele Ildara Gareeva, který je kvůli tomu nyní ve vazbě na pražské Ruzyni. Trvdí, že ho chce klika podnikatelů kolem prezidenta Vladimira Putina dostat na kolena, protože mají zájem o jeho lukrativní pozemky v centru Moskvy. Připomíná to poměry vylíčené ve filmu Leviathan. České soudy právě rozhodují o podnikatelově extradici do Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotka ukončí návštěvu USA. Jednal také o smlouvě TTIP
O hospodářské spolupráci, ale také životním prostředí jednal v pondělí v San Francisku český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) s kalifornským guvernérem Jerrym Brownem. Sobotka, který ve městě na západním pobřeží USA ještě zahájí festival českých filmů. V pondělí večer místního času (úterý ráno SELČ) ukončí svou pětidenní návštěvu Spojených států, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hašek: Asociace krajů přijímá výzvu k jednání o odměňování ve zdravotnictví
Hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů Michal Hašek ocenil při úterním výjezdním jednání krajské rady práci všech zaměstnanců nemocnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Mynář prý neuspěl se stížností na údajný únik informací o prověrce
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář neuspěl se stížností na údajný únik informací o jeho prověrce z Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ). Uvedla to dnes Česká televize na základě vyjádření mluvčího úřadu Radka Holého, podle kterého nebyl ze strany NBÚ porušen zákon. Kancléřův právník Lukáš Trojan předpokládá, že bude s Mynářem hledat další možné kroky, aby se věc prošetřila. Mynář od úřadu bezpečnostní prověrku nedostal a vadilo mu, že se informace o možném neudělení prověrky objevily ještě před oficiálním vydáním rozhodnutí v médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Smutný profesor Zelený: Všechno jsme prodali, peníze projedli. Číňanům něco patří, nám už ne. Vše zašlapáno v pilinách
ROZHOVOR Cesta i ke zvýšení životní úrovně spočívá u nás v podpoře českého vlastnictví a české ekonomiky, ne ve zvýhodňování zahraničních „investorů“, kteří investují především do sebe, myslí si profesor Milan Zelený, který vyučuje ekonomické obory na amerických i čínských univerzitách. Novou fázi česko-čínských vztahů glosuje spíše kriticky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Souhrnná informace o pacientech resuscitovaných ZZS HMP v roce 2015
V roce 2015 resuscitovaly naše výjezdové skupiny (VS) celkem 586*) pacientů se zástavou oběhu (NZO) – tj. ve stavu „klinické smrti“. U téměř poloviny z nich (45%) se podařilo na místě události obnovit účinný oběh a předat je do další nemocniční specializované péče. Zpět do běžného života**) se vrátilo 93 (16,5%) resuscitovaných ***).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09: Ať vláda splní slib daný zdravotníkům
Prohlášení předsednictva TOP 09 k situaci ve zdravotnictví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM uzavřel rekordní počet dohod o zastupování jiných státních institucí
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) podepsal za první tři měsíce letošního roku již 497 dohod o převzetí právních sporů v majetkových věcech s organizačními složkami státu. Oproti stejnému období roku 2015 se jedná o nárůst o 320 dohod, tedy o 280 % a oproti roku 2014 dokonce o 421 dohod, tedy o 654 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Veřejné zakázky? Očekávání střídá zklamání
Tento týden má Senát na programu projednávání návrhu zákona o zadávání veřejných zakázek. Tento zcela nový návrh zákona přináší podle Ministerstva pro místní rozvoj zjednodušení pro všechny, kteří se jim budou řídit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Brno díky zeleným zřídilo Kancelář architekta města
Rada města Brna dnes jmenovala ředitelem nově vzniklé Kanceláře architekta města (KAM) (1) doc. Ing. arch. Michala Sedláčka, brněnského architekta s bohatými zahraničními zkušenostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
HK ČR ve spolupráci s MZV uspořádala druhou Krajskou exportní konferenci, tentokrát v Mladé Boleslavi
Více než tři desítky firem z Mladoboleslavska se zúčastnily v pořadí druhé krajské exportní konference, kterou uspořádala Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Téměř sedm set stránková kniha popisuje vztahy Stalina s Rooseveltem
Ve své nejnovější knize Susan Butlerová detailně sleduje vývoj vztahu dvou významných politiků, Franklina Delano Roosevelta a Josifa Vissarionoviče Stalina, kteří spolu na první pohled nemohli mít nic společného
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pornoherec, nenávistná kampaň Schwarzenberga. Marxista Dalajláma. Zcenzurovaný spisovatel o tom, jak mu zrušili blog, i o Tibetu a Číně
ROZHOVOR Spisovatel Břetislav Olšer se vyjádřil k tomu, proč mu na iDnes.cz, kde patřil mezi nejúspěšnější bloggery, zrušili blog. Dle něho se jedná o cenzuru a estébácké praktiky. Též se velmi šťavnatě vyjádřil k návštěvě čínského prezidenta, Karlu Schwarzenbergovi, Dalajlámovi a problematice Tibetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC: Provoz na trati Břeclav – Brno je bezpečnější a úspornější
Správa železniční dopravní cesty dnes slavnostně ukončila modernizaci zabezpečovacího zařízení na trati Břeclav – Brno. Cílem projektu bylo především zvýšení bezpečnosti provozu na železnici omezením vlivu lidského činitele a zavedením dálkově ovládaného zabezpečovacího zařízení (DOZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Složte se na zadluženou stranu. ČSSD zvažuje, že bude chtít od straníků mimořádný členský příspěvek
Sociální demokraté hledají způsoby, jak zaplatit 337 milionů, které prohráli u soudu s advokátem Zdeňkem Altnerem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.4.2016 v 13:36, zobrazit podobné
Odchod iráckých křesťanů je důkazem nesmyslnosti kvót, tvrdí Hrad
Události kolem skupiny 25 uprchlíků z Iráku, kteří v závěru minulého týdne odmítli azyl v ČR a požádali o něj v Německu, prokazují podle Hradu nesmyslnost kvót na přerozdělování migrantů. ČR by měla kvóty odmítnout, uvedl na dnešní tiskové konferenci mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Zeman podle něj podporuje ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), který kvůli situaci pozastavil projekt Nadačního fondu Generace 21, organizujícího přesídlení iráckých křesťanů do ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hubáčková (KSČM): Soukromé školy nic neřeší
V poslední době se objevily zprávy, že rodiče zakládají vlastní školy. Prý nechtějí od škol mnoho. Jen mají jiné požadavky, než současné školy nabízejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Praha nabízí Kočkově firmě dům u Václavského náměstí
Pražský magistrát pronajme lukrativní dům na pěší zóně u Václavského náměstí v centru Prahy firmě, kterou média i zdroje z opozice spojují s vlivným podnikatelem Janem Kočkou. Dvacetiletou nájemní smlouvu s desetiletou až dvacetiletou opcí dnes podle informací ČTK schválila nekompletní rada města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Jak zamezit byznysu s lichvou
Je to snadné, stop exekucím, šance na nový život … S takovými přísliby se nejrůznější finanční „poradci“ a soukromé firmy obracejí na dlužníky, kterým nabízejí osobní bankrot jako spásné řešení jejich finančních problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa a Policie ČR budou spolupracovat ještě intenzivněji
Ústřední ředitel Státní veterinární správy (SVS) MVDr. Zbyněk Semerád a policejní prezident brig. gen. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý podepsali dohodu, která by měla zintenzivnit dlouhodobou spolupráci obou institucí v oblasti kontrol, vedení trestních řízení, poskytování informací či vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Uprchlíci: Vláda Maďarska opět udělala něco, co naštve lídry Evropy
Maďarská vláda spustila před konáním referenda o kvótách na přerozdělení uprchlíků informační web, který varuje občany před riziky spojenými s přílivem uprchlíků. Mimo jiné se na webu hovoří o více než 900 no-go zónách, které se údajně nachází po celé Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Plzeňský památník Díky, Ameriko! musí pryč. Je v havarijním stavu
Plzeň nechá do konce dubna odstranit poškozené pylony pomníku Díky, Ameriko! Oba jsou v havarijním stavu, a prostor kolem nich je proto už několik týdnů oplocen a uzavřen. Až do umístění nových pylonů bude prázdné místo zakryté obalem z nerezového plechu, na němž budou vysvětlující informace v češtině a angličtině, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Eva Barborková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
K narozeninám pivovaru Zubr zahraje kapela Desmod
Pivovarskou sezónu v Přerově již tradičně zahájí narozeninová oslava pivovaru Zubr, která se uskuteční v pátek 22. dubna 2016 od 15 hodin v areálu přerovského pivovaru. Návštěvníci akce, na kterou je vstup zdarma, se mohou těšit na kapelu Desmod, autogramiádu hokejistů HC ZUBR Přerov i zábavné soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Cyril Svoboda jasně: Připravme se, přijdou k nám uprchlíci. Víc, než jsme si mysleli. Německo je nevpustí, zůstanou u nás
SVĚT OPTIKOU CYRILA SVOBODY „Migranti se budou vracet do České republiky.“ Podle exministra zahraničních věcí Cyrila Svobody, dnes ředitele Diplomatické akademie, se jen potvrzuje předpoklad, že na podzim bude u nás více migrantů, než jsme očekávali. V rámci své pravidelné rubriky na ParlamentníchListech.cz se vyjádřil k míře ohrožení Německa teroristickými útoky, referendu v Nizozemí nebo situaci na Ukrajině. Reagoval také na aktuální vyjádření prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Na střediska integrovaného záchranného systému přispějeme částkou přesahující miliardu korun
Modernější vzdělávací a výcviková střediska, která pomohou záchranným složkám v jejich práci a při řešení mimořádných událostí. To je cílem poslední březnové výzvy v Integrovaném regionálním operačním programu, kterou dnes vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj. Pro žadatele je připraveno přes 1 miliardu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Ondřej Neff: To bude pěknej hajzl, řeknou si lidé o každém, kdo je v „panamských seznamech“. Přijde hněv k mocným
V souvislosti s aférou Panama Papers se určitě zvedne nenálada proti té skupině obyvatel, jíž se souhrnně říká mocní tohoto světa, píše na serveru Neviditelný pes spisovatel a publicista Ondřej Neff.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: V Libereckém kraji se daří propojovat vzdělávání tak, jak to má být
Ministryně školství při návštěvě Libereckého kraje ocenila podporu sklářských oborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Opatrný optimismus. Není to stoprocentní řešení, i to zaznělo v Událostech, komentářích k migrační krizi
Migrační krize. Dnes byl zahájen výměnný obchod, kdy jsou z Řecka vraceni do Turecka nelegální migranti, zároveň evropské země přijímají první utečence syrského původu z Turecka. K tématu hovořili v Událostech, komentářích České televize poslanec Bohuslav Chalupa (ANO) a europoslanec Jan Zahradil (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Na dětské konferenci budou poslancům předány otevřené dopisy
Poslankyně Langšádlová pořádá spolu s Nadačním fondem Modrá rybka a think – tankem TOPAZ Dětskou konferenci, která se bude konat ve čtvrtek 7. dubna 2016 v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka zareagoval na Panama Papers. Pokud by kauza zasahovala do vlády...
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) si nemyslí, že by se kauza Panama Papers týkala některého ze členů české vlády. Pokud by tomu tak přeci jen bylo, bude třeba na to reagovat, řekl v pondělí novinářům v San Francisku, kde dnes ukončí svou pětidenní návštěvu Spojených států. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Obvinění z korupce jako propaganda. Novinář připomněl, co všechno už napsali o lidech kolem Putina. A o vypečených Ukrajincích se mlčí
Investigativní novinář Robert Parry přišel na webu Consortium News s vlastním komentářem k nedávno zveřejněným dokumentům známým jako Panama Papers. Jde totiž jen o další známku toho, že i korupce je dnes zbraní propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 19:34, zobrazit podobné
V březnu výběr mýta přesáhnul 70 miliard Kč
Za devět a čtvrt roku si český stát přišel výběrem mýta od kamionů na 70 miliard korun, které putovaly do Státního fondu dopravní infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Během prvního víkendu dobrovolníci uklidili více než 6 tun odpadu
O víkendu proběhla první fáze úklidové akce „My pro vodu – voda pro nás“. Zájem vyčistit břehy a pěkné počasí přilákalo k moravským řekám skoro pět stovek dobrovolníků. Ti během prvního víkendu úklidové akce posbírali více než šest tun odpadu. Úklid řek bude probíhat i během nadcházejícího víkendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Lidé mají právo vyjádřit veřejně svůj názor a nemohou být za to šikanováni
Komentář předsedy ODS Petra Fialy k postupu policie vůči odpůrcům prezidenta Zemana v Bochově
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Česká pošta v souladu s doporučením ČTÚ mění k 1. 5. 2016 poštovní podmínky
Za účelem zachování stávajícího rozsahu i kvality služeb a plnění legislativní povinnosti poskytovat základní poštovní služby za nákladově orientované ceny mění Česká pošta v souladu s doporučením ČTÚ od 1. 5. 2016 ceny vybraných služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Veřejná ochránkyně práv v roce 2015: Víc problémů rodin s dětmi a seniorů
Výroční zprávou za rok 2015 ochránkyně informuje Poslaneckou sněmovnu o svých poznatcích a trendech, o zajímavých případech, ale také o tématech, jejichž řešení vyžaduje změny na úrovni právních předpisů. Na základě svých poznatků také zformulovala celkem šest témat, jimiž by se měla Poslanecká sněmovna zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Co je nezbytné? Zastavit zásahy do soukromí
Strana soukromníků realizuje projekt nazvaný Společně najdeme řešení. Cílem je komunikovat základní programové teze a zároveň získat širší zpětnou vazbu. Třetí díl je věnován tomu, jak zastavit velkého bratra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
„Bůh není.“ Tohle v Rusku neříkejte
V Rusku se schyluje k nové éře cenzury, kdy hrozí, že nebude možné hanit pravoslaví. Na obzoru je totiž soudní proces s 38letým bloggerem Viktorem Krasnovem, který na sociální síti VKontakte napsal „Bůh není“. A toto tvrzení by mu mohlo vysloužit čas za mřížemi. Informuje Washington Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Blázniví ministerští úředníci aneb jak je to opravdu se zákazem vstupu do lesa
Vážně se na Ministerstvu zemědělství zbláznili a chtějí pod pokutou 30 tisíc korun zakázat vstup do lesa? To už tam nesmíme na procházky nebo sbírat houby?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: První zdravotní pojišťovna s ombudsmanem
Jako zatím jediná zdravotní pojišťovna v České republice zřizuje Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) pro své klienty i zaměstnance institut ochránce jejich práv – ombudsmana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Za kus žvance jste prodali vlast. Po obědu s muslimy v Praze se strhla mela... Vše prý bylo trochu jinak
Velký rozruch na sociálních sítích vyvolala akce Oběd v mešitě, kterou pražští muslimové uspořádali v neděli pro veřejnost. Jaroslav Cerman z Hate Free Culture na sociální síti tvrdil, že na akci přišlo i pár sympatizantů Bloku proti islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Občané, zjednejte pořádek! Michaelu Kocábovi „bouchly saze“
„Myslím, že dnes už je všem jasné, že Miloš Zeman nás stáčí směrem na východ, do náruče autoritativních a komunistických režimů. To je nepřijatelné a občané by si měli v příštích prezidentských volbách zjednat pořádek,“ tvrdí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz hudebník a bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Zemanovi odpůrci šli na kobereček. Policie zjišťuje, zda se dopustili protiprávního jednání
Lidé, kteří v Bochově při jeho návštěvě Karlovarského kraje uvítali prezidenta Miloše Zemana protestními transparenty, byli předvolání na policii. Policisté budou zjišťovat, zda se protestující dopustili protiprávního jednání či nikoli, řekla dnes ČTK karlovarská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
NPÚ: Už nyní se můžete hlásit na letní školy i na komentované technologické prohlídky
Národní památkový ústav otevírá již čtvrtý ročník letních škol památkové technologie. Frekventanti kursů se naučí, jak připravit vápennou kaši, jak omítnout zeď, jak omítku restaurovat, jaké zajímavosti lze z historické omítky vyčíst – a pod vedením odborníků z NPÚ, Fakulty architektury ČVUT a zkušených restaurátorů objeví řadu dalších (ne)tušených souvislostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Langr (SZ): Přehled libereckých ZŠ – první krok k nastavení ukazatelů kvality
Statutární město Liberec, zřizovatel 20 zápisových základních škol, připravilo poprvé v historii velký přehled jejich aktivit. Analytický materiál by měl být podkladem pro definování ukazatelů kvality, které by školy měly plnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lukša: Jak dál
Naše malá země ve středu Evropy se občas tváří jako hegemon, který vyřeší i problémy světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Krajské včely jsou plné života. Jejich počet naroste
První rozšiřování včelstev má za sebou včelnice na střeše Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Oddělky, které byly na kraj přivezeny v červnu loňského roku, se rozšířily z jednoho nástavku na dva, počet plástů tak vzrostl z 33 na 66 a včely jsou naddimenzovány v růstu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Evropská komise nás chce omezovat na internetu
Nikým nevolená sebranka byrokratů, přerozdělovačů a vyznavačů levičáckého centralistického řízení neboli eurokomisařů chce omezit svobodu projevu na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Minulý týden Pavol Lukša bouchl dveřmi u Kalouska. A teď útočí
Naše malá země se někdy tváří, že vyřeší světové problémy. Místo toho by se ale ministři měli věnovat více problémům, které občany skutečně trápí, píše bývalý místopředseda TOP 09 a starosta Čeladné Pavol Lukša. Ten z TOP 09 minulý týden vystoupil na protest proti politice šéfa strany Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Návštěva delegace NKÚ SR na NKÚ
Dne 23. 3. 2016 se v sídle NKÚ konalo pracovní setkání se zástupkyněmi NKÚ SR. Předmětem jednání byl zejména přístup NKÚ k tvorbě plánu kontrolní činnosti a k výběru témat kontroly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Co očekávám od politické reprezentace ČR v souvislosti s migrační krizí
Zkušenosti z poslední doby ukazují, že migranti nejsou většinově schopni a ani ochotni se integrovat do evropské společnosti, a to ani v dalších generacích, jak se ukázalo jak ve Francii, tak i v Belgii a jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Největším úspěchem naší generace je fakt, že hranice dnes už existují jen na mapě
V jihočeských Slavonicích se konala konference o rozvoji vztahů mezi ČR a Rakouskem se zaměřením na příhraniční spolupráci. Iniciátory byly Senát, Spolková rada a česká diplomacie, setkání se uskutečnilo v bezprostřední blízkosti hranice. Akce se zúčastnili šéfové horních komor obou parlamentů, trojice českých hejtmanů a šéfové zemských sněmů Horního a Dolního Rakouska, velvyslanci a starostové příhraničních obcí. Hovořili především o spolupráci na úrovni konkrétních realizovaných nebo plánovaných projektů, zejména v oblasti dopravní infrastruktury, zajištění bezpečnosti hranic, školství, zdravotnictví nebo životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Česká pošta od května mění poštovní podmínky. Vybrané služby se zdraží
Za účelem zachování stávajícího rozsahu i kvality služeb a plnění legislativní povinnosti poskytovat základní poštovní služby za nákladově orientované ceny mění Česká pošta v souladu s doporučením Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) od 1. 5. 2016 ceny vybraných služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vybraní vojáci nacvičují od rána ochranu hranic
Vojáci z vybraných posádek od rána cvičí ostrahu státní hranice pro případ nenadálé krize. Cvičení začalo v 05:00 a má prověřit dojezdové časy k posílení Policie ČR. Jde čistě o prevenci a nácvik, uvedl na Twitteru ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Armáda také od dubna navýšila počet vojáků v pohotovosti z původních 350 na 720 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Světové výdaje na zbrojení loni mírně stouply. Poprvé po čtyřech letech
Poprvé od roku 2011 loni mírně stouply světové výdaje na zbrojení. Státy vydaly na nákup armádní výzbroje celkem 1,7 bilionu dolarů (asi 40 bilionů korun), tedy zhruba o jedno procento více, než v roce 2014. S odvoláním na dnes zveřejněnou zprávu švédského Mezinárodního ústavu pro výzkum míru (SIPRI) to uvedl server České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Nejednoznačnosti a nejasnosti účetních předpisů nelze dávat k naší tíži
Vyjádření ke dnes zveřejněné tiskové zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Bílek (KONS): Pokud nezaujal zesměšněný návrh, tak snad některý jiný - vážně míněný
Otevřený dopis senátorům a poslancům Parlamentu ČR k tématu "Volební systém, Financování politických stran":
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Zelinka (SZ): Nedovolme, aby se v naší společnosti uchytili teroristé, žoldnéři a mafie
Málo přehledná situace v zemích Evropy může v následujících letech vytvořit větší prostor pro organizovaný zločin, terorismus a různé asociální živly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jako kovbojka: Jak se zrodil skandál s ulitými penězi. Podrobný průběh
Za jedním z nejmasovějších úniků dat v historii stojí více než rok tvrdé práce 400 novinářů z 80 zemí světa. Od toho momentu, kdy anonymní zdroj předal německým žurnalistům Süddeutsche Zeitung 11,5 milionů dokumentů z databáze právní firmy Mossack Fonseca, uplynulo již více než 12 měsíců. Mezinárodní kooperace, která stála za zveřejněním usvědčujících materiálů, se odehrávala v měřítku, které nemá v historii obdoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jak komunisté falšují historii
Rusko prý hrálo v srpnové invazi do Československa jen malou úlohu. Britskému listu The Guardian to řekl šéf českých komunistů Vojtěch Filip.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Na paměť Vojtěcha Filipa bych nespoléhal
Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa rozhodl o invazi vojsk Sovětského svazu do Československa Ukrajinec Brežněv a většina vojáků SSSR byla ukrajinské národnosti. Takže to nebyli „Rusáci“?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Řeči z chodby: Mladej Klaus se s Turkem seknul
Václav Klaus jr. zapochyboval o smyslu dvacetileté intervence v Afghánistánu, a potažmo i o tisícových obětech vojáků včetně našich, když situace je tam evidentně horší než lepší - a hned se stal ve své straně okřikovaným kacířem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
TOPlist