Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 776x, což odpovídá cca 40.491-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Čekají nás prý velmi divoké změny v podnebí. Václav Cílek se o nich rozepsal podrobněji
O věku nerovnováhy se na serveru Echo24.cz rozepsal klimatolog a geolog Václav Cílek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Další těžká volební noc pro paní Merkelovou. První výsledky voleb v Berlíně avizují průšvih
18. září je volební nedělí. V Německu volí do zemského sněmu obyvatelé metropole Berlína, který má statut samostatné spolkové země. Podle britského bulvárního deníku došlo na další katastrofický debakl pro německou kancléřku Angelu Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pane premiére, není to diletantismus? Moravec už se neudržel
Před kamerami České televize došlo po čase opět na souboj, který ještě před několika lety lákal pozornost diváků. Proti sobě zasedli předseda ČSSD a předseda ODS. Premiér Bohuslav Sobotka a opoziční lídr Petr Fiala hovořili v pořadu Václava Moravce o budoucnosti EU. Sobotka si pochvaloval, že se poslední summit EU uskutečnil v Bratislavě, protože v Bruselu panuje zvláštní atmosféra. Slovenský premiér Fico ve vstupu doplnil, že politici konečně pochopili, kde se stala chyba. Fiala jejich nadšení velmi krotil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy představí veřejnosti projekt na zprůchodnění dvou jezů v Podhradí nad Dyjí
Unikátní projekt zprůchodnění jezů v Podhradí nad Dyjí představí ve středu 21. září 2016 zástupci státního podniku Povodí Moravy veřejnosti. Setkání se uskuteční v sále hotelu Zátiší v Podhradí nad Dyjí od 17 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ruské volby podle odhadů s přehledem vyhrálo Jednotné Rusko. Přišlo ale velmi málo lidí
V Ruské federaci se uskutečnily parlamentní volby. Podle agentury Reuters se neočekává žádné velké volební překvapení. Otázkou v podstatě zůstává jen to, jak silného vítězství dosáhne dosud vládnoucí Jednotné Rusko, které v předvolební kampani využilo citáty prezidenta Vladimira Putina. Navzdory hlubokým ekonomickým problémům se prezident těší podpoře u 80 procent voličů a právě Putinova obliba pomůže i Jednotnému Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Bratislavský guláš
Je dost nesourodá směs toho špatného v EU, na co mířilo hlasování britských občanů, a toho dobrého, čeho má EU podle bratislavské vrcholné schůzky dosáhnout, aby se udržela pohromadě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Matějka (SPR-RSČ 2016): Nejsem politik! Jsem člověk, občan, Pavel Matějka
Stačí mi se podívat na nynější politickou scénu a chce se mi zvracet. Lidičky, nejsem politik! Jsem člověk, občan, Pavel Matějka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Podraz má jméno CETA
Další potají vyjednávaná smlouva mezi EU a Kanadou s názvem Komplexní hospodářská a obchodní dohoda (CETA) je již uzavřena a dokončuje se její schvalování v orgánech EU a Kanady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu Koller: Už jsou zase tady
Jako při každých volbách za posledních 25 let přicházejí stále stejní politici a slibují. Mají se dobře a ještě lépe, zatímco jejich voliči a občanská většina již tak nadšená není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Bohuslav Sobotka a právo
Předseda vlády Bohuslav Sobotka v rozhovoru s Karolinou Brožovou: Zarazili jsme Babišovi doping (Právo 17. 9. 2016, s. 7) uvedl jako reakci na to, že Babiš působí v orgánu své firmy v Německu, že ministr financí Andrej Babiš „nedodržuje ani ten současný zákon o střetu zájmů“. Premiér to prohlásil v rámci kritiky Babiše za jeho propojení ekonomické a politické moci s tím, že nikdo nedohledá, zda ministr vládní informace nepoužije ve svém podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Martin Komárek uvedl Moravce v úžas líčením, jak hovoří s Bohem. Hnutí ANO je prý jako Rychlé šípy. Pak jej ale vytočil Laudát...
Ve druhé hodině Otázek Václava Moravce proti sobě usedli František Laudát z TOP 09 a Martin Komárek zvolený za hnutí ANO. A bylo na co se dívat. „Já pevně doufám, že až vyhrajeme velkou většinou volby v roce 2017, tak se napravíme jako ti správní kluci z Rychlých šípů,“ prohlásil hned v úvodu Komárek. Následně prozradil, že občas mluví s Bohem a „tatínek“ mu občas odpovídá. Laudát se v jednu chvíli nestačil divit a prozradil, že uzavřel jednu sázku, která se týká prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Tohle vám o bratislavském summitu v novinách nenapíšou. "Malí blbečkové z Visegrádu" tam prý mocnou Merkelovou porazili
Martin Jaroš se narodil v České republice, ale dnes působí jako manažer v katarském hlavním městě Dauhá. Ze své pozice pozorovatele zvenčí ohodnotil výsledky bratislavského summitu EU. A prozrazuje něco, co prý žádný komentátor ještě neprozradil. Malí blbečkové z Visegrádu porazili mocnou Angelu Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Západním médiím už skoro nikdo nevěří. Slavný výzkumný ústav přinesl opravdu tristní statistiky
Ekonom Paul Craig Roberts se zamyslel nad volným pádem důvěryhodnosti západních médií. Všímá si toho, že svým tištěným a televizním médiím věří jen 32 % Američanů. Sděluje to alespoň Gallupův ústav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Dvoudenní Dny NATO na letišti v Mošnově navštívilo 130.000 lidí
Dvoudenní Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR na letišti v Mošnově nedaleko Ostravy navštívilo celkem 130.000 lidí. Vzhledem k sobotnímu špatnému počasí byla silnější návštěva v neděli, kdy přišlo 85.000 lidí. ČTK to za pořadatele sdělil předseda sdružení Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík. Před rokem na akci dorazilo 220.000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
„Lhář z Florencie,“ bouří se Italové proti premiérovi. Lidé živoří, vláda posílá miliardy neziskovkám a mafii na migrační byznys. Na pomoc mu přispěchali Merkelová a velvyslanec USA
ROZHOVOR Itálie se otřásla zemětřesením a další otřesy se dají očekávat. V zemi, která je zmítaná ekonomickými problémy, náporem běženců a hrozící politickou krizí po demisi vlády, jíž premiér vyhrožuje, prý lidem skutečně začíná docházet trpělivost. Čecho-italka Monika Pilloni pro ParlamentníListy.cz líčí novinky ze země premiéra Renziho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Evropská unie musí Británii vyřídit, aby už nikdy nikoho nenapadlo vystupovat. Takto prý vážně mluvil Robert Fico
Podle slovenského premiéra Roberta Fica bude Brexit pro Londýn velmi bolestivý. A to proto, že se Evropská unie postará o to, aby se Británii mimo společenství dařilo hůř, než když byla v něm. Uvedl to server Novinky.cz na základě Ficova rozhovoru pro Financial Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Přindite na Besedu
Dnes a zejména ve městech se lidé zvou na pivo nebo na oběd či večeři do hospody. Firmy a ministři zvou na snídaně, asi proto, že ranní byznys dál doskáče. Pozvat někoho domů, to už bývá projevem buď blízkého vztahu, nebo pýchy, když chcete, aby vám záviděli byt, dům nebo zahradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zoufalý úředník ze sociálního odboru promluvil. Žadatelé o azyl si prý žijí jako králové
Redakce rakouského deníku Krone píše o setkání s nejmenovaným úředníkem z vídeňského odboru sociálních věcí, který deníku předal konkrétní důkazy o zneužívání sociálního systému uprchlíky. Na úřadě prý panuje tísnivá atmosféra a úředníci se nesmějí na nic ptát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Ostře nesouhlasím s připravovanou vyhláškou MMR, jedná se o zrušení pravidelného měření hluku
Radní Plamínková nesouhlasí s novou vyhláškou o stanovení seznamu aglomerací pro účely hodnocení a snižování hluku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Přibývá přecitlivělých lidí, povzdechl si kandidát do Senátu Orel (SZ)
I z iniciativy Petra Orla vznikla v Novém Jičíně jedna z prvních základních organizací Strany zelených v ČR. Proč ale později členství ve straně na čas přerušil? A jak vnímá současného předsedu Matěje Stropnického? Zhodnotil také problémy životního prostředí a nastínil přístup k jejich řešení. Proč se domnívá, že stát úmyslně zanedbával ekologickou výchovu a osvětu na školách? Konkrétně se vyjádřil i k nejpalčivějším problémům regionu, kde se uchází o post senátora. A nejen k tomu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Parubický kraj: Albertinum otevírá novou ambulantní část psychiatrie
Novou ambulantní část psychiatrického oddělení dnes slavnostně otevřel odborný léčebný ústav Albertinum v Žamberku. Sídlí v zrekonstruované bývalé lékařské vile, která dříve sloužila k ubytování lékařů a zdravotnického personálu ústavu. Na její přebudování v hodnotě 25 milionů korun podstatnou měrou přispěly takzvané Norské fondy, 5 milionů šlo z prostředků kraje a ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lidé kolem Šlachty se prý snažili záměrně zdiskreditovat Tuhého. Toto k tomu na webu Pavla Šafra sepsal exporadce Petra Nečase
Vyšetřování parlamentní komise v kauze kolem bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty dospělo podle exporadce premiéra Petra Nečase Jiřího Sezemského k nečekanému obratu. Píše o tom server SvobodnéFórum.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
MŽP: Konference České národní parky 2016
Ministerstvo životního prostředí společně se správami národních parků, Fakultou životního prostředí ČZU v Praze a Výzkumným ústavem Silva Taroucy si Vás dovolují pozvat na konferenci zaměřenou na koncepční otázky spojené s národními parky v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Dejte uprchlíkům langusty, šampaňské, kaviár... Miloš Zeman hovořil o členovi ČSSD, který jej nazval pitomcem, a musel se smát. A to zdaleka nebylo vše
ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman po letní přestávce opět probral s ParlamentnímiListy.cz řadu témat z domácí i zahraniční politiky. Schytal to třeba premiér Sobotka, který odmítl rozšíření Visegrádské skupiny. Redaktor Radim Panenka s hlavou státu hovořil též o úzkých turecko-ruských vztazích nebo chystaném vystoupení na půdě Valného shromáždění OSN v New Yorku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
NPÚ: Zemřel profesor Zdeněk Měřínský
Profesor PhDr. Zdeněk Měřínský, CSc. (16. 1. 1948 – 9. 9. 2016), byl jednou z nejvýznamnějších vědeckých a akademických osobností moravské archeologie a historie středověku. Ohlédnutí Dagmar Vorlíčkové za jeho bohatým profesním životem uvádíme ve stručné vzpomínce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Levičáci, mohli byste být moderní, otevření, kosmopolitní. A vy radši volíte xenofobii spolu s pravičáky. Pokárání z Britských listů
K uprchlické krizi a ke zvládnutí xenofobní vlny se na serveru Britské listy vyjádřil novinář Karel Dolejší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jermanová (ANO): Distancování se od "Organizace uprchlík v nesnázích"
Distancování se od "organizace Uprchlík v nesnázích" a od projektu "záchytné pracoviště na podporu uprchlíků z blízkého a středního východu"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Dny NATO v Ostravě opět s vlastním speciálem Zubr Extra Force
I v letošním roce Letiště Leoše Janáčka Ostrava hostí největší bezpečností show v Evropě a pivovar Zubr u toho opět nechybí. Návštěvníci Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR se tak o tomto víkendu mohou přesvědčit o síle Zubra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Hájek: Právo šaríja vítězí nejen ve sportu
Petr Hájek se usmívá nad dalšími „nechutnostmi“, které zveřejnili zlí hackeři – dnes větší nepřátelé naší vyspělé demokratické civilizace než muslimští teroristé
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ostravak v akci: Návrh na neplatnost krajských voleb
Leoš je známý moravský rodák, ale mám pocit, že v Ostravě je přejanáčkováno. Liana kam se podíváš. Jenže za cenu, která není hodna platných zákonů. Otázkou je, podle jakých not se předvolební kampaň vede a kdo zahraje vítěznou árií. Andrej s přízvukem, nebo snad někdo jiný? Orchestr z paragrafů je již připraven, ale taktovka dirigenta nějak neladí. Tak uvidíme jak falešně zní. Nebo uslyšíme v rámci předvolebních debat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Papež kázal: Pomáhejte uprchlíkům, tím nejlépe zabráníte terorismu
Papež František v sobotu promluvil k absolventům jezuitských škol. Obrátil se však nejen k nim, ale vlastně ke všem Evropanům. Ty vyzval, aby uprchlíkům pomáhali, protože právě pomoc bližnímu je nejlepší ochranou před teroristickými útoky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Rusko je dnes "zemí neomezených možností" mnohem více, než USA. V dobrém i ve zlém, dodává Jaroslav Bašta
Zemí neomezených možností je Ruská federace, ne Spojené státy, jak se občas říká. Své o tom ví někdejší diplomat v Moskvě a v Kyjevě Jaroslav Bašta. V komentáři pro První zprávy.cz vysvětluje, proč si to myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotka je úplně mimo, z jakékoliv firmy už by dávno letěl. Rychle pryč z té Unie hrobníka Junckera. Není pravda, že na ní vyděláváme, to leda Babiš. Půlnoční nálož Tomio Okamury
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Neuvěřitelná drzost. Zničil, na co sáhl. Za hrobníka EU, který by „měl okamžitě odejít a ne vymýšlet další hlouposti,“ považuje šéf SPD Tomio Okamura předsedu Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. V půlnočním rozhovoru pro ParlamentniListy.cz pak setřel i české politiky a ukázal na ty, kteří podle něj „blábolům“ Juckera tleskají: „Je to například pan Telička z hnutí ANO, europoslanec, a samozřejmě také premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, kteří panu Junckerovi a Evropské komisi jenom servilně lezou do pozadí.“ Společnou evropskou armádu označil Okamura za nesmyl a popsal i to, jak na nás vydělávají země západní Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
PSP: Vrbenského hasiče Karla Friedricha ocenili premiér Sobotka a poslanec Velebný
V Horských lázních v Karlově Studánce na Vrbensku ocenili předseda Vlády ČR Bohuslav Sobotka a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný významného vrbenského hasiče Karla Friedricha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda ČR: Premiér Sobotka bude v Jihomoravském kraji jednat o podpoře technického vzdělávání i dopravě
V úterý 20. září 2016 navštíví předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka Jihomoravský kraj. Hlavními tématy pracovní návštěvy budou podpora technického vzdělávání a dopravní infrastruktura v kraji. Ve Vyškově se také zúčastní zahájení stavby ORL a neurologie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Nostický palác, sídlo ministerstva kultury, zve o státním svátku na den otevřených dveří
Den otevřených dveří Ministerstva kultury ČR proběhne ve středu 28. září, kdy se od 10 do 17 hodin pro zájemce otevřou brány malostranského Nostického paláce na Maltézském náměstí. Kromě prohlídky paláce čeká na návštěvníky pestrý program a v přízemí se rovněž představí třiadvacet příspěvkových organizací ministerstva kultury, jejichž produkci v podobě publikací, CD i DVD nahrávek bude možné na místě zakoupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kontroverzní režisér Zelenka: Snili jsme o kapitalismu, teď vidíme, co je zač. Nemá nic společného s demokracií, vždyť ho mají i v Číně
Režisér Petr Zelenka se narodil přesně rok před začátkem sovětské okupace Československa. V socialismu tak prožil 22 let a kapitalismus si zidealizoval. Dnes je ke kapitalistickému systému podstatně kritičtější, než byl v roce 1989, a své občas ostré názory neskrývá. V rozhovoru s Barborou Tachecí pro Český rozhlas nešetřil ani český národ. Většina naší populace je prý ignorantská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Antl: Čtyřicet fotbalovým oddílům v kraji dostalo bezpečné branky
Projekt bezpečných branek krajského fotbalového svazu jde do finální části. První pár branek byl slavnostně přádán 9. září v Třebši, v klubu, kde mají v nejmenších mládežnických kategoriích přes 200 dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Nechám zanalyzovat postup BVAK při informovanosti veřejné správy a veřejnosti
Voda v Brně a okolí je opět pitná. Potvrdily to sobotní výsledky testů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy: Den otevřených dveří na vodním díle Lipno
Mnozí z Vás jistě prožili dovolenou na Lipně a znáte krásné okolí „českého moře“. Pokud se chcete dozvědět o naší plošně největší nádrži více, využijte mimořádnou příležitost a navštivte den otevřených dveří na vodním díle LIPNO I, který jsme pro Vás připravili při příležitosti 50 let od založení státního podniku Povodí Vltavy v sobotu 24. 9. 2016 od 9 do 17 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Stanovisko ÚV KSČM: Komunisté zaručují poctivou a dobře odvedenou práci v krajích i v Senátu
Krajské a senátní volby jsou před námi a situace se opět vyhrocuje. Místo opravdu svobodné soutěže programů a osobností ze skutečných politických stran, které zaručují odpovědnost vůči voličům svou činností nikoli jen slovy, ale též svou členskou základnou, dochází i k problematickým jevům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Krátký proces s islamisty. Úsvit přivezl lidem izraelského vojáka, radil, jak čelit teroristům. Poučte se také
REPORTÁŽ „Islámský stát napadl několik zemí Středního a Blízkého východu a po celé Evropě připravuje teroristické útoky, na Izrael si ale netroufl, protože jeho bossové věděli, že by s ním židovské ozbrojené síly udělaly krátký a nekompromisní proces,“ zaznělo z úst bývalého příslušníka izraelských speciálních jednotek Davida Bohbota na předvolební besedě hnutí Úsvit - Národní koalice (ÚNK) v Ostravě. Akce byla tentokrát zaměřena na téma, jak se chovat při teroristickém útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vše podstatné o ruských volbách. Nepíše se o tom, ale oproti minulosti dochází k zásadním změnám
V obrovském prostoru dnešní Ruské federace se dnes ráno otevřely volební místnosti. Rusové volí do parlamentu, ve 39 regionech do legislativních sborů a v šesti případech hlavy regionů nebo gubernátory. Volby rozhodují o tom, jak velkou podporu dostane politický kurz Vladimira Putina a jeho stranická a parlamentní opora Jednotné Rusko. To nejdůležitější o ruských volbách shrnuje pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
HZS: Hasiči mají nejlepší psy ve vyhledávání pro rok 2016
Již XII. mistrovství České republiky záchranných psů a psovodů složek integrovaného záchranného systému se uskutečnilo ve dnech 9. až 11. září 2016 se v Ostravě-Vítkovicích. Organizátorem letošního ročníku byla Městská policie Ostrava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola vzpomínal, co se strhlo, když chtěl vloni do rakouských novin napsat o plotu proti migrantům. Teď prý dostává za pravdu
Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD) zavítal do nedělního Press klubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1. Prozradil, co ho mrzí u premiéra a předsedy sociální demokracie Bohuslava Sobotky. Nevyhnul se však ani tématu migrace. Před rokem prý psal do rakouských novin o tom, že je třeba střežit hranice, ale oni mu to tam ani neotiskli. A dnes se už i v Rakousku mluví o plotu na hranicích, jen se tomu tak úplně neříká plot...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
TOP 09 chce zrušit přestupek o urážce úředníka
Opoziční TOP 09 navrhla škrtnout z nedávno schválené přestupkové legislativy nově zaváděný přestupek o urážce úředníka, za který by hrozila až desetitisícová pokuta. Podle poslanců klubu TOP 09 a Starostů není taková skutková podstata v demokracii odůvodněná. Zprávu přináší ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kriminalistický ústav: Festival vědy zaznamenal rekordní účast
Studenti středních a vysokých škol, ale i zájemci z řad široké veřejnosti, se hravou formou seznámili s přírodovědnými a technickými obory, zhlédli zajímavé ukázky a vyzkoušeli si nevšední pokusy a vědecké experimenty. Nechyběla ani prevence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Sobotka se lidem chlubil, jak drží Babiše na uzdě. A Českou republiku prý všichni dávají za příklad a závidí nám
REPORTÁŽ „Všichni nám závidí. Dávají Českou republiku za příklad,“ tvrdil premiér Bohuslav Sobotka a pochvaloval si situaci ve státě na předvolební kampani ČSSD v Novém Jičíně. Podle něj jde Moravskoslezský kraj „hodně rychle dopředu“. Pak se věnoval i spolupráci s ANO: „Není to jednoduché vládnout ve vládní koalici, ale je to sociální demokracie, kdo je motorem fungování té koalice, a jsem to já, kdo se snaží udržet koalici pohromadě.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
PSP: Ministr Mládek a poslanec Velebný navštíví tři firmy na Bruntálsku
Na Bruntálsko přijede ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, kterého doprovodí poslanec Ladislav Velebný. Společně navštíví tři firmy v regionu – v Břidličné, Vrbně pod Pradědem a Krnově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Milan Hamerský: Eutanazie i pro nezletilé v ČR
Média přinesla zprávu o eutanázii nezletilého v Belgii. (http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1910516-v-belgii-provedli-prvni-eutanazii-u-detskeho-pacienta)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Nezávislí a Moravané - "K volbám nepůjdu. je to zbytečné." Chyba!
Vážení, přesně na tuto větu ty velké strany čekají. Budou si moci všechno rozdělit samy. A my v krajích opravdu chceme kopii sněmovny? NE!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Není pravda, že máme mozky vymyté propagandou. Hovořili jsme přímo s ruskými voliči a dozvěděli se mnoho zajímavého. O Putinovi, Jelcinovi i Navalném
REPORTÁŽ „Pokud se bavíme o zahraniční politice, myslím si, že Putin odvádí dobrou práci. Musím přiznat, že se mi libí ten fakt, že ho v zahraničí respektují. Já sám hodně cestuji a lidé se mě často ptají, odkud jsem. Když přiznám, že jsem z Ruska, všichni začnou okamžitě mluvit o Putinovi. Myslím, že nám dělá ve světě dobré jméno.“ V ruském hlavním městě probíhají volby do Státní dumy, ParlamentníListy.cz využily této příležitosti a vydaly se do moskevských ulic zjistit, jak se obyvatelé ruské metropole k volbám stavějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Policejní prezident na Dnech NATO 2016
Genmjr. Tomáš Tuhý se účastní oficiálního programu Dnů NATO 2016 v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Arabští lázeňští hosté se roztahují, místní jsou v roli otroků. Tak to prý dnes vypadá na Slovensku
Redaktorka serveru Protiproud.cz Zuzana Lipová se zaměřuje na situaci v Piešťanech, které podle ní okupují Arabové. „Podobnost s Teplicemi v Čechách nikoli náhodná. Ukázka soužití s muslimy – vzpomínka na budoucnost? Místní v roli otroků. Necháme si opravdu už všechno líbit?“ ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Nebojíme se otevřít evropské smlouvy, shodli se v Praze evropští konzervativci
Nová podoba evropské integrace musí být vícerychlostní a musí být založena na systému více měn. To byl jeden ze závěrů sobotní konference Aliance evropských konzervativců a reformistů, kterou do Prahy svolal její předseda Jan Zahradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kolabující Hillary Clintonová jako prezidentka hrozí světu velkým průšvihem. Některé věci naší jemnocitné generaci už nedochází
HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY Jemnocit je pěkná věc, jenže v případě hlav států si něco takového nemůžeme dovolit, tvrdí Vlastimil Vondruška v reakci na to, co se strhlo kolem zdravotního kolapsu Hillary Clintonové. Historik a spisovatel poukazuje na to, že její klopýtnutí natočené naším krajanem změní v dalších letech osudy světa, neboť ten, jehož jméno se nevyslovuje, otočí jistě kormidlo úplně do jiných vod, než kam by směřovala demokratická kandidátka na prezidenta USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Nemocnice může v brzké budoucnosti pořídit přístroj na PET/CT vyšetření
V krátké budoucnosti nastane další posun v péči o onkologicky nemocné v Nemocnici Pardubického kraje. Přístrojová komise Ministerstva zdravotnictví ČR tento týden schválila záměr pořídit přístroj na PET/CT vyšetření, který bude primárně určen pro pacienty s nádorovým onemocněním v rámci Komplexního onkologického centra Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: Volný pád důvěryhodnosti západních médií
Jak sděluje Gallupův ústav, věří svým tištěným a televizním médiím jen 32% Američanů. Ještě méně – a to pouhých 14% - věří americkým médiím příznivci republikánů, následováni kategorii 18 až 49 letých, kde médiím důvěřuje 26% lidí. A posléze jsou zde Američané tzv. nezávislí, kde je důvěra v média 30 procentní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): EET, cesta ke společnému štěstí
Neodsuzujme EET bez rozmyslu Myslím, že díky EET se brzo obnoví tradice osad a lahváčů u ohně. Vesnické a vůbec lidové hospody vymizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Integrace musí být podle evropských konzervativců vícerychlostní
Nová podoba evropské integrace musí být vícerychlostní a musí být založena na systému více měn. Zdůraznili to účastníci konference Aliance evropských konzervativců a reformistů, kterou do Prahy svolal její předseda Jan Zahradil (ODS). ČTK sdělil, že páteční neformální summit evropské sedmadvacítky ukázal, že současné vedení Unie žádnou reformu nepřinese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): Praha založila nadační filmový fond
Pražské zastupitelstvo schválilo založení Nadačního fondu Praha ve filmu Prague Film Fund. Účelem tohoto fondu je podpora pozitivní reprezentace hlavního města Prahy v zahraničí prostřednictvím filmové a televizní tvorby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nad Hradem vlály červené trenýrky. Už je to rok
Před rokem, 19. září 2015, stáhli členové umělecké skupiny Ztohoven na Pražském hradě prezidentskou vlajku a vyvěsili místo ní velké červené trenýrky na protest proti politice prezidenta Miloše Zemana. Video z akce skupina zveřejnila na sociální síti Facebook. Prezident Zeman členy skupiny označil za „blbečky“, poté byli odvoláni ředitel ochranné služby i velitel Hradní stráže. Soud v srpnu rozhodl, že vyvěšení trenýrek nebylo trestným činem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
SČS: Energie ke spotřebiteli – jaká práva, jaká rizika?
Sdružení českých spotřebitelů (SČS) vydává další ze svých publikací, kterými se snaží přispívat ke správné a účinné funkci vnitřního trhu EU. Publikace se týká práv spotřebitelů ve styku s dodavateli energií, kdy jsou spotřebitelé častokrát obětí mnohých nekalých praktik ze strany dodavatelů energií. SČS nadále eviduje vzrůstající počet takových stížností od spotřebitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Herman odhalí na Žižkově pomník Jaroslava Seiferta
V pondělí 19. září 2016 v 10.00 hodin se ministr kultury Daniel Herman zúčastní slavnostního odhalení plastiky k poctě Jaroslava Seiferta, nositele Nobelovy ceny za literaturu a žižkovského rodáka. Slavnost se koná u příležitosti 115. výročí Seifertova narození.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Jak starosta Štyler ke svému pomníku přišel
Kdo si myslí, že už ho u našeho starosty nic nepřekvapí, tak se mýlí. Určitě mají všichni ještě v živé paměti Štylerovo extempore, kdy navrhoval odtrhnout Jižní Město od Prahy a udělat z něj samostatnou obec...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Juncker z Marsu, úplně mimo realitu. Petr Mach prozrazuje, jak se v Bruselu nadbíhá tureckým vyděračům. Ale Maďaři už si prý chystají kladivo na hřebík do rakve EU
ROZHOVOR Předseda Evropské komise Juncker je odtržený od reality, žijící v iluzi, myslí si europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach. Na výrok jiného Lucemburčana, jejich ministra zahraničí, na adresu Maďarska uvedl: „Ještě chvíli budou takto přezíravě mluvit o zemích střední Evropy a Maďarsko bude další, kdo se na ně vykašle.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také říká, že celá Komise OSN je směšná organizace, a podivuje se, jak může vůbec ještě někdo chtít Turecko v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš na Primě řádil: Nejsem žádný oligarcha, oligarchii tu dělá ČSSD s panem Pokorným. A ještě jsem zapomněl na Schwarzenberga a jeho dotace od Kalouska...
Hostem nedělní Partie televize Prima byl šéf hnutí ANO, majitel Agrofertu a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Před kamerami spustil kanonádu, v níž zaútočil na kdekoho. Pálil především do ČSSD, ale nezapomínal ani na Miroslava Kalouska (TOP 09). V jednom však byla tato partie jiná. Babiš měl tentokrát ve studiu oponenta – exministra zdravotnictví Leoše Hegera z TOP 09. Ten se nechtěl nechat zahnat do kouta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Šéfka ERÚ Vitásková: Nevěřím v nezávislost justice
Pokud justice pracuje na zakázku, tak je to konec demokratického zřízení. A že v mém případě pracovala v rozporu s Ústavou a Listinou práv a svobod, tak na to jsou důkazy, říká v reakci na nepravomocný rozsudek v kauze solárních elektráren Alena Vitásková. Servítky si ale nebere ani při hodnocení práce politiků. S cílem změnit zákony tak, aby byly pro lidi, nikoliv pro tuneláře, a zejména pomoci občanům na Ostravsku – proto kandiduje do Senátu. Zrušit chce ale také všechny neziskové organizace a nadační fondy, které mají příspěvky z veřejných financí. Co dalšího navrhuje?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda ČR: Vicepremiér Bělobrádek navštíví Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR v CHKO Brdy
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek navštíví v úterý 20. září 2016 Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR: Regionální pracoviště Střední Čechy, Správa chráněné krajinné oblasti Brdy. S vedoucím CHKO Brdy Bohumilem Fišerem bude diskutovat o převodu území zrušeného Vojenského újezdu Brdy na CHKO Brdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Spoustě firem zoufale chybějí kvalifikovaní odborníci
Vicepremiér Bělobrádek představil ve Zlíně projekt na zlepšení výuky podnikatelství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice rozšiřuje parkoviště pro veřejnost
Přibližně 250 míst pro stání aut nyní buduje u svého současného návštěvnického parkoviště Nemocnice České Budějovice, a. s. Dvoupodlažní parkoviště bude stát na místě bývalé transfúzní stanice a vjezd na něj bude stejný jako na nynější parkoviště před terminálem nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš si v EET našel kličku pro svůj řetězec, píše Echo. Mluvčí odkázal novináře na obchodní tajemství
Vláda stanovila výjimku z EET pro stánkový prodej potravin. Restauratérům se to ani trochu nelíbilo. Server Echo24.cz upozorňuje na to, že vláda touto cestou pomohla i ministru financí Andreji Babišovi (ANO), respektive jeho podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
MMR: Známe vítěze! Vesnicí roku 2016 je Kašava!
Obec Kašava ze Zlínského kraje zvítězila ve dvaadvacátém ročníku soutěže Vesnice roku. Výsledky celostátního kola dnes vyhlásila v Luhačovicích ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Na druhém místě skončila obec Prysk z Libereckého kraje a třetí místo získala obec Kozojídky z Jihomoravského kraje. Prestižní klání se i letos těšilo obrovskému zájmu veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Šarapatka (BPP): Antibabiš prošel, ale nic nevyřešil
Ve středu Sněmovna odhlasovala novelu zákona o střetu zájmů ve formě, která je dle mého názoru přijatelná. Ministrům a dalším členům vlády do budoucna zakazuje vlastnit média a firmám, v nichž mají čtvrtinový podíl, žádat o dotace nebo státní zakázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Výbuch v New Yorku. Dost podobný tomu na maratonu v Bostonu
Čtvrť Chelsea na Manhattanu v New Yorku ochromil v noci na dnešek výbuch bomby. Podle informací agentury Reuters bylo zraněno nejméně 29 lidí. Úřady hovoří o úmyslném trestném činu, ale zatím se zdráhají označit výbuch podomácku vyrobené bomby za teroristický čin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Připomenutí 100. výročí protržení přehrady na Bílé Desné v Jizerských horách
Dnes ve 14 hodin proběhne v obnoveném areálu přehrady vzpomínková akce ke 100. výročí protržení. Připraven je i dopolední program, nebude chybět ani možnost občerstvení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Branislav Fabry: Zákony proti extrémizmu a ich riziká
V parlamente sa v súčasnosti prerokúva novela zákonov, ktorá má zostriť trestno-právnu úpravu extrémizmu. Hoci treba jasne odmietnuť prejavy fašizmu a nacizmu v SR, existujú aj obavy, že nová právna úprava môže byť zneužitá na neprijateľné zúženie slobody myslenia a slobody prejavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda situaci ve zdravotnictví aktivně řeší
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil v sobotu 17. září 2016 v rámci pravidelných pracovních cest do regionů Moravskoslezský kraj. S hejtmanem Miroslavem Novákem a členy rady jednal o situaci ve zdravotnictví, o dopravě a zaměstnanosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Blankou za rok projelo 30 milionů aut
Více než 30 milionů aut projelo za první rok provozu Tunelovým komplexem Blanka (TKB). Tento počet překonal očekávání. Každý, kdo tunel používá dvakrát denně, díky tomu ušetřil za rok až 44 hodin. Město už chystá pokračování Městského okruhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Juncker z Marsu, úplně mimo realitu. Petr Mach prozrazuje, jak se v Bruselu nadbíhá tureckým vyděračům. Ale Maďaři už si prý chystají kladivo na hřebík do rakce EU
ROZHOVOR Předseda Evropské komise Juncker je odtržený od reality, žijící v iluzi, myslí si europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach. Na výrok jiného Lucemburčana, jejich ministra zahraničí, na adresu Maďarska uvedl: „Ještě chvíli budou takto přezíravě mluvit o zemích střední Evropy a Maďarsko bude další, kdo se na ně vykašle.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také říká, že celá Komise OSN je směšná organizace, a podivuje se, jak může vůbec ještě někdo chtít Turecko v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Putin vyhrál. Veliké ponížení Ukrajiny, o kterém se nepsalo
„Já nevím. Když Putinovi přišijeme jednu věc, tak to může vypadat závažně. Když mu jich přišijeme pět, začíná to být strašidelné, při deseti zločinech už ale člověk začíná váhat a při stovce zločinů už se jen smějeme," žertuje Tereza Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
NIPOS: Mezinárodní konference Active ageing jako výzva pro kulturu v ČR
Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS) pořádá ve dnech 29. – 30. září 2016 mezinárodní konferenci Active ageing jako výzva pro kulturu v ČR (Role kultury a umění v procesu aktivního stárnutí), která se uskuteční pod záštitou ministra kultury pana Daniela Hermana v Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Nezávislí a Moravané - kraj nesmí zapomínat na Jesenicko
Slovy Štěpána Šafránka, protože "Všude žijí lidé". A mají tam mnohem horší podmínky než jiní. V Olomouckém kraji je to typicky Jesenicko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Buďme rádi za Merkelovou a Steinmeiera, jsou to naši přátelé. Nemyslete si, že by ti nacionalisté byli k ČR nějak vstřícní, vzkazuje Karel Schwarzenberg. A evropská armáda bude
ROZHOVOR Pro Českou republiku je určitě lepší, když v Německu vládnou křesťanští nebo sociální demokraté než nacionalisté, myslí si bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09). Ten podporuje další účinkování České republiky ve Visegrádské čtyřce a také vznik společné evropské armády, protože, jak říká, zájmy Evropské unie nejsou vždy totožné s politickými cíli USA, a navíc v současném světě se bezpečnostní situace stále zhoršuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
V Bratislavě se nevyřešilo vůbec nic, ani nemohlo. Evropa pořád míří ke kolapsu. Rozebírá Oskar Krejčí
Politolog Oskar Krejčí v rozhovoru pro server První zprávy.cz zhodnotil výsledky bratislavského summitu. Ukázalo se prý, jak zmateně reagují na současnou krizi nejmocnější politici EU. Přijal summit alespoň nějaké konkrétní plány na další nasměrování EU?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
MD ČR: Ministři Ťok a Brabec se setkají s europoslanci z Výboru pro dopravu a cestovní ruch (TRAN)
Ministr dopravy Dan Ťok a ministr životního prostředí Richard Brabec se v úterý 20. září v Praze setkají s poslanci Evropského parlamentu z Výboru pro dopravu a cestovní ruch (TRAN). S předsedou výboru Michaelem Cramerem a dalšími členy budou jednat mimo jiné o procesu vyhodnocování vlivu na životní prostředí (EIA), plánech na výstavbu silniční a železniční infrastruktury v ČR či opatřeních na podporu alternativních paliv a snižování emisí CO2 v dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Vitráž z jarní aukce má to nejlepší místo
Jablonecké nemocnici daroval náměstek Pavel Svoboda vitráž, kterou vydražil na aukci 19. ročníku dětských výtvarných prací. Přidal se tak k darům Kapky naděje, jež přijela na rekonstruovanou pediatrii předat osobně Vendula Pizingerová, a Domu vína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová, Vladimír Pikora: Vyhodí nás z EU?
Češi si často myslí, že když jich je „jen“ deset milionů, nemohou v Evropě změnit nic. Lucembursko má jen o trochu víc obyvatel než dvojnásobek Prahy 4 a 8, a přesto Evropě dominuje, až z toho běží mráz po zádech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Lidovec, který se stal muslimem. A chtěl by být prezidentem. Pozoruhodný příběh jednoho českého intelektuála
David Macek byl 19 let členem KDU-ČSL. V letech 2007 a 2008 varoval před znovuzvolením Václava Klause prezidentem. Ostrými slovy nešetřil ani na adresu někdejšího předsedy lidovců KDU-ČSL Miroslava Kalouska, dnes předsedy TOP 09. Nakonec utkvěl v paměti veřejnosti jako důrazný kritik islámu. V tu chvíli patřil do stejné skupiny s Lukášem Lhoťanem, jenž muslimskou víru opustil. Právě Lhoťan dnes Macka tvrdě odsuzuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Koalice SPD a SPO ve Středočeském kraji – zastavíme nelegální imigraci!
Koalice Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) a Strana Práv Občanů, jejímž čestným předsedou je prezident republiky Miloš Zeman, má svůj program založen především na hájení zájmů občanů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Slavný český spisovatel, který přežil Terezín: Bude přituhovat. Muslimský svět je čím dál výbojnější
Známý spisovatel Ivan Klíma si myslí, že „bude přituhovat“. Důvodem je to, že zvláště muslimský svět bude čím dál výbojnější. Pětaosmdesátiletý Klíma to uvedl v rozhovoru pro server Dotyk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist