Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.351x, což odpovídá cca 227.029-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Zeman v rozhovoru pro bulvár tvrdě účtoval. A zde je dohra
POLITOLOGOVÉ „Očekával bych, že se prezident Miloš Zeman pozastaví nad argumentací Andreje Babiše,“ řekl o nedělním živém rozhovoru prezidenta pro Blesk.cz politolog Jan Kubáček. Dle jeho slov hlava státu tento prostor využívá a nastavuje tak agendu příštího politického týdne. Střídmost v kritice Andreje Babiše kvůli Čapímu hnízdu ze strany prezidenta vidí v možném strategickém partnerství obou stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Chudinka holčička, četla to z papírku! Zeman se v živém rozhovoru opřel do Dusilové
V rozhovoru pro Blesk.cz prezident Miloš Zeman zmínil i Lenku Dusilovou a Davida Kollera. Ti se na Cenách Anděl důrazně postavili Hradu. Prezident postavil proti jejich názoru stanovisko Karla Gotta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Odmítám útoky na Kašpárka
Těžko říci, kde se dnes v lidech bere tolik zla na to, aby neváhali a šli tak sprostě a nepatřičně zaútočit na sídlo pardubického rodinného centra Kašpárek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman je drogově závislý, ohromil Moravce v ČT Schwarzenberg. A divoce se rozesmál
Karel Schwarzenberg, poražený finalista přímé prezidentské volby z ledna 2013, patří k nejhlasitějším kritikům prezidenta Zemana. Nyní v Otázkách Václava Moravce za přitakání moderátora zašel ještě dále a obvinil prezidenta, že jeho jednání je ovlivněno tím, že je prezident pod vlivem drogy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Asad má jasnou podporu, ukázaly volby na území kontrolovaném vládou
Syrská Ústřední volební komise oznámila, že účast ve volbách dosáhla sedmapadesáti procent, což lze označit za úspěch ve válkou zmítané zemi. Podle Asadova režimu je výsledek vypovídající a platný, protože hlasování se mohli zúčastnit i lidé, kteří z válkou poničených oblastí prchli do větších měst včetně Damašku. Syrská opozice označuje volby za frašku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Skalička řeší extrémy, s ekology se shodujeme
Ochránit desítky tisíc lidí před stoletou vodou i suchem má stavba přehrady Skalička nedaleko Teplic nad Bečvou. Podle ekologů je ale přehrada nesmysl. Povodním chtějí bránit takzvanými přírodě blízkými opatřeními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek rázně k OKD: Nepřijatelné. Oni chtěli záruky za všechno
Šance, že se stát dohodne s většinovým majitelem OKD, skupinou Ad Hoc Group (AHG) na vyřešení situace černouhelné firmy, po tomto víkendu poklesla. V České televizi to dnes řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) v reakci na poslední mediální prohlášení skupiny. Podle Mládka jsou ale stále otevřeny všechny varianty řešení situace OKD. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy plánuje osvětu o dronech
Ministerstvo dopravy připravuje ve spolupráci s internetovou televizí airZone.tv 6 vzdělávacích TV spotů, jejichž účelem je s ohledem na stoupající počet uživatelů bezpilotních letadel seznámit veřejnost s riziky a pravidly amatérského i profesionálního využití bezpilotních letadel, a přispět tak k jejich bezpečnějšímu provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Islamofobové chtěli oběsit „muslima“ z Harryho Pottera. Měl turban a zapálil prý ženu
Server Independent se věnoval satiře. Všímá si totiž toho, že lidé, kteří se bojí islamistů, budou na sociálních sítích věřit všemu, co se dočtou. A to i tomu, co již od pouhého pohledu zavání tím, že to nemůže být pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
V USA mapují znásilnění a sexuální útoky spáchané v Evropě imigranty. Výsledek vás šokuje
Konzervativní think tank Gatestone Institute, původem ze Spojených států, konkrétně z New Yorku, před několika dny vydal seznam hříchů, jichž se na území Evropy dopouští běženci. Bez emocí a vlastních interpretací popsal situace znásilnění a sexuálních útoků, které se odehrály jen několik stovek kilometrů od nás. Víceméně bez hlubších dopadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Pokuty za nelegální kvízomaty nově udělovány i majitelům heren
Specializovaný finanční úřad začal udělovat pokuty majitelům či nájemcům heren a podobných provozoven, ve kterých se nacházely nelegální kvízomaty. První dvě rozhodnutí o udělení pokuty (každá v řádu desítek tisíc korun) už byla vydána. Dalších zhruba 30 správních řízení probíhá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Papež má problém. Přivezl do Itálie dvanáct muslimů a toto následovalo
Papež František v sobotu přiletěl za migranty na řecký ostrov Lesbos, aby jim zvěstoval, že nejsou sami, a vyzval Evropu, aby při řešení imigrační krize nezapomínala na humanitu. V samotné Itálii však jeho postup vyvolal spíše zděšení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sobotka nevylučuje žalobu, pokud projdou v Bruselu trvalé kvóty na uprchlíky
V Partii FTV Prima se dnes utkali předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka a předseda opoziční ODS Petr Fiala. Pořad moderovala Terezie Kašparovská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vážím si české svobody a dál budu nosit šátek, říká muslimská studentka gymnázia
Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman odolal tlaku veřejnosti a odmítl ze školy vyhodit muslimskou studentku. Nevidí pro to důvod, protože dívka původem z Jemenu má dobré studijní výsledky a chová se slušně. Rodičům pravděpodobně vadí, že se dívka otevřené hlásí k muslimské víře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Týden s kaprem seznámí se sladkovodními rybami a nabídne recepty na jejich úpravu
S rozšířenou nabídkou sladkovodních ryb a s recepty na kapra na mnoho způsobů se mohou v nadcházejících dnech setkat zákazníci obchodů Penny Market, Globus a Makro. Akce bude součástí projektu Ministerstva zemědělství nazvaného Týden s kaprem, který se uskuteční 18. až 24. dubna. Zároveň bude spuštěna webová a facebooková stránka Ryba na talíř a s nimi i stejnojmenná kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
TOP 09: Vláda by měla nastavit jasná pravidla hrazení péče
Nedostatek sester, nejasná pravidla kdo a co hradí, nerovnost v systému zdravotní péče; tak to jsou základní problémy dnešního zdravotnictví a zejména neziskových organizací, které poskytují zdravotní péči v pobytových sociálních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Etnolog Zelený-Atapana k uprchlíkům: Brazilský národ vznikal pět set let krvavou integrací. Zde to chceme udělat za pár let na pokyn!
ROZHOVOR Západ a východ se víceméně vždy dohodnou, nyní to vidíme v Sýrii. Dělá to na mě pocit, že Islámský stát vyhovuje západu i východu. Mají možnost se vydovádět na střelnici a vyčistit si svoje zbrojní arsenály. Líbila by se mi silná střední Evropa. Takto hovoří uznávaný etnolog Mnislav Zelený-Atapana. ParlamentníListy.cz se s ním sešly na Olšanských hřbitovech, které jsou spojnicí naší historie a poslední spravedlností. Člověk se prý musí v situaci, v jaké se Česko nachází, smát anebo brečet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová žádá od Babiše 11 milionů. Na sociální dialog
Ministerstvo práce žádá vládu o dalších 11 milionů korun na sociální dialog. Peníze na jednání, semináře, konference či jiné akce s odboráři a zaměstnavateli chce získat z vládní rezervy. Požadavek by měl v pondělí projednat kabinet. Ministerstvo financí s poskytnutím peněz zásadně nesouhlasí. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Dolejš (ČSSD): Jednoznačně podporuji iniciativu starostů proti výstavbě přehrady na Berounce
Negativní ohlasy veřejnosti a místních samospráv vyvolala studie proveditelnosti vybudování suché nádrže na Berounce v oblasti Křivoklátska s názvem "Protipovodňová ochrana dolní Berounky – studie retenční nádrže", která byla zpracována Povodím Vltavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Do Prahy přijede syrský ministerský náměstek. Setká se s Babišem i Zaorálkem
Do Česka přijede příští týden náměstek syrského ministra zahraničí Fajsal Mikdád. Jednat bude se svým českým protějškem Martinem Tlapou, setká se i s dalšími politiky včetně ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka nebo místopředsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Tématem jednání budou pokračující mírové rozhovory v Ženevě, rezoluce OSN nebo migrace. Ministerstvo zahraničních věcí to uvedlo na svém webu. Zprávu o tom přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vokřál chce v Brně jednat o šestikoalici i s KDU-ČSL a ČSSD
Hnutí ANO chce spolu s Žít Brno, Stranou zelených a TOP 09 jednat o nové šestikoalici v Brně s blokem KDU-ČSL a ČSSD. ČTK to dnes řekl brněnský primátor Petr Vokřál (ANO). Podle něj by to mohlo vyřešit patovou situaci, která nastala po rozpadu koalice ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a SZ. Lidovci se totiž poté dohodli na spolupráci a hledání partnerů pro novou koalici s ČSSD, a proto obě strany nepůjdou do žádné koalice bez sebe. ANO, Žít Brno a SZ přibraly TOP 09, ale mají dohromady jen 27 mandátů. K většině je potřeba 28. Vyjádření ČSSD a KDU-ČSL ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Naprostá pitomost. Politický geograf Romancov rázně promluvil na Frekvenci 1
Politický geograf Michael Romancov se v nedělním Press klubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 značně kriticky vyjádřil na adresu Evropské unie. Je prý těžkopádná a byrokratická. A přece je dobrá k životu. Pokud tomu my Evropané nevěříme, měli bychom se podívat, jak o tom nemalá část světa hlasuje nohama. Dal však také jasně najevo, že Česko nemůže být čínskou branou do EU. „To je naprostá pitomost,“ prohlásil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
České dráhy zmodernizují interiér pendolina
České dráhy plánují po více než desetiletém provozu rychlovlaků pendolino omlazovací kůru jejich interiéru. Jedny z nejoblíbenějších a nejvytíženějších vlaků Českých drah budou vybaveny novými koberci, čalouněním sedaček, dětským kinem a dalšími vylepšeními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hudec (SZ): Vzdělání podle původu recykluje chudobu
Ústecký pan hejtman Bubeníček asi od konce svých středoškolských studií se školstvím moc do kontaktu nepřišel. Jeho příspěvek „Praktické školy jsou šancí na dobré vzdělání“ (Právo 11.3.) je totiž spíše sbírkou oblíbených školských omylů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Štěch: Postup policistů na FAMU nebyl porušením zákona
Postup policistů na pražské FAMU během návštěvy čínského prezidenta nebyl porušením zákona. Policie normálně dělala svoji práci, stejně by postupovala při návštěvě prezidenta jiné země. V České televizi to uvedl předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Podle předsedy zahraničního výboru Sněmovny a čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga by mimořádná schůze Sněmovny v příštím týdnu měla dát odpověď na otázku, kdo dal policistům pokyny k takovému jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Z mezinárodní lidskoprávní organizace přišel znovu kopanec do Zemana. Od stejného muže
Evropský ředitel pro média lidskoprávní organizace Human Rights Watch Andrew Stroehlein se na svém Twitteru obul do českého prezidenta Miloše Zemana. A to v souvislosti, mimo jiné, se zkrácením názvu Česká republika na Czechia na světovém poli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Příspěvek na péči pro zdravotně postižené se konečně navýší
Sněmovna schválila novelu zákona o sociálních službách. Přijetím zákona dojde od letošního srpna k navýšení příspěvku na péči pro osoby se zdravotním postižením ve všech stupních závislosti na péči druhé osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Britský poslanec navštívil syrského prezidenta Asada. Poté novinářům řekl...
Britský konzervativní poslanec David Davis v rozhovoru pro britský Independent prozradil, co se dozvěděl při návštěvě syrského Damašku od prezidenta Bašára Asada. Mimo jiné zaznělo, že ruský prezident Vladimir Putin nenechá Asada padnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Tošenovský jde do krajských voleb. Objevil se na chvostu kandidátky ODS
Bývalý moravskoslezský hejtman Evžen Tošenovský opět kandiduje ve svém domovském kraji. Jeho jméno se objevilo na regionální kandidátce ODS. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lidovec Bartošek a komunista Dolejš zavítali k Moravcovi. A spustili kanonádu na Babiše
Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) a místopředseda komunistů Jiří Dolejší. Debatovali o hazardu. Nenechali přitom nit suchou na ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO). Podle Bartoška se asi šéfovi státní kasy zastesklo po centralizaci moci. Dolejš dodal, že má Babiš možná určitou alergii, ale to je jeho problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Albrigtová promluvila: USA mají mezinárodní zodpovědnost. Musí se angažovat ve světě
„Spojené státy se musí nadále angažovat při řešení problémů současného globalizovaného světa,“ uvedla na mezinárodním bezpečnostním fóru GLOBSEC, které se koná v Bratislavě, bývalá šéfka americké diplomacie Madeleine Albrightová. Informuje o tom server ParlamentnéListy.sk s odkazem na tiskovou agenturu SITA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Válka na ulici: Tyče, slzný plyn, zranění lidé. Stovky uprchlíků se porvaly v Paříži
Zahraniční server The Sun informuje o rvačce, jež propukla v provizorním uprchlickém táboře nedaleko frekventované stanice metra v Paříži, nesoucí název Stalingrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
V Baltském moři bylo znovu horko. Došlo k dalšímu konfliktu mezi Američany a Rusy
Je tu další střet mezi USA a Ruskem v Baltském moři. Americký stíhací letoun byl varován ruským letounem SU-27 nad Baltským mořem, že se pohybuje nebezpečně blízko ruského vzdušného prostoru. Mluvčí Pentagonu Laura Sealová kontrovala, že americký letoun netrávil ani vteřinu v ruském vzdušném prostoru. Ministr zahraničí Spojených států John Kerry dodal, že se Američané nedají zastrašit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Vítáme téměř 10 tisíc nových klientů
Vítáme všechny nově příchozí pojištěnce a děkujeme těm, kteří zůstali své „dvěstějedenáctce“ věrní. Jsme rádi, že jste s námi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Buddhistické poklady z Afghánistánu k vidění už jen do konce dubna!
Do soboty 30. 4. 2016 máte poslední možnost zhlédnout v Náprstkově muzeu výstavu Afghánistán – zachráněné poklady buddhismu, představující jedinečné předměty z Národního muzea Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): ČR se může pochlubit přímým železničním spojením s přístavem Antverpy
Žádný jiný přístav v Evropě nezaujímá tak centrální a strategickou polohu jako přístav v Antverpách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Daně platí jen blbec. Taková je realita, zaznělo v České televizi. Co s tím?
David Ondráčka, ředitel české pobočky Transparency International, byl posledním hostem nedělních Otázek Václava Moravce České televize. Vyjádřil se ke kauze Panama Papers a k českým firmám se skrytými vlastníky. Host nechápe, proč ministr financí Andrej Babiš v tomto směru nedělá víc. Ale nejen on.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš stanovil strop na růst platů státních zaměstnanců. ČSSD chce víc
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) je ochotný podpořit návrh, aby se v příštím roce zvedly platy státních zaměstnanců. Pro pořad České televize Týden v politice řekl, že by se mzdy mohly zvýšit u vybraných profesí, a to okolo tří procent. O konkrétních návrzích bude ještě jednat koaliční rada a následně i vláda. ČSSD počítá s výraznějším přidáním. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Obrana chce pokračovat v misích v Afghánistánu či v Mali
Česká armáda by v zahraničních misích měla působit v podobném rozsahu jako dosud. V letech 2017 a 2018 počítá opět se zapojením do operací v Afghánistánu, v Mali nebo na Sinaji. Vyplývá to z návrhu misí, které bude v pondělí schvalovat vláda. Za nasazení ve schvalovaných mandátech Ministerstvo obrany zaplatí podle předpokladů necelé 2,3 miliardy korun. ČTK to sdělil mluvčí ministerstva Jan Pejšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hodinová palba Miloše Zemana v bulváru: Kalousek se o Tibet nezajímal. Ani Kocáb. Dusilová je podřadná zpěvačka. Podplacené "Bakalovy" noviny
Miloš Zeman se v rozhovoru pro Blesk.cz v pořadu S prezidentem v Lánech zase pořádně rozjel. Prozradil, že je mu lidsky líto lidí typu Miroslava Kalouska. Hospodářské noviny označil za zkorumpované a konstatoval, že Generace 21 mu vlastně dala za pravdu, když do České republiky přivezla irácké uprchlíky. Ostrá slova z úst hlavy státu zazněla také na adresu zpěvačky Lenky Dusilové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
SVS letos zatím zjistila závady u devíti procent kontrol v místě určení
Státní veterinární správa (SVS) letos dosud zjistila závady u devíti procent z více než 1 300 kontrol zaměřených na potraviny živočišného původu ze zahraničí, provedených v místě určení zásilky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Švorc (TOP 09): Vláda se vkrádá skrytě do peněženek občanů
Současná vláda slibovala, že nebude zvyšovat daňovou zátěž obyvatel a současný ministr financí zároveň dokonce hovořil o tom, že chce do konce volebního období mít vyrovnaný státní rozpočet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Musíme se mít na pozoru před USA. Víc, než kdy dřív, varoval Castro
Zdá se, že s oteplováním washingtonsko-havanských vztahů, to nebude tak horské, jak se zdálo ještě během návštěvy amerického prezidenta Baracka Obamy na „ostrově svobody“. Komunistický prezident Raúl Castro podle ČTK varoval před americkým pokusem zastavit nikdy nekončící revoluci v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tupí novináři, poštěkávající psíčci... Miloš Zeman zahájil rozhovor v bulváru ostře
Miloš Zeman se v rozhovoru pro Blesk.cz vyjádřil ke kauze ČSSD a Zdeňka Altnera. Podle vlastních slov necítí žádnou vinu na celé kauze, kvůli které musí teď strana zaplatit 337 milionů korun advokátovi za vítězství ve sporu o Lidový dům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Znalec cizích zemí a kultur, principál cirkusu Joo: Zkuste u muslimů postavit kostel. Ukamenují vás. Já něco podobného zažil...
ROZHOVOR Granty? K čemu, když jsou diváci? V Číně nebo Americe nás znají jen podle Havla či fotbalistů. Kočovníci jezdí světem, ale nejsou to migranti. Naši předkové odcházeli do Vídně za prací, „cirkusáci“ projezdili všechny možné státy, jak dodává principál cirkusu Jo-Joo Jaromír Joo, ovšem za prací. Světaznalý umělec v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří i o tom, jak by takové „multikulturní obohacení“ vypadalo v zemích jiných náboženství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Pozoruji epidemii debility, píše Jaroslav Bašta. A nabízí lék
Jaroslav Bašta, bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině, se rozhlíží kolem sebe a dochází k závěru, že dnes tolik propíraný virus zika nenapadá jen mozky novorozenců, ale i dospělých lidí. Jen tak si prý lze vysvětlit počínání bruselských politiků. A nejen jich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Výsledky sobotních voleb do zastupitelstev pěti obcí
V sobotu se konaly volby do zastupitelstev pěti obcí. Volilo se v krajích Jihočeském, Karlovarském, Jihomoravském a v kraji Vysočina. Nejrychleji byly hlasy sečteny v Županovicích, a to v sobotu v čase 22:24. Průměrná volební účast dosáhla 60 %, nejvyšší byla v Suchém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 09:34, zobrazit podobné
ANO Olomouc se zapojilo do akce Ukliďme Česko
Dvacet dobrovolníků včetně řady zastupitelů vyslyšelo výzvu místní organizace hnutí ANO v Olomouci a vyrazilo v sobotu ráno vyzbrojeno igelitovými pytly a rukavicemi na úklid břehů Mlýnského potoka v Bezručových sadech a následně podél Moravy ke Klášterními Hradisku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 09:34, zobrazit podobné
V Plzni byl zveřejněn dokument České televize o uprchlících. V publiku byla socioložka Šiklová a pořádně se rozohnila
REPORTÁŽ Cesta do vysněné Evropy očima uprchlíků z Íránu – matky se synem, záběry z turecko-syrské hranice, z pobřeží Egejského moře i z Balkánu, to je nový dokument z produkce České televize s názvem Uprchlíci, který mohli vidět návštěvníci plzeňského festivalu Finále. Na promítání necelou hodinu trvajícího snímku a následné besedě s režisérem Tomášem Kratochvílem a průvodcem libanonského původu, žijícím v Česku, Hassanem Ezzeddinem, přišlo kolem dvaceti lidí. Objevila se tu i socioložka Jiřina Šiklová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Oskar Krejčí o světě: Původní nadvláda USA přerůstá v chaos
Politolog Oskar Krejčí se v rozhovoru pro PrvníZprávy.cz znovu pustil do České televize. Ale nejen do ní. Stranou pozornosti Krejčího nezůstaly ani Spojené státy, které prý ztrácí kontrolu nad světem, a postup německé kancléřky Angely Merkelové v uprchlické krizi. Nejmocnější žena Evropy by si prý měla uvědomit, že ještě existuje EU, kde Německo nepůsobí v roli jediného vládce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil promluvil o lidech, kteří odhlasují Bruselu všechno, uprchlících i své kandidatuře proti Zemanovi
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR O trvalých kvótách, uprchlické krizi, současné situaci v Bruselu i o teroristických útocích hovořil mimo jiné v půlnočním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Europoslanec Jiří Pospíšil. Promluvil také o blížících se prezidentských volbách a o možnosti své kandidatury na příštího prezidenta. Řekl také, jaké šance na znovuzvolení má podle jeho názoru současný prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Klimpl (ODS): Koordinuje někdo dopravu?
Dopravní situace v Pardubicích je zoufalá. Dlouhou dobu neřešené obchvaty nesou stále větší dopravní zátěž ve vnitřním městě, kde je doprava na pokraji kolapsu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ÚOHS podporuje postup Senátu ve věci nového zákona o veřejných zakázkách
Senát Parlamentu České republiky na své 21. schůzi projednával návrh nového zákona o zadávání veřejných zakázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Upřímnou soustrast lidu Ekvádoru
Vyjádření upřímné soustrasti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Láska je mé náboženství, hlásali dnes muslimové v Bruselu
V srdci EU demonstrují tisíce lidí za poklidné soužití kultur. Po nedávných teroristických útocích v Bruselu volají po životě v míru. Podle ČTK v průvodu najdeme zástupce církevních komunit i představitele muslimů. V čele asi 7 tisíc demonstrantů kráčely rodiny obětí nedávného teroristického útoku na bruselském letišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman v dnešním rozhovoru pro bulvár tvrdě účtoval. A zde je dohra
POLITOLOGOVÉ „Očekával bych, že se prezident Miloš Zeman pozastaví nad argumentací Andreje Babiše,“ řekl o nedělním živém rozhovoru prezidenta pro Blesk.cz politolog Jan Kubáček. Dle jeho slov hlava státu tento prostor využívá a nastavuje tak agendu příštího politického týdne. Střídmost v kritice Andreje Babiše kvůli Čapímu hnízdu ze strany prezidenta vidí v možném strategickém parnerství obou stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Němeček: Nemocnice hospodaří dobře a jsou v plusu
Od nástupu této vlády hospodaří přímo řízené nemocnice s kladným výsledkem. Osobní náklady jsou největší položkou jejich rozpočtů, přičemž nemocnice zvyšují platy svých zaměstnanců na maximum svých možností. Na tiskové konferenci o tom informoval ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický na konferenci GLOBSEC
Ministr obrany Martin Stropnický vystoupil na mezinárodní bezpečnostní konferenci GLOBSEC 2016 v Bratislavě. V rámci panelu k budoucnosti Severoatlantické aliance se ve svém vystoupení věnoval vztahům Aliance s Ruskem a jeho roli v bezpečnostním prostředí v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC: Riskuješ? Zaplatíš! A někdy i životem...
V pondělí se uskutečnila preventivně bezpečností akce „Riskuješ? Zaplatíš!“, kterou pořádala Správa železniční dopravní cesty a Policie České republiky. Touto pilotní akci na území Libereckého kraje chtějí obě instituce upozornit na riskantní chování řidičů i chodců při pohybu na železnici a železničních přejezdech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Migrace z pohledu sociologa: Lidská psychika se jestě nestačila zbavit klanové mentality. Kdo se výrazně odlišuje, toho nepřijímáme. Z hlediska evoluce logické a zdravé
ROZHOVOR Sociolog Ladislav Rabušic z Masarykovy univerzity říká, že v naší post-industriální společnosti začíná být obtížné to, že se nabourávají některé životní jistoty a život není tak úplně čitelný a srozumitelný, extrémů vývoje a zániku našich hodnot se ale neobává ani v souvislosti s aktuální migrační krizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Pros (ČSSD): Hypotéky – pomůžeme občanům splácet
Naprostá většina z nás si musela půjčit na pořízení bytu. Nejsme bohatí tak, abychom si mohli z úspor koupit vlastní byt nebo dokonce dům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Umožnili jsme obcím rozhodovat o jejich záležitostech samostatně
Města a obce mají právo rozhodovat samy o svých místních záležitostech, ty nemají být řešeny z Prahy. Každá obec si nyní bude moci o případném umístění herny rozhodnout vyhláškou, v zákoně už zákaz heren nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Provozní náklady ÚOHS jsou výrazně nižší, než tvrdí server iDnes
Provozní náklady Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže na jednoho zaměstnance činily v roce 2014 76 252 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD: Známe poslední výsledky ze stranických primárek
Sociální demokracie oznamuje poslední výsledky stranických primárek. Konečná čísla dnes v podvečer přišla z Karlovarského a Moravskoslezského kraje. Obě hlasování probíhala ve volebních místnostech v souladu s pravidly příslušných volebních řádů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Česko by mělo přijmout novou směrnici EU. O sledování lidských tkání
Pravidla pro zacházení s tkáněmi a buňkami, která platí mezi zeměmi EU, by se měla rozšířit i na dovoz tkání a buněk ze třetích zemí tak, aby byla zajištěna vysoká úroveň ochrany lidského zdraví v EU. Počítá s tím novela zákona o zajištění jakosti a bezpečnosti lidských tkání a buněk určených k použití u člověka. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Na Hradě proběhla velmi živá diskuse. Jiří Ovčáček prozradil o čem
Na lánském zámku jednal expertní tým prezidenta Miloše Zemana. Hlavním tématem byla situace na ministerstvu spravedlnosti a zákon o státním zastupitelství, nad kterým nenašli shodu ministr spravedlnosti Robert Pelikán a bývalé ministryně Helena Válková a Marie Benešová. ČTK to po skončení zasedání sdělil hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil promluvil o lidech, kteří odhlasují Bruselu všechno, o uprchlících i své kandidatuře proti Zemanovi
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR O trvalých kvótách, uprchlické krizi, současné situaci v Bruselu i o teroristických útocích hovořil mimo jiné v půlnočním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Europoslanec Jiří Pospíšil. Promluvil také o blížících se prezidentských volbách a o možnosti své kandidatury na příštího prezidenta. Řekl také, jaké šance na znovuzvolení má podle jeho názoru současný prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
TOP 09 navrhla odvolat primátora Plzně
Zastupitelé TOP 09 ve čtvrtek podali návrh na odvolání primátora Plzně Martina Zrzaveckého (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Šulda (KSČM): Situace je kritická
Rozčilená ODS ústy svého předsedy Petra Fialy na Twitteru napadla opět prezidenta Zemana. Fiala si na Twitter doslova napsal: „Miloš Zeman chce znárodňovat soukromé firmy, jen čekám, kdy ho napadne zavádět výjezdní doložky a cenzuru tisku,“ napsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 06:34, zobrazit podobné
MŠMT: Na kvalitu škol i pedagogů půjde z OP VVV 4,5 miliardy
MŠMT vyhlašuje výzvu „Podpora škol formou zjednodušeného finančního vykazování“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Statistika regulokracie
Levicová vláda si může gratulovat. Její represivní a regulační politika, zaměřená proti podnikatelům a živnostníkům, nese své ovoce snad rychleji, než sami vládní představitelé očekávali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Gábor (TOP 09): Měli bychom si uvědomit, že bezpečí něco stojí
Na diskusním setkání s izraelským velvyslancem na téma "boj proti terorismu a izraelská zkušenost s touto problematikou", zazněla zajímavá myšlenka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Váňa (ODS): Rudé právo a politická korektnost...
Každá doba má svoje - mnohoznačný výrok, pod kterým si může každý představit co chce. Dnes žijeme v době blahobytu, sociálních sítí, informačních technologií a také společenského a politického neklidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VTÚ rozšiřuje působnost do nových oblastí - jaderné bezpečnosti a ochrany hranic
Ve čtvrtek 14. dubna se uskutečnilo ve Vojenském technickém ústavu, s. p. výjezdní zasedání hospodářského výboru a podvýboru pro inovace, letectví a kosmonautiku Poslanecké sněmovny. Za Ministerstvo obrany se ho zúčastnil náměstek pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Tomáš Kuchta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Šrámek (ANO): Odborně primitivní a staromódní zákon o prodejní době byl schválen
Absolutně nesmyslný a diskriminační návrh zákona o omezení prodejní doby v maloobchodě a velkoobchodě byl schválen Sněmovnou. Jeho předkladatelé patrně myšlenkově zamrzli v minulém století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
MPO: Dostatek kvalifikovaných pracovníků na českém trhu je zásadní pro úspěch ČR v globální konkurenci
Rekordní úspěch českého exportu v minulém roce a nedostatek středně a vysoce kvalifikovaných pracovníků pro český průmysl, to byla hlavní témata letošního Exportního fóra v Mladých Bukách pořádaného Asociací exportérů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Přijďte na Den otevřených dveří Ministerstva zahraničních věcí ČR v sobotu 7. května 2016!
V sobotu 7. května 2016 se na Ministerstvu zahraničních věcí uskuteční Den otevřených dveří, v rámci kterého může veřejnost navštívit prostory a zahradu Černínského paláce, včetně Kaňkova pavilonu, kde budou vystaveny skleněné exponáty inspirované dobou Karla IV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
MPSV spustilo elektronickou verzi Slovníku sociálního zabezpečení
Potřebujete se rychle zorientovat v pojmech z důchodového a nemocenského pojištění, sociálních dávek, zaměstnanosti či sociálních služeb? Pomoci vám v tom může e-verze Slovníku sociálního zabezpečení, kterou spustilo MPSV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hudec (SZ): Jak správně bojovat proti politické korektnosti
Celé roky už zuří i v zemích českých módní ideologická bitva proti něčemu, čemu jsme si kvůli absenci libozvučnějšího překladu z angličtiny zvykli říkat politická korektnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Česká pošta získala ocenění Firma pro zdraví
Česká pošta byla v rámci konference Péče o zdraví zaměstnanců oceněna titulem „Firma pro zdraví“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sociální demokraté chtějí v Karlovarském kraji uspět. Vítězství má přinést Havel
Současný hejtman Martin Havel bude lídrem ČSSD pro podzimní krajské volby v Karlovarském kraji. Potvrdily to výsledky sobotních stranických primárek, při nichž členové strany hlasovali o kandidátovi na hejtmana. Havel získal od sociálních demokratů v kraji podporu 96,7 procenta voličů, sdělila ČTK mluvčí ČSSD Eva Gregorová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČD: Provoz vlaků mezi Hradcem Králové a Jaroměří omezí v následujícím čtvrtroce oprava trati
Výluka Správy železniční dopravní cesty ovlivní od 18. dubna nepřetržitě do 2. srpna provoz vlaků v úseku mezi Hradcem Králové a Jaroměří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hlas z NATO: Od Ruska očekáváme následující...
Na probíhající konferenci o bezpečnosti Globsec v Bratislavě promluvil náměstek generálního tajemníka NATO Alexander Vershbow. Popsal, co lze očekávat od chystané schůzky mezi NATO a Ruskem. Rozhodně prý nejde o obnovu standardních vztahů, protože Rusko dál nerespektuje mezinárodní právo, ale představitelé NATO chápu, že i tak je třeba s Kremlem komunikovat. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2015 získalo pět oceněných
Při v pořadí šestém předávání Cen ředitele Správy KRNAP [1] se laureáty stala pětice (resp. šestice) význačných osobností, které přispěly k rozvoji Krkonoš a povědomí o našich horách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Tohle není žádná demokracie, udeřil čtenář na europoslance Zdechovského. A ten odpověděl...
Z PROFILŮ Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) znovu odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vysvětlil mimo jiné, co se stane politikům, kteří neplní své sliby voličům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Koncepce výstavby Armády ČR a rozpočet Ministerstva obrany
Nejen koncepce či strategie jsou důležité. Daleko větší důležitost je uvedení těchto koncepcí do praxe a jejich provázanost s reálným rozpočtem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Šlechta (ODS): Zdravotnictví? Lépe již bylo
Pamatujete si na oranžové tsunami? Před krajskými volbami v roce 2008 kvůli regulačním poplatkům Paroubek vyhrál krajské volby a většina krajů se z modré přemalovala na oranžovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Prozření plzeňské ČSSD. To předtím spala?
Že se plzeňská sociálně demokratická parta vzbouřila centrálnímu pražskému vedení, už voliči ČSSD jistě zaznamenali. I to, že se od něj distancuje. Prima strategický tah před komunálkami, který by nevymyslel ani Jára Cimrman,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist