Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.467x, což odpovídá cca 180.903-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Putin spustil akci: Připravte se na válku!
Ruská ministerstva a Centrální banka procházejí zkouškou fungování ve válečných podmínkách. Účastní se tak akce většího rozsahu, ve které je testována způsobnost ozbrojených sil Ruské federace. O akci informuje ministerstvo obrany Ruské federace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nepodporujte Donalda Trumpa. Zle se vám to vrátí, varuje Putina agent KGB
Putinův režim bude své podpory republikánského kandidáta na prezidenta Spojených států Donalda Trumpa ještě litovat. „Chybná ruská politika se do Kremlu vrátí jako bumerang a do Bílého domu vynese Hillary Clintonovou,“ míní bývalý agent KGB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Že je Hillary Clintonová smrtelně nemocná? No, kolují takovéto materiály
Prezidentská kandidátka amerických demokratů Hillary Clintonová musí po aféře s e-maily a financováním své nadace vyvracet další vážná obvinění. Konzervativní média tentokrát spekulují o jejím vážném zdravotním stavu a údajné podlomené zdraví využívá v boji proti Clintonové také její republikánský rival Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Chci, aby zazněla pravda, rozpovídal se před nástupem do basy Marek Dalík: Topolánek, Zeman, Fico, Šlouf, Nejedlý, Babiš...
„Vymstilo se mi, že jsem se pustil na neznámou půdu. Můžu si za to sám,“ říká někdejší lobbista Marek Dalík, bývalý spolupracovník Mirka Topolánka, který v nejbližších dnech nastoupí do vězení. Odsouzen byl za úplatkářství při sjednávání nákupu obrněných transportérů od rakouské firmy Steyr. Rozhovor s ním přinesl týdeník Euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
VoZP: Změna bankovního spojení
VoZP ČR z důvodu legislativních změn mění bankovní ústav a přechází k České národní bance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Provozovatel mýta měl být vybrán v otevřené soutěži, ne dalším dodatkem pro Kapsch
Uzavření dodatku na provozování mýtného systému s firmou Kapsch považuji za závažné selhání ministra dopravy Dana Ťoka a celé vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Europoslankyně Konečná: Mám od lidí z Německa trochu jiné informace, než jsou předkládány v českých médiích. Takže Merkelová...
ROZHOVOR Co si myslí o návštěvě kancléřky Merkelové v Praze, Evropské unii i o demonstracích, které proti kancléřce v Praze byly, prozradila ParlamentnímListům.cz poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná (KSČM). Zatímco demonstrace, při kterých lidé protestovali proti německé kancléřce, schválila, s akcí, kterou připravil v Praze nedávno Martin Konvička, prý rozhodně nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
U Václava Klause sledovali návštěvu Merkelové v Praze: Její výroky o migraci působí děsivě
Jiří Weigl z Institutu Václava Klause dnes na jeho stránkách publikoval stanovisko k návštěvě německé kancléřky Angely Merkelové v Praze a její následné cestě zeměmi střední a východní Evropy. Prorokuje, že bude hůř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kandidát na hejtmana Steiner: Komunisté v kraji aktivně přehlížejí minulé i současné zlodějiny
Nerozumím, proč komunisté neměli zájem vyházet korupční a zlodějské kostlivce a proč neposlouchali názory jiných, posteskl si opoziční zastupitel a lídr Leo Steiner. ,,Odvážní a skuteční patrioti prostě volí JsmePRO! Kraj 2016,“ říká. Představil nám také program hnutí s názvem „Devatero“, včetně toho, jak vylepšit prestiž kraje s největším počtem vyloučených lokalit v Česku. A poněkud z jiného úhlu pohledu se zamýšlí i nad tím, jak omezit korupci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Z podnikatelů si někdo ve vládě dělá legraci. Zrušme EET, dokud je čas
Tipneme si, kolik bude nakonec výjimek z EET? Nikdo neví, máme tu totiž další novinku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zakázáno a zrušeno: 45 novin, 16 televizí, 15 časopisů, 23 rádií... Nikoliv v Rusku
Turecká vláda využívá tříměsíčního zvláštního stavu skutečně naplno. Za necelý měsíc a půl od pokusu o převrat vydala nařízení o ukončení činnosti 102 mediálních platforem, včetně 45 novin, 16 televizních stanic, 3 mediálních agentur, 23 rozhlasových stanic, 15 magazínů a 29 vydavatelství, informuje britský Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kam se poděli? Německo má další bolehlav kvůli uprchlíkům. Celkem vážný
Německo se stává, s lehkou nadsázkou řečeno, novým bermudským trojúhelníkem. Také v zemi našeho souseda mizí bez příčiny tisíce lidí. Aspoň to platí pro téměř devět tisíc nezletilých uprchlíků, kteří se v letošním roce ztratili z dohledu úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kapsch zajistí nepřerušený výběr miliard z mýta po r. 2016 – nabídl státu slevu při provozování systému
Tuzemská společnost Kapsch Telematic Services byla ministerstvem dopravy pověřena provozováním českého mýtného systému i po skončení desetiletého provozní smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bude rozruch: Klára Samková vydává knihu o islámu
Tento týden přichází na trh kniha JUDr. Kláry Samkové „Proč Islám nesmí do Česka“, která se velmi ostře a jednoznačně staví proti riziku islamizace evropského prostoru a České republiky zvlášť. Základní strukturou knihy, kterou vydává nakladatelství BONDY, je rozhovor Kláry Samkové s Mgr. Svatoplukem Šteflem, kterému Parlamentní listy položily několik otázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura zatím nejostřeji promluvil o muslimech, Merkelové, vládě i jiných věcech. Raději se podívejte sami
ROZHOVOR „Je to habaďúra. Vlezli Bruselu do…“ Šéf SPD Tomio Okamura opět nelítostně buší do politiky „servilní Sobotkovy a Babišovy vlády“, která podle něj „lže, jako když tiskne“. „Kuloárně jsem se doslechl, že Sobotka počítá s tím, že by po odchodu z české politiky rád přešel na místo eurokomisaře,“ tvrdí také Okamura a návštěvu německé kancléřky Angely Merkelové označil za „drzou politickou provokaci“. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také uvádí, že v Evropě dochází k největšímu židovskému exodu od druhé světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Homosexuály máme nechat vraždit
Být gayem v mnoha státech není žádný med. V některých zemích stačí být obviněn z toho, že jste homosexuál a čeká vás v lepším případě výprask nebo budete zavražděn. Ale to některým europoslancům zřejmě nevadí…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
DSZ: Zvířata nejsou zboží k přepravě
Demokratická strana zelených (DSZ) se připojila k podpoře Světového dne „Zvířata nejsou zboží k přepravě“ (29. srpna), zaměřeného na ukončení utrpení zvířat v souvislosti s obchodem s hospodářskými zvířaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Moravec, Halík, furt dokola! To je tak ubohý. Zasvěcená osoba napsala dopis šéfovi ČT, protože se už neudržela
Sledování včerejšího vysílání České televize natolik naštvalo bývalou poslankyni ODS Kateřinu Dostálovou, že se rozhodla napsat generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi otevřený dopis. Dostálová, která se ve Sněmovně specializovala na mediální problematiku, o tom informovala na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Komentátor vypálil na Zemana: Nic neřešíte, jen občas pijete vodku
Petr Holec se v komentáři pro server týdeníku Euro rozepsal o prezidentovi Miloši Zemanovi a české vládě. Kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) prý nemá prakticky žádnou zahraniční politiku, kterou by prosazoval, takže se prezident Zeman nemusí příliš omezovat v reprezentování státu navenek. Vláda mu nedala pořádné mantinely, tak to Zeman „švejkuje“ po svém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Heger (TOP 09): Povinné stáže lékařů v nemocnicích nepodpoříme
V nadcházejících dnech se na zdravotním výboru budeme zabývat koaličním návrhem na zavedení tzv. povinných stáží ambulantních specialistů v nemocnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V Zimbabwe prý uvěznili olympioniky. Nepřivezli medaile. Prezident Mugabe tvrdí, že jde o hoax
Na internetu se rozšířil příběh o tom, jak prezident Zimbabwe, dvaadevadesátiletý Robert Mugabe, nechal uvěznit všechny účastníky olympijských her v brazilském Riu de Janeiru. Nepřinesli do vlasti totiž žádné medaile. Podle zimbabwské vlády jde však o lež a všichni jsou v pořádku doma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Divadla ABC a Rokoko zahájila zkoušení, jeviště patří klaunům a top manažerům
Městská divadla pražská zahájila zkoušení prvních premiér nové sezony 2016/17. V Divadle Rokoko připravuje režisér Petr Svojtka moderní grotesku Urse Widmera Top Dogs o rekvalifikaci manažerů propuštěných z vysokých funkcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ 2016): Je třeba zajistit a hlídat průběh zpracování výsledků voleb
Pokud se podíváme na Český statistický úřad, který je pověřen sběrem a zpracováním výsledků hlasování ve volbách v České republice, pak zjistíme, že ve vedení jsou lidé z ODS a Exekutorské komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Duka varoval před větším počtem muslimů ve společnosti a Kalousek mu vzkázal...
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se dnes na svém twitterovém účtu vyjádřil k tvrzení kardinála Dominika Duky, že s vyšším počtem muslimů ve společnosti přijde i touha po zavedení práva šaría. Tomu však bývalý ministr financí nevěří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Na ČVUT vzniklo unikátní vědecké centrum, které se zabývá umělou inteligencí
Vědci z Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze založili výzkumné centrum Artificial Intelligence Center (AI Center).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pražští strážníci spolu s policisty budou na přechodech u škol dohlížet na bezpečnost školáků
Stejně jako v minulých letech i na začátku letošního školního roku budou pražští strážníci a policisté ve zvýšené míře hlídat přechody pro chodce v blízkosti škol a školských zařízení. Zvýšený dohled nad bezpečím školáků na přechodech bude pokračovat i v dalších zářijových dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Užití více léků najednou působí Čechům problémy
Výskyt problémů způsobených důsledkem nevhodné kombinace léků je v České republice poměrně vysoký. Z průzkumu agentury STEM/MARK vyplynulo, že osobní zkušenost s nežádoucími interakcemi má 28 % Čechů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ředitel VZP Kabátek byl zvolen do funkce na další 4 roky
Správní rada VZP ČR zařadila dnes na své jednání bod Výkon funkce ředitele VZP ČR v dalším funkčním období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Sarkozy dostal vynadáno za to, že „nutí ženy vysvlékat se z vybraných oděvů“. Tedy burkin
Burkiny jsou předmětem mnoha dohadů. Ty největší však vyvolaly v kolébce moderního sekularismu, Francii, zemi, která by měla jít příkladem. Některá přímořská města je zakázala, nejvyšší soud však nakonec rozhodl, že nelegálně. Zákazy přesto trvají, protože volby jsou na dohled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Lesy ČR zahájily rekonstrukci retenční nádrže v Břežanech na Znojemsku
S rekonstrukcí zanesené retenční nádrže s poškozenou hrází v Břežanech na Znojemsku začal státní podnik Lesy České republiky koncem srpna. Projekt je jedním z opatření spojených se zadržením vody v krajině. Náklady jsou odhadovány na dva miliony korun. Práce by mohly skončit v dubnu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pieter (HOZK): Jak jsem se zrovna já dostal do politiky?
Na začátku loňského roku jsem netušil, že budu ve straně a už vůbec ne, že budu na kandidátce a asi bych se vám vysmál, kdybyste mi to říkali. Můžete mi věřit? NE, nemůžete, můžete věřit jen sami sobě a svému úsudku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda se v tichosti chystá zahájit tento černý scénář a bodne kudlu do zad vlastnímu národu. Kardinál Duka se ostře vyjádřil k muslimům a tohle nám řekli Babiš, kníže, Keller či Okamura
ANKETA Kardinál Dominik Duka v rozhovoru pro Echo24.cz varoval, že když je muslimů ve společnosti 15 procent, začnou přicházet s požadavky, že by chtěli svými lidmi obsadit určitá klíčová místa ve společnosti, a jakmile se dostanou nad 25 procent, začnou do zákonů prosazovat právo šaría a usilovat o převzetí vlády. Podle Tn.cz Duka řekl, že islámský svět se stále více radikalizuje, a pokud Evropa přijme uprchlíky, čeká ji katastrofa. Podle něho bychom jejich přijetím mohli společnost uvrhnout do chaosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Částečné prázdnění vodní nádrže Podhora
Vodní nádrž Podhora na Mariánskolázeňsku se právě částečně vypouští. Důvodem je potřeba rekonstrukce patních drénů, které zajišťují stabilní a bezpečnou hráz přehrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Česká republika a Německo prohloubí spolupráci v oblasti Průmyslu 4.0
Německá kancléřka Angela Merkelová se ve čtvrtek 25. srpna 2016 při návštěvě Prahy potkala s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Domluvili se na vzájemné podpoře Průmyslu 4.0.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vláda připravuje integraci šesti tisíc imigrantů do České republiky
Česká vláda si dělá z občanů neskutečnou legraci! Nahlas sice odmítá imigrační kvóty, ale ve vší tichosti už hledá generálního poskytovatele integračních služeb, jež bude mít za úkol integrovat šest tisíc žadatelů o azyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
V Bruselu opět vybuchla bomba. Tentokrát bez obětí
Bomba vybouchla dnes v noci u budovy kriminologického institutu v Bruselu. Při útoku nebyl nikdo zraněn, neboť budova byla v době činu prázdná. Informovala o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Armáda bude nacvičovat, jak zapojit do války mobilizované občany
Přípravy na válku zahájí již v říjnu česká armáda. Začne trénovat mobilizaci, tedy povolávání civilistů do zbraně. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vandas (DSSS): Prezident Zeman na nás opakovaně útočí. Uvažuji o boji o Hrad
Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas k tomu říká:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Liberecká „Pouštní bouře“ s pachutí nostalgie
Československá obec legionářská organizovala o víkendu Dětský den s podtextem "25. výročí operace Pouštní bouře". Bouře pod Ještědem to ale nebyla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
František „Čuňas“ Stárek podpořil Jaroslava Morávka za ODS do Senátu
Přátelská nálada se odrazila i na atmosféře události, která se nesla ve velmi neformálním duchu, nad sklenkou piva. Debatu si přišlo vyslechnout kolem 80 lidí, mezi nimi také zástupci Mladých konzervativců za Olomouc. Jak se dalo na základě aktuálního politického dění očekávat, návštěvníky zajímaly názory Jaroslava Morávka na imigrační krizi a její řešení v rámci EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Chovanec vrátil úder Babišovi: To vy se klaníte Merkelové!
Babišova média naznačují, že se premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) sklání před politikou německé kancléřky Angely Merkelové. Jenže tak to není, v sociální demokracii panuje jiná nálada. V tomto duchu se před kamerami České televize vyjádřil ministr vnitra Milan Chovanec. A obratem si do Babiše pořádně rýpl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pícl (ČSSD): Proč je důležité zastropovat věk odchodu do důchodu
Prohlášení Andreje Babiše z minulého týdne, že odmítne návrat ke stropu důchodového věku, znovu výrazně rozvlnilo koaliční vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
MPSV: NKÚ kritizuje smlouvy uzavřené za předchozích vedení
Ministerstvo práce a sociálních věcí reaguje na zjištění kontrolní akce Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), které se týkají výdajů resortů na nákup materiálu a služeb v letech 2013 a 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): OSA. Ochranný svaz autorů pro placení výpalného. Taková česká cOSA nostra
Nic jste neprovedli, a přesto platíte při nákupu paměťových karet a záznamových zařízení za tzv. autorská práva. Aktuálně hrozí, že budete platit výpalné i při koupi chytrých telefonů. Plošná presumpce viny. Prý je to tak správné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
MMR: První města a aglomerace jsou připravené čerpat evropské dotace
V minulém týdnu byly schváleny další dvě integrované strategie zaměřené na rozvoj městských oblastí. Připravené čerpat evropské dotace už jsou ITI Hradec Králové – Pardubice a IPRÚ Mladá Boleslav. Přiřadily se tak k IPRÚ Zlín, Karlovy Vary a Jihlava, kterým se schvalovací proces podařilo dokončit v průběhu předminulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
CzechTourism: České destinace táhnou domácí i zahraniční turisty
Návštěvnost hromadných ubytovacích zařízení (HUZ) za první pololetí vzrostla ve všech krajích Česka, a to u domácích i zahraničních turistů. Nejvíce si polepšil Karlovarský a Zlínský kraj. Mezi hosty mírně převažovali zahraniční turisté, kterých do Česka přijelo 4,1 milionu. Domácích turistů bylo 3,8 milionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Roztrháme dohodu s Británií, pohrozil politik v Calais kvůli uprchlíkům
Na severu Francie to znovu vře. Francouzští politici hledají cestu, jak zrušit uprchlický tábor zvaný Džungle v přístavním městě Calais. Xavier Bertrand, prezident správní oblasti Hauts-de-France Nord-Pas-de-Calais-Picardie, do které zapadá i přístav Calais, žádá, aby se situace v Džungli konečně začala řešit, a to i ve chvíli, kdy by se na tomto řešení nechtěla podílet Velká Británie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Ministr zemědělství zahájil výstavbu protipovodňových opatření v Břeclavi
První fázi výstavby protipovodňových opatření v Břeclavi dnes symbolicky zahájil ministr zemědělství Marian Jurečka, generální ředitel Povodí Moravy, s.p. Jan Hodovský a starosta Břeclavi Pavel Dominik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kvóty v praxi: Do Česka přijelo osm uprchlíků z Řecka
Do Česka minulý týden přijela skupina osmi uprchlíků, které země musejí přijmout z Řecka či Itálie na základě přerozdělovacích kvót schválených EU. Skupina běženců prošla bezpečnostní prohlídkou. Nyní s nimi ministerstvo vnitra dělá obvyklé řízení o udělení mezinárodní ochrany. V tuzemsku je celkem 12 běženců na základě kvót ze středomořských států. Další Česko neprověřuje, sdělilo dnes ČTK ministerstvo vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
STAN: Kvůli mýtu jsme připraveni se znovu obrátit na antimonopolní úřad
Poté, co ministerstvo dopravy prodloužilo firmě Kapsch smlouvu na výběr mýtného, padla námitka ÚOHS, pro kterou se odmítl zabývat prvním podnětem hnutí Starostové a nezávislí, které tento postup státu napadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Opravy silnic a dálnic Ministerstvo dopravy nezvládá, říká kandidát na hejtmana Štefan Drozd.
ROZHOVOR "I my v Klášterci nad Ohří jsme si „užili“ při obnově povrchu silnice č.13. Dokázali jsme se však domluvit s dodavatelem na nočních pokládkách a celou akci urychlit. Je třeba větší spolupráce a rozhodování při opravách, ať již státních či krajských komunikací, právě se samosprávou, protože právě starostové obcí a měst místní problematiku znají. Bohužel zatím se tak neděje," říká Štefan Drozd, starosta Klášterce nad Ohří a kandidát na hejtmana za Svobodné a Soukromníky v Ústeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ve Spojených státech přijali 10 tisíc Syřanů. Prověřovali je až rok a půl
Spojené státy splnily svůj závazek přijmout 10 000 syrských běženců. Dnes to podle agentury Reuters oznámil Bílý dům s tím, že se tak stalo oproti původnímu plánu o měsíc dříve. Přijmout Syřany do konce fiskálního roku, který končí v září, loni přislíbil prezident Barack Obama. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Stači povolení ke střelbě! Vojska máme na zachycení imigrace dost. Martin Koller pohaněl ty, kteří "chrochtají u koryt", a začal vypočítávat
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA "Válka ze strany Ruska EU reálně nehrozí, pokud ji nevyprovokují USA. A vojenská tažení do Asie a Afriky po vzoru NATO/USA s katastrofálními následky a vojenskými porážkami jako v Iráku a Afghánistánu EU nepotřebuje. Takže těch zhruba 100 000 vojáků uvedených v silách EU by dokonale stačilo na většinu úkolů spojených s obranou Evropy," říká mimo jiné pro ParlamentníListy.cz analytik Martin Koller
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy vybralo projektového manažera, který pomůže s přípravou otevřené soutěže na mýto
Ministerstvo dopravy vybralo projektového manažera, který bude pomáhat s přípravou soutěže na provozovatele nového mýtného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš: Ministr Němeček fakticky neřídí svůj resort, je jen prodlouženou rukou kmotrů z ODS
Zvolení Zdeňka Kabátka ředitelem Všeobecné zdravotní pojišťovny považuji za skandální, protože to je kontroverzní osoba spojená s největším kmotrem českého zdravotnictví Markem Šnajdrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ČT: Jiřího Langmajera doplní Tatiana Vilhelmová a Jan Hájek. Začalo natáčení Labyrintu II.
Režisér Jiří Strach začal v brněnském studiu České televize natáčet druhou řadu úspěšného kriminálního seriálu Labyrint. Autorem scénáře sedmi nových dílů je opět Petr Hudský. V hlavních rolích se vedle Jiřího Langmajera v roli majora Remeše nově představí Jan Hájek a Tatiana Vilhelmová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Posmutnělý podnikatel: Skončí hodně venkovských hospod. Pan Babiš...
Prezident Asociace hotelů a restaurací ČR, viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Václav Stárek, se v pondělním Interview ČT24 obsáhle vyjádřil k zavedení elektronické evidence tržeb. Restauratérům systém kontroly tržeb začne už 1. prosince. To, co se Stárkovi na zákonu o elektronické evidenci tržeb nejvíc líbilo, se jaksi vytrácí, což host považuje za velkou škodu. Vynadal za to ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) a předsedovi KDU-ČSL Pavlu Bělobrádkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Skočila policistovi na záda. Podala stížnost kvůli shromáždění na podporu multikulturalismu
Aktivistka Kateřina Krejčová, která v červnu neuspěla s námitkami proti údajnému loňskému rozpuštění shromáždění na podporu multikulturalismu, podala proti rozhodnutí pražského městského soudu kasační stížnost. Bude se jí zabývat Nejvyšší správní soud v Brně. Městský soud v červnu rozhodl, že policie shromáždění nerozpustila, a proto námitky Krejčové zamítl jako nedůvodné, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Česko nemá diplomatické styky s Doněckou lidovou republikou, ujišťuje ministerstvo zahraničí
Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky (DNR), které se bude otevírat v Ostravě, nelze podle ministerstva zahraničí považovat za diplomatické zastoupení tohoto státu. ČTK to dnes sdělilo tiskové oddělení ministerstva. Česká republika podle vyjádření ministerstva existenci Doněcké lidové republiky neuznává. Proto na českém území nemůže působit ani honorární konzul tohoto samozvaného státu, jak je uvedeno na pozvánce na slavnostní otevření centra, kterou dostali i čeští politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
TA ČR: Bilaterální spolupráce s Německem je pro nás klíčová
Hlavními tématy během čtvrtečního setkání českých a německých výzkumných pracovníků, které proběhlo v rámci návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové, byly užší česko-německá spolupráce v aplikovaném výzkumu, podpora inovací a zejména kooperace v rámci iniciativy Průmysl 4.0.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): Záměr vytvořit státní půjčovnu vlaků ohrožuje čerpání z operačního programu
Asociace krajů ČR nesouhlasí se záměrem ministra dopravy Dana Ťoka využít evropské dotace k nákupu železničních vozidel, které by stát následně pronajímal soukromým dopravcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Příprava mé vraždy se nevyšetřila. Vězeň, který měl podat svědectví, zemřel
ROZHOVOR „V České republice je možné odsoudit někoho na objednávku, to znamená i bez důkazů. Na druhé straně se například příprava mé vraždy, o které jsem dostala písemnou informaci, vůbec nevyšetřila,“ říká rozhořčeně předsedkyně Energetického regulačního úřadu a kandidátka na senátorku za hnutí Úsvit – Národní koalici Alena Vitásková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Národní divadlo převzalo vydraženou budovu Themos
Ředitel ND Jan Burian za účasti ministra kultury Daniela Hermana převzal symbolický klíč od této budovy z rukou premiéra Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vyjednávání o smlouvě TTIP se hroutí. Významné hlasy z Evropy říkají "ne"
„Vyjednávání o dohodě o volném obchodu mezi Spojenými státy a Evropskou unií selhala. Nikdo to ovšem není zatím ochotný přiznat,“ uvedl německý vicekancléř Sigmar Gabriel. Jeho slova cituje britský Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Svobodní: Armáda EU není řešením
Řešením je posílení vlastní armády a alianční spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Tak takhle jsem to řekl Merkelové, odhalil Andrej Babiš a poděkoval Zemanovi
Ministr financí Andrej Babiš napsal na webu Expres.cz komentář ke svému setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o migrační krizi v Evropě. Mluvil s ní otevřeně a jasně, navzdory tomu, že se setkali poprvé v životě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Horáček (ČSSD): Projev neúcty a arogance ke členům ČSSD i voličům
Stanovisko předsedy OVV Svitavy na odstoupení paní Pernicové z krajské kandidátky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Žádní uprchlíci. Emigranti jsou to! hlásí z hranice EU slavný reportér TV Prima
Reportér Bohumil Roub se vydal za uprchlíky, aby zjistil, že převaděčské gangy uprchlíků oproti loňsku zdvojnásobily své ceny. A to přesto, že kvůli přísnějším opatřením často zajistí cenu jen na hranice Schengenu. Jeho reportáž odvysílala včera TV Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Přišly zdrcující statistiky. Muslimové nás prý slupnou jako malinu
Italský publicista Giulio Meotti poukazuje na mimořádně nízkou porodnost ve členských státech Evropské unie za loňský rok. Meotti se obává, že evropský kontinent nemá dostatek sil a morálky, aby odolal sílící islamizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš chce opět navrhnout snížení DPH z točeného piva
Ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš ve středu na koaliční radě opět navrhne snížení DPH na točené pivo z 21 na 15 procent. Řekl to dnes na tiskové konferenci k zavedení elektronické evidence tržeb (EET). Babiš letos v lednu navrhoval nižší DPH u točeného piva a zdůvodňoval to podporou restauračních služeb kvůli vyšším nákladům v souvislosti s EET. Koalice ale tuto diskusi v březnu odložila. Vrátit se k tomu chtěla až po vyhodnocení letošního výběru DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Himl (SZ): Jedním z mých cílů je vytvořit co nejlepší podmínky ve vzdělávání
Pavel Himl (SZ) zahájil volební kampaň v senátním obvodu č. 10 Český Krumlov
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
To má šťávu: Miliardář chce opět po Česku peníze
Firma Čechošvýcara Josefa Šťávy Diag Human opět vyhrožuje Česku. Podle dnešního vydání Lidových novin by mohlo opět nastat zabavování majetku České republiky v zahraničí, jak to již bylo v minulosti. Stále tak trvá vlekoucí se spor o krevní plazmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
MŠMT nebude zřizovat novou organizaci
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy důrazně odmítá informace Lidových novin z článku redaktorky Kateřiny Surmanové z 23. 8. publikovaný pod názvem „Nový úřad má zajistit občanské vzdělávání. Kritici varují: vznikne monopol na pravdu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Lepka (TOP 09): Babiš v Hradišti neříkal lidem pravdu
Ministr Babiš navštívil v květnu 2016 areál bývalé věznice v Uherském Hradišti a slíbil jeho rekonstrukci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Lukša: Exhibice ministryně Marksové
Otevřel jsem dnes ráno noviny, a protože čtu první sportovní rubriky, jak si vede náš Baníček při jeho cestě k návratu zpět tam, kam patří i s jeho fandy, tedy do I. ligy, udeří vás hned do očí inzerát s fotkou ministryně Marksové: chce zastavit prodlužování odchodu do důchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Elektronická evidence tržeb se blíží: Od září mohou podnikatelé žádat o autentizační údaje
Před zahájením evidence tržeb musí všichni podnikatelé, kterých se evidence týká, požádat o tzv. autentizační údaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Cena elektřiny vzrostla, plyn zlevnil
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 34. týdnu uzavřeno 58 kontraktů na dodávku 13 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele za 8 milionů korun. Cena elektřiny šla ve 34. týdnu vzhůru, cena plynu zaznamenala pokles.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš v TV: Konkrétná informace, vyhodnocovať, reagovať... Obraťte se přímo na mě
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) vystoupil dnes se s projevem na tiskové konferenci, aby seznámil s vývojem ohledně zaváděné elektronické evidence tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Konvička? Diletant a amatér, míní šéf Úsvitu
ROZHOVOR Jestli měla na mysli zničení evropské civilizace, tak se jí to nepochybně daří. Merkelová je prototyp evropského mocnáře, který je naprosto odtržen od reality, řekl pro ParlamentníListy.cz předseda Úsvitu Miroslav Lidinský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Sobotkova vize evropské armády, Konvičkova dramatizace a turecké námluvy s Ruskem
Premiér Bohuslav Sobotka prohlásil, že Evropská unie potřebuje postavit vlastní armádu. Nejspíš si při svém svatém zápalu neuvědomil, že Česká republika neplní ani své finanční závazky vůči NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová vysvětlila, proč u ní obdržel funkci Karel Březina
Tisíce učitelů budou v příštích letech chybět v českých školách. V rozhovoru pro server iDNES.cz to přiznala ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Vyjádřila se i k tomu, že do politického kabinetu ministra školství přijala kontroverzního sociálnědemokratického politika Karla Březinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Veřejné zdravotní pojišťovny nesmí pro vymáhání dluhů najímat externí právníky
Pokud má někdo dluh na zdravotním pojištění, jsou zdravotní pojišťovny oprávněny a také povinny tyto dluhy vymáhat. K rutinnímu úkonu však nesmí najímat externí advokáty a neúměrně tak navyšovat náklady na vymáhání dluhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Reakce ÚZSVM a MF k memorandu o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti
Starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha tento týden v médiích vyjádřil své obavy, že nedostane od státu peníze na opravu bývalé věznice, které mu během květnové návštěvy přislíbil ministr financí. Ministerstvo financí a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových proto reagují na jeho prohlášení a uvádí věci na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ťokovo ministerstvo uzavřelo dodatek ke smlouvě s Kapschem za 5,27 mld.
Ministerstvo dopravy v neděli uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Uvedli to mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold a společnosti Kapsch David Šimoník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Ministerstva nakupovala nehospodárně materiál i služby
Ministerstva obrany, práce a sociálních věcí a zemědělství nakupovala v letech 2013 a 2014 nehospodárně materiál i služby. Třeba za úklid platilo ministerstvo práce šestkrát více než ministerstvo obrany. Vyplývá to z výsledků prověrky, které dnes zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Vyjádření ministerstev ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Stát zabezpečí další výběr mýta od roku 2017, zároveň může vypsat soutěž na nový systém
Od příštího roku může stát pokračovat ve výběru mýta na dálnicích a silnicích I. třídy. Zároveň bude možné vypsat otevřené výběrové řízení, které určí technologii pro výběr mýtného pro další období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Důchodce, který brání Bakalovi v dokončení Havlovy knihovny s bazénem: Poslední náboj je třeba nechat pro sebe. Buď tady dožiju, nebo skončím s krumpáčem v hlavě
ROZHOVOR Jak říkám veřejně, buď tady dožiju stářím či skončím s ukrajinským krumpáčem v hlavě. Na náklaďáky s ostravským koksem si totiž dávám pozor. S takovouhle dávkou černého humoru hovořil s Parlamentními listy Bohumil Vejtasa, poslední původní obyvatel domu na Loretánském náměstí v Praze, který se kontroverzní miliardář Zdeněk Bakala rozhodl z části přebudovat na Knihovnu Václava Havla. Nedávno důchodce v protestech proti mocnému a bohatému muži podpořil dokonce i soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
O Benešovu vilu byl o víkendu zájem, navštívilo ji 366 zájemců
Ve dnech 27. a 28. srpna 2016 si mohli návštěvníci prohlédnout Vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí. Zpřístupněny byly nejen interiéry, ale také přilehlý park se zahradou, které navštívilo 366 zájemců o prohlídku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vostradovský (STAN): Podařilo se nám do pohraničí vrátit život
Pokud máme hovořit o rozvoji Jihočeského kraje, nesmíme zapomínat na rozvoj venkova. Zvlášť u nás na Šumavě se potýkáme s řadou velmi složitých problémů, které souvisejí jednak s minulostí, kdy život v celém regionu tlumila železná opona, jednak s ochranou přírody limitující rozvoj obce i pracovní uplatnění jejích obyvatel. Přesto se nám daří se s těmito výzvami poprat a naše zkušenosti bychom proto rádi přenesli na celokrajskou úroveň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Připomeňme malým školákům bezpečnou cestu do školy
První usednutí do školních lavic s sebou nese pro řadu dětí i první zkušenost se samostatným pohybem v silničním provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
I k tobě přijde kontrola od Babiše! Stačí, aby tě někdo napráskal, vyplývá z návrhu zákona, o kterém budou znovu jednat poslanci
Na všechny, o kterých úředníci usoudí, že hodnota jejich majetku neodpovídá jejich příjmům, by měly dopadnout daňové kontroly finanční správy. Ta by měla nově čerpat informace hlavně z veřejných registrů, v terénu, i od „podnětů“ veřejnosti. Upozorňuje na to server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kandidátka do senátu Hlavová (SPO): Ven z koloniálního postavení
Češi ztratili schopnost rozhodování o své vlastní budoucnosti. Chci podniknout kroky, aby se nabral jiný kurz, svěřila se Soňa Hlavová (SPO). Jako lékařka má blízko ke zdravotnictví. V senátu se chce ale zajímat také o životní prostředí, zvláště lesy. V rozhovoru, který poskytla pro ParlamentníListy.cz, jsme si povídali nejen o jejích plánech. Členkou strany je již od založení. Jaký názor zaujímá k tématům, kterými se strana profiluje na celostátní úrovni?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Merkelová do neděle nebude klidně spát. K nočním můrám má pádný důvod
V Evropské unii není mocnější političky než německé kancléřky Angely Merkelové, přesto mohou její další pokračování v politice zhatit volby v malé spolkové zemi Meklenbursko – Přední Pomořansko, kde žije jen něco přes 1,5 milionu obyvatel. Podle průzkumů zde může její CDU předstihnout opoziční AfD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj vydalo čtvrté číslo newsletteru
Ministerstvo pro místní rozvoj vydává vlastní newsletter, ve kterém čtenáře informuje o aktuálním dění v resortu. Čtvrté číslo je věnované chystanému zákonu o zadávání veřejných zakázek a Národnímu elektronickému nástroji. Součástí newsletteru je i rozhovor s ministrem financí Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pobožný český poslanec jel na olympiádu. Takto to dopadlo
Členem poslanecké delegace, jež jela zjišťovat podnikatelské možnosti do Jižní Ameriky, byl i poslanec Úsvitu Augustin Karel Andrle Sylor. Muž, jehož největším jihoamerickým zážitkem nebyly olympijské hry, ale to, že mohl předat farnímu kostelu Panny Marie ze Soccory novou sošku Pražského Jezulátka. Píše o něm časopis Týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Lepení pytlíků? Vězni dostanou moderní práci. Sami poznáte...
Až vám někdo bude telefonicky nabízet služby telefonních operátorů, možná budete hovořit s trestancem. Věznice ve středočeských Vinařicích totiž plánuje vybudování call centra. Informuje server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Švec (STAN): Šíření paniky do slušné společnosti nepatří!
Za koalici PRO JIŽNÍ ČECHY se distancujeme od laciné snahy vyvolávat v naší společnosti strach a šířit paniku prostřednictvím hloupých akcí, namísto seriózní a věcné debaty, jaké si téma migrace – tak podstatné pro bezpečnost naší země – zaslouží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová navštíví moravské pobočky Centra pro regionální rozvoj
Prohlídka budov, jednání s vedením poboček a setkání se zaměstnanci. To vše čeká ministryni Karlu Šlechtovou v pondělí 29. 8. při návštěvě Center pro regionální rozvoj ČR v Brně, Zlíně a Olomouci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Keller se vrátil z Francie a sdělil: Pochopím, že někdo volí Le Penovou. A Merkelová, EU a profesor Putna...
ROZHOVOR „Situace se stala zcela absurdní.“ Podle sociologa a europoslance Jana Kellera se lídři Francie, Itálie a Německa zamýšlejí nad tím, co s EU jako s kvazi státním útvarem, který se v důsledku překotného rozšiřování stal prakticky neřiditelným. V souvislosti se vztahy mez EU a Ruskem říká: „Kdyby se v Rusku udála jen desetina toho, co probíhá každý den v Turecku, Putin by už byl na seznamu Interpolu. Neuvěřitelné pokrytectví, se kterým se zcela systematicky měří dvojím metrem, není trvale udržitelné a Evropě se ošklivě vymstí.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se profesor vrací také k návštěvě spolkové kancléřky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Itálie je zaplavena uprchlíky. Ale podívejte se, co někteří z nich prý udělali po ničivém zemětřesení
1100 uprchlíků bylo v neděli zachráněno u italského pobřeží. Vysoké číslo si vyžádalo celkem 11 záchranných operací ve Středozemním moři, uvedl v prohlášení jeden z členů pobřežní hlídky. Původ uprchlíků zveřejněn nebyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Naše země se v posledních letech nevyvíjí správným směrem, říká kandidát na senátora Jan Koukal
ROZHOVOR „Mám životní zkušenost v politice, diplomacii a i ve své profesi. Mnohé jsem realizoval a mnohého dosáhl. Cítím dnes velkou odpovědnost k těm, kteří naši zemi povedou po nás, vůči svým dětem a osmi vnoučatům. Naše země se v posledních letech nevyvíjí správným směrem. Ukrajuje se ze svobody, svébytnosti, omezuje se prostor pro vlastní rozhodování. Převládají osobní priority a prospěch vládců,“ vysvětluje svoji kandidaturu na senátora Jan Koukal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nemocnice Kyjov má magnetickou rezonanci za 42 milionů. Ostrý provoz zahájil premiér spolu s hejtmanem
Možnost zobrazit vnitřní orgány lidského těla při nulové radiační zátěži, to je hlavní devíza magnetické rezonance. Dosud za ní pacienti z jihu Moravy museli jezdit buď do Brna, Znojma či jiných krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zástupy běženců. Držme vlastní národ, buďme k sobě blíž, natočil slavný český rocker burcující VIDEO
K zachování identity národa a k plození potomků vyzývá ve své nejnovější písni známý zpěvák Vilém Čok. Svůj nový videoklip zveřejnil na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora rozšiřuje projekt zaměstnávání Ukrajinců. Firmy mohou o ně žádat už i v regionech
Kvůli akutnímu nedostatku pracovních sil musíme odmítat zakázky, hlásí stovky zaměstnavatelů Hospodářské komoře. Ta proto posílí projekt zaměstnávání Ukrajinců a firmám umožní využívat k vyřizování žádostí o nízko a středněkvalifikované zaměstnance z Ukrajiny také krajské hospodářské komory. Do projektu se zapojí prvních 10 hospodářských komor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pozor, pozor! Jakub Janda rozhlásil do celého světa, že Češi nevěří USA a řádí tu ruská propaganda
„Zabít jednoho nepřátelského vojáka dnes stojí mnohem více než za časů druhé a první světové války. Ano, ideologická indoktrinace je dnes také o poznání nákladnější, než tomu bylo dříve. Pokud ovšem dokážete člověka o něčem přesvědčit, nemusíte ho zabíjet,“ uvedl hlavní mluvčí kremelské propagandy Dmitrij Kiseljev. Americký New York Times zveřejnil dlouhý článek o ruské propagandě, ohrožena je i Česká republika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Výdaje za materiál a služby na ministerstvech? Rozdíly v cenách a chyby ve výběrových řízeních
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak a kolik peněz vynaložily Ministerstvo obrany (MO), Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) a Ministerstvo zemědělství (MZe) na nákup materiálu a služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Krnáčová: Poslat někoho do prdele? Zvýšila jsem hlas na Sobotku
Být nepříjemná a zvyšovat hlas umí – alespoň to o sobě tvrdí pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Prý již zakřičela i na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), a to v souvislosti s rozhodnutím Evropské komise o vyřazení dostavby pražského okruhu z prioritních staveb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hillary Clintonová je fakt svině. Merkelová, to radši ani nepište, co si myslím. Žádná budoucnost nebude, Evropa podlehne, soudí proslavená židovská osobnost Prahy
Evropa by se měla ozbrojovat. Učit by se měla od Izraele, tvrdí majitel slavné pražské košer restaurace King Solomon Aaron Günsberger. Muž, který se dostal až na stránky New York Times. Co říká o migrační krizi, budoucnosti židovské komunity i o německé kancléřce Angele Merkelové, píše server Expres.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Merkelová nás urazila. O osídlení republiky je již rozhodnuto. Vyhlášení protektorátu
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Za urážlivou lze považovat pouze pětihodinovou návštěvu německé kancléřky Angely Merkelové v Praze i vzhledem k tomu, že se k ní někteří čeští politici snaží chovat nadmíru služebně. Debaty o povinném osídlování prostoru České republiky nebylo podle Zdeňka Zbořila třeba, protože jak si usmyslí nejmocnější politička Evropy, tak také bude. Politolog také srovnává útoky, které se snesly na Martina Konvičku s tím, jak oslavováni byli kominíci ze Ztohoven, a připomíná, jak dopadl řidič autobusu za přimalovaná tykadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Ve jménu inkluze děláme z dětí pokusné králíky. Je to hanba
Dnes jsem to slyšel. Poslední slovo pro začlenění dítěte v rámci inkluze má mít rodič. Tedy nejméně objektivní člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Merkelová přiznává, že je islamistka a že odstoupí... Tak na to se jdu podívat, zajásala poslankyně od Babiše
Poslankyně hnutí ANO Jana Lorencová se kromě vyjádření k návštěvě německé kancléřky Angely Merkelové rozhodla také na svém facebookovém profilu sdílet video lékaře Jana Hnízdila o stavu české společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist