Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.433x, což odpovídá cca 179.129-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Je to tady: Číňané kvůli Hermanovu setkání s dalajlámou zrušili významnou akci. Ostrý rozhovor Ovčáčka s novinářem Šídlem
Kvůli tomu, že se ministr Daniel Herman setkal s dalajlámou, bylo zrušeno Česko-čínské investiční fórum. V rozhovoru pro server Seznam.cz to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Babelbox – nejjednodušší cesta k maximálnímu bezpečí
Společnost OKsystem doplnila svojí nabídku bezpečné komunikace pro podnikovou sféru novinkou jménem Babelbox – mini serverem pro šifrovanou komunikaci. Společnost tak usnadňuje implementaci nejvyšší verze Babelnetu pro malé a střední firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Prohlašuji na svou čest…, dí zběhlý farář Herman
To se to prohlašuje vskutku snadno na cosi, co sudeťácký kammerade a profesionální lhář nikdy neměl, ba ani vedle čehosi tak efemérně poctivého snad v životě ani neprošel. Odporné zamotání vlastních starých příbuzných do cílené antizemanovské kampaně na téma vyznamenání-nevyznamenání strýce je však přece jen něco nového. Jen čirý bezvěrec s plnou hubou Boha je něčeho takového schopen. Jinými slovy – jen skutečný, zcela bezpáteřní lidovec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hynek Kmoníček: Rok 2016 vejde do dějin. Voliči zásadně dělají přesně opačná rozhodnutí, než jim vnucují média
Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček se ve svém dnešním komentáři v MF Dnes zaměřil na mír, který vyjednal v Kolumbii čerstvý držitel Nobelovy ceny Santos. Mír je totiž podle něj v prachu a je třeba najít nový kompromis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Narazí Andrej Babiš? Podnikatelé přemýšlejí, jak jej „přečurat“
Obědy na fakturu nebo prodeje speciálních kuponů, za které lidé dostanou oběd, ale nebude to podléhat elektronické evidenci tržeb (EET). To jsou způsoby, jimiž se chtějí někteří živnostníci v souvislosti se zavedením EET vyhnout přiznání celé tržby. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Právo volby končí, začíná diktát
Budu to opakovat pořád dokola. Nemá to být zákon, ale zákazník, který si vybere, jestli půjde do kuřácké nebo nekuřácké hospůdky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zástupci TOP 09 na Hrad nepůjdou
Po odpovědném zvážení celé situace se vedení TOP 09 rozhodlo, že se nezúčastní letošních oslav 28. října na Pražském hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Čeká nás průšvih, o kterém se zatím nemluví, upozornila Tereza Spencerová
Na problémy Jordánska upozorňuje v článku, který zveřejnil server Literarky.cz, analytička Tereza Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
„Česká“ rodina Tancošů týrala ve Velké Británii lidi. Prováděla jim neuvěřitelné věci
Pět členů romské rodiny Tancošů bylo před soudem v Plymouthu uznáno vinnými z trestného činu obchodování s lidmi. Podle obžaloby se navíc vůči svým „klientům“ chovali velmi brutálně a zacházeli s nim v podstatě jako s otroky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ladislav Větvička: Lidi cítí, že se blíží průser, jen idiot to nevidí. Dalajláma je skinhead v županu. Pan Brady je mi ukradený, ale kdyby ho fčil trefil šlak...
Podceňovaný český lid cítí, že se blíží průser. Ať už v podobě plánované vlny migrantů, nebo pádu akciových trhů, sdělil ParlamentnímListům.cz svérázný spisovatel a oceněný bloger roku Ladislav Větvička. Stejně tak prý lidé poznají, když je někdo v úřadě z „vychcanosti“. O případu nevyznamenání Jiřího Bradyho má Větvička jasno: „Vsadím se, že kdyby ho fčil trefil šlak, marxisticko-multikulturní novináři to hodí na krk prezidentovi. A možná jim právě o to jde.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Daňová Kobra opět zasáhla
Obvinění dvou fyzických a jedné právnické osoby ohledně vyplacení dvousetmilionové dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš: Rozpočet letos skončí v přebytku, bude to nejlepší výsledek
Státní rozpočet letos skončí v přebytku. Jeho výsledek bude nejlepší za dobu existence České republiky. Zároveň poklesne státní dluh. Důvodem je především lepší výběr daní. Na konferenci k elektronické evidenci tržeb to dnes řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Letos měl schodek podle schválené verze rozpočtu dosáhnout 70 miliard korun. Ke konci září přitom přebytek státního rozpočtu stoupl na 82,3 miliardy korun ze srpnových 81,2 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kapli v osadě Na Radosti u Vimperku opravily Lesy České republiky
Kapli z 19. století v osadě Na Radosti u Vimperka v Jihočeském kraji opravil státní podnik Lesy ČR za 1,7 milionů korun. V pátek 21. října byla slavnostně otevřena pro veřejnost a farář Jaromír Stehlík ji ve 13 hodin odpoledne požehnal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
A dost. Ve Francii to možná „ruplo“
Francie aktuálně žije nejenom vyklízením uprchlického tábora v Calais, ale také bouřlivými protesty policie, které trvají již téměř celý týden. Vedle Paříže policisté protestují za personální posílení a zvýšení své bezpečnosti také v dalších velkých městech, jako je Lyon nebo Marseille.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: České politice chybějí osobnosti
Lidé politikům nevěří a lidi z vedení stran často ani neznají. České politice zkrátka zoufale chybějí osobnosti. To ukázal průzkum agentury CVVM zabývající se důvěryhodností stranických představitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Martin Konečný: Naděje pro „českou věc veřejnou“?
Velmi dobrý výsledek Starostů a nezávislých v nedávných krajských a senátních volbách je možná příslibem pozitivní změny pro Česko. Snad se v této straně opravdu spojují lidé, kterým na komunální úrovni jde o to změnit něco k lepšímu a nejen nadávat na poměry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tvrdíkovi Číňané kupují veliký dům. A chystají se prý u nás a na Slovensku schramstnout něco vážně velkého
Čína a její investice se nyní mohutně skloňovaly především v souvislosti se schůzkou ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) s dalajlámou. Čtyři ústavní činitelé se vůči ní distancovali, a to mimo jiné právě kvůli obchodním zájmům. O tom, jaké záměry zde Čína má, píše dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Bílý mrdky! Zatímco všichni sledují Zemana, v ČR vybouchlo napětí mezi Romy a ostatními
„Bílý mrdky! My chceme vraha!“ Tato věru drsná slova musejí v posledních dnech poslouchat strážci zákona v Žatci. Město na severu Čech, známé především skvělým chmelem, začíná připomínat vřící kotel. Napětí ve městě vyvolala smrt mladého Roma při potyčce v místní pizzerii, u které zasahovali i strážníci. Zdejší Romové uctili památku svého druha, ale také hrubě křičeli na policisty. Případ je zatím mediálně ve stínu kontroverzí stran udělování státních vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Tenhle pán? Od Zemana unikly drsné informace, které mohou leccos naznačit
V době extrémního napětí kolem (ne)udělení státního vyznamenání strýci ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) Jiřímu Bradymu vytahuje MF Dnes ožehavé téma. Kdo podle ní může za přešlapy na Pražském hradě? Deník přináší svědectví zaměstnanců a jméno jednoho muže – šéfa protokolu Jindřicha Forejta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Rozvrat. Stanislav Křeček zoufale varuje před tím, co se zde odehrává
ROZHOVOR Tak snad ještě abychom si zvolili vzdoroprezidenta! „Existence státu a národa není samozřejmost.“ Zástupce veřejného ochránce práv Stanislav Křeček vyjadřuje názor občana, který má „ohrožování stability republiky“ evidentně dost. Nejenže vyzval: „Prosím, nechte toho!“ Ale v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, proč si myslí, že oslavy výročí vzniku samostatného československého státu by opravdu neměli ústavní činitelé slavit odděleně. „Vytvářet vzdoropodniky nepřispívá k jednotě a my jednotu velice potřebujeme. Ne přispívat k jejímu rozvratu.“ A jeho hodnocení reakcí české reprezentace na setkání ministra kultury Daniela Hermana s dalajlámou? „S kanónem na vrabce. Prohlášení čtyř ústavních činitelů je bomba,“ varuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Náprava volebního systému je nyní ještě aktuálnější než dříve
Projev na 50. schůzi sněmovny 25. října 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Soudný z Dobré rodiny: To, co navrhuje exministryně Válková, by ohroženým dětem velmi uškodilo
Poslanci projednávají novelu občanského zákoníku a s ním i dva důležité pozměňovací návrhy poslankyň Heleny Válkové (ANO) a Hany Aulické-Jírovcové (KSČM). Podle těchto (v jádru podobných) návrhů by o umístění dítěte do konkrétního zařízení nově nerozhodovaly soudy, ale diagnostické ústavy. Odborníci z oblasti péče o ohrožené děti upozorňují na fakt, že ani jedna z navržených úprav dětem neprospěje. Ty by přitom měly být v centru zájmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka udělí Jiřímu Bradymu medaili Karla Kramáře
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) udělí Jiřímu Bradymu medaili Karla Kramáře. Uvedl to dnes v prohlášení zaslaném ČTK. Sobotka dodal, že pokládá za krajně nešťastné, že Brady nedostane státní vyznamenání u příležitosti oslav 28. října na Pražském hradě, ale i okolnosti, které k tomu vedly. Bradyho chce ocenit za celoživotní úsilí o obranu lidských práv, svobod a obhajování humanistických a demokratických principů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Forejt se rozhodl zničit prezidenta Zemana, zní z okolí vlády
Spolupracovník lidoveckého místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka a někdejší spolupracovník premiéra Mirka Topolánka Martin Schmarcz se včera vyjádřil k rozhovoru šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta na serveru DVTV.cz. Mimo jiné uvedl, že se nehodlá nechat vtáhnout do politických her. Dnes pak Schmarcz své vyjádření ještě doplnil, a to poté, co viděl tiskovou konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Díky 24 SAFE se o své cennosti nemusíte bát
Přibližně před rokem se v centru Prahy otevřela nová služba pronájmu bezpečnostních schránek 24SAFE. Jedná se o centrum s nejvyšší úrovní zabezpečení, nejmodernějšími trezorovými místnostmi a s nonstop přístupem k uloženým věcem v bezpečnostních schránkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Zamýšlená koncepce ubytovávání v Motole dělá ze státní nemocnice rekreační místo až kulturní památku
Informace k aktuální situaci svépomocné rodičovské ubytovny ve FN Motol provozované nadačním fondem Klíček, která pravděpodobně bude muset na konci října po 23 letech výborné služby v nemocnici skončit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Sbohem, točené víno ze sudu
Tak nám naši páni poslanci zařízli sudovku, paní Milerová! Špatná věc se podařila, hrubá síla zvítězila! Novela vinařského zákona i se silně kontroverzním paragrafem 16 b prošla třetím čtením a míří do senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Česká televize: Díra v hlavě soutěží v Jihlavě
Hned čtrnáct dokumentů reprezentuje na právě startujícím festivalu v Jihlavě tvorbu České televize a uchází se o některé z prestižních ocenění. Koprodukční snímek Díra v Hlavě, který mapuje romský holokaust v Evropě, se dokonce probojoval do hlavní soutěžní sekce mezinárodních dokumentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Jsem potěšen ze skvělé spolupráce s Národním technickým muzeem
Ministerstvo průmyslu a obchodu pořádá v Den vzniku samostatného československého státu 28. října 2016 Den otevřených dveří. Veřejnosti se tak naskytne ojedinělá příležitost navštívit hlavní budovu ministerstva Na Františku v Praze 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kroměřížská výzva: Otevřený dopis předsedům všech poslaneckých klubů obou parlamentních komor
Občanská iniciativa Kroměřížská výzva tímto otevřeným dopisem vyzývá předsedy všech poslaneckých klubů obou komor Parlamentu ČR k neprodlenému svolání společné mimořádné schůze Poslanecké sněmovny a Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Na Vysočině je podepsaná koaliční dohoda, hejtmanem bude Běhounek
Sociální demokraté, hnutí ANO, ODS a Starostové pro Vysočinu dnes podepsali koaliční dohodu o společném vládnutí v Kraji Vysočina. Hejtmanem bude potřetí v řadě Jiří Běhounek (za ČSSD). Ve volbách vítězná ČSSD bude mít v radě kraje pět mandátů, hnutí ANO dva a dvojblok ODS a koalice Starostové pro Vysočinu po jednom mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hradní muži promluvili o Jiřím Bradym a Číňanech
Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček předstoupil společně se šéfem hradního protokolu Jindřichem Forejtem na své pravidelné tiskové konferenci. Hlavním tématem bylo udělování státních vyznamenání, především neocenění strýce ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) Jiřího Bradyho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Charanzová (ANO): Považuji za velmi nešťastné, že...
Vyjádření Dity Charanzové k vývoji v jednání o dohodě CETA:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Zpráva o stavu konjunktury aneb Po brexitu a předvolební nejistotě ani památky
Týden do zasedání Fedu a dva týdny před americkými volbami to nevypadá s konjunkturou na obou stranách Atlantiku špatně. Alespoň touto řečí hovoří poslední údaje o podnikatelských náladách zveřejněné v posledních dnech v USA a eurozóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Eliška Hašková-Coolidge opět promluvila na podporu Donalda Trumpa. O USA pravila šokující věc
„Já budu volit Donalda Trumpa,“ říká v rozhovoru pro časopis Téma před nadcházejícími prezidentskými volbami bývalá asistentka pěti amerických prezidentů Eliška Hašková Coolidge. Podle ní ne každý má ego na to, stát se prezidentem. Trump prý má prvotřídní ego.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad změnil plán kontrolní činnosti
Informace z 13. jednání Kolegia Nejvyššího kontrolního úřadu dne 17.10.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Na mezinárodní právo Turci kašlou
Turecký prezident Erdogan ohlásil rozšíření bojových operací v Sýrii, protože Turecko prý nemá jinou možnost. Je to v každém případě porušení mezinárodního práva, protože tyto bojové operace probíhají bez ohledu na názor legitimní syrské vlády v Damašku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Otázka týdne z VZP XLIII.
Jak to bude letos na podzim s úhradami očkování proti chřipce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
15. Lípa Musica nabídne i charitativní přesah
15. ročník MHF Lípa Musica pomalu spěje ke svému závěru, jímž bude slavnostní vrchol s Českou filharmonií, Semjonem Byčkovem a fenomenálním klavírním duem sester Labéquových, kteří vystoupí 10. listopadu v Liberci. Na tento koncert zbývá už jen posledních pár kusů vstupenek, a to v libereckém předprodeji. Dříve než se však slavnostně brány jubilejního ročníku uzavřou, festival nabízí trojici koncertů, které všechny svým způsobem vybočují z klasické dramaturgické linie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Na zasedání Rady vlády byla představena zpráva Muži a násilí
V pátek 21. října 2016 proběhlo ve Strakově akademii letos třetí zasedání Rady vlády pro rovnost žen a mužů (dále jako „Rada“). Jednání Rady vedl její předseda, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, Jiří Dienstbier.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lidský organizmus umí nejlépe vstřebat vápník z mléka a mléčných výrobků
Mléko je důležitou součástí našeho jídelníčku už po celá staletí. Díky svému složení má pozitivní účinky na lidský organizmus. V poslední době se však začínají stále častěji objevovat alternativní názory, které se snaží tvrdit opak. Tato přesvědčení jsou však často založena na neúplných a kusých informacích vytržených z kontextu. V některých případech je však opravdu nutné mléko omezit nebo jej ze stravy úplně vyřadit ze zdravotních důvodů. Jedním z nich je například lékařsky potvrzená intolerance laktózy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Státní svátek nepatří jen někomu. Je to, vážení spoluobčané, náš svátek
Pokud budeme takto pokračovat, tak jak to předvádíme čím dále častěji – pak se obávám, že ten souboj se zlem, které jen čeká na vhodnou příležitost a podmínky, už prohráváme...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Daniel Herman odhalil více o záležitosti Jiřího Bradyho. Byli jsme u toho
„Mám pocit, že protokol na Hradě dneska nefunguje,“ konstatoval v úterý na debatě v Malostranské besedě bývalý ředitel politického odboru prezidenta Václava Havla Pavel Fischer. Vina za poslední „lapsy“ na Hradě prý jednoznačně padá na hlavu hradního protokoláře Jindřicha Forejta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud zveřejnil rozsudek ve věci duševních práv a tržnice
Nejvyšší soud tento týden na svých webových stránkách v tabulce Rozhodnutí a stanoviska Nejvyššího soudu zveřejnil očekávanou anonymizovanou verzi rozsudku ve věci sp. zn. 23 Cdo 1184/2013 ze dne 28. 7. 2016. Samotnému rozhodnutí Nejvyššího soudu předcházel rozsudek Soudního dvora EU ze dne 7. 7. 2016 ve věci Tommy Hilfiger Licensing a další. Podstatou sporu byl výklad čl. 11 směrnice o dodržování práv duševního vlastnictví. Výrobci a distributoři výrobků chráněných ochrannými známkami zjistili, že jsou na konkrétní tržnici prodávány padělky jejich výrobků. Podali tak u českých soudů žalobu ke stanovení povinnosti ukončit podnajímání prodejních míst v této tržnici osobám, které se dopustily tohoto protiprávního jednání. Dotčená směrnice totiž umožňuje podání žaloby proti prostředníkům, jejichž služby jsou užívány třetími osobami k porušování jejich práv k ochranným známkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Helena Hulejová: Jak přečkat konec civilizace? Podivuhodný příběh "divoké" rodiny z tajgy. Televize je neodolatená
Jste připraveni přežít v extrémních podmínkách? Většina naší populace by samozřejmě pomřela do několika týdnů poté, co by jim něco či někdo takříkajíc “vypnul televizi” a s ní by zmizel z našeho světa i počítač včetně Googlu, supermarket a podobné vymoženosti moderní doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Jak funguje EET v praxi
Pro mnohé podnikatele bude spuštění EET likvidační,
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví upozorňuje na činnost plastického chirurga Ghoneima
Na základě oznámení Bratislavského samosprávneho kraje upozorňuje Ministerstvo zdravotnictví ČR na činnost údajného plastického chirurga Yassina Ghazi Abou Ghoneima. Jmenovaný lékař nemá ve Slovenské republice licenci v tomto specializačním oboru. Dle dostupných informací využili jeho služeb i občané České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
František Dostál: Čisté ručky jiné čisté ruce omývají...
S příchodem podzimu přituhuje a dávají o sobě vědět i ranní mrazíky. Nějak ale už dlouho cosi tuhne v policii i v justici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Generál Pavel: Rusko pro nás představuje rozsáhlejší nebezpečí než Islámský stát
O vztazích mezi NATO a Ruskem, o tom, proč Češi vnímají jako větší hrozbu islámský fundamentalismus než Rusko, i o tom, zda by chtěl kandidovat na prezidenta, mluvil v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV generál Petr Pavel, předseda vojenského výboru NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Policie navrhla obžalovat muže za házení vajec na Zemana
Policie navrhla obžalovat muže, který předloni 17. listopadu údajně házel na pražském Albertově vejce směrem k pódiu, na němž měl projev prezident Miloš Zeman. ČTK to dnes sdělil mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Ondřej Šťastný. Za výtržnictví hrozí muži až dva roky vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: E-motion je nekonečná zábava
Ti z Vás, které elektrické jednokolky odpuzují, nabádám k tomu nečíst dál, pro ty, které však jízda láká a ptají se co vše je na nich možné, však zvu do světa, kde hranice nemožného stanoví jen jezdci, ne však jejich stroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
OECD vydala zprávu o zdrojích v českém školství
Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vydala zprávu Zhodnocení zdrojů ve školství: Česká republika , která přináší podrobnou analýzu distribuce, využití a správy zdrojů v českém školském systému. Navržená doporučení podporují aktuální iniciativy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v oblasti financování regionálního školství a zatraktivnění učitelské profese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Je nezbytné, aby firmy šly vstříc novým trendům
Jedním z největších úkolů pro firmy v České republice i v dalších státech střední a východní Evropy je postoupit výše v hodnotovém řetězci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ruský politik vykládal v TV věci, ze kterých na Západě bude naskakovat kopřivka
Leonid Sluckij, člen strany LDPR a čerstvě jmenovaný předseda státní komise pro mezinárodní vztahy Ruské federace, vystoupil ve studiu nejpopulárnějšího ruského televizního moderátora Vladimira Poznera. Pohovořil o nutnosti „expanze ruského světa“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Syrský uprchlík se 4 manželkami a 22 dětmi si žije v Německu jako král
Britský deník Express píše o neuvěřitelném příběhu syrského uprchlíka, který na své čtyři manželky a 22 dětí údajně pobírá v Německu 360 000 eur ročně. To je přitom asi sedmkrát víc, než činí průměrná roční mzda v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kořenek (ČSSD): Plníme program. Školství je skutečnou prioritou
Dostal jsem důvěru a stal se zpravodajem rozpočtu MŠMT. Co to znamená?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Třetí vlna prodejů aut zabavených z trestné činnosti byla úspěšná
Ve středu 19. října skončila první část podzimních aukcí motorových vozidel zajištěných Policií ČR v trestním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
DPP daruje tramvaje do ukrajinského Mariupolu
Představenstvo pražského dopravního podniku odsouhlasilo humanitární dar dvou vyřazených tramvají typu T3SU do ukrajinského města Mariupol. Smlouva o předání tramvají byla dnes slavnostně podepsána v rezidenci primátora hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Bývalý pracovník ČT, který vzbudil značný rozruch, opět promluvil k tomu, co se děje proti Zemanovi
Bývalý spolupracovník České televize a režisér David Martínek se znovu ozývá. Poté, co si rýpl do profesora Tomáše Halíka, přidává další vyjádření. Doporučil zdvojnásobit rozpočet ministerstva kultury, ministerstva školství a pár desítek milionů by přidal i Fakultě žurnalistiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Dodatky k mýtnému byly uzavřeny nezákonně. Ministerstvo dopravy dostalo milionovou sankci
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve svém prvostupňovém rozhodnutí z 25.10.2016 dospěl k závěru, že Ministerstvo dopravy České republiky postupovalo při uzavírání dodatků ke smlouvám o dodávce systému výkonového zpoplatnění pozemních komunikací a o poskytování služeb souvisejících s provozem systému výkonového zpoplatnění komunikací, které mají zajistit provoz systému elektronického mýta po roce 2016, v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. Za porušení zákona uložil ÚOHS ministerstvu pokutu ve výši 1 milion korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Zítra bude udělena Cena hejtmana
Ve středu 26. října 2016 bude u příležitosti oslav 98. výročí vzniku samostatného československého státu již počtvrté udělena významným osobnostem Jihočeského kraje Cena hejtmana – zlatá šupina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimira Putina prý podporuje lůza: Ubozí lidičky, kteří jsou chudí a neměli v životě žádné štěstí
Překlad rozhovoru s ruským historikem a režisérem Jevgenijem Ponasenkovem o současném stavu ruské společnosti, který poskytl Rádiu Svoboda, přinesl server Tapolitika.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Lachnit: Luštit tajenku baví skoro každého aneb Výlet Prokopským údolím po mořském dně úspěšně pokračuje
Seniory, pejskaře i maminky s dětmi, kterak drží v ruce doplňovačku a luští tajenku, můžete i v těchto podzimních dnech potkat ve známém pražském údolí. Opravdu s velkým ohlasem se totiž setkal projekt Výlet s tajenkou pro seniory, jejich rodiny a přátele, který inicioval radní Městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, a kterou vymyslela a připravila pro obyvatele Prahy 5 ve spolupráci s Centrem sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 společnost Velká dobrodružství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Mrázek (S12): Klíčem ke spolehlivému zdravotnictví je ozdravění poměrů na místech, kde se o něm jedná
Společnost Conforum pořádá 25.10. 2016 pod záštitou ministra zdravotnictví Němečka konferenci „Strategie a vize českého zdravotnictví v roce 2017“, a aby tam kritickými poznámkami „nerušili“ dobrovolní občanští aktivisté, dříve důležití účastníci takových akcí, tak základní vstupné je 13 700 Kč a pro jistotu se s diskuzí v programu ani nepočítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Do nebe volající, přízemní. František Bublan také nejde na Hrad a PL sdělil, co si myslí o Zemanovi
ROZHOVOR. I kdyby prezident tisíckrát nesouhlasil s tím, co udělal ministr kultury Daniel Herman, nemůže se podle bývalého ministra vnitra a senátora za ČSSD Františka Bublana mstít na jeho strýci Jiřím Bradym. „To je do nebe volající. A myslím, že veřejnost to také tak vnímá, že je to nepatřičné, že je to skutečně přízemní, že to s nějakým státnickým postojem nemá nic společného,“ vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz František Bublan. Na Pražský hrad nepůjde, nechce mít negativní prožitek, protože ze státního svátku a předávání státních vyznamenání si podle něj dělá Miloš Zeman soukromou akci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Tiso (TOP 09): Povolební vyjednávání ve středních Čechách - o slibech daných voličům a o cti politiků
Měl jsem čest vést kandidátku TOP 09 do nedávných krajských voleb ve středních Čechách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: CETA a TTIP
Není pravda, že EU by ztratila věrohodnost, pokud by nepodepsala smlouvu CETA. Je to přesně naopak. Byly pokusy uhrát CETA „na zkoušku“ bez souhlasu parlamentů, a to „dočasně“, tedy neomezeně. Pak už by EU mohli věřit jen naprostí idioti. Malé Valonsko, které se tomu postavilo, tak podniklo pokus vrátit Evropě tvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Teraz, napíšetě, býť. ČT už Babiše opravdu naštvala. Podívejte se
Reportéři ČT se včera zabývali zákonem o střetu zájmů Lex Babiš. Co k němu říká předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Gazdík s Němcovou se v ČT rozjeli: Na Hradě pravda nevítězí. Ovčáček lže. To když zemřel Havel...
Někdejší předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS), současný místopředseda sněmovny Petr Gazdík (STAN) a šéf poslaneckého klubu komunistů Pavel Kováčik se v pondělních Událostech, komentářích hádali, zda je správné dorazit 28. října na Hrad na oslavu státního svátku. Poslankyně Miroslava Němcová vyzvala politiky k tomu, aby se vzepřeli hradní ostudě a uspořádali podobnou akci, jako když zemřel Václav Havel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šedivý (KSČM): Už nebudou u duchcovského viaduktu střílet čeští četníci
O zájmových sférách a strategii vnitřní politiky vlády a bezpečnostních složek našeho státu svědčí jen několik čísel statistiky z veřejně dostupných zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci se budou zabývat protikuřáckým zákonem
Poslanci budou pokračovat v projednávání takzvaného protikuřáckého zákona. Do závěrečného schvalování by mohli posunout taky předlohu, která má zjednodušit registraci vozidel. Ve druhém čtení je na programu rovněž novela, jež by měla přispět ke snížení hluku na letištích. Debaty mezi poslanci ovšem vyvolává úprava vztahů mezi vlastníky a provozovateli letišť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL a ANO budou jednat o účasti na oslavách 28. října
Předsednictvo KDU-ČSL a poslanecký klub hnutí ANO se dnes budou zabývat účastí svých politiků na slavnostním předávání státních vyznamenání 28. října. Děbatu o účasti na ceremoniálu rozpoutala aféra kolem Jiřího Bradyho, kterého podle jeho synovce a ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) prezident Miloš Zeman vyškrtl ze seznamu oceněných poté, co se ministr setkal s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pražští radní projednají úpravu Vítězného náměstí i nádraží na Žižkově
Pražští radní by na svém dnešním jednání měli projednat zadání urbanistické studie Vítězného náměstí. Má určit, jak náměstí dostavět a vyřešit problémy s dopravou. Na programu jednání je také problematika výstavby v areálu Nákladového nádraží Žižkov, investice do botanické zahrady nebo parkoviště P R.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Žďárská ČSSD: Stojíme jednotně za Vladimírem Novotným
Okresní konference ČSSD ve Žďáře nad Sázavou zvolila nové vedení žďárských sociálních demokratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Otřesné. Podplácení, vyhrožování, ponižování. Bude se tím zabývat česká policie. Uprchlíci z Iráku vyprávějí o pozadí kauzy příjezdu a útěku křesťanských uprchlíků...
ROZHOVOR Salman Hasan je uprchlík z Iráku. Pochází z muslimské šíitské rodiny, ale opustil islám a stal se křesťanem. Muslimové ho za to chtěli zabít, sám byl zajatcem Islámského státu. Pracoval a pomáhal v uprchlických táborech, a sice skutečným uprchlíkům. Pomáhal nadaci Generace 21 s křesťanskými uprchlíky z Iráku. Nyní ale upozorňuje na údajné nestandardní až nelegální praktiky této nadace. Hasan je šéfem International Christian Outreach Ministry, která s pomocí křesťanským uprchlíkům v Iráku začala. Ke svému případu se vyjádřil i Saad Al-Ghanim, který byl jako uprchlík se svou dcerou podle svých slov neoprávněně zbaven víza do ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: A už je to tady zase!
Možná, že si někteří čtenáři vzpomenou, že článek se stejným nadpisem už kdysi někde četli. A není to tak dávno. Bylo to letos na jaře. Ale klidně to mohlo být i loni nebo předloni. A další, se stejným nadpisem by mohli následovat zase na jaře, pak zase na podzim atd. Pořád dokola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman vyznamená režiséra Kačera, ekonoma Komárka či šéfa Budvaru
Státní vyznamenání převezme 28. října z rukou prezidenta Miloše Zemana spolu s několika desítkami dalších osobností také divadelní režisér a herec Jan Kačer, který to dnes potvrdil ČTK. Podle informací médií budou mezi oceněnými rovněž ředitel Budějovického Budvaru Jiří Boček nebo in memoriam ekonom a politik Valtr Komárek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Státní vyznamenání 28. října dostane ekonom Komárek, sportovkyně Sáblíková nebo herec Kačer
Státní vyznamenání se předávají každoročně při oslavách vzniku Československa 28. října.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.10.2016 v 21:36, zobrazit podobné
Zeman chce dát vyznamenání Valtru Komárkovi. Syn poslanec však váhá, zda jej od takového prezidenta převzít
Poslanec Babišova hnutí ANO Martin Komárek musí řešit takřka hamletovskou otázku. Podle informací MF Dnes má státní vyznamenání in memoriam dostat i jeho otec Valtr Komárek. Ocenění by měl přebírat právě jeho syn Martin Komárek. Ten prý však stále neví, jestli na Hrad půjde. Nelíbila se mu totiž situace kolem udělení/neudělení státního vyznamenání panu Bradymu. Takže jít, či nejít? To je, oč tu běží...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ani na Hrad, ani na Staromák. Lidovec Bartošek raději zůstane doma
Nepůjdu ani na Hrad, ani na Staroměstské náměstí, protože obě akce letos rozdělují společnost. A to se v den státního svátku nepatří. Je to státní svátek, při kterém bychom měli uctít lidi, kteří pro tuto republiku mnohé udělali či zaplatili cenu nejvyšší – položili život. V tomto duchu se vyjádřil v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Jan Bartošek (KDU-ČSL), který tvrdě zkritizoval politiky za to, jak rozdělují společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Milan Daniel: Děkuji, pane prezidente!
Je to asi hanba, ale o Jiřím Brady jsem do minulého týdne nevěděl skoro nic. Ostatně podobně jako většina obyvatel země, ve které prožil své dětství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Lidé, vybírejte příště prezidenta lépe. Kardinál Vlk a další preláti se pustili do Zemana
Kardinál Miloslav Vlk odsoudil „kšeftování“ se státními vyznamenáními v aféře kolem ocenění Jiřího Bradyho. Bývalý pražský arcibiskup vyzval k neúčasti na ceremoniálu 28. října na Pražském hradě, kdy budou vyznamenání předána, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Zákon se samozřejmě obchází, to je lidská vlastnost
Projev na 50. schůzi sněmovny 25. října 2016 k protikuřáckému zákonu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kanadská ambasáda nedostala informace o vyznamenání pro Bradyho
Velvyslanectví Kanady, jejíž občanství má Jiří Brady, nedostalo žádnou informaci o tom, že by měl dostat české státní vyznamenání. ČTK o tom dnes informoval mluvčí velvyslanectví Michael Vlček. Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt řekl novinářům, že velvyslanectví cizích států jsou pokaždé předem informována, pokud má jejich státní příslušník dostat české vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Datové centrum Coolhousing posiluje
Český poskytovatel hostingových služeb Coolhousing v rámci zkvalitňovaní svých služeb a zvýšení výkonu v uplynulých měsících zásadně upgradoval svá elektrická zařízení. A další investice jsou již připraveny!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Multifunkční ódéesák. Za funkce od obce až po parlament si přijde na 135 tisíc měsíčně
Poslanec ODS Vladislav Vilímec bude sedět na několika židlích najednou. Kromě toho, že působí v Poslanecké sněmovně jako zákonodárce, je místostarostou Kdyně a teď navíc zasedne v čele jednoho z výborů v zastupitelstvu Plzeňského kraje. Dá se to stihnout? Politik je přesvědčen, že ano. A svou práci si také nechá zaplatit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ODS: Vítáme, že Jiřího Bradyho ocení sněmovna
Občanští demokraté vítají slavnostní zasedání Sněmovny, na kterém bude Jiří Brady oceněn. Jednání Hradu považujeme za nechutné a ostudné. V otázce státního rozpočtu na příští rok navrhujeme posílit investice do infrastruktury, vědy a výzkumu a nesouhlasíme s přijímáním nových státních zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Za mýto pokuta milion. Snad už je to tečka, doufají dopravci
Ministerstvo dopravy dnes dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za prodloužení smlouvy s Kapschem na mýto bez otevřeného tendru pokutu jeden milion korun. Pokuta zatím není pravomocná, řekl dnes předseda úřadu Petr Rafaj. ÚOHS zatím rozhodl jen o sankci, na stole má ještě žádost společnosti SkyToll, která po úřadu chce, aby uložil zákaz plnění smlouvy. V tomto řízení úřad zatím nerozhodl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Velký knižní čtvrtek: Od Havla po odsun českých a moravských Němců
ParlamentníListy.cz měly možnost listovat hned několika vybranými tituly, které se do českých knihkupectví dostávají v rámci takzvaného velkého knižního čtvrtku. Ať již se jedná o beletrii nebo o literaturu faktu. Vybere si zřejmě každý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Štěch se postavil proti rušení Senátu: Zachránil státu miliardy
Senát je podle jeho předsedy Milana Štěcha uvážlivější parlamentní komorou. Svými opravami zákonů, s nimiž se většinou sněmovna ztotožnila, zachránil státu miliardy korun. Rušit jej by proto bylo nezodpovědnou, vážnou chybou, řekl dnes Štěch na konferenci ke 20. výročí ustavení senátu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Činím poslední poctivý pokus... Odvraťte genocidu podnikatelů
Projev na 50. schůzi sněmovny 25. října 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Protikorupční Kverulant: Ředitelství silnic a dálnic pokračuje v organizaci okrádání řidičů na dálnicích
ŘSD rozdělilo dálnice na několik úseků, ve kterých bez soutěže zajistilo monopol vždy jedné předražené odtahové společnosti. Pod tlakem Kverulanta vypsalo na konci loňského roku výběrové řízení, což Kverulant považoval za úspěch, ale ukázalo se, že soutěž byla ušita na míru pouze několika firmám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: V Olomouckém kraji se představili vítězové soutěže Regionální potravina
Poslední vyhlášení vítězů v letošní soutěži Regionální potravina se uskutečnilo 20. října na podzimním veletrhu Flora Olomouc u příležitosti festivalu gastronomie a nápojů Olima. Ocenění za Olomoucký kraj předala náměstkyně ministra zemědělství, Jaroslava Beneš Špalková. V soutěži o značku, která je zárukou místního regionálního původu a kterou administruje Státní zemědělský intervenční fond, bylo letos v tomto kraji hodnoceno 124 produktů od 44 výrobců. O logo soutěžili v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení mělo 26 výrobků z kategorie Sýry včetně tvarohu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kdo je pan Brady? Debilita. Herman jim leze do... Halík, Horáček či Šiklová šíří lži. Komedianti Jurečka a Gazdík. Dalajláma nikoho nezajímá. Imigrační mor. Kulomet Zdeňka Ondráčka
ROZHOVOR Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček říká, že celá společnost se po dobu posledních několika let nesmyslně polarizuje. „Lidé místo toho, aby hledali to, co je sbližuje, a na tom pracovali, stále častěji vyhledávají spor a konflikt. Není to však problém většiny národa a prostých lidí, ale problém takzvaných elit. Pod jejich vedením vznikají dva a více nesmiřitelných táborů, kdy jejich lídři již předem říkají, jak toho druhého nesnášejí,“ upozorňuje poslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Šedesát miliard schodku je plýtvání. Rozpočet má být vyrovnaný
Úsvit nepodpoří rozpočet ministra Babiše se schodkem 60 miliard korun. České vládě úplně každý rok spadne do klína díky hospodářskému růstu 50 až 80 miliard korun. V době trvalého ekonomického růstu je tak veliký schodek sprosté plýtvání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Vláda schválila adopce dětí registrovaných partnerů
Vláda na svém pondělním zasedání schválila novelu zákona o registrovaném partnerství, která lesbám a gayům umožňuje adoptovat dítě svého partnera. Návrh zákona nyní poputuje do sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad: Problém zákazníků společnosti Česká energie byl vyřešen zrušením licence
Energetický regulační úřad (ERÚ) v pátek 21. října 2016 upozornil na problematický status zákazníků společnosti Česká energie, a.s., připojených k lokálním distribučním soustavám (LDS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Balkán není jen sudem prachu. Je děravým sítem pro islám
Balkán si po zkušenostech z nedávné minulosti představujeme jako sud s prachem, že vybuchne na podkladě svárů mezi národy bývalé Jugoslávie. Zdá se však, podle mínění profesora z bělehradské univerzity a odborníka na islám Miroljuba Jevtiće, že k výbuchu dojde ze zcela jiného důvodu a má na tom podíl situace v celé Evropě a také se to podle Jevtiće Evropy dotkne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Rozhodl jsem se symbolicky ocenit pana Jiřího Bradyho
V posledních několika dnech se na mě obrátila řada lidí, kteří vyjádřili podporu panu Bradymu a doporučili mi ho nějakou formou symbolicky ocenit. Starosta Nového Města na Moravě, odkud pan Brady pochází, mi zaslal návrh na to, abych panu Bradymu udělil pamětní medaili Karla Kramáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Politici ANO mají doporučení, aby 28. října šli na oslavu na Hrad
Poslanci a ministři hnutí ANO mají doporučení, aby se zúčastnili oslav státního svátku 28. října na Pražském hradě. Novinářům to dnes na tiskové konferenci řekl předseda poslaneckého klubu ANOJaroslav Faltýnek. Vedení klubu i hnutí vedlo podle Faltýnka o účasti na Hradě kvůli dění okolo vyznamenání pro Jiřího Bradyho dlouhou debatu, ze které má dojem, že většina kolegů na Pražský hrad půjde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Třetí cesty amerických prezidentských voleb
Aneb věnujme pozornost i tomu, co takzvaně vyšumí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Kolář: Prezident je chorobně zlý, mstivý, podlý a záludný člověk
Osobnost Kroměřížské výzvy, Petr Kolář, se vyjadřuje ke kauze Zeman versus Herman:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Odstartoval čtvrtý ročník soutěže Vím proč. Videa z tohoto portálu využívá podle aktuálního průzkumu přes polovina fyzikářů
Vím proč je fyzikální soutěž, která usiluje o zvýšení zájmu mladých lidí o fyziku a technické obory. Po úspěšných třech ročnících, do kterých se zapojilo téměř 1 500 uživatelů, právě startuje ročník čtvrtý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pivo levnější nebude Babišovým slibům navzdory. Neschválila to vláda
Náklady na provoz EET si provozovatelé vynahradí díky snížení DPH, sliboval ministr financí Andrej Babiš. Jenže se zdá, že minimálně nyní k tomu nedojde. Jak informovala ČTK, vláda se nakonec na podobě snížení DPH neshodla a do voleb už se tím nechce zabývat. Pivo tedy nezlevní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Provedenou revizí kotlů se jejich majitelé vyhnou pokutě
Nová povinnost čeká od konce letošního roku majitele většiny kotlů na tuhá paliva napojených na teplovodní soustavu ústředního vytápění domu. Podle platného zákona o ochraně ovzduší musí do konce každý spalovací zdroj na tuhá paliva o příkonu 10 – 300 kW napojený na radiátory projít kontrolou technického stavu a provozu (revizí).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Burian: Česko, má vlast - příběhy trapnosti
Hrají prezident Miloš Zeman, mluvčí Jiří Ovčáček, kancléř Vratislav Mynář, premiér Bohuslav Sobotka, předseda Parlamentu Jan Hamáček, předseda Senátu Milan Štěch, ministr Andrej Babiš a drobný český alkoholik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Index ekonomické důvěry slibuje dobrá čísla z Německa
Už poslední ukazatele podnikatelské nálady v EU potěšily, nicméně index ekonomické důvěry IFO dnes nepochybně udělalo radost nejen trhům, ale možná i ECB. Tolik sledovaný ukazatel se totiž dostal na nejvyšší úroveň za posledního dva a půl roku, když dosáhl úroveň 110,5. A potěšující není pouze agregovaná hodnota Ifa, ale i obě jeho součásti. Jak hodnocení současné situace, tak především očekávání, o nichž platí totéž, co o celém ukazateli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Poslanci a senátoři KDU-ČSL nepůjdou 28. října na Hrad
Poslanci a senátoři KDU-ČSL nepůjdou na oslavy státního svátku 28. října na Pražský hrad. Akce se zvrhává v nedůstojné politikaření a ve vyřizování osobních účtů, řekl dnes novinářům vicepremiér a předseda strany Pavel Bělobrádek. Zároveň považuje za rozumné případné ocenění Jiřího Bradyho při jiné příležitosti, jak naznačil Hrad. Navrhl také premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), aby zvážil udělení medaile Karla Kramáře Bradymu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Daniel Herman pro PL: Vše, co říkám, je čistá pravda
I na nepříjemné dotazy, byť krátce a jen poděkováním za sdělení názoru, reaguje na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Jeho jméno je v poslední době velmi skloňováno, ať již kvůli setkání s dalajlámou, tak kvůli (ne)vyznamenání jeho strýce Jiřího Bradyho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Adamová (TOP 09): Takhle se z toho stane pouze další slepé střevo zákona
Projev na 50. schůzi sněmovny 25. října 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákoník práce:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hasiči budou školit učitele
V úterý 1.11. 2016 se koná na hasičské stanici v Modřanech, gen. Šišky 2140, celodenní seminář pro učitele (přihlášených je 29 pedagogů). Jde o vzdělávací program Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí akreditovaný MŠMT v rámci systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Žůrek: Oblast udržitelného rozvoje vidím jako příležitost pro business a jako impuls pro inovace
Dne 24. října 2016 zvolila valná hromada České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (CBCSD) nového prezidenta. Stal se jím Jan Žůrek, jeden ze zakladatelů společnosti KPMG. Vystřídal tak po čtyřech letech Pavla Kafku, bývalého generálního ředitele Siemensu, prezidenta České manažerské asociace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Chalánková (TOP 09): Navrhujeme úplně zrušit sledování docházky dítěte do mateřské školy
Projev na 50. schůzi sněmovny 25. října 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Přezbrojení armády má stát stovky miliard
Česká armáda zahájila největší přezbrojování ve své historii. Do konce roku 2025 bude potřebovat neuvěřitelných 460 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Stížnost na Chovance z vlastní strany. Chová se prý jako komunisté, stojí v rozčíleném dopise. Máme jej celý
Redakce serveru ParlamentníListy.cz má k dispozici dopis adresovaný ministru vnitra Milanu Chovancovi. Člen vlády je v něm svými spolustraníky ze sociální demokracie kritizován za to, že se údajně snaží Českou republiku navracet do časů komunistické nesvobody. Proč? Protože po vzoru komunistických soudruhů založil Centrum boje proti terorismu a hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra, které má dohlížet na to, co si mohou občané přečíst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Navrhujeme garanci návratu na původní práci i po skončení rodičovské dovolené
Projev na 50. schůzi sněmovny 25. října 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákoník práce:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Nejmladší z rodu Le Penů se pěkně rozjela. Neziskovkáři a lidskoprávní aktivisté jen koukali
Neteř šéfky Národní fronty Marine Le Penové Marion se ostře pustila do vlády kvůli její přistěhovalecké politice. Konkrétně kabinet premiéra Manuela Vallse kritizuje za to, že údajně dává přednost uprchlíkům před potřebnými občany Francie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně
REPORTÁŽ „Řeknu vám jednu věc, co mi na vás vadí. To, že nechodíte k volbám. Jde o demokracii,“ vytkl Jiří Brady několika stovkám Čechů, kteří v úterý odpoledne dorazili na pražské Strossmayerovo náměstí uctít oběti holocaustu a postavit se za Bradyho, jemuž prezident Zeman nakonec neudělí státní vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Venkov se cítí Prahou podveden. Někdo se přimlouvá za metál pro strýce a pak se s tím obchoduje. Roman Šmucler o naší cestě do maléru
ROZHOVOR Vynucování lásky k Číně dopadne jako kdysi vynucování lásky k Sovětskému svazu, myslí si známý lékař a moderátor Roman Šmucler. A k (ne)vyznamenávání strýce ministra kultury v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvádí: ‚Je to smutný příběh. Na jedné straně se někdo přimlouvá za metál pro svého strýce. Někdo mu ho slíbí a pak s ním obchoduje. Jsme už taková země. Padouch, nebo hrdina. My jsme jedna rodina.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Stále platí dohoda, že se nedokážeme dohodnout
Projev na 50. schůzi sněmovny 25. října 2016 k Vládnímu návrh zákona, kterým se mění zákon č. 49/1997 Sb., o civilním letectví:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Přijde násilná revoluce jakou jste neviděli, počítáte s tím? Po dobrém to s vámi nejde, psala Bělobrádkovi čtenářka. Přečtěte si, co jí odpověděl
Z PROFILŮ Místopředseda vlády a šéf křesťanských demokratů Pavel Bělobrádek se pustil do zodpovězení další várky dotazů od čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Odpovídal na otázku, jak je možné, že němečtí policisté mohou působit i na českém území, ale stranou jeho pozornosti nezůstaly ani vztahy s Čínou či setkání ministra kultury Daniela Hermana s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou. Nakonec došlo i na právo odporu občanů proti vlastním vládám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Probíhají války, které jsou nedůstojné normálních lidí, to vám řeknu na rovinu
Projev na 50. schůzi sněmovny 25. října 2016 k Vládnímu návrh zákona, kterým se mění zákon č. 49/1997 Sb., o civilním letectví:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Cenzura z Chovancova úřadu, varoval před lidmi historik Vondruška. Kniha, kterou vydal, se snad ale ještě ke čtenářům dostane...
REPORTÁŽ Vlastenectví není nacionalismus, ohradil se spisovatel a historik Vlastimil Vondruška na představení své nové knihy Breviář pozitivní anarchie proti těm, kteří matou veřejnost ztotožňováním obou významů. Jeho poslední dílo je vybočením z obvyklé tvorby, neboť je reakcí na uprchlickou krizi a na to, že se na cestě, kterou v posledním desetiletí kráčí evropská společnost, opakují fatální chyby našich předků. Úspěšný autor desítek historických románů se vyznal, že touto knížkou chce dát čtenářům naději.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu a dopravy požaduje zavádění digitalizace a zvýšení mobility trhu práce
Připravit nový stavební zákon požadoval dnes na jednání tripartity (132. zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody) Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) a další zaměstnavatelské organizace. Vláda sice 21. září odsouhlasila novelu stavebního zákona a souvisejících zákonů, podle SP ČR však nenaplnila očekávání zjednodušit a zrychlit povolovací řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Každé další čtení vyhodí z návrhu zákona nějakou další blbost, kterou tam ministerstvo napsalo
Projev na 50. schůzi sněmovny 25. října 2016 k protikuřáckému zákonu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Richard Fuxa: Nabídneme informace o umístění Slovanské epopeje v Bunkru
Ve chvíli, kdy odbornou i laickou veřejností opětovně rezonuje téma, kam se Slovanskou epopejí, a diskutuje se o její blízké i vzdálené budoucnosti, vstupuje do hry iniciativa Epopej v Praze. Jejím záměrem je soustřeďovat informace o vznikajících projektech, a vyhledat a podpořit vhodný prostor, kde by Slovanská epopej, české národní bohatství světového významu, našla svůj domov. Stálé a důstojné místo, kam by se vracela z cest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Naše rodina byla komunisty spíš perzekuovaná, měli jsme tři emigračky, vysvětloval na ČT Andrej Babiš. Poškodili mě a ještě se smějí, že jsem si toho nevšiml
Hostem úterního Interview ČT24 byl ministr financí Andrej Babiš. Před kamerami České televize vysvětloval, proč doporučil poslancům za hnutí ANO jít na Hrad u příležitosti oslav státního svátku 28. října, ačkoli pan Brady nedostane vyznamenání. Vyjádřil se také k tomu, jak tibetský duchovní vůdce dalajláma údajně ohrožuje Čínu, a nakonec čelil jedné konkrétní otázce. Pane Babiši, chcete být premiérem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
A o čem bude prezident lhát příští týden? Bývalý předseda ODA vyzývá národ k činu
Týden lhaní o letadle vystřídal týden lhaní o státních vyznamenáních a můžeme se těšit na další týden lhaní o exekuci. A bůhví kde to skončí. V tomto duchu se na adresu Miloše Zemana vyjádřil filozof, vysokoškolský pedagog a v devadesátých letech předseda ODA Daniel Kroupa. Nestačí však jen nadávat...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Jako politici nedáváme zrovna nejlepší vzor dětem a mládeži
Ministryně Valachová k oslavám 28. října:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Mohli bychom být jednou ze spolkových zemí Německa... Daniel Herman, novinář a člověk od Havla besedovali o skvělých vztazích, se kterými ani ruská propaganda nic nezmůže
REPORTÁŽ Jde nám vztah s Němci do kopru? Ministr kultury Daniel Herman, novinář Petr Brod a ředitel agentury STEM Pavel Fischer se shodují, že byť česko-německé vztahy utrpěly několik šrámů – naposledy kvůli rozdílným postojům k migrační krizi – je to přesně naopak. A nic s tím pořádně nezmůže ani ruská propaganda, které jdou prý na ruku někteří čeští politici včetně prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kostřica (TOP 09): Kouření může zásadním způsobem rozvrátit sousedské vztahy
Projev na 50. schůzi sněmovny 25. října 2016 k protikuřáckému zákonu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Ještě jedno ohlédnutí za volbami aneb Obrovské vítězství sociální demokracie?
Před pár dny jsem se dočetl, že sociální demokrat Patočka šíří: V senátních volbách – blbci zůstali doma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministři obrany členských zemí NATO budou jednat v Bruselu
Ve dnech 26. a 27. října 2016 se ministr obrany Martin Stropnický zúčastní jednání ministrů obrany členských zemí NATO v Bruselu. Schůzka je prvním ministerským jednáním po summitu ve Varšavě. Cílem zasedání je proto rozpracovat výstupy varšavského summitu zejména v oblasti posíleného přístupu Aliance k odstrašení a obraně, pro které jsou potřeba mimo jiné akceschopné následné síly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Půl litru vody za víc jak šestatřicet korun?
Projev na 50. schůzi sněmovny 25. října 2016 k protikuřáckému zákonu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Institut plánování a rozvoje: Severojižní magistrálu polidští slavný architekt Gehl
Severojižní magistrála by se mohla stát přívětivějším prostorem. Pražští radní dnes schválili, že na její proměně bude pracovat i slavný dánský architekt a urbanista Jan Gehl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Netanjahu chce zrušit divokou osadu Amona
Pokud nedojde k odkladu, bude divoká izraelská osada Amona (v Předjordánsku) do 25. prosince 2017 vyklizena. Nejvyšší soudní dvůr Izraele rozhodl ve věci určení vlastnictví pozemků, jež jsou v držení deseti majitelů. Avšak čtyřicítku židovských rodin, které zde bydlí, přijde prodej pozemků pěkně draho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR: Přijďte se rozloučit s ptáky na Bohdanečský rybník
Hejna stovek stěhovavých ptáků budou moci díky stativovým dalekohledům detailně pozorovat všichni, kdo v pátek dopoledne navštíví akci Loučení s ptáky v NPR Bohdanečský rybník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sněmovna uctí Bradyho na slavnostním shromáždění ve čtvrtek
Sněmovna uctí Jiřího Bradyho na slavnostním shromáždění ve čtvrtek dopoledne. Dohodlo se na tom vedení dolní komory. Brady obdrží pamětní medaili spolu s pamětním listem, napsal dnes ČTK předseda Sněmovny Jan Hamáček. Potvrdil tak informaci serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Studenti šestých ročníků lékařských fakult už mohou žádat o stipendium
O stipendium ve výši 120 tisíc korun už mohou žádat studenti šestých ročníku kterékoliv lékařské fakulty v České republice. Za finanční pobídku by se měl student zavázat, že si zvolí nabízený specializační obor z vytipovaných nejohroženějších, a že bude pracovat u poskytovatele zdravotnických služeb na území Královéhradeckého kraje nejméně po dobu čtyř let. Žádosti se sbírají až do 30. listopadu 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist