Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.010x, což odpovídá cca 209.236-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ty nacistická svině! Hovno může uklidit plavčík! Muslimky si prý v Německu neberou servítky
Poslední srpnové dny jsou v Německu opravdu horké, takže se není co divit, že koupaliště a lázně praskají ve švech. Platí to i o lázních ve Freiburgu, které jsou něčím zvláštní. Jsou čistě pro dámy. Nejen kvůli horkému počasí to však mezi příslušnicemi něžného pohlaví pořádně vře. Do sporů se dostávají především muslimky s nemuslimkami. A padají při tom opravdu velmi ostrá slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Podfuk Bruselu, naříká český byznysmen. O co jde?
„Evropská unie řízená zelenou lobby něco nařídí a my musíme sáhnout hlouběji do kapsy. Jenže tentokrát nejde o stokoruny, ale o statisíce,“ zmínil generální ředitel a předseda představenstva Ekospol Evžen Korec ke směrnici Evropské unie, která nařizuje od roku 2018 stavět jen bytové domy s téměř nulovou spotřebou energie. Od roku 2020 se pak prý toto nařízení týká všech nových budov bez výjimky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09 nabízí nový styl. Do krajských voleb posílá gentlemany
Nabízíme veřejnosti kandidáty, kteří celým svým životem i svojí profesní kariérou garantují hodnotová východiska TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Černý (ODS): Atmosférické a volební jevy
Oblaka na Vysočině jsou nejkrásnější. Jsou tak zvláštně, jakoby nízko, jako kdyby si na ně mohl člověk sáhnout. Plastické a obrazotvorné. Zvláště v srpnu, když zlátne obilí a jeřabiny se červenají, jako ve znaku našeho Kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Americký deník má vážné obavy z toho, co může Putin v říjnu zveřejnit
„V minulém týdnu vyplynul na povrch jeden fakt – Rusové nejsou jen hackeři, kteří se nabourávají do cizích souborů, které později zveřejňují. Ukázalo se, že před tím, než ukradené informace rozšíří, je častokráte i upravují. Poté je vydávají za originály. To, co jsme již viděli, může být jen předzvěstí toho, co Putin chystá v říjnu,“ píše Washington Post.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident republiky zahájí nový školní rok
Prezident republiky Miloš Zeman navštíví ve čtvrtek dne 1. září 2016 v 8.00 hodin, při příležitosti zahájení nového školního roku, Základní školu, Základní uměleckou školu a Mateřskou školu Stochov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Svobodní a Soukromníci: Naše recepty v jedné kuchařce. Víme, co kraj potřebuje
Když začal vznikat společný volební program Svobodných a Soukromníků pro krajské volby ve Zlínském kraji, jednoznačně jsme všichni shodli, že nechceme nabízet prázdné a obecné proklamace, ale skutečné recepty na řešení vleklých problémů našeho kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pojišťovny mohou v EU podnikat na základě jednotného evropského pasu již dvanáct let
Reakce na: ČTK, Pojišťovny budou zřejmě moci podnikat v EU s jednotným pasem, (24.8.2016):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zahradil: Skandální. Sobotkova vláda se podřídila kvótám na uprchlíky
Europoslanec za ODS Jan Zahradil upozornil na svém facebookovém profilu na skutečnost stran povinných kvót na uprchlíky, která prý tak nějak zapadla. Sám Zahradil ji považuje za skandální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSD: Prodloužení smlouvy s firmou Kapsch? Odpovědnost nese ministr
Když jsme před nedávnem s ministrem vnitra Milanem Chovancem na tiskové konferenci prohlásili, že si v otázce provozovatele mýtného systému od ledna 2017 koupíme lístky do první řady a budeme sledovat, jak to celé dopadne, netušili jsme, že budeme sledovat představení ve stylu povídek Šimka a Grossmanna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
V Sýrii je strašný bordel, objevil Tomasz Peszynski
Aktivista Pražského Majdanu Tomasz Peszynski se v pondělí vpodvečer jal na svém facebookovém profilu bránit uprchlíky ze Sýrie, do nichž se mnozí navážejí za to, že prý raději utíkají do Evropy, než aby se se zbraní v ruce postavili tzv. Islámskému státu. „O židech se taky říkalo, že za války nebojovali,“ zmínil Peszynski kromě jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotka vařil s mladým Stropnickým. Fanoušci se mu smáli
Vysmátý předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) zaujal na svém facebookovém profilu mnohé. Byl totiž zachycen v kuchyni. Jak k tomu sám se smíchem uvedl, šlo o natáčení volebního klipu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hudec (SZ): Dva chodníky ke gymnáziu? Málo
Na svém červnovém zasedání projednávali českolipští zastupitelé mimo jiné smlouvu o právu stavby v akci „Regenerace sídliště Špičák – chodník ulice Žitavská v České Lípě“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Díky elektrifikaci se Cheb stane významným uzlem na evropské trati
Sousední Bavorsko se přece jen chystá elektrifikovat železnici z Norimberku směrem na Drážďany, včetně odbočky na Marktredwitz a Cheb. Na české straně už je železniční koridor Praha - Cheb připravený, zbývá jen krátký úsek z Chebu k hranici s Německem. Správa železniční dopravní cesty slíbila, že ho dokončí, jakmile začnou práce na německé straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Je obchodní dohoda s USA mrtvá? Chceme to dotáhnout, hlásí Zaorálkův resort
Jednání o dohodě o volném obchodu mezi USA a Evropskou unií pokračují, uvedlo dnes české ministerstvo zahraničí. O tom, zda mohou být uzavřena do konce letošního roku, se podle úřadu rozhodne v září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Soudkyně znásilnění neodsoudí, muž tím pouze projevoval názor
Zdá se vám to skandální? A není stejně skandální odůvodnění, že krádež a zničení prezidentské standardy je projevem názoru? Jak může být projevem názoru jasný trestný čin?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Usměvavý chlapečku Sobotko, Zeman by tě měl přetáhnout holí. Lenka Procházková bez cenzury
ROZHOVOR „I kdyby se náhle zjevil nějaký nový kandidát, byť s velkým finančním zázemím, případně i s čírem v barvách trikolóry nebo s pozlaceným mečem Bruncvíka, způsobí to jen oživení v sále, ale nic víc,“ reaguje spisovatelka Lenka Procházková na nedělní Prezidentský Pressklub Frekvence 1, v němž se prezident Miloš Zeman rozhovořil mimo jiné o tom, jak bude probíhat jeho případná volební kampaň na druhé prezidentské období. Procházková se navíc zamyslela i nad tím, jak se chová český premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Tady jsou kořeny toho, proč jsou Němci tak tolerantní k imigraci. Promluvila ekonomka Šichtařová a přidala špatné zprávy o příchozích uprchlících
ROZHOVOR "Teď když se eurozóna může do dvaceti let rozdělit, byla by úplná pitomost, kdybychom se do tohoto hořícího domu chtěli stěhovat. Je dobře, že máme českou korunu," konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ekonomka Markéta Šichtařová s tím, že euro se vůbec zavádět nemělo, neboť spojuje nespojitelné. A použitelnost imigrantů pro trh práce v Evropě? Podle ní se v posledních desetiletích zásadně mění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vyčůranej podnikatel Babiš. Mezi ČSSD a šéfem ANO to začalo lítat, zapojil se i tajemný mocný muž
Opětovné zvolení Zdeňka Kabátka do funkce ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) vyvolalo bouři. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) jej mimo jiné označil jako skandální. Dle něj jde o podraz ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Národní divadlo Moravskoslezské: Příští sezóna bude v centru
Divadelní poutí a Galavečerem k zahájení sezóny otevře Národní divadlo moravskoslezské již 98. sezónu! Během divadelní sezóny 2016/2017 se diváci mohou těšit například na Havelku, Zamilovaného Shakespeara, Kyliána a 4x Lloyda Webbera!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Průzkum: Češi svým potomkům spoří o polovinu méně než rodiče na Slovensku. Děti peníze využívají na hračky, elektroniku, sladkosti
Výzkumu se zúčastnila více než tisícovka rodičů a agentura STEM / MARK zjistila, že Češi ukládají dětem o polovinu méně peněz, než naši slovenští sousedé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Chceme docílit větší spolupráce například v salašnictví. Župan si odvezl první krajský med
Dva dny tráví v Jihomoravském kraji župan Trenčianského samosprávného kraje Jaroslav Baška a jeho náměstci. Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a jeho náměstek Stanislav Juránek otevřeli společná témata, kterými jsou spolupráce v oblasti školství, dopravy, cestovního ruchu, zemědělství, ale i bezpečnosti. Delegace zavítala do vědeckého centra VIDA a také na střechu krajského úřadu, odkud je nejen krásný výhled na celé Brno, ale i včelnice. První krajský med byl také originálním dárkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Šéfredaktor protiislámského webu: Viděl jsem tajný záznam z islámského soudu v Londýně...
ROZHOVOR Podle šéfredaktora serveru IVČRN News Ladislava Vrábela v Česku tajně funguje praxe islámských soudů a náš stát selhává, když nechává existovat paralelní systém, kde neplatí pravidla stejná pro všechny. „Politici by tedy měli přijít s koncepcí, jak zabránit islamizaci České republiky, jinak to, na co jsme tady zvyklí, končí,“ říká Vrábel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Senátorka Filipiová nekompromisně: Pan Babiš by si měl uvědomit jednu věc
Senátorka Daniela Filipiová (ODS) usedla do křesla pro hosta v úterním Interview ČT24. Obsáhle se vyjádřila ke sporům ministra financí Andreje Babiše (ANO) a ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD). Někdejší ministryně zdravotnictví Filipiová odmítla, že by ministr Němeček spáchal nějaký podraz, což tvrdí právě Babiš. Šéfa hnutí ANO prý spíš naštvalo, že nezvládl ještě rozšířit své již tak dost velké impérium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Náčelník generálního štábu armády se setká s účastníky kurzu základní přípravy
Ve středu 31. srpna 2016 od 14.30 hodin se setká náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář s účastníky kurzu základní přípravy ve Vyškově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Velký Babišův kritik, kandidující řezník Havlíček: Víte, proč mi lidé tolik chválí tlačenku? Protože na ni neberu žádné dotace
ROZHOVOR „Není pravdou, že bez dotací to nejde. Jde a velmi dobře. Víte, proč mi lidé tolik chválí tlačenku? Protože na ni neberu žádné dotace a mým cílem je zaujmout zákazníka kvalitou. Ne cenou, protože svůj zisk už bych dostal předem v podobě dotace,“ říká kandidát do Senátu, řezník Pavel Havlíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Pánik (ČSSD): Podpoříme zavedení letů do Düsseldorfu a Tel Avivu
Mimořádným příspěvkem ve výši 5 milionů korun pomůže Karlovarský kraj k zavedení dvou nových leteckých linek Karlovy Vary - Düsseldorf a Karlovy Vary - Tel Aviv. Celoroční provoz v rozsahu jednoho až dvou pravidelných letů týdně do Německa by měl od dubna 2017 zahájit dopravce Germania. Do Izraele zajistí sezonní charterové spojení česká společnost Travel Service.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jestli nám budete diktovat... Známý režisér vystoupil k Zemanovi a Merkelové tak, že ho umělci možná přestanou zdravit
„On je prostě mistr bonmotů! V tom, co Merkelové řekl, má stoprocentní pravdu. Copak jedna země v Unii může diktovat všem ostatním?“ reaguje režisér, někdejší poslanec a bývalý předseda KSČM Jiří Svoboda v rozhovoru ParlamentníchListů.cz na to, jakým stylem prezident Miloš Zeman v minulém týdnu rozmlouval s německou kancléřkou Merkelovou. Prý jí do očí řekl, že když si někoho pozve domů, tak ho také potom neposílá na oběd k sousedům, což měla být narážka na to, že si Německo pozvalo migranty, ale teď je chce rozdělit do okolních zemí. Režisér mimo jiné prozradil i to, že si na Pražském hradě stoupl do fronty, kde ostraha prohlíží zavazadla...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zasáhněte! Jaromír Štětina sepsal rozhořčený dopis
Proti otevření reprezentační kanceláře povstalecké Doněcké lidové republiky v Česku, k němuž má dojít ve čtvrtek (1. 9.), se vedle jiných rázně postavil i europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina. V dopise, který zaslal do Černínského paláce, apeluje na ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, aby tuto „provokaci“ včas zastavil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Chtějí zchudlý národ. Kandidát vyložil strašidelnou představu, co s námi bude
„Komu slouží zchudlý národ? Ožebračeným občanům, kteří mají starosti, aby na konci měsíce měli ještě co dát svým dětem k jídlu, se výborně vládne,“ podotkl na svém facebookovém profilu český diplomat a člen grémia hnutí Úsvit – Národní koalice za Středočeský kraj Jiří Kobza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Přemnožení a muslimové: Vysvětlení našich potíží od velezkušeného psychiatra vás překvapí
Přední český psychiatr Radkin Honzák tvrdí, že lidé se radikalizují kvůli „přemnoženosti“ společnosti, která nenabízí dostatek sociálních rolí pro všechny. Podle Honzáka pak vůbec těžké přesvědčit nějakého „polopitomce“, aby šel zabíjet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Protiruské sankce nepřinášejí výsledky a poškozují české zemědělce
Komentář předsedy Senátu k návštěvě německé kancléřky v ČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Česká televize: Pod kotel kancelářského pekla přiloží Broučkova matka. Marta a Věra se vracejí
Marta a Věra se vracejí! Od 31. srpna čekají každou středu ve 21.30 hod. na ČT1 na dvě neohrožené hrdinky další divoká dobrodružství v nevyzpytatelné kancelářské džungli. Vyzbrojeny pouze svým intelektem, vtipem a sešívačkou se Marta s Věrou pokusí v druhé řadě sitcomu zdolat nová úskalí, která je čekají na jejich cestě za lepším životem ve světě slevových serverů. Ústřední trojici v podání Pavla Lišky, Barbory Polákové a Sabiny Remundové nově doplní Broučkova matka ztvárněná Marií Ludvíkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Lotře, zloději! V Rusku začalo být v politice veselo
Předvolební debaty na ruských televizních kanálech běží necelý týden a političtí oponenti si již stihli vzájemně vyhrožovat fyzickým násilím a soudními žalobami. Ruská Lenta na svých stránkách zveřejnila ty „nejzajímavější“ případy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Příští měsíc může otřást německou politickou scénou. Ohrožena je i Merkelová, důvodů je víc
Nadcházející měsíc bude zatěžkávací zkouškou pro kancléřku Angelu Merkelovou i vicekancléře Sigmara Gabriela. Merkelové politická budoucnost se odvíjí od výsledku voleb v „jejím“ Meklenbursku – Předním Pomořansku a Gabriel musí na sjezdu strany prosadit přes odpor odborů i mnoha svých kolegů ratifikaci obchodní dohody mezi EU a Kanadou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vraždění, střílení, sekání hlav, znásilňování. Tomu se Evropa nevyhne, říká zkušený politik a diplomat
ROZHOVOR Podle exprimátora a bývalého velvyslance České republiky v Rakousku Jana Koukala není migrace problémem kvůli tomu, jestli s tisícem lidí pronikne do Evropy deset teroristů, ale protože pět set a více z nich jsou potencionální budoucí teroristé. „Jako se nesžila minulá generace s většinovou společnosti v zemích, do nichž přišla, jak vidíme naprosto jasně ve Francii, tak se nesžije ani tato. I když dnes nebudou vraždit, střílet, usekávat hlavy, znásilňovat, tak to budou dělat v příští generaci. A to je problém,“ varuje Jan Koukal, který kandiduje na podzim do Senátu v Praze 11 jako nestraník za Stranu soukromníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Každý z nás děláme chyby a každý z nás vzbuzujeme sympatie a antipatie
Stanovisko ke článku o Chlumu Svaté Maří:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dieselgate: Europoslanci předvolávají bývalého komisaře kvůli skandálu s emisními testy
Vyšetřování skandálu s podvody velkých automobilek při emisních testech pokračuje v úterý 30. srpna, kde před příslušný výbor předstoupí bývalý komisař Günter Verheugen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu Ventruba: Angela Merkelová jako politička selhala. A není sama
„Terorismus je jako mor, nelze jej vymýtit, ale lze se mu bránit.“ Jak? A v čem spatřuje srovnatelné a možná ještě vážnější nebezpečí? I s tím se svěřil Jiří Ventruba (ODS) v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Ve zdravotnictví dosáhl řady úspěchů. Svým zvolením do Senátu by chtěl přispět i k nápravě politické kultury v Česku. Které osobnosti jsou pro něj inspirací? Zamýšlí se také nad tím, kde tkví problém našeho zdravotnictví. Ale na přetřes přišla i řada dalších témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Koalice Piráti a Strana zelených navrhla vyškrtnout kandidátku hnutí NOVÝ SEVER: Tají své financování a porušuje zákon
Koalice Pirátů a Strany zelených podala ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem návrh na vydání rozhodnutí o zrušení registrace kandidátní listiny hnutí NOVÝ SEVER pro volby do zastupitelstva Ústeckého kraje. Učinila tak po zjištění, že politické hnutí NOVÝ SEVER nesplnilo základní povinnost dle zákona č. 424/1991 Sb., o sdružování v politických stranách a v politických hnutích, když Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky nepředložilo výroční finanční zprávu za rok 2015. Následně Poslanecká sněmovna svým usnesením č. 1232 ze 47. schůze ze dne 25. května 2016 požádala vládu, aby do 30. září 2016 podala návrh k Nejvyššímu správnímu soudu na pozastavení činnosti politického hnutí NOVÝ SEVER.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vojenská zdravotní pojišťovna je dobrá volba
Vojenská zdravotní pojišťovna ČR drží krok s vývojem nových technologií nejen v medicíně, ale i v biomedicínských oborech, a nezdráhá se okamžitě jednat ve chvíli, kdy se na trhu objeví nový, lepší a samozřejmě ověřený lék, medicínský postup, nebo možnost poskytnout pacientovi nový odzkoušený a účinný komfort při léčbě, s minimálními vedlejšími účinky a lepší perspektivou jeho zapojení do normálního života. Je to jedna z hlavních strategických linií VoZP ČR. Použití nových technologií v medicíně je účinnější, pro pacienta přijatelnější a ve finále i levnější. Pojišťovna tak nejenom aktivně šetří své prostředky, ale poskytuje i větší zázemí svým pojištěncům, včetně možností léčby prevence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Německo: Nezaměstnanost imigrantů. Nevídané a přesné číslo
Zítra to bude na den přesně rok od chvíle, kdy německá kancléřka poprvé pronesla „Wir schaffen das“ (My to zvládneme, pozn. redakce) a oficiálně tak posvětila příchod stovek tisíc uprchlíků do Německa. Ekonomové z Commerzbank u příležitosti tohoto „výročí“ připravili zprávu, která však zdaleka není tak optimistická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Průběh relokací potvrzuje důvody, proč ČR hlasovala proti
Vzhledem k množícím se dotazům, které se týkají relokací z Řecka a Itálie, zveřejňujeme aktuální souhrnnou informaci:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Tajtrlíku Konvičko, věnuj se broukům. Nejsem magor, abych tady chodil ozbrojený
Exministr zahraničí a někdejší předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v rozhovoru pro Blesk pochválil německou kancléřku Angelu Merkelovou za duchapřítomné jednání s Tureckem, které omezilo tok uprchlíků do Evropy. Ostré náboje si Schwarzenberg schoval pro prezidenta Miloše Zemana, s nímž se exšéf české diplomacie v mnohém rozchází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Satan, odpadlictví od víry, založme vlastní soudy. V Česku prý řádí radikální imám
Čeští muslimové udělali podle duchovního Samera Shehadeha první krok k vlastním pravidlům v Česku. Zřídili totiž komisi pro rodinu, která funguje jako islámský soud. Odborníci na extremismus však varují, že jde o první krok k zavedení právu šaría. Píše to dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Čeká ČR další invaze bratrských vojsk? Zcela vážná úvaha
Nápad premiéra Bohuslava Sobotky vytvořit společnou evropskou armádu vyvolal v Haně Lipovské nemilé asociace s Varšavskou smlouvou. Podobně jako vojenský pakt evropských zemí tzv. východního bloku byl pro tehdejší Československo spíše tragédií než požehnáním, Lipovská varuje, že stejně fatální by mohla být pro Česko i společná evropská armáda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Tak je to jasné: Nechcete uprchlíky, navalte eura, rýsuje se
Místo povinných kvót pět set či tisíc eur na uprchlíka a měsíc, dočasné ubytování žadatelů o azyl z Německa nebo vyslání stovek českých policistů na hranice Schengenu. I tak by podle Slovenska mohl vypadat náhradní plán. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Úder Jakubu Jandovi a jeho lidem: Radní Českého rozhlasu odsoudil, že neustále vystupují v ČT i rozhlase. Vyzval k osvobození, mluví o rusofobii a Sorosovi
ROZHOVOR O tom, že to s objektivitou zpravodajství České televize a Českého rozhlasu, není nijak slavné, si troufne mluvit málokdo. O to více překvapilo, když místopředseda Rady ČRo Tomáš Kňourek upozornil na jejím zasedání na protežování zástupců Evropských hodnot ve vysílání a generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral žádá po svých podřízených vysvětlení. Radní pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, co ho vedlo k tomu, aby na rozdíl od ostatních členů veřejnoprávních rad nemlčel k tomu, jak to ve zpravodajství a publicistice chodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Úspěch socialistická vláda nikdy neodpouští
Daňové kontroly finanční správy na základě "podnětů" souseda se blíží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dohody o volném obchodu jsou nesmyslné, udeřila Konečná na TTIP. A nejen to
Jak to vypadá s vyjednáváním transatlantické smlouvy o volném obchodě mezi USA a EU? Běží jednání o této smlouvě dál, nebo zkrachovala, jak naznačil sociální demokrat a německý vicekancléř Sigmar Gabriel? V pondělních Událostech, komentářích České televize se o to přeli europoslanci Dita Charanzová (ANO), Kateřina Konečná (KSČM) a Luděk Niedermayer zvolený za TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Krajča (KSČM): Připravovanou dohodu TTIP je třeba odmítnout
Připravovaná smlouva TTIP i způsob, jakým je vyjednávána, je terčem oprávněné mezinárodní kritiky, vycházející mimo jiné od odborových svazů, spotřebitelských organizací a občanských hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Lidovci a sociální demokraté dnes zahájí podzimní část kampaně
Dvě vládní strany - sociální demokraté a lidovci - dnes zahájí kampaň před říjnovými krajskými a senátními volbami. ČSSD chystá celodenní akci za účasti všech ministrů v Plzni, KDU-ČSL plánuje skromnější představení kandidátů i kampaně ve stranickém Paláci Charitas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Erik Best: Sobotka mohl uzavřít s Merkelovou tajnou dohodu. Prouza porušuje zákon. A jestlipak se Zeman postaví tomuto...
POLITOLOGOVÉ Sobotka mohl klidně uzavřít s Merkelovou tajnou dohodu. Politický analytik a novinář Erik Best upozorňuje, že nikdo vlastně neví, o čem český premiér s německou kancléřkou mluvili. Problémem pro premiéra může být i státní tajemník pro EU Tomáš Prouza, který prý zřejmě porušuje zákon. Best nadnáší i dle svých slov nejzajímavější otázku současné české politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pechanec (DSSS): Vzdávám se kandidatury v letošních volbách, protože...
Tímto sděluji, že se dobrovolně vzdávám kandidatury v letošních krajských volbách v Pardubickém kraji, kde jsem byl uveden jako nezávislý kandidát za opoziční Dělnickou stranu sociální spravedlnosti (DSSS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se zastal kritizované vědkyně. Braňte se, zaznělo z Hradu
Prezident Miloš Zeman doporučil senátorce za ČSSD a bývalé ředitelce Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR Evě Sykové, aby se bránila právně proti některým „nespravedlivým nařčením“ v kauze kmenových buněk. Po schůzce na Pražském hradě to ČTK řekla Syková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Každá cesta hlavy státu je pro region velkou událostí
Na třídenní návštěvu Pardubického kraje zamíří ve dnech 14. až 16. září prezident České republiky Miloš Zeman. V rámci cesty zavítá například do Holic, Jevíčka, České Třebové, Poličky či Letohradu. Kromě návštěvy významných zaměstnavatelů se hlava státu setká také s občany a oslaví 100 let Odborného léčebného ústavu Jevíčko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Teroristé z IS přišli o důležitého muže. Mohl být nástupcem Bagdádího
V severosyrském městě Halab zahynul mluvčí organizace Islámský stát (IS) abú Muhammad Adnání. Informovala o tom dnes americká monitorovací služba SITE s odvoláním na agenturu Amak napojenou na islamisty. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pivovar Zubr začíná distribuovat jablečný cider Royal Dog
Na český trh vstupuje nová značka cideru Royal Dog, jehož chuť byla speciálně vyladěna pro české spotřebitele. Jablečný Cider Royal Dog vzniká ve spolupráci s moravskými sadaři, kteří pro cider vybrali ty nejlepší odrůdy jablek. Ty cideru dodávají jedinečnou a šťavnatou chuť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM) premiérovi: TTIP je politicky mrtvá, odmítněte i tu druhou...
Otevřený dopis premiérovi ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident hospodářské komory přivítá nové studenty
Prezident Hospodářské komory ČR Dlouhý přivítá nové studenty Střední odborné školy stavební a zahradnické na Jarově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ani náhodou! V Británii rezolutně odmítají francouzský plán s uprchlíky
Britská ministryně vnitra Amber Ruddová dorazila do Paříže, aby zdejší politiky přesvědčila, že opravdu nemají uprchlíky z Calais hromadně posílat do Británie. Především si ministryně vnitra nepřeje, aby do Británie hromadně přicestovali uprchlíci z tábora zvaného Džungle. Kvůli uprchlíkům mezi Francií a Velkou Británií narůstá napětí. Informuje o tom server britského deníku The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
František Veverka (Svobodní a Soukromníci): Zlínský kraj se vylidňuje. Víme, co s tím
Zlínský kraj se nadále vylidňuje. Mezi lety 2012 až 2015 ubylo 12 700 obyvatel ve věku 15 až 64 let. Podle analýzy Krajské hospodářské komory chybí každý rok až 2000 lidí pro náhradu pracovníků odcházejících do důchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Předvolební mítink v Kutně Hoře se změnil v boj o život. Jeden z účastníků dostal infarkt
Předvolební mítink Juliuse Špičáka, který kandiduje do Senátu právě v kutnohorském volebním okrsku, se změnil v drama. Muž z publika dostal infarkt a jen díky rychlému zákroku profesora z IKEM Špičáka se mu podařilo zachránit život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Libor Rouček se pustil do konkrétních politiků za to, co předvedli před kamerami po návštěvě Merkelové
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Honit si před kamerami triko, kdo to víc Merkelové ‚nandal‘, je směšné, kontraproduktivní a nikam nás to neposune,“ zhodnotil některé reakce na návštěvu německé kancléřky bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. Předpokládá, že pokud se nestane nic nepředvídatelného, půjde Angela Merkelová do voleb znovu. V reakci na aktuální průzkumy veřejného mínění upozorňuje na stranické preference CDU/CSU. „I když mnozí lidé v její mateřské CDU a hlavně v bavorské sesterské CSU nejsou spokojeni s tím, jak v loňském roce řešila uprchlickou krizi, žádného protikandidáta nemá a zřejmě mít ani nebude,“ říká Rouček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Klaus zahájí nový školní rok v Havlíčkově Brodě
Bývalý prezident České republiky Václav Klaus zavítá ve čtvrtek dne 1. září 2016 na celodenní návštěvu Havlíčkova Brodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Babiš pokračuje v populismu
Při vstupu do EU v roce 2004 tehdejší vládu nenapadlo si vyjednat výjimky z výše sazeb DPH, které byly tehdy užívány. Ještě v roce 2006, za poslední sociálnědemokratické vlády, byly jak potraviny, tak například dětské oblečení, dětská obuv, ale také například učebnice či pleny a další zboží pro spotřebu malých dětí a rodin s malými dětmi, v kategorii zboží se sazbou DPH ve výši 5 %. Nebyl tedy žádný velký důvod pro toto zboží žádat o nulovou sazbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Odpor k cizincům neklesá: Mladí lidé v Británii umlátili k smrti Poláka
Asi dvacetičlenný dav mládeže přepadl v anglickém Harlow dvojici Poláků, jeden z nich na následky zranění zemřel. Policie dosud zadržela šest mladíků a po dalších pátrá, napsal dnes na svém webu list London Evening Standard. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Dohady o snižování daní: Babiš chce nižší DPH u piva, Sobotka u základních potravin
Sociální demokraté by uvítali spíše snížení daně z přidané hodnoty (DPH) u základních potravin než u točeného piva. Novinářům to dnes řekl v Plzni premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš (ANO) chce ve středu na koaliční radě opět navrhnout snížení DPH na točené pivo, tentokrát z 21 na 15 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Korejci projevili zájem propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla
Ministr dopravy Dan Ťok se dnes setkal s ministrem územního rozvoje, infrastruktury a dopravy Korejské republiky, Kang Ho-inem. Tématy jednání byla dopravní infrastruktura, zájem korejských firem o projekty v ČR, jako je např. železniční spojení centra Prahy s letištěm a Kladnem, výstavba úseků dálnic s využitím metody PPP, spolupráce v oblasti vysokorychlostních tratí a inteligentních dopravních systémů (ITS) a spolupráce v rámci mezinárodních organizací. Na závěr jednání obě strany podepsaly memorandum, týkající se spolupráce ČR a Koreje v oblasti železniční dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Personál nemocnice bude mít lepší zázemí
Zaměstnanci Nemocnice v Karlových Varech získali nové prostory pro krátkodobé ubytování. Ty vznikly rekonstrukcí části pavilonu E a pomoci by měly především nově nastupujícím zdravotníkům i lékařům po neplánované službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Drama ve Francii: Muž na policejní služebně pobodal policistku
Ve Francii došlo k dalšímu útoku. Na policejní stanici v Toulouse přišel muž údajně nahlásit zločin. V nestřeženou chvíli se pak pokusil připravit procházející policistku o zbraň, což se mu nezdařilo. Nakonec ji pobodal. Informuje Business Insider.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Odstávka elektrárny, v níž dnes propukl požár, může trvat několik týdnů
V úterních ranních hodinách vypukl požár v Elektrárně Chvaletice. Na místě zasahovalo v průběhu rána až 13 jednotek hasičů. Po provedeném průzkumu bylo zjištěno, že hoří zauhlovací technologie s dopravníkovým pásem, který se pravděpodobně velkým žárem propadl. Jednotkám se podařilo dostat požár pod kontrolu před šestou hodinou ráno. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí spolupracuje na Česko–rakouské knize o historii
Na konci srpna 2016 vstoupila do další fáze práce na společné Česko – rakouské knize o historii. Do projektu, jehož realizátorem je na české straně Masarykův ústav a Archiv Akademie věd České republiky, v.v.i., se na české straně zapojilo Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Kraj Vysočina a Jihomoravský kraj. Ministerstva i kraje dospěly ke shodě na formě financování projektu a jeho obecné podpoře a formálně přijaly Prohlášení o realizaci projektu Česko-rakouské knihy o historii/didaktické učební pomůcky k výuce dějepisu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Odmítněte ty nebezpečné výplody neoliberalismu! Konečná píše otevřený dopis premiérovi
Europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná napsala otevřený dopis premiérovi Bohuslavu Sobotkovi. V něm se zabývala obchodními smlouvami TTIP a CETA, které jsou podle ní nebezpečným výplodem neoliberalismu a je třeba je odmítnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lidinský (Úsvit): Sobotka a Babiš lžou každý den národu do očí. Pro mě jako pro vojáka je to válečná zrada
Vláda bude ve středu schvalovat veřejnou zakázku pod názvem „Generální poskytovatel integračních služeb pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou pro období let 2017 – 2019“. Předmětem zakázky je integrace 6000 islámských imigrantů. Premiér Sobotka, vicepremiér Babiš i ministři napříč vládou opakují, že odmítají přijímat imigranty. Přesto všichni tito členové vlády s touto veřejnou zakázkou souhlasí a v připomínkovém řízení se proti ní žádný nepostavil. Cena za zakázku je 520 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
K prvnímu září vznikne sedmnáct nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje v projektu Pošta Partner. K 1. září 2016 převádí na smluvní partnery dalších 17 provozoven. Celkem tak k tomuto datu bude fungovat 206 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Budeme muset bojovat na život a na smrt! Kmoníček burcuje kvůli plánům Bruselu
Moderátor pořadu DVTV Martin Veselovský si k rozhovoru pozval ředitele zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynka Kmoníčka. Mluvili spolu o návštěvě německé kancléřky Angely Merkelové v Praze i o fóru na Rhodosu, na kterém chce prezident Miloš Zeman vystoupit jako hlavní řečník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
"Vstaňte a sundejte si to. Vypadáte jako terorista!" VIDEO s policistou a muslimkou v burkinách letí internetem
Skupina vtipálků s názvem Trollstation nahrála na YouTube video sociálního experimentu z Velké Británie. Na něm jeden z nich, převlečený za policistu, začne vysvětlovat na pláži ležící figurantce, že nesmí nosit burkiny. A reakce okolí na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pomozte vymyslet novou podobu legendárního zlínského klubu Golem
Bývalý rockový klub Golem ve Zlíně čeká v nejbližší době nákladná rekonstrukce. O tom, jak bude místo vypadat v budoucnosti, může rozhodnout veřejnost stejně, jak tomu bylo například v případě projektu Slovácké tržnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad stanoví indikativní cenu komodity plynu
Energetický regulační úřad (ERÚ) zavádí nové ukazatele, tzv. indikativní ceny komodity plyn. Jejich hodnoty pro 4. čtvrtletí tohoto roku ERÚ představil na dnešní tiskové konferenci a dál je bude počítat a zveřejňovat ve čtvrtletní periodicitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Předseda SPO Ústeckého kraje Petr Šmíd: Naše kontakty s prezidentem nejsou pouze formální
Nezaměstnanost je zásadním problémem Ústeckého kraje. Jako daleko důležitější ale Petr Šmíd (SPO) považuje problém skladby obyvatelstva. Co s tím? Své zkušenosti s řízením školy by chtěl nyní využít i v krajské politice. Jaké jsou jeho plány? Řeč přišla také na uprchlickou krizi. Kdo z ní profituje? Nakolik vážně vnímat výhrůžky prezidenta Erdogana? A jak hodnotí návrh eurokomisaře Günthera Oettingera harmonizovat azylové právo EU?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Festival Hrady CZ se představí na předposlední zastávce Bezdězu s hlavní hvězdou kapelou Kabát, svou pouť zakončí na Slovensku
Putovní letní kulturní festival Hrady CZ se po Bouzově přesouvá 2. a 3. září na Bezděz v Libereckém kraji. Zde svou česko-moravskou část ukončí a letos ve své historii poprvé zavítá pod názvem Slovenské hrady 10. září na hrad Červený Kameň na Slovensku, kde svou letošní pouť uzavře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany připomnělo Slovenské národní povstání
Slovenské národní povstání patří ke společným historickým tradicím Čechů a Slováků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hádka: Andrej Babiš přes PL účtuje s ČSSD
zdroj: www.parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 16:16, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Proč je ve školství málo mužů?
Naše děti v době, kdy je celá řada rodin neúplná a rodiče nemají stálého partnera, se více než kdy dříve potřebují dennodenně setkávat s oběma rolemi, ženskou i mužskou. A kde jinde než ve škole tráví děti většinu času hned po rodině. Přesto nám muži ve školství stále scházejí. A co je důvodem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Nebojte se, náš stát jen tak nezkolabuje. Já totiž odmítám uprchlíky
Ministr financí a šéf hnutí ANO 2011 Andrej Babiš odpovídal na svém profilu na ParlamentníchListech.cz na dotazy čtenářů. Ty zajímaly jeho názory na zvýšení poplatků za vodu, jeho sliby o snížení počtu úředníků ve vládě i budoucnost sociálního systému v zemi zaplavené migranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Při falšování dokladů a stáčení kilometrů musí eurokomisařka Jourová skutečně tvrdě postupovat
Slovenská republika předehnala Českou republiku v boji proti stáčení kilometrů a dalším podvodům s historií vozidla. Právě o inspiraci na Slovensku se proto v minulých dnech zajímal český europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Ten chce se zástupci autoklubů i českým ministerstev vytvořit jednotnou evropskou formu tzv. car passu, díky kterému se např. v Belgii podařilo snížit podvody se stáčením na minimum
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Krajské školy se chystají nově vybavit učebny a laboratoře
Modernější učebny nebo bezbariérový přístup už brzy nabídnou krajské školy svým žákům. Školy připravily celkem 16 projektů, na které by chtěly čerpat evropské finance z IROP, ale také z národního dotačního titulu ministerstva zemědělství. Celkové náklady dosáhnou 185, 4 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Putina dnes dvakrát píchlo v podbřišku
Dva bývalé sovětské státy, Uzbekistán a Kyrgyzstán, se dostaly na přední příčky médií. Oba dva byly totiž stiženy tragédií. V Uzbekistánu údajně zemřel prezident Islam Karimov, zprávy o jeho smrti se však zatím nepotvrdily. Zato v Kyrgyzstánu vybuchla bomba, a to přímo před čínskou ambasádou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nekupujte vstupenky na Czech Truck Prix od podvodníků!
Na černém trhu se začaly prodávat vstupenky na závody Czech Truck Prix 2016 – 6. podnik evropského šampionátu okruhových tahačů FIA ETRC, které se uskuteční na mosteckém autodromu o tomto víkendu 2. až 4. září. „Důrazně varujeme před nákupem levnějších vstupenek na závody od podvodníků. S lístkem z černého trhu se jeho majitel do areálu autodromu nedostane. Systém jej odhalí, vstupenku zablokuje. Nebude možné, bohužel, brát v potaz ani argument, že kupující jednal v dobré víře,“ upozornila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Reakce předsedy správní rady VZP ČR Jiřího Běhounka
Reakce předsedy Správní rady VZP ČR Jiřího Běhounka na snahu o politizaci volby ředitele VZP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Jednoduchý svět
Ministr vnitra Chovanec vidí vše poněkud jednoduše a hovoří o tom, že žádné migranty z Turecka nepřijmeme a Řecko musíme donutit plnit jeho povinnosti…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Česká republika podpoří dokončení vzdělání nigerijských studentů na lékařské fakultě
Vláda ČR schválila 24. srpna 2016 návrh mimořádného opatření pro částečné pokrytí nákladů na pokračování studia deseti nigerijských studentů na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, jimž po dvou letech studia přestala vláda nigerijského státu Rivers hradit školné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Účastníci bid riggingu ve stavebnictví využili procedury narovnání
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil společnosti Stavby Piták, s. r. o., pokutu ve výši 459 tisíc korun a společnosti JIMI CZ, a. s., pokutu ve výši 430 tisíc korun za vzájemnou koordinaci svých nabídek zaslaných do výběrového řízení na veřejnou zakázku Středověká vesnice Vyškov 2014 III, zadávanou společností HSD Consult, s. r. o. v otevřeném řízení v červnu 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Pardubický kraj koupí unikátní Portmoneum
Rada Pardubického kraje na svém jednání rozhodla o nákupu ojedinělého díla Portmoneum v Litomyšli, které ve 20. letech minulého století stvořil grafik a malíř Josef Váchal. V domě svého přítele Josefa Portmona tehdy nástěnnými malbami i vyřezávaným malovaným nábytkem vyzdobil dva pokoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vladimír Just odsoudil Čechy za to, jak se chovali k Merkelové
Nad protesty proti německé kancléřce Angele Merkelové během její několikahodinové návštěvy české metropole by ještě teatrolog a vysokoškolský profesor Vladimír Just mávl rukou. Totéž však prý nelze učinit nad chováním politiků a médií, které prý většinově směřuje ke komunistické mentalitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Západní zděšení: Slavný deník vypracoval zprávu o Zemanovi, Ficovi a Orbánovi. Stojí za to
Britský deník The Financial Times se ve svém článku zaměřuje na čtyři hlavní kritiky pocházející ze zemí Visegrádské čtyřky. Jmenovitě jimi autoři článku myslí Jarosława Kaczyńského, Roberta Fica, Viktora Orbána a Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO se zajímavým křikem plovoucích uprchlíků. A jedna neziskovka s nápadem, jak zabránit jejich utopení
Více než 6500 uprchlíků bylo za posledních několik hodin zachráněno u libyjských břehů. V té souvislosti se na serveru YouTube.com objevilo sledované video. Jedna z neziskových organizací běžence brání a přišla s nápadem, jak zabránit tonutí běženců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Mučení na Ukrajině: Ne, toto není ruská propaganda
Čerstvé detaily ohledně tajných zadržování praktikovaných ukrajinskými speciálními složkami se objevily poté, co Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU) propustila 13 lidí ze svého zařízení v Charkově, informují Amnesty International a Human Rights Watch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): S vedením univerzity jsme debatovali o zákonu o podpoře výzkumu a vývoje
Vicepremiér Bělobrádek představoval vládní priority ve vědní oblasti v Jihočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Národní síť Místních akčních skupin pomáhá sjednotit komunitně vedený rozvoj českého venkova
Národní síť Místních akčních skupin ČR (NS MAS) je podle ředitele Odboru Řídící orgán PRV ministerstva zemědělství Josefa Taberyho nezbytným a úspěšným konsolidátorem komunitně vedeného místního rozvoje v České republice. V současnosti působí v České republice 180 místních akčních skupin (MAS) snažících se koordinovat a sjednotit zájmy obyvatel regionů, které zastupují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
A je to. Francie potopila dohodu TTIP
Budoucnost Transatlantické obchodní unie mezi Evropskou unií a Spojenými státy je v čím dál větším ohrožení. Poté, co možnost její realizace zpochybnil německý vicekancléř, se o obchodním partnerství mezi oběma celky podobně negativně vyjádřil i francouzský ministr obchodu, píše britský Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
To nebudeme trpět. Zaorálek zakročil proti radikálnímu muslimovi v ČR
„Neseme odpovědnost za to, že podobné projevy nesnášenlivosti nebudeme trpět,“ uvedl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) ke slovům Samera Shehadeha, který v minulých dnech vyzýval muslimy, aby se neúčastnili společné akce s křesťany proti terorismu. Jak uvádí server Neovlivní.cz, případem bývalého imáma se zabývají i tajné služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Znám Donalda Trumpa. Vždycky se chtěl stát prezidentem, odhaluje známý harcovník z Ukrajiny
Rozhovor serveru Forum Daily poskytl bývalý prezident Gruzie a nynější gubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili, který prožil několik let ve Spojených státech, kde studoval, pracoval, a dokonce se i oženil. Pohovořil o korupci na Ukrajině, vztahu s Trumpem a Clintonovou a uvězněných přátelích. „S Putinem se není možné na ničem domluvit, je třeba ho krotit,“ míní bývalý prezident Gruzie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Sorosovy miliardy ovlivňují i českou společnost
V červnu jsem psal úvahu o tom, zda si americký miliardář George Soros koupil po Hillary Clintonové i politiku Evropské unie, o čemž informovala před nedávnem analytička Tereza Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
To je tempo: V posledních hodinách vylovili 6500 uprchlíků
Evropská unie si sice pochvaluje uprchlickou dohodu s Tureckem, ale na kontinent přes Středozemní moře stejně dál proudí tisíce dalších uprchlíků. Během několika posledních hodin bylo u libyjských břehů zachráněno přes 6500 uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj podpoří budování a údržbu lyžařských běžeckých tratí
Stejně jako v uplynulých letech i v tomto roce poskytne Karlovarský kraj dotace na budování a údržbu lyžařských běžeckých tras v regionu. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, města, obce a spolky si mezi sebou rozdělí téměř 1,6 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier dnes zahájí volební kampaň a navštíví azylový dům
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier navštíví dnes pracovně krajské město Plzeň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj podporuje CNG, spolupracovat bude s RWE
Memorandum předpokládá výstavbu nových CNG stanic a zlepšení životního prostředí v Moravskoslezském kraji. RWE otevřela CNG plnicí stanici v Ostravě-Pustkovci. Od 1. října se RWE přejmenuje na innogy .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka bude hrát podle not od Merkelové. Ošklivá hra. Je to velmi nebezpečné a záludné. Podvod na lidi. Hovínka. Chaos a destrukce, vzpoura lidu se blíží. Klausův Jakl promlouvá
ROZHOVOR Bývalý prezidentův tajemník a člen správní rady Institutu Václava Klause říká, že Sobotka hraje fakticky před voliči divadlo, když navenek odmítá kvóty, přitom ale hraje podle not Merkelové. Dějiny evropské integrace jsou dle něj dějinami podvodů na voličích, jsou dějinami ignorování hlasu veřejnosti i dohodnutých procedur. Také řekl své k Německu, Turecku, Le Penové, Trumpovi, vzpouře mas a k tomu, zda se Brexit doopravdy uskuteční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanec Velebný (ČSSD): Fotbal, zahrádka a teď? Volby...
Nejenom práci na volební kampani, řešení problematiky regionu, ale i fotbal si nakonec zahrál poslanec Ladislav Velebný. Jak to probíhalo na hřišti? Podívejte se na video sestřih.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Aleš Mazurek (Svobodní a Soukromníci): Vrátíme Burzu středních škol
V posledních letech se všichni politici od krajských po vrcholové předhánějí v tom, jak podpořit řemesla a jak naplnit volání trhu práce po šikovných elektrikářích, zámečnících, stolařích, truhlářích, tesařích automechanicích a spoustě dalších a dalších řemesel, která dnes abys lupou pohledal. Krajští úředníci napříč republikou se předhánějí ve vymýšlení projektů, ve kterých topí statisíce a těmi chtějí motivovat žáky, aby si zvolili právě řemesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Tlapa jednal se zástupci turecké Akbank
Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa přijal 26. srpna 2016 v Černínském paláci vlastníky české skupiny ENERGO-PRO a vrcholné vedení významné turecké privátní banky Akbank.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kdopak to mluví? Poslanec ČSSD. Noviny vytáhly nepříjemnost z rozsáhlé kauzy
Olomoucký poslanec Roman Váňa (ČSSD) je jedním z účastníků kauzy Vidkun. Jak uvádí server Lidovky.cz, hlas šéfa výboru pro bezpečnost se objevil v odposleších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Frank (Alternativa pro ČR): Nelegitimní favorité u voleb
Nadcházející senátní a krajské volby budou více než kdy v minulosti ovlivněny tématy vymykajícími se klasickému střetu pravice a levice. Garancí bezpečnosti se bezpochyby chopí i strany vládní koalice. Pro hejno subjektů zcela nových nebo nedávno vzniklých však budou národovectví, bezpečnost a antiislamismus tématy zcela zásadními, stavícími klasické pře o krajské nemocnice takříkajíc do druhé ligy zájmu. Nedojde-li k zásadnímu výkyvu v ekonomice, k nové migrační vlně, nebo k teroristickému šoku, lze celkový výsledek voleb předvídat. Mimo pravolevé schéma nicméně již definitivně vznikl nový legitimní politický prostor, strany establishmentu smrtelně ohrožující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal Informační list k novele zákona o významné tržní síle
Na počátku března tohoto roku vstoupila v účinnost dlouho diskutovaná novela zákona č. 395/2009 Sb., o významné tržní síle při prodeji zemědělských a potravinářských produktů a jejím zneužití. Uvedená novela (zákon č. 50/2016 Sb.) vnesla do původní právní úpravy výrazné změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist