Oficiální zpravodajská média

Policie ČR: Linka 158 má nové logo
Vyhodnocení soutěže ,,Vytvořme logo tísňové linky Policie ČR 158“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Gazdík na Velehradě vyzdvihoval koalici Starostů s lidovci jako ústavní pojistku proti Babišovi. Pak ale dostal slovo Čunek...
REPORTÁŽ „Když vidíte, že sám papežský nuncius řekne, že jsme největším mariánským poutním místem v České republice a hovoří o významu Velehradu, to znamená Velehradu ve Zlínském kraji, dmul jsem se pýchou, protože je to pravda,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek po slavnostní poutní mši před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje. Na tradiční Dny dobré vůle ale přijeli i další představitelé české politické scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Varšava hostí schůzku 12 zemí střední a východní Evropy s Trumpem
Polské hlavní město Varšava dnes hostí vrcholnou schůzku představitelů 12 zemí střední a východní Evropy, jíž se zúčastní americký prezident Donald Trump. Čeká se důraz hlavně na spojenectví v Severoatlantické alianci a také na možný dovoz amerického zkapalněného zemního plynu. Česko na schůzce zastupuje předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Kód - kapitalistická deformace
Deformace a pokřivení života. I to jsou témata, která v současné době hýbou nejen naší společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
POLITIKA: Nové logo ČSSD jako symbol české politiky
zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz, přidáno 6.7.2017 v 06:01, zobrazit podobné
USA posílají varování uprchlíkům: Brzy bude konec!
Agentura AP hlásí, že i Spojené státy přijímají uprchlíky, ale už brzy se přiblíží ke stropu padesáti tisíc běženců, který určil prezident Donald Trump. Jeho předchůdce Barack Obama stanovil strop na 100 tisíc uprchlíků, ale Trump po nástupu do úřadu tuto hodnotu snížil o polovinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Rozhovor o moravském znaku a vlajce
Na Den Moravy 5. července, svátku sv. Cyrila a Metoděje, se stalo zvykem vyvěšovat moravskou vlajku. Jak moravský znak i vlajka vznikly, hovoří rektor Vysoké školy Karla Engliše v Brně Zdeněk Koudelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Trump z Varšavy varoval Moskvu. Důrazně
45. prezident USA Donald Trump vystoupil ve Varšavě. Ačkoli se jako o srdci Evropy mluví zpravidla o České republice, podle Trumpa je srdcem a duší Evropy Polsko, které hájí svobodu a za to je třeba ho ctít. Z Varšavy také vyzval Rusko, aby přestalo podporovat nepřátele Západu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mike Whitney: Problémem je Washington – a ne Severní Korea
Ctěme pravdu: Důvody, pro které Kim Čong-il neodešel dosud na věčnost stejně jako Saddám Husajn či Kaddáfí, jsou dva. Prvním je, že Severní Korea nespočívá na oceánu ropy, a druhým pak skutečnost, že tento sever vlastní kapacitu, která je schopná proměnit Soul, Okinavu a Tokio v hromady kouřících trosek. Kdyby těchto dvou okolností nebylo, Phonjang by se stal cílem preventivního amerického útoku už před lety, a Kim Čong-il by už dnes nežil. Nukleární zbraň se tak vůči americkému válečnému avanturizmu prokázala být jediným účinným protijedem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Něco prý „uráží řadu lidí“. Ondřej Neff je zděšen tím, co se rozpoutalo kolem Bernardových billboardů
Komentátor Ondřej Neff se na svém webu NeviditelnýPes.cz vyjádřil k reklamě pivovaru Bernard a následným reakcím na ni – například Stínová rada pro reklamu Bernarda upozornila na to, že si sice udělal legraci, ale zároveň ponížil ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Merkelová se strkala s Trumpem. A toto mu oznámila
Německá kancléřka Angela Merkelová přivítala prezidenta Spojených států Donalda Trumpa na nadcházejícím summitu v Hamburku. A hned dala najevo, že bude ochotná nejen s Trumpem hledat kompromisy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Krejza (ODS): Snaha města Litoměřic pomoci sportovcům nekončí
Město Litoměřice pokračuje ve snaze vedoucí ke zlepšení zázemí dalších sportovních klubů. Znovu se pokusí získat z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy dotaci na rekonstrukci části areálu bývalých kasáren Dukelských hrdinů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za podání hromadné žaloby na exekutorku Evu Jablonskou
Petice za podání hromadné žaloby na exekutorku JUDr. Evu Jablonskou pro porušování nařízení vlády č. 595/2006
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nebylo by to fér, vzkázal Bělobrádkovi s Gazdíkem Drahoš
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš se vyjádřil k politické podpoře, kterou mu deklarovali politici dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů. Za tuto podporu sice Drahoš poděkoval, ale obratem vzkázal, že o žádné politické podpoře nehodlá vyjednávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hamáček promlouvá o setkání s Trumpem: Byl jsem pověřen panem prezidentem, abych...
Za klíčovou z dnešního poselství amerického prezidenta Donalda Trumpa ve Varšavě považuje předseda české Poslanecké sněmovny Jan Hamáček skutečnost, že šéf Bílého domu se jednoznačně přihlásil ke spojeneckým závazkům v rámci Severoatlantické aliance. Hamáček v polské metropoli zastupoval Česko na schůzce 12 zemí střední a východní Evropy s Trumpem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov potřebuje více dárců krevní plazmy
Od podzimu loňského roku mohou dobrovolní dárci darovat na oddělení hematologie a transfúziologie Nemocnice Pelhřimov také krevní plazmu. Dárců je zatím nedostatek. „Odběry probíhají třikrát v týdnu. Potřebovali bychom denně nabírat 16 dárců, v současné době nabíráme zhruba 8 až10 dárců denně,“ upřesnila lékařka oddělení MUDr. Michaela Harudová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman na Vysočině znovu vyrazil na rybník. Smál se novinářům
Prezident Miloš Zeman si užívá svou tradiční dovolenou v Novém Veselí na Vysočině. Jak je jeho dobrým zvykem, vyplul na svém gumovém člunu na rybník za chatou. A smál se novinářům, kteří ho přitom fotografovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Výzva účastníkům setkání skupiny států G20 v Hamburku
Text výzvy účastníkům summitu skupiny států G20, začíná zítra v Hamburku, podepsalo sedmnáct světových organizací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Jedině jednotná Evropa může být pro USA silným partnerem
Jan Hamáček na Facebooku k usnadnění vzájemné obchodní výměny v rámci Transatlantického obchodniho partnerstvi (TTIP)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Syrská ambasáda v Praze pobouřeně reaguje na obvinění z USA: Snaží se odvrátit pozornost od...
Velvyslanectví Syrské arabské republiky v Praze ve svém prohlášení upozornilo na zavádějící kampaň Spojených států, v níž USA tvrdí, že syrská armáda připravuje chemický útok na syrské občany. „To je v rozporu s fakty a realitou a nevychází to z žádných skutečných údajů,“ uvádí velvyslanectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Pondělíček: Svátky národní vzdělanosti a českého myšlení
Svátek Mistra Jana Husa a bratří Cyrila a Metoděje jsme si zvykli vnímat jako příjemné dva dny volna, navíc na začátku letních prázdnin. Ostatně proč ne? Vždyť připomenutí významných událostí a osobností naší minulosti se nevylučuje s příjemným trávením volného času a odpočinkem. Byla by ale škoda, kdybychom zapomněli na význam a náplň těchto svátečních dnů a nepokusili se alespoň zamyslet nad tím, proč si tyto osobnosti a jejich historický význam připomínáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): V Náchodě můžeme konečně začít stavět
Partnery na obou stranách česko-polské hranice spojují společné projekty a dlouholeté přátelství a spolupráce – Náchod tak může díky dalšímu projektu oživit lázně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
STAN: Koaliční kandidátka s KDU-ČSL v Moravskoslezském kraji je dohodnuta
Zástupci obou koaličních stran v kraji se sešli k dalšímu společnému jednání, jehož nejdůležitějším bodem bylo vzájemné odsouhlasení kandidátů na společné kandidátce pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tohle platíte za uprchlickou krizi a nevíte to, oznamuje Tereza Spencerová. Západ se třese, říká: Obrat Merkelové k Rusku. „Ouřední blb“ Trump. Zamlčované vítězství Asada. Konec nadvlády
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Uprchlická krize pro některé vyvolené už není pouze zlatým dolem, ale přímo diamantovým, upozorňuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta si všímá i proměny vztahu německé kancléřky k USA, rozpolcené americké společnosti kvůli tomu, co prohlašuje prezident Donald Trump, a oproti tomu co píší protitrumpovská média jako CNN. Důležité poznatky pak přináší také k situaci v Sýrii a nadcházejícímu summitu G20 v Hamburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Hansi Kněžourek blinkající, šaškující, čpící…
Z akutního nedostatku dobrého humoristického čtiva i v internetovém prostoru může dnes člověk vyrazit za pobavením kliknutím na portál Fórum 24 (dříve Svobodné fórum), zvané mezi milovníky veselí též Šaškafórum. Grafomanskou star mezi škrabálky adorující dnešní zpustlý stav kdysi Koruny České je nesporně Jan Jandourek, známý též pod přezdívkou Kněžourek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): ZOO Praha má nové parkoviště, navýší kapacitu až o stovky automobilů
Kapacita parkovišť v okolí Zoologické zahrady Praha je nevyhovující a nelze ji v současné době nijak dále rozšiřovat. Alternativním řešením byla možnost využití volných ploch při ulici Stará Povltavská, kde vznikla nová záchytná plocha pro parkování až na 260 osobních automobilů. Návštěvníci mohou parkoviště plně využít spolu se zavedením kyvadlové dopravy až k branám Zoo Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bloger radí Zaorálkovi, jakého tématu se chytit, aby ČSSD získala voliče
Bloger Jan Bartoň se na serveru iDnes.cz zamyslel nad ambicemi současného volebního lídra Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Jak konstatuje, tento buldok chce ve volbách dosáhnout až 25 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
V Temelíně začali zavážet palivo do reaktoru
Včera v 16:18 hodin začali temelínští technici zavážet palivo do reaktoru druhého bloku. Manipulace s palivem jsou plánovány do konce týdne. Ukončení odstávky aktuálně vychází na polovinu srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vojenský úder USA proti KLDR? Rusko i Čína jsou proti
Jak postupovat vůči Severní Koreji po její nejnovější raketové zkoušce? To včera řešila Rada bezpečnosti OSN. A země ke shodě nedošly, informují zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Prohlášení Velvyslanectví Syrské arabské republiky v Praze
Velvyslanectví Syrské arabské republiky v Praze upozorňuje, že Spojené státy začaly před několika dny zavádějící kampaň v níž tvrdí, že syrská armáda připravuje chemický útok na syrské občany, což je v rozporu s fakty a realitou a nevychází z žádných skutečných údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Stehlík (ODS): Jsme svědky nejmasivnějšího útoku na samu podstatu našeho podnikání
Každoroční zasedání Valné hromady Asociace soukromého zemědělství ČR je vždy příležitostí ohlédnout se za uplynulým rokem a pokusit se ho zhodnotit. Ve své zprávě tak pravidelně činí předseda této nevládní organizace Josef Stehlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Michalů: Československé trauma – srpen 1968
Blíží se již 49. výročí onoho osudového dne - 21. srpna 1968… Československé trauma - uměle udržované, zcela úmyslně, záměrně a hojně stále přiživované západní propagandou a USA a českými a slovenskými zaprodanci a vlastizrádci!! Západní propaganda a čeští a slovenští vlastizrádci se zcela jistě nebudou každoročně okázale vychloubat zradou, které se právě západ dopustil na našich národech například v Mnichově 1938, rovněž tak se nebudou vychloubat tou jedinou, opravdovou a skutečnou OKUPACÍ – OKUPACÍ NĚMECKOU, kdy českému a slovenskému národu hrozilo úplné vyhlazení, kdy bylo zabito na 365.000 československých obyvatel právě NĚMCI!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Plůdek střevle potoční byl nalezen
Při kontrole dvou lokalit s výskytem vzácné střevle potoční na Vysočině byl nalezen početný plůdek – místní populace se obnovují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Chovanec nabízí na řešení migrace Itálii policisty a EU 21 milionů korun
České ministerstvo vnitra navrhne poskytnout Evropské unii téměř 21 milionů korun na řešení přílivu uprchlíků z Libye a Itálii slibuje poslat na pomoc policisty. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) to napsal svému italskému protějšku Marcovi Minnitimu v dopise zveřejněném dnes na webu úřadu. Přerozdělování uprchlíků podle kvót ale české vnitro dále odmítá, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vítejte v pekle! Obrovská demonstrace proti summitu G20 se zvrhla. Slzný plyn, obušky, krvavé obličeje, zapálené koše i auto. A PL byly u toho
REPORTÁŽ Uprchlíci jsou ve dvojím ohni! Doma i v Evropě! NATO je teroristická organizace! Na demonstraci levicových radikálů v Hamburku u příležitosti summitu dvaceti nejvyspělejších zemí světa padala velmi silná slova. Jde prý o summit dvaceti „hnusných“ zemí světa. Zpočátku protesty probíhaly klidně, ale po sedmé hodině večer se situace změnila. Napětí se dalo krájet ve chvíli, kdy se radikálové vydali ke kordonu dvou set policistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Z úspěchu naší země většina lidí nic nemá
Volební lídr ČSSD na Facebooku k výši mezd
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rusko omezilo dovoz řady zboží z ČR v souvislosti s výskytem afrického moru prasat
V reakci na výskyt afrického moru prasat v ČR zavedla Ruská federace dočasný zákaz dovozu následujících položek:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Kraj se snaží, aby se nejstarší budova písecké nemocnice stala kulturní památkou
Umrlčí komora, kaple a pitevna – všechny tyto účely plnila nejstarší budova písecké nemocnice, která se dodnes zachovala jako samostatně stojící objekt. Nemocnice a její zřizovatel Jihočeský kraj ji chtějí obnovit a využívat například ke spirituální péči, logopedickým službám pro děti nebo k péči o děti s mozkovou obrnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy hl. m. Prahy otevřely první kompostárnu rostlinného odpadu
Lesy hl. m. Prahy zahájily provoz nové kompostárny, kterou město jako vůbec první kompostárnu na svém území vybudovalo na volném pozemku na okraji městské části Praha-Slivenec nedaleko Pražského okruhu. Začíná tak fungovat první zařízení z uvažované sítě ekologických pražských kompostáren. Kompostárna bude zpracovávat bioodpad z domácností a zahrad i zbytky zeleně z údržby zelených ploch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zástupce starostky otevřeně popsal, co se děje na Klinice nelegálně obývané squattery. Hrozí tam prý i žloutenka!
ROZHOVOR O situaci kolem Kliniky na Žižkově si ParlamentníListy.cz povídaly se zástupcem starostky na Praze 3 Alexandrem Bellu (ODS). „Správa dopravní a železniční cesty projevila o budovu zájem s tím, že v něm vybuduje kanceláře se zázemím pro zaměstnance. Chtějí budovu zrekonstruovat,“ prozradil. „To, co se tam děje, je braní zákona a moci do vlastních rukou. Takhle to přece nejde. Je to, jako bychom viděli opuštěné auto na ulici a řekli si, že majitel asi nemá na opravu. Tak jsme si ho vzali, opravili a vozili s ním důchodce na nákupy. Bylo by to dobročinné. Ale pořád je to auto někoho jiného, kdo ho koupil a má za něj odpovědnost. Tady je ten základní kámen úrazu,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Polským Židům vadí, že Trump ve Varšavě mine pomník hrdinů ghetta
Vedoucí představitelé polské židovské obce kritizovali program dnešní návštěvy amerického prezidenta Donalda Trumpa ve Varšavě. Nelíbilo se jim, že se současná hlava Spojených států na rozdíl od svých předchůdců nechystá zastavit v Památníku hrdinů varšavského ghetta. Památce židovských bojovníků ale vzdala hold Trumpova dcera Ivanka, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Trpělivost Putina
Není podstatné, zda se titulek interpretuje jako konstatování nebo otázka, protože klíčové prvky – čas a podmínka konce trpělivosti, prakticky nikdo, kromě prezidenta Putina a poníženě se cítící generality, nezná. Skutečností ale je, že se mne mnoho Rusů a řada čtenářů ptá, jak je možné, že prezidentova slova a prohlášení dobře zní, dávají naději na mír, a současně se situace ve světě a hospodářská situace doma nelepší. Jak je možné, že neviditelní úředníci Ministerstva průmyslu a ministr sám, nerespektují příkaz nadřízeného Rogozina. Kde je konec trpělivosti, a co se bude dít, až trpělivost Putina, nebo občanů, Rusů, skončí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Stěžejním tématem je pro nás nezpochybňované postavení ČR v EU
Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na Facebooku k významu postavení ČR v EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Spolek Středočeské vodní cesty začne znovu fungovat
Po šesti měsících bude moci opět zahájit svoji činnost spolek Středočeské vodní cesty, jehož základním úkolem je podpora rozvoje cestovního ruchu ve Středočeském kraji. Krajští zastupitelé schválili jeho nové stanovy, na jejichž základě spolek znovu obnoví svoji činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jaroslav Tichý: Volby nebo referendum? Volby jsou víc než referendum!
V poslední době se stále více setkáváme s tím, že značný počet našich občanů, kteří jsou pro vystoupení z EU a příp. z NATO se domnívá, že podporuje-li referendum o této otázce, podporuje toto vystoupení jako takové. To však není pravda! Pokud totiž politik či strana měl/a záměr vystoupit např. z EU, měl/a by mít tento krok nutně ve svém volebním program. A zvláště v období blížících se voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na zvýšený výskyt horečky dengue na Srí Lance
Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje české občany hodlající cestovat na Srí Lanku, že především v západní části země vzrůstá počet případů výskytu nemoci horečky dengue přenášené komáry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj připraví legislativní změnu v sociálních dávkách
Ústecký kraj připraví legislativní změnu v oblasti sociálních dávek. Vybrat chce jeden návrh, který prosadí do Poslanecké sněmovny, mohly by to být cenové mapy pro úřady práce. Už před lety se o změny pokusili starostové ve Šluknovském výběžku, kterým tehdejší ministři slibovali úpravu zákonů. Právě v Ústeckém kraji je velké množství sociálně vyloučených lokalit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Havarijní stav ordinace si vyžádal změnu režimu zubní pohotovosti
Se začátkem července se na Rakovnicku změnil model zajištění stomatologické lékařské pohotovosti. Až do konce roku bude nově poskytována jednotlivými stomatology v jejich vlastních ordinacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kdo si hraje v Technickém muzeu, nezlobí
Technické muzeum v Brně zahájilo interaktivní výstavu Kdo si hraje, nezlobí, kde jako hlavní hračky poslouží fyzikální pokusy. Expozici zpestřuje exkurz do historie v podobě didaktických pomůcek našich pradědů a prababiček i jejich klasických hraček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o dopravních opatřeních na Libeňském soumostí
Od 10. do 15. července 2017 bude v nočních hodinách, vždy od 20.00 do 4.30 hodin, omezen provoz na Libeňském soumostí v úseku ulic Jankovcova – Štorchova. Důvodem jsou statické zkoušky pro stanovení zatížitelnosti mostu. Tyto zkoušky proběhnou s vyloučením veškeré dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Středočeská TOP 09 představuje přední kandidáty do Poslanecké sněmovny
Zkušenosti z komunální i celostátní politiky, silné zázemí v regionálních zastupitelstvech a nemalé ambice v nadcházejících poslaneckých volbách nabízí středočeská krajská volební kandidátka TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Proč tak ustrašeně, paní Semelová?
Obecně vzato jsem vaším příznivcem, paní Marto, ale poněkud mne zarazil váš článek. Text uváděl, že dle vás se komunismus a demokracie nevylučují!!! Dále jsem četl, že jste pro změnu režimu. To bych v obecné rovině a na stranické diskusi pochopil, ale říci tato slova veřejně mi přijde slušně řečeno naivní. Nebudu a nechci vám prostřednictvím médií kázat morálku, ale myslím si, že by bylo vhodné, než podobná slova vypustíte do etéru, se trošku hlouběji zabývat filozofií komunismu a demokracie v souvislostech a dějinném vývoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident musí mít sílu vzít lopatu a pomoct lidem, když je třeba! Zemanův protikandidát se rozjel
Kandidát na prezidenta, lékař Marek Hilšer se ve svých slovech pro web Info.cz obul do prezidenta Miloše Zemana. Především kvůli jeho zdraví a také údajnému protiřečení si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: KDU-ČSL a STAN před branami sněmovny
Podle posledních průzkumů veřejného mínění, a to v zásadě bez ohledu na to, která agentura je provádí, zůstává aliance lidovců a Starostů před branami Poslanecké sněmovny. Předvolební koalice o dvou členech totiž musí získat deset procent všech odevzdaných hlasů. Podle jednotlivých agentur ale zaostává více nebo méně za potřebnou hranicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rakušan se na internetu pobuřoval nad propuštěným uprchlíkem, který chtěl znásilnit ženu. A dopadl velmi zle
Migranti v Rakousku za poslední měsíce spáchali bezpočet případů znásilnění. O mnohých z nich informovala média a často šlo skutečně o velmi děsuplné příběhy. Jeden z nich pobouřil otce dvouleté dcery Patricka Fida natolik, že na svém facebooku publikoval rozhořčený komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Státní svátek dnes připomíná církevního reformátora Jana Husa
Církevního reformátora Jana Husa, jehož odkaz nespočíval jen v duchovní oblasti, ale také v úsilí o nápravu společnosti, dnes připomíná státní svátek. Lidé mohou vzpomínat na muže, který byl pro své názory upálen před 602 lety v německé Kostnici, například při bohoslužbách v Praze, Brně nebo v Husově rodišti Husinci. Slavnosti Jana Husa se třeba konají už od úterý na hradě Krakovec, kde Hus pobýval a odkud se v říjnu 1414 vydal na koncil do Kostnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Silvie Kovářová: Buď vyhrajeme naši republiku zpět nebo je s námi amen
Letošní volby jsou pro budoucnost naší země velmi důležité! Víc než kdy jindy! Za čtyři roky bude pozdě! Za čtyři roky už nemusíme mít naši Českou republiku! A možná už nikdy další volby nebudou- to může uzákonit naše vláda opět o nás bez nás!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Den hloupých Honzů. Vypravte se s námi do pohádky
Víte, jaké to je vydat se do světa na zkušenou? Přichystat buchty do ranečku a vyrazit? Pokud ještě nemáte na cestu do pohádkového světa natrénováno, přijďte k nám do muzea a vyzkoušejte si ji nanečisto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sebevražedná evropská politika, hrozí občanská válka. Naše země se stala kolonií. Bez ohledu na politické názory... Jaroslav Bašta přináší toto poselství
ROZHOVOR „Teď nám hrozí další hrozba – jak je u kolonií obvyklé, stávají se odkladištěm pro nepohodlné obyvatelstvo v zemích kolonizátorů. Tentokrát jsou to paradoxně občané kolonií bývalých, z Afriky a Asie, které by k nám rádi přestěhovali. Proto bych historickou analogii pro sjednocení a spolupráci hledal až v národním obrození. A to nám docela šlo. Budeme bojovat za svou emancipaci politickou, ekonomickou a kulturní, tak jako před dvěma stoletími. Jako tenkrát, ani dnes nebudou rozdíly v politických názorech hrát skoro žádnou roli,“ říká u příležitostí svátků Cyrila a Metoděje a Jana Husa exministr a historik Jaroslav Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Zemědělci budou muset změnit své chování
Od roku 2012 do roku 2016 se v naší republice vyskytlo 16 extrémů počasí, které poškodily zemědělství, říkají klimatologové. Bylo to sucho, a to devětkrát z 16 zmíněných extrémů, povodně, mrazy a jarní mrazíky. Současné sucho dopadá zejména na na jaře seté plodiny, ale s vážnými problémy už se dnes v některých okresech potýkají i porosty pšenice ozimé, ječmene ozimého a dalších plodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Brněnští strážníci zveřejní dobré zprávy jako poctu Jaroslavu Foglarovi a skautingu
Hlídky městské policie se při své práci nezřídka setkávají s dobrými skutky široké veřejnosti. K čestnému jednání vychovával svým celoživotním dílem i spisovatel Jaroslav Foglar, od jehož narození uplyne letos 6. července 110 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Štěpánová (STAN): Každý manažer musí umět reagovat a stále se učit
Na konci června 2017 proběhlo v zámecké jízdárně v Litomyšli setkání oceněných manažerů tří krajů. Celou akci pořádalo Centrum andragogiky s finanční podporou Pardubického kraje a dalších sponzorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Moravské divadlo se raduje z vyšší návštěvnosti a tržeb, úspěšná sezona přinesla i Cenu Thálie
Tucet premiérových titulů nabídla právě skončená sezona v Moravském divadle Olomouc. Sezona velmi úspěšná, nutno dodat, neboť většina nových inscenací se okamžitě zařadila mezi divácké hity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Turecko poslalo ostrý vzkaz EU: Vaše hlasování pro nás nemá význam!
Evropský parlament vyzval k pozastavení přístupových rozhovorů s Tureckem, pokud země půlměsíce znovu nezmění svůj kurz. Europoslanci považují za nepřijatelné a s demokratickými principy neslučitelné ústavní změny, které si nedávno Turci odhlasovali v referendu. Pokud budou tyto změny bezezbytku naplněny, přístupové rozhovory s Tureckem se zastaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Osm produktů nově nese označení Regionální potravina Zlínského kraje
Označení Regionální potravina může nově nosit osm produktů ze Zlínského kraje. O značku se letos ucházelo 136 výrobků od 44 producentů. Soutěžilo se v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení měly pekařské a ostatní výrobky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lucie Bartoš: Chceme osedlat chytrého Pegasa, protože ztráta vlastního rozumu už nás nepálí?
Tady už je možné fakt všechno. Třeba řečnit o CHYTRÉ DOPRAVĚ v roce, v němž ministr dopravního rezortu dostal anticenu (Ropák roku). V roce, v němž se šéfové dalších dvou ministerstev chytají za hlavu, protože díky přebetonování každého volného kousku přírody na parkoviště jaksi taksi přestal fungovat vodní koloběh… Jo, až nám dopravu budou místo lidí řídit roboti, to bude jiná… Škleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rakouským městem otřásl těžký zločin. Tuniský přistěhovalec se po 28 letech zradikalizoval a pak provedl toto zvěrstvo
Rakouská média odkrývají pozadí brutální vraždy dvou seniorů, ze které byl obviněn čtyřiapadesátiletý tuniský migrant Mohamed H. Vrah sprovodil ze světa postarší pár kvůli tomu, že se chtěl pomstít Svobodným (FPÖ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: Novela stavebního zákona nahrává velkým investorům na úkor malých a středních vlastníků
Je to dávno, babička přišla z pole a plakala. Tak nám ho rozorali i se zasetou pšenicí. Sněmovnou přijatou novelou stavebního zákona budou drobní a střední vlastníci pozemků a nemovitostí téměř ve stejné situaci jako před rokem 1990. Zejména u staveb s možností vyvlastnění dostala ochrana jejich práv na frak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Husova vzpoura proti monopolu na pravdu je spojnicí do dnešních časů, píše komunisty Dolejš
Komunistický poslanec Jiří Dolejš se ve svém komentáři pro server DeníkReferendum.cz zamyslel nad mistrem Janem Husem, jehož státní svátek si dnes připomínáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj letos podpoří sociální služby částkou, přesahující 22 milionů
Více než 22 milionu korun dá v letošním roce Jihočeský kraj na podporu sociálních služeb. O peníze, určené na spolufinancování provozu sociálních zařízení, požádalo 73 poskytovatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Stále voláme po větší internacionalizaci české vědy
Zasedání Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace se zúčastnilo také šest členů jejího mezinárodního poradního orgánu – Zahraniční rady. Kromě společného jednání s odborníky ze Zahraniční rady členové RVVI diskutovali o aktuálním stavu přípravy výdajů státního rozpočtu na oblast vědy a výzkumu a postupu Ministerstva financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bohoslužba v Betlémské kapli připomněla Jana Husa
Bohoslužba v pražské Betlémské kapli dnes připomněla 602. výročí upálení církevního reformátora Jana Husa. V kázání, které přednesl olomoucký biskup Rudolf Göbel, zazněl apel na to, aby se Evropa hlásila ke svým křesťanským kořenům. Shromáždění se také modlili za pronásledované, za lidi, kteří pomáhají lidem v nouzi, nebo za ty, kdo ve svém povolání dělají společensky prospěšnou činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Trumpův stařec mluvil, lidé od Merkelové se mu smáli. Ale je to vážné: Unikly dokumenty o válce mezi USA a EU. Konec Západu?
Německý týdeník Der Spiegel neboli Zrcadlo varuje, že nadcházející summit zemí G20 v Hamburku skončí fiaskem kvůli neshodám mezi prezidentem USA Donaldem Trumpem a německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Nelze vyloučit ani obchodní válku mezi dvěma ekonomickými velmocemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Pokutě za přestupek v zahraničí se již nevyhnete
Motoristé se již nevyhnou pokutám za přestupky, které spáchali v zahraničí. Nový evropský předpis totiž umožňuje policistům jednotlivých států vyměňovat si informace o přestupcích motoristů v ostatních členských státech. Informuje o tom španělská spotřebitelská organizace OCU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkum: Lákavé popisky prodávají zeleninová jídla lépe než apel na zdraví
Američtí vědci ze Stanfordské univerzity přicházejí s novým plánem, jak mezi Američany zvýšit spotřebu zeleniny. V jejich experimentu se osvědčila propagace zdravých zeleninových pokrmů pomocí lákavých popisků, jaké používají restauranty u různých chuťovek. Výsledky experimentu zveřejnil spotřebitelský server Consumerist.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Šéfka prestižního festivalu Colours promluvila o letošním zabezpečení akce. A dost jasně se vyjádřila i k uprchlíkům
ROZHOVOR „V otázce migrace by se mělo více publikovat, kolik vlastně berou na dávkách uprchlíci v Německu a kolik u nás. Byl by hned vyřešený problém s povinnými uprchlickými kvótami,“ myslí si Zlata Holušová, zakladatelka a ředitelka mezinárodního festivalu Colours of Ostrava, držitelka dvou hudebních cen Anděl, která byla i oceněna Evropskou cenou Trebbia za přínos k dialogu národních kultur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy: Práce strojvedoucího - zájem roste, úspěšnost uchazečů klesá
S nárůstem rozsahu železniční dopravy v posledních letech se zvyšuje také personální potřeba strojvedoucích. Zájem o tuto zodpovědnou profesi je, ale ne každý projde hustým sítem kvalifikačního řízení spojeného s důkladnými zdravotními a psychologickými prohlídkami a příslušnými zkouškami. Přesto eviduje Drážní úřad (DÚ) rekordní počet zájemců o udělení licence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sněmovna asi zmírní podmínky navrhovaného ošetřovatelského volna
Sněmovna patrně zmírní podmínky pro navrhované až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Podle stanovisek sociálního výboru k pozměňovacím návrhům k vládní předloze by naopak neměla omezit okruh lidí, kteří by mohli volno dostat. Plénum by mohlo schvalovat zavedení ošetřovatelského volna příští týden, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nemocnice Třebíč: Novorozené děti v Třebíči a Jihlavě bude hlídat patnáct nových monitorů dechu
Nadace Křižovatka předala darem deset monitorů dechu na novorozenecké oddělení Nemocnice Třebíč a pět monitorů dechu na dětské oddělení Nemocnice Jihlava, kde budou tyto přístroje hlídat nově narozené děti, ohrožené Syndromem náhlého úmrtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ROPID: Integrace Kladenska odstartuje 26.srpna
K termínu 26. 8. 2017 se připravuje významné rozšíření systému Pražské integrované dopravy do oblasti Kladenska. Na jednu jízdenku tak bude možné cestovat nejen pražskou MHD a vlakem, ale také všemi autobusovými linkami mezi Prahou a Kladnem, Kladnem a Slaným, celou MHD v Kladně i dalšími doplňkovými regionálními spoji. Linky mezi Prahou a Slaným, jakožto i další linky v této oblasti, budou integrovány v dalších etapách v průběhu roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
NPÚ: V Bučovicích nahlédnete s moravskými aristokraty do labyrintu světa
Na zámku v Bučovicích byla otevřena nová expozice Moravský aristokrat v labyrintu světa. Celoročně přístupná expozice je koncipována jako interaktivní. „Byli bychom rádi, kdyby expozice sloužila zejména dětem. V interaktivní expozici se dozvědí vše podstatné o moravské renesanční šlechtě, v historických sálech si pak zažijí renesanci na vlastní kůži,“ uvedl ředitel územní památkové správy v Kroměříži Jan Slezák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Prozradím vše podstatné o svých politických i osobních aktivitách
Petr Fiala představuje na Facebooku své nové webové stránky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Trump chystá bouřlivý projev: Budoucnost západu je v ohrožení, pokud...
Americký prezident Donald Trump podle všeho ve Varšavě řekne, že budoucnost Západu je v ohrožení v případě, že národům a jejich občanům bude scházet odhodlání. O jeho návštěvě v Polsku informují zahraniční média, část proslovu pak zveřejnil samotný Bílý dům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj získal nové vítěze – nositele značky Regionální potravina
Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství ČR určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Odborná komise ocenila celkem osm výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi ze středních Čech. O tuto značku se letos ucházelo 81 produktů od 23 výrobců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Na internetu se objevil zápis z porady Agrofertu. Mluví o chystaném nátlaku na firmu, kterou hodlal převzít
Zápis z porady Agrofertu přinesl server Forum24.cz. „Bez nátlaku to nebude možné,“ píše se tam k zemědělskému družstvu Agro Jevišovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav kulhavý: Když se modlí jeden z největších škůdců ČR, modlí se ďábel
Nemusím být praktikující věřící v Krista, mohu být i (tolerantní) ateista a přesto se mohu odvolávat na křesťanské tradice, které bezesporu daly morální základ demokracii. I všechny ty násilné excesy včetně válek, na nichž se církev podílela a které demokracii předcházely, jsou poučením pro všechny Evropany a výstrahou, že takto NE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Na Vysočině letos policie našla 114 nelegálně pracujících cizinců
Při letošních kontrolách firem na Vysočině policisté zjistili 114 nelegálně pracujících cizinců. Nejčastěji pocházeli z Ukrajiny a Moldavska, převážně je dodaly pracovní agentury. Počet ilegálně pracujících cizinců už je teď vyšší než za minulý rok, kdy bylo v kraji evidováno 85 takových případů. Osm Ukrajinců bez patřičných dokladů zjistila policie minulý týden v pátek v průmyslovém podniku v Nové Vsi na Třebíčsku, sdělila dnes ČTK mluvčí krajské policie Dana Čírtková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist