Oficiální zpravodajská média

Tajná schůzka, šílená fakta: Dvanáct metrů pod zemí s poslanci ANO. Chtěli nám říct, co se děje za zavřenými dveřmi s Babišem
Během týdne se ParlamentníListy.cz setkaly se sedmi zástupci Babišova hnutí v Poslanecké sněmovně. Jednání se uskutečnilo v nejmenované restauraci v centru Prahy, která je pověstná svým podzemním prostorem. Proč? Z obavy o to, aby volené parlamentní zastupitele nikdo neviděl. Nálada v „hnutí jednoho muže“ je prý na bodě mrazu, úspěch se neodpouští a jistota prakticky neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Zubní kazy
Pan Stomatochirurg Roman Smucler tvrdí, že nejlepší prevence proti zubním kazům, jsou co nejvyšší poplatky u zubaře Mám pětiletého vnuka. Jeho rodiče mu dopřávají tu nejzdravější výživu. Oba rodiče jsou intelektuálně na úrovni. Syn, sice strojař, ale se zaměřením - mechanika srdce.Stravují se všichni dle doporučení lékařů. Je to, dle mne i dosti drahá záležitost. Nešetří na něm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Michael Žantovský na Hrad. A není to legrace
Pokud se Miloš Zeman rozhodne příští rok obhajovat prezidentskou funkci, možná proti sobě bude mít jednoho vyzyvatele navíc. Lidé, kteří nemají Zemana právě v lásce, našli osobnost, která by se mohla stávající hlavě státu postavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Starec odchází z vedení ČSSD, bude jejím ekonomickým ředitelem
Ekonomickým ředitelem ČSSD se stane dosavadní místopředseda pro hospodaření Martin Starec. Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka po dnešním pražském zasedání ústředního výkonného výboru oznámil, že ho do nově zřízené funkce jmenuje v příštích dnech. Starec uvedl, že v souvislostí s tím brzy na místo ve stranickém vedení rezignuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Klouzavý mandát není téma k debatě
Ministr Jan Chvojka včera na Úřadu vlády ČR uspořádal druhý kulatý stůl k revizi Ústavy. Kulaté stoly se konají u příležitosti 25 let existence Ústavy ČR. Diskuse byla věnována moci zákonodárné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Sebevražedné tendence nemáme.“ Ministr vnitra vysvětlil, proč je Sobotka nejlepší
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se domnívá, že pro stranu je nyní klíčové, aby znovu zvolila za svého předsedu Bohuslava Sobotku. Uvedl to v rozhovoru pro deník Právo, kde se současně velmi ostře vymezil vůči šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Michek: Kdo profituje z imigrantů?
Stále častěji lze slyšet vyjádření zahraničních turistů, zejména z Německa a z Rakouska, kteří říkají: „Závidíme vám vašeho prezidenta Miloše Zemana, který odmítá se řídit politickou korektností a nebojí se nazývat negativní skutečnosti pravými jmény.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSD: Zájmy našich občanů hájí sociální demokracie, nikoliv oligarchové. Dlouhodobý program dokazuje, že politika má smysl
Česká strana sociálně demokratická je přesvědčena, že celá česká politická reprezentace stojí před výzvou, kterou je fakt, že do klíčových voleb do PSP nechodí volit téměř polovina občanů. Ústřední výkonný výbor proto na svém sobotním zasedání doporučil ke schválení Dlouhodobý program ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
„Je důležité si uvědomit, že zájmy normálních lidí nehájí miliardáři.“ Sobotka prozradil, na čem stojí program ČSSD
Návrh dlouhodobého programu ČSSD získal dnes podporu stranického ústředního výkonného výboru, schvalovat jej bude po konečných úpravách sjezd. Program je podle předsedy sociální demokracie a premiéra Bohuslava Sobotky založen na hodnotách svobody, spravedlnosti a solidarity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Značka kvality KLASA u výrobku Kuřecí šunkový EXTRA byla odebrána
Rozhodnutí o odebrání značky kvality KLASA u výrobku Kuřecí šunkový EXTRA bez E od výrobce Drůbežářský závod Klatovy a.s.:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský zachytil další padělanou značku IPPC
Inspektoři ÚKZÚZ při namátkových kontrolách dřevěných obalů zachytili další palety, které byly označeny padělanou IPPC značkou. Jedná se o označení na paletách EUR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Doktor vězeňských věd: Klaus ve skutečnosti nedosáhl ničeho. Zemanovi nikdy neodpustím, co všechno musel provést
Politický vězeň, scenárista a spisovatel Jiří Stránský se v knižním rozhovoru Renaty Kalenské obul mimo jiné do obou českých prezidentů. Prezident Václav Klaus podle Stránského nikdy ničeho nedosáhl. Miloše Zemana pak nevnímá jako prezidenta. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Lednová inflace nepříjemně zaskočila Českou národní banku. Je zase výrazně rychlejší, než s čím centrální banka počítala
Míra inflace v lednu (2,2 procenta) předčila odhady trhu (2 procenta), České národní banky (1,9 procenta) i ministerstva financí (2 procenta). Závažný je zejména nesoulad prognózy ČNB se skutečností. Rozdíl čítající tři desetiny procentního bodu by mohl vlít nový elán do žil devizových obchodníků, kteří by pak stupňovali své sázky na posílení koruny po opuštění intervenčního režimu letos ve druhém čtvrtletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Miloš Zeman na sjezdu: Nemůžeme riskovat koalici. Model SPD s podporou SPO? Pokud nebudou podmínky ponižující
Sjezdu Strany práv občanů se dnes zúčastnil i její čestný předseda Miloš Zeman. „Buď u nás vítán,“ přivítal Zemana předseda SPO Jan Veleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nebojte se, to je jen Michal Horáček s poradci. Internetem koluje skutečně děsivé kolektivní FOTO
Michal Horáček před několika dny oznámil, že bude kandidovat na Hrad. Pozornost médií tehdy upoutal především ostrými slovy na adresu Karla Schwarzenberga (TOP 09). Velmi ostrými slovy. V únoru se Horáček pokusil o restart kampaně. Na tiskové konferenci představil své poradce. A po internetu se takřka rychlostí blesku začala šířit vtipná fotografie Horáčka s jeho poradci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Havloidní zmetci, Pražská kavárna a Chátra 77 chystají na naše syny válku!
Nevidíte to? Nevšimli jste si ničeho? Považujete to za normální? Nezajímá Vás to? Myslím, že vbrzku si budete muset všimnout! Vláda spolu s poslaneckou sněmovnou, ČNB a mnoha neziskovými organizacemi, které tahají za nitky a jsou spojovacím článkem s elitami NWO, hrají s občany naší země riskantní hazardní hru o naše životy a existenci národa jako takového.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
„Hitler sem, Hitler tam, Hitler, kam se podívám.“ Kamberský se zamyslel nad tím, proč je potřeba zabušit do bubnů o trochu víc
„Tvrdit, že prožíváme druhý únor ’48 či normalizaci, je už trochu obehrané, a tak je třeba vzít starou tezi o fašismu a protofašismu, které už třetím rokem dobývají Evropu – a zabušit do bubnů ještě o trochu víc. Takže se objevil argument ultimátní: Hitler. Hitler sem, Hitler tam, Hitler, kam se podívám,“ uvedl svůj komentář v Lidových novinách komentátor Petr Kamberský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
A vy jste kdo? Kandidát na prezidenta? Adepti na Hrad mají velký problém, lidé je neznají
Přemýšlejí o kandidatuře na prezidenta. Mají však problém - většina Čechů je nepozná. Řeč je o diplomatech Petru Kolářovi, Pavlu Fischerovi, či o současném šéfovi Akademie věd Jiřím Drahošovi. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Celní správa: Pozor na doprodej cigaret s neplatným kolkem
Pouze do 31. března 2017 lze doprodávat cigarety s tabákovou nálepkou s uvedeným písmenem „S". Za porušení tohoto nařízení hrozí prodejcům propadnutí zboží a vysoké pokuty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Nižší eurodotace pro státy, které nechtějí uprchlíky?
Švédská europoslankyně Cecilia Wikströmová, která je v rámci Evropského parlamentu zodpovědná za vyjednávání týkající se reformy azylového systému, se nechala slyšet, že ty státy, které odmítají přijímat uprchlíky, by měly z eurofondů dostávat méně peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Cenzura zpráv o kšeftech s migrací, řádění Hate Free ve školství, Peroutkova anticena pro Bakalovu hlásnou troubu. Petr Žantovský měl z čeho vybírat
TÝDEN V MÉDIÍCH Dramaticky rozdílná redakční politika Novinek a Práva vedla k nahrazení textu o kšeftařské podstatě migračního pokrytectví za dobromilské obrázky ukřivděných slečen při demonstraci za nošení hidžábu. Mediální analytik Petr Žantovský při ohlédnutí za uplynulým týdnem varuje před tím, co přinese přechod projektu Hate Free do školství, a zamýšlí se nad novými laureáty Ceny Ferdinanda Peroutky, která se oceněním zástupce hlásné trouby zájmů Zdeňka Bakaly stává spíš anticenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Trump? Jen žádnou paniku. Komentátor nalinkoval strategii jaderného odstrašení Ruska
O tom, že Evropská unie má být jadernou velmocí, se rozepsal v dnešním vydání MF Dnes její redaktor Luboš Palata. Zmínil také, že při pohledu na první týdny vlády amerického prezidenta Donalda Trumpa není třeba podléhat panice, ale je nutné se připravit na velice nečekaný vývoj, který může nastat v transatlantických vztazích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Trumpa může stihnout osud Kennedyho. Clintonovské elity a jejich sponzoři se s porážkou jen tak nesmíří, varuje akademik Janoušek
„Může například prezidenta Trumpa stihnout osud bývalého prezidenta Kennedyho? Obávám se, že může. Můžou se mocenské složky na Západě pokusit Trumpovu pozici podkopat třeba pomocí nějakých subverzívních akcí? I to je možné...“ zamýšlí se nad budoucností amerického prezidenta politický analytik a vysokoškolský pedagog Václav Janoušek (SPO). Podle něj je ale každopádně dobře, když Donaldu Trumpovi jistí záda jako poradce Henry Kissinger, bývalý ministr zahraničí USA, který tento týden poskytl rozhovor pro Českou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Ivo Rittig je asi asiat, anebo jen náhodou použil asijský způsob tunelování
Městský soud v Praze zprostil obžaloby lobbistu Ivo Rittiga v kauze vytunelování společnosti Oleo Chemical. Podle státního zástupce měl spolu s dalšími obžalovanými vyvést 20 miliónů korun pomocí smluv o fiktivním poradenství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSD dnes čeká příprava na sjezd a debata o dlouhodobém programu
Především poslední přípravy na březnový volební sjezd a diskuse o chystaném dlouhodobém programu čekají ČSSD na dnešním jednání širšího vedení strany. Podle premiéra a předsedy sociálních demokratů Bohuslava Sobotky bude ústřední výbor v Praze probírat také situaci ve vládní koalici a priority do zbytku volebního období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg v ČT popletl jméno amerického prezidenta. Pak promluvil o Ukrajině
45. prezident USA Donald Trump dal najevo, že by rád zlepšil vztahy s Ruskem. Ruský prezident Vladimir Putin dal dnes v Moskvě najevo, že snahu po zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi vítá. Bylo by správné zrušit kvůli zlepšení vztahů také západní sankce vůči Rusku? V pátečních Událostech, komentářích České televize se o to přeli čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a komunistický europoslanec Jiří Maštálka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zemanova Strana práv občanů si dnes zvolí nové vedení
Strana práv občanů (SPO), jejímž čestným předsedou je prezident Miloš Zeman, si dnes zvolí nové vedení. Funkci obhajuje dosavadní šéf uskupení Jan Veleba. Delegátům bude navrhovat, aby byla obnovena funkce statutárního místopředsedy. Na ni bude kandidovat dosavadní místopředseda Marian Keremidský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Za korektnost bojují už i vegani. V Německu zakázali píseň, ve které myslivec zastřelil lišku
Píseň „Liško, tys ukradla husu“ se nelíbila jedné z veganek v německém Limburgu. Vadilo jí, že píseň hraje zvonkohra na radnici. Podle jejího názoru totiž skladba vyvolává nenávist ke zvířatům. O případu, kdy radnice ženě ustoupila a skutečně píseň přestala hrát, informuje na základě listu Frankfurter Neue Presse rádio Frekvence 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Neurochirurgové Krajské zdravotní uspořádali světový kongres v rakouském Innsbrucku
Nejen v České republice, ale také ve světě slaví úspěchy renomovaní lékaři Krajské zdravotní, a. s. Důkazem toho je světový kongres „7th International Neurosurgical Winter Congress,“ který proběhl v lednu v Innsbrucku, hlavním městě rakouské spolkové země Tyrolsko. Pořadateli prestižní akce byli operatéři z Neurochirurgické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dva roky jsme bojovali za lásku a stavěli mosty. Dojaté rozloučení zakladatele Hate Free vám vžene do očí slzy
Jeden ze zakladatelů projektu Hate Free Jaroslav Valůch zhodnotil ve svém komentáři pro DeníkReferendum.cz dosavadní roky jeho fungování, způsob práce a dopady. Vyjádřil se také k tomu, že projekt končí – ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) s ním totiž dále nepočítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman byl v nemocnici, média bila na poplach. Jenom plánovaná prohlídka, uklidňuje mluvčí Ovčáček
Po návštěvě sjezdu Strany práv občanů zamířil prezident Zeman do Nemocnice Na Bulovce. Informoval o tom server Novinky.cz a to ještě před tím, než se k návštěvě jakkoli vyjádřil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Ten později novinářům poděkoval za dojemnou starost o zdraví pana prezidenta a prozradil, proč Zeman do nemocnice vyrazil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Stanovisko EIA má už všech devět prioritních dopravních staveb
Již všech 9 prioritních dopravních staveb má závazné stanovisko EIA. Jako poslední jej včera získal úsek dálnice D35 Opatovice - Ostrov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Máme pevné české kořeny, ohlásila SPO na sjezdu. A Veleba pokračoval se slimáčky a kapustičkou. Sledovali jsme to celé
REPORTÁŽ Programové průniky SPD a SPO jsou významné, třeba i povinná účast ve volbách. Je tedy nutné spolupracovat a vytvořit rovnoprávné podmínky. To radil na sjezdu Strany práv občanů prezident Miloš Zeman a kritizoval její funkcionáře za to, jak se chovali při minulých volbách do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Máme pevné české kořeny, ohlásila SPO na sjezdu. A Veleba pokračoval se slimáčky a kapustičku. Sledovali jsme to celé
REPORTÁŽ Programové průniky SPD a SPO jsou významné, třeba i povinná účast ve volbách. Je tedy nutné spolupracovat a vytvořit rovnoprávné podmínky. To radil na sjezdu Strany práv občanů prezident Miloš Zeman a kritizoval její funkcionáře za to, jak se chovali při minulých volbách do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Rozbijí Američané Makedonii ve prospěch Albánců?
Americký kongresman Dana Rohrabacher navrhuje rozbití Makedonské republiky. Zaznělo od něj, že, není státem a měla by být rozdělena mezi Kosovo, Bulharsko a případně další sousedící státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mám fenomenální daňový plán, oznámil Trump. Už teď se dá odhadnout, o co půjde
45. prezident USA Donald Trump oznámil, že má připravený „fenomenální daňový plán“. Prozatím však neprozradil žádné podrobnosti, protože o detailech se ještě jedná. Stejnou odpověď sdělil novinářům mluvčí Bílého domu Sean Spicer, když novináři chtěli slyšet podrobnosti. Přesto lze již dnes odhadnout, na čem bude chtít Trump svou reformu stavět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
V Praze se protestovalo proti Trumpovi. Na demonstraci dorazili Američané
Asi padesátka demonstrantů, převážně Američanů žijících v Praze, dnes prošla centrem města na protest proti politice amerického prezidenta Donalda Trumpa. Protestovali, stejně jako už v minulých dnech lidé v mnoha evropských metropolích i v USA, proti jeho zákazu vstupu uprchlíkům i lidem ze sedmi muslimských zemí, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Obnova Sýrie za tři sta padesát miliard dolarů
Když byly před zhruba šesti lety v Sýrii v rámci tzv. arabského jara zahájeny ozbrojené boje nejrůznějších skupin ozbrojenců proti legální syrské vládě, málokdo tušil, jak apokalyptických rozměrů syrská válka nabude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Genocida, jakou dějiny neviděly. Desítky milionů lidí určených k likvidaci. Expert z Terezína rozebírá plány Islámského státu
ROZHOVOR V oblastech Iráku a Sýrie přerostlo nábožensky motivované násilí v realizaci genocidní ideologie, podle níž členové jistých skupin nemají právo na existenci. Výkonný ředitel Centra studií genocid Terezín Šimon Krbec upozorňuje, že z hlediska dějin náboženských zdrojů genocidního násilí se jedná v jistém smyslu o mezník. Žádné pseudonáboženství v historii tak otevřeně nedeklarovalo připravenost masově likvidovat nepřátele své ideologie v řádech desítek miliónů. Islámský stát je velkým varováním, kam až může vést přijetí masového násilí jako oprávněného prostředku politického boje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Ochrana oznamovatelů potřeba je. Pomůže nejen proti korupci
Vláda na svém zasedání tento týden schválila návrh pravidel pro ochranu oznamovatelů protiprávního jednání, tzv. whistleblowerů. Dává jistotu ochrany lidem, kteří se odhodlají oznámit různé typy trestných činů zaměstnavatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Ticho Putina, NATO a EU
Traduje se, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Poslední velký teroristický čin na východě Ukrajiny, vražda velitele Givi v Avdějevke, má zcela určitě svoji odezvu, i když ji v mediích neslyšíme. Proto je možné podlehnout dojmu, že vše je v pořádku, že se jedná o obyčejnou záležitost na válečném poli, že bude zapomenuta. I na válečném poli však platí, že před bouřkou bývá klid a ticho. V daném případě mám na mysli bitevní pole vojenské a diplomatické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hubáčková (KSČM): Je třeba naslouchat lidem
Za pár měsíců nás čekají volby do Poslanecké sněmovny. Každý z krajů, měst i obcí má své vlastní problémy. Základním pravidlem tvoření volebního programu KSČM vždy byla a je spolupráce s lidmi a pečlivé naslouchání jejich problémům, které je trápí a zhoršují kvalitu jejich života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Proti Orbánovi demonstrovalo sto odpůrců
Asi stovku příznivců strany Együtt (Spolu) přilákal dnes protest proti Viktoru Orbánovi a jeho 19. výročnímu projevu o stavu země. Multifunkční centrum Várkert Bazár, kde premiér hovořil, a jeho okolí nakonec hlídalo více policistů něž bylo demonstrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Poslední vzepětí Dienstbierovy neziskovky. Odhalila hoax o mlácení manželek v islámu
Končící organizace HateFree Culture odhalila zřejmě naposledy hoax. Jde o video, v němž saúdský učenec radí, jak bít ženu. Podle arabisty z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Viktora Bielického je u videa zavádějící překlad. Stejně tak to říká překladatel Abdalla Gamala. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Rýsují se tři varianty řešení situace se mzdami řidičů
Stanovisko náměstka hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu Romana Hanáka k včerejšímu vyhlášení stávkové pohotovosti řidičů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
V Nemocnici Pardubického kraje skončil zákaz návštěv
Vzhledem ke zlepšení epidemiologické situaci se ruší zákaz návštěv pacientů v Nemocnici Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Že by myšlení brněnských zastupitelů bylo až tak neuvěřitelně multikulti uvědomělé?
Je až neskutečné, jak se někteří lidé, čímž mám na mysly brněnské zastupitele, dovedou v tendenčních záležitostech rychle přizpůsobit, resp. podlehnout vábení peněz. Takové rozhodování musí být něčím vyvoláno, motivováno a nejblíže je tomu vidina slíbených peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Na sponkách ušetřili, miliardy ale letí komínem
Úřad vlády se pochlubil, že už třetí rok po sobě snižuje náklady na své hospodaření. Údajně nevyčerpal celou miliardu, kterou měl ve svém loňském rozpočtu k dispozici. Úsporná opatření se dotkla nákupu služeb, energií i materiálu – od kancelářského papíru až po hygienické potřeby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Za chybějící display na pokladně nehrozí pokuta od ČOI
Česká obchodní inspekce je v posledních dnech zaplavena dotazy podnikatelů, zda budou inspektoři pokutovat prodejce, pokud by jejich pokladna nebyla vybavena zákaznickým displejem umožňujícím spotřebitelům kontrolovat markované položky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Černý (KSČM): Marketing naruby
Kdyby neexistoval ministr financí Babiš, patrně by si jej Birke vymyslel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vzteklý Babiš řeší rébus. Koho poslat za tím Koštou, aby přestal „tak debilně žvanit“...
Olomoucký hejtman za hnutí ANO Oto Košta potvrdil, že ještě neřekl poslední slovo. V rozhovoru pro páteční MF Dnes jasně ukázal, že na sobě rozhodně nenechá dříví štípat. „Že spolu v koalici nemluvíme? Když náměstci chtěli vědět, jestli bych jim nepustil řidiče do Vídně na losování UEFA, vždycky věděli, kde mě najdou,“ udeřil Košta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Orbánův Fidesz má šedesát procent volebních preferencí
V posledním zveřejněném průzkumu volebních preferencí mezi rozhodnutými voliči získala Orbánova strana Fidesz neslýchaně silnou podporu 60 % voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zemědělští výzkumníci mají šanci vyhrát cenu. Ministerstvo zemědělství právě spustilo dvě veřejné soutěže
Ministerstvo zemědělství vyhlásilo soutěž pro mladé vědecké pracovníky do 35 let a také soutěž o nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a vývoje v roce 2017. Od dneška se mohou přihlásit na stránkách MZe a České akademie zemědělských věd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek jednal s tajemníkem pro styky se státy Svatého stolce
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijal 10. února 2017 v Černínském paláci tajemníka pro styky se státy Svatého stolce Paula Richarda Gallaghera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Náměstek Tlapa se setkal s jordánským princem Hassanem bin Talalem
Náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce Martin Tlapa se 8. února 2017 setkal s Jeho královskou výsostí jordánským princem Hassanem bin Talalem. Diskuse se týkala bilaterální relace mezi Českou republikou a Jordánskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Nejsem žádný špion. Edward Snowden, kterému vyhrožují vydáním do USA, vytáhl zásadní důkaz
Na důkaz, že není špion, poukázal whistleblower Edward Snowden. Reagoval na nepodloženou zprávu amerických CBS News, že jej prý Rusko chce vydat do USA jako dar nově zvolenému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Píše o tom server Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Berg (SZ): Liknavost vedení měst ve Zlínském kraji je alarmující
Zlínský kraj opět trpí nebezpečnou smogovou situací. Zelení upozorňují, že jednotlivá města o nebezpečí smogu své občany neinformují dostatečně. "Liknavost vedení měst je alarmující. Nejen že znečištění ovzduší nedokážou nijak snižovat, ale dokonce o nebezpečném vzduchu nedokážou své občany ani informovat," uvedl Michal Berg, vsetínský zastupitel za Zelené. Při porovnání hodnot v pátek v 18:00 mělo město Valašské Meziříčí dokonce nejhorší hodnoty ze všech měřících stanic v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
IROP podpoří obnovu vrchnostenské okrasné zahrady hradu Pernštejn
Podpisem právního aktu o udělení podpory z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) tento týden byla zahájena obnova vrchnostenské okrasné zahrady na státním hradě Pernštejn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Uřežeme hlavy vašim dětem. Ve jménu Alláha. Jasný vzkaz na zdi německé školky
Pracovníci školky v německém Ingolstadtu byli zděšeni, když tento týden dorazili do práce. Na fasádě budovy se skvěl obludný nápis, kterým dosud neznámý pisatel vyhrožoval, že „ve jménu Alláha usmrtí děti“. Doslova, že „jim uřízne hlavu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud neobdržel žádnou stížnost na opakované volby do Senátu
V pátek 10. února v 16:00 hodin skončila 10 denní lhůta pro podání volebních stížností proti volbě Aleny Dernerové ve volbách do Senátu Parlamentu České republiky ve volebním obvodu č. 4 v Mostě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministři v zimě lyžují či bruslí, někteří se chystají i závodit
Sněhová nadílka a zamrzlé rybníky lákají k zimním radovánkám i členy vlády. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán se přihlásil na běžkařskou Jizerskou padesátku, účast zvažuje i ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (oba ANO). Šéf resortu zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) jezdí na snowboardu, ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) chodí bruslit s dcerami. Další členové kabinetu, které ČTK oslovila, mají v oblibě sjezdové lyžování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Čeští poslanci europarlamentu nedovedou prodat to, co Unie pro nás dělá
Ve čtvrtek, 9. února 2017 navštívil místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička Mladou Boleslav. Diskuse byla součástí jeho pravidelných návštěv regionů, které nazval „Za co všechno (ne)může Brusel?“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Spolupráce zemí i národů je obzvlášť v dnešní době velice důležitá
Národní galerie v Praze vystaví v Salmovském paláci proslulé sbírky Thyssen- Bornemisza Art Contemporary.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zpráva o zoonózách: Výskyt listeriózy je stabilní, častěji postihuje starší osoby
Zpráva EFSA a ECDC týkající se trendů a příčin zoonóz, zoonotických agens a onemocnění z potravin za rok 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
KSČM požaduje nový mandát pro sněmovnu
Předseda ÚV KSČM, místopředseda sněmovny Vojtěch Filip se tento týden obrátil otevřeným dopisem na předsedy sněmovních politických stran s cílem zjistit jejich vůli k rozpuštění sněmovny. Důvodem je rozhádanost koalice a hluboké rozpory mezi vládními stranami, které neplní ani vlastní programové prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Rakousko děsí Hitlerův dvojník
Rakouské úřady řeší zvláštní situaci. V rodišti diktátora Adolfa Hitlera v Braunau am Inn viděli muže, který se nacistickému vůdci nápadně podobal, a to jak oblečením, tak vzhledem v obličeji. Podle místních médií pánovi nechyběl ani dobře známý účes a charakteristický knírek. Po „novém Hitlerovi“ se teď pátrá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Michael Romancov hledal rozdíly mezi Zemanovci a ÚV KSČ. Takto jeho hledání dopadlo
Prezident Miloš Zeman dnes dopoledne promluvil na sjezdu Strany práv občanů, kterou dříve vedl. Delegátům sjezdu slíbil, že v nadcházejících parlamentních volbách dá straně svůj hlas. Doporučil SPO předvolební spolupráci s Tomiem Okamurou a jeho SPD (Svoboda a přímá demokracie). Sociální demokrat Libor Rouček (ČSSD) už se k projevu prezidenta vyjádřil. A nebyl sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Legislativní rada vlády přerušila všechny projednávané materiály
Ve čtvrtek 9. února 2017 se v budově Úřadu vlády konalo zasedání Legislativní rady vlády (LRV) ČR. Rada měla na programu tři body - a všechny tři přerušila. Jednalo se o:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Inflace strmě stoupá, oslabování koruny prý končí, ale všichni se zalkneme bídou
Podle dosavadního průběhu se dá předpokládat, že do konce intervencí proti české koruně vyhodí Česká národní banka do kanálu zhruba trojnásobek státního rozpočtu České republiky, tedy necelé dva biliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Schodišťová sedačka ulehčí pohyb klientům mosteckého stacionáře
Schodišťová sedačka, která vyveze imobilní osoby podél schodů do prvního patra, začala sloužit klientům stacionáře pro neslyšící a nedoslýchavé v Mostě. Krajská organizace jejich svazu sehnala finanční prostředky na pořízení sedačky od několika dárců. Jedním z nich je i například komořanská teplárna. Ta na zařízení přispěla částkou ve výši 40 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Poslouchat! Hlasujeme tak, jak si přáli voliči. Corbyn se snaží obnovit stranickou disciplínu
Šéf opoziční britské Labouristické strany Jeremy Corbyn vyslal důrazné varování svým vlastním poslancům. Musí hlasovat pro brexit a nikdy jinak, protože si ho odhlasovali voliči. Corbyn rozeslal dopis desítkám labouristických poslanců, kteří ve středečním hlasování o odstartování brexitu hlasovali proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Styky se Svatým stolcem pokládám za standardní projev politické i diplomatické kultury
Ministr kultury se setkal s tajemníkem Svatého stolce pro styky se státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud tento týden posvětil větrné elektrárny u obce Dvorce v Nízkém Jeseníku
Byl v případě realizace větrných elektráren naplněn pojem veřejného zájmu na produkci energie z obnovitelných zdrojů a převážil tento zájem nad veřejným zájmem ochrany přírody a krajiny, konkrétně ochraně zvláště chráněného druhu živočicha krkavce velkého? To byla stěžejní právní otázka, kterou se zabýval Nejvyšší správní soud v souvislosti s větrným parkem nedaleko obce Dvorce v Nízkém Jeseníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jste extrémista, dostanete osm let. Německý soudce to politikovi sečetl za všechno
Mladý německý politik vyfasoval osmiletý trest za mřížemi za to, že zapálil obrovskou halu určenou pro uprchlíky. Člen krajně pravicové Národně demokratické strany Maik Schneider říká, že nechtěl nikomu ublížit a nechtěl halu zničit. Jen chtěl vyslat politický signál. Jenže soudce byl jiného názoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Miliarda na dopravní projekty v Evropské unii – nová výzva Komise k předkládání návrhů
Evropská komise vypsala 8. února 2017 novou výzvu k předkládání návrhů, na nové projekty v oblasti dopravy chce dát až miliardu euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Je Fillon obětí pomluv?
Od minulého týdne probíhají šetření v v kancelářích prezidentského kandidáta Fillona ve francouzském Národním shromáždění i jinde. Stalo se to týden po prvních odhaleních o možných fiktivních aktivitách manželky F. Fillona, paní Penelope, která je parlamentní asistentkou svého manžela. A je také placena za práci v časopise „Revue des deux mondes“ (Přehled dvou světů). Deník „Le Canard enchaîne“ (Potrefená husa) se vrací k celé záležitosti a potvrzuje, že částka, kterou obdržela Penelope Fillonová jako parlamentní asistentka svého manžela a její zástupce, Mark Joulaud činí 831 440 euro brutto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Poláci řeší, zda jsou vládní politici v bezpečí. Premiérka po autonehodě úřaduje z nemocničního pokoje
Agentura AP přinesla informace o dopravní nehodě, která potkala polskou premiérku Beatu Szydlovou. V pátek večer do její vládní limuzíny narazil jiný vůz, když vůz s předsedkyní vlády projížděl křižovatkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
K popukání. Spolek čekatelů na funkce, kterých bude ubývat. Paroubek popsal temné zítřky ČSSD a jeden už úplně zoufalý čin
Expremiér Jiří Paroubek se na webu VašeVěc.cz vyjádřil ke své bývalé domovské straně – ČSSD. „Politické strany v Česku jsou opravdu k popukání. Ty tradiční politické strany jsou vlastně jakousi uzavřenou společností, jakýmsi spolkem lidí spojených krví a pověrou,“ uvedl Paroubek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Reuters píše o rychlém vítězství Číny nad americkým prezidentem. Očekává další diplomatické bitvy
Čína dosáhla rychlého vítězství nad Trumpem, píše agentura Reuters. Naráží na skutečnost, že 45. prezident USA ujistil čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, že bude respektovat politiku jedné Číny. Ještě v prosinci naznačoval něco jiného, když udržoval kontakt s politiky Tchaj-wanu. Si Ťin-pching tedy dosáhl relativně rychlého vítězství. Reuters ovšem dodává, že spolu USA a Čína svedou ještě mnoho podobných diplomatických bitev. „Válka“ rozhodně vyhrána není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Pracovní skupina se bude zabývat zlepšením bezpečnostní situace v okolí průmyslové zóny Kvasiny. Přibylo tu pracovníků z ciziny
Návštěva Městského úřadu Rychnov nad Kněžnou a průmyslové zóny. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová společně s ministrem vnitra Milanem Chovancem navštívili v pátek Královéhradecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Vývoz meziročně poklesl, dovoz vzrostl
Výsledky agrárního zahraničního obchodu ČR za rok 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist