Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.006x, což odpovídá cca 209.027-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Senátor Antl, bývalý státní zástupce, poslal vzkaz těm, kteří chtějí Zemana postavit před Ústavní soud
ROZHOVOR Miloše Zemana považuji za lepšího prezidenta, než byl Václav Klaus. A právo "soudit ho“ mají občané této republiky, až v krajním případě Ústavní soud, tvrdí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz senátor Miroslav Antl. Jako bývalý státní zástupce pak odcitoval hned několik paragrafů trestního řádu a trestního zákoníku, když se jej ParlamentníListy.cz tázaly na oprávněnost zásahu policistů během návštěvy čínského prezidenta v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 18:34, zobrazit podobné
V Teplicích je dusno. Jde o arabskou studentku
Desítky e-mailů vyzývají ředitele gymnázia v Teplicích Zdeňka Bergmana, aby vyloučil ze školy arabskou studentku, která nosí muslimský šátek. Bergman se ale studentky zastal. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Městský soud, Mladá fronta Dnes – a Babiš se směje
Stále jasněji se ukazuje, že Městský soud v Praze v kauze jeho náhrad rozhodl politicky. Kdo jen mu asi poskytuje krytí? Z mého hlediska není složité zjistit, kdo za tím stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Proti norskému Barnevernetu bude protestovat po světě 300 tisíc lidí
V sobotu 16. dubna, proběhnou protesty proti norské sociální službě v 57 městech v USA, Evropě, Austrálii a na Novém Zélandě. Lidé z Česka a Slovenska jedou tentokrát podpořit demonstraci před norskou ambasádou ve Vídni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Smrtelná nemoc, kterou v Evropě už vymýtili. Teď se vrátila s migranty
Místem výskytu smrtelné nemoci je bývalý luxusní alpský hotel v Salzburgu, přestavěný na azylové centrum pro uprchlíky. Na jednotce intenzivní péče skončil nejméně jeden z nakažených migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Židi ven! Jiří Ovčáček tentokrát naložil pražské kavárně skutečně zostra
Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček před časem přirovnal městské intelektuály, tzv. pražskou kavárnu, pro její fundamentalismus k druhorepublikové kavárně. Nyní nalezl v jedné historické publikaci zajímavé informace, které tento jeho názor podporují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Když první ruský voják překročí hranice pobaltské země, proruské weby okamžitě smazat a redaktory internovat, udeřil Roman Joch
ROZHOVOR Návrh novely trestního zákoníku, který nově zavádí jako trestný čin hanobení a podněcování nenávisti k osobám na základě jejich „třídy“ či „sexuální orientace“, by poslanci ani senátoři podle ředitele Občanského institutu Romana Jocha rozhodně neměli schvalovat, jinak bychom na ně měli pohlížet jako na hanobeníhodné kreatury. Bývalý poradce premiéra Petra Nečase v oblasti zahraničí a lidských práv rovněž odmítá návrh poslance Ivana Gabala k mazání proruských webů a blokování propagandistů na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Proč iráčtí křesťané prchají z Česka? Může za tím být i toto
Jedním z důvodů, proč řada iráckých křesťanů, která měla v Česku získat azyl, nakonec raději míří do Německa, může být i to, že v Iráku dostali o životě v Česku jen málo praktických informací. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Dříve irácký voják, dnes kněz: Když jsem viděl seznam lidí, kteří odjeli do Česka, dost jsem se podivil. Měl to být seznam křesťanů, ale...
ZÁPISKY Z KURDISTÁNU Cesta do hlubin uprchlíkovy duše. Tak lze nazvat myšlenky dřívějšího vojáka a současného kněze Chaldejské katolické církve Otce Douglase. V metropoli iráckého Kurdistánu Arbíl vede uprchlické centrum pro rodiny s dětmi. ParlamentnímListům.cz prozradil nespočet rad a dobrých postřehů, jak lépe pochopit myšlení uprchlíků odcházejících do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Konec NATO a EU se blíží, udeřila známá americká novinářka
Proč se blíží konec NATO a EU či proč nezíská Donald Trump republikánskou prezidentskou nominaci. I to vysvětlovala známá americká novinářka v rozhovoru, který poskytla slovenskému listu Denník N.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Daněk (BPP): ČSSD, dluhy, úplatky a exekuce
ČSSD, strana, která se nemohla dočkat lepšího konce, než se utopit ve vlastní šťávě...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Čejka (ČSSD): Budu preferovat kontaktní druh kampaně. Chci mít přehled o všech problémech
Starosta brněnských Vinohrad Jiří Čejka se stal kandidátem za ČSSD do Senátu, rozhodli o tom členové v primárních volbách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Proběhlo cvičení aktivních záloh. Analytik Martin Koller poté napsal...
REPORTÁŽ Ve výcvikovém prostoru Libavá končí cvičení jednotek aktivní zálohy AČR Hradba 2016 zaměřené na přípravu ochrany teritoria, včetně hranic a důležitých objektů. Důvodem povolání aktivních záloh na cvičení je jejich sladění a prověření schopnosti k operačnímu nasazení na území státu. I když to nikdo neříká nahlas, všem je jasné, že cvičení je reakcí na ohrožení ilegálními islámskými migranty. Nezaškodí, jestliže si o aktivních záložácích, jejich historii a současnosti něco povíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ruský novinář, kterému zamítli akreditaci v ČR, promluvil v internetové televizi
Ruský novinář Alexandr Kuranov, dlouhodobě žijící v Česku, nedostal novinářskou akreditaci ani po urgenci ruského velvyslance. V rozhovoru pro internetovou televizi DVTV pak Kuranov uvedl, že 29 let bez problémů dostával akreditaci, když pracoval pro liberální deníky. A v momentě, kdy začal pracovat pro ruskou agenturu Ria Novosti, byla mu žádost o akreditaci zamítnuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Cyril Svoboda sledoval vystoupení Putina v ruské televizi. A nyní sděluje důležité poznatky
ROZHOVOR Zrušení sankcí proti Rusku bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda zcela nevylučuje, ale nevěří v dlouhodobou dohodu s Tureckem ohledně migrační krize. Nicméně říká, že i přesto bychom se měli k Turkům chovat jako k našim spojencům. Dále oceňuje upřímnost prezidenta Obamy, který přiznal svou chybu při operaci v Libyi. Nemá také pochyby o tom, že Vladimír Putin bude kandidovat i v příštích prezidentských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Zrušení základní vojenské služby, či branné výchovy nás bude brzy šeredně bolet, varuje elitní bojovník Němec
Protiteroristické cvičení zažila ve čtvrtek večer Praha. V prostorách ČVUT na Praze 6 se v rámci scénáře, připraveného bývalým dlouholetým příslušníkem protiteroristické policejní jednotky URNA, válečným veteránem z Afghánistánu a nyní také instruktorem kurdských milic bojujících proti Islámskému státu Lumírem Němcem sešly zhruba dvě desítky cvičících. V reálu si vyzkoušeli, jaké to je stanout tváří v tvář, s holýma rukama, ozbrojenému šílenci nebo fanatikovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zpráva o snaze vyloučit ze školy muslimskou dívku z Teplic přilákala pozornost v Evropě
Evropský ředitel pro média lidskoprávní organizace Human Rights Watch Andrew Stroehlein opět zkritizoval Českou republiku. A to za aktuální kauzu v Teplicích. Desítky lidí tu totiž požadují vyloučení muslimské dívky z gymnázia. Informaci přinesl server Aktuálně.cz, do angličtiny ji převedl server Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Papež na ostrově Lesbos poobědval s uprchlíky, tři rodiny odvezl do Říma
Hlava katolické církve dnes přiletěla na řecký ostrov Lesbos. Společně s konstantinopolským patriarchou Bartolomějem I. a arcibiskupem aténským Hieronymem II. zde navštívil uprchlický tábor. Informoval o tom server České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Starosty opět povede Petr Gazdík. Do čela hnutí se vrací po dvou letech
Petr Gazdík se podle očekávání opět stal předsedou hnutí Starostové a nezávislí. Dostal 133 ze 144 platných hlasů, když neměl protikandidáta.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.4.2016 v 12:36, zobrazit podobné
Připravte si peníze. Znovu si budete muset kupovat nové televizory
Přibližně 2,5 milionu českých domácností si bude muset nejpozději do šesti let pořídit nový televizor, nebo alespoň nový set top box. Jinak přijde o televizní signál. Týká se to ale jen těch, kteří sledují pozemní televizní vysílání. Důvodem je přechod na nový systém digitálního televizního vysílání, zjednodušeně označovaného jako DVB-T2, který nahradí stávající systém DVB-T. O celé záležitosti píše na své titulní straně dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident republiky s manželkou navštíví Středočeský kraj
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou navštíví ve dnech 18. - 20. dubna 2016 Středočeský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Helmut Kohl: Evropa nedokáže absorbovat miliony uprchlíků
Tomu, že by Evropa dokázala pojmout miliony uprchlíků, nevěří bývalý německý kancléř Helmut Kohl. Informovala o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Přestaneme slavit Vánoce, přestaneme dětem dávat vepřové. Tak to přece nemůže být! Drsné vystoupení Petra Fialy k uprchlíkům, ale i k Zemanovi a Rusku
REPORTÁŽ Více než stovka lidí se v Berouně zúčastnila besedy s předsedou ODS Petrem Fialou. Hlavním tématem téměř dvouapůlhodinové přednášky a besedy byla migrantská krize. Hovořilo se však i o velmocenských ambicích Ruska, o hledání vhodného kandidáta na prezidentský úřad a o Evropské unii. Přítomní si vesměs pochvalovali vzrůstající preference strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Ten palčivý pocit studu, když Zeman šaškoval v čínské televizi s Krtečkem. Pavel Kohout spustil kanonádu na prezidenta
Ekonom Pavel Kohout na svém webu Pavel-Kohout.cz spekuloval nad tím, jak by bylo možné nahradit prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Hynek Kmoníček odhaduje, co může následovat v Sýrii po volbách
Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček se v dnešním vydání MF Dnes zamýšlí nad situací v Sýrii. Podle něj současné parlamentní volby v zemi mají minimálně ten význam, že vláda s posíleným mandátem se může pustit do nejdůležitějšího kola syrské války, jež se odehrává v Ženevě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nizozemské NE asociační smlouvě EU a Ukrajiny
Referenda i přes ztížené podmínky fungují!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Podle slovenského exministra financí pomůže vstup Ukrajiny do EU východnímu Slovensku
Vstup Ukrajiny do EU by znamenal také obrovský rozvojový impuls pro východní Slovensko. Myslí si to bývalý slovenský ministr financí Ivan Mikloš, který bude šéfem poradců nové ukrajinské vlády. Informoval o tom web TA3.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Po celém světě proběhly protesty proti norské sociálce
V několika zemích světa se dnes konaly demonstrace proti kontroverzním případům odebírání dětí norskou sociální službou Barnevern. Protesty byly svolány do 70 měst v téměř třech desítkách zemí. Podle facebooku sdružení Barnevernet steals Children (Barnevern krade děti) se demonstrace uskutečnily například v Austrálii, na Novém Zélandu, v Indii, Rumunsku, Rakousku či vNorsku, další se ještě dnes chystají v USA nebo Kanadě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 19:34, zobrazit podobné
ČT: Drony nad Kavčími horami. Školní štáby se seznamovaly s novými technologiemi natáčení
Již popáté se na Kavčích horách za účasti osmdesáti žáků základních a středních škol z celé republiky konal celodenní seminář Televize v televizi. Tentokrát mohli studenti nahlédnout do zákulisí příprav vysílání letní Olympiády, dozvěděli se praktické rady, jak nejlépe využívat pro natáčení mobilní telefony a vyzkoušeli si práci s drony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
STAN: Předsedou se stal Petr Gazdík, prvním místopředsedou Vít Rakušan
Starostové a nezávislí zvolili na svém VIII. republikovém sněmu jako svého předsedu Petra Gazdíka 92 procenty hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Londýnský starosta křičí na Camerona. Ten chce zaplavit zemi letáky "pro EU"
Do amerického prezidenta Baracka Obamy, který má v příštím týdnu navštívit Velkou Británii, se pustil londýnský starosta Boris Johnson. A to kvůli Obamově názoru, aby Londýn zůstal v Evropské unii. Informaci přinesla zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Silnice v Moravskoslezském kraji se budou i letos čistit častěji
Vedení Moravskoslezského kraje stejně jako loni rozhodlo, že se v oblastech, které nejvíce trpí znečištěním ovzduší, budou častěji, než ukládá zákon, uklízet silnice. Byť to krajský rozpočet zatíží o zhruba 8 milionů korun navíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Pozor, opět nám přitvrdí zákon potírající právo na svobodu slova a projevu
K hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob přidají kromě jiného, vážení, třídy. Tedy skupiny osob s obdobnou sociální pozicí, životním stylem, prestiží, právem, autoritou, ale i majetkem, příjmy nebo vzděláním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 16:34, zobrazit podobné
ÚZSVM pokračuje ve snižování provozních výdajů – platby za mobilní služby klesly o 40 %
Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se podařilo snížit měsíční výdaje na mobilní služby pro své zaměstnance o 40 %. ÚZSVM tak státnímu rozpočtu ušetří téměř 600 tisíc korun ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Příkaz k vyklizení Hradčanského náměstí přišel z Hradu, odhalil Michael Žantovský svědectví policisty
Exdiplomat a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský uvedl v rozhovoru pro Blesk.cz, že vyklidit Hradčanské náměstí při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze přikázal Hrad. Podle jeho slov mu to řekl jeden z policistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Jižní Morava boduje v Chorvatsku
Prezentace kraje, jednání s představiteli župy, podnikateli, vedením místní univerzity či účast na tradičním Dnu Zadarské župy – to je jen několik bodů z programu, které absolvovala v Chorvatsku delegace Jihomoravského kraje pod vedením hejtmana Michala Haška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Předsedou STAN se po dvou letech opět stal Petr Gazdík
Předsedou hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se podle očekávání stal po dvou letech znovu Petr Gazdík. Místopředseda Poslanecké sněmovny a dosavadní první místopředseda hnutí neměl protikandidáta. Získal 133 hlasů ze 144 možných. Šéfem hnutí byl zvolen na rok do řádné volby celého vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Profesor Pafko promluvil o krizovém personálním stavu nemocnic i kde ušetřit
Centralizace nemocnic je nutná, ale špatně politicky průchodná, naznačil v rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes přední český chirurg Pavel Pafko. Svěřil se taky s tím, že letos na jaře provedl anonymní výzkum mezi nemocnicemi, ze kterého vyplývá, že většina z nich je v zoufalém personálním stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
To si americký generál dovolil dost. V českém hyperkorektním mediálním prostředí by byl už za xenofoba a nepřítele pravdy a lásky, upozorňuje analytik Žantovský
TÝDEN V MÉDIÍCH Realitu média nevytvářejí, pouze ji odrážejí, a to i v případě, že ji odrážejí pokřiveně nebo s úmyslem ji formovat, či deformovat podle svých představ. Upozorňuje na to Petr Žantovský v souvislosti s diskusí, zda média podněcují nenávistné reakce vůči konfliktně vnímaným jevům. Mediální analytik poukazuje také na to, že by si americký generál Bruce Lawlor za slova z rozhovoru pro deník Právo vysloužil v českém hyperkorektním mediálním prostředí nálepku xenofoba a nepřítele pravdy a lásky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Papež dnes na ostrově Lesbos poobědvá s vybranými uprchlíky
Hlava katolické církve dnes přiletěla na řecký ostrov Lesbos. Společně s konstantinopolským patriarchou Bartolomějem I. a arcibiskupem aténským Hieronymem II. zde navštíví uprchlický tábor. Informoval o tom server České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Huml (ČSSD): Mechanické zvyšování pokut považuji za problematické
Z aktuálních návrhů změn, které představilo ministerstvo dopravy, odmítám plošné a mechanické zdvojnásobení výše pokut za dopravní přestupky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hororové VIDEO zakrváceného novináře v Sýrii. Obletělo světová média a už se mluví o propagandě
Reportér Ebrahim al-Khateeb z televize Orient News se vydal se svým štábem natáčet do Sýrie. V průběhu jeho vystoupení před kamerou se ale v blízkosti ozve hlasitý výbuch a novinář je zasažen letící střepinou do obličeje. O incidentu informavala zahraniční média, zároveň se ale ozvaly i hlasy, které autentičnost videa zpochybňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Karel IV. a Václav Havel – dvě slavná výročí
Česká centra si letos připomínají 700. výročí narození Karla IV. a nedožité osmdesátiny Václava Havla. Ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí a zastupitelskými úřady připravila tematické putovní výstavy, které se právě představují v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Do Prahy je cesta „prostě“ dlouhá
Do Prahy z Karlových Varů totiž zřejmě ještě dlouho nepovede plánovaná rychlostní silnice R6. Zásluhu o to má ministr životního prostředí Richard Brabec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ve Švédsku zatkli Němce, který měl vydírat českou vládu jedem
Sedmadvacetiletý německý student, který měl vydírat českou vládu jedem, byl zatčen ve Švédsku. Informoval o tom web České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Magazín fDi Intelligence zařadil Prahu do TOP 25 evropských regionů budoucnosti
Z hlediska potenciálu lidských zdrojů je Praha dokonce třetí mezi evropskými metropolemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
MPSV: Příspěvek na péči vzroste od srpna o deset procent
Lidé se zdravotním postižením od srpna dostanou vyšší příspěvek na péči. Poslanecká sněmovna ve středu schválila novelu zákona o sociálních službách, která ho zvyšuje o deset procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zaorálek: Česko odmítá kvóty na migranty kvůli tomu, že nefungují
Česko odmítá povinné kvóty na přerozdělování uprchlíků v EU proto, že je přesvědčeno o tom, že takový systém nefunguje. Zároveň je proti tomu, aby otázka čerpání peněz z evropských fondů byla spojována s řešením migrační krize. Na mezinárodní bezpečnostní konferenci Globsec v Bratislavě to dnes řekl český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Iráčané, kteří odmítli azyl v ČR, o něj opět požádali
Ve čtvrtek, tj. 14. dubna, skupina 16 Iráčanů přesídlených do ČR v rámci projektu organizovaného Nadačním fondem Generace 21 požádala o ukončení statusu azylanta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministři ŽP evropské osmadvacítky jednali v Amsterdamu o snižování emisí z dopravy
Ministři životního prostředí zemí Evropské unie jednali na neformálním zasedání společně s ministry dopravy o možnostech inovací vedoucích ke zvýšení ekologické šetrnosti dopravy v souladu s cíli klimatické dohody, která byla podepsána v Paříži loni na podzim. Českou republiku na Radě zastupoval náměstek ministra životního prostředí Vladislav Smrž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Klaška (KDU-ČSL): Chceme další přísné omezení lichvářských praktik
Další omezení lichvářských praktik, vůči nimž je řada lidí bezbranná, a které v mnoha případech vedou k osobním tragédiím – i to jsou podle Jaroslava Klašky (KDU-ČSL) důvody, které stály u vzniku jeho pozměňovacích návrhů k návrhu zákona o spotřebitelském úvěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Na lánském zámku jednal expertní tým prezidenta o Ministerstvu spravedlnosti
Na lánském zámku dnes jednal expertní tým prezidenta Miloše Zemana. Hlavním tématem byla situace na Ministerstvu spravedlnosti a zákon o státním zastupitelství, nad kterým nenašli shodu ministr spravedlnosti Robert Pelikán a bývalé ministryně Helena Válková a Marie Benešová. ČTK to po skončení zasedání sdělil hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 19:34, zobrazit podobné
ODS: Bohužel se zdá, že socialistický vir zákazů už naplno zasáhl i KDU-ČSL
Komentář Alexandry Udženiji a Veroniky Vrecionové k novele zákona o myslivosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Povodí Moravy otevírá nové revíry pro sportovní rybáře
Pro všechny zájemce z řad sportovních rybářů i široké veřejnosti otevřeme v neděli 1. května hned tři nové revíry. Nádrže Těšany, Ostrov nad Oslavou a Loudilka nabízí všem rybářům rozmanité prostředí a možnosti zajímavých úlovků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 18:34, zobrazit podobné
České aerolinie otevřou přímou linku mezi prahou a Bejrútem
České aerolinie rozšiřují svoji dopravní síť a od 20. června 2016 obnoví pravidelný provoz mezi Prahou a Bejrútem. Linka bude zatím provozována jako sezónní, ČSA na ní nabídnou dvě týdenní frekvence. Prodej letenek na linku do Bejrútu byl zahájen dnes, ceny jednosměrných letenek začínají od 3955 Kč, zpátečních pak od 7855 Kč včetně všech poplatků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Přestaneme slavit Vánoce, přestaneme dětem dávat vepřové. Tak to přeci nemůže být! Drsné vystoupení Petra Fialy k uprchlíkům, ale i Zemanovi a Rusku
REPORTÁŽ Více než stovka lidí se v Berouně zúčastnila besedy s předsedou ODS Petrem Fialou. Hlavním tématem téměř dvou a půl hodinové přednášky a besedy byla migrantská krize. Hovořilo se však i o velmocenských ambicích Ruska, hledání vhodného kandidáta na prezidentský úřad a Evropské unii. Přítomní si vesměs pochvalovali vzrůstající preference strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 16:34, zobrazit podobné
TOP 09: Koalice oddaluje projednání mnoha zákonů
Některé zákony chce koalice projednat tak rychle, že klidně poruší ústavu, jiné nechá ve Sněmovně ležet měsíce i roky. Ve Sněmovně se tak hromadí návrhy, které poslanci ještě nemohli projednat ani v prvním čtení. Řadu z nich navrhovali poslanci TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vlaky Českých drah dostanou evropský vlakový zabezpečovač ETCS
Až 663 železničních kolejových vozidel vybaví České dráhy mobilní částí železničním bezpečnostním systémem ETCS Level 2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Papež na ostrově Lesbos poobědval s uprchlíky, deset jich odveze do Říma
Hlava katolické církve dnes přiletěla na řecký ostrov Lesbos. Společně s konstantinopolským patriarchou Bartolomějem I. a arcibiskupem aténským Hieronymem II. zde navštívil uprchlický tábor. Informoval o tom server České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Osmnáct stehů, málem oslepla. Minisukně a bez podprsenky. Mladá Švédka nám svěřila svůj děsivý zážitek s muslimy
V Praze se na několik dnů spolu s rodiči zdržela mladá, teprve devatenáctiletá Švédka, jejíž identitu redakce zná. Do hlavního města údajně přijela za zážitky, ale taky trochu za odpočinkem. Důvod? Když šla za kamarádkou, která bydlí o několik ulic dále, vyběhla pouze v tílku a krátké sukni. Jenomže si neuvědomila, že se dostala do čtvrti, kde žijí výhradně muslimové. A ti si její "zradu" víry nenechali líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura: Situace je vážná, jsme ve válce, další a další útoky se už teď plánují a bude jich víc a víc
Tomio Okamura vystoupí na konferenci s Marine Le Pen
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Lídři pravice dnes nadbíhali Starostům a nezávislým
Lídr hnutí ANO Andrej Babiš, první místopředseda lidovců Marian Jurečka i šéf ODS Petr Fiala. Ti všichni nadbíhali hnutí Starostové a nezávislí na jeho sněmu, který dnes probíhá v Průhonicích u Prahy. Informoval o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Česká pošta přebírá řízení vlastní bezpečnosti
Česká pošta ve spolupráci se svojí dceřinou společností Česká pošta Security s.r.o. k poslednímu březnu úspěšně provedla první vlnu přepojení dálkově monitorovaných pošt a objektů na vlastní dohledové centrum společnosti Česká pošta Security s.r.o. Celkem se jedná o více než 700 poboček a dalších objektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Vojenský technický ústav navštívil první zástupce náčelníka Generálního štábu Armády ČR
„Využijme široké portfolio VTÚ pro další rozvoj armády,“ řekl po návštěvě státního podniku generálporučík Jiří Baloun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Čeští lékaři prý stále odcházejí do Německa. Důvody jsou jasné
Odchody českých lékařů do Německa neustávají, píše dnešní Mladá fronta Dnes. S odkazem na statistiky Německé lékařské komory uvádí, že počet českých doktorů působících v tamním zdravotnictví loni poprvé překročil tisícovku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Naše problémy kraj vůbec nezajímají, domnívá se starosta Morkovic-Slížan
Mám stále silnější pocit, že vláda a ministerstva si myslí, že hlavním problémem samospráv jsou výkazy, hlášení, kontroly a hlavně sankce za sebemenší administrativní chybičky. Jako by se úplně ztratil smysl pro realitu, říká v rozhovoru pro PL Pavel Horák (Sdružení nez. kandidátů). Ačkoliv jsou od konce loňského roku ve městě zastoupeny všechny složky záchranného systému, je třeba vyřešit jejich nedostatečné kapacity. Hovořili jsme ale také o plánovaných investicích. A nejen o tom…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman podporuje rozšíření působnosti NKÚ
Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala předal prezidentu republiky Miloši Zemanovi výroční zprávu NKÚ za rok 2015, která shrnuje výsledky kontrolní činnosti úřadu i další jeho aktivity za loňský rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Výroči bombardování Plzně spojenci. Tisícovku obětí přišlo uctít jen pár důchodců
Pietní akt, připomínající první spojenecké bombardování Plzně, při kterém zahynula tisícovka obyvatel, si připomnělo kolem třiceti členů Svazu bojovníků za svobodu a komunistů v Plzni-na Doubravce. V bývalé konzervatoři, která je již několik let opuštěna, je umístěna pamětní deska na vzpomínku za zahynulou celou třídu – 38 dětí a učitelku. Kromě komunistických zastupitelů se akce nezúčastnil nikdo jak z obvodu, města či krajského úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Malujte a fotografujte Šumavu – Správa NP Šumava vyhlašuje soutěže o ceny
„Rodící se les“ a „Šumava v proudu času“, to jsou názvy dvou tematických fotosoutěží, které vyhlásila Správa Národního parku Šumava. Další je výtvarná soutěž s názvem „Šumava – domov vzácných živočichů a rostlin“, která je určená už i těm nejmenším návštěvníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Díky procesu transformace pobytových sociálních služeb bydlí další lidé v domácím prostředí
Osmnáct uživatelů sociální služby se přestěhovalo ze Zámku Dolní Životice do Domova pro osoby se zdravotním postižením v Horním Benešově na Bruntálsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Incidenty během návštěvy čínského prezidenta musí být vyšetřeny
Vím, že policie čelila v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta velmi náročnému úkolu a bezpečnostní opatření zvládla. Přesto došlo k několika incidentům, které musí být řádně prošetřeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Národní muzeum se zapojuje do oslav 700. výročí narození Karla IV.
V roce 700. výročí narození Karla IV. si Národní muzeum připomene význam této osobnosti výstavou zaměřenou na císařovu smrt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Zavedení turečtiny jako jazyka EU nepodporuji
Evropský parlament přijal zprávu o hodnocení tureckého procesu přistupování za rok 2015. Přestože by se mělo jednat o ryze věcný materiál, zmínka o zavedení turečtiny jako oficiálního jazyka Evropské unie ji velmi zproblematizovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti: Z ministerstva financí se stane cenzurní úřad
Poslanecká sněmovna schválila zavedení cenzury Internetu v ČR. V rámci novely zákona o loteriích sněmovna ministerstvu financí garantovala pravomoc zcenzurovat libovolný web, který bude zařazen na „seznam nepovolených Internetových her“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
K Islámskému státu se prý přidaly desítky německých vojáků
Téměř tři desítky německých profesionálních vojáků odcestovaly v posledních letech do Sýrie a Iráku, aby se zde přidali do řad teroristů z Islámského státu. S odvoláním na web The Local o tom informuje server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 19:34, zobrazit podobné
AHG: Stát by se na reorganizaci OKD mohl podílet 4 miliardami Kč
Součástí návrhu na reorganizaci OKD, který většinoví majitelé firmy, skupina Ad Hoc Group (AHG), předložili v březnu vládě, je účast státu ve výši čtyř miliard Kč výměnou za akciový podíl. Skupina AHG také navrhla státu, že odepíše 420 milionů eur (11,3 miliardy korun) dluhu a dodá do firmy hotovost 35 milionů eur (956 milionů korun) až do doby stabilizace OKD. AHG to dnes uvedla v tiskové zprávě. Reakci vlády ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Při řešení migrační krize nám nepomůže zaslepená ideologie, ale zdravý rozum
Delegace ČSSD k hlasování o usnesení EP ve věci holistického přístupu k řešení migrační krize
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Brázdil (ANO): Kvalitní a funkční letecká záchranka je mojí prioritou
V posledních týdnech se na mě stále častěji obrací odborná veřejnost, kolegové záchranáři a lékaři, ale i občané našeho města, kraje, dokonce i ze vzdálenějších koutů Česka, abych se vyjádřil k aktuální situaci letecké záchranné služby v Olomouckém kraji, respektive celé ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jesenické sokoly hlídají ochránci přírody i lesníci
Jedna z nejpočetnějších sokolích populací v České republice se po loňském hnízdění v Jeseníkách a Rychlebských horách rozrostla o 22 mláďat. Úspěšnost hnízdění nyní sledují moderní fotopasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vilímec (ODS): Měli bychom splatit dluh, který český stát vůči Čechům z Podkarpatské Rusi stále má
Odškodnění za majetek zanechaný na Podkarpatské Rusi možná získají i potomci původních českých vlastníků. Sněmovna dala návrhu šanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Špehování občanů a Evropský parlament
Dne 14. 4. 2016, se v Evropském parlamentu ve Štrasburku hlasoval nový legislativní návrh o "používání údajů ze jmenné evidence cestujících (EU PNR)". Byla jsem upřímně šokována, že jsem jako jedna z mála českých europoslanců odmítla tento návrh podpořit a hlasovala jsem proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Zástupci turistických regionů představili novinky na odborných seminářích
Již po dvanácté agentura CzechTourism pozvala zástupce regionů a odbornou veřejnost do Jalta Boutique Hotelu na semináře seznamující s novinkami pro letošní sezonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Pro venkov 375 miliónů
Jedná se o celkovou částku, kterou pro obce do 3000 obyvatel rozdělilo Ministerstvo pro místní rozvoj z Programu rozvoje a obnovy venkova. Ve velké konkurenci žadatelů uspěly i obce z Jičínska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Seitlová (SZ): Občané a obce žádají účinnou právní ochranu proti zápachům
Senátorka za Stranu zelených Jitka Seitlová žádá, aby novela zákona o ochraně ovzduší, kterou projednává sněmovna, byla doplněna o možnost ochránit obyvatele před zápachy z činnosti firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Zlepšení vztahů mezi Obamou a Putinem, bojechtivá Clintonová, Krym a sankce, zhroucení Ukrajiny. Takto to vidí exministr Bašta
ROZHOVOR Ekonomické sankce proti Rusku budou zřejmě pokračovat dál, protože Vladimír Putin z Krymu nikdy neodejde, myslí si bývalý český ministr a někdejší ukrajinský velvyslanec Jaroslav Bašta. Ten také očekává, že situace mezi Tureckem a jeho kurdskou menšinou bude eskalovat. A za nepodařenou vojenskou operaci v Libyi prý nejvíc může bojechtivá a zbrklá Hillary Clintonová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Na zkvalitnění sportovního prostředí přispěje Jihomoravský kraj 35 miliony korun
Dohromady 315 subjektům působícím v oblasti tělovýchovy a sportu přispěje letos krajská samospráva celkovou částkou 35 milionů korun v rámci dotačního programu Zkvalitnění sportovního prostředí. Takové doporučení zastupitelstvu dala krajská rada na svém jednání 12. dubna 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Eva Kislingerová: Unijní hodnoty podle Věry Jourové = abstraktní pojem!
Při pohledu na aktuální dění na sociálních sítích by mohl člověk nepříliš znalý věcí nabýt dojmu, že pro nemalou část naší populace není důležitějšího politika, než je maďarský premiér Viktor Orbán.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
Milan Šmíd: Chronologie jednoho novinářského úletu
Časový přehled události: Facebookový profil zpravodaje ČRo v Německu Pavla Poláka 19. září - 10:12 "Návštěva Miloše Zemana v Berlíně je podobná té před pěti lety. Ovšem s tím rozdílem, že teď s ním letí i tři lékaři a čtyři zdravotní sestry. Celá třídenní návštěva je spočítaná na krok přesně a pokud možno bez schodů. Vykonávat úřad prezidenta je bezesporu náročné. Právě proto Joachim Gauck na konci roku 2016 odmítl pokračovat,…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:41, zobrazit podobné
TOPlist