Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.920x, což odpovídá cca 204.540-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Hašek si povídal se čtenáři. Došlo na Noční vlky i rasistu, ke kterému se dnes hlásí celá EU
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek si našel čas pro čtenáře a zodpověděl mnoho jejich dotazů. Ty tentokrát zajímaly jeho názory na současnou politickou situaci či jeho budoucí kandidaturu. Někteří se jej ptali ale i na důvody jeho vystoupení s Nočními vlky a našel se i jeden pán, který vzpomínal na schůzku v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Horáček poráží Zemana, vytáhly noviny čísla
Textař Michal Horáček se stal vítězem ankety serveru Lidovky.cz, v němž jeho čtenáři hlasovali o tom, kdo by měl obsadit prezidentský úřad v dalším volebním období. Vybírat měli z těch, o jejichž možné kandidatuře se již nyní mluví. Nynější prezident Miloš Zeman skončil na druhém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Bradáčová vysvětlovala sněmovní komisi ke GIBS některé kauzy
Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová dnes vysvětlovala členům sněmovní komise, proč některé kauzy řeší policie místo Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Komise důvody pochopila, řekl novinářům po jednání její předseda Václav Klučka (ČSSD). Jednání se uskutečnilo v utajeném režimu, a tak nemohl být konkrétnější. Naznačil však, že policie má například lepší prostředky pro vyšetřování než GIBS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Barack Obama a jeho pokrytectví
Nejdříve jeho země rozvrátí několik zemí Blízkého východu a severní Afriky na základě údajného vývozu demokracie, kterou mimochodem nikde nezavedla, a pak ze sebe dělá hodného strýčka a vítače všech uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: České Budějovice mají vlakové spojení na letiště v Plané
Lidé, kteří přistanou na Letišti České Budějovice v Plané, se mohou pohodlně dostat do centra Českých Budějovic po železnici a vyhnout se tak dopravním zácpám. Zároveň to platí pro směr opačný. Umožní jim to společný projekt Jihočeského kraje, coby vlastníka letištního areálu a Českých drah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Výběrová řízení s aukcí přináší státnímu rozpočtu desítky milionů
Využívání nového způsobu při prodeji státního majetku – výběrových řízení s aukcí navyšuje prodejní ceny v řádech desítek procent a přináší státu desítky milionů korun navíc. Například o 2,7 milionu korun se podařilo navýšit kupní cenu bytového domu v Brně, cena bytu v Jindřichově Hradci pak díky aukci vystoupala o plných 45 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Poplach: Za plukovníka Šlachtu se bije Pelikán i nejvyšší žalobce Zeman
Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se dočkal zastání. A to přímo z nejvyšších míst – od ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) a nejvyššího státního žalobce Pavla Zemana. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Byl jsem ujištěn, že stavební harmonogram dostavby D8 bude dodržen
Premiér Sobotka jednal v Ústeckém kraji o zprovoznění dálnice D8, situaci v petrochemickém průmyslu a zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal deset zákonů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v úterý dne 7. června 2016 těchto deset zákonů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Teď musej lidi držet huby a policie má zelenou. Bubáci lezli střechou, vystoupil kuriózní kandidát do Senátu
Levicové utahování šroubů a oligarchizace politiky mě přiměly ke vstupu do politiky, říká o své kandidatuře do Senátu bývalý disident a dlouholetý zaměstnanec BIS František Stárek. V rozhovoru s Martinem Veselovským na internetové televizi DVTV také uvedl, že Andrej Babiš je sám sobě kmotrem. A konec Nečasovy vlády označil za „palácový převrat“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Co vám to vylézá ze sklepů? Moskva poslala na Západ ostré prohlášení
„V poslední době začali jednotliví představitelé Spojených států a NATO šířit v Evropě silnou rusofobní hysterii,“ prohlásil zástupce ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov. Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo komentář svého představitele, který se vyjádřil k „ruské hrozbě“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 11:34, zobrazit podobné
CzechInvest: Žáci základní školy v Litoměřicích se podívali do provozu společnosti Hennlich
Exkurze, kterou zorganizovala agentura Czechinvest, by jim měla napomoci při výběru dalšího povolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Uprchlíky poslat na ostrovy. Kdo vkročí nelegálně, nemá nárok, navrhl mladý ministr Rakouska. A teď se to dostalo k Merkelové a podobným...
Rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz vzbudil díky svému návrhu řešení migrační krize značnou pozornost. Deník Wiener Zeitung přináší reakce některých rakouských politiků, ale i Evropské unie a OSN. V drtivě většina případů jsou ovšem negativní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Stát pro občany nebo občané pro stát?
V říjnu letošního roku začne plynout posledních dvanáct měsíců tohoto volebního období. Předminulý pátek většina z nás osobně zažila situaci, která nemá obdoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Abychom se nedozvěděli o jeho sebevraždě. Polská politička má obavy o svého předsedu, kterého sebrali jako ruského agenta a řekla nám více
Polská kontrarozvědka obviňuje vůdce politické strany Zmiana Mateusze Piskorského nejen ze špionáže pro Rusko, ale i pro Čínu a Irák. To je neuvěřitelné. Napsala ParlamentnímListům.cz jeho stranická kolegyně Božena Gaworska-Aleksandrowiczová s tím, že demokracie v Polsku tím dostala rázně za uši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu je silně znepokojen nad ukončením funkčnosti Informačního systému výzkumu, experimentálního vývoje a inovací
Otevřené stanovisko Svazu průmyslu ČR k ukončení funkčnosti IS VaVaI:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Plichta. Pražské ANO by získalo stejně jako TOPka, ženy na čele kandidátek Babišovi nezabraly
Mnohaměsíční debaty o podobě nové koalice, stejně jako její vnitřní rozpory, vedly k propadu vládnoucího hnutí ANO v Praze. I přesto by jen těsně o dvě desetiny prohrálo s TOP 09, ukázal aktuální průzkum předvolebních preferencí pro Deník, který uskutečnila agentura Phoenix research na vzorku 1011 respondentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Tlustá Ivana Chýlková a vtipy o Romech: Věra Bílá žádá milion, pod kotlem topí i server Romea
Televize Nova má na krku skandál. Romskou zpěvačku Věru Bílou totiž rozčílil o víkendu vysílaný díl show Tvoje tvář má známý hlas. Informuje o tom server Super.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Bilance zahraničního obchodu vykázala za duben přebytek téměř 24 miliard
Podle předběžných údajů skončila v dubnu bilance zahraničního obchodu v národním pojetí v běžných cenách přebytkem 23,6 mld. Kč, který byl meziročně o 9,3 mld. Kč vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Česká televize musí být zničena. Ti, kteří obviňují nezávislá média, že jsou placena z Kremlu, bezostyšně berou peníze z Ameriky. Žantovský a Jakl debatovali o mediální propagandě
REPORTÁŽ V pondělí se konal diskusní večer pořádaný Akcí D.O.S.T. na téma Média ve víru informační války. Vystoupili zde Petr Žantovský – vedoucí katedry komunikace na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů, Boris Koróni – spoluzakladatel internetového rádia Slobodný vysielač, Ladislav Jakl – politický analytik Institutu Václava Klause a Michal Semín – vydavatel časopisu Te Deum. Zazněly zde výzvy ke zrušení České televize a k tomu, aby lidé neplatili koncesionářské poplatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Válka je největší věcí státu. To si myslí blízký muž šéfa naší armády
Válka je největší věcí státu, proto je třeba se jí zabývat. Tímto citátem se mimo jiné prezentoval v rozhovoru pro SecurityMagazín.cz poradce náčelníka generálního štábu Armády České republiky pro oblast aktivních záloh Ludvík Cimburek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Bulvár se podíval, co dělá Livia Klausová
Na ambasadorku a manželku exprezidenta Václava Klause Livii Klausovou se zaměřil dnešní Blesk. Všímá si aktivit dvaasedmdesátileté bývalé první dámy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Byl zde druhý Zlín. Pak krach a rozklad, lidé ani nedostali odstupné. A zklamali i politici
ČESKÉ HOSPODÁŘSTVÍ Třebíč ve své historii zažila vzestupy i pády, ve starších dobách byla po Olomouci a Brně nejvýznamnějším střediskem na Moravě, ale také ji několikrát zdecimovaly požáry a na čas dokonce přestala existovat. Pokaždé se ale z katastrof vzpamatovala a město na řece Jihlavě znovu ožilo. V 19. století zde díky předchozí koželužské tradici vyrostl průmysl a díky němu pak Třebíč zažila opakovaně boom – poprvé, když si ji ve třicátých letech za cíl svých investic vybral Antonín Baťa, největší rozvoj po druhé světové válce pak nastal v 70. letech během výstavby jaderné elektrárny v nedalekých Dukovanech. V současnosti ale město zaznamenává spíše sestup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Potulné koblihové cirkusové číslo. Ostravák se zděsil, co u něj v kraji předvedl Andrej Babiš
Ostravský publicista Petr Sedláček se na webu Ostrava-online.cz rozhodl vyjádřit svůj názor na předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. A servítky si rozhodně nebral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Prima říká to, co si myslí 90 procent společnosti, sdělil letitý komentátor
Dlouholetý rozhlasový komentátor Ivan Hoffman se pro server Rozhlas.cz vyjádřil k aktuální kauze kolem televize Prima. Na veřejnost totiž unikl záznam z porady, při níž vedení televize doporučuje redaktorům, jak informovat o uprchlické krizi. Že o ní mají informovat jako o hrozbě. „Redakce Primy říkala to, co si myslí 90 procent lidí,“ podotkl Hoffman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Rozum do hrsti i ve školství
Když se na nás valí ze všech stran nebezpečí, tak je třeba nedělat hlouposti. Naše základní školství je pořád ještě na vysoké úrovni, tak proč je ničit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 08:34, zobrazit podobné
VIDEO Merkelová není žena, která může něco rozhodovat. Tají vám, co se děje. Expert přijel na venkov a vyložil karty
Migrační vlnu do značné míry vyprovokoval Západ. Mezinárodní právo je v troskách. Migranti s sebou nesou sociální napětí. Jde o to, dostat Evropu na kolena. To jsou názory bývalého policejního prezidenta Stanislava Novotného, jak je prezentoval v Třebíči. Vyjádřil se i k chování německé kancléřky: „Paní Merkelová pro mě není žena, která může rozhodovat sama za sebe. Před pěti lety prohlásila, že multikulturalismus selhal. Aby o tři roky později začala říkat něco úplně jiného. Je tu celá řada dalších momentů. Je to vzdělaná žena, ve skutečnosti je i dost tvrdá. Já ji ale považuji za velmi nesvobodnou,“ vysvětlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Český rozhlas Ostrava nabídne během Ostravské muzejní noci bohatý program ve vysílání i ve své budově
Český rozhlas Ostrava, hlavní mediální partner Ostravské muzejní noci, si pro své návštěvníky nachystal na sobotu 11. června bohatý a zajímavý program. Budovu ostravské stanice Českého rozhlasu na ulici Dr. Šmerala 2 mohou zájemci navštívit v době od 18:00 do 23:00 hodin. Vysílání stanice se také přizpůsobí dění muzejní noci a posluchačům přinese v mnoha vstupech to nejzajímavější z celé akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes odlétá na návštěvu Arménie a Makedonie
Prezident Miloš Zeman dnes odletí na návštěvu Arménie a Makedonie. V obou zemích se setká s vrcholnými státními představiteli, s prezidentem poletí i podnikatelská delegace. V Arménii český prezident navštíví muzeum arménské genocidy. Již předem avizoval, že se k této ožehavé otázce vyjádří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Budějovický Budvar získal významný certifikát
Budějovický Budvar v pondělí 30. května na generálním ředitelství cel oficiálně převzal významné osvědčení AEOC, které je v Evropské unii udělováno pouze spolehlivým a finančně stabilním hospodářským subjektům. Povolení AEOC přináší exportérům zásadní výhody, neboť kromě jiného umožňuje přístup ke zjednodušeným celním postupům, možnost přednostního celního odbavení nebo provádění celní kontroly na specifickém místě. V České republice získalo certifikát AEOC dosud jen 85 hospodářských subjektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zkolabovala jsem, sdělila novinářům ministryně Valachová. Její asistentka pak porušila předpisy, bylo to prý v panice
Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) před dvěma týdny zkolabovala a skončila v nemocnici. Píší to dnes Novinky.cz. Valachová zároveň přiznala, že šéfka její kanceláře jela za sanitkou v ministerském voze s majáky. Prý kvůli obavám o její zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSD může všechno
zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz, přidáno 7.6.2016 v 22:31, zobrazit podobné
Vláda ve středu projedná mimo jiné novelu zákona o státní sociální podpoře
Členové vlády ve středu 8. června 2016 od 9.00 hodin projednají mimo jiné:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Občanská společnost potřebuje spolky
Demokratickou a občanskou společnost tvoří nejen demokratické politické strany, ale zejména aktivita občanů v rozličných spolcích, společnostech a občanských aktivitách. Prostě proto, že aktivita je motor rozvoje země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Praha – Evropské hlavní město sportu 2016 - představila svoje ambasadory
Náměstek primátorky hlavního města Prahy Petr Dolínek přivítal na Staroměstské radnici sportovní hvězdy, které se staly ambasadory právě probíhajícího projektu Evropské hlavní město sportu 2016, a představil aktivity, které v letošním roce v rámci projektu probíhají. „Hlavním cílem titulu Evropské hlavní město sportu je představit Prahu jako metropoli, která nabízí široké možnosti pro sportování a inspiruje Pražany, aby svůj volný čas trávili aktivně. S tím má také pomoci řada sportovních osobností, jejichž kariéra je s Prahou neodmyslitelně spjata,“ říká Petr Dolínek, náměstek primátorky zodpovědný za oblast dopravy a sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Šéf drobných podnikatelů: Pro nás nejsou žádné sankce dobré
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl předseda Asociace malých a středních podnikatelů Karel Havlíček. S Helenou Šulcovou se bavil na téma českého zemědělství a potravinářství, řeč však přišla i na ekonomické sankce vůči Rusku či britské referendum o členství v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Cesta zpátky ke svobodě
Oklešťování svobody začíná zlehka a nepozorovaně. Nositelé onoho dobra se na nás usmívají a trpělivě nám vysvětlují, proč je nás třeba v zájmu společnosti, zdraví atd. připravit o další dílek svobody. Je nutné tomuto počínání říci jasné NE!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik opět zdarma sveze návštěvníky Pražské muzejní noci
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) již tradičně jako spolupořadatel Pražské muzejní noci zajistí přepravu návštěvníků této akce. Letošní 13. ročník bude zahájen v sobotu 11. června 2016 v 19.00 hodin a potrvá až do 01.00 hodin následujícího rána. Letos se do Pražské muzejní noci zapojí 52 institucí, které zpřístupní celkem 80 objektů po celé Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Lidé jako Savčenková na Donbasu vraždili novináře běžně, báli se pravdy. USA na Krymu stavěly obchodní centra, co vypadala přesně jako kasárna, říká pozorovatel
ROZHOVOR „Ukrajinští oligarchové jsou žáby na prameni,“ říká o největších ekonomických bossech v obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý pozorovatel voleb na Ukrajině Roman Blaško. Věnuje se mj. problematice bezvízového styku, který nás může ohrozit nejen bezpečnostně, ale také reálným snížením platů našich občanů. Hovoří o Savčenkové, která se stává „tribunem“ západní Evropy a překvapivě najednou hraje na mírovou strunu. A aby toho nebylo málo, informuje o pro nás nevídané věci – zastavení kolony amerických vojenských vozidel v Moldávii, kam vyjela z Rumunska na vojenské cvičení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
TOP 09: Odmítáme zkreslování historie
Prohlášení politiků TOP 09 k návrhu ruských poslanců na změnu zákona o veteránech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Na novém portálu Argumentor.cz se řeší kino, očkování ale i tuning aut
Na první pohled by se mohlo zdát, že tu vznikl další ze serverů, kde je možné diskutovat pod články a dlouze si vyměňovat názory s dalšími diskutujícími.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Zaváděním minimálních mezd a dalších administrativních opatření ve Francii a Německu jsme spolu s dalšími evropskými státy velmi znepokojeni
Ministr Ťok předal eurokomisařce Bulc nesouhlas jedenácti států EU s ochranářskými opatřeními, která poškozují dopravce a rozdělují trh
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Prezident Zeman podepsal cenzuru internetu, obrátíme se na Ústavní soud
Komentář k podpisu zákona o hazardu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Sankce proti Rusku musí pokračovat, ztrát netřeba litovat. S takovými nespolehlivými zeměmi se dobrý byznys nedá dělat vůbec, říká topkař Niedermayer
ROZHOVOR V protiruských sankcích je podle europoslance a bývalého viceguvernéra České národní banky Luďka Niedermayera třeba pokračovat, protože nezmizely důvody, kvůli nimž k nim Evropská unie přistoupila. A není podle něj třeba litovat obchodních ztrát. „Myslím, že dobrý obchod se dá dělat pouze se zeměmi, které respektují nějaké hodnoty a dobře fungují. A to se dnes o Rusku nedá říci,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec Evropského parlamentu za TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Institut plánování a rozvoje: Jak funguje územní plánování v Praze? Experti porovnají metropoli se zahraničními městy
Do Prahy přijíždějí experti z OECD, aby pražský magistrát, Středočeský kraj i zástupce ministerstev inspirovali k efektivnější správě metropole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Jak zlepšit fungování veřejné správy? Zásadní systémové změny nejsou třeba
Jakým způsobem se dá zefektivnit a hlavně urychlit fungování veřejné správy? To je základní otázka, nad níž se zamýšleli pozvaní odborníci, kteří se v druhé polovině dubna sešli u pomyslného kulatého stolu v prostorách pražské Vysoké školy finanční a správní. Hlavním tématem debaty, kterou ve spolupráci se zmíněnou vysokou školou pořádala redakce časopisu Moderní obec, bylo územně správní členění státu – skladebnost správních struktur jako základní předpoklad pro optimalizaci výkonu veřejné správy v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Český lékař z arabského ropného ráje: Když něco chcete, odpoví vám ,,když Alláh dá". Pokud bude migrace takto pokračovat, je EU v ohrožení
Stomatolog a stomatochirurg Petr Schütz již přes dvacet let žije v Kuvajtu, kde také pracuje jako lékař. Co ho ale v roce 1991 vedlo k tomu, že si vybral právě tuto zem, kde se za léta vypracoval na špičkového odborníka? A jak se musel vypořádávat s muslimy, s jejich zvyky a s jejich náboženstvím? „Existuje mnoho specifik arabského světa, z nichž pro mne asi nejhůře stravitelný je zvyk vyhýbat se negativním sdělením. Zeptáte-li se na jakoukoliv informaci, nikdo neřekne upřímně ‚nevím‘, každý vám ochotně vysvětlí cestu, aniž by měl ponětí, kam máte namířeno. Standardní odpovědí je ‚inshallah‘, tedy když Bůh dá," vypráví k tomu kromě jiného Schütz v obsáhlém rozhovoru ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv zveřejnil závěry z šetření v oblasti ochrany dětí, mládeže a rodiny
V tomto období zažívají někteří studenti středních škol horké chvíle při maturitních zkouškách. Ne každému se však povede napoprvé u maturity uspět. Ne vždy je přitom chyba na straně studenta nebo studentky. Pokud je student přesvědčen, že nechyboval, ale chybné bylo zadání, vyhodnocení nebo průběh zkoušky, má možnost požádat o přezkum. Obrátit se může na příslušný krajský úřad nebo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Přinášíme jednoduchý návod, jak to udělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
510 dětí mrtvých, 667 zraněných. Prý rukou našeho spojence
Postup syrských jednotek s podporou USA na město Manbidž by mohl vyhnat z domovů dalších 200 tisíc lidí, uvádí humanitární agentura OSN. Na druhé straně Arabského poloostrova, kde bojuje koalice vedená Saúdskou Arábií proti jemenským rebelům, však OSN přivírá oči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD zatím nemusí Altnerovi platit 337 milionů
Vedení sociální demokracie si po dnešním rozhodnutí Nejvyššího soudu určitě oddechlo. Ten totiž vyhověl argumentu ČSSD, že jí hrozí „závažná újma na jejích právech“. A tak sociální demokraté prozatím nemusejí vyplatit advokátovi Zdeňkovi Altnerovi 337 milionů korun. Informoval o tom server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Agentura SANEP mapovala krajské volební preference. Zde jsou výsledky
Exkluzivní internetový průzkum společnosti SANEP byl (pro deníky VLP) proveden ve dnech 18. - 28. května 2016 ve třinácti samosprávných celcích na třinácti samostatných reprezentativních vzorcích se souhrnným počtem 7.721 dotázaných ve věkové kategorii 18 .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Samková se chystá jít dráždit velvyslance Turecka. Jenže přicházejí telefonáty od Policie ČR
Dnes od 19 hodin chtěli příznivci advokátky Kláry Samkové, uskupení kolem Pavla Pešana, přijít před turecké velvyslanectví v Praze a číst advokátčin projev, jenž v minulých dnech rozvířil veřejné dění. Nastal však problém...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Největším bohatstvím našeho veřejného zdravotnictví jsou šikovní lidé
Pacienti Nemocnice Vyškov, která v okrese poskytuje léčebnou péči pro více než 90 000 obyvatel, mohou nyní využívat služeb nového CT přístroje. Nový přístroj pro nemocnici pořídil Jihomoravský kraj za 15 milionů korun. Provoz nového CT symbolicky zahájil hejtman Michal Hašek společně s náměstky hejtmana Markem Šlapalem a Romanem Celým, ředitelkou nemocnice Věrou Seidlovou a senátorem Ivo Bárkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Úsvit s KSČM svolají mimořádnou schůzi kvůli OKD. Chtějí vyšetřování
Opoziční Úsvit a KSČM vyvolají mimořádnou sněmovní schůzi k okolnostem privatizace těžební společnosti OKD. Předseda poslanců Úsvitu Marek Černoch dnes ČTK řekl, že žádost podepsal dostatečný počet poslanců. Schůze by mohla být podle předběžných informací svolána na čtvrtek 30. června. Výsledkem by měl být podle představ iniciátorů vznik parlamentní vyšetřovací komise. O prodeji menšinového podílu státu v OKD rozhodla v září 2004 vláda Stanislava Grosse, ve které byl ministrem financí nynější premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nic moc, pane Babiši. Máme průzkum, který boří naděje šéfa ANO na ovládnutí krajů
AKTUALIZUJEME Osm krajů by v současné době opanovala ČSSD, pouze dva by patřily hnutí ANO Andreje Babiše a po jednom komunistům, hnutí Starostů a KDU-ČSL. Takové by bylo rozložení sil, kdyby se volby do krajských zastupitelstev konaly nyní. Uvádí to průzkum společnosti Phoenix Research.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jsme v situaci největšího rizika války, řekl profesor Krejčí
„Vždy, když hegemon opouští svou pozici, riziko války je největší. V roce 2045 se podle průzkumů britské vlády dostanou vojenské rozpočty Spojených států a Číny na téměř stejnou úroveň,“ prohlásil na Mezinárodním vědeckém semináři v Bratislavě Oskar Krejčí z Institutu globálních studií Univerzity Jana Ámose Komenského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
To je nápad, pozveme sem uprchlíky, vymyslela starostka Paříže. Čtěte, jak pochodila
Starostka Paříže Anne Hidalgo oznámila plány na vybudování nového uprchlického tábora, který by měl stát v blízkosti rušné zastávky vlakového nádraží. Neziskové a charitativní organizace její návrh chválí, naopak politici se k němu staví velmi kriticky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nechce se jim dělat, myslí si o nezaměstnaných většina Čechů
Většina českých občanů se domnívá, že stát by měl zajistit práci těm, kteří chtějí pracovat. Vyplývá to z nejnovějšího výzkumu agentury STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Útlum ve stavebnictví pokračoval
Stavební produkce v dubnu 2016 klesla meziročně reálně o 13,7 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 2,9 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 40,5 %. Bylo zahájeno meziročně o 3,3 % bytů méně. Dokončeno bylo o 17,8 % bytů méně. Uvádí to údaje Českého statistického úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): S generálním tajemníkem OECD jsem hovořil o stavu české ekonomiky
Jan Hamáček se setkal s generálním tajemníkem OECD Ángelem Gurríou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Britové začínají balit kufry na cestu z EU. A debata houstne
Jako by zastáncům setrvání Velké Británie v Evropské unii těsně před finišem docházel dech. Do referenda zbývá již pouze čtrnáct dní a pět z posledních osmi průzkumů dává větší šance odpůrcům Evropské unie. Deník Daily Mail se mezitím tvrdě pouští do premiéra Camerona, který prý uráží inteligenci voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Předseda Sněmovny Jan Hamáček navštíví dnes Pardubický kraj
Program předsedy sněmovny na středu 7. června:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Šrámek (ANO): Reakce prezidenta ohledně genocidy na Arménech je opožděná
Komentář k mediálnímu tématu prezidenta ke genocidě Arménů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Podniky jsou nuceny konkurovat si v boji o pracovníky
Komentář Českého statistického úřadu k vývoji na trhu práce v 1. čtvrtletí 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Půjde se křičet před budovu ČT. Koho tam potkáte?
Sdružení Aliance národních sil svolává protest proti České televizi. Má se odehrát přímo před budovou televize na Kavčích horách a jejím cílem má být vrácení veřejnoprávní televize zpět do rukou občanů. Aliance se v této souvislosti dovolává slov poslance Jaroslava Foldyny (ČSSD), jenž prohlásil, že demokracie začíná tam, kam nedosáhne vysílání ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Komunismus je víra. Má své svaté. Marxe, Engelse, Stalina a další. Je to obdoba dnešního populismu. Hodnotí syn oběti v procesu se Slánským
PŘÍBĚH Dogmatismus je zhouba lidstva. Proto mi velmi vadí zarytí komunisté, radikální islamisté, ale i ultrakatolíci, kteří odmítají reformy Vatikánu. To říká lékař Gérard Michel London. Právě jeho otcem byl komunista Artur London, jenž byl ve vykonstruovaném procesu s Rudolfem Slánským v roce 1952 odsouzen na doživotí. Po uvolnění politických poměrů a propuštění pak napsal s manželkou knihu Doznání, která byla zfilmována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Blbá, debilní, nudná... Klára Samková se znovu rozjela, terčem byl i Václav Moravec
Právnička Klára Samková se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřila k dotazům čtenářů. Ty se týkaly především islámu, proti němuž advokátka tvrdě vystupuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Noviny: Stát nakoupí pro ministerstva až 1500 osobních aut
Stát připravuje na letošní rok tendr na hromadný nákup až 1500 osobních aut pro 12 ministerstev a jim podřízených organizací. V dnešním vydání to píše Mladá fronta Dnes (MfD). Cenu stát nezveřejnil, podle deníku mohou vozy na základě informací z dřívějších zakázek přijít na více než půl miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Basa za článek "muž v hnědé bundě", cenzura a Dienstbierovo Hate Free. Proti proudu vystupuje Jeroným Tejc
ROZHOVOR „Přednost má svoboda slova. Absurdní situace.“ Šéf ústavněprávního výboru sněmovny Jeroným Tejc (ČSSD) se vyjádřil k případu šéfa Patriotů Jiřího Vítka, který za kritiku policie na blogu čelí trestnímu oznámení pro pomluvu: „Stačilo by pár stíhaných a ostatní lidé by se začali bát vyjádřit svůj názor. A to by byl návrat o mnoho desítek let zpět.“ I když Tejc upozorňuje, že Vítka nehájí, o kvalitě diskutovaného zásahu policie má i on pochybnosti: „Maskovaní demonstranti nebyli bezprostředně zadrženi pro podezření z trestného činu výtržnictví. Incident v Thunovské podle mého názoru zvládnutý nebyl.“ Tejc se vyjádřil i k nálepce signalizující „HateFree zónu“, kterou si dal na dveře ministr Robert Pelikán: „Uvedenou nálepku bych si na dveře nevylepil.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Jihomoravská koalice: Odmítáme snahu náměstka primátora Brna o válčení mezi krajem a tímto statutárním městem
Vedení Jihomoravského kraje odmítá snahu náměstka primátora statutárního města Brna Martina Andera válčit mezi krajem a Brnem v otázce územního plánování:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ruzyňští celníci zabránili nelegálnímu dovozu živých chameleonů a gekonů
Koncem minulého týdne odhalili celníci na pražském letišti Václava Havla v Ruzyni nelegální dovoz živých chameleonů a gekonů, které pašoval z Madagaskaru ve svých zavazadlech 25 letý cizí státní příslušník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Samkovou přišla před tureckou ambasádu podpořit padesátka lidí
Padesátka lidí se dnes sešla před budovou tureckého velvyslanectví v Praze, aby podpořila svobodu slova a projevu. Důvodem byl možný postih advokátky Kláry Samkové za projev, v němž na květnovém semináři ve sněmovně zařadila islám na úroveň totalitních režimů. Jejími výroky se začaly zabývat státní zastupitelství i advokátní komora. Samková na závěr svého dnešního proslovu tureckého velvyslance Ahmeta Bigaliho, který její postih požadoval, třikrát proklela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Nepřipustíme opakování druhé republiky. Jiří Ovčáček rázně vystoupil proti zatýkání "ruských agentů" v Polsku
K zadržení šéfa strany Změna, která vystupuje proti NATO a dle mnohých je proruská, se vyjádřil pro server ParlamentníListy.cz i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Reklamní video z palestinské školy. Děti ale raději nejdřív pošlete spát
Na těžko uvěřitelné video upozornil server Echo24.cz. Je na něm totiž výuka palestinských dětí ve školce. Ty se již zde učí zabíjet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Schwarz (KDU-ČSL): Když voliče lapají, o transparentní radnici mu zpívají. Vítejte v Praze 2
„Chvílemi bylo zajímavé pozorovat, jak se postoje dříve koaličních zastupitelů vyvíjejí v čase a s přechodem do opoziční role. I to je komunální politika...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Klinika dětské chirurgie připravuje pro děti preventivní program, který je v České republice ojedinělý
Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie FN Brno připravila pro děti mateřských, základních a středních škol výjimečný preventivní program. Žáci mají možnost se dostat přímo do Dětské nemocnice, kde je traumatologové upozorní formou přístupnou pro jejich věk na nebezpečí úrazů. První děti dorazí do Dětské nemocnice ze ZŠ Milénova ve čtvrtek 9. 6. 2016 v 9.00 hodin. Jedná se o mimořádný projekt dětské chirurgie, který je v ČR ojedinělý tohoto druhu. Ročně by se tak mělo v Dětské nemocnici vystřídat zhruba 80 tříd z různých typů škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Šabatová odmítla snížení trestní odpovědnosti mladistvých. A je prý naše velká ostuda, že děti ještě nemají ombudsmana
O situaci ve výchovném ústavu v Chrastavě a o dalších aktuálních problémech pohovořila v Interview ČT24 ombudsmanka Anna Šabatová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Senátorka varuje před cenzurou internetu. Řítíme se prý do pekel
Senátorka Veronika Vrecionová (ODS) na poslední schůzi Senátu vehementně upozorňovala na to, že nově schválený zákon o hazardu omezuje svobodu internetu. Toto omezení může provést podle zákona o své vůli Ministerstvo financí. Podle Vrecionové by ovšem o omezování internetu měly rozhodovat výhradně soudy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Další kolo kotlíkových dotací v Královéhradeckém kraji odstartuje 12. září. Veřejnosti opět poradí semináře
Královéhradecký kraj se připravuje na letos již druhou vlnu kotlíkových dotací, která odstartuje 12. září 2016. Znovu se bude mezi obyvatele kraje rozdělovat 100 milionů korun. Jak se na žádost o dotaci připravit a co všechno musí zájemce splňovat? Veřejnosti opět poradí informační semináře, které se budou konat po celém kraji už od června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Identifikovali jsme dvaadvacet typů nebezpečí
V prostorách velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov se dnes (7. června 2016) pod vedením hejtmana Michala Haška uskutečnilo řádné jednání Bezpečnostní rady Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Inkluze je iluze eurounijních byrokratů, řekl PL ředitel školy Zimčík
ROZHOVOR Ministryně Valachová nikdy nestála za katedrou. Jenom tlumočí, co jí řeknou. Máme výborné speciální a praktické školy. Experimenty nepotřebujeme. Inkluze je překotná. Financování regionálních škol se zatím nezměnilo. Školství má úplně jiné problémy. Na ministryni se přisály nejrůznější neziskovky. Ty prorůstají jako chobotnice do všeho kolem. Společné vzdělávání poškodí normální žáky. Co budete dělat na druhém stupni se žákem, který obtížně čte? Učitelé budou z inkluze stále ve větším stresu. Na společné vzdělávání nebudou peníze. Odhaduji, že to celé povede ke vzniku dalších soukromých škol. Rodiče nebudou chtít nechat své děti mezi mentálně postiženými spolužáky. To nám řekl PaedDr. Ludvík Zimčík, ředitel základní školy v Březové u Uherského Hradiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kritika Zemana: Omilostnil notorického násilníka, dcerám nešťastného otce- ochránce jen vzkázal, ať se učí
Prezident Miloš Zeman se opět dostal do středu dění. Stačilo mu k tomu udělení jedné milosti člověku, který je na první pohled recidivistou a byl v minulosti trestán za to, že napadal svou manželku. Zemanovo rozhodnutí nepochopily dcery Petra Langa, který se dostal do vězení za to, že vzal spravedlnost do svých rukou. Těm jen Hrad doporučil, aby se dobře učily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Britové věří více odpůrci EU Johnsonovi, než Cameronovi. Komentátoři nechápou, Jan Čulík z něj udělal monstrum
Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík se rozčiloval nad tím, jak mohou Britové důvěřovat více bývalému starostovi Londýna a hlavnímu propagátorovi vystoupení z EU Borisu Johnsonovi než premiérovi Davidu Cameronovi. Přece ti, kteří chtějí, aby Velká Británie vystoupila z EU, jen lžou a ti druzí mluví pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Podnikatelská mise hospodářské komory doprovodí prezidenta Zemana do Arménie a Makedonie
Zástupci šestnácti českých firem dnes odpoledne odlétají do Arménie a Makedonie. Podnikatelskou misi, která doprovodí prezidenta ČR Miloše Zemana na jeho pracovní cestě, vede prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Na programu je mimo jiné také setkání hlav českého, arménského a makedonského státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): S nekalými obchodními praktikami v potravinářském řetězci se setkalo mnoho subjektů
Nekalé obchodní praktiky mezi jednotlivými aktéry v potravinářském řetězci jsou závažný problém, který vyžaduje legislativní opatření na evropské úrovni. Komise by proto měla předložit návrh, který bude definovat společné zásady v boji proti těmto praktikám s cílem zaručit spravedlivé konkurenční prostředí a transparentní vztahy mezi výrobci, dodavateli a distributory. Rozhodli tak dnes ve Štrasburku europoslanci přijetím nelegislativní zprávy o nekalých obchodních praktikách mezi podniky v rámci potravinového řetězce. Stínovou zpravodajkou sociálních demokratů k návrhu je česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Studentská elektroformule ČVUT v Praze zvítězila na závodech v Kanadě
Celkovým prvenstvím pro tým eForce FEE Prague Formula, reprezentující Fakultu elektrotechnickou Českého vysokého učení technického v Praze, skočila 6. června soutěž Formula Student v kanadském Barrie. Tam se studenti vydali v rámci projektu OTO – Over The Ocean.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Prima ve vysílání o uprchlících chybovala. Ale není to ani na pokutu, vzkázala televizní Rada
Rada pro rozhlasové a televizní vysílaní odhalila již na konci minulého roku sporné momenty ve zpravodajství televize Prima o uprchlících, na zahájení správního řízení to ale nestačilo. Další analýzu bude mít letos v září. Uvedl to dnes předseda rady Ivan Krejčí v tiskové zprávě. Rada podle něho rozhodně nekonstatovala, že vysílání bylo objektivní a vyvážené, jak uvedla Prima ve svém stanovisku. Její vyjádření ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Pravidelná změna osobní dopravy začne od 12. června
Správa železniční dopravní cesty připravila od neděle 12. června pravidelnou změnu jízdního řádu železniční osobní dopravy na celkem 77 tratích základní železniční sítě a na dalších s nostalgickými a výletními vlaky. Stalo se tak na základě žádostí příslušných dopravců a krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Táhněte do prdele. Aleš Brichta vykřičel do světa, co všechno mu vadí
Zpěvák Aleš Brichta na svém facebookovém profilu vyjádřil své aktuální pocity. A servítky si rozhodně nebral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Na rozdíl od nových miliardářských hnutí a jejich problémů vedeme stabilní krajské koalice. Nepolitikaříme
Kdyby v těchto dnech probíhaly krajské volby, tak sociální demokraté zvítězí hned v osmi krajích České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Odmítáme muslimské pohřbívání bez rakví. Kodex připravený Evropskou komisí a sociálními sítěmi je bezprecedentní útok na svobodu slova
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Strana zelených zahájila kampaň na pomoc pošťačkám a pošťákům
Strana zelených zahájila podpisovou kampaň na pomoc pošťačkám a pošťákům, jejímž cílem je zastavit aktivní nabízení finančních produktů na České poště. Státní podnik letos vybere banku, se kterou uzavře smlouvu o spolupráci na dalších deset let. Zelení při této příležitosti vyzvali ministra vnitra a generálního ředitele České pošty, aby aktivní nabízení finančních produktů na České poště zastavili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Valenta v čele volebního bloku SaS posiluje a stává se pro voliče alternativou. Preference koalice Svobodní a Soukromníci se v květnu přiblížily dvanácti procentům
Na začátku roku překročení pětiprocentní hranice, v březnu výrazné posílení a aktuálně další skok na 11,7 procenta. Tak vypadá podle společnosti SANEP vývoj volebních preferencí Svobodných a Soukromníků ve Zlínském kraji. Podle dalšího výzkumu, realizovaného společností Phoenix Research on-line, je pak koalice SaS černým koněm voleb ve Zlínském kraji. Stále více lidí vidí tak v nové koalici šanci na to, aby se Zlínský kraj po letech stagnace opět probudil a získal dynamiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vyžírky, volí exministr Pecina silná slova, když mluví o uprchlické krizi. No a když jde o Samkovou a Roberta Šlachtu...
ROZHOVOR Sloučení dvou protimafiánských útvarů nevidí bývalý dvojnásobný ministr vnitra Martin Pecina jako nějaký problém. A o jednom z jeho velitelů – Robertu Šlachtovi – si myslí, že patří mezí nejlepší české policisty. Dále nesouhlasí s rovnítkem mezi islámem a nacismem. Návrh na vyhoštění tureckého velvyslance prezentovaný Klárou Samkovou kvůli jednomu výroku pak považuje za naprostou hloupost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kvákárna! Z Andreje Babiše si už dělá legraci nejen Bělobrádek
Šéfové vládních stran se pustili do předvolební kampaně i na internetu, nevyhýbají se ani vzájemným útokům. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek zveřejnil parodii videa, které předtím natočil šéf vládního partnera Andrej Babiš (ANO). V ironickém příspěvku zveřejněném na sociálních sítích Bělobrádek mimo jiné uvádí, že tradiční politické strany, proti kterým se ANO už od svého vzniku vymezuje, ve volném čase vymýšlejí koaliční podrazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Růst produkce i zakázek držel automobilový průmysl
Průmyslová produkce v dubnu meziročně vzrostla reálně o 4,2 %. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů nižší o 1,3 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 13,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Fico přijede do Prahy a se Sobotkou zavzpomíná na Pražské jaro
Slovenský premiér Robert Fico přijede ve středu do České republiky na svou první oficiální zahraniční cestu od březnového znovujmenování do funkce. V Praze ho čeká jednání s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Oba poté vystoupí na konferenci i s ostatními premiéry visegrádské čtyřky u příležitosti summitu skupiny. Původně měl Fico přijet do Prahy v polovině dubna, jeho návštěva ale byla kvůli zdravotním problémům zrušena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Jsem potěšen, že slovenský premiér drží zavedenou tradici
Premiér Bohuslav Sobotka se setká se slovenským premiérem Robertem Ficem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Sobotkova další chyba
Sobotka se o víkendu distancoval od politického postupu jihočeského hejtmana J. Zimoly (a, i když jej nejmenoval, i od postupu M. Haška) ve věci legislativního návrhu na zdanění restitučních náhrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Maloobchod v dubnu: Nepotravinářské zboží šlo na odbyt
Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v dubnu reálně meziměsíčně o 0,8 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 5,7 %, bez očištění o 4,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Věřím, že Slovensko zvládne roli předsedajícího v Unii velmi úspěšně
Předseda Sněmovny jednal s šéfem slovenské Národní rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Čím větší suverenitu Češi měli, tím hůř dopadli, řekl Erik Tabery v přítomnosti Petra Robejška. A ten musel reagovat
REPORTÁŽ Debaty nazvané „Bez politické korektnosti“ vede expert na mezinárodní otázky a zakladatel Institutu 2080 Petr Robejšek již několik měsíců. Většinou ovšem diskutoval s víceméně stejně názorově ukotvenými osobnostmi. Nyní si jako soupeře pozval šéfredaktora Respektu Erika Taberyho. V čem se neshodli? A konala se slovní bitva? Více v reportáži ParlamentníchListů.cz, které byly na místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Starosta Vinoře: Nenechme si vnutit návrat ke starým pořádkům a k nesvobodě
Co znamená být svobodný? A jsme dnes opět svědky omezování našich svobod? Nejen nad tím se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamýšlí držitel pamětní medaile Českého svazu bojovníků za svobodu František Švarc (ODS). Prozradil nám také, proč je přesvědčen, že zákon o hl. městě omezuje svobodu rozhodování městských částí. Vyjádřil se ale také k řadě citlivých otázek na život ve Vinoři. A nejen k tomu…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Zvu na osobní setkání v Karlovarském kraji
Tomio Okamura zve na osobní setkání v Nejdku v Karlovarském kraji na veřejné besedě ve středu 8. června v 16:00 v sále Kinokavárny na náměstí Karla IV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Průzkum STEM: Veřejnost častěji než dříve považuje nezaměstnané za lidi bez skutečného zájmu o práci
Jasná většina veřejnosti (70 %) se domnívá, že stát by měl zajistit práci těm, kteří chtějí pracovat. Třípětinová většina občanů (59 %) považuje určitou míru nezaměstnanosti za pozitivní prvek, který vede lidi k úctě k práci. Nadpoloviční většina české veřejnosti (57 %) si myslí, že většina nezaměstnaných jsou lidé bez opravdového zájmu o práci. Od minulého průzkumu v roce 2014 se výrazně zvýšil podíl lidí, kteří tento názor zastávají (o 18 procentních bodů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průměrná mzda reálně vzrostla o 3,9 procenta
V 1. čtvrtletí 2016 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství proti stejnému období předchozího roku o 4,4 %, reálně se zvýšila o 3,9 %. Medián mezd činil 22 533 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Tak na to rovnou zapomeňte. Z Afriky přišla zpráva, že zpět uprchlíky nevezmou
Migrační krize, se kterou se řadu měsíců potýká Evropa, nekončí, i když se po uzavření tzv. balkánské trasy poněkud zmírnila. Nervózní ovšem nejsou jen Evropané, ale i samotní běženci. Dokazuje to zpráva, podle níž čtyři desítky žadatelů o azyl v pondělí podpálily kontejnery s odpadky a dva velké stany postavené humanitárními organizacemi ve středisku pro uprchlíky na řeckém ostrovu Chios. Migranti v přijímacím středisku na Chiosu tak podle policie protestovali proti zdlouhavé azylové proceduře. V oblasti je soustředěno zhruba 8500 běženců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Váš příběh je skvělý, milí Češi, chválil nás v ČT zvláštní host. A doporučoval smlouvu s USA
Generální tajemník OECD – Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – José Ánchel Gurría byl exkluzivním hostem pondělních Událostí, komentářů České televize. Radil, co všechno by měla Česká republika zlepšit, pokud by se chtěla stát ekonomickým tygrem ve svém regionu. Už dnes prý můžeme říci, že jsme úspěšní, ale něco ještě zlepšit můžeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Odhalení 82 potenciálně nebezpečných osob ve Francii je vlastně dobrou zprávou, říká analytik
Na Ukrajině zadrželi muže, jenž mířil do Francie s obrovským množstvím výbušnin. Podle slovenské televize TA3 chystal muž až 15 teroristických útoků před a během nadcházejícího fotbalového mistrovství Evropy ve Francii. Máme se opravdu bát, že by během tohoto sportovního svátku mohlo dojít k nějakému krvavému útoku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): Já a jen já – to je zřejmě heslo ministra Jurečky
Začíná se nám tu rozmáhat nový nešvar. Jeho strůjcem je ministr zemědělství Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Vítám, že si návrh klade za cíl zatočit s parazity
Komentář poslance Víta Kaňkovského k novele insolvenčního zákona, která byla poslanci poslána do druhého čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Andrej Babiš bude v Karviné jednat s vedením OKD i s horníky
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se dnes během druhého dne své návštěvy v Moravskoslezském kraji setká v Karviné s vedením těžební společnosti OKD i s horníky. Vedle toho navštíví také automobilku Tatra v Kopřivnici nebo se na náměstí v Karviné a v kulturním domě v Orlové na Karvinsku setká s lidmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Zjednodušme to
Složitá je technika kolem nás. Ta se vyvíjí takovým tempem, že drtivá většina uživatelů již nechápe podstatu fungování přístrojů a nechává se jimi doslova ovládat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Cizáky nepotřebujeme. Jsem „Putinův agent“ a hejtr, směje se poslanec Koskuba. Dravci z NATO se rozhodli najít si nového nepřítele stůj co stůj, způsobili migraci a chtějí pád Evropy
ROZHOVOR Poslanec ČSSD Jiří Koskuba říká, že Rusko vždy bylo, je a bude jiné než zbytek Evropy a že „tenhle velký národ má svou specifickou hrdost i odvahu, obětavost“. Andrej Babiš je podle něj velmi schopný velkopodnikatel a manipulátor a populista. Vždy říká prý hlavně to, co veřejnost slyšet chce. A co členství v EU, NATO, migrační krize, Turecko a HateFree?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Ruský troll Zeman, Putinovy uši. Novinář Leschtina se vysmívá, jak to dopadne, až český prezident vyrazí na summit NATO
Německé ministerstvo obrany přišlo s novou bezpečnostní koncepcí. V té se již o Rusku nemluví jako o partnerovi, nýbrž o zásadní hrozbě bezpečnosti. Německo plánuje uplatnit nově sepsaný dokument na bezpečnostní politiku celé Severoatlantické aliance. Což podle Reflexu znamená velké změny pro prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman dělá strategickou chybu, varuje Cyril Svoboda. Musíme se přimknout k nejpevnějšímu jádru EU, ne hledat štěstí s Visegrádem
SVĚT OPTIKOU CYRILA SVOBODY „Je to vážné a jak volby v Rakousku ukázaly, slyšíme poslední zvonění za minutu dvanáct,“ varuje ředitel Diplomatické akademie a exministr zahraničí Cyril Svoboda, který vysvětluje: „Buď mainstreamové strany najdou společné evropské řešení rychle a razantní, nebo se budeme dívat na demontáž politického spektra v Evropské unii.“ Svoboda vysvětluje, proč na české politické scéně vnímá bezradnost, jaký by měl být budoucí prezident a v čem dělá prezident Miloš Zeman strategickou chybu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také konstatoval: „Nebojím se slova kvóty.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Výběrová řízení s aukcí přináší státnímu rozpočtu desítky milionů
Využívání nového způsobu při prodeji státního majetku – výběrových řízení s aukcí navyšuje prodejní ceny v řádech desítek procent a přináší státu desítky milionů korun navíc. Například o 2,7 milionu korun se podařilo navýšit kupní cenu bytového domu v Brně, cena bytu v Jindřichově Hradci pak díky aukci vystoupala o plných 45 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Brusel vymyslel nový plán, co s uprchlíky. Cena: 62 miliard eur
Evropská unie přišla s novým plánem na řešení uprchlické krize. Po ne zcela úspěšné spolupráci s Tureckem se EU pokouší navázat spolupráci s africkými státy. Princip zůstává ovšem stejný: peníze pro Afriku, méně migrantů pro Evropu. Předpokládané náklady jsou odhadovány na 62 miliard eur. O novém evropském plánu pohovořil v rozhovoru pro německý Die Welt evropský komisař Dimitris Avramopoulos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Poprvé od invaze Hitlera se Polskem přeženou německé tanky. Začíná cvičení NATO, na které brblá Rusko
Poprvé od invaze nacistického Německa z dob druhé světové války se Polskem od východu až na západ proženou německé tanky. V Polsku začalo největší vojenské cvičení ve východní Evropě od dob studené války. Účastní se ho okolo 14 000 amerických vojáků, 12 000 polských a 800 britských. Z Ruska se ozývají hlasy, že takové operace přispívají k prohlubování konfliktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Demokracia mimovládna
Slovenský politik a štátnik (áno, myslím si, že ho môžem takto nazvať) Robert Fico si len nedávno začal sypať popol na hlavu kvôli svojej dlhodobej podpore jednostranne "prozápadne" orientovaným mimovládkam.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:39, zobrazit podobné
Zdeněk Kudrna: Hlas lidu vs. EU: i Švýcarsko sdílí suverenitu
Švýcarsko je bájná země euroskeptiků i nadšenců pro přímou demokracii. V jejich představách naplňuje sny, že je možné udržet plnou suverenitu a nezávislost a zároveň využívat všech výhod ekonomické integrace s EU. Bližší pohled však ukazuje, že nic takového neexistuje a Švýcarsko také hraje podle bruselských not. Výhody EU jsou i pro většinu Švýcarů příliš atraktivní na to, aby se jich vzdali. Jak dnes zjišťuje i britská vláda, na dvou židlích…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Jen 50 let od začátku ruské okupace
Detaily okupace připomínají starší pamětníci. Pro mě osobně je varující, že proběhla již za mého života a 21 let ho normalizací přímo ovlivňovala. Žádná dávná historie. Proč došlo k invazi „spojeneckých“ vojsk? Bylo to opravdu proto, aby nemohla zpívat Marta Kubišová nebo kvůli oživení skautů a pod.? Byl pokus o socialismus „s lidskou tváří“ vhodnou příležitostí zacelit československou díru na mapě sovětské vojenské přítomnosti ve…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
ČSSD – obyčejný a ostudný populismus
Jako o populismu nejhrubšího zrna lze hovořit o předvolebním slibu ČSSD řešit bytovou situaci tím, že se zákonem převedou byty  postavené developery na stát. To je SRPEN 2018 ve stylu ÚNORA 1948.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist