Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 776x, což odpovídá cca 40.491-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Zpráva Europolu k terorismu. Hodně varovná
V roce 2015 přišlo vinou teroristických útoků v členských státech Evropské unie o život 151 lidí a dalších 360 jich bylo zraněno. Šest členských států bylo vystaveno 211 neúspěšným, překaženým a neuskutečněným teroristickým útokům. 1077 lidí bylo zatčeno pro zločiny spjaté s terorismem, z nichž 424 bylo zatčeno ve Francii. 94 % všech lidí souzených z terorismu bylo shledáno vinnými a podle zákona odsouzeno, uvádí ve své zprávě za rok 2015 Europol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Profesor Bělohradský: Díky Zemanovi vychladl nahnědlý proud. Lidé se uklidnili, protože vidí, že jim někdo naslouchá
Profesor Václav Bělohradský patřil k nejvýraznějším komentátorům politického a společenského dění z řad akademiků. Nyní se tento filozof rozhodl vstoupit do praktické politiky, a to jako společný senátní kandidát za ČSSD a zelené na Praze 6. Občanům se představil v rozhovoru pro MF DNES.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
TVEL podepsal první kontrakt na dodávku paliva TVS-KVADRAT do USA
Ruská palivová společnost TVEL (patří do struktury ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) podepsala kontrakt s americkou společností GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) na dodávku palivových kazet TVS-KVADRAT pro zkušební provoz v amerických tlakovodních reaktorech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Operace TRAJEKT
Dne 7. července 2016 proběhla na území České republiky a Švédského království závěrečná realizace společné operace policejních orgánů České republiky, Švédského království a Maďarské republiky vedená pod krycím názvem „TRAJECT“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
To spoustu lidí naštve: Ať se děje, co se děje, mezi Německem a Ruskem je to takto
Angela Merkelová je stále ještě německou kancléřkou, nicméně vliv jejího politického předchůdce sílí. Je možné to nazývat ‚schröderismem‘: tedy ideou, že Německo je předurčeno k tomu, mít s Ruskem ‚speciální vztah‘, a že musí udělat vše proto, aby si tento vztah udrželo, a to bez ohledu na ruské počínání. O budoucnosti německo-ruských vztahů spekuluje Hans Kundnani pro Foreign Policy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Chovancův byt: Na Erika Besta prskají, ale on se nedá. Vytáhl důkaz proti ministru vnitra
Ministr vnitra Milan Chovanec má problém. Koupil si luxusní byt v plzeňském viladomu, jenže nesouhlasí částka, kterou měl za bydlení zaplatit. V majetkovém přiznání uvedl, že za byt zaplatil tři miliony, podle expertů byla cena luxusního bytu milionů šest. A navíc se zjistilo, že prodávajícím byla firma, která se uchází o státní zakázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Chci znát důvody personálního rozkladu Celní správy ČR
Je zcela zřejmé, že se Celní správa České republiky právě nachází ve vážné personální krizi. V krátkém časovém sledu odešli z vedení klíčoví lidé, včetně zkušeného generálního ředitele, jeho zástupců a celníci jsou tak prakticky bez svého vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Odhad: V Turecku začne normalizace. Je konec
„Sbohem, Turecko? Asi ano. Sbohem Turecko, jak jsme tě znali!“ podotkl úvodem svého textu na serveru SvobodnéFórum.cz orientalista a sociální antropolog Václav Hubinger.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Mládek šetří kauzu nákupu energií. Dotčená společnost se ale brání
Společnost POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE, a.s. (PXE) se ohrazuje proti článku, který ParlamentníListy.cz zveřejnily začátkem týdne. Jedná se o kauzu nákupu energií přes komoditní burzu PXE, kterou nyní vyšetřuje ministerstvo průmyslu. Podle společnosti ale článek, a uvedené informace v něm, zpochybňuje důvěryhodnost jejího podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Důl Paskov možná uzavřeme na konci roku, není to definitivní, zaznělo z OKD
Důl Paskov by mohl být uzavřen již koncem tohoto roku. Žádné definitivní rozhodnutí však nepadlo. I to řekl v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu generální ředitel společnosti OKD Dale Ekmark.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Rusko: To je bída
Mnozí Rusové už nemají ani na základní zboží. Země se prý jen tak z ekonomické stagnace nedostane. Píše to alespoň server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Do prdele s nimi všemi, pravil parlamentní předseda o uprchlících
Kvůli násilnému útoku mladého afghánského utečence v jednom z německých vlaků, ke kterému došlo v pondělí večer, se rozlítil předseda slovenského hnutí Sme rodina Boris Kollár i předseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba. Píše to server ParlamentnéListy.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy vylepšují přes dvě stě toalet v rychlících a expresech
Přes dvě stovky toalet ve více než stovce osobních vozů používaných v rychlících a expresech dostává nový vzhled. Stěny jsou nově polepovány pestrými tapetami připomínajícími interiér koupelen nebo lesní krajinu. Projekt navazuje na anketu uspořádanou cestujícími v loňském roce, kdy mohly cestující vybírat z několika návrhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Silná káva: Odtajněny další dokumenty o 11. září
Bílý dům zveřejnil osmadvacet stránek zprávy, které byly součástí vyšetřování zveřejněného ve zprávě amerického Kongresu v roce 2002 a týkají se zapojení Saúdské Arábie do teroristického útoku z 11. září 2001. Po celých čtrnáct let přitom byla právě tato pasáž držena v utajení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Je to tu zas. Uprchlíci: Sobotka s Prouzou ustupují EU, Andrej Babiš rázně proti
Ve vládní koalici je zažehnut další spor. Tentokrát jsou proti sobě premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a vicepremiér Andrej Babiš (ANO). Důvodem je nový plán Evropské unie na přijímání běženců. Píše o tom dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Úprava zdanění důchodů pracujících důchodců je protiústavní
Plénum Ústavního soudu (soudkyně zpravodajka Milada Tomková) vyhovělo návrhu skupiny 17 senátorů Senátu Parlamentu České republiky a zrušilo ke dni vyhlášení nálezu ve Sbírce zákonů ustanovení § 4 odst. 3 zákona České národní rady č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění zákona č. 346/2010 Sb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Jsem rád, že Ústavní soud v této kauze nepodlehl politickým tlakům
Vyjádření k rozhodnutí Ústavního soudu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda dnes nezamítla návrh danění církví, kraje čekají na stažení žalob
Vláda se dnes na společném zasedání s hejtmany zabývala církevními restitucemi. K návrhu na zdanění peněžní části církevních restitucí a příspěvků na činnost církví kabinet nepřijal žádné stanovisko. Zástupci krajů vládě sdělili, že v září vyhodnotí, zda katolická církev začala stahovat žaloby s majetkovými nároky na kraje, jak se na tom dohodla počátkem července Česká biskupská konference (ČBK). Snížení počtu žalob vůči krajům slíbil Německý řád. ČBK uvedla, že biskupové se ve věci žalob nebrání ani jednání s obcemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Slepá cesta multikulturalismu
Historie bude jednou hodnotit multikulturalismus jako krásný, ale nedosažitelný ideál. Tváří v tvář přicházejícímu proudu nových zájemců o život v Evropě je na místě buď odmítnutí nebo asimilace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zakažme migraci muslimů do naší země, vyzvala australská moderátorka. A dopadla špatně
Poté, co moderátorka Sonia Krugerová vyzvala v televizi k zákazu migrace muslimů do Austrálie, zavalila ji vlna nenávistných reakcí. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Česká konference rektorů se postavila za turecké akademiky postižené čistkami
Česká konference rektorů (ČKR) podpořila dnes turecké akademiky, jichž se dotkly čistky po zmařeném pokusu o vojenský převrat. Situace podle ní ohrožuje akademické svobody a autonomii škol. Vyjádřila nesouhlas s perzekucí a solidaritu tureckým kolegům. ČKR to uvedla ve svém prohlášení. Vicepremiér pro vědu Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) na svém facebookovém profilu napsal, že se s českými vysokými školami spojí, zda by případně nenašly místo pro některé turecké experty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda schválila Strategii rozvoje televizního vysílání, přechod na DVB-T2 může začít
Na svém zasedání 20. července 2016 schválila vláda Strategii rozvoje zemského digitálního televizního vysílání, podle které bude v následujících měsících zahájen přechod na DVB-T2. Cílem Strategie je zajištění trvalé dostupnosti široké volby nezpoplatněných televizních programů pro všechny skupiny obyvatel ve všech regionech ČR prostřednictvím zemského digitálního televizního vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Silná slova krajanky z Itálie. Prozradila, co provádí uprchlíci na Sardinii a jaká je vlastně situace v zemi
ROZHOVOR O Itálii se v poslední době opět mluví v souvislosti s ekonomickým úpadkem. ParlamentníListy.cz proto oslovily Čecho-italku Moniku Pilloni a zajímaly se, jak se dnes v zemi zásadně postižené finanční i migrační krizí žije obyčejným lidem. Dozvěděli jsme se, že Italové už příiš nevěří ve šťastnou budoucnost a ze svých problémů viní především Evropskou unii. Vláda však má nástroje, jak jejich neposlušnost zpacifikovat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Lidé by měli mít možnost a šanci se útokům ubránit
Včera byla v Událostech, komentářích podle mého názoru podstatná debata o dalším strašném útoku na civilisty z poslední doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ten Kiska je takový ňuňánek... Doktor Macek už se musí zoufalství evropských politiků smát
Někdejší místopředseda ODS Miroslav Macek si ve svém pravidelném glosování tentokrát vzal na mušku nejnovější průšvihy s imigranty a degeneraci Evropy, která nejen že se odmítá bránit, ale už se dokonce diví, že se někdo, v tomto případě britská vláda premiérky Mayové, bránit chce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Měli jsme prasátko a deputát, když jsme byli v JZD. Teď máme prd, říkají lidé v obci, kde „chcíp pes“
REPORTÁŽ Pesimismus mezi důchodci, tendence mladých odejít – pokud možno navždy. Vymlácené nádraží jak z hororu, kam se večer odvažuje jen málokdo. Co by tam ostatně pohledával, když poslední vlaky odjíždějí kolem sedmé večerní. Taková je malá obec Trpísty na hranici severního Plzeňska a Tachovska čítající několik desítek domů a něco přes 200 obyvatel s průměrným věkem jedenačtyřicet let. Světlou výjimkou a jakoby světlem v tunelu je zdejší zámek, který se podařilo zachránit a má se v soukromých rukou docela k světu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Řezník Havlíček: Levicový dobroserný komplex nás může přivést do záhuby
ROZHOVOR Podle klatovského řezníka Pavla Řezníčka dochází ke střetu naprosto nesourodých civilizací, z nichž jedna vyniká naprostou intolerancí k té naší. Naše pseudohumanistická společnost odmítá identifikovat nepřítele. Tak nás raději nazývá xenofoby, nácky a rasisty. Prezident Zeman je výrazným konzervativcem. Jeho prioritou je rodina a vlast. To říká plzeňský senátní kandidát Řezníček ze Soukromníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Růžička (TOP 09): Praha doplácí na aroganci moci
Prázdninová idyla, posedávající lidé, zpocení turisté, méně automobilů v ulicích - tak to vždy v Praze během letních prázdnin vypadá. To ale nesmíte bydlet na Praze 6!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Mrázek (S12): Naše budoucnost po brexitu a turecké tragedii? S jinou EU nebo bez EU
Kromě budoucnosti v opravené EU anebo bez EU je zde zdánlivě ještě třetí možnost, budoucnost v rámci nezměněné EU. Ale nezměněná EU žádnou budoucnost nemá, protože směřuje ke své i naší likvidaci masivní imigrací a jadernou válkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Obraťte se na ombudsmana ZP 211
Jako prozatím jediná zdravotní pojišťovna v České republice zřídila Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZP 211) pro své klienty i zaměstnance institut ochránce jejich práv – ombudsmana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pro balík na depo České pošty kdykoli
Česká pošta spustila od 1. července 2016 nonstop výdej uložených zásilek na vybraných osmi depech po celé ČR. Vyzvednout si balík je na těchto místech možné v kteroukoli denní i noční hodinu, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Spoušť po puči v Turecku: Veliká příležitost pro Rusko. Evropa ,,utřela" kvůli USA, jak už to bývá
Změní se zahraniční politika Erdoganova Turecka po nevydařeném puči? Využije možné zhoršení vztahů mezi Západem a Tureckem Moskva ve svůj prospěch? Bude Turecko v Sýrii a přilehlém regionu více aktivní, nebo Erdoganovy čistky oslabí armádu tak, že Turecko bude muset z oblasti ustoupit do nedobrovolného ústraní? Na možné důsledky puče v Turecku se z pohledu ruské zahraničněpolitické strategie podívala pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Milá EU, my bychom ty uprchlíky třeba i vzali, naznačují Sobotka a Prouza. A už je zde hrom z Hradu
Na stranu vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO) se postavil prezident Miloš Zeman. Opětovně tak vyslovil odlišný názor než předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). A nejde o nic menšího než o názor na přerozdělování uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Měnovou politiku České národní banky vysvětluje nová aplikace
Česká národní banka představuje mobilní aplikaci s názvem Měnová politika. Děje se tak tři roky poté, co aplikace s názvem České peníze získala v soutěži Zlatý středník druhou cenu v kategorii Appka roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Zvýšení platů čeká učitele už od září
Na včerejším brífinku před novináři potvrdila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, že plánovaný růst platů učitelů se uskuteční už od letošního září a ne až od ledna 2017, jak bylo původně v plánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Už to teče: Právě teď unikají tajné dokumenty Erdoganovy partaje
Ze serveru WikiLeaks proudí informace o tom, že po bezmála „čtyřiadvacetihodinové kyberbitvě se jeho experti konečně dobrali kýženého úspěchu. Úspěch v tomto případě znamená zveřejnění databáze, která obsahuje 294 548 e-mailů a tisíce příloh odeslaných ze 762 e-mailových adres, které mají podle autorů celé akce patřit členům strany prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, uvádí americká CNBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Bez obalu řečeno: Západ prohrál. Nemá proti Turecku nic
Západ nemá žádný bič na Turecko. A to toho využívá. I přestože Evropská unie, NATO, USA, Německo, Francie i Velká Británie Turecko varovaly, aby neprovádělo stalinské čistky a nezavádělo trest smrti, neděje se tak. Ve své analýze to konstatuje redaktor MF Dnes Milan Vodička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Závod v Třemošnici nabídne až 500 nových pracovních míst
Třemošnický Kovolis Hedvikov se řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v regionu, ve čtyřsměnném provozu zde pracuje přes tisíc kmenových zaměstnanců. Další by měly najít uplatnění v nové provozovně, kterou společnost chystá postavit v příštím roce. O těchto plánech či o úspěšné spolupráci s místní Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm technickým jednal s představiteli firmy hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
MO ČR: Zemřel plukovník v.v. Karel Šerák
Ve věku nedožitých 93 let zemřel v neděli 17. července plukovník v.v. Karel Šerák, válečný hrdina, který se v roce 1945 zúčastnil osvobozovacích bojů o Ostravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg neměl nejlepší den. Západ sklízí, co zasel. Šéf sněmovny Hamáček nás překvapil, pokud jde o Turecko
ROZHOVOR Současné události v Turecku, které provází snaha tureckého prezidenta Erdogana o posílení moci, jsou podle předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD) spíš nástupem konzervativních sil v turecké společnosti. „Ale nebál bych se toho, že se Turecko vydá cestou nějakých radiálních islamistických uskupení. Na to podle mne turecká společnost není připravena,“ prohlásil. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. šéf Sněmovny také řekl, že Západ sklízí plody své práce, protože tlačil na to, aby turecká armáda byla více pod civilní kontrolou a ztratila svoji exkluzivní schopnost chránit odkaz Kemala Atatürka, prvního prezidenta moderní Turecké republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
V Bavorsku lidé nemají strach z muslimů. Vědí, že všichni nejsou zlí. Takto hovořila v den sekerového útoku komentátorka Rakušanová
O útoku afghánského migranta v německém Würzburgu pohovořila v pořadu Události, komentáře ČT24 komentátorka Lída Rakušanová. V Bavorsku dlouhá léta žila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek jednal s rektorem Univerzity obrany
Hejtman Michal Hašek přijal v pondělí 18. července 2016 v prostorách brněnského sídla krajského úřadu rektora brněnské Univerzity obrany Bohuslava Přikryla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dolejš (ČSSD): Pod Babišovým ministrem kolabuje doprava
Poslanec Richard Dolejš se tvrdě opřel do ministra dopravy Dana Ťoka za nezvládnutou koordinaci stavebních prací a neúnosný stav na dálnici D5 v úseku Beroun – Králův Dvůr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ČT: Dětský seriál od tvůrčího tandemu Vyprávěj. Začalo natáčení druhé řady Mazalů
Ve studiích na Kavčích horách padla první klapka druhé řady dětského seriálu Mazalové. Za pokračováním komediálního cyklu o nelehkém soužití hradních strašidel s příšernou rodinou zbohatlických Mazalů stojí tvůrčí tandem, který má na svém kontě i oblíbený retro seriál Vyprávěj – režisér Biser Arichtev a scenárista Rudolf Merkner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Erdogan prý útočí na ostrůvky disentu a chce dosáhnout toho, že...
Rozsáhlé čistky, které vládnoucí Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP) prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana spustila po neúspěšném pátečním pokusu o státní převrat, se dotkly téměř všech částí turecké společnosti. Informoval o tom web České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Petice občanů České republiky za zachování bezpečné zdravotní péče
České zdravotnictví je v ekonomické a personální krizi. Výdaje na zdravotnictví v ČR výrazně zaostávají za většinou vyspělých zemí, a to jak v absolutních částkách, tak při vyjádření podílem na HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Češi více hrají, i když provozoven ubývá. V roce 2015 vsadili přes 152 miliard
Aktuální data z Výroční zprávy o hazardním hraní v České republice v roce 2015 ukazují, že došlo k nárůstu počtu osob, které mají zkušenosti s hazardním hraním, ať už v hernách, sázkových kancelářích, či na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Impulzem k policejní reformě byla podle Babiše kauza úniků ze spisů
Vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se domnívá, že impulzem ke sporné reformě policie byla kauza úniků z policejních spisů, ve které byl obviněn mimo jiné detektiv protikorupční policie. Řekl to novinářům po dnešním jednání vlády, která se zabývala především vypořádáváním připomínek Nejvyššího státního zastupitelství ke změnám v policii. Podle ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) byli ministři ujištěni o tom, že ministerstvo vnitra a vedení policie vypořádá všechny připomínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kanada oznámila jméno nové velvyslankyně v ČR
Novou kanadskou velvyslankyní v České republice bude Barbara Richardsonová, která nahradí bývalého úspěšného krasobruslaře, podnikatele a politika českého původu Ottu Jelineka. Informovalo o tom na svých internetových stránkách kanadské ministerstvo zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Příval uprchlíků? Hrozba pro Evropu a tedy i pro nás
Evropu a zvláště bohaté země Evropské unie již déle než rok trápí příval nelegálních migrantů. S tím souvisí i obava ze zavedení kvót, které by měly určit, kolik přistěhovalců se přestěhuje do naší republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Přerovští hokejisté uvařili fanouškům vlastní pivo
Speciální dárek si pro své fanoušky připravili hokejisté HC ZUBR Přerov společně s pivovarem Zubr. V úterý 19. července uvařili hokejisté, pod odborným dohledem sládkové pivovaru Nataši Rouskové, speciální várku extra hořké desítky. Ta se bude čepovat na prvním domácím zápase nové hokejové sezóny, tedy již 9. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Příspěvek na péči zvýší ÚP ČR příjemcům automaticky
Lidé, kteří pobírají příspěvek na péči, nemusí o jeho zvýšení od srpna žádat. Úřad práce ČR, který dávku vyplácí, jej upraví automaticky podle přiznaného stupně závislosti na pomoci jiné osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Spolupráce TA ČR a SP ČR se stále prohlubuje
Slavnostní vernisáží fotografií, které v rámci svých výzkumných projektů nafotili studenti VŠB – TU Ostrava a Univerzity Pardubice, byla tento týden zahájena první společná výstava TA ČR a SP ČR v sídle SP ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Výjimky z EET nejsou řešením. EET je třeba zrušit
V poslední době se množí návrhy na výjimky z EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO a další informace k masakru v německém regionálním vlaku
Německá média přinášejí stále nové informace, které se vztahují k pondělnímu masakru v regionálním vlaku. Původně byl za vraha označován mladý Afghánec Riaz A., nyní se hovoří o tom, že pocházel z Pákistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Akce celníků zabránila daňovým únikům
Téměř 300 kilogramů tabáku a 22 tisíc kusů nezdaněných cigaret zajistili v uplynulých dnech ústečtí celníci. Zabránili tak daňovému úniku ve výši více než 685 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Islámský původ Obamy, uprchlíci v Evropě a puč v Turecku. Klára Samková má jasno
„Co se děje v Turecku? To, co nás čeká v Evropě,“ napsala si dnes ráno na svůj facebookový profil advokátka Klára Samková. A následovala její ostrá slova například proti prezidentu USA Baracku Obamovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zakázané a výbušné VIDEO z Ruska: To si to někdo žije...
Zakladatel Fondu pro boj s korupcí a snad hlavní tvář opozice současného Ruska Alexej Navalnyj se v minulém roce pustil do zřejmě svého životního díla. On a jeho tým se v souvislosti s otevřením nového luxusního hotelu v Řecku pustil do případu, který zahrnoval vyšetřování v Řecku, Švýcarsku a mnoha oblastech Ruska. Po prostudování tisíců dokumentů a mnoha měsících práce Fond pro boj s korupcí zveřejnil dokumentární film, který odhaluje napojení syna generálního prokurátora Ruska Artjoma Čajky na organizovaný zločin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Další otevřená data z CRAB zvyšují transparentnost resortu Ministerstva financí
Zájemci z řad veřejnosti mají nově možnost zkoumat další podrobná data z Centrálního registru administrativních budov (CRAB), který provozuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jak můžete litovat, že v Turecku nevyhráli pučisté? To jsem zde v USA neslyšel, vzkazuje do Česka Libor Rouček
EVROPAN LIBOR ROUČEK Litovat, že v Turecku nevyhráli pučisté? Tyto postoje kritizuje bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. „Postesknutí jsem bohužel zaznamenal na českých sociálních sítích, a to mnohdy i u lidí, kteří, si obyčejně hrají na velké demokraty. V případě Turecka, když měli podpořit demokratické principy a demokratické instituce, tak selhali.“ Sám je nyní ve Spojených státech, kde pokus o puč sledoval v přímém přenosu ve vysílání. „Byla to jasně Obamova administrativa, která vůbec jako první odsoudila pučisty a jednoznačně se postavila za demokraticky zvoleného prezidenta a demokratické instituce,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Chudák, proč jste ho zabíjeli? V Německu se strhla bouře kvůli „sekyrkovému uprchlíkovi“
Dlouholetá poslankyně v německém Bundestagu za stranu Zelených Renate Künast se stala terčem kritiky poté, co se na svém twitteru nepříliš šťastně vyjádřila k zásahu policie, po kterém zemřel afghánský uprchlík, jenž v pondělí večer napadl cestující ve vlaku sekyrou a nožem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Jak se stavět k čínským represím
Slušný pražský zastupitel za Piráty se občas stydí, když si přečte něco z novodobé historie Pekingu... díky ČSSD nového sesterského města Prahy. Je to taková malá připomínka, že Čína je stále komunistickou diktaturou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Úspěšné vyhnízdění mláďat sokola stěhovavého v CHKO Labské pískovce a České středohoří
V letošním roce Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci s NP České Švýcarsko prováděla na jaře monitoring hnízdění sokola stěhovavého a čápa černého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Novina: Británie kašle Evropské unii už i na toto
Britská premiérka Theresa May se připravuje na své první osobní setkání s kancléřkou Angelou Merkelovu, se kterou by měla dnes povečeřet. Zítra se poté setká i s prezidentem Francoisem Hollandem. Mezitím však přišla z „čísla 10“ důležitá zpráva. Velká Británie se vzdává svého nadcházejícího předsednictví v Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Bartas (Svobodní): Utužení monopolu na železnici?
V týdnu vláda projednávala "Návrh právního zajištění spolufinancování regionální železniční dopravy po roce 2019". Návrh prozatím odložila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová podpoří české sportovce v Riu
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se zúčastní zahajovacího ceremoniálu olympijských her v Riu de Janeiru. Svou cestu spojí s prezidentem republiky Milošem Zemanem a společně budou na jižní polokouli povzbuzovat české reprezentanty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Návštěva delegace NKÚ SR na NKÚ
Dne 14. 7. 2016 se v sídle NKÚ konalo pracovní setkání odborníků NKÚ a NKÚ SR na analytickou podporu kontrolní činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kandidát na hejtmana (Svobodní): Vystoupení z EU není cíl, ale cesta
Svobodní ani Soukromníci nemají v zastupitelstvu Libereckého kraje žádného zástupce. Pro nadcházející volby se tak rozhodli spojit síly. Radek Uchytil (Svobodní) věří, že nyní atakují hranici 5 % ve všech krajích. S jedničkou na kandidátce jsme si povídali o jeho plánech s krajem. Prozradil nám i více o svém návrhu na řešení imigrační krize pomocí vybudování integračního táboru na území neuznaného Království Severního Súdánu. A řeč přišla také na vystoupení Česka z EU, o které Svobodní dlouhodobě usilují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Fungování Fondu solidarity EU musí být pružnější
Výbor pro regionální rozvoj Evropského parlamentu projednal návrh zprávy hodnotící fungování Fondu solidarity EU. Fond, který poskytuje podporu regionům postiženým přírodními katastrofami (a jeho vznik byl motivován potřebou pomoci státům, které v roce 2002 postihly rozsáhlé povodně, mimo jiné i České republice), není v pomoci dostatečně efektivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Krvavé dny: Za měsíc se západ Evropy zhroutí. Milí Evropané, už si neodpočinete. Martin Konvička tuší už jen to nejhorší
ROZHOVOR „Milí Evropané, vy už si neodpočinete ani o dovolené.“ Takový je podle Martina Konvičky, předsedy iniciativy, která nese jeho jméno, strategický leitmotiv červencových teroristický útoků. V souvislosti s děním v Turecku nastínil i tuto reakci Evropské unie: „Dovedu si představit, že ti šílenci budou schopní islamistickému Turecku dát bezvízový styk, načež oni vypustí uprchlíky, protože není problém dát miliony tureckých pasů lidem, kteří se v Turecku ani nenarodili. Kdo si troufne cokoli říci? A budeme samozřejmě ztraceni.“ Pak spočítal, kolik času máme na obranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada má probrat migraci, reformu policie řešit nemá
Bezpečnostní rada státu se dnes sejde kvůli tomu, aby se zabývala stavem migrace, kybernetickou bezpečností či prevencí kriminality. Původně měla projednat také kritizovanou reformou policie, proti níž se postavilo zejména ANO. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) to rada na programu mít nebude. Prezident Miloš Zeman proto už minulý týden svou účast na jednání rady zrušil. O policejní reformě bude dnes jednat vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Jsou to všechno kurvy! V tomto duchu pohovořil kandidát na Hrad. Dotkl se i Havla
Redaktor Reportér magazínu Tomáš Poláček pořídil podle všeho celkem neuvěřitelný rozhovor s jazzovým hudebníkem a prezidentským kandidátem Laco Déczim. Trumpetista, který ohlásil zájem stát se hlavou státu, jen během dvouminutové ukázky zveřejněné na Facebooku použije na deset sprostých slov, doporučí poslat všechny komunisty na uran a pustí se i do Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: V digitálním věku musíme transformovat průmysl, podniky i pracovní sílu
Na plenárním zasedání se ministři věnovali otázkám urychlení digitální transformace evropského průmyslu a podniků, které uvedli slovenský ministr hospodářství Peter Žiga a místopředseda Komise Jyrki Katainen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Tento rok o odchod z EU nepožádáme, vzkazuje do Bruselu britská premiérka
Velká Británie nepožádá o odchod z Evropské unie před koncem letošního roku. Při své první zahraniční cestě to v Berlíně prohlásila britská premiérka Theresa Mayová. Informoval o tom web České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
"Atomová lady" Drábová otevřeně k billboardu se Zemanem, EU a Brexitu i atomovým zbraním ve světě
ROZHOVOR Lidstvo má za sebou tisíce let historie a překonalo válečné vřavy nebo morové rány, které vybily až třetinu evropské populace. Myslíte, že jen pod dojmem hrozby máme zůstat sedět a čekat na konec? To bych třeba já neuměla. Tak hovoří "atomová lady" Dana Drábová. V letošních krajských volbách je na druhém místě kandidátky hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ve Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ERÚ podporuje rozdělení německo-rakouské nabídkové zóny
Dne 20. července 2016 končí připomínkové řízení Agentury pro spolupráci energetických regulátorů (ACER) k návrhu podle nařízení Evropské komise o přidělování kapacity a řízení přetížení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Blízkovýchodní zpravodaj ČT: Erdogan je zdatný populista a špičkový politik
Hostem dnešního Interview ČT24 byl blízkovýchodní zpravodaj České televize Jakub Szántó. Převážná část pořadu byla věnována situaci v Turecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Starosta Lukša: Probudí se Evropská unie ze snu?
Toto léto bychom jenom stěží nazvali okurkovou sezónou. Útok v Nice, Brexit, nepovedený vojenský puč v Turecku. Tyto tři události mají bohužel jednoho společného jmenovatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Směrnice o vysílání pracovníků? Eurokomisaři ignorují protesty členských zemí
Martina Dlabajová bude proti revizi směrnice o vysílání pracovníků bojovat i nadále. Kolegium evropských komisařů ignorovalo žluté karty 11 členských států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Omezení prodejní doby o svátcích
Naše strana, KDU-ČSL, chce dát lidem, kteří pracují ve velkých obchodech, na státní svátky volno. Jaký k tomu máme důvod? Prostě chceme, aby co nejvíce lidí mělo možnost být ve dnech klidu s rodinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Horko v Bruselu: Evakuované obchody, zatýkání podezřelého muže "v dlouhém kabátu s dráty"
V hlavním městě Belgie Bruselu je opět rušno. Policie zde totiž zatkla podezřelého muže. Píše o tom server Telegraph.co.uk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Spisovatel Pavel Kohout pokřtil knihu a oslavil narozeniny. A podívejte se, kdo na akci přišel
REPORTÁŽ Nestor české literatury Pavel Kohout pokřtil v úterý na Sázavě za přítomnosti mnoha hostů kulturního i politického života knihu Jolana a kouzelník, která se po desetiletích dočkala oficiálního českého vydání. Vyprávění o osmileté Jolaně pojaté jako příběh z indiánského léta spolu s fotografiemi Oldřicha Škáchy totiž čtenáři znali pouze z německého překladu či samizdatu. Spisovatel navíc ještě v den křtu oslavil své 88. narozeniny. Při té příležitosti dostal od guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka svatováclavský zlatý dukát, a od velvyslance Slovenska v ČR Petera Weisse "perfektní slovenskou borovičku".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
JXD po řádění uprchlíka se sekyrou hodně drsně spustil: Vy sluníčkáři, progresivní polomozci z kavárenské neomarxistické levice...
K teroristickému útoku sedmnáctiletého afghánského mladíka v Bavorsku se vrací komentátor Jiří X. Doležal. „Sluníčkáři jsou spoluviníky,“ tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Sklenák (ČSSD): Poslanecká sněmovna letos přijímá nejvíce zákonů ve své historii
Ve stínu dalšího odporného teroristického útoku, obav z událostí v Turecku i svaté prostoty bojovníků proti homosexuálům by neměla zaniknout zpráva, že Sněmovna v prvním pololetí roku 2016 schválila 84 návrhů zákonů, což je ve srovnání stejných období minulých let nejvíce přijatých zákonů v celé historii České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Přestřelka v Ostravě. Policisté zabili muže, který střílel na exekutora
Policie zastřelila muže, který pálil na vykonavatele soudem nařízeného vystěhování v Ostravě. Muž nelegálně drženou zbraní předtím postřelil policistu, exekutora i jednoho dalšího člověka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš: Jsme vyloučeni z debaty o reorganizaci policie
Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) se cítí vyloučen z debaty o reorganizaci policie, kterou vede ministerstvo vnitra a vedení policie se státními zástupci. Novinářům dnes řekl, že i nadále žádá odklad sporných změn v policii. Vláda dnes má informaci o postupu zřízení Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) projednat. Na jednání je přítomen i šéf žalobců Pavel Zeman, při příchodu ale na dotazy novinářů nechtěl odpovídat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Táňa Fischerová pro PL: Tolik zmařených životů, děsivé. Ale stále je vrahů zanedbatelný počet, srovnáme-li počty imigrantů
„To opravdu vypadá, jako že si prezident Erdogan chce vyřídit účty s lidmi kritického myšlení, kteří s pučem nemají nic společného. Z volání po trestu smrti mrazí,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz exposlankyně a herečka Táňa Fischerová na konto nezdařeného vojenského puče v Turecku, kvůli němuž již úřady odvolaly z funkce 2745 soudců a státních zástupců, bylo zadrženo 2839 vojáků a ve vazbě skončilo dalších 52 armádních důstojníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ať se Andrej pochlubí. Idiotské provokace. Pitomci. Rusy za chvilku máme tady. Babiš mluvil o Putinovi a takhle ostře reagovali Bělobrádek, Gazdík, Keller či Okamura
ANKETA Předseda hnutí ANO a první vicepremiér Andrej Babiš na setkání s občany řekl, že ekonomické sankce vůči Rusku jsou už nevhodné a poškozují naše podnikatele. Babiš též nevěří tomu, že by ruský prezident Vladimir Putin plánoval útok proti NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Informovaný diplomat: Hraje to do ruky Putinovi. Dohoda o uprchlících? Tu jsme nepodepsali s Erdoganem
ROZHOVOR Erdogan byl předem informovaný o připravovaném útoku na hotel, v němž právě bydlel. Ovšem na to, aby pokus o vládní převrat tento diktátor sám zinscenoval, byl snad i na něj příliš krvavý a ničivý, myslí si zkušený diplomat a někdejší velvyslanec v Turecku a Jordánsku Tomáš Laně. Podle jeho dalších slov Erdoganův současný kurz jistě hraje do karet ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, zvlášť když Turecko zase hodlá koketovat s Asadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Dnes sekyra, zítra bomba. Už je těch pošahanců dost. Napomáhající politiky zavírat. Protiimigrační politik, kterého popotahuje policie, dál promlouvá
ROZHOVOR Evropa musí razantně zastavit uprchlickou krizi a běžence vracet nekompromisně zpátky, protože ti jsou trojským koněm teroristů. Také musí dojít k úplnému zničení Islámského státu, myslí si Jiří Vítek, vyznamenaný hasič a předseda strany Patrioti ČR. K současné situaci v Turecku pak ještě konstatuje: „Jistě, pučista nemohl čekat za prohraný převrat polárkový dort, ale zacházení s vojáky – povstalci je jen ukázkou, jaké brutální poměry teď začínají v Turecku vládnout. Německo se má s jejich milionovou komunitou na co těšit, krev prostě není voda.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kandidát do senátu Danda: S poctivostí nejdál dojdeš. A já říkám, bohužel chudý….
„V roce 1991 se mi podařilo při aukci vydražit Mototechnu na náměstí Republiky se 22 zaměstnanci za 11 milionů, které mi půjčili v České spořitelně a já je po šesti letech s úrokem 18 % vrátil. Následně mě pan ministr vnitra Gross v roce 2010 z prostor bez náhrady vyhnal, že to potřebuje pro zahraniční turisty a agendu EU. Bohužel jsem tím přišel téměř o všechny zásoby a majetek.“ V rozhovoru, který poskytl naší redakci Bedřich Danda (SsČR), se s námi podělil nejen o svůj životní příběh včetně důvodů, proč a s jakými cíli kandiduje do senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Na celkem 21 místech po celé ČR proběhnou díky podpoře MMR demolice nevyužitých budov
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová rozhodla o schválení prostředků určených k poskytnutí dotací v rámci programu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách. Téměř 69 milionů korun bude rozděleno mezi 21 projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda nezamítla Zimolův návrh na zdanění církví, pro byl Babiš
K návrhu na zdanění peněžní části církevních restitucí a příspěvků na činnost církví vláda nepřijala žádné stanovisko. Během jednání vlády s hejtmany o tom dnes informoval tiskový odbor Strakovy akademie. Pro zdanění, jak ho navrhuje jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD), se vyjádřil před jednáním ministr financí Andrej Babiš (ANO). Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) už dříve uvedl, že předlohu pokládá za snahu svého stranického kolegy sbírat volební body. Upozornil na značné riziko, že by neuspěla před Ústavním soudem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Německý řád po výzvě biskupů sníží počet žalob na kraje
Německý řád, který se v Česku domáhá u soudů vydání nemovitostí v církevních restitucích, redukuje počet žalob podaných na kraje. Reaguje tak na výzvu České biskupské konference, aby od určovacích žalob upustily také řády a kongregace působící v Česku. „Vedení Německého řádu se tímto zaobíralo a výsledkem bude redukce počtu žalob. Snažíme se biskupům vyjít vstříc. Které konkrétní žaloby budou staženy, upřesníme později,“ sdělil dnes ČTK mediální zástupce Německého řádu Mikoláš Černý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Unikátní výstava z CERN putuje z Barcelony a Vilniusu do Českých Budějovic
Co je hmota? Jak vznikla? Z čeho jsou utvořeny hvězdy, planety? Jak vznikl vesmír? K čemu slouží hadronový urychlovač částic? Co se děje v mlžné komoře? Odpovědi na otázky a další záhady budou k vidění od 21. září 2016 do 10. ledna 2017 v Českých Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Spánkové laboratoře FNUSA-ICRC členem Evropské databáze spánkové apnoe
Výzkum a léčba spánkové apnoe, poruchy způsobující krátkodobé zástavy dýchání během spánku, v Mezinárodním centru klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny (FNUSA-ICRC) dostala nový impuls – jeho spánkové laboratoře byly zařazeny do Evropské databáze spánkové apnoe a budou tedy viditelnější pro případné partnery zabývající se zkoumáním a léčbou této závažné poruchy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Britský odchod z EU, zelená nafta a irský hrubý domácí produkt
Brexit je téma, kvůli kterému letošní evropské léto určitě není okurkové. Britové to myslí vážně. Éra Davida Camerona skončila mnohem dříve, než jsme si mohli myslet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
DPP si připomíná 125. výročí první elektrické tramvaje
Dne 18. července 2016 si Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připomněl 125. výročí, kdy do pražských ulic (v trase od Letenských sadů až ke vchodu do Královské obory) vyjela první elektrická tramvaj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zapletal (ANO): Česká parta popekonomů a politiků ignoruje fakta o brexitu
Médii velmi protěžovaní čeští popekonomové (Šichtařová, Zlámalová, Kovanda aj.) píší o samotném průběhu brexitu a jeho důsledcích často děsné povrchní glosy, které novináři a čtenáři nepodrobují kritice, protože většina z nich věří ve správnost brexitu a ignoruje jakékoliv nesouhlasné názory. Víra je silnější než rozum a vědění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Mýto aneb cesta ministra Ťoka do Nikam
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo NEUMÍ, hledá důvody. Tento známý citát, který jsem si dovolil mírně upravit, se mi vybavil vždy, když jsem poslouchal, jakým způsobem obhajuje ministr dopravy Ťok svůj (ne)postup v otázce řešení výběru mýta po roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist