Oficiální zpravodajská média

Řekni a my je zabijeme. Turci předvedli v Berlíně divokou noc, když slavili Erdoganovo referendum
Učitel a aktivista Daniel Rovný a zástupce spolku Evropské hodnoty se na svých facebookových profilech vyjádřili k výsledkům tureckého referenda, v němž zvítězili zastánci ústavních změn. Byly tak posíleny pravomoci prezidenta Erdogana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Půjčky musejí splácet i politici, jinak přijde exekutor
Půjčky se musejí splácet. Zamyšlení nad některými aktuálními událostmi. Ministr vnitra Milan Chovanec v rozhovoru pro Právo uvedl, že naše země z kvóty 1 200 migrantů vzala 12 a více jich nepřijmeme. O tom lze s jistotou pochybovat. Neplnění předvole
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Konec ČSSD: Všichni utíkají, protože vidí, kam to spěje, vyslechli jsme
ROZHOVOR „Do té ‚vlajkové lodi ČSSD‘ skutečně už zatéká, nepanuje na ní žádná větší důvěra a také boje o místa na kandidátkách jsou nyní daleko zavilejší než u jiných stran,“ tvrdí politolog, publicista i pedagog Jan Kubáček. Svoji argumentaci pak ještě dokládá slovy: „Prostě místo na té vysněné palubě se stále zmenšuje, a tak to soupeření je čím dál tím tvrdší. V sociální demokracii se ale dá pozorovat i další negativní jev. A to, že známé osobnosti už o to místo na slunci tolik nebojují a raději rezignují, nebo se soustřeďují na komunální politiku. Může to vyplývat i z přesvědčení, že ve straně se toho nedá už moc změnit a že její výsledek ve volbách nebude zrovna valný.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Čeští komunisté vyrazili do Bavorska ,,navštívit" americké vojáky. Bylo u toho veselo, máme FOTO
REPORTÁŽ Třicítka členů KSČM a jejich sympatizantů z Domažlicka a Klatovska se zúčastnila tradičního Velikonočního mírového pochodu v bavorském Ansbachu. Již po několikráte tak podpořili organizátory, kteří zde usilují o zrušení americké vrtulníkové základny v nedalekém Katterbachu. Vůbec poprvé v historii akce se tentokrát demonstraci před základnou pokusila omezit americká vojenská policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Naštvaní Turci mlátí do hrnců a kříčí z okna, že Erdogan je zloděj
Ve včerejším tureckém referendu bylo těsným rozdílem rozhodnuto o prosazení ústavních reforem, které zaručí prezidentu Erdoganovi bezprecedentní pravomoci. Opozice se nevzdává a výsledek referenda zpochybňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Farský (TOP 09/SLK): Už to začíná
Poslanec se na Tweetu vyjádřil ke svému údajnému zatčení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Odtajněný byznys Stanislava Grosse: Reportér rozmotal klubko firem, vykoukl na něj také Babiš
Expremiérovi Stanislavu Grossovi a jeho aktivitám v byznysu se dva roky po jeho smrti věnoval Jaroslav Kmenta v Reportér magazínu. Konstatuje, že našel stopy ve dvou úspěšných společnostech, jejichž hodnota může ještě stoupnout – za předpokladu, že vláda rozhodne o dostavbě jaderných elektráren.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Zahájení rybářské sezony na Ohři pod Nechranicemi
Povodí Ohře zpříjemní rybářům zahájení rybářské sezony na pstruhové vodě pod vodní nádrží Nechranice. K této příležitosti sníží průtok v Ohři pod vodní nádrží Nechranice ze současných 31 m3/s na 22 m3/s. Nižší průtoky zajistí od 16. dubna 2017 od samého rána do 18. dubna 2017 dopoledne. Rybařit tedy půjde i celé pondělí velikonoční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Turecko se odklání od sekularismu a demokracie, míní politici
Čeští politici včetně prezidenta Miloše Zemana míní, že se Turecko pod prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem odklání od sekulárního státu a od demokracie. Reagovali tak na nedělní referendum o posílení pravomocí hlavy tureckého státu. Někteří politici soudí, že Evropská unie by měla ukončit přístupové rozhovory s Tureckem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Odsun sudetských Němců jako etnická čistka? Ministr Herman se střetl se čtenářem
Z PROFILŮ Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) odpovídal v poslední době na otázky, které se nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz. Patřil mezi ně i dotaz čtenáře, který poukázal na to, že v roce 1950 u nás žilo více než 159 tisíc občanů s německou národností. Podle čtenáře tento fakt vyvrací Hermanovo tvrzení, že odsun sudetských Němců byl etnickou čistkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Erdogan se maximálně dobře bavil... Bloger lomí rukama nad projevy evropských lídrů k tureckému referendu
Byl jsem zvědavý, jaké budou reakce evropských špiček na to, že po schválení ústavních změn referendem bude turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve své zemi téměř neomezeným diktátorem, píše na svém blogu na serveru iDnes.cz bloger Josef Nožička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Josef Brychta: Islám mimo zákon
Dejte své ano za postavení ISLÁMU mimo zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Učitel dějepisu k odsunu sudetských Němců: Musí být odvaha pojmenovat ta zvěrstva. Žijeme v představě, že jsme oběti
Učitel dějepisu z Ostravy Petr Šimíček se v rozhovoru s Danielou Drtinovou na serveru DVTV.cz rozhovořil mimo jiné o otázce poválečného odsunu Němců. Ta je podle něj pořád bolestným místem našich dějin, kdy docházelo k nelidským činům. Nám prý chybí odvaha pojmenovat tyto věci pravými jmény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Abdikace papeže Františka – velikonoční výzva
Byzantský patriarchát se na Vás v době postní obrátil, abyste zvážil svou abdikaci z úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Občanská válka ve Francii? Země je před výbuchem, už stačí málo, píše se před volbami prezidenta
Francouzi půjdou tuto neděli ke klíčovým prezidentským volbám. Budou klíčové ze dvou důvodů. Zaprvé proto, že v zemi už dlouhé měsíce platí výjimečný stav vyhlášený po teroristických útocích. Nadcházející prezidentské volby jsou zlomové také proto, jací kandidáti proti sobě stojí. K dovršení všeho navíc francouzské tajné služby varují, že země balancuje na hraně ozbrojeného konfliktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Na Národní pochod pro život a rodinu přijedou tisíce lidí
Hnutí pro život: Tisíce lidí z celé republiky přijedou v sobotu 22. dubna do Prahy na Národní pochod pro život a rodinu. Speciální vlaky ze severu a jihu Moravy jsou zcela zaplněny a přijede také řada autobusů z Vysočiny, jižních Čech či Zlínska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Rusko se chlubí luxusní vojenskou základnou v blízkosti severního pólu
Rusko vybudovalo vojenskou základnu v blízkosti severního pólu na souostroví Země Františka Josefa. Pro svůj tvar se nazývá „Arktický trojlístek“, je stylizovaná do barev ruské trikolóry. Leží na osmdesáté rovnoběžce a patří k nejseverněji položeným sídlům na světě. Informoval o tom server Echo 24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Prezidentský kandidát by měl zvážit, zda svým jednáním neohrožuje občany
Reakce na vyjádření J. Drahoše k možnému umístění cizích vojsk na území ČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Venezuela na pokraji občanské války?
Venezuela se již od konce března potýká s násilnými demonstracemi pravicové opozice proti socialistickému prezidentovi Madurovi. Politická i ekonomická situace země je kritická a dění v ulicích Caracasu připomíná začínající válku. Násilnosti jsou největší od roku 2014 a vláda opozici obvinila z vyvolávání chaosu za účelem změny režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zástupci nové koalice na jihu Čech podepíšou smlouvu o spolupráci
Poslední detaily chybějí k tomu, aby Jihočeskému kraji začala vládnout koalice ČSSD, KDU-ČSL, Jihočeši 2012 a Pro Jižní Čechy. Zástupci těchto čtyř subjektů podepíšou v úterý memorandum o budoucí spolupráci. Ustavení koalice budou ale ještě v následujících dnech předcházet další jednání, mimo jiné o personálním složení nové krajské rady. KDU-ČSL také požaduje jako podmínku kooperace audit všech krajem řízených organizací. Hnutí Jihočeši 2012 ještě chce, aby jeho vstup do koalice ve čtvrtek schválila členská základna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Procházková (Blok proti islamizaci): Turecko se stává nepřítelem
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zaorálek: Turecko stojí na prahu změn, zůstává partnerem
Turecko stojí po nedělním referendu o posílení pravomocí prezidenta na prahu zásadních politických změn, zůstává důležitým partnerem pro Česko i pro EU a spojencem v Severoatlantické alianci. Uvedl to dnes na Twitteru ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Dodal, že další vývoj v této zemi je třeba pozorně sledovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bankovní expert Nacher: Má právo nám někdo předkousávat informace, vysvětlovat kontext, označovat míru pravdivosti? Podle mě nemá!
ROZHOVOR Ekonom a odborník na bankovnictví Patrik Nacher si pochvaluje výrazný posun v chování bank vůči klientům a i v důsledku prudce se snižujících výnosů bank z poplatků se rozhodl ukončit anketu o nejabsurdnější bankovní poplatek, kterou dvanáct let pořádal. Jako nováček působí v pražském zastupitelstvu, ale jen těžko se smiřuje s tím, jak to v politice chodí. Na celostátní úrovni by uvítal, kdyby hlavním tématem podzimních voleb byla svoboda v tom nejširším slova smyslu. Bylo by hodně smutné, kdyby se postupně utahovala a omezovala ve jménu čehokoli rádoby šlechetného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Šokující odhalení: Al-Káida je v Sýrii na naší straně, kolovalo ve štábu Hillary Clintonové
„Al-Káida je v Sýrii na naší straně,“ napsal v roce 2012 v e-mailu americké ministryni zahraničí Hillary Clintonové její poradce Jake Sullivan. Informaci přinesl server WikiLeaks, píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Plénum České konference rektorů: Máme připomínky k návrhu zákona o podpoře výzkumu, vývoje a inovací
Plénum České konference rektorů (ČKR) přijalo na svém 140. zasedání následující usnesení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To by byl gól: Volební vývoj ve Francii, kterého se Brusel obává. Finančníci už jsou nervní teď
Levicový kandidát na post prezidenta Francie Jean-Luc Melenchon dokázal na svůj nedělní mítink přilákat desetitisíce lidí a zdá se, že se ocitl zpět ve hře o prezidentské křeslo, uvádí agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Děti si zkusí sádru a navštíví zraněné kamarády, preventivní program pokračuje
Projekt Preventivní program pro děti Kliniky dětské chirurgie, traumatologie a ortopedie FN Brno v Dětské nemocnici pod vedením přednosty kliniky prof. Ladislava Plánky úspěšně pokračuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nás nezastaví! Jde o naši vlast. Otec české rodiny, který se vzbouřil proti multikulturalismu, měl být umlčen. Přesto dále hovoří
ROZHOVOR „Univerzity, jako je ta Sorosova v Maďarsku, jsou obrovským rizikem a líhní neomarxisticky smýšlejících levicových radikálů zvaných ‚sluníčka‘,“ řekl Hynek Charous z Brna, který odmítl účast dcery na školní přednášce o islámu a stal se aktivistou proti multikulturní výchově v Česku. Jeho profil na Facebooku byl opakovaně zablokován. Charous má pro sluníčkáře výstižnější označení: zrádci národní identity, kteří nic nevytvořili, ale moralizují ostatní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Od úterý musí některé instituce zadávat zakázky elektronicky
Některé instituce musí od úterý zadávat veřejné zakázky výhradně elektronicky. Týká se to například ministerstev, státních správních úřadů, soudů, Nejvyššího kontrolního úřadu nebo České národní banky. Povinnou elektronizaci ukládá zákon o veřejných zakázkách, který platí od začátku října 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
LOM Praha opravil vrtulníky pro keňskou policii
Státní podnik LOM PRAHA úspěšně dokončil veškeré práce spojené s generální opravou posledního ze tří vrtulníků Mi-17 ve VIP konfiguraci pro leteckou jednotku keňské policie. Na slavnostním ceremoniálu v úterý 11. dubna jej v prostorách hangáru LOM PRAHA na letišti Praha - Kbely slavnostně předal zákazníkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Ruská mládež studující v Praze promluvila k situaci ve své vlasti. Stojí za to vidět
Nedávné protesty proti korupci neprobíhaly jen v Rusku, ale i v Praze. Redaktoři Rádia Svoboda při té příležitosti položili několik otázek účastníkům tohoto protestu, ruským studentům žijícím v Česku. Takto vzniklé video umístilo Rádio Svoboda na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Chráněné dílny na velikonočních trzích energetiků utržily přes tři sta tisíc korun
Skupina ČEZ už pošesté uspořádala pro chráněné dílny velikonoční trhy, při kterých mohli zaměstnanci ČEZ pomoct dobré věci a pořídit si přímo na pracovištích ručně vyráběné ozdoby, oblíbené pamlsky nebo textilní výrobky se svátečními motivy. Během svátečního týdne se Velikonoční trhy postupně konaly v Hradci Králové, Plzni, Temelíně, Dukovanech, Děčíně, Ostravě a v Praze. Zúčastnilo se jich 35 chráněných dílen, které za své výrobky utržily celkem 304 tisíc korun, meziročně o téměř 50 tisíc více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Sen a naděje Ghazi Mustafa Kemala Paši, Kemala Atatürka je v troskách
...výsledek politicky zásadního referenda v Turecku zasadil velmi citelnou ránu účelově prosazované pseudosolidární „multikulti“ politice a vrásky na čele nebudou mít jen Němci, budeme je mít bohužel všichni...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Viceprezident USA pohrozil koncem trpělivosti s KLDR. Lavrov jen trpce dodal...
Americký viceprezident Mike Pence se dnes nechal slyšet, že éra strategické trpělivosti se Severní Koreou je u konce. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v této otázce řekl, že doufá, že USA nepodniknou vůči KLDR žádné jednostranné kroky, jako byl nedávný útok USA v Sýrii. Informují o tom zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Středomořský region se potýká s problémy spojenými se změnou klimatu. Pomůže výzkumný program
Během tzv. trialogu, kdy zástupci Evropského parlamentu, Rady a Komise vyjednávají o konečné podobě legislativního návrhu před finálním schválením na plénu EP, bylo v úterý 11. dubna dosaženo dohody o podobě výzkumného programu PRIMA. Zpravodajem uvedeného návrhu za frakci Evropských liberálů byl místopředseda Evropského Parlamentu Pavel Telička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Savčenková vede novou stranu
Ukrajinská poslankyně Nadija Savčenková ve středu oznámila vznik vlastní politické strany. Ponesese název Veřejná a sociální platforma Nadije Savčenkové (OPPNS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Prostě jim to rozfláká? Unikly tajné plány na úder Donalda J. Trumpa proti Severní Koreji
Prezident Spojených států amerických Donald Trump podle jednoho z jeho nejbližších vojenských poradců zvažuje „kompletní zničení“ jaderných pozic Severní Koreje, informuje australský server news.com.au.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Brym (TOP 09): Problém restauračních zahrádek radnice za celý rok nevyřešila
Vedení radnice Brno-střed se po loňské kauze několikrát pochválilo za vyřešení problému s restauračními zahrádkami. K tomu ale ve skutečnosti vůbec nedošlo. Celá věc eskaluje až k tomu, že majitelé teprve čekají na vydání povolení bez jistoty, zda jim bude zahrádka vůbec dovolena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Erdogan vyhrál referendum. A už plánuje další, Evropu to pozlobí
Zatímco turecký prezident Recep Erdogan označil referendum po oznámení jeho konečných výsledků za historické, turecká opozice kritizovala státní volební komisi, že dovolila podvody. Informoval o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Národní zájmy a hodnoty
Národní zájmy jsou výrazem skutečnosti, že se národy vždy nacházejí někde mezi rozkvětem a zánikem. Proto také existují „jen“ dva přirozené, všem zemím společné, národní zájmy: bezpečnost a blahobyt. Jejich dosahování se však odehrává v rozdílných podmínkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: Bombový útok na Bostonském maratonu po čtyřech letech
V sobotu, 15. dubna, uplynula čtyři léta od tzv. bombového útoku při doběhu maratonských závodníků v Bostonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Porovnání projektů Areál ledových sportů a Padok Icerink
Hodně občanů se na mě poslední dobou obrací ve věci projektu Areálu ledových sportů (ALS) a to především v porovnání s podobným projektem, který dnes už intenzivně roste na Praze 10 v blízkosti Jižní Spojky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Putin má pevné nervy a ví, co vše má v ruce. Štěpán Kotrba přináší to, co k syrské krizi nikdo neřekl
ROZHOVOR Pro mimořádný zájem o poslední vydání odpovědí Terezy Spencerové na ParlamentníchListech.cz se redakce rozhodla položit dané otázky týkající se zejména aktuální situace v Sýrii také analytikovi a publicistovi Štěpánu Kotrbovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nový průzkum: Fillon je těsně za Le Penovou a Macronem
Kandidát umírněné pravice François Fillon není ještě zcela ze hry v boji o postup do předpokládaného druhého kola francouzských prezidentských voleb. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila agentura Opinioway a podle nichž by i Fillon vedle centristy Emmanuela Macrona ve druhém kole porazil nacionalistku Marine Le Penovou. Informoval o tom server České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Helena Vondráčková namalovala pro koledníky šedesát vajec! Manžel ji pak rozesmál, místo kopřiv natrhal hluchavky
Po narozeninové megashow v Brně strávila Helena Vondráčková velikonoční svátky doma v Řitce u Prahy. Upekla několik mazanců a pro koledníky namalovala 60 vajec. Manžel ji pak rozesmál tím, když místo kopřiv na nádivku omylem natrhal hluchavky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Werichova vila otevře své brány v polovině června
Kultovní divadelní představení v podání herců z Divadla Na zábradlí, čtení z korespondence Voskovce a Wericha, doprovodná hudební tematická vystoupení, výtvarné a divadelní workshopy, komentované prohlídky, to vše a mnoho dalšího nabídneme návštěvníkům Werichovy vily v rámci dvoudenního multižánrového festivalu, který je ve dnech 17. a 18. června pořádán při příležitosti jejího otevření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický otevře výstavu fotografií z vojenských misí
V úterý 18. dubna 2017 ve 14.00 hodin se v Táboře na hradě Kotnov v expozici Táborský poklad uskuteční slavnostní vernisáž druhého ročníku výstavy fotografií z vojenských misí „Ten druhý život“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jaroslav Foldyna: Dvě třetiny sociálních demokratů chtějí za prezidenta Zemana
ROZHOVOR „Sociální demokracie se zasloužila o řadu pozitivních kroků v české politice, ekonomice se daří, rostou platy, valorizují se důchody, zvyšuje se spotřeba domácností,“ bilancuje politiku ČSSD poslanec Jaroslav Foldyna. Toho ale proto někdy překvapují záporné reakce od veřejnosti: „I přesto si ale můžete někdy přečíst na webu na adresu sociální demokracie velmi tvrdé komentáře, kdy nás určití lidé posílají do prdele. Jenže až z té politiky odejdeme a naši nástupci všechny vymoženosti, o které jsme se zasloužili, zruší, tak si potom třeba mladé rodiny uvědomí, že jim chybí zařízení pro malé děti za slušnou cenu, bude pro ně méně dostupné zdravotnictví, veřejná doprava a další služby, a to zejména ty sociální.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Nechceme na českém území rozsáhlé menšiny, které by měly silnou politickou identitu...
Zástupce spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se ve svém nejnovějším příspěvku na sociální síti Facebook vyjádřil k situaci v Turecku, kde po vítězství v referendu slaví ti, kteří chtějí změny ústavy. Prezident Erdogan tak bude mít větší pravomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Světový den pro fair trade je tu již za měsíc
13. května oslavíme Světový den pro fair trade. Je to den, kdy máme příležitost si uvědomit, že jídlo na našem stole a čaj a káva pochází od farmářů, kteří velmi tvrdě pracují, aby je pro nás vypěstovali. A přestože tvrdě pracují, nedostávají spravedlivě zaplaceno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Severní Korea chce i nadále pokračovat v raketových testech
Pchjongjang bude pokračovat v testování raket navzdory rostoucímu vojenskému napětí mezi Severní Koreou a Spojenými státy. Informoval o tom server České noviny s odvoláním na zpravodajskou stanici BBC, které to řekl náměstek severokorejského ministra zahraničí Han Song-rjol. „Budeme provádět další raketové testy na týdenní, měsíční a roční bázi,“ prohlásil. Pohrozil rovněž „totální válkou“ v případě amerického vojenského zásahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nové přístroje přinášejí posun v diagnostice i léčbě na pardubické kardiologii
Lékařům kardiologického oddělení Pardubické nemocnice ve zkvalitnění péče o pacienty pomohou nové přístroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Stát připravuje převod pozemků kolem jezer Milada a Most
Ministerstvo průmyslu a obchodu chce vypořádat pozemky kolem jezera Milada na Ústecku do konce letošního roku a kolem jezera Most do konce roku 2019. Obě jezera vznikla po skončení těžby uhlí. Část pozemků převede stát na obce bezúplatně. S Evropskou komisí řeší ministerstvo podmínky, za kterých by bylo možné vyloučit nepovolenou veřejnou podporu. ČTK to řekla mluvčí ministerstva Dita Havlíčková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek bude jednat s generálním tajemníkem Rady Evropy
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek povede dne 21. dubna 2017 v Černínském paláci jednání s generálním tajemníkem Rady Evropy Thorbjornem Jaglandem, který navštíví ČR v souvislosti s nadcházejícím předsednictvím ČR ve Výboru ministrů Rady Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Pozice Evropské komise je moc dominantní
Ministr financí Andrej Babiš na Facebooku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Židovská komunita v Paříži na nohou. Muslim brutálně ubil Židovku
Ortodoxní židovka Sára Luisa Chalimová byla minulý týden v Paříži brutálně zavražděna. Do jejího bytu ve třetím patře se dostal oknem soused, jenž pocházel z Mali a vyznával muslimskou víru. Do Francie přišel před dvaceti lety jako malé dítě. Ženu pobodal, snažil se ji ubít k smrti, a když viděl, že se ještě hýbe, vyhodil ji z okna, píše server Echo24 s odvoláním na web listu The Jerusalem Post.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Konvička: A pak že prý Hitler nebyl troškař
Ještě k Turecku. Je zajímavé srovnat dva fýrery, Hitlera a Erdogana, co do vztahu ke "krajanům" ze zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V Samaře příští rok vznikne památník československých legionářů
6. dubna se v ruské Samaře konalo XV. zasedání Česko-ruské společné mezivládní komise pro válečné hroby. Českou část komise vedla náměstkyně pro řízení Sekce právní Ministerstva obrany ČR Alena Netolická. Jejím protějškem na ruské straně byl náčelník Správy pro zachování památky padlých Ministerstva obrany Ruské federace Vladimír Popov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: WikiLeaks - Al-Kajdá pomáhala v Sýrii Washingtonu
Poradce bývalé ministryně zahraničních věcí a kandidátky na funkci prezidenta USA Hillary Clintonové Jake Sullivan ji informoval, že al-Kajdá vystupuje v Sýrii na straně Washingtonu. Svědčí o tom elektronické dopisy, uveřejněné na webových stránkách WikiLeaks.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Česká televize mezi Euronews a RTR
Zbyněk Fiala, v příspěvku O české televizi v Senátu ze dne 12.4.2017 popsal průběh konference a dal mi podnět k doplňující informaci. Předpokládám, že všechny příspěvky konference jsou, nebo budou zveřejněny v plném obsahu na webových stránkách Senátu. Proto se v tomto doplňku omezím na několik faktů, které si může každý čtenář sám srovnat se svými, nebo fakty ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zve na zemědělskou olympiádu žáků středních škol
Prezentace CSV na zemědělské olympiádě žáků středních škol
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Chaloupka: Nastal čas na vyloučení Turecka z NATO
Komentář na facebookovém profilu politika:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Turecko se vrací k diktatuře
Turci rozhodli o změnách v ústavě a o přechodu z parlamentního na prezidentský systém, díky kterému se do Turecka vrací autoritářský, nebo dokonce diktátorský režim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek přijme ministra zahraničních věcí a obrany Kapverd
Ministr Lubomír Zaorálek přijme 18. dubna 2017 v Černínském paláci ministra zahraničních věcí a obrany Kapverdské republiky pana Luíse Felipe Tavarese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ježek (ANO): Hedáme řešení, jak v budoucnu předcházet dopravním kolapsům na hranicích
Dopad zavedení systematických kontrol na vnějších hranicích Schengenu na slovinsko-chorvatské hranice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum trhu na lehká terénní vozidla vstoupil do další fáze
Ministerstvo obrany 28. dubna pořádá další Průmyslový den k možnostem modernizace lehkých terénních vozidel v armádě. Jedná se o součást marketingového průzkumu, jehož cílem je od dodavatelů získat podrobná data o parametrech nabízených vozidel včetně schopností, takticko-technických údajů, provozních údajů, nákladech či dalších datech zahrnující životní cyklus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
František Škvrnda: Terorizmus v Rusku
Jedným zo štátov silne zasiahnutých terorizmom po rozpade bipolarity sa stala Ruská federácia. Teroristický akt uskutočnený 3. apríla v petrohradskom metre znovu ukázal na zložitosť tohto problému a núti nanovo sa zamyslieť nad príčinami, následkami a súvislosťami terorizmu v ostatných rokoch v ruskom, ale aj širšom medzinárodnom či globálnom rozmere.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Umělec David Koller promluvil o Romech. Zde je VIDEO
Zpěvák David Koller se serveru Romea.cz svěřil s tím, že „nikdy neměl romskou milenku tak dlouho, aby se naučil romsky“. Zmíněnému serveru to řekl Koller v rozhovoru, který vznikl u příležitosti slavnostního večera k Mezinárodnímu dni Romů, jehož se Koller zúčastnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hampl (APAČI 2017): Jen škarohlídi neustále řeší, že něco není dost stylově čisté
Komentář k velikonočním svátkům:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo bude vyjednávat s Evropskou komisí o dvou velkých projektech
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy začne s vědomím vlády České republiky vyjednávat s Evropskou komisí o podpoře dvou tzv. velkých projektů. Projekty budou financovány z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, jehož řídicím orgánem je právě MŠMT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To už je komické. Zákonný majitel budovy ,,Kliniky" popsal, co ho teď čeká s aktivisty
Budovy bývalé kliniky na pražském Žižkově převzala na konci loňského října Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). I se squatery, kteří se tam usadili v roce 2014. Letos v lednu soud nařídil aktivistům budovu vyklidit, oni to ovšem odmítají a říkají, že stát má tisíce jiných prázdných budov. „V Praze pro nás žádná jiná vhodná budova není,“ vysvětluje v rozhovoru, který zveřejnil server Lidovky.cz, náměstek SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
„Páchne to falešnou vlajkou určenou pro hlupáky!“ Analytik nevěří tomu, co oficiálně zaznělo k útoku na fotbalisty Dortmundu
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA „Většina současných médií, především těch masových, nás doslova zaplavuje lží, propagandou, účelovým překrucováním a zatajováním informací. V předsvátečním čase mne zaujal vpravdě novátorský výklad teroristického útoku na německé fotbalisty Borussie Dortmund, který vypustila do médií německá policie. Jako by z oka vypadl týmu výrobců angažované pravdy romancovců a jandovců našeho ministerstva vnitra, případně z ČT 24,“ uvádí ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz analytik Martin Koller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Africké Velikonoce
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tvoří se zde historie takovým způsobem, jak tomu už dlouho nebylo. Muž od Donalda Trumpa promlouvá
“V dnešním Bílém domě se tvoří historie takovým způsobem, jak tomu již velmi dlouho nebylo,” tvrdí šéf strategických komunikací v Národní bezpečnostní radě Spojených států Michael Anton.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní pořádá konferenci sester a charitativní bazárek
Mottem IV. Krajské konference sester 2017, určené zejména pro nelékařský personál, je „Člověk člověku“. Péče o pacientky po operaci prsu, dobrovolnický program Krajské zdravotní, a. s., nutriční terapeut, jsou jen některá z odborných témat, jež představí aktivní účastníci konference svým posluchačům. Odborným garantem konference je Mgr. Markéta Svobodová, hlavní sestra ústecké Masarykovy nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Myšlenka vícerychlostní Evropy je mi blízká
Ministr financí Andrej Babiš na Facebooku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jak EU zachrání plíce planety?
Rostliny při fotosyntéze odbourávají oxid uhličitý, člověkem nejvíc produkovaný skleníkový plyn. A také celkově čistí vzduch. Jenže pralesy, takzvané plíce planety, se kvůli člověku stále zmenšují.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Němci ČR dluží10 000 miliard, vláda je nechce
Německo nám dluží víc než deset tisíc miliard za náhradu válečných škod a tyhle náhrady nejsou promlčené ani odpuštěné. Raparace nijak nesouvisí s majetky odsunutých Němců.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Nahradí Piráti TOP09?
Piráti se bijí za odvolání Miloše Zemana z funkce prezidenta ČR a proti zdanění církevních restitucí jako lvi. Dá se říct, že jsou radikální stejně jako TOP09 a z komunistů a Miloše Zemana jsou doslova nepříčetní.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Heřman Chromý: Poslanec Kalousek: prezident republiky se dopouští viditelné zvůle a Vy říkáte – my to nechceme vidět!
Úvodní hlasování o pořadu 26. schůze Poslanecké sněmovny České republiky, v němž Poslanecká sněmovna odmítla zařadit do programu bod *Ovlivňování soudců Kanceláří prezidenta republiky.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 08:41, zobrazit podobné
TOPlist