Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.178x, což odpovídá cca 218.002-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Policejní prezident Tuhý se postavil před kamery a spustil: Mrzí mě to, ale...
Nejvyšší představitel policie Tomáš Tuhý před kamerami České televize okomentoval záměr šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty opustit řady policie. V útvaru prý narazil na určitý odpor k reorganizaci, ale policie musí reagovat na proměny v oblasti zločinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Věhlasný profesor Bárta: Civilizace nestojí na počtu nákupních center. Mediokracie vede k proměně demokracie a elit
REPORTÁŽ O nejnovějších výzkumech v Egyptě a především kolapsu civilizací vyprávěl na besedě přední český a světový egyptolog Prof. Mgr. Miroslav Bárta, Dr. V plzeňské městské knihovně se za napjatého zájmu přítomných rozpovídal také o migrační krizi a na příkladu Titanicu ukázal úlohu a skutečnou tvář elit. „Civilizace končí tehdy, když zanikne její nosná myšlenka. Není to ani o tom, jestli jí klesne HDP o pět nebo deset procent,“ uvedl také na besedě profesor Miroslav Bárta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Daniela Drtinová to pořádně schytala. Nejen za rozhovor s Václavem Cílkem o uprchlících
Historik a pedagog David František Wagner zhodnotil někdejší hvězdu ČT Danielu Drtinovou, která dnes působí v internetové televizi DVTV.cz. Dáma by si za rámeček slova pedagoga věru nedala. Podivuje se nad tím, jak vedla Drtinová rozhovor s novinářským kmetem Janem Petránkem nebo Benjaminem Kurasem či geologem Václavem Cílkem. Zve si zkrátka „alternativní hosty“ a těm nedokáže řádně oponovat, což je trestuhodné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vyfasovali jsme Zemana a Babiše. Další dost hlučná skupina má vypláchnutý mozky Konvičkou a Okamurou. Čtou pitomosti, rozjel se český zpěvák
Zpěvák a zakladatel prvního punkového kadeřnictví u nás Matěj Homola poskytl rozhovor týdeníku Reflex.cz. V něm mimo jiné uvedl, že žijeme v buranokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zkušený publicista navštívil Řecko a tamní uprchlický tábor: Chvíli to vypadá výhružně a nebezpečně a pak...
REPORTÁŽ z běženci zaplaveného Řecka pro ParlamentníListy.cz sepsal publicista Josef Brož. Tito lidé podle něj vypadají chvílemi nebezpečně, chvílemi ale člověk nedokáže ovládnout lítost a soucit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Robert Šlachta končí! Podal si údajně žádost o odchod do civilu
Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta podal po schůzce s policejním prezidentem Tomášem Tuhým žádost o odchod do civilu. Stejně tak učinil i jeho náměstek. Informují Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jílková dnes slibuje hody. Přijdou komunista Skála, pohraničník, Čuňas Stárek i historik z ÚSTRu
KSČM tvrdí, že socialismus neselhal, jen nedostal potřebný čas a prostor. „Souhlasíte, nebo jste proti?“ se dnes večer bude ptát svých hostů moderátorka Michaela Jílková v pořadu Máte slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Šlachta je prý nebezpečný skoro všem. Není za tím Čapí hnízdo? V koalici to dál vře
V koalici je znovu pořádné horko. Kvůli chystaným změnám v policii, která spadá pod ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), hrozí odchodem z kabinetu ministr spravedlnosti Robert Pelikán zastupující hnutí ANO. Ve středečních Událostech, komentářích České televize vystoupil sám ministr Robert Pelikán a prozradil, jak vážně své výhrůžky myslí. Komentátor Martin Fendrych z Aktuálně.cz dodal, že Robert Šlachta je dnes nepohodlný skoro všem politikům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šlachta prý rozházel hračky kmotrům. Chovanec ho chce zničit a Babiš může slavit
Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych uvažuje nad utajovanými a „zpackanými“ změnami v policii. Vše se odehrává v tichosti a bez profesionálů. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) prý vymyslel cosi velmi hloupého, navíc asi nedomyslel, že tím nahraje na smeč Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Rázná slova francouzského velvyslance: Nikdo nám nezabrání dál normálně žít!
Francouzský velvyslanec v České republice Jean-Pierre Asvazadourian zasedl do křesla pro hosta ve čtvrteční Kauze dne na Rádiu Impuls. V pátek začíná ve Francii mistrovství Evropy ve fotbale. Je země připravena na bezpečnostní rizika, která může šampionát přinést? Podle velvyslance rozhodně ano. Francouzi se nedají zastrašit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): S gustem se připojuji. Špičky Turecka blouzní. Doba houstne
To, co teď, se zatím stává jen velice zřídka. Prezidentův návrh, aby tureckou genocidu na Arménech odsoudila i česká exekutiva a legislativa, podpořili lidovecký ministr Daniel Herman a šéf poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Krádeže, znásilnění, vloupání a násilnosti. Petr Bystroň jasně o situaci v Německu a také o volbách v Rakousku: V 94 ze 117 okrsků...
ROZHOVOR O výrocích Václava Klause a Miloše Zemana ohledně uprchlické krize i o největších momentálních problémech kolem migrantů v Německu promluvil bavorský zemský předseda strany Alternativa pro Německo Petr Bystroň. Řekl také svůj názor na to, jaké následky by mělo případné vystoupení Velké Británie z Evropské unie. „Eurohujeři se snaží lidi zastrašit. Pokud by Británie vystoupila, nemělo by to zdaleka žádné dramatické následky,“ míní Petr Bystroň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Zemanův štáb pro příští volby: Možná přijde i Jaroslav Tvrdík
I přestože prezident Miloš Zeman ještě neoznámil, zda bude za dva roky kandidovat v prezidentských volbách, Hospodářské noviny již informují o podobě jeho týmu pro kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ohromující slova bývalého kandidáta na amerického prezidenta: Může dojít k válce s Ruskem. USA potřebují mít odbyt zbraní
Současné chrastění zbraněmi na obou stranách ruských hranic je podle bývalého kandidáta na prezidenta USA Rona Paula velmi nebezpečné. To, co vypadá jen jako hra na válku, by mohlo možná omylem propuknout ve válku skutečnou. A pokud se tak stane, Rusko by mělo nemalou šanci na výhru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Putin se schází s důležitými lidmi. Analytička odhaluje, co tím sleduje
ANALÝZA Jenom za letošní květen se ruský prezident Vladimir Putin setkal s více než třinácti představiteli cizích států nebo mezinárodních organizací. Ruský lídr po půl roce přicestoval do členské země EU Řecka, zúčastnil se summitu Rusko-ASEAN, přijal premiéry řady zemí včetně Srbska a nejnověji Izraele. Do kremelského kalendáře zahraničně-politických aktivit nahlédla pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Sebevědomý kandidát na prezidenta: Volby vyhraji v prvním kole. Nepracuji. Do roka chci od dárců vybrat 100 milionů
Igor Sládek. Donedávna neznámý, dnes je již prvním oficiálním kandidátem na prezidenta ČR na rok 2018. Podnikatel poskytl rozhovor webu Reflex.cz, ve kterém se prezentuje jako velmi sebevědomý člověk s jasným cílem. Potřeba 50 tisíc podpisů jej nijak nerozhází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ústavní soud zrušil část nařízení obce Štěpánovice: Nemůže sama sebe vyjmout z tržního řádu
Plénum Ústavního soudu částečně vyhovělo návrhu ředitelky Krajského úřadu Jihomoravského kraje a zrušilo ustanovení čl. 8 nařízení obce Štěpánovice č. 1/2015, tržní řád, ke dni vyhlášení nálezu ve Sbírce zákonů. Ve zbytku byl návrh zamítnut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): Bez práce nejsou koláče
Ukončeme státní sociální inženýrství a nikam nevedoucí experimenty. Kdo nepracuje, zkrátka nemůže jen tak pro nic za nic dostávat peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Francie vyhrožuje Britům: Když vystoupíte z EU, osladíme vám to. Aby si to další státy rozmyslely
Jestliže se Britové 23. června vyjádří pro odchod z Evropské unie, Paříž je proti Británii připravena tvrdě zasáhnout. Plánem je zajistit, aby byly důsledky případného vystoupení z EU co nejtvrdší; to by mělo odradit jiné protievropsky naladěné elementy od jejich plánu Británii následovat, píše server politico.eu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Savčenková se hlásí: Jdu na Donbas! Ale pozor, budete překvapeni
Národní hrdinka Ukrajiny Naděžda Savčenková se včera setkala s prezidentem Ukrajiny Petrom Porošenkem. Jedním z témat jejich společné diskuse byla i již dříve deklarovaná pozice Savčenkové týkající se její připravenosti účastnit se přímých rozhovorů se zástupci samozvané Doněcké a Luhanské republiky. K tomu se vyjádřil zástupce ministra pro dočasně obsazená území Ukrajiny Georgij Tuka, který má vůči tomuto plánu jisté pochyby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ničíte národ, co to děláte? V Kyjevě bude pochod homosexuálů. A je veselo
12. června má v ukrajinském hlavním městě Kyjevě proběhnout pochod homosexuálů, přesněji řečeno „Pochod rovnosti“. Samotný pochod tohoto typu není pro Ukrajinu ničím novým, zajímavé ovšem je, že v dnešním roce se informace o jeho pořádání objevila jen několik dní předem. Místo konání průvodu se – ostatně jako obyčejně – zatím drží v tajnosti. Pochod už několik dní před jeho samotnou realizací vyprovokoval ostrou rozmíšku mezi jeho zastánci a lidmi z „Pravého sektoru“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Docent Šuk, přední gynekolog: Islám páchá zločin, něco strašného. Kavárna? Ubožáci. Zeman vyhraje
„Jako porodník nemůžu vůbec s islámským náboženství sympatizovat,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz uznávaný gynekolog a porodník doc. Karel Šuk, který se nestydí vůbec přiznat k tomu, že je sympatizantem komunistů. Dokonce si prý váží i komunistických Haló novin, neboť „neuráží hlavu státu.“ „Já jsem přesvědčený o tom, že Zeman vyhraje v prvním kole,“ tvrdí také Šuk k příští přímé volbě hlavy státu. Kdo se proti Zemanovi v této volbě postaví, ten podle něj neuspěje. „Já Miloše Zemana podporuji,“ podotýká k tomu rázně lékař.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Válka už příští rok! Mezi NATO a Ruskem to houstne
Rétorika mezi zeměmi NATO a Ruskem hrubne, píše server Aktuálně.cz a dokládá to na několika příkladech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst spotřebitelských cen výrazně zpomalil
Spotřebitelské ceny klesly v květnu proti dubnu o 0,2 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména snížení cen v oddílech bydlení, alkoholické nápoje a tabák, potraviny a nealkoholické nápoje. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v květnu pouze o 0,1 %, což je o 0,5 procentního bodu méně než v dubnu a nejméně od počátku letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vystoupení z EU: Bohatý lord sepsal důrazný dopis. A v Holandsku vyšel průzkum, který Brusel šokuje
„Sám jsem v roce 1975 hlasoval pro vstup Velké Británie do zóny volného obchodu. Ovšem v té době jsem rozhodně nebyl pro politickou unii, nikdy jsem nepředpokládal, že bychom se v budoucnu museli vzdát své nezávislosti ve prospěch Evropské unie,“ napsal ředitel britské mezinárodní korporace JCB lord Bamford v dopise, který adresoval svým zaměstnancům. Zajímavé věci se dějí i v Nizozemsku; podle průzkumu nizozemského De Telegraaf by 9 z 10 dotázaných Holanďanů bylo pro referendum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Opravdu husto na Ukrajině. Levice zradila dělníky, ti jdou s Le Penovou. Rozbombardovaní kojenci střílejí do vzduchu. A takto to dopadne s EU
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Co se týče čtenosti, zájem o dění na Ukrajině značně upadá, sdělila ParlamentnímListům.cz editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. I tak však do pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz vměstnala dlouhou řadu neradostných zpráv, které z Kyjeva přicházejí. Zároveň Spencerová předpovídá vývoj dvou zásadních událostí: Britského referenda o vystoupení z EU a také války v Sýrii a Iráku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Volejte Chocholouška? Bez uprchlíků zdegenerujeme, řekl ministr financí Německa
Podle německého ministra financí Wolfganga Schäubleho Evropa zdegeneruje. A to tehdy, nebude-li otevřená uprchlíkům. Jeho slov v týdeníku Die Zeit si všímá server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Sobotkův Prouza se zamyslel: Pro Brity jsme imigranti i my, ale obejdou se bez nás?
Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza zhodnotil české předsednictví ve Visegrádské čtyřce. Prý jsme odvedli kus práce. Premiéři České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska se shodli na odporu proti povinným uprchlickým kvótám. Vyjádřili také přání, aby Velká Británie zůstala součástí EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Marek Benda: Kdyby to bylo na mně, přímou volbu prezidenta zruším
ROZHOVOR. I když šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta nepatří v řadách ODS k nejoblíbenějším policistům už kvůli pádu Nečasovy vlády, spor, který se rozhořel ve vládní koalici kvůli reorganizaci policejních útvarů, nechtějí občanští demokraté komentovat. „Nechci být vtahován do koaliční války, to ať si vyřeší mezi sebou,“ prohlásil poslanec ODS Marek Benda. Ale považuje za bezvadné, jestli ministr spravedlnosti Robert Pelikán nabídl rezignaci. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také hovoří o přímé volbě prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nejsme ve studené válce, odmítá generální tajemník NATO kritiku generálů
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg poskytl rozhovor německému týdeníku Spiegel. Mimo jiné odmítá kritiku za příliš „měkký“ přístup vůči Rusku a konstatuje, že studená válka skončila. Proto není z jeho pohledu nutné udržovat masivní vojenskou přítomnost v Pobaltí a v dalších hraničních oblastech NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
České dráhy připravily na léto nostalgické a zvláštní jízdy na Šumavě, na Bechyňce i v okolí Blatné
České dráhy v Jihočeském kraji nabízejí v nadcházející letní sezóně pestrou nabídku jízd historickými vlaky. Uskuteční se tradiční jízdy Šumavského léta s párou, každý víkend jezdí historické vozy na Bechyňce a parní vlaky se letos objeví i na tratích kolem Blatné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ve vládě to vře: Babiš kvůli Šlachtovi zvažuje setrvání v koalici. Pustil se do Chovance a ten mu to vrátil
Vedení protimafiánského útvaru včetně ředitele Roberta Šlachty chce kvůli chystané reorganizaci policie odejít ze služby. Vyzvalo ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), aby změny pozastavil. Šlachtův krok vyostřil spory ve vládě. Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) obvinil Chovance z destabilizace policie, ministr vnitra zase Babiše z dezinformační kampaně. Chovanec se rozhodne, zda reorganizaci schválí na základě analýzy, jejíž výsledky se dozví zřejmě v pátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek, Fiala, Bublan a další komentují odchod Roberta Šlachty z ÚOOZ
Rozhodnutí policistů z vedení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) včetně jeho šéfa Roberta Šlachty odejít kvůli reorganizaci do civilu komentují někteří politici tak, že činnost policie nemůže stát na jednom člověku. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek bere jejich rozhodnutí na vědomí, podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Romana Váni (ČSSD) možná nebylo zapotřebí tak silných gest. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Něco tady nesedí, motivy nebo kompetence. Ivan Gabal varovně k reorganizaci policie
Sociolog a poslanec Ivan Gabal se ostře pustil do plánu na vytvoření nového policejního útvaru, který by sloučil několik úřadů. Není k tomu důvod, nikdo neví, jak to dopadne, nikdo nevypracoval žádnou studii a nikdo neví, jak to vlastně má celé fungovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
České dráhy: Letní změna jízdního řádu přináší jen drobné úpravy
Letní změna jízdního řádu přináší jen drobné úpravy v jízdě vlaků. Například v dálkové dopravě se jedná o prodloužení jednoho páru rychlíků v úseku Nový Bor – Rumburk. Další změny se dotýkají především rozšíření služeb ve vlacích v souvislosti se zaváděním dalších moderních souprav. Také v regionální dopravě v jednotlivých krajích je rozsah změn relativně malý. Obvykle se jedná o průběžnou reakci na aktuální vývoj v dopravní obslužnosti regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Při rekonfiguraci jednotek railjet České dráhy nepochybily
Antimonopolní úřad (ÚOHS) uložil v minulosti ČD pokutu ve výši 25 mil. Kč za údajné porušení zákona o zadávání veřejných zakázek, kdy ÚOHS rozhodl, že ČD nesplnily při zadání veřejné zakázky na rekonfiguraci jednotek railjet podmínky pro užití jednacího řízení bez uveřejnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Znovu útok na TV Prima: Tentokrát však Hlídací pes nemá ani nahrávku
Server Hlídacípes.org pokračuje ve zpochybňování objektivity zpravodajství televize Prima ohledně jejího informování o uprchlické krizi. Rozhodnutí vedení televize Prima vyobrazovat uprchlíky jako hrozbu prý mělo své konkrétní dopady na práci reportérů v centrální redakci i u krajských zpravodajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zahradil: Stále podporuji umístění radaru v ČR. Část života jsem v kolonii SSSR prožil a nechci to zažít znovu
ROZHOVOR Za zásadní chybu prezidenta Obamy považuje europoslanec Jan Zahradil to, že zavrhl myšlenku zřízení protiraketové obrany v Evropě, a pustil tak „starý kontinent“ k vodě. Evropu si pak představuje jako prostor pro svobodnou spolupráci mezi státy, kde si každý může vybrat, jaká forma mu vyhovuje. Podle něj se členské státy EU k tomu už pomalu obracejí, což potvrdily i prezidentské volby v Rakousku, kde se dostal až do „finále“ lídr Svobodných Norbert Hofer. Že je třeba udělat zásadní změny v Unii, prý už nevidí jen eurofederalističtí fanatici typu Jean-Clauda Junckera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
DRASTICKÉ FOTO Británie lapá po dechu: Pěti chlapcům vchrstli do obličeje kyselinu, jeden přišel o oko. V poledne na nádraží
Dost neuvěřitelný případ popsalo hned několik médií od Británie po Izrael. Ockendon na jihu Anglie totiž zažil málo vídaný incident, při kterém bylo doživotně poznamenáno pět mladíků mezi šestnácti a osmnácti lety. Britský Mirror vyzval svědky události ke spolupráci s policií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Švédsko se s uprchlíky tak snažilo, ale stejně dostalo vyhubováno
Švédsko sice v loňském roce přijalo v poměru k počtu obyvatel nejvíce uprchlíků z celé Evropy, ale přesto se stalo terčem kritiky Human Rights Watch (HRW). Mezinárodní lidskoprávní organizace Švédsku vyčítá příliš dlouhé čekají lhůty na vyřízení žádostí o azyl a také nedostatečnou psychologickou péči pro nezletilé uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Chovanec: Reorganizaci policie podepíšu podle toho, jak dopadne analýza
Pokud se reorganizace policie nedotkne živých kauz, nemám jediný důvod ji nepodepsat, řekl dnes na dotaz ČTK ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ministr se chce rozhodnout na základě výsledků analýzy, která má na tuto otázku odpovědět. Výsledky by mohl znát dnes nebo v pátek. Hnutí ANO podle něj plánované změny zpolitizovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Tvrdé drogy užívá stále více Němců
Tvrdé drogy – heroin, kokain či pervitin – užívá stále více Němců. Vyplývá to ze zprávy o drogách a závislostech, kterou dnes v Berlíně zveřejnila vládní zmocněnkyně Marlene Mortlerová. Vážným problémem zůstává hlavně v Bavorsku a Sasku snadná dostupnost pervitinu ze sousedního Česka. Šířit se ale začíná droga i do německého vnitrozemí. Kolem 560 000 lidí je v Německu závislých také na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Britské listy: Za poslední rok nás opustila polovina stálých čtenářů. Ale to nevadí, protože...
Na zvrácený vztah mezi veřejností a médii upozorňuje na serveru Britské listy redaktor Bohumil Kartous. Podle něj totiž platí: My diktujeme, vy nám to potvrďte. Vyjadřuje se tak k nedávné kauze TV Prima, která měla diktovat redaktorům, že mají varovat před uprchlickou krizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Škoda 45 miliard korun. Získali jsme dokument, který z toho obviňuje „zelenou“ energii
Podpora za výrobu solární energie by v České republice vůbec neměla být vyplácena, může vzniknout škoda až 45 miliard korun. Tvrdí to ve svém trestním oznámení předseda hnutí Úsvit–Národní koalice, které spolupodepsala i místopředsedkyně Úsvitu Olga Havlová. O tom, že podání začala prověřovat protikorupční policie už ParlamentníListy.cz informovaly; po urgenci nám předseda Úsvitu svoje trestní oznámení poskytl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Šokující varování: Islamisté mohou při fotbale zaútočit jadernými zbraněmi
Podle mezinárodního think-tanku Luxembourg Forum vážně hrozí, že budou při teroristickém útoku použity jaderné zbraně. Stát se to prý může již při nadcházejícím ME ve fotbale ve Francii. Tato a další varovná slova zazněla v průběhu mezinárodní konference v Amsterodamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vyšoupnutí Šlachty? Sabina Slonková má jasno...
Vedoucí protimafiánského útvaru Robert Šlachta. Muž, který nepřímo stál již jednou za pádem vlády, té pod vedením Petra Nečase (ODS). Nyní je opět předmětem sporu v koalici, tentokrát vlády premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Jde o novou koncepci policie, již včera představil policejní prezident Tomáš Tuhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman ukončí návštěvu Arménie, přeletí do Makedonie
Prezident Miloš Zeman dnes ukončí návštěvu Arménie a odletí na Balkán do Makedonie. Ráno ale nejprve posnídá s arménským premiérem Hoviken Abrahamjanem. Následovat bude krátké soukromé setkání prezidentů a rozlučkový ceremoniál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dnes budou mimořádně zpřístupněny archivy ÚSTR a ABS
U příležitosti Mezinárodního dne archivů se dnes veřejnosti zpřístupní budovy Archivu bezpečnostních složek a Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Archiváři seznámí zájemce s postupy při lustracích, jejich úskalí a předvedou digitalizaci archiválií. Provádět je budou i po depozitářích. Na malé archiváře si budou moct zahrát i děti, které se seznámí s profesí a uloží svoje "výrobky" do depozitáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
NATO a Rusko: Abych se cítil bezpečně, ty se musíš cítit ohrožen. Aneb musí být nutně válka?
ANALÝZA Mezi NATO a Ruskem to v poslední době začalo znova jiskřit v souvislosti s připravovaným summitem Aliance v polské Varšavě na začátku července 2016. Generální tajemník NATO už slibuje, že summit bude svým způsobem zlomový. Situaci, v jaké se ocitají vzájemné vztahy mezi NATO a Ruskem, sledovala pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Jakou trestní odpovědnost má řidič, který při couvání srazil dítě, které zemřelo?
IV. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jan Musil) vyhověl ústavní stížnosti stěžovatele a zrušil usnesení Nejvyššího soudu, rozsudek Krajského soudu v Ostravě a rozsudek Okresního soudu v Karviné, pobočka v Havířově, neboť jimi bylo porušeno základní právo stěžovatele na soudní ochranu zakotvené v čl. 36 Listiny základních práv a svobod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Místo uvážlivé politiky ve prospěch dětí jsme svědky zavádění neomarxistických opatření
Předseda občanských demokratů navštívil Ústí nad Labem, aby s lidmi diskutoval o problémech školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Poslanci odsoudili pomalý přístup Komise v otázce endokrinních disruptorů
Poslanci Evropského parlamentu ve své rezoluci, o které hlasovali ve středu, odsoudili zpoždění Evropské komise při publikování vědeckých kritérií nezbytných pro identifikaci chemikálií, které narušují činnost endokrinního systému a které UNEP/WHO vnímá jako globální ohrožení veřejného zdraví. Text o endokrinních disrupotorech poukazuje na to, že přetrvávající neschopnost Komise zveřejnit kritéria, jež měla být předložena do konce roku 2013, rovněž porušuje právo EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Na fašismus už jsme zapomněli, a tím mu dáváme prostor se znovu objevit, tvrdí americký profesor lidských práv
Dnešní generace už zapomněly, jak vypadal skutečný fašismus a nacismus, tudíž se těmito slovy ohánějí častěji než je zdrávo. Tím obecně přispívají ke zhoršení nejen politické debaty, a vlastně tak dávají možnost, aby znovu propukly v celé své kráse. A průvodní jevy lze podle spisovatele a profesora demokracie, lidských práv a žurnalistiky z americké Bard College Iana Burumy pozorovat takřka po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Park běžců v Běchovicích projde úpravami. Jde o účelné vynaložení financí
Rada hl. m. Prahy tento týden souhlasila s poskytnutím účelové investiční dotace městské části Praha - Běchovice ve výši dva miliony korun na úpravu Parku běžců. Na něm každoročně startuje tradiční závod v silničním běhu Běchovice – Praha. Přidělení dotace musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Život je boj aneb Přesné popsání kauzy o pašování cigaret
Asi před čtyřmi lety jsem jako fotbalový agent s licencí FIFA zprostředkoval přestup fotbalisty Jana Hubky z Dukly Praha do celku 2. vietnamské ligy SAIGON UNITED. Hráč tam byl velmi spokojen. Následně jsem byl v Praze kontaktován vietnamským občanem, který používal české jméno Ivan, s tím, že by měl zájem o větší počet českých fotbalistů mj. do vojenského klubu, který nazýval v překladu DUKLA HANOJ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Budeme zavádět další zóny placeného stání. Od září v Praze posílí tramvaje
Tramvajové změny plánované na 28. srpen 2016 dostaly po připomínkách veřejnosti a diskusích s městskými částmi finální podobu. Vzniknou tři nové linky, devět linek změní trasu a u dvanácti linek zůstane trasa stejná jako dnes. Úseky, které jsou dnes přetížené, budou posíleny. Mírné oslabení čeká tramvajovou trať na Petřiny, kde výrazně ubylo cestujících po otevření metra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Dohled nad finančním trhem České národní banky bude od července v novém složení
Dohled nad finančním trhem v České národní bance bude rozdělen do dvou hlavních útvarů. Nově vznikne s účinností od 1. července 2016 sekce dohledu II. Jejím ředitelem bude Ladislav Kročák (53 let).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lidé nemají "mentální trpělivost". Myslí, že EU všechno dlouho trvá, rozpovídal se v rádiu Prouza
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. S Helenou Šulcovou se bavil ohledně možnosti e-governmentu v České republice, o následcích možného Brexitu i o tom, jak lidé v České republice vnímají Evropskou unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Vítám stažení žaloby premonstrátů z Teplé na Rybářství Třeboň kvůli restitucím
Vítám stažení žaloby na Rybářství Třeboň, které na něj kvůli církevním restitucím podala Kanonie premonstrátů Teplá. Tento krok by mohl být impulsem pro ostatní církve. Hejtman Jiří Zimola to řekl ve čtvrtek 9. června na tiskové konferenci, které se spolu s ním zúčastnil i předseda představenstva společnosti Rybářství Třeboň Jan Hůda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Europarlament zahájil plenární zasedání minutou ticha za zemřelého poslance
Předseda Schulz zahájil dnes plenární zasedání minutou ticha za poslance Gianluca Buonanno, který zemřel při nedělní autonehodě. Od roku 2014 byl poslanec Buonanno (ENF, IT) členem Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku a parlamentního shromáždění AKT-EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman obdržel v Makedonii nejvyšší vyznamenání. A dočkal se i pocty hned na letišti
REPORTÁŽ Český armádní speciál s prezidentem Milošem Zemanem na palubě přistál ve čtvrtek odpoledne na břehu jezera v makedonském Ohridu. Českou hlavu státu hned na letišti vítal jeho protějšek Ďorge Ivanov, což je chápáno jako výraz přátelství a velké pocty. Běžně totiž prezidenty vítá ministr zahraničí. Ještě v týž den obdržel Zeman nejvyšší makedonské státní vyznamenání, které bylo dříve uděleno Georgi Bushovi staršímu nebo Viktoru Orbánovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Babišova předvolební spanilá jízda do Karviné
Andrej Babiš, předseda hnutí ANO, vicepremiér, ministr financí a majitel rozhodujících českých médií v jedné osobě, zavítá v těchto dnech do Karviné. Zřejmě aby se na místě dozvěděl to, co se může dočíst z novin…Tedy, že horníci a další zaměstnanci OKD jsou na tom prachbídně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Centrální banka reaguje na článek "Zombie IPB straší v České národní bance"
Reakce ČNB na článek Lidových novin s názvem Zombie IPB straší v České národní bance ze dne 8. 6. 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tmavý ležák z Budějovického Budvaru získal stříbrnou medaili v USA
Tmavý ležák z Budějovického Budvaru získal stříbrnou medaili v mezinárodní soutěži „New York International Beer Competition“ v kategorii „European Style Dark“. Porota hodnotila 400 vzorků piva a cideru ze 12 zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Tiskové prohlášení Rudolfa Baránka
Odstupuji z funkce prvního místopředsedy Strany soukromníků České republiky. Nechci, aby cíleně vyvolaná mediální kauza kolem mé osoby poškozovala ambice Strany soukromníků České republiky v nadcházejících krajských a senátních volbách, ale také dobře fungující koaliční spolupráci se Stranou svobodných občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Policie chce obžalovat úředníka kvůli zakázce k tunelu Blanka
Protikorupční policie navrhla obžalovat bývalého šéfa odboru městského investora pražského magistrátu Jana Beránka, který čelí trestnímu stíhání kvůli zakázce na tunel Blanka. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Podle kriminalistů muž zadáním nevýhodné zakázky způsobil hlavnímu městu škodu přes 30 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
A je to: Ve Francii parlament hlasuje pro zmírnění sankcí proti Rusku. Moskva se raduje
Ve středu francouzský Senát (horní komora parlamentu) schválil rezoluci o „postupném snižování“ sankcí uvalených Evropskou unií proti Ruské federaci. Ve čtvrtek situaci okomentoval předseda ruské Státní dumy Sergej Naryškin. „Rezoluce má pouze poradní charakter, ale ignorovat mínění senátorů francouzská vláda nemůže,“ prohlásil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Počet podaných projektů mě nemile překvapil
Evropské dotace z OP Praha – pól růstu pomohou městským částem v rozvoji dětských skupin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Starosta Újezdu: Dopravě v Praze může odlehčit jedině pražský okruh
Připadá mi, že ti, kdo okruh nechtějí, mají větší práva než ti, kteří okruh potřebují, povzdechl si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Václav Drahorád (Pro Prahu). Počet obyvatel Prahy se neustále zvyšuje, což dokládá i nárůst obyvatel Újezdu. Jak se radnice snaží expanzi obyvatel zohlednit? Vyjádřil se ale také k přípravě nového metropolitního plánu. A řeč přišla i na blížící se volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Českobudějovická nemocnice: Pacienti se mohou zasytit polévkou k večeři
Významný posun v nabídce pokrmů pro své pacienty má za sebou českobudějovická nemocnice. Zejména dlouhodobě ležícím pacientům nabízí k večeři teplé polévky. Zpestření nabídky pokrmů si pacienti velmi pochvalují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Praha nabídne byty i zájemcům bez rodin
Praha úspěšně řeší nový způsob pronájmu malometrážních bytů. Reaguje tak na situaci, kterou potvrdila aktualizace bytového fondu hlavního města v podobě stoupajícího počtu uvolňovaných malometrážních bytů a rostoucího počtu žádostí získat do pronájmu městský byt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
České dráhy ještě před prázdninami zrychlí další vlaky, stošedesátku využívá už přes dvě stě spojů
Národní dopravce rozšíří od letní změny jízdního řádu 12. června počet velmi rychlých vlaků, které využívají na koridorech rychlost až 160 km/h. V červnu se počet dálkových spojů s touto maximální rychlostí rozšíří o dalších 18 rychlíků a celkový počet vlaků Českých drah, které mohou na železniční síti jezdit rychlostí až 160 km/h, překročí 220 vlaků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zaorálek varuje turisty: Bouchnout to může i tam, kde to nečekám
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes varoval české turisty před proměnlivou bezpečnostní situací ve světě. Označit jedinou oblast za nebezpečnou by podle něj bylo hádání z křišťálové koule, situaci je třeba vyhodnocovat před každou cestou zvlášť. Ministr také vyzval české občany, aby věnovali zvýšenou pozornost svým dokladům. Je to podle něj nyní vzácné zboží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Podporujeme věci, které se týkají turistiky a naprosto klidného využití vodní cesty
Rada Jihomoravského kraje při svém výjezdním jednání na Hodonínsku včera schválila na návrh hejtmana Michala Haška memorandum, kterým se kraj zavazuje spolupracovat s Hodonínem při rozvoji cestovního ruchu ve městě a okolí, a to vybudováním vodní cesty a obohacením turistické nabídky o další formy využitím řeky Moravy pro rekreační účely a také vybudováním související turistické infrastruktury v přístavu Hodonín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Uvítal jsem velmi otevřenou debatu o problémech naší armády
Předseda Sněmovny navštívil Pardubický kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Provoz na trati mezi Trutnovem a Teplicemi nad Metují je díky modernizaci přejezdů bezpečnější
Správa železniční dopravní cesty zmodernizovala železniční přejezdy na trati mezi Trutnovem a Teplicemi nad Metují. Největším přínosem projektu je nejen zvýšení bezpečnosti drážní dopravy v uvedeném úseku, ale i plynulosti železničního a silničního provozu a zajištění vyššího komfortu pro cestující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
FOTO Přešťastný Miloš Zeman zavítal do arménské likérky. Chutnalo mu a potkal tam... Podívejte se
FOTO Prezident Miloš Zeman ukončil státní návštěvu Arménie a zamíří do makedonského Ohridu. Posledním bodem jeho programu s účastí novinářů byla prohlídka likérky Ararat, kde hlavu státu čekala ochutnávka koňaku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Soud přerušil Janouškovi trest na půl roku
Krajský soud v Brně přerušil Romanu Janouškovi trest na půl roku ze zdravotních důvodů. Uvedla to dnes Česká televize. Vězeňská služba navrhovala roční přerušení. Podnikatel a lobbista dostal trest 4,5 roku vězení za to, že opilý srazil autem ženu a vážně ji při tom zranil. Letos v únoru se podle informací z médií podrobil Janoušek operaci hlavy, od března měl pak trest přerušený na dva měsíce. Ve věznici teď není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Noviny píšou blbosti, povídali si Bělobrádek s Pelikánem. A pak přišel Kalousek
Reorganizace policie hýbe současnou politickou scénou. Sloučení dvou elitních útvarů mimo jiné prosazuje ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), velmi výrazně proti je hnutí ANO. To dokonce hrozí rezignací ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek se dosud příliš nevyjadřoval, pod jeho současným tweetem si však dokonce vyměnil názory se svým kolegou z vlády. A přibyl i názor opozičního politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lídři V4 vyzvali Evropskou komisi k pomoci občanům Ukrajiny
Během včerejšího summitu V4 podepsali předsedové vlád zemí Visegrádské skupiny dopis adresovaný předsedovi Evropské komise Jean-Claude Junckerovi, ve kterém vyzývají k zahájení Regionálního programu rozvoj a ochrany pro Ukrajinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Občané městské části Praha 12 by si zasloužili mít svoji radnici na jednom místě
Stavba nové radnice městské části Praha 12 je opět o krok blíže. Rada hl. m. Prahy dnes projednala poskytnutí návratné finanční pomoci v roce 2017 ve výši 250 milionů korun z dočasně volných finančních prostředků v rozpočtu hlavního města. Vše ještě musí schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Langer odpálil dvě bomby. To musíte vidět
Bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS) umístil na svůj facebookový profil dva statusy, které se vyjadřují k aktuálnímu dění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: České stavebnictví zrychluje pokles
Po optimistických číslech vývoje HDP za 1. čtvrtletí, jenž meziročně dosahuje 3 %, by měl hlavy vládních ekonomů poněkud zchladit nepříznivý vývoj ve stavebnictví. To za květen meziročně pokleslo o 13,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vytočilo to paní Angelu nebo je to promyšlený záměr?
Německý ministr vnitra totiž zcela otevřeně promluvil o tom, jak imigranti v Německu zneužívají právo a většina z nich ani přes spáchání trestného činu nebude deportovaná do své mateřské země!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Příjmy i náklady zdravotních pojišťoven byly oproti loňsku vyšší
V 1. čtvrtletí fungovalo v České republice sedm zdravotních pojišťoven. Předepsané pojistné, tedy předpis bez plateb ze státního rozpočtu za státní pojištěnce, dosáhlo 47,3 miliardy korun. O 6,1% více než ve stejném období loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Státní zemědělský intervenční fond reaguje na zavádějící informace v článku, který zpochybňuje výplaty dotací
Platební agentura Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), která administruje zemědělské dotace, reaguje na některé skutečnosti uvedené v článku „Stát zasévá nervozitu a ekonomické problémy mezi české zemědělce“, jehož autorem je PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, a který byl uveřejněn v několika médiích. Jeho obsahem bylo zpochybnění harmonogramu výplatu některých opatření v rámci Jednotné žádosti 2015. Konkrétně se jedná o Agroenvironmentální opatření, Agroenvironmentálně-klimatická opatření a Ekologické zemědělství, tedy dotace určené těm, kteří obhospodařují území vysoké přírodní hodnoty, přírodních zdrojů, biologické rozmanitosti a pomáhají udržovat ráz krajiny v souladu s ekologickými principy. Informace uváděné v článku jsou zavádějící.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Michek: Kdo bude prezidentem ČR?
S patřičným předstihem začala naše média uveřejňovat úvahy na téma, kdo bude příštím prezidentem České republiky po Miloši Zemanovi. Objevila se jména jako Bohuslav Sobotka, Věra Jourová, Martin Stropnický, Eva Syková, Michal Horáček, Václav Klaus, Igor Sládek a Jan Švejnar. A pochopitelně je zvažována možnost druhé kandidatury Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČT: Soud přerušil Janouškovi trest na půl roku
Krajský soud v Brně přerušil na půl roku trest Romanu Janouškovi ze zdravotních důvodů. Informovala o tom ČT24. Janoušek si odpykává trest čtyři a půl roku za to, že v březnu 2012 srazil ženu autem. U soudu se hájil tím, že ženu neviděl, soud mu ale neuvěřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Odpor proti islámu, stop migraci a tlak na Sobotku. Exredaktor ČT, který umožnil drsný projev Samkové, svolává poslance všech stran do akce
Poslanec Zdeněk Soukup (ANO) navrhuje ohledně migrační krize vytvořit názorovou platformu napříč politickým spektrem. Informoval o tom na svém facebookovém profilu s tím, že se svým návrhem již seznámil poslance zvolené za hnutí ANO; kolegy z dalších parlamentních stran osloví zítra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Výklad srpna 68: Historik z ÚSTRu vyzval Zemana k akci proti Rusku. A odsoudil Josefa Skálu
Návrh ruských poslanců, kteří navrhují změnit zákon o veteránech s tím, že sovětští vojáci, kteří v roce 1968 okupovali Československo, mají „mít stejné výhody jako jejich předchůdci, kteří osvobozovali Evropu od nacismu“, podle historika Petra Blažka z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) zapadá do celé mozaiky změn interpretace historie v Rusku. Přičemž snahy změnit výklad událostí, které se prokazatelně staly, trvají v Rusku už pěknou řadu let. Zejména od nástupu ruského prezidenta Vladimira Putina. Blažek to uvedl v rozhovoru, který poskytl serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Za ODS budou svůj senátorský mandát ve Středočeském kraji obhajovat Veronika Vrecionová a Jiří Oberfalzer
ODS ve Středočeském kraji u příležitosti představení svých kandidátů pro volby do krajského zastupitelstva seznámila přítomné novináře i s kandidáty pro podzimní volby do Senátu Parlamentu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Marek Benda: Kdyby to bylo na mně, přímou volbu prezidenta zruším
ROZHOVOR I když šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta nepatří v řadách ODS k nejoblíbenějším policistům už kvůli pádu Nečasovy vlády, spor, který se rozhořel ve vládní koalici kvůli reorganizaci policejních útvarů, nechtějí občanští demokraté komentovat. „Nechci být vtahován do koaliční války, to ať si vyřeší mezi sebou,“ prohlásil poslanec ODS Marek Benda. Ale považuje za bezvadné, jestli ministr spravedlnosti Robert Pelikán nabídl rezignaci. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také hovoří o přímé volbě prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Sockomunistické vedení kraje se mstí církvím
Opět po roce navštívil prezident Zeman jižní Čechy. Hned v úvodu nenechal nikoho na pochybách, že nepřijel smířlivý státník, který by byl „hlasem všech občanů“, jak sliboval na počátku svého mandátu, ale přijel politik, který nevynechá jedinou příležitost, aby nevzbuzoval emoce. Tentokráte to odnesla církev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Neznámý útočník ohrožuje areál Národního divadla u Apolináře
Ve čtvrtek ráno vnikl do skladu dekorací, nábytku a kostýmů u Apolináře nečesky hovořící neznámý muž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kuba (ODS): Vystupování Aleny Vitáskové zpochybňuje nezávislost Energetického regulačního úřadu
Avizovaná účast předsedkyně Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové na předvolební akci hnutí Úsvit vyvolává řadu pochybností o nezávislosti úřadu. Bez ohledu na to, zda se na její funkci vztahuje nebo nevztahuje služební zákon, má vystupovat tak, aby nezávislost a profesionalita úřadu zůstala nezpochybněna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Místopředseda Strany soukromníků rezignoval. Kvůli údajně cíleně vyvolané kauze
Známý kritik elektronické evidence tržeb Rudolf Baránek se rozhodl odstoupit ze své funkce prvního místopředsedy Strany soukromníků. K rozhodnutí jej přivedlo obvinění z údajného krácení daní, což považuje za cíleně vyvolanou kauzu. Nechce však, aby se jeho současná situace promítla do krajských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Studie ukáže, jaké přínosy a náklady by měla stavba koridoru Dunaj-Odra-Labe
Ministerstvo dopravy vybralo v otevřeném zadávacím řízení zpracovatele studie proveditelnosti kanálu Dunaj-Odra-Labe. Vítězem se stala společnost Sdružení DOL, tvořená firmami Vodní cesty, Sweco Hydroprojekt a Aquatis. K podpisu smlouvy by mělo dojít v nejbližších dnech. Cena studie proveditelnosti bude 22,3 mil. Kč bez DPH. Oproti předpokládané ceně se tak jedná o úsporu téměř 3 miliony Kč. Vítězná společnost nyní posoudí, zda je zhotovení navrhovaného projektu přínosné a zhodnotí jeho možná rizika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Němec (KDU-ČSL): Poutní stezka by měla propojovat místa, která jsou spjata s působením slovanských věrozvěstů
Kraj přistoupí k projektu Páteřní poutní stezky svatého Cyrila a Metoděje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ICT průmysl žádá ministra o odložení termínu schválení Národního plánu rozvoje sítí nové generace
Odborná veřejnost sdružená v Platformě pro rozvoj vysokorychlostních internetových sítí pod vedením Hospodářské komory ČR a Svazu průmyslu a dopravy ČR žádá ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, aby odložil termín předání Národního plánu rozvoje sítí nové generace ke schválení vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
To je absurdní. Politický tlak! křičel ve sněmovně ředitel ČT, když se řešil konkrétní obsah veřejnoprávní televize
Program zasedání volebního výboru Poslanecké sněmovny byl poznamenán tím, že se ho nezúčastnili ti, kteří by k němu mohli říci hodně podstatného. Hned v úvodu se pozastavila členka výboru Miroslava Němcová nad tím, že chybí ministr kultury Daniel Herman. Ten se omluvil kvůli neodkladné pracovní cestě. Protože nepřišla ani jeho náměstkyně Kateřina Kalistová, stal se v tu chvíli skoro zbytečným první bod, jímž měly být věcné záměry na změny zákonů o České televizi a Českém rozhlase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Neverending story OKD
Ministři Sobotkovy vlády Babiš a Mládek se přou, kolik by vlastně měl stát půjčit OKD. Babiš tvrdí, že 400 milionů, Mládek hovoří, zřejmě realističtěji, o jedné miliardě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Evropa zdegeneruje kvůli příbuzenským sňatkům. Migrace je nutná, ohromil Němce velký spojenec Merkelové. A vyvolal tím velký křik
Německý ministr financí Wolfgang Schäuble poskytl rozhovor týdeníku Zeit, ve kterém mimo jiné varoval před odmítáním uprchlíků a o muslimech prohlásil, že jsou přínosem pro Německo i celou Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kancelář europarlamentu: Ocenění za rok 2016 získali dva nominovaní z České republiky - Dita Přikrylová a nezisková humanitární organizace ADRA
Paní Dita Přikrylová a organizace ADRA Česká republika jsou mezi 50 vítězi Ceny evropského občana roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Uznání nároku má záviset na svobodné vůli jednotlivce. Nemůže být předmětem právní fikce
Ústavně konformní výklad právní úpravy rozsudku pro uznání:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jaromír Soukup se stal stoprocentním vlastníkem mediálního zastoupení Media Master
Jaromír Soukup se stal oficiálně stoprocentním vlastníkem mediálního zastoupení Media Master, které na českém trhu nakupuje reklamní prostor pro třetí největší mediální koncern na českém trhu Empresa Media. Tuto změnu v nejbližší době zapíše obchodní rejstřík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Koskuba (ČSSD): Městské klima a zeleň
Dopis na radní hl. m. Prahy ve věci klimatické změny v hlavním městě Praze x cena vody ze dne 7.6.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Regionalnitelevize.cz a CZECH TOP 100 podepsaly memorandum o spolupráci
Memorandum o spolupráci podepsali včera zástupci sdružení CZECH TOP 100 a regionálnítelevize.cz. Cílem obou partnerů je podpořit regionální průmysl a jeho představitele. I proto se organizace společně zaměří na profilaci a zvýšení zájmu o ty projekty, které tomuto cíli napomáhají. Takovým projektem je kupříkladu Mapa úspěchu, která prostřednictvím silných příběhů poukazuje na úspěchy českých podnikatelů v polistopadovém období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Policie hledá nitky a další nitky
Česká policie předvedla v předchozích několika týdnech smutnou část své (ne)činnosti. A to říkám bez ohledu na to, že s řadou aktérů policejních odposlechů, jichž se to nepříjemně dotýká, jsem v minulosti neměl zrovna nejlepší vztahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury se kategoricky ohrazuje proti tomu, že by snad bylo nečinné
Stanovisko Ministerstva kultury k problematice možných pozdních zápisů do bývalých Státních seznamů kulturních památek:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: Nezaměstnanost spadla, průmyslu přesto pracovníci chybí
Nezaměstnanost v květnu poklesla na 5,4 procenta a počet uchazečů o zaměstnání v květnu na 394 789. Počet volných pracovních míst naopak oproti předchozímu měsíci vzrostl o 3,8 procenta na 129 054. Firmám přesto chybějí pracovníci, a to jak kvalifikovaní, tak bez kvalifikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Evropská komise mění kurz
V úterý 7.6. proběhla v Evropském parlamentu debata o vnějších aspektech migrační agendy. Od místopředsedy Evropské komise Timmermanse, vysoké představitelky Mogherini i lídrů frakcí v Evropském parlamentu zazněla slova jako zaměření se na řešení na místě, změna paradigmatu, změna přístupu, byli jsme krátkozrací a podobně. Názor, který Česká republika razí již od samotného začátku, a to že řešení musí spočívat v zemích původu a že je třeba se zaměřit na účinnou pomoc těm zemím, ze kterých migranti přicházejí, konečně zaznívá i z Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Každé nové místo je dobrou zprávou
Hejtman Hašek zavítal na Hodonínsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V Moravskoslezském kraji se poprvé rozjedou vlaky do stanice Recyklace
Vysloužilé elektrospotřebiče mohou lidé díky akci Jízda do stanice recyklace odevzdat ve speciálně označených vlakových soupravách i v určených stanicích. Pro prvních 300 „aktérů“ jsou připraveny odměny. Akci připravil Moravskoslezský kraj ve spolupráci s neziskovým kolektivním systémem ELEKTROWIN a Českými drahami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Klára Samková je stará čarodějnice, padlo od Svobodných
Posměšně reagovala ,,Sluníčková frakce Strany svobodných občanů" na výroky advokátky Kláry Samkové, které pronesla před tureckou ambasádou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Veterinární správa pozastavila zásilku vnitřností z Německa kvůli překročení skladovacích teplot
Státní veterinární správa (SVS) na základě zjištění při kontrole v místě určení u zpracovatele v obci Nebřeziny v Plzeňském kraji pozastavila začátkem června zásilku cca 85 kilogramů čerstvých vepřových drobů (jater, ledvin a srdcí) z Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Při rozhodování o glyfosátu podporujeme rozumný kompromis
Výbor Evropské komise se neshodl na dočasném prodloužení používání prostředku proti plevelům – glyfosátu. Dvacítka zemí včetně České republiky sice s prodloužením o rok souhlasila, ale hlasování se zdržely velké státy EU. To znamená, že o budoucnosti glyfosátu teď bude rozhodovat Odvolací výbor EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Společné prohlášení ministrů Jana Mládka a Petra Žigy k vytvoření virtuálního plynovodu BACI
Společná česko-slovenská mezistátní pracovní skupina bude analyzovat možnosti pro optimální a nákladově efektivní integraci trhů se zemním plynem v regionu. Na jednání v Praze se na tom dnes dohodli ministři průmyslu a obchodu ČR Jan Mládek a ministr hospodářství SR Peter Žiga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Pomoci přímo horníkům – a na konto viníků
To, co se děje s OKD, je skandální nehoráznost už roky. Havíři jsou ti poslední, kdo si podobné zacházení zaslouží. Kdo kdy s nimi sjel dolů do šachty – já tu šanci měl poprvé už jako mladý kluk – ví, jak těžká i riskantní práce to je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bojoval proti uprchlíkům, zesměšňoval Merkelovou, přežil teroristický útok a vyhrožovali mu vraždou. Itálie je v šoku z podivné smrti europoslance
Gianluca Buonanno, europoslanec italské Ligy severu, zemřel ve věku 50 let při dopravní nehodě. Tragická událost se stala na dálnici Pedemontana Lombarda, na úrovni Gorla Maggiore, v provincii Varese. V Buonnanovi ztratila italská i bruselská politika velmi výraznou osobnost, byť v drtivé většině případů výrazně kritickou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist