Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.167x, což odpovídá cca 217.428-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Už i ODS jen následuje Velkého bratra. Co se to s vámi stalo, zoufá muž, který radil několika jejím předsedům
Publicista a bývalý poradce prezidenta Václava Klause Tomáš Haas kritizuje ODS za to, že nemá žádnou vizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ODS: U nás si podnikatelů vážíme
EET, kontrolní hlášení, regulace práce z domova a další příkazy, zákazy a nesmysly, které znesnadňují podnikání. Vláda jednoduše po podnikatelích šlape a zachází s nimi, jak s hadrovým panákem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zhnusení na Britských listech: Olympiádu s nadopovanými ruskými podvodníky nemá cenu sledovat
Nikdo nemůže nenávidět sport tolik jako Mezinárodní olympijský výbor. Ani Světový protidopingový úřad (WADA), píše server The Guardian. Překlad jeho článku přinášejí Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Právník poslouchal Šlachtův výklad o zásahu u Nagyové a zděsil se. Porušil prý skoro všechny možné předpisy
Bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachtu kritizoval advokát Aleš Rozehnal v textu, který vyšel na serveru Hlídací pes a později byl zveřejněn také na serveru Svobodné fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Šlachta nebyl žádná hvězda, stvořila ho Babišova média. Žádná škoda, že je pryč. Potetovaný politolog se rozjel v rádiu, bylo to hodně netradiční
Hostem Luboše Xavera Veselého v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 byl politolog Tomáš Šmíd, který se velmi zostra pustil do již bývalého elitního policisty Roberta Šlachty. Prý rozhodně není pro policii žádnou velkou ztrátou, že ji opustil muž, který měl za sebou řadu neúspěchů. To, že se Šlachty vehementně zastává Andrej Babiš (ANO) mnoho neznamená, protože Babiš říkává leccos. Pár slov padlo i o terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Cenzor Dienstbier vyhrožuje trestním zákoníkem, a ČT ustřihává prezidenta. Petr Žantovský po tomto týdnu zjišťuje, jak se odhlásit z řad koncesionářů
TÝDEN V MÉDIÍCH Za nesmyslné považuje Petr Žantovský výzvy médiím, aby v plné šíři nereferovala o hrůzách spojených s terorismem, stejně jako doporučení začít užívat místo označení stoupenci tzv. Islámského státu označení skupina frustrantů. Ve svém pravidelném zamyšlení se pozastavuje také nad tím, proč lidem, co hlasitě volají po svobodě pro média, nevadí pokus ministra Jiřího Dienstbiera zamezit svobodnému vyjadřování na Facebooku. A nemůže pominout ani to, že pro Českou televizi jsou důležitější informace o kotlíkových dotacích než o zásadním vyjádření prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Predátorská civilizace zpustošila svět. Médiím nevěřte, ovládá je kapitál. Filozof představil skutečně radikální řešení, které ale bude nezbytné
CIVILIZACE A MY Podle filozofa Josefa Šmajse se dnešní klasický kapitalismus sice snaží zmírnit vykořisťování lidí, ale přitom do krajnosti stupňuje vykořisťování Země. OSN sice organizuje světové konference o trvale udržitelném rozvoji a o klimatických změnách, ale bez větších viditelných výsledků. Díky iniciativám jednotlivců a hnutí se ale citlivost lidí k problémům zvyšuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Imigranti prorazili hranici a přeběhli z Itálie do Francie. A policisté na to jenom koukali...
Více než stovka migrantů vzala útokem italskou pohraniční bariéru a zaskočila místní policisty. Strážci zákona byli počínáním uprchlíků překvapeni natolik, že se běžencům podařilo proniknout do Francie. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nebojte se "ideologického rozkolu", bez něj to nepůjde. Alexander Tomský věří, že Evropa se právě takto vzpamatuje
Nad tím, že prosperita západní Evropy i její svoboda jsou dnes v ohrožení, se v dnešní Mladé frontě DNES zamýšlí politolog a nakladatel Alexander Tomský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Neziskovky vymyly lidem mozky víc, než kdysi Gottwald. A to si nevymýšlím, na to jsou data a studie, varuje Petr Hampl
Léto 2016 je velmi horké, když ne v meteorologickém, tak v politickém smyslu. Množství teroristických útoků, ze kterých se pomalu stává „standard“ evropského života, debaty o budoucnosti EU poté, co jí opustí Velká Británie, ale i lokální problémy, jako je například spuštění projektu inkluze školství, to vše přináší do našich životů řadu změn. Sociolog Petr Hampl pro ParlamentníListy.cz rozebral, jak je to může poznamenat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zděšení v nevládních organizacích: Zemanovy a Babišovy výroky o imigraci jsou mimořádně nebezpečné
Sdružení nevládních organizací, které v Česku pomáhají uprchlíkům, se dnes ohradilo proti výrokům některých politiků o uprchlících. Odmítavé postoje prezidenta Miloše Zemana, vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) vůči migraci jsou podle členských organizací nebezpečné a populistické. Všichni tři politici v poslední době hovořili o rizicích současné migrační vlny. Zeman i Babiš se shodli, že Česko by nemělo přijmout žádného uprchlíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Český novinář nedostal ruské vízum. Nejde o odvetu za naše novináře, ujišťuje Moskva
Odmítnutí ruského víza českému novináři Ondřeji Soukupovi není odvetou za obdobné kroky českých úřadů vůči ruským zpravodajům. Oznámilo to dnes podle agentury TASS ruské ministerstvo zahraničí. Český novinář se přitom odvolal na neoficiální informace, že jde o odvetné opatření za neprodloužení akreditace pro dva ruské novináře v Česku. Moskva dnes takové vysvětlení odmítla, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Univerzita obrany: Letos o čtvrtinu více nováčků do základní přípravy ve Vyškově
Ve vestibulu vstupní budovy areálu vyškovských kasáren to první srpnové ráno vypadá jako ve včelím úlu. Nové přístupy v oblasti marketingu a pro uchazeče příznivější podmínky přijímacího řízení přinesly své plody a první den nastoupilo do dvouměsíční základní přípravy před zahájením studia na Univerzitě obrany o celou čtvrtinu více nováčků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): Bílý Somálec, ultrapravičák vykřikující allah akbar? Média si snad dělají legraci
To jsou dle medií vrahové, kteří v průběhu posledních týdnů páchají zločiny v Evropě. Jeden měl deprese z neudělení azylu, druhý byl německým rasistou, třetí bílý Nor původem ze Somálska atd., nemá smysl pokračovat - dezinformační kampaň pokračuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Turecko si prý může dělat co chce, NATO ho přes palubu nehodí. Zde je stručný výčet, čím nás drží pod krkem
NATO a Turecko zůstávají i nadále spojenci, k vzájemné důvěře mají ovšem dost daleko. Od té doby, co v Turecku proběhl pokus o převrat, má Severoatlantická aliance na Turecko jen velmi malý vliv. „NATO může Turecko pouze pokárat, potrestat jej nemůže,“ píše z Bruselu reportér Deutsche Welle Bernd Riegert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Trump cituje Putina a vůbec nemá potuchy, co provádí. EU se sama vlákala do pasti. Jefim Fištejn odkrývá taje informační války
ROZHOVOR „Já jsem byl vždy ujišťován, že turecká menšina v Německu je skvělý případ integrace muslimských migrantů do evropské společnosti a také jsem si to myslel až do minulých dnů, než v několika německých městech demonstrovaly tisíce Turků za skandování Alláh Akbar na podporu Erdogana a jeho diktátorských opatření, která omezují základní lidská práva a pošlapávají nejrůznější demokratické svobody,“ konstatuje publicista, spisovatel a také bývalý poradce špičkových českých politiků Jefim Fištejn. K tomu pak ještě uvádí: „Jestli tato menšina podporuje takovou politiku, tak přece nemůžeme říct, že je v Evropě dobře integrovaná, potom to je jen slupka, kdy je jasně vidět, že jim je bližší ‚kmenová‘ sounáležitost.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Zákon o sociálním bydlení popírá smysl komunálních voleb
Podle socialistické ministryně Marksové budou mít města a obce povinnost poskytnout občanům tzv. sociální bydlení, a to pod pohrůžkou milionové pokuty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Média se od roku 1989 změnila k horšímu. Expert nastavil ČT zrcadlo do Rakouska a Německa a je to tristní srovnání
ROZHOVOR Bývalý dlouholetý člen Rady Českého rozhlasu, novinář a publicista Antonín Zelenka je přesvědčen, že možnému zneužívání médií, která vlastní člen vlády, je možné zabránit jen přísnější legislativou. „Pokud se mluví o střetu zájmu v různých oblastech, nevidím jasnější a zřetelnější důkaz střetu zájmu než v případě vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše,“ prohlásil o situaci v médiích Antonín Zelenka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 14:34, zobrazit podobné
To není legrace: V Německu policie vyšetřuje muže, který se snažil zastavit zabijáka v Mnichově
Muž, jenž natočil v Mnichově zabijáka, je nyní stíhán za to, že vraha urážel, když na sebe něco přes minutu křičeli. Pak se musel statečný muž skrýt před kulkami. Mluvčí mnichovského státního zastupitelství oznámil, že úřady prošetřují „urážky na úkor mrtvých“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Zelení a Piráti vyzývají hejtmana Haška k rezignaci
Koalice Zelení a Piráti vyzývá hejtmana Michala Haška k rezignaci z vedení kraje a zároveň z čela kandidátky ČSSD do krajských voleb v Jihomoravském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Francie neřešením Calais ohrožuje bezpečnost celé Evropy
Dlouho připravovaná návštěva uprchlických táborů ve Francii měla ukázat na možný další problém současné uprchlické krize, kterým je dlouho tutlané téma evropské bezpečnosti. Ve výsledku však ukázala mnohem více, než jsme čekali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zavlečeme sem Íránce či Syřany a zvířata chceme vraždit? Ředitel ZOO promluvil ostře k "Evropské směrnici o invazních druzích"
Názory českých zoologických zahrad na nové nařízení Evropské unie o prevenci a regulaci šíření invazivních druhů mapoval server Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Všechno tu mají cizáci. Přiletí si vrtulníkem a je jim to u prdele. Další pokračování neradostného putování PL.cz po zapomenutém venkově
REPORTÁŽ Obec Mrtník, jejímž danajským „darem“ od pánaboha jsou obrovské zásoby kaolinu v její těsné blízkosti, hřeší na svůj poněkud legráckám podbízejícím se název. Občas si totiž bujará mládež (a nejen ona, ale řekněme, že i naštvaní „domorodci“) přepíší jedno písmenko – T se mění v D a jak říkají místní, docela věrně pojmenovává situaci v naší společnosti. Na přání řady čtenářů ParlamentniListy.cz navštívily sídlo, které u mnohých vyvolává jemné cukání v obličeji. Věřte však, ne všem a vždy je tu každému do smíchu…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jourová dnes půjde v čele průvodu homosexuálů. A s ní celá delegace sexuálně menšinových bruselských úředníků
První členkou Evropské komise, která se zúčastní akce za práva homosexuálů, bude Věra Jourová. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Celník Šlachta, úřednická šikana a Babišův názorový veletoč
Robert Šlachta dostal oficiálně nabídku na post náměstka ředitele Celní správy. Vzhledem k tomu, že tento úřad spadá pod ministerstvo financí, tak asi nejsem jediný, koho napadlo, že se jedná o podanou ruku přímo od Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
My vás podojíme. Děsivá čísla z Vídně ukazují, kolik berou imigranti na dávkách
Rakousko sice v posledních měsících razantně omezilo příliv migrantů, přesto představují cizinci pro městkou pokladnu Vídně značné náklady. Jak ve svém aktuálním textu konstatuje deník Krone, na sociálních dávkách dostávají cizinci žijící v hlavním městě stovky tisíc eur měsíčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zahrady Černínského paláce budou v závěru srpna uzavřeny
Od pondělí 22. srpna do pátku 26. srpna budou z důvodu konání porady vedoucích zastupitelských úřadů ČR pro veřejnost uzavřeny zahrady Černínského paláce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Atentát v Praze, koluje slovenským internetem. Jenže je to celé velký podvod
Mezi uživateli sociální sítě Facebook na Slovensku se v poslední době šíří poplašná zpráva o údajném teroristickém útoku v Praze. Jejím cílem je získat přihlašovací údaje k jejich účtu. Obětí podvodné zprávy se staly už tisíce Slováků i Čechů, informoval zpravodajský server listu SME.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Migranti vysávají sociální dávky
Aha! Takže nejenže nelegální migranti představují bezpečností a kulturní riziko pro celou Evropu, ale dokonce se už začal projevovat velmi negativní dopad např. na německou ekonomiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo plní cíle Politiky architektury a stavební kultury
Ministerstvo pro místní rozvoj vydalo Principy a zásady urbanistické kompozice v příkladech. Publikace, kterou dle zadání ministerstva zpracoval Ústav územního rozvoje, představuje základní principy urbanistické kompozice jako prostředku pro zvyšování atraktivity a zlepšování obrazu obcí, měst a krajiny. Je konkrétním krokem k naplnění opatření Politiky architektury a stavební kultury ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Přijďte k volbám. Středočeští kandidáti TOP 09 volají voličům
Kandidát do senátu Tomáš Czernin, lídr kandidátky do krajských voleb Petr Tiso i další politici TOP 09 oslovují voliče ve středních Čechách a zvou je k volbám i telefonicky. Call centrum TOP 09 bude fungovat až do voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Největší případ vykořisťování migrantů u nás, píší o něm i ve světě. Policii ani naše novináře nezajímal
O případu zahraničních dělníků, kteří za práci v lese nedostali zaplaceno, píše server Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala (Rozumní): Kovářová, potažmo celá ODS, jsou tykadly a zájmovou lobby exekutorů
Na základě požadavku na rozhovor ze strany Parlamentních listů jsem si prošel některé články tohoto serveru a našel jsem tam také článek, v němž Daniela Kovářová publikuje svoje názory na řešení dluhů a odměn exekutorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Alláhu akbar, křičel útočník a oháněl se mačetou. Tentokrát v Belgii
Dvě policistky se staly terčem mačetového útoku v belgickém městě Charleroi. Informoval o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu Kobza (SPD): Vývoj v Evropě již dávno překročil meze demokratického řešení situace
EU není schopna se ubránit vojensky invazi migrantů, čehož tak šikovně využívá Erdogan k nepokrytému vydírání. A naše vláda s tím nedělá nic! Nad tím, jak se za poslední roky proměnila nejen naše, ale i společná zahraniční politika EU, se zamýšlí bývalý diplomat a kandidát do Senátu Jiří Kobza (SPD). Řadu let působil i v islámských zemích. Proč je přesvědčen, že je islám nereformovatelný a neslučitelný s naší kulturou? Ustojí Evropa uprchlickou krizi? Prozradil nám, s jakými prioritami se rozhodl již letos aktivně zapojit do politiky a jak by jako senátor chtěl pomoci Mělnicku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Od středy platí zákaz dovozu a vývozu vybraných invazních druhů rostlin a živočichů
Středečním dnem vstoupila v platnost prováděcí nařízení EU, které uvádí v platnost seznam invazních nepůvodních druhů s významným dopadem na Evropskou unii. Jde o seznam 23 invazních živočichů a 14 druhů invazních rostlin, které svým neřízeným šířením v přírodě ohrožují evropskou biodiverzitu, ekonomiku a dokonce i lidské zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vůdce separatistů v Luhansku přežil pokus o atentát. Stopy prý mohou směřovat do Kyjeva
Vůdce ukrajinských separatistů v Luhansku Igor Plotnickij přežil pokus o atentát, při němž byl vážně zraněn. Informuje o tom informační středisko samozvané povstalecké republiky. Informaci převzala ČTK. Ruské média spekulují, že se o atentát pokusili Ukrajinci věrní vládě v Kyjevě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Londýnský vrah zůstane ve vazbě. Terorista to ale podle policie není
Devatenáctiletý norský občan somálského původu, který ve středu v centru Londýna ubodal Američanku a zranil nožem dalších pět lidí, dnes stanul před soudem. Ten ho obvinil z vraždy a z pěti pokusů o vraždu a nařídil, že zůstane ve vazbě. Informovala o tom agentura AP. Další soudní stání je naplánováno na 9. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jůzl (KDU-ČSL): Karel Havlíček stále aktuální
Na Havlíčkobrodsku jsme si před pár dny připomněli 160 let od úmrtí Karla Havlíčka Borovského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Světový týden kojení: Maminky, kojte nejen kvůli miminku, ale i kvůli sobě!
Mateřské mléko je ideální stravou pro miminko, kojení je ale prospěšné i pro maminku. Oběma přináší okamžité i dlouhodobé zdravotní výhody a posiluje jejich vzájemný vztah. Tato fakta i jejich důsledky si připomínáme u příležitosti právě probíhajícího Světového týdne kojení (1.–7. 8. 2016).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Rusko nesmí dostat zelenou, řádila Albrightová. Zkušený znalec regionu odhaluje, jak teď může Putin fatálně zasáhnout NATO
ROZHOVOR Rusko je silným rovnocenným partnerem Ameriky, která nejen před volbami řeší hlavně své vnitřní problémy, nikoliv zahraniční vztahy, říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz bývalý novinář a znalec ruských a ukrajinských poměrů Milan Syruček. Zabývá se rovněž cestou Vladimíra Putina do Slovinska, která se v našich médiích objevila jen ve zmínce o problematickém průjezdu na Jadran a uzavření tunelu Karavanky. A Erdoganova připravovaná návštěva v Moskvě může poněkud oslabit jižní křídlo NATO…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Turecko a lidská práva? To je hodně dobrý vtip. Doktorka Samková přinesla čísla, kterými si Ankara opravdu chlubit nemůže
Pan Roman Liener položil na sociální síti Facebook údernou otázku: „Dělají si z nás muslimové prdel?“ ptal se v souvislosti s aférou tureckého ministra zahraničí Mevlüta Çavuşogla, který označil Vídeň za metropoli rasismu. Advokátka Klára Samková k lidové otázce přidala právní výklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ukrajinský poslanec přiznal: Žádné důkazy, že by u nás bojovali Rusové, nemáme
Všichni mluví o tom, že na Ukrajině působí ruští vojáci, ale důkazy k tomu nejsou, slehla se po nich zem. Pokud jsou, pak je předložte světu! Tato ostrá slova přednesl v rozhovoru pro ukrajinský televizní kanál 112.ua poslanec Ukrajiny Jevgenij Murajev. Sám prý asi před měsícem žádal o to, aby do podobných důkazů směl nahlédnout, ale zatím se mu nedostalo odpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Kudelová (ČSSD): Daří se rozvíjet turistický ruch v regionu
Srovnává-li uvažující pozorovatel objekty u svých nohou a v dálkách ležící objekty s těmi, které jej obklopují, pak ucítí v hrudi vzácné, velebné a nepopsatelné pocity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 15:34, zobrazit podobné
ZOO Liberec a nařízení EU o prevenci a regulaci šíření invazivních druhů
I nejstarší české zoologické zahrady se dotkne nařízení EP a Rady EU č. 1143 z roku 2014, které se zabývá prevencí a regulací zavlékání a šíření invazních nepůvodních druhů fauny a flóry. Z unijního seznamu zvířat, která jsou za invazivní na území Evropy považována, se to týká v Liberci chovaných nosálů červených, muntžaků malých a želv nádherných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří X. Doležal se rozepsal o současném Turecku. Asi už tušíte, jak to vypadalo...
Publicista Jiří X. Doležal na serveru Reflex.cz píše o dvou případech, které podle něj ilustrují současnou situaci v Turecku. Na základě toho vyzývá k tomu, aby byly z Turecka odvezeny americké jaderné pumy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Babišův komentátor jásá. Evropská unie prý v současných problémech konečně začala fungovat
Jak si vysvětlit, že za Evropskou unii dohadují a garantují příměří na Ukrajině Angela Merkelová s Francoisem Hollandem? A evropská „ministryně zahraničí“ Federica Mogheriniová k tomu občas dělá jenom stafáž? ptá se v dnešních Lidových novinách jejich spolupracovník a šéf správní rady think tanku IPS, blízkého hnutí ANO, Jan Macháček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Čeští europoslanci se prý za dvě stě tisíc nepředřou. Zde jsou podrobnosti
Jak je aktivních 21 českých europoslanců, kteří v červenci před dvěma roky usedli do lavic europarlamentu, zjišťovala dnešní Mladá fronta DNES. Připomněla, že každému českému europoslanci chodí na účet každý měsíc zhruba dvousettisícový plat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Slovní přestřelka mezi Rakušany a Turky neutichá. Toto vzkázal rakouský ministr zahraničí do Ankary
Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu nepoužil právě diplomatický slovník, když mluvil o Rakousku. Vídeň označil za metropoli rasismu a rakouského kancléře Christiana Kerna obvinil, že z úst vypouští „hnusná“ slova, pokud požaduje konec přístupových vyjednávání mezi Evropskou unií a Tureckem. Netrvalo dlouho a Vídeň ukázala, že si slova tureckého politika nenechá líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šimon Pánek považuje výroky Zemana a Babiše o nepřijímání uprchlíků za nebezpečný populismus. Prý se tomu vyhnout nemůžeme
O rakousko-tureckých vztazích hovořil v pátečních Událostech, komentářích bývalý ministr školství Ondřej Liška, který nyní žije ve Vídni. K výrokům prezidenta Miloše Zemana a vicepremiéra Andreje Babiše na adresu uprchlíků se pak vyjádřil ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Tichý hoch, ve škole ho šikanovali. Nová mediální verze, kdo byl "Nor somálského původu", vraždící v Londýně
Britský deník Daily Mail rozkrývá minulost somálského útočníka, který ve středu v Londýně ubodal čtyřiašedesátiletou Američanku a zranil několik dalších lidí. Devatenáctiletý Zakaria Bulhan byl podle svých známých plachý student, kterého ve škole šikanovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Spojení mezi homosexuály a pedofily se najít dá. Nytrová nic skandálního neřekla. A 80procentní výskyt AIDS mezi gayi… Obránkyně rodiny Jochová promlouvá o dost choulostivých věcech
ROZHOVOR Výbor na obranu rodičovských práv a Mladí křesťanští demokraté pořádají pod záštitou kardinála Dominika Duky a předsedy Ekumenické rady církví v ČR Daniela Fajfra Den pro rodinu. Předsedkyně Výboru na obranu rodičovských práv (VORP) Jana Jochová vysvětlila smysl celé akce. Má bránit tradiční rodinu proti homosexualismu a požadavkům genderu. Jochová upozorňuje na věci, o kterých se na veřejnosti moc nemluví…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Přečtěte si letní Bulletin ZP 211. Zjistíte, že stojí za to být její součástí
Pokud se chcete dozvědět nové zajímavosti o své Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra (ZP 211) nebo se k pojišťovně přehlásit, přečtěte si letní vydání Bulletinu Speciál, které vám nyní nabízíme v elektronické podobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Srpen na Radiu Wave bude patřit letnímu kinu i Czechingu 2016
I na druhou půlku prázdnin připravilo Radio Wave pro své fanoušky řadu akcí. Od 4. srpna startuje řada tří filmových projekcí v letním kině na pražském Stalinu, následovat bude jedinečný koncert, tentokrát za účasti kanadského operně vyškoleného zpěváka Iana Williama Craiga, a koncem srpna Radio Wave odhalí letošní nominované v hudebně exportním projektu Czeching.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vy v tom Senátu jen čekáte na smrt. Veleba čelil rozčíleným čtenářům
Z PROFILŮ Čtenář serveru ParlamentníListy.cz vypálil na senátora Jana Velebu (SPO). Má snad prý na víc, než jen těžit z popularity prezidenta Zemana. Nemluvě o senátorovi Františku Čubovi, který byl do horní komory zvolen právě za Stranu práv občanů a Senát považuje snad jen za dobře placené místo, kde čeká na smrt. Jan Veleba se jal odpovídat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Diamantová liga kultury u nás?
Kultura je nepochybně nedílnou součástí lidského života a je to právě kultura, která vytváří naši identitu. Jaká je pak naše identita ve vztahu k Moravskoslezskému kraji? A co si vlastně pod pojmem kultury v našem kraji můžeme představit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Červenec byl pro hasiče ve znamení likvidace následků bouřek
31. červenec 2016 měli hasiči opět plné ruce práce s likvidací následků silných bouřek. Celkem během celého dne vyjížděli k 507 technickým pomocem (dlouhodobý denní průměr je 154 pomocí).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Praha zaplatí průzkum ve školách, jde o reakci na případ šikany
Praha zaplatí průzkum s názvem Bezpečná pražská škola, který se uskuteční ve 150 školách. Zaměří se na vztahy mezi učiteli a žáky, komunikaci uvnitř třídních kolektivů a na vztahy mezi vedoucími pracovníky a zaměstnanci. V rozhovoru s ČTK to řekla radní pro školství Irena Ropková (ČSSD). Město tak reaguje mimo jiné na nedávný případ šikany na Střední průmyslové škole Na Třebešíně, který skončil smrtí učitelky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Do Mostu se sjelo na 800 budoucích inženýrů z celého světa, soutěžili o nejlepší formuli
Na 800 studentů technických vysokých škol z 15 zemí Evropy i dalších kontinentů obsadilo tento týden areál polygonu, který je součástí mosteckého autodromu. Vytvořili 42 týmů, které se utkaly v soutěži Formula Student. Česká republika hostila celosvětové klání počtvrté. První dva ročníky se uskutečnily na letišti v Hradci Králové, Most měl premiéru loni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Potřebujeme založit ministerstvo sportu, jinak tu budou tlusté děti. Doktor Jansta už začal podnikat první kroky, aby jej prosadil
Předseda České unie sportu Miroslav Jansta trvá na tom, že potřebujeme ministra sportu. Pokud nebudeme mít člověka, který by se v kabinetu systematicky staral o podporu sportu, pak brzy spláčeme nad výdělkem. Už teď se prý totiž ukazuje, že se české děti málo pohybují a je těžké mezi nimi vybrat budoucí úspěšné sportovce. Razantně přitom odmítá argument, že by došlo toliko ke zbytečnému nabobtnání již tak dost početného státního aparátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Start NCOZ a koordinace ochrany měkkých cílů
Ve čtvrtek se uskutečnila tisková konference ke koordinaci systémové ochrany měkkých cílů a k zahájení činnosti Národní centrály proti organizovanému zločinu. Ochrana měkkých cílů a hranic je důležitým aspektem boje s terorismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Guma, Chachar, Pan Klystýr a Xena. Posvítili jsme si na senátní nabídku v okrese na severu
S blížícími se komunálními a senátními volbami se stále více poodhalují kandidátky jednotlivých partají. Jak už tomu bývá, v regionech s vysokou nezaměstnaností, jež sužující i problémy v soužití, se na kandidátkách často objevují nepřehlédnutelné typy lidí s politickými ambicemi. Zářným příkladem může být Mostecko. V politice zběhlí lidé tak mohou tamní kandidátku pojmenovat ve zkratce lakonicky: Guma, chachar, pan Klystýr a Xena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
ERÚ: Etický kodex - Spotřebitele chrání nejen zákon
Platná legislativa upravuje ochranu spotřebitele. Kodex ERÚ stanovuje ochranu v rámci etických mantinelů, které legislativa nemůže postihnout. Podílejte se na tom, jak bude upravený kodex vypadat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Výběrová řízení bez soutěže, káží vodu, pijí víno
Přemysl Sobotka na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Nejnavštěvovanější turistické cíle roku 2015
Nejnavštěvovanějším turistickým cílem roku 2015 byl tradičně Pražský hrad, kam zavítalo celkem 1,9 milionu návštěvníků. Druhé místo obsadila lanová dráha na Petřín (1,5 milionu návštěvníků), na třetí příčce skončila s 1,3 miliony návštěvníků pražská ZOO. Vyplývá to z žebříčku návštěvnosti turistických cílů, který sestavila agentura CzechTourism.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Podíl reklamovaných zájezdů klesá a činí 0,5 %. AČCKA přináší kuriózní reklamace z letošní sezóny
Z výsledků naší ankety mezi členskými cestovními kancelářemi vyplývá, že letošní trend reklamací je při meziročním srovnání opět klesající. Od r. 2014, ve kterém jsme zaznamenali vysoký nárůst počtu reklamací ve výši 60 %, v souvislosti s medializací nového občanského zákoníku, podíly reklamovaných zájezdů klesají (2013: 0,5 %; 2014: 0,8 %; 2015: 0,6 %). Letos činí podíl reklamací z celkového počtu předpokládaných prodaných zájezdů 0,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nouza (TOP 09): Křest pražských stavebních předpisů, aneb jeden krok vpřed jeden krok vzad
Praha v červenci 2014, tedy v závěru minulého volebního období, schválila nové Pražské stavební předpisy (PSP). Předpisy, které chránily volnou krajinu a parky, podporovaly stromořadí v ulicích, živé, bezpečné a příjemné ulice, podporovaly soudobé kvalitní bydlení a regulovaly venkovní reklamu v památkových rezervacích a zónách a množství velkoplošných billboardů v zastavitelném území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Němci a Francouzi mají pravdu, z EU čerpáme jen výhody. Kněz sepsal pojednání, proč se chováme takto ošklivě
Nad tím, že Západ se nám diví, že nechceme přijímat uprchlíky, se na serveru Echo24 zamýšlí Marek Orko Vácha, přednosta Ústavu etiky na 3. lékařské fakultě UK, římskokatolický kněz, teolog, přírodovědec a spisovatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Srdce SPO bije pro Českou republiku, aneb německý obchodní řetězec nás neoklame
Pomalu, ale jistě se blíží v naší zemi krajské volby 7. a 8. října. Některé „tradiční“ parlamentní strany začínají v těchto dnech pozvolna slibovat občanům to, co za svoji dřívější politickou karieru neudělaly, ač k tomu měly dostatek času, nebo v průběhu tohoto volebního období nejprve zastávaly jistý názor a před krajskými volbami prezentují názory zcela odlišné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 12:34, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Upozornění k wifi-trackingu
Wifi-tracking je sledování zařízení (mobil, notebook, tablet apod.) s aktivním bezdrátovým připojením, při kterém dochází ke sbírání např. lokalizačních dat uživatele tohoto zařízení provozovatelem wifi sítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 12:34, zobrazit podobné
NPÚ: Mezinárodní projekt Genius loci propaguje historicky významná místa spjatá s tradiční výrobou
Projekt spolufinancovaný Evropskou unií, který podporuje E-FAITH (Evropská federace asociací průmyslových a technických památek), se zaměřuje na zviditelnění dědictví řemeslné výroby a malých výrobních podniků. Snahou je vyzdvihnout jejich význam a propagovat je mezi turisty i nejširší veřejností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
TA ČR: Nová verze brožury o výzkumu a vývoji v České republice
CzechInvest ve spolupráci s TA ČR připravil novou verzi brožury o výzkumu a vývoji v České republice. Tato publikace vypovídá o tom, jak bohatou má Česká republika vědeckou tradici, vysoce kvalitní lidské zdroje a dobře vyvinutou infrastrukturu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kandidát na hejtmana Řehounek (ANO): Cílem je, aby % volební úspěch začínal číslicí 2
Proč se domnívá, že má pro řízení kraje ty správné předpoklady? V jakých oblastech podle něj stávající vedení selhalo? A jaká řešení nabízí hnutí ANO, které jde do krajských voleb poprvé? Nejen o tom jsme si povídali s náměstkem primátora Pardubic a lídrem ANO pro letošní krajské volby Janem Řehounkem. Vyjádřil se také k projektu nového letištního terminálu v Pardubicích. A nejen k tomu…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR: Návštěva ministra dopravy v IATCC Jeneč
V době vrcholící letní letové sezóny navštívil v pátek 29.7. ministr dopravy ČR Dan Ťok Národní integrované středisko řízení letového provozu Jeneč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB ponechává úrokové sazby beze změny, potvrzuje kurzový závazek
Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání rozhodla ponechat úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na 0,05 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 0,25 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL zve na Pochod pro rodinu
Jménem Mladých křesťanských demokratů srdečně zveme všechny naše členy a příznivce na tradiční Pochod pro rodinu, který se uskuteční v sobotu 13.8. od 14:00 v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
SŽDC: Vyjádření k problematice vadných jazyků výhybek
Veškerá dosavadní šetření podepřená dodatečnými zkouškami a metalografickými rozbory prokázala, že se nejedná o charakter vady, který by měl vliv na bezpečnost provozu. SŽDC tak může zajistit provozuschopnost dráhy jen s částečnými omezeními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ať to cinkne co nejvícekrát
V noci nám začaly Olympijské hry v Riu a pro sportovní „fanatiky“ jako jsem já, to bude zase při fandění našim sportovcům velký zážitek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
V Dolní Moravici se připravuje Krajský volejbalový turnaj ČSSD
Sociální demokraté na Bruntálsku připravují tradiční Krajský volejbalový turnaj ČSSD. Ten se uskuteční v Dolní Moravici na Rýmařovsku v sobotu 10. září 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Evropa pod atakem pěšáků Islámského státu
Dovolím si znovu zopakovat tezi, kterou dnes nikdo nezpochybňuje, "Evropa je v ohrožení"!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

David Rath: Syrští sirotci a sir Winton
Už několik dní bičují syrští sirotci naše emoce, a to v situaci, kdy vlastně nic nevíme. V ČT paní Šojdrová, autorka nápadu, nejistě říkala, že mezi těmi mladistvými v táborech jsou asi i sirotci. Pak zase někde jinde prohlásila, že mezi nimi mohou být snad i nějaké dívky (samotné?). Následně připustila, že nejspíš nepůjde o malé děti, ale o mladistvé a hned upozornila, že přeci i s našimi puberťáky bývají problémy. Nejspíš jako přípravu…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
Eva Kislingerová: Unijní hodnoty podle Věry Jourové = abstraktní pojem!
Při pohledu na aktuální dění na sociálních sítích by mohl člověk nepříliš znalý věcí nabýt dojmu, že pro nemalou část naší populace není důležitějšího politika, než je maďarský premiér Viktor Orbán.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
Arogance moci Finanční správy
Od chvíle, co ministerstvo financí řídí hnutí ANO, začaly se ve velkém měřítku používat zajišťovací příkazy, zřejmě pod vlivem hesla: "všetci kradnú". Přitom v soudních sporech zatím Finanční správa prohrála 35 z 89 případů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
Jiří Chýla: Zatmění rozumu na ministerstvu zahraničí
Poslední krok dějství ve frašce kolem obsazení místa ministra zahraničí lze vysvětlit jen zatměním rozumu na ministerstvu zahraničí a především samotného ministra zahraničí a předsedy ČSSD. Ten svým rozhodnutím navrhnout na tuto funkci místo Miroslava Pocheho svého současného námětka a bývalého Pocheho poradce Tomáše Petříčka promarnil poslední příležitost ukázat, že má aspoň špetku politického rozumu a chápe, jak zachránit ČSSD před naplněním…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 13:41, zobrazit podobné
Milan Šmíd: Chronologie jednoho novinářského úletu
Časový přehled události: Facebookový profil zpravodaje ČRo v Německu Pavla Poláka 19. září - 10:12 "Návštěva Miloše Zemana v Berlíně je podobná té před pěti lety. Ovšem s tím rozdílem, že teď s ním letí i tři lékaři a čtyři zdravotní sestry. Celá třídenní návštěva je spočítaná na krok přesně a pokud možno bez schodů. Vykonávat úřad prezidenta je bezesporu náročné. Právě proto Joachim Gauck na konci roku 2016 odmítl pokračovat,…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:41, zobrazit podobné
TOPlist