Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.457x, což odpovídá cca 180.381-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Albrightová zneužila lidská práva, říká Luboš Blaha. A nachází způsob, jak pomoci uprchlíkům, o kterém se u nás moc nemluví
ROZHOVOR Němci dovolují Turecku, aby nám pošlapávalo to nejcennější, co máme – svobodu. ParlamentnímListům.cz to v rozhovoru řekl poslanec slovenské Národní rady za vládní stranu SMER - SD Luboš Blaha. Podle něho je nutné hledat realistickou cestu z migrační krize, scénáře o ubytování miliardy uprchlíků jen nahrávají fašistům. Bašár Asad je podle Blahy legitimním lídrem Sýrie a jeho jedinou současnou alternativou je pouze tzv. Islámský stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Povinnost kontroly komínů
Od začátku letošního roku platí nová úprava týkající se kontrol a revizí komínů. Zatímco dosud byla povinnost kontrol součástí nařízení vlády, nyní se dostala do zákona o požární ochraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Varování z USA. Toto vše prý už napáchala ruská propagadna v Evropě. A hrozí, že...
Kremelská propaganda hýbe volbami v Evropě. Začalo to v Německu, pokračovalo ve Francii, nyní i v Nizozemsku a kdo ví, jak se vliv Putinových mediálních kliček projeví na britském referendu o členství v Evropské unii. Stačí jen jedna jiskra, která pak nadělá obrovskou škodu, tvrdí Bloomberg.com, který vlastní americký podnikatel, filantrop a bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Šílená EU chce jít proti Evropanům, rozohnil se v ČT sociální demokrat Váňa
Poslanci Roman Váňa a Pavel Kováčik z KSČM kritizovali plány EU na omezení legálně držených zbraní. V České televizi padala ostrá slova o tom, že nová směrnice EU je šílená a povede snad jen k tomu, že vzroste úloha černého trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Dávejme peníze raději našim potřebným lidem
V neděli jsem v centru staré Prahy málem přehlédl velice smutný výjev. Prošel jsem kolem čistě oblečeného starého pána s deštníkem lehce pod osmdesátkou. Zaregistroval jsem nesměle se natahující ruku s otevřenou dlaní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Senátoři odmítnou povolit, aby do školek mohly chodit už dvouleté děti
Senát dnes bude rozhodovat o úpravách školského zákona, který má mimo jiné zavést povinnou maturitu z matematiky a sjednotit přijímací zkoušky na střední školy. Senátoři se ale podle doporučení svých výborů soustředí spíše na změny týkající se předškolních dětí. Odmítnou například, aby nárok na místa v mateřské škole měly už dvouleté děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dokonáno. Senát řekl ano inkluzi na školách
Senát přes řadu výhrad schválil školskou novelu beze změn. Znamená to, že nová pravidla inkluze budou platit už od letošního září, příští rok budou jednotné přijímací zkoušky na střední školy a o čtyři roky později se bude povinně maturovat z matematiky. Novela přinese také povinné absolvování posledního roku mateřské školy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš přes nás posílá další vzkazy zpěváku Davidu Kollerovi. Ten nebude rád
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se na svém profilu na serveru ParlamentnílListy.cz vyjádřil k dotazům čtenářů na aktuální politická témata. Mimo jiné také poslal další vzkaz zpěváku Davidu Kollerovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Co jste ještě neviděli: Více ze včerejšího třaskavého setkání Zemana s občany
Zatímco mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček na svém facebookovém profilu nepřímo označil odpůrce Miloše Zemana, kteří se včera shromáždili v Berouně, za „pražskou delegaci“, redaktorka webu Svobodné fórum Johana Hovorková takové tvrzení označila za lež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman není dement a sklerotik, zastala se prezidenta Benešová ve věci Peroutka. Šéfka soudců ho kritizuje
Pražský hrad se včera odvolal proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 1, podle nějž se Kancelář prezidenta republiky musí omluvit za výroky Miloše Zemana vyslovené vůči novináři Ferdinandu Peroutkovi. Zeman totiž tvrdí, že Peroutka je autorem článku Hitler je gentleman, což popírá mimo jiné vnučka Ferdinanda Peroutky Terezie Kaslová. Článek navíc nebyl nikdy nalezen. Informaci přineslo dnešní vydání Lidových novin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Turecku musíme ukázat svou sílu, říká lidovec Benešík. Černoch promluvil o radostném Sobotkovi
Před kamerami České televize bylo zase jednou živo. Kvůli dohodám Evropské unie s Tureckem. Lidovec Ondřej Benešík zdůrazňoval, že Evropa musí Turecku ukázat svou sílu a nesmí se nechat vydírat. Rozohnil se také nad bruselským pokrytectvím. Poslanec Marek Černoch doplnil příběh o radostném Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), který notně oslabil Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Černý (KSČM): Jiný metr občanovi, jiný Sobotkovi
Jak jsme se v neděli dozvěděli, ČSSD Zdeňku Altnerovi nezaplatí 338 milionů korun a bude čekat na rozhodnutí Nejvyššího soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Desítky lidí z FAMU podpořily ženu, která měla napadnout policistu
Desítky pedagogů a studentů FAMU dopisem podpořily levicovou aktivistku Kateřinu Krejčovou, která údajně při loňském protestu proti průvodu odpůrců migrace napadla policistu. V únoru jí za to soud uložil měsíční podmínku s roční zkušební dobou, žena se ale odvolala. Zástupci FAMU označují její odsouzení mimo jiné za projev sílících sympatií policejních složek a státního zastupitelství vůči projevům rasismu a nenávisti. ČTK dopis poskytl docent Katedry dokumentární tvorby Vít Janeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci si posvítí na bezpečnostní služby
Sněmovna dnes podpořila v úvodním kole uzákonění podmínek pro činnost soukromých bezpečnostních agentur. Vládní předloha předpokládá například to, že bezpečnostní agentury budou potřebovat licenci. Nyní ji čeká projednání v několika výborech. Očekávají se poslanecké návrhy úprav, výbory proto budou mít na debatu tři měsíce místo obvyklých dvou. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zlobím se na generála Petra Pavla. Legendární novinář Jan Petránek to mezi lidmi rozjel na téma Rusko i „bývalý přítel Václav Havel“
REPORTÁŽ „Zakladatel Turecka Atatürk by se v hrobě obracel nad nynější Erdoganovou politikou. A proč nás straší pořád Ruskem, které je ekonomicky vyčerpané a má co dělat samo se sebou?“ zaznělo na besedě v ostravském Knihcentru od publicisty a dlouholetého zahraničního zpravodaje Jana Petránka, nositele řady novinářských cen. V průběhu přednášky o evropské i světové politice si zkušený korespondent, který pobýval léta v Asii i Rusku, nebral vůbec servítky a pojmenovával důležité zahraniční události velmi otevřeně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Klega (SZ): Laguny může likvidovat firma, která už jednou selhala
Ropné laguny v Ostravě zřejmě bude pro pražskou firmu AVE CZ, jež vyhrála zakázku, znovu likvidovat společnost Geosan Group, která už při jejich čištění jednou selhala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vícha (ČSSD): Jsem ve střetu zájmu. Já se z toho traumatu počůrával
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 ke školskému zákonu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vypadni do Ruska, noviny ti zakazujeme. Turecko zakázalo Sputnik a vyhostilo šéfredaktora
Agentura Reuters informuje o tom, že ruský Sputnik má v Turecku problém. Médiu, které vzniklo v roce 2014 za účelem podávání informací světu z ruského pohledu, byl v zemi půlměsíce zablokován web. A šéfredaktor turecké verze Sputniku byl vyhoštěn ze země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
To je nepřijatelné! Zeman kritizoval soudkyni a Pelikán se rozčílil
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se zostra pustil do prezidenta Miloše Zemana. Ten prý totiž přes média útočí na české soudy, a to je nepřijatelné. Stejně tak prý Pelikána mrzí postup ČSSD v kauze Altner. Jak prezident, tak největší vládní strana by měli soudy respektovat. A policie by se měla pohybovat jen a pouze v mezích zákona. Někdy ty meze překračuje, a to nelze tolerovat, upozornil v rozhovoru pro DVTV.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Studentky na pařížské univerzitě vyhlásily "Den hidžábu". Akce vyvolala reakci školy i veřejnosti
Studenti pařížské Sciences Po Univerzity zahájili den nošení hidžábu. Cílem jejich snah je bojovat proti stereotypům a stigmatu spojeným se šátkem kolem obličeje. „Zahaleni, či nikoliv, všichni jsme si rovni,“ tvrdí jejich heslo. Informuje Yahoo.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman při rozhovoru pro PL promluvil k aktuální tahanici o termín voleb
Prezident Miloš Zeman na tiskové konferenci k ukončení návštěvy středních Čech neoficiálně oznámil termín konání krajských a senátních voleb na 14. a 15. října. Ministr vnitra však žádá o změnu termínu, jinak by hrozilo jejich napadení u soudu. Prezident v rozhovoru ParlamentnímListům.cz jako prvním řekl, že termín rád změní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSD bez milionů: Oni to dělají pro peníze, ne pro vaše hezké oči, sdělil lidem zkušený novinář
„Politici dělají politiku pro peníze, nikoli pro naše modré oči,“ uvedl pro Český rozhlas ve svém komentáři komentátor Ivan Hoffman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Zákazy držení zbraní nesměřují správným směrem. Situaci považuji za velmi vážnou
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 k Balíčku opatření ke kontrole nabývání a držení zbraní a proti nedovolenému obchodu se střelnými zbraněmi a výbušninami:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik: Smlouva s RENCAR má vážné právní vady
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) by rád uvedl na pravou míru některé nepřesné komentáře společnosti RENCAR PRAHA, a. s. (RENCAR) k podstatě právní problematiky Smlouvy o pronájmu reklamních ploch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ČSSD dnes bude platit první pohledávky. Altnerovi však nic
ČSSD dnes zaplatí dvě pohledávky věřitelů advokáta Zdeňka Altnera, kterému má podle rozsudku uhradit téměř 338 milionů korun za právní služby v případu Lidového domu. ČTK to sdělil mediální zástupce advokátní kanceláře zastupující sociální demokraty Jiří Chvojka. Strana přes pravomocné rozhodnutí zatím nechce platit Altnerovi, ale nejprve uspokojovat jeho věřitele, kterým dnes zaplatí 95.000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zemřel Miloš Holeček, emeritní předseda Ústavního soudu
Soudci a zaměstnanci Ústavního soudu přijali se zármutkem zprávu, že dne 16. dubna 2016 zemřel emeritní místopředseda a krátce i předseda tohoto soudu - JUDr. Miloš Holeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Internet se baví: Lenka Dusilová, která se bojí, že nás Zeman táhne na východ, vydělávala v Číně
Zpěvačka Lenka Dusilová před několika dny kritizovala prezidenta Miloše Zemana za jeho politiku vůči Čínské lidové republice. Nyní ale server Expres.cz zveřejnil informace, z nichž vyplývá, že spolupráce s komunistickou Čínou a především její peníze nejsou cizí ani Dusilové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Altner prý může dál usilovat o blokování účtů sociální demokracie odvoláním
Bývalý advokát Zdeněk Altner se může vydání předběžného opatření, kterým by podle jeho požadavku měly soudy zablokovat účty ČSSD, domáhat odvoláním. ČTK to řekla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Alena Novotná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Už se podělal, raduje se Jan Zahradil nad vystoupením Junckera. Ten řekl o EU něco, co jste ještě neslyšeli
„Vzrůstající skepticismus uvnitř Evropské unie je z části zapříčiněn přílišným zasahováním Bruselu do životů obyčejných lidí, což musí být regulováno,“ pronesl Juncker před parlamentním shromážděním Rady Evropy. Předseda Evropské komise také zmínil, že by o klíčových otázkách měly rozhodovat spíše jednotlivé státy nežli instituce Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Striktně odmítám bruselské nesmysly k odzbrojení společnosti
Evropské směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní by ve svém důsledku odzbrojila společnost a měla by i výrazné negativní dopady na bezpečnost a obranyschopnost obyvatel ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Gymnázium Integra zve na pedagogickou konferenci Učíme o Moravě
V. ročník pedagogické konference Učíme o Moravě se uskuteční v úterý 26. 4. 2016 v čase 10-14 hod. ve Velkém zasedacím sále v budově Nové radnice v Brně (Dominikánské náměstí 1).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Umístit dítě do školky je právo. Právo rodičů
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 ke školskému zákonu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Návrh zákona o bezpečnostní činnosti je podle komory kompromisem. Materiál stále neřeší řadu námětů z podnikatelského prostředí
Vládní návrh zákona o bezpečnostní činnosti, který dnes poslanci projednávají v prvním čtení, je v této chvíli kompromisem – podporuje dodavatele kvalitních služeb, avšak například nerozšiřuje prostor pro spolupráci soukromého a veřejného sektoru, nenabízí podmínky pro nové služby či větší zapojení profesních sdružení Hospodářské komory ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: Již zítra budou známi nejlepší manažeři roku
V pražském paláci Žofín budou 21. dubna v rámci prestižní soutěže Manažer roku vyhlášeni nejlepší manažeři České republiky. Slavnostního vyhlášení vítězů se zúčastní a ceny bude předávat prezident České republiky Miloš Zeman, který udělil soutěži záštitu, a také předseda vlády Bohuslav Sobotka. Mezi významnými hosty bude ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, eurokomisařka Věra Jourová či náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa. Žofín zaplní téměř čtyři stovky významných osobností českého byznysu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová k muslimským symbolům na školách: Toto bych si rozhodně nepřála...
Senátem beze změny prošla novela školského zákona, takže šéfka resortu školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová v podstatě může být spokojena. V praxi se totiž může začít naplňovat i inkluze. Stranou její pozornosti ale nezůstal ani případ studentky teplického gymnázia, u které řada rodičů požadovala její vyloučení, neboť se tato dívka otevřeně přihlásila k Mohamedově víře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Koliba (ANO): Všichni se bojíme teroristických útoků. Je to to nejhorší, co nás může zranit, kdekoli se v Evropě pohybujeme
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 k k Balíčku opatření ke kontrole nabývání a držení zbraní a proti nedovolenému obchodu se střelnými zbraněmi a výbušninami:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
A je to. Vyhrál jsem, hlásí Donald Trump. VIDEO, jak se v noci radoval on i Hillary Clintonová
„Souboj o republikánskou nominaci je v podstatě u konce – Cruz má čistě matematicky minimální šanci na vítězství,“ zmínil při svém projevu po volebním vítězství ve státě New York republikánský kandidát Donald Trump. Hillary Clintonová zase po svém vítězství voliče varovala před nebezpečím, které pro Ameriku představuje jak Trumpova, tak Cruzova politická agenda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zjišťovali jsme, jakou podporu má Miloš Zeman mezi politiky a kdo se proti němu postaví v boji o Hrad. Ta jména vás možná překvapí. A Babiš a americká ambasáda...
ANKETA V poslední době stoupá napětí okolo osoby prezidenta Zemana, ať už jde o návštěvu čínského prezidenta v ČR, kritické komentáře umělců či setkání prezidenta s občany v Berouně. ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, zda si myslí, že by měl být Miloš Zeman prezidentem republiky i v příštím funkčním období, a pokud ne, kdo by ho měl nahradit. Padlo několik jmen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Malý (ČSSD): Co předvedla Unie, to je opravdu potřeba sochat do kamene. Mému dědovi vzali pušku, revolver i šavli
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 k k Balíčku opatření ke kontrole nabývání a držení zbraní a proti nedovolenému obchodu se střelnými zbraněmi a výbušninami:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ústavní soud řešil zásadu zákazu překvapivých rozhodnutí a právo na spravedlivý proces
IV. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jaromír Jirsa) vyhověl ústavní stížnosti stěžovatele a zrušil usnesení Nejvyššího soudu a rozsudek Krajského soudu v Praze, neboť jimi bylo porušeno základní právo stěžovatele na spravedlivý proces.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Němcová nedostatek inteligence dohání hysterií. Topolánkovo rozkrádání. Islamizátor Kubera. Nečas zničil ekonomiku. Sociolog Hampl o „hořkém a trapném konci ODS“
ROZHOVOR Pravicový sociolog Petr Hampl, který nyní vede kandidátku Bloku proti islámu ve Středočeském kraji, říká, že ODS je úplně zbytečná organizace, která jen ujídá peníze daňových poplatníků. „Jestliže dnes ODS předstírá boj proti Andreji Babišovi, je zapotřebí dodat, že fenomén Babiš je logickým a nutným důsledkem katastrofální politiky ODS,“ říká Hampl. ODS škodí pravicovým idejím a škodí především parlamentní demokracii. Dělení na levici a pravici dle něj již dnes postrádá smysl. Podporuje uskupení, který hájí zájmy 90 procent obyvatel proti „elitám“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Cizinec ukradl tibetskou vlajku a má být vyhoštěn. Nesouhlasí
Cizinci, který podle pražské policie ukradl při návštěvě čínského prezidenta tibetskou vlajku, uložil soud trestním příkazem vyhoštění z České republiky na dobu pěti let. Muž s rozhodnutím nesouhlasí a podal odpor. Obvodní soud pro Prahu 6 se tak bude muset jeho případem zabývat znovu, tentokrát při veřejném hlavním líčení. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí soudu Zuzana Barochová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Libor Rouček: Rusko se nás snaží rozložit dezinformacemi, podívejte na Sputnik. Může u nás financovat politické strany
EVROPAN LIBOR ROUČEK „S Tureckem byly uzavřeny určité dohody. Čekal bych, že se Turecko bude chovat jako partner a nebude Evropské unii vyhrožovat. Ty dohody fungují, počet uprchlíků se drasticky snížil. Ale nelze přehlédnout, že v Turecku neustále sílí autoritářské tendence. Jsou pronásledováni novináři i opozice. A vidíme to i navenek, kdy kvůli satiře vůči tureckému prezidentovi Turci opětovně hrozí. Máme svoje hodnoty otevřené demokratické společnosti. Do ní patří i satira, jejíž součástí je i dělat si legraci z politiků. Nesmíme si nechat tyto hodnoty narušit ať už Tureckem, či kýmkoliv jiným,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz Libor Rouček, bývalý europoslanec a místopředseda Evropského parlamentu (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
22 tisíc radikálních muslimů se s radostí vyhodí do luftu. 80 z Německa, 128 z Francie...
Na veřejnost unikly tajné dokumenty Islámského státu, ze kterých mimo jiné vyplývá, že dvanáct procent džihádistů by se chtělo stát sebevražednými atentátníky. Dokumenty podrobně analyzovali experti z vojenské akademie West Point.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Mimořádné zasedání OSN by mělo přinést nový směr v globální protidrogové politice. Česká republika jde příkladem
Účasti České republiky je během mimořádného zasedání OSN v oblasti protidrogové politiky, které probíhá 19. - 21. dubna v New Yorku, věnována zvláštní pozornost. Pro mnohé země je právě Česká republika příkladem vyvážené a nerepresivní protidrogové politiky. Českou delegaci osobně vede ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Zasedání se účastní také národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal s odboráři o situaci ve zdravotnictví, zvyšování platů i aktivní politice zaměstnanosti
Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal v úterý 19. dubna 2016 v Poslanecké sněmovně s předsedou Asociace samostatných odborů Bohumírem Dufkem a dalšími zástupci asociace. Diskutovali o růstu platů, aktivní politice zaměstnanosti a tvorbě nových pracovních míst i vládní snaze řešit tíživou situaci v OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Křičeli před domem starého Helmuta Kohla. Důležité poznatky ze setkání s Viktorem Orbánem
Maďarský premiér Viktor Orbán včera navštívil v jeho domě v Oggersheimu bývalého německého kancléře Helmuta Kohla. Oba spojuje názor na migrační krizi a kritika přistěhovalecké politiky otevřených dveří Angely Merkelové. Shodně však odmítají, že by chtěli snižovat její autoritu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tento týden v Evropském parlamentu: Bezvízový styk pro Turecko, kontrola zbraní, pohřešovaní dětští uprchlíci
Tento týden se scházejí europoslanci k jednání parlamentních výborů. Budou například zkoumat, jaký pokrok učinilo Turecko, aby jeho občané mohli cestovat do EU bez víz. Výbor pro vnitřní trh nastíní svůj postoj ke kontrole nabývání a držení zbraní a zahraniční výbor organizuje slyšení o tom, jak se může EU bránit propagandě třetích stran. To a mnohem více z Bruselu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Hrozí vyhubení lidstva. Jako dinosaurů. Stařičký Fidel Castro možná naposledy promluvil
Stárnoucí Fidel Castro po boku svého bratra Raula na úterním sjezdu Komunistické strany Kuby pronesl několikaminutovou řeč. Podle oficiálních vyjádření zástupců hlavních kubánských periodik jako Granma nebo Cubadebate byla Castrova řeč doprovázena přímo „záplavou aplausů“. V očích některý přítomných byly dokonce i slzy. Vzhledem k již vysokému věku bývalého vůdce Kuby je totiž možné, že se jednalo o jeho poslední veřejné vystoupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti v Královéhradeckém kraji zvolili čelní místa kandidátky do krajských voleb
Krajské sdružení České pirátské strany v neděli 17.4. v Hradci Králové v primárních volbách vybralo čelní kandidáty do krajských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Václav Cílek: Ten Cílek je divnej, musíme ho sejmout, zaslechl jsem. Přišlo k nám eurosvazáctví
Geolog Václav Cílek znovu politicky nekorektně promluvil v pořadu Bez politické korektnosti pod hlavičkou Institutu 2080 analytika Petra Robejška. Varoval před nárůstem eurosvazáctví a nenávisti ve světě. Pocítil to i na vlastní kůži, neboť se dozvěděl, že „Cílek má divné názory a je třeba ho sejmout“. Tuto nenávist bohužel přiživují i média útočnými titulky a mediálními zkratkami. Lidé zlenivěli a odmítají o této hrozbě přemýšlet. A to je problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Na zlepšení ovzduší jde dalších 2,7 miliardy Kč z fondů EU
Dalších 2,7 miliardy korun z evropských fondů půjde do zlepšování kvality ovzduší v České republice. Dotaci získá 56 projektů přihlášených v 8. výzvě Operačního programu Životní prostředí 2014-2020, jejichž cílem je snížit množství emisí pocházejících z průmyslu a zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka ocenil akademiky. Za obranu státu
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) předal cenu za významný přínos v oblasti bezpečnosti České republiky týmu bezpečnostních expertů Univerzity Karlovy. O udělení ceny Jaroslava Jandy Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (IPS FSV UK) rozhodla Bezpečnostní rada státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Neměli bychom si nechat diktovat inkluzi od těch, kteří ji sami nedodržují
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 ke školskému zákonu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Senát informuje o omezení otevíracích hodin
V sobotu 7. května 2016 budou pro veřejnost z důvodu konání II. ročníku Krojovaných slavností v Senátu uzavřeny historické prostory Valdštejnského paláce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pomáháte uprchlíkům? Je to nevhodné pro děti, vyslechla si přítelkyně pobodaného muslima od úřednice
Do povědomí veřejnosti se paní Jana Zahradníčková dostala poté, co byl před čtvrtrokem v České republice pobodán její muslimský přítel. Žena se však nedala zastrašit a dál se snaží pomáhat uprchlíkům, především v řeckém táboře Idomeni. Podle informací deníku Právo má však díky tomu problémy s úřady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Emmerová (ČSSD): Žena matka nesmí utrpět subjektivní psychickou újmu, že jí ujíždí vlak
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 ke školskému zákonu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Průmysl má zájem na energetických úsporách i na dialogu o jejich dosahování
Jsme rádi, že často zanedbávané téma energetických úspor se v souvislosti s podpisem Pařížské dohody dostává do popředí zájmu environmentálních organizací. Zároveň litujeme, že Svaz průmyslu, jehož členů se problematika bytostně týká, mají s ní bohaté zkušenosti a je pro ně prioritní oblastí zájmu, nedostal možnost do dnes představeného materiálu Hnutí Duha přispět svými podněty, názory a analýzami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Senát chce zlepšit život regionálním umělcům. Připravil na to zákon
Usnadnit život hlavně regionálním divadlům má zákon o veřejných kulturních institucích, jehož senátorský návrh dnes schválila horní komora. Norma by měla umožnit přeměnu kulturních příspěvkových organizací do podoby, která by pomohla zlepšit jejich fungování a vícezdrojové financování. Předlohu nyní posoudí vláda a sněmovna. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
"Ukřižování" Miloše Zemana od novináře Respektu: Táhne nás na východ, kolem něj jsou agenti Moskvy. A ten Nejedlý...
REPORTÁŽ "Zeman patří k těm politikům, kteří nás táhnou východním směrem. Stejně jako Klaus. Otázka je, proč to dělá. Jedna z odpovědí může být ta, že když někdo intenzivně dvacet let pije, tak to pozmění jeho intelektuální schopnosti. Jiné vysvětlení je, že je manipulovaný svým proruským okolím. Že jsou kolem něj agenti Moskvy, o tom nepochybuji. Velmi rizikovým člověkem je jeho poradce pro energetiku Martin Nejedlý," uvedl na debatě v Liberci pojednávající o ruských špionech novinář Ondřej Kundra, autor knihy Putinovi agenti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Terelmešová (ČSSD): Kolik romských dětí umí dobře česky, když nastupují do první třídy? To se zákonem vyřeší
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 ke školskému zákonu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pohřbívání dětí a pokuty za rakve. Ministryně Šlechtová vytáhla pochmurné téma
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls vysvětlovala, jak to všechno je s Czechií. Ale nejen to, zásadním způsobem se vyjádřila k zákonu o pohřebnictví. V této oblasti chce zkrátka udělat pořádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Škromach (ČSSD): Bruselští polobozi, obklopení dobře vyzbrojenou ochrankou, jezdící ve vozech v neprůstřelné úpravě, se snaží odzbrojit občany
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 k k Balíčku opatření ke kontrole nabývání a držení zbraní a proti nedovolenému obchodu se střelnými zbraněmi a výbušninami:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Na jednoduché počty nemusím být Einstein. Zpřísnění povede k většímu manévrovacímu prostoru pro šedou zónu
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 k k Balíčku opatření ke kontrole nabývání a držení zbraní a proti nedovolenému obchodu se střelnými zbraněmi a výbušninami:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Diplomaté mají za sebou charitativní běh
Dvacet jedna týmů složených z personálu diplomatických misí v ČR a zaměstnanců Ministerstva zahraničních věcí ČR se 19. dubna 2016 ve Stromovce zúčastnilo závodu „Diplomatický pohár“. Část výtěžku ze startovného ve výši 21.000 Kč putuje na dobročinné účely ve prospěch organizace Lékaři bez hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Členka Pegidy burcuje: Stydím se za kancléřku
Členka saské Pegidy Thea May nazývá bruselskou elitu „neomarxistickým proletariátem“, jak jsme uvedli v reportáži z „obsazení“ česko-německých hranic u Kraslic na Sokolovsku. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se ostře vyhraňuje proti Angele Merkelové, popisuje vzájemný vztah Pegidy a AfD a hovoří o tom, že legální překonávání hranic, spojené s ukázáním dokladu na hraničním přechodu není nic, co by brzdilo vzájemnou spolupráci. Právě naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Šokující zpráva, která unikla z britského ministerstva. Odkrývá, co se chystá uvnitř muslimských věznic
Podle nejnovější zprávy, která unikla z britského ministerstva spravedlnosti, imámové za branami věznic podněcují trestance k nenávisti a nabádají je k vraždám nevěřících. Z listopadové inspekce věznic také vyšlo najevo, že ve více než deseti z nich je běžně k dostání extremistická literatura. Informuje web The Sun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Na tiskovce Zemana bylo rušno. Známý aktivista vystoupil z řad novinářů se dvěma pikantními dotazy. A prezident ho v přímém přenosu usadil
Závěrem své návštěvy ve Středočeském kraji prezident Miloš Zeman vystoupil na tiskové konferenci, kde mimo jiné zmínil i termín voleb do krajských zastupitelstev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Bezpečnostní složky jsou už v Třinci pod jednou střechou
Do moderní, architektonicky výrazné budovy ve Frýdecké ulici v Třinci, se přestěhovali krajští profesionální hasiči, policisté a třinečtí strážníci. Stavba Integrovaného výjezdového centra (IVC) za téměř 250 milionů korun definitivně vyřešila nevyhovující podmínky, ve kterých dosud složky Integrovaného záchranného systému (IZS) na Třinecku operovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lžete, překrucujete. Selhali jste, míří na ČT skoro 500 stran, kterým se již dostalo pochvaly
Server HlídacíPes.org přinesl kompletní znění stížnosti, jež byla podána na veřejnoprávní Českou televizi ve věci zpravodajství ohledně dění na Ukrajině. Všiml si toho i mediální analytik Štěpán Kotrba, sám autor řady stížností, a náležitě to okomentoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Podnikatelská mise hospodářské komory hlásí úspěchy. Na spadnutí jsou další obří kontrakty v Íránu
Nově otevřený projekt Hospodářské komory ČR (HK ČR) Brána do Persie hlásí další úspěchy v Íránu. Poté co společnost Energo-Pro získala během právě probíhající podnikatelské mise HK ČR v Íránu zakázku za 15 milionů eur (405 milionů korun) na dodávku dvou vodních turbín o výkonu 51 MW pro íránskou vodní elektrárnu Khoda Afarin, také dalším firmám se daří. Například opavský výrobce důlních strojů Ostroj podepsal memorandum o dodávce důlního dobývacího komplexu v řádu desítek mil. EUR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Lidi už toho mají plné zuby. Na cestu uprchlým uprchlíkům, kteří prchají zpět do Iráku
Velkou diskuzi nejen mezi politiky vyvolal příběh skupinky 16 křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří chtěli nedávno odejít z České republiky do Německa. Ti nyní podle některých informací požádali o návrat do vlasti. Poslanec Jaroslav Foldyna, místostarosta Písku Josef Knot, mladý lidovec Šimon Heller a senátor Jaroslav Doubrava prozradili Parlametnímlistům.cz, co si o celém tomto případu myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy lákají cestující: Vlakem na Floru Olomouc
Tento čtvrtek 21. dubna začíná na olomouckém výstavišti jarní etapa největší květinové akce v zemi, Flora Olomouc. Ústřední expozice výstavy letos ponese název Karel IV. – Otec vlasti. Na zahradnickou výstavu se může každý vydat vlakem ČD se zvýhodněnou jízdenku VLAK Flora. Z olomouckého hlavního nádraží k výstavišti dovezou návštěvníky historické motorové vozy M850 „Hydra“ a M131 „Hurvínek“. Tradičně najdou návštěvníci na veletrhu i stánek národního dopravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
DPP: Smlouva mezi DPP a RENCAR má vážné právní vady
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) by rád uvedl na pravou míru některé nepřesné komentáře společnosti RENCAR PRAHA, a. s. (RENCAR) k podstatě právní problematiky Smlouvy o pronájmu reklamních ploch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš opět útočí na svůj oblíbený terč
Server Expres.cz se zabýval podezřelou zakázkou, jak se na ministerstvu zdravotnictví kupují nová BMW. Zdravotnictví se na svém twitteru věnuje i ministr financí Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Senát dnes schválil, že vazbu u některých obviněných nahradí elektronické náramky
Někteří z obviněných do budoucna nebudou posíláni do vazby, ale budou hlídání prostřednictvím elektronických náramků. Počítá s tím novela trestního řádu, kterou dnes schválil Senát. Norma, kterou nyní dostane k posouzení prezident, také ukládá trest obecně prospěšných prací vykonat do roka místo nynějších dvou let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Česká národní banka vyhlašuje Výzvu k podávání výzkumných projektů pro rok 2017
Česká národní banka vyhlašuje Výzvu k podávání výzkumných projektů pro rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně aplikují nový způsob podání léčebného konopí
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA) byla loni v květnu prvním státním zdravotnickým zařízením, které začalo předepisovat léčebné konopí. Nemocniční lékárna FNUSA v minulém týdnu jako první odebrala od dodavatele a vydala dvěma pacientům české konopí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Opravy brněnského kostela svatého Jakuba završeny, pomohl také Jihomoravský kraj
Slavnostní uložení pamětní schránky završilo v úterý 19. dubna 2016 projekt rekonstrukce a rehabilitace chrámu sv. Jakuba v Brně - Monumentum sacrum Brunense. Akce se zúčastnili představitelé kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Je to špatné, pánové z ČT. Petr Žantovský na vás dnes vykoukl i z MF Dnes
Vysokoškolský učitel, publicista a častý přispěvatel Českého rozhlasu či ParlamentníchListů.cz Petr Žantovský se protentokrát rozepsal v MF Dnes, a to kvůli koncesionářským poplatkům České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Plať, mlč a poslouchej. Tak to chodí u Babiše, vypověděli odpadlíci
O situaci v hnutí ANO referuje článek na serveru Echo24.cz. Další odpadlíci z hnutí totiž o svém odchodu říkají, že jiný názor se rovná zradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Islamisté mají jaderné zbraně a zaútočí na Evropu, připouští NATO
Server britského deníku The Telegraph přináší informace o tom, že existuje reálná hrozba teroristického jaderného či chemického útoku na Británii a celou Evropu. Varuje před tím Severoatlantická aliance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Umístění herních prostor chtějí města a obce se zdravým rozumem. Nikoliv tak, jak se jim podsouvá
Předsednictvo Svazu měst a obcí ČR vítá, že samosprávy budou moci rozhodovat o umístění herních prostor na svém území. Nejlépe totiž znají situaci v místě. Svaz tak souhlasí s právní úpravou, kterou schválila Sněmovna na základě pozměňovacího návrhu poslance Vladislava Vilímce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Eybert (ODS): Nepodporujeme plošný nárok dětí od 2 let do mateřské školy
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 ke školskému zákonu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Kdo si myslí, že v migračních vlnách přicházejí pouze andělé, je naivní
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 k Balíčku opatření ke kontrole nabývání a držení zbraní a proti nedovolenému obchodu se střelnými zbraněmi a výbušninami:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spouští nový FM vysílač pro regionální stanici Plzeň – Karlovy Vary
Cheb a okolí má nový FM vysílač. Od středy 20. dubna zajistí místním obyvatelům kvalitnější poslech regionální stanice Českého rozhlasu Plzeň - Karlovy Vary. Vysílač byl spuštěn na kmitočtu 89,5 MHz s výkonem 50 Wattů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman jde proti zákonu, varuje Chovanec. Jde o krajské volby
Prezident Miloš Zeman chce podle expertů ministerstva vnitra vyhlásit krajské volby v nesprávném termínu. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) ho proto požádá, aby vyhlášený termín přehodnotil, jinak by podle něj krajské volby mohly být napadeny u soudu a prohlášeny jako celek za neplatné. Podle ministerstva vnitra by se hlasování mělo uskutečnit nejpozději 7. až 8. října, hlava státu ho ale chce vyhlásit na 14. a 15. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Peníze budou. Ministr Babiš přece nepůjde proti dětem, věří Valachová
Ministryně školství Kateřina Valachová ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu obhajovala myšlenku inkluze. V úvodu pořadu prozradila, že si do poslední chvíle nebyla jistá tím, zda senát nevrátí novelu školského zákona, ve které se mimo jiné stanovují i nová pravidla inkluze. Členka vlády věří, že školy jsou na tuto situaci připraveny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky se zúčastní vyhlášení 23. ročníku soutěže Manažer roku
Kancelář prezidenta informuje o programu hlavy státu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident vyhlásí krajské volby na 14. a 15. října
Prezident Miloš Zeman vyhlásí krajské volby a volby do třetiny Senátu na 14. a 15. října. Oznámil to dnes na tiskové konferenci po návštěvě Středočeského kraje. Druhé kolo senátních voleb bude o týden později, tedy 21. a 22. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Bydlení i sport jen pro bohaté. Obyvatele Čeladné štvou developeři i golf
ČESKÉ HOSPODÁŘSTVÍ Luxus pro VIP, sport gentlemanů a developerský ráj. Na druhé straně dostává poslední rány zemědělství, lesnictví a staré usedlosti. Zatímco dříve v architektuře asi třítisícové Čeladné dominovaly rodinné domy, dnes návštěvníka při vjezdu do obce vítá veliký billboard s nápisem „Čeladná žije“ a hned za ním developerské sídliště. Trnem v oku je některým místním občanům i evropsky proslulé golfové hřiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Dnes na Zemana nekřičeli. Takže spustil on: Vydržovaný Havel, hlásná trouba, Bakalovo kapesné. A omluvili se mu za trenky na Hradě
REPORTÁŽ V mnohem poklidnějším tónu než o den dříve v Berouně se uskutečnilo v Jincích setkání občanů s prezidentem Milošem Zemanem. Hlava státu v reakci na dotaz ohledně současného stavu Ostravsko-karvinského revíru připomněla, že Zdeněk Bakala za ty roky, co OKD vlastnil, na nich vydělal sto miliard korun, takže si nyní může dovolit vydržovat třeba Knihovnu Václava Havla. Prezidentovi se také dostalo omluvy od kominického stavu za červené trenky vyvěšené na Hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Holeček (ODS): I do kyselých jablíček je potřeba někdy kousnout. Zákon o prostituci nás už nesmí strašit
Projev na 44. schůzi sněmovny 20. dubna 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Příští rok by mohl být tím, kdy zavedeme elektronický náramek pro vězně
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 k návrhu novely trestního řádu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Zlevňujeme zakládání společností s ručením omezeným
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 k návrhu novely zákona o soudních poplatcích:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Uprchlická krize řízená ilumináty, určená ke zničení Evropy? Odpovídá Pavel Telička
Europoslanec Pavel Telička odpovídal na dotazy čtenářů, které velice zajímalo, proč se v EU určuje, jak máme mluvit. To je podle něj nepřijatelné, jelikož musí být stanovena jasná hranice mezi podněcováním k nenávisti a omezováním osobní svobody. Na chvíli se však vynořila i jeho komunistická minulost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Česká ekonomika poroste
Podle průzkumu ministerstva financí má ekonomický růst ČR v letech 2017 až 2019 dosahovat meziročně až 2,5 %. To jistě není málo a ve srovnání s obdobím Nečasovy vlády je to vlastně velmi slušné číslo, ale určitě se nejedná o žádný velký ekonomický zázrak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor: Proč vnucujete rodičům, kam mají dát své dítě?
Senátor Ivo Valenta v projevu, který dnes v horní parlamentní komoře přednesl před svými kolegy, mimo jiné kritizoval to ustanovení novely školského zákona, podle kterého by rodiče museli dávat své děti do té školky, do které spádově patří. Nelíbí se mu také plánované zavedení povinné maturity z matematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vosecký (SLK): Když je vás v kanceláři pět a někdo tam prská, tak vám to příjemné není
Vyjádření k vládou neschválenému zrušení karenční doby jakožto zpravodaje a předkladatele pozměňovacího návrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Já ten ošklivý prapor EU vyvěsím, překvapil Petr Mach. Ale stanovil si podmínku
Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach se utkal v debatě s politologem z Univerzity Palackého Robertem Zbíralem. Tématem byl brexit a budoucnost Evropské unie. Zatímco Mach se soustředil podle očekávání na kritiku Unie a vize jejího rozpadu, Robert Zbíral se v debatě snažil koncept společné Evropy hájit a popsat možnosti jeho transformace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Rozhodl jsem se navrhnout na státní vyznamenání šest osobností
podvýbor pro státní vyznamenání na svém zasedání projednal řádně podané návrhy na státní vyznamenání a přidělil je k posouzení jednotlivým členům podvýboru. Řádně podaným návrhem se rozumí návrh podaný senátorem nebo senátorským klubem. Seznam má 35 jmen, občané mohli své návrhy senátorům zasílat do konce března. Předseda Senátu Milan Štěch představil svých 6 návrhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Insidea vytvořila hravého maskota pro Hobbytec
Baví nás i menší projekty, důkazem budiž nový maskot pro e-shop Hobbytec.cz. Vyjadřuje profesionalitu a přátelský přístup k zákazníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sněmovna: Kašlete na nás, tak o sobě dáme vědět. Laudát a další nastoupili na vládu
Opozice si dnes ve Sněmovně zřejmě dala pionýrský závazek, že stůj co stůj dnes pozdrží jednání poslanců. A jala se proto hned ráno do programu schůze navrhovat změny. „Koalice se chová při formování programu jednotlivých schůzí velmi chaoticky a nechce projednat opoziční návrhy...,“ zdůvodňoval takový postup předseda klubu poslanců TOP 09/STAN František Laudát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Když nějaký pacifista přijde s nápadem zakázat vývoz zbraní, tak mu něco připomenu...
Projev prezidenta republiky při setkání se zaměstnanci společnosti Sellier & Bellot a.s.:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola s Karlem Poborským ocenili nejlepší malé fotbalové střelce
Čtrnáct nejlepších střelců v krajských mládežnických soutěžích?v sezoně 2014/15 obdrželo pamětní plaketu, kterou jim předali hejtman Jiří Zimola a fotbalový internacionál Karel Poborský. Dva z nich, konkrétně Jakub Kašpírek z písecké přípravky a Vladimír Charvát z českokrumlovské přípravky, svou produktivitou předčili dokonce hvězdu Realu Madrid Cristiana Ronalda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Protikorupční pracoviště: Situace s politickou kulturou v České republice? Bludný kruh
Přes dvě desítky lidí navštívilo debatu, kterou v pondělí 18. dubna v Krajské vědecké knihovně pořádaly organizace Čmelák – SPP a Krajské protikorupční pracoviště (KPKP) ve spolupráci s Transparency International, spolkem Oživení a Naši politici. Během diskuzního večera byly probírány otázky ohledně politické kultury v zemi, odpovědnosti politiků ale i úrovně zdejších médií nebo stavu, ve kterém se nalézá česká občanská společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček zásadně: Zakazování „proruských webů“, „boj proti nenávisti“, „urážka Erdogana“. To jste Charlie?
Nad plíživým omezováním svobody projevu, které je v přímém protikladu s heslem „Je suis Charlie“, které bylo symbolem svobody tisku a svobody odvážné kritiky, se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamýšlí zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pacienty strakonické nemocnice navštíví klauni
Dětské oddělení Nemocnice Strakonice, a. s., navštíví v pondělí 25. dubna klauni. Od devíti do jedenácti hodin tam obveselí malé pacienty, a poté se vydají do Dětského centra při nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Poslanci budou řešit pravomoci NKÚ
Poslanci by měli dnes schvalovat rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu. V úvodním kole by mohla Sněmovna dokončit debatu o zavedení celostátního referenda a o pravidlech činnosti soukromých bezpečnostních agentur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Celní kodex Unie se stal předmětem česko-francouzského kolokvia
V pražském Francouzském institutu 18. dubna pořádalo Generální ředitelství cel České republiky a Ekonomické oddělení Francouzského velvyslanectví v České republice ve spolupráci s francouzskou celní správou a Francouzským institutem česko-francouzské kolokvium o novém unijním celním kodexu. Tím vyvrcholilo seznámení obchodní veřejnosti s novou evropskou legislativou, která vstoupí v účinnost 1. května a je tvořena Celním kodexem Unie a jeho třemi prováděcími předpisy – tzv. Delegovaným aktem, Prováděcím aktem a Přechodným delegovaným aktem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jirsa (ODS): Odzbrojit Evropany a nechat vyzbrojené teroristy?
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 k Balíčku opatření ke kontrole nabývání a držení zbraní a proti nedovolenému obchodu se střelnými zbraněmi a výbušninami:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Trestní kauzy dostávají podivný rozměr, což negativně dopadá nejen na obviněné osoby, ale i na jejich blízké
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 k návrhu novely trestního řádu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Druhý život slunečníků Kofola v podání RESPIRa
RESPIRO designuje up-cycled výrobky pro Kofolu. Návrhů bylo několik. Zvítězila klíčenka z použitých slunečníků Kofola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Město Most žádá o dotaci z MMR na demolici panelového bloku na sídlišti Chanov
Podprogram Ministerstva pro místní rozvoj s názvem Demolice v sociálně vyloučených lokalitách přispěje k rozvoji měst a obcí. Ministryně Karla Šlechtová se jela osobně podívat na sídliště Chanov nedaleko města Most, které momentálně připravuje žádost o podporu z tohoto programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Láska (SZ): Trest domácího vězení využíváme málo. Místo toho děláme "ty ty ty"
Projev na 22. schůzi Senátu 20. dubna 2016 k návrhu novely trestního řádu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr zahraničních věcí se účastnil bezpečnostní konference Globsec 2016
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se ve dnech 15. a 16. dubna 2016 v Bratislavě zúčastnil tradiční mezinárodní bezpečnostní konference Globsec 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ukrajinci, mohlo by se stát, že vás USA přenechají k řešení Evropě, postrašil Kyjev diplomat USA
„Z pozice experta na danou problematiku je pro mě velmi těžké si představit, že by byly minské dohody dodrženy. Stačí se podívat na pozici Ruska; je zcela zřejmé, že o jejich realizaci nestojí. Rusové stojí spíše o zachování konfliktu v Donbase v jeho aktuální podobě,“ vyjádřil svou názor bývalý velvyslanec Spojených států na Ukrajině Steven Pifer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Okamurovci: Firmy napojené na dotace prosperují, ale živnostníkům se daří stále hůře
Usnesení předsednictva SPD k aktuálním tématům:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Madeleine Albrightová: Většina lidí chce pomáhat uprchlíkům. USA nemají s Ruskem problém, pokud Rusové nezabírají jiné země
Rodačka z předválečného Československa a bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová poskytla rozhovor rakouskému deníku Die Presse. Obává se údajného nárůstu nacionalismu v EU a kritizuje Putina, který je prý chytrý, ale zároveň „špatný“ člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Jak se do lesa volá, tak se v lese rodí
Ve svých posledních příspěvcích jsem se rozepsal o porodnosti, penzích a tak podobně. Přišlo mi od vás mnoho reakcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
To je skandál! Kdo tomu rozumí, ten se tomu směje. S tím souhlasí jen tři lidi, zní ze sněmovny nad převratným návrhem Pelikána
Bude to vřava, shodují se poslanci napříč politickým spektrem o novém zákonu o státním zastupitelství, který má každou chvíli z vlády doputovat do sněmovny. Norma zavádí protikorupční žalobce a její horkou novinkou je zřízení Speciálního státního zastupitelství za současného zrušení dosavadních vrchních státních zastupitelství. „Nastane mela, bude k tomu mnoho pozměňovacích návrhů, které to přetvoří tak, že to nepoznají...,“ zavěštila si k tomu pro ParlamentníListy.cz místopředsedkyně ústavněprávního výboru sněmovny Marie Benešová (ČSSD). „V této podobě je to neprůchozí,“ pokyvuje nad jejími slovy souhlasně i další člen téhož výboru, Marek Benda z ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Zákon o soukromých bezpečnostních službách dává obrovskou moc zpravodajským složkám
Projev na 44. schůzi sněmovny 20. dubna 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

V roce 1968
komunisti v Sovětském svazu svým vpádem „bratrských“ armád Varšavské smlouvy v zájmu komunistické moskevské hegemonie zachránili naše neschopné komunisty od „kontrarevoluce“, která zde nebyla.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 06:40, zobrazit podobné
Merkelová zradila EU
Přesně takto by o setkání Merkelové s Putinem psala americká liberální média. Protože ta jsou ale zaneprázdněná Trumpem, setkání německé kancléřky a ruského prezidenta jen odbydou krátkou poznámkou.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
TOPlist