Oficiální zpravodajská média

Doktoru Mackovi došel humor nad slovy německého prezidenta: Problém Evropy nejsou elity, ale občané
Doktor Miroslav Macek sepsal další údernou glosu. Zmínil v ní školství, „cikány a bílé cikány“, ale i ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho možnou „agentku“, kterou by údajně mohla být premiérka Británie Theresa Mayová. Došlo i na uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Prázdnota českého euroskepticismu
Být euroskeptikem letí. Zvláště po brexitu si I naši euroskeptici dodávají odvahu a meldují za ukončení našeho členství v EU. Jakou však nabízejí alternativu kromě hospodářského propadu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Změna pro lidi: Co to je HateFree Culture?
Je to fakticky štědře dotovaný odbor Úřadu vlády. Na netu byl trefně přirovnán k ministerstvu propagandy, fungujícímu v nacistickém Německu. Jeho cílem je také zastrašovat svobodně myslící lidi a tím potlačit veškeré opoziční názory...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zvoní, zvoní Havlův zvon, Havlův zvon... A z nové sbírky na odkaz zesnulého prezidenta mají legraci Jandák a Knížák
„Lidová sbírka“ na zvon zvaný Havel, který má viset v kostele sv. Havla v Havelské ulici na Starém Městě pražském a má uctít disidenta, dramatika a prezidenta Václava Havla, se zdá poslanci Vítězslavu Jandákovi jako „trošku infantilní nápad“. „Ty myšlenky Kim Ir-sena se šíří světem strašně moc a je to nakažlivé,“ ironizoval nápad Nadace 77 Jandák. „Směju se této akci,“ spustil k témuž bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Uniklá zpráva od George Sorose. Hned je srozumitelnější, proč tolik podporoval imigraci
Vlivná nadace amerického filantropa George Sorose Open Society Foundations (OSF) považuje migrační krizi za příležitost, jak ovlivňovat imigrační politiku v globálním měřítku. Vyplývá to z uniklé zprávy vypracované před několika týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 17:34, zobrazit podobné
SANEP: Krajské volební preference červenec 2016, volební potenciál
Volební potenciál politických subjektů před krajskými volbami 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Putinožrouti. Paroubek se květnatě vysmál ČT za zprávy o Rusku
Úroveň zpravodajského kanálu veřejnoprávní televize, konkrétně ohledně jeho informování o Rusku a Ukrajině, tvrdě kritizuje expremiér a bývalý šéf sociální demokracie Jiří Paroubek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Německá TV: Turecko podporuje teroristické organizace
Turecko je základnou islamistických uskupení, mimo jiné Muslimského bratrstva nebo palestinského hnutí Hamás, které Evropská unie považuje za teroristickou organizaci. Píše to německé ministerstvo vnitra v utajeném vyjádření, které má k dispozici veřejnoprávní televize ARD, informoval server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Královéhradecká ČSSD: Jistota, že bude v zimě prohrnutá a ošetřená vozovka, je ohrožena
ČSSD v Královéhradeckém kraji tiskovou konferencí zahájila volební kampaň pro krajské volby 2016. S ohledem na hrozby, kterým dnes čelíme, začínáme svou kampaň dříve, než bývalo zvykem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Zřízení logistického centra na letišti Brno-Tuřany odpovídá nárokům na přepravu
Jihomoravští radní na svém zasedání (15. srpna 2016) schválili záměr zřízení práva stavby na pozemcích u brněnského letiště v Tuřanech pro první etapu plánovaného logistického parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hýsek (Moravané): Na Brusel, nebo na Prahu?
Představte si, co by se dělo, pokud by bruselští europoslanci protiprávně rozpustili Parlament České republiky, zrušili ČR, uzmuli jí majetek, přejmenovali ji a na jejím území vytvořili sedm krajů, které by částečně zasahovaly do okolních zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ERÚ: Vyvážený tarifní systém - od NTS k VTS
Energetický regulační úřad (ERÚ) dnes zveřejnil oficiální výstupy veřejného konzultačního procesu k Nové tarifní struktuře (NTS) a představil své budoucí kroky. Osobní diskuse s občany i on-line podněty zaslané prostřednictvím formuláře, kterých se sešlo přes 16 tisíc, ukazují na nejpalčivější místa původního návrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Dav návštěvníků olympijského parku zavalil olympioniky z Ria!
Třicet dva tisíc! Přesně tolik fandů českých olympioniků se včera sešlo na jednom místě v České republice a tím místem byl Olympijský park RIO-LIPNO. Nejenom, že padnul rekord v počtu denních návštěvníků, ale Olympijský park díky tomu překonal hranici 230 tisíc sportovních fandů od startu parku 5.8.2016. Všem návštěvníkům za tuto přízeň patří velký dík!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Je strašné, že ParlamentnímListům.cz věří tolik lidí, varoval mládežníky přednášející Jakub Janda. A navrhl, jak ochránit ty slušné novináře
REPORTÁŽ Tématem jedné z diskusí Letní žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě bylo „Jak funguje prokremelská dezinformační kampaň a jak jí čelit“. Účastníkům přišli problematiku osvětlit Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty a publicista Roman Máca. „Každá společnost má své extremisty nebo nácky, takový okraj společnosti. Otázkou je, jaký ohlas takový okraj má, a to je právě ten problém. Pak totiž přicházejí nosiče informací, jež z těch bizarních informací udělají příběh, který si může přečíst několik set tisíc lidí, a to je ten tlampač,“ uvedl Janda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Amnestie po Turecku: Erdogan propustil 38 tisíc zločinců, vězení potřebuje pro pučisty
Turecko propustí zhruba 38 000 vězňů, kteří si odpykávají trest za méně závažnou trestnou činnost. Chce tím podle všeho uvolnit místo pro účastníky a stoupence nezdařeného červencového převratu, uvedla dnes agentura AP. To ale dnes popřel turecký velvyslanec v Itálii Aydin Adnan Sezgin, podle něhož propuštění nesouvisí s umístněním asi 35 000 osob zadržených kvůli pokusu o puč. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Autodrom rozšířil spolupráci se značkou Kia
Společnost AUTODROM MOST, která v severočeském městě provozuje stejnojmenný areál se závodními okruhy a plochami pro výuku a výcvik bezpečné jízdy, rozšířila v loňském roce navázanou spolupráci s firmou KIA MOTORS CZECH, s. r. o. Při té příležitosti mostecký prodejce vozů Kia, společnost ASAS, s. r. o., obnovil vozový park, který autodrom využívá právě v kurzech bezpečné jízdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Pražský imám: Že chceme dobýt svět a vše ostatní vymazat z povrchu zemského? Ano, ale jen teoreticky, nebojte se
Islámský duchovní Samer Shehadeh obviňuje z negativního vnímání islámu a muslimů v Česku média, která tuto problematiku zkreslují. Výsledek jsou pak prý útoky na muslimy, které zažívá pravidelně i on sám. Konkrétní příklady Shehadeh uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas Plus, kde také vysvětlil, jak je to s údajnou touhou muslimů dobýt svět, a identifikoval příčiny islámského terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Z USA zní: Rusko? Pche, proti NATO by nemělo žádnou šanci. Pojďme do něj!
Podle amerického bezpečnostního analytika Dana Goureho NATO čelí velmi reálné možnosti vojenského konfliktu s Ruskem, které by však podle jeho názoru nemělo sebemenší šanci na úspěch. NATO by mělo podle jeho názoru čelit ruské agresi a propagandě mnohem aktivněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
SANEP: Spor není u konce, podáváme dovolání k Nejvyššímu soudu stejně jako k Ústavnímu soudu
Vyjádření výzkumné agentury SANEP k soudnímu sporu se zájmovým sdružením právnických osob SIMAR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bim bam, cink cink. Dagmar Havlová vybírá peníze na zvon Václava Havla
Letos v říjnu uplyne 80 let od narození a v prosinci 5 let od úmrtí disidenta, dramatika a politika Václava Havla. Nadace Charty 77 se rozhodla k těmto výročím uspořádat akci, která má po svém skončení mimo jiné trvale připomínat, že odkaz Václava Havla stále žije.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Policejní důstojník: Z 89 případů násilí 82 spáchali migranti. Tvoří třetinu vězňů. Obětujeme naše ženy a děti
Norský policejní inspektor Thomas Utne Petterson se velmi otevřeně vyjádřil k problému migrace a xenofobie. Vysoká kriminalita uprchlíků podle jeho názoru do značné míry ospravedlňuje obavy lidí z migrace. Petterson také připustil, že rostoucí migrace vede k většímu počtu znásilnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 11:34, zobrazit podobné
A teď mají problém USA: Valí se tam Afričané a muslimové. Používají nečekanou cestu
Migrační vlna z Afriky a Blízkého východu není ožehavým tématem pouze pro Evropu. Jak zjistila agentura Reuters, počet afrických a blízkovýchodních uprchlíků mířících do Spojených států skokově roste. Podobně jako v Evropě běženci houfně využívají služeb pašeráků a pokouší se dostat do cílové země nelegálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Je toto možné? Šokující zpráva o Nigelu Farageovi
Světová média se na konci letošní okurkové sezóny aktuálně baví údajnou žádostí bývalého šéfa UKIP Nigela Farage o německé občanství. Samotný Farage ústy svého mluvčího médiím vzkázal, aby si hleděla svého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ježek (ANO): Německo nadřazuje mezinárodní právo svým hospodářským zájmům
„Ruská zahraniční politika je v posledních letech hnána především jakousi nostalgií po velmocenském postavení dřívějšího Ruska, jakoby bipolárním světě, a snaží se svými kroky nějakým způsobem vrátit Rusko do hry, ať je to na Ukrajině, ať je to v Sýrii, ať je to kdekoli jinde,“ uvedl Petr Ježek v pořadu Události, komentáře na ČT24 věnovanému nové eskalaci napětí mezi Ruskem a Ukrajinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
„Naprostý prase“ Stanislav Huml důrazně vystupuje
ROZHOVOR Poslanec Stanislav Huml (ČSSD) ukazuje směrem, kde podle něj najdeme „ještě větší prase“, než je on. Na Humla se totiž snesla zdrcující smršť nadávek za to, že sdílel kontroverzní video, které popíralo holocaust. Jenže podle poslance bylo všechno jinak. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje nejen to, že „nepopírá holocaust“ a rozhodně není „nacista“, ale vyjádřil se i ke svému rozhovoru v DVTV a věnoval se otázkám svobody slova a propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Možný střet zájmů Babiše má řešit přestupkový orgán, chce poslanec Plíšek
Poslanec opoziční TOP 09 Martin Plíšek chce, aby se možným střetem zájmů ministra financí Andreje Babiše (ANO) kvůli angažmá v německé firmě zabýval přestupkový orgán v místě ministrova trvalého bydliště. Plíšek dnes ČTK řekl, že takový postup bude navrhovat s ohledem na rozbor parlamentních legislativců na příštím zasedání sněmovního mandátového a imunitního výboru. Výbor může podnět podat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ŘSD odlehčí dopravě o nadcházejícím exponovaném víkendu během konání Grand Prix Brno
Již od odpoledne 18. 8. se dá v okolí Brna očekávat zvýšená intenzita dopravy z důvodu konání Grand Prix na Masarykově okruhu. V zájmu zachování plynulosti dopravy o nadcházejících exponovaných dnech tedy nebude prováděna na komunikacích ve správě ŘSD žádná práce údržby, jejíž zajištění vyžaduje snížení počtu jízdních pruhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Pražské školy chtějí pro studenty stáže v zahraničí a víc odborníků
Pražští radní na úterním zasedání městské rady vzali na vědomí zpracované analýzy potřeb v oblasti vzdělávání, jež jsou základním předpokladem pro stanovení priorit a následné vyhotovení krajského akčního plánu. Klíčový dokument, který je mimo jiné předpokladem pro čerpání evropských dotací, bude finálně připraven na podzim, schválit by jej radní měli do konce tohoto roku. Uvedla to radní pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pozůstalí po obětech terorismu by nás poslali někam. Dukův sekretář Badal devadesát minut poslouchal, jak máme mít pochopení pro muslimy, a pak už se neudržel
Tajemník kardinála Dominika Duky Milan Badal se před kamerami České televize vyjádřil k církevním sporům kolem muslimských uprchlíků. Badal na sebe v minulosti upoutal pozornost, když odmítl odlišovat islám a radikální islamismus. Varoval, že samotný islám má v sobě mocenské ambice, které jsou pro Evropu velmi nebezpečné. Religionista Ivan Štampach s ním však nesouhlasil. Došlo i na slova Tomáše Halíka a papeže Františka, kteří volají po soucitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Na Kapličkovém vrchu v Malé Morávce vzniklo nové zázemí pro návštěvníky
Dřevěný přístřešek se stoly a lavicemi a další turistické zázemí zbudovaly Lesy ČR za 600 tisíc korun pod Kapličkovým vrchem v Malé Morávce na Bruntálsku v Moravskoslezském kraji. Veřejnosti vše lesníci předají 20. srpna ve 13 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
DPP: Replika obloukové lampy Františka Křižíka nově ve stanici metra Křižíkova
Ve středu 17. srpna byla u vstupu do stanice metra Křižíkova slavnostně odhalena replika obloukové lampy zdokonalené Františkem Křižíkem. Cílem Dopravního podniku hl. m. Prahy ve spolupráci s Městskou částí Praha 8 a společností Philips je představit veřejnosti repliku Křižíkova nejznámějšího díla právě v roce, kdy si připomínáme několik významných výročí z jeho profesního a osobního života (v lednu uplynulo 75 let od jeho úmrtí).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Totálně neschopný Obama je pro Putina dar z nebes, soudí Jaroslav Bašta. Erdogan se bude raději kamarádit s ním, než aby skončil jako kamarád Západu Kaddáfí
ROZHOVOR „Chromá kachna“ je dar z nebes Putinovi. „Představuje jednoho z nejslabších obyvatel Bílého domu v historii USA,“ hodnotí působení prezidenta Baracka Obamy exministr Jaroslav Bašta. Někdejší velvyslanec v Rusku i na Ukrajině předpokládá, že má Vladimir Putin i díky Obamovi „šanci vytvořit si dobrou pozici pro ruské prezidentské volby“. Pro ParlamentníListy.cz připomíná tato čísla: „Z více než milionu migrantů, kteří vloni využili pozvání Angely Merkelové, se podařilo zaměstnat 54 osob, když se 50 z nich ujala Bundespost.“ Bašta vysvětluje, proč už je Ukrajina pro Západ nezajímavá, z jakého důvodu se raději bude kamarádit Recep Erdogan s těmi, kdo se vývozem demokracie nezabývají, a řeč byla o chování prezidenta Miloše Zemana, když „narazí na blbce“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Hekrdla poslouchal v rádiu profesora Putnu, který se vážně přirovnával k Čapkovi. Pak sedl k počítači a totálně jej strhal
Víkendové rozhlasové vystoupení profesora Martina C. Putny na Radiožurnálu upoutalo především výzvami, aby zodpovědní politici konečně začali soudit prezidenta Miloše Zemana na vlastizradu. Komentátor Martin Hekrdla jej však vyslechl celé a narazil v něm na mnohem více myšlenek, které vyrážejí dech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Žide, cyklon dýchej. Zpěvačka jménem Eva Braun předvedla parodii na Olivii Žižkovou, kterou nerozdýcháte
Evropo, dýchej, zpívala zpěvačka Olivie Žižková a svým burcovacím songem zbourala český internet. Někteří jí tleskali, jiní odmítali její počin považovat za umělecké dílo. A jak už to u takto vyhraněných děl na internetu bývá, velmi rychle jsme se dočkali i parodie. Zpěvačka podepsaná jako Eva Braun přitom místo Evropy vyzývá k dýchání Adolfa Hitlera a německou říši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Policie ČR: Prevencí proti kriminalitě na dětském táboře
Policisté navštívili děti na táboře, který pořádá město Jindřichův Hradec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Doufám, že mzdy v Kovosvitu budou do několika dní vyplaceny
O komplikované situaci v podniku Kovosvit MAS Sezimovo Ústí budou dnes večer jednat ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a jihočeský hejtman Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Krnáčová promluvila z ČT o vystěhování prezidenta z Hradu. Je prý neuvěřitelné a ostudné, co se tam teď děje
Někdy se to udělat musí. Tato slova vzkázala pražská primátorka Adriana Krnáčová řidičům, kteří si stěžují na uzavírky v hlavním městě. Na straně druhé vyjádřila pochopení pro volání po dokončení Pražského okruhu. Velmi kriticky se vyjádřila k bezpečnostním opatřením na Pražském hradě. Primátorka uvedla i možnost, že by se prezident mohl z Hradu odstěhovat. Nakonec zmínila i chystanou cestu do Číny a nedávnou politickou krizi na magistrátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Osud zaměstnanců Kovosvitu nám nemůže být lhostejný
O komplikované situaci v podniku Kovosvit MAS Sezimovo Ústí budou dnes večer jednat ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a jihočeský hejtman Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Imigranti v Evropě to prý začínají schytávat
Migranti, kteří přišli do zemí Evropské unie, se ocitají pod útokem. Jak ze strany veřejnosti, tak úřadů. Zatímco na pláži ve francouzském Cannes již dostaly první muslimky pokuty za nošení plavek zakrývajících celé tělo, takzvaných burkin, v Německu neznámí útočníci zbili dva nezletilé syrské žadatele o azyl. Informují Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o průjezdu nadměrného nákladu
V noci z 18. na 19. srpna bude přes část území hl. m. Prahy přepravován nadměrný náklad. Jde o konvoj souprav převážejících strojní zařízení s velkou hmotností i většími rozměry, zejména šířkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Evropo, uzdrav napřed sama sebe!
K výdobytkům Evropské unie patří kvalitní sociální síť, která garantuje alespoň minimální příjem všem potřebným. Není však důvodu, aby stejná síť zachycovala také nespokojence z oblastí mimo evropský prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
O prohlídku výrobních zdrojů Skupiny ČEZ na severu Čech je stále zájem
Během prvního pololetím si výrobní zdroje energie a tepla Skupiny ČEZ na severu Čech prohlédlo 3 098 návštěvníků z různých míst v ČR i zahraničí. Elektrárna Tušimice si prohlédlo 882, Informační centrum klasické energetiky v Elektrárně Ledvice 1 001 a Elektrárnu Počerady 287 zájemců. Vodní dílo Střekov v Ústí nad Labem navštívilo 428 a Teplárnu Trmice rovných 500 osob. Nulu ve statistice má ovšem malá vodní elektrárna Želina, která byla z důvodu realizace vírových turbín pro veřejnost uzavřena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Putin nad Západem nevyhrál a nikdy nad ním vyhrát nemůže, vzkazuje Libor Rouček. Trojský kůň Moskvy Zeman a užiteční idioti Kremlu na tom prý nic nezmění
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Putin nad Západem nevyhrál.“ O „epochální geopolitické prohře“ ruského prezidenta hovoří bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. Zároveň je ale přesvědčen, že Vladimir Putin setrvá na postu další funkční období. Rouček konstatuje, že prezident Miloš Zeman nemá jediné pozvání ze západní Evropy či severní Ameriky k oficiální státní návštěvě. „Namísto toho jezdí na pofidérní akce kremelských oligarchů. Nemůže se proto divit, že spousta lidí u nás i na Západě jej považuje za trojského koně Moskvy.“ K šíření desinformací také zmínil: „Lidé, kteří u nás ruskou propagandu a dezinformace šíří, lze rozdělit zhruba do tří kategorií: agenti, ideologičtí sympatizanti a ‚užiteční idioti‘.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Policie ČR: Zraněného seniora v lese nalezl služební pes
Včera v noci na základě oznámení všímavého občana se policejnímu služebnímu psovi podařilo v lese nalézt zraněného seniora, který tam při procházce upadl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Devastace českého zdravotnictví probíhá řadu let, povzdechl si lídr TOP 09 Pikner
Richard Pikner (TOP 09) přiznává, že nabídku vést kandidátku dlouho zvažoval. ,,Mojí osobní ambici bylo a je pomoci demokratické, středopravé nepopulistické straně, a to navzdory současným trendům. Chci ukázat, že cesta pro slušné lidi existuje. Existuje v ideově stabilní straně bez populismu a jednoduchých řešení“, říká s rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Zamyslel se ale také nad důvody krize ve zdravotnictví a nad možnostmi, jak situaci napravit. A zevrubně se vyjádřil zejména k palčivým problémům kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Škromach (ČSSD): Tolerance pro cyklisty má čím dál větší podporu!
Návrh zákona na zavedení tolerance mírné hladiny alkoholu u cyklistů slaví úspěch nejen mezi samotnými lidmi, ale také mezi dalšími senátory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 17:34, zobrazit podobné
MŽP: Webinář pro obce Pakt starostů a primátorů pro klima a energii - příležitost pro česká města
Mayors Adapt pořádá dne 25. 8. 2016 webinář pro obce s názvem „Pakt starostů a primátorů pro klima a energii: příležitost pro česká města“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 17:34, zobrazit podobné
HK spustila Komorový barometr. Opět zjišťuje, jak se daří českým podnikatelům a jaká mají očekávání
Jak se vyvíjí obrat vaší firmy? Jaký je počet vašich zaměstnanců ve srovnání s předchozím obdobím? Zvýší se ceny vašich produktů či služeb? Tyto a další otázky pokládá podnikatelům v dnes spuštěné anketě Hospodářská komora ČR. Výsledky pravidelného barometru Hospodářské komory poodhalí, jak se vyvíjí situace v českém podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Oběťmi domácího násilí nejsou jen ženy
Případy domácího násilí, které se v první polovině tohoto roku podařilo odhalit v hlavní městě a skončily vykázáním z bytu, patří ke druhému nejvyššímu počtu v České republice. V Praze od ledna do konce června bylo celkem vykázáno 93 násilných osob, tedy o tři méně než v Ústeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Teroristický útok pár kilometrů od našich hranic. Tentokrát ho policie zmařila
Braniborské policii se ve středu odpoledne podařilo překazit připravovaný teroristický útok, ke kterému mělo dojít během srpnových slavností ve městě Eisenhüttenstadt. Podezřelým byl německý občan, který konvertoval k islámu. V jeho bytě byly nalezeny propagandistická videa a vlajky Islámského státu. Informuje iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Evropská komise opět útočí
Evropská komise navrhla ústy eurokomisaře Oettingera, že země EU by měly harmonizovat své azylové právo, a to včetně výše dávek pro lidi, kteří hledají v Evropě ochranu. V takovém případě by nebylo nutné zavádět kvóty pro rozdělování uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
MŽP: Čísla odborových svazů zdaleka nesedí
Reakce MŽP na čísla, prezentovaná konfederací odborových svazů k novele vodního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Svoboda kráčí ruku v ruce se slušností. Senátní kandidát Novotný chce lidem hlavně zjednodušit život
ROZHOVOR „Ve své profesi se mi daří přinést do pojímání zažitých pravidel nové myšlenky a pohledy, mající ve finále pozitivní vliv na kvalitu života uživatelů. Tyto principy chci aplikovat i v legislativní praxi. Pro své voliče chci přinést více osobní svobody do života při vědomí toho, že tato ‚volnost‘ ruku v ruce kráčí s větší osobní odpovědností, slušností a úrovní vzájemné komunikace,“ říká kandidát do Senátu v Pardubicích Petr Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Budu navrhovat úplné zveřejnění zprávy pana plk. Šlachty
v očích veřejnosti je již nyní, dopředu, znevěrohodňována i konečná zpráva Vyšetřovací komise, ať už bude jakákoliv. Důvodně se domnívám, že tyto aktivity, včetně „úniků“ z vyšetřování, jsou z právě z těchto uvedených důvodů prováděny zcela cíleně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Cenová rozhodnutí ERÚ a jejich příprava
Cenová rozhodnutí jsou základem pro stanovení regulovaných cen energií a zásadní jsou také pro vyplácení podpor podporovaným zdrojům energie ze strany OTE, a.s. (OTE). Zákonný termín pro vydání cenových rozhodnutí k cenám tepelné energie a podporovaným a obnovitelným zdrojům energie je do konce září, pro sektor plynárenství a elektroenergetiky do konce listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Erdogan možná vyhostí základnu NATO, sdělil Štěpán Kotrba v Českém rozhlase
Nad současnou politickou scénou v Turecku se na vlnách Českého rozhlasu zamyslel publicista Štěpán Kotrba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra se důrazně ohrazuje proti článku Lidových novin
Ministerstvo vnitra se důrazně ohrazuje proti lživým informacím, které ve svém článku zveřejnily Lidové noviny. Ze strany Lidových novin se jedná o již několikátou dezinformaci týkající se resortu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Úřad je otevřen žádostem o přístup k informacím. Mohou však přinášet další náklady
Krajský úřad Pardubického kraje dlouhodobě deklaruje vstřícný přístup k poskytování informací. Některé požadavky jsou však svým rozsahem natolik náročné, že je nutné vyčlenit konkrétní pracovníky a vynaložit na zajištění dotazu mimořádné finanční prostředky, které je však nutné požadovat po tazateli. Obdobný postup aplikoval úřad při poslední žádosti České pirátské strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČNB: Ke konci června působilo na území ČR 327 investičních fondů
Komentář ke statistice investičních fondů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Anonym nahlásil bombu v Justičním paláci. Policisté ale žádnou nenašli
Anonym dnes před polednem nahlásil bombu v Justičním areálu Na Míčánkách v Praze 10. Policisté museli evakuovat několik stovek lidí. Pyrotechnik ale žádný výbušný systém nenašel, proto byla bezpečnostní opatření zhruba po dvou hodinách ukončena. ČTK to řekl policejní mluvčí Jan Daněk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nezaměstnanost: Svět čeká cosi hrozného, píše prestižní list
Rostoucí nezaměstnanost je centrálním bodem politických kampaní obou kandidátů na prezidenta Spojených států. Zatímco Donald J. Trump vidí problém ve špatných obchodních smlouvách, Hillary Clintonová hovoří o potřebě přebudování infrastruktury. Oba ovšem přehlíží skutečný problém, kterému může již za několik let čelit americká ekonomika – mechanizaci. Podle některých čísel můžou stroje již za několik let nahradit 45 % pracovních pozic, varuje Washington Post.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Útok v Pardubicích: Chemikálie ve vlaku
Zhruba patnáct cestujících si ve vlaku, jedoucím z Prahy do Pardubic, kam spoj dorazil před polednem, stěžovalo na nevolnost, a tak byly na místo povolány záchranné složky. Podle Pardubického deníku někdo ve vlaku patrně rozptýlil pepřový sprej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Úřad je otevřen žádostem o přístup k informacím. Mohou však přinášet další náklady
Krajský úřad Pardubického kraje dlouhodobě deklaruje vstřícný přístup k poskytování informací. Některé požadavky jsou však svým rozsahem natolik náročné, že je nutné vyčlenit konkrétní pracovníky a vynaložit na zajištění dotazu mimořádné finanční prostředky, které je však nutné požadovat po tazateli. Obdobný postup aplikoval úřad při poslední žádosti České pirátské strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nekl (KSČM): Voda – strategická surovina, nebo prostředek předvolebního boje?
V posledních dnech se rozpoutal mezi politiky a na stránkách či vlnách sdělovacích prostředků „litý“ boj o to, zda změnit cenu vody. Vody čerpané z podzemních nalezišť. Ministerstvo životního prostředí zveřejnilo svůj kompromisní návrh, podle kterého by se do roku 2022 zvýšila cena podzemní vody ze současných 2,-- Kč za 1.000 litrů postupně na korun 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČT připomene srpen 1968. A to rovnou čtrnácti pořady
Česká televize (ČT) v pátek zahájí speciální program, který se z různých úhlů a v mnoha žánrech vrátí k událostem roku 1968 i k tomu, co předcházelo invazi vojsk Varšavské smlouvy 21. srpna a co následovalo poté. Vysílání zahrne 14 pořadů, mimo jiné snímky Karla Vachka, Jiřího Stracha, Jana Němce, Vojtěcha Jasného nebo Roberta Sedláčka. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ČT Alžběta Plívová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Česká aktivistka z Německa: Je to tu jako za války. Migranti jsou jak krkavci. Kradou tu i Češi, respektive cikáni
„Osobně být v kůži pozůstalých po těch útocích, podám na Merkelovou a celou tu bandu žalobu. Protože kdyby tu migranti nebyli, nedošlo by k teroristickým útokům a ti lidé by byli naživu. Můžou za to ti nahoře. Museli počítat s tím, že dojde k těmto tragickým situacím,“ říká v rozhovoru pro Parlamentní listy Bohumila Kamenzová, Češka, která žije v saském Altenbergu. „Potkáváme tu jedno policejní auto za druhým. Člověk má pocit, že je válka. Už nežijeme klidně,“ uvádí a Evropu přirovnává k poli, na které se slétají krkavci, havrani a vrány. „Usedají na pole, které je pak celé černé, a postupně to tu vyklovou,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
MŽP: Přes 700 milionů korun z peněz EU půjde na ochranu přírody a krajiny
Začal příjem žádostí na projekty, které posílí přirozené funkce krajiny a zlepší kvalitu prostředí v sídlech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Berg (SZ): Násilí páchané na uprchlících je urážkou lidskosti
V posledních týdnech se množí zprávy o násilnostech páchaných na uprchlících a žadatelích o azyl na Balkáně, stejně jako na pacifickém ostrově Nauru. Jde přitom často o vůbec nejohroženější lidi, kteří nemají kde najít zastání a jak se domoci svých práv. Zelení žádají vládu ČR, aby se k věci postavila čelem a jasně prohlásila, že takové praktiky nemají ve 21. století místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Dobrovolnice: Přivezli jsme do Afriky jídlo zadarmo. Pak jsme chtěli, aby se snažili i sami, ale oni...
Dobrovolnice Lenka Huberová jezdí do jižního Súdánu pomáhat tamním lidem pravidelně od roku 2013. Internetové televizi DVTV poskytla rozhovor, v němž mluví o svých zážitcích i o tom, proč někdy tamní lidé pomoc odmítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
MZK: Brněnský expresionismus v poli meziválečné literatury
Moravská zemská knihovna v Brně ve spolupráci s Ústavem české literatury a komparatistiky FF UK v Praze, Ústavem bohemistiky FF JČU v Českých Budějovicích, Ústavem české literatury a knihovnictví FF MU v Brně a Goethe Institutem pořádá mezinárodní konferenci Brněnský expresionismus v poli meziválečné literatury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD již zahájila volební kampaň v Královéhradeckém kraji
ČSSD v Královéhradeckém kraji tiskovou konferencí zahájila volební kampaň pro krajské volby 2016. S ohledem na hrozby, kterým dnes čelíme, začínáme svou kampaň dříve, než bývalo zvykem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
NPÚ: Na hlasování o cenu veřejnosti Památky děkují zbývají ještě dva týdny
Do soutěže o Cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro letos územní odborná pracoviště NPÚ nominovala dvacet pět pozitivních počinů a objevů z oblasti památkové péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Premiér Sobotka symbolicky předá Národnímu divadlu klíče od vydražené budovy
Symbolické předání klíčů od budovy Themos Národnímu divadlu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Je nemožné trestat lidi za názory. Stanislav Křeček zásadně o zákazech urážek gayů či ,,nenávisti" vůči uprchlíkům
ROZHOVOR Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček se domnívá, že diskriminace je spíše osobní pocit občana, který často neodpovídá skutečnému stavu společnosti. Hanobení sexuálních a jiných menšin u nás není problém a snahy o jeho kriminalizaci jsou podle Křečka zcela nepřiměřené. Vtipy o Skotech, Židech a cikánech mohou být stejně hloupé jako vtipy o blondýnkách, ale společnost neohrožují a jejich kriminalizace je nadbytečná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Právo: Vnitru se rozpočet na příští rok navýší o 1,2 mld. Kč
Náměstci ministerstva financí a vnitra dohodli kompromis rozpočtu na příští rok. Vnitro požadovalo navíc tři miliardy, kapitola se navýší o 1,2 miliardy korun. Zhruba 800 milionů korun má letos i příští rok vnitro uspořit z peněz, které dostalo na problematiku uprchlíků. Dnešnímu Právu to řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Diskuse o změnách ústavy ve Sněmovně zatím zamrzla
Diskuse o případných širších změnách ústavy ve Sněmovně zatím zamrzla. Stále se čeká na úvodní projednání vládní ústavní novely na plénu. V dolní komoře leží od loňského června, týká se mimo jiné pravomocí prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Joe Biden se v Bělehradě omluvil za bombardování Jugoslávie. Pohleďte sami, jak pochodil
Západ pokračuje ve své snaze naklonit si srbské politiky na svoji stranu. Po loňské omluvě za bombardování Bělehradu šéfa NATO Jense Stoltenberga vyjádřil při své návštěvě země lítost nad civilními oběťmi také americký viceprezident Joe Biden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB: Úroková sazba z vkladů na běžných účtech se snížila na nejnižší hodnotu v historii měření
Úrokové sazby z nových vkladů domácností se v červnu nejvíce změnily v kategorii vkladů s dohodnutou splatností. U nefinančních podniků byly změny pouze v řádu setin procentních bodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Projekt výstavby metra D jsem zdědil v hrozivém stavu
Práce na projektu výstavby trasy metra D stále pokračují. I přesto, že stavební řízení bylo nyní pozastaveno, z důvodu doložení některých informací týkajících se vlastnických vztahů a technických informací, byl na projektu odveden velký kus práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lži a manipulace v médiích, dokonce i veřejnoprávních. Už ani já se v tom nevyznám, přiznal zkušený Ondřej Neff
Novinář a spisovatel Ondřej Neff patří k nejzkušenějším českým novinářům, mimo jiné je zakladatelem nejstaršího českého internetového deníku Neviditelný pes. Přesto se ve svém středečním úvodníku přiznává, že v poslední době prakticky nedokáže rozlišit, co je pravda a co mediální manipulace. A to dokonce ani u veřejnoprávních médií, u kterých by člověk očekával serióznost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Svobodní v Jihočeském kraji: Chraňme náš region před nelegální migrací
Jihočeští Svobodní představili svůj program pro nadcházející krajské volby. Zmiňují v něm například nesmyslné rozdělování dotací, stavbu dálniční sítě, rovný přístup ke všem středním školám bez ohledu na zřizovatele a mnoho dalšího. Kandidátkou na hejtmana a lídrem Svobodných na jihu Čech je pro krajské volby Irena Steinhauserová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Zemřel Otakar Bílek, režisér více než stovky rozhlasových činoher
Český rozhlas České Budějovice v sobotu 20. srpna po 18. hodině zavzpomíná na rozhlasového režiséra Otakara Bílka, který zemřel v pátek 12. srpna 2016 ve věku 84 let. Jeho osobnost v archivním pořadu připomene Aleš Vrzák, někdejší českobudějovický kolega a současný šéfrežisér Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Noviny: Kšeftař Miloš Zeman? Kam přijede, tam „hrábnou do prkenice“
Výjezdy prezidenta Zemana do krajů prý vynášejí prezidentu Zemanovi i firmám, které při nich navštěvuje. Prezident dělá společnostem reklamu, ony mu podle Lidových novin obvykle promptně po uskutečnění návštěvy pošlou tučný příspěvek na jeho „prezidentský fond“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu Havelka: Reorganizace policie je mimořádný skandál
S bývalým policejním ředitelem a dnes majitelem bezpečnostní agentury Jaroslavem Havelkou (KSČM) jsme si povídali nejen o reorganizaci policie, která byla počátkem měsíce odstartována. Zhodnotil také úroveň bezpečnostních služeb v Česku. Proč je pro řadu teroristů tranzitní zemí Česko a jak tomu zabránit? Zamýšlí se nad rizikem teroristického útoku v Česku. A prozradil nám, s jakými záměry se rozhodl kandidovat do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Rusožroutské orgie v ČT
Kdo v pondělí zhlédl zpravodajství ČT 24, nemohl být zklamán. Tedy pokud hledal rusofoby a putinožrouty…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jak učit cizince o srpnu 68? ÚSTR brzy představí nový edukativní projekt
Ústav pro studium totalitních režimů by rád rozšířil diskuzi nad srpnem 68 o nový úhel pohledu: jak je možné zprostředkovat československou zkušenost s komunismem zahraničnímu publiku? Jak zasadit výuku např. právě o pražském jaru a událostech srpna 1968 do širšího evropského kontextu, jak komunikovat s publikem, které tyto události nezná a jak pro tato témata využít inovativní didaktické trendy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Brno: Soutěž "Nejsestřička 2016" má i finalistu mužského pohlaví
Ve finále soutěže „Nejsestřička 2016“ je také člen týmu Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) Fakultní nemocnice Brno Jakub Šesták. Nutno podotknout, že se jedná o jediného finalistu mužského pohlaví. V rozhovoru s Jakubem Šestákem jsme se zeptali také na to, zdali je to pro něj výhoda či nevýhoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Otřesné? Rusové prý páchají v Sýrii zvěrstva zakázanými zbraněmi, lidé trpí
Server Britské listy píše, že Rusko a syrské vládní jednotky provedly za posledních čtyřiadvacet hodin 200 náletů na syrské město Aleppo. Na jednom příběhu pak ukazuje, jak takové bombardování dopadá na život civilního obyvatelstva. Server Aktuálně pak přináší informaci, že ruská armáda útočí na civilní cíle zápalnými bombami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
ČMKOS: Odbory odmítají novou daň z pitné vody
Tisková zpráva Českomoravské konfederace odborových svazů a Odborového svazu pracovníků dřevozpracujícího odvětví, lesního a vodního hospodářství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hermanova náměstkyně a znalkyně médií Kalistová pro PL: Zestátnění ČT a rozhlasu by přineslo jejich rozvrat. Ale svou práci musí znovu a znovu obhajovat před lidmi
ROZHOVOR Trend vstupu českých a slovenských podnikatelů na domácí mediální trh považuje náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová za přirozený vývoj. V rozhovoru pro Parlamentní listy bývalá předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání prozradila, jaké změny zákonů o České televizi a Českém rozhlasu, které má Ministerstvo kultury předložit vládě v září, připravuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Nová verze incidentu na Krymu tvrdí: Ano, šlo to z Ukrajiny, ale bylo to jinak. Porošenko prý podnikl iniciativu, která ho staví do nového světla
Za skoro tři roky ukrajinského konfliktu a konfliktu o Ukrajinu jsme už pochopili jeho základní charakter – je to hlavně válka informační, válka výkladů a interpretací, válka médií a válka „vykladačů pravd“. Takové je také nejnovější kolo konfliktu, které se roztočilo na začátku srpna na Krymu. Zahraničněpolitické okolnosti v pozadí krymské diverzantské kauzy pro ParlamentníListy.cz zhodnotila Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Marek Dalík: Za pandury jsem nic nevzal, naopak mě ještě okradli
Marek Dalík promluvil o tom, jak to bylo s údajným uplácením při nákupu vojenských transportérů Pandur. Kauza, kvůli které se nejbližší společník expremiéra Mirka Topolánka chystá na čtyři roky do vězení, mu prý nepřinesla vůbec nic, právě naopak. Přišel při ní prý o deset milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Hermanova náměstkyně a znalkyně médií Kalistová pro PL: Zestátnění ČT a rozhlasu by přineslo jejich rozvrat. Ale svou práci musí znovu a znovu obhajovat před lidmi
ROZHOVOR. Trend vstupu českých a slovenských podnikatelů na domácí mediální trh považuje náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová za přirozený vývoj. V rozhovoru pro Parlamentní listy bývalá předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání prozradila, jaké změny zákonů o České televizi a Českém rozhlasu, které má ministerstvo kultury předložit vládě v září, připravuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Pravda o uplatnění imigrantů. Petr Bystroň přináší až humorná čísla a též vzkaz k návštěvě Merkelové
ROZHOVOR O zaměstnávání migrantů, o dětských nevěstách i o návštěvě kancléřky Merkelové v Praze promluvil pro ParlamentníListy.cz předseda bavorské zemské organizace Alternativa pro Německo Petr Bystroň. „Je na programu setkání s Miloušem Jakešem? Určitě by si mohli vyměnit zkušenosti, jaké to je kráčet vstříc zářným zítřkům,“ říká k chystané cestě Merkelové do Prahy Petr Bystroň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Kubjátová (ČSSD): Aktivity seniorů podporujeme dlouhodobě. Nyní zvolíme Babičku kraje
Poprvé ve své historii bude mít Olomoucký kraj babičku s velkým B. Její volbu připravuje Krajská rada seniorů Olomouckého kraje v rámci oslav Dne seniorů. Babičku regionu vybere odborná porota 29. září 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Stovky milionů pro OKD mají smysl. V ČT je hájil majitel jiného ostravského gigantu
Stát půjčí potápějící se společnosti OKD 700 milionů korun, ale současně pošle do společnosti své manažery, kteří dohlédnou na to, jak bude s těmito finančními prostředky nakládáno. Je takováto půjčka firemnímu gigantu, na němž je závislá nejedna rodina na Ostravsku, v pořádku? Nejen na tuto otázku odpovídal v úterních Událostech, komentářích České televize majitel další velké severomoravské firmy – Vítkovických železáren – Jan Světlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Rádi bychom Wi-Fi sítě propojili s chytrými lampami, které například sledují počet volných parkovacích míst
V rámci projektu Smart Prague chce Praha od příštího roku pokrýt Wi-Fi signálem některé oblíbené pražské lokality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zakazování islámských dámských plavek je zásah do kulturního vzorce, kárala z rádia senátorka Wagnerová. A běžence s azylem prý přijmout musíme, ať si prezident vykládá, co chce
Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu byla senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová. Promluvila o hodnotách, migrační krizi, nutnosti společného postupu ve snaze ji vyřešit i o tom, že policisté by měli nějaké ty urážky vydržet, ale hlavně by měli jednat tak, aby k nim lidé vzhlíželi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Papež: Zeman šikanuje lidi
Cestovním agenturám se nelíbí zvýšená bezpečnostní opatření na Pražském hradě. Podle zástupců cestovního ruchu, které ČTK oslovila, turisty zdržují a cestovním kancelářím zvyšují náklady. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež označil zvýšené kontroly za nepromyšlené a za šikanování turistů. Samotní turisté, které ČTK oslovila, měli pro zvýšená bezpečnostní opatření pochopení. Pražský hrad kritiku odmítá, podle mluvčího Jiřího Ovčáčka má bezpečnost přednost před penězi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotkův úřad zaútočil na Hrad šířením této FOTKY. A je zde již úder zpět
Bezpečnostní opatření na Pražském hradě jsou ožehavým tématem debat. Nyní však téma uchopili odpůrci prezidenta Zemana, mezi kterými se šíří fotografie vyvolávající dojem, že nebozí turisté nesmějí na Pražský hrad, neb je hned u brány zastavuje kordon přísných vojáků. Jak ale následně vysvětlil prezidentův mluvčí, vše bylo trochu jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Prozření plzeňské ČSSD. To předtím spala?
Že se plzeňská sociálně demokratická parta vzbouřila centrálnímu pražskému vedení, už voliči ČSSD jistě zaznamenali. I to, že se od něj distancuje. Prima strategický tah před komunálkami, který by nevymyslel ani Jára Cimrman,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
Zeman chce znovuotevřít koncentrační tábory pro Romy
Prezident Miloš Zeman přijel 24. září 2018 s manželkou Ivanou na třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Během ní se v Kojetíně setkal s občany, kde se tvrdě pustil do Romů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 18:40, zobrazit podobné
ODS v Praze 2 krade.
A to zcela bezostyšně, bez skrupulí a ani to neskrývá, ba právě naopak. Seznam lupu modrého ptáka je dokonce veřejně prezentován na webových stránkách ODS Praha 2. Nevěříte?  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist