Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2018
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.662x, což odpovídá cca 243.257-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

To je občanský pohled... Ministr v demisi Vojtěch v ČT setřel Hilšera
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (ANO) a lékaři Pavel Pafko a Marek Hilšer diskutovali ve druhé části Otázek Václava Moravce v ČT24 o stavu českého zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Místo díků maminkám a Bohu nenávistné vzkazy na Hrad. Nedalo se na to koukat! Televizní kritička rozcupovala politické agitace na Českém lvu
Filmová a televizní kritička Tereza Spáčilová se na serveru Reflex.cz pozastavila nad včerejším předáváním cen Český lev. Podle něj se sice probíraná politika na slavnostním večeru dala pochopit, na celý přenos se však nedalo dívat, tvrdí. A nebyla sama, kdo večer okomentoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ksindl! Kalousek měl výživný víkend, po FOTU přišlo hodnocení časů socialismu a slova: Prasárna, prase
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček přinesl na svém facebookovém profilu snímek expředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, jak chodil do Pionýra. Kalousek se následně hájil, že to bylo kvůli škole. Na svém facebookovém profilu pak přinesl ještě drsnější komentář. Stejně tak se Kalouska zastal i bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová vypěnila: Kalouskově poslankyni by měl někdo vysvětlit, že byla zvolena proto, aby plnila vůli občanů, a ne proto, aby je vychovávala k tomu, co si mají myslet!
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Pokud by se naplnily hrozby z obou stran a došlo by k obchodní válce mezi Spojenými státy a Evropskou unií, přineslo by to ohromné škody pro evropsko-americkou civilizaci. Markéta Šichtařová připomíná, že z jejich vzájemného ničení by profitovaly třetí země. Analytička se nechystá nijak mírnit své kritické názory na EU ani ve světle toho, že se na poslanecké půdě formuje platforma, jejíž členové chtějí zlepšit povědomí lidí o Evropské unii, a bojovat tak proti bombardování občanů euroskeptiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Protestujeme proti vyvěšení tibetské vlajky
Reakce absolventů UK na rozhodnutí univerzity vyvěsit tibetskou vlajku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Řekli mi, že do ČT už nesmím. Žaludek se z toho zvedá... Rozohnil se zpěvák
ROZHOVOR „Na jedničku, skvělý! Žádný lepší tady nikdy nebyl,“ říká k inauguračnímu projevu prezidenta Zemana bývalý disident, písničkář a učitel jógy Pepa Nos. Na paškál si vzal Českou televizi a vyjádřil se i k tomu, co se děje na Slovensku. Svůj názor řekl také na Evropskou unii a referendum. „Vyslovili jsme se před lety ke vstupu do EU. Takže je nesmysl tvrdit, že se český člověk do budoucna nesmí vyjadřovat k případnému odchodu z EU,“ říká Pepa Nos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petice: Ruce pryč od České televize
Protestní podpisová akce umělců Pět vět na obranu České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Uznávaný geolog: Vám by se také nelíbilo, kdyby se v médiích řešilo, kdy máte zemřít, aby byl zvolen politicky korektní prezident! Ti, co odešli při inauguraci, by odešli stejně. Mají to v popisu práce
ROZHOVOR Bylo by pro vás příjemné, kdyby se v médiích rozebíralo, kdy zemřete? Světově uznávaný přírodovědec, nadšený geolog, ale také autor řady regionálních publikací a milovník „čertových obrázků“ – filatelie, docent Václav Ziegler mj. komentuje pro ParlamentniListy.cz aktivitu v médiích, jejich vzájemné „šťouchance“, které možná vyvrcholí občanským neklidem. EU také není v nejlepší situaci, ale podle docenta Zieglera tak jako v případě habsburské monarchie, „byli jsme a budem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Další krok k totalitě
Komentář na facebookovém profilu ke snahám o rozšíření zákazu prodeje na všechny státní svátky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zimola se pustil do Sobotky. Důvodem je připravovaná vláda
První místopředseda ČSSD Jiří Zimola vyzval bývalého předsedu strany Bohuslava Sobotku, aby složil mandát, pokud se nepodvolí při hlasování o důvěře vládě. Píše o tom server Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Nová koncepce Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy
Rada hl. m. Prahy odsouhlasila návrh Koncepce rozvoje Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy na roky 2017 až 2021, předložený radním Radkem Lackem. Koncepci bude schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Politické kaňky - Jak vy nám, tak my vám
Mohu pochopit rozhořčení lidí k věci, pokud mají skutečně důvod se nad obsahem pohoršovat. V případě kauzy pana Ondráčka však nějaké rozumné, relevantní a filozofické důvody zrovna nevidím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nezpochybňujeme volební vítězství ANO, ale vadí nám premiér Babiš, osvětlila organizátorka protibabišovské petice
Milion podpisů za odstoupení premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) chce do počátku června sesbírat na Facebooku iniciativa Milion chvilek. Iniciátorům akce, která od spuštění 25. února získala téměř 160 000 podpisů, se nelíbí Babišova minulost spojovaná s komunistickou Státní bezpečností ani jeho nynější vystupování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Novinářský matador o italských volbách: Rodiče vědí, že se jejich děti budou mít mnohem hůř
Itálie má za sebou parlamentní volby a tamní politická situace je poměrně složitá. Česko-italský novinář Josef Kašpar prozradil, že mnozí Italové by se rádi přidali k politice Česka, Maďarska, Slovenska a Polska, pokud jde o řešení migrační krize. Zaznělo také srovnání českého premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) a italského bývalého premiéra Silvia Berlusconiho. Babiš prý drží v rukou tolik moci, kolik Berlusconi nikdy neměl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jejich cílem nejsem já, chtějí odstranit Babiše a tím srazit preference ANO. Tomio Okamura osvětluje plány „původních tradičních stran“
ROZHOVOR „Důvodem je samozřejmě znemožnění jakéhokoliv sestavení funkční vládní spolupráce, která by umožnila začít pracovat pro občany,“ říká předseda SPD Tomio Okamura k dění kolem jeho odvolávání z pozice místopředsedy Sněmovny. Tvrdí, že záměrem ostatních politických stran je vyvolat tlak a zbavit se jak Andreje Babiše, tak Okamury. S tím souvisí i nálepkování slovem fašismus, které už na voliče prý přestává zabírat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Havel je náčelník. Babiš patří k psychiatrovi, uvedl umělec
Zpěvák Ivan Hlas se pro server Forum24.cz rozhovořil mimo jiné o premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Podle jeho slov si čím dál víc myslí, že Babiš je případ pro psychiatra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Ti, co se zabývali střevním turismem, nyní staví na odiv svou hrdost
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Jak to je s Ústavou?
V Česku i na Slovensku máme živo. Jakoby pokračoval Silvestr. Bohužel dopadem nebude jen kocovina, ale bůhví co.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš zvažuje, že osloví ODS s vládní nabídkou. Šéf ČSSD Hamáček pohrozil ukončením jednání o vládě
Občanští demokraté v minulosti opakovaně uvedli, že nechtějí vstoupit do vlády s trestně stíhaným premiérem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.3.2018 v 17:36, zobrazit podobné
dTest: Spotřební zboží nakupujeme častěji než v minulosti
Podle průzkumu belgické spotřebitelské organizace Test-Achats se nákupní chování řídí zejména typem výrobku a povahou zákazníka. Vyhledáváme tipy a zboží na internetu, ale raději nakupujeme naživo. A čím jsme impulsivnější, tím častěji některých nákupů litujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Václave Klausi ml., ODS si Vás neváží, přidejte se k nám !
Zkušenost drtivé většiny našeho národa je taková, že ODS je ztělesněním zla. Její představitelé za dlouhá léta poškodili naši zem tak obrovským způsobem, že se z toho ještě dlouhé roky nevzpamatujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FOTO Uplynulo 100 let od bitvy u Bachmače. Česká delegace v čele s ministryní Šlechtovou na místě uctila památku československých legionářů
REPORTÁŽ Delegace českých válečných veteránů a současných vojáků vedená ministryní obrany Karlou Šlechtovou během soboty uctila památku československých legionářů padlých v bojích u Bachmače a Veliké Doči na dnešní Ukrajině. Uplynulo totiž přesně 100 let od chvíle, kdy se bitvy, zásadní pro následný vznik samostatného státu, uskutečnily. „Legionáři tu tehdy bojovali ze své hrdosti a vlastenectví. Šlo o základ hrdosti budoucího Československa,“ řekla ministryně obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy - 14. díl. Poznámky na krabičkách od sirek
Už podruhé se v tomto cyklu vracíme k dílu italského myslitele a spisovatele Umberta Eca. Připomeňme tedy jen stručně, že se narodil roku 1932 v Alessandrii. Od roku 1971 působil na univerzitě v Bologni, zemřel v únoru předloňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
To nebyli Rusové. Spíš Ukrajinci, Tatarové nebo Židé. Putin v americké televizi promluvil o těch, kteří se měli vměšovat do voleb v USA
Možná ne Rusové, ale Ukrajinci, Tataři nebo Židé. Ti by mohli stát podle ruského prezidenta Vladimira Putina za narušením voleb v USA. Ruská hlava státu to uvedla v rozhovoru s americkou televizní stanicí NBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Výzvu na podporu ČT podepsalo 370 hostů vyhlašování Českých lvů, chlubil se mladý Svěrák
Výzvu na podporu České televize (ČT), která vznikla mezi filmaři během příprav slavnostního předávání Českých lvů, podepsalo 370 hostů slavnostního večera. Pro ČTK to dnes uvedl režisér Jan Svěrák, který text výzvy v sobotu přečetl na pódiu Rudolfina před začátkem přímého přenosu. Výzva je reakcí na čtvrteční inaugurační projev prezidenta, v němž zaútočil na veřejnoprávní televizi. Text s názvem Pět vět na obranu České televize vyzývá politiky a veřejně činné osobnosti, aby se postavili snahám likvidovat nezávislost nejsilnějšího veřejnoprávního média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj podpoří domácí hospicovou péči
?Organizace, které poskytují paliativní péči těžce nemocným a umírajícím lidem z našeho regionu, získají od Karlovarského kraje opět dotace. Celkem si mezi sebou rozdělí 2,3 milionu korun, což je o 800 tisíc korun více než vloni. Díky nim mohou klienti strávit poslední momenty svého života doma v kruhu svých nejbližších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš zvažuje, že osloví ODS s vládní nabídkou. Musím se poradit s kolegy, nerozhoduji sám, dodal
Občanští demokraté v minulosti opakovaně uvedli, že nechtějí vstoupit do vlády s trestně stíhaným premiérem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.3.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Inflace je pod svým cílem. Vyšší úrokové sazby fungují
Díky zvyšování úrokových sazeb se České národní bance podařilo zkrotit inflaci. Vyšší úrokové sazby navíc pomohou zklidnit situaci na realitním trhu a česká ekonomika se postupně vrátí do rovnovážného stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Vrátil jsem se z Hradu....a?
Byl jsem skuteně až “po okraj” pln dojmů. Již na Hradčanském náměstí očekávala nás, poslance a ostatní hosty, již tradiční vítací jednotka rychle reaktivovaných demonstrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš v ČT pronesl vážná slova: Opozice pomohla zvolit Ondráčka, aby se mohlo demonstrovat. Ty protesty byly údajně objednány předem
Václav Moravec přivítal v neděli v Žižkovské věži zvláštního hosta. Po roce kamery ČT zabíraly v Otázkách Václava Moravce obličej premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Ten nelenil a spustil slovní kanonádu, ve které prozradil, že dá ODS nabídku na účast ve vládě. Kromě toho řekl Moravcovi, že mu odpustil a že má pochopení pro pana prezidenta Zemana, který podle Babiše čelil „odporné kampani“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Soutěž Firma a živnostník Královéhradeckého kraje za rok 2017 zná své vítěze
Dvacet podnikatelů a živnostníků z Královéhradeckého kraje figurovalo v pěti kategoriích třetího ročníku soutěže Firma a živnostník Královéhradeckého regionu za rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nepředstavitelné, šokující, děsivé a nepřijatelné... Novinářka Wolfová má obavy o svobodu slova
Novinářka Pavlína Wolfová se v rozhovoru pro Deník.cz rozhovořila o tom, co je žurnalistika. Podle jejích slov by měl být novinář zvídavý a zvědavý. „Umět se zeptat, umět poslouchat,“ podotkla Wolfová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Je to hnus, co předvádí Česká televize
Komentář na facebookovém profilu ke skandálu České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jsme relativně levní a skromní. Jdeme také do nebezpečnějších míst, říká šéf Člověka v tísni Šimon Pánek
Ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek každým rokem rozděluje stamiliony mezi potřebné v Česku a v cizině. Když se podle něj řekne Člověk v tísni, je to vyhraněný názor na lidská práva v zahraničí a postoje vůči české společnosti. „Jdeme do spousty těžkých témat a nedáváme si bobříka mlčení,“ uvedl ředitel organizace Šimon Pánek v rozhovoru pro server e15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Můžu uzavřít s KLDR nejlepší dohodu na světě, věří si Trump
45. prezident USA Donald Trump podle zprávy agentury Reuters věří, že se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem může uzavřít tu nejlepší dohodu na světě. Nevylučuje však také, že by mohl bouchnout do stolu a jednání opustit, pokud věci nepůjdou správným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Zcela nová úprava. Zcela nový Faust
Pozvánka na premiéry 15. a 16. března 2018 ve Stavovském divadle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Free Tibet!
Vyjádření k výročí povstání proti čínské okupaci Tibetu na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: O atomovkách lze jednat
Obrat, který mění pravidla hry: Severní i jižní Korea postupují společně, aby zbavili poloostrov válečné hrozby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
FN Brno: Pediatrická klinika získala šest monitorů dechu
Nadace Křižovatka předala šest monitorů dechu v celkové hodnotě 14.730,- Kč pro Pediatrickou kliniku v Dětské nemocnice FN Brno, kde monitory převzal přednosta kliniky prof. MUDr. Zdeněk Doležel, CSc. Přístroje byly zaplaceny z finančních prostředků veřejné sbírky Nadace Křižovatka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor ODS se v Partii pustil do Brabce. Ten se nedal: My za sebou nemáme stovky sosáčků, které se chtějí přisát na státní cecík
Ministr životního prostředí v demisi za hnutí ANO Richard Brabec a předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil proti sobě usedli v nedělní Partii televize Prima. Brabec před kamerami vysvětloval, že hnutí ANO za sebou nemá desítky sosáčků, které by se rády přisály na vládní cecíky, jak jsme to údajně vídali u tradičních stran. Vystrčil popsal, co teď může předvést prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Patrik Nacher: ČT by mělo zajímat, proč jí lidé nevěří. A proč se navzdory někdy až neadekvátnímu mediálnímu tlaku rozhodují jinak, než jak jim je předkládáno
ROZHOVOR O "kauze" Ondráček, či inauguračním projevu prezidenta Miloše Zemana a jeho kritice České televize si ParlamentníListy.cz povídaly s ekonomem a poslancem hnutí ANO Patrikem Nacherem. "Prezident měl spíše hledat něco k ocenění, než k dehonestování. Českou televizi by ale mělo zajímat, proč jim lidé nevěří," říká. Odpovídá také na to, zda se Západ podle něj - co se týče snahy o genderovou vyváženost - tak trochu nezbláznil. "Velmi silně si to myslím. To je důvod, proč jsem před rokem začal sepisovat knihu, kde tyto šílenosti pseudokorektní doby sepisuji. Předpokládám, že vyjde na konci dubna. Tam řadu věcí rádoby genderové vyváženosti a kampaně Me Too a další absurdnosti čtenáři naleznou," prozradil
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta propojuje vraždu Jána Kuciaka s hrozící islamizací Evropy
Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině má pocit, že na Slovensku to teď „páchne ukrajinským Majdanem“. Slovenský případ prý navíc může být použit k diskreditaci nových politických sil v Itálii, které se pravděpodobně pokusí vzepřít se afrikanizaci a islamizaci EU. Těmito slovy Bašta popisuje migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: KDU-ČSL, faleš přímo boží
Mají ze svých agitačních středisek (běžně známých jako kostely) hlásat mír a všeobjímající lásku, jakmile však sestoupí z pozlacených kazatelen ke všednímu mikrofonem opatřenému poslaneckému pultíku, chrlí jenom lež a faleš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MHMP: Benefiční vernisáž výstavy fotografií Roberta Vana
V pražské kavárně Bílá vrána, která zaměstnává lidi s mentálním postižením, se uskutečnila nejen vernisáž výstavy fotografií Roberta Vana, ale zároveň začal benefiční projekt na podporu provozu kavárny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman připomíná jednu zlou postavičku z knížky, píše publicista známý z ČT
Publicista Vladimír Kučera, známý z pořadu České televize Historie.cs, zhlédl druhou inauguraci prezidenta Miloše Zemana a rozhodl se, že k ní přičiní pár poznámek. Když viděl a slyšel mluvit prezidenta této země, vzpomněl si na jednu zlou postavičku z trilogie britského spisovatele J. R. R. Tolkiena Pán prstenů, která si prý zaslouží naši lítost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Univerzální kandidát do všeho?
Pražská TOP 09 opět nezklamala. V roce 2010 proslula povoláním někdejšího guvernéra ČNB, Tůmy, do čela své kandidátky, aby poté co se dostala do radniční koalice, strčila do svého čela na funkci primátora nezralého hocha z Olomouce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
dTest: Masky proti smogu v testu spíše zklamaly
Při inverzním počasí a smogu vás může před znečištěním ochránit maska či rouška. V Polsku je tento problém dlouhodobě velmi výrazný, proto je nasnadě, že kolegové z tamější spotřebitelské organizace Pro-Test vyzkoušeli 10 modelů masek. Polovina z nich uživatelům příliš nepomůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Němcová si k odchodu vybrala moment, který nebyl zvlášť problematický. Mediální mainstream tak musel vytvořit dojem, že Zeman řekl něco hrozného, analyzuje docent
Vysokoškolský pedagog Radim Valenčík prý neměl šanci sledovat projev prezidenta Zemana v České televizi. Zachytil až kritiku poslankyně Miroslavy Němcové (ODS) a dalších politiků, kteří rozhořčeně odešli z Pražského hradu. A když se Valenčík pokoušel zjistit, co řekl prezident Zeman, připadal si prý jako v časech komunistické nadvlády. Odpověď prý našel až na serveru ParlamentníListy.cz. A to ho přivedlo k myšlence, zda Miloš Zeman ve svém inauguračním projevu vlastně neříkal pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Zaměstnanci prožívají zlatou éru. Mzdy raketově rostou
Raketový růst mezd proměňuje Českou republiku. Zatímco firmy mají z tohoto vývoje vrásky na čele a obávají se rostoucích mzdových nákladů, zaměstnanci prožívají zlatou éru. Díky rostoucím mzdám se jim rychle navyšuje životní úroveň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Přeshraniční spolupráce Oblastní charity Most pokračuje i letos
Začátkem března vyhodnotilo vedení Oblastní charity Most všechny loňské přeshraniční projekty jako úspěšné a schválilo plán přeshraniční spolupráce pro letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
SFŽP: Na stránkách Priority se dočtete o slaměném domě a miliardě pro lepší ovzduší
Postavit dům není jen tak, stojí to peníze, nervy a čas. Jan Chvátal se rozhodl, že pro rodinu postaví dům ze slámy, který bude zatěžovat přírodu co nejméně. Přinášíme s ním rozhovor, doporučujeme pro devět z deseti budoucích stavebníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Na Českých lvech to vřelo: Nevolte Zemana! Braňme ČT! A Ovčáček zareagoval
Režisér Jan Svěrák dnes označil kritiku České televize v inauguračním projevu prezidenta Miloše Zemana za největší útok na její nezávislost od televizní krize v roce 2000. Před zahájením přímého přenosu z Rudolfina, kde se dnes večer rozdávaly filmové ceny Český lev, přečetl u pultíku na jevišti text nazvaný Pět vět na obranu České televize. Vyzval v něm politiky k zastání se České televize a jejímu zachování jako nezávislého média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj: Úspěšné účastníky dětské olympiády přijal náměstek Jura
Náměstek hejtmana František Jura se setkal s mladými sportovci, kteří uspěli na letošních Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže. Ta tentokrát proběhla v Pardubickém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Objem veřejných zakázek v Česku v lednu vzrostl o dvě pětiny
Veřejní investoři v Česku v lednu zadali firmám 3 403 zakázek za 51 miliard korun. Hodnota meziročně vzrostla o 40 procent, počet se snížil o necelou čtvrtinu. Objem nově vypsaných zakázek vzrostl o 42 procent. Vyplývá to z údajů analytické společnosti CEEC Research, které má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: Pro děti máme alokováno 40 milionů korun
V Ostravě se konala konference Talent management 2018. Skutečnost, že se konference konala právě v Ostravě, je symbolická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocnice Nymburk dostala další monitory dechu
Novorozenecké oddělení Nemocnice Nymburk s.r.o. se dočkalo dalšího daru od Nadace Křižovatka, která je dlouhodobě velkým podporovatelem nymburské nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Snažíme se skloubit potřeby turistiky, potřeby měst a malých obcí
Hejtman jednal se starosty o dopravě ve Šluknovském výběžku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Objev není náhoda, znělo motto výroční konference OP VVV
V Ballingově sále Národní technické knihovny v Praze se uskutečnila Výroční konference Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). Vzácným hostem byla profesorka imunologie Blanka Říhová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Krása: Umělci by měli poděkovat občanům, kteří platí poplatky
Komentář na facebookovém profilu ke kauzám České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vítkov: Opravy silnic ve městě startují
Práce na rekonstrukci silnice č. II/442 Budišovská, Oderská ve Vítkově se zahajují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Šaráda na vodě
Mimořádná schůze poslanecké sněmovny svolaná z iniciativy ODS k činnosti vlády v demisi, týkající se personálních a dalších změn, které vláda provádí, dopadla podle očekávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Orbán se opět pustil do Sorose, útočí prý i na Česko a Slovensko
Americký miliardář George Soros chce Evropu proměnit v kontinent migrantů a útočí na všechny, kteří mu v tom chtějí zabránit, včetně Maďarska, Česka a Slovenska. V rozhovoru na regionální televizi Régió Plusz to dnes řekl maďarský premiér Viktor Orbán. Maďarsko, kde se začátkem dubna budou konat parlamentní volby, si podle předsedy vlády nemůže finančně dovolit přijímat migranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Sportovcem roku v kraji je plochodrážník Václav Milík
V Domě hudby byly včera už po patnácté vyhlášeni nejlepší sportovci uplynulého roku v Pardubickém kraji. Celkem bylo rozdáno na 45 cen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejman Čunek: Nic nerušíme, dostupnost zdravotní péče se rozšíří
Zasedala Rada Zlínského kraje se starosty měst a obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
V únoru bylo na Karvinsku nejméně nezaměstnaných za dvacet let
Ke konci února bylo na kontaktních pracovištích v okrese Karviná evidováno celkem 13 893 uchazečů o zaměstnání, ve sledovaném období se jednalo o nejnižší počet od roku 1998.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Důchody musí následovat trendy průměrné mzdy
Předseda vlády Andrej Babiš jednal v pátek 9. března 2018 ve Strakově akademii s předsedou Asociace samostatných odborů České republiky Bohumírem Dufkem. Hovořili především o důchodové reformě, elektronické neschopence a karenční době.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
E.ON po dohodě s Krajem Vysočina a hasiči testuje unikátní službu
Energetici ze společnosti E.ON budou v případě rozsáhlejších výpadků dodávek proudu informovat obyvatele nově ve spolupráci s hasičským záchranným sborem v jednotlivých krajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kacer (TOP 09): Brno je mekkou elektronové mikroskopie
Brno uctilo průkopníka elektronických mikroskopů Armina Delonga. Pokřtilo po něm tramvaj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lipník nad Bečvou: Kácení lipové aleje v ulici Osecká
Ve druhé polovině března bude probíhat kácení lipové aleje v ulici Osecká, které je vyvolané rekonstrukcí kanalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS zve na akci Mogul Dakar setkání
V neděli 18. března 2018 na autodromu v Sosnové proběhne akce Mogul Dakar setkání. Divákům, a fanouškům motoristického sportu především, se představí celá řada soutěžních vozidel, které reprezentují české soutěžní týmy či týmy s českými kořeny na maratónských soutěžích a speciálně na nejtěžší soutěži světa, pověstné rallye Dakar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Britská obchodní komora v ČR se obává Brexitu bez uzavřené dohody
Členové Britské obchodní komory v ČR se obávají odchodu Velké Británie z Evropské unie bez uzavřených dohod obou stran. Požadují také, aby během přechodného období platily stejné podmínky mezi Británií a EU jako nyní. Britská obchodní komora to dnes sdělila ČTK. Na 15. března se podle komory připravuje setkání jejích členů se zástupci britských ministerstev včetně ministerstva pro odchod z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Co znamená "primárně" zodpovědná vláda za zahraniční politiku?
Komentář na facebookovém profilu k zahraniční politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Náchodský zámeček bude malou dominantou centra
Komentář na facebookovém profilu k odhalení modelu náchodského zámku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Volby v Itálii aneb další rána pro marnotratný projekt EU.
Parlamentní volby minulou neděli řádně zamíchaly politické karty v třetí největší ekonomice EU - Itálii. Volební výprask utrpěla především dosud vládnoucí proevropská Demokratická strana v čele s premiérem Matteem Renzim, který neprodleně rezignoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Na festivaly jsme přispěli částkou 200 tisíc korun
Letní hudební festival Za poklady Broumovska bude opět lákat na koncerty klasické hudby v barokních kostelích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hostek (ČSSD): Prostředí, které Benešov pro podnikatele vytváří, je dobré
Benešov je Městem pro byznys Středočeského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Tentokrát jsem lobbovala ráda
Radka Maxová lobovala... za plánovanou akci v Tučapech na Táborsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Veřejnoprávní televize si posvítila na hradní zakázky a dary pro „Zemanovu" stranu. Toto zjistila
Česká televize přinesla informace o tom, jak subjekty, které sponzorovaly prezidentskou kampaň Miloše Zemana nebo finančně podpořily Stranu práv občanů Jana Veleby, posléze participovaly na zakázkách, které administroval Pražský hrad. Hrad však odmítá, že by za tím bylo cokoli nekalého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Oborná (ANO): Rozhodla jsem se navštívit všechny naše místní organizace v kraji
Krajská předsedkyně Monika Oborná a náměstek hejtmana Martin Kukla navštívili členy z místní organizace hnutí ANO 2011 ve Velkém Meziříčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Markéta Kabourková: Český sport řeší problém - nedostatek financí
Musíme mít systém vzdělávání ve sportu. Nerozlišují se pojmy jako instruktor, trenér, cvičitel, chybí nám definice, pojmosloví, a co je potřeba za znalosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Rygl (Zelení): Velká spalovna komunálního odpadu v Horních Počaplech
V areálu elektrárny Mělník (dále EMĚ) plánuje ČEZ vybudovat spalovnu komunálního odpadu, jednu z největších spaloven v ČR s kapacitou 320 000t odpadu ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Chyba, že to podceňujeme. Okamura zpochybněním koncentračního tábora zkoušel, kam až je česká společnost ochotna zajít, varuje Šojdrová
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Nesouhlasím s Okamurou, který se veze na vlně strachu většího než samotné riziko a vyvolává obavy,“ tvrdí europoslankyně KDU–ČSL Michaela Šojdrová. Tomio Okamura podle ní zpochybněním koncentračního tábora zkoušel, kam až je česká společnost ochotna zajít. V rozhovoru také vyjádřila obavu, zda se Andrej Babiš za podpory komunistů a SPD dočká respektu u politiků nejen Evropské unie. Řekla, že komunisté jsou stejní nyní, jako před rokem 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Brexit: EU dotlačila Velkou Británii tam, kde jí chtěla mít
 Zoufalý pokus Theresy Mayové, zřejmě nejzoufalejší v její politické kariéře, je cesta do zemí EU s požadavkem na změnu dohody o Brexitu nebo alespoň o „upřesnění nepřesností“. A EU je ochotna velkoryse přijmout Británii zpátky.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
TOPlist