Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.347x, což odpovídá cca 226.820-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Zamrdaná zkurvená kupa hoven a sraček na Hradě. Vytlemený prasečí držky, ať už konečně chcípnou. Do nejhlubší prdele s váma vy hovnožrouti, pravil slavný umělec
Český umělec David Černý, jenž upoutal pozornost veřejnosti především kontroverzními plastikami, se znovu vymezil proti Miloši Zemanovi. V minulosti stvořil např. obří plastiku vztyčeného prostředníčku, který směřoval k Hradu. Teď přidal velkou řadu sprostých slov na adresu prezidenta Zemana, čímž se vysmál návrhu novely o trestném činu hanobení prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Sedí prase na Hradě, zněla Václavákem básnička o Zemanovi. Pak začal Tomáš Halík řádit s čínskou rákoskou a nakonec dorazil Rychlík
REPORTÁŽ „Svobodně zvolený prezident se stal již neúnosným morálním a bezpečnostním rizikem pro tento stát. Lidé kolem něho zrazují ideály 17. listopadu a bez mandátu voličů obracejí kormidlo naší země k nedemokratickým státům Východu. K tomu nemůžeme mlčet,“ prohlásil před několika tisíci lidí, kteří si našli cestu na Václavské náměstí, kde celé odpoledne probíhal Koncert pro budoucnost, katolický kněz Tomáš Halík. Nebyl zdaleka sám, kdo kritizoval našeho nejvyššího ústavního činitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Monika Pajerová se posmívala: Babiš běžel na Národní hned ráno, aby tam nikoho nepotkal
Monika Mac Donagh Pajerová 17. listopadu 1989 v podstatě zahájila demonstraci studentů, která před 27 lety odstartovala pád komunistů. Dnes na tyto dny znovu zavzpomínala. A rýpla si do prezidenta Miloše Zemana i ministra financí Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Proklepli jsme si Sorosovu neziskovku Open Society Fund Praha
Svět neziskovek je obestřen mnoha záhadami. Hned tou hlavní je samotný název. Přerozdělují se zde prostřednictvím dotací a grantů stovky milionů korun, které pocházejí z Norských fondů, fondů Evropské unie a samozřejmě také z peněz náš daňových poplatníků. Jak tedy může jít o "neziskový" sektor?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD Praha 11: Uspěli jsme, starosta Štyler byl odvolán
ČSSD na Praze 11 dlouhodobě kritizovala nekompetentnost starosty Jiřího Štylera a celého Hnutí pro Prahu 11. Když během středečního jednání Zastupitelstva městské části Praha 11 padl návrh na odvolání celé rady, rozhodla se ČSSD tento návrh v případě pana Štylera podpořit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
FOTO „Vašku, jsi prase!“ Jana Bobošíková přišla na akci proti islámu, kde došlo k zesměšnění české hymny. A bylo zle
„Islám tady nechceme!“, „Vašku jsi prase!“ Na demonstraci, kterou pořádal Blok proti islamizaci na náměstí Jana Palacha, se nesly proslovy hlavně v duchu kritiky „elitářů“ a tématem byla i migrační krize. S proslovem vystoupila například Jana Bobošíková. Na místě sledoval situaci fotoreportér ParlamentníchListů.cz Vít Hassan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Německo je v šoku. Překladatelka z uprchlických táborů promluvila o tom, co si skutečně myslí muslimové
Křesťané jsou mezi uprchlíky v Německu vystaveni často velmi kruté šikaně. V uprchlických táborech i v ubytovnách bývají slovně i fyzicky napadáni a muslimové se k nim chovají mnohdy naprosto stejně, jako tomu bylo v jejich mateřských zemích na Blízkém východě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pokud Trump splní desetinu slibů, nezůstane na kameni kámen, soudí Ondřej Hejma
Novinář a hostující profesor New York University in Prague Tomáš Klvaňa ve středečních Událostech, komentářích České televize debatoval s publicistou a hudebníkem Ondřejem Hejmou o tom, jak se promění Spojené státy po zvolení Donalda Trumpa prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Úsvit ustoupil od podpory trestu za hanobení prezidenta
Poslanci hnutí Úsvit - Národní koalice ustoupili od podpory návrhu na obnovení trestného činu hanobení prezidenta. ČTK to dnes řekl předseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch. Pod návrh se podepsalo přes šest desítek zákonodárců, kromě Úsvitu zejména z vládních stran ČSSD a ANO a opoziční KSČM. I část poslanců ANO a ČSSD již oznámila, že své podpisy pod návrhem vezme zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
To může napadnout jen vylízané pako. Petr Štěpánek užasl nad estrádou Zemanových odpůrců s budíky
Bez servítek se vyjádřil ke dnešní plánované akci glosátor a bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek. V jeho komentáři nechybělo ani spojení „hodně vylízané pako“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
FOTO Putinometní listy, Zemane, vypadni. Tihle pánové nenávidí vzdělání, chtějí národ hlupáků. Odpůrci prezidenta mu demonstrovali pod okny, velké sólo měl Martin C. Putna
REPORTÁŽ „Tamti pánové by chtěli hlupáky, kteří jednou za čtyři roky přijdou k volbám a jinak se o nic nestarají. A proto se musíme celé čtyři roky mezi každými volbami starat,“ hřímal vysokoškolský pedagog a literární historik Martin C. Putna u sochy Tomáše G. Masaryka na Hradčanském náměstí, kde se u příležitosti výročí 17. listopadu sešly zhruba dvě stovky lidí, aby si připomněly události, které nesmíme zapomenout. Kromě těch historických i novodobé – například ty, jež se odehrávají v režii prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Putin prý chystal předčasné volby, když vyhraje Hillary. V Rusku přituhuje
Po vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách upustil Kreml od myšlenky konání předčasných prezidentských voleb. Informuje o tom server Tapolitika.cz, který se zaměřuje na překlady z ruských opozičních zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Těžká rána České televizi přímo z Rady ČT: A proto někteří redaktoři nevidí nic špatného na tom, že dávají takový prostor kampani Horáčka...
ROZHOVOR Česká televize si při vysílání volební noci v USA počínala stejně jako mnohé jiné televize ve světě, které vítězství Hillary Clintonové považovaly za takovou samozřejmost, jako je voda v kohoutku. Ale voda najednou přestala téct, hledá člen Rady ČT Michael Hauser vysvětlení pro to, co se dělo na obrazovkách veřejnoprávní televize před i po zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Všímá si i duchu devadesátých let, který v některých redakcích ČT nadále sídlí. Pro ně je každý, kdo o jejich pravdě pochybuje, buď levicový, nebo pravicový extrémista, ale není to normální, slušný člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hnědá masa s IQ 60. To chtějí udělat z Evropy fandové multikulti. Na Letné se demonstrovalo proti imigraci, sledovali jsme to celé
Obavy z multikulturalismu vyjadřovali řečníci na Letné. „Jeden z nich řekl, že se Evropa řítí do vytvoření hnědé masy lidí s IQ 60 až 80, kteří budou poslouchat jiné,“ popisoval situaci z místa fotoreportér ParlamentníchListů.cz Vít Hassan. Řada demonstrujících měla zelené karty na podporu prezidenta. Mezi těmi, kdo se chopili mikrofonu, byl Marek Obrtel, známý i tím, že napsal na ministerstvo obrany žádost o odejmutí vyznamenání z vojenských operací AČR pod hlavičkou NATO, dnes je členem Rady Národní domobrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Amok, kolaps. Hillary Clintonová poprvé promluvila o tom, jak se sesypala po prohraných volbách
Hillary Clintonová prozradila, jak se cítila těsně po prohraných volbách. Podle BBC se žena, kterou porazil Donald Trump, chtěla stočit do klubíčka, vzít si knihu a už nikdy nevyjít z domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Havla měli popravit, řekl šéf. Teď tu Václav sedí a cucá pivo. Pozoruhodné vzpomínky Michala Horáčka na listopad 89
Kdyby Michal Horáček v lednu 2018 vyhrál prezidentské volby, nebylo by to poprvé, co by se dostal do nejvyšší politiky. A při výročí Listopadu ´89 není možné nevzpomenout první kontakty prezidentského kandidáta s mocenskými špičkami. Seděl tehdy za vyjednávacím stolem mezi premiérem Ladislavem Adamcem a lídrem opozice Václavem Havlem. A napsal o tom knihu, nazvanou „Jak pukaly ledy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V Jihočeském kraji se debatovalo o budoucnosti evropského systému vzdělávání
Hejtmani, starostové a další čelní představitelé ze všech zemí Evropské unie se ve dnech 15. až 16. listopadu sjeli do Českých Budějovic, aby zde diskutovali o budoucnosti vzdělávání a možnostech inovací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nejmocnější lidé světa v totální křeči. Zbavili jsme se Hillary a začalo to šlapat. Tereza Spencerová a svět v pohybu: Trump a Putin, rodící se mír, směšná EU, zima pro Ukrajince
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Opatrně gratuluji obyvatelům Blízkého východu, komentuje počínající diplomatickou aktivistu Donalda J.Trumpa editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová, která vidí rodící se dohodu USA, Ruska a Izraele nad setrváním Asada. Jak podotýká ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz, jako prioritní téma, alespoň soudě podle telefonického rozhovoru Trump–Putin, se nejeví Ukrajina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Já nechci, aby Trump uspěl! Americký novinář v nešťastném komentáři naříká nad hrozbou změny v USA
Americký komentátor Michael A. Cohen se přiznává v deníku Boston Globe k tomu, že si nepřeje, aby se stal Donald Trump úspěšným prezidentem. Pokud by se tak stalo a Trumpovi se povedlo splnit své předvolební sliby, pro Spojené státy by to prý znamenalo katastrofu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Obama se loučil s Merkelovou. Ta děkovala za pomoc jeho tajným službám
Končící americký prezident Barack Obama se přijel do Evropy rozloučit. Po Řecku navštívil i Německo. Poděkoval německé kancléřce Angele Merkelové za to, jak se postavila k řešení uprchlické krize. Vývoj Německa po roce 1945 označil za příklad toho, jak se země zničená válkou dokáže opět postavit na nohy. Merkelová na oplátku poděkovala Obamovi za pomoc amerických tajných služeb v boji s terorismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Martin Konvička: 17. listopad - Rok po Albertově, týden po Trumpovi
Slýchal jsem v uplynulých měsících, zatímco se protiislámské hnutí štěpilo, že loňský Albertov po boku prezidenta byl „vrcholem Konvičkovy kariéry“ – teď už to prý půjde jenom z kopce. Něco na tom je, těch karambolů bylo v poslední době dost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Forum Karlín bude svědkem jedinečného propojení SOČRu a kapely Tata / Bojs
Symfonický orchestr Českého rozhlasu připravil pro své příznivce skutečně jedinečnou hudební lahůdku. V rámci objevování nových horizontů se SOČR večer 23. listopadu na pódiu pražského Fora Karlín propojí s legendární kapelou Tata / Bojs.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Ministr dopravy může svou laxností způsobit kolaps veřejné dopravy na železnici
Národní dopravce České dráhy zajišťuje drtivou většinu veřejné dopravy na naší železnici. Díky do nebe volající laxnosti ministra dopravy Dana Ťoka (ANO) ale nyní hrozí, že se České dráhy dostanou do vážných problémů a celá veřejná železniční doprava zkolabuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Herečka má radost: Konečně tu nastal občanský neklid
„Jsme rádi, že nějakým způsobem nastal občanský neklid,“ zmínila v rozhovoru pro ČT24 herečka a signatářka výzvy Týdny občanského neklidu Eva Salzmannová. Vyjádřila radost z toho, že studenti dnes zveřejnili petici Nedopustíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Svá práva si nenecháme brát. Student práv se rozohnil při výročí, vracíme se prý před rok 1989
Student právnické fakulty Lukáš Kostínek se rozpovídal o historii 17. listopadu 1989. „Tak jako tehdy, ani my zde dnes se nescházíme, abychom si pietně vzpomněli,“ zdůraznil nutnost setrvání na hodnotách liberální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hořká výtka politikům: Profesor Pavlíček u Hlávkovy koleje volal po nápravě křivdy
Za to, aby byl 17. listopad opět prohlášen Mezinárodním dnem studentstva, se dnes při vzpomínkové akci v pražských Hlávkových kolejích vyslovil prof. Václav Pavlíček, předseda Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových a člen ČSBS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Tam, kde loni řečnil Zeman, studenti tleskali Petru Pithartovi. Ten pohnutě navázal na projev v Rudolfinu a narazil na Trumpa. A pak...
Před studenty předstoupil na Albertově, který loni zabral prezident Miloš Zeman, i bývalý premiér Petr Pithart. „Už je to dávno, kdy jste tu byli poprvé. Vy, první studenti. Tenkrát o 27 let mladší. Jací jste byli? Byli jste skvělí,“ řekl úvodem Pithart před studenty, kteří letos Albertov zabrali jako první, aby předešli loňským neshodám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Teroristé? Turecko zadrželo dva Čechy
Dva Češi, kteří údajně bojovali za milice YPG v Sýrii, byli zadrženi v Turecku. V provincii Sirnak se snažili překročit na jihovýchodě země hranici se Sýrií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Schapiro nebyl neviditelný, napsal server. Návrat k angažované žurnalistice, zeptal se Ovčáček
K památníku na Národní třídě dorazila dnes již řádka politiků i osobností veřejného života. Slova serveru Aktuálně.cz k velvyslanci USA v Česku Andrewovi Schapirovi pak rozlítila mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Revoluce a studenti
Maďarské povstání – revoluce v roce 1956 začalo jako demonstrace studentů, kteří se vydali pochodem do centra Budapešti před parlament. Studentská delegace se vypravila do státního rozhlasu a dožadovala se odvysílat své požadavky. Když neuspěla a vycházela z budovy rozhlasové stanice, ozvaly se výstřely a jeden student byl zabit. Jeho tělo bylo zabaleno do státní vlajky a tím začala revoluce – Maďarské povstání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Vláda dotuje velké firmy na úkor malých podnikatelů
Vláda schválila subvenci ve výši více jak 400 milionů korun pro velkou a úspěšnou zahraniční firmu za to, že rozšíří svoji výrobu a přijme nové zaměstnance a to v době rekordně nízké nezaměstnanosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
V kavárně nebo v hospodě, intelektuálové i dělníci. Rektor Univerzity Karlovy vyzval ke spojení národa ve jménu blaha
Na Albertově, kde loni vystoupil prezident Miloš Zeman, dnes ke studentům promluvil rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rektor provedl na Albertově narážku na zákon proti hanobení Zemana
Rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek při svém projevu na Albertově zmínil, že se v českých moderních dějinách střídají autoritářská a liberální období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš a Bělobrádek vzpomínali na ty, kteří vybojovali demokracii
K odkazu 17. listopadu 1939 i 1989 se v České televizi vyjádřili vicepremiéři Andrej Babiš (ANO) a Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČOI: Nákup uhlí se může pěkně prodražit
S topnou sezónou dochází ke zvýšené spotřebě uhlí. Na tento segment podnikání se také zaměřili inspektoři ČOI Ústeckého kraje, kde provedli 2 kontroly. V obou případech zjistili porušení právních předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Neštěstí, bědovali Petr Pithart a Magda Vášáryová nad Donaldem Trumpem
Slovenská diplomatka a herečka Magda Vášároyvá, bývalý český premiér Petr Pithart a publicista Bohumil Doležal se sešli k diskusi pro server SvobodnéFórum.cz. Debatovali především o stavu české demokracie, ale i o důsledcích zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Nechceme hanobení symbolů státu, ale respektujeme svobodu slova
Stále si stojíme za principy, které nás vedly k podpoře tohoto zákona. Změnila se ale konečná podoba návrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Monika Pajerová: Babiš, obviněný ze spolupráce s StB, šel schválně na Národní třídu první. Aby tam nikoho nepotkal
Na události, ke kterým došlo v centru Prahy před 27 lety, vzpomínala v ranním vysílání České televize bývalá studentská vůdkyně Monika Pajerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
KONS: Cestou ke společenské soudržnosti je politika rozumu a dobré vůle
Před 27 lety jsme se začali zbavovat toho, co více než čtyřicet let komunistického režimu dusilo naše osudy, ničilo hospodářství, přírodu, památky, kulturu, vedlo nás k zaostalosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Komunista Dolejš na odstřel? Vypadne už konečně Filip? Která východiska jsou správná?
Mele se to mele. V ČSSD jsou tlaky jako v břiše při salmonelóze a u komunistů už píská papiňák. Tyto tlaky však nepřinesly volby, ale špinavá politika obou výše jmenovaných stran. Já, coby samozvaný komunista, se nyní pokusím tímto článkem probudit členskou základnu v KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ve státních lesích u Rožnova se začalo těžit dříví pro Libušín
Dřevo, celkem 360 m3 jedlové a smrkové kulatiny, daruje podnik Lesy ČR Valašskému muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm na obnovu národní kulturní památky Libušín. Těžit se začalo ve státních lesích u Rožnova pod Radhoštěm v úterý 15. listopadu. Těžbu a odvoz dříví zdarma zajišťují Vojenské lesy a statky ČR. Libuším vyhořel v březnu 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Eliška Wagnerová: Zeman má přístup do médií. Když ho někdo urazí, může se v nich ohradit
Návrh šedesáti poslanců na to, aby byla trestná urážka prezidenta, je podle odborníků protiústavní. Informuje o tom server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČT: Od semtexu po genetiku. Rok české vědy
Kostka písku, která unese auto, objev Raneferovy hrobky, nanospider, díky kterému je Česko světovou velmocí, nebo kontaktní čočky, lék na AIDS i kolagenní protéza. To všechno jsou objevy, za nimiž stojí Češi. Slavní i ti méně známí. Právě jim a jejich práci se bude věnovat speciální série pořadů České televize o české vědě. První z nich uvidí diváci na obrazovkách už na jaře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: Oponenti Trumpa mají normální Američany za lůzu
Jistě jste si toho též všimli. Ti nejsvatější z našich svatých, kteří téměř omdlévali z rozhořčení nad Trampovým prohlášením, že není ochoten uznat předem jakýkoli (myšleno i falešný) výsledek nadcházejících voleb, teď najednou sami výsledek voleb odmítají přijat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová se zúčastní studentského průvodu
U příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii 17. listopadu navštíví ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová Hlávkovu kolej i pietní akt v Žitné ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Islamisté vězní Čecha, MZV selhává
Petr Jašek je křesťanský misionář, který byl před necelým rokem uvězněn v Súdánu za to, že dal pět tisíc dolarů tamnímu křesťanovi, který byl vážně popálen na demonstraci. Jeho obvinění jsou vykonstruovaná a vymyšlená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zelení: Oslavme 17. listopad návratem k řešení skutečných problémů země
Oslavy 17. listopadu se letos musí nést v duchu návratu ke kořenům. Připomínají nám, že demokracie je něco, co lze těžko získat a o co lze snadno přijít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ledy se hnuly? Policie se chystá na Zdeňka Bakalu. Osobně. Jsou zde zajímavé narážky
Policie se chystá vyslechnout miliardáře Zdeňka Bakalu. Informoval o tom server Neovlivní.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Je nutné stanovit hranici, co je kritika
Ke změně trestního zákoníku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Do kin vstupuje česko-polský dokument o Karlu Krylovi
Celovečerní dokumentární film Bratříček Karel polské režisérky Krystyny Krauzeové dnes vstupuje do českých kin. Vedle životních osudů legendárního písničkáře zaznamenává i dopad jeho tvorby v Polsku. Snímek natočený v česko-polské koprodukci přibližuje pro mnohé neznámé události z Krylova života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zdanit banky a velké firmy, napadlo Bohuslava Sobotku. A je zde přirovnání
Za svůj plán zdanit banky a operátory si premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vysloužil přirovnání k francouzskému ekonomovi Thomasi Pikettymu. Komentář s názvem „Bohuslav Piketty“ přinesl komentátor Petr Kamberský v Lidových novinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Nová politická nadílka na jednom hlasovacím lístku? Gazdík, Strana zelených, Piráti...
Konec přetahování o voliče. To si zřejmě řekly malé strany, které nyní zvažují společné kandidátky pro parlamentní volby. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Archiv bezpečnostních složek přidává na internet tajné rozkazy komunistických ministrů
Tajné rozkazy ministra národní bezpečnosti 1951–1953, Tajné rozkazy ministra vnitra 1953–1956, Rozkazy ministra národní bezpečnosti 1951–1953 a Rozkazy ministra vnitra 1953–1970, to jsou názvy některých částí archivního fondu s názvem Organizační a vnitřní správa Federálního ministerstva vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Bohuslav Sobotka promluvil k národu z televize: Nedivím se, že jsou lidé naštvaní, když nemají co koupit dětem
Sobotka chápe, že jsou někteří lidé naštvaní na demokracii. Když žijete od výplaty k výplatě, moc si té demokracie neužijete. Proto podle Sobotky potřebujeme dobré zázemí v podobě sociální politiky, která dá lidem určitou míru jistoty. Řekl také, že Evropa mohla v uprchlické krizi udělat víc, ale je dobře, že udělala aspoň něco. Stranou pozornosti pana premiéra nezůstaly ani nově předkládaný paragraf o hanobení prezidenta a zvolení Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09: Svobodu musíme posílit. Nedopustíme její pokřivení
Vzdáváme hold všem, kteří bojovali za svobodu a demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zasvěcený Jan Schneider, disident a zpravodajec: Hlavní hrdina roku 1989 byl Gorbačov. Ale proroci vždycky dopadají špatně
Analytik Jan Schneider se v České televizi vyjádřil ke světovým změnám v roce 1989. Má za to, že skutečným hrdinou tohoto období byl sovětský vůdce Michail Gorbačov. Měli bychom prý jít na dřeň tématu a odideologizovat to. „Lítá kolem toho dost ideologie,“ varoval Schneider.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
MPO: Týden podnikáni ČR 2016
Událostí pro podnikatelskou veřejnost mimořádného rozsahu i významu je Týden podnikání ČR 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Budu nadále reprezentovat zájmy naší země doma i v zahraničí
Senát Parlamentu ČR na své první schůzi v 11. funkčním období zvolil nové vedení. 1. místopředsedkyní Senátu nominovanou klubem KDU-ČSL a nezávislí se stala pardubická senátorka Miluše Horská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Hanobení hlavy státu
Hanobení hlavy státu u nás bylo trestné od pradávna až do roku 1997. Některé státy chrání hlavu státu i před slovními útoky jakožto symbol státu. Útok na hlavu státu je vnímán jako útok na stát. Proto je cílem protistátních skupin atentát na hlavu státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
František Dostál: Také letos se na kalendáři objeví datum 17. listopadu
Léta běží, vzpomínky na zmlácení studentů na Národní třídě v roce 1989 v současném politickém kvasu, jako by upadaly do studnice zapomnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Akbár, Fekál, Alláh. Nelze věřit islámské řiti. Okamura s Pepou Nosem rozpálili Václavák
Akci s názvem Ukradená revoluce uspořádalo v dolní části Václavského náměstí hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Proti sobě se tak nacházela hned dvě pódia – asi 400 metrů odsud se totiž koná vzpomínková akce pořádaná hlavním městem Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
FOTO Ať žije soudruh Zeman, ale jinde. Zeman v řiti, odehrává se před Pražským hradem
Nezapomínáme! Tak zní název shromáždění, které se koná dnes u příležitosti výročí 17. listopadu. Připomínka boje za svobodu, protest proti populismu a politice prezidenta republiky, započala na Hradčanském náměstí. Účastníci by měli vyrazit k Václavskému náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Výsměch studentům a Petru Pithartovi a jiná, hodně smutná vzpomínka na rok 1989. Lidé u TV nemlčí, píší...
Ohlasy na dnešní dění a připomínky 17. listopadu 1989 plní facebook. Mimo jiné se vyjádřili i politolog Tomáš Haas či bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Češi zadržení v Turecku chtěli v Sýrii pomáhat Kurdům
Čech Miroslav Farkas, obviněný v Turecku z příslušnosti k teroristické organizaci, v minulosti tvrdil, že chce v kurdských oblastech Sýrie pomáhat hlavně dětem. Uvedl to před časem v rozhovoru poskytnutém serveru Echo24.cz. Češka Markéta Všelichová, kterou turecké úřady zadržely a obvinily spolu s Farkasem, v rozhovoru poskytnutém v létě iDNES.cz prohlásila, že do severní Sýrie ji zavedla nejprve zvědavost, následně se rozhodla lidem na místě pomáhat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: EET nefunguje ani ve zkušebním režimu
Svou nedůvěrou k EET se netajím a dlouhodobě říkám, že se bude jednat o další zbytečný registr, který nebude fungovat a který bude blamáží podobnou dříve spuštěným IT databázím v rukou státu, na jejichž nefunkčnost doplatili v první řadě občané, kteří museli hodiny čekat například na dopravních inspektorátech na nové SPZ při spuštění registru aut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): 17. listopad 1939 a 1989
16. a 17. listopadu 1939 němečtí okupanti popravili 9 představitelů českého vysokoškolského studentsva, 1200 studentů odvlekli do koncentračních táborů a zavřeli české vysoké školy. 17. listopadu 1989, o 50 let později, vypukla sametová revoluce., jejímž hlavním protagonistou byli studenti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Novými členy RVVI vláda jmenovala rektory Latu a Witzanyho
Novými členy vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se dnes stali rektor Ostravské univerzity Jan Lata a emeritní rektor ČVUT Jiří Witzany. Na návrh místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace a předsedy RVVI Pavla Bělobrádka je dnes jmenovala vláda. Dva noví členové tak v RVVI nahradí profesorku Evu Sykovou a profesora Ivo Vondráka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kdy, když ne teď, a kdo, když ne my, zopakovali studenti na Albertově
„Albertov letos patří opět studentům, tak jak to má být,“ zmínila Barbora Stuhlová, místopředsedkyně Studentské komory Rady vysokých škol při setkání na pražském Albertově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sněmovní delegace v čele s Janem Hamáčkem je v Izraeli
Nadstandardní meziparlamentní vztahy, spolupráce ve zdravotnictví nebo v obraně, to byla hlavní témata jednání parlamentní delegace vedené Janem Hamáčkem v Izraeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Demokracii, svobodu, právní stát musíme aktivně hájit, prosazovat a podporovat
Předseda vlády Bohuslav Sobotka si ve čtvrtek 17. listopadu 2016 připomněl u pamětní desky 17. listopadu 1989 na Národní třídě Den boje za svobodu a demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Vážení vojáci, vy jste sůl země
Projev prezidenta republiky při přijetí velitelů jednotek Aktivní zálohy AČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Ornella Muti koupila byt v Moskvě
Italská herečka Ornella Muti bude žádat o ruské občanství. V této chvíli prý připravuje doklady potřebné pro takový krok. Podle ruských sdělovacích prostředků má takový krok souvislost s jejím milostným vztahem s ruským partnerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Steinmeier německým prezidentem?
Frank-Walter Steinmeier má velkou šanci po Gustavu Heinemannovi a Johannesi Rauovi být jako třetí představitel SPD spolkovým prezidentem. Může se tak stát 12. února příštího roku, kdy budou volitelé ze Spolkového sněmu a z jednotlivých spolkových zemí v celkovém počtu 1260 volit novou hlavu německého státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Lang (ODS): V listopadu před listopad?
Skupina více než 60 poslanců chce zákon o hanobení hlavy státu. Safra, copak mi to připomíná? Chceme snad zase návrat do "totáče"?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Pražské elity a venkovská hospoda
Máme za sebou 17. listopad, státní svátek, který slavíme způsobem, který je ojedinělý a nemá v okolním světě srovnání. Jednou se hází po prezidentovi republiky vajíčka, podruhé se dav dere na Hrad, potřetí, tedy letos, bylo v Praze téměř 30 akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ekonom Pikora: Co si asi mysleli ti komunisté a estébáci, co dneska šli se svíčkou na Národní?
Ekonom Vladimír Pikora se na letošní 17. listopad podíval trochu jinýma očima. Položil si otázku, na co asi myslívají všichni ti komunisté, kteří po roce 1989 zbohatli tolik, že se jim o tom před rokem 1989 možná ani nezdálo. Na co tito komunisté asi mysleli, když dnes na Národní třídě zapalovali svíčky k uctění demokracie?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Lidé v katedrále sv. Víta se modlili za oběti totality
Ekumenická modlitba za oběti totalitních režimů v chrámu sv. Víta na Pražském hradě byla jednou z akcí, kterými končí dnešní oslavy výročí 17. listopadu 1939 a 1989. Vedl ji pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka a zúčastnili se jí také zástupci Ekumenické rady církví sdružující přes deset křesťanských církví v Česku působících, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Quo Vadis, vzdělávání ve veřejné správě?
Institut pro veřejnou správu Praha, státní příspěvková organizace Ministerstva vnitra, pořádal ve svém vzdělávacím středisku v Benešově ve dnech 10. a 11. listopadu 2016 mezinárodní vědeckou konferenci s názvem „Quo Vadis, vzdělávání ve veřejné správě?“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Události listopadu 1939 si v Brně průvodem připomněly stovky lidí
Na lampionový průvod, který se v Brně každoročně večer 17. listopadu koná, přišly letos stovky lidí. Po cestě z Moravského náměstí na Kraví horu si lidé připomněli tragické události roku 1939, řekla dnes ČTK jedna z organizátorek, Karla Kuželová z Nadačního fondu studentů Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Průvod bývá v Brně v Den boje za svobodu a demokracii nejmasovější akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Jsem přesvědčen, že už je a bude ještě líp
Andrej Babiš na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
V roce 1989 vedl stávky, teď mluví o "neblahém dědictví Listopadu". V Plzni k tomu byla celá beseda, přečtěte si o ní
Neblahé polistopadové dědictví, podnikání v politice, kontroverzní lidé na Hradě, šaškárna kolem Brexitu či realista Trump. To vše se probíralo na akci v Plzni. Osm diskutujících v improvizovaném diskusním kroužku jak za časů Občanského fóra a více než stovka přítomných. To byla večerní akce nazvaná „Můžeme být v klidu? – O vztahu a vyhlídkách naší demokracie“. „Už to, že jsme sem přišli, naznačuje, že si nejsme tak jisti tím, jestli můžeme být v klidu,“ uvedl moderátor na samý úvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vzpomínkovým pochodem si lidé v Ostravě připomněli 17. listopad
Přes pět desítek lidí se dnes v Ostravě sešlo na vzpomínkovém pochodu u příležitosti výročí 17. listopadu. Lidé se svíčkami prošli centrem města, poslechli si projevy organizátorů nebo si zazpívali píseň Jednou budem dál, která byla jednou ze skladeb provázejících v roce 1989 takzvanou sametovou revoluci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Tam, kde loni řečnil Zeman, studenti tleskali Petru Pithartovi. Ten pohnutě navázal na projev v Rudolfinu a narazil na Trumpa. A pak...
Před studenty předstoupil na Albertově, který loni zabral prezident Miloš Zeman, i bývalý premiér Petr Pithart. „Už je to dávno, kdy jste tu byli poprvé. Vy, první studenti. Tenkrát o 27 let mladší. Jací jste byli? Byli jste skvělí,“ řekl úvodem Pithart před studenty, kteří letos Albertov zabrali jako první, aby předešli loňským neshodám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Fašisté v černém, kterým se říká "antifašisté". Dnes na Václaváku napadli akci Okamury a Ovčáček o nich pak napsal něco nepěkného
V souvislosti s možným střetem mezi anarchisty a příznivci hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury se následně vyjádřil na svém facebookovém profilu hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Elektromobilita ČEZ rozšiřuje síť rychlého dobíjení. Výstavbu urychlí také evropský grant
Možnost rychle dobít elektromobil a pokračovat napříč Českou republikou do okolních zemí bude snazší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
STAN získali křesla místopředsedy Senátu a předsedy senátního výboru
Novým místopředsedou Senátu se stal Jiří Šesták a předsedou senátního Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Zbyněk Linhart, oba jsou členové senátního klubu Starostové a nezávislí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Kalousek už kňučí...
Naříká a vyje zrovna tak, jako věrný přítel člověka, když se mu páníček ztrácí z obzoru. Prý jsme si na svobodu a demokracii zvykli jako na samozřejmost, a teď jsme celí ztuhlí z toho, když se nás obojí chystá opustit. Protože to, co přichází s Trumpem, stojí za starou belu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
OBRAZEM: Setkání k 17. listopadu v Třeboni
zdroj: jindrichohradecky.denik.cz, přidáno 17.11.2016 v 19:01, zobrazit podobné
MPSV: Náměstek Hejduk jednal se zástupci zaměstnanců FDV
Odborová organizace zaměstnanců Fondu dalšího vzdělávání odvolala na základě opatření provedených Ministerstvem práce a sociálních věcí stávkovou pohotovost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Sedmnáctý listopad je oslavou svobody
Sedmnáctý listopad je velkým dnem, kterým jsme my, jako národ, přispěli k celosvětovému boji za svobodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Nelze vést exekuci proti nevidomému za protiprávní jednání, kterého se nemohl dopustit
II. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Vojtěch Šimíček) vyhověl ústavní stížnosti stěžovatele a zrušil usnesení Městského soudu v Praze, neboť jím došlo k porušení ústavně zaručeného práva stěžovatele na spravedlivý proces a vlastnické právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Táňa Fischerová nám vyjevila své obavy z Donalda Trumpa. Měl by se prý bát celý svět. Lidé si budou vybíjet frustraci na těch nejslabších...
ROZHOVOR „Z vítězství Donalda Trumpa se neraduji, protože některé jeho hlášky budí velké obavy o vývoj světa, ať jde o zrušení amerického podpisu z dohody o klimatických změnách nebo například o snižování korporátních daní. Podle posledních zpráv dosazuje na důležitá místa i mocné bankéře...“ spustila herečka, moderátorka a politička Táňa Fischerová na téma DonaldTrump a prezidentské volby v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš je jako Zeman, jen nemá kolem sebe ty hňupy, co dělají ostudu. Ondřej Neff píše k výročí
Publicista Ondřej Neff má za to, že se dnes vyplatí být tak trochu součástí vlády, ale současně být tak trochu proti ní. Skvěle to zvládá Andrej Babiš (ANO), který coby ministr financí stojí pravidelně v opozici ke kabinetu, v němž zasedá. Podobně to prý umí i prezident Miloš Zeman, který se ovšem obklopil celou řadou „hňupů“ a dělá nám jednu ostudu za druhou. A lidé mu za to ještě tleskají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Konference "Fenomén doby - KYBERKRIMINALITA"
Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje uspořádalo konferenci k novodobému fenoménu kyberkriminality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Lepší velvyslankyni USA do Prahy poslat nemohou
Prezident republiky Miloš Zeman se ve středu dne 16. listopadu 2016 v 16.00 hodin telefonicky spojil s paní Ivanou Trumpovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Studentský manifest k 17. listopadu 2016
My studenti, jakožto občané České republiky, cítíme potřebu dát najevo nesouhlasný postoj s chováním některých ústavních a veřejných činitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Čáp (TOP 09): Parkovací zóny ano, ale promyšleně
TOP 09 parkovací zóny podporuje, ale chce promyšlené řešení, které omezí pohyb občanů po vlastním městě jen minimálně a nezavede nehorázně vysoké poplatky pro podnikatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Smrtelný odkaz loutky Havla. Svazáci v mercedesu, fanatické neziskovky. Normální člověk aby skočil pod vlak. Polistopadová realita očima ostravského barda
ROZHOVOR O „smrtelném“ odkazu Václava Havla mluví publicista Petr Sedláček. Popisuje „vznik naprosto obskurních neziskových organizací, protestujících proti všemu normálnímu, nakonec i proti tomu, že má chlap penis a jestli je k tomu ještě bílý heterosexuál, tak by měl podle nich rovnou skočit pod vlak“. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz spočítal vojenský arzenál a vysvětlil naši strategii pro zajištění obranyschopnosti země: „Máme asi deset tanků, pět letadel, nejsem si jist, jestli nějaké střelivo a zimní výstroj pro všechny vojáky. Naši nejúčinnější zbraň však momentálně vidím ve schopnosti našich většinově zvolených zástupců vždy spolehlivě najít ten správný řitní otvor, jehož optikou budou sledovat svět.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Demonstranti „zaútočili“ na sídlo ČSSD
Asi 300 lidí se dnes v Praze účastnilo demonstrace Nacionalismus není alternativa, která chtěla upozornit na narůstající rasismus a xenofobii ve společnosti a na autoritářství v politice. Pochod, který z Vrchlického sadů došel na Jungmannovo náměstí, se obešel bez vážných incidentů. Akci pořádala Iniciativa Ne rasismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
NPÚ: Kasteláni hlásí rekordní sezonu, dalším lákadlem bude nepochybně Královský advent
Cestu na hrady, zámky a další objekty ve správě Národního památkového ústavu si k dnešnímu dni našlo více než pět milionů návštěvníků. Sezona 2016 se tak podle generální ředitelky Národního památkového ústavu Nadi Goryczkové zapíše jako zatím nejúspěšnější od vzniku České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti podporují návrh senátora Michálka omezit funkce v Senátu
Za vykonanou práci má být člověk po zásluze odměněn. Jsme však svědky, jak se systém příplatků za cosi nenápadně může měnit v mechanizmus na ovládnutí celé zákonodárné instituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
V Praze pokřtili knihu vzpomínek na prezidenta Náš Václav Havel
Ve výroční den začátku sametové revoluce, která z někdejšího disidenta rychle udělala prezidenta, pokřtili dnes v Praze knihu Náš Václav Havel. Obsahuje rozhovory, které se známými osobnostmi české společnosti vedli novináři Jan Dražan a Jan Pergler. Týkaly se především Václava Havla, ale i nejpodstatnějších okamžiků československé a české historie posledního půlstoletí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ERÚ: Pátá zpráva o sledování energetických trhů zveřejněna
Agentura pro spolupráci energetických regulačních orgánů a Rada evropských energetických regulátorů představily dne 9. listopadu 2016 v sídle CEER v Bruselu 5. zprávu o sledování energetických trhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Den GIS slaví i hasiči
Dnes už by si práci bez přesných mapových podkladů nedokázali představit ani hasiči. Od operátorů na lince 112, přes důstojníky v operačním středisku a strojníky jedoucí nejbližší cestou k události, až po velitele zásahu na místě - všichni využívají geografická data, aby mohli svou práci dělat co možná nejlépe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Oslava plýtvání
Listopad je skutečně revolučním měsícem a tím nemyslím jen odstartování nového průmyslu 5.0 o které jsem psal, ale i skutečnost, že to vypadá, že se přestáváme stydět za lži a hrdě je dáváme na obdiv a k nim jako bonus přidáváme oslavu plýtvání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Podle bookmakerů bude prezidentem Zeman, sázkaři věří Horáčkovi
Favoritem prezidentských voleb je podle bookmakerů sázkových kanceláří úřadující prezident Miloš Zeman. Na jeho vítězství vypsali kurzy 1,8:1 (Fortuna) až 2,3:1 (Tipsport a Chance). Celkový objem sázek zatím dosáhl 700 000 korun, nejvíce peněz šlo na výhru Michala Horáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vyjednaný pád komunismu? Má k tomu co říci Vladimír Hučín. Čtěte
ROZHOVOR „Heslo Václava Havla bych nechtěl shazovat. Pravda a láska by měly vítězit. Musí být ale tento nápis napsán na dobře okovaném štítu. Někdy se do toho musí jít okovanou botou,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz bývalý disident a důstojník BIS Vladimír Hučín. Bojí se nástupu pravicových radikálů a vyjadřuje se k událostem kolem 17. listopadu 1989 i k návrhu poslanců, že hanobení prezidenta by mělo být trestné. „V tom případě bych byl často ve výkonu trestu. Pro mě ani tak není důležitá svoboda projevu, ale svoboda po projevu,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Danda: V Bulharsku a Moldávii pokračuje "trumpovská" voličská vzpoura
Václav Danda komentuje vítězství národně orientovaných prezidentů v Bulharsku a Moldávii jako další signál o zvedající se vlně lidové vzpoury (nejen) v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Semilech převezme 7 pozemků na česko-polské státní hranici
Semilské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převezme sedm pozemků na česko-polské státní hranici, které byly dříve zapsány na nedostatečně identifikovaného vlastníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Na výročí 17. listopadu se v Praze chystají desítky akcí
Češi si dnes připomenou historické události spojené se 17. listopadem, kdy proti studentům v roce 1939 krvavě zakročili němečtí nacisté a o 50 let později komunistická moc. V Praze se chystají desítky akcí, mezi nimi demonstrace, shromáždění a pochody, ale také kulturní happeningy a karnevalové průvody. Albertov bude tentokrát patřit studentům, kteří tam loni nebyli vpuštěni kvůli účasti prezidenta Miloše Zemana na protiislámském shromáždění. Prezident Zeman se letos žádných oficiálních oslav nezúčastní, bude na zámku v Lánech. Vzpomínkové akce jsou na dnešek naplánovány také na řadě dalších míst v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Regionalnitelevize.cz odvysílá původní cyklus o Karlovi IV.
Doteky otce vlasti Karla IV. - tak se jmenuje nový čtyřdílný cyklus Regionální televize CZ a Agentury Prague Cherry, který připravuje tematický televizní program regionalnitelevize.cz. Premiéra prvního dílu je plánována na sobotu 26.listopadu ve 20 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hrzánský palác navštívilo 1183 návštěvníků
Ve čtvrtek 17. listopadu 2016 otevřel Úřad vlády ČR veřejnosti Hrzánský palác v Loretánské ulici. Historické a reprezentační prostory jednoho z nejstarších paláců na Hradčanech si během dnešního svátečního přišlo prohlédnout 1183 návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Žijeme v době, kdy dochází k tichému omezování našich svobod
Občanští demokraté si připomněli 17. listopad na Národní třídě a setkáním s osobnostmi Sametové revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Doktor Skála, který to nezná z druhé ruky, staví mnohé pohádky o 17. listopadu z hlavy zpátky na nohy: Otázka stála buď modernizace, nebo kapitulace a kolosální majetkový převrat
ROZHOVOR Podle něj to začalo diletantským pokusem o palácový převrat. Notoricky známé jsou i vazby na stejné týpky, vynesené „katastrojkou“ v Moskvě. Palácové převraty punktovali nýmandi, nadržení dělat kariéru hlava nehlava. Spěchali, když se jim doneslo, že se připravuje seriózní generační obměna. Ta by tyto tuctové hochštaplery minula obloukem a oni to moc dobře věděli, vysvětluje Skála v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Saša Uhlová vzpomíná: Před 37 lety nám doma rozkopli dveře policajti...
Saša Úhlová v komentáři pro Deník Referendum konstatovala, že ke své minulosti přistupujeme s fanatismem, který nám neprospívá. Znovu si to uvědomila, když si její maminku pozvali k výslechu. Ne proto, že by něco provedla, ale proto, že se jí před 37 lety dělo příkoří, za které nesla odpovědnost komunistická policie. Úhlová se podivuje tomu, že je 37 let poté prošetřován jeden komunistický policista, když je řada závažnějších zločinů promlčená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Šest večerů za Karla IV. Národní muzeum připomene na různých místech Prahy poslední cestu slavného císaře
I Národní muzeum se zapojuje do oslav 700. výročí narození Karla IV. Od 30. listopadu zpřístupní v Českém muzeu hudby novou výstavu s názvem Když císař umírá, která návštěvníkům přiblíží nejen osobnost a vliv císaře Karla IV., ale především jim umožní nahlédnout do světa tehdejší karolinské společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Brady: Mé přání k 17. listopadu? Ať už nikdo nemusí žít na kolenou
Když se dívám na zemi, ze které pocházím, z velké dálky přes oceán, musím říci, že tato země pro mě není ani vzdálená, ani malá. Význam země se měří tím, jak ji máte rádi, zda tam máte své kořeny a zda vám záleží na jejím osudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ANO: Distancujeme se od návrhu “náhubkového” zákona
Předsednictvo hnutí ANO se distancuje od návrhu šedesáti čtyř poslanců, mezi kterými jsou i poslanci hnutí ANO, jímž chce část Poslanecké sněmovny obnovit trest za hanobení prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist