Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2019
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.560x, což odpovídá cca 185.756-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Bakala si chtěl své miliardy z OKD ochránit Ústavním soudem. Přečtěte si, jak u něj dopadl
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost podnikatele Zdeňka Bakaly. Souvisela se žalobou o 24,5 miliardy korun, kterou loni u Krajského soudu v Ostravě podala těžební společnost OKD na firmu New World Resources NV (NWR) a Bakalu samotného. Podnikatel uplatnil námitku, že české soudy nemají pravomoc o nárocích rozhodovat. Když krajský soud námitce nevyhověl, podal Bakala ústavní stížnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zpěvák: Papež vylezl z pekla
ROZHOVOR „U ideologie islámu je jasné, že pokud budeme dál pokračovat, dopadneme stejně jako za fašistů v Itálii a v Německu za nacistů,“ tvrdí český písničkář, bývalý disident, učitel jógy a jazyků Pepa Nos. Sebedestruktivní ideologie se prý nezastaví ani po vyvražďování Evropanů, protože pak začnou vyvražďovat sami sebe. Kritizuje i domácí politiku, v níž je podle jeho slov třeba především napravit chyby současné vlády, která se k moci dostala ozbrojenou silou a nedělala nic jiného, než že ničila obyvatele České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Chovanec zakončí návštěvu Izraele předáním hasičské cisterny
Ministr vnitra Milan Chovanec dnes zakončí třídenní návštěvu Izraele slavnostním ceremoniálem, při kterém izraelští hasiči dostanou cisternu za více než osm milionů korun. O daru pro hasiče rozhodla začátkem letošního roku česká vláda v reakci na vlnu požárů, která zemi na Blízkém východě zasáhla, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Může být Kalousek někdy premiérem, jak sám tvrdí?
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek řekl v rozhovoru pro časopis Týden, že je jen otázkou času, kdy se stane předsedou vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ÚOHS: GCR namísto tvrdých dat upřednostnil subjektivitu
Lidové noviny obsáhle informovaly o tom, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se neúčastnil letošního hodnocení soutěžních úřadů, které zpracovává časopis Global Competition Review. Deník z uvedeného kroku vyvozuje, že Úřad utíká před odpovědností a vyhýbá se údajně objektivnímu hodnocení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelná částka. Tolik Rakušané dávají na uprchlíky. A je toho víc
Uprchlíci představují obrovskou finanční zátěž pro všechny západoevropské země. V Rakousku nyní zveřejnily šokující odhady, ze kterých jdou na politiky i veřejnost doslova mrákoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Teror? Islámský stát se teprve chystá. Je to hrozivé. Takový ,,Francouz" z Afriky si řekne, že v Česku ještě neútočil, a...
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Nevím, co se s takovým terorismem, který si nežádá prakticky žádné finance ani přípravu a je proveditelný na prostém principu „vstanu a jdu“, dá vlastně dělat. Tím spíš, když si představíte, že takový „Francouz“ nebo „Španěl“ z Maghribu si jednou po ránu může říci, že ještě nikdo nikdy nezaútočil v Česku, kde přece mají tak skvělé pivo a krásné holky, a tak si vyrazí na dovolenou, koupí si letenku, tady na letišti si půjčí auto a…“ komentuje novou vlnu teroru v Evropě editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová s tím, že zatím žádný útočník nebyl přímo napojen na Daeš (Islámský stát). Ten se možná teprve chystá k něčemu opravdu hrozivému, sděluje Spencerová čtenářům ParlamentníchListů.cz v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Staré znojemské omítky skrývají středomořského brouka
Počátkem srpna našel entomolog Robert Stejskal nedaleko centra města několik exemplářů vzácného včelovníka zedního ( Sitaris muralis ) z čeledi majkovitých (Meloidae). Tento středomořský brouk se ve střední Evropě objevuje jen velice sporadicky. V Česku patří na červený seznam ohrožených druhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš na uniklé nahrávce rozebírá údajnou milenku Václava Klause
Šéfreportér týdeníku Euro Jan Hrbáček zveřejnil na Facebooku celou nahrávku inkriminované schůzky dvojice podnikatelů s Andrejem Babišem, s jejímž úryvkem se tento týden vytasil reportér Českého rozhlasu Janek Kroupa. Babiš na půlminutovém záznamu naznačuje, že posílal finanční dary pravicové ODS, kterou tehdy řídil expremiér Petr Nečas. Celou nahrávku Hrbáček zveřejnil proto, aby zamezil případným spekulacím a politickým hrátkám s její možnou sestříhanou podobou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Šolta: Kdo první oficiálně navrhl stažení sovětských vojsk z ČSSR?
Před několika dny si obyvatelé bývalého Československa připomínali smutné 49. výročí násilného vstupu vojsk pěti států Varšavské smlouvy, z nichž Sovětská armáda zde setrvala následujících 27 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
AOPK: Máte šanci - objevte s námi tajemný život netopýrů
Společná tisková zpráva České společnosti pro ochranu netopýrů a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Celníci kontrolovali vozidla směřující do Doks na festival Mácháč
Na vozidla směřující do Doks se zaměřili celníci z Celního úřadu pro Liberecký kraj. Společně se svými německými kolegy z Hlavního celního úřadu v Drážďanech provedli o víkendu akci zaměřenou na kontrolu nelegální přepravy zboží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČOI kontrolovala Prázdniny v Telči
Renesanční město Telč přivítalo na přelomu měsíce července a srpna velké množství návštěvníků. Již po třicáté čtvrté se zde konaly hudební Prázdniny v Telči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petice za zákaz používání ohňostrojů v Kunčicích pod Ondřejníkem
My, níže podepsaní občané žádáme prostřednictvím této petice zastupitelstvo obce Kunčice pod Ondřejníkem, aby přistoupili pomocí obecně závazné vyhlášky k regulaci/zákazu užívání zábavní pyrotechniky, a sice v bodech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČVUT: Japonský ministr navštívil CIIRC
Dne 21. srpna navštívil Český institut informatiky robotiky a kybernetiky ČVUT japonský ministr ekonomiky, technologií a průmyslu pan Hiroshige Seko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Politolog: Konec moci USA, je tu století Číny a Ruska. Bude hůř, boj o přežití
Politolog Ondřej Slačálek z Univerzity Karlovy v rozhovoru pro Info.cz prohlásil, že 21. století není stoletím Západu. Půjde o století Číny a prý také Ruska. I proto, že Západ ztrácí svůj vliv, se naši potomci budou mít hůř, než se dnes máme my.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
PRŮZKUM: Evropští spotřebitelé neumějí správně recyklovat různé typy světelných zdrojů, asociace proto navrhuje používat univerzální sběrnou nádobu
Jak se evropští spotřebitelé vyznají ve světelných zdrojích a jejich následné recyklaci, zjišťovala evropská asociace EucoLight, která se zabývá sběrem a recyklací světelných zdrojů a svítidel. Provedla nadnárodní spotřebitelský průzkum, jehož cílem bylo zmapovat, jaké mají spotřebitelé povědomí o různých typech světelných zdrojů a o způsobu jejich recyklace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Sen zbrojařů se stal realitou - US válka v Afghánistánu navždy
Taliban na Trumpovo „historicky chybné“ oznámení reagoval konstatováním, že americký prezident jen „mrhá“ životy svých vojáků, pro něž se Afghánistán stane „pohřebištěm“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Kraj dostane 16,87 milionu na navýšení platů sester
Ministerstvo zdravotnictví schválilo poskytnutí státní dotace ve výši 16,87 milionu korun pro 1117 vybraných zdravotnických nelékařských pracovníků, kteří jsou zaměstnáni u poskytovatelů zdravotních služeb v Královéhradeckém kraji. O tyto finance kraj požádal ministerstvo minulý týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Muzeum skla a bižuterie: Na Kristiánově ožije sklářské řemeslo
Na jediný den v roce se do zaniklé sklářské osady Kristiánov v Jizerských horách vrátí výroba skla a bižuterie. V sobotu 2. září od 9 hodin se zde uskuteční Sklářská slavnost, kterou pořádá jablonecké Muzeum skla a bižuterie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš, Zeman, Rusko. Ivan Mládek odložil banjo a promluvil, originálně a bez šablon
Zpěvák a bavič Ivan Mládek se v rozhovoru pro týdeník Reflex vyjádřil i k současnému dění či k prezidentu Miloši Zemanovi a k šéfovi hnutí Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Čeští velvyslanci se sejdou na každoroční poradě v Praze
Ve dnech 28. srpna až 1. září 2017 se v Černínském paláci uskuteční pravidelná porada vedoucích zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Volba pro důstojný život
V letošních volbách se jistě dočkáme řady zajímavých věcí. Od pomluv, přes přisvojování si cizí práce a sebechválu těch, kteří od roku 2014 tvořili vládní koalici, až k pokusům zatemnit lidem paměť, včetně pokusů pomocí Policie ČR zavřít toho nebo onoho. To vše jen pro to, aby se opět pravice, v čele se zdiskreditovanou ODS a ještě zdiskreditovanější TOP 09 a jejich přisluhovačů, mohla chopit moci a dokončit likvidaci veřejného sektoru. Ostatní politické strany tady vládly 28 let a nebylo to úspěšně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
MV: Ministr vnitra Chovanec předal Izraeli speciální cisternový hasičský vůz
Ministr vnitra Milan Chovanec předal 24. srpna v rámci pracovní cesty do Izraele izraelské straně velkokapacitní cisternový hasičský vůz Tatra. Dar Izrael získal v návaznosti na memorandum o spolupráci mezi oběma zeměmi z ledna letošního roku a v reakci na extrémní vlnu požárů, která zemi vloni zasáhla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Frýdek-Místek slaví 750 let, oslavy vyvrcholí historickými slavnostmi
Město Frýdek-Místek pořádá prostřednictvím KulturyFM tradiční Historické slavnosti, které se letos v rámci oslav 750. výročí uskuteční nejen na frýdeckém, ale také na místeckém náměstí. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, který bude průřezem historií od starověku po novověk. Součástí slavností bude také ceremonie k výročí města, průvod k řece Ostravici nebo ohňová show.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Olomoučtí celníci našli v kontrolovaném autě drogy
Téměř půl kilogramu omamných psychotropních látek, tedy drog, zajistili olomoučtí celníci, když prováděli běžné kontroly v blízkosti obce Potštát na Přerovsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jako debil a zrádce, tak se prý chová papež. Svatý otec vyzval, aby státy upřednostnily uprchlíky, a toto nám řekli Gazdík, Doubrava, Keller či Okamura
ANKETA Jak informovaly Novinky.cz, papež František řekl, že bezpečnost každého jednotlivého uprchlíka je potřeba upřednostňovat nad národní bezpečností. Státy by dle něj měly zjednodušit proces udělování humanitárních víz a sjednocování rodin a měly by podstatně navýšit počet jejich udělování. Uprchlíci a žadatelé o azyl by měli dle něj dostat pracovní povolení a přijímající země by jim měly zaručit právo praktikovat svou víru a možnost legálně překročit hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Deset omylů, které se děti učí ve školách
Prázdniny se přehouply do své poslední čtvrtiny a tak je tu příležitost procvičit si něco znalostí. Či neznalostí? V průběhu vzdělávacího procesu jsou žáci a studenti často vystavováni teoriím a dogmatům, jejichž nepravdivost je známa, ale přesto jsou vštěpovány dalším a dalším generacím. Zde jsou některé z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Německé exportní tažení pokračuje
Indexy nákupních manažerů potvrdily dobrou kondici ekonomik eurozóny. Předběžné PMI ukazuje, že se eurozóně daří i ve třetím čtvrtletí letošního roku, zejména díky průmyslu, kde se index drží dokonce nad úrovní 55 díky vysokému růstu nových zakázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Jsou tady nízké mzdy, nebo nejsou, pane Babiši?
Komentář ministra Zaorálka z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: V čem nás Charlottesville poučilo
Poučilo nás – ačkoliv jsme to věděli už i dříve - že z amerických médií nesmíme už věřit ani čárce v závorce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
,,Politický" herec Jan Hrušínský má velké finanční potíže. Je to vážné
Herec Jan Hrušínský, principál Divadla Na Jezerce, se svěřil serveru Ahaonline.cz se svými finančními těžkostmi, které má. Kvůli nim musel dokonce odsunout některé premiéry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
Komentář k problematice PMI indexu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Už nebude záležet, s jakým dopravcem jedete
Komentář Petra Dolínka z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tomáš Haas: Omlouvám se za pozdní odpovědi
Komentář Tomáše Haase z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tomský (Realisté): Když se kácí sochy...
Americký prezident Donald Trump většinou nejdřív mluví a potom teprve přemýšlí, jak své přešlapy vysvětlit. A tak to teď ve verbální občanské válce, která už začíná mít své oběti, schytal naplno. Spáchal totiž jeden z nejtěžších hříchů proti ideologii politické korektnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dnes otevře obálky s přihláškami do tendru na mýtné
Ministerstvo dopravy dnes otevře obálky s přihláškami do výběrového řízení na správu mýtného systému po roce 2019, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
SVS vydala mimořádná veterinární opatření kvůli výskytu salmonely v chovu nosnic
Státní veterinární správa (SVS) vydala v souvislosti s výskytem salmonely v chovu nosnic v Pohořelicích (Jihomoravský kraj) mimořádná veterinární opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Ústavně právní výbor a prošetří výroky ministra spravedlnosti
Na popud Jana Farského (STAN) se pravděpodobně příští středu mimořádně sejde ústavně právní výbor a prošetří výroky ministra spravedlnosti ke kauzám Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Centrální plánování je vždycky méně výkonné než volný trh
Komentář ekonomického experta ODS na facebookovém profilu strany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo ve čtvrtek otevře obálky se zájemci o tendr na mýto
Ministerstvo dopravy ve čtvrtek otevře obálky s přihláškami do výběrového řízení na správu mýtného systému po roce 2019. Zájemci o zakázku za předpokládaných 29 miliard korun musejí předložit materiály, kterými prokážou dosavadní zkušenosti s mýtnými systémy, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Katolický kněz: Podle Halíka jsou Češi pitomci a muslim je kamarád. Není on Gabal umanutej hajzl fandící vyvraždění křesťanů a nejsou lidovci bandou debilů?
ROZHOVOR „Když pak čtu reakce syrských biskupů na pomoc Ruska v boji proti teroristům (ech pardon, proti demokratickým silám), kteří se shodují na tom, že bez zásahu Ruska by už nebyl v Sýrii možná ani jeden křesťan, napadá mne jediné: ‚Není on ten Gabal umanutej hajzl, který fandí eliminaci křesťanů na Blízkém východě a nejsou lidovci bandou debilů, když si z něj udělají krajského lídra?‘,“ říká katolický kněz Evermod Jan Sládek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Jak jsem se přesladil
Měl jsem v životě štěstí na partnerky, s nimiž jsme se jak na veřejnosti tak i v nejskrytějším soukromí navzájem oslovovali docela obyčejně křestními jmény, v jedinečných situacích jmény zdrobnělými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Eurokomisař diskredituje pojem solidarita
Eurokomisař pro migraci Dimitris Avramopoulos se v článku uveřejněném v Lidových novinách 23. 8. 2017 emotivně dovolává solidarity České republiky a jejích obyvatel v údajném boji EU s masovou migrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
Byl zveřejněn konjunkturální průzkum Českého statistického úřadu za měsíc srpen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Vidím, že projekt má smysl
Díky projektu Obědy do škol se bude v kraji stravovat zdarma 339 dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kupecká osada Krumbenowe již počtvrté v Českém Krumlově
Kupecká osada Krumbenowe otevře od 9. – 10. 9. 2017 již počtvrté bránu do historie, se kterou se díky experimentální archeologii můžete setkat naživo. Osada vznikne v Pivovarské zahradě v Českém Krumlově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hnutí STAN na konferenci v Praze dolaďuje předvolební program
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) zahájilo v Praze jednodenní programovou konferenci, na které řeší finální podobu svého volebního programu. Do klíčových programových priorit, mezi něž hnutí řadí vzdělání, rychlou elektronickou i fyzickou komunikaci, dosažitelnou spravedlnost či navrácení státu občanům, hnutí zapracuje připomínky, které dostávalo od svých členů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman je zpět! Před lidmi se opět vysmál novinářům, mluvil o Rusku a ztepal EU
Prezident Miloš Zeman zahájil mezinárodní výstavu Země živitelka v Českých Budějovicích. Neodpustil si ani kritiku Evropské unie a slova vyslaná směrem k Ruské federaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
My tady v Německu podporujeme zločince, padlo v zásadní studii
Magazín Der Spiegel konstatuje, že Německo selhává v boji proti mafiím. Částečně za to dle expertů může nárůst počtu přistěhovalců z muslimských zemí a s tím související teroristické hrozby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Charlie Hebdo si opět zahrává. Muslimové budou zuřit
Před více než dvěma a půl lety se stala redakce francouzského satirického magazínu Charlie Hebdo terčem teroristického útoku. Po vydání aktuální „protiislámské“ obálky půjde možná členům redakce opět o život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Franta, to je hodnej kluk. Valachová to potřebuje, vykládal Pelta v tajném bytě, proč tomu dát a tomu ne
Bývalý šéf české Fotbalové asociace Miroslav Pelta považoval státní dotace jako důležitou odměnu pro sponzory. Tvrdí to alespoň policie v rámci vyšetřování dotačního skandálu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vy jste u toho asi byl, posmíval se Mach Zdechovskému. Europoslanci řešili schůzku Sobotky s Macronem
Francouzský prezident Emmanuel Macron chce chránit zaměstnance západní Evropy před nízkými platy zaměstnanců z východní Evropy. Sešel se kvůli tomu s rakouským kancléřem Christianem Kernem, českým premiérem Bohuslavem Sobotkou a slovenským premiérem Robertem Ficem. Podařilo se jim najít dohodu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
SÚKL: Informace o výskytu padělku léčivého přípravku Neiromidin 20 mg
SÚKL upozorňuje na výskyt padělku léčivého přípravku Neiromidin 20 mg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se setká k bilančním schůzkám s ministrem Stropnickým a ministrem Zaorálkem
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se setká v pondělí 28. srpna 2017 k bilančním schůzkám s ministrem obrany Martinem Stropnickým a ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem. Se členy vlády bude hodnotit plnění Programové prohlášení vlády a definovat prioritní úkoly, kterými by se měla zabývat příští vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Makáte za levno a naše francouzské zaměstnance to poškozuje, zaútočil na nás Macron. Ilona Švihlíková mu poslala odpověď jako břitva
Francouzský prezident Emmanuel Macron si při návštěvě střední Evropy postěžoval, že lidé „z Východu“ včetně Česka pokřivují pracovní trh lidem ze Západu tím, že jsou ochotní pracovat za podstatně nižší platy. Levicová ekonomka Ilona Švihlíková poslala Macronovi přes server časopisu Argument pádnou odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Máslo klidně za 180 korun, řekl v „Budějicích“ Ringo Čech. Aspoň si lidi budou jídla vážit a chleba nebude končit v popelnicích
REPORTÁŽ „Češi by měli mít soběstačné zemědělství. Měli bychom vypěstovat tolik, abychom nemuseli žebrat o obilí, chleba, maso a mouku,“ řekl během své návštěvy agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích pro ParlamentníListy.cz František Ringo Čech. K návštěvníkům dnes již legendární výstavy promluvili také doslova bok po boku i současný prezident Miloš Zeman a bývalý prezident Václav Klaus. Zjišťovali jsme, co nejen na Zemanovy názory ohledně zemědělství i regionálních potravin říkají čeští zemědělci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Znalec Washingtonu píše, že Trump byl zavražděn. Teď už místo něj sedí v Bílém domě figurka mocných
Analytik P. C. Roberts tvrdí, že Trump byl zavražděn. Zavraždili ho lidé mocnější, než je prezident USA, protože se jim nelíbilo, co chce prosadit. Mír s Ruskem a omezení imigrace barevných do USA. Roberts je přesvědčen, že právě „barevní“ jsou nebezpečím pro Západ. Český překlad Robertsova komentáře přinesl server Vaše věc.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
SMO: Seminář Zabraňme vylidňování území aneb jak zajistit dostupnost zdravotních a sociálních služeb
Pokračování série společných seminářů Senátu a Svazu měst a obcí ČR zaměřených na probíhající změny v území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Penězi se některé ztráty úplně nahradit nedají
První z celkového počtu 220 chovatelů drůbeže na území Moravského Krumlova obdrželi v úterý 22. srpna 2017 z rukou hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka doplatek ztrát způsobených likvidací drůbeže v rámci lednových mimořádných veterinárních opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hnutí 269life: Demonstrace Stop zvířecímu holocaustu
V pátek 25. 8. 2017 v 17 hodin se v dolní části Václavského náměstí sejdou aktivisté za práva zvířat při kreativní demonstraci doprovázené proslovem, aby společně upozornili na kruté praktiky prováděné za zdmi velkochovů a jatek. Stanou se hlasem pro zvířata, která nemají možnost se k tomuto nehumánnímu zneužívání a zabíjení připomínající holocaust vyjádřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Hlavní nádraží v Brně se bude opět využívat naplno
Další etapa nezbytných oprav na druhém nejvytíženějším nádraží v České republice se blíží ke konci. Rekonstrukce čtvrtého nástupiště a příslušných kolejí na hlavním brněnském nádraží a oprava tzv. Pražského viaduktu budou v září u konce. Skončí tak i objízdné trasy pro dálkovou opravu přes brněnské Dolní nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
STAN: Dalibor Dědek mění po dohodě s námi formu spolupráce, dál nás podporuje
Podnikatel Dalibor Dědek se rozhodl nadále podporovat hnutí Starostové a nezávislí zvnějšku, nebude ale kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny. Jeho vstup do politiky podle něj přinesl STAN problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Rozčílený Zaorálek odpovídá Babišovi: On mě bude poučovat, jak se maká? Já byl u lopaty, když se tento komunistický prominent válel
Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek si přečetl, co o něm napsal Andrej Babiš, a nenechal si to líbit. Okamžitě mu vrátil slovní facku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Ombudsmanka pomohla nevidomému, kterému město nechtělo pronajmout byt
Nevidomý muž z jižních Čech žil v domě se svými rodiči. Vzhledem k vrozené poruše imunity trpěl v domě častými infekcemi dýchacích cest z důvodu zvýšené vlhkosti domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Cena za vyčůranost, cena za celoživotní odnos. Jiří Lábus a Petr Čtvrtníček a jejich VIDEO
Nezisková organizace Transparency International přinesla na svém facebookovém profilu video s herci Jiřím Lábusem a Petrem Čtvrtníčkem. „Nedopusťme, aby se korupce stala sportovní disciplínou,“ uvádí se v závěru spotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vosecký (SLK): Až Senát zastavil snahu Ministerstva financí o šikanu obcí
Těší mě, že návrh „zákona o řízení a kontrole veřejných financí“ jsme v Senátu nakonec jednomyslně smetli ze stolu. Hlasování tak potvrdilo výsledek dlouhé rozpravy, jíž se zúčastnilo celkem 15 senátorů a senátorek, z toho tři senátoři dokonce dvakrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
DSSS a představitelé Národních socialistů se rozhodli spolupracovat na volební kampani v rámci voleb do Poslanecké sněmovny
S Národními socialisty si také DSSS rozdělila lídry v jednotlivých krajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Ústavně právní výbor prošetří výroky ministra spravedlnosti
Na popud Jana Farského (STAN) se pravděpodobně příští středu mimořádně sejde ústavně právní výbor a prošetří výroky ministra spravedlnosti ke kauzám Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ: Přivaděče ke všem turbínám Orlíku mají nový nátěr, poprvé po 55 letech. Padlo na to 10 tun barev
Novým vnitřním nátěrem se od letošního léta pyšní přivaděče k turbínám prvního a druhého soustrojí vodní elektrárny Orlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Kretén, arogantní dement. Čmoudi. Kalousek a korupce. Hulení, posadil se před lid Dominik Feri
Teplický zastupitel za TOP 09 a volební naděje této strany Dominik Feri zavítal na debatu do Malostranské besedy. A stálo to za to...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
V Podyjí zahnízdil po 50 letech vzácný sokol stěhovavý
Na jaře dospělý pár sokolů a v létě mláďata. Ornitologové v Podyjí po padesáti letech potvrdili hnízdění vzácných sokolů stěhovavých. Prokazuje se tak trend nárůstu jejich množství v Česku. Na Moravě nyní hnízdí pravděpodobně čtyři páry a odborníci věří, že jejich počet bude v příštích letech narůstat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Franta, to je slušnej kluk. Valachová to potřebuje, vykládal Pelta v tajném bytě, proč tomu dát a tomu ne
Bývalý šéf české Fotbalové asociace Miroslav Pelta považoval státní dotace jako důležitou odměnu pro sponzory. Tvrdí to alespoň policie v rámci vyšetřování dotačního skandálu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Klára Samková: Zakázali mi přednášku v knihovně. Že prý jsou Hate Free. Ale já se nevzdám
Advokátka Klára Samková na svém facebookovém profilu uveřejnila informaci o tom, jak nebude moci uspořádat besedu v jedné z knihoven, neboť se její názory neshodující s konceptem knihovny Hate Free Culture. Server Blok proti islamizaci pak uvedl, že jde o knihovnu v Litoměřicích. Sama Samková ji nejmenovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Zlatý kolovrat skončí, nahradí ho Mistr tradiční rukodělné výroby
Cenu určenou tvůrcům v oblasti tradičních lidových řemesel, případně těm, kteří se o jejich udržování a rozvoj zasloužili, uděluje Královéhradecký kraj od roku 2002 pod názvem Zlatý kolovrat. Toto ocenění bude počínaje letošním rokem nahrazeno titulem Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Tomáš Jílek odchází z TOP 09. V pražském zastupitelstvu chce zůstat jako nezávislý
Zastupitel hlavního města Prahy Tomáš Jílek odchází ze strany TOP 09. V klubu TOP 09 na magistrátu chce ale zůstat, byť jako nezávislý politik. Informaci potvrdil ParlamentnímListům.cz sám Jílek prostřednictvím e-mailové komunikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Integrace muslimů v Evropě
Německá Bertelsmannova nadace nechala zjistit, nakolik muslimské obyvatelstvo Německa, Francie, Velké Británie, Rakouska a Švýcarska sounáleží s novou domovskou zemí, tedy nakolik se cítí v novém domově spokojeno. Do průzkumu byli zahrnuti jen muslimové, kteří přišli do Evropy před rokem 2010 a jejich potomci, aby výsledky nebyly zkresleny dosud ještě nevyhraněnými představami později příchozích. Také kvůli tomu, že nadace chtěla zjistit, zda existuje rozdíl v postojích mezi první a druhou generací přistěhovalců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Svobodní: Nigel Farage v Praze podpoří Svobodné
21. září navštíví Prahu britský politik Nigel Farage. S veřejností se setká on i předseda Svobodných Petr Mach na podvečerní konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dělnická strana a Národní socialisté půjdou do voleb společně
Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) a Národní socialisté půjdou do nadcházejících sněmovních voleb společně. Kandidovat budou pod hlavičkou DSSS. Voliče chtějí oslovit důrazem na bezpečnost či národní zájmy nebo například prosazováním referenda o vystoupení z Evropské unie. Za cíl vyhlásily dosáhnout pěti procent hlasů potřebných ke vstupu do Sněmovny. Na tiskové konferenci to dnes ČTK řekli předseda DSSS Tomáš Vandas a místopředseda Národních socialistů Petr Benda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: V české ekonomice panuje výborná nálada
Důvěra v české ekonomice je v letošním roce vysoká a výjimkou nebyl ani srpen, kdy se dostala na sedmiměsíční maximum. Optimismus přitom panuje jak v podnikatelském sektoru, tak mezi spotřebiteli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovna by měla jednat o vydání Babiše a Faltýnka 6. září
Sněmovna by měla jednat o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a předsedy poslaneckého klubu hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo ve středu 6. září. Dnes to navrhl sněmovní organizační výbor, když schvaloval návrh programu řádné zářijové schůze. Předseda Sněmovny Jan Hamáček očekává, že do té doby už budou mít poslanci k dispozici doporučení sněmovního mandátového a imunitního výboru, zda mají, nebo nemají poslance vydat. Poslanci ale mohou zařazení tohoto bodu změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Plzeň pořídila přístroje k záchraně života, jsou v bazénu, divadle i na úřadech
Deset nových moderních defibrilátorů zakoupilo město Plzeň v rámci konceptu Smart City Plzeň v sekci Bezpečnost. Pět z těchto přístrojů sloužících k záchraně lidského života má k dispozici Městská policie Plzeň, zbytek je rozmístěn v  budovách s větší koncentrací lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Třetina (TOP 09): Inkluze je rána pro české školství. Rozhodně nepomůže všem
Od loňského září platí v našich školách jiná pravidla pro vzdělávání dětí s různými druhy postižení. Inkluze. Slovo, při kterém se mnohým učitelům ježí vlasy na hlavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Papež František: „Zájmy uprchlíků jsou důležitější než národní bezpečnost"
...jsem již definitivně přesvědčen, že nejde jen o nějakou pouhou shodu okolností, shodu "náhod", souběh nekoordinovaných postojů - jde o zřejmou a velmi dobře propracovanou, financovanou, řízenou a realizovanou iniciativu části globálních elit...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Uprchlická krize nás odnaučila humanismu, lamentuje Lukáš Jelínek. Národovcům by dal test, a vidělo by se...
Politolog Lukáš Jelínek, jenž má blízko k ČSSD, si v komentáři pro server Deník Referendum posteskl nad tím, že jedna věc se teroristům bohužel v Evropě podařila. Je to odnaučení se velké části evropské populace humanistickým zásadám, tvrdí Jelínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
MZV: Možnost volit při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2017 v zahraničí
V případě, že se občan České republiky bude zdržovat v době voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2017 v zahraničí, má právo volit a hodlá hlasovat na zastupitelském úřadě, má dvě možnosti jak postupovat, odvislé do určité míry od charakteru svého pobytu, a to zda jde o pobyt dlouhodobý či krátkodobý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Nestačí říkat jen ne a nenabízet kompromis
Komentář Marka Ženíška z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pouliční válka v Římě. Stovku imigrantů museli pacifikovat policisté s plnou výbavou
Italská policie se ráno střetla se zhruba stovkou uprchlíků na římském náměstí Piazza Indipendenza. Migranti na policisty házeli kamení a zápalné láhve a používali pepřový sprej. Policisté v helmách, s protiúdernými štíty a obušky proti nim nasadili vodní děla, napsal deník Corriere della Sera. Dvě osoby byly zatčeny. Lékaři bez hranic informovali, že ošetřili 13 osob. Zásah policie vyvolal rozporuplné reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Provokace, politické zneužití policie, jako Kubiceho zpráva. Zeman vykopl předvolební podzim skutečně ráznou obhajobou Babiše
Prázdniny pomalu končí a na obrazovky TV Barrandov se znovu vrací pořad Týden s prezidentem, jehož hlavním protagonistou není nikdo jiný než prezident Miloš Zeman, kterého již tradičně zpovídal ředitel televize Jaromír Soukup. Po letní přestávce začal představitel českého státu pěkně zostra. Odpálil bombu týkající se stíhání Andreje Babiše (ANO) a nadcházejících podzimních voleb do sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sobotka už signalizoval, že do voleb nějaké uprchlíky přijme, doufá kníže Schwarzenberg
Ve čtvrtečním Interview ČT24 proti moderátorce Zuzaně Tvarůžkové usedl čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Hned v úvodu pořadu ocenil, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se snad nakonec rozhodne přijmout pár uprchlíků. Obratem také zdůraznil, že Evropská unie je pro nás vůbec nejdůležitější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: Trumpa a americkou historii skutečně zabili
Když byl Trump zvolen prezidentem, napsal jsem, že pravděpodobně nesplní cíle, pro které byl zvolen, čímž jsem měl na mysli mír s Ruskem, návrat pracovních příležitostí ze zámoří zpět do mateřské země a omezení imigrace barevných do USA. A to proto, že to ani v nejmenším nebyly cíle lidí mocnějších, než je prezident USA sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
STAN: Prioritou je kvalitní vzdělávání a rušení zbytečných agend
Starostové a nezávislí na své programové konferenci vyřešili finální verzi svého volebního programu pro volby do Poslanecké sněmovny v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Gábor (TOP 09): Liberec potřebuje koordinátora dopravy
Městská koalice zastupitelů zvolených za ANO a Změny pro Liberec je už od jara nefunkční a neschopná přijímat důležitá rozhodnutí. Důsledkem toho je neprůjezdnost Liberce, která velmi zhoršuje kvalitu života obyvatel a odrazuje návštěvníky města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Česko vyniká v ekologickém zemědělství
Výměra zemědělské půdy se zmenšuje, ubývá hlavně orné půdy. Snižuje se i počet pracovníků v zemědělství. Od začátku tisíciletí však sedminásobně vzrostl počet ekologicky hospodařících farem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Buďme potravinovými patrioty. Nejen na Živitelce, ale i po ní
Podpora výroby i konzumace regionálních potravin ze strany Jihočeského kraje. To bylo hlavní téma, které během zahájení 44. ročníku mezinárodního veletrhu Země živitelka na českobudějovickém výstavišti ve čtvrtek 24. srpna prezentovala hejtmanka Ivana Stráská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Mattis prohlásil, že USA nikdy neuznají připojení Krymu k Rusku
„Neuznáváme a nikdy nepřijmeme ruskou anexi Krymu," prohlásil ve čtvrtek Mattis na brífinku v Kyjevě na závěr jednání s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Země živitelka je místem, kde se návštěvníci přesvědčí o důležitosti zemědělství
V expozici o rozloze sto metrů čtverečních se mohou návštěvníci výstavy Země živitelka seznámit s činností Ministerstva zemědělství (MZe).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
NPÚ: Již tuto sobotu ožijí památky v záři Hradozámecké noci
Pokud se rozhodnete prožít noc ze soboty na neděli na některé z osmi desítek památek zapojených do Hradozámecké noci, můžete kromě neopakovatelné noční atmosféry zažít také rytířská klání, kostýmované prohlídky, divadelní představení, koncerty a další pestrý program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Můj soused muslim... Průzkum v evropských zemích ukázal nálady, ze kterých by vítače kleplo
Nadace Bertelsmann ve své aktuální studii srovnává stupeň integrovanosti příslušníků muslimské komunity v pěti západoevropských zemích. Úspěšnost integrace muslimů v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii a Velké Briánii je značně rozdílná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Počet žádostí o zvýšení důchodu dosáhl v červnu 70 % úrovně jejich objemu za rok 2016
Během prvního pololetí zaslalo více než 50 tisíc pracujících důchodců žádost o přepočet svého starobního důchodu, meziročně se tak jejich počet zvýšil o 7 %. Kromě těchto žádostí Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) za první půlrok obdržela téměř 108 tisíc žádostí o důchod nejen starobní, ale i invalidní či pozůstalostní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Česká republika není Andrej Babiš. Andrej Babiš není Česká republika
ODS již před několika dny vyzvala Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, aby se vzdali svého poslaneckého mandátu a nezatěžovali předvolební diskusi v ČR svými problémy. Volby mají být o programových prioritách a hodnocení čtyřletého katastrofálního vládnutí koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Miláček od bonsají. Babišova pravá ruka, jak ji neznáte
O Jaroslavu Faltýnkovi se poslední dobou mluví především jako o poslanci, kterého se chystá stíhat policie kvůli kauze Čapí hnízdo. Hnutí ANO se ale pokusilo představit Faltýnka tak trochu jinak. S lidskou tváří, dalo by se říci. Na videu prozradil, co dělá, když má volno, a co všechno miluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pelikán to schytal od státního zástupce: Taková slova vůbec nesmí vyslovit
Ondřej Šťastný, státní zástupce a mluvčí Unie státních zástupců, se pořádně obul do ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), který prý říká věci, jaké by ministr spravedlnosti demokratické země vůbec neměl vyslovit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Babiš je největší kmotr
Komentář Tomáše Zdechovského z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Parní vlak Českých drah vyrazí v sobotu z Prahy-Braníka do Vlašimi
Tuto sobotu 26. srpna vypraví České dráhy poslední prázdninový nostalgický vlak do Posázaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Cyklistický závod uzavře centrum Hradce Králové
S dopravní uzavírkou v centru města musí počítat obyvatelé a návštěvníci Hradce Králové první čtvrtek v září. Cyklistický závod Velká cena města Hradce Králové, který patří do společnosti prestižních akcí Calendaria Regina, na jeden den omezí vjezd automobilům do části města mezi Gočárovou a třídou Karla IV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bylo mi pět let a ještě si pamatuji na sovětská děla v lese, vzpomíná ministr Herman na rok 1968. Komunisté se od těch zločinů nikdy nedistancovali, je třeba volit demokraty
ROZHOVOR Ministr kultury Daniel Herman přiznává, že vidí v prohlášení papeže, že Evropa by měla přijímat migranty i na úkor své bezpečnosti, a praxí ve Vatikánu určitý rozpor. „Do jisté míry mi to nerezonuje s praxí, kterou z Vatikánu znám, kdy právě bezpečnostní opatření v tomto samostatném státě v srdci Říma jsou velmi přísná. Do Vatikánu nelze vstoupit bez přísné kontroly, bez bezpečnostních rámů, to znamená, že Vatikán ve své praxi uplatňuje bezpečnostní předpisy možná mnohem přísněji než okolní Itálie,“ konstatoval bývalý katolický kněz a někdejší mluvčí České biskupské konference. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se ministr vyjádřil k tragickým výročím, která si koncem srpna připomínáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Už padají tresty za příspěvky o Bangovi. Diskutér vyfasoval sto hodin veřejně prospěšných prací
Zpěvák Radek Banga, který odešel ze sálu, když si ocenění Český slavík přebírala kapela Ortel, se dočkal spravedlnosti. Mladý muž, který na Bangu nenávistně útočil na sociálních sítích, dostal trest. Server Lidovky.cz informuje o tom, že si šiřitel nenávisti odpracuje sto hodin veřejných prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Hranice 2000 projektů IROP v realizaci je překonána
V těchto dnech byla překonána hranice 2 000 projektů Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) v realizaci a dalším nově schvalovaným je postupně vydáváno rozhodnutí o poskytnutí dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MSp: Ministři spravedlnosti zemí EU jednali o postizích komunistických zločinů
U příležitosti Evropského dne památky obětí totalitních režimů se ve středu 23. srpna v estonském Tallinnu uskutečnila konference ministrů spravedlnosti zemí Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Skupina Nemůžeme: Stačí pár hodin a Zdi nářků jsou kompletně popsané
Nemůžeme se na to už dívat! Máme toho dost. Dost lží a polopravd. Dost přetvářky. Dost okrádání. Dost manipulace a omezování našeho života. Proto jsme se rozhodli založit skupinu, která nyní umožnila stěžovat si lidem veřejně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
SMO: Konsolidované znění obecného nařízení o blokových výjimkách zveřejněno
Jak jsme již psali, Evropská komise přijala změny nařízení č. 651/2014 (též známého jako obecné nařízení o blokových výjimkách nebo GBER).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ovlivňuje volby. Další ministr ANO rázně promluvil na obranu předsedy
Do čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítal ministr dopravy z hnutí ANO Dan Ťok. Moderátorce Marii Bastlové vysvětlil, jak to bude dál s tendrem na systém výběru mýta a kde všude budou čeští řidiči platit. Došlo ale i na Andreje Babiše (ANO) a kauzu farmy Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Praze se stalo prvním českým členem německé sítě Effizienzhaus Plus
Síť podpořila již 39 stavebních projektů v Německu a je známá svým intenzivním transferem výzkumných poznatků, které vznikly v souvislosti se stavbami energeticky plusových domů, do praxe. První demonstrační stavbou na území České republiky bude ZŠ a MŠ v Postřekově v západních Čechách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Školky zřizují obce, nikoli stát
Komentář Jany Plamínkové z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Doporučuji spálit bankovky s Georgem Washingtonem
Středeční glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Poděkujme zemědělcům za dobře odvedenou práci
Komentář Milana Štěcha z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o změnách v MHD
Dopravní podnik hl. m. Prahy zahájí v září další etapu rozsáhlých oprav v Nuselském údolí, které budou trvat do prosince letošního roku. Druhá etapa bude probíhat od soboty 2. 9. (cca 0:30 hod.) do čtvrtka 28. 9. 2017 (cca 4:30 hod.) a bude při ní přerušen obousměrně provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov a v úseku Výtoň – Albertov – Karlovo náměstí (pouze v uvedeném směru).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Není pravda, že dotace v řádu desítek milionů nejsou pro Agrofert důležité
Komentář Luďka Niedermayera z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
"Dědku, hele děláš to blbě". Miliardář odstoupil z Gazdíkovy kandidátky
Tři týdny byl miliardář Dalibor Dědek na kandidátce Starostů a nezávislých. Nyní se rozhodl, že z ní odstoupí. Zprávu přinesl server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek: Policie by měla poskytnout relevantní informace ze spisu Čapí hnízdo
Požádal jsem poslance Mandátového a imunitního výboru PS, aby Policii požádali o relevantní informace ze spisu „Čapí hnízdo“. Pokud by Policie nadále odmítala poskytnout spis, považuji za věc veřejného zájmu, aby byla zveřejněna alespoň žádost Policie o vydání pánů Babiše a Faltýnka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice navýšila kapacitu firemní školky zhruba o třetinu
Nemocnice České Budějovice dokončila projekt přístavby MŠ Preslova. Navýšila tak kapacitu zařízení ze 78 dětí na 103. Firemní školka je prioritně určena dětem zaměstnanců nemocnice a Krajského úřadu Jihočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Bližší košile než kabát
Premiér Sobotka jednal v Salcburku o mzdách pracovníků vyslaných do zahraničí, vnímaných našimi západními partnery jako sociální dumping. Zatím bránil spíše zaměstnavatele, ale asi by měl sledovat hlavně zájmy zaměstnanců. Je jich totiž hodně a mohou volit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Aktuální průchodnost turistických tras v oblasti Stožce a Nové Pece
Aktuální situace s průchodností turistický stezek v oblasti Stožce a Nové Pece je taková, že všechny, které byly neprůchodné po páteční bouři jsou již zpřístupněny - tedy i Schwarzenberský kanál po celé své trase. Právě to je nejčastější dotaz návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Návrh ČSSD: Pošleme 16,3 milionu na luxusní tenisový turnaj, kam lístek stojí až 55 tisíc korun. A to vše z vašich peněz
První řada za 54.900 korun, platinový balíček za 39.900 korun, lístek 1. kategorie za 11.900 korun. A tak bychom mohli pokračovat. Ne, nejedná se o sezení s americkým prezidentem či s Billem Gatesem. Jde o 1. ročník tenisového projektu, který nosí jméno sportovní legendy Roda Lavera. Ryze komerční tahák se letos bude konat v Praze a místní magistrát se rozhodl, že by turnaji pomohl. A to víc než štědře – částkou téměř 16,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC: Opravené rakovnické nádraží slouží cestujícím
SŽDC slavnostně ukončila opravu rakovnické výpravní budovy. Po Dobříši, Zadní Třebani a Kostomlatech nad Labem se jedná o čtvrté nádraží ve Středočeském kraji, které letos prošlo dílčí rekonstrukcí. Stavební práce se zahájily v březnu letošního roku. SŽDC vynaložila na opravu 5,4 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): Měli jsme šťastnou ruku
Ve středu dopoledne představil předseda ODA Pavel Sehnal všechny lídry kandidátek Občanské demokratické aliance pro volby do Poslanecké sněmovny které proběhnou v říjnu letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství vyhlašuje 9. ročník soutěže o Cenu Milady Paulové
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Národním kontaktním centrem – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i. vyhlašuje 9. ročník soutěže o Cenu Milady Paulové pro vědkyni za celoživotní přínos vědě. Cena Milady Paulové za rok 2017 bude udělena v oblasti klinické medicíny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kauza miliardové zakázky v Kyrgyzstánu. Hrad uvedl, že měl jen ústní informace
Kancléř Vratislav Mynář se v minulých týdnech přimluvil za firmu Liglass Trading CZ, aby získala miliardový byznys v Kyrgyzstánu. Nyní se však podle serveru iRozhlas.cz ukazuje, že Hrad nemá v ruce žádné dokumenty, které by kontakt mezi firmou a hradními úředníky dokazovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Branislav Fabry: Kórejské napätie a jeho príčiny
V mesiaci august sa hlavnou témou medzinárodných vzťahov stala téma napätia na Kórejskom polostrove.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: V sobotu startuje v Beskydech první akce s logem Přírodě přátelské závody
Průměrně dva závody týdně se konají během letní sezóny v chráněné krajinné oblasti Beskydy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Premiéři jednali ve Slavkovském formátu o hospodářské a sociální konvergenci, bezpečnosti i migraci
V Salzburgu se ve středu 23. srpna 2017 uskutečnilo jednání Slavkovského formátu, tedy předsedů vlád České republiky, Rakouska a Slovenska. Hostem tohoto čtvrtého setkání byl francouzský prezident Emmanuel Macron.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Nechceme, aby nám kvalitní a kvalifikované sestry odešly
Komentář hejtmanky Vildumetzové z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist