Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2019
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.338x, což odpovídá cca 226.351-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Rozpad ČSSD? Erik Best na kameru rozebral, kdo stojí za Hamáčkem, Zimolou a Chovancem a co to znamená
HORKÉ TÉMA Hostem pořadu Horké téma TV ParlamentníListy.cz byl americký novinář Erik Best. Moderátorovi Radimu Panenkovi popsal, v jaké situaci se teď nachází ČSSD. Vykreslil před kamerami obrázek, který příznivce sociální demokracie pravděpodobně příliš nepotěší. Vůbec nejvíc nepotěšil stoupence expremiéra Bohuslava Sobotky. Stranou pozornosti Erika Besta však nezůstala ani vražda slovenského novináře Jána Kuciaka. Údajně tu nelze vyloučit ani politický motiv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hodně krutý útok na mladého Klause: Není se co divit, že nás chce rozvádět s EU. Vždyť se sám dvakrát rozvedl
Poslanec ODS Václav Klaus mladší v Českém rozhlase uvedl zajímavé přirovnání znázorňujcí náš vztah k EU, přirovnal jej totiž k manželství: „Je to něco, jako když jste bohatí a máte spolu děti, ale manžel vás začíná mlátit. V takové chvíli je slušné, morální a demokratické položit si otázku, zda to stojí za to.“ Ale namíchl tím pořádně liberálního glosátora Martina Jaroše, jenž mu to pěkně od plic vytmavil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš promluvil: Sobotka je podrazák a zbabělec. Měl by pustit mandát a jít normálně pracovat
Premiér v demisi Andrej Babiš v rozhovoru pro deník Právo připustil, že nejlepší by byla menšinová vláda ANO tolerovaná ČSSD a KSČM. Tento týden ve středu vedení ANO po ČSSD požadovalo záruku, že by všech patnáct soc. dem. poslanců případnou vládu podpořilo. Sociální demokraté se totiž příliš jednotně netváří, kriticky se k Babišovi staví především Bohuslav Sobotka. „Sobotka by měl pustit mandát,“ vyjádřil se Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petice proti přijetí Metropolitního plánu hlavního města Prahy k zastavění náměstí v Pařížské ulici
My, níže podepsaní, protestujeme proti zamýšlenému návrhu Metropolitního plánu Hlavního města Prahy, jehož účelem je změna určení pozemku p.č. 987/1 před hotelem InterContinental, v ulici Pařížská, z náměstí na pozemek určený k zastavění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka (ČSSD): Do vlády, v jejímž čele stojí Andrej Babiš, by sociální demokracie vstupovat neměla
Komentář na facebookovém profilu k podpoře vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Putin slibuje před volbami zářné zítřky. A samá vítězství
Server ruského listu Kommersant přinesl informace z předvolební akce současného ruského prezidenta Vladimira Putina. Ten svým příznivcům přislíbil, že stane-li se znovu prezidentem, čekají Rusko v příštích letech zářné zítřky a vítězství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Novinky z předvolební Itálie. Strana současného premiéra cílí na imigranty, televize dělá z opozice fašistické čerty...
ROZHOVOR V neděli ráno se otevřou volební místnosti v Itálii. O atmosféře před volbami, ze kterých má mít Brusel velký strach, jsme hovořili s česko-italskou blogerkou Monikou Pilloni. Ta v kampani pomáhala hnutí Liga, nabízí ovšem komplexní vhled do předvolební situace. V zemi, kde doposud vládla probruselská levice, se dají očekávat významné změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Michal Horáček po zvolení Ondráčka: Spáchali jste útok na základní morální hodnoty. Čekám už jen další devastaci slušnosti
Neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček opakovaně varoval před zvolením komunisty Zdeňka Ondráčka, označovaného za „mlátičku“, do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ještě jako uchazeč o Hrad organizoval Horáček akci proti Ondráčkovu zvolení. Teď se k celé situaci vyjádřil ještě jednou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Referendum?
Byly doby, kdy jsme jezdili na společnou dovolenou s několika kamarády a známými. Většinou se naše nepříliš početná skupina dala rozdělit na dva tábory. Ti první chtěli na dovolené hlavně odpočívat, někde se slunit nebo se maximálně procházet po památkách. Ti druzí toužili po aktivní zážitkové dovolené proložené například jízdou na horských kolech, adrenalinovými sporty apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vostradovský (STAN): Nejen jelen Standa, ale celá situace v NP Šumava vyvolává řadu otazníků
V minulých týdnech rozvířil hladinu veřejného mínění případ jelena Standy v Návštěvnickém centru jelenovitých u Kvildy, jehož provozovatelem je Správa šumavského parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Komunista Josef Skála se vyjádřil k popravě Milady Horákové
Z PROFILŮ Místopředseda KSČM pro ideologickou práci Josef Skála se vyjádřil ke komunistické popravě Milady Horákové. Skála uznal, že Horáková neměla být popravena. Obratem však připomněl občany popravené na Západě a údajný tlak, kterému muselo Československo ovládané komunisty čelit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Švýcaři budou v neděli hlasovat o zrušení koncesionářských poplatků. Bývalý mluvčí ČT a Havlův spolupracovník má velký strach
Bývalý mluvčí České televize a blízký spolupracovník Václava Havla Martin Krafl se zamyslel nad tím, zda jsou veřejnoprávní média v ohrožení. Zítra totiž budou Švýcaři o jejich budoucnosti rozhodovat v referendu. Krafl svůj názor zveřejnil na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Umělec Milan Kohout promlouvá k „zastydlým antikomunistům“. Nabízí básnickou sbírku, která je pobídkou k revoluci
ROZHOVOR Jak uvádí řada statistik, tak v současné době kolem padesáti lidí vlastní polovinu světového bohatství. To je naprosto skandální a hluboce ponižující stav věcí na zeměkouli! Performer a aktivista Milan Kohout, jemuž v Česku právě vychází básnická sbírka Vztek, se opět rozčiluje nad stavem světa. Z amerického Bostonu, kde přednáší na univerzitě, odpovídá na otázky ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rekonstrukce státu: Vyzýváme Janu Černochovou a Miroslava Kalouska, aby se omluvili
Rekonstrukce státu je platforma řady organizací, expertů, aktivních občanů a dalších příznivců z řad firem, obchodních komor a dalších institucí. Na společnou činnost nikdy nepřijala peníze od Ministerstva obrany, ani žádných jiných veřejných institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MMR: Základní školy získají z IROP skoro tři miliardy korun, vyjednat chceme další peníze
Za téměř 2,9 miliardy korun bude díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, podpořeno 164 projektů zaměřených na rozvoj vzdělávání ve školách. Právě byly totiž vyhodnoceny výzvy Infrastruktura základních škol a respektive Infrastruktura základních škol - Sociálně vyloučené lokality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vysočina aréna udělala tečku za projektem LYŽUJ LESY. Pilotní ročník slavil u dětí úspěch
Pilotní ročník projektu LYŽUJ LESY vyvrcholil poslední zastávkou v Novém Městě na Moravě. Do čtyřdílného seriálu závodů v běžeckém lyžování pro základní školy se zapojilo celkem 650 dětí. Naposledy ve Vysočina aréně závodilo 130 malých běžkařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr vnitra se setkal s ředitelem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky
Ministr vnitra Lubomír Metnar se v pátek 2. března 2018 setkal s ředitelem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Josefem Šlerkou. Impulsem k setkání byla vražda slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové a existence tzv. české stopy v tomto případu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
KSČM opět navrhuje zrušit zákaz dodávek do íránského Búšehru
Poslanci KSČM ve Sněmovně opět předložili návrh na zrušení zákona z roku 2000 o zákazu dodávek do íránské jaderné elektrárny Búšehr. S podobným návrhem přišli již v roce 2009 a předložili ho i v minulém volebním období. Se stejným návrhem přišla i bývalá koaliční vláda, Sněmovna ho ale neschválila. Komunisté argumentují mimo jiné tím, že zákon brání normalizaci obchodních i ekonomických vztahů s Íránem a poškozuje český export, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti zvolili za svého pražského lídra Zdeňka Hřiba
Vítězem vnitrostranického hlasování Pirátů o post lídra pirátské kandidátky pro Magistrát hlavního města Prahy se stal MUDr. Zdeněk Hřib. Ve druhém kole hlasování získal 54 % hlasů a porazil protikandidáta Daniela Mazura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Publicista mapující zločiny komunismu: Lidé zapomínají, co tu ta strana napáchala
Český spisovatel literatury faktu, publicista, scenárista a historik Luděk Navara se v rozhovoru pro server Aktuálně.cz vyjádřil ke zvolení komunisty Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Neděje se prý nic menšího, než že lidé zapomínají na to, co tu komunisté napáchali. Proto se v jistém smyslu historie opakuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Bradáč: Volit starosty a hejtmany přímo? Má to háček
Po přímé volbě prezidenta i přímá volba starostů a hejtmanů. V tom si teď notují někteří politici včetně prezidenta a premiéra. Přitom nejde o nic nového. O přímé volbě starostů se s větší či menší intenzitou diskutuje mnoho let, obvykle před komunálními volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČD Minibary nově i v rychlících na trati mezi Prahou a Hradcem Králové
České dráhy rozšířuly od 1. března nabídku drobného občerstvení, servírovaného na místa cestujícím formou tzv. minibaru, o další rychlíky mezi Prahou a Hradcem Králové. Linka R 10 tak bude v tomto úseku službou ČD Minibar pokryta kompletně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Podle Porošenka je kritický stav s plynem na Ukrajině překonán
Kritická situace se zásobováním plynem, která na Ukrajině vznikla v pátek zastavením dodávek plynu z Ruska, je zvládnutá díky zvýšeným dodávkám ze zemí EU. Řekl to dnes ukrajinský prezident Petro Porošenko. Ruská energetická společnost Gazprom dnes potvrdila, že zahájila proceduru k ukončení plynového kontraktu s Ukrajinou, jak to sdělila v pátek. České Ministerstvo průmyslu a obchodu uvedlo, že spor Ukrajiny a Ruska nemá zásadní vliv na zásoby a spotřebu zemního plynu v ČR, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura: Nedělejme si iluze, že bude líp. Naopak - bude už jen hůř a hůř
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zákona, kterým chceme zakázat propagaci islámské ideologie v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Zdravotní sestra je náročné povolání. A my si všech vážíme
Zdravotní sestra stojí u zrodu nového života, ale i u jeho skonu. Denně prožívá bolest a utrpení pacientů, ale i radost z jejich uzdravení… Je to krásné povolání, ale nesmírně náročné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Inflační očekávání finančního trhu
Měření inflačních očekávání finančního trhu, jako standardní analytický přístup centrálních bank, zaujímá významné místo především v měnověpolitickém režimu tzv. inflačního cílení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: USA spouští železnou oponu
Trumpova snaha obrnit Spojené státy hradbou dovozních cel na ocel a hliník se formálně opírá o obranu národní bezpečnosti podle zákona z roku 1962. Tento zákon byl naposledy využit republikánskou ikonou Ronaldem Reaganem roku 1983.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Studenti práv předvedli, jak vypadal za komunismu politický proces
Rekonstrukci politického procesu, v němž byl na doživotí odsouzen důstojník československé armády Tomáš Sedláček, předvedli studenti Právnické fakulty Univerzity Karlovy. V porotní síni Vrchního soudu v Praze studenti v rolích obviněných, prokurátorů i soudců na základě dochovaných záznamů přiblížili průběh soudu i Sedláčkův životní příběh. Rekonstrukce byla součástí programu festivalu proti totalitě Mene Tekel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Babišovi jde o život. On nechce do vězení. Musí uchopit totální a maximální moc
Předseda Svobodných k současným krokům vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Prodej alkoholu mladistvým na jihu Čech
Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila v souvislosti s pololetním vysvědčením a zimními prázdninami mimořádné kontroly zaměřené na prodej alkoholu a cigaret mladistvým. Provedla 6 kontrol a porušení zákona zjistila ve 4 případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Osudová osmička s rouškou na obličeji
Tak čtu, že 27. května to bude sto let, co v New Yorku umřel na zápal plic podnikatel s nemovitostmi a restauratér Frederick Trump. Tento Němec přijel do Ameriky z Kallstadtu ve Falci a stal se jednou z prvních obětí bezprecedentní epidemie tzv. španělské chřipky. Na fotografii ho zdobí mušketýrský knír a patka, která jako by z oka vypadla jeho vnukovi Donaldovi, 45. prezidentovi Spojených států amerických.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
KRNAP: Světový den divoké přírody slaví i naši rysové a my s nimi
Na 3. března připadá Světový den divoké přírody, letos speciálně věnovaný velkým kočkám s podtitulem "Velké kočky: ohrožení predátoři". Jedinou kočkovitou šelmou Krkonoš je rys ostrovid.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Novinky z předvolební Itálie. Strana současného premiéra loví hlasy mezi imigranty, televize dělá z opozice fašistické čerty...
ROZHOVOR V neděli ráno se otevřou volební místnosti v Itálii. O atmosféře před volbami, ze kterých má mít Brusel velký strach, jsme hovořili s česko-italskou blogerkou Monikou Pilloni. Ta v kampani pomáhala hnutí Liga, nabízí ovšem komplexní vhled do předvolební situace. V zemi, kde doposud vládla probruselská levice, se dají očekávat významné změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Josef Mrázek: Jednání o referendu vysvléká politickou scénu do naha
Spor o to, kdy je pro společnost při řešení jednoduchých zásadních otázek lepší použít přímou a kdy zastupitelskou demokracii, by neměl vznikat, protože dobré rozhodnutí se dá očekávat od znalých, schopných a poctivých občanů, ať už se rozhodují jako jednotlivci, nebo jako zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Evropská myšlenka je důležitější než kdy dříve
Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil navštívil studenty a podnikatele ve Zlínském kraji a debatovali s lidmi o významu Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MPSV: Nová výzva přinese dalších 50 milionů korun na obědy pro děti z chudých rodin
Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje v podpoře dětí, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit jim obědy ve školní jídelně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Nové dotační výzvy z OPŽP nabízí 5,4 miliardy korun
Úspora energií, sledování kvality ovzduší, předcházení odpadů a protipovodňová opatření – to jsou hlavní témata čtyř dotačních výzev, které čerstvě vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Nabízím panu zastupiteli Humplíkovi kurs čtení
Komentář Petry Kolínské k článku Filipa Humplíka Zelení s Krnáčovou torpédovali humanizaci magistrály
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Michal Rusek: Hledání lepší mediální krajiny, nutnost adresné a konkrétní kritiky
Nepřipadne vám zvláštní, že sice volíme přímou volbou prezidenta, parlament i senát, stejně jako místní zastupitele, ale lze jen stěží ovlivnit, kdo nám o nich před volbami referuje? A hlavně jakým konkrétním způsobem to dělá?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Demagogie a urážky nejsou pirátskou zbraní v boji za ochranu demokracie
Komentář předsedy Pirátů Bartoše ke zvolení komunisty Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Černošský vůdce v JAR vyzývá k vraždění bělochů
A žádné ochránce lidských práv to nezajímá. V JAR chtějí ukrást bílým farmářům půdu bez náhrady. Výsledek bude jediný teror, vraždy a hlad. Doplatí na to nejvíc chudí černoši, kteří nebudou mít co jíst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zemanova „výchovná“ odplata Babišovi za chování po prvním kole voleb? Politolog promlouvá
ROZHOVOR „ČSSD po zkušenostech z minulé vlády vstupuje do vlastního hrobu a skáče tam dobrovolně,“ tvrdí o současné situaci ve Sněmovně politolog Petr Sokol. Za nejhorší variantu však účast sociálních demokratů v koalici nepovažuje. Preference ČSSD se totiž začaly nebezpečně blížit pěti procentům a existuje ještě větší strašák: předčasné volby, po kterých by mohl sáhnout Andrej Babiš. Podle Sokola tak vybírají nejméně nejhorší řešení z těch nejhorších. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz současně řekl, že Zeman je tím, kdo žádá, aby padlo tabu spolupráce s komunisty po roce 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
5. Významný den služby pořádkové policie
Dne 1. března 2018 proběhl v prostorách Českého muzea hudby již 5. Významný den služby pořádkové policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Myslí si, že nesou pochodeň, ale je to plamenomet. Komsomolci politické korektnosti, rozčílil se novinář
Redaktor MF Dnes Milan Vodička se zamyslel nad tím, zda Jan Žižka nebyl černoch. Jak k tomu dospěl? Na základě počítačové hry s dějem v Posázaví v roce 1403. Ajatolláhové korektnosti z ciziny totiž kritizují, že v této počítačové hře nejsou černoši, píše Vodička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Gustáv Murín: Ján Kuciak – šanca pre statočných
Nie som investigatívny novinár. Som spisovateľ a píšem kroniku organizovaného zločinu u nás v 90. rokoch. Ale už vo svojej prvej knihe na túto tému som písal aj o zahraničných mafiách (talianskej, americkej, ruskej a bulharskej), a tak analógiou z históriou spoznávam vo vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice mafiánsku „vizitku“. Ich logika a taktika sú prosté a, žiaľ, aj účinné. Zobrali si vzor od krvavého dobyvateľa menom Timur. Ten nechal v prvom meste na začiatku ťaženia vyvraždiť všetkých jeho obyvateľov, pretože sa pokúšali brániť. A potom z ich hláv nechal urobiť pyramídu. To iným na výstrahu, aby sa nebránili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Opozice pláče nad zvolením Ondráčka. Ale když v pátek těsně prošel, mnozí vůbec nehlasovali. Zde jsou jména
Poslance Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS poslali i někteří poslanci hnutí ANO, což ve straně vyvolalo půtky, kdy například ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) hovořil i o možném odchodu. K celé věci se nyní vyjádřili také expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek a expremiér za ČSSD Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: S účinností GDPR končí oznamovací povinnost správců
Dne 25. května 2018 vstoupí v účinnost nová právní úprava oblasti ochrany osobních údajů – nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zkušený mediální expert: Žádná likvidace ČT nehrozí, to je nesmysl. Ať začnou dělat svou práci a poskytovat objektivní informace
ROZHOVOR „Různé vládní organizace a jim podobné se snaží dostat média pod kontrolu, což se jim nemůže podařit, to je nesmyslný boj,“ prohlásil mediální analytik Jiří Mikeš. Zánik veřejnoprávních médií podle jeho slov nehrozí, ale České televizi doporučil, aby přepracovala program a začala dělat svoji práci. Tedy poskytovat více výchovných pořadů, více zpravodajství ze světa a na komentáře mít odborníky místo novinářů, kteří se domnívají, že vědí všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanec „mánička“ Ferjenčík promluvil o tom, co se děje v Praze primátorky Krnáčové. Je to prý totální fiasko
Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík, kterého Václav Klaus mladší označil za „máničku“, se znovu ozývá. V rozhovoru pro server Novinky.cz prozradil, jak si Piráti představují další vývoj v Praze. To, co čtyři roky předváděla primátorka za hnutí ANO, prý nelze popsat jinak než jako velké zklamání a fiasko. Tvrdou slovní ránu zasadil také pražské sociální demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ODS: Společně nastartujeme Prahu
ODS odstartovala kampaň pro podzimní komunální volby v Praze. Členové ODS se budou potkávat v ulicích a diskutovat na sociálních sítích s Pražany o tom, co je pálí, co by chtěli změnit nebo zlepšit. Řešení nejpalčivějších problémů promítne do svého Silného programu pro fungující Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ženy na Hrad! Shromáždění a pochod k oslavě Mezinárodního dne žen
Při příležitosti Mezinárodního dne žen se v Praze dne 8. března 2018 od 15:00 hodin uskuteční pochod Ženy na Hrad!, který se vydá z Klárova na Hradčanské náměstí. Akce, kterou pořádá Koalice 8. března, není pouze připomínkou všeho, co si ženské hnutí v historii vydobylo, ale také snahou poukázat na aktuální problémy, jimž nejen ženy v současné společnosti čelí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Havrda (Svobodní): Stomatologická blamáž
Tak jsme se z televize i z deníků dozvěděli, jak stát (ministr zdravotnictví a hejtmané) začal konečně řešit nedostatečnou zubní péči v odlehlých regionech. Na až stovky nově vzniklých ordinací bylo vyčleněno z našich daní 100 miliónů korun. Maximální příspěvek může činit až 1,2 miliony korun. Program se spustí v květnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ostrava – Praha s Českými aeroliniemi nově až 4 krát denně za výhodné ceny od 1490 Kč za zpáteční letenku
České aerolinie od letošního května posílí pravidelnou linku mezi Ostravou a Prahou o další frekvence a ve vybraných dnech nabídnou až 4 lety denně místo dosavadních dvou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sněmovní bitva o školství. Modernizační kroky udržíme, vzkazují mladému Klausovi z ČSSD
Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) a poslanec za ODS Václav Klaus mladší se nedokážou shodnout na tom, jak by mělo vypadat české školství. Píše to MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vůdčí média se spřízněnou sortou politiků ztrácejí nervy. Petr Žantovský se podíval na čísla čtenosti a ledacos pochopil
TÝDEN V MÉDIÍCH Poprvé po zvolení členem Rady ČTK se Petr Žantovský ujal tradiční role glosátora nejzajímavějších událostí, které v uplynulých dnech proběhly sdělovacími prostředky v tuzemsku i v cizině. Čtenářům ParlamentníchListů.cz garantuje, že funkce radního rozhodně nezmění jeho názory a postoje. Kromě toho se tentokrát věnuje alternativním médiím a především jedné idiotské schválnosti, která dává příležitost všem kritikům, kteří by rádi hodili veškerá alternativní média do jednoho pytle s nápisem konspirace, dezinformace a teď i antisemitismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Benda k Ondráčkovi: Dochází tady k rehabilitaci komunismu. Přidal se i Macura z ANO
Události, komentáře ČT24 se zabývaly dnešní volbou komunisty Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS. Zvolení Ondráčka, jenž byl před listopadem 1989 příslušníkem zásahové jednotky SNB a podílel se na potlačování demonstrací, podpořili i někteří členové hnutí ANO. Jiní jsou však tímto zděšeni – například ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) či primátor Ostravy Tomáš Macura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Změňte konečně územní plán, jinak vám Šatovku vracíme
Praha 6 vyzývá hlavní město Praha, aby po sedmi letech změnilo územní plán na pozemcích souvisejících s usedlostí Šatovka. Radnice měla zprávy, že se tak stane na únorovém zastupitelstvu, což se opět nestalo. Pokud k této změně nedojde ani na březnovém zastupitelstvu hlavního města, bude Praha 6 nucena požádat o odsvěření Šatovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Křivdy a krádeže na druhou
Znovu bojujeme za zdanění církevních restitucí. Za náš poslanecký návrh, který má za cíl změnit zákony o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi a také zákon o daních z příjmů, a zdanit tak finanční náhrady za církevní restituce, se postavila nejen vláda, ale ve středu také většina poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Českou delegaci v Indii čekají náročná jednání i otevření české expozice
Hospodářská komora organizuje podnikatelskou misi ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera při příležitosti jeho návštěvy Indie na 4. zasedání India-Europe 29 Business Forum 2018 v Dillí, kde je Česká republika tzv. Focus Country.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Antimikrobiální rezistence aneb s evolucí nejde bojovat
V poslední době se hodně mluví o takzvané antimikrobiální rezistenci. Jednoduše řečeno jde o situaci, kdy je mikroorganismus odolný proti působení jednoho nebo více antibiotik. Nemusí to hned znamenat, že vznikne nějaká bakteriální obluda z katastrofických filmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom Most má nové traťové komisaře, při školení si vyzkoušeli i hašení
Komplexní proškolení čekalo v sobotu v areálu mosteckého autodromu nové traťové komisaře. Kromě nezbytných administrativních úkonů vyslechli přednášky odborníků o bezpečnosti při práci, zásadách při poskytování první pomoci zraněným, požární ochraně a seznámili se také se sportovními předpisy a vlajkovou signalizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
A vítězem se stává... Alternativa pro Německo. Výsledky v tomto městě by Merkelová asi nerozdýchala
Volby se sice budou v Braniborsku konat až příští rok, ale přesto by měly SPD a CDU zpozornět. Ve druhém největším městě této spolkové země, v Chotěbuzi, by podle aktuálního průzkumu nezvítězila ani jedna z těchto stran, ale Alternativa pro Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Slušný člověk nekrade (a nečerpá)
Všichni víme o události, která se stala tento týden na Slovensku. Byl zavražděn novinář. Nevíme ještě na 100% proč, ale média tvrdí, že připravoval článek, jak italská mafie na východním Slovensku zneužívá peníze z eurofondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lamentace britského spisovatele po brexitu: Konzervativci škodí vždycky. Ale teď tam jsou úplně stejní šílenci, jako je Trump
Spisovatel William Davies se pořádně obul do konzervativních zastánců brexitu a do konzervatismu jako ideologie obecně. Davies se domnívá, že současná vláda je plná neseriózních lidí, kterým je lhostejné, co svým rozhodnutí napáchali. O konzervativcích obecně spisovatel na serveru London Review of Books tvrdí, že jejich hlavním cílem je škodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Výročí komunistického puče
Uplynulo 70 let od komunistického puče. Vedl k pádu demokracie, k nastolení totality, k připojení k sovětskému mocenskému bloku, k emigraci, k úpadku hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09 chce zpřesnit pravidla pro jmenování o odvolávání žalobců
Opoziční TOP 09 navrhla zpřesnění pravidel pro jmenování a odvolávání vedoucích státních zástupců. Novela zákona o státním zastupitelství, kterou předložili poslanci této strany Sněmovně, by také pevně zakotvila funkční období těchto žalobců. Nyní omezeno není, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Zemědělství mělo dobrý zisk, předchozí rok ale nepřekonalo
Zisk českého zemědělství byl vloni třetí nejvyšší od začátku tisíciletí. Dosáhl 21,3 miliardy korun. Oproti předchozímu roku, který přinesl rekordní výsledky, však poklesl o 5,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Řehoř (ODS): Krajské investice získávají nový koncepční rámec
Na lednovém jednání krajského zastupitelstva jsem navrhl nové koncepční řešení přístupu ke krajským investicím, které přinese efektivnější tedy i účelnější využití investičních prostředků Královéhradeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu obchvatu Lubence na dálnici D6
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve čtvrtek 1. března výstavbu obchvatu Lubence na dálnici D6. Vyloučení těžké nákladní dopravy z obce Lubenec a její převedení na dálniční přeložku podstatně zmenší vliv hluku a exhalací na obyvatele obce a vliv vibrací na okolní objekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš vzkázal přes noviny: O důvěru požádám, až si budu jistý, že uspěju
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) požádá Sněmovnu o důvěru jen tehdy, až si bude jistý, že v hlasování uspěje. Je přesvědčen, že nejlepší by byla menšinová vláda ANO tolerovaná ČSSD a KSČM, řekl dnešnímu Právu. Dodal, že nechce předčasné volby a druhý pokus o získání důvěry nebude na zkoušku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Případ CAVALESE
Přesně před dvaceti lety, 4. března 1998, vynesl americký vojenský soud na základně Camp Lejeune v Jacksonville v Severní Karolíně osvobozující rozsudek nad dvěma příslušníky US Air Force, kteří byli obviněni z neúmyslného zabití a ze zabití z nedbalosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nevyhovujících vín zjistila Potravinářská inspekce meziročně o polovinu méně
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v roce 2017 hodnotili celkem 1524 vzorků vín. Z tohoto počtu při hodnocení na místě nebo v laboratoři nevyhovělo požadavkům právních předpisů 275 vzorků, což představuje 18% z hodnocených vzorků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Platit nebo neplatit první tři dny nemoci aneb ping pong se zdravím lidí na pokračování
Zejména v období chřipkové epidemie, která v minulých týdnech zachvátila prakticky celou republiku, mnoho nachlazených a nemocných lidí – většinou zaměstnanců, řešilo, jak se zachovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převede Správě železniční dopravní cesty pozemky pro rozšíření železniční trati na Rychnovsku
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Rychnově nad Kněžnou připravuje převod pozemků u Petrovic nad Orlicí, které jsou potřebné k rozšíření železniční trati pro dvoukolejný provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD nabídla vlastní variantu obecného referenda. Nesmělo by se hlasovat o EU ani o zákonech
Ve Sněmovně je další návrh na zavedení obecného celostátního referenda, předložili jej poslanci ČSSD. Na rozdíl od předlohy hnutí SPD Tomia Okamury by lidé podle představ sociálních demokratů nemohli hlasovat například o vystoupení z Evropské unie nebo ze Severoatlantické aliance. K vyvolání referenda by také byl nutný mnohem vyšší počet podpisů obyvatel pod peticí a přísnější by byly podmínky pro závaznost hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Poukázky místo peněz na živobytí? Změna, která šikanuje seniory a hendikepované
Nový systém vyplácení části dávek na živobytí formou poukázek má nepříznivý dopad na hendikepované nebo seniory. Často totiž absolvují zbytečné cesty kvůli základním potravinám nebo nemohou poukázky uplatnit vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Co sužuje naši krajinu?
Správa CHKO Pálava začala ve Zpravodaji Mikulova publikovat soubor 6 příspěvků o problémech, které sužují krajinu Pálavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kubalčík (KONS): Primárními nositelkami západní civilizace jsou církve
Konzervativní strana znovu důrazně protestuje proti jakýmkoliv snahám o revizi zákona 428/2012 Sb. o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zemanova chráněnka Šlechtová, vliv proruského okolí. Kamberský z LN bije na poplach před bezpečnostním rizikem
Komentátor Lidových novin Petr Kamberský se ve své pravidelné rubrice rozepsal o ministryni obrany v demisi Karle Šlechtové (za ANO). Podle něj je velkým národním i politickým rizikem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Růst ekonomické aktivity byl ve 4. čtvrtletí 2017 jen lehce pod prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o HDP za 4. čtvrtletí roku 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Mlátička, špinavý obchod. Toto po volbě Ondráčka sepsala Miroslava Němcová
Nad tím, kdo a proč zvolil šéfem komise pro kontrolu činností Generální inspekce bezpečnostních sborů Zdeňka Ondráčka (KSČM) se zamyslela na serveru Forum24.cz poslankyně Miroslava Němcová (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Dílny zpátky do škol
Komentář na facebookovém profilu k nutnosti systémového řešení nedostatku především technicky orientovaných absolventů mnoha typu škol
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): V přírodě se již objevují první mláďata, neberte je rodičům
Nejvytíženějším obdobím pro všechny záchranné stanice pro volně žijící živočichy bývá jaro, s nímž přichází sezona mláďat. Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy, kterou spravují Lesy hl. m. Prahy, v loňském roce přijala celkem 4 134 živočichů. Z toho bylo 1 798 mláďat, tedy skoro 44 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Podrobnosti o zatčení kurdského politika. Turecko při něm hrálo větší roli, než se zdálo
Lidové noviny přinesly ve svém dnešním vydání popis zatčení kurdského lídra Sáliha Muslima, k němuž došlo minulý víkend v průběhu diskrétní konference v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kvůli změně počtu obyvatel se upraví hranice 17 senátních obvodů
Kvůli změně počtu obyvatel se pravděpodobně změní hranice 17 z 81 obvodů pro volby do Senátu. Sněmovna dnes úpravy schválila už v prvním kole projednávání. Souhlas by měl dát ještě Senát. Změna má podle vládních představ platit od letošního dubna. Týkat se tak bude už říjnových senátních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Soukromník Havlíček varuje: Jestli budeme dál hysterčit, může se Babiš přiblížit k padesáti procentům. Fenomén Klaus, diletantismus ČSSD...
ROZHOVOR Vítězný Babiš a diletantská sociální demokracie, která sklízí, co zasela. ODS, která poněkud „pozapomněla“ na Soukromníky. Fenomén Václav Klaus mladší. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz klatovský řezník Pavel Havlíček, známý svým protibabišovským postojem, vysvětluje, kdo vlastně volí Babiše. A proč se nemáme bát Francouzů i Němců, kteří na nás „dělají bu bu bu“…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Kterak to Šichtařová v Parlamentních listech nandala Hřebejkovi
Jan Hřebejk vydal prohlášení, ve kterém apeluje na odpůrce EU, aby se voleb do EP neúčastnili. To přeci musí každého euroskeptika rozpálit až doběla. A je nějaké lepší místo, kde si to s ním vyřídit, než jsou Parlamentní listy?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Eurouming ? Odposlechy se značně zkomplikují ...
Co se týče společného jazyka, nebyl pád Říma žádný problém. Římani zmizeli, ale zůstala latina a mezi lepšími lidmi se používala dalších DDD (1500) let. A jak se bude mluvit v EU, až odejdou po anglicku Britové ? To se moc neřeší.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Petr Janyška: Evropské volby: bude mít Macron sílu udržet další integraci?
Francouzský prezident je dnes v Evropě lídrem prointegračních sil. Situaci vnímá jako střet proevropských „progresistů“ a „suverenistů“. Po celém kontinentu burcuje. Nakolik ale po domácích nepokojích a v kontextu rozkolísané Evropy uspěje?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 17:41, zobrazit podobné
Proč je malá účast na volbách do parlamentu EU?
Odpověď na tuto otázku bude záležet na tom, kdo odpoví. Poslanci parlamentu EU, proevropští politici , ti kteří věří tomu, co hlásají dříve uvedení nebo ti, kteří ví, že ze svých daní musí přispívat na provozní a mzdové náklady EU
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Donald Trump - nejzajímavější prezident Spojených států!
Neřeším jeho postoje k té které politické nebo i vojenské „věci“, ale jeho chování v přístupu v politice, odstranilo kamennou a uhlazenou diplomatickou mluvu - "nóty". Již nedostačuje soudobým požadavkům překotného politického výv
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 18:40, zobrazit podobné
TOPlist