Evropa se nikdy nesjednotí, pokud bude mluvit 30 jazyky
Během svého života jsem zažil dva neúspěšné pokusy o dlouhodobé sjednocení evropských národů. Československo a RVHP již neexistují. A dosud existující Evropská unie po Brexitu má nakročeno stejným směrem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2017 v 17:40, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 19. 11. 2017

Související články

Konec summitu EU a Macron s Merkelovou bok po boku. A znovu to schytaly státy, které mají problém s přijímáním uprchlíků podle kvót
Francouzský prezident Emmanuel Macron se domnívá, že pokud budou Německo a Francie mluvit společným hlasem, bude kupředu postupovat i celá Evropa. Macron to uvedl po skončení summitu Evropské unie na společné tiskové konferenci s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mohla by Evropská unie zrušit němčinu, polštinu a třeba češtinu?
V Evropské unii se hovoří mnoha jazyky - česky, slovensky, anglicky, německy, francouzsky a tak dále. Znalost cizího jazyka je pro řadu z nás výhodou. Ti, co jazyk neznají, se však mohou cítit nevýhodně. Šlo by jazyky zrušit?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 28.8.2018 v 17:40, zobrazit podobné
Soudce, který posílá do tepláků hospodářské kriminálníky: Pokud se Evropa neprobudí, zahyne. Na pseudohumanismus
Soudce pražského městského soudu Kamil Kydalka se nebojí jít s kůží na trh a pronést nahlas své názory, a to i názory na migraci. Pokud se Evropa neprobudí, zahyne. Tak to alespoň vidí pan soudce, který kroutí hlavou nad tím, že EU není schopná vyhostit neúspěšné žadatele o azyl, kterých je většina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Starý Macron s tváří mladíka
První zahraniční cesta francouzského prezidenta Emmanuela Macrona vedla do Berlína. Přijetí kancléřkou Merkelovou bylo „vřelé“, neboť Berlínu se líbí Macronův vyhroceně proevropský slib, že jeho politikou bude „výkonnější Evropa, demokratičtější Evropa a Evropa více politická“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vyhodit učitele, co neumí cizí jazyky nebo s počítačem?
Vyhodit učitele, co neumí cizí jazyky nebo s počítačem? NE dat jim dotace EU. 100mld Kč, která má MPSV na vzdělávání z EU, se musí dát na velmi intenzivní jazykové vzdělávání učitelů včetně jejich měsčních pobytů v zahraničí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 7.8.2018 v 12:40, zobrazit podobné
Nizozemsko: Přituhuje. Brusel má strach
Ještě nikdy v historii neupínala celá Evropa svůj zrak na parlamentní volby v Nizozemsku s takovým znepokojením, jako tomu bude tuto středu. Poměrně slušnou šanci na vítězství má totiž šéf Strany pro svoboda a mezi současnými politiky asi nejzarputilejší bojovník proti islámu Geert Wilders.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
EU nám bude určovat, kolik přijmeme uprchlíků, a bude nám je přímo přidělovat. My do toho nebudeme moci vůbec mluvit. Profesor Keller o novém zákonu, který přichází z Bruselu
ROZHOVOR „Pokud by byl takový zákon na celoevropské úrovni přijat, pak by už česká vláda nemohla mluvit ani do toho, kolik žadatelů o azyl nám bude v jak krátkých intervalech přidělováno, ani do jejich složení (například podlé míry kvalifikace a výše vzdělání),“ varuje europoslanec Jan Keller před návrhem nového předpisu z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Přátelé, musíme opravdu přijmout euro? Nemusíme
M. Horníček kdysi trefně glosoval: chcete-li poznat jaký je opravdu rodný jazyk člověka, který mluví běžně plynule a bezchybně více jazyky, hoďte jej do rozbouřené řeky. Mateřský jazyk bude ten, jakým jazykem bude volat o pomoc!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Kardinál Duka proti bibli, cti a spravedlnosti
Pokud by kardinálu Dukovi leželo na srdci slovo boží a pokud by měl smysl pro křesťanské hodnoty, nikdy by nevznesl tak drzé a nekřesťanské nároky na majetek a peníze České republiky a českých občanů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Silný výkřik Hřebejka v den voleb: Mluvit s druhou stranou? S nimi se mluvit nedá a ani nemá. Musíme se bránit, jinak nás zničí!
Režisér Jan Hřebejk se znovu vyjádřil k české politice a znovu bez servítků. Je toho názoru, že se česká společnost musí bránit lidem, jako jsou Tomio Okamura (SPD), premiér Andrej Babiš (ANO) nebo poslanec ODS Václav Klaus mladší. Pokud se těmto lidem nebudeme bránit, mohou nás podle Hřebejka zničit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist