Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.640x, což odpovídá cca 242.109-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Miroslav Kulhavý: Pirát Michálek je zralý na „poslanecký impeachment“
Pokud se ukáže, že má pan Michálek je půlku mozku, je potřeba uvažovat o „poslaneckém impeachmentu“. Reaguji na jeho slova, uveřejněná na ParlamentníchListech.cz dne 28.1.2019, kdy takto podobně uvažoval o prezidentu Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zrušme Petříčka a řiďme se přímo Bruselem? Tereza Spencerová slyšela hrozné věci. Nářez z Ukrajiny a pravda o Venezuele
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Kdysi mi jeden náměstek ministra v Černínu vykládal, že bychom měli celé ministerstvo zahraničí zrušit a řídit se obecně unijní zahraniční politikou, takže pan Petříček asi pochází ze stejného ‚hnízda‘,“ komentuje analytička Tereza Spencerová poslední aktivitu ministra zahraničí Tomáše Petříčka. A v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz zcela konkrétně vyslovuje poslední vývoj ve žhavých teritoriích Venezuely, Ukrajiny či Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Jsem trošku překvapený, že pan poslanec není spokojený
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 – odpověď na interpelaci poslance Michálka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovic: Ctihodný soudce JUDr. Baxa, s.r.o.
Na obrazovkách ČT, v různých pořadech, jsme vídávali předsedu Nejvyššího ústavního soudu, dr. Baxu, který velice fundovaně vysvětloval veřejnosti práci správního soudu. Nám laikům to moc neříkalo, ale měli jsme pocit, že správní soud je v těch nejlepších rukách. Před několika týdny vyplavaly na povrch určité otázky, ve kterých se skloňoval pojem hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
David Rath: Blbost, ale za prachy proč ne
Piráti prokázali mimořádnou ohebnost svých názorů, když po razantním odmítnutí výstavby čtvrtě státních byrokratů v Letňanech jsou se ochotni podřídit, když jim vláda vysolí prachy na pražský dopravní okruh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv: Dopis senátoru Valentovi
Vyjádření k novele autorského zákona (ST: 175) ve znění Senátem PČR přijatých pozměňovacích návrhů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: ČR a Německo se v roce 1997 dohodly, že křivdy, spáchané v minulosti, náleží minulosti
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 – odpověď na interpelaci poslance Jiřího Valenty k válečným reparacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
To je nepříjemné: Baxa je solární baron! vykřikovala Vitásková. Podívejte, co má soudce na střeše
Někdejší šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, která obdržela státní vyznamenání z rukou prezidenta Zemana, naznačila, že někdejší šéf Nejvyššího správního soudu může být solárním baronem. Jenže fakta říkají něco jiného. Baxa žádným solárním baronem není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Česká televize funguje dobře a plní svoji úlohu
Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) dnes ve sněmovní debatě o výroční zprávě o činnosti České televize za rok 2016 vyzval poslance, aby výroční zprávy veřejnoprávní televize schválili. Neschválení zpráv by bylo politickým tlakem, který by mohl znamenat odvolání Rady ČT, řekl a dodal, že pro tento krok nevidí důvod. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Klaus ml. v drsné hádce s Farským: Mně sleduje na sociální síti 100 tisíc lidí, vás pět a půl občana
Václav Klaus mladší, poslanec ODS, na vlnách Českého rozhlasu popsal, s čím vším se setkal na sociálních sítích. Prozradil, za které názory byl zablokován. Právě kvůli blokacím prosazuje zákon, podle kterého by provozovatelé, kteří zablokují nositele nepohodlného názoru, měli být potrestáni. Poslanec Jan Farský (STAN) Klausovi důrazně oponoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kazišukové, vyjádřil se Karel Schwarzenberg o Češích
Europoslanec Luděk Niedermayer spustil nový projekt, webovou stránku Má Evropa, na které se můžete dočíst příběhy lidí, kteří si pochvalují členství v Evropské unii. Web, o který se Niedermayerovi starají jeho asistenti z Evropského parlamentu, získává k rozhovorům zajímavé lidi, zajímavé osobnosti. Jedním z těch, kteří se s Niedermayerem pobavili o EU, tak byl i čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg. Podle něj bychom bez Unie byli ekonomicky na úrovni Albánie či Běloruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Klaus ml. v drsné hádce s Farským: Mě sleduje na sociální síti 100 tisíc lidí, vás pět a půl občana
Václav Klaus mladší, poslanec ODS, na vlnách Českého rozhlasu popsal, s čím vším se setkal na sociálních sítích. Prozradil, za které názory byl zablokován. Právě kvůli blokacím prosazuje zákon, podle kterého by provozovatelé, kteří zablokují nositele nepohodlného názoru, měli být potrestáni. Poslanec Jan Farský (STAN) Klausovi důrazně oponoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Obrovská slovní facka Petříčkovi! Premiér Babiš ve Sněmovně ministra totálně zpražil za to, co vykládal o Ukrajině
Poslankyně SPD Karla Maříková udeřila ve Sněmovně na premiéra Babiše kvůli tomu, co řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček o Ukrajině. Ptala se, proč se Petříček tak smířlivě staví k ukrajinskému režimu, když zároveň tak vehementně obhajuje protiruské sankce. A Babiš odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Průběh jako na Ukrajině, krev v ulicích, vojenská akce USA! Politický marketér předkládá mrazivou předtuchu toho, co může propuknout ve Venezuele
ROZHOVOR „Venezuele se nepodařilo aplikovat model tržního hospodářství s centrálním řízením státu, jako např. v Číně,“ soudí politický marketér Petr Viktorýn. Podle něj už o jihoamerický stát probíhá zpravodajská, diplomatická a mediální válka. Soudržnost Evropské unie by pak podle Viktorýna mohl ohrozit model tzv. „nadčlenů a podčlenů“, který zavádí nová smlouva, uzavřená Německem a Francií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jako první na Moravě a druzí v ČR implantovali ve svatoanenské nemocnici dobíjitelný stimulátor
Centrum pro léčbu bolesti FNUSA jako první na Moravě a 2. pracoviště v ČR implantovalo 28. 1. 2019 pacientce (57 let) s dlouhodobými bolestmi zad po opakovaných operacích zcela nový typ nejmodernějšího implantabilního multiprogramovatelného neurostimulátoru Intellis Senzor MRI s funkcí AdaptiveStim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pane Babiši, co to je za bordel? Temné informace o včerejším jednání
Dohodli se? Nedohodli se? Občan nemá zcela jasno. Premiér Andrej Babiš se ve středu podruhé sešel s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem. Tématem schůzky byla výstavba administrativního komplexu v pražských Letňanech. A jak to dopadlo? Praha za určitých podmínek s prodejem pozemků na severu města souhlasí, píše oficiální zpráva vlády. Co však uvádí primátor Hřib?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Čekal jsem, že dostanu seznam nemovitostí, ze kterých by se měli úředníci přesunovat
Komentář pražského primátora Zdeňka Hřiba k jednání s premiérem Andrejem Babišem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Švédské volání Kateřiny Janouchové: Trestá se za kritiku migrace. Hlavně penzisty, až 7500 Kč. Paní z toho umřela. Dospělí migranti ve škole dětmi
ROZHOVOR Přinášíme vám první díl rozhovoru se spisovatelkou a novinářkou Kateřinou Janouchovou, která v roce 1974 spolu s rodiči pronásledovanými v Československu komunistickým režimem uprchla do Švédska. Tehdy bylo Švédsko otevřenou a svobodnou zemí, jak ale Janouchová přiznává, společenské klima v zemi se mění k horšímu. „Každý podvědomě řeší, co se smí a co se nesmí říkat,“ uvádí spisovatelka. Za nevhodné názory vám může hrozit i policejní vyšetřování. Vlídná severská země si neumí s novými problémy poradit. „Švédsko chce být humanitární velmoc, chce ukázat, že se o všechny může postarat a pomoci,“ dodává Janouchová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nevím, co bych jim tam povídal. Většina dělá kampaň. Počkám si na nový parlament. Babiš vysvětlil veřejnoprávní novinářce, proč nejel do Bruselu
Andrej Babiš pro Radiožurnál okomentoval, proč nehodlá vystoupit na plénu Evropského parlamentu: „Většina těch lidí tam dělá kampaň, takže podle toho se tam i chovají. To jsme viděli, co se týká té mé pseudokauzy o střetu zájmů. Takže tam není vůbec důvod mezi ně chodit. Doufám, že většina tam ani nebude po nových parlamentních volbách,“ prohlásil. Od většiny českých europoslanců za to sklidil kritiku, někteří tvrdí, že se Babiš jen bojí „grilování“, jež by možná musel podstoupit vzhledem ke svým skandálům. „On by tu vystupoval jako český premiér a myslím, že Česká republika by tu měla být slyšet,“ řekl pro Radiožurnál europoslanec Luděk Niedermayer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman jmenoval Jindřicha Vybírala rektorem UMPRUM
Nový rektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (UMPRUM) Jindřich Vybíral dnes převzal jmenovací dekret od prezidenta Miloše Zemana. Osmapadesátiletý Vybíral nastoupí do čela školy od pátku. Nahradí Jindřicha Smetanu, jehož druhé volební období končí dnes. Funkční období rektora je čtyřleté, Vybíral by měl stát v čele školy do roku 2023.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Nezávislost soudců
Chápání nezávislosti soudců je třeba podrobit logickému rozboru. Soudy jsou nezávislou mocí, ale soudce musí respektovat zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Pouze pan premiér je ze zlodějny obviněn. Komu čest, tomu čest
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 – poznámka k vypjatým emocím v sále
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vy jste mě udali do Bruselu. A tady máte ze zákona povinnost podat trestní oznámení
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 – reakce na interpelaci k hospodaření ČEZ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Za chvílu ani zadarmo na hajzlu nezapískáme, zlodějská organizace, pryč s OSOU,“ čtenáři PL diskutovali o placení autorských poplatků v provozovnách
V diskusi pod článkem ParlamentníchListů.cz (anketa na téma názoru poslanců na téma poplatků Ochrannému svazu autorskému a senátnímu návrhu na jeho změnu, který předložil senátor Ivo Valenta) je živo. Zaznívá kritika Ochranného svazu autorského a Jaroslava Faltýnka (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Navzdory varování českého úřadu: Zeman se setkal se zástupci Huawei
Prezident Miloš Zeman přijal dnes na Pražském hradě čínského velvyslance Čang Ťien-mina a dva představitele čínské komunikační firmy Huawei. Na Twitteru to uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Před výrobky Huawei varoval v prosinci Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), podle něj představují bezpečnostní riziko. Firma se proti varování ohradila, Zeman dříve tvrzení úřadu bagatelizoval. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Muzeum Českého ráje rozšíří své sbírky o šperky či drahé kameny
Liberecký kraj vyčlenil i v letošním roce finanční prostředky pro příspěvkové organizace rezortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Jednou z nich je i Muzeum Českého ráje v Turnově, které za peníze rozšíří stávající sbírku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): My to trestní oznámení tedy podáme, ale opět budeme dělat práci za vládu
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 – interpelace k hospodaření ČEZ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nevidím jediný důvod, proč soukromým školám upírat možnost zřizovat přípravné třídy
Projev na 5. schůzi Senátu 31. ledna 2019 ke školskému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Produkce masa vzrostla, stále však nejsme soběstační
V loňském roce se podařilo zastavit propad v produkci hovězího masa. Na jatkách bylo poraženo 236 600 kusů skotu, což představuje meziroční růst o 4,0 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČT škodí! Odhalte Fridrichovou a Moravce! Projev jak od Soukupa, ze sněmovny
ČT se projednávala už i v Poslanecké sněmovně. K tomu jako o „dobré“ práci hovořil komunistický poslanec Jiří Valenta, když se projednávala zpráva o činnosti ČT za rok 2016. Valenta citoval několik dalších politiků a dodal čísla. „Zprávy o činnosti a hospodaření jsou vždy Sněmovnou odklepnuty a jede se dál,“ stěžoval si poslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Pane premiére, vykládáte nesmysly
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 – reakce na odpověď premiéra Babiše na interpelaci poslance Michálka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Za kecy o Ukrajině mu vyperu žrádlo! Varování ministru Petříčkovi
Cesta ministra zahraničí Petříčka na Ukrajinu je trnem v oku pro komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Sepsal drtivou kritiku ministrova počínání s názvem: „Kdy a kde ohnout hřbet“. V něm konfrontuje Petříčka se svou zkušeností z Mariupolu, Luhansku a Doněcku. Petříček podle něj neví nic, ale má jasno, za kterou stranu se v konfliktu postavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Praha je bezpečná. Myslí si to drtivá většina obyvatel
Kriminalita v hlavním městě každoročně klesá. Dlouhodobý trend oceňují i její obyvatelé. Vyplývá to z „Analýzy pocitu bezpečí“, kterou si nechala Praha vypracovat. Výsledky analýzy ukazují, že 90 % obyvatel se v okolí svého bydliště cítí bezpečně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
CS SOFT dodal ATM systém pro nově otevřené letiště v izraelské Timně
V pondělí 21. ledna bylo za přítomnosti izraelského premiéra Benjamina Netanjahua slavnostně otevřeno nové letiště v Ramon Airport Timně na jihu Izraele. Jmenuje se podle prvního izraelského kosmonauta Ilana Ramona, který v roce 2003 tragicky zahynul při havárii raketoplánu Columbia. ATM systém, který zajišťuje řízení letového provozu, pro letiště dodala česká společnost CS SOFT. Hodnotu zakázky, na jejíž realizaci pracoval CS SOFT dva roky, nelze vzhledem ke smluvním podmínkám zveřejnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vidíte, co čtou. Hrůza, promluvila Daniela Drtinová o politicích
V 7 pádech Honzy Dědka byla v lednu hostem Daniela Drtinová, moderátorka DVTV. K rozhovorům s politiky ji prý přivedlo studium práva a práce v tiskové agentuře. Když dělala parlamentní zpravodajku, ztratila prý respekt k politikům: „Jednak vidíte, co čtou, vidíte jim na obrázky do telefonů.“ „Smrťáky“ si prý neužívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Co a kam v tomto roce?
Už delší dobu nám přinášejí média názory, co nám přineslo uplynulých 30 let od převratu, ale také odhady, co je před námi, co s námi bude, a jak vlastně bude ve světě. Také je nám určováno, kdo je přítel, kdo nepřítel, a co s tím musíme udělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Nezaměstnanost v prosinci dosáhla 2,2 procenta
„Aktuální čísla za prosinec potvrdila pokračování trendu zvyšování zaměstnanosti. Ten je stabilní již od začátku roku 2010. Výraznější je růst u žen, kdy za celé období vzrostla míra zaměstnanosti o více než 12 procentních bodů, kdežto u mužů jen o necelých deset,“ řekl Dalibor Holý, ředitel odboru statistiky trhu práce a rovných příležitostí ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Silná slova o ČT: Jde o její redaktory, prý to bylo nevkusné
Člen Rady České televize Vratislav Dostál se na svém facebookovém profilu podělil o dopis, který mu napsal šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Projektování nemocnice v Moravské Třebové pokračuje, kraj chce začít stavět ještě letos
Výstavba nové moderní budovy Nemocnice následné péče v Moravské Třebové patří mezi tři klíčové zdravotnické investice v kraji, a proto je její plánování zařazeno mezi stavby se zvýšeným dohledem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Volkswagen chce porazit Teslu
Za šest let už má být čtvrtina vozů, které sjíždějí z výrobních pásů Vokswagenu, na baterky. Je tu však ještě vyšší cíl. Platforma, na které budou všechny modely postaveny, se chce prosadit jako mezinárodní standard. Základní elektrický VW pak má stát třetinu toho, co dnešní Tesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Tys byl svině.“ Topolánek kouřil trávu. A s Pavlem Bémem si řekli pravdu
Mirek Topolánek, bývalý premiér za ODS, se nyní vrhl na dráhu moderátora v Topol Show. Jako prvního hosta si přivedl taktéž bývalého vrcholového politika ODS, exprimátora Pavla Béma, dnes horolezce a psychiatra. Bém hodnotil své působení v politice a své zkušenosti. Jako exprimátor se vyjádřil i k současnému vedení Prahy, a nebylo to zrovna pochvalně. Pod vedením trojkoalice – Spojené síly pro Prahu, Piráti a Praha sobě – se prý bude „ad hoc rozhodovat v zásadě o pitomostech“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
STAN: Na pozici zástupkyně ombudsmanky navrhujeme Elišku Wagnerovou
Klub Starostů a nezávislých navrhuje na pozici zástupkyně veřejného ochránce práv bývalou ústavní soudkyni a senátorku Elišku Wagnerovou. Zástupci STAN budou na schůzi Senátu podporovat přijetí návrhů na zavedení Památného dne sokolstva a implementaci protipadělkové směrnice. Zároveň prosazujeme pozměňovací zákon k GDPR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Piráti: Senát navrhl zásadní zhoršení přístupu občanů a novinářů k informacím
Středeční rozhodnutí Senátu zásadně zhorší ochranu práva občanů na informace, které jim mají poskytovat státní úřady. Senátoři totiž přijali návrh senátorů ODS na vypuštění informačního příkazu z návrhu novely zavádějící GDPR. To znamená, že bude dál trvat stav, kdy se občan žádající o informace nedomůže účinné nápravy obstrukcí, ačkoliv právo na informace je zaručeno ústavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Pokud chceme řešit sucho, musíme pečovat o krajinu
V sobotu 2. února 2019 se do brněnského Impact Hubu sjedou experti zabývající se problematikou sucha, aby na vzdělávacím festivalu Prolomit sucho představili modely a příklady toho, jak jde se suchem bojovat. Akci organizuje pirátský poslanec a místopředseda Zemědělského výboru PSP ČR Radek Holomčík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Drahomír Jurajda: Minulost Andreje Babiše
Vzhledem ke službám, které Čapí hnízdo poskytuje veřejnosti, vnímám i z etického hlediska jako dobrou věc, že peníze z EU skončily v tomto areálu a ne v nějaké „černé díře“ jako v mnoha jiných případech.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Druhá etapa opravy lávky přes Švýcarskou zátoku na Vranovské přehradě
Odstranění havarijního stavu na lávce přes Švýcarskou zátoku na Vranovské přehradě bude letos pokračovat druhou etapou. Rada Jihomoravského kraje 28. ledna 2019 doporučila krajskému zastupitelstvu schválit dotaci městysi Štítary na tento účel 8,015 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Sexuologové se bouří: Změna pohlaví bez operace, jen na základě posudku? Tak to ne!
Sexuologická společnost komplikuje plánované schválení novely zákona, která by umožnila, aby se v Česku stal ze ženy muž a z muže žena i bez operativního zákroku. Společnost totiž nesouhlasí s tím, aby si v Česku mohli lidé měnit pohlaví bez příslušného chirurgického zákroku. Informovala proto vládu, že oficiálně odmítá přistoupit na jednu ze základních podmínek novely, tedy zpracovávání požadovaných posudků, informoval server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Město pokračuje ve vyjednávání s premiérem Babišem o budoucnosti čtvrti v Letňanech
Na středečním jednání zástupců hlavního města Prahy s premiérem Andrejem Babišem nedošlo k žádné dohodě nad budoucností a dalším územním rozvojem v oblasti Letňan. Účastníci jednání zatím nenašli shodu ani nad komplexní směnou majetku města a Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Umělá inteligence je klíčová pro inovativní ekonomiku. Vláda chystá národní strategii
Moderní technologie stojí ve středu hospodářského vývoje všech vyspělých ekonomik. Systémy založené na umělé inteligenci zásadně ovlivní nejen další ekonomický vývoj, ale také běžný život každého člověka. Vláda se proto rozhodla vypracovat Národní strategii umělé inteligence, která určí způsob podpory vývoje nových technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ve Sněmovně se mluvilo o ČT. A mimo budovu zavládla hysterie: Svině! Je třeba masivní stotisícová demonstrace na Václaváku...
Projednávání Výroční zprávy o činnosti České televize nevyvolalo kontroverze pouze ve Sněmovně, ale také na sociálních sítích. K tématu se vyjádřil politolog Jiří Pehe, poslanec za ČSSD Roman Sklenák, ale také poslanec za SPD Lubomír Volný. Publicista, novinář a politický komentátor Zdeněk Šarapatka varoval, že se „hraje o svobodu slova“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Sasová (Svobodní): Ukradená strana
Na rozdíl od většiny mých stranických kolegů neodcházím primárně ze strany Svobodných pro její nové směřování, ale pro poměry uvnitř strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pojišťovna vyplatila odškodnění dvěma raněným při pádu lávky v Troji
Kooperativa pojišťovna vyplatila odškodnění dvěma ze čtyř lidí, kteří byli zraněni při předloňském pádu trojské lávky. ČTK to dnes sdělil mluvčí pojišťovny Milan Káňa. Výši odškodnění pojišťovna nesdělila. Praha uzavřela letos v lednu s pojišťovnou dohodu o vyplacení odškodného dříve, než skončí policejní vyšetřování. Lávka se zřítila 2. prosince 2017 a zraněni byli čtyři lidé, z toho dva vážně. Město loni každému ze zraněných dalo 50 000 korun. Příčina pádu stále není známa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Láska chystá žalobu na Zemana. Mezi politiky to jen zašumělo: Má plné právo ze sebe dělat idiota. Střílení od boku. Chce trestat za odlišný názor!
ANKETA Senátor Václav Láska spolu s dalšími členy horní komory parlamentu avizoval zahájení snahy o podání ústavní žaloby prezidenta Miloše Zemana. Podle Lásky se nebude jednat o žalobu pro velezradu, ale pro hrubé porušení Ústavy České republiky. Zda se senátorovi vůbec podaři docílit toho, aby se návrhem žaloby Senát zabýval není jasné, protože text žaloby prý bude hotový zhruba za šest týdnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Jsem hrubě nespokojen s tím, s jakým časovým odstupem se zde zprávy ČT projednávají
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 k Výroční zprávě o činnosti České televize v roce 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
„Chci sluneční energii“ – přechod na solární energii s dTestem
Spotřebitelská organizace dTest dnes spustila registraci do kampaně „Chci sluneční energii“. Ta spočívá v hromadném nákupu fotovoltaických panelů včetně příslušenství a souvisejících služeb. Jedná se o neziskový projekt podpořený Evropskou unií, jehož se mohou zúčastnit domácnosti z celé ČR. Cílem je dojednat výhodnější podmínky a zprostředkovat tak spotřebitelům levnější a ekologičtější energii. Účastníci mohou navíc získat státní dotaci v programu MŽP Nová zelená úsporám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Španěl (SPD): Činnost České televize nepřipomíná nezávislé médium ani vzdáleně
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 k Výroční zprávě o činnosti České televize v roce 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Duka: Římskokatolická církev vyčká, jak rozhodne o restitucích Senát, až pak podnikne další kroky
Římskokatolická církev vyčká na rozhodnutí Senátu o novele o zdanění církevních restitucí, až pak podnikne další kroky. Postupovat chce společně s ostatními církvemi a Federací židovských obcí. Jednat chce s premiérem a příslušnými ministry. Novinářům to dnes po zasedání České biskupské konference (ČBK) řekl kardinál Dominik Duka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČVUT: Interaktivní fasádu Fakulty elektrotechnické lze ovládat mobilem
Novou internetovou aplikaci pro ovládání interaktivní fasády Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze vyvinuli studenti z Centra znalostního managementu (CZM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Láska v Českém rozhlasu přiznal, že jeho žaloba na Zemana spíše neprojde
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Václav Láska, člen senátního klubu Senátor 21, který se rozhodl sepsat žalobu na prezidenta republiky Miloše Zemana. Mimo jiné kvůli tomu, že se měl přes svého kancléře Vratislava Mynáře pokusit o ovlivnění nezávislých soudů v kauzách, kde byl Hrad zainteresován. Láska zdůraznil, že jemu a jeho kolegům už došla trpělivost. Reagoval i na vyjadřování hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Českému řidiči za převoz migrantů zpřísnil francouzský soud trest, odsedí si dva roky
Soud v severní Francii dnes zpřísnil z 18 měsíců na dva roky vězení trest pro českého řidiče, v jehož kamionu úřady našly loni v přístavním městě Calais skupinu Iráčanů. ČTK to sdělil jeho právník Ladislav Drha. Řidič Jiří Sagan, který od počátku tvrdí, že o migrantech v chladicím boxu vůbec nevěděl, má také na čtyři roky zakázaný pobyt ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Nová důchodová komise si volí špatné priority
Nová důchodová komise si za svoji prioritu klade narovnání podmínek ve vyplácení penzí mužům a ženám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Policie ČR: NCOZ ukončila vyšetřování případu TORAX
Kriminalisté odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončili vyšetřování případu s krycím názvem TORAX.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Veřejnoprávní televize plní úkoly, vyplývající ze zákona
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 k Výroční zprávě o činnosti České televize v roce 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Škoda Electric bude realizovat další trolejbusový projekt ve Francii
Škoda Electric se bude významně podílet na dodávce dvaadvaceti trolejbusů pro francouzské město St. Etienne. Flotila nových nízkopodlažních trolejbusů bude vybavena kompletní elektrovýzbrojí z plzeňské společnosti a to včetně baterií pro jízdu mimo trakční síť o kapacitě více než 40 kWh. Škoda také zajistí finální montáž a odzkoušení všech vozidel v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Pokud mluví o mafii a miliardových ztrátách, podejte trestní oznámení
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 – reakce k´na poznámku poslance Stanjury k interpelaci poslance Michálka o hospodaření ČEZ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Nový portál jedním z největších magazínů na českém internetu
Český rozhlas přichází od 31. ledna s inovací vstupní stránky www.rozhlas.cz. Nový portál ocení díky responzivnímu přizpůsobení obsahu velikosti displeje především uživatelé mobilních telefonů a tabletů. Přehledný výběr nejnovějších a nejposlouchanějších rozhlasových her a audioknih zase vychází vstříc fanouškům mluveného slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Žádné závažné pochybení. Fakultní nemocnice Plzeň prošla kontrolou ministerstva
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch po nástupu do funkce přislíbil, že zkontroluje hospodaření fakultních nemocnic. A jak slíbil, tak také činí. Podrobil kontrole i Fakultní nemocnici Plzeň. A takhle to dopadlo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
FN Brno: Na romantický odběr krve na sv. Valentýna se můžete objednat i on-line
Přijďte si užít romantický odběr krve na svatého Valentýna, který letos připadá na čtvrtek 14. února 2019. Transfuzní a tkáňové oddělení Fakultní nemocnice Brno zve tradičně všechny zájemce o dobrovolné darování krve – opakované i prvodárce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
AOPK: Světový den mokřadů - voda znamená život
Světový den mokřadů, který připadá na tuto sobotu, má připomenout, proč je potřeba chránit slatiny, rašeliniště, pobřežní pásma rybníků, lužní lesy, nivy řek, slepá ramena, tůně, zaplavované louky či prameniště [1]. Tématem letošního Světového dne mokřadů je klimatická změna. Tu doprovázejí výkyvy počasí, jako jsou dlouhotrvající sucha či povodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Plní ČEZ úkoly, které dala vláda, nebo neplní?
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 – reakce na interpelaci o kontrole ČEZ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal dva zákony
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve čtvrtek dne 31. ledna 2019 tyto dva zákony:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Na ministerstvu je kvůli ústavní stížnosti na úhradovou vyhlášku poplach. „Trefili jsme do černého,“ hlásí senátor Valenta
Ústavní stížnost senátorů na úhradový systém v českém zdravotnictví, kdy menší venkovské nemocnice získávají za totožné výkony méně peněz než nemocnice velké v krajských městech či metropoli znervóznila Ministerstvo zdravotnictví. Šéf rezortu Adam Vojtěch (ANO) mluví o „kolapsu“ systému v případě, kdyby stížnost uspěla. Senátor Ivo Valenta (jeden z těch, kteří za peticí stojí) to na Facebooku označil za „trefu do černého“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: ČEZ de facto nekontroluje nikdo, kromě dozorčí rady
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 – interpelace poslance Michálka ke kontrole hospodaření ČEZ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: ČR získala v roce 2018 z rozpočtu EU o 45,3 miliardy korun víc, než zaplatila
V průběhu celého roku 2018 obdržela České republika z rozpočtu EU příjmy ve výši celkem 94,9 mld. Kč a současně odvedla do evropského rozpočtu 49,6 mld. Kč. ČR tak za celý rok 2018 obdržela o 45,3 mld. Kč více, než do rozpočtu EU odvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Chce to rovnováhu, jaká tady panovala do roku 1989
Když před dvěma lety kandidoval Donald Trump, zněly jako z jiného svět, že stane-li se prezidentem, nebude svrhávat cizí vlády, nebude určovat, jaký mají jiné země režim, nepovede proti nim agresivní války, jak to dělali všichni jeho předchůdci…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Přes 3600 českých projektů získalo loni evropské dotace díky doporučení Centra pro regionální rozvoj
Centrum pro regionální rozvoj České republiky v roce 2018 doporučilo více než 3 600 českých projektů k obdržení evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Konec srandy: Kalousek použil na Babiše tu nejhorší kartu
Že je sněmovní matador Miroslav Kalousek jedním z nejčastějších a nejhlasitějších kritiků premiéra Andreje Babiše, to je všem známo. Nyní ale Kalousek ještě dokázal přitvrdit, když přirovnal Babiše k Adolfu Hitlerovi. A to nebylo všechno. Poměrně ostré byly i dopolední interpelace na předsedu vlády. Zněla slova o pohrdání demokracií. Račte si přečíst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nehorázné! Salvinimu hrozí kriminál, varuje Radim Fiala. Jde o migranty z moře
Postoje Mattea Salviniho k migraci jsou v Itálii i v Evropě všeobecně proslavené. Jak jsme již psali, nyní hrozí, že za ně stane před soudem. V Čechách se jeho osoby zastal místopředsada SPD, Radim Fiala. Sluníčkářská a neomarxistická spravedlnost, označuje doporučení zahájit soudní řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Další dějství kauzy Huawei: V hlavní roli Jaroslav Faltýnek z ANO
Server Aktuálně.cz přinesl informaci, že se v létě roku 2017 sešel místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek s představitelem čínské firmy Huawei. Schůzku prý potvrdilo více zdrojů. Ale sám Faltýnek, ani zástupce firmy Huawei si na schůzku nepamatují. Informace vyplavala na povrch v době, kdy se ministr zahraničí Tomáš Petříček pokusí vyjednat vstup premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Budějovický Budvar loni zvýšil výstav piva a dosáhl rekordních tržeb
Národní pivovar Budějovický Budvar loni meziročně zvýšil výstav piva o 3,6 % na objem 1,602 mil. hektolitrů. To je druhý nejvyšší objem piva za dobu existence podniku. Pivovaru se navíc dařilo i obchodně. V roce 2018 dosáhl historicky rekordních tržeb za pivo ve výši 2,569 miliardy Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Sesazení Zemana: Nářek Peszynského. A šokující návrh
Senátorský Klub pro liberální demokracii – Senátor 21 (SEN 21) připraví text žaloby na prezidenta Miloše Zemana za hrubé porušení Ústavy, oznámil jeho předseda Václav Láska. Klub KDU-ČSL a nezávislých vyjádřil Láskovi podporu, senátoři ODS naopak nevidí šanci na úspěch. Impulzem k přípravě žaloby byly podle Lásky zásahy prezidenta a zaměstnanců Hradu do justice. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček záměr na Twitteru označil za další nenávistný pokus o zviditelnění v médiích. Nenávistí podle něj rozdělují společnost hlavně ti, kteří se zaklínají liberální demokracií. Komentáře na sociálních sítích pak na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ: Při výpadku proudu podá rychlé informace web www.bezstavy.cz
Pro snadnější a rychlejší komunikaci s odběrateli elektřiny v případě poruch a odstávek spustila ČEZ Distribuce interaktivní webovou stránku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
NPÚ: O titul Historické město roku 2018 soutěží i Hradec Králové
Ministerstvo kultury ČR vyhlašuje již od roku 1994 soutěž o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Krajským vítězem za rok 2018 se v Královéhradeckém kraji stal Hradec Králové se svojí památkovou zónou, postupuje tak do celostátního kola a bude soutěžit o titul Historické město roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident navrhne na ústavního soudce profesora Gerlocha. Bude zvolen, míní Kubera
Předseda Senátu Jaroslav Kubera očekává, že horní komora nominaci potvrdí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 31.1.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Senátorský klub ODS: V Senátu jsme prosadili snížení daní
Senát včera vrátil Poslanecké sněmovně daňový balíček s návrhy na snížení daní, které podali senátoři Občanské demokratické strany. Jedná se o snížení DPH na vybrané služby a spotřební daň na pivo. Senát také schválil pozměňovací návrh umožňující pozdější podání daňového přiznání v případě využití elektronické formy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Blbá nálada dostává podobu konkrétních čísel
Ministerstvo financí v nové makroekonomické predikci odhaduje, že česká ekonomika v letošním roce vzroste o 2,5 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Ústavní soud odmítl snahu senátorů o zrušení registru smluv
Ústavní soud zamítl návrh senátorů na zrušení zákona o registru smluv. Pokus asi třicítky senátorů z ODS, ČSSD a dalších, kteří se snažili zamezit přístup lidí ke smlouvám podniků, tak byl neúspěšný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Zpráva ze sektorového šetření farmaceutického průmyslu v EU
Evropská komise zveřejnila zprávu ze šetření o výsledcích prosazování hospodářské soutěže ve farmaceutickém sektoru, které probíhalo v letech 2009-2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hrad: Oslavy 20. výročí vstupu do NATO
V roce 2019 si Česká republika připomene řadu symbolických výročí. Jedním z nejvýznamnějších bude připomínka 20. výročí vstupu České republiky, Maďarska a Polska do NATO. Šlo o vůbec první rozšíření Aliance po konci studené války a milník, který stvrdil směřování České republiky a pevně ji zakotvil v euroatlantických strukturách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Musíme konečně zastavit pašeráky a jejich aktivity. Chce to systémové řešení
Premiér Babiš jednal s předsedou Vlády národní shody Libyjského státu Fáizem Serrádžem o migraci a bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Drahoš? To prostě nešlo, promluvil po roce Michal Horáček
Je to rok, co textař a hudebník Michal Horáček neúspěšně kandidoval na post prezidenta republiky. Ve druhém kole pak podpořil Jiřího Drahoše, i když tušil, že ten neuspěje. Řekl to v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Senát rozhodne o navýšení příspěvku na péči o nejvíce postižené
Senát dnes bude schvalovat novelu, která má navýšit příspěvek na péči o nejvíce postižené. Na programu má také dvě novely týkající se státních svátků a významných dnů nebo petici na podporu biotroniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Sedmnáct let jsou zahraniční vojska v Afghánistánu a Tálibán stále vraždí. Zaorálek sepsal, jak z toho ven
Poslanec Lubomír Zaorálek (ČSSD) se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zaměřil na válku v Afghánistánu, která se zdá být nekonečná. Existuje pro tuto zemi vůbec nějaký plán B? Zahraniční vojska jsou v zemi již více než sedmnáct let a Tálibán stále vraždí. „Je zvlášť důležité pochopit, co se dnes v Afghánistánu děje,“ říká Zaorálek, podle kterého má budoucí vývoj více alternativ a měli bychom se na ně připravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Sokol: Senátoři podpořili Památný den sokolstva jako významný den ČR
Senát Parlamentu České republiky dnes udělal další klíčový krok k tomu, aby byl 8. říjen – Památný den sokolstva zařazen do kalendáře významných dnů České republiky. Příslušnou novelu zákona podpořil téměř jednohlasně. Posledním krokem je podpis prezidenta ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Kdo rozděluje českou společnost?
V uplynulých dvou týdnech se objevily na veřejnosti informace, a to zejména díky bývalému předsedovi Nejvyššího správního soudu, Janu Baxovi. Podle něj byl uskutečněn pokus o jeho ovlivňování a ovlivňování rozhodnutí Nejvyššího správního soudu blízkými spolupracovníky prezidenta republiky i prezidentem samotným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Neexpandovat je to nejjednodušší
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 – reakce na interpelac k hospodaření ČEZ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
O nás bez nás! Starostové se zlobí na Hřiba s Babišem
Starostové dotčených městských částí jsou rozčarováni z toho, že o záměru výstavby vládní čtvrti v pražských Letňanech se jedná bez nich. Příští pondělí se kvůli tomu chtějí sejít, budou mluvit o možných dopadech na severovýchodní část Prahy. ČTK to sdělili starosta Letňan Zdeněk Kučera (ANO), starostové sousední Prahy 9 Jan Jarolím, Kbel Pavel Žďárský (za Kbely náš domov) a Čakovic Jiří Vintiška (ODS). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Čižinský (KDU-ČSL): Přípravné třídy základní školy mají vyrovnat vývoj dětí
Projev na 5. schůzi Senátu 31. ledna 2019 ke školskému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Vraťme Mezinárodní den studentstva do kalendáře
Projev na 5. schůzi Senátu 31. ledna 2019 k návrhu zákona o státních svátcích - Mezinárodní den studentstva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Klaus (ODS): Sokolové byli vždy nositeli demokratických tradic
Projev na 5. schůzi Senátu 31. ledna 2019 k návrhu zákona o státních svátcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Stát vykonává práva majoritního vlastníka společnosti ČEZ nedostatečně
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 – interpelace k hospodaření ČEZ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Dušek: Vymezení biotroniky jako takové je velmi podivné
Projev na 45. schůzi Senátu 31. ledna 2019 k petici "Na podporu biotroniky"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Národní parlamenty by měly získat větší časovou flexibilitu
Projev na 5. schůzi Senátu 31. ledna 2019 k Sdělení o posílení zásad subsidiarity a proporcionality a výroční zprávy Komise o vztazích s vnitrostátními parlamenty, subsidiaritě a proporcionalitě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Poslanci jsou nekompetentní vůbec problematiku uchopit
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 – reakce na komentář poslankyně Valachové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vládní instituce vydávají nejvíc peněz na sociální ochranu
Výdaje vládních institucí dosáhly v roce 2017 celkové výše 1 966 miliard korun, což odpovídá 40,0 % hrubého domácího produktu. Ministerstva a další ústřední orgány státní správy, místní samospráva, zdravotní pojišťovny, ale i příspěvkové organizace jako dětské domovy, muzea či divadla tak vydaly o 84 miliard korun více než v předchozím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Právo, které dlouhodobě nikdo neuplatňuje, oslabuje svoji váhu
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 – interpelace premiéra Babiše k válečným reparacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Snížení platu za neomluvenou absenci nestačí, tvrdí šéf sněmovny Vondráček
Dokud nestanovíme podmínky, kdy se poslanec může omluvit z jednání sněmovny, tak bude trvat současný špatný stav, tvrdí šéf sněmovny Vondráček.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 31.1.2019 v 12:36, zobrazit podobné
FN Hradec Králové: Lékaři provedli za deset let na 300 katetrových implantací aortální chlopně
Lékaři I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové, kteří v lednu 2009 provedli první katetrovou implantaci aortální chlopně, uskutečnili za 10 let celkem 300 těchto zákroků. Metoda, která je určena především pro pacienty starší 75 let, je výrazně šetrnější než klasická operace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Ambicí ministerstva vnitra je digitalizaci v tomto funkčním období zvládnout
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 – reakce na interpelaci poslance Michálka k digitalizaci státní správy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Kandidáti na zástupce ombudsmana
Prezident republiky Miloš Zeman navrhl ve středu dne 30. ledna 2019 Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky JUDr. Stanislava Křečka a doc. JUDr. Zdeňka Koudelku, Ph.D., k volbě zástupce veřejného ochránce práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petříček bude v USA jednat o návštěvě Babiše v Bílém domě
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) bude v únoru jednat ve Spojených státech se svým protějškem Mikem Pompeem o možné návštěvě premiéra Andreje Babiše (ANO) v Bílém domě. Setkání českého premiéra s americkým prezidentem Donaldem Trumpem by se mohlo uskutečnit letos na jaře, napsaly dnes Hospodářské noviny (HN). Podle deníku pomohl k možnému setkání Babiše s Trumpem postup českých úřadů vůči čínské komunikační firmě Huawei.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Ptal jsem se na konkrétní opatření, v odpovědi bohužel nebyly tyto informace obsaženy
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 31. ledna 2019 – interpelace vlády ve věci elektronického spisu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Registr smluv byl potvrzen Ústavním soudem. Práce na jeho prosazování nebyla zbytečná
Komentář Jana Farského k rozhodnutí Ústavního soudu o registru smluv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda: Schůzka nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice
Na Pražském hradě se ve středu 30. ledna 2019 setkali prezident republiky Miloš Zeman, předseda Senátu Parlamentu Jaroslav Kubera, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu Radek Vondráček, předseda vlády Andrej Babiš, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček a ministr obrany Lubomír Metnar, aby jednali o zahraničněpolitických tématech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL) opět apeloval na prezidenta Macrona, aby řešil situaci řidičů kamionů
Problém českých řidičů kamionů, kteří dostávají vysoké pokuty za údajné pašování migrantů z Francie do Velké Británie, se ještě stále nepodařilo vyřešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sesazení Zemana? Populisté, nacionalisté, xenofobové, komunisté..., rozjel se Mitrofanov
Senátorský Klub pro liberální demokracii - Senátor 21 (SEN 21) připraví text žaloby na prezidenta Miloše Zemana za hrubé porušení a)Ústavy, oznámil dnes jeho předseda Václav Láska. Klub KDU-ČSL a nezávislých vyjádřil Láskovi podporu, senátoři ODS naopak nevidí šanci na úspěch. Impulzem k přípravě žaloby byly podle Lásky zásahy prezidenta a zaměstnanců Hradu do justice. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček záměr na Twitteru označil za další nenávistný pokus o zviditelnění v médiích. Nenávistí podle něj rozdělují společnost hlavně ti, kteří se zaklínají liberální demokracií. Komentáře k celé události napsali Jiří Leschtina na serveru Aktuálně.cz a Alexandr Mitrofanov na serveru Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sněmovna posoudí postup pro postih poslanců za neomluvené absence
Poslancům možná bude hrozit finanční postih za neomluvenou neúčast na jednáních Sněmovny nebo jejích výborů. Dolní komora by dnes mohla určit orgán, který bude o srážkách z platu rozhodovat. Sněmovna by měla probírat také výroční zprávy České televize. Poslanci se ale budou zabývat zejména pravidelnými interpelacemi na členy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Je absurdní, že v legislativě máme výši poplatku, která se nezměnila desítky let
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 1. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o místních poplatcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Česko i v posledním čtvrtletí mělo nejnižší nezaměstnanost v celé OECD
Míra nezaměstnanosti ve sledování ČSÚ vykázala v prosinci zvýšení své úrovně, a to z listopadové rekordně nízké hodnoty 1,9 procenta na 2,2 procenta.. Naposledy mezi listopadem a prosincem vzrostla v roce 2011. Jedná se tedy o neklamný znak toho, že našla své dno a dále již klesat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist