Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2019
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.472x, což odpovídá cca 181.164-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Týdny neklidu kvůli Hermanovi, vzpomínáte? A teď jdou neklidní umělci znovu do akce. Čtěte, co chystají
Zpěvák a herec Vojtěch Dyk v rozhovoru pro Seznam Zprávy se mimo jiné vrátil k Týdnu občanského neklidu, který vyhlásil společně s hercem Jiřím Bartoškou loni 28. října. Tehdy totiž burcovali k aktivitě poté, co vysocí ústavní činitelé ujišťovali Čínu, že i přes přijetí dalajlamy u ministra kultury Daniela Hermana, není naše loajalita vůči ní narušena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura, lidovci a Gazdík v řiti? Nový průzkum dává Babišovi ohromnou sílu
ANO i ČSSD podle dubnového průzkumu agentury STEM od března mírně posílily. Poslance by si udržely také KSČM, ODS, KDU-ČSL a TOP 09. STAN by získal jen zhruba dvě procenta hlasů. V součtu se sedmiprocentním ziskem lidovců by to této koalici potřebných deset procent pro vstup do Sněmovny nedalo. Piráti by na rozdíl od březnového šetření na poslanecká křesla rovněž těsně nedosáhli podobně jako hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Výsledky průzkumu dnes STEM poskytl ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Budete vzteky lapat po dechu. Každý den jsme volali do kanceláře politika, který z městské firmy bere stovky tisíc. Vážně myslíte, že tam byl a makal?
Bez práce nejsou koláče. Toto letité přísloví platí pro všechny, chtělo by se říci. Snad jen občas nastane výjimka. Tou je kupříkladu zástupce Zelených v Praze, jehož jméno padalo na stránkách ParlamentníchListů.cz pravidelně. Jde o Martina Čáslavku. Identitu bychom měli. Teď už zbývá jen funkce: člen představenstva Pražských služeb. A na tyto dva aspekty se naše redakce během měsíce dubna zaměřila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Martin Janeček: Žádný právní předpis neurčuje ani nelimituje nominální hodnotu dluhopisu
Odpověď generálního ředitele Martina Janečka na dotazy poslance Zbyňka Stanjury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za výstavbu bazénu 50 x 25 m v Prostějově
My, níže podepsaní občané statutárního města Prostějova, žádáme, aby v souvislosti s projektem „Rozšíření aquaparku Prostějov“ byl jako jeho součást vybudován plavecký bazén 50 x 25 m.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petice za zachování stromořadí na Holém vrchu při cestě Roztoky - Únětice
Občané města Roztoky se aktuálně prostřednictvím oznámení Odboru životního prostředí Městského úřadu Roztoky dozvěděli o zahájení řízení ve věci vydání povolení ke kácení dřevin rostoucích mimo les na pozemcích v k. ú. Žalov, a to z důvodu realizace vodovodního přivaděče pro obec Únětice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vilém Rössler: Sobotka pokračuje v očistě strany od lidí s jiným pohledem na její vedení
Po včerejším vyjádření Bohuslava Sobotky, že nikdo z vedení nestojí za kauzou Jiřího Zimoly, jsem se rozhodl zveřejnit informaci, kterou jsem tenkrát nepovažoval za důležitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sešli se „Kocábovi“ kandidáti na Hrad: Kajínek, milosti, zahraničí... A hlavně ti kandidáti. Nahlédněte
REPORTÁŽ Možná přijde i prezident. Tak se jmenovala akce, kterou v Písku spolupořádala Kroměřížská výzva, iniciovaná Michaelem Kocábem. Své názory například na vetování zákonů ze strany prezidenta a další odpovědi na dotazy několika novinářů prozradili tři pozvaní hosté, kteří buď zvažují, že kandidovat budou, nebo už své rozhodnutí vyhlásili. Na besedě se představili: europoslanec Jiří Pospíšil, vysokoškolský pedagog Marek Hilšer a někdejší diplomat, nyní ředitel STEMu Pavel Fischer. Mluvilo se o prezidentských pravomocech, řeč přišla i na Kajínka a na to, zda by mu kandidáti na prezidenta udělili milost. „Není žádná nová skutečnost, proč by prezident najednou měl do té kauzy vstupovat a takovéto rozhodnutí činit,“ řekl Jiří Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Volba ředitele ČT: Prý vyhraje Dvořák. Co dnes budou kandidáti vykládat před Radou ČT, je už jedno
Od dnešního dne bude známo jméno nového ředitele České televize. Jak píše nejen MF Dnes, výrazným favoritem je nynější šéf Petr Dvořák. Musí však porazit další čtyři kandidáty, kteří s ním postoupili do druhého kola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kdysi tento muslimský politik přebíral ocenění od britské královny. Potom ale začal psát takové „ošklivé věci“ na Facebooku
Dlouhé měsíce procházely muslimskému poslanci za britské Liberální demokraty Ashuku Ahmedovi ostudné antisemitské výroky na Facebooku. Britský deník Daily Mail si na ně nyní posvítil a s kariérou „příkladného muslima“ je konec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ve sračkách to je. Špatně dopadneš, říkali. „Mám vás rád“, psal penzistovi od rybníka Andrej Babiš... A takhle dopadl, ač k němu jezdí Zeman
Andrej Babiš s ním hrál šachy o sto tisíc, zatímco Monika Babišová si do bláta k rybníku vzala kozačky za čtyřicet tisíc a zničila si je tam. Miloš Zeman na stejném rybníce vozil manželku Ivanu a dceru Kateřinu na voru. A pak vše skončilo, když se Andrej Babiš zmocnil jeho firmy a „dostal ji do sraček“. Sabina Slonková a Jiří Kubík ve svém investigativním seriálu pro web Seznam.cz zpovídali někdejšího majitele Kosteleckých uzenin, dnes vlajkové lodi holdingu Agrofert. A dozvěděli se ledacos zajímavého o tom, jak se firma pod Babišova křídla dostala. Figuruje v tom státní zastupitelství a banka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Na práva žen bude dohlížet Saúdská Arábie. Někteří lidé ve světě tak nějak nevědí, co na to říci...
Saúdská Arábie se stala členkou komise, která má dohlížet na dodržování práv žen ve světě. Lidskoprávní organizace proti tomu protestují a považují to za výsměch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Olympionici reprezentují svou vlast v nejlepším slova smyslu
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v úterý dne 25. dubna 2017 dopis Thomasi Bachovi, prezidentovi Mezinárodního olympijského výboru:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Odbory budou jednat se Sobotkou a Marksovou o růstu platů
Premiér Bohuslav Sobotka a ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD) se dnes ráno sejdou s odboráři z veřejného sektoru. Předáci s nimi chtějí začít vyjednávat o růstu platů. Na schůzku dorazí zástupci úřednických, školských, zdravotnických, a hasičských odborů, svazu kultury i odborové centrály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Odborář: Když jsme šli do EU, všechno jsme slíbili a zlikvidovali. Pravda o nezaměstnanosti? Máte právo ji znát. Japonci, Američané, Němci, Francouzi a čeští manažeři... Zde jsou mé zkušenosti
ROZHOVOR Proč máme v České republice nízké mzdy? „Z nadhledu říkám, že je to výsledek jednání přístupových dohod ČR do Evropské unie. Slíbili jsme vše, zlikvidovali učňovské školství. Na zaměstnance se zapomnělo, i když se slibovalo, že za 25 let dohoníme Německo a Rakousko. Ano, jsme ‚další spolková levná země‘,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Milan Šubrt, hlavní manažer Asociace samostatných odborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Opl: Milion lidí v chudobě a vláda se tím pyšní?
Jak někdo může jásat nad milionem chudých? Přitom desítky miliard korun "mizí" každoročně za prapodivných okolností v mnoha "černých dírách" ...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Zimola po schůzce se Zemanem pro PL: Pseudokauzy vymyšlené kmotry z ODS. Všechny lži budou vyvráceny
VIDEO UVNITŘ „Prezident Miloš Zeman mi vyjádřil podporu,“ sdělil v rozhovoru bezprostředně po jednání s hlavou státu ParlamentnímListům.cz odstupující jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD). Zároveň popřel, že by o vývoji v kraji v poslední době hovořil s Andrejem Babišem. Podle svých slov k tomu neměl důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zásah do kandidátky by byl velmi nebezpečný, vzkázal Zimola vedení ČSSD po setkání s prezidentem
Hejtman Jiří Zimola tvrdí, že prezident Miloš Zeman přijal vysvětlení jeho kauz s pochopením.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 26.4.2017 v 18:36, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Platy pracovníků v sociálních službách se zvýšily díky této vládě o 14,5 %
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 4. 2017 dobu Krizová situace v sociálních službách v důsledku nedostatku personálu a špatného platového ohodnocení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda se nerozpadne, myslí si ministerský novic Havlíček
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD). Kromě mobilních operátorů se probírala také situace kolem jaderné elektrárny v Dukovanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
František Laudát podporuje Trumpa: Diktátorům a šaškům musíme říci dost. Čím déle to budeme odkládat, tím hůř
ROZHOVOR „Rusko má obrovské strukturální ekonomické problémy a mělo by se věnovat samo sobě,“ řekl šéf poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát. Podle něj se chce Putin vrátit na mezinárodní kolbiště, ale větší péči potřebují problémy právě v Rusku. Laudát souhlasí s rozhodnutím Donalda Trumpa zasáhnout v Sýrii a zdůraznil, že je třeba říci všem diktátorům a šaškům dost. Mohou totiž rozpoutat rozsáhlé konflikty. Dodržování pravidel je třeba vynucovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČPZP loni vydala na léčbu téměř 27 miliard Kč. Výsledky za rok 2016 schválila Správní rada ČPZP
Správní rada České průmyslové zdravotní pojišťovny na svém dnešním řádném zasedání projednala a jednomyslně schválila Výroční zprávu ČPZP za rok 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Národní divadlo moravskoslezské: Smetanův operní skvost Tajemství
Po nedávných inscenacích oper Bedřicha Smetany – Čertova stěna (2014) a Braniboři v Čechách (2016) – se na ostravské jeviště nyní dostává předposlední dokončená opera již těžce nemocného Bedřicha Smetany Tajemství, která bývá považována za jeho nejlepší operní kompozici! Inscenace je připravována pro uvedení kompletního cyklu Smetanových oper Smetanovský operní cyklus 2024.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Gorbačov byl nedospělý. On vážně věřil, že vyléči ekonomiku demokracií. K třicátému výročí slavné návštěvy vzpomínali obeznámení pamětníci
REPORTÁŽ Michail Gorbačov, traktorista. Vzájemná podpora s Milošem Jakešem, i když pak následoval obrat. Proč sovětská vojska hned neopustila porevoluční Československo? Tyto a další otázky a odpovědi zazněly na konferenci Začátek konce, která se uskutečnila ke třicátému výročí první návštěvy Gorbačova v ČSSR. Hovořilo se i o neústupnosti Václava Havla a jeho jediném telefonátu s Gorbym. Diskusní setkání uspořádala nadace Železná opona a spoluorganizátorem nebyl nikdo jiný než novinářský nestor, znalec ruských poměrů, bývalý zpravodaj Mladé fronty Milan Syruček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Moroz (Realisté): Koalice po volbách
Často jsme dotazováni, zda budeme ochotni jednat o vládě s hnutím ANO Andreje Babiše. Je to stejné, jako kdybychom se ptali voličů, jestli jsou ochotni volit ve volbách, v nichž kandiduje hnutí ANO. Co voličům zbývá? A co zbývá stranám, které soupeří o hlasy voličů, než respektovat výsledky voleb? A především, která strana není ochotna vládnout s hnutím ANO?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Matěj Stropnický slíbil, že bude poslouchat veřejnost: O migraci a genderu nebudeme před volbami mluvit, není na nich společenská shoda
Hostem DVTV.cz Martina Veselovského byl předseda Strany zelených Matěj Stropnický. Kromě programu vlastní strany hovořil také o prezidentských volbách a nepodpoře Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Když jde o stamiliardy, nemůžeme se divit ničemu
Karol Hrádela na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
U rozhledny se předvedli dřevorubci VLS
Zima, vítr, déšť i sníh vládli 22. dubna na vrcholu Bučiny, přesto se našlo bezmála padesát zvědavců, kteří si nenechali ujít akci Dřevosochání, kterou na Den země připravily VLS na Karlovarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Michek: Proč pravici vadí přímá demokracie?
Ve středu dne 19. dubna 2017 se na Univerzitě Karlově v Praze uskutečnila tzv. "superdebata", které se zúčastnili lídři všech prlamentních stran s vyjimkou zástupce ČSSD, neboť avizovaný ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se kvůli nemoci omluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Ženská práva jsou lidská práva a saudské peníze nesmrdí
Glosy z mého facebookového profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rekordní růst českého exportu chce Ministerstvo průmyslu a obchodu udržet i v dalších letech
Export v přeshraničním pojetí dosáhl loni rekordních 3,98 bilionu korun, což je v porovnání s rokem 2015 nárůst o 2,4 procenta. Bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila přebytkem 166,4 miliardy korun. Na tiskové konferenci to dnes uvedl ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pořízek (Svobodní): Vrátíme výdajové paušály na původní úroveň
Pomalu každý den se na živnostníky a podnikatele valí nová nařízení a povinnosti. Za svou „práci“ pro stát navíc dostanou odměnu – snížení výdajových paušálů. Svobodní je naopak chtějí vrátit na vyšší úroveň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Další strašné příběhy kolem Andreje Babiše. Další zničené osudy. Tentokrát kvůli...
Způsob, jakým berní úřad pod vedením Babišových lidí vymáhá daně i za cenu likvidace slušných živnostníků, ostře kontrastuje s tím, jak šikovně si ve své snaze platit daně jen minimální, anebo raději vůbec žádné, vždy počínal Babiš sám,“ konstatuje v souvislosti s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) Jakub Patočka v knize Žlutý baron. Skutečný plán Andreje Babiše: zřídit stát jako firmu. Část knihy zveřejnil dnes Deník Referendum.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09: Rozhodnutí o kandidatuře Dany Drábové v krajských volbách bylo od STAN neodpovědné
V podzimních krajských volbách 2016 se šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová stala středočeskou krajskou zastupitelkou za hnutí Starostové a nezávislí. Nyní probíhá spor o to, zda je u Dany Drábové slučitelná funkce státní úřednice a krajské zastupitelky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Konference MF odpověděla, jak na EET v neziskovém sektoru
Ministerstvo financí a Finanční správa ani po zavedení elektronické evidence tržeb nepolevují v kontaktní informační kampani k tomuto důležitému opatření a ve čtvrtek 20. dubna 2017 proto společně uspořádali konferenci „Venkovské spolky a EET“, které se zúčastnilo přes 200 zástupců obcí a neziskových organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
DIAMO: Z dolu Rožná vyjede poslední vůz uranové rudy
Šedesátiletá éra těžby uranové rudy v oblasti Dolní Rožínky, která se velkou měrou podílela na rozvoji kraje Vysočina, končí. Státní podnik DIAMO zakončí těžbu v posledním uranovém dole v České republice tradičním hornickým ceremoniálem 27. dubna 2017, kdy se na povrch vyveze symbolický poslední vůz vytěžené suroviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Naše vláda už třikrát zvýšila platy ve veřejném sektoru
Ve středu 26. dubna 2017 jednal předseda vlády Bohuslav Sobotka na Úřadu vlády společně s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou, s předsedou ČMKOS Josefem Středulou a se zástupci odborových svazů. Společně jednali o zvyšování platů v České republice v roce 2017 a v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
A už nás to štve. Důchodci nedostanou léky. Hrozí masivní stávka v důležitém sektoru, informuje Prima
Nízké platy a podmínky práce vadí pečovatelům v sociálních službách natolik, že hrozí stávkou. Informovala o tom ve večerních zprávách televize Prima. Jak dodala, lidé v sociálních službách vydělávají průměrně kolem 18 tisíc korun hrubého za měsíc, na jejich problémy neúspěšně upozorňují odbory a asociace poskytovatelů sociálních služeb už rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
SVS stahuje z trhu německé pudinkové dezerty, mohou obsahovat úlomky kovu
Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z prodeje pudinkové dezerty od německého výrobce Neuburger Milchwerke GmbH & Co.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vyzula (ANO): Myslím si, že se nám podařilo, pokud bude zákon schválen, legislativu přiblížit praxi
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o nelékařských zdravotnických povoláních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanec Pilný přemýšlí o odchodu z politiky. Nestal se lídrem kandidátky
Poslanec Královéhradeckého kraje Ivan Pilný (ANO) zvažuje odchod z politiky. Vadí mu mimo jiné totiž fakt, že se nestal lídrem kandidátky do sněmovních voleb. Krajský sněm dal přednost náměstkyni pro místní rozvoj Kláře Dostálové. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Za prznění češtiny by měly být tělesné tresty
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Hlupství…
Evropa si oddychla… bude to Macron… Hurrááá… Evropskými elitami se tetelí vlna jakéhosi nadšení z toho, že to asi ještě celé chviličku vydrží…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Zákon řeší aktuální krizovou situaci, vůbec ale neodstraňuje ten problém
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o nelékařských zdravotnických povoláních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Jak prožít poslední dubnovou noc bez úhony
Konec dubna je přede dveřmi a tak na mnoha místech naší země, stejně jako každý rok, vzplanou menší či větší ohně a vypuknou lidové veselice známé jako „pálení čarodějnic“, „Filipojakubská noc“ nebo „Valpuržina noc“. Hasiči každoročně vyjíždějí ke zvýšenému počtu požárů, ke kterým v důsledku těchto oslav dochází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Trump prohrává. Válečnice Clintonová a Albrightová. Napětí poroste a přijde třaskavé řešení. A Le Penová… Klausův spolupracovník přináší nedobré zprávy
ROZHOVOR Bývalý europoslanec ODS a člen správní rady Institutu Václava Klause Ivo Strejček se domnívá, že Francouzi zvolí „blátivého, rozplizlého kryptosocialistu“ Macrona. Trump dle něho souboj ve Washingtonu nejspíš prohrává a zázraky od něj neočekává. „Evropské elity si nejprve zhluboka vydechnou, že to přežily a pak, stejně jako kdysi českoslovenští komunisté, vyvodí ‚evropské poučení z krizového vývoje‘ a řádně přitáhnou šrouby,“ předvídá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Kraji hrozí kolaps dopravy aneb kdo za to může
Vláda svým nařízením zvýšila minimální mzdy řidičům autobusů veřejné dopravy ze stávajících 9 900 na 11 000 korun. Peníze na to ale krajům chybí a v ohrožení jsou i stávající uzavřené dlouhodobé smlouvy s dopravci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Pohled do budoucnosti Kazachstánu
Velké změny, které jsou prováděny v Kazachstánu, není možno uskutečňovat bez účasti veřejnosti. Tuto skutečnost vyzdvihl ve svém článku prezident Nursultan Nazarbajev, který byl nedávno zveřejněn v domácím tisku a vyvolal velký ohlas jak mezi obyvateli země, tak v řadách mezinárodní odborné veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
HK ČR: Je klíčové zabezpečit spolehlivé dodávky energie pro dynamicky se měnící českou ekonomiku
Bezpečné dodávky energií musí zajistit vyvážený energetický mix, ve kterém budou zastoupeny jak tradiční, tak alternativní zdroje. Shodli se na tom účastníci již čtvrté předvolební diskuze na téma „Energetika: Kudy kam – příležitosti i hrozby pro tuzemské energetické firmy“, kterou pořádala Hospodářská komora ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vilímec (ODS): Je ostudné, že se potomci podkarpatských Čechů nedočkají odškodnění
Poslanecká sněmovna se včera již po několikáté odmítla zabývat ve druhém čtení poslaneckou novelou zákona o odškodnění podkarpatských Čechů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Výživné: Vrcholný manažer ČT odhalil své názory na Francii, EU, Macrona apod. Narazil na odpor
Prosperita všech lidí nerostla za posledních 25 let naprosto neskutečně. A kdo nemá práci nebo se mu nelíbí, kolik za ní bere, má zvednout zadek a přestěhovat se jinam, a ne sedět, nadávat a volit extremisty. Takové chování je obludné. Je třeba být se západní Evropou v jednom pevném svazku, přesně to jsme po roce 1989 chtěli. Ale je třeba dát si pozor na Čechy, protože řada z nich se dobrovolně vrhá do oprátky diktatur a totalit. Tržní ekonomika je vždy lepší než ideologie a programy levicových politiků nás vedou na cestu do současné Venezuely. Tak vidí současný svět Milan Fridrich, programový ředitel České televize, osoba nejvíce ze všech zodpovědná za to, co budeme z veřejnoprávních kanálů sledovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lebloch (SPO): Školství na rozcestí
Možná si ani příliš neuvědomujeme, že podzimní sněmovní volby budou i bojem o charakter dalšího směřování našeho školství. Nejde mně ani tak o procentuální zvýšení platů, které všechny strany budou slibovat (slibované dlouho vydrží a neuteče). Jde mně spíše o celkovou koncepci a podmínky pracovníků školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kandidátku hnutí ANO v Pardubickém kraji povede poslanec Martin Kolovratník
Delegáti Krajského sněmu hnutí ANO v Pardubicích schválili kandidátní listinu pro letošní podzimní sněmovní volby. Lídrem kandidátky zvolili poslance a místopředsedu Hospodářského výboru poslanecké sněmovny Martina Kolovratníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
V rezervaci v Milovicích se v první polovině týdne narodila dvě mláďata praturů
Dvě mláďata zpětně šlechtěných praturů se narodila v pondělí a v úterý v rezervaci velkých kopytníků v Milovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vymažeme Velkou Británii z mapy! Putinův spojenec utřel Brity
Pozornost celého světa nyní směřuje především na Korejský poloostrov, ale to neznamená, že by se „jinde nic nedělo“. Slova britského ministra obrany Michaela Fallona o případném použití preventivního jaderného úderu, vyvolala ostrou reakci jednoho z blízkých spojenců ruského prezidenta Franze Klinčeviče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tyhle hlasy, tamty hlasy, přesný výpočet. Marine Le Penová může vyhrát, zde je to konkrétně a černé na bílém
Francie může mít v Marine Le Penové první ženu prezidentku. Ačkoliv se média hlavního proudu snaží všechny přesvědčit, že její šance na vítězství ve druhém kole voleb je v rovinách matematické teorie, francouzský web Local přináší úvahu, podle které její vítězství rozhodně není tak surreálné. V textu, na který upozorňuje i český server Britské listy, který rozhodně nelze považovat za podporovatele Národní fronty a její předsedkyně, se hovoří o číslech, která někteří příliš nechtějí slyšet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Všechny ženy budou nosit muslimské šátky! Nový návrh zeleného prezidenta Rakouska
Rakouský prezident Alexander Van der Bellen oslavil prvních sto dnů v úřadu osobitým způsobem. Navrhl, aby se v rámci solidarity s muslimskými ženami všechny ženy v Rakousku zahalily do šátku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Šestice lokalit se v červnu utká o titul Investičně atraktivní region
Ve čtvrtek 20. dubna 2017 byly v Praze v Žižkovské věži slavnostně vyhlášeny výsledky celorepublikového výzkumu Město pro byznys. Na prvních příčkách se umístila města z Vysočiny – Pelhřimov, Humpolec a Jihlava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Proč nevládní organizace pomáhají pašerákům lidí?
Nizozemská nadace GEFIRA už loni v prosinci na základě dvouměsíčního sledování pohybu lodí patřících několika nevládním organizacím a s pomocí údajů OSN dospěla k závěru, že se evropské nevládní organizace aktivně podílejí na ilegálním pašování lidí do Evropy, a to s vědomím (přinejmenším) italských úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Schizofrenie kolegů lidovců v otázce dvojí kvality pokračuje
Téma dvojí kvality potravin a nepotravinářských výrobků se v poslední době stalo již těžce přehlédnutelným tématem, ke kterému se nyní hlásí a aktivitami hýří řada kolegů z různých politických frakcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Dopravní hřiště v Třemošné zůstane nadále zachováno
V březnu 2017 nabyla schválením Ministerstvem financí platnosti kupní smlouva, kterou Česká republika zastoupená Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodala městu Třemošná pozemek o výměře 2 630 m2, na kterém se nachází dopravní hřiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Donald J. Trump krouhá americkou pomoc Ukrajině. Bez milosti a dost drsně
Plán prezidenta Spojených států Donalda Trumpa „postavit Ameriku na první místo“ zahrnuje i drastické snížení finanční podpory rozvojovým zemím. Toto opatření by se mohlo ve velké míře dotknout i Ukrajiny, která by mohla přijít až o 68,8 % z dosavadní výše finančních dotací, píše Foreign Policy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petice za bezúplatný převod buštěhradského zámku na město
PETICE dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ulrych (KDU-ČSL): Krajská konference v Pardubickém kraji zvolila staronové vedení
V pátek 21. dubna proběhla v chrudimském muzeu krajská konference KDU-ČSL Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Česká Lípa: Postavme společně májku
Ozdobená májka, pestrý kulturní program, jarmark a atrakce pro děti čekají na Českolipany v neděli 30. dubna na náměstí T. G. Masaryka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Muž se začal podobat ženě, oblečením i chováním. Migrace? Nemáme děti, přicházejí jiní. Být hrdý na svou zem, na své kořeny, přinášet jí oběti a pečovat o ni, nabádá profesorka Lenka Šulová
ROZHOVOR Podle psycholožky Lenky Šulové si řada žen myslí, že muže de facto nepotřebují a život si prožijí po svém. „Věří, že jako matka, která vychovává dítě sama, obstojí. Ale obstojí jen do okamžiku, než nastane nějaký klimatický či jiný problém, katastrofa, třeba povodeň nebo nedostatek zdrojů, blackout, při kterém by zhasly všechny naše mašinky. Myslím, že by se společnost pokorně vrátila k tradičnímu rozdělení rolí,“ prohlásila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odbornice na rodinné vztahy, profesorka Lenka Šulová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Beršidskij: Země EU si s populisty poradí. Merkelová, Schulz, Macron... Občané jsou zodpovědní a obstáli
Agentura Bloomberg přinesla komentář spoluzakladatele ruského deníku Vedomosti Leonida Beršidského k prvnímu kolu francouzských prezidentských voleb. Beršidskij je přesvědčen, že kontinentální Evropa zdárně prošla zatěžkávací zkouškou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Máme se bát? Ale proč?
Evropu sužují teroristické útoky. Stoprocentní bezpečí nám v současné době bohužel nikdo nezaručí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Stříbrná mince připomíná 300 let od narození Marie Terezie
Česká národní banka vydává pamětní stříbrnou minci, která připomene 300 let od narození Marie Terezie, jediné panovnice na českém trůně. Mince v nominální hodnotě 200 korun bude v prodeji od 26. dubna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Noviny: Sobotka opravdu uvažuje, že vyhodí Babiše. Ale má takový vítr z Miloše Zemana...
Půl roku před volbami by prý ve vládě mohlo dojít k nevídané rošádě. Premiér Bohuslav Sobotka prý vážně uvažuje o tom, že kauzu daňových manipulací ministra financí a předsedy ANO Andreje Babiše vyřeší tím nejrazantnějším způsobem – jeho odvoláním. To by znamenalo nejtěžší politickou krizi celého volebního období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ona ho úplně řídí! Detaily o vztahu Emmanuela Macrona a jeho o 24 let starší ženy
Prezidentské volby ve Francii otevřely ještě jednu otázku. Manželství vítěze prvního kola prezidentských voleb a zřejmě budoucího prezidenta Emmanuela Macrona. Ten má totiž o 25 let starší ženu. Píše o tom dnešní deník MF Dnes a Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Na těch penězích někdo sedí. Ilona Švihlíková krotí optimistické vize ekonomického vývoje
Ekonomka Ilona Švihlíková v úterních Událostech, komentářích České televize promluvila o ekonomických vyhlídkách České republiky a Evropské unie. Raději se na její prognózu podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: ČSR nikdy mezi deset nejvyspělejších států světa nepatřila
Nepravdivý výrok o hospodářské vyspělosti meziválečné republiky opakuje dodnes kde kdo, neprotestují proti němu ani vrcholní politici KSČM, ba ani ministr Daniel Herman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Morava krásná zem II
Před rokem jsem zhruba touhle dobou přinesl zamyšlení stejného jména. Rok se s rokem sešel, a má víkendová návštěva jihu Moravy mi nedá, abych znovu o tomto požehnaném koutě naší země nenapsal pár slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ústecká ODS si zvolila kandidáty pro sněmovní volby
Na pondělním regionálním sněmu byla zvolena kompletní kandidátní listina ODS Ústeckého kraje pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Už se perou! Hospodští volají po srovnání podmínek
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Teď z Česka cizinci začnou tahat ještě více peněz. Zde je důvod. A občané, pozor, budou na vás zkoušet to, na co doplatíte, varuje docentka Švihlíková
ROZHOVOR „Jestli je v něčem naše pravice typická, tak v tom, jak říká, že je u nás vysoká cena práce a že by bylo třeba ponížit její vedlejší náklady – především sociální výdaje, a tím snížit její celkovou cenu, což je strašně nebezpečná demagogie,“ říká ekonomická expertka, pedagožka a publicistka Ilona Švihlíková. „Jakmile bychom snížili povinné odvody, vznikne okamžitě deficit na důchodovém účtu a i v jiných odvětvích jako například v sociálních službách nebo ve zdravotnictví. Pak nám ale pravice začne tvrdit, že to je všechno třeba zprivatizovat, jelikož stát to nemůže utáhnout. Tak by to určitě dopadlo a na to si musí dát veřejnost velký pozor,“ dodává ještě známá ekonomická analytička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Neziskovky mají společný byznys s pašeráky lidí. Nedávno se za taková slova nadávalo do extremistů, teď to přiznal i evropský Frontex
Dlouhé měsíce byli ti, kdo poukazovali na faktickou spolupráci mezi pašeráky lidí a neziskovými organizacemi, dehonestováni a označováni přinejmenším za extremisty. Nyní však téměř totéž tvrdí i pohraniční agentura Frontex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Brát peníze za první tři dny nemoci je nemravné
Dnes ráno se podle zdroje měl dostavit do pokladny Sněmovny předseda klubu poslanců TOP 09 Kalousek spolu s kolegyní Pekarovou. Překvapené úřednici každý složil 15 tisíc v hotovosti s tím, ať je zaúčtuje na konto sněmovny.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 12:40, zobrazit podobné
Proč chci vystoupit z Evropské unie
Evropská unie byla krásná vize, slibující bezpečnost, toleranci, jednotu, rovnost a spolupráci. Základním předpokladem byla lákavá myšlenka, že všichni členové si budou rovni. Současnost však vypadá zcela jinak.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
TOPlist