Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.640x, což odpovídá cca 242.109-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Klára Samková vynesla nový argument, proč se bojí zahalených muslimek
Advokátka Klára Samková a novinář Ivan Brezina se na serveru Seznam Zprávy pustili do diskuse ohledně dvou žen v údajných burkinách, které se přišly vykoupat do akvaparku v pražských Čestlicích. Po zveřejnění snímků na sociálních sítích se totiž rozjely debaty mezi občany, zda akvapark bojkotovat nebo zda je to v pořádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zahradníček (TOP 09): Jak to dopadne s těžbou lithia?
Zkusím laicky vysvětlit, o co jde v případě zamýšlené těžby lithia v Horním Slavkově - Kounici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Jak český karbanátek převálcoval Ameriku….
Bez toho pověstného hamburgeru od firmy Mc Donald´s, by Američané asi hlady umřeli. Však se do těch jejich hamburgerů zakousne denně kolem 60 milionů zákazníků ve 140 zemích světa. Jen těch restaurací fa MC Donald´s bylo v roce 2007 přes 30.000. Američané si tento podnikatelský úspěch až příliš přisvojují, patří totiž k jejich americkému stylu života, ale zcela tomu tak není ….! Tím správným mužem, který Ameriku přivedl k tomuto životnímu stylu, tedy ke „karbanátku“, byl Čechoameričan Raymond Albert Kroc (1902 – 1984). Raymond A. Kroc se narodil sice už v USA, ale jeho tatínek Alois Kroc pochází ze Stupna u Radnic, z rodiny hostinského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Stanovisko České pošty k nepřesným informacím o úpravě otevírací doby poboček
„Česká pošta při nastavení své pobočkové sítě vždy vychází ze zadání státu. Rozsah a kvalita služeb odpovídají tomu, co stát po České poště požaduje. To samozřejmě respektujeme a budeme respektovat,“ uvedl generální ředitel České pošty Martin Elkán. Nepřesné a z kontextu vyvržené informace o krácení otevírací doby na poštách, které se objevily v některých médiích, neodpovídají realitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): První místostarosta, zvolený dříve s podporou STAN, už kandiduje za Piráty
Volební průzkumy z minulého týdne mluví jasně. Koalice KDU-ČSL a STAN by se nedostala do Sněmovny, zatímco Piráti by do poslaneckých lavic usedli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Šok! Václav Klaus si dovolil kritizovat Evropskou komisi a v Německu ho okamžitě umlčeli
Německý spolkový sněm před časem schválil zákon, jehož cílem je zamezit šíření nenávisti na internetu. Jednou z prvních obětí tohoto zákona se pak stal druhý český prezident Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lenka Žitná: V tomto městě si Romové žijí jako králové. Můžete jenom závidět
Chci se podělit o zážitek, který mě doslova šokoval při návštěvě města Mostu. Most je znám tím, že je tam hodně Romů a také velká nezaměstnanost. Co mě tak šokovalo, byla jízda tramvají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vysoká škola báňská nabízí studium perspektivních technických oborů
Vysoká škola báňská – fakulta strojní vyhlásila 2. kolo přijímacího řízení k bakalářskému studiu oboru „Strojírenství“, které lze studovat v prezenční i kombinované formě v Centru bakalářských studií v Šumperku. Zájemci o prestižní technické obory, jejichž studium zvyšuje šance dobře se uplatnit na trhu práce, mohou zasílat elektronické přihlášky do 4. srpna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Co byste měli vědět, než vzlétnete s dronem
Pro létání s drony platí jasná pravidla, která byste měli znát, než se pustíte do průzkumu okolí z ptačí perspektivy. Důležité je držet se v předepsané minimální vzdálenosti od letišť a zakázaných zón, neobtěžovat s dronem ostatní lidi a nepoužívat bez licence dron pro přivýdělek. Kde tedy smíte a nesmíte létat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pecková (TOP 09): Sami Číňané by tyto nelidské praktiky – obchod s lidskými orgány - nikdy nepřiznali
MUDr. Gabriela Pecková na Facebooku k nelegálnímu obchodu s orgány
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj jedná s Českými drahami o železniční dopravě
Náměstek hejtmana pro chytrý region a dopravu Jakub Unucka včera začal z pověření krajské rady jednat s Českými drahami o budoucnosti železniční dopravy v regionu. Na konci roku 2019 totiž vyprší desetiletá smlouva mezi Moravskoslezským krajem a Českými drahami o provozování vlaků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jde do tuhého. Migrační mor zabíjí Evropu. Dráty na hranice a minová pole. Babiš, Keller, Gazdík či Okamura promlouvají o další hrozbě z EU
ANKETA MF Dnes informovala, že italská vláda kvůli tomu, že má přeplněná centra pro migranty, zvažuje, že by vydala dočasná víza platná v celé EU 200 tisícům migrantů v Itálii, na jejichž základě by tito migranti měli až na dva roky právo bydlet, pracovat a pohybovat se v zemích Schengenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
„Zemanova“ firmička z barabizny a nový vývoj: Podivné zvěsti. Hledač pokladů. Mynářův dopis plný chyb
Kyrgyzské státní úřady v současné době prověřují českou společnost Liglass Trading CZ, která má investovat miliardy v jejich zemi při stavbě energetické kaskády. Za společnost se dopisem, jenž je podle serveru Info.cz plný chyb, přimlouval kancléř Vratislav Mynář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
To není jen tak, ty články a ty řeči... Čerstvý náhled Erika Besta na tajné pozadí ČSSD a na Chovancovo dezinformační centrum
Jak je na tom ČSSD po výměně předsedy strany a volebního lídra? Zbavuje se Lubomír Zaorálek kontroverzních stranických struktur? V čem může ve volbách prospět Chovancovo protidezinformační centrum? Odpovídají preference hnutí ANO skutečnosti? A co vedlo Miroslava Kalouska ke spojení se s lidmi okolo „zeleného“ Martina Bursíka? Tyto otázky pro ParlamentníListy.cz rozebírá politický analytik a pozorovatel českého politického zákulisí Erik Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: V Žatci si připomněli pětici vojáků, kteří v Afghánistánu zahynuli po útoku atentátníka
Nezapomínáme na Tebe, Davide! Tak znělo motto dvoudenního víceboje pěchoty, který pod názvem Memoriál Davida Beneše připravili příslušníci 41. mechanizovaného praporu v Žatci pro vojáky z celé české armády. Nevšední závod připomněl pětici hrdinů, kteří se v roce 2014 stali oběťmi útoku sebevražedného atentátníka v afghánské provincii Parwan na českou patrolu. Jeden z vojáků zemřel na následky zranění po převozu do Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zahraniční diplomaté potvrdili bezpečnost jaderných objektů v Rusku
Ruské objekty jaderné energetiky splňují bezpečnostní požadavky na mimořádně vysoké úrovni. Týká se to jak konkrétní aplikace bezpečnostních technologií, tak i fyzické ochrany jaderných objektů. Na takovém závěru se shodli stálí zástupci zahraničních zemí při mezinárodních organizacích ve Vídni, kteří uskutečnili každoroční kontrolní návštěvu Ruska. Letos opět přijeli v rekordním počtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Proč to ČSSD tají? Sobotka, Hamáček... Ovčáček zveřejnil, co vám oficiální zdroje neřekly. Jde o citlivé téma
Zamlčují představitelé vládní ČSSD své kontakty s čínskými funkcionáři? Naznačuje to hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Na sociálních sítích publikoval několik příspěvků mapujících jednání premiéra nebo šéfa Sněmovny s Číňany. Sami politici o tom pomlčeli. „Zcela zdarma jim tyto aktivity zpropaguji,“ napsal posměšně mluvčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sobotka si pochvaluje rozvoj vztahů s Čínou
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) hovořil dnes na česko-čínském investičním fóru v Praze o nárůstu počtu čínských turistů v Česku a ekonomické spolupráci. Novinářům po setkání s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) řekl, že novinkou v obchodních vztazích s Čínou je například možnost dodávat na čínský trh české mléko, protože se podařilo tento produkt v Číně certifikovat. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Diamo: Provoz separačního komplexu na ostravském odvalu bude zahájen
Za účasti ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka a dalších významných hostů proběhne ve čtvrtek 20. 7. 2017 slavnostní zahájení provozu unikátního separačního komplexu na odvalu Heřmanice v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Prsa Jitky Čvančarové: Nalezen jejich politický rozměr
Aktivistka hnutí Islám v ČR nechceme Eva Hrindová se na svém blogu rozepsala o poprsí herečky Jitky Čvančarové. O něm se velmi hovořilo poté, co herečka v sexy šatech dorazila na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech a prošla se po červeném koberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hádejte, kdo byl nejvíc u Václava Moravce. A kdo hned za ním. Je tu zásadní a důkladný rozbor pořadu ČT
Téměř 4 dny strávil u moderátora České televize Václava Moravce v jeho pořadu Otázky Václava Moravce premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Na druhém místě skončil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Analýzu za třináct let fungování pořadu přinesla společnost Newton.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Zmatečné datum smrti Moniky a Klárky Kramných. Proč je jiné datum na náhrobku a jiné v rozsudku?
Pochybnosti o rozsudku nad Petrem Kramným neberou konce. Spolek Šalamoun při nové analýze soudních rozsudků zjistil, že je v nich opakovaně uváděno chybné datum smrti Moniky a Klárky. Tato zásadní nesrovnalost vrhá špatné světlo na celý rozsudek. Podle české justice totiž obě zemřely v době, kdy podle egyptských lékařů byly ještě naživu. Jsme tedy svědky paradoxu: Petr Kramný vraždil v době, kdy již byly mrtvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Aktuální stav výskytu afrického moru prasat
Státní veterinární správa k dnešku eviduje 76 nalezených uhynulých divokých prasat. Testy prokázaly virus afrického moru prasat (AMP) u 51 kadáverů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Další produkty získají značku Regionální potravina
Celkem 117 tuzemských potravin od 33 výrobců se utkalo v letošním osmém ročníku soutěže o Regionální potravinu Moravskoslezského kraje. V soutěži, kterou zastřešuje Ministerstvo zemědělství, mají šanci zvítězit výrobky malých nebo středních podniků, které jsou vyrobené na území moravskoslezského regionu a mají převažující obsah regionálních surovin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dodávka automobilů pro Policii ČR jako vyvrcholení působení značky Hyundai v České republice
Společnost Hyundai od doby svého vstupu na český automobilový trh v roce 1992 dosáhla mnoha úspěchů jak na tuzemském, tak i na celosvětovém poli výroby a prodeje automobilů. Do produkce automobilů své značky v České republice investovala již více než 1,5 miliardy EUR (39 miliard Kč) a během uplynulých let se dostala do pozice šestého největšího plátce daní v České republice. Kromě toho Hyundai v České republice zaměstnává téměř 4.000 lidí a poskytuje práci též dalším více než 7.000 zaměstnancům u svých lokálních dodavatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vaše věc: "Spravedlivý" boj Blesku č. II
Podle informací, které obdržela Vaše věc, bulvární list Blesk neváhal poslat do jižní Francie, do místa, ve kterém se nyní pohybuje Jiří Paroubek, paparazziho pod jménem Malík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lusková (Realisté): Holky za mřížemi
Přemýšlím, proč je žen v kriminále najednou tolik. Za čtyři roky vzrostl počet vězeňkyň o 80 %, počet vězňů jen o 30 %, dlouhodobě ročně přibývá ve výkonu trestu 200 žen. Musela být dokonce nově otevřena další ženská věznice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„Byla to láska mého života,“ prohlásil Afghánec, který hrůzně zmrzačil svoji přítelkyni
Soud ve Vídni včera udělil sedmadvacetiletému afghánskému migrantovi trest na doživotí. Téměř přesně před rokem bodl svoji přítelkyni dlouhým nožem do obličeje a přivodil ji tak trvalou invaliditu. Rozsudek je zatím nepravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Marek Benda ministru Pelikánovi: Skoro nic jste neprosadil a já vás za to chválím
Ministr spravedlnosti za hnutí ANO Robert Pelikán se dnes pochválil, jak se pod jeho vedením zrychlilo jednání českých soudů, pročež je snazší domoci se spravedlnosti. V pondělních Událostech, komentářích České televize se pochválil znovu. A pak se dostal ke slovu politický matador Marek Benda...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vystupuji z Titaniku. Jiří Koskuba končí v ČSSD a promlouvá poté, co jako jediný hlasoval proti vojákům v Pobaltí
ROZHOVOR „Chcete na mně, abych zůstal ve straně, která udělá takovou scénu kvůli tomu, aby Andrej Babiš vypadl z vlády? I když jsme s ním byli tři roky v koalici a pak zjistíme, že je tam střet zájmů. To jsme tedy objevili Ameriku,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec Jiří Koskuba, který nedávno po 25 letech vystoupil z ČSSD. Koskuba minulý týden jako jediný poslanec ČSSD hlasoval otevřeně proti vyslání českých vojáků na misi NATO do Pobaltí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Výběr materiálů pro historické schody jsme konzultovali s Národním památkovým ústavem
Bezmála deset metrů dlouhé schodiště, které spojuje vysoko položené Blažejské náměstí se vstupem do Bezručových sadů, se včera změnilo ve staveniště. Celé schodiště, které bylo v nevyhovujícím technickém stavu, bude demontováno a jeho kamenné bloky, tedy jednotlivé schody budou očištěny a repasovány. Celá akce může přinést také velmi zajímavé informace - o historicky cennou lokalitu se totiž zajímají i archeologové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Dlouholetý zpravodaj ČT promluvil o Zemanovi a Číně: Sprostý vulgární sarkasmus!
Novinář Tomáš Etzler, který dlouhá léta působil jako zpravodaj České televize v Číně, vykreslil velmi temný obraz fungování této komunistické země. Host internetové televize DVTV ani trochu nechápe, proč čeští politici Číně tolik ustupují, když se dá zjistit, co tamní komunisté páchají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Operační program VVV je v polovině, zatím rozdal přes 16 miliard
Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání realizovaný v programovém období 2014 – 2020 je v polovině svého vymezeného času. Přesto do něho již byly předloženy projektové žádosti za více než 108 miliard korun, Celkově je k dispozici 75 miliard. Jaké výsledky má v tomto mezičase kromě velkého zájmu oprávněných žadatelů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senát má rozhodnout o zákazu kožešinových farem
Zákaz kožešinových farem nebo přechod na novou formu digitálního televizního vysílání bude od středy řešit senát. Schvalovat má také zvýšení příjmu obcí v rámci rozpočtového určení daní, zvýšení nemocenských dávek pro dlouhodobě nemocné nebo novelu, která má zjednodušit posuzování vlivu plánovaných stavebních záměrů na životní prostředí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kampaň Českého hydrometeorologického ústavu se zaměří na vhodný pitný režim
Pracovníci pražské pobočky ČHMÚ vás zvou v sobotu 22. 7. 2017 od 13 do 18 hodin do parku Folimanka. Zde proběhne akce Voda je život, která je zaměřena na vhodný pitný režim obyvatel hlavního města. Kampaň má upozornit občany na dostatečný přísun tekutin během dne, nejlépe čisté vody, zvláště v době vysokých letních teplot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Koalice KDU-ČSL a STAN se rozpadá. Odborníci už pálí do lidovců: Je to chyba!
Širší vedení KDU-ČSL dnes vyzvalo hnutí Starostové a nezávislí (STAN), aby jeho zástupci vstoupili na kandidátky lidovců pro podzimní sněmovní volby. Řešení by mělo nahradit volební koalici, na níž se uskupení původně dohodla, řekl dnes předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Podoba společných kandidátek ani způsob financování kampaně by se podle něj neměly měnit, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: V oblasti zemědělství se vládě podařilo splnit většinu závazků
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se dnes setkal s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou. Společně hodnotili práci resortu za uplynulé funkční období vlády, splněné závazky z programového prohlášení i úkoly, které již vládní koalice v oblasti zemědělství nestihne dokončit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Starosta z kraje zaplaveného montovnami otevřeně promluvil. O dovážených cizincích, bezpečnosti v obci i zákazu kouření
ROZHOVOR Jak se žije na montovnami zaplněném Tachovsku? Když Siemens opustil svoji pobočku u Stříbra, dal lidem slušné odstupné. Jenže někteří si koupili lepší auto – a bylo hned po penězích. Se šéfy oněch montoven je potřeba komunikovat, aby si uvědomili, že jsou na katastru obce a mají být alespoň trochu vděčni, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dlouholetý starosta Kostelce u Stříbra František Trhlík (KSČM), který je ve funkci již pěknou řádku let. Obec se může pochlubit řadou ocenění, jejich kompletní ukázka by stála za celou Síň slávy, hostila před několika lety také prezidenta Miloše Zemana, který zde besedoval s občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Vzhledem k problémům s výkupy pozemků jsme museli pro stavbu metra D najít řešení
Rada hl. m. Prahy dnes rozhodla o dalším postupu v přípravě realizace úvodního úseku trasy metra D. Na základě Studie variantního fázování výstavby trasy metra I.D, kterou zadal Dopravní podnik hl. m. Prahy a vypracoval Metroprojekt, se začne s přípravou realizace varianty IV. prioritně zaměřené na úsek Pankrác – Olbrachtova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petice proti likvidaci beranovky
Podpisem pod peticí vyjadřuji nesouhlas se zprůjezdněním beranovky - polní cesty v Dolních Chabrech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Klausův Weigl jasně: Na takových šílených projektech se naše země podílet nemůže a nesmí!
Výkonný ředitel Institutu Václava Klause se znovu vyjádřil k migrační krizi a k uprchlickým kvótám, které vehementně prosazuje EU. Weigl žádá české politiky, aby se k migračním kvótám jasně vyjádřili ještě před volbami, aby si občané ČR mohli udělat plastický obrázek, jak v této otázce jednotliví politici smýšlejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sommerová vrací úder Klausovi ml.: Doložte, že jsem to řekla, nebo se omluvte!
Václav Klaus mladší (ODS) se v komentáři pro server Novinky.cz obul do režisérky Olgy Sommerové. Dáma nezaváhala a okamžitě mu úder vrátila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Analytik Štefec varovně: Hrozba rychlých, brutálních, koordinovaných útoků malých ozbrojených skupin s vysokým podílem radikalizovaných muslimů je velmi reálná
ROZHOVOR „Události okolo summitu G20 v Hamburku jistě velmi pečlivě sledovali stratégové mezinárodního terorismu, kterým jen potvrdily, že metropole evropských zemí jsou velmi snadno zranitelné,“ říká bezpečnostní expert a bývalý poradce na ministerstvu obrany Jaroslav Štefec. Ten svůj kritický názor pak ještě rozvíjí: „V plné nahotě totiž ukázaly slabost pořádkových sil západních zemí v konfrontaci s primitivní brutální silou. Necelá tisícovka neozbrojených (a to zdůrazňuji) militantních radikálů rozpoutala peklo, kterému nedokázalo čelit 20 tisíc ozbrojených policistů.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Odlehčili jsme provoz na přetíženém pravém břehu Vltavy
Ministr dopravy Dan Ťok otevře ve středu 19. července zmodernizované přístaviště Praha - nábřeží Edvarda Beneše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Českobudějovická nemocnice: Organizátoři charitativního semináře věnovali dárky dětským pacientům
Dar v podobě elektronických Albi tužek předali v úterý 18. července zástupci oddílu Kyusho Vyšší Brod dětskému oddělení Nemocnice České Budějovice. Oblíbené interaktivní hračky pořídili z výtěžku semináře Kyusho-jitsu, který se konal 23. až 25. června ve Vyšším Brodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ruml promluvil o rozdělení Československa: Báli jsme se, že se Slováci přikloní k Rusku
Moderátorka Světlana Witowská v úterním Interview ČT24 přivítala někdejšího ministra vnitra Jana Rumla. Promluvil o rozdělení Československa. Dnešní Česká republika je podle jeho názoru chudší, názorově chudší, až příliš se prý obracíme k nacionalistům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy ČR opravily retenční nádrž v Břežanech na Znojemsku
Lesy ČR činí další opatření proti suchu. Tentokrát opravily za 1,4 miliony korun retenční nádrž v Břežanech na Znojemsku a zbudovaly tůň pro obojživelníky. Podnik získal 713 tisíc korun coby dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Práce trvaly sedm měsíců, skončily letos v dubnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Česko letos podpořilo humanitární projekty za 110 milionů korun. Mimo jiné v Sýrii
Česko již letos podpořilo do konce června z humanitárního rozpočtu ministerstva zahraničí 30 projektů v 19 zemích za zhruba 110 milionů korun. Ministerstvo to oznámilo na svém webu. Celkem činí humanitární rozpočet na letošní rok více než 159 milionů. Dnes dorazily do Sýrie letounem české armády v rámci humanitární pomoci válkou zasažené zemi zdravotnické přístroje za čtyři miliony korun, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Marksová se v rádiu rozjela: Proboha, co kdo ještě chce!
Moderátorka Karolína Koubová přivítala v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu ministryni práce a sociálních věci Michaelu Marksovou (ČSSD). Dáma na rozhlasových vlnách prozradila, že MPSV vydalo velké peníze na platy pracovníků v sociálních službách. „A mně přijde neuvěřitelné, aby nám za to kraje ještě nadávaly,“ rozčilovala se členka vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Markup: Dlouho jsem uvažoval, která strana nebo uskupení je nejhorší
Dlouho jsem uvažoval, která strana nebo uskupení je relativně to nejhorší pro další vývoj České republiky. Bylo to těžké rozhodování, ale nakonec to vyhráli...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Do Sýrie dorazila česká humanitární pomoc
Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Ministerstvo obrany ČR a Český červený kříž (ČČK) doručily vojenským letadlem Armády ČR 18. července 2017 další humanitární pomoc do Sýrie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
U lidovců bude živo. Čunek se znovu vyjádřil ke koalici se starosty
První místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka chce pokračování spolupráce lidovců a hnutí STAN a preferuje formu volební koalice. Dnes to řekl novinářům při příchodu na jednání lidoveckého vedení, které se bude zabývat i volební koalicí. Senátor a zlínský hejtman Jiří Čunek naopak podporuje takovou formu spolupráce, která by nevyžadovala deset procent pro vstup do sněmovny, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ODS: Záměr, nebo zabedněnost Ministerstva zdravotnictví
Ministerstvo zdravotnictví v uplynulých dnech odmítlo ucelený návrh krajů na významné zjednodušení a zrychlení dotační procedury, která má pokrýt avizované zvýšení platů zdravotních sester.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Muzeum Plasy se Zvonařským dnem připojí k baroknímu festivalu
Dnem věnovaným zvonům a zvonařství se Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy v sobotu 22. července 2017 připojuje k Letnímu baroknímu festivalu Plzeňského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Otec Michalák škodí svým synům
Starší ze synů Michalákových Denis dostal pokoutně norské občanství, které prý odsouhlasil jeho biologický otec Josef. Mám dojem, že neunesl rozchod se svoji ženou a rozhodl se škodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sommerová vrací úder Klausi ml.: Doložte, že jsem to řekla, nebo se omluvte!
Václav Klaus mladší (ODS) se v komentáři pro server Novinky.cz obul do režisérky Olgy Sommerové. Dáma nezaváhala a okamžitě mu úder vrátila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Jihomoravského kraje vyhlásil dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požáru
Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek podepsal dnes na návrh krajského ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky Jiřího Pelikána Rozhodnutí o vyhlášení doby zvýšeného nebezpečí vzniku požáru pro celé území Jihomoravského kraje, a to v období od 18. července 2017 do odvolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Exmanažeři dopravního podniku prý způsobili s Opencard škodu přes 20 milionů. Soudce jim dal podmínku
Odvolací soud znovu uložil podmíněné tresty bývalým manažerům pražského dopravního podniku (DPP) Tomáši Petanovi a Janu Suntychovi za porušení povinností v souvislosti s projektem Opencard. Dnešní verdikt v kauze, kterou vrátil k dalšímu projednání Nejvyšší soud, je pravomocný. Podle obžaloby muži způsobili zaměstnavateli škodu přes 20 milionů korun, uhradit mají 350 000 a 250 000 korun, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petice za otevření komunikace mezi Dolními Věstonicemi a Pavlovem
Žádáme Ministerstvo životního prostředí o otevření krajské komunikace III/42117 mezi Dolními Věstonicemi a Pavlovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Šílenství již postihlo velkou část populace Evropy
Takováto zpráva se objeví v médiích již velmi brzy, pokud ovšem nebudou cenzurována jejich majiteli. Alarmující a naprosto pravdivá zpráva bude znamenat počátek apokalypsy. Velká část švédských vědců podepsala závěry studie, která popisuje další vývoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Mach se rozpálil do běla: Nenecháme si nadávat do xenofobů! Aby nám někdo nutil tisíce migrantů, které není možné prověřit
REPORTÁŽ „Jsme jednoznačně pro to, aby v České republice zůstala česká koruna jako naše měna. Druhá důležitá věc je, aby vláda vyjednala výstup ze společné migrační a azylové politiky. Aby nám nikdo nediktoval, koho musíme přijmout,“ objasnil lídr Svobodných Petr Mach na besedě v Liberci. „U nás žijí legálně stovky tisíc cizinců. Nenecháme si nadávat do nějakých xenofobů. Je ale naprosto v rozporu s našimi pravidly a azylovým zákonem, aby nám někdo nutil dva, tři či kolik tisíc migrantů, které není možné prověřit,“ vysvětlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Lidovci ve vládě selhali. Místo podpory malých zemědělců chránil ministr ty velké
Reakce předsedy Centrálního volebního štábu ODS Zbyňka Stanjury na hodnocení členů vlády premiérem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
S vlky na Šumavě už musí počítat i chovatelé hospodářských zvířat
Přítomnost divokých vlků na Šumavě je stále viditelnější. Naposledy tyto velké šelmy o sobě daly vědět v uplynulém víkendu na Knížecích Pláních na Borovoladsku, kde za sebou nechaly 29 napadených ovcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Islamisté vyhrávají válku, píše italský novinář
Na první pohled se může zdát, že Islámský stát prohrává. Ztratil irácký Mosul a kolem hlavního města teroristů Rakká se stahuje prstenec armádních jednotek, které hodlají město dobýt. Italský novinář Giulio Meotti však tvrdí, že teroristé sice možná prohrávají jednu bitvu, jenže ve válce celkově vítězí. Český překlad textu italského novináře přinesl server Neviditelný pes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Národní zpráva Social Watch 2017 - Česká republika = opět druhý svět
Národní zpráva Socila Watch 2017 rekapituluje postavení České republice v roce 2016 z pohledu sociální, ekonomické a environmentální pozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Zdravotnický výbor Senátu podpořil zákaz kožešinových farem
Zdravotnický výbor Senátu, který právě zasedal, se rozhodl podpořit novelu zákona o ochraně zvířat, která navrhuje zrušení chovů kožešinových farem. Konečné hlasování pak proběhne na 8. schůzi Senátu, která započne zítra 19.7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: O titul Jihočeská sestřička se utká šestnáct týmů
Čtyřiašedesát budoucích zdravotních sester, porodních asistentek a záchranářů ze škol v Jihočeském kraji se letos na podzim utká o titul Jihočeská sestřička 2017. Ve třetím ročníku stejnojmenné soutěže změří své vědomosti, zručnost a fyzické dovednosti. „Jihočeská sestřička roku 2017“ se bude konat 30. září v Nemocnici Písek, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Praha ukončila provoz systému na vydávání Opencard. Definitivně tak kočí éra červených karet
Na dnešním jednání Rady hlavního města Prahy bylo definitivně rozhodnuto o ukončení Pražského centra kartových služeb (dále „PCKS“), které v minulosti poskytovalo služby spojené s kartou Opencard. S nástupem systému pro vydávání karet Lítačka v březnu 2016 již byly omezeny služby veřejnosti spojené s vydáváním karet Opencard a náklady na údržbu PCKS byly postupně minimalizovány. Nyní došlo k úplnému ukončení a rada tak udělala za Opencard definitivní tečku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Naše budoucnost? Představte si botu, dupající věčně do lidské tváře
Co mne nikdy nepřestane překvapovat na sci-fi literatuře je, jak během času může nabýt jiného smyslu a společenského významu. Platí to zejména o klasických dílech dystopického žánru. Ve většině případů jde o příběhy odehrávající se ve smyšlené společnosti – často diktátorské, nespravedlivé a odpudivé – v níž její příslušníci prožívají obludnou noční můru. Když dnes některá z nich čteme znovu, nemůžeme se ubránit pocitu, že jsme ve zrychlujícím se skluzu do budoucnosti, kterou jejich autoři předvídali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Odborový svaz KOVO: Zaměstnanci KERN-LIEBERS CR dostali přidáno
Zaměstnanci českobudějovické strojírenské společnosti Kern-Liebers CR dostali začátkem července přidáno. Nárůst mezd v průměru o pět procent, který jim garantuje nově uzavřená kolektivní smlouva, na jejímž obsahu se shodli odboráři s vedením firmy, pocítí všichni už v srpnovém výplatním termínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vedení lidovců jedná o osudu koalice se Starosty. Tlak na změnu sílí hlavně z regionů
Starostové by mohli za lidovce pouze kandidovat, jako to udělali v minulém období s TOP 09.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 18.7.2017 v 14:36, zobrazit podobné
Průzkum: Více než 90 procent lidí s lupénkou čelí ponižování a diskriminaci
Na 84 procent lidí s psoriázou (lupénkou) trpí diskriminací nebo ponižováním, v České republice je to dokonce 91 procent. Vyplývá to z celosvětového průzkumu, který uskutečnila společnost Novartis spolu s výzkumnou společností GFK. Podařilo se získat odpovědi reprezentativního vzorku bezmála 8400 nemocných lupénkou z 31 zemí světa, včetně 103 pacientů z České republiky. Podle průzkumu téměř polovina nemocných musí čelit nepříjemným dotazům, zda jsou nakažliví. Až 17 procent lidí s psoriázou se setkává s odmítnutím při návštěvě kadeřníka, kosmetiky nebo při nákupu v obchodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Levová (SPD): Nebezpečí spojené s uprchlickou krizí
Uprchlická krize neznamená jen zdravotní, bezpečnostní a sociální problém. Na co asi naše vláda a orgány EU zapomněli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bude hůř. Je to zde řečeno natvrdo
Komentátor Petr Honzejk se na serveru iHNed.cz zamyslel nad ministrem financí Ivanem Pilným (ANO) a tím, že nás informuje o tom, že líp už nebude. Jak uvádí, ministru Pilnému už o nic nejde, takže může pojmenovávat problémy natvrdo a formulovat nepříjemné pravdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sanitka bude bezplatně testovat HIV na Moravě
Po dvou měsících testování v terénu zaměřeného na Prahu vycházíme vstříc zájemcům na Moravě a vyjíždíme do Kroměříže, Přerova, Šumperku a Olomouce. Využijte této možnosti a nechte se v odpoledních hodinách otestovat v jednom z moravských měst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Chce si Chovanec postavit milici?
Do finále vstupuje schvalování návrhu ústavního zákona, který chápe právo na národní obranu v pistolnickém pojetí Divokého západu. Jde jen o to, aby bezúhonní členové českých mafií mohli držet rychlopalné zbraně i potom, až to evropská směrnice zakáže? Nebo tu nejde jen o pouhý výkřik do tmy z děsu před poklesem volebních preferencí? Je tu představa nějaké milice, která by svými pochody varovala ty, kdo nějakou partaj nechtějí volit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Šílenost. To bychom si museli střežit české hranice. Andrej Babiš nám řekl, jaké ošklivé věci dělají občanům uprchlíci...
MF Dnes informovala, že italská vláda kvůli tomu, že má přeplněná centra pro migranty, zvažuje, že by vydala dočasná víza platná v celé EU 200 tisícům migrantů v Itálii, na jejichž základě by tito migranti měli až na dva roky právo bydlet, pracovat a pohybovat se v zemích Schengenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Prázdninové opravy se dotknou zhruba pěti desítek škol
V Královéhradeckém kraji začaly tradiční prázdninové opravy a rekonstrukce krajských středních škol a školských zařízení. Kraj letos na tyto opravy vyčlenil z Fondu rozvoje a reprodukce více než 135 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Výsledek práce vlády, ze kterého mám největší radost
Komentář předsedy vlády Bohuslava Sobotky na Facebooku k poklesu nezaměstnanosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň: Mládě vzácného kulana dostalo jméno Ema
V plzeňské zoo dostalo v pondělí 17. července mládě divokého osla kulana jméno Ema. Jméno pro něj vybral a symbolicky mládě pokřtil první náměstek plzeňského primátora Martin Baxa. „Jde o jediný chov kulana v České republice. Měl jsem pro měsíc staré mládě vymyslet jméno začínající písmenem E. Vybral jsem Emu, protože je to hezké jméno a evokuje ve mně vzpomínku například na slavnou pěvkyni Emu Destinovou,“ vysvětlil náměstek svůj výběr. Jako upomínku na slavnostní událost obdržel pamětní list.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ty elitářská p... Nejen Klaus mladší, ale i jiní si všimli slov Kalouskovy režisérky na téma „to, co bydlí v panelácích“
Expert na školství ODS Václav Klaus mladší, který v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny bude kandidovat na třetím místě pražské kandidátky, si rýpnul do režisérky Olgy Sommerové, jež se rozhodla posílit TOP 09 a LES svojí kandidaturou. Jeho komentář na serveru Novinky.cz je široce sdílený na sociálních sítích. A nebyl sám, kdo k Sommerové promluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Kulturní člověk, který pro kulturu udělal…
Sněmovna zabila nový zákon o ochraně památek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Za první pololetí zemřelo při nehodách 228 osob
Během letošního horkého června byla 60 procent obětí z řad chodců, cyklistů a motocyklistů. Zvýšil se počet vyšetřovaných nehod, mrtvých a lehce zraněných, vzrostly počty obětí nehod v sedmi krajích. K nejvyššímu nárůstu došlo v krajích Jihomoravském (o 92 %) a Zlínském (o 86 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
O dovolené zamíří Sobotka nejdál na Slovensko, zastupovat se nedá
Během tří týdnů vládních prázdnin v srpnu plánuje premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) cestovat nejdál na Slovensko. Vedením Strakovy akademie během své nepřítomnosti proto letos opět nepověří ani jednoho z vicepremiérů. ČTK to dnes řekl během rozhovoru, ve kterém mimo jiné hodnotil práci končícího kabinetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ústí chce změnit poplatky za odpad, neplatili by senioři a děti
Senioři a děti do 18 let by nemuseli od příštího roku platit v Ústí nad Labem poplatek za komunální odpad. Vyplývá to z návrhu vyhlášky, kterou má ČTK k dispozici. Výše poplatku, tedy 500 korun ročně, by se měnit neměla. Vyhláška ale opomíjí ty, kteří sice mají trvalý pobyt v krajském městě, ale dlouhodobě zde nežijí, řekl ČTK opoziční zastupitel Martin Krsek (PRO!Ústí).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Islámská ideologie se šíří dvakrát rychleji než minulosti
Historicky bývalo kritických deset procent muslimské populace mezi původní civilizací dosaženo za zhruba sto let. Dnes se to děje 2,3 krát rychleji a proto bychom měli být všichni na pozoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petice za přísný zákaz jízdy cyklistů na silnici mimo cyklostezky
Výstavba cyklostezek stála společnost nemalé finanční prostředky a cyklisté stejně dál jezdí po silnicích, byť mnohdy na dohled mají cyklostezky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Bohemistický seminář skončil čtením Jiřího Hájíčka
Letošní bohemistický seminář, který je určen pro zahraniční učitele a překladatele z českého jazyka, představil jeho účastníkům nejenom současnou podobu české literatury a kultury, ale zároveň tematizoval i některá traumatická místa českých dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ukrajina v NATO? Nesmyslné. Pravá ruka Miloše Zemana, zkušený diplomat, promlouvá. I o tom, jak je to s Trumpem
ROZHOVOR Za rétorikou Donalda Trumpa jsou vidět i konkrétní činy. ParlamentnímListům.cz to řekl ředitel zahraničního odboru prezidentské kanceláře Rudolf Jindrák. Mírní též mediální zprávy o údajně chystaném vstupu Ukrajiny do NATO. „V dané situaci a kontextu je otázka členství Ukrajiny v NATO vlastně nesmyslná – nic takového se v dohledné době neplánuje,“ konstatuje Jindrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ne, ne, ne. Merkelová se znovu zatvrdila ve věci uprchlíků
Merkelová odmítá přijmout vrchní hranici pro počet migratnů v Německu. Problém se dá prý řešit i jinak, včetně intervence v zemích, které migranti opouští.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum: Podnikatelé ztrácejí zájem o daňové ráje
Od začátku letošního roku se počet společností, které mají vlastníka se sídlem v daňovém ráji, snížil o 40 na celkových 13 145. Ztráta zájmu podnikatelů o daňové ráje souvisí se zvyšujícím se mezinárodním tlakem. Navzdory tomu vzrostla obliba dvou méně známých daňových rájů – Hongkongu a Spojených arabských emirátů. Majitelé z destinací považované za daňový ráj aktuálně kontrolují 2,82 procent českých firem, a do jejich základního kapitálu investovali přes 374 miliard korun. Detailní statistiky za první půlrok zveřejnila poradenská společnost Bisnode.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Cool letní zážitky s datovým centrem Coolhousing
Až do poloviny října roku 2017 čeká každý měsíc na vybrané zákazníky jízda v luxusním Ferrari, v obrněném vozidle či neobyčejný zážitek ve virtuální realitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Porodnost v islámských a afrických zemích zhoršuje klima
Vládnoucí elity přišly na to, jak snížit už tak nízkou porodnost ve vyspělých zemích Evropy. Nemít děti je prý nejlepší cesta, jak zpomalit změny klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Česká potravinová inflace
Spokojená s inflací už nemusí být jen ČNB, ale jak to tak vypadá i ECB. Včera potvrzená inflační data sice ukazují pokles celkové inflace v eurozóně, ale jádrové indexy vesměs všechny míří pomalu a jistě nahoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Naše země se dostane na prestižní seznam
Předseda Poslanecké sněmovny ČR Jan Hamáček na Facebooku k působení americké GE ve středních Čechách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paul Mason: Corbynova první vyhraná bitva proti vládnoucí elitě
Italský marxistický filosof a politik Antonio Gramchi proslul tvrzením o levici bojující proti zdravému rozumu a nyní britská labour party musí stejně bojovat s tvrzením, že Corbyn nemůže nikdy zvítězit podle logiky zdravého rozumu politiky. Dokonce to tvrdí i jeho elitní spolustraníci z parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ulrych (KDU-ČSL): Nejlepší školní časopisy v roce 2017 byly oceněny
Na konci školního roku dostaly ocenění nejlepší školní časopisy v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Soutěž, kterou pořádá ve východních Čechách spolek Altus, se konala pod záštitou vicepremiéra Pavla Bělobrádka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy hl. m. Prahy: Nový les Robotka olemují luční porosty
Na podzim minulého roku jsme na východním okraji Prahy na bývalém poli sousedícím s Lítožnickými rybníky mezi Dubčí a Běchovicemi založili nový les, který nese název Robotka. Nyní jsme postoupili do další fáze tohoto projektu a volné plochy, které těsně přiléhají k nově vysazenému lesu, jsme zatravnili luční směsí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: ČR je připravena navýšit finanční pomoc na řešení migrace
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek vedl českou delegaci na zasedání Rady Evropské unie pro zahraniční věci (FAC), které se uskutečnilo 17. července 2017 v Bruselu. Mezi hlavní témata Rady FAC patřila situace v Libyi a s ní související migrace přes centrální Středomoří. Ministři rovněž jednali o aktuální situaci v Severní Koreji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Binec v Německu: Šokovaná policie učinila nečekané přiznání
Německá média dál sledují případ dalšího hromadného obtěžováni žen při letních slavnostech ve městě Schorndorf. Policie přiznala, že ztratila nad situaci kontrolu a navíc se ukázalo, že k obdobnému incidentu došlo i v nepříliš vzdáleném Böblingenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Čelná zelená politička: Musíte přijmout uprchlíky. Musíte. Neziskovky chrání lidi před utopením, výborně
Německá europoslankyně ze strany Zelených Ska Kellerová se domnívá, že Česká republika a další státy z východu Evropské unie musí splnit své závazky a přijmout dohodnutý počet uprchlíků z Řecka a Itálie. Uvedla to v rozhovoru pro Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Psychiatrie v Pardubické nemocnici získá podporu z evropských fondů
Více než 220 milionů korun získá Pardubický kraj z Evropského fondu pro regionální rozvoj na vybudování nového moderního pavilonu psychiatrie v Pardubické nemocnici. Uspěl tak se záměrem, který předložil v rámci 54. výzvy z Integrovaného regionálního operačního programu a zařadil se tak mezi osm úspěšných žadatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Kvalita potravin? Pro všechny stejná!
Žádnou dvojí kvalitu potravin v porovnání ČR a jiných zemí EU nechceme! Český občan má nárok na kvalitní výrobek a plnohodnotnou potravinu. Stojí si za tím poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Až příliš mnoho bílých mužů, pozor! Z USA přišla další nevídaná zpráva
Šéf Strany zelených Matěj Stropnický měl loni na podzim do jisté míry pravdu, když tvrdil, že dnešní svět už nepatří bílým mužům. Minimálně na poli vzdělání a vědy „bílým mužům“ skutečně zvoní hrana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda: Tripartita jednala o rozpočtu, sdílené ekonomice a využití zdrojů lithia
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 17. července 2017 sešli na šestém jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR v letošním roce a už jedenatřicátém za dobu působení vlády Bohuslava Sobotky. Tématem jednání byla mimo jiné i podpora obslužnosti venkova nebo strategie mýtného systému a jeho rozšíření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Senát bude ve středu projednávat diginovelu zákona o elektronických komunikacích
Diginovela zákona o elektronických komunikacích koncem května prošla Poslaneckou sněmovnou a ve středu se jí bude zabývat Senát. Zatím se neevidují žádné pozměňovací návrhy senátorů, ale nelze vyloučit, že v novele k nějakým drobných změnám dojde. Senát měl termín projednání do 21. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Z Německa přišly nepříliš optimistické statistiky k (ne)zaměstnanosti migrantů
Obecně platí, že integrace probíhá snadněji a rychleji, pokud se dokážou migranti zařadit v nové zemi do pracovního procesu. A to je právě v dnešním Německu zásadní problém. Zejména v západní části země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Personálu v nemocnicích vláda slíbila o 2 000 Kč vyšší mzdu, bude to však slabá polovina
Vláda na konci května rozhodla o tom, že od 1. července 2017 budou navýšeny mzdy pracovníků ve zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman přijme Číňany. A nadávají mu, že nepolitoval mrtvého disidenta
Kritická slova se snesla na hlavu prezidenta Miloše Zemana z úst redaktorky Forum24.cz Johany Hovorkové. Vadí jí, že zatímco svět kondoluje vdově po Liou Siao-Poovi, naše hlava státu se schází s Číňany. A nebyla sama, kdo toto komentuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Schází se širší vedení lidovců, bude jednat i o volební koalici
Širší vedení KDU-ČSL se sejde dnes odpoledne k jednání o aktuálních politických otázkách, mimo jiné i o spolupráci s hnutím Starostové a nezávislí (STAN). Někteří lidovečtí představitelé se v posledních týdnech vyslovili pro přehodnocení formy spolupráce, aby spojenectví koalice Lidovci a Starostové nemuselo překonávat zvýšený desetiprocentní práh pro vstup do Sněmovny. Podle některých červencových průzkumů by volební koalice dostatečnou podporu nezískala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Sankce Bruselu narušují možnosti míru v Sýrii
Proti šestnácti syrským vědcům a vojenským představitelům chce Evropská unie uvalit podle britského ministra zahraničí Borise Johnsona sankce. Má jít o soby, které jsou údajně zapojeny do použití chemických zbraní v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ČEZ Teplárenská podporuje zdravotnictví, sport i kulturu
Společnost ČEZ Teplárenská je spolehlivým partnerem regionu v okolí elektrárny Poříčí, ve kterém je dodavatelem tepla. Jen za poslední dva roky zde podpořila kulturu, sport, děti i seniory částkou přesahující šest set tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Toto hrozí: Italové se naštvou a rozdají migrantům papíry. Ti pak budou moci i k nám
Itálie se stále snaží probrat Evropskou unii v otázce migrační politiky. Poté, co hrozila uzavřením přístavů, nyní přemýšlí nad tím, že by migrantům dala víza podle direktivy z časů balkánských válek. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Jak to dopadne?
Parlamentní volby se blíží. Program KSČM je zcela jasný a vyplývá z požadavků občanů a snahy sjednat maximální nápravu tak, aby lidé mohli v klidu žít i pracovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist