Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2019
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.535x, což odpovídá cca 80.094-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Podmínka nejvyšší prověrky pro kancléře by byla nesystémová, soudí vláda
Návrh, aby se mohl stát kancléřem prezidenta pouze člověk s prověrkou na nejvyšší stupeň utajení – Přísně tajné, je podle vlády nesystémový. Rozhodla proto dnes, že nepodpoří ve Sněmovně normu, která by takto omezila pravomoci přímo voleného prezidenta. O novele poslanců hnutí STAN, která zjevně reaguje na spory o chybějící prověrku kancléře Vratislava Mynáře, rozhodnou zákonodárci. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2018 v 11:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 24. 01. 2018

Související články

Vláda nejspíš uzákonění prověrky pro prezidentova kancléře nepodpoří
Návrh, podle kterého by hradní kancléř musel mít bezpečnostní prověrku nejméně na stupeň tajné, by podstatně omezil pravomoc přímo voleného prezidenta jmenovat vedoucího své kanceláře. Zhruba s takovým argumentem vláda ANO a ČSSD nepodpoří, podle podkladů pro středeční schůzi, návrh novely poslanců STAN a Pirátů, jež by tuto podmínku zavedla. Předloha reaguje na nynějšího kancléře Vratislava Mynáře. Rozhodnou o ní zákonodárci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Prověrka pro kancléře prezidenta je nezbytná
Starostové a nezávislí považují dosavadní úpravu, vztahující se ke kancléři prezidenta republiky, za nedostatečnou. Z toho důvodu již před rokem navrhovali změnu, která by zavedla nutnost bezpečnostní prověrky pro hradního kancléře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Kancléř bez prověrky? Pokračování paktu Babiš-Zeman
Tak podle vlády prý není potřeba, aby měl kancléř prezidenta nejvyšší prověrku. Ale člověk, který má nejblíže k prezidentovi, který se účastní nejvyšších politických jednání, bez takové prověrky být nemůže. Mimochodem - ještě před pár lety si to mysleli i pánové Zeman a Mynář...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jak Zeman tančil na Nově aneb poslední verze pohádky o Mynářovi
Pohádky mají vždy dobrý konec, a tak se prezident rozhodl jednu nám vyprávět – ve svém pokusu o sólo výstup pro diváky TV Nova. Tančí okolo tématu prověrky svého kancléře Mynáře už od roku 2013. A tak předvedl poslední piruetu!
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.1.2018 v 09:40, zobrazit podobné
STAN: EET jen pro neplátce DPH, prověrku pro kancléře
Vláda bude jednat hned o dvou návrzích z dílny STAN, o zmírnění EET a přísnějších kritériích pro výkon funkce kancléře prezidenta republiky. Starostové se rovněž negativně staví k prezidentovu prohlášení, že i když prohraje volby, zneužije své pravomoci a jmenuje premiérem Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Předseda soudu v Praze promluvil o svých zkušenostech s Mynářem. Došlo i na Zemana
Předseda Městského soudu v Praze Libor Vávra na vlnách Českého rozhlasu popsal své zkušenosti s telefonáty hradního kancléře Vratislava Mynáře. Zdůraznil, že má plnou důvěru v to, že soudci na Městském soudě v Praze jednají nezávisle. Mynářovo chování v kauze neudělení prověrky se mu zdá poněkud zvláštní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
K prověrce hradního kancléře sněmovní výbor nedal stanovisko
Bez stanoviska ústavně-právního výboru bude Sněmovna hlasovat o návrhu poslanců STAN o bezpečnostní prověrce prezidentova kancléře na nejvyšší stupeň utajení. Členové se dnes rozdělili na polovinu a nedoporučili plénu zamítnutí předlohy ani její schválení. Vzhledem k absencím při schůzi výboru zejména mezi poslanci ANO a SPD se ale zdá jako pravděpodobné, že předloha příliš mnoho šancí na schválení v dolní parlamentní komoře nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vojtěch má závěry prověrky v ostravské nemocnici za zarážející
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) pokládá výsledky prověrky v ostravské fakultní nemocnici za zarážející. Při kontrolách přímo řízených nemocnic bude ministerstvo prověřovat využívání externích služeb a případné propojení jejich zaměstnanců a soukromých společností, u nichž služby objednávají. Vojtěch to dnes řekl novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová rozkrývá temnou hru. A už ví, jak to dopadne s Babišem, Okamurou a naší zemí
ROZHOVOR Babišova vláda získá důvěru už v prvním pokusu, očekává bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny za ODS Miroslava Němcová. „Můj osobní názor je, že tím, jak byla utvářena parlamentní většina pro nevydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání, což je základní podmínka, aby mohl fungovat v nějaké vládě, tak byla utvořena koalice pro vládu,“ je přesvědčena. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také komentovala jednání svého stranického kolegy Václava Klause mladšího, který podpořil do čela bezpečnostního výboru poslance SPD Radka Kotena, kterého Němcová považuje za bezpečnostní riziko pro český stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ufon se ptá člověka, jak funguje vláda
Vláda, kabinet nebo sbor ministrů (angl. government, britsky také cabinet, americky také administration) je nejvyšší ústřední orgán výkonné moci některých zemí; ve federaci to může také být nejvyšší orgán státu. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 8.10.2018 v 06:40, zobrazit podobné
TOPlist