Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.178x, což odpovídá cca 218.002-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

A když se blíží člun ke břehům Evropy, střílel byste do něj, nebo ne? Prezidentský kandidát Horáček se v ČT střetl s Petrem Robejškem
Předseda politické strany Realisté politolog Petr Robejšek a prezidentský kandidát Michal Horáček proti sobě zasedli v posledních Událostech, komentářích České televize letošního roku, aby zhodnotili rok 2016 a předpověděli, co nás čeká v roce 2017. Došlo i na prezidenty Donalda Trumpa a Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zbyněk Passer: Hromadný orgasmus redaktorů České televize
Arabské jaro dospělo přes džihádistické léto a podzim, hrozící třetí světovou válkou až k zimě - kruté k džihádistům a vysmívající se americké diplomacii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Rusko „zavinilo“ Islámský stát, volební výprask Clintonové, popularitu prezidenta Zemana a tak dále
Aspoň dle party bruselských sovětčíků, živících se skvěle v České republice psaním oslavných tirád na islamizaci Evropy či nenávistných výpadů proti Rusku a Putinovi. Ruský prezident má podle nich totiž prsty ve všem, co jen malilinko zavání zdravým rozumem nebo čirým pudem sebezáchovy. A to se dnes nehodí….
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zemanova demence. Na webu Respektu píšou o guláši a prázdné hlavě při vánočním poselství
Právník Martin Kryl se na serveru časopisu Respekt zařadil mezi spoluobčany, kteří zhodnotili vánoční poselství prezidenta Zemana. Hlavu státu přitom nijak nešetřil. S odkazem na informatika Radka Batelku a další hodnotitele Zemanova projevu poukázal na to, že Zeman v proslovu nejednou lhal. Proč neříkal pravdu? Prý možná proto, že u něj postupuje demence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Známý americký deník píše o "Putinovu příteli Zemanovi". Představili jej Karel Randák a Ivan Gabal
Server deníku New York Times pro čtenáře zachytil cestičky, kterými se Rusové snaží uplatňovat svůj vliv na Západě. Končící prezident Barack Obama sice nařídil posílení sankcí vůči Kremlu, ale podle deníku to samo o sobě nestačí. Prezident Ruské federace Vladimir Putin má totiž v Evropě mnoho přátel, kteří mu pomáhají. V textu mnohokrát padlo jméno českého prezidenta Miloše Zemana. Došlo i na chystaný odbor pro boj s propagandou na ministerstvu vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kauza strýček Brady a státní vyznamenání. Ministr Herman v ČT hovořil o rovné páteři
Lidovecký ministr kultury Daniel Herman se v posledních Událostech, komentářích letošního roku v České televizi ještě jednou vrátil ke kauze vyznamenání-nevyznamenání svého strýce Jiřího Bradyho. Herman se prý dozvěděl něco o rovné páteři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pozor, toto není silvestr: Němečtí výzkumníci sepsali studii o zásadním ekonomickém přínosu uprchlíků
Podle expertů přinesli letos uprchlíci do Německa hospodářský růst. V příštích letech lze podle všeho očekávat ještě pozitivnější vliv. Letos byl růst vyšší o 0,3 procenta. Píše to server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Rusové, promiňte! My normální Češi nemůžeme za to, že jakoby ústy národa hovoří hňupové typu Jandy nebo Štětiny
Výstupy shora jmenovaných Českých tý, tý, tý, tý jsou doslova trapné a bohužel hrubým způsobem poškozují Český národ a Českou republiku. Nejde jen o to, co řekli v minulosti, ale nyní jde o jejich doslova prasečí výlev k tragické události v Rusku, při které zahynulo 92 lidí, z čehož byla převážná část uměleckého souboru Alexandrovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Lidé začali spontánně sbírat víčka pro Agrofert. Chtějí mu snížit ztrátu
Víčka budou mít čísla, a budou slosovatelná. Nejvíce šancí mají majitelé zavřených hospod, protože mají ve skladech víček opravdu hodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Konečně nebudu muset poslouchat ty blbé kecy
Reakce na sociální síti na článek "Agrofert hlásí nejhorší výsledky za poslední čtyři roky. Nedařilo se mu v prodeji hnojiv":
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Nastává rok obratu, burcuje Petr Hájek. I když estabilishment bude kopat
Bývalý kancléř exprezidenta Václava Klause Petr Hájek napsal na svém serveru Protiproud.cz komentář k novému roku 2017. „Bude to boj o všechno?“ ptá se. „Zlikvidují nás, nebo naopak našlápneme k lepším časům?“ i na to se ptá Hájek ve svém zamyšlení. Establishment podle něj prohrává a bude kopat. I přesto Hájek neočekává špatný konec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Když člověk vidí ten ksicht… Jiří Ovčáček odpálil první petardy. Do oken cenzurního úřadu, TOP 09, umělecké kavárny a mnohých dalších
ROZHOVOR Soudě dle průzkumů mínění, prezident Miloš Zeman má víc podprovatelů než odpůrců. Oněm kritkům ale nikdo nemůže upřít, že jsou mnohem hlasitější než příznivci. Redakce, podobně jako loni na silvestra, vybrala ty nejznámější a mnohdy i nejhrubší komentáře na Zemanovu adresu a předložila je mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi s žádostí, aby je se silvestrovským nadhledem okomentoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Obránci zvířat upozorňují na odvrácenou tvář silvestrovských oslav
Spolek OBRAZ spustil virální kampaň proti rachejtlím. Hlasité oslavy příchodu nového roku jsou velkou stresovou zátěží pro domácí mazlíčky i volně žijící zvěř. Zábavní pyrotechnika pro mnohá zvířata znamená strach, úzkost a zděšení. Některá se mohou během oslav Nového roku zaběhnout, zranit nebo dokonce zahynout. Hlasité ohňostroje přitom nevadí jen zvířatům, ale i starším lidem, nemocným a v neposlední řadě dětem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Alkohol vám neprodám, jsem muslimka, řekla prodavačka zákazníkovi
Server britského deníku Daily Express přinesl příběh Brita, který si chtěl doma v Tescu koupit na silvestra nějaký ten alkohol. Jenže se zlou se potázal, protože si stoupl do fronty ke kase, kde seděla prodavačka muslimského vyznání – a ta mu alkohol odmítla prodat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Malé zamyšlení nad nadcházejícím rokem
Dnešní zamyšlení mají sloužit jako náměty na přemýšlení o našem životě i o naší české společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vedení pardubické radnice se v „poločase“ hodnotí jen kladně
Vedení pardubické radnice je za polovinou svého funkčního období. K „poločasu“ koalice vyhodnotila plnění svého programového prohlášení. Téměř ve všech bodech se považuje za úspěšnou, slovo „nepodařilo“ se v textu neobjevuje. Opozice si to však rozhodně nemyslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Snad mají pekelníci na Obamu dobré dříví. Petr Štěpánek už mu odpočítává
Bývalý radní Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek se vyjádřil ke konci prezidentování Baracka Obamy ve Spojených státech amerických. A rozhodně si nebere servítky – označil ho dokonce za nejhoršího prezidenta USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Starosta Jarolím (ANO): Uplynulý rok byl určitě náročný pro většinu z nás...
Novoroční přání starosty města Dvůr Králové nad Labem:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Bradáčová je zralá na rezignaci, píše poradce expremiéra. Jenže jí Pelikán jde na ruku...
Jaký má za sebou rok pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová? Podle serveru Svobodné fórum Pavla Šafra to byl pro Bradáčovou tak špatný rok, že je zralá na rezignaci, jenže podle názoru někdejšího poradce Petra Nečase Jiřího Sezemského si dovolila chyby justice ještě obhajovat. A to není všechno...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Bývalý americký ministr obrany varuje před odpálením atomové bomby ve Washingtonu
Co bude dělat Janda v boji s americkými dezinformačními weby?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): 2016 – rok islámského terorismu v Evropě
Tento rok byl ve znamení islámského terorismu v západní Evropě. Vývoj však nebyl překvapivý. Například ve Francii je již dnes více praktikujících muslimů (3,8 %) než praktikujících katolíků (2,9 %), přestože je Francie považována za křesťanskou zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Tisíce bezdomovců v Aténách jsou vystaveny kruté zimě
V těchto dnech v Aténách prudce poklesly teploty a dnes večer se pohybovaly okolo nezvyklé nuly, napadal také sníh, který je zde výjimečným jevem. Městská správa proto rozhodla, že bezdomovcům bude umožněno pobývat v pěti stanicích metra v centru města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Opětovná kandidatura Aleny Dernerové aneb V Mostě zase dobrý
Mostecká politická scéna, která je typická, jako mnoho dalších má také svá specifika. Je korupční, korumpující, je bizarní, stejně jako někteří spoléhají právě na to, že je taková. Proč? No, jinak už by ji zřejmě nevládli, resp. neovládali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Obama možná vůbec nesměl být prezidentem USA. Dějí se kolem toho neuvěřitelné věci
Spisovatel a publicista Benjamin Kuras popisuje, jak probíhalo pátrání ohledně nejasností toho, kde se vlastně americký prezident Barack Obama narodil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Letošní ročník projektu „Železniční doprava pro kraje“ řešil především meziregionální potřeby krajů
Základními cíli společného projektu Správy železniční dopravní cesty a Českých drah, jehož realizace začala v loňském roce, je podpořit společný postup při řešení otázek optimalizace regionální dopravy, zvýšit efektivitu provozu železniční dopravy na regionálních tratích, zajistit provázanost železničních spojů mezi jednotlivými kraji i návaznost regionálních tratí na páteřní železniční síť či koordinovat představy krajských samospráv, možnosti infrastruktury a požadavky dopravce. Výsledky jednání shrnula pondělní celostátní konference.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Kontrola Farmářského trhu v Říčanech skončila správním řízením
Před pár dny byla provedena inspektory Krajské veterinární správy Státní veterinární správy pro Středočeský kraj kontrola Farmářského trhu na náměstí v Říčanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Prokeš: Vánoce Vánoce přicházejí, ale jinak aneb Ohlédnutí za adventem končícího roku
Vánoce Vánoce přicházejí – zpívá se ve šlágru ze 60. let minulého století. Ve srovnání s hektickým dneškem to byly pohodové časy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lucie Bartoš: Strach – dobrý sluha, ale špatný pán. Máš svůj integrovaný alarm? K čemu armáda v době míru…
Vypněte svůj antivir, odložte štít – a šup do jámy lvové, třeba k uprchlíkům. Jinak vás odnese čert, tytyty. Velký omyl o přístavech bezpečí…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní chce pro Ústecko kardiochirurgii
Z dosavadního "Centra vysoce specializované kardiovaskulární péče" na status "Centrum komplexní kardiovaskulární péče" chce pro Kardiologickou kliniku Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem rozšířit Krajská zdravotní, a. s. Z proklamovaného záměru přistoupila společnost, jejímž zakladatelem a jediným vlastníkem je Ústecký kraj, v roce 2016 k prvnímu kroku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Nahrazování tramvají autobusy nepovažuji za šťastné
Ministr reaguje na zprávu a dopis pražského náměstka Dolínka, týkající se nahrazování tramvají:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Silvestr z kavárny aneb Praha se baví venkovem
Silvestrovská zábava přináší humor různé úrovně. A jinak tomu není ani v televizi. Zcela mimořádným byl v tomto směru silvestr roku 1989, kdy bylo náhle povoleno naprosto vše. Na internetu lze dodnes dohledat poklady tehdejšího humoru, postaveného na zesměšňování oponenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství vydalo Ročenku ekologického zemědělství
Ročenka ekologického zemědělství je sestavena za rok 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ukrajinizace české politiky na pokračování?
Poznal jsem pana Sehnala jako velmi slušného a rozumného člověka. Proto mě vcelku překvapilo, že se vedení vlastně celé jeho podnikatelské skupiny jaksi transformovalo do, jak jsem snad správně pochopil, zatím přípravného výboru obnovené Občanské demokratické aliance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Soud bude řešit v kauze podnikatele Zadeha dalších osm stížností
Krajský soud v Brně obdržel v případu podnikatele Sharama Abdullaha Zadeha dalších osm stížností, bude se jimi zabývat Vrchní soud v Olomouci. ČTK to řekla mluvčí brněnského soudu Simona Pešková. Předchozí stížnosti olomoucký soud zamítl. Zadeh a 14 dalších lidí čelí obžalobě z obřích daňových úniků, hrozí jim až 13 let vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Terorismus je hra, na které někdo vydělává. Rada senátora Kubery do nového roku
ROZHOVOR „Do nového roku mám jediné předsevzetí. Nikdy nebudu hlasovat pro zákon jakkoliv omezující svobodu,“ řekl senátor, občanský demokrat Jaroslav Kubera, podle něhož nám svoboda protéká mezi prsty, nikdo si toho nevšímá a nikomu to nevadí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyzval, aby si ji lidé nenechali vzít pod záminkou terorismu, což je jen hra, na které někdo vydělává. A co by popřál vládní koalici? Ještě více konfliktů, ale prý to zvládne sama i bez něj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Skočíme na špek zase miliardáři s prázdnou stranou a populistickými sliby?
Sytý hladovému nevěří, se říká a je to pravda. Bohužel zatím je to jen poučka – pořekadlo, které ale nikdo z voličů nevidí a neslyší. Změní se to, nebo si budeme volit prázdné strany vedené ziskuchtivými miliardáři?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Slavný egyptolog Bárta: Jsme úspěšná civilizace, nemáme se za co omlouvat. Ale nesmíme se nechat zastrašit
Nesmíme se dát odstrašit od našeho stylu života, říká v rozhovoru pro Právo šéf Českého egyptologického ústavu Univerzity Karlovy Miroslav Bárta. Zneklidňuje ho však mimo jiné skutečnost, kdyby si měl uběhlý rok ve svém životě představit i v následujícím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Od zítřka platí zákaz návštěv v Nemocnici České Budějovice
Nemocnice České Budějovice, a.s. oznamuje, že od neděle 1. ledna bude vzhledem k nárůstu chřipkových onemocnění v okrese České Budějovice až do odvolání uzavřena pro návštěvy pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ringo Čech, jak ho znáte: Červenokartáři nejsou normální lidé. Když se dnes řekne neziskovka, představíte si něco odporného, co škodí
ROZHOVOR „Evropa je v hrozném stavu a myslím si, že k tomu hodně přispěla i bezpáteřní Evropská unie,“ říká v bilančním rozhovoru na sklonku roku 2016 František Ringo Čech. Pochválil Miloše Zemana a opřel se do neziskovek. „Neziskovky – to slovo už dneska je používané jako něco odporného, něco, co škodí,“ míní František Ringo Čech, který by si v příštím roce přál rozpad EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní podpořila díky prodaným kabelkám Nadaci pro transplantace kostní dřeně
Charitativní bazar kabelek "Kabelkománie" v Krajské zdravotní, a. s. - Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z. proběhl 1. prosince 2016 v rámci adventního koncertu v atriu nemocnice a skončil velkým úspěchem. Ve prospěch Nadace pro transplantace kostní dřeně putovala částka 59 123 Kč, když se předtím organizačnímu týmu z ústeckého transfuzního oddělení podařilo nashromáždit od dárců přes dva tisíce kabelek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Vypořádali jsme se se složitou situací
Od 1. ledna 2017 bude provoz veřejného osvětlení na území hlavního města Prahy zajišťovat společnost TRADE CENTRE PRAHA ve spolupráci se společností PREdistribuce. Smlouva mezi oběma společnostmi byla podepsána 29. 12. 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Petardy, zdraví, zdravý rozum, bezpečnost a životní prostředí
Vyděšené kočičky a pejskové, bolestivé úrazy často s trvalými následky, požáry a vytváření prostředí pro páchání trestné činnosti v nepřiměřeném hluku. To je krom barevných obrazců na obloze výsledkem odpalování zábavní pyrotechniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hromadný orgasmus v České televizi i rozhlase. Komunální politik jej cítí i přes éter
Český komunální politik a podnikatel Zbyněk Passer připomněl – dle jeho slov – hromadný orgasmus redaktorů Českého rozhlasu a České televize, který měli z arabského jara v roce 2011. Každý rok jej vzpomínají povinným pásmem pořadů, dramaturgií připomínajících oslavy VŘSR, konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Příměří v Sýrii díky Rusku a Turecku
Zdá se, že vítězství Asadovy armády v Aleppu znamenalo velký posun směrem ke klidu zbraní v Sýrii. Byl bych ale opatrný, pokud bych měl hovořit o míru v Sýrii, neboť k němu bude ještě dlouhá cesta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Ostraha aneb Jak to chodí...
V běžném, velkém obchodě s potravinami, je za vstupními dveřmi před pokladnami prostor na přendání nákupu z vozíků do tašek a pak se odchází. Na pořádek má dohlížet ostraha. Ta je většinou v prostoru se zbožím a má dohlížet, jestli se nekrade. Často vejdou i dva mohutní (někdy tři) nebílí zákazníci. Jeden má velkou tašku a zůstane v prostoru před pokladnami. Druhý , s menší taškou jde nakupovat. Vozík si nevezme a nákup dává do tašky. U pokladny vyndá z tašky jedno pivo a zaplatí. Taška však má dvě dna. Dojde k druhému zákazníkovi a pivo vypijí. Mezitím nenápadně přemístí nákup ze dvojitého dna do velké tašky. Pak jde jeden z nich nakupovat znovu. Po čtyřech pivech mají hotov velký nákup a odejdou. (Dvě lahve žitné, dvě šišky salámu, konzervy atd. ) Stěží to unesou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Merkelová promluví večer k národu. Už se ví, co řekne
Pro Německo je největší zkouškou islamistický terorismus. Tvrdí to německá kancléřka Angela Merkelová. Její novoroční projev, který kancléřka přednese dnes večer, zveřejnil v předstihu její úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hovoří Ivan Langer. O stádu ovcí, závisti, udávání a velkém krysařovi. A o sekáčovi, kterého přemlouvá ke kandidatuře na Hrad
ROZHOVOR Pokud České republice podle exministra vnitra Ivana Langera hrozí dominance jednoho tzv. politického hnutí, což je divize jednoho podnikatelského subjektu, který nazývá Anofertpress, je pro budoucnost země nesmírně důležité, jaký člověk bude zastávat vrcholnou ústavní funkci – prezidenta republiky. „Nemá velmi silné výkonné pravomoci, přesto může vytvářet jistou formu protiváhy tomu, abychom se všichni nestali zaměstnanci jedné jediné firmy,“ prohlásil Ivan Langer. Ale protože si myslí, že Miloš Zeman by tím vyvažovatelem nebyl, přemlouvá ke kandidatuře člověka, který je bitkař a dokáže se skvěle pohybovat v prostředí nejzapadlejší hospody i Španělského sálu Pražského hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pondělíček (LEV21): Přicházeli z nebe
Tito muži přicházeli z nebe a nebyli to andělé. Byli to lidé z masa a kostí, mladí kluci s životem před sebou, kteří chtěli žít. Přesto nasazovali životy a nelze na ně zapomenout. V těchto dnech si připomínáme 75 let od seskoku těch z nich, kteří se nejvíce zapsali do dějin naší země a do srdcí všech , kteří se cítí být jejími občany a vlastenci. Vojenské akce, které vykonávali pro svou vlast a národ měly sice anglická jména, jejich cílem ale bylo obnovení Republiky československé, samostatné, svobodné a sociálně spravedlivější. Silver A, Silver B a Antropoid.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ples Zemanových bude na Hradě v druhé polovině ledna
Prezidentský pár Miloš a Ivana Zemanovi opět v lednu uspořádají na Pražském hradě charitativní ples. Konat se bude 20. ledna, řekl ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Vstupenka stojí 8000 korun a výnos z plesu půjde po uhrazení nákladů do nadačních fondů, které zřídili prezident Zeman a jeho manželka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad zveřejnil, jaké kontroly zahájí v lednu
Kontroly zahajované v lednu 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Energetici jsou na zimní období připraveni i ve středních Čechách
Poruchové čety Skupiny ČEZ čekají v následujících dnech a měsících nástrahy zimního období, které s sebou mnohdy nesou zvýšený počet poruch a následných výjezdů. Těch už letos jednotlivé čety v středočeském regionu absolvovaly více než čtrnáct tisíc, což je s ohledem na příznivé klimatické podmínky podobné jako loni. Na první zimní prověrku se všichni poruchové služby pečlivě připravují a dokončují preventivní údržbu zařízení a techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Server hledá perlu roku. Nejvíce želízek v ohni má prezident Zeman
Rok 2016 byl velmi bohatý. Platí to alespoň o výrocích politiků. Stačí si vzpomenout na „Kalašnikov“ prezidenta Zemana nebo na tábor v Letech, kde podle Andreje Babiše stačilo, aby někdo odmítal pracovat, a „šup a byl tam“. V táboře za druhé světové války zemřely stovky lidí. Plejáda zářných výroků tím ovšem ani zdaleka nekončí. Stačí si vzpomenout třeba na poslankyni ČSSD Pavlínu Nytrovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kardinál Vlk: Mám najednou tolik času, abych přemýšlel
Pozdrav čtenářům webových stránek kardinála Miloslava Vlka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Budu působit v nejvyšších patrech politiky, plánuje si Dominik Feri. Nejlépe v Praze, v Teplicích prý lidé zamrzli
Teprve dvacetiletý Dominik Feri je jednou z předních tváří TOP 09. V rozhovoru pro silvestrovskou MF Dnes prozradil, že se rozhodl stáhnout z politiky na severu Čech a raději bude působit v Praze, protože zjistil, že na severu vlastně lidé moc nestojí o změnu a tak trochu „zamrzli“. Sám je hodně aktivní na sociálních sítích, ale posteskl si, že dnes má pravdu ten, kdo má víc lajků. Došlo i na předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska. Feri hovořil o jeho výměně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Teska Arnoštová (ČSSD): Nezapomeňte vykročit pravou nohou
Blahopřání na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Místopředseda Pirátů: Propagandě už dneska nikdo nevěří, jako za Jakeše. Tiskový dohled ministerstva ty lži opravdu neudrží
ROZHOVOR „Současné propagandě už málokdo věří, je to podobné jako koncem osmdesátých let. Zřízení Odboru tiskového dohledu je pouze zoufalou snahou udržet vylhaný obraz reality,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz místopředseda Pirátské strany Ivo Vašíček. Představitelé EU se podle něj chovají, jako bychom byli podřízení USA, a k Sýrii dodává: „Dnes už obviňuje Západ z podpory Islámského státu i Turecko a Irák. Myslím, že je zřejmé, že bez vnějšího zásahu by k nepokojům a válce v Sýrii nedošlo, naštěstí se agrese nepodařila jako třeba v Libyi.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vladimír Putin dokonale zmátl CNN. Přečtěte si, co se v televizi odehrávalo po jeho posledním kroku
Někdejší vedoucí moskevské kanceláře CNN Jill Doughertyová možná překvapila celou řadu Američanů, když ve vysílání vychvalovala počínání ruského prezidenta Vladimira Putina. Předvedl dle jejích slov další mistrovský tah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Železniční stanice Martinice v Krkonoších a Sbor Doktora Karla Farského v Semilech - nové informační letáky z cyklu Chraňme památky
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci ve spolupráci s Libereckým krajem vydal dvojici informačních letáků z edice Chraňme památky! Letáky představují dvojici kulturních památek, které byly prohlášeny Ministerstvem kultury ČR v roce 2016, a to Železniční stanici Martinice v Krkonoších a Sbor Dr. Karla Farského v Semilech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum: Předsevzetí si plánuje dát jen třetina lidí, převažují zdravotní cíle
Zbývají hodiny do konce roku 2016 a to je tradičně čas plánování novoročních předsevzetí. Zdali chtějí Češi v novém roce přestat kouřit, zhubnout či mít více peněz, tomu se věnoval průzkum, který si nechala zpracovat síť výživových poraden NATURHOUSE. Šetření provedla v první polovině prosince agentura STEM/MARK, která oslovila 500 respondentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Česká národní banka zveřejnila statistiku úrokových sazeb za listopad
Komentář k úrokovým sazbám měnových finančních institucí - Listopad 2016 - Úrokové sazby z nových obchodů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Agrofertu se letos moc nedařilo. Aspoň nebudu muset poslouchat blbé kecy, poznamenal Babiš
Server ihned.cz přinesl informace o tom, že se Agrofertu ministra financí Andreje Babiše (ANO) nedařilo tolik jako v minulých letech. A šéf hnutí ANO z toho má podle všeho radost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Toto mě děsí. To by měli uznat i nejzabedněnější multikulti-fanatici. Staráme se o lidská práva gaunerů. Sune se to do… A národem milovaný Herr Herman... Koskuba hovoří
ROZHOVOR Poslanec ČSSD Jiří Koskuba říká, že je zvědav, kdy Němci konečně prohlédnou a zbaví se Merkelové. „Jenže tohle Němcům často trvá dost dlouho. A někdy je k tomu třeba i velmi tvrdých metod,“ dodává. „Po opakované a stále nekontrolovatelné vlně ekonomických běženců a s nimi mnohých fanatických teroristů ‚z povolání‘ se bezpečnostní situace sune do… do pryč,“ varuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Komentátor z Lidovek: Nic hrozného se nám neděje. Jen jsme mistři ve skuhrání
V roce 2017 máme před sebou další volby. To však ještě neznamená, že nás čeká peklo. To jen Češi, Moravané a Slezané jsou přeborníky ve skuhrání, soudí komentátor Zbyněk Petráček z Lidových novin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Evropa, americká kolonie, aneb politika omezené suverenity
Švýcarský historik se pokouší Evropanům v EU a NATO otevřít oči, ale v ČR ho média i překladatelé totálně ignorují, dokonce ani ve vyvážené a objektivní ČT není!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bizár roku 2016! Připomeňte si šílená politická VIDEA a vyberte z nich to nejbláznivější
Když jel nedávno prezident Miloš Zeman do Portugalska, vítal ho jeden z místních deníků článkem s titulkem „Bizzaro video“, pojednávajícím o aféře s „domácím videem“ hradního protokoláře Jindřich Forejta. Pikantní na tom je, že o videu s Forejtem sice všichni mluví, ale v plné délce ho nikdo neviděl. Zato se však letos objevilo v české politice mnoho jiných výtvorů, které by si titul „Bizzaro video“ bezesporu zasloužily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Protože nemůže pravdu vyvrátit, snaží se ji aspoň smést se stolu
Reakce na článek: „Český kněz rozpoutal na Ukrajině náboženskou bouři, stopa mizí v Doněcku“, který byla vydaný na iDnes.cz a který podle Byzantského katolického patriarchátu manipuluje veřejným míněním a rozpaluje náboženskou nesnášenlivost:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Letadlo do Polska muselo přistát v Praze kvůli vyšinutému šílenci. Chovanec ještě v noci svolal tiskovku
Na starém letišti v pražské Ruzyni muselo v pátek nouzově přistát letadlo mířící z Kanárských ostrovů do Polska. Jeden z cestujících totiž vyhrožoval, že má na palubě bombu a odpálí se. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) pravděpodobně šlo o vyšinutého člověka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Portrét Jana Patočky, Václava Havla či Pavla Kohouta. Česká televize připomene vznik Charty 77 i Anticharty čtyřmi premiérovými snímky a cyklem
Premiérový snímek o jednom z nejvýznamnějších českých filozofů 20. století Janu Patočkovi, dokumentární studie o fenoménu bytového divadla Vlasty Chramostové, nahlédnutí do prostor slavné rádiové stanice Hlas Ameriky či svědectví Evy Pilarové, Luďka Soboty a Milana Lasici. Česká televize v lednu připomene čtyřicetileté výročí založení Charty 77 a Anticharty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Pozice referenda jako nástroje přímé demokracie ve dvacátých letech Třetího tisíciletí
Všechny servery si povšimly, že před vánočními svátky uplynulo již půl roku od okamžiku, kdy Britové rozhodli v referendu o vystoupení své země z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský objevil neuvěřitelnou ukázku nápaditosti ČT. A pro nespokojené koncesionáře má nápad
TÝDEN V MÉDIÍCH Příklad zřejmě jediného mainstreamového média, které prokazuje snahu o vyváženost a komplexitu svých informací, uvádí Petr Žantovský ve svém pravidelném přehledu toho nejzajímavějšího, čeho si ve sdělovacích prostředcích všiml. Týká se nejen letecké katastrofy, jejíž obětí se stalo více než šedesát Alexandrovců, ale i unikátního článku o migrační vlně jako obrovském byznysu. Glosuje i okopírovaný štědrovečerní program České televize z minulého roku a očekává, že se na veřejnoprávní obrazovku vrátí přestávková koťátka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pracoval pro uprchlíky, teď napsal hru o Miloši Zemanovi. Hlásá prý takové věci, že se svět nestačí divit
Spisovatel a právník David Zábranský pracoval mimo jiné pro Organizaci pro pomoc uprchlíkům. V komentáři pro sobotní MF Dnes konstatuje, že Česká republika je trochu zvláštní země. Je plná prezidenta Miloše Zemana. Autor se naší hlavě státu podle vlastních slov věnoval v podstatě celý rok, protože za to dostal zaplaceno, ale proč to dělá to obrovské množství jiných lidí zadarmo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist