Oficiální zpravodajská média

Patří ti to, Hašku, za to bratříčkování s Nočními vlky. Matěj Hollan dal po volbách průchod radosti
Jihomoravský kraj zažil v posledních volbách do jisté míry zemětřesení. Sociální demokrat Michal Hašek ztratil lesk muže, který ví, jak si získat přízeň voličů v regionu, a skončil až třetí. Kromě ANO prohrál i s lidovci. ČSSD v kraji ztratila 12 mandátů a bude mít jen 11 zastupitelů. Matěj Hollan z hnutí Žít Brno, které společně s TOP 09 získalo čtyři mandáty, má za to, že to Haškovi patří. Schytal to prý i za bratříčkování s ruskými Nočními vlky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Redaktor Reflexu si poslechl píseň Olivie Žižkové o politické korektnosti a ulevil si: Ona je opravdu blbá
Krajské volby jsou za námi a ze stran, které stavěly na odporu proti uprchlíkům, uspěla jen koalice SPD Tomia Okamury a SPO Jana Veleby. Přesto se zdá, že o uprchlících a boji proti nim toho uslyšíme ještě opravdu hodně. Třeba v písních. Olivie Žižková totiž uveřejnila nový protestní song, v němž bojuje za vlast. Jiří X. Doležal si ho poslechl a dospěl k jasnému závěru. Olivie je opravdu blbá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek se v televizi třeskutě vysmál Babišovým kandidátům. A nakonec pohřbil Kalouska
Lidovecký přeborník Jiří Čunek získal nejvíc preferenčních hlasů ze všech krajských politiků v zemi. V pondělním Interview ČT24 prozradil, proč mu lidé důvěřují. Práskl, na co ho lákal Andrej Babiš (ANO), a přidal k tomu jeden varovný vzkaz politikům do Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Debakl ČSSD se připravoval dlouho
zdroj: www.parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 19:01, zobrazit podobné
Jak se daří migrantům v Rakousku? Je tu nová studie
Rozšíření Evropské unie o deset zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy v letech 2004 a 2007, k nimž patřilo i Česko, se Rakousku v hospodářské i sociální oblasti vyplatilo. Vyplývá to ze studie, kterou dnes ve Vídni představila Rakouská akademie věd. Většina migrantů z těchto zemí nemá podle studie problémy s integrací do společnosti, a zůstávají tak „neviditelní“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Až takhle Kalousek nesnáší Babiše: Rozhodl se pro zásadní krok
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek vyzval na Twitteru voliče své strany v okrese Tábor k tomu, aby v druhém kole voleb do Senátu podpořili ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: USA musí podporovat teroristy. Prostě musí. Jinak jim hrozí katastrofa
Nejnovější dění kolem Sýrie mapuje analytička Literárních novin Tereza Spencerová. Ironií osudu a velmi špatným strategickým plánováním se podle ní USA ocitly v situaci, kdy v zájmu uchování tváře a alespoň nějakého vlivu v regionu hájí teroristy ve východním Aleppu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Totální selhání. Pomalá smrt. Petr Schnur z Německa hlásí, jaká katastrofa nás čeká
ROZHOVOR „Selhává a selhává totálně.“ Historik, sociální psycholog a publicista Petr Schnur z Hannoveru popisuje tristní situaci Německa po stránce právního státu, jeho kontrolních mechanizmů včetně médií a o „zákeřné a pomalé smrti“. V souvislosti s postupným pohřbíváním demokracie nastínil, co Evropu čeká: „Vytváření sociálních ghett, zničení střední vrstvy, nárůst politické moci oligarchie a militarizace zahraniční politiky.“ Moc globálních finančních trhů podle Schnura překročila rubikon: „Vzhledem k sociální pustině a krvavé stopě, kterou za sebou ve světě zanechávají, se jedná o zločinecké organizace, o rakovinu světa, která svého hostitele bude žrát tak dlouho, až z něj nezbude nic. A východisko? Zelené bláboly o trvale udržitelném vývoji a biosýrech?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
No to je fór: Kdo nesnáší Vladimira Putina, bude vytočen doběla. Anebo vyprskne smíchy
Venezuelský prezident Nicolás Maduro vytvořil vlastní mezinárodní ocenění k uctění památky bývalého jihoamerického lídra Hugo Cháveze. Cena s názvem „Hugo Chávez míru a nezávislosti národů“ byla jako prvnímu udělena ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, informuje španělský deník El Mundo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): Navzdory propagandě hnutí SPD zazářilo v krajských volbách
Veřejnoprávní i soukromá média se spojila a poškozovala hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura před volbami. Jejich snaha byla vidět v televizní debatě i v průzkumech veřejného mínění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zakážou nám Vánoce, našim psům dát nažrat jedu. Olivie Žižková představila nový hit
Zpěvačka Olivie Žižková zveřejnila další písničku s politickým podtextem. Podobně jako v předešlém songu „Evropo, dýchej“ v ní varuje před nebezpečím islámu, které má růst v souvislosti se zvyšujícími se počty muslimských uprchlíků. K tomu Žižková nově připojuje kritiku politické korektnosti, jež prý vlastence, kteří si uvědomují rizika islámu a nechtějí ho ve své zemi, vybarvuje jako extremisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): To je demokracie. Všichni vyhrát nemůžou
Mnohokrát jsem v životě něco prohrál, nebo něco nevyšlo, vždy jsem se po chvíli zvednul a šel dál. Udělám to i teď. Nějaká cesta vždy existuje...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pražská linka důvěry je lidem v nouzi k dispozici už 25 let
O služby Pražské linky důvěry je stále velký zájem a vzhledem ke složitosti případů jen těžko nahraditelná. V minulém roce její pracovníci zaznamenali téměř 16.000 kontaktů od lidí, kteří se ocitli v náročné životní situaci a nebyli schopni ji zvládnout vlastními silami, případně ji zvládali jen s obtížemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ještě chvíli nám budou lhát, a pak přijde výbuch. Ekonom Pikora tuší opravdu brutální kolaps světové ekonomiky
ROZHOVOR „Jsme v naprosto nenormální situaci. Pod pokličkou to vře jako v papiňáku a přijde výbuch,“ popisuje situaci eurozóny analytik finančních trhů a makroekonom Vladimír Pikora. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjadřuje k „šíleným zprávám o stavu Deutsche Bank“. „Je to banka globálního významu. Nepoloží jen německé nebo evropské banky, zasáhne banky na všech kontinentech,“ upozorňuje s tím, že ať se němečtí politici s ohledem na její stabilitu rozhodnou jakkoli, všechno bude špatně. Připouští, že eurozóna se může časem rozdělit, a v příštím roce očekává recesi. Zároveň vysvětluje i to, proč si premiér Bohuslav Sobotka oblíbil „lakování narůžovo“: „Čeká nás rok ekonomických lží. A pak tu budou politické lži, kdy doma budou politici říkat to, co chtějí slyšet voliči,“ varuje Pikora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
V Královéhradeckém kraji všechno běží rychle. Bez vítězného ANO
Ustavující zasedání nového zastupitelstva Královéhradeckého kraje by mohlo být 7. listopadu. Na něm by měli zastupitelé zvolit nového hejtmana a radu kraje. ČTK to dnes řekla mluvčí hejtmanství Martina Götzová. Na většinové krajské koalici se již v sobotu krátce po volbách začali domlouvat zástupci ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostů a Východočechů a TOP 09, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Svět je plný paradoxů
Asi předpokládáte, že budu psát o proběhlých krajských volbách. Nebudu. Vítěz je jasný, ale skutečné výsledky jsou ještě ve hvězdách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Drážní úřad: Bezpečnost na našich dráhách je dobrá
Drážní úřad v těchto dnech vydal výroční zprávu o vývoji bezpečnosti železnic za rok 2015. Dokument je určen především provozovatelům drah, železničním dopravcům, ostatním národním bezpečnostním úřadům nebo orgánům EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lidový humor: Babiš je kokot. A kdo ho volil, ten...
Krátce po skončení voleb se na internetu objevila řada legrácek namířených proti lídrovi hnutí ANO a ministru financí Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Katastrofa. Šokované Německo nadává Angele Merkelové
Saské policii se podařilo v noci z neděle na pondělí zatknout muže podezřelého z přípravy teroristického útoku na letišti v Berlíně, po kterém pátrala od soboty. V jeho bytě se našlo asi půl kilogramu výbušniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba: Dny mediace
PMS ve 20 střediscích napříč Českem představí veřejnosti metodu mediace coby způsob smírného řešení sporů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Hospodaření Vojenských lázeňských a rekreačních zařízení
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření příspěvkové organizace Ministerstva obrany (MO) Vojenská lázeňská a rekreační zařízení (VLRZ) v letech 2012 až 2015. Ta má pro ministerstvo a pro ozbrojené síly zajišťovat lázeňskou, rehabilitační, zdravotní a rekreační péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Vítězem DestinaCze 2016 se stala Dolní Morava se svou Stezkou v oblacích
Absolutním vítězem soutěže o nejoblíbenější destinaci v ČR, kterou již čtvrtým rokem vyhlašuje agentura CzechTourism, se stala Stezka v oblacích na Dolní Moravě. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na slavnostním večeru v rámci festivalu Tourfilm v Karlových Varech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ladislav Větvička: Kudrnač bude mět co robit, aby se dostal do Brusela dřiv, než si ho Oligarch poda na taliřu. Čurimuru do televize nepušťaju, a přesto mu to lidi hažu. Copak asi robi ti multykulturni marxisti blbě?
Krajské a senátní volby suverénně opanovalo hnutí ANO v čele s místopředsedou vlády Andrejem Babišem. Spisovatel a oceněný bloger roku 2015 Ladislav Větvička však ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz – psaným typickým svérázný jazykem – upozorňuje, že plácat šéfa hnutí ANO po zádech není zrovna vhodné. Pohled do statistik totiž naznačuje, že skutečným „vítězem“ voleb se stal úplně někdo jiný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Prohra Topky? Ano. Ale pro mě výhra
Prohra Topky? Ano. Ale pro mě výhra. Vždyť jsem získal nejvíc preferenčních hlasů z celé kandidátky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Clintonová – Trump podruhé
Druhá televizní debata amerických prezidentských kandidátů Hillary Clintonové a Donalda Trumpa smíchala banální ptákoviny a podstatné věci. Trump snadno vybředl ze sexistického skandálu (A co dělal Bill Clinton?) a poradil si i s rozzlobenými rodiči padlého vojáka (Kdybych byl prezidentem já, kapitán Khan by byl naživu. Nikdy bych do Iráku nešel.) Proto taky za něj Republikáni urychleně hledají náhradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
VZP zamezí předražování inkontinenčních pomůcek. Pacienti to nepocítí
Všeobecná zdravotní pojišťovna změní od listopadu úhrady inkontinenčních pomůcek, aby jejich výrobcům a dodavatelům znemožnila nadměrně vysávat finance ze systému veřejného zdravotního pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Škoda Auto musí do Ameriky, Rusko klesá ke dnu
Ve Spojených státech amerických se ročně prodá asi 7,5 milionů aut, v Rusku cca 1,4 milionů. To je velký rozdíl, proto by náš největší výrobce automobilů měl usilovat o vstup na americké trhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti a Probační a mediační služba zřídí až čtyři probační domy pro propuštěné vězně
Ministerstvo spravedlnosti (MSp) a Probační a mediační služba (PMS) počítají se zřízením až čtyř probačních domů pro propuštěné vězně, a to během následujících devíti let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Na Vysočině se zrodila koalice. Bude v ní ČSSD i ANO
Základem krajské koalice na Vysočině budou ČSSD a ANO. Obě volební strany získaly ve volbách dohromady 20 křesel v pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu. ČSSD i ANO preferují trojčlennou koalici, při dalších jednáních budou hledat třetího partnera, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Mrvka (ČSSD): Naši starostové se v krajských volbách neztratili
O krajských volbách se toho od sobotního večera již hodně napsalo a zřejmě ještě hodně napíše. Mnoho pozitivního se z těchto voleb tentokrát vzít nedá, snad jen s výjimkou úspěšnosti našich komunálních politiků, kteří se ani v těchto volbách neztratili. Slíbil jsem, že po ukončení voleb provedu rekapitulaci výsledků a tak plním slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka (ČSSD): Dvořák se nenávisti kmotrů nezalekne
Premiér Bohuslav Sobotka se jednoznačně postavil za kandidáta ČSSD do Senátu v obvodu č. 67 - Nový Jičín Jaroslava Dvořáka, který zde čelí masivní negativní kampani vedené místními kmotry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kalouskův zástupce chce podrobnou analýzu volebních výsledků TOP 09
TOP 09 nesmí po volbách vycházet z dojmů a hledat rychlá řešení, ale měla by počkat na podrobnou analýzu, řekl dnes její první místopředseda Marek Ženíšek. Strana podle něj musí přijít s tématy, která ve společnosti rezonují, lépe cílit svou kampaň a případně otevřít kandidátky novým osobnostem včetně nestraníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Záhadné chování našich sdělovacích prostředků
Nejnovější zprávy o neutuchajících bojích v některých čtvrtích syrského Aleppa a jeho nejbližším okolí chtě-ne­chtě i v našich sdělovacích prostředcích odhalily pravou tvář bojovníků Džabhat Fatah aš-Šám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura se takhle vysmál Sobotkovi a Kalouskovi, hovořil o podvodech v České televizi a tohle nepěkného řekl o Andreji Babišovi. Prozradil i, co bude dál…
ROZHOVOR Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura říká, že SPD uspěla i přes manipulaci a cenzuru ze strany médií a České televize. Babišovi neschopný Sobotka vyhovuje. TOP 09 bude mít problém dostat se do sněmovny. Z Babiše se stal klasický politik, který politikaří a blokuje pozitivní návrhy. Okamura vysvětlil, jaký typ voličů se podařilo SDP získat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Generál Bečvář ocenil odbornost Ústavu leteckého zdravotnictví
Ve čtvrtek 6. října navštívil náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář v doprovodu ředitele odboru vojenského zdravotnictví plukovníka Petra Krále výcvikově expertizní část Ústavu leteckého zdravotnictví Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Návštěva STCTTS v Itálii
Návštěva Podvýboru pro technologické trendy a bezpečnost Výboru pro vědu a technologie Parlamentního shromáždění NATO v Itálii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
To snad není pravda: Naďa Savčenková vyvedla něco, na co zůstali koukat i samotní Ukrajinci
„Naděžda Savčenková se pokusila dopravit do Doněcku přes Krasnogorovku s úmyslem setkat se s lídrem DNR Zacharčenkem. Ukrajinští vojáci ji ovšem na území DNR nevpustili,“ napsal na svůj facebook novinář z Rádia Svobodná Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Zdražuje alkohol, tabák či nájmy - inflace však stále nesplňuje přání ČNB
Meziroční inflace v září zpomalila tempo na 0,5 procenta ze srpnových 0,6 procenta. Ovlivnilo to zejména zlevnění potravin a nealkoholických nápojů, levnější pohonné hmoty a menší růst cen alkoholu a tabáku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Pár poznámek k tomu, co také ukázaly letošní volby do krajů
A co občan, volič? Údajně chtěl změnu, proto volil ANO 2011. Ale já si nemyslím, že to s tou změnou bylo zase tak zásadní. Jiný subjekt – ANO 2011 – zase už není takovým nováčkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jaroslav Plesl se zase směje Kalouskovi. To se mu nebude líbit
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl a komentátor Jaroslav Korecký se ve svých komentářích v MF Dnes zamysleli nad výsledky voleb. Jak konstatují, boj proti Andreji Babišovi (ANO) nefunguje a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) buď musí udělat velký úklid, nebo odejít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Tohle ještě k volbám nikdo neřekl. Bohumil Pečinka našel zásadní věc, která zapadla
POLITOLOGOVÉ Tyhle volby nemají výrazného vítěze, protože i v případě hnutí ANO Andreje Babiše jde o utrápené vítězství, říká publicista a politický komentátor Bohuslav Pečinka. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz analyzuje výsledek voleb a přichází se zajímavými postřehy. „Tyto volby ukázaly jedno: je ještě šance založit další protestní stranu, která může příští rok ve volbách uspět. Má to cenu, voliči jsou na to nastaveni, ztratili zábrany hlasovat pro jakýkoli experiment,“ prohlásil známý novinář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Opravdu ošklivá debata. Hillary Clintonová a Donald Trump na sebe v TV tahali kdeco
V noci na dnešek proběhla už druhá televizní debata Donalda Trumpa a Hillary Clintonové. Komentátoři ji považují za jednu z nejošklivějších debat v historii, píše server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Volby vyhrálo NE
Předpokládám, že se ještě strhne bouřlivá debata o důvodech, proč komunální volby a volby do senátu dopadli na podzim roku 2016 tak, jak dopadly a zvítězilo jednoznačně NE. Proto jsem se rozhodl tyto řádky, které vycházejí po volebním víkendu, napsat ještě před volbami samotnými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Registrace na konferenci v oblasti veřejné podpory byla zahájena
Prostřednictvím internetových stránek Úřadu se zájemci již mohou registrovat na Podzimní konferenci v oblasti veřejné podpory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pane Čunku, vyšoupnete Bělobrádka z vedení KDU-ČSL? Zde je odpověď
Vsetínský starosta a senátor, a především úspěšný lidovecký lídr v krajských volbách ve Zlíně, Jiří Čunek, prozatím nepomýšlí nad tím, že by vystřídal Pavla Bělobrádka v čele strany. Píše o tom dnešní MF Dnes. "Vše má svůj čas," řekl Čunek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Volby: Klára Samková sepsala něco, co velmi vytočí Andreje Babiše
S Andrejem Babišem (ANO) v Česku sílí korporátní fašismus, varuje advokátka Klára Samková. Pokud voliči nebudou u voleb přemýšlet, jednoho dne možná zjistí, že umetli vládní cestičku k moci novému Mussolinimu. První autoritářský vládce Benito Mussolini ovládl Itálii na počátku 20. let 20. století a zavlekl ji do války. Nakonec neslavně skončil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Náměstek Recman: Chceme podpořit práci knihovníků i veřejných knihoven
Cenu Knihovnická K2 v kategorii Knihovnice/Knihovník získala metodička Marie Šedá z Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě. Soutěž vyhlašuje druhým rokem Moravskoslezský kraj spolu s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě. Slavnostní ocenění vítězů se konalo 7. 10. 2016 v budově Krajského úřadu Moravskoslezského kraje u příležitosti Týdne knihoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Smrt TOP 09. Sobotko, hrobník čeká. Václav Havel věčně živý? Ne, Václav Havel mnoho lidí živí. Znal jsem ho ještě z podniku U Soudku...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Obstrukce, EET, Šlachtovu aféru, osobní maléry ministra vnitra, Lety a další akce, které měly diskreditovat hnutí ANO a Andreje Babiše, připomíná vedení ČSSD a TOP 09 Zdeněk Zbořil, co mohlo stát za jejich neúspěchem v krajských volbách. Mladí voliči, na které údajně spoléhal Miroslav Kalousek, podle politologa lezou po střechách a strhávají prezidentskou vlajku, k volbám však příliš nechodí. Pokud by přišli, stejně by dali hlas pirátům či zeleným, kteří jim jsou z mnoha pohledů bližší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Kaucký se setkal s představitelem mongolské metropole
Náměstek ministra Lukáš Kaucký přijal 6. října 2016 na Ministerstvu zahraničních věcí mongolskou delegaci vedenou náměstkem primátora mongolského hlavního města Ulánbátaru Jantsanem Batbayasgalanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Většinu úkonů bude možné provést rychle a jednoduše z pohodlí domova
Komentář k novinkám chystaným Českou správou sociálního zabezpečení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Slibuji, že naši zastupitelé vás nezklamou
Vážení spoluobčané, rád bych vám všem, kteří jste v uplynulých krajských a senátních volbách hlasovali pro kandidáty Komunistické strany Čech a Moravy, upřímně poděkoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ve Štrasburku bude udělena Havlova cena za obranu lidských práv
Irácká jezídka, která přežila masakr islámských radikálů, srbská novinářka a mezinárodní institut lidských práv z Francie jsou třemi finalisty ceny Václava Havla, o jejímž nositeli se rozhodne dnes ve Štrasburku. Mezinárodní ocenění za obranu lidských práv nesoucí jméno bývalého českého prezidenta bude uděleno již počtvrté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
POKOS zaplnil sociální sítě školáků z Pardubicka
Vojáci 14. pluku logistické podpory již třetím rokem prezentují POKOS neboli „Přípravu občanů k obraně státu“ v Pardubickém kraji. Tentokrát společně s kolegy z odboru komunikace Ministerstva obrany vyrazili do Lázní Bohdaneč a do Chrudimi. Tam dětem zpestřili výuku a rozšířili jejich znalosti o práci vojáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti: Transparence podle Krnáčové. Zakázky nebudou schvalovat politici, ale úředníci
Zakázky s hodnotnou nižší než 20 milionů Kč budou zadávat úředníci bez odpovědnosti politiků a kontroly veřejnosti. I to stojí v nových pravidlech pro zadávání veřejné zakázek v Praze, které vypracovala ředitelka Magistrátu a které budou na svém úterním jednání schvalovat pražští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Poslední letošní zastávkou preventivního vlaku ČD bude Brno. Pro velký zájem zůstane tři dny
Železnice představuje bezpečné cestování, ale pouze za předpokladu dodržení základních pravidel bezpečného chování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Expert Bureš má obavy z velkého úspěchu hnutí ANO. Může se prý překlopit ve velké fiasko
ROZHOVOR „Výhra v krajských volbách může být nakonec pro hnutí ANO dost nebezpečná, jelikož má ve svých řadách mnoho nezkušených politiků,“ konstatuje vysokoškolský pedagog a politolog Jan Bureš. K tomu pak ještě upřesňuje: „Jakmile potom lídři ANO usednou do hejtmanských křesel a začnou dělat chyby, zaplétat se třeba do korupce, mohou svoji stranu poškodit, což se už někdy stalo ve velkých městech po komunálních volbách. Já si skutečně myslím, že pro Andreje Babiše by bylo dokonce výhodnější, kdyby tak drtivě nezvítězil. Bylo by pro něj i lepší, kdyby ho tradiční strany někde vyšachovaly z koalic. Alespoň by mu potom před parlamentními volbami zůstal ten opoziční potenciál a mohl by říkat, že voliči byli vlastně podvedeni.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSD si v Pardubickém kraji ponechá funkci hejtmana
V Pardubickém kraji vytvoří koalici ČSSD, Koalice pro Pardubický kraj, ODS a STAN. Vítězné hnutí ANO bude v opozici. ČSSD si ponechá funkci hejtmana. Koalice bude mít 28 křesel ve 45členném zastupitelstvu. Novinářům to dnes řekli zástupci stran vznikající koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Český bezdomovec, uprchlý do Německa: U nás je policejní stát, nemůžu ani pít pivo na ulici. Tam tě policajt sebere, tady ti dá peníze
Na serveru Daily Motion.com je k vidění video, na němž čeští bezdomovci vysvětlují, proč se vydali do Hamburku. U našich západních sousedů hledali útočiště, protože z České republiky se podle jejich názoru stává policejní stát. Dost nepěkně se však rozpovídali o uprchlících žijících dnes v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Stoupající agresivita USA, propaganda ČT24. Hrozí, že naše vojáky i záložáky pošlou bojovat proti Rusku, varuje Martin Koller
ROZHOVOR Vojenský analytik Martin Koller vyjádřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz své obavy, že nejen čeští vojáci, ale i dobrovolníci působící v aktivních zálohách budou zneužiti k hájení zájmů elit NATO. Toto nebezpečí podle Kollera nikoho příliš netrápí, a analytik si proto myslí, že díky konexím vedení armády a ministerstva obrany skutečně hrozí jejich zneužití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš v rádiu: ODS a ČSSD ušpinily kraje. Je na čase je očistit
Po drtivém vítězství v krajských volbách předseda hnutí ANO a ministr financí zavítal do Kauzy dne na svém Rádiu Impuls. I toto rádio patří mezi média, která vlastní. Nikoli poprvé si posteskl, že ve sněmovně všichni stojí proti ANO, ale on jako ministr financí dělá, co může.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Útěk z Věznice Břeclav Vězeňská služba ČR důkladně prošetřuje
Vězeňská služba České republiky intenzivně prošetřuje veškeré okolnosti útěku odsouzeného z Věznice Břeclav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Bělohradský: Český volič má hodně důvodů být rozzlobený
Václav Bělohradský na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Sedláček: Očekávané Waterloo, přesto šokující
Porážku ČSSD jsem předvídal. Že bude ale tak zničující, šokovalo. Nejen mne. Jasně se ukázalo, že současné vedení sociálních demokratů, prostě netuší ani to základní o náladách veřejnosti. Od reality je naprosto odtržené a sázkou na liberalizaci sociálně demokratické myšlenky stranu žene do nicoty. Pokud se členská základna ČSSD neprobudí, v nicotě také jejich strana skončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Na samém kraji útesu
Charley Reese v Conservative Chronicle už před dvaceti lety upozorňoval na zcela mylný je názor, že nezáleží na počtu obyvatel a proto přistěhovalectví může být neomezené. Více lidí znehodnotí životní prostředí a zhorší hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nemůžeme pořád jen vykládat, že Babiš je zlo. Dominik Feri se tvrdě pustil do Kalouska
Teplický radní za TOP 09 Dominik Feri se ještě jednou vyjádřil k volbám, prý se projevila jedna obludnost. Kromě toho prozradil, co chystá v budoucnu. Možná ho uvidíme ve sněmovně. Zmínil také Rusko, prezidenta Miloše Zemana a Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Český rozhlas pořádá veřejnou debatu na téma regionálního vysílání a slovesné a hudební výroby
Veřejná debata s názvem Regionální vysílání a regionální slovesná a hudební výroba se uskuteční v úterý 11. října 2016 od 10.00 hodin v brněnském rozhlasovém studiu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Radikálové z Kliniky ukázali, že respekt k vlastnickým právům je jim naprosto cizí
Klub pražských zastupitelů ODS vítá zvrat v dění okolo Kliniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: Co váží víc? Trumpův zájem o ženy, nebo jeho zájem o mír?
Prostitující se média USA činí všechno, co je propaganda schopna činit, aby dostala Hillary do oválné pracony Bílého domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Úhradová vyhláška 2017 přidá do systému veřejného zdravotního pojištění 13 miliard
Celkové příjmy systému veřejného zdravotního pojištění v roce 2017 se odhadují na 274,2 miliard Kč, oproti roku 2016 očekáváme zvýšení příjmů o 13 miliard Kč. Návrh úhradové vyhlášky je nyní ve vnějším připomínkovém řízení a po odsouhlasení legislativní radou vlády bude vydán ve Sbírce zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jak lze ušetřit při ohřívání vody
Asi nikdo z nás si dnes již nedokáže představit svůj život bez teplé vody. Na druhou stranu však jistě není novinkou, že teplá voda není zadarmo a něco stojí. Často skloňovaným tématem tak je, jak tyto náklady snížit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Nejsestřička Sympatie 2016 je z Fakultní nemocnice Brno
V celostátní soutěži o nejlepší zdravotní sestřičku za rok 2016 obsadila opět Fakultní nemocnice Brno výborné umístění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Honzárek (TOP 09): Nám všem, kteří jsme Babišovi neuvěřili, nezbývá než doufat
Volební výsledek na Vysočině je třeba považovat za realitu, rozhodně se však z něj radovat nelze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Obchody Albert uspěly ve finále Evropské ceny kvality
Prodejny Albert slaví úspěch. Společnost Ahold, která v Česku maloobchodní síť provozuje, jako vůbec první tuzemská firma postoupila do finále a získala trofej i v evropské úrovni prestižní soutěže s 25letou tradicí. Maloobchodník navázal na trojnásobný zisk Národní ceny kvality z minulých let. Porota ocenila především jasnou strategii podnikání a aktivity společenské odpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
O životy zubrů a divokých koní usilují pytláci. Ochránci objevili v rezervaci smrtící oka
Celosvětově sledovaný projekt návratu divokých koní, zubrů a dalších velkých kopytníků do bývalého vojenského prostoru Milovice ohrožují pytláci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Děkuji všem, kdo podpořili kandidáty sociální demokracie
Děkuji všem, kdo přišli ke krajským a senátním volbám a využili své volební právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Cenu Václava Havla za rok 2016 získává...
Letošní mezinárodní Cenu Václava Havla za obranu lidských práv získala členka jezídské komunity z Iráku Nadja Muradová. Cenu udílí každoročně parlamentní shromáždění Rady Evropy (RE) ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla a Nadací Charty 77, cena je spojena s odměnou 60 000 eur (1,6 milionu Kč). Ve Štrasburku o tom dnes informovalo tiskové oddělení RE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Luboš Olejár: Sick days zkostnatělí zaměstnavatelé v KS nedopustí
Jak by to pomohlo lidem, pokud by si mohli během roku vzít placené zdravotní volno a nechodit mezi další nemocné do čekáren a ordinací pro omluvenku alespoň 5 dnů v roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Přestože jsme očekávali o něco lepší výsledek, mohlo to být i daleko horší
Po krajských volbách 2016 Piráti rozšiřují svou působnost na krajské úrovni. K jejich čtyřem zástupcům v Praze se připojí dalších pět pirátských zastupitelů v celkem třech krajích ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Firmy působící v sektoru zdravotnictví, životního prostředí, výzkumu a vývoje vyrazily na podnikatelskou misi do Kanady
Podnikatelé v čele s viceprezidentem HK ČR Bořivojem Minářem dnes odlétají na čtyřdenní doprovodnou podnikatelskou misi náměstka ministra zahraničních věcí ČR Miloslava Staška do Kanady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Dřevěná stavba roku, anketa, která chrání životní prostředí, přijímá přihlášky do svého 7. ročníku
Nadace dřevo pro život otevřela 3. října 2016 přihlašování do nového ročníku soutěžní ankety Dřevěná stavba roku 2017! Hlasování a vyhlášení vítězů proběhne jako obvykle v únoru a březnu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Polanecký (Svobodní): Bude líp, ne?
Bez ohledu na současný výsledek krajských voleb, tato léta jsou jednoznačně nejhorším obdobím polistopadové politiky a ekonomického vývoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nezaměstnanost v září opět klesla, bez práce bylo nejméně lidí od prosince 2008
K 30. 9. 2016 evidoval Úřad práce ČR celkem 378 258 uchazečů o zaměstnání. To je o 10 216 méně než v srpnu, o 63 634 méně než v září 2015 a nejméně od prosince 2008, kdy jich bylo 352 250.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): První volby hnutí SPD
První volby hnutí SPD po čtrnácti měsících od jeho založení dopadly nad očekávání a je vidět, že náš vlastenecký program pro přímou demokracii a odvolatelnost politiků hájící v prvé řadě zájmy České republiky a českých občanů má obrovskou budoucnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kancelář agentury CzechTrade v Jakartě má nového ředitele
Zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Jakartě nově vede Michal Sontodinomo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh? Z obžalovaného žalobcem
Ve dnech 5.-7. října 2016 pokračovalo u Krajského soudu v Brně před senátem Aleše Novotného hlavní líčení ve velkém procesu, vedeném jako kauza Zadeh & spol., s patnácti obžalovanými, údajnou škodou ve výši 2,5 miliardy Kč, se spoustou svědků a spisem o objemu 150 tisíc stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pražský městský soud bude muset projednat stížnosti v kauze letounů CASA
Pražský městský soud bude muset projednat stížnosti státních zástupců i bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové v kauze kolem nákupu letadel CASA pro českou armádu. Uvedla to dnes Česká televize. Soud nedávno vrátil případ k došetření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
TV Barrandov nasadí novinku – VLIVNÍ s Alex Mynářovou
Na televizních obrazovkách se již ve středu 12. října objeví nový pořad s Alexandrou Mynářovou coby moderátorkou. Jejím prostřednictvím se diváci budou setkávat s vysoce postavenými osobnostmi, které mají zásadní vliv na dění v České republice. Hostem prvního dílu bude ministr obrany Martin Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda plní klíčový úkol a už třetí rok snižujeme nezaměstnanost
Příznivý vývoj ekonomiky se promítá i do dnes zveřejněných výsledků Úřadu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Turnaj olympijských nadějí ukázal dobrou práci trenérů volejbalu
V Českých Budějovicích se představili hráči i hráčky, kterým patří budoucnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Cena plynu mírně stoupla, elektřina výrazně zdražila
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 40. týdnu uzavřeno 19 kontraktů na dodávku 3,7 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele za 2,3 milionu korun. Cena elektřiny výrazně vzrostla, plyn zdražil jen mírně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Mynářova žena bude na TV Barrandov moderovat publicistický pořad
Alexandra Mynářová, manželka šéfa prezidentské kanceláře Vratislava Mynáře, bude od středy na TV Barrandov moderovat publicistický pořad Vlivní. Jejím prvním hostem má být ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Televize o tom informovala na svém webu. Mynářová už na stejné stanici od března uvádí hlavní zpravodajskou relaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kontroly SZPI ukázaly na problémy společného stravování
Během letních měsíců se inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) mj. intenzívně věnovali kontrole dodržování hygienických a dalších předpisů souvisejících se zajištěním bezpečnosti a jakosti pokrmů a potravin v podmínkách vysokých venkovních teplot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Spolupráce s Německem se osvědčila, budeme v ní pokračovat
Ministr zemědělství Marian Jurečka se v Praze sešel s ministrem výživy a zemědělství Spolkové republiky Německo Christianem Schmidtem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Belgická policie je skutečně neschopná. Tady je to černé na bílém
Deník De Tijd publikoval tajnou policejní zprávu, ze které vyplývá, že bylo možné zabránit listopadovým teroristickým útokům v Paříži. Belgická policie nevyužila hned třináct příležitostí, kdy mohla odhalit strůjce těchto teroristických útoků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek se zeptá: Máte mě ještě pořád rádi?
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek si není jist tím, zda jej lidé v širším vedení strany ještě chtějí na pozici předsedy. Proto chystá uspořádat anonymní anketu. Na základě jejích výsledků se pak rozhodne, zda na svém postu zůstane. Kalousek to uvedl v rozhovoru pro server Seznam.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Revoluce už vypukla
Volby probíhají podle předpokladů, přišlo míň lidí než předtím. Kdyby se neúčast hodnotila stejně přísně jako v referendech, která proběhla souběžně v řadě měst, musely by se zrušit. Lidi nebaví vybírat si tam, kde výběr není. Vážným tématům – a osobnostem, které jsou s nimi spojeny – tento systém nepřeje. Například, že pod povrchem se rozjíždí společenská změna s parametry revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Martin Koller: Poděkování voličům vlastencům
Děkuji všem, kteří se statečně rozhodli jako vlastenci podporovat zájmy svojí země a její občanské většiny, která si vesměs neuvědomuje ohrožení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zvoleno celkem 16 zastupitelů za SPO
Strana Práv Občanů uspěla v letošních krajských volbách v koalici s SPD Tomia Okamury celkem v devíti krajích. Zvoleno bylo dohromady 16 zastupitelů za SPO v čele s předsedou SPO a senátorem Janem Velebou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš je na cestě do čela země, píší rakouská a švýcarská média
V krajských a senátních volbách v Česku triumfovalo liberálně-populistické hnutí ANO. Pokud neudělá žádnou chybu, vystřídá jeho předseda Andrej Babiš příští rok Bohuslava Sobotku ve funkci premiéra, napsala v reakci na sobotní výsledky rakouská a švýcarská média. Babiše označují za „českou odpověď na Trumpa“ nebo „českého Berlusconiho“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Budovu na Žižkově, kterou obývá centrum Klinika, získala SŽDC
Budovu v Jeseniově ulici na Žižkově, kterou nelegálně obývá Autonomní sociální centrum Klinika, získala od státu Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Informaci Českého rozhlasu – Radiožurnálu ČTK potvrdil mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka. Smlouvu strany podepsaly minulý týden, nyní bude převod zanesen do katastru nemovitostí, řekl Ležatka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jdi k šípku, Babiši? „Socani“, lidovci a další si v některých krajích vystačí sami, potvrzuje se
Vyjednávání stran o koalicích v krajích jsou v plném proudu. A hnutí ANO Andreje Babiše je leckde i přes své vítězství opomíjeno. Děje se tak například v Královéhradeckém či Pardubickém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Hillary versus Donald - sázky na růst sazeb v tvrdé předvolební kampani klesají
Čísla z amerického trhu práce neskončila daleko od odhadu trhů. Rozhodně však nedokázala překvapit tak pozitivně, aby zamíchala současnými sázkami trhů na růst sazeb v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Běda, běda, běda jim! Profesor Putna kázal a poučoval
Ti, kdo tvrdí, že se hlásí ke křesťanství, a přitom vědomě šíří nenávist a lež vůči uprchlíkům, by měli zpytovat svědomí a vyvarovat se takového konání. Ve svém nedělním kázání v pražském kostele u Martina ve zdi to uvedl literární historik a vysokoškolský pedagog Martin Putna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Otázka týdne z VZP XLII.
Jak jsou hrazené operace očí, konkrétně laserové operace a případně i implantace čočky? Co vše jde ze zdravotního pojištění a co si musí platit pacient? Je u operací očí nějaké věkové omezení?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Děkujeme za podporu, budeme bojovat dál
V zastupitelstvech dvou krajů budou sedět zástupci Strany soukromníků České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Srovnání: 5 důvodů pro změnu poskytovatele bezpečnostní schránky
Jste majitelem bankovní schránky? Věděli jste, že banky nemusí být nejlepším poskytovatelem těchto služeb? Srovnali jsme za Vás všechna pro a proti a výsledek je jasný – změnou provozovatele můžete výrazně ušetřit a vaše předměty budou ve větším bezpečí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení uspěli v pěti krajích, tři zelení kandidáti postupují do druhého kola
Zelení uspěli v krajských volbách celkem v pěti krajích, v nichž kandidovali společně s jinými politickými stranami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Nejlépe zvládají první pomoc hasiči z Pardubického kraje
Dne 6. října 2016 se v Brně konala celorepubliková soutěž profesionálních hasičů v poskytování první pomoci. Na čtyřčlenná družstva bylo nachystáno 11 úkolů na deseti stanovištích, které měly prověřit, jak si hasiči poradí v situacích, při kterých je potřeba osobu nejen zachránit, ale také jí poskytnout první pomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Radek Pokorný: Volby vyhrál prezident Zeman. Spoluvýherci jsou Andrej Babiš a Tomio Okamura
Radek Pokorný komentuje sílící útoky na prezidenta Miloše Zemana u nás i v zahraničí a po uplynulých volbách se ptá, zda jeho "bijci" pochopí, že se jim nenávist k Zemanovi vrátila jako bumerang.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
TA ČR iniciovala setkání zástupců inovačních agentur zemí V4 v Brně
Pozvání předsedy TA ČR Petra Očka na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně přijali zástupkyně a zástupci slovenské agentury SIEA, polských agentur NCBR a PARP a maďarské agentury NRDIO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Schizofrenie vedení sociální demokracie
Krajské a senátní volby v říjnu 2016 jsou prohrou sociální demokracie. Výsledek 15% je projev celostátního vnímání sociální demokracie. Vedení sociální demokracie umožnilo Andreji Babišovi vládnout a přitom jej kritizuje. Jde o schizofrenní politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Clintonová byla v defenzivě a Donald Trump se rozjel jako buldozer. Úplně jiný pohled na noční boj v TV
Spojené státy za sebou mají druhou debatu prezidentských kandidátů Hillary Clintonové a Donalda Trumpa. Média a experti se shodují na tom, že v porovnání s tou první zahrnovala více osobních útoků a republikánský kandidát si vedl o něco lépe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ze zákulisí: Vtipná informace o Bohuslavu Sobotkovi
Bohuslav Sobotka jako předseda ČSSD nezažívá dobré časy. Sobotní výprask v krajských a senátních volbách je varováním před nadcházejícími sněmovními volbami. „Jasnější signál, že se při zachování stávajících pořádků může drtivá porážka opakovat ve volbách do Sněmovny v příštím roce, už sociální demokraté dostat nemohli,“ podotýká Petr Kolář v časopisu Týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Kde jsou hranice legitimity voleb…?!?
Nepřipojím se k dlouhé řadě komentářů, které zkoumají výsledky voleb a průběh povolebního vyjednávání nebo předvídají, kdo se stane senátorem. Soustředím se výhradně na klesající účast voličů, která se přiblížila shora k jedné třetině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lébl (ANO): Je skvělé, že se v zahraniční konkurenci české týmy neztratily
Praha převzala ocenění za podporu fotbalového turnaje pro mládežnické týmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ODSáci, tohle vaše voliče nezajímá. Nepěkné účtování s „lídrem na pravici“
V Česku je dnes jediná politická strana, která může Babišovi jeho kouzlo odejmout, upozadit ho a sama se vrátit na výsluní. Jsou to občanští demokraté, píše publicista Jan Moláček na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Americké hrozby, ruské hrozby a Fantasy Fotbal v Sýrii
Ironií osudu a velmi špatného strategického plánování se USA ocitly v situaci, kdy v zájmu uchování tváře a alespoň nějakého vlivu v regionu hájí teroristy ve východním Aleppu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Pořizování kopie OP při dodávce služeb a zboží společnostmi poskytujícími telekomunikační služby
Úřad pro ochranu osobních údajů ukončil kontrolu, jejímž základem byla stížnost zákazníka, který si u svého telekomunikačního operátora objednal zboží. Stížnost se vztahovala k tomu, že od něj doručitel zboží požadoval předání občanského průkazu k okopírování, jinak mu nemůže zásilku předat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Noviny o volbách: Tak já už asi můžu jet, pravil Schwarzenberg. Zeman si teď podá Sobotku. Autobus nezaměstnaných v ČSSD
Sociální demokracie prohrála krajské i senátní volby. Jak uvedl jeden ze zdrojů blízkých Lidovým novinám, nyní vyjede autobus nezaměstnaných. Strana totiž přišla nejen o 80 mandátů, ale i o 76 milionů korun od státu. O situaci po volbách píší Lidové noviny. A to nejen u sociálních demokratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Dialyzační jednotky, invalidní vozíky, sušené mléko. Česko vyslalo do Sýrie další humanitární pomoc
Česko vyslalo do Sýrie letecky další humanitární pomoc, která navazuje na červnovou zásilku humanitární pomoci za tři miliony korun. Armádní letoun CASA v sobotu do země zmítané občanskou válkou přepravil několik dialyzačních jednotek, invalidní vozíky a sušené mléko ze státních hmotných rezerv. Další lety budou následovat v příštích dnech. Pomoc převezme Syrský arabský červený půlměsíc. ČTK to řekla mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dnešní noviny komentují neúspěch ČSSD a TOP 09 v krajských volbách
Úbytku hlasů pro ČSSD a neúspěchu TOP 09 ve víkendových krajských volbách si ve svých komentářích všímají dnešní české deníky. Zabývají se také nástrahami, které mohou čekat na vítězné hnutí ANO, pokud se výrazněji zapojí do vládnutí v krajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kurňa. V ČSSD nastalo po výprasku ve volbách totální peklo. Ten nadává, ta nadává...
ANKETA „Naše chyba, naše ostuda.“ „Začali jsme podporovat menšiny, inkluze, homosexuály, tohleto a támhleto…“ „Řekli jsme, že podpoříme matky samoživitelky. Kurňa, ale tři roky a nic není!“ Sociální demokraté střílí ostrými a zcela neúprosně do vlastních řad za debakl v krajských volbách. Padá množství návrhů, jak stranu zachránit, když už „to projeli“. Poslanec Jaroslav Foldyna se rozjel tak, že navrhl návrat zpět „od oranžové k červené“. A i když měl na mysli hlavně programovou změnu, nakonec rázně zkritizoval i logo: „Máme oranžovou růži, která vypadá, jako že jsme svaz zahrádkářů Evropy.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vládnoucí koalice bude v Pardubickém kraji složena ze čtyř subjektů
V pondělí kolem sedmé hodiny večer bylo v jednacím sále Rady Pardubického kraje podepsáno Memorandum o politickém uspořádání Pardubického kraje ve volebním období 2016 – 2020. Signatáři této dohody jsou lídři čtyř stran, které po pátečních a sobotních volbách obsadí posty v krajském zastupitelstvu. Za ČSSD dohodu podepsal dosavadní hejtman Martin Netolický, za Koalici pro Pardubický kraj současný 1. náměstek Roman Línek, ODS zastupoval lídr kandidátní listiny Michal Kortyš a hnutí STAN starostka Morašic Hana Štěpánová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodává administrativní budovu ve Vyškově za 11 milionů korun
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vyhlásil výběrové řízení na prodej administrativní budovy ve Vyškově. Minimální kupní cena byla stanovena na 11 134 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Místo kulturního centra budou v budově Kliniky kancly železničářů
Matěj Stropnický na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Sládek po volbách: Zvolili jste vyložené idioty. Babiš odírá zaměstnance. A nakonec přidal něco o čpícím miliardáři Sorosovi
Z PROFILŮ Miroslav Sládek se pustil do sepisování odpovědí pro čtenáře serveru ParlamentníListy.cz. Tvrdě zaútočil na vítěze krajských voleb Andreje Babiše (ANO), ale nijak zvlášť nešetřil ani premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Stranou jeho pozornosti však nezůstali ani samotní voliči. Když mohou opravdu něco změnit, sedí raději doma, a dají tak prostor idiotům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Nechtěný výsledek voleb - Babišovy milice?
Kde jsou zlaté časy třídního boje, kdy hlasy ve volbách byly předem - ideově - jasně vyhraněné. Dělnictvo automaticky dávalo své hlasy dělnickým stranám a podnikatelé, páni továrníci a bankéři konzervativcům. Dnes aby jeden zaplakal; jak jednotlivci, tak i politické strany jsou sociálně neukotvení a třídní boj nahradily marketingové agentury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
SP ČR: Trh práce v září poptával 42 % lidí z technických oborů
Dramatická situace na trhu práce, kdy firmy těžce hledají zaměstnance, se v září dále prohloubila. Počet lidí bez práce meziročně klesnul o 64 tisíc lidí na 378 tisíc osob. Volných pracovních míst je už 141 tisíc, nejvíce od předkrizového srpna roku 2008. Meziročně je to o 32 420 více. Stoupající je přitom poptávka po pracovnících technických oborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lang (ODS): Je načase poděkovat
Je čas poděkovat. Všem voličům, kteří ke krajským volbám přišli. Všem, kteří si uvědomili, že kraje mají nad spoustou věcí až neuvěřitelnou moc. Nejvíc pak chci poděkovat voličům ODS v Plzeňském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Takto muslimové ve Velké Británii zacházejí s odpadlíky. Opravdu nic hezkého
Muslimská komunita ve Velké Británii se prý potýká s narůstajícím počtem případů, kdy její členové opouštějí islám. Mnozí z nich se však podle zakladatelky Rady exmuslimů Maryam Namazie stávají pro své rozhodnutí terčem psychického i fyzického týrání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Zlaté časy pro absolventy
Nezaměstnanost v ČR v září klesla na 5,2 procenta ze srpnových 5,3 procenta. Bez práce bylo na konci měsíce 378 258 lidí, což je nejméně od prosince 2008. Volných míst je už téměř 141 tisíc, více jich bylo naposledy v srpnu 2008.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): V Ostravě v druhém kole pro Lianu Janáčkovou
Je to totiž fajna baba, která se nebojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jan Hamáček: Na lidech se šetřit nesmí
Když naše vláda v červenci nastupovala, slíbili jsme lidem bezpečí. K němu ale potřebujeme nejen stabilní hranice a bezpečné ulice, ale také fungující stát. Nemůžeme si dovolit, aby ti, co mají v popisu práce udržovat v chodu úřady a veřejné služby, a už vůbec ne ti, od nichž čekáme potírání kriminality nebo zvládání mimořádných situací, svá místa opouštěli pouze proto, že o ně v soukromém sektoru bude postaráno lépe.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Lékařské prohlídky nařízené zaměstnavatelem
Ve skutečnosti jde spíše o lékařská vyšetření, která nám nařídilo ministerstvo zdravotnictví a zcela vyrušilo naše právo nepodrobit se něčemu, s čím nesouhlasíme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Donald Trump nesnáší zrcadla
Americkým tištěným i internetovým médiím lze jen závidět akceschopnost, jestliže 350 z nich v jeden den otiskne v podstatě shodný úvodník o tom, jak prezident hrubě bortí tamní vyhlášenou demokracii.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 12:40, zobrazit podobné
TOPlist