Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 20x, což odpovídá cca 1.044-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vy obecní blázne s tím transparentem, spustil Zeman na náměstí. Pak promluvil o nebezpečí, které nám hrozí z Německa
První bonmot použil prezident při setkání s občany Jaroměře již při úvodním přivítání. „Vážený pane hejtmane, vážený pane místostarosto, dámy a pánové, milí přátelé, a obecní blázne s támhletím transparentem...“ pronesl Miloš Zeman. Po těchto prezidentových slovech se ozval smích a potlesk doprovázený výkřiky „Ať žije Miloš“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hoří, má Angelinko. Tentokrát uprchlíky rozčílilo jídlo
Migranti z Afriky a zemí Blízkého východu v sousedním Německu až příliš často dokazují, že jejich integrace bude tvrdý oříšek. Naposledy jeden z nich zapálil uprchlické centrum kvůli příliš malým porcím jídla a jeho vydávání v „nesprávnou dobu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Žrádlo přivezou děti. Zavíráme, proděláváme, všechno se rozpadá, fakt to nemá cenu. Vyjeli jsme na český venkov
ČESKÉ HOSPODÁŘSTVÍ Hospoda tady v kraji „černých baronů“, pod Zelenou horou, bývala odjakživa. Dnes tu chybí. Velká budova základní školy svědčí o tom, kolik sem chodilo generací místních chlapců a děvčat. Poslední obchod pod vlajkou Jednoty – jinak by tu už kromě hasičské zbrojnice, kde si občas posedí pár přátel, nebylo vůbec nic. Prádlo, jen kilometr od hlavní silnice z Plzně do Nepomuka, jako by pro mnohé neexistovalo. A tak jsme se sem vypravili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Volba šéfa ČT: Dvořák po včerejšku ve výhodě
O novém řediteli České televize má být rozhodnuto ještě na jaře. A právě toto rozhodnutí o brzkém výběru nového šéfa veřejnoprávní televize podle znalců zvýhodňuje stávajícího generálního ředitele Petra Dvořáka. Ten je tak o krok blíž obhajobě své funkce, než začal celý proces, píší Lidové noviny. A to není zdaleka všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kašpaříková (Žít Brno): Mám radost z práce, kterou dělám
V úterý 31. 1. 2017 Zastupitelstvo města Brna schválilo zadání regulačního plánu na lokalitu Kostelíček v Líšni. Před tímto samotným aktem předcházela řada stavebním zákonem daných úkonů. Jedním z nich bylo i veřejné projednání. Místní občané návrh zadání regulačního plánu připomínkovali, stejně jako další subjekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Indie použije ruské zářiče při výzkumu Měsíce
Ruská společnost Izotop, která patří do struktury ruské korporace pro atomovou energii Rosatom, dodala indickému výzkumnému ústavu Physical Research Laboratory ruské zdroje záření obsahující curium 244, které indická kosmická agentura ISRO použije při výzkumu povrchu Měsíce v rámci mise Čandraján 2. Start rakety je plánován na konec roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Michal Horáček vyrazil do regionu besedovat se studenty. Přišel mu jeden posluchač
Fiaskem skončila plánovaná beseda prezidentského kandidáta Michala Horáčka se studenty sušického gymnázia. Jak totiž informoval server Deník.cz, na besedu přišel jediný student.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kde blb, tam nebezpečno, deklamoval Zeman na náměstí. A znovu se pustil do Peroutky, fascinovaného Hitlerem
Prezident Miloš Zeman se sešel s občany Červeného Kostelce, kde se v rámci diskuse řešily mimo jiné hospicová péče i migrační krize. Na jeho návštěvě v Královéhradeckém kraji jej doprovází hejtman Jiří Štěpán (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Budapešť odstavila trolejbusy Škoda Solaris
Trolejbusy Škoda Solaris byly odstaveny z ulic Budapešti z důvodu zajištění bezpečnosti cestujících. V poslední době byly zaznamenány případy, kdy se trolejbusu otevíraly samovolně dveře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura ve sněmovně, lidovci s Gazdíkem v řiti. Nový průzkum
Je tu další předvolební průzkum agentury SANEP. Andrej Babiš může zůstat v klidu, protože dál s převahou vede. I když mírně oslabil. Zato Starostové a nezávislí (STAN), kteří oznámili vytvoření společné dvojkoalice s lidovci, by se možná měli začít hodně bát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Naše armáda v pobaltí nás nezachrání
Politik a herec Martin Stropnický (ANO) má příští týden na schůzce NATO v Bruselu podepsat smlouvu o začlenění naší 4. brigády rychlého nasazení pod Německé velení v pobaltí. Vedoucí silou se tak stane v Evropě Bundeswehr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
A sakra. U Jílkové se střetne nad Donaldem Trumpem sestava, ze které vám spadne čelist
Vžene nás Donald Trump do náruče Rusku? Tuto otázku se dnes večer chystá položit moderátorka Michaela Jílková v pořadu Máte slovo účastníkům vysílání. Seznam pozvaných hostů naznačuje zajímavou podívanou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chovancovo „centrum proti propagandě“ dostalo novou práci. Je to tajné
O skupině na ochranu voleb se rozepsalo dnešní Právo. Působit by měla od začátku února pod nově zřízeným Centrem proti terorismu a hybridním hrozbám, jež spadá pod ministerstvo vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Teď bude každá pomluva o Trumpovi pravda, píše MF Dnes. Prezidenta USA čekají těžké časy
O kolotoči, na němž se veze republikánský prezident USA Donald Trump, píše redaktor MF Dnes Milan Vodička. Podle jeho slov jej začínají utahovat na ruském laně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spouští nový DAB vysílač pro Beroun a okolí
Český rozhlas spolu s Českými Radiokomunikacemi spouští ve čtvrtek 16. února nový DAB vysílač, který bude svým signálem pokrývat území Berouna a okolí. Českému rozhlasu se tak otevírá možnost v praxi otestovat funkcionalitu jednofrekvenční DAB sítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Anonym ohlásil bombu na Ruzyni, provoz letiště je omezen
Anonymní telefonát dnes večer oznámil uložení bomby na Terminálu 2 Letiště Václava Havla v Praze. Policie prostor evakuovala, objekt prohlížejí pyrotechnici a psovodi. Z terminálu, který je určen pro lety do zemí schengenského prostoru, dočasně nesmějí odlétat žádná letadla, řekla ČTK mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Situaci řeší krizový štáb letiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rusko provokuje Západ, píší Lidovky. Zde je výčet jeho hříchů jen za poslední dny
Rusko zase provokuje Západ, píše server Lidovky.cz. Pokud tomuto tvrzení někdo nevěří, nechť se podívá na činy Kremlu z poslední doby. Nechal rozmístit nové rakety s plochou drahou letu, u amerického pobřeží se objevila špionská loď a k dovršení všeho zlého ještě ruská strana pojmenovala některé ostrovy souostroví Kurily po sovětských generálech. Japonsko protestuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Sedm typů světových ekonomických megaměst
Dnešní svět se vyznačuje nejen svou dynamikou, propojeností, technologickým rozvojem či problémy s životním prostředím, ale také neustálým růstem populace. Dnes je na planetě 7,4 miliardy lidí a následující dekády by se měly nést ve znamení dalšího zalidňování. Odhady hovoří o více než 10 miliardách obyvatel Země na konci tohoto století. Růst populace ale není rovnoměrný. Nejvíce obyvatel žije v Asii. Zde vévodí tomuto žebříčku Čína s 1,4 miliardy obyvatel (a zároveň drží první pozici nejlidnatější země světa), následuje Indie (1,3 miliardy lidí), která však zmiňovanou Čínu podle předpokladů brzy předstihne. Největší přírůstek bude připadat na Afriku, zatímco západní svět bude stárnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Valentýnské odběry krve dnes vyvrcholily
Krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr v duchu valentýnské symboliky oslavil svátek zamilovaných společným darováním krve s manželkou Renatou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Osobnosti žádají po ministru dopravy podporu pro Kliniku
Za Autonomní a sociální centrum Klinika se postavily desítky významných tváří. Vyzývají Daniela Ťoka, aby nedovolil konec jejího fungování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Na Ukrajině rozkvétá nacionalismus a fašismus, říká bývalý polský premiér
Bývalý polský premiér a šéf Svazu demokratické levice Leszek Miller podpořil jako pravdivé vyjádření předsedy strany Právo a spravedlnost Jarosława Kaczyńského, že Ukrajinci se s Banderou do Evropy nedostanou. Podle Millera se vyčerpává polská tolerance k antipolským projevům na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové plánuje modernizaci
Projekt, který zvýší ochranu knižního fondu a zlepší zálohování pomocí digitalizace, připravuje Královéhradecký kraj ve spolupráci se Studijní a vědeckou knihovnou v Hradci Králové. Investice v odhadované hodnotě 15 milionů korun se uchází o podporu z evropských fondů prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. Tento projekt je v souladu se Strategií ITI Hradecko-pardubické aglomerace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Miloš Zeman chce jen slabou ochranu národních parků
Minulý týden schválili senátoři takovou novelu zákona o ochraně přírody, která prakticky otevírá cestu k likvidaci českých národních parků. Senátní novelu nyní podpořil i prezident Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
O Šumavu je stále větší zájem – lákají výlety do divočiny i návštěvnická centra
Rok 2016 byl na Šumavě, z pohledu zájmu turistů, opět rekordní. Nárůst návštěvnosti je znatelný prakticky na celém území národního parku a zájem vzrůstá i o průvodcovské služby. Správa NP Šumava podobný trend očekává i letos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Europoslanec Maštálka: Nominace Füleho je nevkusná provokace
Diplomat Štefan Füle bude kandidátem České republiky na místo generálního tajemníka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě pro nadcházející tříleté funkční období, rozhodla vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna vrací přeplatky. Letos o půl milionu více
Téměř 8,2 milionu korun vrátí Česká průmyslová zdravotní pojišťovna svým klientům, kteří překročili v roce 2016 ochranný limit za regulační poplatky a doplatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Budu říkat nepříjemné věci, pohrozil před sjezdem ČSSD Michal Hašek
I když v posledních krajských volbách neuspěl a post jihomoravského hejtmana neobhájil, chce být slyšet. „Možná budu říkat nepříjemné věci,“ vzkázal Hašek před sjezdem ČSSD prostřednictvím serveru Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Včera mu to nestačilo: Miloš Zeman i dnes píchl do vosího hnízda jménem zdravotnictví
Prezident Miloš Zeman se při svém druhém dni tráveném v Královéhradeckém kraji setkal s vedením a se zaměstnanci společnosti Saar Gummi Czech v Červeném Kostelci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček: Prezident bude otevřeně říkat své názory, i když budou nepopulární
Komentář tiskového mluvčího prezidenta na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Uprchlíci se budou mít v Německu jako v ráji. Už pro ně připravují další výhody
V Německu se možná chystá převratný krok, díky kterému získají i migranti pocházející ze zemí Blízkého východu či Afriky stejná práva jako rodilí Němci. S návrhy přichází komise vedená členkou SPD tureckého původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česká národní banka zveřejnila statistiku investičních fondů
Komentář ke statistice investičních fondů - Prosinec 2016 Komentář k agregované sektorové rozvaze:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): ANO vyrábí Velkého bratra. Povolební spolupráci si nedovedu představit
Vyjádření politika na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Elektrošoky na varlata. Oceněn ruský výbor proti mučení vězňů
Není to tak dlouho, co na světlo vypluly informace o popravách odpůrců režimu Bašára Asada v Sýrii. Server iDnes.cz teď přináší informace o mučení vězňů také v Rusku. Nechceš se přiznat ke zločinu? Tak tě zabijeme a skutek ti stejně přišijeme, vyhrožují prý ruští vyšetřovatelé zadrženým osobám. Aby získali jejich přiznání, údajně neváhají podezřelé mučit elektrickým proudem vysílaným do genitálií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Drsné probuzení Donalda J. Trumpa. Tereza Spencerová odhazuje věty z médií a ukazuje, co se doopravdy stalo v Bílém domě
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Preventivní rána pěstí muži, který chtěl zreformovat americké tajné služby a který už v roce 2012 hovořil o vazbách vlády USA na Islámský stát. Tak hodnotí editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová odstavení poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna, dle jejího mínění jednoho z nejrozumnějších pomocníků prezidenta USA Donalda J. Trumpa. „Fakt, že tento ‚deep state‘ dokázal dotlačit Trumpa až k tomu, aby se zbavil věrného, ale očividně nebezpečného poradce, pak jen ukazuje na jeho sílu. A nejen na to, vlastně naznačuje, že je s to zlikvidovat každého, kdo mu nebude po chuti,“ uvádí Spencerová v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Česká pošta představila nové poštovní známky – historické dopravní prostředky
Česká pošta včera představila v prezidentském salónku v Praze na hlavním nádraží dvě nové příležitostné poštovní známky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): ČR přijde o miliardy na modernizaci průmyslu díky dvěma českým europoslancům
Jsem ráda, že se po roce složitého vyjednávání Evropskému parlamentu podařilo odsouhlasit pozici k vyjednávání o v tuto chvíli strategickém dokumentu reformy EU ETS. Všichni víme, že přijaté znění není dokonalé. Nicméně i přesto se domnívám, že se nám podařilo přijmout až na výjimky lepší text, než který připravila Evropská komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Náš autoprůmysl čekají technologické změny a digitalizace
Dnes se v Mladé Boleslavi uskuteční Kolokvium o budoucnosti automobilového průmyslu v České republice. Společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou se ho zúčastní ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Hlavními tématy konference, kterou pořádá Sdružení automobilového průmyslu, je elektromobilita, využití digitálních technologií v automobilovém průmyslu a koncepty mobility ve spojení s autonomně řízenými vozy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sternová (SZ): Jaký je stav památek na Praze 5?
Odpověď do rubriky Politikum v radničním časopise PĚTKA:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Téměř polovina Rusů obdivuje masového vraha a zločince
Obdivovat zrůdu může zase jenom zrůda. A Josif Vissarionovič Stalin byl pořádnou zrůdou. Přitom obdiv k němu je založený na lžích. Je velkým nesmyslem, že on rozhodl o ruském vítězství v II. světové válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Pomůže dotační program přilákat mladé zemědělce?
V zemědělském sektoru ubývá počet příchozích mladých pracovníků. Zemědělství se z mladé generace v dnešní době věnují jen ti „opravdoví zemědělští srdcaři“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hlavní město informuje o dopravním opatření na komunikaci Bohdalecká
O víkendu 18. – 19. února 2017 bude částečně omezen provoz na komunikaci Bohdalecká v Praze 10.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dvakrát propadl, chlastal, pokusil se o sebevraždu, dvacet let seděl v Bruselu. Toto je Martin Schulz, který by se dnes stal německém kancléřem
Když se z evropské do německé politiky vrátil Martin Schulz, rázem jeho popularita v Německu předčila kancléřku Angelu Merkelovou a preference „jeho“ strany SPD se zvedly z úrovně mezi 20-22 procenty na 28-30, v jednom průzkumu na 31 bodů. Píše o tom server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
SOS dětské vesničky: Pomohlo se rekordnímu počtu dětí
SOS dětské vesničky pomohly v uplynulém roce rekordnímu počtu dětí. Služeb neziskové organizace využilo 1272 klientů. I přes výrazný nárůst aktivit se však organizaci podařilo snížit celkové náklady o více než 2 miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Konvička: GL, GLB, GLBT, GLBTI…
Dozvídám se z facebooku – vzdělanec se dnes vše podstatné dozvídá z facebooku – že EU má novou starost, péči o GLBTI lidi v Mongolsku. To „I“ na konci jsou prý intersexové. Nevím, čím se „I“ liší od trans-sexuálů (T) a trans-genderů (taky T), ...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vládní podpora digitalizace a inovací je pro budoucnost republiky klíčová
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 16. února 2017 zúčastnil v Mladé Boleslavi Kolokvia o budoucnosti automobilového průmyslu ČR. Mezi diskutujícími na akci, kterou uspořádalo Sdružení automobilového průmyslu ČR, byli i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr dopravy Dan Ťok, ministr životního prostředí Richard Brabec a státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Stropnický: Kvalita irácké armády se v poslední době zlepšuje
Kvalita irácké armády, která bojuje s teroristickou organizací Islámský stát (IS), v posledních měsících stoupá. Novinářům to dnes po jednání mezinárodní koalice proti IS řekl český ministr obrany Martin Stropnický. Ministři obrany zemí rozsáhlé koalice, kde jsou kromě států NATO také například jejich partneři z regionu, se v Bruselu sešli po ministerské schůzce Severoatlantické aliance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nové obecní symboly putovaly do více než šedesáti měst a obcí
Zástupcům více než šedesáti obcí, městysů a měst předal dnes předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček dekrety o udělení vlajky nebo znaku. Obec Hříšice v okrese Jindřichův Hradec například do svého znaku vetkla výběr symbolů ze starých pečetních znamení užívaných v 19. století, která vyjadřovala klopotnou obživu tamních obyvatel. Z původních zemědělských pracovních nástrojů pluhu, cepu, lopaty, vidlí, hrábí, kosy a pily bude pro budoucí časy obec vystihovat pluh s kolem pod obloukovou pilou ve stříbrno-modře polceném štítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Kdo vstoupí do veřejného prostoru s takovou image, nemůže se divit, že je terčem vtipu
Odpověď Viktoru Janišovi z týmu Michala Horáčka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Ukrajina je pro nás tradičním obchodním partnerem nejen v agrární oblasti
Česko-ukrajinské zemědělské fórum, jednání se svým ukrajinským protějškem Tarasem Kutovijem a další bilaterální schůzky má na programu pracovní cesty na Ukrajinu ministr zemědělství Marian Jurečka. Dnešní den zahájil jednáním s místopředsedkyní vlády a spolupředsedkyní Mezivládní komise ČR – Ukrajina k hospodářské, průmyslové a vědecko-technické spolupráci Ivannou Klimpush–Tsintsadze. Uvedl, že Česká republika chce podporovat české subjekty při jejich působení na Ukrajině, čímž usiluje o rozvoj vzájemné spolupráce obou zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jak ze sebe miliardář udělal drobného střadatele. Ekonom vysvětlil, co přivedlo Andreje Babiše do problémů
Ekonom Pavel Kohout se obsáhle vyjádřil ke kauze Babišových korunových dluhopisů, které nakoupil mezi lety 2012 až 2014 od své společnosti Agrofert. Jelikož šlo o dluhopisy za přibližně miliardu a půl, Babiš ušetřil desítky milionů korun na daních, protože korunové dluhopisy byly od zdanění osvobozeny. Je takové jednání v pořádku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Nešťastný projekt emisních povolenek pokračuje, účet zaplatíme všichni
Europoslanci ve Štrasburku schválili reformu obchodování s povolenkami na vypouštění oxidu uhlíku (ETS). Podle návrhu Komise je jejich cena příliš nízká a trh s nimi proto nefunguje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dostaneme vás! Donald J. Trump nebývale tvrdě zaútočil na ty, co mu dělají problémy
45. prezident USA Donald Trump se na sociální síti Twitter znovu rozepsal. Pochvaloval si výkony akciových trhů a poslal vzkaz lidem, kteří vynáší citlivé informace novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
František Dostál: V zimě dokonce padal i sníh…
Nějak jsme sněhovým přídělům odvykli a letos jsme byli poněkud zaskočeni. Kupodivu ale nejčastěji skloňované slovo v průběhu zimní nadílky a mrazů byl název dlouhatánských aut – kamionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Evropská unie se rozpadne, řekl Petr Robejšek
REPORTÁŽ Evropská unie je za současného stavu nereformovatelná a je jen otázkou času, kdy se rozpadne. Krize může nastat už letos, protože ve Francii a v Holandsku, kde žije řada jejích tvrdých kritiků, proběhnou letos parlamentní volby. Navíc Řekové žádají opět finanční pomoc a Němci už nechtějí do Athén nalévat další desítky miliard. Takové a ještě odvážnější politické prognózy zazněly z úst Petra Robejška na ostravském mítinku nové politické strany Realisté, kterou tento politolog, analytik a publicista žijící v Německu před 3 měsíci založil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: V tuto chvíli procházíme další obrovskou technologickou změnou
Premiér Bohuslav Sobotka zahájil Kolokvium o budoucnosti automobilového průmyslu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nadační fond proti korupci: Nelegální hazard na ústupu
Nelegální hazard způsobuje značné úniky veřejných peněz a další negativní jevy jako například zvýšenou kriminalitu. Nadační fond proti korupci zaznamenal v Praze v rámci svého průzkumu v loňském roce 22 nelegálních heren. Letos provedl, společně se sdružením Naši politici, důkladnou kontrolu těchto heren a došel k závěru, že většina těchto provozovatelů se již definitivně vzdala, což je důkaz toho, že nad nelegálním hazardem lze zvítězit. Bohužel necelá polovina z nich ve své kriminální činnosti stále pokračuje, a to nezřídka navzdory dřívějšímu policejnímu zásahu. Nadační fond byl rovněž v těchto dnech svědkem tajné dodávky nelegálních hracích přístrojů, a proto veškeré své poznatky včetně foto a video dokumentace předal Generálnímu ředitelství cel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek jednal s předsedou Parlamentu Chorvatské republiky
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijal 14. února 2017 v Černínském paláci předsedu Parlamentu Chorvatské republiky Božo Petrova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Komárek (ANO): Vraťme se do první ligy!
Jako novinář jsem říkal Ne. Ne korupci. Ne neschopnosti. Ne nadutosti, pokrytectví, ne rázným velkohubým slovům. Ne neoprávněným výhodám. Ne partajním intrikám a podfukům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Slovo Polsku aneb Vrátí se Polsko ke zdravým kořenům víry? část 3
Požadavky, které dává Františkův Vatikán, staví Polsko před rozhodnutí: buď přijme Františkovu cestu apostaze, anebo se vrátí skrze pokání ke zdravým kořenům víry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Ombudsmanka zachránila ženu od dluhu zaviněného úřadem
Ochránkyni se podařilo vyřešit potíže prababičky, která si vzala do péče své dvě pravnučky. Chybou úřadu jí totiž vznikl přeplatek na rodičovském příspěvku a přídavcích na děti. Díky ochránkyni přistoupilo ministerstvo na řešení, které ženu nepoškodilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Češi, Poláci, Maďaři, třeste se!
Podle posledních volebních průzkumů by mohl Angelu Merkelovou v křesle německého kancléře nahradit Martin Schulz. Pro střední Evropu to může být osudné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká národní banka upozornila na odnětí povolení Cestovní pojišťovně ADRIA Way
Česká národní banka oznamuje, že dne 2. 2. 2017 pravomocně odňala Cestovní pojišťovně ADRIA Way povolení k provozování pojišťovací činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotka napsal dopis Babišovi. Kvůli dluhopisové aféře
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyzval v dopisu ministra financí Andreje Babiše (ANO), aby sdělil, jestli se Finanční správa zabývala případy emise a nákupu korunových dluhopisů. Svého vicepremiéra se v dopisu se středečním datem, který má ČTK k dispozici, rovněž ptá, jak hodnotí situaci, kdy firma vydá korunové dluhopisy a jako jediný je nakoupí její majitel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Chlapečky ve školách převlékají za holčičky. Experimentujete na lidech. Zastavte to, udeřili profesoři kvůli „genderové výchově“
Vysokoškolským profesorům v Itálii došla trpělivost. Univerzitní auly podle nich zaplňují poloviční analfabeti s omezenými vyjadřovacími schopnostmi, kteří se v psaném projevu dopouštějí chyb stěží tolerovatelných ve třetí třídě základní školy. O otevřeném dopisu informuje server RadioVaticana.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Financování ČSSD je zcela transparentní, nezávisle auditované a v souladu se zákonem
ČSSD se důrazně ohrazuje proti nepravdivým spekulacím, které zazněly v dnešní reportáži Seznam Zprávy. Hospodaření ČSSD je zcela transparentní, pod kontrolou veřejnosti a příslušných finančních orgánů. ČSSD hospodaří v souladu se zákonem a její hospodaření je pravidelně kontrolováno nezávislým auditorem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Máme vůbec šanci se všem těm ekonomickým islámským imigrantům ubránit?
Z Bulharska k nám přicházejí zprávy o tom, že do Evropy z Turecka přicházejí stále častěji jen nevzdělaní a nebezpeční imigranti, kteří na Starý kontinent jdou pouze za lepším živobytím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Slejška: Zapomněl prezidentský kandidát Horáček na vzdělávání?
Textař a někdejší majitel sázkové kanceláře Fortuna Michal Horáček, který ohlásil kandidaturu na prezidenta ČR, představil v minulém týdnu své poradce. Není mezi nimi nikdo, kdo by radil v oblasti vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud obdržel návrh vlády na pozastavení činnosti nebo na rozpuštění více jak čtyř desítek politických stran a hnutí
Vláda na návrh ministra vnitra navrhuje pozastavení činnosti pěti stran a 24 hnutí. Mezi nimi např. politické strany Národní demokracie, OBČANÉ.CZ, PATRIOT 2014, Strany občanské sebeobrany či hnutí Alternativa pro Českou republiku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Dostane se Fed do sporu s Trumpem?
Americká čísla včera jenom podtrhla to, co již v úterý naznačila šéfka Fedu Janet Yellenová - dalšího růstu sazeb v USA se můžeme dočkat již v březnu. Pravděpodobnost březnového růstu sazeb vzrostla v posledních dnech zhruba na dvojnásobek (z 23 % na 44 %). To se líbilo logicky americkému dolaru, zatím ale zdá se na výraznější zisky nemá dost síly a otočil se na úrovni 1,05 EUR/USD. To se může změnit, pokud sázky na růst sazeb v USA ještě půjdou nahoru a na druhé straně Atlantiku současně vzroste napětí před volbami v Nizozemí a ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Revoluční koncept? Nechat lidem více peněz v jejich kapsách
Vyjádření politika na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
V ČR loni výrazně ubylo cizinců, kteří byli v zemi nelegálně
Policie loni v Česku chytila 5261 cizinců, kteří byli v zemi nelegálně. Oproti roku 2015 je to o 3302 zadržených cizinců méně. Hlavním důvodem byl pokles tranzitní migrace. Loni už přes Česko do států západní či severní Evropy tolik neputovali uprchlíci v souvislosti s migrační krizí, která vypukla v roce 2015, kdy počet zadržených cizinců v tuzemsku prudce vzrostl, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík jde zachránit svět před Trumpem. Tvrdí, že vymyslel převratnou věc
Tomáš Halík zavítal do studia Českého rozhlasu, aby pohovořil o odpovědnosti intelektuálů a schopnosti číst. V pořadu „Jak to vidí Tomáš Halík“ ohromil moderátorku svým výčtem úspěchů po celém světě, stejně jako velkolepým plánem na vytvoření zcela nového vědního oboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Protřelý expert: Putin vítězí. Trump mu dává přesně to, co chce. Ne, nejde o sankce
Plán ruského prezidenta Vladimira Putina perfektně vychází; od Spojených států zatím dostal přesně to, o co usiloval. Navíc ho to vůbec nic nestojí, píše Bloomberg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Na Ministerstvu zahraničních věcí proběhla diskuze na téma český národní zájem
V prostorách Ministerstva zahraničních věcí proběhla 14. února 2017 konference na téma „český národní zájem“. Na konferenci kromě ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka vystoupili také ministři Marian Jurečka a Andrej Babiš, guvernér ČNB Jiří Rusnok, náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa a prezident Hospodářské Komory Vladimír Dlouhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vilém Rössler: Mýlit se může každý a tady se pan prezident evidentně mýlí
I když nevěřím, že to prezident řekl takto doslova, tak do nemocnic nejezdí jen důchodci, ale i lidé s nejnižšími příjmy a tady už problém je a velký. Pracující totiž nemá nárok na 100% mzdy při pracovní neschopnosti jako politici, ale pouze na 60%.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nebudete tady courat. Viktor Orbán vydal opatření k uprchlíkům, ze kterého Švédové málem dostali infarkt
Maďarsko svými plány v oblasti imigrační politiky opět dráždí útlocitné a humanisticky založené představitele Evropské unie na nejvyšší míru. Vláda hodlá znemožnit volný pohyb všem žadatelům o azyl do té doby, než bude jejich žádost vyřízena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Pitbul prolhané propagandy
Ten plakát vyšel v HaNo už koncem ledna. Na téma Malý český Koniáš z pravdy dělá špionáž. Je o ministerstvu pravdy, přilepeném k policejnímu rezortu. Fanklub malého Koniáše - a ti, co to temno nemusí - teď kříží kordy. Jen na facebooku KSČM to vidělo už přes 40.000 párů očí. Víc jich přitáhlo jen menu od pražských Fleků. Z roku 1963, kdy se tam nevařilo jen pro horních deset tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Dvacet milionů pro V. Bártu
Přiznám se, že Vít Bárta mi nikdy jako politik nebyl sympatický. Představoval podle mě esenci populismu. Jeho strana Věci veřejné byla účelově založena k tomu, aby odlákala část voličů od ČSSD, a to tak, že předstírala, že je programově vlastně totéž anebo téměř totéž jako sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Světnička: Už je to tady. Nový kšeft kamarádů spolku Romancovové z našich daní?
Tak už je to tady i když do apríla daleko. Sobotkou veřejně a Špidlou skrytě protěžované Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám Ministerstva vnitra v záchvatu činnosti vydalo ojedinělou tiskovou zprávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pravda o Martinu Schulzovi. Petr Schnur vytahuje zásadní fakta
Rok 2017 je rokem důležitých voleb v Evropě. Proběhnou sněmovní volby v Nizozemsku, prezidentské volby ve Francii a především parlamentní volby v Německu, kde bude již počtvrté obhajovat svůj mandát dosavadní kancléřka Angela Merkelová. Proti ní stane bývalý šéf Evropského parlamentu Martin Schulz. Který z nich by byl lepší pro Česko? Publicista Petr Schnur má za to, že jeden politik je horší než druhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka a ministři budou diskutovat o budoucnosti automobilového průmyslu
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 16. února 2017 zúčastní v Mladé Boleslavi Kolokvia o budoucnosti automobilového průmyslu v České republice. To pořádá Sdružení automobilového průmyslu. Hlavními tématy kolokvia budou elektromobilita, autonomní řízení, digitalizace, konektivita a koncept Smart Cities.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Měl by vzniknout okres Turnov? Diskuze odstartovala
Starostové a tajemníci měst a obcí z Turnovska a Semilska, hejtman Libereckého kraje Martin Půta a zástupci státních úřadů se sešli u společného jednání na téma možného vzniku okresu Turnov. Svolalo je Ministerstvo vnitra ČR proto, aby zahájili společnou diskuzi o skladebnosti územně správního členění státu a dostupnosti služeb státní správy v oblasti Turnovska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Orbán buduje základny, Sobotkova vláda mlží
Pavel Kopecký komentuje stále rostoucí imigrantskou kriminalitu v západní Evropě, o níž nemáme nic vědět, a upozorňuje, že invaze zločinu a násilí stojí přímo před našimi dokořán otevřenými hranicemi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zemřel Rytíř české kultury, herec a režisér František Miška
11. února 2017 zemřela v 97 letech legenda evropského divadelního světa. Za umělecký přínos i za své statečné občanské postoje převzal pan František Miška v loňském roce z rukou ministra kultury Daniela Hermana ocenění Rytíř české kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Odhalení kolem Donalda J. Trumpa: Odposlouchávají ho. Vědí všechno
William Binney třicet let pracoval pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA), kterou nechvalně proslavil především Edward Snowden, když médiím odhalil, že zpravodajci sledovali kdekoho včetně německé kancléřky Angely Merkelové. William Binney, který NSA opustil v roce 2001, je přesvědčen, že agentura odposlouchávala i Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Potkali se u benzínky, bylo jich sto a byli z Afriky: Pane, pojďte se prát. Slovo dalo slovo a najednou z toho byla hromadná bitka
Francouzský deník Le Figaro píše o děsuplné rvačce mezi asi stovkou příslušníků eritrejského a súdánského gangu. Ve Velké Británii pobývající migranti se střetli na dálničním odpočívadle u Steenvoorde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kdo nám nejvíc leze do soukromí? Dnes se to dozvíte
Anticeny Velkého bratra za zásahy do soukromí občanů ze strany soukromých firem i veřejné správy dnes vyhlásí organizace Iuridicum Remedium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Exsenátoru Novákovi hrozí v kauze ROP Severozápad 13 let vězení, píše deník
Bývalému senátorovi za ODS Alexandru Novákovi hrozí v kauze údajných manipulací při rozdělování evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji víc než 13 let vězení. Uvedly to dnešní Lidové noviny (LN) s odkazem na evropský zatýkací rozkaz, na jehož základě loni na Štědrý den Nováka na frankurtském letišti zadržela německá policie. Od 3. ledna je Novák v německé vydávací vazbě. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad analyzoval vývoj indexů cen v zahraničním obchodě
Ceny vývozu ve 4. čtvrtletí 2016 proti 3. čtvrtletí 2016 vzrostly o 0,5 %, ceny dovozu o 1,9 %, směnné relace dosáhly hodnoty 98,6 %. Meziročně se ceny vývozu ve 4. čtvrtletí snížily o 1,3 %, ceny dovozu o 0,4 %, směnné relace dosáhly hodnoty 99,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Hájek: Zločinecká mafie ve Štrasburku. Impérium Tmy vrací úder. Beton do děr proti voličské revoluci. Spěchají, protože jimi lomcuje strach o posty
To, co se nyní děje na obou březích Atlantiku, je už něco víc než jenom hysterické bláznění smrtelně ohroženého establishmentu. Začíná boj do hrdel a statků. Vše odšpuntovalo zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem, které mezi držiteli moci v zemích ovládaných Bruselem (Berlínem) vyvolalo paniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Server sepsal čtrnáct důvodů, proč by měl Babiš skončit na ministerstvu
Server Euro.cz přináší čtrnáct důvodů, proč by Andrej Babiš neměl být ministrem financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Návrh novely zákona o elektronických komunikacích významně posiluje ochranu práv našich spotřebitelů
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek odeslal ve středu na Úřad vlády návrh novely zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích. Před samotným projednáváním vládou bude návrh novely posouzen odbornými komisemi Legislativní rady vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Na Slovensku mají vyšší minimální mzdu než v České republice
Česká minimální mzda patří k nejnižším v EU. Nižší minimální mzdu mají už pouze v Bulharsku, Rumunsku, Litvě a Lotyšku. A co je snad ještě horší, český průměrný plat tvoří jen 37 % unijního průměru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek znovu vzbudil rozruch kvůli mobilním operátorům. Lidé by podle něj neměli vyjednávat o ceně volání
Kdo není spokojen s cenou tarifu u mobilního operátora, může si lepší cenu vyjednat pod pohrůžkou přechodu ke konkurenci. To by však mělo skončit. Jak totiž píše server Novinky.cz, zakázat to chce ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš odpovídá premiérovi na dotaz ohledně daní: Sobotka má před sjezdem, tak do mě kope
Ministra financí Andreje Babiše (ANO) vyzval ve čtvrtek premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), aby nařídil finanční správě prošetřit jeho nákup od daně osvobozených korunových dluhopisů. Babiš to ale nazval jen předvolebním útokem a opět se pokusil odvést od svých problémů a rozporů ve financích pozornost. Tentokrát tím, že nechá prověřit historii korunových dluhopisů vnitřním auditem na svém ministerstvu. Informuje o tom server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Moderní lyžařská střediska jsou v regionu i díky Evropské unii
Modernizace lyžařských středisek v Jihočeském a Plzeňském kraji se ve většině případů neobešla bez finanční pomoci Evropské unie. V uplynulých letech bylo díky fondům EU modernizováno vybavení areálů, nakoupeny systémy umělého zasněžování ale také vybudovány stezky, které slouží v zimních měsících milovníkům běžeckého lyžování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Nejen myslivost má svá pravidla
Mění se pravidla a mění se i způsob jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Investiční pobídky by měly být zaměřené na růst mezd a zvyšování životní úrovně obyvatel
Přes 64 miliardy korun plánují tuzemské i zahraniční podniky investovat v České republice na základě jednání uzavřených s CzechInvestem v roce 2016. O 20 miliard korun více než v roce 2015. V 84 případech ze sta se jedná o expanze firem, které již v Česku působí. Každý čtvrtý je zároveň tzv. high-tech projektem, tedy projektem s vyšší přidanou hodnotou. Osmdesát procent investičních záměrů chce využít investičních pobídek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Svého času Pan herec Jan Tříska hraje v současnosti roli užitečného idiota
Nechci být nevkusný a ani nechci používat pejorativních výrazů, pane Třísko, ale jak mám prosím nazvat Vaše hloupé srovnání migrace občanů z bývalého socialistického bloku s migrací současnou? Vy nechápete, že stejně tak, jako není cikán jako cikán, tak stejně není migrant jako migrant? Vy nechápete, že politické, hospodářské a především kulturní dopady jsou v současné migrační situaci natolik odlišné, že jakékoliv srovnání s migrací okolo roku 1968-69 je nesmyslné?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
S komunisty to nevypadá prý vůbec dobře. Boj o placené funkce. Jdou i fámy o rozprodeji majetku. Zjišťovali jsme, co se děje uvnitř KSČM
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz již v minulosti informovaly, že volební debakl KSČM v krajských volbách, kdy strana na státních příspěvcích na krajské zastupitele přijde o 96 milionů korun, způsobil ve straně značnou nervozitu a „blbou náladu“. Ve straně se očekává, že KSČM příliš neuspěje ani ve sněmovních volbách, a rozhořel se boj o místa na kandidátkách. Po Praze navíc koluje nepotvrzená zvěst, že se zvažuje, že by KSČM prodala své sídlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dejte si k průzkumu panáka: Martin Schulz kancléřem, ve vládě komunisté a zelení, Alternativa pro Německo bez jediného poslance
Britská společnost YouGov uveřejnila průzkum, který zřejmě rozesmutní německou kancléřku Angelu Merkelovou. Ukázalo se totiž, že jen 8 procent Němců věří, že Merkelová bude tím nejlepším politikem pro kancléřskou funkci na další čtyři roky. Výsledky průzkumu uveřejnil server Mail Online.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V soukromí lidí prý teď nejvíc šmejdí Ministerstvo obrany a Úřad práce
Anticenu Velkého bratra za loňský rok získaly Ministerstvo obrany, poskytovatel nebankovních půjček Home Credit či Úřad práce. Ve 12. ročníku tzv. Big Brother Awards jim je dnes udělila sedmičlenná porota neziskové organizace Iuridicum Remedium (IuRe), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
V Černínském paláci se konala porada velvyslanců České republiky ze zemí Blízkého východu a severní Afriky
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek zahájil v pondělí 13. února 2017 v Černínském paláci poradu velvyslanců České republiky ze zemí Blízkého východu a severní Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Že se nebudou vydávat akreditace na nové školy, se mi zdá nespravedlivé, říká Marie Kusáková
„Buď dáte dítě do veřejné školy v okolí, nebo si ho necháte v domácím vzdělávání. Statistiky jasně ukazují, že kvalita a úroveň vzdělání a vzdělávání klesá. Soukromé školy nabízí nové možnosti a metody vzdělávání a motivují veřejné školy ke změně,“ řekla pro ParlamentníListy.cz Marie Kusáková, zakladatelka komunitní školy na Moravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Holding CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS se zúčastní veletrhu obranné techniky IDEX 2017 v Abu Dhabí
Ve dnech 19. až 23. února 2017 se v Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech uskuteční jeden z největších světových veletrhů obranných technologií a techniky. Mezi vystavovateli nebudou chybět ani holding CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Štefan Füle ve všech dosavadních funkcích dokázal, že je cílevědomým diplomatem
Česká republika nominuje Štefana Füleho za svého kandidáta na pozici generálního tajemníka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Směřují Faerské ostrovy k samostatnosti?
Příští rok v dubnu se občané Faerských ostrovů rozhodnou o přijetí nové ústavy, která by otevřela cestu k nezávislosti na Dánsku. V hlavním městě autonomní oblasti Dánska Tórshavnu to uvedl premiér Aksel V. Johannesen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Občanskoprávní a obchodní kolegium Nejvyššího soudu schválilo stanovisko k možnosti soudu omezit svéprávnost k výkonu volebního práva
Po vyhodnocení předložených pravomocných rozhodnutí nižších soudů, a na jejich základě, zaujalo občanskoprávní a obchodní kolegium Nejvyššího soudu na návrh předsedy občanskoprávního a obchodního kolegia, v zájmu zajištění jednotného rozhodování soudů v těchto věcech, následující stanovisko sp. zn. Cpjn 23/2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Richard Strážan: Feminismus troubí do dalšího útoku - genocidní program "pro naše dobro". O ženská práva jde až na posledním místě. Zničit muže, ženy a tradiční rodinu
V poslední době jsme v hlavních médiích svědky nebývalého oživování feminismu. Působí to skoro nepochopitelně, protože se ještě nedávno zdálo, že už téměř není nic, čeho by toto hnutí v Americe i v Evropě nedosáhlo. A po našem vstupu do EU také u nás. Snad jen "povinné kvóty" na počty žen v politice a byznysu jsou ještě předmětem jisté "diskuse" - ale už se také stávají šílenou realitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Politika je nejkrutější řemeslo na světě. Vůdce opozice - to je zajímavější povolání
Projev prezidenta republiky při setkání se zastupiteli Královéhradeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Připadám si jak v osmdesátých letech, poznamenala znechucená Černochová po výkladu komunisty o NATO. Musíme to prý začít dělat jako Reagan
Členové sněmovního výboru pro obranu Antonín Seďa (ČSSD), Jana Černochová (ODS) a místopředseda výboru Alexander Černý (KSČM) ve středečních Událostech, komentářích České televize hovořili o tom, jak se za vlády 45. prezidenta USA Donalda Trumpa může proměnit NATO. Černochová a Černý šli tvrdě do sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Policie zveřejní informace o migrantech v ČR za loňský rok
Cizinecká policie dnes zveřejní informace o počtu cizinců nelegálně pobývajících v Česku za loňský rok. Proti roku 2015 zřejmě počet zadržených migrantů klesl, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Donald Trump začal podporovat Izrael a z Berlína hned přiletěla ostrá výhrůžka. Může to skončit až válkou
Nový ministr zahraničí SRN sociální demokrat Sigmar Gabriel se pustil do 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Šéf Bílého domu se zachoval vstřícně k Izraeli a jasně konstatoval, že Spojené státy ctí toto partnerství. Zároveň na společném jednáním s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem požádal, aby Izrael zpomalil výstavbu osad na sporných územích. Podle Gabriela měl však Trump udělat víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: První meziroční růst dovozních cen po osmnácti měsících způsobily zejména ceny ropy
V prosinci 2016 vývozní ceny meziměsíčně vzrostly o 0,5 %, dovozní ceny o 1,3 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 99,2 %. Meziročně se vývozní ceny snížily o 0,5 %, dovozní ceny vzrostly o 1,5 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 98,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad pozastavil přípravy na V. regulační periodu, nastavení základních parametrů nechává na nové Radě
Energetický regulační úřad (ERÚ) pozastavil práce na přípravě parametrů pro V. regulační periodu. ERÚ musí ze zákona zahájit veřejný konzultační proces k V. regulačnímu období nejpozději v září tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Pomáháme dětem, pro které je oběd ve školní jídelně často jediným teplým jídlem denně
Účast v programu na zajištění školního stravování dětí, kterým rodiče nemohou platit obědy, odsouhlasila v pondělí Rada Královéhradeckého kraje. Do programu Obědy dětem se tak znovu zapojí krajská Střední škola a Základní škola, Nové Město nad Metují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Potřebujeme jiného prezidenta, přednášel Michael Žantovský. Jinak se nám prý ale žije dobře a měli bychom být vděční
REPORTÁŽ „Když jezdíte po světě, uvědomíte si, že se máme dobře. Jsme jedna z nejbezpečnějších zemí na světě. Máme nízkou nezaměstnanost, slušný hospodářský růst,“ uvedl na besedě v Liberci Michael Žantovský. Pak však přišlo – ale. „Mně vlastně nedělá starost to, co se děje u nás, ale v Evropě. Tam je vývoj komplikovanější, ekonomicky i politicky, a dříve nebo později se to dotkne i nás. Pokud se současná evropská krize nějak rozumně nevyřeší, tak nejsem velký optimista,“ vysvětlil. Mluvil také o migraci, multikulturalismu, brexitu, zda bude kandidovat na prezidenta, i o zahanbujících věcech, které se děly u prezidentské volby nepřímé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Blíží se uzávěrka přihlášek do jubilejního desátého ročníku soutěže Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje
Rada Jihomoravského kraje vyhlásila 26. ledna 2017 další ročník soutěže „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2016“. Uzávěrka přihlášek do soutěže o ceny v celkové hodnotě až 430 000 Kč je už tuto neděli 19. února 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný podpořil Václava Klause mladšího
Bulvární novinář Pavel Novotný je mimo jiné také zastupitelem v pražské části Řeporyje. Nyní se zúčastnil také oblastního sněmu své domovské ODS. A se svými dojmy se svěřil na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum SANEP: Hnutí ANO stagnuje, ČSSD profituje z negace vůči Babišovi, Okamurovo SPD potvrzuje ambice na sněmovní úspěch
Aktuálně nejsilnější vedoucí hnutí ANO oproti minulému měsíci stagnuje a pokleslo o jednu desetinu procentního bodu na aktuální podporu 28,5% voličů. Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš může doplácet na řadu mediálních kauz, ale i na zavedení EET. V každém případě se hnutí ANO nadále těší nesilnější voličské přízni, která zajištuje velký náskok před jeho politickými konkurenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To je masakr: Zeman za "stokorunu ve špitále" sklízí potlesk TOP 09 a ODS. Zato Doubrava a Škromach... No, však se podívejte
ANKETA Velkou diskusi vyvolala úvaha prezidenta Miloše Zemana o obnovení plateb za pobyt v nemocnici. Prezident totiž při návštěvě Královéhradeckého kraje uvedl: „Stovka denně za hospitalizační poplatek nikoho nezabije.“ Zeman také zmínil, že sociální demokracie měla ve svém volebním programu zachování hospitalizačních poplatků, ale naprosto zbytečně tento bod pustila, a tím zdravotnictví přišlo o dvě miliardy korun ročně. Ty by se podle Zemana mohly věnovat na zlepšení platové úrovně sester a pečovatelek. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, co si o tomto názoru myslí osobnosti napříč politickým spektrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist