Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.006x, což odpovídá cca 209.027-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Práskači, totalitní fízlové, šmejdi... Petr Štěpánek chrlí nadávky na bývalé redaktory z Primy. A dodává: Uprchlíci jsou hrozba, nebagatelizujme
ROZHOVOR Kauza kolem televize Prima je nesmyslná, mílovými kroky se vracíme zpátky do totality. Tak mluví o ovlivňování redaktorů zpravodajství na Primě publicista, hudebník a člen přípravného výboru nové politické strany Alternativa pro Českou republiku Petr Štěpánek. Podle něj na vedoucích postech Primy pracují lidé, kteří hlavu používají k přemýšlení. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že svoboda slova je v ohrožení, a varoval před nebezpečím islámu. Zároveň připomněl slova Muammara Kaddáfího, který před lety prohlásil, že Evropu dobudou dělohami žen. O integraci prý nemůže být ani řeč, stačí se podívat na předměstí Paříže, Birminghamu či Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Odporné podrobnosti o muslimském vrahovi z Francie. Toto jste nechtěli vědět
Mohlo by se mu také říkat: Dr. Food. Pod tímto jménem totiž Larossi Abballa, pětadvacetiletý praktikující muslim, narozený ve Francii, marockého původu, založil ještě v dubnu restauraci rychlého stravování ve svém bydlišti v Mantes-la-Jolie, komentuje brutální vraždy publivista Josef Brož případ, který v posledních dnech otřásá Francií, kde začátkem týdne zabil muslim šéfa policejního komisařství i jeho ženu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Libor Rouček navštívil rozbouřenou Británii, mluvil s lidmi a nyní popsal, co se může stát
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Odchod Británie by nahrál Kremlu do karet.“ O tom je přesvědčen bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. „Pro nás by to znamenalo nejen větší závislost na Německu, ale i výraznější snahy Ruské federace u nás získat vliv,“ vysvětluje Rouček. Sám vycestoval do Velké Británie a pro ParlamentníListy.cz v rozhovoru popsal, jak probíhala registrace k hlasování. Všímá si také odhadů britských sázkových kanceláří. K pozici britského premiéra Davida Camerona poznamenal: „Pokud by Británie odešla z EU, tak odejde i Cameron, buď hned, nebo za několik měsíců.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijal Pavla Zemana
Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 15. června 2016 na Pražském hradě nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby se seznámil s jeho stanoviskem k reorganizaci policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Další problém pro Brusel: Ze Švýcarska dorazil nemilý vzkaz
V roce 1992 podalo Švýcarsko žádost o vstup do EU, resp. do tehdejšího Evropského společenství. A po čtyřiadvaceti letech si svou žádost rozmysleli. O členství v EU už nestojí a svou žádost stáhnou, píše ČTK. Krátce před referendem o případném vystoupení Velké Británie z EU jde o další ránu Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
O imigraci se neříká pravda, sdělil bloger. A napsal, co nám prý zamlčují
Na nedostatek informací v našich hlavních médiích o tom, co se v souvislosti s imigrací v Evropě událo, si stýská bloger Pavel Strunz. Proto připravil komentovanou svodku relevantních informací z této kategorie. Zveřejnil ji na svém blogu a také na serveru Neviditelný pes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Čeština prohrála
Čeština prohrála, naštěstí ne úplně. Jen co se týká zákona o regulaci reklamy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka poslal z letadla vzkaz Babišovi a Bělobrádkovi
ČSSD je připravena s ANO a lidovci mluvit o doplnění či zpřesnění koaliční smlouvy, uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Sociální demokracie ale revizi dokumentu nepožaduje, dodal v prohlášení. Na středeční ráno pozve Sobotka šéfy ostatních koaličních stran k jednání o dohodě na další vládní spolupráci. Po sporu o chystanou policejní reorganizaci chce o nové formě koaliční smlouvy jednat ANO. Sobotka odletěl dnes na návštěvu Číny, odkud se vrátí v úterý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš k vládní krizi: Sobotku zatím nepotopíme, ale...
Předseda hutí ANO Andrej Babiš spolu s dalšími členy hnutí předstoupil krátce po osmé hodině večer po tříhodinovém jednání vedení ANO před novináře a oznámil, co bude dál s koalicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Horníci by mohli jít o sedm let dříve do důchodu
Horníci z hlubinných dolů patrně budou moci odcházet do starobního důchodu o sedm let dříve než ostatní pracovníci, tedy zhruba v 56 letech. Nová pravidla, která by měla platit od října, dnes schválil Senát. Novela o penzijním pojištění nyní zamíří k podpisu prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Gawlas (ČSSD): Viděl jsem zděšení všech lidí na úřadě. Měl jsem tři dny ochranku, co se mnou chodila skoro i na záchod
Projev na 25. schůzi Senátu 15. června 2016 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o zbraních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ringo Čech: Držme se Anglie. Vystoupit z EU. Šlachta? Babiš má pravdu. Samková je hrdinka, obejmu ji
Hudebník, malíř a expolitik František Ringo Čech je přesvědčen o tom, že Robert Šlachta byl dobrým policistou. „Celý ten problém stojí na tom, že byl Šlachta dobrý, a proto musí pryč,“ říká F. R. Čech v rozhovoru ParlamentníchListů.cz, kde se mimo jiné vyjádřil i k možnému odchodu Britů z Evropské unie i k tomu, zda je dobré, když si právnička Klára Samková pouští veřejně pusu na špacír.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Jan Hřebejk: Zeman je ožrala a mají ho rádi hňupové
O uprchlické krizi, ale také o svém názoru na prezidenta Miloše Zemana i o tom, jak se dívá na prezidentskou kandidaturu Michala Horáčka, diskutoval s Danielou Drtinovou v internetové televizi DVTV filmový režisér Jan Hřebejk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Rozbitá ústa kolem fotbalu: Petra Procházková, Jakub Janda a Roman Šmucler kárají Rusy
Fotbalové Euro je poznamenáno agresivitou některých fanoušků. Ruští řezníci, jak je nazvala redaktorka Lidových novin Petra Procházková ve svém dnešním komentáři, mají prý své kroky pečlivě naplánované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Připosraní politici, bordel, statečný Renč a Samková. Režisér promluvil o uprchlících a politice
Předseda Obce českých spisovatelů a také zastupitel v Náchodě Tomáš Magnusek, který je hlavně znám jako filmový režisér, si vůbec před ničím nebere servítky. V loňském rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zdůrazňoval, že kvůli migrační krizi by on sám již dávno uzavřel Schengen. Dnes vyzdvihuje myšlenku, že evropští politici jsou příliš „připosraní“ a ustupují stále víc a víc nárokům muslimů, takže extremisté i xenofobové mají velmi snadnou cestu. A o svém kolegovi Filipu Renčovi řekl, že je to velmi statečný člověk, protože se veřejně zastal právničky Kláry Samkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ÚOOZ se dál otřásá. Další důležitý muž prý oznámil odchod
Pavel Hanták, mluvčí ÚOOZ, se rozhodl opustit svou funkci. Vzhledem k tomu, že ministr vnitra Milan Chovanec podepsal plán na reorganizaci policie, Hanták prý už dál nemůže vykonávat svou práci tak jako doposud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman promluvil: Někdy cítím závist...
Dlouhodobě slabá koruna vede české exportéry k lenosti, ke snižování inovačních impulzů i produktivity práce a ke ztrátě konkurenceschopnosti. Při dnešním zahájení 4. ročníku Festivalu exportu CZ 2016 to řekl prezident Miloš Zeman. Podle něj by Česko mělo konkurovat hlavně vysoce kvalifikovanou pracovní silou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Naštvaný Babiš pro PL: Blbost. Chovanec zase lže! Neřekl jsem, že zítra můžu být premiérem
A vládní krize graduje. Vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) rozladil další výrok ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), který pronesl ve středu na tiskové konferenci. Tentokrát šlo o jeho interpretaci slovní přestřelky, která se odehrála na Bezpečnostní radě státu. Proti tomu, jak situaci Chovanec popsal, se Babiš ale rázně ohradil: „Neřekl jsem, že budu premiérem. Chovanec zase lže, tak jako lhal většinu tiskovky,“ uvedl vicepremiér Babiš pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Aktivistka, která napadla na Václavském náměstí policistu, neuspěla se stížností proti zákroku policie
Aktivistka Kateřina Krejčová neuspěla s námitkami proti loňskému rozpuštění shromáždění na podporu multikulturalismu. Dnešní verdikt je pravomocný. Senát pražského městského soudu dospěl k závěru, že policie shromáždění nerozpustila, pouze zasáhla individuálně proti účastníkům, kteří neuposlechli policejních výzev a bránili průchodu lidem protestujícím proti migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj hledá jména pro nové vlaky
Pětice nových spěšných vlaků mířících z Olomouce na Valašsko získá nová jména. Rozhodovat o nich budou nejen samotní cestující, ale všichni, kdo budou mít zájem se na soutěži podílet. Jedná se o vlaky označené v jízdních řádech pod čísly: Sp 1714, Sp 1715, Sp 1716, Sp 1717 a Sp 1718.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
V Lounech byla otevřena výstava 15 let Ústeckého kraje
Za účasti představitelů Ústeckého kraje a předních zástupců samospráv Lounska zahájila v úterý poslední předprázdninovou vernisáží v lounském Oblastním muzeu v pořadí již šestá výstava k projektu „15 let Ústeckého kraje – 15 let práce pro Vás“, která postupně prochází všemi okresními městy regionu. Pro návštěvníky zde bude ke zhlédnutí až do neděle 26. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Po novém generálním inspektorovi budu i nadále požadovat důsledné kontroly železničních přejezdů
Vláda jmenovala Jana Kučeru generálním inspektorem Drážní inspekce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Evropské hodnoty: Juncker nemá jezdit do Ruska, je to chyba
Think-tank Evropské hodnoty vydal tiskovou zprávu, ve které se vyjádřil k cestě předsedy Evropské komise Jean-Claudea Junckera do Moskvy. Jedná se podle nich o chybu, kterou Rusko využije k posílení svého vlivu. A Juncker při tom nemá žádný zásadní důvod, proč by do Moskvy vlastně vůbec měl jezdit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Klára Samková popotahovaná policií za řeči o islámu: Důrazné dozvuky
Nehoráznost a zneužití bezpečnostního aparátu, ale i logický krok, který musí očekávat člověk, jenž řeční na hraně. Tak mluví o Kláře Samkové, která je podezřelá z hanobení národa, rasy či etnické skupiny osob kvůli výrokům o islámu, oslovení politici, sociolog i politolog. Samková na parlamentní půdě nedávno přirovnala islám k fašismu, nacismu a komunismu. Teď musí na policii. Jedná se o svobodu slova, nebo hanobení? Ptaly se ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
A zase je všechno jinak: Šlachta možná zůstane
Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta si svůj případný odchod do civilu ještě rozmyslí. Uvedl tak poté, co se ministr vnitra Milan Chovanec rozhodl odložit plánované sloučení jeho úřadu s protikorupčním útvarem na srpen. Informují Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš: Třeba vypovíme koaliční smlouvu. Ale...
Pokud ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) podepíše navrhovanou reorganizaci policie, bude to hrubé porušení koaliční smlouvy a hnutí ANO ji zřejmě vypoví, řekl novinářům po dnešním jednání vlády předseda ANO Andrej Babiš. Vypovězení musí schválit předsednictvo a neznamená odchod z vlády, v té chce hnutí zůstat a plnit program, uvedl Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Oslava pro Klause: Kolik stálo jídlo? Kolik stálo pití? dotazuje se novinář Hradu
Knihu citátů Winstona Churchilla, med z Lán, arménský koňak či jahody dostal Václav Klaus s manželkou jako dar ke svým 75. narozeninám od současného prezidenta Miloše Zemana. Informoval o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Klaus ml. (ODS): Kateřina Valachová pokračuje v rozvratu českého školství
Po rozvratu normální výuky přistupuje Valachová k rozvratu financování škol. Jedná se o "finanční inkluzi". Tedy postavení na hlavu základních a logických pilířů systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti upozorňuje, že Portugalsko spustilo od června bodový systém
Portugalsko se tak stalo 23. zemí EU, která má zavedený bodový systém. - Za prvních pět dnů bylo zaregistrováno na 10 000 bodovaných deliktů. - Každý řidič se může kdykoliv a odkudkoliv dozvědět, jaký je stav jeho konta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Odejde Babiš z vlády?
A. Babiš už všechno trochu přehání. Prý nechce rozhodit vládu, ale pokud Chovanec podepíše reformu policie, musí rezignovat na funkci ministra vnitra. Babiš se chová, jakoby on byl předsedou vlády, a ne někdy jiný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Donald Trump slavil sedmdesátiny drsnými výroky na adresu Obamy a Hillary
Republikánský uchazeč o úřad amerického prezidenta Donald Trump slavil v Severní Karolíně za účasti 9000 svých příznivců sedmdesáté narozeniny. Vedle úsměvů a přijímání gratulací však také Trump ostře reagoval na Obamovu kritiku a se stejnou vervou se pustil také do Hillary Clintonové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Uprchlíci, brexit a Německo. Expert na čísla předkládá fakta, o kterých se nemluví
ROZHOVOR Jeden trestný čin každé tři a půl hodiny. O číslech, která se nebudou dobře poslouchat příznivcům imigrace, hovoří matematik a přispěvatel serveru Neviditelný pes Marian Kechlibar. Upozorňuje na „demoralizovanou“ německou policii; stav německého vězeňství či soudního systému označil za „tristní“ a „spočítal to“ i celé EU: „Vyškolených zdravotních sester z Ukrajiny bychom jistě dokázali zaměstnat dost. Ale negramotných pastevců z pohoří Hindúkuš, Somálska nebo z Eritrey?“ Kechlibar hovoří o „člunovém chaosu“: „Ze Švédska nedávno přišla statistika, že z celkem 162 000 migrantů, kteří dorazili na švédské území loni, si jich zatím našlo práci 494. Proč si myslíte, že v září Švédi zavřeli hranice?“ Upozornil také na nebezpečné omyly kancléřky Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Jasné slovo: Matěj Stropnický vychvaluje Bohuslava Sobotku a chce s ním spolupracovat
V minulých letech politiky při jejich kandidaturách podporoval, nyní se rozhodl vstoupit do politiky sám. Řeč jě o známém filozofovi a sociologovi Václavu Bělohradském.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Vnadná blondýna, daňové přiznání a evidence tržeb
Víte, co má společného internetová seznamka s daňovým přiznáním? Nedá se na ně vždycky stoprocentně spolehnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Exministr vnitra Martin Pecina řekl své k reorganizaci policie. A nejen on
Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák a bývalý ministr vnitra Martin Pecina debatovali v úterních Událostech, komentářích České televize o sporech v koalici okolo plánované reorganizace policie. Pecina připomněl, že se o případných změnách mluví celá léta. Roman Sklenák se podivoval nad tím, proč hnutí ANO téma tolik politizuje. Faltýnek odpověděl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Debata o brexitu je stejně iracionální jako debata o islámu v Česku, zaznělo v ČT
Publicista David Voughan se v úterních Událostech, komentářích vyjádřil k možnému odchodu Velké Británie z EU. Debata o tzv. brexitu se dnes omezila na uprchlické téma, což považuje za podobně iracionální, jako debaty o islámu v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Prezident Miloš Zeman k Národnímu parku Šumava
Pan prezident Miloš Zeman se při své návštěvě jižních Čech vyjádřil mimo jiné i k problematice Národního parku Šumava. Dlouhodobě si vážím jeho postoje k Šumavě a k jejím obyvatelům, který vyjádřil slovy: „ochrana přírody má zahrnout i jednoho živočicha, který se jmenuje člověk“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Z navýšeného rozpočtu Středočeského kraje půjde 70 milionů na obecní vodovody a kanalizace
Vybraná středočeská města a obce by mohla mít nové vodovody a kanalizace za celkem 70 milionů korun. „Schválili jsme na Radě kraje celkem dvacet tři žádostí měst a obcí týkajících se vodohospodářské infrastruktury. Finance čerpáme z rozpočtu kraje navýšeného o částku 250 milionů korun z daňových příjmů. Seznam obcí a měst i přidělené částky musí ještě schválit zastupitelé,“ řekl středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD) v pondělí 13. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude v Číně jednat o rozvoji spolupráce v oblasti dopravy, investic, bankovnictví i zdravotnictví
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví společně s dalšími členy vlády ve dnech 16. - 20. června 2016 Čínskou lidovou republiku. Během pracovní cesty se setká s předsedou vlády ČLR a dvěma vicepremiéry. Jako hlavní představitel šestnácti zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy se také zúčastní dvou setkání těchto zemí s Čínou. Hlavními prioritami cesty je rovněž rozvoj spolupráce obou zemí v oblasti letectví, zdravotnictví a finančního sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Koaliční smlouva není víc než zákon. Lidovci chtějí pokračovat dál, říká Bělobrádek
Vicepremiér Pavel Bělobrádek v pořadu Devadesátka České televize promluvil o sporu ohledně reorganizace policie. Podle jeho názoru je třeba zklidňovat dnešní až hysterickou situaci. Policisté a státní zástupci by měli mít klid a prostor na to, aby mohli dělat svoji práci. Lidovci prý nestojí o konec koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Česko možná bude v EU znovu vzdorovat. Tentokrát kvůli daním
Česká republika by v pátek na jednání ministrů financí členských zemí EU mohla zablokovat přijetí nových pravidel, která mají usnadnit boj s daňovými úniky velkých firem. Návrh předložila Evropská komise v lednu a dosud se o něm vyjednávalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zastánce práva držet zbraň: Máme silné signály od veřejnosti, že zbraně neodevzdají
ROZHOVOR Určitě silné emoce v Česku i v okolních zemích vyvolává příprava unijních zákonů, které mají zcela zásadně omezit majitele legálně držených palných zbraní. Těch je jen v Česku mezi lidmi okolo 400 tisíc. Docházelo by pak ze strany státu k násilným konfiskacím bez náhrady? Na vývoj i řešení tohoto problému jsme se zeptali viceprezidenta Sdružení Lex na ochranu práv majitelů zbraní Jakuba Smetánky. Ten například říká, že už dnes existují velmi silné signály od veřejnosti, která nechce svůj zákonně nabytý majetek jen tak odevzdat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hrozí jaderná válka s Ruskem. Za půl roku zemře 800 milionů lidí, zaznělo varovně od Babiše
Člen hnutí ANO, inspektor kvality Vincent Pribula, se zamyslel nad současnou situací v mezinárodní politice. Hrozí nám podle něj třetí světová válka, kterou začnou armády NATO na hranicích s Ruskem. A její výsledek bude jaderná smršť, která přetvoří tvář celého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Syková (ČSSD): Nijak jsem se neobohatila
Podle právní analýzy, kterou pro profesorku MUDr. Evu Sykovou, DrSc., FCMA zpracovala advokátní kancelář JUDr. Marka Nespaly, nenese jednání profesorky Sykové v souvislosti s léčbou kmenovými buňkami známky jakéhokoliv porušení zákonů České republiky. Toto zjištění je výchozím bodem k očištění dobrého jména známé české vědkyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Odbory a bývalí policejní prezidenti podpořili Chovance proti Babišovi
Reorganizaci policie dnes na tiskové konferenci podpořili bývalí policejní prezidenti Jiří Kolář a Oldřich Tomášek. Shodli se na tom, že změny povedou k efektivnější práci elitních útvarů, které se sloučí do Národní centrály proti organizovanému zločinu. Odboráři zase vyzdvihli, že v budoucnosti vznikne moderní policejní pracoviště. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda bude moci zvyšovat důchody nad zákonný rámec, potvrdil Senát
Vláda patrně dostane pravomoc zvyšovat důchody nad zákonný rámec, pokud by byl jejich růst podle pravidel velmi nízký. Důchodovou novelu, která to předpokládá, dnes schválil Senát. Navýšení penzí z rozhodnutí kabinetu nebude moci překročit 2,7 procenta. Předlohu, aby platila, ještě musí podepsat prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jak na Divokém západě! Uklidněte se, vzkázal senátor Bublan nejen Babišovi
Hostem středečního Interview ČT24 byl exministr vnitra a senátor František Bublan zvolený za ČSSD. Chystanou reorganizaci policie přivítal, protože je to částečně i jeho myšlenka. Nelíbí se mu, že se v celé věci politicky angažuje ministr financí Andrej Babiš. To není jeho resort, on by do toho mluvit neměl,“ vyjádřil se Bublan. Ministru vnitra Milanu Chovancovi a policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému však také vyčetl chyby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Šel proti Babišovi a podepsal. Europoslanec Mach tleská Chovancovi
Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach pochválil ministra vnitra Milana Chovance za to, že se neohlížel na ultimátum Andreje Babiše a podepsal ohlášenou reorganizaci Policie ČR. ANO by totiž nemělo mít moc nad policií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Pelikán tvrdí, že Chovanec podpisem porušil koaliční smlouvu
Koaliční dohodovací řízení ohledně sporné reorganizace policie ještě neskončilo, ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) tedy neměl podle koaliční smlouvy změny podepsat, sdělil ČTK ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Dohodovací schůzka se na žádost hnutí ANO konala dnes ráno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
O změnách v policii se musí diskutovat, ale ne formou války přes média, prohlašují lidovci
KDU-ČSL se ve svém tiskovém prohlášení ohradila proti tomu, aby reorganizace policie „jakkoli ohrozila vyšetřování korupčních kauz“. Policie musí řádně fungovat a je třeba respektovat její práci a nijak do ní politicky nezasahovat. Jedině tak dojde ke zvýšení důvěry v náš politický systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Policie musí být sebevědomá a nezávislá. Proto jsem podepsal
Prohlášení ministra vnitra k reorganizaci útvarů policejního prezidia:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Pelikán ostře: Chovancovu zlu neustoupím.Nechci skončit jako v únoru 1948
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán nominovaný za hnutí ANO promluvil ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls. Ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) ani trochu nešetřil, protože šéf resortu vnitra podepsal kritizovanou reformu policie, ačkoli ještě nebylo ukončeno dohodovací řízení v koalici. Současné dění přirovnal ke komunistickému Vítěznému únoru. Tomuto zlu prý ale Pelikán nehodlá ustupovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Neozbrojená společnost je bezbranná a zotročitelná
Projev na 25. schůzi Senátu 15. června 2016 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o zbraních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Proti finančním postihům se Karlovarský kraj brání úspěšně
Karlovarský kraj i jeho příspěvkové organizace využívají veškerých možných prostředků k tomu, aby se jim podařilo snížit finanční postihy u projektů, které byly realizovány s přispěním Evropské unie. Rozdíly mezi navrženými opravami a konečnými sankcemi jsou vysoké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš se svými hysterickými výlevy znedůvěryhodňuje, ulevil si v ČT lidovec
Ministr vnitra Milan Chovanec dnes podepsal kritizovanou reorganizaci policie, s čímž nesouhlasil Andrej Babiš, který vyhrožoval vypovězením koaliční smlouvy. Co to přesně znamená a jaké by to mohlo mít následky, o tom na ČT24 mluvili místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek a právník Jan Wintr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Chovanec podepsal organizační změnu v policii
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) na tiskové konferenci oznámil, že organizační změnu v policie dnes podepsal. Její účinnost je od 1. srpna tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj chce postavit cyklostezku mezi Nymburkem a Čelákovicemi a lávku přes Labe z Kostomlat do Hradištka
Síť cyklostezek na území středních Čech se rozroste o trasu Nymburk – Lysá nad Labem – Čelákovice. Nabídka sportovních a turistických aktivit se zároveň rozšíří i díky nové lávce přes Labe pro pěší a cyklisty mezi Kostomlaty nad Labem a Hradištkem. Projekty podpořila Rada Středočeského kraje v pondělí 13. června s tím, že by na jejich financování měly přispět evropské peníze prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu i dotace Státního fondu dopravní infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kandidát na hejtmana Zahradník (ODS): Jiří Zimola osobně selhal
V roce 2008 ho nahradil v čele kraje současný hejtman Jiří Zimola (ČSSD). Nyní se chce Jan Zahradník (ODS) vrátit zpět. S jakými prioritami? V rozhovoru, který poskytl pro ParlamentníListy.cz, jsme rozebrali nejen volební program ODS, implementovaný zejména na Jihočeský kraj. Zamyslel se i nad tím, kde by se dalo ušetřit, a vymezil se proti dosavadní kolaci, ale také proti hnutí ANO, které označil za nebezpečný fenomén krajské politiky. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda možná bude moci zvyšovat důchody i nad rámec zákona
Vláda patrně dostane pravomoc zvyšovat důchody nad zákonný rámec, pokud by byl jejich růst podle pravidel velmi nízký. Důchodovou novelu, která to předpokládá, dnes schválil Senát. Navýšení penzí z rozhodnutí kabinetu nebude moci překročit 2,7 procenta. Předlohu, aby platila, ještě musí podepsat prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
NATO pomůže Ukrajině
„Ministři obrany členských států Severoatlantické aliance schválili balíček pomoci Ukrajině, ten má obsahovat konzultace a spolupráci v různých oblastech,“ prohlásil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Dost řečí: Zastánci Brexitu dali na stůl konkrétní plán, co dělat po odchodu z EU. Podívejte se
Organizátoři takzvané „Leave Campaign“, tedy lidé, kteří se snaží občany Velké Británie přesvědčit o tom, že se budou mít mnohem lépe po vystoupení z Evropské unie, přišli s plánem, který obsahuje konkrétní kroky, které je podle nich po vystoupení potřeba učinit, informuje o tom BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 14:34, zobrazit podobné
V liberecké zoo se na týden usadil Modrý slon
Už pojedenácté hostí areál ZOO Liberec celorepublikovou přehlídku vybraných výtvarných prací, jejímiž autory jsou klienti chráněných dílen či obyvatelé zařízení, kde je pečováno o lidi s mentálním či fyzickým znevýhodněním. V sobotu akce vyvrcholí předáním cen Modrého slona v deseti kategoriích. Hlavním pořadatelem je sdružení Artefaktum-cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Ne. Řekl Zeman jasně Chovancovi a Babišovi
Prezident Miloš Zeman by nepřijal rezignaci ani ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), ani ministra financí Andreje Babiše (ANO). Uvedl to pro Českou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Brno: Nový objev pomůže lidem s oslabenou imunitou
Nový objev, který pomůže lidem s oslabenou imunitou, ale zejména lidem s onkologickým onemocněním, které trápí různé druhy kvasinek či plísní, zaznamenali lékaři Interní hematologické a onkologické kliniky FN Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Panika: V Německu se děsí toho, co přijde po konci Británie v EU
Britská BBC se v jednom ze svých dnešních článků zabývá pohledem Německa na případný odchod Velké Británie z EU. Německá politická scéna i veřejnost se podle zjištění BBC shodnou v názoru, že by brexit neprospěl nejen oběma zemím, ale celé Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
To je naprosto šílený. Šéf MF Dnes se zděsil nad tím, co pronáší Obama po masakru gayů
Poslední výroky amerického prezidenta Baracka Obamy okomentoval na sociální síti šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl. Videozáznam jednoho z Obamových vystoupení přitom sdílel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Jiří Grygar: Kdo nemá rád EU, podřezává si vlastní větev, na které se mu dobře sedí
Česko by podle známého popularizátora astronomie Jiřího Grygara mělo v EU zůstat bez ohledu na to, jak se Britové rozhodnou v nadcházejícím referendu. Grygar o tom píše v článku, který zveřejnil server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pozor, Putine. Němci připravují něco obrovského
Německo vyvíjí novou zbraň, která by měla svou palebnou silou překonat i ruské tanky Armata. Konkrétně na ní pracuje společnost Rheinmetall, která již brzy začne novou tankovou zbraň testovat. Kanon a střelivo je navrženo tak, aby překonalo nové bezpečnostní technologie, tedy i ty, které se používají při výrobě ruského tanku T-14, uvádí se na stránkách IHS Jane's 360.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Silná slova. Boris Johnson se v TV hádal s milovníky Evropské unie
Přímo v srdci Londýna v sídle společnosti Youtube se v úterý večer uskutečnila jedna z posledních velkých debat před klíčovou volbou o budoucnosti Velké Británie. Utkali se v ní zastánci Evropské unie, jako bývalý ministerský předseda Skotska Alex Salmond, a na druhé straně stáli ti, kteří již nějakou dobu volají po nutnosti Unii opustit, například bývalý starosta Londýna Boris Johnson.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš pohrozil vypovězením koaliční smlouvy
Kontroverzní reforma policie není podle vicepremiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše záležitostí pouze ministerstva vnitra. Pokud tak ČSSD dál bude argumentovat, uvažuje ANO o vypovězení koaliční smlouvy. Novinářům to řekl při příchodu do Strakovy akademie, kde začíná dohodovací řízení ke sporu o podobu policie. Babiš míní, že ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) by neměl reformu policie podepisovat vůbec. Od ČSSD bude chtít vědět, jak dlouho bude dohodovací řízení trvat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic obdrželo nabídky na modernizaci dálnice D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem
Ředitelství silnic a dálnic ČR obdrželo na základě vypsaného výběrového řízení nabídky na modernizaci dalšího úseku dálnice D1. Jedná se o úsek 15, EXIT 112 Jihlava – EXIT 119 Velký Beranov. Hodnotící komise, kterou jmenuje vláda ČR, nyní nabídky zhodnotí a vydá doporučující stanovisko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident bude diskutovat o reformě policie se žalobcem Zemanem
Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne na Pražském hradě setká s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. Hovořit by měli o plánované reorganizaci policie, která vyvolala spor ve vládní koalici. Hnutí ANO změny v policii odmítá jako nepřipravené a nedostatečně projednané, ministr vnitra Milan Chovanec i premiér Bohuslav Sobotka (oba ČSSD) je podporují. Vládní strany budou o reorganizaci jednat na dnešním dohodovacím koaličním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Elitní policista: Ať občané mají zbraně. My nemůžeme být všude
Masakr v gay klubu v Orlandu v USA vedl podle informací ČTK k významnému posílení akcií firem vyrábějících zbraně. Předpokládá se, že hrůzný případ z Orlanda občany vystraší natolik, že budou kupovat osobní zbraně na obranu víc než dřív. Šéf české elitní protiteroristické jednotky (URNA) Libor Lochman dodává, že by lidé měli mít právo se sami bránit, protože policisté nemohou být všude. EU prý v tomto směru jedná absolutně hloupě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Němci zjistili: Češi nevěří Evropské unii!
Většina Čechů považuje Evropskou unii za ohrožení. Na „blbou náladu“ ve vztahu k Bruselu poukázala studie berlínského think-tanku Policy Matters, o jejíchž závěrech informují dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
MŠMT pošle na asistenty pedagoga dalších 53 milionů korun
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pošle na podporu společného vzdělávání další peníze. Na posílení rozvojového programu pro asistenty pedagoga uvolnilo na období od září do konce roku 2016 přes 53 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Lídři vládní koalice budou hledat smír ohledně reformy policie
Dohodovacím řízením se dnes ráno pokusí strany vládní koalice ukončit týden sporů o reformu policejní struktury. O jednání požádal minulou středu vicepremiér Andrej Babiš (ANO), změny jsou podle něj absolutně nepřipravené. Na zasedání Bezpečnostní rady státu se v úterý večer politici a vedení policie a žalobců dohodli na měsíčním odkladu plánované reorganizace, aby bylo možné vypořádat připomínky. Podle ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) je to ale v určených termínech nemožné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zaorálek bude v Berlíně jednat s německým ministrem zahraničí o brexitu a migraci
O možném odchodu Británie z EU, krizi na východní Ukrajině nebo boji proti Islámskému státu bude dnes v Berlíně jednat český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se svým německým protějškem Frankem-Walterem Steinmeierem. Ten se odpoledne setká také se šéfem francouzské diplomacie Jeanem-Marcem Ayraultem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pražský soud projedná žalobu aktivistky kvůli rozpuštění demonstrace
Pražský městský soud dnes projedná správní žalobu aktivistky Kateřiny Krejčové, která si stěžuje na postup policie při rozehnání loňské levicové demonstrace. Krejčová byla v dubnu pravomocně zproštěna obžaloby z toho, že na tomto shromáždění napadla policistu. Rozpuštění akce, jejíž účastníci protestovali proti souběžně konané antiislámské demonstraci, považuje aktivistka za nezákonné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dernerová (S.cz): Devastují byty. Pět rodin v jednom, to je katastrofa, děs. Jde z nich strach a hrůza. Budí ty, kteří na ně vydělávají
Projev na 25. schůzi Senátu 15. června 2016 k Návrhu zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Výstavu koček doplní obrázky dětí z mateřské školy při Fakultní nemocnici Brno
Mezinárodní výstavu ušlechtilých koček v Kongresovém centru BVV doplní ve dnech 25.-26. 6. 2016 výstava obrázků, které vytvořily děti z Mateřské školy při Fakultní nemocnici Brno, p. o., s názvem "Veselé kočky a šťastné dítě". Tato výstava vznikla díky podpoře úřadu Jihomoravského kraje a pod záštitou náměstka hejtmana Marka Šlapala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vypouštíme něco, co nám může do budoucna pomoci připravit se na příliv migrantů
Projev na 25. schůzi Senátu 15. června 2016 k Návrhu zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj chystá modernizaci křižovatek a silnic na Žluticku
Tři dopravní stavby připravuje Karlovarský kraj na Žluticku na silnici II/205. Nechá zmodernizovat hlavní křižovatku ve Žluticích, v sousedních Záhořicích a opraví úsek Močidlec - Vladořice. To vše za celkem 25 milionů korun (bez DPH).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Horník (STAN): Svoboda ano, ale „vocaď pocaď“
Projev na 25. schůzi Senátu 15. června 2016 k Návrhu zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: A co zaplatí Bakala?
Ministr Mládek se minulý týden vyjádřil, že k zachování alespoň některých základních životních funkcí OKD (tedy aby vůbec bylo na výplaty horníkům a dalším zaměstnancům), bude tento bankrotující podnik potřebovat od státu půjčku miliard korun. Jak Mládek správně poznamenal, s touto půjčkou se už ale stát nemusí shledat. Určitě ne v plné výši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Postupná obnova Nemocnice Sokolov pokračuje. Karlovarský kraj vylepšuje i další nemocnice
Karlovarský kraj pokračuje v postupné obnově Nemocnice Sokolov. V uplynulých dnech zahájil další dvě stavební akce v celkové hodnotě 45,5 milionu korun. Tou první je kompletní rekonstrukce 3. nadzemního podlaží v pavilonu B, kde pro pacienty připraví chirurgické oddělení s kapacitou 41 lůžek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kunčar (KDU-ČSL): Zpřísnění je na místě a má moji plnou podporu
Projev na 25. schůzi Senátu 15. června 2016 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o zbraních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Česká národní banka zveřejnila vývoj platební bilance za první čtvrtletí
Běžný účet platební bilance skončil v prvním čtvrtletí 2016 aktivem ve výši 113,8 mld. Kč. Na finančním účtu došlo k odlivu finančních prostředků do zahraničí (čisté půjčky do zahraničí) ve výši 109,1 mld. Kč vzhledem k vyššímu růstu aktiv před navyšováním pasiv. Rezervní aktiva vzrostla o 150,9 mld. Kč (bez vlivu kurzových rozdílů) v důsledku vlastních transakcí (devizové intervence) a transakcí pro klienty ČNB. Přebytek běžného účtu platební bilance na roční bázi k HDP činí 1,4 % vlivem aktiva bilance zboží a služeb (6,7 % HDP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Láska (SZ): Psychotesty pro držitele zbraní? Sekali by to jak Baťa cvičky
Projev na 25. schůzi Senátu 15. června 2016 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o zbraních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Česká národní banka zveřejnila komentář k hlavním indikátorům měnového vývoje
Vývoj roční míry růstu peněžního agregátu M3 byl od počátku roku 2010 až do první poloviny roku 2011 charakterizován fluktuacemi kolem nulové hodnoty. Od července 2011 docházelo k jejímu postupnému růstu a od března 2012 se pohybovala okolo 5 %. Rostoucí trend zaznamenaný od dubna 2015 se zastavil v prosinci, kdy roční míra růstu poklesla na 8,2 % (z 9,6 % v listopadu 2015). V prvním čtvrtletí 2016 se opět pohybuje nad hranicí 9 % a v dubnu dosáhla hodnoty 9,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vládním zmocněncem pro jadernou energetiku byl jmenován Ján Štuller
Na doporučení ministra Jana Mládka jmenovala vláda Jána Štullera do funkce vládního zmocněnce pro jadernou energetiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Harapes, Válková, Kislingerová. Byli jsme u představení kandidátů ANO do Senátu
Do senátních voleb, které se budou konat 7. a 8. října, nominovalo pražské ANO tři kandidáty. Právničku a bývalou ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou, současnou náměstkyni pražské primátorky Evu Kislingerovou a známého herce a tanečníka Vlastimila Harapese. Jejich společným cílem práce v Senátu je, zjednodušeně řečeno, aby se u nás „žilo dobře“. Odpovídá tomu také volební slogan hnutí ANO "Chceme lepší Česko".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Nový vyzyvatel Miloše Zemana! Alespoň ve snech Jakuba Patočky
Kandidatura Václava Bělohradského do Senátu na Praze 6 je dosud největším úspěchem Matěje Stropnického v pozici šéfa Strany zelených, píše v Deníku Referendum jeho šéfredaktor Jakub Patočka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Zeman: Je směšné kázat o lidských právech, zatímco ostatní vesele obchodují
Prezident Miloš Zeman se zúčastnil se svým projevem Festivalu exportu CZ. Pohovořil především o investicích a současné ekonomické situaci. Přišla však řeč i na současnou politickou situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Chovanec: Krajské ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál bude moci zajistit zbraň
Projev na 25. schůzi Senátu 15. června 2016 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o zbraních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Na vedení policie a ministra vnitra nelze vytvářet nátlak vypovězením koaliční smlouvy
Komentář předsedy vlády k aktuální politické situaci:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: V našem procesním právu chybí úprava institutu hromadné žaloby
K náhradě nákladů advokáta při zastupování více účastníků řízení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 12:34, zobrazit podobné
České dráhy: Zájem o cesty z Prahy do Tater a na východ Slovenska autovlakem roste
Zájem o cestování autovlaky národního dopravce České dráhy provozovanými ve spolupráci s Železniční společností Slovensko trvá a u nočních spojů meziročně roste. Mnoho lidí zvolí tuto variantu také o nadcházející letní sezóně jako alternativu k silnicím a dálnicím, na kterých je kvůli rozsáhlým rekonstrukcím množství uzavírek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Můžeme ukázat Prahu jako místo, kde je také možné najít unikátní přírodní zákoutí
Dub letní, známý také jako Otec dubů, se dostal do finále soutěže pořádané Nadací Partnerství Strom roku 2016. Roste na hrázi rybníku Homolka v přírodní památce Milíčovský les a rybníky a je registrován jako památný strom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
23. týden na Českomoravské komoditní burze Kladno: Ceny zemního plynu i elektřiny šly znovu vzhůru
Cena zemního plynu i elektřiny na Českomoravské komoditní burze Kladno ve 23. týdnu dále rostla. V uplynulém týdnu bylo na energetickém trhu ČMKBK uzavřeno 95 kontraktů na dodávku 84,8 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 39,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČVUT v Praze pořádá mezinárodní konferenci o inovacích pro udržitelnou budoucnost
Ve dnech 22. až 24. června, pravidelně od 8.00 do 17.30 hodin, pořádá Fakulta stavební a Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického v Praze mezinárodní konferenci na téma inovace pro udržitelnou budoucnost. Na konferenci je přihlášeno 213 příspěvků napsaných 502 autory ze 41 zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Chudáci novináři. Takto prý trpí v rámci migrační krize
Reportéři pokrývající migrační krizi jsou prý vystaveni mimořádně silnému emočnímu tlaku. Aspoň to tvrdí v britském deníku Guardian Hannah Storm, ředitelka International News Safety Institute, který se tímto doposud ne příliš akcentovaným aspektem migrační krize zabývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): Starostové, nevolte Jiřího Kittnera do dozorčí rady vodáren
Změna pro Liberec se obrátila na primátorky, starostky, primátory a starosty měst a obcí v Libereckém a Ústeckém kraji, které jsou akcionáři Severočeské vodárenské společnosti (SVS), a požádala je, aby na valné hromadě SVS, která proběhne ve čtvrtek 16. června, nevolili Jiřího Kittnera do dozorčí rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Situace je prý vážná. Bělobrádek proto vyzval ČSSD, aby zvážila podpis pod reformou policie
Předseda lidovců a vicepremiér Pavel Bělobrádek vyzval premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) ještě jednou zvážili podpis pod policejní reorganizaci. Situace je vážná, řekl Bělobrádek novinářům po dnešním zhruba hodinovém dohodovacím řízení ve Strakově akademii. Uvedl, že smírčí řízení už skončilo a dalším krokem ze strany ANO už může být vypovězení koaliční smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: Kaple – duše rodů se v červenci představí v České televizi
Kaple hradu Křivoklát a zámků Telč, Náměšť nad Oslavou, Valtice a Konopiště představí v červenci nový dokumentární cyklus České televize nazvaný Kaple – duše rodů. Vznikl ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a vysílat se bude na ČT 2 vždy v neděli v 9.50, reprízy budou následující pondělí ve 12.45 a v pátek v 18.15.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
I lid se může mýlit. Je třeba ho přesvědčit, burcuje Bohumil Doležal
ROZHOVOR Výslech policejního prezidenta olomouckými státními zástupci kvůli reorganizaci policie považuje politolog Bohumil Doležal za naprosto skandální postup, kterým se celá věc plnou parou dostala do roviny politického konfliktu. „Nejde přitom ani náhodou o konflikt mezi ČSSD a ANO (plus státní zástupci plus ÚOOZ), nýbrž o konflikt mezi „orgány činnými v trestním řízení“, utrženými ze řetězu, a polistopadovou parlamentní demokracií. Proto nechápu, proč pan policejní prezident státní zástupce, co ho přijeli vyslechnout, nevyhodil,“ prohlásil Bohumil Doležal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. ke kauze, která vyústila ve vážnou vládní krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): ČSSD se měří jiným metrem
Představte si, co by se stalo, kdybyste prohráli pravomocně u soudu spor o nějaký dluh. Je to celkem jasné. Patrně by došlo k plnění rozsudku soudu, jinak by totiž následovalo provedení výkonu rozhodnutí a možná i exekuce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: S předsedy ANO a KDU-ČSL budeme jednat o další vládní spolupráci. Názory se výrazně liší
Prohlášení předsedy vlády k aktuální situaci ve vládní koalici:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Německé kroky jsou nezdravé pro Evropu, řekl dnes v Berlíně Zaorálek studentům
Německo, které je samotářským lídrem Evropy, by mělo zásadní rozhodnutí konzultovat se svými sousedy a spojenci, kteří se o nich někdy dozvědí až z médií. V přednášce na Humboldtově univerzitě v Berlíně to dnes řekl český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Vyzval také ke zlepšení vztahů mezi Německem a zeměmi Visegrádské čtyřky (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Sdružení obcí Orlicko zorganizovalo společný nákup energií na burze. Úspora je téměř deset milionů korun
Sdružení obcí Orlicko nakoupilo elektřinu a plyn pro své členy, dvě vodohospodářské společnosti, tělovýchovné jednoty a další zapojené subjekty na Českomoravské komoditní burze Kladno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Komunikaci s úřady zjednodušíme a prosekáme byrokratickou džungli
Občanští demokraté dnes představili programové priority v oblasti veřejné správy. Požadují například, aby bylo možné s úřady komunikovat elektronicky a chtějí omezit zbytečnou byrokracii. ODS postupně pod heslem „Zjednodušme to“ představuje konkrétní opatření v různých oblastech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Chovanec podepsal organizační změnu v policii. A prozradil, co si Babiš troufl říct premiérovi
Ministr vnitra Milan Chovanec dnes navzdory protestům ze strany Andreje Babiše podepsal reorganizaci policie. Od 1. srpna by tak měla sloučením ÚOOZ a ÚOKFK vzniknout Národní centrála proti organizovanému zločinu. Spolu s policejním prezidentem Tomášem Tuhým to oznámil na mimořádném brífinku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Americký profesor napsal knihu o tom, jak číst Václava Havla. Listovali jsme
Působivou studii amerického profesora slavistiky Davida S. Danahera vydává v těchto dnech Argo. Autor se zajímá o Havlovo dílo jak svým úhlem pohledu, tak četnými citacemi výrazných osobností. Jmenujme Martina C. Putnu, Ladislava Hejdánka, Ivana Havla, Josefa Mlejnka nebo Jiřího Žáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pražská plynárenská otevřela první CNG stanici ve Středočeském kraji. Byli jsme tam
Pražská plynárenská otevírá v Mirošovicích svou šestou plnicí stanici stlačeného zemního plynu (CNG). Stanice s NON STOP provozem je určena pro firmy i širokou veřejnost. ParlamentníListy.cz přináší informace přímo z místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Petera: O individuálních dotacích bude jasno koncem měsíce
Přes 11 milionů korun chce kraj rozdělit mezi 6 žadatelů o individuální dotace. Uvolnění těchto finančních prostředků ovšem musí ještě schválit středočeští zastupitelé. „Zasedání zastupitelstva se koná koncem tohoto měsíce, pak budeme mít jasno. My bychom rádi tyto projekty podpořili už jen proto, že se jedná převážně o školské akce. Peníze půjdou z rozpočtu kraje navýšeného o částku 250 milionů korun z daňových příjmů,“ upřesnil středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD) po jednání Rady kraje v pondělí 13. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Karlovarská krajská nemocnice posiluje odborné aktivity
V Karlovarském kraji se už brzy uskuteční hned pět odborných zdravotnických konferencí, které pořádá nebo se na nich podílí Karlovarská krajská nemocnice (KKN). Zúčastní se jich stovky lékařů a sester z celé České republiky i ze zahraničí. Nemocnice touto cestou výrazně posiluje své aktivity na odborném poli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Na Homolce mají za sebou dvacet let úspěchů intervenční kardiologie a srdeční elektrofyziologie
Kardiocentrum Nemocnice Na Homolce pořádá ve středu 16. června slavnostní setkání s pacienty. Akce má být ohlédnutím za uplynulými dvaceti lety rozvoje zdejší intervenční kardiologie a srdeční elektrofyziologie, oborů, ve kterých Homolka dosahuje mimořádných výsledků. Mezi pacienty, kteří se akce zúčastní, budou i některé známé osobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Americký profesor napsal knihu o tom, jak část Václava Havla. Listovali jsme
Působivou studii amerického profesora slavistiky Davida S. Danahera vydává v těchto dnech Argo. Autor se zajímá o Havlovo dílo jak svým úhlem pohledu, tak četnými citacemi výrazných osobností. Jmenujme jména jako Martin C. Putna, Ladislav Hejdánek, Ivan Havel, Josef Mlejnek nebo Jiří Žák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Urážka úředníka za deset tisíc korun. Děláte z nich nadlidi, vztekali se senátoři, zákon ale prošel
Senátem prošel nový zákon o přestupcích, některé pokuty budou až desetkrát vyšší.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.6.2016 v 14:36, zobrazit podobné
Doubrava (S.cz): Povolovací řízení pro získání noktovizoru se jeví jako obtěžování slušného občana
Projev na 25. schůzi Senátu 15. června 2016 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o zbraních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Chovanec i Pelikán, oba chtějí zlikvidovat nepohodlné vyšetřovatele kauz, které zahrnují i politiky
Strana zelených pečlivě sleduje a průběžně vyhodnocuje dostupné informace o tzv. policejní krizi vlády. Ani úterní bezpečnostní rada státu nevnesla do krize řešení, ale pouze odklad. U konfliktů mezi politiky a vyšetřovateli kauz s politickým přesahem je třeba maximální obezřetnosti v hodnocení, neboť jde vždy o moci, které si v právním státě de facto konkurují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Novely dnes nepodávají uspokojivý a srozumitelný přehled
Projev na 25. schůzi Senátu 15. června 2016 k Návrhu zákona o Sbírce zákonů a mezinárodních smluv:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Putin sem, Putin tam, Putin chce Brexit, vykládá se. Tak jsme nahlédli do ruských novin, výsledek překvapí
O horkém tématu začátku letošní letní sezóny, britském referendu o vystoupení z Evropské unie, se v ruském tisku píše překvapivě skromně. Kromě pravidelných zpráv jsou ruští komentátoři a analytici na slovo skoupí a tisk se raději a rozsáhleji věnuje posledním střetům mezi anglickými a ruskými fotbalovými fanoušky na ME ve Francii. Tato situace kontrastuje se slovy britského premiéra Camerona, který v rámci kampaně už označil prezidenta Putina za toho, kdo bude z možného brexitu profitovat. Tato premiérova slova potom Kreml komentoval s poměrným velkým nepochopením, a sice, že to považuje za nový způsob využití ruského faktoru v tématu brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 12:34, zobrazit podobné
V nemocniční lékárně ve Strakonicích poradí, jak ošetřit rány
Lékárna Nemocnice Strakonice, a. s., se i letos připojí ke Dni lékáren, který připadá na čtvrtek 16. června. Tradiční akce České lékárnické komory se koná každoročně třetí červnový čtvrtek. Tématem letošního rozšířeného poradenství v lékárnách je ošetřování drobných poranění i větších ran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lidinský (Úsvit): Spor o policii není sporem hodných a zlých, ale sporem oligarchů s kmotry
Předseda stany Úsvit-Národní koalice se ostře vyjádřil k reorganizaci policie. Premiér Sobotka s ministrem Babišem dle jeho názoru diskreditují, demotivují a politizují policii, což je nepřijatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Piráti: Další pokus o omezování soukromí občanů
Pod záminkou boje proti terorismu by vojenská rozvědka ráda monitorovala a analyzovala elektronickou komunikaci a provoz na Internetu. Vyplývá to z návrhu novely zákona o Vojenském zpravodajství z dílny ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: Podnikatelé diskutovali o zajištění dodávek energie ve Šluknově
Téměř dvě desítky zástupců firem působících ve Šluknovském výběžku se počátkem června sešly ve strojírenském podniku TOS VARNSDORF, aby zde diskutovaly o problémech podnikání v regionu. Jednání svolal Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR). Klíčovým tématem bylo vedle nedostatku kvalifikovaných pracovníků zejména zásobování Šluknovského výběžku elektrickou energií a možnosti řešení. Přítomní se shodli v tom, že zásobování podniků pouze jediným 110kV vedením, které bylo vybudováno před 50 lety, je nevyhovující a představuje riziko pro rozšiřování výroby či kalamitní situace. Podpořili proto výstavbu nového propojovacího vedení 110kV na trase Nový Bor – Varnsdorf.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Eva Kislingerová: Unijní hodnoty podle Věry Jourové = abstraktní pojem!
Při pohledu na aktuální dění na sociálních sítích by mohl člověk nepříliš znalý věcí nabýt dojmu, že pro nemalou část naší populace není důležitějšího politika, než je maďarský premiér Viktor Orbán.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
Milan Šmíd: Chronologie jednoho novinářského úletu
Časový přehled události: Facebookový profil zpravodaje ČRo v Německu Pavla Poláka 19. září - 10:12 "Návštěva Miloše Zemana v Berlíně je podobná té před pěti lety. Ovšem s tím rozdílem, že teď s ním letí i tři lékaři a čtyři zdravotní sestry. Celá třídenní návštěva je spočítaná na krok přesně a pokud možno bez schodů. Vykonávat úřad prezidenta je bezesporu náročné. Právě proto Joachim Gauck na konci roku 2016 odmítl pokračovat,…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:41, zobrazit podobné
TOPlist