Oficiální zpravodajská média

Slavný psycholog: Uprchlíci prostě pracovat nebudou. My jsme pro ně otroci. Oni chtějí válčit
Muslima baví válka, ne práce, řekl pro deník Blesk psycholog Jeroným Klimeš. Mimo jiné také prozradil, že ty nejhorší obavy z muslimských přistěhovalců, kteří plní Evropu v důsledku migrační krize, jsou dost možná slabým odvarem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Kalousek navrhl vystěhovat prezidenta z Hradu
S originálním nápadem, jak vyřešit hned dva problémy najednou, přišel poslanec a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Výzkumníci se ptali migrantů, jak si představují svobodu a demokracii. Odpovědi vás ohromí
Vysoká škola pro média, komunikaci a ekonomiku (HMKW) z Kolína nad Rýnem se ptala uprchlíků, jak chápou demokracii a západní hodnoty. Z výsledků průzkumu podle deníku Die Welt vyplývá, že uprchlíci mají v mnoha směrech paradoxně blízko k příznivcům protiuprchlických uskupení AfD či Pegida.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Za nelegální provozování výherních hracích přístrojů hrozí provozovatelům pohostinských zařízení vysoké pokuty
Ministerstvo financí, ve spolupráci s vedením Úřadu městské části Praha - Libuš, živnostenským odborem, obecní policií a celní správou provedlo další z mnoha kontrol zaměřených na nelegální provozování technických herních zařízení, tentokrát na území městské části Praha - Libuš. Tentokrát se jednalo o provozovnu, v níž byly pod záštitou spolku neoprávněně provozovány výherní hrací přístroje. Vstup do oddělené části provozovny, ve které se nacházely automaty, byl umožněn pouze zaregistrovaným členům spolku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Do prdele, Zeman, Bohdalová, kuchař Pohlreich. Ze sprostodeníčku Ringo Čecha
Umělec František Ringo Čech se na svém webu Ringo-Cech.cz rozepsal o událostech letošního roku. Zmínil například narozeniny herečky Jiřiny Bohdalové, protikuřácký zákon, projekt Paměť národa i reorganizaci policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš dnes navštíví Teplice nad Bečvou
Ministr financí Andrej Babiš navštíví město Teplice nad Bečvou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad práce dočasně pozastavuje příjem žádostí o příspěvek na podporu vzdělávání zaměstnanců
Z důvodu rozložení disponibilních prostředků v čase a zajištění kvalitního zpracování značného množství podaných žádostí o příspěvek v rámci projektu „Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II“ (POVEZ II), pozastavuje Úřad práce ČR dočasně jejich příjem. A to dne 23. 8. 2016. Zájemci z řad zaměstnavatelů budou moci opětovně o příspěvek žádat na začátku roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Šlachta dnes nastoupí k Celní správě, bude náměstkem
Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta dnes nastoupí k Celní správě jako vrchní rada na uvolněné místo zástupce Celního úřadu Pardubice. Zároveň mu generální ředitel Generálního ředitelství cel Milan Poulíček již dříve nabídl od září dočasné pověření k výkonu funkce náměstka pro pátrání, a to do doby ukončení výběrového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Cizinci k volbám, zavelel Jiří Dienstbier. Mají právo také ovlivnit, co se tu děje, vzkazuje
Občané Evropské unie by měli získat možnost volit do zastupitelstev obcí, i pokud mají v Česku jen přechodný pobyt. Počítá s tím novela volebních zákonů, kterou se ve středu bude zabývat vláda. Ministr pro lidská práva a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD) navrhuje, aby možnost volit do obecních zastupitelstev získali i další cizinci, nejen obyvatelé EU, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Merkelová nám bude naslouchat, ujišťoval z televize Polčák
Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) v pondělním Interview popsal základní problémy uprchlické krize. České vládě vyčetl, že není mnohem aktivnější na evropské politické scéně, a nevyhnul se ani návštěvě německé kancléřky Angely Merkelové v Praze. Padlo i jméno prezidenta Zemana. Nakonec okomentoval akci Martina Konvičky, který simuloval vpád islamistů do Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Válka s chudými v USA. Jejich práva jsou stále krácena, teď už sotva přežívají
Spojené státy americké vedou válku. Nikoliv však proti cizí mocnosti, ale proti vlastním obyvatelům. Konkrétně těm, kteří se nemají jak bránit. Nízkopříjmové rodiny, senioři, nastávající matky, ti a další finančně znevýhodnění přicházejí o veškeré zbytky pomoci, které jim stát poskytoval. Stát na ně uvaluje další a další daně, a přitom omezuje rozpočet na vzdělání a veřejné zdravotnictví, ve prospěch velkých korporací. Informuje CommonDreams.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj zve na Seniorské hrátky
ve čtvrtek 25. srpna 2016 startují v Českém Krumlově tzv. Seniorské hrátky, na kterých spolupracuje Jihočeský kraj s bývalými okresními městy, kam postupně Seniorské hrátky rovněž zavítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Chceme bezpečnou Evropu a dobré vztahy se sousedy. Není na místě vyvolávat paniku
Projev premiéra Bohuslava Sobotky na dnešním setkání s vedoucími zastupitelských úřadů ČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Světový expert, poradce Clintona: EU je nad propastí. Byla to chyba
„Základy systému, který byl v Evropě vytvořen po konci studené války, se silně otřásají. Celý evropský blok svírá krize s exponenciální tendencí růstu,“ tvrdí poradce někdejšího prezidenta Spojených států Billa Clintona a držitel Nobelovy ceny Joseph E. Stiglitz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Zahraniční politika? Není na místě vyvolávat paniku
Projev premiéra Bohuslava Sobotky na dnešním setkání s vedoucími zastupitelských úřadů ČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Velmi překvapivý komentář amerického politika ke Krymu
Bývalý kandidát na amerického prezidenta Ron Paul ve svém včerejším textu tvrdí, že Západ nese svůj podíl viny na eskalaci konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Zejména poukazuje na skutečnost, že se Spojené státy podílely na svržení prezidenta Viktora Janukovyče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
A teď začnou létat miliardy eur. Náklady Německa na uprchlíky, se kterými se nepočítalo
„Provedli jsme velmi podrobné kalkulace a zjistili jsme, že celkově na vzdělání mladých migrantů bude německá vláda muset vynaložit 67 miliard eur,“ uvedl prezident Výzkumného institutu pro ekonomiku vzdělávání a sociálních otázek Dieter Dohmen. Zprávu přináší server The Australian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Janko (ČSNS 2005): Merklová v Praze
Prohlášení ANS k návštěvě A. Merklové v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Předseda vlády Sobotka se zúčastní otevření volnočasového areálu ve Vrchbělé
Premiér Bohuslav Sobotka v úterý 23. srpna 2016 navštíví sportovně-rekreační areál Vrchbělá a zúčastní se jeho slavnostního otevření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Žít Brno: Docent Konvička se může přijet přiučit, aby příště neskončil v poutech a ostudou
Brněnské hnutí na sociální síti s nadsázkou glosuje nedělní akci konvičkovců v Praze:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Václav Klaus na akci německé Alternativy: Vy máte pravdu- a oni to vědí také
Projev Václava Klause na předvolebním shromáždění Alternativy pro Německo ve městě Schwerin v Meklenbursku-Předním Pomořansku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Tolerujeme strašidla z Prague Pride a Konvičku budeme popotahovat? Blížíme se před rok 1989, obává se Babišův zastupitel
Pražský zastupitel Patrik Nacher zvolený za hnutí ANO se zastal magistrátního úředníka, který povolil nedělní akci Martina Konvičky na Staroměstském náměstí. Podle Nachera úředník mohl jen těžko vědět, co bude Konvička provádět, takže akci povolil. Kdyby to bylo jinak, podle Nachera by hrozilo, že se rychle vrátíme před rok 1989, kdy byl komunistický stát mnohem mocnější. Přidal ještě pár slov o Prague Pride a rozstříhání standarty prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Oberfalzer (ODS): Holky v rozpuku nám osvěžily senátní prostory
Už jste někdy zažili vystoupení Holek v rozpuku? Pokud ne, o hodně jste přišli. Jde o veselou a rozvernou skupinku zralých žen z Hlásné Třebaně, které vždy překvapí netradičním a originálním programem. Třeba naposledy v roli »Havajek« na Slavnostech trubačů v Hlásné Třebani.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Celní správa zabraňuje daňovým únikům na spotřebních daních
Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová a generální ředitel celní správy Milan Poulíček dnes zavítali na specializované pracoviště na vydávání tabákových nálepek a kontrolních pásek na lihoviny. Tato jedinečná agenda je pro celou Českou republiku zajišťována daňovým oddělením Celního úřadu pro Středočeský kraj územní pracoviště v Kutné Hoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sarkozy se vrací. Ohlásil kandidaturu na prezidenta
Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy dnes oznámil kandidaturu v listopadových primárkách své pravicové strany Republikáni k prezidentským volbám 2017. Oznámil to podle agentury Reuters na Facebooku. Sarkozy to také uvádí ve své nové knize, která podle agentury AFP vyjde ve středu. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Dnes se o svobodu připravujeme sami. A ona není zadarmo
Reflexe výročí 21. srpna 1968:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí představí dlouhodobou koncepci rozvoje Celní správy
Ministr financí Andrej Babiš představí zítra v 10:00 dlouhodobou koncepci rozvoje Celní správy v oblasti trestního řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pod praporem humanity se chystá genocida. Vy zrádní ubožáci, my porazili Tatary, Mongoly, nacisty a zvládneme i muslimskou invazi, vzkazuje analytik Koller
ROZHOVOR Analytik Martin Koller pro ParlamentníListy.cz rozebírá nejnovější dění na světové scéně. Nebezpečí prý stále stoupá.Třeba i takovými akcemi, která se odehrála o víkendu na Máchově jezeru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): O čem je vlastně politika?
Za odpovědí na tuto zdánlivě jednoduchou otázku můžeme nalézt i vysvětlení, proč je u nás středová a zejména křesťansko-demokratická politika tak slabá, zatímco jinde, včetně Evropského parlamentu, jde o velmi silný, ne-li hlavní politický proud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Konvičkovci skutečně vyvolali na Staromáku paniku. Lidé prchali, demolovali zahrádky. Vypovídá restauratér, který to vše viděl a natáčel
ROZHOVOR Paniku a úprk turistů ze Staroměstského náměstí viděla řada svědků. Hrát si v současné době na teroristický útok je totálně mimo. ParlamentnímListům.cz to řekl pražský restauratér Aaron Günsberger, který byl v neděli na místě a během pondělí mapoval svědectví těch, kteří vzniklou paniku a strach přímo viděli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Dvořák (ČSSD): Uvnitř hradecké Galerie moderního umění pracují restaurátoři
Hradecká Galerie moderního umění se veřejnosti otevře v listopadu. V současné době uvnitř probíhá instalace osvětlení, která bude dokončena v termínu začátkem září. Hlavním důvodem zpoždění otevření jsou ale rozsáhlé restaurátorské práce, které musí kraj na žádost památkářů zrealizovat. Jejich termín dokončení je dle harmonogramu až v polovině listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Chápu Martina Konvičku, ale...
Vyjádření k incidentu na Staroměstském náměstí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Píčovina, pane Konvičko. Lidé utekli do hospody, brečeli a báli se, nadává košer restauratér Aaron Günsberger
Majitel pražské košer restaurace Aaron Günsberger se rozhodl na vlastní pěst doložit, že odpůrci islámu v neděli na Staroměstském náměstí v Praze skutečně vyděsili turisty, když ve hrané scénce začali střílet do vzduchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Jídlo si koupím, oblečení je drahé. Lidé svobodně promlouvají o katastrofální situaci na ruském Krymu
Více než dva roky poté, co Ruská federace anektovala Krym a slíbila jeho dvěma milionům obyvatel lepší život, jsou obyvatelé poloostrova značně rozčarováni. Stěžují si na nárůst cen, stagnaci platů a důchodů a odliv turistů; to život na krymském poloostrově velmi komplikuje, informuje Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Krabice plné špíny na politiky, natáčení opilců, Karolína Peake. Příběhy o mocné Mrencové, za kterou koupou Haška
O lobbistce Janě Mrencové, jejíž jméno se začalo skloňovat v souvislosti s neexistující mluvčí Jihomoravského kraje Lucií Proutníkovou, se rozepsal časopis Týden. Dlouhé prsty lobbistky prý sahají od Chebu až po Ostravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Omlouvali se mi. Jan Petránek vystoupil po boku Jana Schneidera k roku 1968, dnešnímu Rusku a propagandě v novinách
REPORTÁŽ Něco o Rusku. Tak se jmenoval večer v Jazzové sekci v Praze, kde se u příležitosti 21. srpna debatovalo nejen o roce 1968, ale i o současném Rusku, České republice a poměrech za socialismu a kapitalismu. Vzpomínalo se i na Alexandra Dubčeka. Večerem provázela Lenka Procházková. Debatovali Jan Petránek, Jaroslav Bašta, Radim Valenčík a Jan Schneider.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Pavel Bém promluvil! Andrej Babiš nechť si nasadí brýle
Bývalý primátor Prahy a poslanec za ODS Pavel Bém se vrátil na veřejnou scénu. Poté, co pár let mlčel, nyní opětovně začal komentovat politické dění. Kandidovat však prý nikam nechce. Píše o tom časopis Týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Mají lidi za blbce. Zdeněk Zbořil se nadechl ke slovům o návštěvě Angely Merkelové. Může to přijít draho
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Ministr kultury Daniel Herman u příležitosti výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa upozornil na to, že i dnes si u nás Rusko omotává kolem prstu některé politiky. Zdeněk Zbořil se při ohlédnutí za děním uplynulého týdne pozastavuje nad tím, proč tedy lidé nevěří těm, co jsou omotáni kolem prstů EU a USA. Zabývá se ale i tím, co mohou pro volební výsledek ČSSD znamenat Bakalova spoušť v OKD, účelová reforma policie, pozvání neoblíbené kancléřky do Prahy, ale i její státní tajemník, který má lidi za blbce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum zve na Den otevřených dveří v chomutovském depozitáři železničního muzea
Ve dnech 26. až 28. srpna 2016 bude pro veřejnost opět otevřen železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově.Pouze v sobotu 27. srpna 2016 v rámci tradiční akce nazvané „Z muzea do muzea“ vypraví České dráhy z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka do Chomutova zvláštní vlak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Brno: Klíšťová encefalitida může být smrtící. Očkování lze vřele doporučit
Rozhovor s MUDr. Martou Šnelerovou – vedoucí lékařkou odd. neuroinfekcí Kliniky infekčních chorob FN Brno:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní situace v Evropě je nejhorší po druhé světové válce. Senátní kandidát Jiří Žák má opravdový strach
ROZHOVOR „Výrazně se zhoršila politická kultura v zemi, různé excesy dnes s nikým ani nehnou, dříve kvůli nesrovnatelně nevýznamnějším věcem padali ministři i vlády. Míra různých regulací, omezení a zásahů státu do práv a soukromí občana začíná být těžko únosná. Občas mám pocit, že se vracíme před rok 1989,“ říká pro ParlamentníListy.cz Jiří Žák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Výstava fotografií z vojenských misí „Ten druhý život“ se otevře v galerii státního zámku Třeboň
Putovní výstava celkem 46 fotografií z nasazení českých vojáků v zahraničních misích, jejichž autory jsou profesionální vojáci, novináři a fotoreportéři, se od 31. května představila již v pěti městech České republiky (Brno, Olomouc, Dukovany, Ostrava, Lednice) a z Třeboně poputuje do Prahy, kde bude 29. září 2016 ukončena. Záštitu nad ní převzal ministr obrany České republiky Martin Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Na invazi z roku 1968 je vidět, co je výhodnější pro země jako je Česká republika
Ministr Dienstbier si na pietním ceremoniálu před budovou ČRo v Praze připomněl oběti srpnové okupace 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Podmínka pro Hudečka, Svobodu i všechny ostatní. Tak zní návrh žalobce v kauze Opencard
Dvou- až tříleté podmínky dnes v závěrečné řeči navrhl státní zástupce pro bývalé pražské primátory Bohuslava Svobodu, Tomáše Hudečka, někdejší radní pro informatiku Evu Vorlíčkovou a někdejšího primátorova náměstka Josefa Noska, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
To bude smrtící. Připravte se na nejhorší. Ať jdou Turci do… Babiš, kníže, Okamura a Keller k tomu, že Turecko nám vážně hrozí vpuštěním uprchlíků do Evropy
ANKETA Turecký velvyslanec v Německu Selim Yenel řekl pro Die Welt, že pokud Turci nedostanou do konce roku bezvízový styk s EU, přestanou přijímat z EU uprchlíky zpět. Turecko chce podle něj vstoupit do EU před rokem 2023. EU si prý nemusí dělat starosti o demokracii v Turecku a měla by dát jasněji najevo, že stojí na straně prezidenta Erdogana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jestli vyhraje Donald Trump, zásadně prý změní vztahy s Čínou. Moc jásat by ale v Pekingu neměli
Agentura AP se v rámci svého pravidelného seriálu „Proč je to důležité“ tentokrát zabývala vztahy mezi Čínou a USA a přístupem obou amerických prezidentských kandidátů k jedné ze dvou největších světových ekonomik. Před Čínou je zkrátka dobře mít se na pozoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: Autonehoda v Kongu má tragické následky
Dne 28. 6. 2016 se v africkém Kongu stala nešťastná událost. Při návratu ze záchranné mise došlo k tragické autonehodě. Ta si vyžádala dvě oběti na životech. Zahynul dobrovolník organizace Save-Elephants, Matúš Jankovič. S touto organizací ZOO Liberec dlouhodobě spolupracuje na boji proti sloním pytlákům a překupníkům se slonovinou. Druhou obětí se stala fena belgického ovčáka, Cama. Ta v Česku prošla výcvikem na vyhledávání kontrabandu, který pochází z afrických zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zvára (Svobodní): Kdybych žil v USA, volil bych Johnsona
Letošního 8. listopadu se v USA budou konat prezidentské volby. Na výběr jsou čtyři kandidáti: Demokratická strana nominovala Hillary Clintonovou, republikáni nominovali Donalda Trumpa, libertariánská strana Gary Johnsona a američtí zelení Jill Steinovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kačírek (ČSSD): Kdo byl František Soukup?
Mužů 28. října, tedy zakladatelů moderní československé státnosti, je jen pět. Ne více, ne méně. Jen pět. Sociálně demokratický politik, novinář a právník František Soukup je jedním z nich. Je podepsán pod naším prvním zákonem – Zákonem o zřízení samostatného státu Československého a je to také on, kdo 28. října 1918 přečte slavné provolání Národního výboru: "Lide československý. Tvůj odvěký sen se stal skutkem. Stát československý vstoupil dnešního dne v řadu samostatných, svobodných, kulturních států světa.“ Pro myšlenku svobodného Československa i zemřel; na následky věznění nacistickými okupanty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Studenti budou farmařit s pomocí satelitu
Ministerstvo zemědělství informuje o soutěži pro studenty:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 17:34, zobrazit podobné
VIDEO Ovládání a kontrola mysli: Ruský vědec otevřeně promluvil
Ruský vojenský specialista Alexej Savin promluvil o výzkumu metod ovládání lidské mysli. Seriózně se tímto problémem prý začali zabývat nacisté. Po válce se výsledky jejich bádání dostali do rukou Američanů a Sovětů. Rusové se v této oblasti dostali údajně nejdále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Dvořák (ČSSD): Uvnitř hradecké Galerie moderního umění pracují restauratéři
Hradecká Galerie moderního umění se veřejnosti otevře v listopadu. V současné době uvnitř probíhá instalace osvětlení, která bude dokončena v termínu začátkem září. Hlavním důvodem zpoždění otevření jsou ale rozsáhlé restaurátorské práce, které musí kraj na žádost památkářů zrealizovat. Jejich termín dokončení je dle harmonogramu až v polovině listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Stanovisko Ministerstva kultury ke zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu
Ministerstvo kultury (dále jen MK), jako správce kontrolou dotčených programů, především konstatuje, že dle Kontrolního závěru z kontrolní akce č. 15/40 provedené NKÚ, je v jeho shrnutí a vyhodnocení zjištěných skutečností uvedeno, že při kontrole všech 14 akcí nebyly zjištěny zásadní nedostatky při nakládání s peněžními prostředky státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Politici mají novou fintu, jak zaměstnávat své příbuzné. Třeba sestra Jaroslavy Jermanové...
Na nový způsob, jak zaměstnat příbuzné, přišli politici. Píše o tom server Euro.cz. Ukazuje to na příkladu poslankyně a kandidátky na středočeskou hejtmanku Jaroslavy Pokorné-Jermanové (ANO). Ta nechala v Poslanecké sněmovně zaměstnat svou sestru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Podařilo se nám po šestadvaceti letech vrátit Národnímu divadlu jeho provozní budovu
Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes společně s ministrem kultury Danielem Hermanem předal zástupcům vedení Národního divadla symbolicky klíč od původní provozní budovy Nové scény ND. Tu se podařilo díky rozhodnutí vlády vrátit zpět do rukou státu a Národního divadla po 26 letech sporů, vyvolaných chybou v restitučním zákoně. Premiér se setkal také se zástupci herců a vedoucích pracovníků Národního divadla, se kterými probíral současné provozní a investiční záměry ND.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Celní správa vyvrací mýty o výběrovém řízení na pozici náměstka pro pátrání
V médiích se objevují nepravdivé informace o výběrovém řízení na místo zástupce generálního ředitele GŘC pro oblast pátrání a v souvislosti s nimi také nepřesnosti spojené s nástupem Roberta Šlachty do služebního poměru k Celní správě ČR. Celní správa se proti těmto dezinformacím ohrazuje a opakovaně je uvádí na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Z Evropy se stává fašistický kontinent. Třetí světová válka vypukne znovu kvůli Německu, říká zcestovalý veterán levicové politiky
„Většina Evropy je pod nadvládou organizace jménem Evropská unie, která je primárně řízena zhruba třemi sty korporacemi, které naplno využívají evropského sociálního kapitálu ve svůj prospěch, nic jim nestojí v cestě. Dříve byly jejich praktiky nepřímo kontrolované hrozbou šíření komunismu, kvůli čemuž musely národní vlády dělat zaměstnancům různé ústupky. Nyní mají volnou ruku – nic je nemůže zastavit.“ S Parlamentními listy v Istanbulu pohovořil bývalý šéf Turecké socialistické strany práce Hüseyin Hasançebi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR: Syslům se na Mohelně daří. Žije jich tu kolem stovky
V národní přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step a v jejím ochranném pásmu žije početná kolonie kriticky ohroženého sysla obecného. Díky potřebné péči se počet zdejších syslů za posledních patnáct let zvětšil pětkrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Věděli jsme, že Konvička nemá pravé zbraně, pravil úředník Prahy
V neděli odpoledne se na Staroměstském náměstí střílelo. Zděšení turisté volali policii, v nebezpečí však nebyli. Šlo o předem nahlášenou akci protiislámského aktivisty Martina Konvičky, který ji označil za divadelní představení. Než však došlo na inscenaci popravy, policie akci přerušila. Informuje Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Kandidát na hejtmana Kulhánek: ODS má co napravovat
Žádný hejtman nezmění život občanů v kraji. Našim cílem je prosadit takové fungování kraje, aby se staral o skutečné potřeby našich lidí a vytvářel podmínky pro dobrou kvalitu života v našem kraji. To se zatím neděje, říká dlouholetý starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS). Kde se skrývá potenciál kraje? Představil nám návrh, jak zabránit sestěhování nepřizpůsobivých do regionu a zneužívání sociálních dávek. I plán na snížení nezaměstnanosti. Kriticky se také vyjádřil nejen na adresu vedení kraje, ale zejména státu. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Aktivita europoslanců aneb Méně je někdy více
Server idnes.cz vydal začátkem srpna článek, v němž hodnotí, jak moc nebo málo čeští europoslanci pracují. Ukážu, za čím se někteří čeští poslanci honí, jen aby byli hodnoceni jako nejpracovitější. Upřímně, méně někdy bývá více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad: Ministerstvo kultury rozdělovalo peníze na opravy památek netransparentně a bez koncepce
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil poskytování, čerpání a použití peněz, které Ministerstvo kultury (MK) rozděluje na rekonstrukce, modernizace a údržbu kulturních památek a státních hradů a zámků. Ministerstvo poskytuje peníze na tyto investice ze dvou programů státního rozpočtu. Kontroloři prověřili celkem čtyři z jejich podprogramů, z nichž ministerstvo v letech 2008 až 2015 podpořilo 559 akcí za 5,2 miliardy korun. Podle kontrolorů ministerstvo nerozhodovalo o výběru akcí, které podpoří, na základě svých priorit a řídilo se především požadavky příspěvkových organizací. Výběr akcí byl netransparentní. Bodový systém pro hodnocení žádostí o dotace byl formální, a proto umožňoval subjektivní posuzování žádostí. MK programy navíc stále prodlužovalo, aniž by vyhodnotilo jejich přínos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Revoluce! Oni tady chtějí stavět mešitu, to tedy ne, naštvali se lidé na slavném místě
Italové protestují. Údajně totiž existují plány na vystavění mešity přímo vedle Šikmé věže v Pise. To se však místním nelíbí a úřadům již předali petici s takřka 1800 podpisy ve snaze výstavbu zmařit. Organizátor protestní akce, novinář a politik Magdi Allam, to nazval „italskou revolucí“. Informuje the Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Bylo to úplně jinak! Účastník „konvičkoviny“ na Staromáku promlouvá. Použitá slova: Dobroseři, kozomrd, zrádce...
ROZHOVOR Fota a videa hovoří za vše. „Nikdo nepanikařil a neutíkal,“ vrací úder záchranář Dušan Rudecký, který se účastnil nedělní „okupace Staroměstského náměstí Islámským státem“. Zatímco politici a komentátoři hovoří v souvislosti s „útokem džihádistů“ Iniciativy Martina Konvičky o „kreténismu“, „šílenství“ a „magorech“, Rudecký vidí problém spíš v presstitutech od oligarchů ovládajících umění dezinformovat veřejnost: „Média místo informací řeší akci Konvičky a pár herců někde na Staromáku. Už o tom píše i turecký tisk. Probůh, co teď? Vyhlásí nám Erdogan válku?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Do konce roku chceme mít představu, jak bude vypadat síť národních škol po roce 2020
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová pokračovala v pravidelných jednáních s předsednictvem Svazu měst a obcí. Tématy byly síť národních škol a podpora sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal se slovenským ministrem zahraničí Lajčákem o společném zasedání vlád i summitu EU v Bratislavě
V pondělí 22. srpna 2016 se předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka setkal na Úřadu vlády s ministrem zahraničních věcí a evropských záležitostí Slovenské republiky Miroslavem Lajčákem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
„Křídla motýlí“ na návsi v Dolních Dunajovicích: Sisa Sklovska, Vláďa Hron, Tomáš Savka a mnoho dalších
Agentura Martin Production, charitativní organizace Debra ČR, Jihomoravský kraj a obec Dolní Dunajovice zve v sobotu 3. září 2016 do krásného jihomoravského městečka Dolní Dunajovice na 3. ročník benefičního koncertu „Křídla motýlí“, jehož výtěžek je určen pro charitativní organizaci Debra ČR, která pomáhá pacientům s nemocí motýlích křídel a sídlí při Kožním oddělení Pediatrické kliniky Fakultní nemocnice v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Výzkum: Černoši doženou bělochy za 228 let
Teprve za 228 let se dostane průměrná černá rodina ve Spojených státech na současnou úroveň bílé rodiny. To je hlavní zpráva výzkumu amerického institutu pro politická studia IPS a společnosti pro ekonomický rozvoj CFED. Informoval o tom server Dotyk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Tragické dokumenty své doby - Mnichovská dohoda, Zvací dopis, Lisabonská smlouva
Dokumenty, které znamenaly ztrátu samostatnosti a suverenity našeho státu a svobody občanů. Jen ty zbraně vyměnili za dotace, adresáti pozvání jsou na jiné světové straně a místo palby ostrými o nás teď hlasují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Počet žádostí o příspěvek na dojíždění v červenci vzrostl
Počet žádostí o příspěvek na podporu regionální mobility po změně podmínek roste. Jen v červenci jich Úřad práce ČR přijal 64. Od dubna do konce předchozího měsíce jich ÚP ČR evidoval celkem 152. V téměř čtyřiceti případech pak uzavřel s žadateli dohodu o poskytnutí příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Avokádo novým palmovým olejem?
Kdo mě sledujete delší dobu, zajisté víte, že se věnuji problematice palmového oleje a následkům jeho nadměrné konzumace nejenom na životní prostředí a biodiverzitu, ale také na životní a sociální podmínky pracovníků, kteří jej sklízejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Senát: Valdštejnská zahrada bude uzavřena
Omezení otevíracích hodin Valdštejnské zahrady:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
33. týden na Českomoravské komoditní burze Kladno: Ceny elektřiny i zemního plynu zamířily dolů
Ve 33. týdnu bylo na Českomoravské komoditní burze Kladno uzavřeno 174 kontraktů na dodávku 75,3 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele za 48,5 milionu korun. Kontrakty elektřiny i zemního plynu proti předchozím týdnům zlevnily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Konvička už mohl být mrtvý. Škoda, zaznělo
Včerejší akce Martina Konvičky na pražském Staroměstském náměstí vyvolala řadu komentářů, a to i z nejvyšších politických míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Uprchlíci a Evropa: Juncker trousil perly v zapadlé díře. Naše média vám to nenabídla
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes vystoupil na diskuzním fóru v rakouském Alpbachu, které je věnováno zejména uprchlické krizi. Uprchlíci si podle jeho názoru zaslouží naši solidaritu. Hranice označil za „nejhorší vynález politiků všech dob“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Pražský magistrát se ohradil proti akci konvičkovců: Shromáždění se nepovolují, pouze oznamují
Včerejší shromáždění v části Staroměstského náměstí s názvem „Obsazení Prahy – akce na podporu demokracie“, které oznámil svolavatel Martin Vítek, vyvolalo paniku především mezi návštěvníky hlavního města a magistrát jednání účastníků důrazně odsuzuje. Rádi bychom proto uvedli na pravou míru několik faktů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Na obou pastvinách v milovické rezervaci se objevily vzácné žábronožky letní
Po nedávných deštích se v kalužích na obou pastvinách milovické rezervace objevili vzácní korýši, žábronožky letní. Pro biology i žábronožky je to dobrá zpráva, protože jejich výskyt je v současnosti znám převážně z prostorů udržovaných vojenskou technikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vláda Angely Merkelové důvěrně – Turecko je spřažené s islámskými teroristy!
Německá vláda Angely Merkelové už je v takovém srabu, že je všem pro smích. Jednou důvěrně prohlásí, že Turecko léta vědomě spolupracuje s islamisty a teroristy a podruhé veřejně považuje Ankaru za důležitého partnera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Evropa se podle Sobotky dlouhodobě neobejde bez společné armády
Aktuální bezpečnostní vývoj podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ukazuje, jak zásadní je pro Česko zakotvení v Evropské unii a Severoatlantické alianci. Předseda vlády to řekl dnes v pražském Černínském paláci v úvodu každoroční porady českých velvyslanců. Evropa se podle něj dlouhodobě neobejde bez společné evropské armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jste slavný, pane Konvičko! Rusko, Německo i Rakousko na vás s údivem hledí
Včerejší pokus Martina Konvičky a jeho příznivců zinscenovat útok Islámského státu v Praze neunikl zájmu zahraničních médií. O Konvičkově provokativní akci se píše v Německu, Rakousku i Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Je důležité podporovat nejenom dobrovolné hasiče, kteří nám každodenně zachraňují naše životy a majetky
Poslanec Ladislav Velebný s plukovníkem Františkem Vaverou z Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR navštívili dobrovolné hasiče ve Městě Albrechticích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Policie pořádá Den s kamiony
Již pošesté se uskuteční preventivní akce „Den pro kamiony“, kterou pořádá Krajské ředitelství POLICIE ČR Ústeckého kraje, dálniční oddělení Řehlovice, ve spolupráci s oddělením BESIP - Ministerstva dopravy ČR a Odborem dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje dne 23. 8. 2016 od 9:00 hod. do 15:00 hod. na dálnici D8 v km 78 ve směru Ústí n. L. – Dresden (odpočívka čerpací stanice MOL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): USA chtějí vojenské angažmá na Ukrajině
Konflikt na Ukrajině eskaluje a USA chtějí podpořit prezidenta Porošenka v krocích proti Ruské federaci, přičemž vnitřní situace Ukrajiny je zcela zásadní příčinou toho, že ke konfliktu vůbec došlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Koluje po internetu: Kvůli uprchlíkům se nám sníží životní úroveň. Alespoň se posuneme k jiným hodnotám
Do ředitelky Sdružení pro integraci a migraci Magdy Faltové se opřel zakladatel spolku Svoboda a síla a zastupitel městské části Brno-Bystrc Viktor Lošťák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Hejtman Rozbořil: Tvář obcí v regionu se stále zlepšuje. Je to zásluha obyvatel
Slavnostním vyhlášením výsledků přímo v obci, která získala prvenství, vyvrcholila soutěž Vesnice Olomouckého kraje roku 2016. Zlatou stuhu převzal Hněvotín – obec, která leží asi sedm kilometrů od Olomouce a má 1757 obyvatel. Hodnotitelskou komisi zaujala nejen svým vzhledem, ale také třeba spolkovým životem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: O odškodnění musí unesení Češi žádat někoho jiného...
Komentář na Twitteru na zprávy, že unesení Češi, kteří se vrátili z Libanonu, žádají po státu odškodnění čtyřicet milionů korun:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Gentlemanem silnic se stal motocyklový závodník z Liberce
Na půdě Územního odboru Policie České republiky ve Frýdku-Místku se uskutečnilo ocenění tzv. Gentlemana silnic, a to v rámci projektu České pojišťovny, na kterém se podílí také Policie České republiky. V pořadí již 116 gentlemanem silnic se stal motocyklový závodník z Liberce, který v polovině června zachránil život cyklistovi v obci Pstruží na Frýdeckomístecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Mladá Češka „polapila“ radikální muslimy v Berlíně. Přístrojem na svém těle
Dvojím životem žila česká studentka, která byla špionkou v německých mešitách. Pracovala totiž pro křesťanskou neziskovou společnost, kdy ve chvílích volna chodila v nikábu a modlila se v mešitách. Tvořila seznam nejradikálnějších muslimů. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Sobotka je dobrý premiér, který vnáší do rozhodování exekutivy rozum
V exkluzivním rozhovoru, který poskytl Martin Netolický (ČSSD) pro ParlamentníListy.cz, se vyjádřil nejen k vnitrostranickým problémům. Prozradil nám, co pro něj bylo největším zklamáním. Představil své záměry, které by rád v kraji realizoval, ale i to, v jakých stranách vidí své potenciální spojence. Ohlédli jsme se také za uplynulými roky. Co se v kraji podařilo a co je naopak třeba dořešit? Vyjádřil se také k aktuálnímu prodloužení životnosti hnědouhelné elektrárny ve Chvaleticích. A nejen k tomu…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman prý na zahraničních cestách prolétal 24 milionů
24 milionů korun prolétal na cestách do zahraničí za dobu od svého nástupu do funkce prezident Miloš Zeman. Informovala o tom pondělní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Putinův režim vydrží do té doby, než nad televizorem zvítězí lednička. Předpovídá historik Alexej Kelin
ROZHOVOR Ruský prezident Vladimir Putin zatím dokonale balancuje zájmy jednotlivých skupin oligarchů a silových struktur. Skutečnost, že všichni mocní přesouvají své kapitály a potomstvo na „zahnívající Západ“, vypovídá o tom, že ani ti nejlépe informovaní příliš v budoucnost současného systému vládnutí nevěří. Tak hovoří historik a zástupce ruské menšiny ve vládní radě pro národnostní menšiny Alexej Kelin. S ParlamentnímiListy.cz navíc mluvil o ruských agentech, brexitu a propagandě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Primátor Pawlas poděkoval seniorům za vzornou reprezentaci Havířova
Primátor přijal úspěšné reprezentanty-seniory
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Pičovolekámo, magoři, židé. Halasná akce konvičkovců budí čím dál větší vášně
Magoři a idioti. Tak nazval konvičkovce ve svém komentáři advokát Jiří Vyvadil. Nelichotivé označení si podle jeho názoru zasloužili za své včerejší divadelní představení na Staroměstském náměstí, kde znázorňovali, jak by mohla vypadat okupace země Islámským státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Putinův režim vydží do té doby, než nad televizorem zvítězí lednička. Předpovídá historik Alexej Kelin
ROZHOVOR Ruský prezident Vladimir Putin zatím dokonale balancuje zájmy jednotlivých skupin oligarchů a silových struktur. Skutečnost, že všichni mocní přesouvají své kapitály a potomstvo na „zahnívající západ“ vypovídá o tom, že ani ti nejlépe informovaní příliš v budoucnost současného systému vládnutí nevěří. Tak hovoří historik a zástupce ruské menšiny ve vládní radě pro národnostní menšiny Alexej Kelin. S PL navíc mluvil o ruských agentech, Brexitu a propagandě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Prasečí hlavy je zastaví. Maďarský politik šokoval svým návrhem
V loňském roce zažádalo o azyl v Maďarsku více než 177 tisíc lidí. Uspělo však jen 146 z nich. Zemi však nadále obchází strach z uprchlíků a někteří politici nabízejí opravdu zvláštní řešení této krize – europoslanec György Schöpflin navrhl na ploty na hranicích země napíchat prasečí hlavy, což by byl jasný vzkaz pro muslimské migranty. Zprávu přinesl server britského deníku The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): "Happening" extremistů na Staroměstském náměstí je nepřijatelný. Primátorka a ministr vnitra mají co vysvětlovat
Extremisté jsou nebezpeční a mají hloupé nápady. Stát je nesmí nechat ohrožovat bezpečnost občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Plánované aktivity v nadcházejících dnech
Plánované aktivity předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky ve dnech 22. až 27. srpna 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
V Praze se k pravidelné poradě sejdou velvyslanci ČR v zahraničí
Projevem premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) začne dnes v pražském Černínském paláci každoroční porada českých velvyslanců. O bezpečnostních, zahraničněpolitických i ekonomických tématech budou desítky diplomatů diskutovat až do pátku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek přijal delegaci Lodžského vojvodství
Hejtman Michal Hašek v neděli 21. srpna 2016 přijal delegaci Lodžského vojvodství, partnerského polského regionu jižní Moravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Výstava ukáže nové poznatky a dokumenty o invazi ze srpna 1968
Knihovna Václava Havla dnes odpoledne zahájí výstavu, která ukáže nová zjištění o vojenském obsazení Československa v srpnu 1968. Jmenuje se Nejdelší noc - 21. 8. 1968 a seznámí návštěvníky s jednotlivými fázemi vojenských příprav a politického zajištění akce, která nadlouho ovlivnila československé dějiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman uhájil před dějinami čest Česka. Teď má vše v rukou Moskva a bude to zajímavé, vzkazuje analytik z Německa
ROZHOVOR Pustí k nám Erdogan miliony uprchlíků? „Možné je všechno,“ nevylučuje blokování dohody s EU historik, sociální psycholog a publicista Petr Schnur žijící v německém Hannoveru. Pro ParlamentníListy.cz analyzoval situaci nejen na Ukrajině a mimo jiné uvedl: „Porošenkovy silácké řeči o znovuzískání Krymu a vypořádání se s Donbasem jsou buď produktem nadměrného konzumu alkoholu, psychotické reakce na katastrofu, do které přivedl Ukrajinu ‚Majdan‘, nebo nutnosti občas hodit nacionalistům alespoň nějaké rétorické sousto.“ Hovoří o „systémové konformitě tzv. vůdčích médií, jejichž mainstream se stal nástrojem té nejprimitivnější politicko-ideologické propagandy“. K prezidentským volbám v Americe uvádí: „Hillary Clintonovou považuji za jestřába, nebezpečnou, nesmírně ctižádostivou ženu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Demokratická strana zelených: Podporujeme iniciativy vedoucí k zákazu norování
DSZ nesouhlasí s touto krutou a zbytečnou tradicí a žádá úplný zákaz tzv. norování, včetně zkoušek loveckých psů z norování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Povinná vojenská služba. Izraelský expert na boj s islámským nebezpečím poradil Česku. To dlouho nikdo nenadhodil
ROZHOVOR Erdogan je bezpečnostní hrozbou od jeho zvolení prezidentem, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bezpečnostní expert a bývalý izraelský voják David Bohbot. Podle něj je jen otázkou času, kdy se z Turecka stane dálnice do Evropy. A je nanejvýš nutné se na to připravovat, a to ostrahou hranic, kontrolami, ale také obnovením branné výchovy ve školách a zavedením branné povinnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijme nové velvyslance
Prezident republiky Miloš Zeman převezme v úterý dne 23. srpna 2016 od 14.00 hodin na Pražském hradě pověřovací listiny těchto nových velvyslanců v České republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zkracuje o šest týdnů uzavírku dálnice D5 mezi 40. a 50. kilometrem v obou směrech
Ředitelství silnic a dálnic dnes předčasně uvádí do provozu dálnici D5 mezi Cerhovicemi a Mýtem. Doba trvání vlastní opravy vozovky obou jízdních pásu dálnice byla zkrácena o šest týdnů. Původní termín ukončení byl 2. 10. 2016, opravu vozovky se však podařilo urychlit a skončila 19. 8. 2016. Doprava je tedy již vedena ve dvou jízdních pruzích v obou směrech. Zkrácení termínu se podařilo i díky firmám Strabag a Berger Bohemia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vinaři Znojemska zatřídí další vína. Nyní i do Královské řady
Vinaři sdružení do spolku VOC Znojmo mají před sebou tradiční srpnové zatřiďování vín. Procesem zatřiďování musí projít všechna vína, která mají dostat označení víno originální certifikace – VOC Znojmo. Zatřiďování probíhá dvakrát ročně. V letošním srpnovém zatřiďování se bude hodnotit vlastně ve dvou kategoriích: vína s označením VOC Znojmo a vína jako kandidáti na označení Královská řada – finální zatřídění před uvedením na trh. Degustátoři z řad vinařství budou o vínech rozhodovat ve středu 24. srpna od 9:00 v Louckém klášteře ve Znojmě. Celkem je přihlášeno 23 vín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Donald Trump nesnáší zrcadla
Americkým tištěným i internetovým médiím lze jen závidět akceschopnost, jestliže 350 z nich v jeden den otiskne v podstatě shodný úvodník o tom, jak prezident hrubě bortí tamní vyhlášenou demokracii.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 12:40, zobrazit podobné
Jan Hamáček: Na lidech se šetřit nesmí
Když naše vláda v červenci nastupovala, slíbili jsme lidem bezpečí. K němu ale potřebujeme nejen stabilní hranice a bezpečné ulice, ale také fungující stát. Nemůžeme si dovolit, aby ti, co mají v popisu práce udržovat v chodu úřady a veřejné služby, a už vůbec ne ti, od nichž čekáme potírání kriminality nebo zvládání mimořádných situací, svá místa opouštěli pouze proto, že o ně v soukromém sektoru bude postaráno lépe.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Lékařské prohlídky nařízené zaměstnavatelem
Ve skutečnosti jde spíše o lékařská vyšetření, která nám nařídilo ministerstvo zdravotnictví a zcela vyrušilo naše právo nepodrobit se něčemu, s čím nesouhlasíme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
TOPlist