Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 955x, což odpovídá cca 49.831-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Josef Provazník: Pravda o Michalu Horáčkovi. Našli jsme toho tolik, až to pěkné není...
Před několika dny jsem tady publikoval jakýsi „medailonek“ Tomáše Halíka, abych pomohl svým méně bystrým spoluobčanům nahlédnout do jeho osobnosti. Nevím, kolika jeho bezmezným obdivovatelům jsem otevřel oči, ale přesto snad moje „mise“ nebyla marná. Hodlám v této bohulibé činnosti pokračovat i v tomto článku, který bude věnován Michalu Horáčkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS povede od ledna nový generální ředitel
Do funkce generálního ředitele podniku Kovosvit MAS přijde po pěti letech opět Libor Kuchař. Vystřídá Filipa Winkelhofera, který odchází ze zdravotních důvodů. Ke změně dojde na konci roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti: Vítáme žalobu na pravé viníky Opencard
Rada hl. m. Prahy schválila podání žaloby na bývalého primátora Pavla Béma kvůli jeho podílu na kauze Opencard. Bémovi tak hrozí, že bude muset zaplatit část škody, která městu nevýhodným projektem vznikla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Útoky na prezidenta? Začátek rozkladu. Profesor Pavlíček nemůže mlčet. A zákon o ochraně hlavy státu...
ROZHOVOR Uznávaný ústavní právník profesor Václav Pavlíček je přesvědčen, že státní symboly včetně prezidenta republiky je třeba chránit i pod hrozbou trestní sankce. „Když jsme toužili, aby byla republika svobodná, určitě jsme si nemysleli, že svoboda spočívá v tom, že hlavu státu, kterou si zvolíme, dokonce v přímé volbě, hned budeme urážet,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz renomovaný právník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zítra něco oznámím, slibuje Petr Robejšek. A obeznámený komentátor Pečinka už tuší, co to bude
Komentátor Reflexu Bohumil Pečinka prohlašuje, že nás možná na české politické scéně čekají významné změny. Na scénu asi vstoupí člověk, který si řekne o hlasy bývalých voličů ODS a TOP 09. Nelze vyloučit, že hybatelem změn na české politické scéně bude analytik Petr Robejšek, který letos obdržel státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: První prioritní stavba má závazné stanovisko EIA, další budou zanedlouho následovat
Dnes bylo vydáno první závazné stanovisko k vlivům prioritního dopravního záměru na životní prostředí k první dopravní stavbě s mimořádným významem pro Českou republiku, která je na seznamu tzv. prioritních staveb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Protonové centrum připravilo setkání pro své pacienty s rakovinou prostaty
V areálu Protonového centra v Praze na Bulovce se v úterý odpoledne konalo již tradiční, čtvrté setkání pacientů s rakovinou prostaty, které uspořádal Nadační fond pro protonovou terapii. Setkání se zúčastnili pacienti, kteří si již léčbou prošli, teprve se léčí nebo se na léčbu připravují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vy novinářští supi! Vlasta Ransdorfová už nemůže mlčet: Osudný den jejího manžela, pokecaná košile, zamlčené důkazy
ROZHOVOR Za necelé dva měsíce po zatčení v curyšské bance europoslanec Miloslav Ransdorf zemřel. Po deseti měsících od jeho smrti se objevila jeho fotografie, na které hovoří s novinářem, když přichází do pražského sídla KSČM vysvětlit své zadržení ve Švýcarsku, jako vítězná v kategorii Lidé, o kterých se mluví v soutěži Czech Press Photo. „Je to fotografie člověka, kterého novinářští supi trhali na kusy po celých dvacet šest let jeho politické kariéry,“ říká paní Vlasta Ransdorfová, vdova po zesnulém europoslanci. Jeho blízcí, přátelé už mají po všem, co se stalo, jen tato slova: „Je to sprosté svinstvo na objednávku.“ Vyšetřování smrti europoslance není ukončeno, odpovědi na řadu otázek chybí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Konec keců: Starý Henry Kissinger hovořil o Trumpovi, Putinovi i EU. Naše média se budou ošívat
Šéfredaktor amerického magazínu The Atlantic Jeffrey Goldberg se v posledních měsících pravidelně setkával s doyenem americké diplomacie Henry Kissingerem a vedl s ním rozhovory o postavení Spojených států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Držte ústa, nebo kandidujte, vyhlásil dramaticky Sobotka. A v ČSSD to má tuto odezvu
Napětí v ČSSD před volebním sjezdem roste. Projevuje se to i slovními přestřelkami mezi šéfem strany Bohuslavem Sobotkou a některými vysoce postavenými členy strany. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vraťte Krym, dožadoval se v ruské TV Polák a takto dopadl. Hovořilo se i o Trumpovi
V úterní podvečer se na ruském státním Prvním kanále sešli ruští experti na zahraniční politiku, aby v rámci pořadu s názvem „60 minut“ pohovořili o prvních zahraničněpolitických krocích Donalda Trumpa. Shodují se na tom, že Trump myslel všechna svá prohlášení opravdu vážně. Nejvíce zděšená je prý Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Sedmadvacet let po Sametové revoluci...
Bohužel toto přiznání přichází v době, kdy je republika v naprostém rozkladu a sklízíme tedy hořké plody připraveného podvodu, beztrestnosti pohlavárů zločinecké organizace, hladkého přesunu komunistických funkcionářů do ekonomické sféry, a tím nejen uchování, ale přímo nepředstavitelně absurdní posílení a rozšíření jejich moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Írán zahájil financování JE Búšehr 2 s dvěma bloky VVER-1000
Íránská vláda 19. listopadu 2016 vyčlenila 8,5 miliardy dolarů na výstavbu dvou nových bloků jaderné elektrárny Búšehr. Do roku 2025 zde má ruská korporace pro atomovou energii Rosatom vybudovat bloky s reaktory VVER-1000 uzpůsobené pro provoz v seizmicky aktivních oblastech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Dienstbier přednášel necelé dvacítce studentů v Plzni: Musíme oslovit progresivní voliče. Být adoptován registrovaným párem je právo každého dítěte, za to musíme bojovat
REPORTÁŽ Původně především o exekucích se mělo hovořit na setkání ministra Jiřího Dienstbiera se studenty Západočeské univerzity v Plzni. Zaznělo toho však více – sedmilhář Hašek, sabotující Ministerstvo vnitra. Ve školkách by se měly děti povinně připravovat raději dva či tři roky, sociální bydlení musí zajistit všechny obce, ať se jim to líbí nebo ne. Miliardy z EU na integrování především Romů se skvěle využívají a ČSSD by se neměla bát kontroverzních témat – třeba sexuálních menšin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Protonoví bojovníci se znovu setkali v Protonovém centru
V pořadí už čtvrté setkání pacientů uspořádal Nadační fond pro protonovou terapii v Protonovém centru v Praze 22.11.2016. Tentokrát se sešla více jak stovka pacientů, kteří díky protonové léčbě vyhráli nad rakovinou prostaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Masakr: Rusko a Asad drtí Aleppo. Utrpení civilistů je nezměrné, zaznívají výčitky vůči Putinovi
Syrské město Aleppo je již několik let symbolem utrpení válčící země. V poslední době ale o město rozdělené mezi provládní síly a rebely vzplály ještě tvrdší boje než doposud. Lidskoprávní pozorovatelé bijí na poplach, po útocích totiž prý začínají čím dál častěji umírat i civilisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Česká televize: Google včera vypadl, protože na něj možná zaútočila Čína nebo Rusko
Výpadek služeb společnosti Google, který postihl region střední Evropy včera večer, nebyl způsoben technickou příčinou, ale cíleným útokem. V ranním vysílání ČT to uvedl Aleš Špidla, odborník na kybernetickou bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Když se vyhrává, sestava se nemění
zdroj: www.parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 11:01, zobrazit podobné
Čuřín (ANO): Ministerstvo vnitra zřídí "Odbor proti dezinformacím"?
Nechce se mi věřit, že tento "totalitní" nápad, bude opravdu zaveden od ledna jako součást plánů a strategie ministerstva vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Důstojný hlas pro katedrálu sv. Víta – dejme jí nové varhany
K úplnému dokončení stavby svatovítské katedrály schází po 672 letech zasadit už jen jeden pomyslný kámen. K dokončení díla otce vlasti Karla IV. chybí poslední, zato však nejdražší a nejtěžší kámen. Dejme katedrále varhany, které stejně jako největší zvon Zikmund dokáží důstojně doprovodit pro český národ zásadní a historické události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ústav pro studium totalitních režimů ocení ruským státem kritizované sdružení Memorial
Ve středu 23. listopadu 2016 udělí zástupci Ústavu pro studium totalitních režimů výroční Ceny ÚSTR. Vybrané osobnosti a organizace obdrží cenu za úctyhodné občanské postoje a činy při hájení hodnot svobody, demokracie a lidských práv či za mimořádný přínos k reflexi novodobých dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Tečou nervy, tečou: Z Bruselu zazněla hrůza nad spojením Trumpa a Putina. A ruský prezident prý má už dopředu vyhráno...
Evropu obepíná kruh diktátorů, který chce zničit její hodnoty, liberální demokracii a životní styl. Bývalý belgický premiér a předseda Aliance liberálů a demokratů pro Evropu Guy Verhofstadt má opravdový strach z toho, že Putinovy a Trumpovy páté kolony za podpory radikálních webů „podkopají“ evropskou demokracii. Vidět to prý budeme moci už na jaře při prezidentských volbách ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Dnes a denně v Motole vidím, jak lidi ničí doplatky na léky. Není to nic pěkného. Nový ministr zdravotnictví ujišťoval, že bude bojovat za pacienty
Budoucí ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík v úterních Událostech, komentářích České televize prozradil, co chystá na české pacienty a lékaře. Kritickým okem se na jeho plány podíval Tomáš Cikrt, někdejší spolupracovník exministra zdravotnictví Tomáše Julínka za ODS. Česká lékařská komora v čele s Milanem Kubkem možná bude nespokojená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda probere investici v Turecku, Krušné hory i ochranu dětí
Vláda se dnes bude zabývat plánem na obnovu Krušných hor, řešením problémového projektu stavby turecké elektrárny Yunus Emre, na který Česko poskytlo úvěr v miliardách korun, a změnami v péči o ohrožené děti. Vrátí se k návrhu na uzákonění zákazu posílat děti do sedmi let do ústavů a bude se zabývat možností sjednotit péči o ohrožené děti pod jeden resort. Nyní spadá pod tři ministerstva - práce, zdravotnictví a školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman zahájí návštěvu Ústeckého kraje
Prezident Miloš Zeman dnes zahájí třídenní návštěvu Ústeckého kraje. Na sever Čech se vrací po necelém roce. Pobývat bude na Teplicku, Litoměřicku a Lounsku, řekla ČTK mluvčí kraje Lucie Dosedělová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Reportéři České televize se opět předvedli
Reportéři pořadu 168 hodin zamíchali jablka s hruškami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
David Koller je prase. A podporuje nacisty, chce jim vracet majetky. Aleši Brichtovi po zásahu známého zpěváka zrušili koncert, tak mu po rockersku vzkazuje, co si o něm myslí
ROZHOVOR „Namísto toho, aby kvitoval, že teď máme svobodu oproti době, kdy nám radili ty bolševický inspektoři kultury, ti estébáčtí kontroloři, který jsme tak nenáviděli, tak se staví do role toho, kdo někomu někde zakazuje hraní,“ roztrpčuje se v rozhovoru ParlamentníchListů.cz rocker Aleš Brichta nad konáním zpěváka Davida Kollera. Podle něj má sám Koller máslo na hlavě, neboť dává najevo své sympatie k nacismu svojí podporou zrušení Benešových dekretů. Nejenom to ale Brichta sdělil. Na slinu mu přišli i Angela Merkelová anebo Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Dokončí Merkelová popravu Evropy? Dějiny psané mrtvolným potem
Jan A. Mařenka nevychází z údivu nad cynismem německého establishmentu, jehož předsmrtný chropot je médii vykládán jako vítězné volání Sláva vůdci!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pokus o svržení Donalda J. Trumpa! Zcela vážně. Jsou zde konkrétní informace
Ani po čtrnácti dnech od vyhlášení voleb někteří příznivci a členové Demokratické strany nepřijali vítězství Donalda Trumpa. Podle informací, které se šíří médii, hodlají tlačit na republikánské členy Sboru volitelů, aby Trumpovi nedali svůj hlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda podpořila důležitou novelu zákona o kybernetické bezpečnosti
Vláda dnes odsouhlasila novelu zákona o kybernetické bezpečnosti a zákona o svobodném přístupu k informacím. Jedná se o další z řady našich kroků, jimiž zlepšujeme připravenost státu na hrozbu kybernetických útoků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj získal dvě významné ceny v soutěži Egovernment The Best 2016
V jedenáctém ročníku soutěže magazínu Egovernment, jejímž cílem je představit a ocenit nejzajímavější projekty elektronizace veřejné správy v České republice, získal Moravskoslezský kraj mezi krajskými projekty dvě ceny. První místo za návrh architektury ICT kraje a speciální ocenění za systém pro výměnu informací v rámci sítě krajských zdravotnických zařízení Transmise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jednostranné snížení tarifu bez novely Exekučního řádu může vést ke korupci
Prezidium Exekutorské komory neskrývá svoje rozčarování nad tím, že Ministerstvo spravedlnosti nevypořádalo důkladně zpracované odborné připomínky komory k navrhované novele vyhlášky o výši exekučního tarifu a postoupilo ji k projednání pracovním komisím Legislativní rady vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zelení pohádkáři, pochody teploušů, onanující eurohodnoty. Známý brněnský zastupitel bez příkras napsal, proč jednou lidé "kopnou demokracii do prdele"
Brněnský zastupitel Viktor Lošťák prorokuje pád liberální demokracii. A až se budou jednoho dne odborníci zamýšlet na tím, proč padla, měli by se prý podívat na Martina Andera ze Strany zelených. Právě politici typu pana Andera navrhují takovou „kupu sraček", jak tvrdí Lošťák, že občané v liberální demokracii přestávají věřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Petera (ČSSD): Odmítáme rušení sociálních programů Středočeského kraje
Středočeská ČSSD zásadním způsobem odmítá kroky nového vedení kraje, které zrušilo úhradu zdravotnických regulačních poplatků a vyplácení žákovského jízdného. Slova hejtmanky Jermanové o tom, že se jedná o nespravedlivé sociální dávky, jsou zavádějící.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Obchodní dohoda CETA hlavním tématem jednání Evropského parlamentu
Evropský parlament bude dnes projednávat rezoluci týkající se dohody o volném obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou (CETA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Bývalý náměstek na MMR se stane investičním šéfem Dopravního podniku v Praze
Jan Blecha k 30. listopadu ukončuje služební poměr na pozici náměstka pro řízení sekce veřejného investování na MMR. Informace ParlamentníchListů.cz potvrdila ředitelka odboru komunikace na ministerstvu Veronika Vároši. Jak se naše redakce dále dozvěděla, Blecha by se měl od 1. prosince stát šéfem investic pražského Dopravního podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Klára Samková toho má právě dost. Zakládá hnutí proti islámu
Advokátka Klára Samková se na svém facebookovém profilu vyjádřila k článku na serveru EuPortal.cz, který uvádí, že český soud rozhodl, že šířit nenávist je legální, tedy alespoň tu islámskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Skučení havlistů a jejich kvílení bolestí jsou pro mě velkým potěšením. Jejich surovosti budou ale strašlivé, jde jim o vše. Takhle si Jakl od Klause užívá vítězství Trumpa...
ROZHOVOR Bývalý tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl říká, že masáž a surovosti médií a vládnoucích unijních elit budou strašlivé. Zeman podle něj dokáže úžasně lézt na nervy českým havlistům, stejně jako Trump těm americkým. Nenávist podle Jakla šíří ti, kdo se neumějí smířit s výsledky voleb. „Oni jsou demokrati jen tehdy, pokud by vyhrávali. Když prohrají, začnou urážet voliče a nejraději by je zbavili svéprávnosti,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy přispěje na školní obědy i v roce 2017
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyčlenilo dalších 30 milionů korun na školní obědy pro sociálně znevýhodněné děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Náprstkovo muzeum: Jak si vařili Apačové nebo Siouxové?
V Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur proběhne ve středu 23. listopadu 2016 od 18.00 hodin křest knihy Indiánská kuchařka, recepty indiánů amerického Jihozápadu a Velkých planin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Institut pro křesťansko-demokratickou politiku: Mediální krajinu ničí nedůvěra mezi čtenářem a novinářem
„Před deseti lety vám nespokojený čtenář napsal, že se mu nelíbí váš čtvrtý řádek vpravo dole, dnes vám rovnou napíše, že jste pitomec,“ řekl komentátor Hospodářských novin Petr Fischer v diskusi na téma Sedmého listopadu o stavu českých médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Marksová tak vehementně pomáhá zaměstnancům, až je chce připravit o práci
Socialistický návrh ministryně Marksové na regulaci home office vyžaduje po zaměstnavateli dodatečná a zbytečná opatření v oblasti provozu, počítačové techniky a bezpečnosti atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Trump se distancoval od hajlující pravice
Budoucí americký prezident Donald Trump se rozhodně distancoval od příznivců „alternativní pravice“, která o víkendu ve Washingtonu oslavovala jeho zvolení hajlováním. Potvrdil rovněž, že nehodlá jmenovat speciálního žalobce v kauze Hillary Clintonové a jejích e-mailů. Informoval o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Přivážení migrantů do Česka? Zásadně promluvil Miloš Zeman
Prezident republiky Miloš Zeman zahájil svou návštěvu v Ústeckém kraji setkáním se členy Zastupitelstva Ústeckého kraje, starosty měst i obcí s rozšířenou působností a vedoucími odborů. Hovořil mimo jiné o dálnici D8. Řeč však přišla i na zdravotnictví či na migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Bátěk: Vznešená bída demokracie
„Společenská tabu jsou dnes prolamována nikoli hněvivými umělci, nýbrž bodrými bankéři a velvyslanci, zatímco etablovaný provoz umělecký se spíše podílí na jejich udržování.“ - Matthias Dusini
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Herman ještě ke kauze Brady: Informovat Kanaďany nebylo potřeba, pokud vím
Ministr kultury Daniel Herman patří k nejaktivnějším politikům v odpovědích na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz na svém profilu. Dostalo se mu za to od čtenářů pochvaly, ovšem většina dotazů, kterým musel čelit, se stále týkala kauzy vyznamenání pro jeho strýce, které nakonec nebylo uděleno. Herman trvá na tom, že ze zlé vůle prezidentské kanceláře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Marksová tak vehemetně pomáhá zaměstnancům, až je chce připravit o práci
Socialistický návrh ministryně Marksové na regulaci home office vyžaduje po zaměstnavateli dodatečná a zbytečná opatření v oblasti provozu, počítačové techniky a bezpečnosti atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Chybně uplatněná sleva na dani nebo nepřiznaný příjem může přijít draho. Řešením je podat dodatečné přiznání
Pokud jste v řádném daňovém přiznání nezdanili všechny příjmy podléhající dani z příjmů fyzických osob nebo jste si chybně uplatnili některé slevy na dani či daňové zvýhodnění, podejte raději urychleně dodatečné daňové přiznání. Pokud své pochybení napravíte ještě před kontrolou finančního úřadu, nebudete platit penále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
EU jako SSSR. Vstávaly mi vlasy hrůzou, omyli mě. 10 let jsem tam seděl... A nic. Zeman má křišťálovu kouli. „Staří mistři“ vydali svědectví o Evropě
REPORTÁŽ Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček, bývalý ministr zahraničních věcí Jan Kavan a bývalý velvyslanec v Moskvě a Kyjevě Jaroslav Bašta v úterý debatovali o našem místě ve světě. V diskusi, na níž byly přítomny i ParlamentníListy.cz, zazněla řada zajímavých skutečností, včetně informace o nátlaku amerického velvyslance na našeho ministra zahraničí. Neméně zajímavá byla také následná diskuse s publikem, v němž seděla řada známých osobností českého veřejného života. Pražským Evropským domem se nesla ostrá kritika Evropské unie či konstatování o naší neschopnosti předejít teroristickému útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ÚZSVM předal Národnímu památkovému ústavu 250 let staré sochy
Jičínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových předalo Národnímu památkovému ústavu 24 kusů historických uměleckých děl pocházejících z 60. let 18. století. Sochy byly předány na základě rozhodnutí Ministerstva kultury. ÚZSVM získal sochy po zaniklých národních výborech. Umělecké předměty byly znaleckým posudkem oceněny na cca šest milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ojedu ti starou, vymačkám ti hemeroidy, opičáku... Problém kandidáta Michala Horáčka se šíří, je to čím dál veselejší
Prezidentská kampaň se v České republice stává festivalem kreativity. Poté, co se v minulé kampani vyřádili voliči a podporovatelé Karla Schwarzenberga, se nyní pustil do kampaně Michal Horáček a najal si skutečně vyhlášené „kreativce“. Jenže se mu to vrátilo jako bumerang.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
27 let od podpisu Úmluvy o právech dítěte vláda projedná návrh na sjednocení systému péče o ohrožené děti
V neděli uplynulo přesně dvacet sedm let od přijetí Úmluvy o právech dětí, kterou přijalo Valné shromáždění OSN v roce 1989. Podpora ohrožených dětí a rodinné péče je jednou z hlavních oblastí, ve které se Ministerstvo práce a sociálních věcí angažuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Pangermánské rojení v Čechách a na Moravě je v plném proudu
Německá 5. Říše se sídlem v Bruselu se povážlivě viklá, a tak pangermáni všech politických odstínů bijí na poplach a aktivizují své kolaborantské slouhy všude po Evropě. U nás jich máme dost a dost, některá jména rozhodně nepřekvapí, jiná však minimálně způsobují aspoň povytažení obočí u každého, kdo ctí svůj jazyk a národ a vyzná se aspoň minimálně ve vlastní historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Od 1. 1. 2017 bude letecká záchranná služba v celé ČR
„Ubezpečujeme všechny občany ČR včetně občanů Ústeckého kraje, že letecká záchranná služba bude plně k dispozici i po 1. lednu 2017,“ zahájil tiskovou konferenci náměstek pro zdravotní péči Tom Philipp.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nový byznys Petra Nečase: Prý přispějete i vy
Za registrační značky pro automobily už nebude stát platit 77 korun, ale nově jen 45 za kus. Končí totiž dlouholetý dodavatel, brněnská firma Hicon. Ministerstvo dopravy vybralo nově firmu SPM ze skupiny Delta Capital, v jejímž vedení pracuje expremiér Petr Nečas. Informoval o tom server Seznam.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Kazachstán - Celosvětový protikrizový plán
Současné mezinárodní prostředí je možné charakterizovat jako velice nestabilní. Další rozšiřování zón konfliktů v různých částech světa přináší řadu nových výzev v globální ekonomice a tím vznikají nové problémy demografického a civilizačního charakteru. Efektivní řešení těchto problémů vyžaduje revizi uvedených skutečností a názorů, které převládali ve XX. století s cílem zdokonalit používání ekonomických a politických nástrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vánoce? Zapomeňte. Po této zprávě z Německa zajisté vzplanete láskou k muslimům
Rapidnímu nárůstu muslimské komunity v některých oblastech Německa se začínají přizpůsobovat i prodejní strategie v obchodních řetězcích. Dortmundská pobočka supermarketu Woolworth tak letos stáhla ze svých regálů prakticky veškeré vánoční zboží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Trápí nás kancléř Mynář, stěžuje si Hradní stráž
Členové Hradní stráže si stěžují na zmatky i nesmyslné příkazy. Viní z nich kancléře Mynáře, píše server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Věřím, že se bude všem lépe dýchat
Praha uzavírá program Čistá energie Praha na rok 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Komunistický fízl prokazatelně lže a šíří ruské pomluvy
Za socíku býval Zdeněk Ondráček policajtem, který mlátil bezbranné ženy pendrekem. Už to je zrůdnost a je vidět, že ten kdo byl dříve křivákem, zůstane křivákem napořád. Viz šíření ruské pomluvy o nacismu na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Genetik Forejt je uznávaným badatelem světového formátu
Na včerejší tiskové konferenci v Praze byli oficiálně představeni vítězové pěti kategorií ceny Česká hlava. Svého laureáta schválila také česká vláda na návrh Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace. Nejvyšší vědecké vyznamenání v ČR – Národní cenu vlády Česká hlava za rok 2016 – tak získal genetik Jiří Forejt, který je světovým odborníkem v oblasti genetiky myší. Ocenění v dalších kategoriích budou předána dnes během slavnostního galavečera za přítomnosti premiéra Bohuslava Sobotky nebo vicepremiéra pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka a dalších ústavních činitelů a významných hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Totální likvidace, to je cíl Merkelové. Namíchat Němce, proto zase kandiduje. Ale teď se věci mění, lidi je kopli do zadku, ozývá se Češka z Německa
ROZHOVOR Proč bude opět kandidovat na kancléřku Angela Merkelová? Svérazné vysvětlení má Bohumila Kamenzová, Češka žijící ve východoněmeckém Altenbergu. „To, co začala – tedy totální likvidaci německého obyvatelstva – ještě nedokončila,“ sdělila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz s tím, že Merkelová je loutka v rukou někoho jiného. Němci podle ní ztrácejí identitu a nikdo na ně nebere ohled. Po Trumpově zvolení ve vládních kruzích zavládlo zděšení. „Hlavně proto, že si uvědomili, že lidé volí jinak, než by chtěli. Je to pro ně takové kopnutí do zadku,“ domnívala se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Modernizaci D1 pohlídá v příštím roce až pět úsekových měření rychlosti
Plynulejší provoz, méně nehod a nebezpečných situací mají zajistit v průběhu příštího roku detekční kamery v dlouhodobých omezeních na D1. Letos se úsekové měření rychlosti osvědčilo v úseku před Brnem, kde ubylo o třetinu nehod a pouze tři řidiči ze stovky projíždějících dostali pokutu. Ministerstvo dopravy ve spolupráci s dopravní policií a Ředitelstvím silnic a dálnic plánují úsekové měření rychlosti dál používat na modernizaci brněnské dálnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09: Koalici jde o posty, ne o program
Klub krajských zastupitelů TOP 09 je přesvědčen, že současné široké koalici nejde o program, ale o rozdělení krajských postů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zchátralý areál věznice v Uherském Hradišti stále čeká na převod
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zatím nemůže zadat studii využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti, která má vést k vybudování Muzea totality a k záchraně této významné kulturní památky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Brusel si brousí nože na ruskou propagandu. Kdybyste raději začali mluvit pravdu, vzkazuje znechucený rumunský europoslanec
Evropský parlament v tomto týdnu řeší klíčové otázky budoucí formy evropské integrace. Byla již odhlasována rezoluce týkající se vytvoření společné obranné politiky. Bojovat se bude i proti ruské propagandě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas vyhlašuje 33. ročník festivalu Prix Bohemia Radio
Český rozhlas vyhlašuje další ročník festivalu původní rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. Dějištěm festivalu a jeho 33. ročníku bude opět město Olomouc, které bude událostmi nabitou festivalovou přehlídku hostit ve dnech 20. až 23. března 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti: Novela zákona o Vojenském zpravodajství ohrožuje bezpečnost českého Internetu
Poslanecká sněmovna projednává novelu zákona o Vojenském zpravodajství, která má chránit bezpečnost českého Internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jednání vlády byla vždycky hodinová šaráda, jak všici kradnů. Odcházející ministr Němeček poskytl unikátní svědectví o fungování Andreje Babiše
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček za pár dní ve vládě skončí. Možná proto poskytl serveru týdeníku Reflex výhled do dění v kabinetu. Je to opravdu zajímavý pohled, který vykresluje Andreje Babiše jako muže, který se nezdráhal na jednáních z plných plic řvát na své kolegy ve vládě. Němeček přidal také popis situace, v níž se miliardář Andrej Babiš snažil získat kontrolu nad Všeobecnou zdravotní pojišťovnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Dolejš (ČSSD): Jermanová dělá politiku ODS
Nová středočeská koalice v čele s hnutím ANO zcela nesmyslně a nesprávně rozhodla o zrušení proplácení tzv. žákovského jízdného žákům, učňům a studentům na pokrytí nákladů na dojíždění do školy, jež zavedla v roce 2009 krajská vláda ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Žádný podnikatel, to je otrokář. Michaela Marksová se vypravila debatovat do drsného kraje
REPORTÁŽ „Podnikatel, který říká, že 11 tisíc minimální mzdy je pro lidi hodně, je pro mne otrokář. Nechápu, proč si potom takoví stěžují na to, že nemohou najít zaměstnance,“ prohlásila na besedě v Opavě s vysokoškolskými studenty a veřejností ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Ta se na akci, kterou uspořádala Slezská univerzita, snažila návštěvníkům přiblížit nejdiskutovanější témata z jejího resortu, jako jsou problémy s vyplácením sociálních dávek, s romskou komunitou a podobně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: 25 let české transformace
Rok 2016 je rokem 25. výročí zahájení rozhodující fáze zásadní ekonomické transformace v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman omilostnil právničku odsouzenou za podvody. Dlouhé roky byla v invalidním důchodu
Psychicky nemocná žena, kterou omilostnil prezident Miloš Zeman, je právnička a v minulosti provozovala advokátní kancelář. Ve vězení byla za to, že podvodně vylákala peníze z projektu výstavby optického kabelu Českých Radiokomunikací. Žena je recidivistkou, soudy ji v minulosti dvakrát potrestaly za majetkovou trestnou činnost. Vyplývá to z přípisu ministra spravedlnosti, který si ČTK vyžádala na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Socialisté opět proti vládě, zkusili zastavit dohodu s Kanadou
Poslanci ČSSD se ve Štrasburku připojili ke komunistům a krajní pravici a pokusili se svými hlasy zastavit projednávání obchodní dohody mezi Evropskou unií a Kanadou, známou pod zkratkou CETA. Neuspěli, ale podle Jana Zahradila vzbuzuje jejich postup vážné pochybnosti o české zahraniční politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Dirk Kurbjuweit: Převezme Evropa vůdčí roli ve světě?
USA byly po celé století vůdci svobodného světa. Zvolením Donalda Trumpa ale Američané na tuto rezignovali. Nastal čas pro Evropu a Angelu Merkelovou, Bude to krok do prázdna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman nakopl na rozloučenou Jiřího Dienstbiera. Pak vtipkoval o tlačence, jitrnicích a Ivaně Trumpové
REPORTÁŽ Třináctitisícová Krupka na severu Čech byla poslední zastávkou během prvního dne návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Ústeckém kraji. S občany prezident debatoval o Donaldu Trumpovi, zálibě jeho exmaželky v tlačence, ale řeč byla také o korupci, nepřizpůsobivých či praktikách obchodních řetězců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pardubický zámek vítá návštěvníky přívětivěji
Příjemnější a přehlednější je v posledních týdnech vstupní prostor do Zámku Pardubice, kde sídlí dvě krajské kulturní instituce – Východočeské muzeum a Východočeská galerie. Díky dotaci Ministerstva kultury a Pardubického kraje prokoukne i část hradební zdi u hlavního vchodu. Kraj jedná ve spolupráci s městem Pardubice také o vybudování jednoduché točny pro autobusy s turisty u vstupní brány před příští turistickou sezónou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Burani a nulové svědomí
Míla Ransdorf nám chybí už deset měsíců. Jak komunistům, tak nejširší osvícené veřejnosti. Doma i v zahraničí. Lež a nenávist, které ho dohnaly k smrti, skloňují pravdu a lásku. Je to ubohá grimasa. Tím spíš po Mílově smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Eman Pluhař: Vůle k moci a modernizace SPD
Dávno, dávno již tomu, co SPD mohla snít o volebním vítězství. Ale simsalabim! Všechno je opět možné jen díky odlévání preferencí a přelévání hlasů k Alternativě pro Německo, straně proti uprchlíkům. V případě CDU/CSU jako partnera SPD ve velké koalici, představuje odliv ztráru zhruba 8% hlasů to stačí, aby SPD mohla snít o volebním vítězství prostřednictvím možnosti nových koalic, ve kterých má SPD postavení nejsilnější strany - a to i za dosavadních nízkých preferencí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil: Máme u nás velký problém s ruskou propagandou. Všechno jsem to kolegům v Bruselu sdělil
Evropský parlament varoval před rostoucí propagandou z Ruska. Podle europoslance Jiřího Pospíšila zvoleného za TOP 09 je dobře, že si Brusel všímá ruské propagandy. Podle Pospíšila dopady ruské propagandy vidíme i u nás, což také kolegům v Evropském parlamentu sdělil. Kromě toho také ve vysílání prohlásil, že EU potřebujeme, byť se mu nelíbí všechno, co dělá. Bohužel mimo jiné nezvládá uprchlickou krizi ve Středomoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Zpoždění na D8? Je díky zeleným fanatikům; ekologové alespoň vědí, co je biomasa
Projev prezidenta republiky při setkání se členy Zastupitelstva Ústeckého kraje za účasti starostů měst a obcí s rozšířenou působností a vedoucích odborů Krajského úřadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Za vstupenku na charitativní večer zaplatíte až doma a to přímo na účet potřebným
Nadační fond Pečovatel pořádá 8. prosince 2016 Vánoční charitativní večer, jehož výtěžek poputuje na dofinancování asistenční péče zdravotně znevýhodněných lidí a seniorům. Za vstupenky na akci ale návštěvníci zaplatí až po skončení akce přes webovou stránku nadace a to přímo na účet klientů nadačního fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Bolševický fízl Ondráček si připadá jako major Zeman. A navíc je blb. Poslanec KSČM se rozesmutnil nad štvanicemi „demokratů“ a dostává nářez od Vondry, Boka a dalších
„Že se nestydí říkat, že dnes je to stejné jako v roce 1968! Já pro to nemám výraz a ani se tou špínou nechci máchat!“ „Podle mne mají toho komunisté na kontě už dost! Kdysi jsem se vyjadřovala k jejich poslankyni Semelové a teď tohle? To je fakt přitažené za vlasy!“ „Vy se divíte, že něco takového napíše? Jenom to dokazuje, že je blb.“ Tak taková slova podivu a opovržení si vysloužil komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, jenž včera v televizi zhlédl epizodu ze seriálu Třicet případů majora Zemana a pak se facebookovým přátelům svěřil se svými pocity. No a už to jelo!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: CNN tvrdě zaútočila na generála Flynna
CNN před několika hodinami zveřejnila dokumenty z projevů penzionovaného generála Michaela Flynna (57), který se má stát poradcem pro národní bezpečnost. Zdá se, že je to předzvěstí dalších očekávaných útoků určitých vlivných skupin se snahou ovlivnit vládu Donalda Trumpa ještě před jeho lednovým vstupem do Bílého domu. Známé jsou již útoky na jeho tzv. "politickou nekorektnost".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Dienstbier se loučil s občany z rádia: Kdybych tolik nebojoval za lidská práva, mohl jsem být populárnější
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl odcházející ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Ten se podle svých slov chce nyní věnovat senátorské pozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Unikátní vydání Malého prince provází ilustrace objevené 50 let po jejich vzniku
Jedno z nejvydávanějších děl světové literatury dostává dosud nevídanou podobu. Když v sedmnácti letech dostala Věra Jandourková výtisk Malého prince, příběh ji natolik uchvátil, že si jej začala přepisovat a sama ilustrovat. Tak vznikl unikátní umělecký artefakt, který po 50 letech, kdy byl skryt očím veřejnosti, objevilo nakladatelství Práh, které jej co nejvěrněji reprodukovalo. Vznikla tak krásná kniha plná poetických ilustrací k slavnému příběhu Malého prince a jeho putování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hašek míří do advokacie. Bude dělat koncipienta šéfovi sportovců Janstovi
Bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) působí po odchodu z krajského úřadu v Advokátní kanceláři Jansta, Kostka jako advokátní koncipient. Pracoval tam už v minulosti. Uvedl to dnes na svém facebookovém profilu. Hašek je vystudovaný právník. Na postu hejtmana skončil minulý týden, kdy předal úřad nástupci Bohumilu Šimkovi (ANO). V čele kraje byl dvě volební období. Nyní zůstává řadovým zastupitelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nový obchvat u průmyslové zóny Triangl ulehčí dopravě i životnímu prostředí
Pro řidiče se otevřela nová bezpečnější cesta mezi Mostem a Žatcem na silnici I/27. Celkem 2,6 kilometrů dlouhý obchvat obce Velemyšleves vede přes údolí řeky Chomutovky estakádou, která má v nejvyšším bodě 37 metrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO doporučilo svého kandidáta na nového předsedu Asociace krajů
Předsednictvo hnutí ANO podpořilo na večerním zasedání návrh svých nově zvolených hejtmanů na kandidáta pro volbu předsedy Asociace krajů České republiky. O post šéfa hejtmanů se tak za hnutí ANO bude ucházet čerstvě zvolená hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Petice za modernizaci sportovního areálu TJ Hrádek
Vzhledem k našemu postavení jediné sportovní organizace ve městě, zajišťující městu možnost sportovního vyžití pro všechny občany našeho města i širokého okolí si velmi dobře uvědomujeme, že moderních sportovních ploch je v našem městě zoufalý nedostatek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
A konec, horníci. Důl Paskov se uzavře v březnu
Společnost OKD ukončí těžbu černého uhlí ve ztrátovém Dole Paskov 31. března příštího roku. Co nejvíce zaměstnanců chce přesunout do karvinské části revíru. Návrh představenstva firmy dnes schválil věřitelský výbor. ČTK to potvrdil mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Petr Habáň. OKD je od května v úpadku, v srpnu věřitelé schválili reorganizaci firmy. Zavření ztrátové šachty, která táhne dolů celý podnik, je součástí restrukturalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Finanční dar putuje na nákup chirurgického instrumentária
Významný finanční dar obdrželo Centrum dětské traumatologie (Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie) v Dětské nemocnici FN Brno od Nadačního fondu Kolečko. Jedná se o finanční dar ve výši 100 tisíc korun na nákup chirurgického instrumentária a ambulantních stolků, které budou sloužit při ošetřování ambulantních pacientů výše uvedené kliniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Komplexně Geniální Babiš nekrade. Jen si odpouští daně a penále...
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Evropská komise navrhuje, aby dal stát povinně lidem práci
Brusel přišel s návrhem pilíře nových sociálních práv v EU. Držte si své peněženky. Stát by měl, mimo mnoho jiného, zajistit všem lidem po škole práci. Naše padesátá léta jsou zpět. Komunisté tomu tehdy říkali umístěnka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vychází Statistická ročenka ČR 2016
Dnes vydává ČSÚ Statistickou ročenku České republiky 2016. Má 823 stran a je rozdělena do 29 kapitol. Obsahuje souhrnné statistické informace o životě české společnosti v uplynulém roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman ve fabrice: Budu zkoušet samopal a srdečně na to zvu všechny novináře
„Nečekejte ode mě žádný dlouhý projev. Budu rád reagovat na vaše otázky. Demokracie je diskuse, nikoliv monolog, říkával už Tomáš Garrigue Masaryk,“ zmínil úvodem setkání se zaměstnanci ve společnosti HIT OFFICE, s. r. o. v Teplicích prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vážnou hudbou proti vážné nemoci
Až se v úterý 29. listopadu 2016 v 19:00 rozezní v kostele sv. Šimona a Judy v Praze varhany a sbor, pro stovky tzv. „slaných dětí“ to bude znamenat naději. Výtěžek z benefičního koncertu totiž bude věnován právě na péči o pacienty s cystickou fibrózou. Vstupenky lze pořídit v předprodeji sítě Colosseum Ticket od 255 do 355 Kč, na místě budou k dispozici za 400 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
SYNOT strategickým partnerem společnosti KING DIAMONDS GAME
Skupina SYNOT opět posiluje svou pozici dodavatele špičkových zábavních her a technologií. Nově kapitálově vstoupila do české společnosti King Diamonds Game, a to jako její strategický partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Radek Pokorný: Kavárna podvádí, mlží, ale strachem ani nedýchá. Chystají se v ČT převléknout kabáty?
Radek Pokorný komentuje vrcholící kampaň před prezidentskými volbami v Rakousku a srovnává ji s tím, co jsme mohli vidět na ostrovech před brexitem - i nedávno ve Spojených státech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury dá na literaturu opět víc peněz
Posíleny budou dotační okruhy, z nichž je podporováno vydávání knih a literárních časopisů, literární akce nebo překlady české literatury do cizích jazyků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Olympijský medailista Hradilek: Zeman je odpudivý. V Riu za mnou chodili cizinci a znechuceně se ptali, jestli je tohle opravdu prezident
Stříbrný medailista z olympijských her v Londýně Vavřinec Hradilek se v rozhovoru pro server Aktuálně.cz vyjádřil i k současné politické garnituře. „Zeman je nesympatický a odpudivý,“ zmínil hlavu státu Hradilek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rathův socialismus byl konečně zničen
Stovky milionů korun zbytečně vyhodil Středočeský kraj za proplácení poplatků ve zdravotnictví a žákovského jízdného do škol. Naštěstí už nové krajské vedení tento socialistický populismus zrušilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Daří se nám účinně prosazovat kroky a opatření, kterými podporujeme české zemědělce
Mezi důležité úkoly ministerstva zemědělství patří dokončit výplaty schválených podpor zemědělcům, prosadit vinohradnický zákon a dobře čerpat evropské peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Policejní prezident na konferenci V4
V polské Wroclawi se ve dnech 20. – 23. 11. 2016 koná konference Visegradské skupiny na vysoké úrovni, za účasti policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého a dalších čelních policejních představitelů Polska, Maďarska a Slovenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Jan Mládek se setkal ve Vídni s rakouským vicekancléřem Reinholdem Mitterlehnerem
Dne 21. listopadu 2016 jednal ve Vídni ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek s vicekancléřem a spolkovým ministrem pro vědu, výzkum a hospodářství Rakouska Reinholdem Mitterlehnerem. Setkání se uskutečnilo ve velmi přátelské atmosféře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ander (SZ): Už tisíce Brňanů předaly k dalšímu využití věci, které jim bylo líto vyhodit
Náměstek brněnského primátora pro životní prostředí Martin Ander (Strana zelených) získal prestižní ocenění Komunální politik roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Hra o shnilé jablko
Ačkoli český film Hra o jablko bývá zařazen do klasiky české kinematografie, nebude tento příspěvek ani o filmu, ani o jablku, bude jen a pouze o hnilobě, které požírá nejen společnost, ale i planetu, na které tato žije a budu rád, bude-li tento článek sloužit ke stejně hlubokému zamyšlení, jako film.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vácha (STAN): Letecká záchranná služba v jižních Čechách
V nejbližší době dojde k zásadním změnám v organizaci letecké záchranné služby v ČR. V rámci těchto změn dojde k tomu, že bude LZS v Jihočeském kraji zajišťovat Armáda ČR. Je zajímavé, že jenom opravy a provoz armádních vrtulníků bude stát 1 miliardu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Šok: Donald J. Trump a dalajláma. Toto proběhlo a proběhne
Zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem tibetského duchovního vůdce dalajlámu na rozdíl od řady jiných postav mezinárodního společenství nijak neznepokojilo. Po inauguraci se dokonce chystá Trumpa navštívit ve Spojených státech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Dalších 45 účastníků odboje a odporu proti komunismu obdrželo osvědčení
V úterý 22. listopadu předala náměstkyně pro řízení sekce právní Ministerstva obrany Alena Netolická osvědčení o účasti ve 3. odboji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD prosazuje zvýšení dávek nemocenského při dlouhotrvajících pracovních neschopnostech
Dnes bude koaliční rada projednávat můj návrh na zvýšení dávek nemocenského při dlouhotrvajících pracovních neschopnostech. Na nutnosti zlepšit situaci dlouhodobě práce neschopných se shodly jak odbory, tak zaměstnavatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Ekonomický výhled a priority hospodářské politiky EU odstartovaly další kolo Evropského semestru
Pokud se na události minulého týdne v EU díváme ekonomickýma očima, nemohly sledovat prioritnější událost, než byl výkop dalšího kola Evropského semestru, tentokrát pro rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Východní Německo: Lid promluvil. Vláda je zděšena
Německý deník Die Zeit se obává nárůstu nacionalismu ve východní spolkové zemi Sasko. Nedávno publikovaná studie Nadací Friedricha Eberta ukazuje, že tamní obyvatelé mají v porovnání s průměrem značně radikální názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Komunista Zdeněk Ondráček včera koukal na 30 případů majora Zemana. Nechtějte ani vědět, co během toho stvořil
V populárním televizním seriálu o majoru Zemanovi patří k nejznámějším dílům epizoda z roku 1968 nazvaná „Štvanice“. Policejní detektiv Jan Zeman v něm musí čelit útokům těch, kteří chtějí účtovat s bezpečnostními složkami za jejich chování v minulosti. A jiný bývalý policejní detektiv, dnešní poslanec KSČM Zdeněk Ondráček, si prý nyní připadá přesně jako on tehdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Projekt bezpečnostní rozvojové spolupráce s Ukrajinou
Ve dnech 8. – 11. listopadu 2016 proběhl v Charkově první kurz přípravy členů antikonfliktních týmů (AKT) ukrajinské policie, který vedli zkušení policisté z České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Rizikové prémie u italského vládního dluhu před referendem šplhají vzhůru
Tak trochu ve stínu amerických akciových rekordů se v Evropě pomalu schyluje k dalšímu dramatu, který se bude odehrávat na apeninském poloostrově - tedy v klíčové části eurozóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Modernizovaná dálnice D1 bude hotová v roce 2020
Nejvytíženější českou dálnici čeká v roce 2017 až devět zúžení kvůli modernizaci úseků mezi Prahou a Brnem. Aby mohli řidiči po nové D1 jezdit do čtyř let, bude nutné zvyšovat tempo oprav, říká ministr dopravy Dan Ťok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj ocenila výsledky české rozvojové spolupráce
Předsedkyně Výboru pro rozvojovou pomoc OECD Charlotte Petri Gornitzka a náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa představili dne 22. listopadu 2016 v Černínském paláci výsledky historicky prvního vyhodnocení systému rozvojové spolupráce a humanitární pomoci České republiky (tzv. Peer Review). Hodnocení Výboru pro rozvojovou pomoc OECD (dále DAC) provedli odborníci z Nizozemska a Švýcarska v průběhu roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bruner (SPO): Světem obchází strašidlo zdravého rozumu
Ke svaté štvanici na toto strašidlo se spojili tu američtí demokraté, onde nevolený aparát Evropské komise či umělecké páté kolony, neúspěšní prezidentští kandidáti, vždy a pro vše připravení opozičníci nebo jen programoví recesisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
EU jako SSSR. Vstávaly mi vlasy hrůzou, omyli mě. 10 let jsem tam seděl... A nic. Zeman má křišťálovou kouli. „Staří mistři“ vydali svědectví o Evropě
REPORTÁŽ Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček, bývalý ministr zahraničních věcí Jan Kavan a bývalý velvyslanec v Moskvě a Kyjevě Jaroslav Bašta v úterý debatovali o našem místě ve světě. V diskusi, na níž byly přítomny i ParlamentníListy.cz, zazněla řada zajímavých skutečností, včetně informace o nátlaku amerického velvyslance na našeho ministra zahraničí. Neméně zajímavá byla také následná diskuse s publikem, v němž seděla řada známých osobností českého veřejného života. Pražským Evropským domem se nesla ostrá kritika Evropské unie či konstatování o naší neschopnosti předejít teroristickému útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Do Znojma se sjela stovka odborníků. Hodnotí čtvrtstoletí existence Národního parku Podyjí
Odborníci z oblasti přírodních i společenských věd ve Znojmě včera na konferenci „Národní park Podyjí – 25 let očima vědy“ představili výsledky svých bádání a hodnotí čtvrtstoletí existence národního parku a kvalitu péče o toto chráněné území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Věrná zákaznice pekařství PAUL poletí do Paříže
Podzimní soutěž o prodloužený víkend v Paříži v hodnotě 30.000 Kč, kterou pro své zákazníky připravilo francouzské pekařství PAUL, zná již svého vítěze, tedy přesněji řečeno vítězku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
O vydání hackera Nikulina požádalo Rusko i Spojené státy
O vydání Rusa Jevgenije Nikulina, kterého v říjnu zadrželi kriminalisté v Praze kvůli podezření z hackerství, oficiálně požádalo vedle Spojených států i Rusko. ČTK to dnes sdělila mluvčí Ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová. Ministerstvo zkontroluje náležitosti obou žádostí a poté je postoupí pražskému městskému státnímu zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Díky intenzivní práci ministryně Valachové máme konkrétní výsledky
Klíčovými úkoly v oblasti školství je zlepšování odměňování učitelů, dokončení reformy regionálního školství i čerpání evropských peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Diskriminace z důvodu náboženství se v agendě ochránce takřka nevyskytuje
Případ studentky, která chtěla chodit do školy s šátkem pokrývajícím její vlasy, ochránkyně ukončila zprávou v roce 2014. Zda může školní řád omezovat Listinu základních práv a svobod, o tom rozhodne soud. Případ budí tolik pozornosti také proto, že je v České republice ojedinělý. Na veřejného ochránce práv se v posledních letech s podobným tématem nikdo neobrátil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Norbert Naxera: Úvaha o demonstracích 17. listopadu
Úvaha proč je velká část naší politické scény paralyzovaná po volbách v USA, jak ukázaly demonstrace 17. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Demokracie není samozřejmostí, můžeme o ni i přijít
Je zřejmé, že čím dál více lidí si v naší zemi uvědomuje, že ani 27 let od porážky komunistické totality nemáme zdaleka vyhráno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Mojmír Hampl: Za název české měny vděčíme císaři Františku Josefovi
Aneb stručný příspěvek k 100. výročí jeho úmrtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Donbas je infikovaný. Nemá žádnou genetiku, šokoval v TV ministr kultury Ukrajiny
V televizním pořadu Svoboda slova na stanici ICTV řekl ukrajinský ministr kultury Jevgenij Niščuk, že část obyvatel Ukrajiny, konkrétněji obyvatelé Čerkasu a Donbasu, postrádá genetiku, aby přijala ukrajinskou kulturu. Pořad se věnoval diskusi u příležitosti třetího výročí Euromajdanu, které nyní Ukrajina oslavila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist