Mezinárodní hnutí solidarity proti zabíjení, mrzačení a věznění palestinských dětí
Iniciativa za spravedlivý mír na Blízkém východě svolává na čtvrtek 11. ledna od 17:00 hodin na pražské Staroměstské náměstí demonstraci, kterou chce vyjádřit svůj jasný odpor proti soustavné represivní praxi izraelských ozbrojených sil namířené proti palestinským dětem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2018 v 15:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 10. 01. 2018

Související články

NE zabíjení palestinských dětí
V Praze se uskutečnil protest proti zabíjení palestinských dětí. Zazněly požadavky na právo důstojného života v míru i kritika České republiky a Izraele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Valné shromáždění OSN odsoudilo Izrael za zabíjení Palestinců v Pásmu Gazy
Valné shromáždění OSN v noci na dnešek středoevropského letního času přijalo nezávaznou rezoluci, která odsuzuje Izrael za zabíjení Palestinců z Pásma Gazy a požaduje pro Palestince mezinárodní ochranu. Neprošel naopak americký návrh, jenž odpovědnost za násilí v Gaze připisoval radikálnímu hnutí Hamás. Shromáždění o 193 členech zasedlo mimořádně na žádost arabských států, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Nemám sílu sledovat mrzačení historie v ČT
Rozpadu Československa se nyní věnuje trocha času především v České televizi. Nemám sílu sledovat to mrzačení historie a indoktrinaci těch, kdo tu dobu nezažili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Reklamní video z palestinské školy. Děti ale raději nejdřív pošlete spát
Na těžko uvěřitelné video upozornil server Echo24.cz. Je na něm totiž výuka palestinských dětí ve školce. Ty se již zde učí zabíjet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Organizace pro pomoc uprchlíkům vyzývá k účinné ochraně imigrantských dětí
Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) upozorňuje na to, že ani rok po šokujících snímcích malého mrtvého chlapce Aylana Kurdiho na turecké pláži se nijak nezlepšila ochrana uprchlických dětí a stále více dětí umírá na hranicích EU ve Středozemním moři. Česká republika by měla rovněž zlepšit ochranu uprchlických dětí a ukončit politiku věznění dětí za mřížemi v detenci v Bělé Jezové, protože takový postup je v rozporu s judikaturou Evropského soudu pro lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ISM: Občanské iniciativy zaslaly premiéru Sobotkovi otevřený dopis ve věci statusu Jeruzaléma
Iniciativy International Solidarity Movement (ISM, Mezinárodní hnutí solidarity) a Palestinský klub odeslaly otevřený dopis premiéru Sobotkovi ve věci statusu města Jeruzalém. Oceňuji v něm snahu MŠMT napravit dlouholeté chybné označení hlavního města Izraele ve školním atlase firmy Shokart. Upozorňují, že dosavadní označení Jeruzaléma za hlavní město Izraele bylo v rozporu jak s pozicí české zahraniční politiky, tak s mezinárodním právem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Mezinárodní den žen se připomíná a slaví již celé století
Z rozhodnutí II. internacionály vznikla v roce 1889 tradice Prvních májů jako svátků práce a mezinárodní solidarity, na počest obětí z manifestace dělníků v Chicagu 1. května 1886.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
První krok k vyřešení otázky palestinských Arabů byl učiněn
Uznáním Jeruzaléma hlavním městem Izraele učinil americký prezident první krok k ukončení všech nevyjasněných otázek ohledně státu Izrael a palestinských Arabů. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 7.12.2017 v 16:40, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Vydání dětí na základě mezinárodní smlouvy je jedinou šancí
Europoslanec Petr Mach (Svobodní) dnes na demonstraci proti praktikám norského Barnevernetu představil návrh mezinárodní smlouvy, na základě které by mohly být vydány děti Michalákovy do České republiky. Návrh smlouvy zašle českému ministerstvu zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vojenský fond solidarity podporuje vojáky jeden rok
Ve středu 9. března uplynul právě jeden rok od založení Vojenského fondu solidarity (VFS). Fond finančně pomáhá vojákům, jejich rodinám nebo pozůstalým, kteří se ocitli v tíživé situaci, ať už ze zdravotních či sociálních důvodů. Pečuje také o děti vojáků, kteří zahynuli při výkonu služby na území České republiky nebo v zahraniční operaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist