Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Okamura naložil arogantnímu Jiřímu Pehemu. Připomněl i peníze od George Sorose
Lídr SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu vyjádřil k blogu komentátora Jiřího Peheho, jenž podle něj začal zcela nehorázně veřejně urážet naše občany, kteří mají jiný názor než ten jeho správný „multikulturní probruselský“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Mám zprávy, že v Mnichově se autobus naplní ilegálními imigranty a v Praze se rozptýlí a nikdo neví kam. Informoval jsem ministra, ale nikoho to nezajímá…
ROZHOVOR „Teď k nám proniká ‚jenom méně‘ nelegálních migrantů. Spíše skrytě. Mám zprávy, že v Mnichově se autobus jimi naplní a v Praze se rozptýlí a nikdo neví kam, nikoho to nezajímá. Před časem jsem o tom informoval ministra. Změna ale žádná. Znamená to, že politici EU jsou neschopni nelegální invazi zastavit. Nebo ji nechtějí zastavit,“ upozorňuje senátor Jaroslav Doubrava a hodnotí hlavní fenomény v zahraniční politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jakub Janda varuje: Moskva, tedy Zeman, může vyhrát už v 1. kole! Takže...
Analytik Evropských hodnot Jakub Janda a publicista Boris Cvek nezávisle na sobě apelují na české občany, aby šli volit. V případě nízké volební účasti podle jejich názoru hrozí, že vyhraje stávající prezident Miloš Zeman. Jakub Janda tvrdí, že by v takovém případě vyhrála Moskva. Vůbec nejhorší by prý bylo, kdyby Moskva vyhrála už v prvním kole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Volím Drahoše. Je přesně takový, jaký by prezident měl být
Komentář na facebookovém profilu k přímé volbě prezidenta ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MPSV: Ministryně jednala s eurokomisařkou Věrou Jourovou
Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová se ve čtvrtek (4. 1. 2018) sešla s evropskou komisařkou pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost žen a mužů Věrou Jourovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ale no tak, Václave... Expert ze Slovenska u Moravce strašil kontrarevolucí a barbarem Babišem. Faltýnek se jen smál
Moderátor Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, předsedu lidovců Pavla Bělobrádka a novináře Martina Milana Šimečku. Ten hned v úvodu pořadu prohlásil, že tu dnes prožíváme kontrarevoluci proti roku 1989. Před kamerami toho zaznělo ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Většina prezidentských kandidátů jsou Marťani. Macron je hrůza hrůz. A Merkelová loutkou. Klaus se v Partii rozjel
Hostem první novoroční Partie na TV Prima byl bývalý prezident Václav Klaus. Řeč byla nejen o nadcházejících prezidentských volbách. „Naše společnost bojuje s autoritami,“ poznamenal také Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jana Sobotku podpořili už tři neúspěšní kandidáti do Senátu
Vrchlabský starosta Jan Sobotka (za STAN), který v prvním kole doplňovacích voleb do Senátu na Trutnovsku získal nejvíce hlasů (33,5 pct) a s továrníkem Jiřím Hlavatým (za ANO) postupuje do druhého kola, získal podporu už od tří neúspěšných kandidátů. Kromě Kláry Sovová (NEI) a Jaroslava Dvorského (za Piráty), kteří získali dohromady přes 20 procent hlasů, Sobotku podpoří i kandidátka Občanské demokratické aliance Blanka Horáková. "Osobně podpořím starostu Vrchlabí Jana Sobotku, protože to je člověk, který nezklamal, a myslím si, že si důvěru zaslouží," řekla dnes ČTK Horáková, jež získala dvě procenta hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Panika v Kosovu. Má se ustavit tribunál pro tamní válečné zločince, mohlo by dojít dokonce i na prezidenta Thaçiho
Kritici Mezinárodního soudního tribunálu pro bývalou Jugoslávii poukazují na skutečnost, že mezi odsouzenými je až příliš málo muslimů či kosovských Albánců. A právě politici v Kosovu nyní chtějí zabránit vzniku zvláštního soudu, který by se věnoval válečným zločinům páchaným kosovskými Albánci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Zemětřesení v ANO. Padají hlavy i vliv, roste kritika „poloboha“ Babiše
V Babišově hnutí došlo před Vánocemi k razantní změně. Centrálu této „partaje“ po několika letech opustila hlavní manažerka Erika Duchanová i někteří její spolupracovníci. Stalo se tak ve vší tichosti a bez nářků. Nebo ne? ParlamentníListy.cz kromě detailních informací o možných změnách získaly i řadu poznatků, které se týkají samotného Andreje Babiše. K němu se začínají otáčet zády i mnozí blízcí. Důvody jsou prosté. Babiš nepomůže, a podle osudu Duchanové je vidět, že zařízne, koho chce. Bez slitování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Nový předseda Svobodných: Miloš Zeman je prezidentem těch, kterým už leze krkem, jak jimi „lepší lidé“ opovrhují. Tu máte, náfukové, ať vám v kavárně praskne cévka
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Ta funkce by v naší současné situaci chtěla minimálně génia politiky plus tunu štěstí, a já jsem zatím jen elév s vizí. Takových jsou politické hřbitovy plné. Ale poperu se s tím, co to půjde,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nový předseda Svobodných Tomáš Pajonk. Prezident je podle něj pouze doplňující postava a nestojí za to, aby se kvůli němu rozděloval národ a nadávali jsme si. Sám bude volit Topolánka, ale favoritem je dle něj Miloš Zeman. „Stal se prezidentem těch, kterým leze krkem, že jimi ‚lepší lidi‘ opovrhují. Občané jsou léta masírováni hlavně jediným, správným, slušným a ‚západním‘ názorem. Zeman se stal prezidentem těch, kteří tohohle měli tak nějak dost. Praha nám vybrala Karla? No tak tu máte křupana Zemana, náfukové, to vám v kavárně praskne cévka!“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
MŠMT plánuje vyhlášení výzev pro strukturálně postižené regiony
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy plánuje v únoru 2018 vyhlášení dvou výzev z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, které budou určeny pro vysoké školy ve strukturálně postižených regionech. Jejich plánovaná alokace činí dohromady více než 2 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Topolánek: Miloš Zeman a Jiří Drahoš se opakovaně vyhýbají diskuzím
Jiří Drahoš odmítl debatovat s Mirkem Topolánkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Alena Gajdůšková podpořila Drahoše. Ozvali se Škromach, Foldyna i Ovčáček
Někdejší místopředsedkyně ČSSD, senátorka, místopředsedkyně senátu a nyní poslankyně za sociální demokracii Alena Gajdůšková v nadcházející přímé volbě prezidenta podpořila profesora Jiřího Drahoše. Mnozí příznivci Miloše Zemana jí teď za to nemohou přijít na jméno. Vyčinili jí i někteří její spolustraníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pehe: Zeman je poznamenaný alkoholem
Éra Miloše Zemana coby českého prezidenta brzy skončí. Možná. Politolog Jiří Pehe v to alespoň doufá. Doufá v to už kvůli tomu, co Miloš Zeman předváděl na Hradě celých pět let. Politologovo zhodnocení prvního Zemanova období pravděpodobně ani trochu nepotěší skalní zastánce dnešní hlavy prezidenta. Spokojen nebude ani druhý český prezident Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Respekt k rodinnému životu a nejlepšímu zájmu dětí vězněných rodičů
Ústavní soud vyhověl ústavní stížnosti stěžovatele, kterému krajský soud svým rozsudkem odepřel jakýkoliv osobní i telefonický kontakt s jeho nezletilou dcerou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Halík: Kdo dá hlas Zemanovi, proviní se proti České republice
Čeští a moravští biskupové vyzvali věřící, aby se zúčastnili prezidentské volby. Nedali jmenovité doporučení, koho mají volit. Někteří duchovní se však přece jen neudrželi. Profesor Tomáš Halík dal jasně najevo, že Zemana nehodlá volit. Podle jeho názoru by Zemanovi neměl dát hlas žádný občan, kterému leží na srdci zájmy České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Demonstrace v Íránu - Výhodné pro konzervativce i reformátory?
Protesty prozatím ze všeho nejvíc posloužily střetu mezi konzervativním duchovním proudem a prezidentem Róháním, který vsadil takřka vše na jadernou dohodu se Západem a politiku „otevírání se světu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Volba prezidenta - Topolánek
Havlovské srdíčko vylepšené o státní znak na Topolánkově rameni. Výborný nápad, jak velmi jednoduchou symbolikou odradit co nejvíce potenciálních voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Generálním ředitelem ČEZ Prodej se stal Tomáš Kadlec
Tomáš Kadlec má bohaté zkušenosti z finančního sektoru, naposledy zastával pozici generálního ředitele a předsedy představenstva pojišťovny BNP Paribas Cardif. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a doktorát získal na CERGE-EI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Grécko. Babišovi se na Slovensku přimíchal do češtiny jeho rodný jazyk
Předseda české vlády Andrej Babiš zavítal na svou první zahraniční návštěvu v roli premiéra do svého rodného města Bratislavy. A jak si všimly Novinky.cz, sem tam se mu do jeho češtiny slovenština přimíchala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Záchrana ČSSD? Ne. Na chvostu dění
Když jsem se dozvěděl, že v ČSSD vzniká platforma "Zachraňme ČSSD", uvítal jsem to, ovšem po dosavadních zkušenostech s určitou skepsí: "Nejvyšší čas. Jsem zvědav, jak NÁZOROVÁ PLATFORMA dokáže vnímat NÁZORY. Vždyť DEMOKRACIE JE DISKUSE."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Poznatek hygieniků: Kvalita fritovacích olejů je v Praze dobrá
Na sledování kvality olejů při fritování v rámci příprav smažených pokrmů v nejrůznějších provozovnách nabízejících stravovací služby se v nedávné době zaměřila, v rámci své kontrolní činnosti, Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman tyhle volby zase vyhraje, napsal mezinárodní expert. A poprosil jeho voliče o osm minut času
Marketingový expert Martin Jaroš se obrátil na příznivce Miloše Zemana a požádal je o pár minut čau. Uznal, že současný český prezident má své kvality. Třeba tu, že nešel do politiky pro peníze. Bohužel se prý v sídle českých králů obklopil „špínou“, které jde o peníze v první řadě. Jaroš přidal ještě dvě nesporné kvality Miloše Zemana. Ani ty však podle reklamního experta nestačí k tomu, aby v úřadě prezidenta pokračoval dalších pět let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
CzechInvest: GE Aviation v Praze úspěšně otestoval nový typ motoru
Česká republika díky tomu vstoupila do elitního klubu zemí, které vyvíjí, vyrábí a exportují letecké motory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
David Rath: Souboj titánů
Veřejný prostor opanovala zpráva OLAF. Pod mediální palbou zůstávají skryté další scény tohoto zajímavého příběhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Opavě napomohl k realizaci strategického obchvatu Opavy
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Opavě dořešil dalších osm pozemků, které byly vedeny v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikovaného vlastníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Je třeba revoluce a „noc dlouhých nožů“ v ČSSD, zaznělo po větě Bohuslava Sobotky. Velmi jasně
POLITIKA Z NADHLEDU JIŘÍHO SVOBODY Politická linie dvacátého století, dělící spektrum na pravici a levici, se překonala. Jaké se objeví nové dělení se zatím neví. Jiří Svoboda se svou představivostí režiséra a zkušeností levicového politika se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pokusil odhadnout, kam se bude politické dělení nadále ubírat. V krátkodobém horizontu roku 2018 vnímá jako důležitý konflikt bruselských elit s národními státy- zejména s těmi, které už v loňském roce víceméně otevřeně vypověděly poslušnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bohumír Dufek: Stanovisko k návrhu Programového prohlášení vlády ČR
Na mimořádném zasedání Předsednictva Asociace samostatných odborů, konaného dne 2. ledna 2018, byl projednán návrh Programového prohlášení vlády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Už příští rok bude slabší. Budeme marně vzpomínat, varuje Markéta Šichtařová a ukazuje vážný problém
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Ani v době vysokého ekonomického růstu nedokáže Česká republika stabilně tvořit přebytkové a dokonce ani vyrovnané rozpočty. A výrazně lepší než plánované výsledky státního rozpočtu v posledních dvou letech rozhodně nebyly způsobeny větší šetrností. Analytička Markéta Šichtařová se u příležitosti ocenění Jiřího Rusnoka titulem Evropský centrální bankéř roku ptá, zda jsme nějak v posledních letech pocítili ve svých peněženkách to, že skoro každý český ministr financí a guvernér ČNB byl dekorován nějakou mezinárodní cenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Prdel! Jel Miloš Zeman u Xavera v rádiu, zatímco Veselovský a Drtinová...
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v nedělním Pressklubu na Frekvenci 1 zvláštního hosta. Krátce před prvním kolem prezidentských voleb přinesl posluchačům rozhovor se současnou hlavou státu Milošem Zemanem. Ten mimo jiné ukázal, že se ve veřejném prostoru nezdráhá vyslovit slovo „prdel“. Zvláštní „rozhovor“ s prezidentem přinesla také internetová televize DVTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Zvítězí pravda?
Československá republika vznikla v roce 1918. Naše Ústava je prakticky totožná s tehdejší. Příkazem, aby se soudci přesně řídili Ústavou, se staneme právním státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Nákup akcií autobusového dopravce Libereckým krajem se vrací zpět do prvního stupně
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zrušil na základě jednomyslného doporučení rozkladové komise prvostupňové rozhodnutí Úřadu ve věci přezkoumání postupu zadavatele směřujícího k nabytí výlučné majetkové účasti (podílu) Libereckého kraje ve společnosti zajišťující veřejnou službu v přepravě cestujících v autobusové dopravě a věc vrátil prvnímu stupni k novému projednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Výzva voličů: Miloši Zemane, zveřejněte své dárce podle zákona
Celou zemi zaplnily billboardy Miloše Zemana. Kampaň je to skutečně masivní. Obrovské billboardy, stovky, až k tisícovce po celé zemi, k tomu plakáty na lampách. Ale kdo to financoval?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Yekta Uzunoglu: Tragédie lodi naděje
Na konci roku 1941 se II. světová válka se dostala do své strašlivé fáze. V tom období Němci zavraždili v Rumunsku asi 4000 Židů a mezi tamními Židy vypukl strach a panika. Každý z nich hledal jakoukoliv cestu k útěku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČT: Špatné známky, cizí člověk za dveřmi nebo šikana. Děti ochrání Agent v kapse
Dětská stanice Déčko pokračuje v trendu bezpečného vysílání pro děti. Ve spolupráci s policií připravila nový seriál Agent v kapse, který děti naučí, jak postupovat v nebezpečných situacích. Seriál doprovodí i stejnojmenná aplikace pro chytré telefony, která umí například poslat rodičům zprávu s údaji o tom, kde se zrovna jejich potomek nachází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pospíšil: Spor o kvóty? Šance vyhrát je malá
Český europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se domnívá, že šance vyhrát spor o kvóty je malá. Řekl to alespoň v rozhovoru pro server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Návštěva místopředsedy Jana Bartoška na sjezdu CSU v Norimberku
V závěru loňského roku se místopředseda KDU-ČSL a předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek v roli čestného hosta zúčastnil každoročního sjezdu partnerské strany CSU. Sjezd se letos konal v bavorském Norimberku a klíčový byl zejména proto, že odstartoval novou etapu života strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
MMR: Základní školy získají na modernizaci 950 milionů
Výzva Integrovaného regionálního operačního programu, který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, „Infrastruktura základních škol“ byla vyhodnocena. Schváleno bylo 65 projektů v celkové výši dotace 950 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj, přičemž registrováno bylo 183 projektů za 2,2 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Procházka (Svobodní): Další EU směrnice, další euronesmysl
Po křivých banánech, teplých žárovkách, silných vysavačích apod. je tu další snaha EU vychovávat vlastní občany k obrazu svému. Tentokráte skrze plastové tašky. A naše ministerstvo ŽP na to vyrobilo videoagitku, samozřejmě, za naše peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Praha vyčlenila na oslavy 100. výročí vzniku ČSR 35 milionů
Hlavní město vyčlenilo na letošní oslavy 100. výročí vzniku Československa 35 milionů korun. ČTK to sdělil pražský radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice). O založení republiky vznikne výstava či divadelní představení, konat se bude mezinárodní konference, natočen bude dokument a vznikne historický internetový seriál. Oslavy se uskuteční například v Obecním domě. Další akce vybere do konce ledna magistrátní komise. Výstavy připravil i Pražský hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Česká televize je na konci s dechem. Poslanci, skončete už tu agónii, žádá bývalý televizní ředitel
ROZHOVOR Důvěryhodnost veřejnoprávní televize podle pravidelných analýz Centra pro výzkum veřejného mínění stagnuje od loňska na nejnižší hodnotě od vzniku České televize. Mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha je přesvědčen, že přes zákon o České televizi, kvalitní Kodex ČT, odborně vzdělané, zkušené zaměstnance včetně moderního technologického zázemí, je Česká televize na konci s dechem, protože její informační poslání nedokázal generální ředitel Petr Dvořák s podporou Rady ČT ochránit před havlistickými propagandisty všech druhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Vykročte do nového roku výletem na hrad či zámek
Ani v zimních měsících si nemusíte odpírat návštěvu vašeho oblíbeného památkového objektu. Od ledna do března si mnohé hrady, zámky a další památky ve správě Národního památkového ústavu připravily řadu zajímavých akcí, výstav a koncertů, které byste si neměli nechat ujít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Stát má podle Pelikána ohlídat, kam jdou dávky na bydlení
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) chce řešit vyplácení dávek na bydlení. V Ústí nad Labem, po návštěvě několika sociálně vyloučených lokalit, dnes řekl, že stát si má ohlídat, zda dávky odpovídají kvalitě bydlení. "To by se mělo řešit urychleně," zdůraznil Pelikán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: V Pramenech si zvolili nové zastupitele
Dnes se konaly komunální volby v obci Prameny na Chebsku. O pět mandátů v zastupitelstvu se ucházelo 19 kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Před lety Zemana v penzionu odmítli, nyní ho zvou na besedu. I nadále však netají, že se za něj stydí
Před čtyřmi lety majitelé penzionu Modřín v krkonošské Velké Úpě odmítli pohostit hlavu státu Miloše Zemana. Tvrdili, že dělá zemi ostudu. Nyní server Aktuálně.cz přináší zprávu, že manželé Pallovi prezidenta Miloše Zemana pozvali, aby po prvním kole prezidentských voleb přijel na debatu se svým vyzyvatelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Takoví lidé vážně chtějí být prezidentem republiky? Promlouvá psychiatr a jsou to drsné diagnózy
ROZHOVOR „Mám pocit, že profesor Drahoš se v pelotonu dere dozadu. Topolánek je hrubozrnný a bez čistého štítu, ale je zkušený politik a snaží se nikoho příliš neurážet, dokonce ani prezidenta Zemana. Drahošův politický amatérismus se mimo jiné projevuje tím, že, aniž by si to zřejmě uvědomoval, úplně zbytečně napadá, uráží a naštvává lidi, aniž by tím jiné získal. Politik se tak nikdy nechová,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na vrub prezidentských kandidátů exministr zdravotnictví Ivan David. A jak hodnotí Miloše Zemana? „Miloš Zeman snad neřekl, že nebude dělat žádnou kampaň, tuším, že ‚slíbil‘, že se nezúčastní diskusí s protikandidáty. Je to chytré. Proč by si měl nechat okopávat kotníky v přímém přenosu? Ať oni soutěží, kdo je antizemanovější!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zásadní příspěvek ke kauze Čapí hnízdo a OLAF. Vyjádřil se David Rath, který to měl jako hejtman pod sebou
Ke zprávě OLAF ke kauze Čapí hnízdo Andreje Babiše se nově vyjádřil také bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath. Na svém blogu na serveru Aktuálně.cz přinesl dle svých slov další scény zajímavého příběhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš v ČT prozradil, co se bude dít příští týden
Výslednou verzi programového prohlášení by vláda mohla schválit v pondělí. Česká televize dnes uvedla, že kabinet se kvůli tomu mimořádně sejde hodinu po poledni. Předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš ČT řekl, že neočekává, že by jeho vláda napoprvé získala důvěru poslanců. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Praha si zaslouží, aby byl Pražský hrad její přirozenou součástí
Kandidáti na prezidenta chtějí znovu zprůchodnit Hrad pro veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Magická osmička
Už několik dnů se píše rok 2018. Bude to rok, kdy si budeme připomínat různá výročí. Hezká i smutná. Ostatně jako u každého roku, který v našich podmínkách končí onou »osmičkou«.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pirátské Celostátní fórum pokračovalo v neděli workshopy
Víkendové Celostátní fórum Pirátů v Brně pokračovalo v neděli setkáním pracovních skupin. Největší zájem mezi Piráty byl o přednášku věnující se uplynulým parlamentním volbám a nadcházejícím komunálním volbám. Několik přednášek a debat se věnovalo organizačním záležitostem strany, rozpočtu a programovým otázkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČEZ: Teplárna Trmice je pro ústecké studenty nevyčerpatelnou studnicí vědomostí
První letošní exkurzi má za sebou Teplárna Trmice ze Skupiny ČEZ. Premiérovou návštěvou roku 2018 byla 3. ledna prohlídka celého výrobního provozu skupinou studentů z posledního ročníku fakulty životního prostředí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Chce absolutní svobodu slova a referendum o vystoupení z EU. Ptejte se Petra Hanniga
Petr Hannig bude odpovídat na otázky čtenářů v pondělí od 11 hodin.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.1.2018 v 18:36, zobrazit podobné
Baroň (TOP 09): Dopravu ve Zlíně vyřeší záchytná parkoviště, ne represe
Doprava ve Zlíně se za posledních pět let dostala do katastrofální situace. Městu chybí koncepční přístup k tomuto problému a neřeší ho ani v novém rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Jiří Náprstek oceněn za rozvoj dynamiky
Vedoucí oddělení Dynamiky a stochastické mechaniky Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR dr. Jiří Náprstek získal Zvláštní cenu EASD za celoživotní přínos rozvoji dynamiky (Special award for outstanding and sustained contributions in the field of Structural Dynamics.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Egyptské cesty bratří Leopolda a Bedřicha Berchtoldových
Berchtoldové z Uherčic patřili k nejvýznamnějším českým rodům. Několik jeho členů na konci 18. a v průběhu 19. století projevovalo nemalý zájem o země Orientu a Severní Afriky. Nejvýznamnějšími z nich byli bratři Leopold a Bedřich Všemír.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Radnice za oslavy výročí republiky zaplatí i statisíce
Radnice v Pardubickém kraji chystají oslavy sta let české státnosti ve větším stylu i ve skromnějších formátech. Vydají za ně desítky i stovky tisíc korun. Nejvíc se na připomenutí výročí připravují Pardubice. Svitavy chtějí trvalejší upomínku v podobě pomníku. ČTK to řekli zástupci radnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura: Přímá volba a odvolatelnost politiků povede ke kvalitnější demokracii
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zákona o přímé volbě a odvolatelnosti politiků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Meduna: Skončí kariéra Martina Schulze?
Předseda německých sociálních demokratů Martin Schulz se podle listu „Bild“ obává o politickou budoucnost v případě selhání koaličních jednání s křesťanskými stranami CDU a CSU. Rozhovory začínají v neděli a skončit by měly v pátek 12. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Je to vážné: Od Miloše Zemana vyšla před 1. kolem důležitá výzva příznivcům. A je opravdu veselo
Za pár dní to v České republice vypukne. Otevřou se volební místnosti a voliči rozhodnou o tom, kteří dva kandidáti postoupí do druhého kola prezidentské volby. Nebo taky ne. Podporovatelé Miloše Zemana na sociálních sítích burcují své spoluobčany, aby zvolili Miloše Zemana prezidentem už v prvním kole, a ke druhému kolu tak vůbec nedošlo. Jde o výzvu skupiny ZEMAN ZNOVU 2018, kterou osobně zaštítila první dáma Ivana Zemanová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
MZV: Ministr Stropnický na konferenci „Shaping Our Future“ v Bruselu
Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický vystoupí 9. 1. 2018 v Bruselu na konferenci na vysoké úrovni k budoucí podobě rozpočtu EU po roce 2020 „Shaping Our Future – Designing the Next Multiannual Financial Framework“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda důvěru nedostane, ale možná má Babiš v Parlamentu byznysové dohody, myslí si exprezident Klaus
V pořadu Partie televize Prima Klaus naznačil, že by díky byznysovým dohodám mohli pro Babiše zvednout ruku i nečekaní poslanci.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.1.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Jestli něco opravdu nechápu, pak je to politický byznys plán pana Sehnala
Komentář na facebookovém profilu k politickým plánům Pavla Sehnala
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jedna nutela rozdělí Francii s Německem, divil se v Žižkovské věži Moravec
Úředník Evropské komise Ladislav Miko a profesorka Jana Hajšlová z Vysoké školy chemicko-technologické debatovali v Otázkách Václava Moravce České televize o kvalitě českých a evropských potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Již rok provozuje armáda leteckou záchrannou službu v Jihočeském kraji
Rok zajišťuje leteckou záchrannou službu v Jihočeském kraji Armáda České republiky. V neděli 1. ledna 2017 poprvé vzlétl armádní vrtulník W-3A Sokol s osádkou ze stanoviště letecké záchranné služby v Bechyni k ostrému zásahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Kanál, který se opozdil o 200 let
Babišova vláda bez důvěry si dala do programového prohlášení vznik kanálu Dunaj – Odra – Labe. Každý projekt má ale svou správnou dobu vzniku, a kanál D-O-L ji už dávno minul. Asi tak o 200 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Podvod! Babiši, podejte demisi
V pátek dopoledne měli možnost nahlédnout do závěrů zprávy evropského úřadu proti podvodům /OLAF/ k Čapímu hnízdu poslankyně Kateřina Valachová /ČSSD/, předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek a předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Technologie mají pomáhat, ne porušovat svobodu a soukromí
Vývoj nelze zastavit, lze však zablokovat nebezpečné prvky nových technologií, které hrubě zasahují do soukromí a práv občanů. Svobodu si ovšem musíme ubránit sami a to korigováním politiků a volením těch vhodných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Zachraňme ČSSD aneb k čemu taková platforma
Nejsem příznivcem praní špinavého prádla na veřejnosti. Od toho jsou stranické orgány, kde by se to mělo řešit. Nejednota je slabou stránkou ČSSD od jejího vzniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Jestli Babiš řídil Agrofert jako náš stát, tak se divím, že už dávno nezkrachoval
Komentář na facebookovém profilu k navýšení platům pro řidiče autobusů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Roman Ramach: Jiří Drahoš bez hanby a studu
Tento prezidentský kandidát, který má plná ústa morálky se neštítí vzíti sponzorský dar od exekutora z Přerova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Po brutálním znásilnění v Německu policie už půl roku zkoumá vzorky DNA. Ale smyčka se už stahuje, slibuje
Již půl roku uplynulo od brutálního znásilnění v německém Rosenheimu. Ačkoli policie provedla testy DNA na několika stovkách zdejších obyvatel, stále se nepodařilo pachatele dopadnout. Okruh podezřelých se však nyní značně zúžil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Topolánek: Rašín byl jedním ze státníků, kteří mají lví podíl na vzniku Československa
Komentář na facebookovém profilu k výročí atentátu na Aloise Rašína
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Francouzský prezident Macron brojí proti zahraniční propagandě. Chce nový zákon
Na plán francouzského prezidenta Emmanuela Macrona ohledně zákona zaměřenému proti zahraniční propagandě a destabilizaci se zaměřila server BritskéListy.cz. Poukazuje na to, že hlavními terči zákona se mají stát ruské televze RT a zpravodajský web Sputnik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud vydal čtvrté číslo internetového čtvrtletníku AEQUITAS
Nejvyšší soud vydal čtvrté číslo internetového čtvrtletníku AEQUITAS. Titulní strana i úvodní článek jsou věnovány soudcům, manželům Danuši a Zdeňkovi Novotným, kteří společně od soudu odcházejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Volby v Pramenech vyhrálo současné vedení obce
Předčasné komunální volby v Pramenech na Chebsku vyhrálo sdružení Společné Prameny v čele se současnou starostkou Michalou Málkovou. Od voličů obdrželo 65,05 procenta hlasů a v pětičlenném zastupitelstvu tak získalo čtyři mandáty. Jeden mandát získalo opoziční sdružení Svobodné Prameny v čele s Alešem Dittertem (STAN). Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Nové zastupitelstvo povede obec do podzimu, kdy budou lidé volit v řádných komunálních volbách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Převezmou Piráti dlouhodobou odpovědnost?
Předseda Bartoš byl podle očekávání zvolen, nebo spíše potvrzen, když byl bez protikandidáta zvolen předsedou České pirátské strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V rozporu s lidskými právy. Jako za Julínka! Uvádí expert na zdravotnictví na adresu programového prohlášení vlády Andreje Babiše
ROZHOVOR Návrh programového prohlášení menšinové vlády Andreje Babiše v oblasti zdravotnictví je postaven na podnikatelských zájmech, nereaguje na příčiny existujících problémů, nerespektuje mezinárodní vývoj poznání v oblasti zdravotní politiky. Kromě toho se dostává i do rozporu s lidskými právy, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz lékař, expert na zdravotní systémy a bývalý vysokoškolský pedagog Petr Háva. Předkládat veřejnosti myšlenku, že lze stát řídit jako firmu, je podle Hávy „nezodpovědné matení veřejnosti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vondráček (Svobodní): Alois Rašín za boj o Československo zaplatil jako žádný jiný politik
Je velká škoda, že v den 95. výročí tragického atentátu na Aloise Rašína dala ČT přednost ve své hlavní zpravodajské relaci zprávám ohledně příprav voleb, které snesly odkladu, nebo dokonce zprávě o vydání knihy zesměšňující amerického prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sršeň (STAN): K problémovým projektům ROP Střední Morava
Evropská komise doporučuje ministerstvu financí pro závažná pochybení stáhnout z evropského financování 44 investic ze šesti operačních programů po celé ČR. Z toho skoro polovina problémových projektů pochází z programu ROP Střední Morava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Debata o budoucnosti ČSSD by se měla vést hlavně uvnitř strany
Komentář na facebookovém profilu ke stavu ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Klub zastupitelů Hnutí ANO 2011 Kraje Vysočina navrhne odvolání Josefa Pavlíka
Klub zastupitelů Hnutí ANO 2011 Kraje Vysočina navrhne na zasedání zastupitelstva kraje změnu na postu člena rady kraje a náměstka hejtmana pro resort ekonomiky a majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Němci jsou nadprůměrní ve výrobě kvalitních aut či dovozu nelegálních migrantů. A taky v cenzuře. Kdypak nám zakážou vtipy o cikánech?! Ptá se odborník na média
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Pravidelný dopisovatel naší redakce, místopředseda Rady Českého rozhlasu, se protentokrát pozastavuje hned u několika mediálních problémů současnosti. Ať už jde o přístup k bující cenzuře v Německu nebo ke způsobu, jakým novinář MfD zpovídal dva výrazné slovenské politiky. Stranou nezůstane ani nedávný článek Jiřího Peheho. O tom mimochodem zřejmě nejvíce informovala právě (a pouze) naše redakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist