Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.920x, což odpovídá cca 204.540-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Karel Schwarzenberg čtenářům PL: Kdybych byl prezident...
Z PROFILŮ Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg usedl k počítači a odepsal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Opakovaně se vyjádřil k uprchlické krizi. Připomněl, že on sám je odpůrcem povinných kvót. V odpovědích zazněl i romský výraz „gadžo“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Čáslavská prý vychovala syna, který nenáviděl otce. Ani po její smrti není klid: Sestry Josefa Odložila se nám svěřily s čerstvým zážitkem
„Čáslavská si před smrtí objednala svou zádušní mši: I pro tyrana Odložila. Chtěla smíření.“ „Biskup Malý sloužil bohoslužbu za usmíření Čáslavské s Odložilem.“ Tak zněly titulky článků, které zveřejnily některé české zpravodajské weby právě dnes. Jenže deníky zamlčely, že na tuto mši nepřišly sestry Josefa Odložila. Proč? Na to se ParlamentníListy.cz otázaly jedné z nich. „My jsme byly pozvané, chtěly jsme jít, ale pak nám přišla esemeska, která všechno změnila,“ řekla překvapivě Miloslava Ševčíková ParlamentnímListům.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
FOTO Zemana s Obamou a Obamovou. A jedna Ovčáčkova provokace
Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček informuje na sociální síti Twitter o návštěvě Miloše Zemana v USA. Pochlubil se mimo jiné tím, že jako mluvčí české hlavy státu nosí placku na podporu republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. Prozradil také, že prezident Zeman dostal od krajanů žijících v USA dárek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Je mi z takových krav na blití! napsal aktivista po vysílání ČT o volbách v Rakousku
„Anna Europroletářka Durnová je zelenorudá kráva a ČT musí být zrušena,“ rozčiloval se dnes aktivista a Hrdý Čecháček Tomáš Měšťan nad členkou Strany zelených, politoložkou Annou Durnovou. Ta podle něj byla vždycky „horlivá eurosvazačka“ a jde to s ní stále více z kopce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Alláh je ten jediný: Do ČSSD vstoupil muslim z Kavkazu, někteří členové nemají dobrý pocit...
ParlamentníListy.cz zjistily, že do pražské sociální demokracie vstoupil muslim z Čečenska. Dle našeho zdroje s tím měli někteří členové strany problém...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Strašně mi vadí, jak jste připosraní. Expolitička vypráskala kolegy za přístup k ČT a EU
Někdejší poslankyně ODS se tvrdě vymezila proti svým kolegům. Marně prý přemýšlí, komu dá hlas, a ODS to prý rozhodně nebude. Dáma, která se proslavila např. kritikou redaktorů ČT v časech tzv. televizní krize, vysvětlila proč. Stranou její pozornosti nezůstalo ani nedělní vystoupení Martina Komárka v ČT, který se na obhajobu svého stranického šéfa Andreje Babiše dovolával dokonce i Boha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Dá sa, nedá sa, dá sa svařit a dá sa Pražákům. Neskutečné VIDEO Michala Haška a Zdeňka Škromacha
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a senátor Zdeněk Škromach, oba z ČSSD, budou v podzimních volbách usilovat o obhajobu svých postů. Hlasy voličů jim má přinést i kulinářské video, v němž politici vyzdvihují krajové speciality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Dva masakry v Sýrii: Prý to bylo úplně jinak. Tereza Spencerová ví víc
O dvou incidentech, které se v těchto dnech odehrály v rámci syrské války, se na serveru Literarky.cz podrobně rozepisuje analytička Tereza Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Políbila vám Marksová prsten kvůli důchodcům? Odpovídá Andrej Babiš
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se na serveru Expres.cz, jenž mu patří, rozpovídal o tom, jak se jako šéf státní kasy snaží chovat odpovědně a ostatní ministři k němu chodí a natahují ruce pro další a další peníze. Prý se mu to ani trochu nelíbí. Navzdory těmto svým názorům nemusela ministryně Marksová líbat Babišův prsten, když chtěla přidat důchodcům 300 korun navíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Bělobrádek vypustil kachnu a teď se omlouvá
Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) se na twitteru omluvil, že informoval špatně o dohodě šéfů koalice na snížení DPH u čepovaného piva a základních potravin. Návrh ještě nebyl odsouhlasen koalicí, všem se omlouvám, uvedl. Dohodu popřeli předsedové ostatních koaličních stran Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Andrej Babiš (ANO), Bělobrádek však původně trval na tom, že k ní minulý týden dospěli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Sociolog Hampl: Kdyby v ČR existoval subjekt jako FPÖ, AfD či Front National...
Současná situace je neúnosná, píše sociolog a předseda Alternativy pro ČR Petr Hampl na svém webu Petrhampl.com. Za vzor dává situaci v Rakousku, Francii nebo Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti: Krnáčová s Udženijí zablokovaly zastupitelstvo nelegálně, potvrzuje dokument
Pirátská strana právě od Magistrátu obdržela dokument, který potvrzuje, že primátorka Krnáčová odmítla svolat mimořádné zasedání Zastupitelstva nelegálně. Dokument totiž neobsahuje podpisy jednotlivých zastupitelů, ale pouze podpis Alexandry Udženiji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Přímá účast Ruska! Západ plísní Moskvu za útok na konvoj USA
Útok na humanitární konvoj mířící do syrského Allepa vnímají západní státníci jednoznačně jako akci vládních vojsk prezidenta Asada nebo ruských sil, které jej podporují. Dokonce mluví o „přímé účasti Ruska“ na útoku, který zabil dvacet civilistů a zlikvidoval 18 nákladních vozů s humanitární pomocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vykutálení uprchlíci a vykutálené Romky to dali dohromady. No a výsledek?
Bulharské ženy romského původu si našly nový přivýdělek. Uzavírají fiktivní sňatky s uprchlíky z Afghánistánu, Pákistánu či Sýrie a umožňují jim dostat se tak do Evropy. Většina peněz však podle reportáže bulharské televize Nova skončí u profesionálních „dohazovačů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor napsal cosi strašlivého o Václavu Havlovi. To tu snad ještě nebylo
Ústecký senátor Jaroslav Doubrava odpovídal čtenářům ParlamentníchListů.cz na jejich otázky. Mimo jiné se o sobě dozvěděl, kam sahá Václavu Havlovi, což Doubravu ale spíše pobavilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Situace se mění každým okamžikem: Orgány prověřují žalobce Ivo Ištvana
Někdejší šéf protimafiánského policejního útvaru Robert Šlachta a jeho podřízený Jiří Komárek nejsou poslední poctiví policajti, kteří společně se státním zástupcem Ivo Ištvanem bránili zhoubné reformě policie a odvážně obvinili policejního prezidenta Tomáše Tuhého, který policii zradil a posílal hlášky spřízněným politikům ČSSD. Ve skutečnosti se stali protagonisty významného pokusu ovlivnit zpravodajskými prostředky demokratické volby ve prospěch hnutí ANO Andreje Babiše. Zhruba takový je prý obsah „nových a zásadních informací“, které podle šéfa GIBS Michala Murína zazněly minulý týden ve čtvrtek při jednání poslanecké komise vyšetřující okolnosti policejní reformy. Píše o tom server Echo 24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pražští hasiči řešili dnes náročné vyprošťování kamionu po dopravní nehodě
Strašničtí hasiči vyprošťovali kamion ve svodidlech, poškozený sloup veřejného osvětlení, řidiče odvezla záchranka do nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Byl jsem s ní čtyřiadvacet hodin denně... Souhlasím s eutanázií
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Ochrana spotřebitelů je ve velké míře ovlivněna evropskou legislativou
Poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová (ČSSD) pořádala dnes v prostorách Poslanecké sněmovny PČR seminář na téma „Transpozice evropské spotřebitelské legislativy a její vymahatelnost“. Cílem akce bylo zhodnotit proces přejímání evropské legislativy na ochranu spotřebitele v České republice a na Slovensku, diskuze byla také věnována možnostem zlepšení prosazování spotřebitelského práva. Záštitu nad akcí převzal předseda ústavně právního výboru JUDr. Jeroným Tejc (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Vrtěti pískovištěm aneb Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí
V Lidových novinách mě velice zaujal text "Rasismus dětských hřišť" z pera P. Houdy. Text, pro jaký má smysl dále kupovat a číst papírové noviny. Text se stal hitem internetu a sociálních sítí. Na text též reagovaly ParlamentniListy.cz. Dovolím si k Houdovu textu krátkou poznámku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ředitel neziskovky: Rusové skoro každý týden bombardují civilisty. My roztáčíme spirálu nesmyslů o uprchlících
Moderátorka Zuzana Tvarůžková ve středečním Interview ČT24 zpovídala ředitele Organizace pro pomoc uprchlíkům Martina Rozumka. OSN jedná o tom, jak pomoct uprchlíkům, ale ředitel pochybuje o tom, že bude dosaženo nějakého řešení, pokud nebudou vyřešeny konflikty v Súdánu, v Sýrii či v Libyi. Následně zkritizoval Rusko, Českou republiku i celou střední Evropu a vychválil Německou kancléřku Angelu Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Novým šéfredaktorem Vltavy bude Petr Fischer
Novým šéfredaktorem stanice Českého rozhlasu Vltava se stane Petr Fischer. Zkušený novinář, scénárista a moderátor se vedení kulturní stanice ujme od 1. prosince 2016. Petr Fischer v minulosti působil v Lidových novinách, české redakci BBC, Hospodářských novinách či České televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Skandera (BPP): Odpustek vůči seniorům?
Přilepšení 300 Kč důchodcům je předvolební tah nebo odpustek?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nehorázné kraviny, idiotský koncept. Generál Šándor ztrhal myšlenku "Mutti Merkel" na vytvoření evropské armády
ROZHOVOR Kauzy okolo protimafiánských útvarů jsou jen další ukázkou špatné práce a morální úrovně určitých politiků, kteří namísto toho, aby bezpečnostní složky kultivovali, tak je svými prohlášeními pouze destabilizují, myslí si bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a nynější bezpečnostní expert Andor Šándor. K tématu ochrany schengenských hranic pak říká: “Evropská unie koná opět podle hesla příliš pozdě a příliš málo.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Otázka týdne z VZP XXXVIII.
Jaké jsou možnosti vyšetření kvůli Alzheimerově chorobě a kdo je může pacientovi udělat? Je mi 78 let a začínám mít značné problémy s pamětí. Zajímaly by mě proto také medikamenty, kterými lze Alzheimera oddálit či léčit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Kdyby nebylo majdanu, nikdy by se Putinovo Rusko nezměnilo v supervelmoc číslo jedna
Po parlamentních volbách v Rusku, které vyústili až v absolutní většinu Jednotného Ruska, podporujícího Vladimíra Putina a po opakovaném debaklu jeho nejvýznamnější evropské protivnice německé kancléřky Angely Merkelové tentokrát v zemských volbách v Berlíně, jsem zpočátku ani nechtěl činit žádné poznámky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
SPELOS: Kdo protidrogovému koordinátorovi Vobořilovi vyhrožoval ztrátou pozice?
Jsme velmi překvapeni informacemi, které přinesla arabská televize - Al-Džazíra. Cituje totiž českého národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila, který v rozhovoru pro tuto televizi řekl, že se při své práci setkal s výhružkami. Konkrétně měl čelit hrozbě, že by právě v souvislosti s hazardem mohl přijít o pozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jurečka: Shodli jsme se. DPH z piva klesne
Čepované pivo by se mělo od příštího roku přesunout z 21procentní sazby do 15procentní sazby DPH. Od roku 2018 by měla klesnout DPH u základních potravin, jako je mléko, chléb, maso, máslo a sladkovodní ryby na deset procent. Shodli se na tom šéfové koalice, sdělil dnes ČTK ministr zemědělství a místopředseda lidovců Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Kvalifikace na poslance
Po velikém Třesku a nástupu imperializmu jsme měli v Hloubětíně veřejný mítink na křižovatce Poděbradská, Kbelská. Svolalo ho „OF“ . Jednalo se o tom, že o kus dál, u potoka Rokytky, vyrostly asi čtyři domky. Prosáklo, že „radnice“ tam plánuje Vietnamskou tržnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vědecká roadshow Plus se představí v Brně
Během září nabízí Český rozhlas Plus ve čtyřech krajských městech program plný vědeckých experimentů a nejnovějších vynálezů. Cílem je poučit a zároveň pobavit. Tento čtvrtek pokračujeme v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Havel: Dával jsem přednost hlavně hrdinům ze skutečného života
Před prázdninami vyhlásil hejtman Karlovarského kraje Martin Havel výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma „Můj hrdina“. Na adresu krajského úřadu dorazilo více jak sto padesát obrázků. Autoři těch nejlepších si včera převzali hodnotné ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Při útoku USA na syrskou armádu nešlo o náhodu, ale o záměr koordinovaný s Islámským státem. Oficiální představitel Sýrie nám řekl šokující skutečnosti
Syrský chargé d'affaires v Praze Bašár Akbik se ParlamentnímListům.cz vyjádřil k tomu, že americká armáda a její spojenci bombardovali syrskou armádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Soukenka: Jako když zákazník doporučuje číšníkovi, jak utajeně šidit ostatní hosty...
Ministerstvo zdravotnictví hájí zájmy lobbistických skupin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
STAN: Soutěž o největší výmol má svého vítěze
Starostové a nezávislí pro jižní Moravu ukončili hlasovací anketu o největší výmol na jižní Moravě. Nejvíce hlasů získal výmol obce Březina ležící v Drahanské vrchovině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko není normální zemí, Putinovi projde všechno
Vládnoucí strana přivede zemi ke krizi a ekonomickému poklesu, nemá peníze na zdravotnictví a zvyšování důchodů a přesto vyhraje volby a navíc získá ústavní většinu. Ať žije schizofrenie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Michael Rada: E-MOTION a škola
Jak jsem sliboval, budou pravidelnou částí mých příspěvků i témata týkající se čisté mobility, a proto se dnes na toto téma vrhnu přímo po hlavě. Důvod? Někteří v daném směru totiž ztratili nejen soudnost, ale i hlavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Spadneme na držku. Přivoláváme na sebe migranty, naše neštěstí. Jsme pokusní králíci, odhaluje český vědec
ROZHOVOR Západní civilizace udělala lidi v Africe i v jiných koutech světa nešťastné tím, jak tamním obyvatelům vnutila pocit, že bez materiálních vymožeností nemohou žít. Upozorňuje na to etnolog Mnislav Zelený Atapana, který podnikl řadu výprav mezi indiány Latinské Ameriky. V Evropské unii podle něho nejde o žádnou demokracii, cílem je jen získat nové trhy. Obludná masa úřednictva, která v EU vznikla, dusí komunitu, co by bez ní mohla žít v klidu. Náš nepřítel je možná jinde než v Rusku, které nám je takto neustále prezentováno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda schválila státní rozpočet na rok 2017 se schodkem 60 miliard. Ekonomové varovně zvedají prst
Vláda dnes schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 60 miliard korun. Rozpočet počítá s růstem platů učitelů a zdravotníků, zvýšením odvodů za státní pojištěnce a růstem důchodů. Výše schodku přitom nemá podle ekonomů v současné příznivé ekonomické situaci opodstatnění. Podle nich by bylo možné dokonce sestavit vyrovnaný rozpočet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Hlavní město navýší prostředky na pozitivní prezentaci řemeslného a technického vzdělávání
V souvislosti s konáním výstavy řemesel a učňovské soutěže Machři roku 2016, která v průběhu celého dnešního dne probíhá na Vítězném náměstí v Praze 6, se na pražském magistrátu koná od 11 hodin kulatý stůl k odbornému vzdělávání. Tématem je především problematika mistrovských zkoušek a pracovního vzdělávání na základních školách. Uvedla to radní hlavního města Prahy pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Galerie moderního umění se otevře návštěvníkům koncem listopadu
Koncem listopadu se veřejnosti otevře opravená Galerie moderního umění v Hradci Králové. Původně se přitom počítalo s dřívějším uvedením do provozu. Důvodem zpoždění otevření jsou rozsáhlé restaurátorské práce, které v současné době stále probíhají. Galerie připravuje po otevření budovy po celkové rekonstrukci pro své návštěvníky bohatou nabídku uměleckých děl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek může za všechno za posledních 20 let, zaznělo v ČT
Ve středu večer před kamerami České televize stanuli politici z Královéhradeckého kraje, aby probrali, co občany v regionu trápí. Není bez zajímavosti, že se spolu hádali především lídři ANO a ČSSD, ačkoli jejich strany tvoří na celostátní úrovni vládní koalici. Kvůli zdravotnictví spustil kanonádu někdejší policejní prezident Martin Červíček za ODS. Před kamerami ČT také zaznělo, že Miroslav Kalousek (TOP 09) může za všechno posledních 20 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik zve na stánek ke Dni bez aut
Akce se stánkem DPP na Dni bez aut se uskuteční v rámci Evropského týdne mobility ve čtvrtek 22. září 2016 od 8 do 20 hodin na Národní třídě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Muslimové, vypadněte! Podívejte se, co se děje v jedné restauraci v USA
Majitel restaurace v americké Minnesotě si dal na podnik ceduli s nápisem „muslimové, vypadněte“. „Rozhodně to nemyslím vůči všem muslimům,“ podotkl s tím, že v žádném případě není rasista, nýbrž mu jde jen o solidaritu s oběťmi teroristických útoků. Informuje Express.co.uk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Rekonstrukce Muzea Karlovy Vary se blíží k závěru
V karlovarském muzeu v současné době probíhá celková přestavba prostor, kterou kompletně hradí Karlovarský kraj. Náklady na stavební úpravy se pohybují okolo částky 12,7 milionu korun. Souběžně již byly zahájeny práce na nové expozici za 18,3 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Hnilička: Odvolání Petra Hlaváčka z ředitelské pozice je velkou chybou
Reakce na odvolání Petra Hlaváčka z IPR Praha:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ladislav Minčič: Vláda ignoruje pozitivní vývoj a znovu legitimizuje utrácení nad poměry
Komentář ředitele Odboru legislativy, práva a analýz HK ČR Ladislava Minčiče:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad Senátu zve na seminář k problematice sluchového postižení
V pátek 23. 9. se od 10 hodin ve Frýdlantském salonku, recepce A, koná seminář k 5. ročníku festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Schodek investiční pozice vůči zahraničí se snížil
Investiční pozice a zadluženost České republiky vůči zahraničí k 30. 6. 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
František Kuba: Situace v Podolí demokrata zabolí… Sobotko, vnímej budík reality!
Ve dnech 15. a 16. září se v v lázeňském městě Luhačovice uskutečnilo Setkání starostů měst a obcí Zlínského kraje. V rámci regionu se mělo jednat o vrcholnou akci. Byl tento předpoklad naplněn?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pánik (ČSSD): Rodičkám padala omítka na hlavu, nově realizovaná akce je splněným snem
Pavilon C chebské nemocnice, ve kterém sídlí gynekologicko-porodnické a onkologické oddělení, se dočkal nové fasády a přístřešku pro sanitní vozy. Akci financoval Karlovarský kraj částkou ve výši 3, 5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: V závodě bez hodinek mohl vyhrát i nejpomalejší účastník
Letošní Běh olympijského dne v Holubově na Českokrumlovsku měl výtečnou atmosféru. Přispěly k tomu i jednoduché a přitom zajímavé propozice závodu, který se konal s podporou projektu Jižní Čechy olympijské. Velký propagátor běhu Miroslav Šimek slavil ve stejný den padesátiny. Coby ředitel Jihočeského běžeckého poháru a předseda Jihočeského klubu maratonců nabídl jako šéf červnového závodu možnost vyhrát i dle výkonnosti nejpomalejším běžkyním či běžcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nechci udělat stejnou chybu jako Hudeček, promluvila z rádia náměstkyně Krnáčové
Ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu vystoupila náměstkyně pražské primátorky Petra Kolínská za Stranu zelených. Vyjádřila se k odvolání ředitele Institutu plánování a rozvoje Petra Hlaváčka a promluvila o již mnohokrát propíraných plánech územního rozvoje hlavního města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Vláda schválila podporu obnovitelných zdrojů energie na příští rok
Ze státního rozpočtu budou vyčleněny na rok 2017 prostředky ve výši 26,185 mld. Kč na podporu obnovitelných zdrojů energie. Dotace je určená pro provozovatele podporovaných zdrojů energie, kterými jsou vodní, sluneční a větrné elektrárny, biomasa, bioplyn nebo biologicky rozložitelný komunální odpad, druhotné zdroje energie a kombinovaná výroba elektřiny a tepla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nebudeme žádat o souhlas Obamu, zaznělo od Zemana po oznámení, že Kmoníček má být nový velvyslanec v USA
Hynek Kmoníček, hradní šéfdiplomat by se měl stát novým českým velvyslancem ve Washingtonu. Během návštěvy New Yorku to řekl prezident Miloš Zeman. Z české strany je už vše potřebné vyřízeno, z americké ale nikoli. Kmoníček prý bude čekat až na nového prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Greenpeace: Žádáme, aby politici odmítli prodloužení provozu elektrárny Chvaletice
Česká kancelář Greenpeace včera zahájila kampaň za ukončení provozu uhelné elektrárny Chvaletice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Společné prohlášení zajistí navýšení mezd zdravotníků v krajských zařízeních
Společné prohlášení za účasti předsedy vlády Bohuslava Sobotky podepsali ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček s předsedou Rady Asociace krajů ČR Michalem Haškem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Utekl jsem z médií, přiznal zkušený rozhlasák. Čte všechno, i ParlamentníListy.cz, a sdělil své zážitky z redakcí. Též řekl, co soudí o pánovi z ČT
REPORTÁŽ Pro velké profesionály nějak není v médiích místo. Vše se zkracuje, paušalizuje a každý je na slovo vzatým odborníkem. O médiích a novinářské práci besedoval v Plzni bývalý novinář, odborník na Blízký a Střední východ Břetislav Tureček, nyní vyučující na Metropolitní univerzitě v Praze. „Když si vezmete dva protichůdné informační kanály, obrázek si můžete udělat daleko snadněji,“ říká Tureček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Školáci převzali Hejtmanův pohár za sportovní dovednosti
Žáci základních škol v Bruntále, Studénce a v Nýdku získali ocenění za své sportovní aktivity v soutěži Hejtmanův pohár. Do letošního druhého ročníku celostátní soutěže, ve které školy zápolí v překonávání dráhy sportovních dovedností, se v Moravskoslezském kraji zapojilo 10 445 žáků ze 37 škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Guido Teot: Bank of Japan a Fed
Takzvanou bankovní superstředu odstartovalo už rozhodnutí japonské centrální banky Bank of Japan. Ta ponechala úrokové sazby na současné úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Vláda schválila historicky nejvyšší rozpočet na vědu a výzkum
Vláda na svém dnešním jednání schválila návrh Zákona o státním rozpočtu na rok 2017 spolu s rozpočtovým výhledem na roky 2018 a 2019. Součástí návrhu zákona je také historicky nejvyšší rozpočet na vědu, výzkum a inovace ve výši 32,7 miliardy korun. Oproti schválenému střednědobému výhledu se rozpočet na vědu zvýšil o 3,75 miliardy korun, což je navýšení o 13 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Fakulta architektury ČVUT oslaví čtyřicet let obnovení své samostatné existence
„Od nového školního roku samostatné fakulty architektury,“ hlásala titulní strana časopisu Československý architekt dne 14. září 1976. Čtyřicetiletá relativně krátká historie Fakulty architektury je ale spjata s dlouhou historií Českého vysokého učení technického v Praze od jeho založení v roce 1707. U příležitosti výročí ocení Fakulta architektury ČVUT významné osobnosti české architektury. Práce pedagogů a absolventů představí výstava v Galerii Jaroslava Fragnera, historii školy a její směřování připomene publikace FA ČVUT 1976-2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prognóza hospodářské komory: Zaměstnavatelé budou pokračovat ve zvyšování mezd
Firmy jsou optimistické, mzdy letos rostou a budou růst i v roce 2017. Vyplývá to z analýzy Hospodářské komory, podle níž nominální výše mezd meziročně poroste o 4,8 až 5 procent. Konkurenceschopnost firem, celou ekonomiku a růst hrubého domácího produktu ale ohrožuje vládou chystané zvýšení minimální a zaručené mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Němeček naštval i ty lékaře, kteří zatím byli v klidu, hlásí z rádia doktor
Václav Šmatlák z Asociace praktických lékařů se vysmál ministrovi zdravotnictví Svatopluku Němečkovi (ČSSD). Svým prohlášením, že praktičtí lékaři jsou milionáři, naštval člen vlády i ty doktory, kteří dosud byli v klidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Kmoníček bude novým velvyslancem v USA
Je to oficiální, současný hradní šéfdiplomat Hynek Kmoníček se stane novým velvyslancem České republiky v USA. Na setkání s českými krajany v New Yorku to řekl prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kandidát do senátu Racek (KDU-ČSL): Není imigrant jako imigrant
Vadí mi, že i když nejsme cílovou zemí migrantů, přesto vláda uvolňuje velké finanční částky na jejich integraci, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz známý režisér a publicista Ilja Racek (KDU-ČSL). Na druhou stranu oceňuje, že se diskuse o migraci začíná pohybovat přece jen v reálné rovině a ne v extrémech „vítači kontra odmítači“. „Ještě tu nebyl ani jeden migrant a v republice to vypadalo na občanskou válku.“ Co dalšího mu dělá vrásky? A proč se rozhodl kandidovat do senátu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu oceňuje rozhodnutí vlády o dotaci pro obnovitelné zdroje energie
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) pozitivně hodnotí rozhodnutí vlády, která schválila na rok 2017 dotace pro obnovitelné zdroje energie ve výši 26,185 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Tisíce tureckých učitelů mají zákaz výkonu povolání
Téměř 28 tisíc tureckých učitelů přišlo o práci a asi 9,5 tisíc má pozastavený výkon povolání z důvodu údajného spojení s teroristickou činností, řekl dnes turecký vicepremiér Nurettin Canikli. Neoficiálně se ovšem hovoří o vyšších počtech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda se připojila k dohodnutým celosvětovým cílům ochrany klimatu
Komentář předsedy vlády Bohuslava Sobotky k ratifikaci Pařížské dohody:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Chybí u nás povědomí o tom, jak důležité všechny volby jsou, říká Marcela Chrpová
ROZHOVOR „Bohužel již od začátku se setkávám s tím, že lidé rovnou říkají, že je to nezajímá, a k volbám nepůjdou. Hlavně jsem dost zklamaná, že je to názor převážně mladých lidí. Jak jsem již jednou psala: ‚Zkusit něco změnit znamená boj a možnou výhru, zůstat doma a nevolit je sice velmi jednoduché, ale znamená to nezájem, přesunutí odpovědnosti na někoho jiného a také samozřejmě i možnou prohru.‘ A toto by si podle mého měla uvědomit hlavně naše mladá generace,“ láká lidi k volbám kandidátka do zastupitelstva Středočeského kraje za koalici Svobodných a Soukromníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Šéf ruské banky se rozpovídal o "obrovském jmění" Vladimira Putina
Šéf ruské, státem podporované banky VTB si nemyslí, že by měl Vladimir Putin uschované obrovské jmění. Podle něj se ruský prezident jen snaží dělat to nejlepší pro svou vlast a to zcela nezištně. Vždyť by ani neměl jak ty peníze utratit. Informuje CNBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda si neváží úsilí aktivních a pracovitých občanů
Komentář k návrhu státního rozpočtu pro rok 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Jen hlupák se nepoučí ze svých chyb
Středeční glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nevidomý horolezec na cestě na vrchol Čo Oju
Jedenáctičlenná expedice v čele s nevidomým horolezcem Honzou Říhou a moderátorkou Radiožurnálu Lucií Výbornou zahájila cestu na vrchol šesté nejvyšší hory světa Čo Oju (8201m) v Himalájích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Předseda vlády: Prioritami rozpočtu na příští rok jsou bezpečnost, obrana, vyšší platy i růst důchodů
Vláda dnes schválila návrh zákona o státním rozpočtu pro rok 2017, mezi jeho hlavní priority patří bezpečnost, obrana, zvýšení penzí i platů pro členy bezpečnostních sborů, zaměstnance ve zdravotnictví, školství či státní správě. Vláda ve státním rozpočtu na příští rok posiluje rovněž výdaje na vědu a výzkum, investice i kofinancování evropských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanci ANO s opozicí odmítli zákon o ochrankách: Nedodělek nezabrání terorismu
Ve středu se v Poslanecké sněmovně konalo pracovní jednání Výboru pro bezpečnost k vládnímu návrhu zákona o bezpečnostní činnosti. Již po minulém jednání výboru bylo jasné, že poslanci zákon z dílny ministerstva vnitra nevnímají nijak pozitivně, což se potvrdilo i během dneška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr vnitra Chovanec navštíví Zlínský kraj
Místopředseda ČSSD Milan Chovanec zítra navštíví Zlínský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Užívání drog mezi dospívajícími v Evropě klesá, české zkušenosti náctiletých zůstávají nadprůměrné
Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti: Užívání drog mezi dospívajícími v Evropě klesá, české zkušenosti náctiletých zůstávají nadprůměrné. Potvrdila to Evropská školní studie o alkoholu a jiných drogách (ESPAD) v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vrchní soud udělal chybu v případu anarchisty Ignačáka
Vrchní soud v Praze chyboval, když v květnu rozhodl o vazbě Martina Ignačáka. Čím delší vazba je, tím lepší musí být podle Ústavního soudu (ÚS) její zdůvodnění. V kauze Ignačáka se vrchní soud se všemi námitkami nevypořádal a musí rozhodnout znovu. Ignačák je obžalovaný z přípravy útoku zápalnými lahvemi na vlak převážející vojenský materiál. Anarchisté tak chtěli podle vyšetřovatelů narušit základní politickou, hospodářskou a sociální strukturu země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Tajný plán Bruselu odhalen. Toto píší v Řecku po velkém požáru v uprchlickém centru
Na řeckém zpravodajském blogu KeepTalkingGreece se objevil komentář k nedávnému vystoupení Evropské komise ohledně řešení migrační krize. To je vskutku velmi jednoduché. Prostě nechat všechny migranty co nejdelší dobu na řeckých ostrovech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Plodí děti ze zištných důvodů a žijí z přídavků na ně. Nepracují. Zabraňme tomu parazitování, udeřila rázná starostka a přidala nepěknou osobní zkušenost
ROZHOVOR „Od nás odcházejí chytré mozky, protože mají s uplatněním i nějakým společenským vyžitím celkem problém, a naopak s většinou běžných obyvatel zůstávají takové ty živly, které jsou na úřadu práce nezaměstnatelné a ostatním komplikují život,“ konstatuje Liana Janáčková, starostka Mariánských Hor a Hulvák, městských částí Ostravy, která nyní kandiduje v senátních i krajských volbách za nezávislé. Jak dále uvádí, bojuje nyní i proti tomu, aby ubytovny pro sociálně slabé byly umísťovány do centra města a aby jejich majitelé mohli zneužívat stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nekl (KSČM): Já a zase já
Již loni jsme zaznamenali v různých místech republiky potíže s vodou. Bakterie, které mnohdy zabránily používání vody na delší dobu, mohou lidem způsobit značné potíže. Poslední příběh je přes všechnu vážnost i poněkud úsměvný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Chytrá města budou v budoucnosti sloužit především jejich obyvatelům
Co je to Smart City, tzv. Chytré město se mohli zástupci Jihočeských obcí dozvědět na workshopu, který se konal ve spolupráci s Jihočeským krajem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Mikrovlny k ovládání, mučení nebo zabíjení lidí na dálku... Otevřený dopis Petičnímu výboru Evropského parlamentu
Vážení pánové a dámy, děkujeme Vám za Vaši odpověď na naši petici. Studovali jsme materiály, které jste nám poslali. V dokumentu P6_TA (2009)0216 (Obavy o zdraví spojené s elektromagnetickými poli), který jste nám poslali Evropský parlament „vyzývá ke speciálnímu posouzení biologických účinků s ohledem na možný účinek elektromagnetického záření na zdraví, zvláště proto, že některé studie zjistily, že k nejškodlivějším účinkům dochází při jeho nejnižších úrovních; vyzývá k aktivnímu výzkumu, který by řešil možné zdravotní problémy vývojem řešení, která by negovala nebo redukovala pulsní a amplitudovou modulaci frekvencí, používaných pro vysílání“ a „vyzývá (Evropskou) komisi, aby během parlamentního období mezi rokem 2009 a 2014 zahájil práce na ambiciózním programu, který by vyhodnotil elektromagnetickou kompatibilitu mezi uměle vytvořenými vlnami a vlnami, vysílanými přirozeně lidským tělem s tím, že by měl zjistit, jestli mikrovlny mohou mít v konečném důsledku nežádoucí následky pro lidské zdraví“. V obou těchto výzvách Evropský parlament připouští reálná nebezpečí, která jsme popisovali v naší petici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Cyklistický tým Moravskoslezského kraje věnoval patronce šeky v hodnotě šedesát tisíc korun
Samotná jízda cyklotýmů Metrostav handy cyklo maraton 2016 už sice skončila, doprovodné aktivity projektu však pokračují. Osmičlenný cyklistický tým Moravskoslezského kraje ujel v srpnu napříč republikou 2222 km kilometrů za 74 hodin a 11 minuta podpořil svou patronku, sedmnáctiletou Anetu Herákovou, která v době konání cyklomaratonu rehabilitovala po těžkém úrazu v Chuchelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Novák: Přeji si, aby lidé vnímali krajský úřad jako spolehlivou organizaci s vlídnými zaměstnanci a perfektním servisem
Moravskoslezský krajský úřad otevře své dveře veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ve Sněmovně pokračuje historická vědecká konference k první světové válce
Mezinárodní konferenci zahájili předseda PS Jan Hamáček, ředitel Voj. historického ústavu plk. Aleš Knížek a náměstkyně ministra obrany Alena Netolická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: České republice se čerpání z evropských fondů opět příliš nevede
Česká republika má za více než dva a půl roku od zahájení čerpání peněz z evropských fondů v rámci finanční perspektivy let 2014–2020 smluvně zajištěn čerpání pouze 51 miliard korun. To je pouze zhruba 7,8 % z celkové částky 650 miliard korun, kterou ČR může z evropských fondů v rámci nové finanční perspektivy čerpat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Je na čase, abychom stanicím metra věnovali odpovídající pozornost
Veřejný prostor jedenácti stanic pražského metra by měl projít změnou k lepšímu. Návrhy opatření pro vybrané stanice zpracoval Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) na pokyn pražské rady. Vedle generálního úklidu by z vestibulů měly postupně mizet mobilní stánky, příliš agresivní reklama či nevhodný mobiliář. Rozšířit by se naopak měla nabídka služeb a maloobchodu ve stálých provozovnách. Některým stanicím metra by se také mohl postupně navracet jejich původní, architektonicky hodnotný design.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Duhová křídla znovu letí do světa
Již počtvrté udělovali zástupci Pardubického kraje a Národní rady osob se zdravotním postižením ceny Duhové křídlo. Keramickou plastikou s motivem duhy a andělského křídla ocenili ve svitavské Fabrice organizace a jednotlivce působící v sociálních službách a ve prospěch lidí se zdravotním postižením. Vítězi jednotlivých kategorií se staly spoluzakladatelka a dlouholetá ředitelka Střediska rané péče v Pardubicích Blanka Brandová, dobrovolnice a filantropka Hana Hromádková a Domov pod hradem Žampach. Zvláštní cenu obdržela Ladislava Morkesová z Krajské organizace Svazu postižených civilizačními chorobami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Čínsko-ruský navigační systém o přesnosti jeden metr
Rusko a Čína chtějí v nejbližší době vytvořit společný systém vysoce přesné navigace, řekl podle ruské agentury Sputnik zástupce generálního konstruktéra společnosti Ruské kosmické systémy (RKS) Grigorij Stupak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Od ledna zvýšíme důchody průměrně o tři sta korun měsíčně
Jsem rád, že ministryně Marksová ve vládě prosadila vyšší valorizaci penzí pro příští rok, od 1. ledna 2017 tak zvýšíme důchody o 2,7 %, tedy v průměru o 308 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nejlepší jedenáctkou roku 2016 je Zubr Grand
Zubr Grand získal 1. místo v prestižní degustační soutěži České pivo 2016 a to v kategorii jedenáctistupňových ležáků. O vítězi rozhodla za dohledu notáře komise složená z odborníků, která posuzovala senzorické vlastnosti piva. Mimořádný úspěch přerovského pivovaru potvrdila i další skvělá umístění piv z produkce přerovského pivovaru. Zubr Gold se umístil na 2. místě v kategorii výčepních piv, Zubr Classic v téže kategorii obsadil 3. příčku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Dobře živení, dobře oblečení mladí muži. 20 až 30 let, bylo na mítinku podáno osobní svědectví o uprchlících
REPORTÁŽ Válečné uprchlíky dobře zná vojenský veterán z Afghánistánu Mirek Lidinský, předseda Úsvitu. Ti, které viděl loni v létě od Amsterodamu po Le Havre, podle něj takoví nebyli. „Byli to dobře živení, dobře oblečení mladí muži v rozmezí 20 až 30 let. Kde nechali svoje rodiny? Jedná se o ekonomické migranty, kteří jdou za lepší budoucností,“ objasnil na mítinku v Liberci. Poslankyně a lídryně krajské kandidátky Úsvitu Jana Hnyková upozornila, že nechtějí žádná detenční zařízení v kraji. Zora Franková vysvětlila, proč bojuje proti islamizaci a Marek Černoch zazpíval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda pokračuje ve zvyšování platů zaměstnanců
Vláda pokračuje ve zvyšování platů, dnes jsme rozhodli o zvýšení tarifních platů vojáků, policistů, hasičů a dalších zaměstnanců ve státní správě o 4 % od 1. listopadu letošního roku. Již minulý týden vláda rozhodla o zvýšení platových tarifů lékařů a dalších zaměstnanců ve zdravotnictví, a to o 10 % od 1. ledna 2017. Opatření, které by mělo pomoci udržet mladé lékaře a sestry v České republice, se pozitivně dotkne přibližně 88 tisíc zaměstnanců. Od 1. září jsme rovněž zvýšili platy učitelů i nepedagogických pracovníků, objem platů se zvýšil o 8 a 5 %, tarifní složka pak vzrostla o 6 a 4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Otevřený dopis malíři Janu Součkovi
Milý Jene Součku, žijeme v podivné době. Přelom století a počátek toho nového, v němž tušíme čím dál méně, co nás čeká, se vyznačuje rozpadem tradičních hodnot, na nichž byla vystavěna předchozí civilizace. Tato civilizace údajně nabývá dokonalosti, a dokonalost, řečeno slovy básnířky Plathové, je strašná, neboť nemůže mít děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotka na twitteru oznámil, že vláda schválila návrh státního rozpočtu. Bude více na důchody
Vláda dnes schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 60 miliard korun. Informoval o tom na twitteru premiér Bohuslav Sobotka. Rozpočet počítá s růstem platů učitelů a zdravotníků, zvýšením odvodů za státní pojištěnce a růstem důchodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Tak pozor: Donald Trump mocně dotahuje. K vítězství nad Clintonovou mu stojí v cestě jen...
Podle výsledků nejnovějšího průzkumu je republikánský kandidát Donald Trump zase o krok blíž stát se prezidentem Spojených států amerických. V několika nerozhodnutých státech se mu totiž podařilo výrazně stáhnout vedení demokratické kandidátky Hillary Clintonové. Informuje CBC News.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Mocní v USA chtěli rozpoutat nukleární válku za každou cenu, šokuje český špion v CIA
Karel Köcher je jediný komunistický špion, který kdy pronikl do americké tajné služby CIA. V rozhovoru pro internetovou televizi DVTV uvedl, že jako zaměstnanec CIA z ní vynesl řadu podle něj podstatných informací, třeba změnu nukleární doktríny, podle které se USA připravovaly na tříměsíční nukleární válku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Miliardář: Hrozit Ruskem nikam nevede. Vím, jak je to doopravdy se sankcemi. Co byste si počali bez Babiše
„Patřím mezi podnikatele, kteří podporují EET od samého začátku,“ tvrdí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz senátor Jiří Hlavatý (zvolený za ANO) a vyvrací tím slova majitele firmy BEST Tomáše Březiny, jenž byl jeho nedávným spoludiskutérem v nedělních Otázkách Václava Moravce. „Babiš vyčnívá a tak se vyčnívající hřebík musí zatlouci,“ usmívá se Hlavatý nad konáním předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který nedávno ve Sněmovně donutil Babiše k omluvě. Hlavatý se v rozhovoru vyjadřuje i o Angele Merkelové, o prezidentu Miloši Zemanovi a o osobním setkání s Věrou Čáslavskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Ministerstvo obrany ocenilo obce pečující o válečné hroby
Není to tak dávno, co po celém světě zuřily války, a v nelítostných bojích umírali lidé, kteří bránili svou vlast. Na jejich památku by se nemělo zapomínat. Důstojná vzpomínka na padlé je totiž nejen projevem zasloužené úcty, ale také výstrahou před útrapami války. Obce, které si význam válečných hrdinů uvědomují a o jejich hroby náležitě pečují, ocenili zástupci Ministerstva obrany České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Petice proti přehradě na Berounce
Dne 9.4.2016 jsme zahájili podepisování „Petice proti přehradě na Berounce“ a to na základě Studie výstavby rozsáhlé retenční nádrže na Berounce objednané státním podnikem Povodí Vltavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zoufalí lidé se obracejí na Šabatovou. Ale I ta je na parkovací zóny krátká
Úřad veřejného ochránce práv obdržel za posledního čtvrt roku zhruba tři desítky stížností na placené parkovací zóny v Praze. Jak ale dnes uvedla mluvčí ombudsmanky Iva Hrazdílková v tiskové zprávě, jejich zavedení je v souladu se zákonem a v pravomoci obcí a měst a veřejný ochránce práv není oprávněn do rozhodování samosprávy zasahovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: USA - My nic, v Sýrii za vše mohou Rusové. I za to, co neudělali
Dohoda mezi Ruskem a USA se - přinejmenším díky své „obviňovací“ kapitole, kterou lze psát donekonečna - stává kusem papíru, který už po týdnu a pár dnech ze všeho nejvíce připomíná „osvědčený“ bludný „Minsk II“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér navštíví Jihočeský kraj
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka ve čtvrtek 22.9.2016 navštíví Jihočeský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Pomáhejme venkovu, ale nekomplikujme daňový systém
Daňový systém České republiky patří mezi nejsložitější na světě a ministr Marián Jurečka se ho chystá ještě více zkomplikovat, když navrhuje slevy na sociální pojištění pro obyvatele obcí do 500 obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Stížnosti na parkovací zóny ombudsman řešit nemůže
V poslední době roste počet stížností na parkovací zóny v Praze. Jejich zavedení je však v souladu se zákonem a je zcela v pravomoci obcí a měst tímto způsobem parkování na svém území upravit. Veřejný ochránce práv není oprávněn do rozhodování samosprávy zasahovat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Američané ani Češi nedůvěřují mainstreamovým médiím
Podle průzkumu výzkumného ústavu Gallup důvěřuje mainstreamovým americkým médiím pouze 32 % amerických občanů. Českým médiím (tisku, televizi a rádiu) důvěřuje v průměru 42 % Čechů. Výsledky to jsou neslavné a ukazují, že lidé ve stále větším procentu vnímají propagandu obsaženou v mediálních výstupech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V Praze prý řádí falešný rabín
Miliony návštěvníků každoročně navštíví židovskou čtvrť Josefov na pražském Starém Městě. Lidi z celého světa sem láká unikátní a tajemná atmosféra židovského města s mnoha starobylými památkami a tradičními židovskými restauracemi, kavárnami a obchody. Bohužel mnohým návštěvu zkazí setkání s podvodníkem. Tím je postarší rabín, který turisty neváhá okrádat. Na jeho chování si stěžují i místní provozovatelé pohostinství a obchodníci. Informuje o tom server Expres.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán (SaS): Marián Jurečka přehání lidská stáda
Ministr zemědělství se rozhodl, že se postaví „nepříznivému trendu“ vylidňování venkova. Tedy, je třeba to upřesnit. Protože je ministerstvo zemědělství poctivé, podívalo se na demografické trendy trošičku pečlivěji. A ukázalo se, že se úbytek týká převážně jen obcí s počtem obyvatel do 500.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Chceme podpořit život a podnikání v malých obcích, připravujeme slevy na pojistném
Ministr zemědělství Marian Jurečka připravuje balíček opatření, který má pomoci lidem žijícím v nejmenších obcích ve znevýhodněných oblastech. Zaměstnanci ve zhruba dvou tisícovkách obcí by mohli získat slevu 500 korun na sociálním pojištění, místní podnikatelé až dvoumilionový zvýhodněný úvěr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Babiš na vlně populismu
Nemnohá česká média přinášejí informaci o tom, že na konferenci Institutu pro politiku a společnost, což je organizace spadající do portfolia hnutí ANO a Agrofertu, nastoupil ministr Babiš důsledně a opět na cestu populismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vlády České a Slovenské republiky se setkají v Bratislavě ke společnému zasedání
Vlády České republiky a Slovenské republiky se v pondělí 26. září 2016 setkají v Bratislavě v pořadí již ke svému čtvrtému společnému zasedání. Hlavními tématy budou vzájemné bilaterální vztahy, spolupráce v rámci středoevropského regionu, dopravní infrastruktura, energetika, rozvoj hospodářské spolupráce a koordinace postojů v rámci Visegrádské skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Atmosféra je opravdu napjatá. Lidé cítí ohrožení. Zdeněk Škromach o uprchlících, Ficovi i o tom, co můžete čekat od dalších „bazénků“
ROZHOVOR I takzvaná seriózní média se bulvarizují. A pokud je chcete přimět k tomu, aby otevřela věcná témata, jako je nezaměstnanost nebo bezpečí občanů České republiky, nesmíte se bát provokace. O tom je přesvědčený místopředseda Senátu Zdeněk Škromach. Svou kampaň do říjnových voleb zahájil pod heslem „Lidé si zaslouží jistoty a bezpečí!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš dostal od státu zakázku na tři miliardy. Nic o tom nevím, nestíhám, spím jen čtyři hodiny denně, reagoval
Antibabiš přišel pozdě. Tak přijetí novely zákona o střetu zájmů, která má omezit podnikání členů vlády a je namířená především proti ministrovi financí Andreji Babišovi, komentuje deník Právo. Důvodem je štědrá pětiletá státní zakázka na těžbu dřeva, kterou má provádět Babišova firma Uniles.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Německo je naše budoucnost. Potřebujeme ho. Spolupráce s ním se vyplatí, sdělil Tomáš Prouza
Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza napsal do Lidových novin text nabádající k většímu pochopení směrem k Německu. Pohled na migrační krizi a její „nešťastné řešení“ je podle Prouzy jen drobnou krizí. Navíc bychom si prý ve svém rozhořčení měli přiznat, že Německo není jediným viníkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Martin Koller: Bylo nám ctí
Všem bych přál zažít úžasnou atmosféru našeho setkání s vlastenci v Horažďovicích, kterého se zúčastnil vlastenecký bard Tomáš Ortel. Jeho písně povzbuzují vlastenectví a nemohou nechat chladným nikoho, komu není lhostejný osud naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vojtěch Železný: Zlato a stříbro, pozitiva i úskalí
Zlato a další cenné kovy zná lidstvo od nepaměti. Tři sta let před počátkem letopočtu razili Keltové první mince na našem území. Zlato a stříbro se používaly jako platební prostředek ale mnohem déle. Jejich výhodou byla snadná dělitelnost, trvalost a velká kupní hodnota - za malé množství zlata lze koupit velké množství jiných statků. V současné době řada investorů opět zpívá ódy na cenné kovy, hlavně v obavách z erozivních sil rotačních tiskáren centrálních bank na současné nekryté peníze. Cenné kovy vnímám jako zajímavý doplněk portfolia, avšak by neměly tvořit podstatnější část portfolia a to z několika důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Senát: Ve Valdštejnské zahradě se dnes koná koncert
Ve středu v 17.00 hodin se ve Valdštejnské zahradě koná Vystoupení Městské hudby Františka Kmocha Kolín v rámci Kulturního léta v Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman opět skóroval: Zahraniční tisk horečně píše o tom, co včera provedl
Prezident Miloš Zeman se opět dostal do centra pozornosti zahraničních médií. Jako jeden z mála prezidentů na světě veřejně podpořil v amerických prezidentských volbách republikánského kandidáta Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Lidé nemocní rakovinou mají v nemocnici větší komfort
Více samostatných boxů na jednotkách intenzívní péče onkologického, interního a chirurgického oddělení, nový a větší stacionář pro onkologicky nemocné, klimatizované a nově osvětlené prostory a další vylepšení – to je výsledek právě dokončené rekonstrukce šestého a sedmého podlaží centrálního pavilonu českobudějovické nemocnice a části čtvrtého podlaží této budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda se vrátí k rozpočtu, Babiš čeká jeho schválení
Vláda by dnes měla uzavřít jednání o státním rozpočtu na příští rok. Dohodu koaličních stran očekává ministr financí Andrej Babiš (ANO), který chce zbývající neuzavřené kapitoly projednat na ranním předsednictvu. Schodek rozpočtu by podle něj měl být 60 miliard korun. Kabinet projedná i růst důchodů, platů státních úředníků a vojáků či dotace na podporu elektřiny a tepla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousek opět rozjel svá oblíbená témata: Zeman nás táhne k Rusku, Klaus podléhal Rusku...
Čeho by chtěla TOP 09 dosáhnout v letošních krajských volbách, co říká na výroky bývalého prezidenta Klause nebo jak dlouho povládne současná vláda. I o tom hovořil v obsáhlém rozhovoru, který poskytl serveru iDnes.cz, předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Soud projedná žalobu fyzika Ošťádala na prezidenta kvůli profesuře
Pražský městský soud dnes projedná žalobu fyzika Ivana Ošťádala a Univerzity Karlovy na prezidenta. Akademik se domáhá toho, aby Miloš Zeman rozhodl ohledně jeho jmenování profesorem. Prezident loni v květnu odmítl Ošťádalův jmenovací dekret podepsat kvůli fyzikovým údajným kontaktům s komunistickou Státní bezpečností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman vystoupí v OSN s projevem o boji proti terorismu
Prezident Miloš Zeman dnes (v noci na čtvrtek SELČ) v New Yorku vystoupí s projevem ve všeobecné rozpravě na 71. zasedání Valného shromáždění OSN. Podle svých slov chce hovořit o společném boji proti terorismu a zdůraznit potřebu globální koordinace protiteroristického boje či potřebu útočit na logistická centra teroristů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministři financí a vnitra se dohodli: Chovanec dostane navíc 420 milionů korun
Ministerstvo vnitra dostane příští rok navíc dalších 420 milionů korun. Dohodli se na tom dnes ráno před zasedáním kabinetu ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO), uvedla Česká televize. Původně chtěl ministr vnitra pro svůj resort 1,1 miliardy korun, což Babiš označil za nereálné. Celkově má být rozpočet vnitra podle ČT navýšen oproti letošku o 3,8 miliardy korun. Vláda by dnes měla hlasovat o konečné podobě rozpočtu na rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Začala výstava, jaká v České republice ještě nebyla
Fyzika není nuda. Přesvědčit se o tom můžete v pavilonu B4 českobudějovického výstaviště. Už od středy zde začíná unikátní výstava Accelerating Science, která k nám doputovala díky podpoře Jihočeského kraje až ze švýcarského CERN. Výstava se zabývá vznikem, vývojem a záhadami vesmíru nebo mikroskopickým světem částic a je určena pro všechny zájemce napříč generacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Finále dopravní soutěže přijede představit jezdec F1 Alexandr Wurz
Do Ústí nad Labem míří jezdec F1 Alexandr Wurz, který usedal do kokpitu v letech 1907 až 2007, a dnes je ambasadorem FIA pro oblast bezpečnosti silničního provozu. Do Ústí nad Labem zavítá už 22. září u příležitosti Evropského finále dopravní soutěže mladých cyklistů „ETEC“, kterou organizuje Mezinárodní automobilová federace FIA, ÚAMK a Ústecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Kamery na dronech snímají situaci v Aleppu
Ruské ministerstvo obrany bude živě vysílat obrazové zpravodajství o situaci v syrském městě Aleppo. Využívány budou nejen pevně umístěné kamery, ale také drony. Tento týden to uvedl Igor Konašenkov z ruského ministerstva zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Maštálka (KSČM): Každým dnem se můj stav zlepšuje
Ke spekulacím o mém zdravotním stavu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Náměstek hejtmana: Je potřeba od základu zcela změnit principy sociálního systému
Dříve nádherné bytovky dělníků z železáren a z dolů se mění k nepoznání. Sousedé, kteří celý život pracovali a ve svých domech a bytech zestárli, žiji v obavách v místech, která byla jejich domovem. Ti, co celý život pracovali, mají strach jít k lékaři nebo na poštu. Mateřská školka má v oknech mříže! To je naprosto neúnosné, apeluje kandidát do Senátu Ivan Strachoň (KSČM), který sám bydlí s rodinou v části Ostravy, jež se brzy ocitne na seznamu vyloučených lokalit. Co navrhuje? A jak pomoci horníkům či dalším ohroženým skupinám obyvatel?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Viděli jsme: Karel Schwarzenberg zvýšil hlas, když přišlo na uprchlíky
REPORTÁŽ Nejdříve do Jablonce, pak do Liberce a nakonec do Turnova zavítal v úterý 20. září povzbudit své sympatizanty a kandidáty do krajských voleb čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. V Liberci se nevyhnul debatě o migraci. „Je to uměle vyvolaná hysterie mimo jiné i panem prezidentem. U nás skoro žádní migranti nejsou,“ řekl. Oponoval i názoru, že migranti nebudou pracovat. „To není pravda. Všichni takoví nejsou. Viděl jsem řadu z nich v Rakousku makat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ječíš, Kalousku, ječíš a kopeš. Karolína Peake vypráví též zážitek z Německa, postavený na hlavu
ROZHOVOR Bývalá místopředsedkyně vlády Karolína Peake se zamýšlí nad tím, proč je Andrej Babiš a jeho hnutí ANO nejpodporovanějším politickým uskupením v Česku. „Andrej Babiš šikovně vyzobává populární témata a prezentuje se u toho jako takový roztomilý politický nešika, kterým rozhodně není, ale pomáhá mu to dělat různé názorové obraty a plácat páté přes deváté,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalá předsedkyně strany LIDEM, právnička Karolína Peake.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Britský list vytáhl VIDEO o Hillary Clintonové: Smrt, utajené záznamy a šokující plán na předání vlády
Světovým internetem koluje již několik dní přibližně desetiminutové video, ve kterém se tvrdí, že Hillary Clintonová trpí od roku 2012 vaskulární demencí. Pacienti s touto diagnózou přitom umírají do tří až pěti let. Zastánci spikleneckých teorií hovoří o tom, že Clintonová brzy po nástupu do Bílého domu zemře a vystřídá ji Barack Obama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Německo: Krkavčí otec ze Sýrie vyházel zaživa z okna tři vlastní děti
Včera začal v německém Bonnu soud se syrským uprchlíkem, který je obviněn ze tří pokusů o vraždu svých dětí. Podle obžaloby se tak chtěl pomstít své manželce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman po setkání se státníky v OSN: Rakovina islámského terorismu metastázuje a my tu nemoc stále lhostejně ignorujeme
REPORTÁŽ Prezident Miloš Zeman se na závěr prvního jednacího dne Valného shromáždění OSN setkal s generálním tajemníkem Pan Ki-munem a při krátkém setkání s českými novináři, kteří ho na cestě doprovázejí, prozradil podrobnosti ze svých schůzek. Během dne se v budově OSN v New Yorku setkal například s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem nebo novou britskou premiérkou Theresou Mayovou. Zpravodaj ParlamentníchListů.cz je na místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL Praha 2: Posudky na byty jsou zcela mimo mísu. Vrchol populismu a pokrytectví
Zastupitelstvo městské části Praha 2 na svém jednání dne 19. 9. 2016 nepřijalo žádný z dvaceti návrhu usnesení k prodeji obecních bytů stávajícím nájemcům. Opozice včetně zástupců KDU-ČSL prodeje nepodpořila, stejně jako ve všech předchozích případech. Návrhy, které předložila zástupkyně starostky Michaela Mazancová (OSB) ovšem tentokrát nezískala podporu ani části koaličních zastupitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
The Most RALLY se pojede jako exhibiční závod
The Most RALLY # 1 v sobotu 29. října se pojede opět jako exhibiční závod v areálu mosteckého autodromu při využití velkého i malého závodního okruhu. „Na loňský premiérový nultý ročník exhibičního závodu jsme letos chtěli navázat soutěží, která by už byla součástí Rallysprint série vypsané Autoklubem ČR. Z technických důvodů, bohužel, musíme zrušit zápis tohoto sportovního podniku v kalendáři FAS AČR,“ vysvětlil za pořadatele sportovní ředitel společnosti AUTODROM MOST Michal Marek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Rozsáhlá protikorupční akce v Polsku
Polská protikorupční služba zahájila kontrolu v několika státních firmách. Kromě jiného se jedná např. o firmu Lotos (zabývá se např. zpracováním ropy a distribucí ropných produktů), i v Česku známé společnosti PKN Orlen, chemického koncernu Azoty, firmy Polská měď nebo Skupina zbrojního průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Řešili jsme problémy s odchodem lidí z neziskových organizací
Jan Hamáček navštívil kladrubský hřebčín, pardubickou nemocnici nebo letiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vezměte si je zpátky. Německý činitel nám opět souká naše uprchlé uprchlíky
Saský ministr vnitra Markus Ulbig (CDU) chce, aby bylo 17 iráckých křesťanů, kteří se letos dostali do ČR a pak získali dočasný církevní azyl v Sasku, deportováno do České republiky. Informovala o tom dnes agentura DPA. Evangelická jednota, která jim azyl udělila, jedná s úřady a hledá řešení situace po 23. prosinci, kdy šestiměsíční církevní azyl vyprší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
No tedy: Politik Andreje Babiše prý zmlátil kolegu tak moc, že nedošel na schůzi. A je zle
Komunální politika v městské části Brno-jih nabrala velmi turbulentní tempo. Odchodem jednoho radního ztratila tamní koalice většinu a musela do svých řad přibrat TOP 09. Neméně zajímavá je i příčina koaliční roztržky. Odchodu radního totiž předcházela rvačka mezi dvěma koaličními partnery, která vyústila v kolotoč trestních oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Demokracia mimovládna
Slovenský politik a štátnik (áno, myslím si, že ho môžem takto nazvať) Robert Fico si len nedávno začal sypať popol na hlavu kvôli svojej dlhodobej podpore jednostranne "prozápadne" orientovaným mimovládkam.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:39, zobrazit podobné
Zdeněk Kudrna: Hlas lidu vs. EU: i Švýcarsko sdílí suverenitu
Švýcarsko je bájná země euroskeptiků i nadšenců pro přímou demokracii. V jejich představách naplňuje sny, že je možné udržet plnou suverenitu a nezávislost a zároveň využívat všech výhod ekonomické integrace s EU. Bližší pohled však ukazuje, že nic takového neexistuje a Švýcarsko také hraje podle bruselských not. Výhody EU jsou i pro většinu Švýcarů příliš atraktivní na to, aby se jich vzdali. Jak dnes zjišťuje i britská vláda, na dvou židlích…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Jen 50 let od začátku ruské okupace
Detaily okupace připomínají starší pamětníci. Pro mě osobně je varující, že proběhla již za mého života a 21 let ho normalizací přímo ovlivňovala. Žádná dávná historie. Proč došlo k invazi „spojeneckých“ vojsk? Bylo to opravdu proto, aby nemohla zpívat Marta Kubišová nebo kvůli oživení skautů a pod.? Byl pokus o socialismus „s lidskou tváří“ vhodnou příležitostí zacelit československou díru na mapě sovětské vojenské přítomnosti ve…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
ČSSD – obyčejný a ostudný populismus
Jako o populismu nejhrubšího zrna lze hovořit o předvolebním slibu ČSSD řešit bytovou situaci tím, že se zákonem převedou byty  postavené developery na stát. To je SRPEN 2018 ve stylu ÚNORA 1948.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist