Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.986x, což odpovídá cca 207.984-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

V Paříži je víc barevných než bílých. Možná to tak bude i u nás, ale nesmí se to brát hystericky. Slavný herec krotí obavy z uprchlíků
Ukázku z rozhovoru s Milanem Lasicou, který vyjde v prosincovém Reportéru, zveřejnil na svém facebookovém profilu jeho redaktor Tomáš Poláček. Slavný slovenský herec se vyjadřoval k problematice migrační vlny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
To je něco: Schulz dohání Merkelovou v průzkumech
Německá odnož serveru The Local varuje německou kancléřku Angelu Merkelovou: Pozor, v předvolebních průzkumech vás dohání vrcholný představitel Evropské unie Martin Schulz. Strana Angely Merkelové je však stále nejpopulárnější partají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Likvidace živnostníků! Restauratéři se bouří proti protikuřáckému zákonu
Protikuřácký zákon je dalším krokem k likvidaci živnostníků v pohostinství a snížení prodeje tabákových výrobků pravděpodobně nepřinese. V tiskové zprávě to uvedla Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR). Zákon dnes schválila sněmovna. Asociace vyzvala senátory, aby normu sněmovně vrátili k dopracování. AHR za absurdní považuje například požadavek zákona, aby hostinští nalévali alkohol pouze lidem, kteří nemohou způsobit úraz nebo škodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
„Dorazila skupina okolo hrdinů ParlamentníchListů.cz Bašty a Schneidera.“ Jakub Janda a jeho postřehy z debaty o ruské propagandě
Zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda se na svém facebookovém profilu rozepsal o veřejné debatě o ruské propagandě, na kterou dorazila podle jeho slov obvyklá skupinka okolo hrdinů ParlamentníchListů.cz Jaroslava Bašty a Jana Schneidera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kmoníček se zase rozpovídal: Před mnoha lety byl vydírán jeden český diplomat...
Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček zavítal do DVTV.cz a promluvil tu mimo jiné i o kauze Jindřicha Forejta. Neoficiálně mu zlomilo vaz video, na němž Forejt údajně užívá drogy. Konstatoval, že o této kauze informovala některé média, což znamená pouze tolik, že o případu nevíme vůbec nic. Zavzpomínal také na vydírání jednoho českého diplomata z minulosti...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Inspekce životního prostředí kontroluje jen malé ryby
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) pod vedením Erika Geusse pouze kontroluje malé ryby a přehlíží velké kauzy. Je to patrné z toho, že celková výše pokut udělených ČIŽP pod vedením Erika Geusse klesá a ve střednědobém srovnání (od roku 2010) je nižší i počet kontrol. Polétavý prach přitom podle vládní Zprávy o životním prostředí Česka způsobil loni na 5,5 tisíce předčasných úmrtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Do Protonového centra zavítal Mikuláš
V areálu Protonového se ve čtvrtek odpoledne konala Mikulášská nadilka pro již úspěšně odléčené děti. Akci, která v centru probíhá již tradičně každým rokem, pořádá Nadační fond pro protonovou terapii. Hlavním cílem je neformální konzultace s lékaři, ale i mezi rodiči nemocných dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Ivo Valenta: Protikuřácký zákon? Konec společenského života na vsích!
ROZHOVOR Dnes byl v Poslanecké sněmovně přijat tzv. protikuřácký zákon, který podle provozovatelů hospod a restaurací, ale také řady politiků, obsahuje mnoho sporých bodů. Kromě toho, že si v hospodách nově nebude moci nikdo zapálit, hospodský ponese zodpovědnost také za vstup podnapilých osob do své provozovny – a to až pod hrozbou ukončení činnosti. Kritikem zákona je také senátor Ivo Valenta, který k němu v Senátu předloží vlastní pozměňovací návrh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
MZK: Oči Brna - Robert Musil, cizinec v Brně
Praha má svého světového Franze Kafku, Brno má svého světového Roberta Musila (1880–1942). Praha o tom ví, Brno zatím nic netuší. Jednoho z největších romanopisců dvacátého století v Brně připomíná jednoduchá deska na Jaselské ulici. A to je všechno. Robert Musil se proto stal osobností pravidelného cyklu Oči Brna v období prosinec 2016 – leden 2017. Tentokrát výstavu připravil PhDr. Vojen Drlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Koskuba (ČSSD): Kupující má právo vědět, co kupuje
Interpelace na ministra obchodu a průmyslu – ztracené informace pro spotřebitele u dýmkového tabáku a cigaret ze dne 8.12.2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zastavte to, jde o život! Hillary Clintonová bije na poplach
Zastavte epidemii falešných zpráv! Neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová se tímto zvoláním obrátila na Kongres Spojených států. Informuje o tom server deníku The Hill.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Stavba D8 v úseku Bílinka – Řehlovice bude zprovozněna dříve
Dálnice D8 je pro zprovoznění bezpečná, informaci projedná vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Je oslabována nezávislost veřejnoprávních médií, tvrdí ředitel ČT Dvořák. A chce to řešit
Ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák obhájil pozici ve vedení Evropské vysílatelské unie (EBU). Píše o tom server Mediaguru.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
"Konec hry!" Marine Le Penová vyslala brutální vzkaz nelegálním přistěhovalcům
Šéfka francouzské Národní fronty Marine Le Penová, která by se v roce 2017 ráda stala prezidentkou Francie, představila další plán. Děti nelegálních migrantů prý nemohou čekat, že se jim ve Francii dostane bezplatného vzdělání. Informuje o tom server britského bulvárního deníku The Sun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Aby někdo vyzýval k občanskému neklidu jen proto, že Zeman není jeho prezident... Režisér Magnusek účtuje nejen s umělci od Krause
„Myslím, že kdyby každého z nás natočili kolem našich neřestí, úchylek a podobně, tak pak by nikdo nemohl dělat nic. Podle mého soudu u Forejta jen někdo využil jeho neřestí, aby se ho zbavil,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz režisér, předseda Obce českých spisovatelů a také zastupitel v Náchodě Tomáš Magnusek. Kromě toho, že navrch zhodnotil údajnou klesající popularitu Miloše Zemana a prosel příčiny tohoto jevu, se také zastal zpěváka Radka Bangy. Ten totiž na protest proti kontroverznímu krajně pravicovému zpěvákovi Tomáši Ortelovi nedávno provokativně odešel ze sálu karlínského divadla, kde se předávaly ceny Český slavík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Další pomoc přetíženým soudům. Jedná se o transparentní systém
Ministr spravedlnosti Pelikán předložil prezidentu republiky Miloši Zemanovi podklady ke jmenování 33 nových soudců. Vybraní kandidáti částečně nahradí soudce, kteří v rámci tzv. přirozené obměny skončili či postupně skončí ve funkci do 31. 1. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Facebook zablokoval profil IVČRN. Prý kvůli šíření hnusného VIDEA z berlínského metra
Společnost Facebook ve čtvrtek v podvečer zablokovala profil hnutí Islám v ČR nechceme. Zablokování stránky sledované 73 tisíci fanoušků bylo podle známých osobností z řad aktivistů skupiny vyvrcholením série blokování jednotlivců. Podle jejich názoru souvisela zvýšená cenzorská aktivita provozovatele sociální sítě s masovým šířením otřesného videa z berlínského metra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Jde o peníze i o život
Co přinese rozhodnutí Donalda Trumpa, že do čela Agentury na ochranu prostředí EPA postaví právníka, který s ní nejvíce bojuje?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Lesníci zdarma rozvážejí dětem 408 vánočních stromků
O 408 vánočních stromků letos požádalo v rámci adventního dobročinného projektu Lesů ČR celkem 156 zdravotnických a sociálních zařízení s dětskými klienty. Lesníci ze státního podniku stromky vyberou a zdarma rozvezou do 20. prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hrozí velká manipulace s názory lidí, veřejnoprávní média by měla být objektivní, tvrdí Hana Marvanová
Poslanci v čele s Martinem Komárkem z Babišova hnutí ANO chtějí změnit dosavadní systém kontroly veřejnoprávní České televize a veřejnoprávního Českého rozhlasu. Advokátka Hana Marvanová tuto snahu vítá. V komentáři pro server Lidovky.cz si klade otázku, kdo se bouří proti údajnému odpolitizování veřejnoprávních médií a proč se toho bojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí vyhradí příští rok na účtenkovou loterii 100 milionů korun
Na zabezpečení účtenkové loterie je ve státním rozpočtu na příští rok vyhrazeno 100 milionů korun. Celkem 65 milionů korun je určeno na výhry. Na propagaci loterie, tedy kreativní řešení nebo nákup reklamy, počítá ministerstvo financí s 20 miliony korun. Vyplývá to z materiálu, která ve středu dostane pro informaci kabinet. Dokument má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Nelze předat provozování systému mimo pravomoc státu
Ministr Jan Mládek jednal s ministrem hospodářství a energetiky Braniborska Albrechtem Gerberem o vzájemných hospodářských vztazích a energetice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Tady přestává všechna legrace. „Zfanatizovaní“ mladí lidé se neštítí sprostě řvát na prezidenta. Jana Lorencová tuší revoluci
„Možná nás opravdu nějaká revoluce čeká. Víte, na velký průšvih bylo zaděláno ve chvíli, kdy ‚někdo‘ zmáčkl spoušť startovací pistole a jako na povel se zvedly miliony Afričanů,“ říká poslankyně Jana Lorencová, kterou zděsilo, když loni z okna svého bytu viděla „táhnout směrem k Hradu dav zfanatizovaných mladých lidí, mnohdy ještě dětí, provolávajících směrem k Hradu vulgarity“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Pořádkové jednotky obdržely nové multifunkční komplety
Včera v ranních hodinách se uskutečnilo za přítomnosti policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého, ředitele pořádkové policie plk. Martina Hrinka a policejního atašé Švýcarska Rogera Fluryho slavnostní předání nových multifunkčních ochranných kompletů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nejsprostší, vážně nejsprostší článek týdne. Fakt síla. Přišlo to z pražské kavárny. Autor nedávno dostal přes hubu a teď čeká, že…
„Jsi čurák Andreji, kundo bonzácká.“ I tato ostrá slova napsal do „básničky“ majitel Mlýnské kavárny, která je oblíbená mezi takzvanými pravdoláskaři, Martin Kotas. Chtěl tak podle svých slov vyzkoušet současné možnosti právního postihu za hanobení úřední osoby, napsal na facebookový profil ministra financí Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Čínská spojka. Paroubek odhalil plány na příští rok
Pomáhat podnikatelům z Česka a Číny se rozhodl bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek. Jak informuje server Euro.cz, rozhodl se příští rok otevřít nové česko-čínské centrum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Bývalý spolupracovník prezidenta USA Schoolland: Trump je velmi nepředvídatelný populista, občas připomíná Mussoliniho. Davy sice milují jeho nekonvenční přístup, ale až přijde hospodářská krize…
ROZHOVOR Až Donald Trump vstoupí do Bílého domu a následně dojde k hospodářskému úpadku, bude obviňovat své předchůdce ze zvýšení inflace a nezaměstnanosti. Část jeho obdivovatelů a sympatizantů se k němu nicméně otočí zády. Je těžké odhadnout, kdo ho pak nahradí. To předpovídá spolupracovník osmatřicátého prezidenta USA Geralda Forda a ceněný ekonom Ken Schoolland.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Nejpříznivější podmínky pro uvolnění kursového závazku
Pokud v naší centrální bance dosud marně očekávali, že vývoj cenové hladiny se alespoň přiblíží směrem k inflačnímu cíli, v letošním listopadu se dočkali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Evropa prý čelí největšímu nebezpečí teroristického útoku od 11. září
Evropa a Spojené státy čelí největšímu riziku teroristických útoků od 11. září. Varovali před tím Europol, výbor pro vnitřní bezpečnost americké sněmovny a po něm i šéf britské MI6 Alex Younger. Podle Youngera enormní hrozba potrvá, dokud neskončí občanská válka v Sýrii. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Server, který si koupil kompromitující videa na Forejta, vypustil další pikantní novinku
Bývalý hlavní hradní protokolář Jindřich Forejt vyřizoval pracovní záležitosti i v době, kdy užíval tvrdé drogy a kdy byli v jeho přítomnosti cizí lidé. Tvrdí to server Hlidacipes.org s odvoláním na kompromitující videa, která zakoupil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Proč zvali „něco takového“ jako je Janda. Klišovitá vyjádření s nulovými podklady. Maskovaná ideologie. Analytička řeší přednášku, která vzbudila velký rozruch
ROZHOVOR Aféra kolem Jindřicha Forejta, křik kvůli ocenění Tomáše Ortela na Českému slavíku a následnému odchodu Radka Bangy ze sálu, prezidentští kandidáti, kteří proti Zemanovi neobstojí, či Jakub Janda a rozruch kolem jeho pozvání na přednášku na Masarykově univerzitě v Brně. O tom všem pro ParlamentníListy.cz promluvila zkušená novinářka a analytička Irena Ryšánková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky vystoupí v živě vysílaném rozhovoru
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí v živě vysílaném rozhovoru na Frekvenci 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátora Doubravu rozohnila Horáčkova slova o uprchlících: Dovolíme-li, aby se takoví chytráci mohli vykecávat...
ROZHOVOR „Lidská blbost kvete nejen na opilcích v hospodě, ale také na ministerských úřednicích a ministrech,“ hodnotí aktuální návrhy koncepce výchovy k občanství ve školách senátor Jaroslav Doubrava. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz smetl kritiky prezidenta Miloše Zemana, ptá se, jakou roli sehrál Jindřich Forejt v kauze Brady, vyjádřil se také k migrační krizi a strategii vicepremiéra Andreje Babiše: „Nemá názor, ale právě v tom okamžiku říká obecně žádaný názor smutně rozzlobených voličů. S tímto přístupem se může stát nejen premiérem někde v Praze, ale i ředitelem zeměkoule.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Spotřební daň je základem sociálního státu
Kouření cigaret je věc svobodného rozhodnutí každého jednotlivce, nicméně přijetím protikuřáckého zákona v aktuálním znění je dalším z klacků pod nohy zejména pohostinstvím po již zavedené EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Dětská nemocnice obdrží nový přístroj, který pomůže vyšetřovat malé pacienty
Ojedinělý a v České republice výjimečný přístroj obdrží kožní oddělení Pediatrické kliniky v Dětské nemocnici v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Silná slova! Advokát zaznamenal, že Schwarzenberg pozval romského rapera Bangu na oběd. A připomíná tábor v Letech
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a čestný předseda téže strany Karel Schwarzenberg se zastali zpěváka Radka Bangy v kauze Ortel. Nad tím kroutí hlavou advokát Karol Hrádela, který připomíná sprosté texty Radka Bangy o „jebání“. Právník však zašel ještě dál, když naznačil, že Romové pracovali v Letech pro Schwarzenbergy, čímž pomáhali udržet v chodu nechvalně známý nacistický tábor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Horáček nevyjadřuje žádné své názory. Není tu silná osobnost, která by mohla Zemana porazit, rozjel se Ovčáček
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček o sobě dává znovu vědět. Tvrdě odsuzuje kompromitující video s Jindřichem Forejtem, které označuje za „špínu“. Ještě dnes je ale nadšen z vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. „Je to člověk, který není politicky korektní, a je to člověk, který dokázal zvítězit nad mediální většinou,“ pochvaluje si mluvčí Miloše Zemana, který prý také musí čelit velkému tlaku médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
V Británii to opět vře. Z ministerstva totiž vyšla zpráva, že na ubytování uprchlíků půjde ještě více peněz
Ani konzervativní vláda premiérky Theresy Mayové se nerozpakuje posílat na migranty stovky milionů liber ročně. Terčem kritiky se stali konzervativci také pro své váhání stran vystoupení z Evropské unie. Bývalý vůdce UKIP Nigel Farage si nebral servítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: V minulém díle jste viděli
Tak toto bývala věta, kterou jsme slyšeli v dobách, kdy seriál znamenal velké těšení a svátek jednou za týden, 14 dní, či dokonce měsíc. Dnes, podíváte-li se do programu všech českých televizí zjistíte, že denně je vysíláno přes 86 dílů, a tak proto možná, lidé více hovoří s televizí, než sami se sebou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hnutí 269life: Prodej vánočních psů
Akci nazvanou „Prodej vánočních psů“ chystají aktivisté z hnutí 269 na sobotu 10. 12. 2016. Akce se uskuteční od 13.00 hodin na Andělu. Cílem akce je upozornit na krutost zabíjení kaprů před Vánoci. Na frekventovaném místě, kam budou tisíce lidí mířit za dárky, budou aktivisté prodávat psí maso. Tedy samozřejmě imaginárně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Člověk v tísni by měl předložit důkazy, že se věnuje jen humanitární činnosti
Dne 7.12. tohoto roku odvysílala televizní stanice TV Centr snímek dokumentárního charakteru, který obviňuje humanitární organizaci Člověk v tísni z korupce a špionáže na východě Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta zmínil velký průšvih EET, o kterém se nemluví. A hovořil o návratu do socialismu
Elektronická evidence tržeb běží týden. Restaurace a hospody vydaly na 20 milionů účtenek a na oplátku se dočkaly asi 700 udání na nevydání účtenky. Senátor Jiří Hlavatý (ANO) nový systém hájil, zatímco senátor Ivo Valenta jej takřka cupoval na kousky. Pánové na sobě vzájemně nenechali nit suchou. Jeden slovní úder střídal druhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Merkelová jde do voleb posílena
Angela Merkelová dostala na předvolebním sjezdu nejsilnější vládní strany CDU velmi silný mandát, pokud jde o možnost obhájení kancléřského úřadu ve volbách v příštím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vražda mladé studentky afghánským imigrantem, "populismus" Merkelové a zastrašování obyvatel. Promluvil šéf německé strany
ROZHOVOR „Kdyby Německo normálně chránilo své hranice, tak by k této vraždě nedošlo, stejně tak jako k hromadnému znásilňování na silvestra v Kolíně nebo k útoku na cestující ve vlaku ve Würzburgu,“ říká ohledně vraždy 19leté dívky v Německu, ze které je podezřelý mladý Afghánec, Petr Bystroň, předseda bavorské zemské organizace euroskeptické strany Alternativa pro Německo. Promluvil i k vyjádření kancléřky Merkelové k tomu, že by zakázala burky a nikáby. Řekl také, jak je to v současné době s přílivem dalších migrantů do Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Alexandra Novotná: Dotaz pro MZe - je takový způsob hospodaření v pořádku?
Při svých toulkách českou krajinou se stále častěji setkávám s jevem, kdy zemědělci přiorávají pole na úkor jiných kultur. V místech, kde ještě před pár lety bývala louka, cesta či mez, je dnes pouze pole. Tato skutečnost mě vede k zamyšlení, zda se na devastaci naší krajiny skutečně v největší míře podílel komunistický režim, nebo spíš nepromyšlený systém dotací MZe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
MZV: Doporučení pro cesty do Zimbabwe
V posledních týdnech roste napětí zejména ve velkých městech (Harare, Bulawayo), kde dochází k demonstracím násilně potlačovaným policií. Cestovatelům, kteří směřují do Zimbabwe, doporučujeme, aby se vyhýbali těmto demonstracím a ve zvýšené míře sledovali zprávy lokálních médií informující o momentální situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Sobotka a jeho parta jsou ve sněmovně omylem. Krákora by neměl ani vyklízet vagóny. Nářez za protikuřácký zákon od pravičáka Baránka
ROZHOVOR „Parta, která se teď sešla v parlamentu, představuje největší intelektuální i lidskou chudobu, která tam kdy byla,“ nebral si servítky politický tajemník Soukromníků a zakladatel strany Rudolf Baránek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. K situaci podnikatelů upozornil: „Dnes jsou zavírány hospody, které přežily komunismus, a to jen kvůli několika fanatikům.“ Protikuřácký zákon, který v pátek posvětila sněmovna, považuje za „zhovadilost“ a jeho zpravodaje za „nešťastníka“, který by neměl ani na nádraží vyklízet vagóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Moje useknutá hlava skončí na vašem stole. S uprchlíky se v Rusku nemažou
Reportérka Anna Nemtsova pro americký server The Daily Beast sepsala reportáž o tom, jak Rusko přistupuje k syrským uprchlíkům, jejichž řady svými vojenskými aktivitami v Sýrii samo rozšiřuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
VLS spouštějí stipendijní program pro studenty lesnictví
Stipendijní program, který má podporovat mladé uchazeče ve studiu vybraných lesnických profesí a pomoci jim pokrýt jeho náklady, spustil v minulých dnech státní podnik Vojenské lesy a statky ČR(VLS). Program je určen pro studenty lesnických učilišť či oborů vyučujících lesní mechanizátory. Student v něm může získat podporu až 3.000 korun měsíčně i další bonusy, pokud se zaváže po skončení studia nastoupit k VLS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Chránit nekuřáky je správné, říká Vladimír Špidla. Společnost prý bez solidarity nemůže existovat
Do pátečního Interview ČT24 zavítal expremiér a dnešní šéf poradců premiéra Sobotky Vladimír Špidla (oba ČSSD). Důrazně se zastal Evropské unie jakožto prostoru solidarity, bez něhož nemůžeme existovat. Pak rozebral politickou situaci ve Francii, v Německu, ale i v České republice. Šéfku francouzské Národní fronty označil za nebezpečnou političku, u které doufá, že neuspěje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: ECB na vlnách optimismu
Po italském referendu, kdy většina evropských elit očekává v důsledku oslabení konstruktivní vládní moci v Itálii vážné a stupňující s problémy italského bankovního sektoru, musela Evropská centrální banka (ECB) jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Koalice proti palmovému oleji: Proč na Vánoce péct z tradičních surovin
Opět se blíží doba Vánoc, která se stejně jako každý rok nese nejen v duchu tradic a příjemných společných chvil trávených s rodinou a přáteli, ale u mnoha z nás je to bohužel také období stresu, utrácení, konzumu, nadměrné spotřeby a plýtvání. Ani v předvánočním shonu - pokud se jím necháme strhnout - proto nezapomínejme na naši planetu, ani naše zdraví. Vyhýbejme se levným výrobkům s palmovým olejem a vraťme se k využívání tradičních a kvalitních surovin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Německá vláda se chystá přitvrdit v uplácení uprchlíků. Němcům se z té částky protočí panenky
Německá vláda v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou si na jedné straně stále trvá na otevřených hranicích pro uprchlíky, zároveň se však chce mnohých z nich zbavit. Vypovídají o tom aspoň aktuální zveřejněné plány koaličních partnerů CDU a SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Myslel jsem, že zaostalé Rusko už mě nemá čím překvapit, mýlil jsem se
Současná Putinova říše zla nabízí v poslední době dost námětů, např. dnešní odhalení masového dopingu ruských sportovců. Mně však šokovalo, že v Rusku mají příšerně zastaralé "středověké" tramvajové výhybky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr zemědělství odvolal generálního ředitele Povodí Moravy
Ministr zemědělství Marian Jurečka dne 7. 12. 2016 odvolal generálního ředitele státního podniku Povodí Moravy Jana Hodovského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): EET provází výrazný zánik provozoven
Rozsáhlý průzkum Sdružení místních samospráv České republiky (SMS ČR) mezi starosty obcí ukazuje, že zánikem drobných pohostinství, obchodů a živností je přímo ohroženo 600 obcí ze zhruba 900 zapojených. Jedná se o celé dvě třetiny z celku. Zánikem hrozí také společenské akce pořádané spolky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Mika Häkkinen dorazí do Prahy, setká se i s fanoušky!
Už počtyřicáté se fanoušci motoristického sportu dozvědí výsledky ankety Zlatý volant, vybírající nejlepší tuzemské automobilové jezdce uplynulé sezony. Exkluzivním hostem jubilejního Zlatého večera motoristického sportu, který se uskuteční ve čtvrtek 15. prosince od 19:30 hodin v Paláci Žofín na pražském Slovanském ostrově, bude dvojnásobný mistr světa F1 Mika Häkkinen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Papež přirovnal uprchlíky k Ježíši Kristu. Také hledají útočiště u našich dveří
Italská agentura ANSA přinesla nové vyjádření papeže Františka. Nikoli poprvé se vyjádřil k uprchlické krizi. Tentokrát konstatoval, že mu uprchlíci svými osudy připomínají příběh Ježíše, neboť i Ježíš byl nucen schovávat se v chlévech, ve stájích a prchnout do Egypta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jindřich Berounský: Blamáž ministerstva o tom, co chce EU na české železnici
Ministerstvo dopravy a jeho představitelé na veřejnosti, ale i před Vládou České republiky soustavně vytvářejí dojem, že Evropská komise stanovila striktní podmínky, jak má vypadat liberalizace našeho trhu v železniční osobní dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Velice děkuji všem Pražanům za jejich trpělivost
V pátek 9. prosince 2016 náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek, pověřený ředitel Technické správy komunikací Jiří Sládek a zástupci zhotovitele společně s médii prošli celou stavbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Senát: Ve Valdštejnském paláci začíná vánoční výstava betlémů
Od 10. prosince je veřejnosti otevřena ve Výstavní síni Senátu vánoční výstava betlémů. Návštěvníci se mohou těšit na desítky betlémů od historických ukázek zhotovených v období před více než sto lety přes současnou tvorbu amatérů i profesionálů až po jedinečné mechanické betlémy, atraktivní nejen pro děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zdeněk Slanina: Umožní nové akademické vedení říkat pravdu o nezdravých vnitro-akademických poměrech?
Vedení Akademie věd pracuje ve čtyřletém, takříkajíc olympijském cyklu. Nyní se očekává, že Akademický sněm 15. prosince zvolí - jde o volbu s jen jednou kandidátkou - novou předsedkyní prof. Evu Zažímalovou (61, zkoumá fyziologii rostlin), a následně pak dojde i k instalaci nové Akademické rady včetně tří místopředsedů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Koskuba (ČSSD): Kdo pomůže obyvatelům Písnice?
Interpelace na 1. místopředsedu vlády ČR pana Ing. Andreje Babiše ve věci prodeje bytů na sídlišti Praha-Písnice společností ČEZ ze dne 8.12.2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Jsme připraveni podpořit Írán při jeho vstupu do WTO
Česká republika a Írán prohloubí obchodní spolupráci v řadě oblastí, shodli se ministři Jan Mládek a Alí Tayebnia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Šokující svědectví Jana Schneidera z debaty o ruské propagandě: "Mít tu jiné řečníky, přišel bych o židli na Úřadu vlády!" přiznal organizátor. Jandovo argumentační vakuum
REPORTÁŽ Bezpečnostní analytik, bývalý zpravodajec BIS a spolupracovník LN a České pozice Jan Schneider se zúčastnil debaty o ruské propagandě, kde mezi vystupujícími byl aktivista Jakub Janda z lobistického spolku Evropské hodnoty. Pro ParlamentníListy.cz celou akci detailně rozebral. Svůj text nazval Pravdivé příšerné příběhy o ruské propagandě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
DPP: Plánovaná oprava pohyblivých schodů ve stanici I. P. Pavlova
Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) provede mezi 12. prosincem 2016 a 17. únorem 2017 plánovanou opravu jednoho ramene pohyblivých schodů ve stanici metra I. P. Pavlova. Opravu je nutné provést již nyní, aby byl garantován bezpečný provoz pro cestující. Ostatní tři ramena pohyblivých schodů ve stanici zůstávají v provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Náhoda? Server si posvítil na velký sponzorský dar pro ČSSD a objevil zajímavou skutečnost
Hned jeden milion korun darovali manželé Nosálovi z Lednice na Břeclavsku ČSSD jako sponzorský dar. Zajímavé je, že oni sami si následně vzali hypotéku. Píše o tom server Dotyk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka zakončí bilanční schůzky se členy vlády
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se v úterý 13. prosince 2016 postupně setká s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou a prvním vicepremiérem pro ekonomiku a ministrem financí Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Opravil: Na Staroměstské věži
Po provedení slavné exekuce na Staroměstském náměstí umístil kat Mydlář uťaté hlavy dvanácti z odsouzenců do železných košů. Pomocí dlouhých tyčí byly pro výstrahu všem nepřátelům země, krále a císaře, vystaveny na Staroměstské mostecké věži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
AČCKA: Kuba se v současnosti řadí k nejvyhledávanějším exotickým zemím
Kuba jednou z nejvyhledávanějších exotických destinací, jen loni ji navštívilo 9 devět tisíc českých turistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ředitel Českého rozhlasu bez problémů utratil 1,5 milionu za vlastní reklamu. Platíme si to z obchodu, reaguje instituce
ČRo je veřejnoprávní rozhlasový subjekt zřízený zákonem, jehož roční rozpočet pravidelně překračuje dvě miliardy korun. Podle pravidelných informací ovšem dosahuje údajného posluchačského růstu. Zřejmě v této logice přistoupili tamní manažeři k rozhodnutí, že utratí stovky tisíc korun za kampaň, která má řidiče lákat na novou Zelenou vlnu, tedy na aktuální dopravní informace z celé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zástupci OSPO a společnosti Ahold se dohodli na navýšení mezd
Mzdy v obchodech Albert na provozních pozicích se v roce 2017 zvýší v průměru o 8,5 procenta. Dohodli se na tom dnes představitelé Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) společně se zástupci obchodního řetězce Albert. Součástí podepsané dohody je také jednorázová odměna pro zaměstnance na provozních pozicích, kterou dostanou ještě v předvánočním období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Další frontální útok na venkovské hospody. Martin Konvička kroutí hlavou nad protikuřáckým zákonem
Přijetí protikuřáckého zákona kritizoval na svém facebookovém profilu zakladatel iniciativy Islám v ČR nechceme Martin Konvička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Policie má nová vozidla
První náměstek převzal vozidla na alternativní palivo CNG.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Spotřebitelé nyní najdou na obalu i výživové údaje o potravinách
Od 13. prosince vstupuje v platnost povinnost pro výrobce informovat na obalu o výživových hodnotách potraviny. Zákazníci se tak nově budou moci o nákupu rozhodovat například podle energetické hodnoty, množství tuků, soli nebo cukru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Krize? Úpadek? Válka? Jaká bude cena za zítřek?
Občas si říkám, jak to asi všechno dopadne. Svět je tak trochu vzhůru nohama. A teď nemám na mysli jen hrozící válečný konflikt mezi Spojenými státy a Ruskem, do kterého bychom byli – ať si to přejeme nebo ne – také vtaženi. Vždycky na to myslím, když jedu v Praze přes Hlávkův most a vidím budovu evropské agentury GSA, která je – jak jsem někde četl – v případě válečného konfliktu na seznamu cílů ruských raket.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Koskuba (ČSSD): Modré zóny a předplatné
Dopis na náměstka primátora HMP ve věci rozšíření tzv. modrých zón a dostupnost předplatného MHD ze dne 8.12.2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Český inflační super-skok
Ještě před měsícem se inflace pozvolna přibližovala k jednomu procentu, které je dolní hranicí tolerančního pásma ČNB. Listopad vše změnil a inflace vyskočila ještě o desetinu víc, než jsme očekávali, a dosáhla 1,5 %. Inflace se tak dostává na nejvyšší úroveň za poslední více než tři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Senát: Plán akcí v týdnu od 12. prosince
Plán akcí v Senátu v týdnu od 12. prosince 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová se zúčastnila zasedání Rady EPSCO v Bruselu
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová ve čtvrtek jednala v Bruselu, kde se zúčastnila zasedání Rady EU pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (Rada EPSCO). Hovořilo se zejména o připravovaném evropském pilíři sociálních práv, který by měl doplnit hospodářskou integraci eurozóny o zajištění zaměstnaneckých a sociáních práv, dovedností a kvalifikací a vést ke snižování nerovností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sněmovna pro letošní rok končí. Proběhla rozlučka s Jermanovou, komunisté rozdávali kalendáře
Poslanci dnes ukončili téměř schvalovací smrští prosincovou schůzi Sněmovny, znovu se sejdou po vánočních a novoročních svátcích až v lednu. Nová středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) se loučila ve funkci místopředsedkyně dolní komory. Předsedové klubů KSČM a ANO Pavel Kováčik a Jaroslav Faltýnek popřáli poslancům i zaměstnancům od řečnického pultu zdraví a štěstí v příštím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Složitá kauza Zadeh: Spolupráce s cizími tajnými službami je smrtelný hřích, tvrdí muž, který případ sleduje
Podle obžaloby šidil Zadeh a jeho čtrnáct společníků stát při dovozu pohonných hmot do Česka, celková škoda činí 2,5 miliardy korun. O muži, který znovu skončil za mřížemi, ParlamentníListy.cz hovořily se Zdeňkem Jemelíkem ze spolku Šalamoun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Plagiátorství je v akademické obci poměrně citlivá záležitost
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny 9. prosince 2016 ke jmenování předsedy Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Spotřebitelské ceny v listopadu vzrostly
Spotřebitelské ceny vzrostly v listopadu proti říjnu o 0,3 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména zvýšení cen v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny o 1,5 %, což bylo o 0,7 procentního bodu více než v říjnu a nejvíce od června 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Petra Sedláčková: Bude ve sněmovně sociálnědemokratický koutek?
Vývoj volebních preferencí a volebních výsledků sociální demokracie v posledních čtyřech letech má stále sestupnou tendenci. Po výsledku cca 15 % hlasů v krajských volbách obvykle dosti přesná agentura pro výzkum veřejného mínění TNS Aisa přišla před týdnem s volebními preferencemi na úrovni 14 % voličů s tím, že ČSSD zaostává za Babišovým hnutím ANO téměř o 20 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Soud uznal Nizozemce Wilderse vinným, trest za své výroky však nedostal
Předseda krajně pravicové Strany pro svobodu (PVV) Geert Wilders byl uznán vinným z diskriminace. Rozhodl o tom dnes nizozemský soud. Zároveň jej podle světových agentur zprostil obvinění z podněcování k nenávisti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude jednat s vedením Státního úřadu inspekce práce
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka navštíví v úterý 13. prosince 2016 Oblastní inspektorát práce pro hlavní město Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Celní správa: Úspěšné ukončení mezinárodního kynologického kurzu
Ve čtvrtek dopoledne se v prostorách Celního úřadu Praha Ruzyně uskutečnilo setkání s novináři, kde vedení celní správy informovalo o ukončení mezinárodního kynologického kurzu. Od letošního září byli ve Výcvikovém zařízení služební kynologie Celní správy České republiky cvičeni dva peruánští celníci a dvě ruské psovodky. Všichni čtyři zahraniční kolegové úspěšně složili zkoušky a se svými psy jsou připraveni vyhledávat narkotika a nezákonně dovážené a vyvážené bankovky na letištích v Limě a Moskvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Evropská unie je nedemokratický moloch!
Stále častěji se totiž snaží zjednodušit a zrychlit tvorbu zákonů a používá k tomu takzvané „trialogy“, ve kterých se o všem rozhoduje v sekretariátech, tedy mimo zraky veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Za protonovými dětmi přišel Mikuláš, čert, anděl i drak
Více než padesát dětí přišlo oslavit Mikuláše do pražského Protonového centra. Malí pacienti se sem vracejí několikrát do roka na akce pořádané Nadačním fondem pro protonovou terapii. Ty slouží hlavně k tomu, aby v době, kdy se děti baví, mohli jejich rodiče tento čas využít k neformálním konzultacím s lékaři. Důležitá je i možnost setkat se s dalšími rodinami a mít možnost vzájemně sdílet svoje zkušenosti s léčbou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Filip přitvrdil: Hermana by mělo prověřit státní zastupitelství
Kroky ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) by mělo prověřit státní zastupitelství. Uvedl to šéf komunistů Vojtěch Filip. Vyjádřil se také ke kauze bývalého hlavního hradního protokoláře Jindřicha Forejta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Nejde o zákon proti kuřákům, ale proti zlozvyku
Poslanecká sněmovna dnes (9. 12. 2016) ve třetím znění schválila návrh tzv. „protikuřáckého zákona“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Ne všichni Romové jsou cikáni
Internetoví diskutéři (ale i novináři) si zpravidla pletou označení Rom a cikán, o našich ha­tefree aktivistech, rozdmýchávajících etnické spory, ani nemluvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Prohlášení MZV k mezinárodnímu dni lidských práv
V den přijetí Všeobecné deklarace lidských práv – 10. prosince – si každoročně připomínáme Den lidských práv. Cílem Deklarace, přijaté v r. 1948 Valným shromážděním OSN, bylo zajistit všeobecné uznávání a zachovávání lidských práv. Ideály a principy obsažené v Deklaraci se postupně staly inspirací pro vypracování více než šedesáti lidskoprávních instrumentů, jež zaručují občanská, politická, hospodářská, sociální a kulturní práva, a přispívají tak k definování široké škály mezinárodně přijímaných práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
"Prvních pět dnů fungování EET a 150 bonzáků." Varování ekonomky Šichtařové
Elektronická evidence tržeb (EET) má kromě samotné své existence ještě další notně kontroverzní stránku, píše na svém blogu na serveru iDNES.cz ekonomka Markéta Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Index spotřebitelských cen – listopad 2016
Kde hledat příčiny toho, že inflace v závěru roku silně zrychluje? Jednoznačně na straně potravin a pohonných hmot. Zatímco po celý letošní rok potraviny do celkové inflace přispívaly záporně, tak v listopadu byl již jejich příspěvek kladný. Hlavním tahounem meziroční inflace však i v listopadu zůstal alkohol a tabák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČT neodvysílala dokument o disidentovi. Ve vzduchu visí žaloba
V úterý večer měla Česká televize (ČT) premiérově zařadit dokument Libuše Rudinské „Pavel Wonka se zavazuje“, který v době své premiéry před dvěma lety vyvolal bouřlivou debatu. Režisérka se totiž ve filmu snažila dokázat, že bývalý disident Pavel Wonka, který je považován za poslední oběť komunistického režimu, vědomě spolupracoval s StB. Jenže ČT dokument nakonec neodvysílala. Proč, to vysvětluje server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
I nadále budu mluvit pravdu, i o marockém problému, burcuje před verdiktem soudu bojovník proti islámu Wilders
Nizozemský extremistický politik Geert Wilders si dnes vyslechne verdikt soudu. Ke svému konci se totiž blíží kauza, v níž byl Wilders obžalován z šíření nenávisti. Samotný Wilders si podle agentury Reuters z nadcházejícího rozsudku těžkou hlavu nedělá. Svým příznivcům vzkázal, že se nenechá zastavit žádným soudem, politikem nebo teroristou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
České centrum Tokio oslaví 10 let svého působení
České centrum Tokio letos v prosinci oslaví významné výročí. Během deseti let svého působení zde uskutečnilo více než 350 kulturních akcí propagujících Českou reubliku. Japonské publikum zajímá převážně vážná hudba, české výtvarné umění a český film. Na špici však stojí Alfons Mucha, tvorba Jana Švankmajera nebo slavný Krteček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Světlo z polských skleníků prověřili astronomové
Funkčnost zastiňovacího systému skleníků v polském Turówě, který byl spuštěn v polovině září, prověřili astronomové. S upozorněním, že skleníky společnosti Citronex vydávají opět oslnivé světlo, se na hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu obrátili starostové z Frýdlantska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje zřídila Horkou linku výživy
Nemocnice Pardubického kraje připravila novinku určenou nejen pro pacienty a jejich blízké, ale i pro širokou veřejnost. Zřídila horkou linku výživy, na níž každý zájemce najde tým profesionálních nutričních terapeutů. Nabízejí pomoc a informace s celým spektrem problémů v oblasti výživy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Naděje, která zřejmě definitivně pohasla. Významní funkcionáři opouštějí stranu
Pavel Kopecký se zamýšlí nad propadem jedné naděje euroskeptické politické scény a přináší prohlášení, které po sněmu vydali odcházející národně konzervativně orientovaní členové ND.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Podrobná regulace se podle mého názoru míjí účinkem
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny 9. prosince 2016 k protikuřáckému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanci schválili za velkých zmatků protikuřácký zákon. Totální zákaz kouření v restauracích a barech
Poslanci dnes schvalovali téměř dvě hodiny v závěrečném čtení takzvaný protikuřácký zákon. Předloha má zavést od konce května příštího roku zejména úplný zákaz kouření v restauracích a dalších pohostinských zařízeních kromě elektronických cigaret. Na poslanecké stoly ale k tomu přistálo mnoho pozměňovacích návrhů, v nichž se však poslanci nedokázali vyznat. Nad nepořádkem se pozastavoval zejména předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura. Řídící schůze Jaroslava Pokorná Jermanová dokonce musela na deset minut přerušit hlasování, aby si poslanci udělali v "papírech" jasno. Nakonec se všemi změnami prokousali a normu jako celek přijali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Většina migrantů lže o svém věku, zjistili Dánové
Dánská imigrační služba (DSI) se jala otestovat věk migrantů, kteří o sobě tvrdí, že jsou nezletilí. Úředníci zjistili, že tři čtvrtiny otestovaných uprchlíků o svém věku lhaly, aby v Dánsku získaly víc výhod. Informuje o tom páteční MF Dnes. Faktem ovšem také je, že migranti nemusí lhát, jen prostě nevědí, kolik jim je let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Přibližuje skokový růst inflace konec intervencí?
Dnešní inflační čísla ukázala výrazný skok směrem vzhůru - vzrostla po téměř třech letech nazpátek do tolerančního pásma ČNB (na 1,5 %). A již na začátku roku by nás měl čekat další růst inflace do těsné blízkosti cíle centrální banky, který bychom mohli překonat načas již během března 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
EU navrhuje, že zbrojní pas by měl být i na dětské pistolky, airsoft a paintball. Vědecký pracovník promlouvá o převratné směrnici EU o zbraních, jež má odzbrojit občany
ROZHOVOR Vědecký pracovník v oboru přírodních věd a politik ODS Tomáš Vaněk říká, že pro Brusel jsou úhlavním nepřítelem občané, ne teroristé, o čemž svědčí nová směrnice EU, která má fakticky zavést zbrojní pas i na dětské pistolky či airsoft a paintball a občany EU má fakticky odzbrojit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Každý druhý občan bude lobbista. Trochu jiný pohled na plán ministra Chvojky
Nad tím, že čerstvý ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka zahajuje svou kampaň za registraci lobbistů, se v dnešních Lidových novinách zamýšlí jejich komentátor Martin Zvěřina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Nechtěli jsme být na jedné lodi se starou partou z ČSSD
Komentář k volbě nového vedení pražské ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní otevřela revitalizované prostranství před poliklinikou v Teplicích
Revitalizace prostranství před budovou A – poliklinika, Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z., je název investiční akce, která byla dokončena v Teplicích. Její realizace přinesla především zlepšení možností pro parkování díky vzniku nových stání. Slavnostní otevření revitalizovaného prostranství před poliklinikou teplické nemocnice proběhlo za účasti zástupců vedení Krajské zdravotní, a. s., statutárního města Teplice a médií ve středu 7. prosince 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Češi jsou smějící se bestie
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Velké firmy hlídejme, ale nekomplikujme daňový systém
Komentář k návrhu ČSSD na obnovení progresivního zdanění firem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Změna letošní sazby na dojnice
Ministerstvo zemědělství dodatečně upravilo sazbu v rámci dobrovolné podpory vázané na produkci pro sektor dojnic na rok 2016, a to na částku 3 679,92 koruny na velkou dobytčí jednotku (VDJ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Na tištěná média tu nikdo nedohlíží. Syndikát novinářů není schopen ani odpovídat na stížnosti, vypálil poslanec a bývalá televizní hvězda
ROZHOVOR „Česká mediální scéna je teď takový pestrý vepřový guláš, v němž se někdy nevyzná ani to prase, které se v něm dusí,“ říká bývalý televizní moderátor a současný poslanec za hnutí ANO Stanislav Berkovec. Ve svém přirovnání médií ke kulinářství pak ještě pokračuje: „Záleží na čtenáři a posluchači, jakou porci si vybere, jestli se zajímá o složení i kuchyni, ve které si vařilo. A zda je to ochoten konzumovat. V konečné fázi můžeme dělit média jen na dobrá a špatná z hlediska profesionality a možnosti vysílání nebo tisku, daných penězi. Z toho se pochopitelně odvíjí i to, že mnohé lze v médiích koupit, ovlivnit, a dá se zde i lobovat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ANNO: Celostátní vyhlášení Osobnosti neziskového sektoru 2016
Vyhlášení Osobnosti neziskového sektoru 2016 proběhlo dne 8. prosince 2016 ve věži Staroměstské radnice v Praze. Ocenění předali náměstkyně MMR JUDr. Olga Letáčková, poradkyně premiéra PhDr. Alena Gajdůšková a senátor Mgr. Jiří Dienstbier. Na shromáždění vystoupili díle prof. Jan Sokol a předsedkyně Asociace NNO Ing. Martina Berdychová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hradecký (Svobodní): Podpora majitelů luxusních vil za peníze nájemníků
Myslí si předseda sociální demokracie, že je spravedlivé podporovat mnohamilionové hypotéky z peněz nájemníků, kteří si vydělávají třeba podprůměrnou mzdu? Strana svobodných občanů si to nemyslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Vyhraje Ježíšek nad Santou? Záleží na nás
Hnutí Zachraňte Ježíška brání tradiční české Vánoce proti amerikanizaci. Přežili jsme Dědu Mráze, přežijeme i Santa Clause! Jak? Návod na úspěch dává výstava Krása Betlémů v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Velké sólo Miloše Zemana. Pochválil EET, vypráskal ČT, potupil Obamu a pak odhalil, s čím pojede za Trumpem
Prezident Miloš Zeman poskytl obsáhlý rozhovor deníku MF Dnes. Vychválil v něm elektronickou evidenci tržeb, zkritizoval Českou televizi a zadoufal, že bude fungovat osobní chemie mezi ním a 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem. „Vůči váhavým politikům mám určitý despekt, jak k našim nejmenovaným domácím váhavým politikům, tak politikům zahraničním,“ prozradil Zeman. U Trumpa ocenil, že rozhodně není váhavým politikem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Šokující zpráva z USA. Takto prý zacházejí s nelegálními imigranty na hranicích
Americké pohraniční hlídky používají jako zbraň arizonskou poušť, kam Mexičany i jiné obyvatele Střední Ameriky zahánějí. Podle studie americké iniciativy nazvané No More Deaths se od devadesátých let v pouštní divočině ztratily desítky tisíc přistěhovalců a nejméně šest tisíc jich tam zemřelo. Píše o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPO): Masarykova univerzita klesá a klesá….
Masarykova univerzita v Brně pozvala tento týden na přednášku o ruském vlivu v českých médiích Jakuba Jandu ze sdružení Evropské hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Bezpečí dětí ve škole záleží na tom, jak spolu vycházejí učitelé ve sborovně
Časté jsou stížnosti učitelů, že rodiny zanedbávají výchovu, a proto je pro učitele obtížné zajistit ve školách bezpečné prostředí. Diskutující na kulatém stole upozornili, že bezpečné prostředí pro děti úzce souvisí se vztahy ve sborovně a rodina nemůže připravit dítě na existenci v kolektivu vrstevníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj chce omladit vozový park na regionální železnici. Vybere, kdo dodá nové elektrické jednotky
Ty nejstarší železniční „veterány“ by měly na kolejích jižní Moravy vystřídat nové vlaky. Takový je alespoň plán Jihomoravského kraje, který chce s ukončením stávajících smluv s Českými drahami v roce 2019 výrazně snížit stáří vozového parku na regionální železnici. Krajští radní proto na svém dnešním zasedání (8. 12. 2016) rozhodli o zahájení tendru na dodávku desítek nových elektrických jednotek včetně plného servisu na dalších 30 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Musíme zajistit kvalitní železniční dopravu i poté, co skončí smlouva mezi Českými drahami a Jihomoravským krajem
Ty nejstarší železniční „veterány“ by měly na kolejích jižní Moravy vystřídat nové vlaky. Takový je alespoň plán Jihomoravského kraje, který chce s ukončením stávajících smluv s Českými drahami v roce 2019 výrazně snížit stáří vozového parku na regionální železnici. Krajští radní proto na svém dnešním zasedání (8. 12. 2016) rozhodli o zahájení tendru na dodávku desítek nových elektrických jednotek včetně plného servisu na dalších 30 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ludvík obhájil vedení pražské ČSSD, na předsedu podpořila Sobotku
Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík obhájil post předsedy pražské ČSSD. Rozhodli o tom dnes svým hlasováním delegáti krajské konference strany. Ludvíka volilo 99 ze 160 delegátů. Ludvík se stal předsedou strany v Praze poprvé v prosinci 2014. Delegáti rovněž podpořili nominaci premiéra Bohuslava Sobotky na předsedu strany a na post prvního místopředsedy nominovali ministra vnitra Milana Chovance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci by dnes měli znovu schvalovat takzvaný protikuřácký zákon
Poslanci by dnes měli schvalovat takzvaný protikuřácký zákon. Předloha by zavedla od konce května příštího roku zejména úplný zákaz kouření v restauracích a dalších pohostinských zařízeních kromě elektronických cigaret.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Soud dnes vynese rozsudek v kauze Key Investments
Pražský městský soud dnes vynese rozsudek v případu společnosti Key Investments. Třem bývalým členům představenstva hrozí až osm let vězení za porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Podle obžaloby způsobili 45 zákazníkům firmy škodu 873,7 milionu korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Obžalovaní vinu odmítají a chtějí obžaloby zprostit, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek, homosexuální matky a mladý zelený u Jílkové. Víc netřeba dodávat, bylo to opravdu pekelné
Mají mít gayové a lesbičky právo adoptovat dítě svého partnera? Tuto otázku položila ve studiu České televize Michaela Jílková v pořadu Máte slovo. A začalo to lítat. „Vy nás tady terorizujete!“ ozvalo se před kamerami. Ke slovu se dostal i senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Považuje totiž za šílené, aby dítě mělo dva tatínky nebo dvě maminky. Zastáncům tradiční rodiny se ovšem dostalo pádných odpovědí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? Já si to nemyslím. II. závěrečná část
Prezident RF Vladimír Putin svou úlohu ve vedoucí roli v řízení a směřování státu s vypršením jeho mandátu ukončí. Nastoupí zase jiný politik třeba to bude pan Alexej Nevalný, koho si Rusové zvolí prezidentem tak si něj počkejme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
TOPlist