Armáda ČR: Čeští instruktoři cvičili vojáky v malijské Sikassu
Instruktoři 9. úkolového uskupení Armády České republiky ve výcvikové misi Evropské unie (EUTM) v africkém Mali jsou zařazováni také do výjezdových výcvikových týmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2017 v 18:35, prečteno: 2x

nejlepší články ze dne: 13. 08. 2017

Související články

MZV: Čeští vojenští pyrotechnici cvičili jordánské vojáky v Zarce
Dne 20. 9. 2017 navštívil velvyslanec Petr Hladík s přidělencem obrany plukovníkem Liborem Kutějem výcvikovou základnu ženijního vojska jordánských ozbrojených sil u města Zarqa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vojáci zásobovacího praporu cvičili na Libavé
Komplexní polní výcvik absolvovalo před několika dny 270 vojáků ze 143. zásobovacího praporu ve vojenském újezdu Libavá na Olomoucku. Pod vedením nového velitele podplukovníka Pavla Crhonka trénovali řidičskou, taktickou a střeleckou přípravu i házení ručního granátu. Vojáky neminul ani 35 kilometrový přesun se zátěží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Výcvik maliských vojáků se komlikuje. Prý kvůli jejich mentalitě
Při výcviku maliských vojáků se čeští instruktoři potýkají především s odlišnou mentalitou Malijců. Oproti vojenským kurzům v Česku musí pro maliské kolegy vymýšlet výuku především ve stylu "škola hrou". Novinářům to ve čtvrtek, kdy české vojáky v Mali navštívil ministr obrany Martin Stropnický, řekl Alexandr Martynov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Výcvik maliských vojáků se komplikuje. Prý kvůli jejich mentalitě
Při výcviku maliských vojáků se čeští instruktoři potýkají především s odlišnou mentalitou Malijců. Oproti vojenským kurzům v Česku musí pro maliské kolegy vymýšlet výuku především ve stylu "škola hrou". Novinářům to ve čtvrtek, kdy české vojáky v Mali navštívil ministr obrany Martin Stropnický, řekl Alexandr Martynov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Příměří mezi ukrajinskými vojáky a proruskými separatisty. A co utajená armáda?
O utajené armádě, kterou prý drží Kreml na východní Ukrajině, píše server Aktuálně.cz. Zároveň také uvádí, že dnes má začít platit nové příměří mezi ukrajinskými vojáky a proruskými sepraratisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Armáda převzala první balíčky Care Packages, ty potěší vojáky v Afghánistánu
Cukrovinky, konzervy, vakuované uzeniny, časopisy, ale také vánoční přání a obrázky od dětí byly obsahem balíčků tzv. Care Packages, které za několik dní poputují za českými vojáky do Afghánistánu. Tradice zasílání anonymních balíčků, kterou občané dávají najevo, že si váží práce vojáků v zahraničí, se ujala i v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Armáda ocení vojáky za záchranu života
Ve čtvrtek 10. března 2016 ve 14.00 hodin ocení náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Josef Bečvář dva vojáky - příslušníky Střediska obsluhy výcvikového zařízení Hradiště za záchranu lidského života. Poručík Richard Ertl a nadrotmistr Jan Havelka se stali svědky dopravní nehody tří vozidel na dálnici D1, neprodleně poskytli první pomoc těžce raněné osobě a přivolali zdravotnickou záchrannou službu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Česká armáda má první generálku, Zeman jmenoval i další generály
Česká armáda má první generálku. Na Pražském hradě se jí dnes stala po jmenování prezidentem Milošem Zemanem dosavadní plukovnice Lenka Šmerdová. V armádě má na starosti nábor a je poradkyní náčelníka generálního štábu. Šmerdová se v minulosti stala také první plukovnicí české armády. Prezident povýšil i další vojáky, veterány, hasiče a pracovníky Vězeňské služby. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Armáda potřebuje jasnou a zásadní změnu politického zadání
Lituji naše vojáky v jaké době a pod jakým velením a vedením resortu musí sloužit. To, že všichni srdcaři v řadách AČR ještě neutekli je zázrak a patří jim za to velký dík!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Armáda: Cvičení Sahel připravilo vojáky na téměř reálné podmínky v africkém Mali
I v horkých srpnových dnech ukázali vojáci, že prošli kvalitní přípravou před svým nasazením do zahraniční operace v africkém Mali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist